Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#1164600 - 24/04/2007 20:46 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Dyniu]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Dzisiaj w rewanzowym meczu 1/2 PP Cracovia podejmować będzie dykobolie Grodzisk WLKP. W pierwszym meczu skromną zaliczkę uzyskał ekipa prowadzona przez Macieja Skorży wygrywając 1:0 po golu Chinyamy. Niby skromna zaliczka, ale patrząc na staty z meczów Dyskobolii może to wystarczyć gdyż dzisiejsi goście to króle remisów, w lidze tych remisów mieli już 14!! Z drugiej strony Pasy, które u siebie są niezwykle silni, a jedyną porażkę w sezonie doznali z Zagłębiem Lubin 2:4, a potrafili pokonać m.in Korone, Bełchatów, Lecha.
Bilans pomiędzy tymi druzynami przmawia za Dyskobolią, która na 7 potyczek wygrała 4, a 2 razy remisując.
Obie ekipy ze cel na wiosne obrały sobie zdobycie pucharu Polski i awans do europejskich pucharów, ala jak widać jedna z drużyn będzie musiała obejść się smakiem. Przes Filipiak za awans do pucharów obiecał pikarzom bańkę i nie chodzi tu o taką na mleko, tylko 1 milion PLN, także jest o co walczyć, gdyż przypuszczam że Drzymała nie będzie gorszy.
Patrząc jeszcze na drogę do 1/2 Dyskobolia wygrała wszystkie mecze, natomiast Cracovia jedyną porażkę doznała właśnie przed tygodniem w Grodzisku. Zapowiada się b. ciekawe widiwisko i jedyne co mogę polecić to zagrania że Pasy nie przegrają, ale to tylko żeby dołożyć jakiegos kombosa, może jeszcze spróbuje z czystej sympatii zagranie na wygraną gospodarzy.

Co do drugiego półfinału to jutro się wypowiem jak będe miał najświeższe niusy.

Do góry
Bonus: Unibet
#1166469 - 25/04/2007 07:42 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: drfocus]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Wisla Plock - Korona Kielce g.17:30 (pierwszy mecz:2-3)
Każdy kto był ostatnio na super nowoczesnym stadionie w Kielcach na pewno odczuł jak ważne dla kibiców z tego miasta są występy ich drużyny w Pucharze Polski. Dzięki pełnemu zaangażowaniu w tych rozgrywkach miejscowa Korona Kielce gra już w półfinale a dzisiaj może zapewnić sobie awans do finału w którym czeka Groclin Grodzisk Wlk. W Kielcach od początku sezonu mówi się że właśnie poprzez zdobycie Pucharu droga do europejskich pucharów jest najkrótsza, zwłaszcza że najwększi faworyci w tych rozgrywkach juz dawno odpadli. W pierwszym meczu w Kielcach Wisła Płock mimo niespodziewanego prowadzenia 2-0 ostatecznie dała sobie wbić w kilka minut (między 75.a 79. minutą) 3 bramki i ostatecznie przegrała 2-3. Korona pokazała wtedy swoją przewagę w przygotowaniu taktycznym i kiedy tylko przyspieszała grę, ekipa z Płocka zupełnie sobie nie radziła. W dzisiejszym meczu goście z Kielc zagrają w niemalże optymalnym składzie, tylko bez kontuzjowanego obrońcy Hernaniego. W jakim składzie zobaczymy Wisłę Płock, o tym nie wie nikt! Po ostatnim ligowym meczu zwolniony został trener Josef Csaplar a jego miejsce zajął zupełnie niedoświadczony 34-letni Przemysław Cecherz. Prawdę mówiąc podziwiam odwagę działaczy z Płocka że na kilka dni przed najważniejszym meczem sezonu powierzyli samodzielne prowadzenie pierwszej drużyny temu panu który do tej pory był tylko...opiekunem bramkarzy w Płocku a wcześniej szlifował swój warsztat w takich klubach jak Stal Brzeziny i KKS Koluszki oraz przez pół roku Górnika Zabrze. Gospodarze zagrają bez kontuzjowanych Kretkowskiego (FOR) i Parzego (DEF). Obaj to podstawowi gracze drużyny.Z kolei za kartki pauzować musi Słowak Peter Lerant. Do przejścia do klubowej historii piłkarzom Kolportera Korony Kielce wystarczy remis z przedostatnią drużyną ekstraklasy. "Nie będziemy bronić wyniku. Od początku postaramy się zaatakować, bo jeśli będziemy zmuszeni odrabiać straty, to może być gorąco. Nie przewiduję dogrywki, mecz zakończy się na naszą korzyść już po 90 minutach." - przekonuje Marcin Robak, kielecki napastnik. On lubi grać z Płockiem - w ostatnich dwóch meczach strzelił Wiśle dwa gole. Zastanawiałem się czy postawić w tym meczu na under 2.50 czy poszukać zakładu faworyzującego awans Korony do finału. Linia handicapu azjatyckiego jest dość niebezpieczna 0.00/-0.50 zważywszy że gościom do awansu wystarczy remis. Mecz dzisiaj o 17-30 więc na decyzję mam jeszcze parę godzin.

Do góry
#1166478 - 25/04/2007 07:55 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: DJ SOSNA]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja to zagrałem X2, bo nie wiem, kto strzeli 1 bramkę
Jeśli Płock, to Korona może mieć ciężką przeprawę przy pierwszym wyniku 3:2

P.S
Filip info poszło przez formularz na Twojej stronie

Do góry
#1166663 - 25/04/2007 17:32 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Wisla Plock - Korona

Pamietam pierwszy mecz.... i pierwsza bramke dla Plocka, mowie do kumpla ze Korona nigdy nie wygrala meczu tracac pierwsza bramke, pozniej pada druga bramka, mowie kur.. i gadam kumplowi ze Korona jeszcze nigdy nie wygrala u siebie z Wisla Plock. miny wszyscy wkolo maja nie teges wiec dopingujemy dalej, i wtedy przyszly oczekiwane bramki dla Korony i skonczylo sie 3:2 a wiec Korona wygrala tracac bramke jako pierwsza i do tego wygrala z Wisla Plock po raz pierwszy \:\) Teraz czas rewanzu.... Korona nigdy nie grala w finale PP, wiec.... \:p pomyslcie sami ;\) ale przejde do sedna, choc duzo rzeczy bylo juz napisanych, wiadomo ze Klicki bardzo chce zdobyc swoje pierwsze powazne trofeum i do tego zagrac w EP, nastawienie w Koronie arcy bojowie!! Ubytki po stronie Korony to tylko Hernani. Po stronie Wisly wiadomo, nieoczekiwana zmiana trenera i druzyne w najwazniejszym meczu sezonu poprowadzi trener bramkarzy... Sam nie wiem co sadzic o tym meczu, z mojego punkty widzenia Korona nie moze przegrac meczu, wiadomo Korona ma lepszy sklad na papierze. W Wisle nastapila zmiana trenera oby tylko nie bylo jak z Legia ze po zmianie trenera zespol zaczal grac o niebo lepiej.... ale co ja porownuje Wisle Plock z Legia ;\) (bez urazy)

Moje typy

Korona awans
remis HT
Under 2.5


Puchar jest Nasz, ten puchar do Nas nalezy, nie damy nikomu, nie damy nikomu, ten puchar do Nas nalezy!!

Do góry
#1166744 - 25/04/2007 18:28 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Dziabor]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Okej Panowie i piękne Panie \:p . Dzisiaj w historii kieleckiego furbolu może być całkiem ważny dzień, gdyż ekipa Korony Kielce stoi przed sansą awansu do finału Pucharu Polski. Jak juz wiemy po niesamowitym pierwszym meczu Korona pokonała Wisłe Płock 3:2 przegrywając do przerwy 0:2. Warto dodać że na wiosne kielczanie już raz pokonali nafciarzy na ich terenie wygrywając 1:0 po golu Robaczka. Na jesieni w Kielcach był wynik 0:0 także widać, że bez Irka Jelonka piłkarze z Płocka nie potrafią wygrać ze złocisto-krwistymi. Moim zdaniem najwiekszym osłabieniem Kielczan nie będzie brak Hernaniego a brak Leranta w ekipie Płockiej Wisły. Trochę dziwną decyzje podjął zarząd Wisły Płock akurat teraz zwalniając trenere Csaplara. Choć z drugiej strony bardzo często się zdarza, że piłkarze jak przychodzi nowy trener to się mobilizują i gryzą trawę aby się pokazać. Ale chyba nie ma co porównywac potencjału Korony Kielce i Wisły Płock, ale tez trzeba zauważyć że To Płock broni tego trofeum i to ta drużyna praktycznie co roku zachodzi bardzo wyskoko. Z drugiej strony jak już kilkakrotnie powtarzałem kielczanei z roku na rok zachodzą coraz wyżej. 2 lata temu odpadli w 1/4 finału z Grodziskiem, rok temu w 1/2 finału z Zagłebiem Lubin, dlatego teraz licze na gre we finale.
Inną rzeczą co może zgubić Kielczan to pewność siebie, bo jak patrze na kibiców z Kielc to Ci już zastanawiają się jak dojechać na final do Bełchatowa oraz czy będzie wielki telebim, który będzie transmitował finał Dyskobolia - Korona!! Najpier trzeba awansować dalej, a potem myśleć o finale. Nie wierze, że Korona zagra na remis, po pierwsze nie potrafi tak grać, a po drugie wystarczy jedna akcja, gol i 1:0 i pozamiatane. Gajtek i Golo nie wystąpią w sobotnim meczu z Odrą więc raczej nie będą oszczędzali sił, ale co ja gadam każdy z piłkarzy nie będzie oszczędzał sił. Mimo wszystko to Korona jest faworytem i to ona musi zdobyć PP, a Wisła Płock tylko może. W Kielcach od kilku lat budowana jest mocna ekipa, z roku na rok jest progresja, sparingi grane są z takimi ekipami jak Steaua Bukareszt, IFK Goteborg itp. Już przyszedl czas na sprobowanie sił w pucharach i prezes Klicki pewnie odpowiedznio zmotywowyje pikarzy.
Aha i jeszcze moim zdaniem jedna decyzja, która moim zdaniem źle wpłynie na wyniki Płoczczan, a mianowicie zwolnienie Dmoszyńskiego, który miał stosunkowo duże wpływy w PZPN czy Eksraklasie S.A. ale to już problem nafciarzy.

Ja osobiście nie zagram tego typku z wiadomych względów, ale polecam granie 2 i to już do przerwy, gdyż Korona odrazu zatakuje żeby szybko wybić z głowy final Płockowi, jesli do przerwy Korona nie bedzie wygrywała to z minuty na minute będzie bardzo cięzko.

Pozdrawiam

Puchar jest Nasz, ten puchar do Nas nalezy, nie damy nikomu, nie damy nikomu, ten puchar do Nas nalezy!!

Do góry
#1167658 - 25/04/2007 23:30 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: drfocus]
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
Wisla P-Krona
Czas na moje odczucia co do meczu... ;\)

Na poczatek skupie siena druzynie gospodarzy:
Na Lukasiewicza wiosenne porzadki rozpoczely sie juz chyba na zalego- najpierw tydzien temau zwolniono Dmoszynskiego teraz czas przyszedl na Csaplara \:D (choc tego ruchu chyba wszyscy sie spodziewali po nowym prezesie). Czesto kiedy obserwowalem treningi Nafciarzy dochodzilem do wniosku ze zbytnia sympatia to pilkarze trenera nie darza :)... Czech co kilka minut przerywal trening i rownal wyzwiskami zawodnikow z ziemia. Dlatego napewno jedno mozna o nim powiedziec byl ostry. Wydaje mi sie nawet iz czasami pilkarze grali przeciwko trenerowi- a moze nie do konca przeciwko co byli wspolpraca z nim zmeczeni i brakowalo zapalu do treningow. Mimo wszystko zespol ostatnio zaczal sie prezentowac coraz lepiej i jak chocby kilka dni temu we Wodzislawiu byl moze nawet strona stwarzajaca lepsze wrazenie ale nie potrafil tego udekumentowac czystymi sytuacjami bramkowymi... Teraz przyszli nowi szkoleniowcy (ktorzy swoja droga napewno sa rozwiazaniem tymczasowym) i spodziewam sie jeszcze wiekszej poprawy gry Plocczan. Zawodnicy napewno beda bardzo zmobilizowani i beda walczyc do upadlego... gdyz tylko to im pozostalo- zawalili lige wiec beda starac sie zachowac twarz; Korona wygra czy przegra w tym 2meczu i tak chyba strasznego wstydu tym sezonem Kielcom nie przyniesie?
Ale do rzeczy gdyz czas mnie goni...
Napewno goscie beda faworytem tego pojedynku i powinni nawet wygrac ale... wlasnie jakos nie wydaje mi sie aby to 2 byla dzisiaj najlepszym typem na to spotkanie, Korona powinna juz wygrac wysoko w 1 meczu. Moze bedzie lepiej dla wszytskich jesli to Korona wywalczy pp a nie Plock ale w meczu o taka stawke wiele rzeczy moze sie zdarzycno-bet
Dla Korony odpasc teraz to bedzie tragedia i tu sie zgadzam ale za to Plock nie ma nic do stracenia i musi (jak pisalem) wlaczyc
Podsumowujac zdarzaja sie lepsze typy po takich kursach pozdro ;\)

@drfocus
Co do Dmoszynskiego to po 1 -uwierz mi nikt sie nie cieszy z tego jak Wisla ma juz teraz (praktycznie) zapewnione utrzymanie
po 2 podobna jedna z rzeczy ktore mocno przyczynily sie do odwolania "Dmo" sa pogloski o tym ze to on wraz z Bonkiem forsowali pomysl degradacji skorumpowanych

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, Szuman, VVega, 11kera11, Lukasz111, latajaca_holenderka, Igor, Zaixi), 4393 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582758 Postów

Najwięcej online: 4485 @ Dzisiaj o 00:31