Strona 17 z 47 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1322507 - 22/06/2007 20:41 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie z MSX trzeba uwazac - co prawda w formacje RGR jako bardzo mocna na naszej gieldzie nie wierze (brak krotkiej sprzedazy gdyby nie to to cena bylaby 8,0 dzisiaj pewnie) ale i tak nie wyglada to dobrze - bardzo blisko linii szyii i oporu jak ktos nie chce patrzec na RGR (nie wiem jak obliczac dokladne poziomy ale mysle, ze +- 9,5). Jak jeszcze spadnie to moga zaczac sprzedawac ludzie bardziej wierzacy w AT.
Oczywiscie mozne sie przypadkowo pojawic w najblizszym czasie super pozytywne info i kurs wystrzeli w gore ale na to bym nie liczyl.

Mnie zastanawia Enap - o ile inne spolki ktore wczoraj kupilem zgodnie z oczekiwaniami poszly w gore to Enap pomimo info o nowej emisji akcji i o kolejnym zakupie akcji przez czlonka zarzadu poszedl nieco w dol. Czy to nie sa jakies gry spekulacyjne? O ile wczesniej pewnie byly i je rozumialem to teraz nie rozumiem.
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/energoap,ENP,komunikaty,gieldowe.html

Poczekam ze sprzedaza ale chyba trzeba uwazac i mimo tego, ze wczesniej mialem chec po 5,3 dokupic to sie wstrzymam. Poczekam do nowej emisji w razie czego.

Wojtek

Do góry
Bonus: Unibet
#1323072 - 22/06/2007 23:05 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: muppet]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Pamapol przełamał wązny opór na 29 zł. Mam nadzieje, że teraz tylko do góry.

Do góry
#1323199 - 22/06/2007 23:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: As]
phaser Offline
addict

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 688
jak Panowie myslicie wchodzi teraz z funduszami akcyjnymi?

sytyacja niestabilna, lepiej poczekac czy teraz uderzac, planowany okres inwestowania 2-3 lata

podoba mis ie dws 50 akcyjny, moze cos podpowiecie

Do góry
#1323450 - 23/06/2007 01:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: phaser]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja od jakiegos czasu inwestuje w fundusze ktore sa na topie w m-banku (pierwsza piatka, staram sie kupowac rozne ale jak ktorys jest caly czas na 1 czy 2gim miejscu to tego wiecej). Jak na razie jest lepiej niz moglem marzyc.
Jakbym mial wybrac jeden to Investors FIZ - zapisy beda w lipcu albo mozna kupic na gieldzie. Ale wole miec rozlozone na kilkanascie roznych funduszy niz w jednym.

Po 3 miesiecznych doswiadczeniach uwazam, ze nie ma co brac zrownowazonych tylko akcji dynamicznych spolek albo lepsze akcjii (Legg Masson) a czesc (moze lepiej napisac wiekszosc) pieniedzy trzymac na lokatach walutowych i PLN. Zysk z akcyjnych mniej wiecej 2x taki co ze zrownowazonych a jak by sie cos stalo i polaca w dol to pewnie rownie szybko zniknie 15% zysku w fundusu zrownowazonym co 30% w akcyjnym. Ale na razie nie widze powodu do obaw bo kasy plynie do TFI caly czas duzo a OFE tez musza kupowac akcje na GPW. Korekty sie oczywiscie zdarzaja i czasem jak kupie jakis TFI to potem jakis czas jest na malym minusie ale srednioterminowo OK.

LC Corp 98,1% redukcji - dodali cala dodatkowa pule akcji. Ciekawe co z tego bedzie bo kupujacy w IDM dostali 2x wiecej akcji niz mieli swojej kasy. Beda sie musieli nagimnastykowac z kursem, zeby nie stracic - oj dobrze, ze nie bylo mnie stac na ten kredyt :-) Mialbym niespokojny sen do debiutu ;-)

Wojtek

Do góry
#1323604 - 23/06/2007 02:02 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
no 98% redukcja nie najgorzej ;\)

Do phaser:
Jesli chodzi o fundy to nie ma na co czekac. Bo jak tak tak bedziesz czekal to ci sie hossa skonczy jeszcze ;\) Jak 2-3 lata chcesz inwestowac to najlepiej rozkladac wplaty na kilka rat. Nie odrazu wszystko. Np co kilka miesiecy wrzucac jakas kwote to wtedy ci sie usredni cena jednostki.

Do góry
#1323606 - 23/06/2007 02:03 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Eska
Ostatnia szansa na tanie zakupy na odlewniach. +6% juz obrot ponad milion - jak na ta spolke to bardzo duzo jak na ta godzine. W koncu sie zaczyna dziac. Juz od paru dni mamy tam wzrosty ale dzisiaj juz chyba ruszylo na dobre \:\)

Wywale dzisiaj chyba reszte KGHM bo mi zostalo jeszcze troche akcji...


No mowilem kupowac ;\) zakonczylo sie na ponad +18 %) Drugi wzrost na gieldzie zaraz po elektrimie.

Do góry
#1327230 - 24/06/2007 01:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Eska
Originally Posted By: Eska
Ostatnia szansa na tanie zakupy na odlewniach. +6% juz obrot ponad milion - jak na ta spolke to bardzo duzo jak na ta godzine. W koncu sie zaczyna dziac. Juz od paru dni mamy tam wzrosty ale dzisiaj juz chyba ruszylo na dobre \:\)

Wywale dzisiaj chyba reszte KGHM bo mi zostalo jeszcze troche akcji...


No mowilem kupowac ;\) zakonczylo sie na ponad +18 %) Drugi wzrost na gieldzie zaraz po elektrimie.


Nie ma sensu sie chwalic bo akurat teraz bylo dobrze. Przez takie "porady" ktos sie moze przejechac. Juz ktos tu kiedys polecal kupno w czasie sesji 14NFi i bylo nawet wiecej niz 20% ... tylko ze w dol ... :/

No wczoraj mnie gileda zaskoczyla bo wzrost mocny a nie bylo prawie przyczyny.
Ja trzymam MCI i moze w weekend cos znajde do tego.

Do góry
#1327965 - 24/06/2007 15:51 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Moim zdaniem warto pisac o takich rzeczach jak wybicie i moze nawet warto do tego zalozyc quassi chat gieldowy? Oczywiscie kupowanie czegos dlatego, ze napisal tak Eska, rivex czy nowy WK to bardzo dobra droga do pozegnania sie ze swoimi pieniedzmi - nie oszukujmy sie gielda czy Betfair to miejsce gdzie gramy przeciw sobie i zebym ja zarobil inni musza stracic i na odwrot.

Tyle, ze dosc latwo ocenic czy jest szansa, ze to jest powazne wybicie - spojrzec na:
http://www.money.pl/gielda/analiza_techniczna/
na obroty wczesniej i wykres kursow,
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/
czy sa jakies powody takiego zachowania i mozna ocenic prawdopodobienstwo tego, ze dalej bedzie szlo w gore albo , ze spdanie. To juz kazdy robi sam i kazdy pewnie policzy innaczej.

Kupujac wtedy i ustawiajac zaraz zlecenie SL powiedzmy 2% nizej mamy szanse stracic 2% + powiedzmy 0,6% na prowizji albo zyskac. Policzenie p*k i samego k to sprawa indywidualna ale w takiej sytuacji p*k czesto wychodzi grubo >1

WojtekK

Do góry
#1328142 - 24/06/2007 18:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
phaser Offline
addict

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 688
nowy WK, Eska dzieki za wpisy

moj portfel rozklada bedzie rozkladac sie mniej wiecej tak

47% waluty PLN rachunek oszczednosciowy (5%) - to juz sobie spokojnie lezy

+ fundy ktore chce nabyc na poczatku tygodnia
18% - DWS Top 50 MIŚP (fund. akcji)
16% - Legg Mason (fund akcji)
10% - UniAkcje Nowa Europa (fun akcji zagranicznych)
9% - Seb4 lub Arka stabilnego wzrostu (tu jescze sie waham)

Wg mnie w jakis stopniu zdywersyfikowalem portfel, moze jakies podpowedzi z waszej strony

Korzystam z centrum oszczedzania multibanku, takze wchodza w gre fundusze tylko z ich oferty

Do góry
#1328894 - 25/06/2007 00:53 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: Eska
Originally Posted By: Eska
Ostatnia szansa na tanie zakupy na odlewniach. +6% juz obrot ponad milion - jak na ta spolke to bardzo duzo jak na ta godzine. W koncu sie zaczyna dziac. Juz od paru dni mamy tam wzrosty ale dzisiaj juz chyba ruszylo na dobre \:\)

Wywale dzisiaj chyba reszte KGHM bo mi zostalo jeszcze troche akcji...


No mowilem kupowac ;\) zakonczylo sie na ponad +18 %) Drugi wzrost na gieldzie zaraz po elektrimie.


Nie ma sensu sie chwalic bo akurat teraz bylo dobrze. Przez takie "porady" ktos sie moze przejechac. Juz ktos tu kiedys polecal kupno w czasie sesji 14NFi i bylo nawet wiecej niz 20% ... tylko ze w dol ... :/

No wczoraj mnie gileda zaskoczyla bo wzrost mocny a nie bylo prawie przyczyny.
Ja trzymam MCI i moze w weekend cos znajde do tego.



Akurat o odlewniach mowie od kilku dni ze cos sie dzieje. A lepszego sygnalu ze akcje bede dalej drozec na tej sesji niz bardzo duzy obrot jak na ta spolke nie ma. Strasznie sie kisila wiec czas zeby wkoncu sie ruszylo i ruszala powoli od kilku sesji. Zreszta wystarczylo spojrzec na akrusz zlecen jak lykali wszystko co tylko bylo. Przykladowo elektrimu nie polecalem chociaz urosl wiecej niz odlewnie bo uwazam ze to smiec i spekula nic wiecej... wiec nie polecalem. zreszta jesli chodzi o elektrim to Niebrzydowski nie wejdzie grubiej w elektrim - a tylko pod to rosl kurs bo chyba nikt normalny nie bedzie ujawnial sie ze chce kupic duzy pakiet akcji bo wiadomo ze kurs wzrosnie i bedzie musial zaplacic wiecej, a jak wiadomo kazdy chce kupic taniej. Pewnie chcial chlopak wiecej zarobic i kupil wczesniej iles tam akcji i chcial podbic kurs a najlatwiej to zrobic poprzez media. Zreszta solorz nic nie wie ze on chce to kupic i mowil ze nawet nie rozmiawial z tym panem o tym i by nawet nie sprzedal mu nic... Tak samo vivendi nic nie wie na temat kupna Antoine Lefort rzecznik koncernu tez mowil ze nic nie wiedza... wiec pewnie w pn bedzie mega zjazd. A na odlewniach mysle ze jeszcze bedzie mozna zarobic chociaz nie wiadomo jak sie zachowa jutro rynek bo ameryka na czerwono wiec moze byc nie wesolo.

Do góry
#1328906 - 25/06/2007 00:57 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: phaser]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: phaser
nowy WK, Eska dzieki za wpisy

moj portfel rozklada bedzie rozkladac sie mniej wiecej tak

47% waluty PLN rachunek oszczednosciowy (5%) - to juz sobie spokojnie lezy

+ fundy ktore chce nabyc na poczatku tygodnia
18% - DWS Top 50 MIŚP (fund. akcji)
16% - Legg Mason (fund akcji)
10% - UniAkcje Nowa Europa (fun akcji zagranicznych)
9% - Seb4 lub Arka stabilnego wzrostu (tu jescze sie waham)

Wg mnie w jakis stopniu zdywersyfikowalem portfel, moze jakies podpowedzi z waszej strony

Korzystam z centrum oszczedzania multibanku, takze wchodza w gre fundusze tylko z ich oferty



Jak ja bym mial kupowac jakiegos funda to bralbym Investors FIZ. Teraz bedzie nowa emisja certifikatow od 9 lipca zapisy. Jest to chyba najlepszy fundusz caly czas w czolowce wzrostow do tego jest bezpieczny bo mozna zarabiac rowniez na spadkach. Ma duze mozliwosci bo inwestuje na calym swiecie i nie tylko w akcje ale rowniez w surowce itd. Miesiecznie daje ok 6 % ostatnio chyba lepszy od niego byl tylko sarbiec nieruchomosci jesli dobrze pamietam... Do tego jest notowany na gieldzie wiec mozesz kupowac/sprzedawac kiedy chcesz bez prowizji. Sprzedawac rowniez mozesz bez prowizji na koniec kazdego miesiaca, nie musisz czekac rok czy iles tam. Ja mam ten fund i jestem bardzo zadowolony. Nic innego z funduszy nie mam. Reszta w akcjach

Do góry
#1329927 - 25/06/2007 16:53 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Sprzedalem dzisiaj caly LZPS po 14,98 - wydajemi sie, ze za gwaltownie wzrosl i znowu wyglada to na spekulacje przed WZA. Kupilem troche Enap po 4,90.

Wojtek

Do góry
#1329990 - 25/06/2007 17:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
*** jak ciagle spada wiec trzeba ratowac zysk.

Do góry
#1329993 - 25/06/2007 17:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
jaaaaaa... znowu ta dziwna cenzura. Pisalem ze sprzedalem STX prawie caly zostalo mi tylko kilkaset sztuk ostatnich...

Do góry
#1330071 - 25/06/2007 18:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
zastanawia mnie czemu wszystkie banki rosna tylko Kredyt bank cos slabo. Myslicie ze w koncu ruszy? Bo kupilem maly pakiecik w pt czy czw ale jak patrze na obrot nawet nie 200 tys to az zal heh.

Do góry
#1330215 - 25/06/2007 19:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

i jak wam sie buty podobają? \:D \:D \:D

nowy - może i spekulacji też trochę ale wielokrtonie to powtarzałem... lzps to bardzo rozwojowa i porządna spółka a... nie ma jeszcze żadnego zainteresowania ze strony fundów? hm .. :| \:p

a no i wciąż czekam na odbicie na elwawie no ale chyba trochę poczekam :|

Do góry
#1330248 - 25/06/2007 19:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Nie wiem czy dobrze z tym LZPS zrobilem - co prawda zrealizowalem plan i zrealizowalem zysk kiedy zaczal spadac ale teraz odbil i przy sporych obrotach wcale nie chce spasc.
Zobaczymy co bedzie po informacji z WZA - wole na to nie czekac z akcjami.
Chcialem kupic Kopex ale sie spoznilem - tak ostro wybil. Przynajmiej przy okazji podobny Famur ktory mam od jakiegos czasu tez poszedl w gore.
Kurs Kopexu dziwnie sie ostatnio zachowuje ale mysle, ze w srednioterminowej perspektywie warto kupic.

Wojtek

Do góry
#1330367 - 25/06/2007 20:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Kopex sie "skorekcil" i po 61,0 troche kupilem. Moim zdaniem przy takich perspektywach rozwoju (zobaczcie ostatnie komunikaty) na pol roku czy rok pewna inwestycja. Trudno powiedziec czy w krotkim terminie nie bedzie zawirowan kursu ale chce jeszcze dokupic i potrzymac dluzej.

Ciesze sie, ze udalo mi sie przewidziec zachowanie kursu MSX i sprzedac w ostatniej chwili po 10,0 i 9,8. Mysle, ze warto na ta spolke zwrocic uwage bo pewnie jeszcze spadnie (nie wiem czy dno jest w okolicach 7,5 - 8,0 jak wynika z RGR czy nie ale juz pewnie blisko) a potem uwazam, ze ma szanse sie odbic szczegolnie jakby w wynikach pokzali zysk z dzialalnosci operacyjnej.

Wojtek

Do góry
#1333101 - 26/06/2007 04:32 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
phaser Offline
addict

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 688

Do góry
#1333382 - 26/06/2007 05:05 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: phaser]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
No to sie troche rozpisze, zachecam do dyskusji bo pisze po to, zebyscie mnie krytykowali i zebysmy sie mogli wspolnie czegos nauczyc.

phaser
Co do takich prognoz zalecam nie przejmowac sie. Pamietam, jak w 1993 i 1994 roku rzesze analitykow przescigaly sie w prognozach polegajacych na mnozeniu dowolnych cen akcji przez 2 i podawaniu wspanialych prognoz na przyszlosc. Nie wiem czy byli tak naiwni czy pisali to na czyjes zamowienie bo ja chociaz bylem bardzo niedoswiadczony czulem instynktownie, ze takie wzrosty sa niemozliwe i wycofalem kase.
To, ze korekta bedzie to pewna sprawa bo taka jest kolej rzeczy, ze po wzrostach jest korekta; to, ze sie pojawi bessa tez pewna sprawa. Prorokowac kiedy i ile % - nie uwazam, ze warto robic cos takiego bo traci sie wiarygodnosc.
No dobra - troche sie pomadrzylem prosze o krytyke :-)

Dzisiejsza zamiana LZPS na ENAP w koncu okazala sie korzystna (LZPS mialbym okolo +5% Enap mam +8% nie liczac prowizji). Co prawda wiekszosc sesji bylem zly na siebie patrzac na kursy ale wyczytalem w ksiazce, ze takie uczucie dyskomfortu jest bardzo czeste przy inwestowaniu i trzeba je przezwyciezyc. Mysle, ze cos w tym jest bo jeszcze miesiac temu bym spanikowal i z powrorem sprzedal Enap ze strata. Podstawowa sprawa - myslec przed sesja w czasie sesji dzialac i nie pozwolic sobie na emocje. Tym razem sie udalo.

Z LZPS jutro radze uwazac. Wyszedl znowu poza Bollingera i moze rzeczywiscie jest to uzasadnione jakimis super wiadomosciami ktore zostana podane jutro czy pojutrze. Ale jesli nie to warto spojrzec na Drozapol i Enap ktore zachowywaly sie bardzo podobnie w okolicy WZA i ... uwazac.
Zreszta zobaczcie
http://www.money.pl/gielda/analiza_techniczna/

Wojtek

Do góry
Strona 17 z 47 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 46 47 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Sony, VVega, alfa, 11kera11), 3138 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582320 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25