Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#1424934 - 25/07/2007 07:05 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Piątek 27 lipca
Groclin Dyskobolia - Ruch Chorzów 1,60 I 3,55 I 5,40
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1,40 I4,20 I 7,10

Sobota 28 lipca
Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 4,40 I 3,40 I 1,75
Odra Wodzisław – ŁKS 1,85 I 3,30 I 4,00
GKS Bełchatów – Korona Kielce 1,80 I 3,40 I 4,10

Niedziela 29 lipca
Legia Warszawa – Cracovia 1,55 I 3,60 I 5,85

Mecz Wisła Kraków - Górnik Zabrze przełożony na 14 sierpnia ( wyjazd Wisły za ocean )
Mecz Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec najprawdopodobniej nie odbędzie się
( degradacja Sosnowca do niższej klasy za korupcję - decyzja w czwartek )

A więc startujemy

Do góry
Bonus: Unibet
#1424989 - 25/07/2007 07:36 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Pytanie do kibiców Polonii Bytom - gdzie ( na jakim stadionie ) będzie mecz z Jagą, bo nie mogę znaleźć tej informacji

Do góry
#1425045 - 25/07/2007 08:38 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
Patrolinho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/07/2006
Postów: 2745
Originally Posted By: rene
Pytanie do kibiców Polonii Bytom - gdzie ( na jakim stadionie ) będzie mecz z Jagą, bo nie mogę znaleźć tej informacji


Na stadionie Jagi a gdzie mają grać ? W końcu to Jaga jest gospodarzem tego meczu ;\)

Do góry
#1425047 - 25/07/2007 08:39 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Przecież ten mecz odbywa się w Białymstoku i Jagiellonia jest gospodarzem \:p . Zresztą miałby być taki niski kurs na Jage na wyjeździe? \:p

Do góry
#1425090 - 25/07/2007 14:58 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: KamilZ]
Feel-Tsu Offline
veteran

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 1212
Skąd: Starachowice
mecz odbywa sie w Białymstoku, ale gospodarzem jest Polonia Bytom

Do góry
#1425093 - 25/07/2007 15:35 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Feel-Tsu]
jacekplacek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/04/2006
Postów: 2727
Skąd: Upper Silesia
Mecz odbywa się w Białymstoku, gospodarzem jest Jaga, Polonia poprosiła o zmianę gospodarza ze względu na kłopoty stadionowe i zgodę otrzymała. Na wiosnę Polonia będzie gospodarzem, mecz mam nadzieję już na Olimpijskiej ;\)

Do góry
#1425111 - 25/07/2007 16:05 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: jacekplacek]
gumis1987 Offline
addict

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 413
Skąd: Kraków
Szkoda, że nie odbędzie się mecz Lecha z Zagłębiem S. bo kurs 1,45 na ten mecz wydawał mi sie bardzo dobry a z handicapem na Lecha było 2,0 \:\(

Do góry
#1425269 - 25/07/2007 17:25 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: gumis1987]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Originally Posted By: gumis1987
Szkoda, że nie odbędzie się mecz Lecha z Zagłębiem S. bo kurs 1,45 na ten mecz wydawał mi sie bardzo dobry a z handicapem na Lecha było 2,0 \:\(
Myślę, że Lechici wygrali by (wygrają \:p ) to spotkanie, ale na handi bym uważał, ponieważ na ekipy "Franza" trzeba na początku rundy brać poprawki. Nie od dzisiaj wiadomo, że Smuda w okresie przygotowawczym daje tak w pi**ę swoim podopiecznym, że świeżość łapią dopiero po ok 3 kolejkach.

Mam nadzieję, że Lechici wystartują normalnie tak jak w terminarzu, bo ciekawie się ten mecz zapowiada (szczególnie) kibicowsko ( Ponoć kibice Załębia chcą ponad 1 000 wejściówek i z połowy biletów mają skorzystać kibice z Wa-wy. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć co to znaczy kibic ze stolycy w Poznaniu. \:\) )

pozdr. \:\)

Do góry
#1425313 - 25/07/2007 17:48 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: KamilZ]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: KamilZ
Przecież ten mecz odbywa się w Białymstoku i Jagiellonia jest gospodarzem \:p . Zresztą miałby być taki niski kurs na Jage na wyjeździe? \:p

Gospodarzem jest Polonia. W rewanzu Jaga gra w Chorzowie. Za obecnego zarzadu nie bedzie wykorzystywania innych druzyn do grania 2 meczy u siebie.

Do góry
#1425324 - 25/07/2007 17:58 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Patrolinho]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Patrolinho
Originally Posted By: rene
Pytanie do kibiców Polonii Bytom - gdzie ( na jakim stadionie ) będzie mecz z Jagą, bo nie mogę znaleźć tej informacji


Na stadionie Jagi a gdzie mają grać ? W końcu to Jaga jest gospodarzem tego meczu ;\)


Trudno się połapać z tymi beniaminkami, a o miejsce pytałem, gdyż zdziwił mnie kurs
Ani na stronie Jagi, ani na stronie Polonii nie znalazłem informacji

Porządna strona www też powinna być warunkiem licencji \:D

Ja nie wiem, gdzie w końcu Polonia będzie grać
Czy wszystko na wyjeździe, czy na Cichej, czy Śląskim \:D

Do góry
#1425429 - 25/07/2007 18:46 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Z premierowej kolejki zdecydowałem zagrac jedno spotkanie ale jak dla mnie po bardzo dobrym kursie
Moze moja ocena nie jest zbyt obiektywna poniewaz jestem kibicem Widzew i nie powinno sie kierowac emocjami.
Ja jednak w premierze zdecyduje zagrac sie na Widzew z mistrzem głownie ze wzgledu na to ze Zagłebie w środe ma mozna powiedziec na dzien dzisiejszy najwazniejszy mecz w sezonie czyli spotkanie w kwalifikacjach LM i w tym widze szanse Widzewa na korzystny wynik poza tym w ostatnim tygodniu dwa sparingi Widzewa z trudnymi rywalami jakimi byli Legia(0-0) i Wisla(1-0) cos jednak mówia.
Ktos zaraz powie ze wyniki w sparingach nie maja znaczenia ja jednak widze mimo wszystko poprawe w obronie łódzkiej druzyny i momo wszystko mysle ze zawodnicy z Lubina beda myslami prze spotkaniu ze Steaua
Mój typ Lubin - Widzew 2 kurs 10 1/10 Unibet
Lubin - Widzew x2 kurs 3,15 3/10 Unibet
Lubin - Widzew handi x2 kurs 1,7 6/10 sts

Do góry
#1425440 - 25/07/2007 18:49 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: blackjack]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Groclin Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów 27 lipca piątek 19:00

Gospodarze podejmują beniaminka Ruch Chorzów. Jeszcze do niedawno było duże prawdopodobieństwo, że goście nie przystąpią do rozgrywek. Mieli oni bowiem ogromne problemy z otrzymaniem licencji. Z Groclinu odeszli kluczowi zawodnicy środka pola: Piotr Świerczewski, Michał Soliński. Ponadto stracili Takesure Chinyama. Jego nieobecność może zastąpić powracający z Portugalii Bartosz Ślusarski. W ubiegłym sezonie zespół ten grał może nie efektownie, ale bardzo efektywnie. W pucharze UEFA zagrali słabo, oddali mało celnych strzałow. W rewanżu, który odbędzie się 2 sierpnia, będą musieli się postarać, aby awansować. Ruch nie był zbytnio aktywny na rynku transferowym. Klub ma duże problemy finansowe. Pozbyli się wyróżniającego się zawodnika Piotra Ćwielonga. Nowym trenerem został Duszan Radolsky. Mecz trudno do typowania. Jeżeli bym musiał coś grać to byłby to under 2.5 ( 1.60 )

NO BET



Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 27 lipca piątek 20:00

Mistrz Polski gra u siebie z łódzkim Widzewem. Gospodarze wzmocnili się przed sezonem. Do klubu doszli Michał Goliński i Piotr Włodarczyk oraz Tiago Gomes Michał i Andre Nunes, odszedł natomiast Łukasz Piszczek, który była na wypożyczeniu z Herthy Berlin. Jak widać polityka transferowa bardzo dobra. Niedawno zdobyli Superpuchar Ekstraklasy, pokonując GKS Bełchatów 1-0. Łodzianie stracili Jakuba Rzeźniczaka,
Jakuba Wawrzyniaka na rzecz Legii. Sprowadzono kilku zagranicznych piłkarzy. Ich gra w ubiegłym sezonie była bardzo nierówna. Wszystko zapowiada, że w nadchodzącym może być podobnie. Zagłębie zapewne będzie chciało jak najlepiej zacząć sezon, wygrywając ten mecz, ale nie tracąc dużo sił, bowiem już wkrótce będą grali w 2 rundzie eliminacji do LM z Steaua Bukareszt. Do może być zła taktyka dla gospodarzy. Widzew pokazał, że niedawno, że w piłkę umieją grać pokonując w sparingu Wisłe Kraków. Kurs na gospodarzy nie zachwyca ( ok. 1.30), więc ja ten mecz odpuszczam.

NO BET


Odsyłam do moich zapowiedzi Orange Ekstraklasy pod linkiem: http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1259508&page=1#Post1259508 można dojść do ciekawych wniosków na temat zapowiedzi michaela 89. Mówiąc krótko plagiaty moich tekstów. Koledze życzymy aby w następnych kolejkach jednak pisał sam... .::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (26/07/2007 00:58)

Do góry
#1425513 - 25/07/2007 19:13 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: antyfutbol]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Tylko trzeba zauważyć, że dla Zagłębia ten mecz jest bardzo ważny, gdyż potrzebują wejść w rytm meczowy. Nie będzie oszczędzania się, bo to dopiero początek sezonu. Zagłębie już po wieściach o możliwości przeniesienia pierwszej kolejki zaczęło szukać mocnego przeciwnika do sparingu.

Do góry
#1425519 - 25/07/2007 19:16 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: antyfutbol]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
GKS Bełchatów - Korona Kielce

Już w pierwszej kolejce dojdzie do bardzo interesującego spotkania pomiędzy GKS Bełchatów a Koroną Kielce.
Obie jedenastki zgłaszają wysokie aspiracje ( z tytułem Mistrza Polski włącznie ) i są to aspiracje uzasadnione!
W letnim okienku GKS Bełchatów stracił Rafała Boguskiego ( musiał wrócić do Wisły z wypożyczenia )
Pozyskano zaś dwóch świetnych Peruwiańczyków: obrońcę Jhoela Herrerę oraz pomocnika Alexandera "Alexa" Sancheza.
Miałem możność oglądania ich w meczu o superpuchar i obaj zrobili na mnie duże wrażenie.
Problemem jest to, że nie są oni jeszcze wkomponowani w zespół i na ich dobrą grę trzeba będzie trochę poczekać. Trener Orest Lenczyk liczy ponadto na Patryka Rachwała i doświadczonego Macieja Stolarczyka.
Bardzo podobnie wyglądają transfery w Koronie.
Złocisto-krwiści też stracili jedno ważne ogniwo - Pawła Golańskiego.
Klub zasilili Piotr Świerczewski, Piotr Celeban i Edi Andradina.
( w obu jedenastkach wymieniam ważniejsze transfery )
Wracając do gospodarzy. Trener Lenczyk ma mocno ograniczone pole manewru, albowiem kontuzjowani są gracze o inklinacjach ofensywnych, czyli Łukasz Garguła, Dawid Nowak i Bartłomiej Chwalibogowski. Mariusz Ujek jest już gotowy do gry, ale jego forma pozostawia sporo do życzenia, poza tym, że przeciwnicy powinni grać w maskach
Trudno powiedzieć na jaki wariant i ustawienie zdecyduje się Orest Lenczyk. W chwili obecnej ofensywna siła wicemistrzów Polski nie jest za duża.
Brakuje gry skrzydłami, szczególnie wtedy, gdy na bocznej obronie ustawiony jest Maciej Stolarczyk. W tym wariancie ( praktycznie z 3 defensywnymi pomocnikami ) większość piłek kierowanych jest do osamotnionego Carlo Costly'ego, ew. Mariusza Ujka. Pożytek z tego jest niewielki.
Znacznie lepiej wyglądało to, gdy na flance grali Peruwiańczycy. Herrera prezentuje się bardzo pewnie, a Alex obdarzony jest dużą szybkością oraz dysponuje niezłym dryblingiem i techniką.

W Koronie też jest sporo zagadek. Ustawienie formacji obronnej, która nie wygląda za ciekawie. Drugą zagadką jest środek pomocy. Tu najprawdopodobniej zagrają Hermes i Świerczewski.
Nie sądzę, by trener Zieliński mieszał coś na skrzydłach, albowiem flanki były i są bardzo mocną stroną koroniarzy.
W ataku bardzo groźny powinien być Edi Andradina, na którego Bełchatowianie powinni zwrócić szczególną uwagę.
Za wicemistrzami przemawia własne boisko oraz to, że rozegrali oni juz dwa mecze o stawkę. Jeden w Pucharze UEFA, drugi o superpuchar ( no może 1 i 1/2 bo mecz o superpuchar miał mniejszą rangę )
Korona do tej pory grała same sparingi.
Gdyby GKS Bełchatów grał w najsilniejszym składzie, to spokojnie postawiłbym na nich pieniądze.
Sobotni mecz w moim odczuciu nie ma wyraźnego faworyta, tym bardziej, że jest to pierwsza kolejka, a w tej wszystko może się zdarzyć.
Ja zagram za małą stawkę na remis w tym spotkaniu po atrakcyjnym kursie

Do góry
#1425557 - 25/07/2007 19:31 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: gumis1987]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Originally Posted By: gumis1987
Szkoda, że nie odbędzie się mecz Lecha z Zagłębiem S. bo kurs 1,45 na ten mecz wydawał mi sie bardzo dobry a z handicapem na Lecha było 2,0 \:\(


Dlaczego ma sie nie odbyc ? W Poznaniu wszedzie i głosno o inauguracji sezonu, plakaty na przystankach itd. Do tego 11.000 karnetow juz sprzedanych co stanowi nowy rekord ligi, a jeszcze kilka dni zostalo ,wiec bedzie komplet i cisnienie olbrzymie na pilkarzach jest. Tylko zwyciestwo, Zagłebie jak zobaczy 25.000
osob to sie podlamie, to nie to co gra w 2 lidze przy 5000. PEWNA 1 .

Do góry
#1425572 - 25/07/2007 19:38 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Dlatego, że Zagłębie Sosnowiec może za korupcję polecieć do niższej ligi. Mówi się o tym, że ustawili podobną liczbę spotkań co Arka, więc mało prawdopodobne jest by udało im się w tym sezonie zagrać w OE. Chociaż czasu na ich wykluczenie wiele nie zostało i nie wiem na co PZPN czeka.

Do góry
#1426093 - 25/07/2007 21:06 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385
Legia Warszawa - Cracovia Kraków - 1 Kurs 1,6

Widze, że panowie już rozkręcili się z analizowaniem 1 kolejki, więc i jak dorzuce swoje 3 grosze. Mam taką tradycję w typowaniu, że w pierwszej kolejce zawsze stawiam za małą stawkę na Legię. W sumie nie wiem dlaczego ale tak się utarło i tak już jest \:\) Jednak w tym tygodniu stawiam na Legie nie tylko dlatego, że robie to co rok ale również dlatego, bo wydaje mi się to bardzo realny wynik.
Obie ekipy nie zachwycały grą w swoich sparingach, Legia po "odsunięciu" z europiejskich pucharów musiała pilnie znaleźć sobie sparing partnerów i tak oto przypadkowo lub w tajeminicy przed kibicami na łazienkowską zawitała drużyna Widzewa. Legia w tym sparingu była drużyna przeważającą, dochodzącą częściej do sytuacji strzeleckich ale i nieskuteczną (0-0). Z bardzo dobrej strony pokazali się Roger, Grosicki, który zaprezentował kilka dryblingów ala Cristiano Ronaldo i Chinyama czyli tłumacząc na polski "Kawał mięsa", który wg mnie był niedoceniony w poprzednim sezonie przez trenerów legii i odesłany do grodziska. Zawodnik ten jest obdarzony dobrym strzałem z dystansu, jest silny i dobrze panuje nad piłką. Myślę, że właśnie takiego napastnik potrzebowała Legia. W kolejnym springu przeciwko Sochaux, na tle można powiedzieć równorzędnego przeciwnkia Legioniści wypadli równie dobrze ale i równie nieskutecznie jak w poprzednim sparingu remisując 0-0.
Cracovia w okienku transferowym nie ściągnęła zawodnika który mógłby stanowić jakieś silne ogniwo zespołu, raczej byli to zawodnicy łatający dziury po "ubyłych". Na zgrupowaniu w niemczech drużyna wypadła w sparingach mizernie, nie odstając poziomem od swoich trzecioligowyh rywali. Dodatkowo przed niedzilenym meczem kontuzji nabawili się filat obrony Jacek Wiśniewski i Tomasz Wacek. Warto również zwrócić uwagę na historię gier Cracovii na łazienkowieskiej gdzie od trzech sezonów nie zdobyli tam nawet jednego punkcika. Myślę, że wygrana legii (1,6) jest bardzo możliwa, proponuję też zagrać na under 2,5 po kusie 1,8

Pozdrawiam

Do góry
#1426239 - 25/07/2007 21:46 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Odra Wodzisław Śląski - ŁKS Łódź 28 lipca sobota 19:00

Gospodarze podejmują ŁKS. Odra w ubiegłym sezonie grała solidnie. Potrafiła napsuć dużo krwi nawet zespołom z czołówki. Z klubu odeszło paru ważnych zawodników: np. Skaba, Chmiest, Dymkowski.. W ich miejsce przyszli mniej znani zawodnicy. Nastąpiła także zmiana trenera na Mariusz Kurasa. W drużynie gości źle się dzieje. Piłkarze nie mają za bardzo gdzie trenować. Z klubu odeszło kilku dobrych zawodników m.in. Hajto. W sparingach drużyna sprawowała się fatalnie. Jak widać obydwie drużyny będą walczyć w tym sezonie o utrzymanie. O ile Odra ma na to spore szanse, to ŁKS będzie miał z tym problem. Jest to arcyważne spotkanie dla obu drużyn. Spodziewam się zaciętego spotkania z lekką przewagą gospodarzy.

NO BET


Odsyłam do moich zapowiedzi Orange Ekstraklasy pod linkiem: http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1259508&page=1#Post1259508 można dojść do ciekawych wniosków na temat zapowiedzi michaela 89. Mówiąc krótko plagiaty moich tekstów. Koledze życzymy aby w następnych kolejkach jednak pisał sam... .::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (26/07/2007 01:00)

Do góry
#1426269 - 25/07/2007 21:53 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Skoro zawsze typujesz na Legię w pierwszej kolejce to na dużym plusie dzięki temu nie jesteś, bo oni są znani ze słabych początków \:p .

A jak oceniać po samym sparingach to ja nie bardzo widzę przewagę Legii, bo w każdym grali w innym ustawieniu i to były jednak sparingi. Widać było co pokazali w Wilnie \:D . Cracovia natomiast często grała drugim składem, bo szkielet drużyny już mają "gotowy". Chodziło głównie o kosmetyczne zmiany itp. Fakt, jeden sparing przegrali w tym podstawowym składzie aż 1:5, ale wtedy po strzeleniu bramki rozluźnili się i jak stracili 2 to olali mecz. Po meczu było podobno ostro, bo Majewski się wkurzył \:p .

Quote:
Cracovia w okienku transferowym nie ściągnęła zawodnika który mógłby stanowić jakieś silne ogniwo zespołu, raczej byli to zawodnicy łatający dziury po "ubyłych".

Tzn po kim? Bo nikt ważny nie ubył. Kulig się przyda, bo to solidny obrońca a Witkowski bardzo dobry napastnik i w przyszłości na pewno będzie aspirował do reprezentacji. W sparingach strzelił kilka goli.

Quote:
Dodatkowo przed niedzilenym meczem kontuzji nabawili się filat obrony Jacek Wiśniewski i Tomasz Wacek.

Po pierwsze Wiśniewski nie gra w Cracovii na obronie a po drugie i Wiśniewski i Wacek kontuzje mają od dawna. Po trzecie to Wiśniewski już grał w ostatnim sparingu i powoli wraca do drużyny.

Moim zdaniem po takim kursie nie opłaca się grać na Legie - co innego under ;\) .

Do góry
#1426491 - 25/07/2007 22:41 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: KamilZ]
paoblo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2007
Postów: 2708
Odra Wodzisław - Łks Łodź

W poprzednich rozgrywkach obie drużyny nie rozpieszczały swoich kibiców efektowną i bramkostrzelną grą, w nadchodzącym pewnie niewiele zmieni się w tym kierunku.
Transfery napastników nie powalają na kolana (Klatt, Sikora w Łks i Alesander, Socha w Odrze), liczę więc na niemoc strzelecką obydwu drużyn. W pięciu ostatnio rozegranych meczach w Wodzisławiu pomiędzy tymi zespołami padło 11 bramek i nie wydaje mi się aby nagle średnia bramek urosła nagle.
Moim typem jest liczba bramek 0-1 w Expekcie po kursie 2,9 oraz czes pierwszej bramki po 30 minucie i kursie 2,1.

Do góry
#1426494 - 25/07/2007 22:41 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: KamilZ]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385
Originally Posted By: KamilZ
Skoro zawsze typujesz na Legię w pierwszej kolejce to na dużym plusie dzięki temu nie jesteś, bo oni są znani ze słabych początków \:p .

A jak oceniać po samym sparingach to ja nie bardzo widzę przewagę Legii, bo w każdym grali w innym ustawieniu i to były jednak sparingi. Widać było co pokazali w Wilnie \:D . Cracovia natomiast często grała drugim składem, bo szkielet drużyny już mają "gotowy". Chodziło głównie o kosmetyczne zmiany itp. Fakt, jeden sparing przegrali w tym podstawowym składzie aż 1:5, ale wtedy po strzeleniu bramki rozluźnili się i jak stracili 2 to olali mecz. Po meczu było podobno ostro, bo Majewski się wkurzył \:p .

Quote:
Cracovia w okienku transferowym nie ściągnęła zawodnika który mógłby stanowić jakieś silne ogniwo zespołu, raczej byli to zawodnicy łatający dziury po "ubyłych".

Tzn po kim? Bo nikt ważny nie ubył. Kulig się przyda, bo to solidny obrońca a Witkowski bardzo dobry napastnik i w przyszłości na pewno będzie aspirował do reprezentacji. W sparingach strzelił kilka goli.

Quote:
Dodatkowo przed niedzilenym meczem kontuzji nabawili się filat obrony Jacek Wiśniewski i Tomasz Wacek.

Po pierwsze Wiśniewski nie gra w Cracovii na obronie a po drugie i Wiśniewski i Wacek kontuzje mają od dawna. Po trzecie to Wiśniewski już grał w ostatnim sparingu i powoli wraca do drużyny.

Moim zdaniem po takim kursie nie opłaca się grać na Legie - co innego under ;\) .


hehe, widze ze lubisz byc upierdliwy i chcesz zabłysnąć. Po pierwsze to czegoś nie rozumiesz, o tym czy wyszedłem na plus moge powiedzieć dopiero po całym sezonie grania. A co do wyników legii w pierwszych kolejkach to są one następujace: 04/05 wygrana 1-2, 05/06 remis 0-0 i 06/07 wygrana 1-3 z cracovią wiec te początki chyba nie należa do nieudanych ale nie ważne tak jak napisałem gram to za symboliczną stawkę wiec w przypadku wygranej nie mam znowu nie wiadomo jakich powodów do radości.
po drugie. zgadza sie ostatnie dwa sparingi zagrali rezerwą dlatego ze dzień wczesniej grali składem podstawowym i niestety nie poradzili sobie VFB Osnabrueck przegrywając wiemy ile. Fakt ze w sparingach majewski kombinował z ustaiewniem (3-4-3) i nie wiem czy im to wyjdzie na dobre, za pewne była to jakas załona przed najbliższymi rywalami w lidze \:p
po trzecie. Jacek wiśniewski grał raczej zawsze na obronie i dopiero po przyjściu majewskiego został ustawiany jako defensywny pomocnik. Zagadza się kulig do solidny obrońca ale wątpie aby nadawał sie do ustawienia jakim gra cracovia czyli 3-5-2. a odeszli min bania i baster. co do witkowkiego to nigdy go nie widzialem w akcji wiec nie ma zdania.
Ofensywa w legii nie jest narazie zbytnio skuteczna w sparingach ale to jeszcze o nieczym nie świadczy,najważniejsze ze stwarzają duzo sytuacji strzeleckich a piłka wkoncu wpadnie. w oby ekipach zapewne zadecyduje gra defensywy a myśle ze legia ma ją znacznie lepszą i raczej nie straci bramki, dlatego typ under, i wygrana legii.

Do góry
#1426545 - 25/07/2007 23:05 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Quote:
hehe, widze ze lubisz byc upierdliwy i chcesz zabłysnąć.

Chyba sobie żartujesz \:p .

Quote:
Po pierwsze to czegoś nie rozumiesz, o tym czy wyszedłem na plus moge powiedzieć dopiero po całym sezonie grania. A co do wyników legii w pierwszych kolejkach to są one następujace: 04/05 wygrana 1-2, 05/06 remis 0-0 i 06/07 wygrana 1-3 z cracovią wiec te początki chyba nie należa do nieudanych ale nie ważne tak jak napisałem gram to za symboliczną stawkę wiec w przypadku wygranej nie mam znowu nie wiadomo jakich powodów do radości.

Przecież napisałem dzięki temu, więc chodziło mi o tylko sam początek ligi w kontekście plusa, a nie cały sezon \:p . Poza tym myślałem, że zacząłeś jeszcze wcześniej, no ale nic - nie ważne \:p .
Quote:
po drugie. zgadza sie ostatnie dwa sparingi zagrali rezerwą dlatego ze dzień wczesniej grali składem podstawowym i niestety nie poradzili sobie VFB Osnabrueck przegrywając wiemy ile. Fakt ze w sparingach majewski kombinował z ustaiewniem (3-4-3) i nie wiem czy im to wyjdzie na dobre, za pewne była to jakas załona przed najbliższymi rywalami w lidze \:p


Ostatni sparing zagrali już podstawowym składem i wygrali. W ustawieniu 3-4-3 grali tylko w Polsce, bo Majewski miał 6 napastników i chciał dać pograć każdemu. W Niemczech zagrali takim ustawieniem tylko raz, ale za to rezerwami. I tu nie ma nic do wychodzenia na dobre, bo szkielet drużyny już mają i oni zawsze grali 3-5-2.

Quote:
po trzecie. Jacek wiśniewski grał raczej zawsze na obronie i dopiero po przyjściu majewskiego został ustawiany jako defensywny pomocnik. Zagadza się kulig do solidny obrońca ale wątpie aby nadawał sie do ustawienia jakim gra cracovia czyli 3-5-2. a odeszli min bania i baster. co do witkowkiego to nigdy go nie widzialem w akcji wiec nie ma zdania.

Wiem gdzie grał Wiśniewski i wiem gdzie gra teraz. Ty napisałeś o nim jako "filar obrony", więc trudno było się nie przyczepić \:p .
Kulig w sparingach wypadł dobrze, ale fakt - na pełne przystosowanie do takiego ustawienia trzeba trochę czasu, więc pewnym punktem przynajmniej na początku sezonu nie będzie.
Bania i Baster nie mieli miejsca w składzie, więc odeszli \:p .

Quote:
Ofensywa w legii nie jest narazie zbytnio skuteczna w sparingach ale to jeszcze o nieczym nie świadczy,najważniejsze ze stwarzają duzo sytuacji strzeleckich a piłka wkoncu wpadnie. w oby ekipach zapewne zadecyduje gra defensywy a myśle ze legia ma ją znacznie lepszą i raczej nie straci bramki, dlatego typ under, i wygrana legii.

Ma lepszą, ale tylko na papierze, bo znowu wystąpią w zmienionym składzie, zwłaszcza w obronie. Poza tym Edson podobno wraca do obrony a to akurat duże wzmocnienie dla Cracovii \:D .

Do góry
#1426702 - 26/07/2007 00:23 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: _Goldi_
Originally Posted By: gumis1987
Szkoda, że nie odbędzie się mecz Lecha z Zagłębiem S. bo kurs 1,45 na ten mecz wydawał mi sie bardzo dobry a z handicapem na Lecha było 2,0 \:\(


Dlaczego ma sie nie odbyc ? W Poznaniu wszedzie i głosno o inauguracji sezonu, plakaty na przystankach itd. Do tego 11.000 karnetow juz sprzedanych co stanowi nowy rekord ligi, a jeszcze kilka dni zostalo ,wiec bedzie komplet i cisnienie olbrzymie na pilkarzach jest.
A co ma piernik do wiatraka?!
Quote:

Tylko zwyciestwo, Zagłebie jak zobaczy 25.000
osob to sie podlamie, to nie to co gra w 2 lidze przy 5000. PEWNA 1 .
Raczej zmobilizują..
---
Pierwsza kolejka, lepiej nie przesadzać ze stawkami.
Ja osobiście gram Odre (wcale nie jest aż tak osłabiona), mimo nieciekawych wyników w sparingu. ŁKS w grach kontrolnych lepiej się nie prezentował, a kadre mają słabiutką.

PS. Unibet bodajże w poniedziałek chyba już miał kursy na Orange, i Jage dali jako gości po kursie >3 (niestety zwroty już dali..)

Do góry
#1426716 - 26/07/2007 00:26 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Aha, Dolha w sobote nie zagra (komplikacje z transferem). Kotorowski tymczasem ostatnio miał mała kontuzję (wybity palec), ale w tej sytuacji pewnie zagra on. Trzeci bramkarz Binkowski wątpie żeby debiutował (Linka został oddany do Odry).

Prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski - Kikut, Dymkowski, Tanevski, Wilk - Zając, Scherfchen, Murawski, Pitry, Quinteros - Reiss

Ława: Rengifo, Florian, Injac, Micanski
Kontuzje: Bosacki, Dolha

Do góry
#1426778 - 26/07/2007 00:47 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Sosnowiecki klub złoży w czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPN wniosek o dobrowolne poddanie się karze i dzięki temu uniknie surowszego wyroku. Zagłębie wystąpi w ekstraklasie, ale tak naprawdę będzie walczyło o to, żeby w przyszłym sezonie spaść tylko do drugiej ligi, a nie do trzeciej. Bo jeśli w najbliższych rozgrywkach sosnowiczanie zajmą miejsce spadkowe, to po karnej degradacji kolejny sezon rozpoczną właśnie na trzecim froncie.

Do góry
#1426782 - 26/07/2007 00:49 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Originally Posted By: kfjatek

Tylko zwyciestwo, Zagłebie jak zobaczy 25.000
osob to sie podlamie, to nie to co gra w 2 lidze przy 5000. PEWNA 1 .
Raczej zmobilizują..

---

[/quote]

Chyba nigdy nie grałes przy kibicach, wyjdz sobie na np pelna Arene i zobaczymy czy taki chojrask bedziesz, ja ci mowie ze bylbys niezle usztywniony

Do góry
#1426933 - 26/07/2007 01:30 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Goldi to zależy od psychiki zawodników, jednych wypełniony po brzegi i ryczący stadion nakręca, a innym wiąże jaja. Jak będzie ?! oby się okazało w sobotę \:\) Na pewno w obu ekipach będzie pełna mobilizacja !

Do góry
#1427490 - 26/07/2007 03:34 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: pycio26]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Tak ale to gra zespołowa i 1 dwoch moze zaskoczy, a reszcie sie nogi ugna. Kto byl na zywca na Bułgarskiej ten wie o co chodzi.

Do góry
#1428336 - 26/07/2007 07:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Tijk
Myślę, że [b]wygrana legii (1,6) jest bardzo możliwa, proponuję też zagrać na under 2,5 po kusie 1,8


Kurs na Legię wydaje mi się za niski ( nie warty gry )
Under może wejść, ale obrona Legii jest słabiutka
Mucha to nie Fabiański
Bronowicki odszedł
Choto nie moze grać za czerwoną kartkę
Szala boryka się z kontuzjami

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

Craxa gra 5 pomocników, Legia zaś w tej formacji cieniuje. Vuko z Rogerem to chyba nie najlepsza para, Ekwueme pojechal załatwiać wizę. Rado jest chimeryczny, potrafi zagrać świetne zawody, ale też dać ciała

Craxa w sparingach faktycznie słabo, ale ponoć forma idzie w górę, bo wcześniej chłopaki dostali w kość
Ja myślę, że Cracovia coś strzeli, a wtedy Legia może mieć kłopoty

Do góry
#1428344 - 26/07/2007 07:28 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
under wydaje sie tu bardzo prawdopodobny, ODra do mistrzow ofensywy nie nalezy, a LKS trapiony roznymi klopotami bedzie zadowolony chocby z jednego pkt, tak wiec mysle ze nastawia sie na oborne wlasnej bramki. W Bwin kurs na under 1.65

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 1 1.7 Bwin

Bytomianie wg mnie maja najwieksze szanse na tytul czerwonej latarni w lidze, zadnych konkretnych wzmocnien, natomiast Jagielonia jesli mysli o utzrymaniu to napewno musi zdobywac pkt na wlasnej plycie, a z kim jesli nie z bytomianami. Jaga nie moze sobie pozwolic tu na strate pkt

Do góry
#1428455 - 26/07/2007 08:07 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: trueneo]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Quote:
Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

Craxa gra 5 pomocników, Legia zaś w tej formacji cieniuje. Vuko z Rogerem to chyba nie najlepsza para, Ekwueme pojechal załatwiać wizę. Rado jest chimeryczny, potrafi zagrać świetne zawody, ale też dać ciała

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Why?
Urban tez cwiczyl 3-5-2 w sparingach. Co do Ekwueme to chlopak z 1.5 tygodnia temu wrocil jak nie wiecej \:\)

Do góry
#1428765 - 26/07/2007 17:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja wiem, że Ekwueme wrócił, ale co z tego, kiedy on prawie wcale nie trenowal, a ponadto nie jest zupełnie zgrany z Legią

Astiza widzialem tylko raz w meczu z Litwinami i moim zdaniem był on jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Zupełnie nie wiedział co jest grane, nie umiał się ustawić ani przypilnowac przeciwników. Piłka latała koło niego, raz przeleciala mu nad głową i była bramka. Moze on i dobry technicznie, ale obrońca musi być zdecydowany i twardy, a ja tych cech u niego nie zauważyłem
Myślę, ze gdyby zamiast Astiza z Vetrą gral Szala albo ktoś inny, to Legia nie przegrywalaby 0:2 po pierwszej połowie.

Do góry
#1428780 - 26/07/2007 17:34 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
wogole to z litwinami wszyscy zgarali beznadziejnie
oj slaba ta legia, slaba
ale moim zdaniem cracovie puknie u siebie
dosyc silna defensywa, pomoc rowniez, nie przekonuje mnie atak
legionisci byli bardzo chwaleni za mecz z sochoux,ktore gralo w najsilniejszym skladzie

do tego mozna dolozyc lecha 1, co prawda w sparingach nie zachwyca ale przy co najmniej 15 tys kibicow nie zawiedzie
zwlaszcza ze krol rejsik jak zwykle w formie

szkoda tylko, ze rezyser gr- quinteros bez formy

Do góry
#1428787 - 26/07/2007 17:37 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
No to jedziemy z koksem

Zagłebie Lubin - Widzew Łódź

Już jutro inauguracja naszej kochanej pomarańczy. I jako pierwszy mecz, który obejżymy na cyfrze będzie pojedynek aktualnego mistrza Polski z Łódzkim Widzewem. Zacznimy może od Widzewa.
Jeden z kolegów (widzewiak) łądnie tu przytoczył ostatnie wspaniałe wyniki ze sparingów z Wisłą Kraków (tak tą, która zajeła 8 miejsce w lidze) oraz z Warszawską Legią (tak tą, której Vetra Wilno wpakowała już do przerwy 2 bramki). Ja osobiście rzadko się kieruje wynikami sparingów bo to jest całkiem inne podejście, no ale plus dla nas bo buki mogą się tym sugerować. Osobiście mnie się wydaje, że Widzew będzie miał trudniej niż przed rokiem. Jak powszechnei wiadomo 2 rok jest zwykle trudniejszy dla beniaminków (choć GKS Bełchatów się wyłamał \:p ). Jak już kilka osób tu pisało z Łodźi odeszli Rzeżniczak i Wawrzyniak a przyśli kolejni zagraniczni gracze i tu moim zdanie będzie tkwil problem na początku sezonu gdyż będą problemy z komunikacją o czym także mówi Juszkiewicz:

Jak dogadujecie się z nowymi obcokrajowcami?

- Z tym akurat jest dramat. Oni rozmawiają między sobą, a my ze sobą. Naprawdę warto uczyć się języków obcych, bo teraz bez ich znajomości, czuję się jak bez ręki.


Naprawdę tak sobie przeglądam kadre Łódzkiego Widzewa i dla mnie tylko Bartosz Fabiniak jest jakimś bardziej wartościowym piłkarzem. Tylko jeden zawodnik jest urodzony przed 80 r. także kadra baardzo młoda. I takim zawodnikom przyjdzie się na początek zmierzyć z obrońcą trofeum, któzy formę przygotowywali można powiedzieć na teraz co było widać w spotkaniu o pseudopuchar Polski gdzie byli wyraźnie lepsi od GKS Bełchatów. I nie wierze, że Zagłebie odpuści mecz bo ma spotkanie ze Steauą już w środe. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, będzie chciało pewnie i spokojnei wygrać aby nabrać większej pewności. zagłebie powinno wygrać ten mecz w pomocy: Iwański, Goliński, Kolendowicz, Miguel, Łobodzinski - to naprawdę bardzo fajna formacja. Jedyne co może martwić to skuteczność Piotra "Diablo" Włodarczyka, ale ja licze żę dzwonie z Radkiem Cierzniakiem zagra w pomaranczy Michał Chałbiński i to on będzie wykanczal akcje gospodarzy.

Ostatnie mecze
Zagłebie - Widzew 4:2
Widzew - Zagłebie 0:2

Mój typ:
Zagłebie - Widzew (+1) 1 kurs 2.00 Bwin

Do góry
#1428804 - 26/07/2007 17:42 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: drfocus]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
moze i zaglebie wygra ale dla mnie ten mecz to no bet

zaglebie w srode gra bardzo wazny mecz ze steaua, myslami beda juz przy tym meczu

jeszcze nie maja zgranej 11, michniewicz caly czas cos kombinuje

po kontuzji kolendowicz i chalbinski, nowi:golin, gomes i wlodarczyk

ciekzi mecz a widzew w sparingach calkiem,calkiem
wygral z wiselka, ktora grala w najsilniejszym skladzie

oprocz fabiniaka jak dla mnie swietnie prezentuja sie tez kuklis, oshadogan i napoleoni, ktory krecil wislakami jak dziecmi

zycze powodzenia w graniu na zaglebie ale ja sobie odpuszczam ten mecz

Do góry
#1428824 - 26/07/2007 17:54 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja oglądałem Zagłębie z meczu z GKS Bełchatów i już na podstawie tego spotkania mogę powiedzić, że mistrz Polski jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Może nie było tego widać, bo Michniewicz trochę eksperymentowal ze składem, Lenczyk zresztą też ( z konieczności ). Spotkania z Widzewem miedziowi na pewno nie potraktują ulgowo i nie będą się oszczędzać przed Steauą.
drfocus - ja o formę strzelecką Piotrka "Nędzy" Włodarczyka bym się nie obawiał. Jego walory i przywary są znane. W każdym razie "Nędza" swoje bramki strzeli i prędzej czy później wejdzie do KLUBU 100 \:D
W Lubinie i tak ma większe szanse niż w Legii
Widzewa, niestety, nie miałem okazji jeszcze oglądać
Wydaje mi się, że sporo dobrego tam się dzieje
Ciekawe zakupy, dość spokojna i konsekwentna praca
Do tego trzeba dołożyć "widzewski charakter"
Sądzę, że Widzew zajmie lepszą lokatę niz w ubiegłym sezonie
Na niespodziankę w Lubinie jeszcze nie liczę, ale ten mecz raczej odpuszczę

Do góry
#1428888 - 26/07/2007 18:14 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
Originally Posted By: rene
Kurs na Legię wydaje mi się za niski ( nie warty gry )
Under może wejść, ale obrona Legii jest słabiutka
Mucha to nie Fabiański
Bronowicki odszedł
Choto nie moze grać za czerwoną kartkę
Szala boryka się z kontuzjami

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

chyba szukaszs dziury w calym... ;\)
prawdopodobne zestawienie obrony Legii na mecz z Cracovia:
Mucha - Bronowicki, Szala, Astiz, Wawrzyniak
Oczywiscie Mucha to nie Fabianski, ale taki slaby jak duzo osob mysli to on nie jest. Ale przekonaja sie o tym po kilku meczach ;\)
Szala jest w pelni sil i prawdopodobnie wystapi w niedzielnym spotkaniu. Troche tez przesadzasz z tym ze Urban nie ma pola manewru... Jest jeszcze Rzezniczak, Augustyn, w razie potrzeby na lewa obnrone moze wejsc Kielbowicz. Tu tez nie mozecie powiedziec ze oni sa slabi. Edson w tym sezonie bedzie gral na pomocy \:\)

Jedyny problem defensywy Legii to brak zgrania. Ale i ten element funkcjonuje coraz lepiej.
Mam nadzieje ze Urban jednak nauczy chlopakow grania zgodnie z zalozeniami taktycznymi i bedziemy widzieli skuteczna i ladna dla oka gre, a nie jak to mialo miejsce w poprzednich sezonach - walenie glowa w mur...
moje typy na spotkanie to wygrana Legii i over \:p nie bede analizowal, poprostu przysnil mi sie wynik meczu 4:1 dla Legii \:D

Do góry
#1430314 - 26/07/2007 23:22 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: xqwzts]
gumis1987 Offline
addict

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 413
Skąd: Kraków
"Wydział Dyscypliny PZPN nie podjął dziś decyzji w sprawie zarzutów korupcyjnych wobec beniaminka Orange Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec. Decyzja w sprawie ewentualnych kar zapadnie za tydzień."
a więc mecz Lecha z Zagłębiem S. powinien odbyć się zgodnie z planem i bardzo dobrze!!! \:\) Kurs na Lecha w SB już 1.444

Do góry
#1431418 - 27/07/2007 05:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Obsada sędziowska:

1. kolejka I ligi:

27 lipca (piątek)
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów, godz. 19:00, sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź, godz. 20:00,
sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom).

28 lipca (sobota)

GKS Bełchatów - Korona Kielce, godz. 20:00,
sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec, godz. 19:00,
sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).

Odra Wodzisław Śląski - Łódzki KS, godz. 19:00,
sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom, godz 16:00,
sędzia: Włodzimierz Milczarek (Piotrków Trybunalski).

29 lipca (niedziela)

Legia Warszawa – Cracovia, godz. 19:00,
sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)



W Poznaniu spotkanie poprowadzi Żyro, który mimo "kilku" popełnionych błędów na niekorzyść Lecha w meczu z Legią (19.05 br.) okazał się "szczęśliwym" arbitrem dla drużyny Smudy. \:p

W Lechu pełna mobilizacja :

Piotr Reiss:

"(...)Zrobimy wszystko jako zespół, aby rozpocząć ligę jak najlepiej. Start sezonu jest bardzo ważny, co w zeszłym roku pokazał GKS Bełchatów. Jeśli chcemy się liczyć musimy w każdym meczu grać o zwycięstwo i jako zwycięzca z boiska schodzić. (...)"

Także trener Smuda nie ukrywa, że Kolejorz będzie walczył o Mistrzostwo Polski. Więc w spotkaniach z beniaminkami lub średniakami ligi nie można tracić punktów.

Kurs na Lecha "atrakcyjny" biorę z pocałowaniem \:p

Aha w bramce na pewno wystąpi Kotor, który się już wykurował \:\)

pozdr.

(źródła: 90minut.pl, lechpoznan.pl)

Do góry
#1431423 - 27/07/2007 05:28 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: gumis1987]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Groclin Grodzisk Wielkopolski
VS
Ruch Chorzów
Typ: under 2,5 gola

Już jutro o godzinie 19 w Grodzisku Wielkopolskim oficjalnie przywitamy nowy sezon Orange Ekstraklasy 2007/2008. Na inaugurację wybrano mecz zdobywcy Pucharu Polski - Groclinu Grodzisk z mistrzem drugiej ligi - Ruchem Chorzów.

Początkowo nie wiadomo było czy ten mecz dojdzie w ogóle do skutku. Wszystko przez proces licencyjny. Ruch Chorzów miał wielkie problemy z otrzymaniem licencji na grę w ekstraklasie. Na szczęście silna wola kibiców "Niebieskich" a także władz miasta pozwoliła na ponowne rozpatrzenie wniosku Ruchu i pozwolenie na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeśli chodzi o okres letni to bardzo duże zmiany zaszły w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Z funkcją szkoleniowca pożegnał się Maciej Skorża, który wybrał się na południe Polski. Celem jego misji jest odbudowanie potęgi Wisły Kraków. Wobec takiego rozwoju wypadków prezes Zbigniew Drzymała oddał drużynę w ręce Jacka Zielińskiego. Ten szkoleniowiec z dość przeciętnej Odry Wodzisław zrobił "Rycerzy Wiosny". Śląska ekipa była w stanie skutecznie przeciwstawić się takim tuzom naszej ligi jak: GKS Bełchatów czy choćby Wisła Kraków.
Także w drużynie beniaminka doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Zaraz po fecie z okazji awansu dymisję złożył Marek Wleciałowski. Klub długo nie szukał odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Nowym szkoleniowcem został Słowak - Duszan Radolsky, który potrafił jeszcze trenując Groclin Grodzisk Wielkopolski wygrać w Pucharze UEFA z Herthą Berlin czy Manchesterem City. Tak jak widzimy trener Radolsky wraca na stare śmiecie. Na pewno znajdzie czas na wypicie kawy z prezesem Drzymałą. W końcu obaj panowie nie kryli, że nadal darzą się sympatią.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to spore zmiany możemy zobaczyć w Groclinie Grodzisk. Z klubu odeszło kilku czołowych zawodników. Warto w tym miejscu wspomnieć: Aleksandra Ptaka (Zagłębie Lubin), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Piotrek Świerczewski (Korona Kielce) i Takesure Chinyama (Legia Warszawa). W ich miejsce pojawili się: Sergio Batata (powrót do polskiej ligi), Mariusz Muszalik (Odra Wodzisław), Petra Banicia (ze słowackiej ligi) i Bartosz Ślusarski (UD Leiria). Widać gołym okiem, ze straty w tym okienku transferowym były większe niż zyski. Bardzo dobrze pokazał to mecz I rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Groclin miał spore trudności ze zdobyciem choćby jednej bramki w Baku. Widać było, że brakuje w drugiej linii doświadczonego zawodnika, który będzie w stanie zaadresować prostopadłe podanie do napastnika. Większość akcji była rozgrywanych po bokach. Jednak i w tym elemencie zabrakło dokładności. Dopiero, kiedy trener Zieliński na plac boju wprowadził Majewskiego i Piechniaka (Jodłowiec z Muszalikiem prezentowali się przeciętnie na tle MKT Araz Imiszli) gra zespołu wyglądała lepiej. Myślę, że jeśli trener Zieliński zdecyduje się na wystawienie właśnie Majewskiego i Piechniaka to zespół powinien prezentować się lepiej niż w kwalifikacjach Pucharu UEFA.
Z kolei, jeśli popatrzymy na beniaminka - Ruch Chorzów to widzimy, że siła ognia tej drużyny będzie słabsza w tym sezonie 2007/2008. Wszystko przez sprzedaż za milion złoty do Wisły Kraków - Piotra Ćwielonga. Ten młody napastnik wraz z doświadczonym Litwinem - Grażvydasem Mikulenasem stworzyli bardzo skuteczny duet napastników na drugoligowym froncie. W sumie strzelili 15 bramek. Przy czym sam Ćwielong zdobył, aż dziewięć goi!. Więc widzimy, że strata tego zawodnika, jeśli chodzi o inklinację ofensywne jest dość spora. Na szczęście trener Duszan Radolsky ma w swoim obwodzie młodego Łukasza Janoszkę, który jest synem Mariana Janoszki. Ojca Łukasza powinniśmy pamiętać jeszcze z występów w pierwszoligowym Ruchu Radzionków. Na pewno nie można lekceważyć drużyny "Niebieskich". Jednak warto wspomnieć, że w tym meczu nie zagra ściągnięty z Pogoni Szczecin - Lilo, który jest kontuzjowany.

Faworytem tego spotkania jest Groclin Grodzisk Wielkopolski jednak forma podopiecznych Jacka Zielińskiego jest mizerna i trudno spodziewać się nagłej poprawy. Do tego warto zwrócić uwagę, że trener Zieliński stawia bardziej na skuteczną grę w tyłach a potem myśli o atakowaniu przeciwnika. Sądzę, że jutro w Grodzisku Wielkopolskim zobaczymy mecz walki. W końcu w pierwszych meczach beniaminki są bardzo trudnym rywalem dla starych wyjadaczy ligowych. Myślę, że będzie tak w tym wypadku. Trener Duszan Radolsky jest znany ze swojej twardej ręki i jak nie idzie jego piłkarzom to dostają dużą burę od szkoleniowca (tak było w spotkaniu towarzyskim z Cracovią Kraków). Under w tym spotkaniu wydaje się najlepszą opcją.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1431484 - 27/07/2007 05:45 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: drfocus]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Originally Posted By: drfocus
No to jedziemy z koksem

Zagłebie Lubin - Widzew Łódź

Już jutro inauguracja naszej kochanej pomarańczy. I jako pierwszy mecz, który obejżymy na cyfrze będzie pojedynek aktualnego mistrza Polski z Łódzkim Widzewem. Zacznimy może od Widzewa.
Jeden z kolegów (widzewiak) łądnie tu przytoczył ostatnie wspaniałe wyniki ze sparingów z Wisłą Kraków (tak tą, która zajeła 8 miejsce w lidze) oraz z Warszawską Legią (tak tą, której Vetra Wilno wpakowała już do przerwy 2 bramki). Ja osobiście rzadko się kieruje wynikami sparingów bo to jest całkiem inne podejście, no ale plus dla nas bo buki mogą się tym sugerować. Osobiście mnie się wydaje, że Widzew będzie miał trudniej niż przed rokiem. Jak powszechnei wiadomo 2 rok jest zwykle trudniejszy dla beniaminków (choć GKS Bełchatów się wyłamał \:p ). Jak już kilka osób tu pisało z Łodźi odeszli Rzeżniczak i Wawrzyniak a przyśli kolejni zagraniczni gracze i tu moim zdanie będzie tkwil problem na początku sezonu gdyż będą problemy z komunikacją o czym także mówi Juszkiewicz:

Jak dogadujecie się z nowymi obcokrajowcami?

- Z tym akurat jest dramat. Oni rozmawiają między sobą, a my ze sobą. Naprawdę warto uczyć się języków obcych, bo teraz bez ich znajomości, czuję się jak bez ręki.


Naprawdę tak sobie przeglądam kadre Łódzkiego Widzewa i dla mnie tylko Bartosz Fabiniak jest jakimś bardziej wartościowym piłkarzem. Tylko jeden zawodnik jest urodzony przed 80 r. także kadra baardzo młoda. I takim zawodnikom przyjdzie się na początek zmierzyć z obrońcą trofeum, któzy formę przygotowywali można powiedzieć na teraz co było widać w spotkaniu o pseudopuchar Polski gdzie byli wyraźnie lepsi od GKS Bełchatów. I nie wierze, że Zagłebie odpuści mecz bo ma spotkanie ze Steauą już w środe. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, będzie chciało pewnie i spokojnei wygrać aby nabrać większej pewności. zagłebie powinno wygrać ten mecz w pomocy: Iwański, Goliński, Kolendowicz, Miguel, Łobodzinski - to naprawdę bardzo fajna formacja. Jedyne co może martwić to skuteczność Piotra "Diablo" Włodarczyka, ale ja licze żę dzwonie z Radkiem Cierzniakiem zagra w pomaranczy Michał Chałbiński i to on będzie wykanczal akcje gospodarzy.

Ostatnie mecze
Zagłebie - Widzew 4:2
Widzew - Zagłebie 0:2

Mój typ:
Zagłebie - Widzew (+1) 1 kurs 2.00 Bwin

Czy piszesz o tej samej Wisle która według niektórych buków jest głównym kandydatem na mistrza?
Rzeźniczak akurat jakbyś nie zauważył stracił miejsce w skladzie i nie sądze aby w Legii pograł za duzo w pierwszej 11.
Co do składu to chyba oprócz Bartka Fabiniaka jest kilku zawodników którzy znacza cos w polskiej ekstraklasie
Kuklis młody ale kreatywny pomocnik( starało sie o niego Zagłebie L) Napoleoni moze nie widziałeś jak potrafi wiazać kilku zawodnków. Oshadogan ostoja defensywy.
Wiem ze kieruje sie emocjami ale nie róbmy z dobrych zawodników byle jakich kopaczy a i tak wszystko zweryfikuje boisko
I jeszcze taki zakład długodystansowy na razie za tyle ale zastanawiam sie czy nie przyłozyć za wiecej
Widzew Łódź - ŁKS Łódź
Wyższa lokata w Orange Ekstraklasie 2007-2008 na koniec sezonu
Zakłady ważne niezależnie od potencjalnych kar, odjęć punktów i relegacji. 1 1.80 080525
Pojedyńcze(x1) 0/0 333.00 333.00

Do góry
#1431788 - 27/07/2007 07:58 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Ignorator]
Gowysp Offline
old hand

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 951
Skąd: Końskie
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 1
kurs: 1,47

Kandydat do walki o europejskie puchary przeciwko beniaminkowi który raczej będzie walczyć o utrzymanie w lidze. Zagłębie nie zrobiło praktycznie żadnych znaczących transferów. Najważniejsze z nich to przybycie Piotra Bagnickiego z Korony oraz Grzegorza Kmiecika z Wisły, chociaż obaj byli zaledwie rezerwowymi w poprzednich klubach. Bagnicki na pewno będzie wzmocnieniem gdyż dobrze sobie poczynał zazwyczaj wchodząc z ławki w koronie a w Zagłębiu poza Marcinem Folcem nie miał kto strzelać bramek. DO tego jeszcze afera korupcyjna. Na pewno to nie pomoże atmosferze w klubie, bardzo możliwe że zagłębie zostanie zdegradowane.
Lech natomiast chcę jak najlepiej zacząć sezon co podkreśla Reiss i Franz. Lech od początku będzie walczył o najwyższe cele i nie może sobie pozwolić na straty punktów ze średniakami i autsajderami. Do tego atmosfera na trybunach na największym stadionie w I lidze może im tylko pomóc, a kibice będą ich 12 zawodnikiem. Mocny skład do tego motywacja i Franz spokojnie powinni starczyć na słabiutkie Zagłębie.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1
kurs: 1,40

Zagłębie, mistrz polski zmierzy się z Widzewem który powinien pokusić się o walkę o środek tabeli. Widzew ostatnio bardzo dobrze sobie radzi w sparingach. Pokonał między innymi Białą Gwiazdę 1:0. Jednak nie poczynili oni przekonywujących transferów. Odszedł ważny w zespole Wawrzyniak a przyszedł za niego Lisowski. Może być on godnym zastępcom ale nie jest to jakiś hit. Zagłębie mimo utraty Piszczka(powrót do Herty) ma bardzo dobry skład. Pozyskało ono Golińskiego co jest dużym wzmocnieniem. Do tego ostatnio pokazało w meczy z GKSem Bełchatów, że będzie liczyć się w tym sezonie. Choć grali z bardzo osłabionym wicemistrzem polski to ich gra była dobra i przez większość meczu dyktowali warunki. Do tego piłkarze będą chcieli zagrać jak najlepiej, bo to ich ostatni test przed Ligą Mistrzów. Jutro najprawdopodobniej nie zagra od początku wracający do zdrowia Chałbiński, a na jego miejscu Czesław Michniewicz wystawi zapewne Piotra Włodarczyka który przecież kiedyś strzelić musi ;), a jak nie on to może Iwański albo Nunes którego zapragnie przetestować Czesiu. Zagłębie powinno sobie poradzić i wygrać ten mecz.
Prawdopodobne składy:

Zagłębie
: Vaclavik - G .Bartczak, Arboleda, Stasiak, Tiago - Rui Miguel, M. Bartczak, Iwański, Goliński - Mierzejewski (Andre Nunes), Włodarczyk
Widzew: Fabiniak - Ł.Broź, Oshadogan, Stawarczyk (Ukah), Kłos - Budka, Juszkiewicz, Kuklis, Lisowski - Bogunović (Douglas), Napoleoni

Do góry
#1432043 - 27/07/2007 17:38 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Gowysp]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Dyskobolia Grodzisk - Rych Chorzów

Jeszcze zanim rozpoczne się pojedynek mistrza Polski z Łódzkim Widzewem będzie już trwał inny pojedynek. Gdzie zdobywcy pucharu Polski będą podejmować beniaminka, który zajął 1 miejsce w 2 lidze. Jak to zawsze bywa trudno się spodziewać co tak naprawdę zaprezentuje Ruch na tle ekip pierwszilgowych tymbardziej, że jeszcze kilak dni temu wydawałoby się że nie zagrają w naszej pomarańczy. Jednak komosja licencyjna pozytywnie rozptrzyła wnioski i ten utytułowany klub zagra ponownie w ekstraklasie. Patrząc na inauguracje beniaminków w poprzednich latach to od początku chcą się pokazać, a popularni niebiescy mają coś do udowodnienia - że należy im się 1 liga. Co więcej z pewnością na ten mecz bardzo będzie się mobilizował Dusan Radolski, który tak udanie prowadził swoich dzisiejszych rywali w europejskich pucharach. Tylko czy skład Chorzowian pozwoli na wywalczenie jakiegoś punktu?? Moim zdaniem tak, ale to bardziej może wynikać ze słabej postawy Grodziszczan. Wyraźnie widać, że brakuje środka pola i pomimo że w ataku są tacy napastnicy jak Sikora czy Ślusarski to za bardzo nie ma kto im podawać piłek no i do tego bramkarz Przyrowski .
Także dzisiaj bardzo delikatnie spróbujemy jeszcze coś takiego.

Mój typ
Dyskobolia - Ruch X kurs 3.55 BAH

Do góry
#1432590 - 27/07/2007 19:53 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: drfocus]
rafako Offline
a.k.a. "typer 1986"

Meldunek: 12/05/2004
Postów: 1612
jak dla mnie promocja w sportingbet na mecz zagłebie lubin-widzew łódz

widzew nie strzeli gola kurs 8? trzeba sprobowac, wydaje mi sie ze zrobili spory blad co o tym sadzicie?

Do góry
#1432597 - 27/07/2007 19:54 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rafako]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Napewno blad \:\)

OT: znajde gdzies zaklad na krola strzelcow OE ? \:\) bo mam pewniaka

Do góry
#1433065 - 27/07/2007 21:36 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
mumin Offline
enthusiast

Meldunek: 24/10/2006
Postów: 286
pierwsza kolejka to jedna wielka niewiadomo. mimo ze bardzo uwaznie sledzilem rynek transferowy czy sparingi to jednak wiekszosc spotkan i tak jak dla mnie jest nie do obstawiania

groclin-ruch
tutaj nie ma co ryzykowac. grocllin w p. uefa pokazal duza nieskutecznosc. wczesniej upatrywani byli jako zespol ktory duzo moze namieszac w tym sezonie. nie wydaje mi sie. trener zielinski cos za bardzo stawia na defensywe. jezeli juz ktos chce zaryzykowac to polecam gre na X
no bet

zaglebie-widzew
ogladalem mecz z belachatowem i zagrali calkiem niezle kilka zagran z pierwszej pilki. skladne akcje. widac bylo jednak brak piszczka oraz "normalnego" chalbinskiego. postawilbym w ciemno na zaglebie grubsza kase ale qrde zaskoczyl mnie widzew. dobry wynik z wisla w sparingu. wedlug mnie ciekawe transfery i wogole ciekawie sie dzieje wokol widzewa. dzisiaj czytalem wywiad z michniewiczem. powiedzial ze zagraja najsilniejszym skladem i nie beda sie oszczedzali przed eliminacjami. poki co jednak no bet.

jaga-polonia
pisza ze polonia to murowany kandydat do spatku ale w tym meczu nie wiadomo. w sumie jaga tez tak za bardzo sie nie wzmocnila a jak sie patrzy na wyniki tych zespolow w zeszlym sezonie to badz tu czlowieku madry

bo bet

lech-sosnowiec
no tu mam zamiar zagrac za grubsza kase singielka na lecha. jak nie wygraja to wedlug mnie to bedzie istna katastrofa (finansowa dla mnie). wszystko jest po stronie lecha -zawodnicy,ofensywne ustawienie zespolu,kibice,klopoty przeciwnika. wiec do boju kolejorz

typ:1, stawka: 1000 zl

odra-łks
no i tu sie zastanawiam. ale zanosi sie ze zagram na odre grubsza kase po calkiem ladnym kursie na betafir 2. co prawda jak patrze na pierwszy mecz tych zespolow w poprzedniej rundzie to rece opadaja. ale to byly calkiem inne sklady. mimo ze teraz odra ma braki to zlapala przed sezonem kilku fajnych grajkowa a łks padaka kadrowo i finansowo. jezeli odra mysli o spokojnym srodku tabeli to takie mecze musi wygrywac

typ:1, stawka 1000 zl

belchatow-korona
belchatow mimo duzych brakow kadrowych w pojedynku z zaglebiem nie zaprezentowal sie tragicznie. z drugiej strony korona ma jak zawsze niezla ekipe szkoda tylko ze dziwne towarzystwo szkoleniowe sie tam zladowalo. jak dla mnie no bet ale pachnie tam remisem

legia-cracovia
legia to wielka niewiadoma. stracila 2 napastnikow ale ma ich kim zastapic. licze ze ta pierwsza polowa w p.uefa to byl przypadek i wymecza to 1:0 bo na wiecej z dobrze poukladana i kadrowa niezla cracovia ich nie stac.

Do góry
#1433285 - 27/07/2007 22:33 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: mumin]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Serwis http://www.legia.com informuje, że dnia 27.07.2007 Klub pozyskał nowego zawodnika. Od dzisiaj zespół KP Legia Warszawa wzmocni grający dotychczas w drużynie Cracovii, Piotr Giza. Zawodnik trafił do naszego Klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.


Wiec Piotrek jesli zagra w niedziele to po drugiej stronie ;\)

Do góry
#1433307 - 27/07/2007 22:40 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
gumis1987 Offline
addict

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 413
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Denel
Serwis http://www.legia.com informuje, że dnia 27.07.2007 Klub pozyskał nowego zawodnika. Od dzisiaj zespół KP Legia Warszawa wzmocni grający dotychczas w drużynie Cracovii, Piotr Giza. Zawodnik trafił do naszego Klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.


Wiec Piotrek jesli zagra w niedziele to po drugiej stronie ;\)

Dobrze "Gizmo" zrobił bo u Majewskiego to by grał.... w Młodej Ekstraklasie. Szkoda bo to najlepszy gracz "Pasów". Życze mu jak najlepiej i niech w niedziele coś ustrzeli!!

Do góry
#1433558 - 27/07/2007 23:38 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: gumis1987]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź X2
Value bet na wygraną Widzewa , podparte dla bezpieki remisikiem
i niewiadoma forma jakie prezentują oba zespoły w nowym sezonie , z reguły kursy bukow w pierwszych kolejkach sa czesto przewartosciowane lub niedowartosciowane, duze ryzyko ,ale kurs w tym meczu warty takie akcji
POZDRO
ELDO

Do góry
#1433578 - 27/07/2007 23:45 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rafako]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Originally Posted By: typer 1986
jak dla mnie promocja w sportingbet na mecz zagłebie lubin-widzew łódz

widzew nie strzeli gola kurs 8? trzeba sprobowac, wydaje mi sie ze zrobili spory blad co o tym sadzicie?

Błąd, nie błąd ale zagrać trzeba.
Pewnie skończy się zwrotem, ale kto nie próbuje...

za wypatrzenie tego babola w SB \:\)

Do góry
#1433638 - 27/07/2007 23:57 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: ELDORADO]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź sobota, 28 lipca 2007 r. godz. 19.

Piłkarze ŁKS rozegrają jutro pierwszy mecz w nowym sezonie. Mimo,że w zespole zagra bardzo dużo debiutantów trener Wojciech Borecki mobilizuje piłkarzy. Ja nie jestem takim optymistą jak Pan Borecki, w zespole nie zagrają kontuzjowani Serb Miroslav Opsenica oraz Tomasz Rączka, Arkadiusz Mysona, Zdzisław Lesczyński i Adam Cieśliński.Oprócz kontuzjowanej piątki ełkaesiaków w meczu z Odrą nie zagra też Paweł Budniak, którego certyfikat z hiszpańskiej Murcii jeszcze nie dotarł do Łodzi. Sytuacja nie wygląda ciekawie. Nie wiem jak to wyglada w Odrze ale piłkarze zapowiadają walke nawet o 5-6 miejsce
Moim zdaniem jeśli Odra nie chce gnić na dole tabeli takie mecze powinna wygrywać.

Jesteśmy zawsze tam, gdzie Nasz ŁKS gra !!

Do góry
#1433660 - 28/07/2007 00:00 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: tomo]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
Groclin Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów
Piłkarze Groclinu nie wypadli rewelacyjnie w pierwszym, wyjazdowym meczu rundy PUEFA, jednak mimo wszystko to oni posiadają kadrę zawiodników, którzy nie powinni oddać punktów, tym bardziej przed własną publicznością. Wrócił do zespołu Bartosz Ślusarski, jednka odszedł trzymający środek pola i nadający charakter drużynie Piotr Świerczewski. Wydaje się, że premierowy mecz w Grodzisku nie zostanie okraszony wiolma bramkami, bowiem beniaminek nastawi się na grę obronną i z punktu będzie zadowolony. Pamiętajmy, jednak, że trenerem Niebieskich jest Dusan Radolsky, który jeszce nie tak dawno szkolił graczy Groclinu.
Szanse %: 50-30-20
Typ dlakibica: under 2,5, bądź 1X
Zagłębie Lubin - Widzew
Trener Zagłębia Czesław Michniewcz twierdzi, że jego zawodnicy nie bedą się dzisiaj oszczędzać i zagrają na sto procent. Zrserztą szkoleniowiec lubinian ma desygnować najsilniejszy skład. Zatem marne szanse widzę dla Widzewa, któy pewnie z jednego punktu byłby bardzo zadowolony. Jednak skład znacznie lepszy mają gospodarze, a widzewiakom żeby uniknąć porażki pozostanie im chyba tylko ich "widzewski charakter".
Szanse %: 70-20-10
Typ dlakibica: over 2,5 bądź 1

Do góry
#1434047 - 28/07/2007 01:07 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Andy Kush]
Gowysp Offline
old hand

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 951
Skąd: Końskie
Jagiellonia Bialystok - Polonia Bytom 1

Pojedynek dwóch beniaminków. Polonia Bytom zdecydowanym faworytem do spadku w tym sezonie. Każde inne miejsce niż ostatnie w tabeli będzie sukcesem zawodników Bytomia. Są oni zupełnie bierną drużyną na rynku transferowym. Żadnych porządnych wzmocnień. Do tego jeszcze mieli nie otrzymać licencji co na pewno nie wpłynęło dobrze na piłkarzy. Jagiellonia natomiast powinna utrzymać się w lidze i będzie o to walczyć. Na pewno ma silniejszy skład od Poloni, doszedł Kałużny i Kwiek. Jagiellonia powinna sobie poradzić z Polonią i wywieźć zwycięstwo. Co ciekawe w drugiej lidze Polonia nie nie zanotowała żadnej porażki w Białymstoku. Czas przerwać tę passe.
Wyniki z poprzedniego sezonu:

Jagiellonia Bialystok Polonia Bytom 2:2
Polonia Bytom Jagiellonia Bialystok 1:3

Do góry
#1434108 - 28/07/2007 01:28 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Gowysp]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Quote:
W sobotnim meczu Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec Sosnowiczanie zagrają osłabieni brakiem co najmniej 4 zawodników. Krystian Prymula wciąż nie zaakceptował warunków kontraktu, a wychowanek klubu Adrian Marek ucierpiał w wypadku samochodowym i narzeka na ból ręki. Z powodu urazów nie zagrają też Hubert Kościukiewicz i Hadis Zubanović. Początek spotkania w sobotę o godz. 19:00.


Prymula był jendym z najlepszych strzelców Zagłębia w przedsezonowych sparingach. Brak Marka to raczej żadne osłabieni a co z Kościukiewiczem i Zubanovicem? Czy ktoś może coś powiedzieć o znaczeniu tych dwóch zawodników dla drużyny z Sosnowca?

Do góry
#1434572 - 28/07/2007 04:21 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: DJ SOSNA]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
Tak po cichu licze na gladkie zwyciestwo Legii Warszawa. No moze nie gladkie, ale zwyciestwo. Ale tylko dlatego, ze za tydzien w Zabrzu swieto. Legia przyjezdza, wiec stadion wypelniony. Specjalnie nie pisze ze to jakis wielki mecz poniewaz na Slasku jest tylko jeden na prawde WIELKI MECZ zwany DERBAMI SLASKA Gornik - Ruch.
Sam jestem ciekaw jaka jest dyspozycja zawodnikow Gornika. Bo raczej o motywacje jestem spokojny.
Sparingi:
Energetyk ROW Rybnik - Gornik Zabrze 1:3 Piotr Gierczak (22.), Sławomir Jarczyk (41.) i Tomasz Hajto (56.)
Gornik Zabrze - Polonia Bytom 2:1 Piotr Malinowski (70.) oraz Tomasz Hajto (72. - karny)
Gornik Zabrze - ROW Rybnik 2:1 Krzysztoporski (8.) Wodecki (80.)
FC Artmedia Petrzalka - Gornik Zabrze 0:3 Piotr Malinowski (5.), Tomasz Hajto (68 - k.), Dawid Jarka (79.)
LAFC Lučenec - Gornik Zabrze 1:2 Bramki dla zabrzan strzelili Piotr Madejski w pierwszej, oraz Piotr Gierczak w drugiej połowie
Spartak Trnava - Gornik Zabrze 0:1 Piotr Ruszkul (84.)
Gornik Zabrze - MFK Karvina 2:0 Piotr Gierczak (40.) i Piotr Malinowski (77.). Widzow: ok. 1500

Podsumowujac, 7 meczy i 7 zwyciestw, bilans bramek 15-3. Chyba wszystkie sparringi.

LEgia to na pewno nie laiki, ale warto bedzie zagrac 'jedyneczke', szczegolnie jesli na inauguracje przyjedzie Muller. O frekwencje jestem spokojny \:\)

pozdr,
Ojro

p.s. Lza sie w oku kreci jesli wspomne derby z Ruchem. Oby tylko bez chuliganstwa sie obylo mimo ze wielu kibicow Gornika nie przepada za 'niebieskimi' to i tak obchodza sie z wielkim szacunkiem dla hanysow.

Do góry
#1435145 - 28/07/2007 17:22 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Ojro]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Jak zawsze kilka inforamcji z obozu Kielczan.

Na początek meczowa 18-tka i kilk aniespodzianek:

Bramkarze: Maciej Mielcarz, Radosław Cierzniak

Obrońcy: Marcin Kuś, Hernani, Marcin Drzymont, Sławomir Rutka, Robert Bednarek, Tomasz Brzyski

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Hermes, Piotr Świerczewski, Tomasz Nowak, Marcin Kaczmarek, Paweł Sobolewski

Napastnicy: Maciej Kowalczyk, Krzysztof Gajtkowski, Edi

Widać m.in. brak takich piłkarzy jak Zganiacz, Robak czy Celeban. Także nawet trudno określić wyjściową 11. Ale chyba będzie taka Mielcarz - Kuś, Hernani, Drzymont, Bednarek - Bonin, Hermes, Świerczewski, Kaczmarek - Edi, Kowalczyk, ale to tylko moje przypuszczenia. Ja osobiście mam nadzieje, że trener Zieliński będzie dawał częściej szanse Nowakowi, który moim zdaniem jest bardz dobrym zawodnikiem. Naprawdę trudno cokolwiek prognozować przed pojedynkiem z wicemistrzem Polski. Jak wiemy GKS ma broblemy z ofensywą - brak Nowaka i Garguły jest bardzo widoczny, a Ujek widać, że po kontuzji bo jak narazie to tylko zbiera mu się na czerwoną kartkę z drugiej strony obrona z Dzrymontem na czele, która popełnia straszne babole . Niby Korona gra dwoma defensywnymi pomocnikami, ale i tak rywale łatwo dochodzą do pozycji strzeleckich. Jedno jest pewne - będzie to ciekawe widowisko. W zeszłym sezonie każdy pamięta ten mecz, wygrana Korony 5:3 natomiast po wcale nie gorszym meczu na jesień wygrał u siebie GKS 3:2 (0:0) . Ja osobiście najlepiej wspominam mecz w 2 lidze i wygraną 2:1 i świętowanie historycznego awansu. Dzisiaj poraz 5 wybieram się na mecz do Bełchatowa. Jeśli chodzi o typowanie to NO BET
No chyba że patriotycznie za drobne na Kielczan \:\)

Do góry
#1435158 - 28/07/2007 17:35 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: drfocus]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
sosna, zubanovic w zeszlym sezonie 14 meczy, 3 bramki, podatny na kontuzje, non stop problemy z achilessami

marek, uczestnik mś do lat 20, w zeszlym seoznie 17 meczy, mial grac w podstawowej jedenastce

kościukiewicz mial odejsc z zaglebia, szukal klubu

Do góry
#1435185 - 28/07/2007 18:01 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: DJ SOSNA]
Túlio Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2004
Postów: 2373
Originally Posted By: DJ SOSNA
Quote:
W sobotnim meczu Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec Sosnowiczanie zagrają osłabieni brakiem co najmniej 4 zawodników. Krystian Prymula wciąż nie zaakceptował warunków kontraktu, a wychowanek klubu Adrian Marek ucierpiał w wypadku samochodowym i narzeka na ból ręki. Z powodu urazów nie zagrają też Hubert Kościukiewicz i Hadis Zubanović. Początek spotkania w sobotę o godz. 19:00.


Prymula był jendym z najlepszych strzelców Zagłębia w przedsezonowych sparingach. Brak Marka to raczej żadne osłabieni a co z Kościukiewiczem i Zubanovicem? Czy ktoś może coś powiedzieć o znaczeniu tych dwóch zawodników dla drużyny z Sosnowca?


Prymula - zdecydowanie najlepszy napastnik w szeregach Zaglebia. Przede wszystkim szybkosc (niestety nie ma kto mu zagrywac prostopadlych pilek), gra glowa, troche gorzej z umiejetnoscia zastawienia sie. Zdecydowanie najwieksze oslabienie.

Marek - mlody zawodnik, jak to zazwyczaj bywa na poczatku gdy dostawal szanse byl troche zagubiony lecz z czasem nabral pewnosci i calkiem dobrze wspieral Hosic'a. Teraz przyszedl Kaliciak wiec brak Marka nie jest zbyt duzym oslabieniem.

Zubanovic - jak dla mnie przed kontuzja bezpoduktywny, mial co prawda niekiedy przeblyski ale w porownaniu z cienkimi spotkaniami byla ich garstka. Dosc dlugo trwajaca kontuzja poprawy nie wrozy wiec brak Hadisa nie jest oslabieniem.

Kosciukiewicz - straszne drewno, co prawda dobrze grajacy glowa ale poza ta umiejetnoscia nic wiecej nie potrafi, statyczny zawodnik. Raczej nie jest to oslabienie.


Nie wypowiadam sie na temat wzmocnien poniewaz widzialem tylko niektorych zawodnikow w meczu z GKS-em Katowice, a poziom tego meczu byl katastrofalny wiec nawet nie ma co oceniac.


Do góry
#1435245 - 28/07/2007 18:40 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rafako]
Filip68 Offline
newbie

Meldunek: 28/03/2007
Postów: 26
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: typer 1986
jak dla mnie promocja w sportingbet na mecz zagłebie lubin-widzew łódz

widzew nie strzeli gola kurs 8? trzeba sprobowac, wydaje mi sie ze zrobili spory blad co o tym sadzicie?


Dobrze ze wycofali ten zaklad bo bym mial spore pretensje do Vaclavika \:p

Do góry
#1435261 - 28/07/2007 18:52 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Filip68]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Túlio & szymon0305, dzięki za info. z Sosnowca

Do góry
#1435265 - 28/07/2007 18:54 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Filip68]
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec

W Poznaniu wszyscy tylko i wyłącznie spodziewają się zwycięstwa. Nie ma się co dziwić, gdyż presja wyniku jest ogromna. W tym sezonie już nie będzie wybaczania przykrych wyników i nie może być tłumaczenia, że tak się dzieje, bo potrzeba czasu. W tym sezonie mają być zwycięstwa i nie ważne, czy to Zagłębie Sosnowiec czy w następnym meczu Korona Kielce.

Wydaje się, że piłkarze poradzą sobie z tą presją i pociągną ten wózek. Chociaż ja raczej się fajerwerków nie spodziewam. Osobiście liczę na nowego napastnika i że wspomoże Piotrka w ofensywie.

Kurs w meczu z Zagłębiem 1,45 jest i ciekawy i jednak trochę nie pewny (chyba uraz z poprzedniego sezonu). Wynik może o musi być tylko jeden... Lech od początku siądzie na Zagłębie i coś wcisną... A jak wygrywać to nie jedną bramką, dlatego ja poszukałbym kursu ciekawego na hindicap. Okolice ~2,00 odpadają, więc pozostaje wtedy to marne 1,45. Choć nie gram takich ten chyba ruszę, bo innego wyniku być nie może. Chociaż mnie już nic nie ździwi... ale nie chcę zobaczyć poznańskich tramwajów w razie remisu, nie mówiąc o porażce.

Do góry
#1435278 - 28/07/2007 18:59 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: DJ SOSNA]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
W Poznaniu znów balon napompowany na maksa, rekord karnetów, walka o majstra (sic!) - presja duża! Tymczasem kadra bardzo krótka (14-15 zawodników). Lechici zagrają najprawdopodobniej 1 napastnikiem (oczywiście Reiss).

o meczu Lech-Zagłębie S. króki materiał na http://www.lechpoznan.tv/

Patrząc na skład gości, to nie wygląda on wcale źle. Odradzam mocnego grania na Lecha. Zbyt dużo niewiadomych. Sosnowiczanie w ostatnim sparingu zdołalil zremisować 2:2 z Koroną Kielce.

Moim zdaniem Kolejorza po kursie 1.5 można ruszyć, ale max 3-4/10

Do góry
#1437047 - 29/07/2007 06:55 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
wreszcie udalo sie dotzrec do domciu przez zakorkowany poznan- za duzo nas na meczu bylo
20 tys, hmm, fenomen
a 1 polowa w strugach deszczu
lech zagral dobry mecz, ofensywa kapitalna, szybkie akcje, gra z pierwszej pilki, widac ze sa w formie
niefrasobliwosc i dwie bramki zaglebia
pierwsza po stracie pilki przez scherfena na 20 m, druga z rzutu karnego
ale na lecha nie bylo mocnych w dniu dzisiejszym
dobrze zagrala defensywa, mimo straty dwoch bramek
zaglebie grozne z gry z kontry, mialo dwie dobre sytuacje

Do góry
#1437110 - 29/07/2007 07:20 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: szymon0305

...lech zagral dobry mecz, ofensywa kapitalna, szybkie akcje, gra z pierwszej pilki, widac ze sa w formie
niefrasobliwosc i dwie bramki zaglebia
pierwsza po stracie pilki przez scherfena na 20 m, druga z rzutu karnego
ale na lecha nie bylo mocnych w dniu dzisiejszym
dobrze zagrala defensywa, mimo straty dwoch bramek


Barcelona raczej by sobie poradziła z Lechem \:D
Ja widziałem tylko fragmenty i na tle tak nędznego przeciwnika Lech mógł wyglądać dobrze, ale tak optymistycznych wniosków bym nie wyciągał
Poza tym jak tu mówić o dobrej defensywie, kiedy 2 bramki w sieci

W Groclinie Zieliński ( ponoć ten lepszy ) mial nie zepsuć pracy Skorży, a nawet cos dodać od siebie. Na razie ta "sztuka" mu się zupełnie nie udała, a piłkarze ponoć skarżą się, że tylko przychodzi do szatni i podaje skład \:D

To już ten drugi Zielek chyba lepszy, choć powinien on Rutkę posłać do laryngologa, bo chłopak głuchy \:D
Brzyski to się nadaje do Izolatora Boguchwała, pod warunkiem, ze go tam zechcą, bo Wróbelek sobie z nim dzisiaj polatał \:D
Z taką obroną to Korona powinna poczekać na Mikołaja
Dlaczego Świr rozpoczął na ławce, to kolejne pytanie do Zielka

Jutro zobaczymy Legię i Cracovię

Do góry
#1437166 - 29/07/2007 08:17 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Jeśli chodzi o defensywę Korony to zgadzam się że Brzyski zaprezentował poziom IV ligowy! Widać też było brak Hernaniego, bez niego środek obrony kielczan jest dziurawy jak ser szwajcarski. Najwyraźniej szykuje się solidny over 2.5 w następnej kolejce Korona - Lech

Ciekawe jak jutro zagra Legia, szkoda że Giza nie wystąpi...

Do góry
#1437384 - 29/07/2007 16:41 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: DJ SOSNA]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
rene ale barcelona nie gra w lidze polskiej
a bramki dla zaglebia nie padly po bledach obroncow tylko srodkowego pomocnika
obrona zagrala poprawnie, a zaglebie nie bylo takie slabe, niezla gra z kontry, widac bylo golym okiem ze duzo akcji zalezy od ich lidera berensztajna
jedynie przestoj przy stanie 3-0 moze dziwic, bo sytuacji na podwyzszenie rezlutatu nie brakowalo
Pozdrawiam

Do góry
#1437672 - 29/07/2007 19:07 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
szymon0305 - napisałeś, że na Lecha nie było mocnych w tym dniu, więc sobie zażartowałem.
Zwycięstwo Lecha było do przewidzenia
Więcej o aktualnej dyspozycji Kolejorza będzie można powiedzieć po następnej kolejce, kiedy maszynista Smuda poprowadzi lokomotywę do Kielc.
Korona w Bełchatowie sobie nie pograła, jak będzie z Lechem - zobaczymy. Szykuje się bardzo fajny mecz, być może z dużą ilością bramek

Do góry
#1437928 - 29/07/2007 20:47 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
masz racje Rene, oczywiscie,
bylo do przewidzenia, dlatego zagralem
emocji jak zwykle duzo, te horrory wykoncza czlowieka
to nie jest jeszcze klasowy zespol, wilk marnuje sie na lewej obronie, przydalby sie ktos na ta strone, wilk pzreszedlby do 2 linii, za pitrego, kt.óry moim zdaniem slabo gra
troche pokaze mecz w kielcach, na jakim jestesmy poziomie gry,
bedzie ciezko, mysle ze zakonczy sie bramkowym remisem ale zobaczymy, licze na 3 pkt, zreszta jak kazdy kibic poznanskiego lecha

Do góry
#1437952 - 29/07/2007 21:08 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
To nie jest quasi czat. PMy sobie piszcie..

szymon0305 - nazwy klubów pisz z dużej litery.

Do góry
#1438610 - 30/07/2007 00:34 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
Filip68 Offline
newbie

Meldunek: 28/03/2007
Postów: 26
Skąd: Warszawa
LEGIA - CRACOVIA
Na stronach Legii (nieoficjalnych) jest oswiadczenie Stowarzyszenia Kibicow o bojkocie dzisiejszego spotkania. Nie bedzie flag ani zorganizowanego dopingu. \:\( Poniewaz juz to nieraz na Legii przezylem, wiec wiem jak kiepsko sie wtedy gra zawodnikom. A poniewaz doszlo kilku nowych (i to mlodych) to moze to dosc znaczaco wplynac na morale druzyny. Mysle ze warto rozwazyc remis (kursy okolo 3,5) Takze sprobuje na 0:0 za drobne po kursie 9,5

Do góry
#1438723 - 30/07/2007 01:22 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
przyborro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2006
Postów: 3265
Skąd: CIN
Originally Posted By: szymon0305
wreszcie udalo sie dotzrec do domciu przez zakorkowany poznan- za duzo nas na meczu bylo
20 tys, hmm, fenomen
a 1 polowa w strugach deszczu
lech zagral dobry mecz, ofensywa kapitalna, szybkie akcje, gra z pierwszej pilki, widac ze sa w formie
niefrasobliwosc i dwie bramki zaglebia
pierwsza po stracie pilki przez scherfena na 20 m, druga z rzutu karnego
ale na lecha nie bylo mocnych w dniu dzisiejszym
dobrze zagrala defensywa, mimo straty dwoch bramek
zaglebie grozne z gry z kontry, mialo dwie dobre sytuacje


Mecz byl fajny, ale czy lech az tak olsnil? Ofensywa na plus, tyly juz nie - bramki mogl Lech 2 starcic juz do przerwy, nie zapominalbym rowniez o 100% jak mial jeszcze w 2 polowie Kmiecik. Ciezko bedzie w Kielcach. A co do deszczu to mi sie kojarzy ze przestalo padac gdzies w 5 minucie meczu, ale chyba ze w innych sektorach dalej padalo \:D
pozdrawiam

Do góry
#1439096 - 30/07/2007 03:36 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: przyborro]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
jesli Lech traci dwie bramki ze slabiutkim zaglebiem s. i to na wlasnych smieciach to nie za dobrze to wrozy przy starciach z zespolami ktorych potencjal ofensywny jest teoretycznie o niebo wiekszy. Zreszta to juz chyba norma ze lech duzo traci ale tez duzo strzela. W kazdym razie poaczatek sezonu na plus i morale zespolu beda wysokie przed kolejnym starciem
pozdrawiam

Do góry
#1439259 - 30/07/2007 04:22 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: trueneo]
piotrek_ndm Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/11/2005
Postów: 2203
Skąd: NDM
Inauguracja ligi w Warszawie za nami.
Pierwsza połowa w wykonaniu miejscowych bardzo dobra, zespół grał dobrze, agresywnie nie pozwalał Pasom na zbyt wiele. Fajnie zaprezentował się Chinyama który zdobył zwycięską bramkę, był aktywny, starał się, umiejętnie zastawiał dzięki czemu mógł zdobyć jeszcze jedną, dwie bramki ale nie wykorzystał sytuacji. Podsumowując po pierwszej połowie byłem zadowolony z gry Legii bowiem zagrali naprawdę dobre zawody.

przyszła druga połowa i zastanawiałem się czy przypadkiem zespoły nie zamieniły sie koszulkami. Na początku pomyślałem, że Urban kazał im przeczekać pierwsze 10-15 minut i dać się wyszaleć Cracovii a potem dobić rywala. Jednak po meczu Szala w wywiadzie powiedział, że zespół grał defensywnie ponieważ bał się ewentualnej kontry i straty gola. Dla mnie to co najmniej dziwne tłumaczenie.
Pasy z każdą minutą łapali coraz większy wiatr w żagle i naprawdę niewiele brakowało a zdobyliby wyrównującą bramkę.
O zachowaniu Radovicia nie będę nic pisał bo szkoda mojej klawiatury \:D

Pierwsza kolejka ligowa a zawodników Legii – dokładnie Grzelaka i Bronowickiego po około 70minutach meczu zaczynają łapać skurcze. \:D

Podsumowując pierwsza połowa w wykonaniu Wojskowych była bardzo dobra natomiast druga odsłona to zupełnie inny zespół.

Do góry
#1439669 - 30/07/2007 08:06 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: piotrek_ndm]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
obawiam sie ze grzelak to moze byc kasa wydana w bloto taki drugi marisuz srutwa. Czytalem chyba w wyborczej ze Legia zastanawiala sie nad kupnem 16 letniego Kenetha Nemetha z MTK, ktore chcialo za niego 100 tys euro. Ale Legia sie nie zdecydowala a chlopak teraz poszedl do Liverpoolu, a na wiecznie niespelnionego Burkhardta wydano 650 tys euro echh szkoda pisac

jedyny plus to Teksiur Chinyama, widac ze gosc bedzie wzmocnieniem zespolu

Do góry
#1440074 - 30/07/2007 19:45 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: trueneo]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
To i moze ja krotko podsumuje inauguracje w Białymstoku.
po 14 latach bez Ekstraklasy bylo widac glod pilki z najwyzszej klasy rozgrywkowej. Trybuny pelne, oficjalnie 7.5tys ale wydaje mi sie ze bylo jednak wiecej (m.in. otwarta klatka gosci dla naszych kibicow) a za tydzien bedzie jeszcze wiecej bo otwarty bedzie sektor pod zegarem.
Teraz pilkarsko. Poczatek strasznie spiete obie ekipy, lepsze wrazenie sprawiala Polonia. Po stracie gola Jaga jakby sie obudzila i zdecydowanie ruszyla do przodu. Efektem tego bylo sporo sytuacji podbramkowych i w koncu piekna bramka z glowki Sobocinskiego po rzucie roznym (bramkarz nie mial najmniejszych szans wyjecia tej pilki.) Podczas gdy na trybunach trwala jeszcze euroria po bramce ruszyla nastepna akcja. Kros Sobocinskiego przez cala polowe do wybiegajacego Jareckiego ktory pewnym uderzeniem z linii pola karnego z pierwszej pilki strzela pieknego gola. Jaga nie zwalniala i tuz przed gwizdkiem konczacym polowe Sobocinski mial swietna szanse stojac jakies 5m od bramkarza nie wykorzystal prezentu obrony Polonii. Druga polowa to wymiana ciosow szkoda ze niecelnych. Obie ekipy co raz dochodzily do sytuacji bramkowych (troche klarowniejsze miala Jaga ale albo w bramce Polonii swietnie bronil Żimija np. przy strzale Markiewicza po rzucie roznym (co ciekawe dosyc duze zagrozenie po tym stalym fragmencie gry) albo pilkarze Jagi z bliskiej odleglosci strzelali bardzo niecelnie. Polonia miala swoje szanse ale w obronie nie do ogrania byl Nawotczynski, a za jego plecami fantastyczny mecz rozgrywal popularny Banan (Jacek Banaszynski). Troche slabiej Kaluzny ktory po meczu zreszta sam stwierdzil zezagra bardzo slabo i potrzebuje jeszcze troche czasu.
Po pierwszym meczu na + z nowych zawodnikow na pewno Jarecki (gol + asysta) - mopze w koncu Jaga znalazla nastepce Pawla Sobolewskiego na tej stronie boiska.
Przed tym meczem nie zdazono potwierdzic do gry Truszkowskiego, Evertona i prawdopodobnie Kwieka ktorzy powinni byc gotowi na Dyskobolie.
Razila nieskutecznosc ale mysle ze to kwestia wejscia w rytm meczowy.
do zobaczenia na kibicowskim szlaku!
"teraz k.... MY"

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, Lukasz111, Igor, igea23, latajaca_holenderka), 4456 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582752 Postów

Najwięcej online: 4482 @ 3 minut 31 sekund temu