Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1142647 - 16/04/2007 17:17 Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04)
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
17.04.2007

Wisła Płock - Legia Warszawa godz. 18:00
Korona Kielce - Widzew Łódź godz. 20:00

18.04.2007

Lech Poznań - Pogoń Szczecin godz 18:00
Wisła Kraków - Górnik Łęczna godz 18:00
Arka Gdynia - Odra Wodzisław godz 18:00
Górnik Zabrze - Zagłebie Lubin godz 18:00
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków godz 18:00
GKS Bełchatów - Dyskobolia Grodzisk WLkp. godz 20:00

Tebeli nie wklejam bo w sumie to nie wiem jaka teraz jest aktualna

Zapraszam do dyskusji

Do góry
Bonus: Unibet
#1142716 - 16/04/2007 17:50 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) *DELETED* [Re: drfocus]
jadanek Offline
Olimpijczyk

Meldunek: 14/05/2005
Postów: 23351
Post deleted by bcn1899

Do góry
#1142839 - 16/04/2007 18:22 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: jadanek]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: termii
Lech Poznań - Pogoń Szczecin

Jak dla mnie piekna 1 i do tego jaki duzy kurs 1.5 \:\)


Po pierwsze primo, to tempo naszej ligi zawrotne, prawie jak w Premiership :D. Podobno na każdym meczu ma być zwiększona ilość karetek, bo nasi kopacze mogą tego nie wytrzymać

Po drugie
Nie wszystkie buki stanęły na wysokości zadania i nie wszędzie jest oferta

Nie przeszukałem jeszcze wszystkiego, ale co do meczu Lech - Pogoń to widzę kursy w okolicach 1.35
Tak kurs moim zdaniem nie wchodzi w grę, bo Pogoń aż tak słaba nie jest. W ostatniej kolejce o mały włos nie zgarnęła całej puli z Wisłą, wcześniej zaś stawiała dzielny opór Koronie
Poza tym Lech niczego rewelacyjnego nie prezentuje, poza publicznością, gra już o pietruszkę
Smuda powiedział, że ma 10 zawodników :D, a w dziesiątkę niełatwo będzie Kolejorzowi wygrać \:D

Do góry
#1142941 - 16/04/2007 18:45 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Jak dla mnie, tak na pierwszy rzut oka:

W poprzedniej kolejce wszyscy grali dla Korony
Dzięki temu zameldowała się ona w samej szpicy, z niewielką stratą do lidera. To z pewnością podbudowało psychicznie podopiecznych trenera Wieczorka. Ten aspekt jest ważny, bo złocisto-krwiści grają też w PP, co - pomimo wszystko - kosztuje ich trochę sił, więc jakiś pozytywny bodziec jest potrzebny.
Kurs jest słabiutki, ale warto chyba umieścić Koronę na jakimś kuponie, bo z Widzewem, który nie gra najlepiej co pokazał mecz z Wisłą Płock, złocisto-krwiści powinni sobie poradzić u siebie
Może nawet jakieś handi na Koronę warto zagrać

Po porażce GKS Bełchatów nastroje w Lubinie diametralnie się zmieniły. Zabrski Górnik choć ostatnio poprawił grę i jest groźniejszy, nie powinien jednak zrobić większej krzywdy podopiecznym Michniewicza, pod jednym wszakże warunkiem, a mianowicie takim, iż Zagłębie nie zablokuje się i zagra to co potrafi.
Mój typ: 2

Nowy/stary trener Legii powiedział, iż jego drużyna walczyć teraz będzie o... puchar Intertoto (Lenczyk jak to przeczytał, to spadł z krzesła, a mi wypadło piwo z ręki)
Nie zmienia to faktu, że Legia jedzie do Płocka w roli faworyta
Ja nie wierzę w jakąś metamorfozę Legii pod ręką Zielińskiego, ale pomimo wszystko uważam, że ten zespół jest dobrze przygotowany do sezony, ma duży potencjał.
Problemem jest presja, której Legioniści nie udźwignęli.
Teraz gdy cele zostały obniżone, ta presja jest mniejsza
Widać lepszą grę, a ostatnim meczu bardzo przyzwoite zawody zagrał Grzelak
W Płocku Legia powinna sięgnąć po komplet

Bełchatów jakiejś zadyszki dostał, o czym świadczy druga z rzędu przegrana w meczu wyjazdowym. Jest to z pewnością jakiś sygnał do niepokoju. GKS póki co dobrze radzi sobie u siebie, ale trafia mu się trudny orzech do zgryzienia. Groclin prezentuje się dobrze i przez długi czas był niepokonany. Poległ dopiero w Lubinie, ale w dużej mierze dzięki decyzjom sędziego.
GKS powinien ten mecz wygrać, Grolin zagra na luzie
Granie na jedynkę z uwagi na kurs moim zdaniem nie wchodzi w grę
Kto wie, czy nie warto przypadkiem zagrać X2


Edited by Ignorator (16/04/2007 19:55)

Do góry
#1143025 - 16/04/2007 19:09 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Panowie sprawa spadków z ligi nie jest wyjaśniona. Dlatego zostawcie tą sprawę bo dojdzie do awantur i nie potrzebnych nikomu ostrzeżeń..::Think Twice::.



Edited by Ignorator (16/04/2007 19:57)

Do góry
#1143108 - 16/04/2007 19:45 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Inzaghi78]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ech...widze dyskusja sie rozkrecila ;\)

Ostatnie 5 meczy pomiedzy Korona a Widzewem:
Feb 24, 07 Puchar Ligi Korona Widzew 0 - 4
Nov 21, 06 Puchar Ligi Widzew Korona 1 - 2
Sep 16, 06 1. Liga Korona Widzew 0 - 1
Mar 20, 05 2. Liga Korona Korona 1 - 0
Aug 7, 04 2. Liga Korona Widzew 1 - 3

Ponadto w ostatnich 5 meczach Korona wygrala 4 razy( z Wisla Plock,Pogonia,Lechem i Arka) i raz zremisowala(0:0 z Wisla Krakow).
Znowu Widzew na wyjazdach w ostatnich meczach remis z LKS,wygrana z Cracovia i remis z Groclinem.
Faktem jest ze Korona, chcac walczyc musi wygrac to spotkanie. I twierdze ze wieksza motywacja bedzie po stronie gospodarzy \:\)
Spotkanie to poprowadzi Jacek Granat z Warszawy.

A co do meczu Belchatowa z Groclinem ciekawy jest h2h pomiedzy tymi zespolami:
Sep 16, 06 1. Liga Groclin 1 - 1 GKS Belchatow
Mar 25, 06 1. Liga Groclin 3 - 1 GKS Belchatow
Sep 9, 05 1. Liga GKS Belchatow 2 - 2 Groclin
Jednakze pomimo tego bilansu twierdze ze GKS jest w stanie wygrac. Nie moze sobie pozwolic na kolejna strate punktow. Jesli chce zdobyc mistrzostwo OE musi w pelni skoncentrowany podejsc do tego spotkania i zdobyc 3 puknty.
Mecz ten poprowadzi Jaroslaw Zyro z Bydgoszczy.

Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin
Mar 23, 07 Puchar Ligi Gornik Z 0 - 1 Zaglebie L
Dec 1, 06 Puchar Ligi Zaglebie L 3 - 0 Gornik Z
Sep 16, 06 1. Liga Zaglebie L 1 - 1 Gornik Z
Apr 11, 06 1. Liga Gornik Z 2 - 2 Zaglebie L
Oct 1, 05 1. Liga Zaglebie L 3 - 0 Gornik Z
Bilans ostatnich pojedynkow na korzysc zespolu z Lubina.
Jesli chodzi o tym w tym meczu to niestety zgadzam sie z rene, choc nie mialbym nic przeciwko temu jakby bylo inaczej ;\)
Spotkanie poprowadzi Pawel Gil z Lublina.

Do góry
#1143117 - 16/04/2007 19:53 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Stalion]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Stalion cos namieszałeś z tymi wynikami Korony i Widzewa
Powinno być tak:
Ostatnie 5 meczy pomiedzy Korona a Widzewem:
Feb 24, 07 Puchar Ligi Widzew - Korona 0 - 4
Nov 21, 06 Puchar Ligi Korona - Widzew 1 - 2
Sep 16, 06 1. Liga Widzew - Korona 0 - 1
Mar 20, 05 2. Liga Korona - Widzew 1 - 0
Aug 7, 04 2. Liga Widzew - Korona 1 - 3
Jutro, albo wieczorem postaram się napisać wieśći z obozu Kielczan \:\)

Do góry
#1143148 - 16/04/2007 20:09 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Inzaghi78]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Inzaghi78

O czym Ty czlowieku piszesz?? Masz jakies dowody czy idziesz za glosem tlumu???
Nie kompromituj takimi stwierdzeniami miasta do ktorego mam szacunek!!!


Nigdy nie idę za głosem tłumu, o czym możesz przekonać się, przeglądając moje posty dotyczące zawieszenia PZPN przez Lipca
Ja tej decyzji nie popierałem w przeciwieństwie do 80 czy 85% populacji i jak się okazało miałem rację, bo póxniej trzeba było to odkręcać i walczyć o to, by nie wywalili Polski z rozgrywek międzynarodowych. Decyzja Lipca nic nie zmieniła, poza tym, że pan minister zwalił kupę w miejscu, gdzie i tak aż nadto było gnoju \:D
Owszem z korupcją trzeba walczyć, ale z sensem

Teraz też nie idę z "głosem tłumu", ale trzeba być ślepym albo głupim, by nie połapać się, o co w tym chodzi i kto za tym stoi.

Moim zdaniem najważniejsze jest to, by RYWALIZACJA BYŁA NA BOISKU, a nie w gabinetach, BY REGUŁY NIE BYŁY ZMIENIANE W TRAKCIE GRY, a tak niestety się stało, a jak ktoś twierdzi inaczej, ten w moich oczach jest kompletnym idiotą (to nie do Ciebie Inzaghi78)
Ja akurat szanuję wszystkie kluby i ich kibiców, co nie znaczy, że nie mogę niczego skrytykować. Akurat Wiśle, którą lubię, dostało się nie raz. Kilku innym klubom też
Widzew szanuję, bo pamiętam ten wielki Widzew grajacy w pucharach
Chciałbym, by inne kluby i polska piłka wróciły do tamtych czasów
Może się to odbyć tylko w zdrowej rywalizacji na boisku
Ten sezon był jakąś pierwszą jaskółką, pojawiło się kilka nowych ciekawych drużyn i zawodników, liga była ekscytująca i ciekawa

Była, bo to wszystko zostało zdeptane przez niekompetentnych ludzi, którzy jeszcze zostali w polskiej piłce i którzy mogą jeszcze dużo. I dla mnie nieważne jest, czy są w Łodzi, Warszawy, Wrocławia czy innych miast

Ja tym razem popieram Lipca, Rusko i tych wszystkich, którzy uważają, że sytuacja kiedy nikt nie spada jest chora
Bo tak po prostu jest!

I ja też nie wiem, jak wyglada tabela polskiej ligi
Mogę się tylko domyślać...

Sorry za OT

Do góry
#1143165 - 16/04/2007 20:20 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Ok fajnie ze to wszystko wyjasniles bo nie lubie rzucania bezpodstawnych oskarzen!!!
A co do samego meczu to nie widze innego rozwiazania jak wygrana Korony, mimo iz tak bardzo chcialbym aby bylo inaczej...
Ale mimo iz jestem kibicem Widzewa to musze byc obiektywny i uwazam ze Korona zlapala wiatr w zagle nie po to zeby teraz odpuscic, a poza tym Widzew nie przegral jeszcze na wiosne na wyjezdzie( 0-0 w Grodzisku, 0-0 na lks-ie)

Korona -Widzew 1 9/10 kurs 1,4 Unibet

Do góry
#1143485 - 16/04/2007 23:22 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Inzaghi78]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Lecha bo 1.35 nie ma co grać! Kurs nie warty ryzyka. Pogoń już nie jest tak dramatycznie słaba jak była. Baniak przyszedł, widać dużą ambicje u młodych "Śledzi".
Natomiast Kolejorz prezentuje się natomiast makabrycznie. Sobotnich "derby" (też mi derby..:D ), nie dało się wręcz oglądać - nędza! Coraz głośniej o tym iż grajki odpi**** fanaberie i grają przeciwko Smudzie (notabene bardzo słaby trener), co zdaję się zresztą potwierdzać wypowiedź kapitana Lecha iż "raz zagrali po swojemu i..wygrali"
Reiss i Bosacki w poprzednim tygodniu byli u prezesa na dywaniku - oczywiście oficjalnie rozmawiali o pogodzie..
Kondycyjnie zespół prezentuje się słabo. W poprzednią sobote było za gorąco..
Kontuzjowany jest lewy obrońca Wojtkowiak (ale trudno powiedzieć czy to osłabienie?). Reiss prawdopodobnie także znowu nie zagra.

Nie mówię, iż Lech nie wygra. Może mecz się ułoży i będzie wysoka wygrana - ale w życiu nie zaryzykowałbym pieniędzy w taki kurs. Zresztą już przed tą rundą radziłem żeby nie grać Kolejorza 1x2 - bo z nimi nigdy nic nie wiadomo. Tym bardziej teraz, kiedy nie wiadomo nawet czy im się chcę. Z Koroną w PP umieli podjąć walkę, a inne meczy spacery..

NO BET
----------
Ja gram singielki na Zagłębie i Legie po satysfakcjonujących mnie kursach 2.1

I tego dubelka tylko już X2 w obu przypadkach, gram grubo.

Zabrze ambitne, waleczne - aż pozazdroszcze kibicom Górnika, ale myślę iż Zagłebiu nie dadzą rady. Kontuzjowany Paszulewicz i Prasnal (?) w ekipie gospodarzy. Ktoś powie, z Legią też byli skazani na pożarcie - a mnie fakt ich wygranej w tamtym meczu, jeszcze bardziej przekonuje iż 2 raz z rzędu po prostu nie wygrają.

Legia jak to Legia, pewnie wymęczy \:\) Gram tutaj też hc 1:0 na X i correct 0:1



Radziłem przed rozpoczęciem tej rundy żeby nie grać Lecha 1x2, bo nigdy nic nie wiadomo.

Do góry
#1143786 - 17/04/2007 00:42 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kfjatek]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: kfjatek
Lecha bo 1.35 nie ma co grać! Kurs nie warty ryzyka. Pogoń już nie jest tak dramatycznie słaba jak była. Baniak przyszedł, widać dużą ambicje u młodych "Śledzi"


Z tego co wiem to raczej:

Szczecin - "Paprykarze"
Gdynia - "Śledzie"

;\)

Do góry
#1144041 - 17/04/2007 01:37 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kfjatek]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Originally Posted By: kfjatek
Coraz głośniej o tym iż grajki odpi**** fanaberie i grają przeciwko Smudzie (notabene bardzo słaby trener)


To już było wiadomo dużo wcześniej przed epizodem w Legii. Facet podobno nie robi żadnych badań ani pomiarów tylko wszystko na czuja, transfery mu nie wychodzą, psychologiem jest marnym, o umijętnościach taktycznych już napisał Kwiatek, zresztą on nawet mówić nie umie etc etc. Z tym miernotą nic nie osiągniecie. Również kategorycznie odradzam granie Lecha po kursie 1,35

Nie wiem również skąd nagle super optymizm na Legie? Jak był Wdowczyk każdy miał alergie na stołecznych. Teraz nagle kiedy w Legii jest Zielu (wielki szacun) który już raz pokazał że trenerem to on nigdy nie będzie dobrym. Legii w Płocku zawsze się grało ciężko i pomimo iz Wisła Płock dołuje w lidze i jest druzyną mizerną, Legii tak łatwo nie będzie.

Najpewniej wyglą mi Korona tylko przy tym kursie chyba tez nie chwyce. Jakoś obawiam sie sytuacji gdzie Widzew wymęczy to 0:0 i będzie malutki zawód.

Tak w ogóle to poza walką o Mistrza (GKS,Zagłębie,Korona) nie ma co stawiać na inne mecze bo są o pietruche. Vamosss śmierdziuchy z pzpn-u.

Do góry
#1144071 - 17/04/2007 01:43 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: quincy]
skinekostr Offline
veteran

Meldunek: 03/04/2007
Postów: 1332
Skąd: POLSKA
w piatek ciekawy mecz bedzie Legia - Korona w milenium kurs na Korone 3.90 x2 1.79 za drobe mozna sprobowac Korone kurs zachecajacy

Do góry
#1144103 - 17/04/2007 01:51 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: quincy]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
quincy ---> zostaje jeszcze Arka i Łęczna, które nie chcą wylądować w trzeciej.

Do góry
#1144239 - 17/04/2007 02:44 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: quincy]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: quincy
Originally Posted By: kfjatek
Coraz głośniej o tym iż grajki odpi**** fanaberie i grają przeciwko Smudzie (notabene bardzo słaby trener)


To już było wiadomo dużo wcześniej przed epizodem w Legii. Facet podobno nie robi żadnych badań ani pomiarów tylko wszystko na czuja, transfery mu nie wychodzą, psychologiem jest marnym, o umijętnościach taktycznych już napisał Kwiatek, zresztą on nawet mówić nie umie etc etc. Z tym miernotą nic nie osiągniecie. Również kategorycznie odradzam granie Lecha po kursie 1,35


Ano nie robi. 38 letniego Dembińskiego i 18 letniego Wilka wrzuca do jednego worka. Quinterosa, jednego z najlepszych grajków w ostatnich latach w naszej lidze zajechał -> kolano nie wytrzymało. Murawski jest cieniem zawodnika z rundy jesiennej. Postępu w grze całej drużyny nie ma, jest wręcz regres.
Ściągnął Dobreva, koleś był w poprzedniej rundzie kapitanem Levskiego Sofia - a więc coś musi umieć. Nawet na ławce nie siedzi.. Apropo ławki też ciekawa sprawa. Smuda nie wykorzystuje dozwolonej ilości na graczy rezerwowych. W ostatnim meczu kontuzji doznaje lewy obrońca Wojtkowiak, i na ławce nie ma nikogo na tą pozycję (tylko 4 graczy posadził), Dobreva na niej nie było - lewego obrońcy..
Poprzednia runda, Lech prowadzi z Wisłą. Sekundy do końca. Smuda ma do wykorzystania 2 zmiany.. Doliczony czas i Wisła wyrównuje. Rezerwowi nawet się nie rozgrzewali.

O werbalnych umiejętnościach w ogóle nie ma co mówić.

Jednak nie sam Smuda jest winny. Lech to po prostu dobrze napompowany marketingowo balon, personalnie drużyna wcale nie jest aż tak silna za jaką się ją uważa.

Do góry
#1144329 - 17/04/2007 03:03 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kfjatek]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Korona Kielce
VS
Widzew Łódź
Typ: Korona Kielce

W najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu kielecka Korona podejmie łódzki Widzew. Obydwie drużyny dzieli przepaść, jeśli chodzi o zajmowanie pozycję w lidze a także cele sportowe na ten sezon. Jak wiemy dobrze Korona Kielce walczy o miejsce w Pucharze UEFA. Dobra gra podopiecznych Ryszarda Wieczorka pozwoliła wywalczyć, aż dwie szansę na start w europejskich rozgrywkach. Pierwszą jest zajęcie miejsca (1-2) w lidze a drugą jest wywalczenie Pucharu Polski. Z kolei Widzew Łódź gra o pozostanie w Ekstraklasie. Już jutro powinniśmy zobaczyć, kto będzie bliżej swojego wymarzonego celu?. Ja osobiście stawiam na Koronę Kielce. Ostatnio popularni „złocisto-krwiści” przypominają mi angielski zespół – Newcastle United. Podobnie jak „Sroki” Korona rozgrywa w różnych rozgrywkach wiele meczy. Piłkarze Korony ostatnio grają systemem środa-sobota. Warto przypomnieć, że w Anglii taka gra jest na porządku dziennym. Do tego oba kluby łączy plaga kontuzji. Oczywiście w Newcastle największym zmartwienie jest brak napastników. Z kolei w Koronie Kielce sypnęła się obrona a także druga linia. Nadal w nadchodzącym meczu trener Ryszard Wieczorek nie będzie mógł skorzystać z usług: Roberta Bednarka, Veselina Djokovicia, Marcina Kaczmarka a także Pawła Sobolewskiego. Możliwe, że w kolejnym już meczu trener Wieczorek będzie musiał szukać nowych rozwiązań. W ostatnim wygranym meczu z Łęczną na lewej flance zagrał nominalny napastnik – Maciej Kowalczyk. Trzeba przyznać, że był to bardzo dobry występ. Kto wie czy trener Wieczorek nie zdecyduje się na takim sam ruch w meczu z Widzewem?. Tak naprawdę martwi sytuacja w grze obronnej. Mecz z Łęczną pokazał, że w tyłach jest duży problem. Kontuzję, choroby, kartki wykluczyły podstawowych graczy, którzy stanowili o sile tej formacji. Ciągłe wymuszone zmiany wprowadzają duży chaos. Niestety tym razem za czwartą już żółtą kratkę będzie musiał pauzować Marek Szyndrowski. Oby zastępcy stanęli na wysokości zadania i utrudnili życie napastnikom Widzewa. Wbrew pozorom wcale nie musi być to jakieś trudne. Napastnicy Widzewa w ostatnim meczu z Wisłą Płock dali popis maksymalnej nie skuteczność. Jeden celny strzał na bramkę Roberta Gubca to trochę za mało. Jeśli z podobnym nastawieniem Łodzianie zagrają w Kielcach to praktycznie nie będzie zagrożenia pod bramką Macieja Mielcarza. Myślę, że będzie to kolejny mecz, w którym trener Michał Probierz będzie szukał choćby punkciku. Najprawdopodobniej łódzki szkoleniowiec wystawi tylko jednego wysuniętego napastnika. Pytanie tylko pozostaje czy będzie to Szasza Bogunović czy też Krzysztof Sokalski?. Patrząc na ostatni mecz to lepszy był Sokalski, który właśnie oddał jeden celny strzał na bramkę!. Faworytem tego spotkania będzie Korona Kielce, która pomimo problemów kadrowych gra bardzo dobrze. Myślę, że dobra passa nie opuści podopiecznych Ryszarda Wieczorka i w jutrzejszym meczu piłkarze zgraną całą pulę.

Górnik Zabrze
VS
Zagłębie Lubin
Typ: Zagłębie Lubin

Od dwóch sezonów ligowych Zagłębiu nie wiedzie się najlepiej w Zabrzu. Popularni „Miedziowi” notowali głównie remisy (2:2) w sezonie 2005/2006 i (1:1) w sezonie 2004/2005. Jeśli padłby znowu wynik nierozstrzygnięty w nadchodzącej konfrontacji to powoli w Zagłębiu mogą zapomnieć o mistrzostwie. Niestety ostatnie dwa spotkania pokazały, że w Lubinie coś się zacięło. Wszystko układało się po myśli fanów i szkoleniowca Michniewicza, aż do meczu z Bełchatowem. Po przegranej z liderem (1:3) zespół zaczął grać o wiele słabiej niż na początku rundy. Ostatni mecz z Łódzkim Klubem Sportowym jest tylko potwierdzeniem słabszej dyspozycji. Łodzianie stworzyli praktycznie sytuację z niczego i potrafili wywieźć remis. Błąd popełniła obrona, która w zeszły piątek nie była najsilniejszą formacją Zagłębia. Do tego słabo zagrał Dariusz Jackiewicz, który miał wspomagać w konstruowaniu akcji Macieja Iwańskiego. Niestety Jackiewcz miał słabszy dzień i dopiero po jego zejściu „Miedziowi” zaczęli grać lepiej. Trener Czesław Michniewicz musi wyciągnąć wnioski po ostatnich dwóch wpadkach. Jeśli Zagłębie dopadł dołek to w bardzo złym momencie. Liga zaczęła grać system środa-sobota. Słabsza dyspozycja może przekreślić ponowny start Zagłębia w Pucharze UEFA i mistrzostwo Polski. Myślę, że zawodnicy jak i sztab szkoleniowy do tego nie dopuszczą. Szansa na rehabilitację już w meczu z Górnikiem. Podopieczni Marka Motyki po wygranej z Legią zaczęli grać o wiele lepiej. Stąd w kolejnym już meczu zdobyli punkty. Tym razem tylko jeden, choć mogli nawet przegrać. Więc jedno oczko powinno cieszyć. Niestety prócz dobrych wiadomości są i złe. Już przed spotkaniem z Odrą Wodzisław była wiadomo, że do końca sezonu nie będzie mógł zagrać Tomasz Prasnal a gorsze miało nadejść wkrótce. W 43 minucie meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Kontuzji ulegli dwaj czołowi piłkarze Górnika. Najpierw skręcił nogę Damian Serweryn a dosłownie po kilku sekundach urazu doznał Jacek Paszulewicz. Niestety wspomniana dwójka nie będzie mogła wystąpić w meczu z Zagłębiem. Jest to duża szansa dla „Miedziowych”. Już w ostatnim meczu trener Marek Motyka musiał kombinować jak posklejać drużynę, aby mogła skutecznie stawić opór przeciwnikowi. Tym razem udało się, ale nie codziennie gra się z Odrą Wodzisław. W końcu Zagłębie w linii ataku ma najskuteczniejszego snajpera naszej ligi – Michała Chałbińskiego. Myślę, że Zagłębie w jutrzejszym meczu przełamię złą passę i włączy się ponownie w walkę o najwyższe laury w naszej lidze.

Pozdrawiam

Do góry
#1144428 - 17/04/2007 03:51 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: quincy]
PJ_8 Offline
2 x Playoff Winner

Meldunek: 22/12/2004
Postów: 1639
Skąd: Sulechów, POLSKA
Originally Posted By: quincy

transfery mu nie wychodzą, psychologiem jest marnym,


Quincy co ty piszesz? Smudzie nie wychodza transfery? A Arboleda w Lubiniu, Quinteros w Poznaniu? Słaby psycholog tez nie prawda. Co lub Kto powodowal jak Smuda był w Widzewie a teraz jest w Lechu ze mimo bardzo niekorzystnych rezultatow dokonywali cudow z 0;3 na 3;3 itp. ??? Najprosciej to narzekac na trenera. Smuda jest jednym z niewielu trenerow w Polsce ktory ma własny styl. Zgodzic sie moge z tym ze zle robi nie korzystajac z "nowinek" technicznych ale i tak jest trenerem Wybitnym.

Do góry
#1144431 - 17/04/2007 03:54 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Ignorator]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Kilka slow ode mnie na temat jutrzejszego meczu Koronki \:\)

Za oficjalna strona Korony:

"Kadra osiemnastu powołanych przez trenera Ryszarda Wieczorka piłkarzy na wtorkowy mecz z Widzewem Łódź znacznie różni się od tej, która w sobotę gościła w Łęcznej. Najważniejsza dla kieleckich kibiców wiadomość to powrót po kontuzjach Pawła Sobolewskiego i Marcina Kaczmarka. Niestety, są jednak kolejne urazy...

W "osiemnastce" brakuje Hernaniego, który w ostatnim spotkaniu pauzował za żółte kartki. Kara została odpokutowana, jednak brazylijski obrońca nabawił się urazu i przeciwko Widzewowi także nie wystąpi. Mecz z trybun obejrzy również Marek Szyndrowski. "Szyndro", dla odmiany, zmagał się z kontuzją – ostatnio grał na tzw. "blokadzie", ale z gry przeciwko łodzianom wyeliminowało go nie to, a wyczerpanie limitu kartek.

Kadra Korony na mecz z Widzewem Łódź:

Bramkarze: Maciej Mielcarz, Radosław Cierzniak.

Obrońcy: Paweł Golański, Marcin Kuś, Maciej Kiciński, Tomasz Brzyski.

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Hermes Soares, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Nowak, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek, Paweł Sobolewski.

Napastnicy: Krzysztof Gajtkowski, Marcin Robak, Maciej Kowalczyk, Piotr Bagnicki"

Wlasciwie ciezko tu cos dodac, bo wszystko jest doskonale widoczne. Juz przed ostatnim spotkaniem z Gornikiem Leczna wydawalo mi sie,ze nasza obrona nie moze wygladac gorzej (bardziej eksperymentalnie/dziwnie/nienormalnie) ... Teraz musze zweryfikowac ten poglad ;\) W meczu z RTS-em nasza linia defensywna bedzie z pewnoscia jeszcze "ciekawsza" ;\) Poczynania Kicinskiego w meczu z Leczna spawily,ze licze na to,iz trener Wieczorek wymysli jakies alternatywne rozwiazanie \:D Moim zdaniem najlepsze w obecnej sytuacji byloby ustawienie (patrzac od prawej): Kus(Sasin)-Golanski-Trzeciakiewicz-Brzyski. Nie jest to ideal,ale chyba najlepsze na co nas w tej chwili stac. Cieszy powrot naszych skrzydlowych, chociaz ciezko prorokowac czy bedzie to powrot "rzeczywisty", czy tylko do meczowej 18-tki.

Najlepsza wiadomoscia jest jednak ostatnio bez watpienia przebudzenie naszych napastnikow, ktorzy jakby przypomnieli sobie jak sie strzela bramki. Co prawda ciagle daleko im do doskonalosci (vide: pudlo Kowalczyka w Lecznej, ktore powinno wygrac konkurs na pudlo roku :D),ale jakis progres niewatpliwie jest.

Co do rywala - dla mnie Widzew jest obecnie jedna z najslabszych druzyn w lidze. Pamietam mecz z pierwszej rundy i byl to najwiekszy antyfutbol jaki w tym sezonie widzialem. Taktyka byla prosta: zabrac pilke (wyciac/popchnac/sprowokowac - kazda metoda dobra jesli prowadzi do tego celu ;\) ) i ... kopac mocno na Grzelaka, a noz cos zrobi ... Teraz jak wiemy ... nie ma juz w Widzewie Grzelaka \:\) Odpowiedz raczej nasuwa sie sama. Acha i jeszcze - ostatnie "cos" z Wisla Plock (bo meczem tego nazwac nie sposob) jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza.

Podsumowujac moje typy:

Gajtek strzeli 1/10
Widzew nie strzeli 1/10
Korona wygra 8/10

Powodzenia wszystkim! \:\)

Do góry
#1144760 - 17/04/2007 15:12 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Mindman]
wafe(L)nica Offline
Wiara Gwarancja Wygranej

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 25975
Skąd: Debica - Bognor Regis
Belchatow - Groclin (1) 1,57 Coral.

Belchatow wygra bo :

-walczy o mistrza ,1 w historii klubu tytul moze stac sie faktem juz tego lata.
-chec rezwanzu za przegrana w Krakowie.
-swietna gra u siebie ,pokonali takie ekipy jak Legia 3:1 , Zaglebie Lubin 3:1 ,aktualnego mistrza i wicelidera na dzien
dzisiejszy.
-bo prawdopodonie Korona dzis zostanie liderem i motywacja podwojna bedzie znow okupic ten fotel.
-doping publicznosci.
-bo Gargula Ujek Nowak Boguski sa bardzo ale to bardzo grozni.
-bo lubie sobie dodawac podwojnej adrenaliny i ogladac przed tv hihi.

Dlaczego Belchatow nie wygra :

-bo Groclin to druzyna remisow a Belchatow juz dawno nie remisowal i jedynie to mnie rozprasza bo kazda passa ma jakis poczatek i koniec ale to nie znaczy ze w tym meczu musi byc remis ,ja wierze ze nie bedzie ze zobaczymy popis ladniej szybkiej gry gospodarzy.

-----------------------------------------------------------------

A dlaczego nie by Groclin ma zrobic niespodzianke :

-Nie widze tutaj niespodzianki pomimo tego iz Groclin sie spisuje dosc dobze ,wygrana z Legia w Warszawie ,dobry mecz w Lubinie ,i fuksiarski remis w Poznaniu nie robia na mnie wrazenia przed meczem z Belchatowem.
-Aha moze jedynie jakis przeblysk dziadzia Swierka i fuks Sikory.

Podsumowujac ,jak Belchatow mysli powaznie o tym tytule to takie mecze z przecietnymi ekipami u siebie powinien wygrywac.A wiec do boju GKS>

Do góry
#1144784 - 17/04/2007 15:36 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: wafe(L)nica]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
GKS.B- Groclin NO BET

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Belchatow ale... no wlasnie Groclin gra lepiej na wyjazdach a takze ma niebywala ilosc szczescia ktore w sporcie jest nieslychanie wazne
Jak to napisal moj poprzednik jeden fuks Sikory i niespodzianka gotowa:)

Do góry
#1144816 - 17/04/2007 16:03 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: wafe(L)nica]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: pawel Wafel


A dlaczego nie by Groclin ma zrobic niespodzianke :

-Nie widze tutaj niespodzianki pomimo tego iz Groclin sie spisuje dosc dobze ,wygrana z Legia w Warszawie ,dobry mecz w Lubinie ,i fuksiarski remis w Poznaniu nie robia na mnie wrazenia przed meczem z Belchatowem.
-Aha moze jedynie jakis przeblysk dziadzia Swierka i fuks Sikory.

Podsumowujac ,jak Belchatow mysli powaznie o tym tytule to takie mecze z przecietnymi ekipami u siebie powinien wygrywac.A wiec do boju GKS>


Nie uważam Groclinu za przeciętną drużynę, to po pierwsze!
W lidze jak dotąd przegrali tylko 3 mecze
Pod tym względem ustępują tylko krakowskiej Wiśle
3 razy przegrywał też Lubin
Groclin to nie tylko "fuksiarz" Sikora i "dziadek" Świr
Radzę przyjrzeć się dokładnej tej drużynie

GKS jest faworytem, ale ja sobie dziś odpuszczę ten mecz
Jedna porażka może się przytrafić każdemu, dwie porażki z rzędu na wyjeździe lidera ekstraklasy...
To mi daje do myślenia i jest taki znakiem drogowym STOP, odpuść sobie, przynajmniej dla mnie
Poza tym Nowaka, Boguskiego i paru innych graczy trzeba chwalić, ale też trzeba zauważyć, że są to gracze młodzi, nieopierzeni, którzy dopiero teraz zabłysnęli
Mogą oni nie udżwignąć ciężaru spotkania
Chciałbym się mylić, bo kibicuję GKS Bełchatów
Ale sympatia, a obstawianie to już dwie różne bajki

Do góry
#1144845 - 17/04/2007 16:32 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Dobra to już wiem jak wygląda sytuacja w Kielcach to mogę naskrobać kilka zdań na temat Koronki.
zaczne jednak od mojego krajana Mindmana. Po pierwsze to nie wiem czy oglądałeś cały mecz, ale ja byłem na stadionie w Łęcznej i Kiciński zagrał bardzo dobty mecz, naprawdę wraz ze znajomymi byliśmy w szoku gdyż jak na debiut zagrał świetne zawody. Bardziej bym się martwił o Pana Brzyskiego hasającego po lewej stronie. Jeszcze kilka słów o Trzeciakiewiczu, może i strzelił on bramkę w Łęcznej, ale moim skromnym zdaniem ten zawodnik jest bardzo przeciętny, wolny i jakoś tak nie chce mu się walczyć - taka panienka (nie mylić z Panenką)
Wracając do meczu, to Korona jesli chce wygrać ten mecz to powinna go wygrac w ofensywie i to napawa optymizmem gdyż chyba wreszcie odblokowali się napastnicy, strzela bramki Gajtek, Robak, Kowal i Bagnet . Wraca po kontuzji Sobolewski, który ma doskonałe dośrodkowania z lewego skrzydła, do tego dochodzi Bonin.
Patrząc na H2H to widać, ze Widzew nie ma szczęścia do Korony, gdzie poza jedyną wygraną w śmiesznym PE (i to w sumie szczęśliwie) same wtopy.
Ja osobiście ciągle zastanawiam się na zagraniem 1 po bądź nie bądź śmiesznym kursie i nie wiem czy nie lepszy jest over 2,5 gola. Obrona Kielczan (Golo, Kuś, Kiciński, Brzyski) znając życie straci jakąs bramką a moze i 2 ale z drugiej strony gra ofensywna Korony (ostatnie 4 mecze 10 bramek )
Warto jeszcze zaznaczyć, że przy wygranej nad Łódzkim Widzewem Kielczanie przynajmniej do jutra będą liderem Ekstraklasy, a prezes Klicki dobrze wie jaka to dla niego reklama więc motywacja będzie tylko czy Piłkarze to udźwigną.
Ja zakłądam sobie taki scenariusz: Korona i Zagłębie wygrywają, Bełcahtów remis z Dyskobolią i wszystkie 3 ekipy mają po 43 pkt. i Liga się robi niesamowicie ciekawa.
Aha jeszcze kilka słów do Mindmana, naprawdę uważałbym z typem na Widzew nie strzeli patrzac na obronę Kielczan.

Pozdro i Korona gol

Do góry
#1144885 - 17/04/2007 16:55 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja przypatruję sie dyskusji o meczu Korony i widzę, że większość skupia się na formacji defensywnej. Byłoby to uzasadnione, gdyby do Kielc zawitała Barcelona :D, albo zespół nastawiony na ofensywną grę. Widzew raczej schowa się za podwójną gardą i raczej otwartej gry prowadzić nie będzie.
Wobec powyższego ja bym zwrócił uwagę na linię pomocy, bo jej gra będzie kluczowa, przy załozeniu, że napastnicy złocisto-krwistych nie pójdą w ślady swoich odpowiedników z tych bardziej "klasowych" (do niedawna) ekip \:D
Jeśli Koronie uda się przenieść grę na połowę gości, to Widzew sytuacji strzeleckich zbyt wielu mieć nie będzie.
Co nie znaczy, ze nie wypracuje ich wcale, bo wypracuje i to niezależnie od tego kto będzie grać na tyłach w Koronie.
W mojej opinii wszystko jest w rękach/nogach/głowach złocisto-krwistych. Nie powinni oni się oglądać na Widzew, tylko stworzyć max sytuacji i max wykorzystać
Kurs 1.45 w moim odczuciu jest wart wzięcia
Ja oprócz tego zagrałem handi 1(-1)

Do góry
#1145167 - 17/04/2007 18:43 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Andrzej Rusko szef Ekstraklasy wnioskuje o unieważnienie uchwały Walnego Zjazdu PZPN stanowiącej, że w tym sezonie ligę opuszczą jedynie kluby zamieszane w korupcję, czyli Łęczna i Arka.
Decyzja ta została podjęta niezgodnie z prawem - argumentuje Rusko, a popiera go minister sportu Tomasz Lipiec.
Uchwały nie było na porządku obrad WZA - twierdzi Rusko i ma rację.
Statut PZPN jednoznacznie określa, że NWZA obraduje wyłącznie w przedmiocie spraw, dla których zostało zwołane.
Wynika z tego, że mieliśmy do czynienia z samowolką delegatów na WZA!

Mam nadzieję, ze ta informacja zasieje trochę popłochu wśród drużyn z końca tabeli, zwłaszcza tych ekip, ktore uwierzyły już, że nic im nie grozi w tym sezonie...

Do góry
#1145787 - 17/04/2007 20:50 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
drfocus

Calego meczu nie widzialem i zwracam honor jesli rzeczywiscie Kicinski zagral takie dobre zawody. Choc pamietajac go z rezerw ... \:\) No ale coz, moze zrobil postepy? (oby ;))

Co do typu,ze Widzew nie strzeli. Zdaje sobie sprawe,ze nasza obrona w tej chwili jest jednym wielkim eksperymentem. Po cichu licze jednak na to o czym pisal rowniez rene - ze ten mecz bedzie sie w zdecydowanej wiekszosci toczyl na polowie Widzewa Oczywiscie jakas kontra jest niewykluczona, z tym ze to co RTS prezentuje obecnie w ofensywie ... \:D Bez komentarza. Prawda jest taka,ze typ Widzew nie strzeli jest z samej definicji typem bardziej PRZECIW Widzewowi niz ZA Korona \:\)

Widze natomiast,ze zgadzamy sie co do potencjalu ofensywnego - vide: przebudzenia napastnikow

To chyba tyle gwoli wyjasnienia

Tak czy siak - kazdy inny wynik niz zwyciestwo Korony bedzie niespodzianka i to chyba nie podlega dyskusji \:\)

PS Tak na marginesie to niezla masowka na Koronke sie zrobila ... ;\) No,ale juz nie kracze ...

K O R O N A

Do góry
#1145826 - 17/04/2007 20:57 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Mindman]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
http://www.pilkanozna.pl/pn.php?dzial=news&id=68100


ciekawe ... moze chlopaki z Poznania napisza dwa slowa co o tym mysla? \:\)

Pzdr,

Do góry
#1145912 - 17/04/2007 21:20 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: PJ_8]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Originally Posted By: PJ_8
Originally Posted By: quincy

transfery mu nie wychodzą, psychologiem jest marnym,


Quincy co ty piszesz? Smudzie nie wychodza transfery? Słaby psycholog tez nie prawda.


Stary Widzew to był 11 lat temu. Jeżeli stosuje te same metody pracy co 11 lat temu to bardzo Ciebie przepraszam ale kto nie idzie naprzód ten się cofa i Smuda niestety tkwi 15 lat za murzynami polskimi bo do "wybitnych trenerów" jak to nazywasz Smude brakuje mu chyba dwa wieki. Wybitnymi trenerami są Benitez, Ferguson, Mourinho, Hiddink... Smuda trzeba sobie to powiedzieć jasno jest zwykłym wiesniakiem a brak jekiegokolwiek stylu to jesgo styl. Koniec bo to nie temat o tym panu ale oczywiście szanuje Twoje zdanie bo jakby każdy myślał tymi samymi kategoriami to świat byłby nudny. Pozdro!

Do góry
#1145919 - 17/04/2007 21:24 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Mindman]
Iwo R Offline
enthusiast

Meldunek: 15/12/2004
Postów: 299
Originally Posted By: Mindman
http://www.pilkanozna.pl/pn.php?dzial=news&id=68100


ciekawe ... moze chlopaki z Poznania napisza dwa slowa co o tym mysla? \:\)

Pzdr,

czyli z deszczu pod rynne...

Do góry
#1145965 - 17/04/2007 21:31 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: quincy]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
To ja też dodam 3 słowa odnośnie warsztatu trenera Smudy i w 100% zgadzam się tutaj z quincy. Metody szkoleniowe Smudy od jakiś 10 lat się nie rozwijają. Jedynym jego atutam jest motywacja, choć i tu też sprawa nie wygląda do końca tak wesoło. Metody trenera Smudy mozna streścić w jednym zdaniu "Zapierd.... ile wlezie, bo jak nie będziesz zapierd.... to Cię wyj.... ze skłądu i za ch.... u mnie już nie zagrasz" \:D Jeśli w przypadku młodych piłkarzy to się jeszcze moze sprawdzać to taki Reiss nie pozwoli sobie na taką konwersacje. przysłość jest w takich tenerach jak Michniewicz, Stawowy, Wieczorek, Probierz. Trenerzy, którzy jeżdzą na staże, oglądają mecze analizują w swoich laptopach każdy szczegół, bez problemu posługują się testerami.
A co do zamiany na trenera Janasa to ja bym powiedział "zaminił stryjek siekierke na kijek" ale obym się mylił bo tacy kibice jak w Poznaniu zasługują na ekipe, któa będzie walczyła o największe splendory!!

Do góry
#1146703 - 18/04/2007 01:05 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Mindman]
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
Originally Posted By: Mindman
http://www.pilkanozna.pl/pn.php?dzial=news&id=68100


ciekawe ... moze chlopaki z Poznania napisza dwa slowa co o tym mysla? \:\)

Pzdr,



tyle, tylko, że już coraz mniej osób toleruje Pana Smudę...
kumple mówią, że pójdą na mecz jak zmienią trenera...

ja sam nie mogę tego oglądać... zesztą nie ma co tutaj się rozpisywać... jaki jest Smuda kązdy wie... dla niego jedynym argumentem przed meczem z Groclinem było to, że będą kibice i będzie ich dużo...

tylko, że kibice meczów nie wygrywają...
a co do Janasa... ja raczej do niego nic nie mam... wiem tylko, że dzięki niemu mogłem oglądać Polskę w trzech meczach na Mistrzostwach Świata


a co do stawiania na Lecha... to już się naciąłem na tym i to nieźle... Lech wygrywa jak się mecz ułoży (czyli jak z Koroną, przypadkowa bramka, słupek Korony)

Do góry
#1146816 - 18/04/2007 01:24 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kamasss]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: kamasss
Originally Posted By: Mindman



a co do Janasa... ja raczej do niego nic nie mam... wiem tylko, że dzięki niemu mogłem oglądać Polskę w trzech meczach na Mistrzostwach Świata



Czlowieku dzieki niemu mogles sie wstydzic jako Polak, a nie ogladac trzy mecze z udzialem Polakow!!!
Widze ze juz w naszym kraju przyzwyczailismy sie ze sam awans jest narodowym sukcesem i juz wiecej nie ma co wymagac
A co do samego Lecha to prawda ze jest wielkim rozczarowaniem bo przed sezonem sam myslalem ze bedzie walczyl o najwyzsze trofea
Ale na pocieszenie Ci powiem ze w Warszawie i Krakowie maja jeszcze wieksze problemy:)

Do góry
#1147364 - 18/04/2007 03:26 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Inzaghi78]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
P.Reiss prawdopodobnie jednak zagra jutro od początku meczu.

Do góry
#1147470 - 18/04/2007 03:50 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Inzaghi78]
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: kamasss
Originally Posted By: Mindman



a co do Janasa... ja raczej do niego nic nie mam... wiem tylko, że dzięki niemu mogłem oglądać Polskę w trzech meczach na Mistrzostwach Świata



Czlowieku dzieki niemu mogles sie wstydzic jako Polak, a nie ogladac trzy mecze z udzialem Polakow!!!
Widze ze juz w naszym kraju przyzwyczailismy sie ze sam awans jest narodowym sukcesem i juz wiecej nie ma co wymagac


Człowieku zastanów się co piszesz... zresztą pisząc tamto zdanie liczyłem się z tym, że pojawią się takie głosy... to normalne. Wiem, że Ty byś chciał widzieć Polaków w półfinale, a najlepiej jakby wygrali finał... przecież to nie dorzeczne... lepiej nie jechać na MŚ i nie zagrać trzech meczy jeżeli ma się ich nie wygrać...

W takim razie powiedz po co jadą 32 drużyny skoro tylko jedna wygra, a tylko cztery będą w półfinale. Niech od razu jedzie tylko jedna.

Wiadomo, że bym chciał, żeby Polska wygrywała na MŚ i żeby były inne wyniki, ale na Boga nie można mieć wszystkiego. Opanuje się ludzie tak myślący. I nie chodzi o to, że awans jest sukcesem i to mi wystarczy... poprostu trzeba się cieszyć z tego co jest, a nie wiecznie narzekać i szukać wszędzie problemów.

Ja się za Polską drużynę nie wstydziłem i cieszyłem się, że mogę obejrzeć trzy mecze na MŚ. I za to dziękuję Janasowi jak i Engelowi.
Węgrzy mający bogatą tradycję piłkarską, już dawno nie mieli okazji oglądać swojej drużyny na takiej imprezie, a my... jak nie awansują to źle, jak awansują i nie wygrają to też źle... heh Polacy... jak zimno to źle, że zimno... jak ciepło to narzekają, że gorąco i nie da się wytrzymać...

dobra to nie miejsce na taki wątek, ale zastanówcie się co niektórzy co mają podobne zdanie do kolegi, który raczył zacytować moją wypowiedź...
nie przytoczyłem praktycznie żadnych argumentów, żeby poprzeć moje zdanie, ale uznałem, że gdybym się rozpisał to i tak by to nic nie dało...

Do góry
#1147770 - 18/04/2007 07:04 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus

Ja zakłądam sobie taki scenariusz: Korona i Zagłębie wygrywają, Bełcahtów remis z Dyskobolią i wszystkie 3 ekipy mają po 43 pkt. i Liga się robi niesamowicie ciekawa.
Pozdro i Korona gol


Scenariusz ciekawy, ale przy takich wynikach
Korona zostanie "niedzielnym" liderem
Dokładnie wtorkowym \:D
W każdym razie póki co gratuluję
No i ta kiwka Trzeciakiewicza, chyba od Trzeciaka się nauczył \:D
Sam jestem zadowolony bo typki siadły 1, 1(-1) i 2 na Legię

Jutro, a właściwie już dziś:
Lecha i Wisłę odpuszczam, bo kursy kaprawe
Arka nie wiem o co gra, więc też odpuszczam
GKS tym razem nie ruszam - opis wcześniej
ŁKS - Cracovia nie mam bladego pojęcia

Zostaje Lubin... który w Zabrzu nie za bardzo wygrywać umie
Kurs bardzo fajny na Lubin, ale zobaczę, co inni w tej kwestii mają do powiedzenia

Do góry
#1147849 - 18/04/2007 14:40 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
No nie wiem Rene czy Twoj typ na porazke Gornika jest dobry mozna by sie nad tym zastanowic??? jest to na pewno druzyna ktora jest w stanie sprawic niespodzianeke o czym ostatnio miala okazje przekonac sie Legia- jest to mecz ktorego ja akurat nie dotykam - mimo to zycze powodzenia!

Do góry
#1147901 - 18/04/2007 15:21 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: gremlin]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Może kilka słów odnośnie mecz ŁKS Łódź-Cracovia Kraków. W bardzo przykrych okolicznościach przyjdzie dzisiaj grać zawodnikom Łódzkiego Klubu Sportowego ponieważ w ponidziałek zmarł ojciec jednego z piłkrzy.Młody utalentowany,strzelec bramki w Lubinie Adam Marciniak. ( [*]) Ja jednak mimo wszystko wierze,że piłkarze poprzez tą wiadomość zmobilizują się jeszcze bardziej niż na normalny mecz ligowy i odniosą zwycięstwo nad Cracovią składają jednoczesnie hołd pamięci dla ojca piłkarza.
Jednak wygrać wcale nie będzie tak łatwo. Cracovia przed tygodniem wygrała u siebie z liderem OE GKSem Bełchatów 2:1.W dzisiejszej kadrze na mecz zabraknie kapitana ŁKSu Zdzisława Leszczyńskiego ale tą luke w obronie wypełni powracający po kontuzji Tomasz Kłos.Dzisiaj ŁKS zagra ofesywniej ponieważ wyjdzie ustawieniem 4-4-2 z napastnikami Arifoviciem i Cieślińskim. Jak wiemy zawsze trener Chojnacki decydował się grać tylko Arifoviciem z przodu.Ale nie na nich chciałem zwórcić uwagę lecz na środkowego pomocnika litwina Mariusa Kizysa który jest w rewelacyjnej formie! Bardzo dobre zawodych rozegrał już w Lubinie i dzisiaj może na prawde przyczynić się do tego,że ŁKS wygra ten mecz.
Na pewno grają dwie bardzo dobra ''jedenstki'' i moim zdaniem wynik będzie oscylował koło remisu. Jednak wierze,że piłkarze zmoblizują się tak jak mówią i odniosą zwycięstwo 1:0 2:1.

Wyparo-Marciniak,Kłos,Hajto,Przybyszewski-Magiera,Wilk,Kizys,Madej -Cieślinski,Arifović

Cabaj-Radwański,Wiśniewski,Skrzyński,Wacek-Szwjdych,Nowak,Giza,Bojarski -Moskała,Pawlusinski.

Do góry
#1149080 - 18/04/2007 21:45 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: drfocus]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385


Długo analizowałem mecze 22 kolejki i zdecydowałem się postawić na mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin. Walczące o mistrzostwo kraju Zagłębie ostatnio nie gra najlepiej zdobywając w dwóch ostatnich spotkaniach zaledwie 1 pkt. W remisowym meczu z ŁKS bardzo słabo zagrała defensywa która w efekcie dała sobie strzelić wyrównującą bramkę w końcówce spotkania. Szkoleniowiec Zagłębia - Michaniewicz usprawiedliwia postawę swoich piłkarzy "Do zawodników zaczyna docierać o jaki cel walczymy i ich to paraliżuje". Zapewne jest to problem jednak myślę, że nie w nim tkwi problem. Zagłębie jak każdą drużynę dopadł spadek formy, która mam nadzieje, że wraz z dzisiejszym meczem zacznie się stabilizować na wyższym poziomie. Co do Górnika to ma on o wiele większe problemy niż słabszy okres gry. Trener Motyka ma poważne problemy z ustawieniem linii obrony. Z powodu kontuzji nie zagra filar obrony Tomasz Prasnal, jak też Damian Seweryn i Jacek Paszulewicz którzy doznali kontuzji w ostatnim meczu. Myślę, że mimo lepszej ostatnio postawy drużyna Górnika w dzisiejszym meczu dozna porażki z walczącymi o eur. puchary Lubinianami. Stawiam 2/10 po kursie 2,05.

Euro 2012

Do góry
#1149602 - 19/04/2007 00:39 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: Tijk]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Taki test maly zrobie - zobacze czy to tez usuniecie bez sladu ...

Widzialem na tym forum co najmniej 1000 bardziej nadajacych sie do usuniecia postow niz moj wczorjaszy ... Nawet nie wiem co napisac - post byl,a tak jakby go nie bylo - normalnie czary ... A modzi to czarodzieje? ... Nawet zadnej adnotacji/informacji ... Dlaczego tak sie stalo - tylko ciach i nie ma ... Ktos cos napisal, a tego nie ma ... Po prostu PARANOJA :/ Moze ktos mi napisze CO BYLO NIE TAK W TYM POSCIE? ...

Do góry
#1150365 - 19/04/2007 03:22 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kfjatek]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: kfjatek
----------
Ja gram singielki na Zagłębie i Legie po satysfakcjonujących mnie kursach 2.1

I tego dubelka tylko już X2 w obu przypadkach, gram grubo.

Zabrze ambitne, waleczne - aż pozazdroszcze kibicom Górnika, ale myślę iż Zagłebiu nie dadzą rady. Kontuzjowany Paszulewicz i Prasnal (?) w ekipie gospodarzy. Ktoś powie, z Legią też byli skazani na pożarcie - a mnie fakt ich wygranej w tamtym meczu, jeszcze bardziej przekonuje iż 2 raz z rzędu po prostu nie wygrają.

Legia jak to Legia, pewnie wymęczy \:\) Gram tutaj też hc 1:0 na X i correct 0:1

\:\) 0:3 0:3

Euro w Poznaniu! \:\)

Do góry
#1151091 - 19/04/2007 15:16 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: kfjatek]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Korona krótko cieszyła się prowadzeniem, bo Zagłębie Lubin i GKS Bełchatów także dopisały sobie 3 oczka. Wygrały także Legia, Wisła i ŁKS, więc w czubie bez zmian

Trochę mi żal piłkarzy Korony, bo ledwo wyszli spod prysznica, a już trzeba wyruszać na podbój stolicy ;\)
Już jutro (piątek) mecz Legia - Korona

Przed złocisto-krwistymi trudne zadanie zatrzymania "Nędzy" Włodarczyka, który odzyskał formę strzelecką

Tempa takie, że człowiek nie wyrabia się z pisaniem analiz :D, a co dopiero piłkarze

Do góry
#1151153 - 19/04/2007 15:57 Re: Orange Ekstraklasa - 22 kolejka (17-18.04) [Re: rene]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: rene


Trochę mi żal piłkarzy Korony, bo ledwo wyszli spod prysznica, a już trzeba wyruszać na podbój stolicy ;\) Już jutro (piątek) mecz Legia - Korona

Tempa takie, że człowiek nie wyrabia się z pisaniem analiz :D, a co dopiero piłkarze


Masz rację rene. Częstotliwość rozgrywania meczów przez Korone ostatnio jest zabójcza. Oglądałem uważnie mecz z Widzewem (3-0) i było trochę widoczne przemęczenie w szeregach ekipy Wieczorka. Można je było zauważyć na przykład w sytuacji kiedy Gajtkowski dostał przypadkiem piłkę w środku boiska i...nie miał siły aby odstawic goniącego go obrońcę i popędzić z nią w strone bramki rywala. Jedno o co mogą być spokojni kielczanie to defensywa bo Mielcarz jest w b.d.formie a na mecz z Legią wracają do składu wraca Hernani (poza nim kontuzje wyleczyli już też Marek Szyndrowski oraz Robert Bednarek). Ciekawy jestem czy Legia wykorzysta swoją szansę na "podgonienie" czołowki i wygra w piątek u siebie z Koroną. Nie przeceniałbym jednak dwóch ostatnich wygranych bo przeciwnicy delikatnie mówią byli z drugiej półki. Zobaczymy...

PS: Korona gra ligę w piątek więc reważ PP zagra najprawdopodobniej już we wtorek (24.04). Moim zdaniem, to dopiero będzie "mecz sezonu" dla kielczan. W pierwszym meczu wygrali z Płockiem 3-2.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Irek, kemp, alfa, Lukasz111, Sensei, ElNinho[mmdea], VVega, Akhu, latajaca_holenderka), 4394 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582744 Postów

Najwięcej online: 4480 @ Dzisiaj o 20:50