Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >
Opcje tematu
#1304878 - 16/06/2007 18:44 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Ignorator piszesz o Szamo, Rataju i Świerszczu jakby już podpisali kontrakty.

Co do Ratajczyka to z tego co wiem nawet nie było telefonu do niego w sprawie rozmów. Ze Świerczewskim coś tam jest na rzeczy, najbliżesz się miała sprawa z Szamotulskim, który już nawet był w Kielcach na rozmowach, ale jak narazie odrzucił oferte gdyż nie przystał na warunki proponowane w Kielcach, co dalej?? Nie wiem.

Narazei zaklepany jest tylko Edi, na środku pomocy jest Hermes, Wilk, Zganiacz i Nowak więc w sumei jakoś nie pasi mi Świerczewski bo za kogo?? Hermesa?? To był by olbrzymi błąd, gdyż to jest najbardziej wartościowy zawodnik. Narazei w Kielcach marazm, choc wydaje mi się, że teraz jak już oficjalnie jest Janas i Zieliński zacznie się przebudowa zespołu.

Do góry
Bonus: Unibet
#1304902 - 16/06/2007 18:51 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Korona, Szamotulski, Świerczewski, Zieliński

Nie wiem, dlaczego tak powątpiewacie w Zielińskiego
Dla mnie dobry trener to nie tak, ktory potrafi opier..ć, ale tak, który potrafi dojść do porozumienia z piłkarzami i wydobyć z nich to co najlepsze
I mi się wydaje - choć Zieliński to nowy trener - że akurat te cechy on ma
Krok wstecz?
Tego nie wiem, bo chcę zobaczyć Jacka, jak sam przygotuje zespół, zestawi go i poprowadzi przez jakiś czas

To, ze młody, niedoświadczony
Wdowczyk też swoją pozycję budował w Koronie, później z Legia sięgnął po mistrza
Kilku młodych dobrych trenerów mamy

Co do tego, co opisal Ignorator
W Warszawie zawsze były, są i będą tarcia
Choćby dlatego Bednarz jest dyrektorem... Wisły
Zieliński chcąc nie chcąc w którymś momencie zostal w tą karuzelę wmieszany i wyszedl z tego obronną ręką, bo to, ze nie sięgnął po puchar ekstraklasy, to jest pikuś
Sami płkarze mówili, ze te rozgrywki to kabaret

Czy Zieliński by został?
Nie zostałby !

Reasumując - zatrudnienie Zielińskiego to ryzyko
Mi się wydaje, że Zieliński sobie poradzi i póki co nie widzę powodów do narzekań

Szamotulski
Nie wiem nic o formie tego bramkarza, ale ci, co go zatrudniają, powinni to wiedzieć
Wiem, że to bardzo dobry bramkarz, bardzo doświadczony i to też wie Janas - bo to pewnie jego pomysł
To, że Szamo nie jest młody, to plus
Zobaczcie kto broni w MU, Arsenalu
Lenczyk w naszej lidze też stawial na Lecha, a ten nie zawiódł
Wiem jeszcze jedno - w poprzednim sezonie żaden bramkarz Korony nie był pewnym punktem i z tym trzeba było cos zrobić

Świerczewski - gdyby doszlo do transferu, to byłby to dobry pomysł
Świr to gracz doswiadczony, waleczny i szalenie ambitny
Pokazał to w Groclinie
Jest w wysokiej formie i to jest ważne
Moze jeszcze pograć sezon albo i dłużej i może pomóc Koronie

W Koronie zawiódł Zganiacz
Świr to nie jest rozgrywający, ale Korona spokojnie może grać z dwoma defensywnymi, bo ma bardzo silne skrzydła
Doświadczenie Piotrka się liczy, a takze to, ze inni mogą się od niego sporo nauczyć

O Ratajczyku wiem za mało, by się wypowiadać
W obronie Korona potrzebuje wzmocnieć i jakiegoś doswiadczonego zawodnika

Nie wiem, gdzie tu widzicie dom pogodnej starości \:D
Moim zdaniem Złocisto-krwiści w tym sezonie powalczą o majstra
Edi to bardzo dobry zakup i widzę go w koronie najlepszego strzelca ekstraklasy

Do góry
#1304970 - 16/06/2007 19:04 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: rene
Nie wiem, gdzie tu widzicie dom pogodnej starości \:D
Moim zdaniem Złocisto-krwiści w tym sezonie powalczą o majstra
Edi to bardzo dobry zakup i widzę go w koronie najlepszego strzelca ekstraklasy


Moim zdaniem jeśli Korona się nie wzmocni to może zapomnieć o mistrzu i pucharach, żeby w nich grać trzeba mieć nie tylko mocną jedenastkę, ale także ławkę rezerwowych. Ostatni sezon pokazał, że w Kielcach jest problem z wartościowymi zawodnikami na ławce rezerwowej a w końcowych kolejkach oglądaliśmy kabaret: "kogo tutaj postawić jako ostatniego stopera". Co chwilę trener Arkadiusz Kaliszan zmieniał zawodników na najbardziej newralgicznej pozycji w zespole. Rzeczywiście jeśli chodzi o mistrzostwo to najlepszy czas na to był w minionym sezonie. Korona Kielce jest w kwietniu była na szczycie i nagle po finale Pucharu Polski wszystko zmieniło się. Koronę zabiły mecze co trzy dni (brak wartościowych zmieników), kontuzję w formacji obronnej i oczywiście to co w Polsce jest normą poza sportowy styl życia. Czy ten sezon będzie inny?. Ja osobiście chciałbym bo niegdy nie ukrywałem, że moim marzeniem jest aby tylko cztery kluby biły się o mistrza: Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce i Wisła Kraków. Cztery duże miasta, cztery duże klubu i poczwórna dawka emocji sportowych \:p

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1304978 - 16/06/2007 19:08 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Nie no beticos teraz to przesadziłeś z porównaniem Wdowczyka do Zeielińskiego!!

Choć także go nie lubię to zauważ, że Wdowiec przychodząc do Korony byl już Mistrzem Polski z Polonią Warszawa!! Gdzie mógł awansować do LM eliminując Panathinaikos, a pozatym trenował jeszcze w Orlenie Płock oraz Widzewie Łódź, natomiast w Kielcach celem jego był awans do II ligi co osiągnał w bólach (choć ja wiem swoje \:p ) Tak więc przychodząc do Kielc Wdowczyk miał o wiele większe doświadczenia a zarazem mniejszy cel do osiągnięcia.

No i odczepcie się od tego Ratajczyka, on do Korony NIE PRZYJDZIE \:p

Do góry
#1305017 - 16/06/2007 19:25 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus
Nie no beticos teraz to przesadziłeś z porównaniem Wdowczyka do Zeielińskiego!!

Choć także go nie lubię to zauważ, że Wdowiec przychodząc do Korony byl już Mistrzem Polski z Polonią Warszawa!! Gdzie mógł awansować do LM eliminując Panathinaikos, a pozatym trenował jeszcze w Orlenie Płock oraz Widzewie Łódź, natomiast w Kielcach celem jego był awans do II ligi co osiągnał w bólach (choć ja wiem swoje \:p ) Tak więc przychodząc do Kielc Wdowczyk miał o wiele większe doświadczenia a zarazem mniejszy cel do osiągnięcia.

No i odczepcie się od tego Ratajczyka, on do Korony NIE PRZYJDZIE \:p


Chyba nie przesadziłem, bo o ile dorze pamiętam to pierwszy w Poloni był Engel. Później ( chyba na wiosnę ) Engel został selekcjonerem i Polonię prowadził Wdowczyk na wiosnę
Zdobył majstra, ale ja bym mu nie przypisywal zasług
W następnym sezonie, kiedy nie było juz Engela, dal ciała z Polonią, w Płocku szybko wyleciał ( czytaj - odszedł na wslaną prośbę )
W Widzewie to nawet go nie pamiętam, ale pewnikiem niczego nie zdziałał
Potem poszedł do Korony, którą wprowadził do II ligi
Odszedł w trakcie ( też chyba na wiosnę ) bo chciał iść do Legii, ale Legia zrobiła go w bambuko
Przez jakiś czas był bezrobotny

Może cel był inny, ale Wdowczyk zaczął liczyć się - przynajmniej w moich oczach - po przygodzie z Koroną

Do góry
#1305049 - 16/06/2007 19:39 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Korona zrobiła duży błąd zwalniając Wieczorka, myślę że należało przeczekać kryzys, mądrze wzmocnić zespół przed tym sezonem i było by dobrze (przecież Korona grała chyba najciekawszą piłkę w kraju) .... a teraz jest duet Janas & Zieliński i nie wiadomo co z tego wyjdzie, jak zacznie się źle to znów mogą być nerwowe ruchy i nici z dobrej pozycji

"moja" Legia - hmmm połowa składu do wymiany(surma,edson, włodarczyk,burkhart,kiełbowicz,szala,junior), wzmocnienia, a raczej uzupełnienia, na razie nie zachwycają, Skaba - ok, Wawrzyniak - dla mnie przereklamowany, ale zobaczymy. No i trener który zupełnie nie zna realiów i warunków panujących w Polsce (via Białas sprzed lat) wszystko to sprawia że średnio póki co to widzę.
Całe szczęście, że jest tu nadal paru naprawdę dobrych graczy np (Choto, Radovic, Roger)którzy może pociągną zespół do sukcesów

Do góry
#1305066 - 16/06/2007 19:45 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rafael86]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
a Tak swoją drogą to jaką kare dostał Choto za faul w meczu Legia - Zagłebie??

Do góry
#1305091 - 16/06/2007 20:00 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Z innej beczki czas trochę opowiedzieć o sytuacji czterech muszkieterów z drugoligowego frontu. Głównie chodzi mi o sprawy stadionowe i licencji na grę w ekstraklasie. Ruch Chorzów od poniedziałku będzie przeprowadzał renowację płyty głównej. Także zostaną poprawione maszty oświetleniowe. W planach miasta jest budowa nowego obiektu na 18,000 widzów. Z kolei na północy naszego kraju w Białymstoku również są plany na budowę nowoczesnej areny. Podwaliny już są robione między innymi chodzi tutaj o podgrzewaną murawę, która została już zrobiona podczas przerwy między rundami. Także dobrą wiadomością dla kibiców powinien być fakt, że trener Artur Płatek zostaje na kolejne pół roku z zespołem. Awans także został doceniony przez władze miejskie. Klub Jagielloni dostał od ratusza, aż pół miliona złoty za awans do ekstraklasy. Jak wiadomo klub w pierwszej lidze jest promocją miasta na całą Polskę i Europę. Podobnie myślą w Bytomiu. Polonia wraca na ligowe salony po latach nie bytu. Miasto od razu przekazało klubowi 8,4 miliona złoty na remont stadionu. Pomimo naszych przewidywań Polonia zagra w Bytomiu a nie jak myślelimy w Rybniku czy Opolu. Z przekazanych pieniądzy od miasta na stadionie mają być zrobione odpowiednie renowację. Chodzi tutaj głównie o podgrzewaną murawę, maszty oświetleniowe i dwa tysięce noszych siedzisk. Najgorzej sytuacji wygląda w Sosnowcu. Klub po awansie ma same kłopoty a powinno być zupełnie inaczej. Głównym sponsor klubu Ergom wycofuje się. Na szczęście pojawił się dla klubu i kibiców promyk nadzieji. Jest nim sosnowiecki biznesmen Krzysztof Szatan, który chce pomóc swojej drużynie. W ostatnim czasie spotkał się z aktualnym szefem Zagłębia panem Giancarlo Mottą. Oby wszystko poszło po myśli Zagłębia bo jeśli Szatan nie przejmie klubu to może dojść do sytuacji, że Sosnowiec nie będzie mógł wystartować w Orange Ekstraklasie. Po prostu zabraknie środków finansowych. Na szczęście bardziej realne jest rozwiązanie, że biznesmen Krzysztof Szatan przejmie zespół od Włochów. Tym samym klub byłby zabezpieczonych oczywiście także dużą rolę przy współfinansowniu powinna odegrać "grupa 100", która zrzesza biznesmenów związanych kibicowsko z Zagłębiem Sosnowiec. Wszyscy także liczą na pomoc miasta. Jednak pomimo "kiełbasy" wyborczych władze miejskie nie wywiązują się ze swoich obietnic. Miały być pieniądze na renowację stadionu Ludowego, ale ich nie ma. Wobec takich wydarzeń włodarze klubowi muszą szukać zastępczego boiska do gry. Wiadomo, że przez historyczne antagonizmy Zagłębiu Dąbrowskiego bliżej jest do Warszawy niż Śląska. Tym samym gra Zagłębia na stadionie Śląskim jest wykluczona. Kibice Zagłębia Sosnowiec chcieliby grać na Łazienkowskiej, ale zgody na to nie wyraził PZPN. Jeśli nie dałoby rady grać na Ludowym to najprawdopodbniej Sosnowiec będzie gospodarzem na stadionie Odry Wodzisław. Oby tylko tutaj nie było żadnych historycznych tarć. Mam nadzieję, że w Sosnowcu uporają się ze wszystkimi problemami a zespół wystartuje w Orange Ekstraklasie. To tyle jeśli chodzi o naszych beniaminków.

.::Thnik Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (16/06/2007 20:04)

Do góry
#1305264 - 16/06/2007 20:59 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: drfocus
a Tak swoją drogą to jaką kare dostał Choto za faul w meczu Legia - Zagłebie??
prędzej gracz Zagłębia zostanie ukarany za jakiś rzekomy rasizm, niż karateka z Legii.

PS. OD kiedy Kielce są dużym miastem?

Do góry
#1305681 - 16/06/2007 23:16 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: kfjatek]
picio Offline
member

Meldunek: 17/07/2006
Postów: 111
Quote:
Poza tym Skorża w Groclinie na jesień też nie mial czym się pochwalić. Groclin remisowal mecz za meczem, a droga do mistrzostwa to nie jest

na jesien prowadzil Groclin chyba w tylko 2 meczach

Quote:
Ja osobiście chciałbym bo niegdy nie ukrywałem, że moim marzeniem jest aby tylko cztery kluby biły się o mistrza: Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce i Wisła Kraków. Cztery duże miasta, cztery duże klubu i poczwórna dawka emocji sportowych

Kielce to nie jest takie duze miasto a Wisla nie w tym sezonie. ilosc kibicow jest tylko wieksza w Poznaniu, bo nawet w Warszawie jest ich malo przy obecnym mistrzu i wicemistrzu

Do góry
#1305922 - 17/06/2007 00:42 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: Ignorator
Ruch Chorzów od poniedziałku będzie przeprowadzał renowację płyty głównej. Także zostaną poprawione maszty oświetleniowe. W planach miasta jest budowa nowego obiektu na 18,000 widzów.


Wlasciwie plyta glowna zostanie tylko poprawiona.
Ekspertyzy wykazaly ze ziemia znajdujaca sie pod placem gry jest w znakomitym stanie i dlatego zostanie ona tylko poprawiona. Ze wzgledu na wymogi OE szerokosc boiska zostanie zwezona o 4 metry. Koniec zaplanowano na 16 lipca.
Do tego czasu Niebiescy beda trenowac na boisku przy ul.Lompy.
Remont masztow oswietleniowych zostanie przeprowadzony troche pozniej. Najwieksza inwestycja do jakiej dojdzie na Cichej bedzie przebudowa bocznego boiska. Jej zakonczenie nastapi w przyszlym roku.
Ruch, podobnie jak inne kluby ze Slaska liczy na dofinanoswanie od organizatorow EURO 2012, gdyby murawa na Cichej zostala boiskiem treningowym. Ale do tego jeszcze daleka droga, gdyz nie do konca wiadomo co bedzie ze Stadionem Slaskim.

Beniaminka OE ma wzmocnic 22 letni obronca MFK Koszyce Peter Basista (ciekawe nazwisko) majacy za soba wystepy w slowackiej mlodziezowce. Bylby to pierwszy nabytek Duszana Radolsky'ego.
Zarzad chce takze aby pozsotali czlonkowie sztabu szkoleniowego, czyli Tomasz Fornalik i Ryszard Kolodziejczyk nadal pracowali z zespolem.


Originally Posted By: Ignorator
Wiadomo, że przez historyczne antagonizmy Zagłębiu Dąbrowskiego bliżej jest do Warszawy niż Śląska. Tym samym gra Zagłębia na stadionie Śląskim jest wykluczona. Kibice Zagłębia Sosnowiec chcieliby grać na Łazienkowskiej, ale zgody na to nie wyraził PZPN.


Jak to u nas gadaja, Sosnowiec to najbardziej wysunieta na poludnie dzielnica Warszawy \:D

Teraz przejde do tego co chcialem napisac. Nad zespolem z Sosnowca rzeczywiscie zbieraja sie czarne chmury. Niejasna sprawa z wlascicielem, klopoty ze stadionem.
Do Wisly Plock odszedl Adrian Mierzejewski. Marcinem Folcem i Krystianem Prymula interesuje sie Legia Warszawa, a Jagiellonia zlozyla oferty Dzenanowi Hosicowi, Jaroslawowi Piatkowskiemu i Borisowi Peskovicowi. O tego ostatniego pytala takze Odra Wodzislaw.
Gdyby czarny scenariusz sie zrealizowal i wszyscy by odeszli to trener Robert Moskal (o ile pozostanie, bo to tez za bardzo nie jest pewne) musialby budowac calkowicie nowa druzyne. A jak by to wyszlo, mozna sie narazie tylko domyslac...

Do góry
#1306238 - 17/06/2007 01:50 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Stalion

Teraz przejde do tego co chcialem napisac. Nad zespolem z Sosnowca rzeczywiscie zbieraja sie czarne chmury. Niejasna sprawa z wlascicielem, klopoty ze stadionem.
Do Wisly Plock odszedl Adrian Mierzejewski. Marcinem Folcem i Krystianem Prymula interesuje sie Legia Warszawa, a Jagiellonia zlozyla oferty Dzenanowi Hosicowi, Jaroslawowi Piatkowskiemu i Borisowi Peskovicowi. O tego ostatniego pytala takze Odra Wodzislaw.
Gdyby czarny scenariusz sie zrealizowal i wszyscy by odeszli to trener Robert Moskal (o ile pozostanie, bo to tez za bardzo nie jest pewne) musialby budowac calkowicie nowa druzyne. A jak by to wyszlo, mozna sie narazie tylko domyslac...


Czytam o Zagłębiu i jestem w szoku
Nie chcę krakać, ale szykuje się większy kabareton niż ten z udziałem Pogoni

Do góry
#1307726 - 17/06/2007 19:28 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ale taki plus ze w Sosnowcu jest wiele osob ktorym zalezy na tym klubie.

Wczoraj odbyło się spotkanie kibiców oraz wszystkich, którzy nie mogą już dalej biernie przyglądać się opieszałości urzędników w przystosowaniu Stadionu Ludowego do wymogów licencyjnych. Już samo to spotkanie było ogromnym sukcesem, przybyło bowiem ponad 100 zainteresowanych z różnych grup społecznych, którym przyświecał jeden cel - Stadion Ludowy. Podczas spotkania zapadło wiele kluczowych decyzji dotyczących dalszego rozwoju akcji protestacyjnej, pierwszym jej jednak etapem jest zebranie jak największej ilości podpisów osób wspierających owy protest.


Trenerem Polonii Bytom, jak juz kiedys pisalem dalej bedzie Dariusz Fornalak.
Jest jednak problem nie posiadania przez Fornalaka licencji UEFA pro wymaganej przez PZPN do prowadzenia zespołu w ekstraklasie. Jeśli PZPN nie zgodzi sie na wpisywanie Fornalaka do protokołu na stanowisko trenera-koordynatora przymierzany jest Józef Dankowski, który pełnil już taką funkcję za kadencji Marcina Brosza.


W Chorzowie pozostanie Tomasz Sokolowski. Wg gdyby odszedl powaznie oslabilby zespol.
Bardzo duży udział mieli w tym kibice, którzy po meczu z Podbeskidziem śpiewali "Zostań w Chorzowie" i wyśpiewali. Duża zasługa także w żonie Tomka Sokołowskiego, która powiedziała pograj jeszcze przez rok.
Wciaz nie wiadomo gdzie bedzie gral Cwielong. Mariusz Klimek, wlasciciel Reportera i Ruchu Chorzow dementuje jak narazie plotki o jakimkolwiek transferze tego zawodnika. Jednak zastrzega ze gdyby pojawila sie oferta godna przemyslenia na pewno ja rozwazy.


Gornik Zabrze interesuje sie podobno (bo to slowo jak najbardziej pasuje w tym miejscu) Radoslawem Janukiewiczem (Slask Wroclaw), Adamem Banasiem (Piast Gliwice) i Slawomirem Peszko (Wisla Plock). Jak narazie do slaskiego klubu przyszedl napastnik, Tomasz Zahorski.

Do góry
#1310462 - 18/06/2007 16:06 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Niedzielan ( raczej ) nie dla Wisły

Ten transfer, gdyby nawet miało do niego dojść, nie budził we mnie emocji, bo ja jakoś nie widzę nowej Wisły z takimi graczami jak "Wtorek"

Prawdopodobnie Niedzielan w Wiśle nie zagra
Chodzi jak zwykle o kasę

Jeszcze raz - niestety - potwierdza się, że w Krakowie ogladają każdą złotówkę z dwoch stron + sprawdzają, czy krawędź ma aby ząbki

Okazuje się, że Wisła ma jeszcze jeden problem, który nazywa się Mauro Cantoro
Argentyńczyk ma bardzo wysoki kontrakt i stanowi to spore obciążenie budżetu Białej Gwiazdy

Dość niepokojące slowa padają z ust Bednarza, który powiedział, że Mauro moze spodziewać się... problemów
Mauro nie gra tego, co potrafi - to prawda
Ale też nie wychodzi on w pierwszej jedenastce od czasu rumuńskiej opcji

Nie wiem, jak Będzie u trenera Skorży, czy znajdzie się miejsce dla Cantoro
Jeśli w klubie zostaną Sobolewski i Dudka to Cantoro raczej będzie grzać ławę i formy nie odbuduje

Obawiam się, że Mauro może pójść ścieżką Włodarczyka w Legii
Na atmosferę w klubie pozytywnie to nie wpłynie

Do góry
#1310466 - 18/06/2007 16:14 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Sławomirem Peszko, zawodnikiem II-ligowej już Wisły Płock interesują się Korona Kielce, Lech Poznań i Górnik Zabrze.
Władze klubu z Płocka ani myślą jednak pozwolić młodemu zawodnikowi rozwijać się na boiskach OE i żądają za niego kwoty około 500 tysięcy złotych.
Czy waszym zdaniem to zaporowa cena za takiego gracza?

Do góry
#1310478 - 18/06/2007 16:32 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Nasze drużyny w Pucharach

Najszybciej zacznie Legia w Intertoto, bo 7/8 lipca
Przeciwnikiem będzie ktoś z pary Vetra Wilno ( Litwa ) / Llanelli AFC ( Walia )
Gdyby Legii udalo się pokonać tę przeszkodę, wtedy o prawo gry w pucharze UEFA zagra z Blackburn Rovers 21 lipca / rewanż 28 lipca

Dobrze przygotowana Legia ma szansę przeskoczyć angielską przeszkodę
Premiership startuje dopiero 11 sierpnia
Latem zespoły angielskie nie prezentują się zbyt dobrze
Ale samemu trzeba być w najwyższej formie i wzmocnić zespół ( także na ligę )
Na razie jakiś spektakularnych transferów w Legii brak, ale poczekajmy

O szansach Bełchatowa i Groclinu później - kiedy poznamy rywali

Mnie najbardziej niepokoi Zagłębie Lubin
Szanse tego zespołu na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów oceniam na 1,33 procenta
Ale II rundę eliminacji, od której startują miedziowi wypadało by przejść, bo to jest przepustką do pucharu UEFA i parę punktów Polsce by dało

W Lubinie panuje potworny marazm, włodarze zwlekają z podjęciem jakiejkolwiek decyzji
Budżet nie jest znany, stadionu brak, transferów brak, Piszczek wraca do Herthy
Zabierają się tam tak jak do jeża albo jak do budowy autostrad

Powiem, że żałuję i to bardzo, że mistrzem nie został Bełchatów, bo tam budżet wysoki, praca wre, a i drużyna lepsza i bardziej perspektywiczna
Ale cóż...

Potencjalni rywale Zagłebia
Mecze 31 lipca / 1 sierpnia, rewanże 7 / 8 sierpnia 2007

Steaua Bukareszt
Rangers
Szachtar Donieck
Besiktas
Lewski Sofia
Slavia Praga
Rosenborg
Crvena Zvezda
Kopenhagen
Dinamo Zagrzeb
Genk
Debreceni
Austria Salzburg
Apoel Nikozja

W tej chwili większość tych drużyn raczej poza zasięgiem Zagłębia, którego włodarze czakają nie wiadomo na co

Do góry
#1311948 - 19/06/2007 01:06 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: rene
W Lubinie panuje potworny marazm, włodarze zwlekają z podjęciem jakiejkolwiek decyzji
Budżet nie jest znany, stadionu brak, transferów brak, Piszczek wraca do Herthy
Zabierają się tam tak jak do jeża albo jak do budowy autostrad

Powiem, że żałuję i to bardzo, że mistrzem nie został Bełchatów, bo tam budżet wysoki, praca wre, a i drużyna lepsza i bardziej perspektywiczna
Ale cóż...


Wbrew pozorą Bełchatów wyszedł lepiej niż Zagłębie Lubin. Jest szansa na to, że podopieczni Oresta Lenczyka powalczą w Pucharze UEFA. Mogą trafić na mniej wymagających przeciwników i przy dobrym zrządzeniu losu awansować do II rundy Pucharu UEFA. Nie tak dawno temu malutki Groclin umiał pokonać europejskie potęgi jak Hertha czy Manchester City. Czemu Bełchatów nie miałby dać rady?. Jeśli chodzi o Zagłębie Lubin to było do przewidzenia, że tak się skończy. Czemu nagle trener Czesław Michniewicz chciał uciekać z tego okrętu :). "Miedziowi" moga bardzo dużo stracić w tym sezonie. Słaba kadra zespoły plus puchary równa się druga połówka tabeli. Tak jak wspomniał beticos odejście z Lubina Łukasza Piszczka to jak wyrwanie zdrowego zęba. Wiadomo, że w tym klubie są wielkie braki jesli chodzi o napastników a następców Piszczka próźno szukać. Problemy mistrza Polski pokazują jak słaby był poprzedni sezon piłkarski. Ja to ładnie ktoś napisał: "jaka liga taki mistrz". Niestety myślę, że w europejskich pucharach dostaniemy ostre lanie. Nie zgodzę się z beticosem jakoby LEgia miała łatwy spacerek z Vetrą lub Llanelli. Wiem, że są to słabe druzyny, ale Legia na początku seazonu zawsze ma jakiś problem ze sobą, żeby tylko wspomnieć mecze z Hafnarfjordur z zeszłego sezonu. Oj ciężko i źle to wyglądało w szczególności w Hafnarfjordur. Co do pokonania Blackburn to uważam, że tak łatwo nie będzie. Anglia to Anglia nawet w trakcie przygotowań Blackburn powinno rozjechać Legię spokojnie. Na pewno wyjątkowa szansa będzie na Łazienkowskiej gdzie "Rovers" rozegrają sobie sparing. Jak źle pójdzie w Warszawie to wpuszczą Gamsta Pedersena i będzie po zawodach. Nie ma co się oszukiwać Legia ma mizerne szanse na awans do Pucharu UEFA. Podobnie jak Zagłębie Lubin i sypiący się Groclin Grodzisk Wielkopolski. Moim zdaniem "czarnym koniem" może zostać GKS Bełchatów. Choć szkoda Rafała Boguskiego bo Wiśle zmarnuje się tylko jego talent.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1312078 - 19/06/2007 01:32 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Powrót Boguskiego, z tego co wiem, nie jest jeszcze przesądzony ( tego lata, bo w ogóle to Rafał pewnie wróci )
Jest też opcja wymiany Boguskiego na Kowalczyka, bo Wisła szuka obrońcy
Raczej wątpliwa

Nie wiadomo, czy Jarza wróci do Legii
Ma kosztować 400 tys.

Na Nowaka chyba nikogo w Polsce nie będzie stać
Ponoć Bełchatów interesuje się Chmiestem
Czemu, nie wiem, trudno się w tym połapać

Co do Legii i jej szans, to warunek jest jeden
Zespół musi być świetnie przygotowany i musi się wzmocnić
Dziś to ruszyło, choć mało graczy miał Urban

Zagłębie dla mnie jest żenujące
Może nie sam klub, ale kombinat
Potrzebna jest decyzja, czy bawimy się w wielką piłkę, czy dajemy sobie spokój
Czeski film nikt nic nie wie
Michniewicz opala się na Majorce
Żenujace jest to, że Lubin usiłuje podebrać Dawida innemu reprezentantowi Polski w pucharach

P.S.
W Zagłębie jest jeszcze zapomniany trochę Plizga, ale napastnika albo dwóch kupić trzeba

Do góry
#1312360 - 19/06/2007 03:20 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
W Lubinie teraz mają wakacje - Michniewicz na Majorce a Pietryszyn w Portugali, z tym że załatwia tam jakieś ciekawe porozumienie z Benficą. Giełda transferowa dla nich otwiera się 1 lipca i wtedy mają zaatakować ;). Poszukiwani są przede wszystkim lewy obrońca i napastnik, ale zapewne będa musieli kupić też jakiegoś środkowego obrońce, bo z tym było nie najlepiej w minionym sezonie. A co do ataku to Piszczka stracili, bo nie było innego wyjścia i od nich niewiele zależało, ale jeszcze szansa że wróci tylko... już po okresie przygotowawczym, bo podstawowym zawodnikiem Herthy na pewno nie będzie. Mimo to na pewno się przyda, bo będzie się miał gdzie ogrywać. Został Chałbiński, wspomniany już Plizga i jeden z ulubieńców kibiców, czyli Banaczek. Pół roku temu można by powiedzieć, że Chałbiński by wystarczył, ale Zagłębie teraz przerzuciło się na system 4-4-2 i trzeba tam jakiegoś egzekutora, bo Michał jest raczej od czarnej roboty i strzelania tego co się nie da, jednak z "normalnymi" akcjami jest już trochę gorzej :P. Prócz Nowaka podobno zainteresowani byli też Ujkiem, ale oba transfery są tak samo prawdopodobne jak przejście Łobodzińskiego i Iwańskiego do Wisły Kraków :D. Zresztą to i tak pewnie głupie plotki :P. Za to wyląduje tam pewnie Gajtkowski, który możliwości ma duże, ale chęci małe :P.
Ważne, że nikt poza Piszczkiem, który musiał nie odszedł. Imponująco będzie wyglądała ofensywna linia pomocy - Kolendowicz, Iwański i Łobodziński. Z tyłu któryś z doświadczonych Szczypkowski albo Jackiewicz. No i jest jeszcze bardzo dobrze wyszkolony technicznie Rui Miguel. Nie mniej jednak o sile Zagłębia stanowią Polacy i niech tak zostanie ;].

Bełchatów mnie już drugi raz zaskoczył ;). Pierwszy to wiadomo - sama czołówka przez cały sezon a drugi to to, że nie zrobili wyprzedaży po sezonie! Mało tego - ciągle się wzmacniają. Ale kto by nie chciał iść do Lenczyka teraz ;). Odszedł tylko Bartosz Hinc i chyba Boguski. Chociaż chyba to nawet za dużo w kontekście Wisły Kraków, bo przecież za to wszystko odpowiedzialny jest duet Bednarz - Heler, czyli śmiało można powiedzieć, że Boguski zostaje w Bełchatowie :D. Cieszy przede wszystkim to, że zatrzymali Ujka i Gargułe (dobrze, że nie pojechał na zgrupowanie, bo by mu pewnie Beenhakker nagadał tak samo jak Matusiakowi o wyjeździe za granicę :D). Nie pozostaje nic innego jak trzymać za nich kciuki w tym sezonie, bo pod koniec przyznam się że byłem przeciwko nim :P. Bałem się tej wyprzedaży, a tu proszę ;). Ale zaś tak zawiedziony nie jestem, bo przed sezonem liczyłem że Zagłębie namiesza w samej czołówce (chociaż zwątpiłem jak trenerem został Klejdinst :D), ale jednak murowanym faworytem wydawała się Legia :P.
No właśnie - Legia. Mając taką kadre strasznie się męczyli. Moim zdaniem przez Wdowczyka, bo to bardzo przeciętny trener, który ma dużo szczęścia. W obu swoich mistrzowskich sezonach przejął po kimś drużynę a w kolejnym, gdy już miał okres przygotowawczy dla siebie było dużo gorzej. Teraz w Legii znowu postawiono na stosunkowo młodego trenera, z tym że to już duży eksperyment (w końcu jego kariera trenerska ograniczała się do juniorów i rezerw w Hiszpani oraz... bycia na kilku meczach Real - Barcelona :D).
Sprzedali Fabiańskiego (musieli poczuć niezłą ulge przy takiej kasie po tym co pokazywał w minionym sezonie :D), ale od razu kupili bardzo dobrego Skabe. Zresztą w Legii nigdy nie było problemów z dobrym bramkarzem ;). Są za to problemy w pozostałych formacjach. W sumie w ataku też nie jest tak źle, bo Janczyk i Korzym mają duże możliwości, a Grzelak powinien wreszcie wyzdrowieć i pokazać co potrafi. No i jest jeszcze Włodarczyk, który podobno jednak może zostać sprzedany razem z Surmą. Pierwsze to oni powinni wywalić tą całą brazyliane (prócz Rogera) na czele z Edsonem (w ogóle to nie wiem czemu tak beznadziejny obrońca jest jeszcze w tym klubie). Dużo się mówi o odejściach, ale coś mało o przyjściach. Prócz wspomnianego Skaby po wypożyczeniu wrócił Rzeźniczak (grał jeszcze gorzej niż wcześniej :P) i pewnie wkrótce podpiszą kontrakt z Wawrzyniakiem. Na środku w obronie i pomocy potrzebują dość dużych wzmocnień, bo inaczej cienko to widzę. Podobno ma wrócić Jarzębowski, ale z jego nogami jest podobno straszna sytuacja. Z tego co słyszałem to za pare lat może mieć nawet problemy ze zwykłym chodzeniem. Jednak wierzę w ten hiszpański duet, który powinien wprowadzić do naszej ligi coś nowego a i ITI nie powinno żałować kasy na transfery, bo teraz trochę sobie zarobili, przede wszystkim na Fabiańskim.



Moim zdaniem ta trójka, czyli Zagłębie, GKS Bełchatów i Legia będą głównymi kandydatami do mistrzostwa. Za nimi Lech, Dyskobolia, Cracovia i Korona. Beniaminki poza Ruchem będą głównymi kandydatami do spadku :P.

A i nie wiem co tak mówicie o rozbrajaniu Dyskobolii. Odszedł Skorża, ale przyszedł za to Zieliński - moim zdaniem dużo lepszy trener. Już biorąc za sam przykład ostatni sezon to Skorża dostał prawie gotową drużynę, zwłaszcza w defensywie, a Zieliński to przecież polski Mourinho ;). Póki co na pewno odszedł tylko Chinyama, ale zostają Sikora i Ivanovski, który pod koniec sezonu już momentami łapał rytm i na pewno udowodni, że był wart tych pieniedzy. Odejdzie pewnie też Świerczewski, ale wraca za to Ślusarski (no chyba że znowu się gdzieś wypożyczy :P). W każdym razie Drzymała piłkę lubi, więc na pewno nie posprzedaje zawodników, których ciężko będzie zastąpić. Zresztą Zieliński z każdego potrafi wyciągnąć co najlepsze, zresztą tak jak ten Zieliński co teraz do Korony przeszedł ;). W sumie szkoda, że Janas nie został tam trenerem, bo w ostatnich latach odniósł jako trener największy sukces z polską drużyną i mógłby to powtórzyć ;).

Co do pucharów to poczekajmy na losowania. W każdym razie dla mnie każdy będzie do przejścia - byleby się nie przestraszyć ;).

Do góry
#1312601 - 19/06/2007 05:03 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No nareszcie ktoś docenił Bełchatów i to, co tam się robi
Jeśli chodzi o mnie to obecnie ten klub powinien być wzorem dla innych
Na ale mają tam i kasę i mądrych ludzi
Mnie tylko martwi to, że Łukasz Garguła ma problemy
Z tym zabiegiem jest chyba coś nie tak, oby Łukasz szybko wrócił do zdrowia
Cieszy to, ze zawodnicy nie chcą odchodzić z Bełchatowa
Cieszą mądre transfery, nie zawsze "gwiazd", ale młodych zdolnych chłopaków
Brakuje tam jeszcze kogoś na środek obrony, jako partner dla Pietrasiaka
Magdoń na razie się nie sprawdził, a poza tym potrzebny jest jeszcze ktoś
Te plotki z Nowakiem mnie niepokoją, bo po co wtedy w Bełchatowie Chmiest
Zbyt długa ława wychodzi...

Groclin
Na razie odeszli Ptak, Lacic i Chinyama
Sikory raczej nie uda się zatrzymać
Świr też raczej odejdzie
Nie wykluczam że także Goliński
Jeśli dodać do tego Skorżę, to nie wygląda to za dobrze

Są gracze, którzy pokazali się z dobrej lub bardzo dobrej strony
Mnie niepokoją słowa Zielińskiego
"spróbuję niczego nie zepsuć"
Jakiś taki kompleks i brak wiary z tego płynie

Zagłębie
Lipcowa ofensywa transferowa może okazać się spóźniona
Najlepsze kąski zostaną wybrane, poza tym zostanie naprawdę mało czasu na wpasowanie nowych
Piszczek nie wróci
Wcale nie jest powiedziane, że nie będzie on podstawowym zawodnikiem Herthy, bo w tej szykują się spore zmiany
Według Remka, który dla mnie jest specem od Bundesligi, Piszczek ma większe szanse na grę w Berlinie niż Błaszczykowski w Dortmundzie

Legia
Spodobało mi się określenie Szamotulskiego "jeziorany"
Tacy tam jeszcze są
Wzmocnienia potrzebne są w każdej formacji
Brak Quattary ciągle jest odczuwalny
Druga linia jest bez wyrazu, atak za młody
Włodarczyk odejdzie, a pozostali nie udźwigną ciężaru i presji

Wisła Kraków
Teraz już nie mówi się o Niedzielanie, tylko o Kowalewskim
Po co w Krakowie Kowalewski, ch..j wie?
To tylko kolejne mydlenie oczu
Wisła to taki klub, który chce sprzedawać za miliony jurosów
a kupować za groszę lub za darmo
Brożek i Dudka wycienieni są bodaj na 3 MLN
Tymczasem prawda jest taka, ze jak się chce kupić / pozyskać dobrego gracza, to trzeba wyłozyć niemałą kasę i zaproponować mu dobry kontrakt
czegoś takiego ja tam od lat nie widziałem

Do góry
Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], pacyfista, Skorpion BB, latajaca_holenderka, akagi, Sensei, igea23, Akhu, VVega, Lukasz111), 3629 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582209 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25