Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#1426494 - 25/07/2007 22:41 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: KamilZ]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385
Originally Posted By: KamilZ
Skoro zawsze typujesz na Legię w pierwszej kolejce to na dużym plusie dzięki temu nie jesteś, bo oni są znani ze słabych początków \:p .

A jak oceniać po samym sparingach to ja nie bardzo widzę przewagę Legii, bo w każdym grali w innym ustawieniu i to były jednak sparingi. Widać było co pokazali w Wilnie \:D . Cracovia natomiast często grała drugim składem, bo szkielet drużyny już mają "gotowy". Chodziło głównie o kosmetyczne zmiany itp. Fakt, jeden sparing przegrali w tym podstawowym składzie aż 1:5, ale wtedy po strzeleniu bramki rozluźnili się i jak stracili 2 to olali mecz. Po meczu było podobno ostro, bo Majewski się wkurzył \:p .

Quote:
Cracovia w okienku transferowym nie ściągnęła zawodnika który mógłby stanowić jakieś silne ogniwo zespołu, raczej byli to zawodnicy łatający dziury po "ubyłych".

Tzn po kim? Bo nikt ważny nie ubył. Kulig się przyda, bo to solidny obrońca a Witkowski bardzo dobry napastnik i w przyszłości na pewno będzie aspirował do reprezentacji. W sparingach strzelił kilka goli.

Quote:
Dodatkowo przed niedzilenym meczem kontuzji nabawili się filat obrony Jacek Wiśniewski i Tomasz Wacek.

Po pierwsze Wiśniewski nie gra w Cracovii na obronie a po drugie i Wiśniewski i Wacek kontuzje mają od dawna. Po trzecie to Wiśniewski już grał w ostatnim sparingu i powoli wraca do drużyny.

Moim zdaniem po takim kursie nie opłaca się grać na Legie - co innego under ;\) .


hehe, widze ze lubisz byc upierdliwy i chcesz zabłysnąć. Po pierwsze to czegoś nie rozumiesz, o tym czy wyszedłem na plus moge powiedzieć dopiero po całym sezonie grania. A co do wyników legii w pierwszych kolejkach to są one następujace: 04/05 wygrana 1-2, 05/06 remis 0-0 i 06/07 wygrana 1-3 z cracovią wiec te początki chyba nie należa do nieudanych ale nie ważne tak jak napisałem gram to za symboliczną stawkę wiec w przypadku wygranej nie mam znowu nie wiadomo jakich powodów do radości.
po drugie. zgadza sie ostatnie dwa sparingi zagrali rezerwą dlatego ze dzień wczesniej grali składem podstawowym i niestety nie poradzili sobie VFB Osnabrueck przegrywając wiemy ile. Fakt ze w sparingach majewski kombinował z ustaiewniem (3-4-3) i nie wiem czy im to wyjdzie na dobre, za pewne była to jakas załona przed najbliższymi rywalami w lidze \:p
po trzecie. Jacek wiśniewski grał raczej zawsze na obronie i dopiero po przyjściu majewskiego został ustawiany jako defensywny pomocnik. Zagadza się kulig do solidny obrońca ale wątpie aby nadawał sie do ustawienia jakim gra cracovia czyli 3-5-2. a odeszli min bania i baster. co do witkowkiego to nigdy go nie widzialem w akcji wiec nie ma zdania.
Ofensywa w legii nie jest narazie zbytnio skuteczna w sparingach ale to jeszcze o nieczym nie świadczy,najważniejsze ze stwarzają duzo sytuacji strzeleckich a piłka wkoncu wpadnie. w oby ekipach zapewne zadecyduje gra defensywy a myśle ze legia ma ją znacznie lepszą i raczej nie straci bramki, dlatego typ under, i wygrana legii.

Do góry
Bonus: Unibet
#1426545 - 25/07/2007 23:05 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Quote:
hehe, widze ze lubisz byc upierdliwy i chcesz zabłysnąć.

Chyba sobie żartujesz \:p .

Quote:
Po pierwsze to czegoś nie rozumiesz, o tym czy wyszedłem na plus moge powiedzieć dopiero po całym sezonie grania. A co do wyników legii w pierwszych kolejkach to są one następujace: 04/05 wygrana 1-2, 05/06 remis 0-0 i 06/07 wygrana 1-3 z cracovią wiec te początki chyba nie należa do nieudanych ale nie ważne tak jak napisałem gram to za symboliczną stawkę wiec w przypadku wygranej nie mam znowu nie wiadomo jakich powodów do radości.

Przecież napisałem dzięki temu, więc chodziło mi o tylko sam początek ligi w kontekście plusa, a nie cały sezon \:p . Poza tym myślałem, że zacząłeś jeszcze wcześniej, no ale nic - nie ważne \:p .
Quote:
po drugie. zgadza sie ostatnie dwa sparingi zagrali rezerwą dlatego ze dzień wczesniej grali składem podstawowym i niestety nie poradzili sobie VFB Osnabrueck przegrywając wiemy ile. Fakt ze w sparingach majewski kombinował z ustaiewniem (3-4-3) i nie wiem czy im to wyjdzie na dobre, za pewne była to jakas załona przed najbliższymi rywalami w lidze \:p


Ostatni sparing zagrali już podstawowym składem i wygrali. W ustawieniu 3-4-3 grali tylko w Polsce, bo Majewski miał 6 napastników i chciał dać pograć każdemu. W Niemczech zagrali takim ustawieniem tylko raz, ale za to rezerwami. I tu nie ma nic do wychodzenia na dobre, bo szkielet drużyny już mają i oni zawsze grali 3-5-2.

Quote:
po trzecie. Jacek wiśniewski grał raczej zawsze na obronie i dopiero po przyjściu majewskiego został ustawiany jako defensywny pomocnik. Zagadza się kulig do solidny obrońca ale wątpie aby nadawał sie do ustawienia jakim gra cracovia czyli 3-5-2. a odeszli min bania i baster. co do witkowkiego to nigdy go nie widzialem w akcji wiec nie ma zdania.

Wiem gdzie grał Wiśniewski i wiem gdzie gra teraz. Ty napisałeś o nim jako "filar obrony", więc trudno było się nie przyczepić \:p .
Kulig w sparingach wypadł dobrze, ale fakt - na pełne przystosowanie do takiego ustawienia trzeba trochę czasu, więc pewnym punktem przynajmniej na początku sezonu nie będzie.
Bania i Baster nie mieli miejsca w składzie, więc odeszli \:p .

Quote:
Ofensywa w legii nie jest narazie zbytnio skuteczna w sparingach ale to jeszcze o nieczym nie świadczy,najważniejsze ze stwarzają duzo sytuacji strzeleckich a piłka wkoncu wpadnie. w oby ekipach zapewne zadecyduje gra defensywy a myśle ze legia ma ją znacznie lepszą i raczej nie straci bramki, dlatego typ under, i wygrana legii.

Ma lepszą, ale tylko na papierze, bo znowu wystąpią w zmienionym składzie, zwłaszcza w obronie. Poza tym Edson podobno wraca do obrony a to akurat duże wzmocnienie dla Cracovii \:D .

Do góry
#1426702 - 26/07/2007 00:23 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: _Goldi_
Originally Posted By: gumis1987
Szkoda, że nie odbędzie się mecz Lecha z Zagłębiem S. bo kurs 1,45 na ten mecz wydawał mi sie bardzo dobry a z handicapem na Lecha było 2,0 \:\(


Dlaczego ma sie nie odbyc ? W Poznaniu wszedzie i głosno o inauguracji sezonu, plakaty na przystankach itd. Do tego 11.000 karnetow juz sprzedanych co stanowi nowy rekord ligi, a jeszcze kilka dni zostalo ,wiec bedzie komplet i cisnienie olbrzymie na pilkarzach jest.
A co ma piernik do wiatraka?!
Quote:

Tylko zwyciestwo, Zagłebie jak zobaczy 25.000
osob to sie podlamie, to nie to co gra w 2 lidze przy 5000. PEWNA 1 .
Raczej zmobilizują..
---
Pierwsza kolejka, lepiej nie przesadzać ze stawkami.
Ja osobiście gram Odre (wcale nie jest aż tak osłabiona), mimo nieciekawych wyników w sparingu. ŁKS w grach kontrolnych lepiej się nie prezentował, a kadre mają słabiutką.

PS. Unibet bodajże w poniedziałek chyba już miał kursy na Orange, i Jage dali jako gości po kursie >3 (niestety zwroty już dali..)

Do góry
#1426716 - 26/07/2007 00:26 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Aha, Dolha w sobote nie zagra (komplikacje z transferem). Kotorowski tymczasem ostatnio miał mała kontuzję (wybity palec), ale w tej sytuacji pewnie zagra on. Trzeci bramkarz Binkowski wątpie żeby debiutował (Linka został oddany do Odry).

Prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski - Kikut, Dymkowski, Tanevski, Wilk - Zając, Scherfchen, Murawski, Pitry, Quinteros - Reiss

Ława: Rengifo, Florian, Injac, Micanski
Kontuzje: Bosacki, Dolha

Do góry
#1426778 - 26/07/2007 00:47 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Sosnowiecki klub złoży w czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPN wniosek o dobrowolne poddanie się karze i dzięki temu uniknie surowszego wyroku. Zagłębie wystąpi w ekstraklasie, ale tak naprawdę będzie walczyło o to, żeby w przyszłym sezonie spaść tylko do drugiej ligi, a nie do trzeciej. Bo jeśli w najbliższych rozgrywkach sosnowiczanie zajmą miejsce spadkowe, to po karnej degradacji kolejny sezon rozpoczną właśnie na trzecim froncie.

Do góry
#1426782 - 26/07/2007 00:49 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: kfjatek]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Originally Posted By: kfjatek

Tylko zwyciestwo, Zagłebie jak zobaczy 25.000
osob to sie podlamie, to nie to co gra w 2 lidze przy 5000. PEWNA 1 .
Raczej zmobilizują..

---

[/quote]

Chyba nigdy nie grałes przy kibicach, wyjdz sobie na np pelna Arene i zobaczymy czy taki chojrask bedziesz, ja ci mowie ze bylbys niezle usztywniony

Do góry
#1426933 - 26/07/2007 01:30 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Goldi to zależy od psychiki zawodników, jednych wypełniony po brzegi i ryczący stadion nakręca, a innym wiąże jaja. Jak będzie ?! oby się okazało w sobotę \:\) Na pewno w obu ekipach będzie pełna mobilizacja !

Do góry
#1427490 - 26/07/2007 03:34 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: pycio26]
_Goldi_ Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2003
Postów: 1278
Skąd: Poznań
Tak ale to gra zespołowa i 1 dwoch moze zaskoczy, a reszcie sie nogi ugna. Kto byl na zywca na Bułgarskiej ten wie o co chodzi.

Do góry
#1428336 - 26/07/2007 07:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Tijk]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Tijk
Myślę, że [b]wygrana legii (1,6) jest bardzo możliwa, proponuję też zagrać na under 2,5 po kusie 1,8


Kurs na Legię wydaje mi się za niski ( nie warty gry )
Under może wejść, ale obrona Legii jest słabiutka
Mucha to nie Fabiański
Bronowicki odszedł
Choto nie moze grać za czerwoną kartkę
Szala boryka się z kontuzjami

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

Craxa gra 5 pomocników, Legia zaś w tej formacji cieniuje. Vuko z Rogerem to chyba nie najlepsza para, Ekwueme pojechal załatwiać wizę. Rado jest chimeryczny, potrafi zagrać świetne zawody, ale też dać ciała

Craxa w sparingach faktycznie słabo, ale ponoć forma idzie w górę, bo wcześniej chłopaki dostali w kość
Ja myślę, że Cracovia coś strzeli, a wtedy Legia może mieć kłopoty

Do góry
#1428344 - 26/07/2007 07:28 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: _Goldi_]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
under wydaje sie tu bardzo prawdopodobny, ODra do mistrzow ofensywy nie nalezy, a LKS trapiony roznymi klopotami bedzie zadowolony chocby z jednego pkt, tak wiec mysle ze nastawia sie na oborne wlasnej bramki. W Bwin kurs na under 1.65

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 1 1.7 Bwin

Bytomianie wg mnie maja najwieksze szanse na tytul czerwonej latarni w lidze, zadnych konkretnych wzmocnien, natomiast Jagielonia jesli mysli o utzrymaniu to napewno musi zdobywac pkt na wlasnej plycie, a z kim jesli nie z bytomianami. Jaga nie moze sobie pozwolic tu na strate pkt

Do góry
#1428455 - 26/07/2007 08:07 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: trueneo]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Quote:
Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

Craxa gra 5 pomocników, Legia zaś w tej formacji cieniuje. Vuko z Rogerem to chyba nie najlepsza para, Ekwueme pojechal załatwiać wizę. Rado jest chimeryczny, potrafi zagrać świetne zawody, ale też dać ciała

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Why?
Urban tez cwiczyl 3-5-2 w sparingach. Co do Ekwueme to chlopak z 1.5 tygodnia temu wrocil jak nie wiecej \:\)

Do góry
#1428765 - 26/07/2007 17:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja wiem, że Ekwueme wrócił, ale co z tego, kiedy on prawie wcale nie trenowal, a ponadto nie jest zupełnie zgrany z Legią

Astiza widzialem tylko raz w meczu z Litwinami i moim zdaniem był on jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Zupełnie nie wiedział co jest grane, nie umiał się ustawić ani przypilnowac przeciwników. Piłka latała koło niego, raz przeleciala mu nad głową i była bramka. Moze on i dobry technicznie, ale obrońca musi być zdecydowany i twardy, a ja tych cech u niego nie zauważyłem
Myślę, ze gdyby zamiast Astiza z Vetrą gral Szala albo ktoś inny, to Legia nie przegrywalaby 0:2 po pierwszej połowie.

Do góry
#1428780 - 26/07/2007 17:34 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
wogole to z litwinami wszyscy zgarali beznadziejnie
oj slaba ta legia, slaba
ale moim zdaniem cracovie puknie u siebie
dosyc silna defensywa, pomoc rowniez, nie przekonuje mnie atak
legionisci byli bardzo chwaleni za mecz z sochoux,ktore gralo w najsilniejszym skladzie

do tego mozna dolozyc lecha 1, co prawda w sparingach nie zachwyca ale przy co najmniej 15 tys kibicow nie zawiedzie
zwlaszcza ze krol rejsik jak zwykle w formie

szkoda tylko, ze rezyser gr- quinteros bez formy

Do góry
#1428787 - 26/07/2007 17:37 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: Denel]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
No to jedziemy z koksem

Zagłebie Lubin - Widzew Łódź

Już jutro inauguracja naszej kochanej pomarańczy. I jako pierwszy mecz, który obejżymy na cyfrze będzie pojedynek aktualnego mistrza Polski z Łódzkim Widzewem. Zacznimy może od Widzewa.
Jeden z kolegów (widzewiak) łądnie tu przytoczył ostatnie wspaniałe wyniki ze sparingów z Wisłą Kraków (tak tą, która zajeła 8 miejsce w lidze) oraz z Warszawską Legią (tak tą, której Vetra Wilno wpakowała już do przerwy 2 bramki). Ja osobiście rzadko się kieruje wynikami sparingów bo to jest całkiem inne podejście, no ale plus dla nas bo buki mogą się tym sugerować. Osobiście mnie się wydaje, że Widzew będzie miał trudniej niż przed rokiem. Jak powszechnei wiadomo 2 rok jest zwykle trudniejszy dla beniaminków (choć GKS Bełchatów się wyłamał \:p ). Jak już kilka osób tu pisało z Łodźi odeszli Rzeżniczak i Wawrzyniak a przyśli kolejni zagraniczni gracze i tu moim zdanie będzie tkwil problem na początku sezonu gdyż będą problemy z komunikacją o czym także mówi Juszkiewicz:

Jak dogadujecie się z nowymi obcokrajowcami?

- Z tym akurat jest dramat. Oni rozmawiają między sobą, a my ze sobą. Naprawdę warto uczyć się języków obcych, bo teraz bez ich znajomości, czuję się jak bez ręki.


Naprawdę tak sobie przeglądam kadre Łódzkiego Widzewa i dla mnie tylko Bartosz Fabiniak jest jakimś bardziej wartościowym piłkarzem. Tylko jeden zawodnik jest urodzony przed 80 r. także kadra baardzo młoda. I takim zawodnikom przyjdzie się na początek zmierzyć z obrońcą trofeum, któzy formę przygotowywali można powiedzieć na teraz co było widać w spotkaniu o pseudopuchar Polski gdzie byli wyraźnie lepsi od GKS Bełchatów. I nie wierze, że Zagłebie odpuści mecz bo ma spotkanie ze Steauą już w środe. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, będzie chciało pewnie i spokojnei wygrać aby nabrać większej pewności. zagłebie powinno wygrać ten mecz w pomocy: Iwański, Goliński, Kolendowicz, Miguel, Łobodzinski - to naprawdę bardzo fajna formacja. Jedyne co może martwić to skuteczność Piotra "Diablo" Włodarczyka, ale ja licze żę dzwonie z Radkiem Cierzniakiem zagra w pomaranczy Michał Chałbiński i to on będzie wykanczal akcje gospodarzy.

Ostatnie mecze
Zagłebie - Widzew 4:2
Widzew - Zagłebie 0:2

Mój typ:
Zagłebie - Widzew (+1) 1 kurs 2.00 Bwin

Do góry
#1428804 - 26/07/2007 17:42 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: drfocus]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
moze i zaglebie wygra ale dla mnie ten mecz to no bet

zaglebie w srode gra bardzo wazny mecz ze steaua, myslami beda juz przy tym meczu

jeszcze nie maja zgranej 11, michniewicz caly czas cos kombinuje

po kontuzji kolendowicz i chalbinski, nowi:golin, gomes i wlodarczyk

ciekzi mecz a widzew w sparingach calkiem,calkiem
wygral z wiselka, ktora grala w najsilniejszym skladzie

oprocz fabiniaka jak dla mnie swietnie prezentuja sie tez kuklis, oshadogan i napoleoni, ktory krecil wislakami jak dziecmi

zycze powodzenia w graniu na zaglebie ale ja sobie odpuszczam ten mecz

Do góry
#1428824 - 26/07/2007 17:54 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja oglądałem Zagłębie z meczu z GKS Bełchatów i już na podstawie tego spotkania mogę powiedzić, że mistrz Polski jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Może nie było tego widać, bo Michniewicz trochę eksperymentowal ze składem, Lenczyk zresztą też ( z konieczności ). Spotkania z Widzewem miedziowi na pewno nie potraktują ulgowo i nie będą się oszczędzać przed Steauą.
drfocus - ja o formę strzelecką Piotrka "Nędzy" Włodarczyka bym się nie obawiał. Jego walory i przywary są znane. W każdym razie "Nędza" swoje bramki strzeli i prędzej czy później wejdzie do KLUBU 100 \:D
W Lubinie i tak ma większe szanse niż w Legii
Widzewa, niestety, nie miałem okazji jeszcze oglądać
Wydaje mi się, że sporo dobrego tam się dzieje
Ciekawe zakupy, dość spokojna i konsekwentna praca
Do tego trzeba dołożyć "widzewski charakter"
Sądzę, że Widzew zajmie lepszą lokatę niz w ubiegłym sezonie
Na niespodziankę w Lubinie jeszcze nie liczę, ale ten mecz raczej odpuszczę

Do góry
#1428888 - 26/07/2007 18:14 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
Originally Posted By: rene
Kurs na Legię wydaje mi się za niski ( nie warty gry )
Under może wejść, ale obrona Legii jest słabiutka
Mucha to nie Fabiański
Bronowicki odszedł
Choto nie moze grać za czerwoną kartkę
Szala boryka się z kontuzjami

Astiz mnie akurat nie przekonuje. Poza tym nie za bardzo rozumie się z pozostałymi. Wawryniak jest przereklamowany.
Kogo wystawi Urban, tego nie wiem, ale pola manewru to on nie ma.

chyba szukaszs dziury w calym... ;\)
prawdopodobne zestawienie obrony Legii na mecz z Cracovia:
Mucha - Bronowicki, Szala, Astiz, Wawrzyniak
Oczywiscie Mucha to nie Fabianski, ale taki slaby jak duzo osob mysli to on nie jest. Ale przekonaja sie o tym po kilku meczach ;\)
Szala jest w pelni sil i prawdopodobnie wystapi w niedzielnym spotkaniu. Troche tez przesadzasz z tym ze Urban nie ma pola manewru... Jest jeszcze Rzezniczak, Augustyn, w razie potrzeby na lewa obnrone moze wejsc Kielbowicz. Tu tez nie mozecie powiedziec ze oni sa slabi. Edson w tym sezonie bedzie gral na pomocy \:\)

Jedyny problem defensywy Legii to brak zgrania. Ale i ten element funkcjonuje coraz lepiej.
Mam nadzieje ze Urban jednak nauczy chlopakow grania zgodnie z zalozeniami taktycznymi i bedziemy widzieli skuteczna i ladna dla oka gre, a nie jak to mialo miejsce w poprzednich sezonach - walenie glowa w mur...
moje typy na spotkanie to wygrana Legii i over \:p nie bede analizowal, poprostu przysnil mi sie wynik meczu 4:1 dla Legii \:D

Do góry
#1430314 - 26/07/2007 23:22 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: xqwzts]
gumis1987 Offline
addict

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 413
Skąd: Kraków
"Wydział Dyscypliny PZPN nie podjął dziś decyzji w sprawie zarzutów korupcyjnych wobec beniaminka Orange Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec. Decyzja w sprawie ewentualnych kar zapadnie za tydzień."
a więc mecz Lecha z Zagłębiem S. powinien odbyć się zgodnie z planem i bardzo dobrze!!! \:\) Kurs na Lecha w SB już 1.444

Do góry
#1431418 - 27/07/2007 05:27 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: rene]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Obsada sędziowska:

1. kolejka I ligi:

27 lipca (piątek)
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów, godz. 19:00, sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź, godz. 20:00,
sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom).

28 lipca (sobota)

GKS Bełchatów - Korona Kielce, godz. 20:00,
sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec, godz. 19:00,
sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).

Odra Wodzisław Śląski - Łódzki KS, godz. 19:00,
sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom, godz 16:00,
sędzia: Włodzimierz Milczarek (Piotrków Trybunalski).

29 lipca (niedziela)

Legia Warszawa – Cracovia, godz. 19:00,
sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)



W Poznaniu spotkanie poprowadzi Żyro, który mimo "kilku" popełnionych błędów na niekorzyść Lecha w meczu z Legią (19.05 br.) okazał się "szczęśliwym" arbitrem dla drużyny Smudy. \:p

W Lechu pełna mobilizacja :

Piotr Reiss:

"(...)Zrobimy wszystko jako zespół, aby rozpocząć ligę jak najlepiej. Start sezonu jest bardzo ważny, co w zeszłym roku pokazał GKS Bełchatów. Jeśli chcemy się liczyć musimy w każdym meczu grać o zwycięstwo i jako zwycięzca z boiska schodzić. (...)"

Także trener Smuda nie ukrywa, że Kolejorz będzie walczył o Mistrzostwo Polski. Więc w spotkaniach z beniaminkami lub średniakami ligi nie można tracić punktów.

Kurs na Lecha "atrakcyjny" biorę z pocałowaniem \:p

Aha w bramce na pewno wystąpi Kotor, który się już wykurował \:\)

pozdr.

(źródła: 90minut.pl, lechpoznan.pl)

Do góry
#1431423 - 27/07/2007 05:28 Re: 1 kolejka Orange Ekstraklasy [ 27-29 lipca 2007 ] [Re: gumis1987]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Groclin Grodzisk Wielkopolski
VS
Ruch Chorzów
Typ: under 2,5 gola

Już jutro o godzinie 19 w Grodzisku Wielkopolskim oficjalnie przywitamy nowy sezon Orange Ekstraklasy 2007/2008. Na inaugurację wybrano mecz zdobywcy Pucharu Polski - Groclinu Grodzisk z mistrzem drugiej ligi - Ruchem Chorzów.

Początkowo nie wiadomo było czy ten mecz dojdzie w ogóle do skutku. Wszystko przez proces licencyjny. Ruch Chorzów miał wielkie problemy z otrzymaniem licencji na grę w ekstraklasie. Na szczęście silna wola kibiców "Niebieskich" a także władz miasta pozwoliła na ponowne rozpatrzenie wniosku Ruchu i pozwolenie na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeśli chodzi o okres letni to bardzo duże zmiany zaszły w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Z funkcją szkoleniowca pożegnał się Maciej Skorża, który wybrał się na południe Polski. Celem jego misji jest odbudowanie potęgi Wisły Kraków. Wobec takiego rozwoju wypadków prezes Zbigniew Drzymała oddał drużynę w ręce Jacka Zielińskiego. Ten szkoleniowiec z dość przeciętnej Odry Wodzisław zrobił "Rycerzy Wiosny". Śląska ekipa była w stanie skutecznie przeciwstawić się takim tuzom naszej ligi jak: GKS Bełchatów czy choćby Wisła Kraków.
Także w drużynie beniaminka doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Zaraz po fecie z okazji awansu dymisję złożył Marek Wleciałowski. Klub długo nie szukał odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Nowym szkoleniowcem został Słowak - Duszan Radolsky, który potrafił jeszcze trenując Groclin Grodzisk Wielkopolski wygrać w Pucharze UEFA z Herthą Berlin czy Manchesterem City. Tak jak widzimy trener Radolsky wraca na stare śmiecie. Na pewno znajdzie czas na wypicie kawy z prezesem Drzymałą. W końcu obaj panowie nie kryli, że nadal darzą się sympatią.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to spore zmiany możemy zobaczyć w Groclinie Grodzisk. Z klubu odeszło kilku czołowych zawodników. Warto w tym miejscu wspomnieć: Aleksandra Ptaka (Zagłębie Lubin), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Piotrek Świerczewski (Korona Kielce) i Takesure Chinyama (Legia Warszawa). W ich miejsce pojawili się: Sergio Batata (powrót do polskiej ligi), Mariusz Muszalik (Odra Wodzisław), Petra Banicia (ze słowackiej ligi) i Bartosz Ślusarski (UD Leiria). Widać gołym okiem, ze straty w tym okienku transferowym były większe niż zyski. Bardzo dobrze pokazał to mecz I rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Groclin miał spore trudności ze zdobyciem choćby jednej bramki w Baku. Widać było, że brakuje w drugiej linii doświadczonego zawodnika, który będzie w stanie zaadresować prostopadłe podanie do napastnika. Większość akcji była rozgrywanych po bokach. Jednak i w tym elemencie zabrakło dokładności. Dopiero, kiedy trener Zieliński na plac boju wprowadził Majewskiego i Piechniaka (Jodłowiec z Muszalikiem prezentowali się przeciętnie na tle MKT Araz Imiszli) gra zespołu wyglądała lepiej. Myślę, że jeśli trener Zieliński zdecyduje się na wystawienie właśnie Majewskiego i Piechniaka to zespół powinien prezentować się lepiej niż w kwalifikacjach Pucharu UEFA.
Z kolei, jeśli popatrzymy na beniaminka - Ruch Chorzów to widzimy, że siła ognia tej drużyny będzie słabsza w tym sezonie 2007/2008. Wszystko przez sprzedaż za milion złoty do Wisły Kraków - Piotra Ćwielonga. Ten młody napastnik wraz z doświadczonym Litwinem - Grażvydasem Mikulenasem stworzyli bardzo skuteczny duet napastników na drugoligowym froncie. W sumie strzelili 15 bramek. Przy czym sam Ćwielong zdobył, aż dziewięć goi!. Więc widzimy, że strata tego zawodnika, jeśli chodzi o inklinację ofensywne jest dość spora. Na szczęście trener Duszan Radolsky ma w swoim obwodzie młodego Łukasza Janoszkę, który jest synem Mariana Janoszki. Ojca Łukasza powinniśmy pamiętać jeszcze z występów w pierwszoligowym Ruchu Radzionków. Na pewno nie można lekceważyć drużyny "Niebieskich". Jednak warto wspomnieć, że w tym meczu nie zagra ściągnięty z Pogoni Szczecin - Lilo, który jest kontuzjowany.

Faworytem tego spotkania jest Groclin Grodzisk Wielkopolski jednak forma podopiecznych Jacka Zielińskiego jest mizerna i trudno spodziewać się nagłej poprawy. Do tego warto zwrócić uwagę, że trener Zieliński stawia bardziej na skuteczną grę w tyłach a potem myśli o atakowaniu przeciwnika. Sądzę, że jutro w Grodzisku Wielkopolskim zobaczymy mecz walki. W końcu w pierwszych meczach beniaminki są bardzo trudnym rywalem dla starych wyjadaczy ligowych. Myślę, że będzie tak w tym wypadku. Trener Duszan Radolsky jest znany ze swojej twardej ręki i jak nie idzie jego piłkarzom to dostają dużą burę od szkoleniowca (tak było w spotkaniu towarzyskim z Cracovią Kraków). Under w tym spotkaniu wydaje się najlepszą opcją.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 4434 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582752 Postów

Najwięcej online: 4485 @ 00:31