Strona 4 z 22 < 1 2 3 4 5 6 ... 21 22 >
Opcje tematu
#1301530 - 15/06/2007 03:24 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Dyniu]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: Dyniu
Znacie jakąś stronę z wypisanymi wszystkimi transferami które już miały miejsce?


90minut.pl

Do góry
Bonus: Unibet
#1302224 - 15/06/2007 16:42 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Dziś trochę plotek
Wczoraj bardzo zmartwiła mnie wiadomość o tym, że Rafał Boguski wraca z wypożyczenia do Wisły Kraków
Ten chłopak eksplodował w Bełchatowie i świetnie wkomponował się do drużyny Oresta Lenczyka
Poza tym Rafał chce zagrać w pucharach i chce zostać w Bełchatowie
I słusznie, bo w Krakowie na razie jest ściernisko i mógłby zatrzymać się w rozwoju

Dziś w sprawie Rafała pojawiły się nowe newsy
Okazało się, iż Wisła nie powiadomiła na czas Bełchatowa, że chce skrócić okres wypożyczenia
Głos w tej sprawie zabrał nowy trener Białej Gwiazdy Maciej Skorża, który powiedział, że z niewolnika nie ma pracownika, a w Wiśle grać będą tylko ci, którzy chcą grać dla Białej Gwiazdy

Jest więc szansa że Boguski zostanie w Bełchatowie ( przynajmniej jeszcze jakiś czas )

Wisła

Pojawiają się informacje, że Krakowianie chcą ściągnąć Niedzielana i Kosowskiego
Ja niegdy nie mam i nie miałem obiekcji, by zatrudniać w Polsce graczy wracających z zagranicznych wojaży
Świerczewski czy Hajto udowodnili, ze może to być dobry sposób
( takich przykładów jest więcej )

Kamil to był jeden z moich ulubionych piłkarzy, który na dodatek związany był z Wisłą
Nie mam jednak przekonania, czy powrót "Kosiarki" do krakowa to jest to, na co czekają sympatycy tej drużyny
Bo trzeba sobie powiedzieć, że Kamil nie sprawdził się ani w Bundeslidze, ani w II lidze angielskiej, ani we Włoszech

Idąc tym tropem można postarać się ściągnąć Franka i Żurawia, dla których nie ma już miejsca w zespołach, ale czy o to chodzi, czy tak ma wygladać Biała Gwiazda?

Niedzielan
Choć "Wtorek" jest młodszy, to jego ewentualny transfer kojarzy mi się z Kryszałowiczem, Switlicą, Penksą...
Statystyki Niedzielana w Holandii są żadne

Wisła potrzebuje graczy młodych, rozwojowych, którzy będą biegać, grać z sercem, a wyżej wymienieni przyjdą po kasę
Moze nawet trochę pograją na początku, ale efekt będzie tak, że Wisla będzie siódma w tabeli...

Chyba nie tak ma wygladać odrodzona Biała Gwiazda

Do góry
#1302229 - 15/06/2007 16:50 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Transfer Niedzielana wydaje mi się dobrym krokiem. Potrafi chłopak grać i gdy wyjeżdżał z kraju to był nawet napastnikiem numer 1 w kadrze bez którego goli Polska strzelać nie potrafiła. Jeżeli będzie unikał kontuzji to na pewno będzie to transfer na plus. Wierzę, że w Polsce ponownie się odbuduje.
A co do Kosowskiego to w tej chwili albo trzeba postawić zdecydowanie na Brożka, który jednak ma duże wahania formy i przez cały sezon na przyzwoitym poziomie pogra. Kosowski to nie bajeczna technika ale szybkość i już Błaszczykowski pokazywał, że nawet jednym zwodem można ogrywać przez cały mecz obronę. Nawet we Włoszech miał dobre mecze chociaż nie było ich wiele to dzisiaj dla Wisły były jednym z lepszych jeśli nie najlepszym piłkarzem.

Do góry
#1302239 - 15/06/2007 17:00 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: pescar]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Jacek Zieliński ( ten z Legii ) trenerem Korony ?

Wiele na to wskazuje
Zieliński to lepsza opcja niż Jabłoński

Mnie jednak zastanawiają dwie rzeczy
1. Czy trener na dorobku jest odpowiednim kandydatem dla drużyny, która mierzy w najwyższe cele
2. Czy "nie zamienił stryjek siekierki na kijek"

Ja akurat nie byłem fanem Rysia Wieczorka, aczkolwiek wiem, że to dobry trener
Czy Jacek Zieliński jest lepszy?

Zieliński jak do tej pory robił za strażaka W Legii i trudno powiedzieć cos konkretnego
Zapewne trochę doswiadczeń zebrał

Nie twierdzę, że to zła opcja, bo u góry będzie jeszcze "Dżanas"
Jest to jednak ryzyko, choć Legia podejmuje takie samo z Urbanem

Do góry
#1302252 - 15/06/2007 17:09 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
pescar - ja nie przypominam sobie takiej sytuacji, by Niedzielan kiedykolwiek był napastnikiem nr 1 w kadrze
On błysnął w jednym meczu, bodaj w wyjazdowym spotkaniu eliminacji do ME
O ile mnie pamięć nie myli, to strzelił wtedy dwie bramki
Całe eliminacje przegraliśmy z kretesem mając w grupie Szwecję, Łotwę, Węgrów i innych cieniasów ( poza Szwedami )

Wiśle być może potrzebny jest doświadczony napastnik, ale taki, który w sezonie strzeli z 15 bramek
"wtorek" ze cztery w sezonie może strzelić, choć najprawdopodobniej dość szybko wyląduje na ławce
Przecież ten Nijmegen to jest przeciętny klubik

Do góry
#1302287 - 15/06/2007 17:34 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Nie był to długi okres ale właśnie po tym meczu z Węgrami to od niego przez kilka spotkań było strzelanie bramek i gdy go nie było nikt nie potrafił trafić do bramki. Myślę, że Niedzielana spokojnie stać na zdobycie 15 bramek w sezonie. Na pewno sam tego nie zrobi po jego atutem jest szybkość i musi mieć podania. w NEC miał świetne wejście ale później jakoś mu nie wychodziło chociaż kilka meczów, które widziałem z jego udziałem miał dobre. Ostatnio chyba w ogóle nie grał i potrzebowałby trochę czasu by wrócić do formy.
Żeby wylądować na ławce ktoś by musiał go tam posadzić, a kto w Wiśle potrafi strzelać bramki? Brożek raz na jakiś czas od święta, Paulista, który może odejdzie. Bo chyba nie Dawisowski wiecznie kontuzjowany. Jest jeszcze Małecki ale nikt nie wiem czego można się podziewać ale chyba nie tego, żeby teraz już był najlepszym strzelcem. Nikogo innego nie ma i żaden z tych zawodników lepszych od Niedzielana nie jest.

Do góry
#1303070 - 15/06/2007 21:27 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: pescar]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
No i stało się

Jacek Zieliński trenerem Korony Kielce

Do góry
#1303154 - 15/06/2007 21:42 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
niestety drfocus nie mam dla Ciebie zbyt optymistycznych prognoz wraz z przyjściem Zielka ;\) szczerze powiedziawszy to nawet chciałem żeby Legia odpadła z Łęczną bo chodziły słuchy że w przypadku zdobycie PE Zielek mógłby dostać szanse na kolejny sezon... no cóż jako zawdonik był ostoją defensywy...natomiast jako trener to.... brakuje mi u niego kilku ważnych cech.... to bardzo cichy spokojny i małówny człowiek...nie potrafi z gębą wyjechać na zawodnika i ostro opi...ć kiedy trzeba...nie ma jak to się mówi takiej charyzmy...dla zawodników jest zbyt pobłażliwy.......nie wiem też jak stoi jego warsztat trenerski... jedyne czego nie można mu odmówić to ambicji...jest człowiekiem szalenie ambitnym ... ale obawiam się że to może nie wystarczyć... w każdym razie życze Zielińskiemu i Koronie jak najlepiej...najlepiej 2 miejsce w lidze tuż za (L)EGIĄ ;\)

Janas , Zieliński być może Korone do sukcesów
poprowadzą (L)EGIONIŚCI ;\)

Do góry
#1303221 - 15/06/2007 21:57 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Legia]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja bym nie panikował, bo Zieliński może być dobrym rozwiązaniem dla Korony
W Legii robił za strażaka i nigdy nie był traktowany poważnie
Na ale poszedł... w Polskę i zobaczymy co z tego wyjdzie

McDziarz, jakby nie patrzeć, to Legia podjęła podobne ryzyko, bo ten hiszpański eksperyment może zakończyć się różnie

W każdym razie życzę obu trenerom i obu zespołom dużo sukcesów, bo zdrowa rywalizacja moze tylko wyjść na dobre polskiej piłce

Mam nadzieję, że Korona i Legia zakwalifikują się...do pucharu UEFA, bo mistrzem będzie GKS Bełchatów :D, któremu jak kibicuję
No ale w Poznaniu też montują niezła pakę, zdaje się

Do góry
#1303296 - 15/06/2007 22:24 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
hmmm powiem wam, że mnie to jakoś nie przekonuje, bo ja uważam, że Korona w tym momencie zrobiła krok w tył, taka prawda. Bo jakby nie patrzeć zatrudnienie Jacka Zielińskiego to taki eksperyment "a może wyjdzie" i to samo uważam w Legii. Nie rozumiem podejścia klubów gdyż nie ukrywajmy zarówno Korona jak i Legia chce walczyć o najwyższe trofea, a czy ci trenerzy to zapewniają?? NIE?? Ja obawiam się, że jeszcze obi prezesi zmienią trenerów.
Wracając do Korony to obawiam się, że tak naprawdę to będzie rządził Janosik a Zielu to będzie tylko marionetka.

Co by nie mówić w przyszłym roku lige będzie jeszcze bardziej wyrównana. Wisła ma słabą paczke, ale Skorża może cos z tego zrobi, Grodzisk po średnim poprzednim sezonie w pomarańczy, teraz może duużo namieszać. Widać też ręke Majewskiego w Cracovii i też będzie odbierała punkty najlepszym.

Co do mistrza i vice mistrza to obawiam się, że przyszły sezon już nie będzie taki jak poprzedni. Sopro może zależeć od wystepu w pucharach, bo jeśli obie drużyny szybko polecą to nie powinno być źle. W innym przypadku nie przewiduje żeby zarówno Lubin jak i Bełchatów walczyly z dobrym skutkiem na 2 frontach.

A mistrzem będzie moim zdaniem Lech Poznań, mało się mówi o tym klubie w przerwie, ale czyni bardzo fajne kroki (Dolha)

rene zapomnij że GKS będzie majstrem, już w tym sezonie wytypowałem mistrza (kilka razy na ten temat gadaliśmy) to i w tym się nie pomyle \:p

Do góry
#1303300 - 15/06/2007 22:25 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
ja pozwolę się nie zgodzic z rene - i o ile para hiszpanska z Legii
jeszcze jakaś nadzieja jest na dobry wynik bo tak naprawdę to wielka niewiadoma -
to Jacek Zieliński - to totalna porażka jako trener,taki warszawski Marek Chojnacki -
dziwię się Koronie - mają kasę a tu taki wybór - chyba , że z tylnego siedzenia będzie rządził Janosik - i poprostu jak w 5-6 kolejek będzie wynik mizerny to przejmie dowództwo - i to jedyna nadzieja dla kielczan-
a na marginesie to niezły ruch na transferach - może byc ciekawa liga.

Do góry
#1303503 - 15/06/2007 23:28 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: crossmen]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja nie lubię oceniać nikogo, zanim sam nie zobaczę
Dlatego nie będę oceniać więcej ani Zielińskiego, ani Urbana
Mają szansę, zobaczymy co z tego wyjdzie
Trochę młodej krwi się przyda, a poza tym młody nie znaczy słaby

Ja w każdym razie uważam, że lepszy Zieliński niż Jabłoński
Poza tym nie chce mi się wierzyć, by Janas prowadził Koronę, a Zieliński był trenerem - słupem

A co do majstra na przyszły rok, to ja dalej uważam, że największe szanse ma GKS Bełchatów
Podoba mi się bardzo polityka tego klubu, gdzie inwestuje się w młodych graczy, którzy - co ciekawe - sprawdzają się
Na ogół nie kupuje się tam gwiazd
Teraz GKS wziął z SMS-u cztrech młodych graczy i będzie ich ogrywać w tej młodej lidze

Jest tam stabilizacja, wszystko ma ręce i nogi
Klub jest bardzo mądrze prowadzony i piłkarze nie chcą odchodzić
( np. Pietrasiak, Boguski )
GKS Bełchatów nie wyciąga piłkarzy swoim najpoważniejszym konkurentom, tak jak próbują to robić inni - i to też mu się chwali

ŁAPY PRECZ OD DAWIDKA NOWAKA

drfocus - nie zgadzam się z Tobą, że Groclin będzie się liczyć
Przecież teraz mamy istny rozbiór tego klubu
Ja jeszcze rozumiem, że zagraniczne klub sięgają po piłkarzy z Grodziska...
Wydaje mi się, że Drzymała sporo kasy wrzucił w klub, premie dla piłkarzy i teraz chce sporo odzyskać

Skorża też niczego nie zrobi w Krakowie
Tam teraz jest ściernisko i trzeba trochę grajków kupić i zmontować z nich drużynę
Na to potrzeba czasu
Poza tym oni za dużo kasy nie mają
Jacek Bąk to zdradził
Dla niego oferta Legii była za słaba, ale powiedział też, ze Krakusy mieli znacznie mniej do zaoferowania

GKS Bełchatów mistrza nie zdobył, choć moim zdaniem był najlepszą drużyną tego sezonu. Zabrakło trochę doswiadczenia, cwaniactwa i Garguły w kluczowych momentach

Ale to był pierwszy sezon tej drużyny, kiedy ona eksplodowala ( Lubin już wcześniej gral fajnie pod batutą Smudy )
Teraz chłopaki się ograły i to już widać
Nowak, Boguski, Costly - oni będą jeszcze lepsi
Bełchatów wydłuża ławkę, jest rywalizacja, paru jeszcze dojdzie
To wszystko skłania mnie, by w Bełchatowie upatrywać faworyta

Co do Lecha to się zgadzam - będzie mocny

Co do Lubina to mam wątpliwości. Na razie nie ma kasy na transfery, nie ma stadionu, Piszczek wraca do Herthy
Jeszcze trochę, a Michniewicz będzie wolny \:D
Przecież ta drużyna ma grać w LM, a te betony z kombinatu nie potrafią podjąć decyzji
Na razie tam nic się nie dzieje, w klubie nie wiedzą na czym stoją

Do góry
#1303629 - 16/06/2007 00:04 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Ciekawe że tak optymistycznie patrzycie na losy Lecha Poznań w przyszłym sezonie..

Póki co przyszedł (?) Dolha i dobrze zapowiadający się napastnik z Peru (reprezentant kraju). Wzmocnienia teoretycznie wydają sie faktycznie duże, ale to tylko 2 zawodników. A Kotorowski w 2 części poprzedniego sezonu prezentował się conajmniej b.dobrze..

W Poznaniu wg mnie na majstra jeszcze niestety poczekamy \:\( Marketingowo klub stoi zdecydowanie najlepiej w Polsce, ale sportowo póki co - na pewno nie.

Do góry
#1303738 - 16/06/2007 00:49 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: kfjatek]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
podoba mi się polityka transferowa Lecha , pomału i spokojnie ,może to byc czarny koń przyszłego sezonu.
natomiast moim zdaniem Gks Bełchatów jest sam sobie winien , sprzedaż Matusiaka to błąd kardynalny a jeszcze większy , że po pierwszych zwycięstwach z cienkimi drużynami na wiosnę za szybko uwierzyli , że są mistrzami tym bardziej wszyscy ich o tym przekonywali - nacięli się raz u siebie z Wisła i po sprawie.
choc chylę czoła przed p.Lenczykiem jaki team zbudował od podstaw i aż dziw bierze , że bogatsze kluby nie przebijają się z propozycjami pracy dla niego - a już powtówne mistrzostwo z Wisłą byłoby piękne dla niego- ale cóż niektórym działaczom naszym brak wyobrażni i wolą przepłacic jakiegos pseudo grajka z zagranicy przynajmniej jakis menadżer skasuje prowizje a i dla działacza starczy na działeczkę.

Do góry
#1304051 - 16/06/2007 03:03 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: kfjatek]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: kfjatek
Ciekawe że tak optymistycznie patrzycie na losy Lecha Poznań w przyszłym sezonie..

Póki co przyszedł (?) Dolha i dobrze zapowiadający się napastnik z Peru (reprezentant kraju). Wzmocnienia teoretycznie wydają sie faktycznie duże, ale to tylko 2 zawodników. A Kotorowski w 2 części poprzedniego sezonu prezentował się conajmniej b.dobrze..

W Poznaniu wg mnie na majstra jeszcze niestety poczekamy \:\( Marketingowo klub stoi zdecydowanie najlepiej w Polsce, ale sportowo póki co - na pewno nie.


Tak kfjatek, ale pamiętaj dwa wzmocnienia druzyna, która pod koniec sezonu demolowała każdego. Wydaje się, że jeśli dojdą właśnie przemyślani ludzie do tej maszynki to jesteście w stanie być na pudle a miejsce pierwsze też jest możliwe. Co do czołowej dwójki tego sezonu to uważam, że na początku sezonu dostaną. Silne druzyny jak Legia Warszawa czy Wisła Kraków kiedy zwykle grały w pucharach to miały problemy a co dopiero słabsi jak Zagłębie Lubin czy GKS Bełchatów. Do tego warto zauwazyć, że opbydwie jedenastki straciły już po jednym wartościowym graczy: Łukasz Piszczek i Rafał Boguski. W przyszyłym sezonie najsilniejszy będzie Lech wtórować jemu powinna Legia a kto trzeci dołączy do mistrzowskiego stołu?. Myślę, że ktoś z dwójki Korona Kielce, Wisła Kraków. Na pewno sezon będzie ciekawy.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1304505 - 16/06/2007 06:19 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Przeglądam newsy o naszych klubach i jestem w szoku. Z funkcji szkoleniowca Ruchu Chorzów zrezygnował Marek Wleciałowski. Coś czuje, że były naciski zarządu na taką a nie inną decyzją. Moim zdaniem odejście trenera Wleciałowskiego będzie z wielką szkoda dla Ruchu. Przecież ten szkoleniowiec z powodzeniem prowadził Górnika Zabrze w pierwszej lidze!. Wiadomo, że już następca został wybrany i tutaj kolejny szok. Trenerem Ruchu został Duszan Radolsky, który na Słowacji nie potrafił poradzić sobie z Duklą Bańska Bystrzyca. Zarząd klubu postawił przed nim jasny cel: "Dukla ma grać w pucharach". Potencjał w zespole był spory pomimo tego Dukla zajęła miejsce poza pucharami nie raz grając słabo. Oczywiście mieli przebłyski jak choćby wygrana z Artmedią Petrżalka Bratysława, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tym samym widzimy, że Ruch porwał się na trenera, który ostatnie sukcesy odnosił w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Jednak ostatnio trener nie sporostał prowadzeniu drużyny słowackiej Corgoń Ligi!. To jestem bardzo ciekawy jak sprosta naszej Orange Ekstraklasie?. Myślę, że będzie to dla niego duży problem jeśli do tego dodamy odejście Ćwielonga po, którego ustawiła się kolejka najlepszych polskich klubów to widzimy, że ciężki sezon czeka Ruch Chorzów.

Jeszcze warto wspomnieć o Legii Warszawa. Na pewno do zespołu trenera Jana Urbana dołączą: Wojciech Skaba, Jakub Wawrzyniak, Kamil Grosicki i uwaga hit Tomasz Jarzębowski. Co ciekawe "jarza" w Legii się wychował, ale trener Dariusz Wdowczyk powiedział, że Tomek się nie nadaje. Na szczęście Jarzębowski pokazał w GKS-ie Bełchatów, że jest liderem jeśli chodzi o defensywnych pomocników. Narazie to tyle jesli chodzi o karuzelę w Warszawie. Pierwsze wnioski można juz postawić: Legia stawia na młodych zawodników, którzy mają szansę wypromować się w Warszawie. Droga słuszna jeśli trafi się na odpowiedni materiał ludzki. Oby tylko nie było w Legii więcej Dawidów Janczyków to taki mój apel do władz klubowych.

.::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (16/06/2007 07:14)

Do góry
#1304753 - 16/06/2007 17:22 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Warto jeszcze dodać o kłopotach Zagłebia Sosnowiec gdzie wycofał się strategiczny sponsor i są duże kłopoty przed nowym sezonem. Co prawda coś tam było, że w klub ma wejść Winuited, ale ja osobiście uważam, że to był tylko chwyt reklamowy - zobaczymy.

Co do Legii to ja bym przestrzegał przed Kamilem Grosickim!! Czemu?? Na pewno jest to bardzo utalentowany zawodnik, ale trafił najgorzej jak mógł i to nie chodzi mi o klub tylko o miasto. Gdyż znane są jego losy w Szczecinie jak to przegrywał gro kasy w kasynach a także lubiał się zabawić w knajpach, czy inaczej będzie w Stolicy. Sam zawodnik mówi, że zmądrzał, ale decyzja o nie pojechaniu na kadre U-20 tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie.

Jeszcze kilka słów co do Korony.
Prezes Klicki bardzo chce w sztabie szkoleniowym trenera bramkarzy Dawidziuka i wcale mu się nie dziwie \:D
I wracają do trenera Zielińskiego to wciąż uważam, że to jest zły wybór. Ja zatrudnienie jego porównałem to seksu z dziewicą. Niby fajna kobieta, sporo się oczytała sztuki kochania, widziała pare filmów, nawet raz widziała jak to robią inni na żywo. Ale nigdy tego sama nie robiła. No i ten pierwszy raz z nią może być zajeb...... ale wiadomo nie ma doświadczenia i jest spora szansa że będzie lipa ;\)

Do góry
#1304797 - 16/06/2007 17:56 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
drfocus nie no z rana takie porównania

A tak na poważnie to moim zdaniem Korona Kielce zrobiła wielkie błędy przed tym sezonie. Pierwszy błąd to zatrudnienie emerytów pokroju: Grzegorz Szamotulskiego, Krzysztofa Ratajczaka i jeszcze Piotrka Świerczewskiego. Jak powiedział mojemu braciakowi: "Wiesz, że "Szamo" w Koronie a brat wielkie oczy". Nie wiadomo jak wygląda forma sportowa Szamotulskiego i Ratajczyka. Nikt ich dawno nie widział. Co do Świerczewskiego miał dobry sezon, ale on maksymalnie po tym sezonie zakończy karierę więc dla mnie transfer kompletnie bez sensu. Widać, że zarząd chce na prędce sukcesy i pogubił się w dąrzeniu do tego sukcesu. Ściąganie emerytów to dobre jest dla beniaminków, które muszę bronić się przed spadkiem z ligi. Czołowe zespoły powinni mieć młodsze kadry, bo nawet jak taki "dom spokojnej starości" osiągnie sukces to nie będzie możliwości go skonsumować. Przecież "dziadki" odejdą po sezonie lub będą ciągle kontuzjowani. Dla mnie Korona tymi transferami strzeliła sobie samobója. Także martwi mnie, że nie poszukano wartościowego środkowego obrońcy. A przecież widzieliśmy jak duże problemy były w tej wspomnianej przez zemnie formacji. Do tego dochodzi nam Veselin Djoković. Chłopak ten w Legii pokazał się z bardzo dobrej strony. Niestety w Koronie było to zupełnie inaczej. Teraz przepadł gdzieś w Serbii i klub nie może nawiązać z nim kontaktu. Ciekawy także jestem czy klub pozbędzie się piłkarzy leserów. Mam tutaj na myśli: Krzysztofa Gajtkowskiego, Pawła Sasina, Marcina Trzeciakiewicza także pozbyłbym się Marka Szyndrowskiego. Dla mnie wspomniany zawodnicy byli największymi antybohaterami "Koroneczki" czas tym panom podziękować. Wracając do trenera Jacka Zielińskiego. Strasznie Jacka szanowałem jak był piłkarzem. Wspaniały człowiek, ostoja spokoju w defensywie po prostu profesor Zieliński. Niestety jego kariera trenerska zespuła moje zdanie o nim. Tutaj nawet nie chodzi o słabe wyniki choć nie daruje meczu FC Zurich-Legia Warszawa (4:1) jedna z największych kompromitacji Legii w historii, ale wracając do wątku. Podobno w 2004 roku kiedy ważyły się losy trener Dariusza Kubickiego w Legii to Jacek Zieliński pomógł koledzy zmienić miejsce pracy. Chodzą słuchy, że pewnej nocy Zieliński obleciał pokoje piłkarzy aby zebrać grupę, którą podziękuje "Kubie" za pracę w Legii. Tak też się stało a nowym trenerem został Jacek Zieliński..., efekty dobrze znamy. Drugie podejście Zielińskiego do trenerki było o niebo lepsze, ale znowu analogia do 2004 roku. Nie jest żadna tajemnicą, że przegrana z Górnikiem Zabrze (0:1) nie była przypadkiem. Było to osinowy kołek dla Dariusza Wdowczyka. Znowu trenerem został Jacek Zieliński. Druga część jego trenerskiej karoery była lepsza. Legia wygrało w końcówce sezonu, aż siedem meczu. Jednak co bardzo istotne zawiodła totalnie w trzech kluczowych pojedynkach. Najpierw była przegrana z Wisłą Kraków (1:3) potem z Lechem Poznań (1:3) i na koniec w ostatniej kolejce (1:2) z Zagłębiem Lubin. Pomimo tych trzech porażek na Łazienkowskiej chodziły słuchy, że jeśli Zieliński wygra Puchar Ekstraklasy to dostanie szansę na kolejny sezon w Legii. Niestety scenariusz znamy fatalny dwu mecz z Górnikiem Łęczna (2:2) i (0:2) zniweczył te plany. Mówi się, że trener Jacek Zieliński nie był w stanie odpowiednio zmotywować swoich podopiecznych do lepszej gry. W końcu zawodnicy Legii wymyślili sobie, że dzięki porażce z Górnikiem pójdą na szybsze urlopy. Oczywiście dopieli swego a trener Jacek Zieliński żegna się z Warszawą. Ja powiem osobiście wcale nie żałuje. Kiedyś był dla mnie kimś a dzisiaj już nie bardzo. Obawiam się, że w Koronie za wiele nie zdziała. Jedno naprawdę mnie szokuje prezes Klicki na każdym kroku mówił, że lubi jak jego druzyna gra ładny ofensywny futbol a wziął trenera, który bardziej preferuje grę z tyłu. Z resztą pokazał to w meczu z Wisłą Kraków gdzie postawił na diament. Ja zawsze mówię, że diamenty to ładne są jako ozdoba nie koniecznie jako system gry. Tym samym w nowym sezonie Orange Ekstraklasy powinniśmy ujrzeć Koronę Kielce, która myśli bardziej o obronie niż konstryowaniu akcji ofensywnych. Dobrze, że do zespołu dołączył Edi bo on jest w stanie strzelić kilka cennych bramek dla "złocisto-krwistych".

.::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (16/06/2007 18:00)

Do góry
#1304799 - 16/06/2007 17:58 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Ignorator
Originally Posted By: kfjatek
Ciekawe że tak optymistycznie patrzycie na losy Lecha Poznań w przyszłym sezonie..

Póki co przyszedł (?) Dolha i dobrze zapowiadający się napastnik z Peru (reprezentant kraju). Wzmocnienia teoretycznie wydają sie faktycznie duże, ale to tylko 2 zawodników. A Kotorowski w 2 części poprzedniego sezonu prezentował się conajmniej b.dobrze..

W Poznaniu wg mnie na majstra jeszcze niestety poczekamy \:\( Marketingowo klub stoi zdecydowanie najlepiej w Polsce, ale sportowo póki co - na pewno nie.


Tak kfjatek, ale pamiętaj dwa wzmocnienia druzyna, która pod koniec sezonu demolowała każdego. Wydaje się, że jeśli dojdą właśnie przemyślani ludzie do tej maszynki to jesteście w stanie być na pudle a miejsce pierwsze też jest możliwe. Co do czołowej dwójki tego sezonu to uważam, że na początku sezonu dostaną. Silne druzyny jak Legia Warszawa czy Wisła Kraków kiedy zwykle grały w pucharach to miały problemy a co dopiero słabsi jak Zagłębie Lubin czy GKS Bełchatów. Do tego warto zauwazyć, że opbydwie jedenastki straciły już po jednym wartościowym graczy: Łukasz Piszczek i Rafał Boguski. W przyszyłym sezonie najsilniejszy będzie Lech wtórować jemu powinna Legia a kto trzeci dołączy do mistrzowskiego stołu?. Myślę, że ktoś z dwójki Korona Kielce, Wisła Kraków. Na pewno sezon będzie ciekawy.

.::Think Twice::. Ignorator.


Ja to widzę trochę inaczej. Lech już w tym sezonie był mocny, ale sporo punktów pogubił jesienią i sporo w Poznaniu. Z Craxą przegrał pechowo i niezasłuzenie - błędy sędziego

Kolejorz ma tę przewagę, że grać będzie prawie tym samym składem, który tylko zostanie ( tego jestem Pewien ) uzupełniony na kilku newralgicznych pozycjach. A to duży atut, bo inni będą musieli budować drużynę od nowa

Szczególnie w Krakowie
Wisłę opuszcza sporo graczy, ale sądzę, że to jeszcze nie wszystko, bo Sobolewski, Dudka, Paweł Brożek czy nawet Kokoszka mają oferty z zagranicy i kto wie, jak to się skończy. Odszedl Kuba Błaszczykowski - najlepszy gracz Wisły
Przyjdą nowi, choc ja w przypadku Wisły jakiś spektakularnych transferów się nie spodziewam, bo Wisła nie raz udowodniła, że płacić nie lubi i szuka wolnych zawodników lub tanich

Całe te bractwo trzeba będzie zgrać, nadać drużynie jakiś styl, bo ostatnio był żaden \:D
Jeśli ktos myśli, że przyszedl Skorża i raptem Wisla grać będzie jak z nut, to jest w błędzie
W Wiśle tych trenerów było "trochę" i nie wpłynęło to na jakość gry, przynajmniej od razu
Poza tym Skorża w Groclinie na jesień też nie mial czym się pochwalić. Groclin remisowal mecz za meczem, a droga do mistrzostwa to nie jest

Ja nie widzę, żadnych argumentów na to, by Wisła mogła w najbliższym sezonie powalczyć o majstra
Wisła będzie musiała przejść podobną ścieżkę jak Amico-Lech

Do góry
#1304831 - 16/06/2007 18:19 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No to może ja parę kamieni dorzucę do ogródka

Legia, Janczyk, Grosicki


Ignorator - ja na Legię patrzę z boku, a tym samym bez emocji
Piszesz o Janczyku
chłopak blysnął w towarzyskim spotkaniu z Bayernem, gdzie Niemcom nie za bardzo się chciało i natychmiast zostal okrzyknięty gwiazdą, nie tylko stołecznego zespołu, ale calej Polski. ponoć mial go kupić Liveropool czy MU \:D
Nie pamiętam

Chłopakowi zrobiono ogromną krzywdę, bo on najzwyczajniej w świecie spalił się, choć to zawodnik o duzych możliwosciach, ale nie takich, by razem z Korzymem poprowadzić Legię do mistrzostwa Polski
Ja zawsze mówiłem i nadal to powtarzam, że Legia potrzebuje doświadczonego i sprawdzonego napastnika
I takiego powinna ściągnąć czym prędzej
A kogo ściągnęła wcześniej i tereaz?
Odpowiedz sobie sam
Widzew zrobił świetny interes na Grzelaku, bo Bartek nie wytrzymal trudów, złapał kontuzje i wątpię, czy kiedykolwiek pociągnie atak Legii
Ten niechciany i wyśmiewany Piotrek Włodarczyk "nędzą" zwany okazał się najbardziej wartościowym napastnikiem i co ciekawe wypłynął on gdy Legię objął Jacek Zieliński
Zielu uwierzył w niego, zaufal mu, a Piotrek mu odpłacił bramkami
Wdowczyk opir..al, go, wyganiał do rezerw, tak jak choćby Jarzę, który w Bełchatowie był wyróżniajacym się graczem

Smoliński - raz mu piłka zeszła i cala Warszawa piala z zachwytu
Potem zagrał parę spotkań i okazalo się, że jest za słaby

A on nie jest za słaby, tylko jest za młody

Teraz gwiazdą ma zostać Grosicki, kolejny młokos i miłościk kasyn i balangi. Który ma w d...ie reprezentację młodzieżową
I ma rację - zagra kilka spotkań i pójdzie do Realu albo przynajmniej do Osasuny \:D

Ja nie wierzę, ze kolejny młokos zbawi Legię
Nie zbawi

To, że Legia kupuj młodych, to jest błąd
Błąd dlatego, że w stolicy nie ma czasu, by budować zespół kilka lat, stawiać na młodych i ogrywać ich
Tam wynik potrzebny jest od wczoraj
3 miejsce w lidze zawsze oznacza porażkę

Jeden czy dwoch młodych może grać, ale Legia potrzebuje gotowych zawodników, takich jak Jarza, Bąk, z którymi mozna powalczyć o mistrza

Do góry
Strona 4 z 22 < 1 2 3 4 5 6 ... 21 22 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3323 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581630 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49