Euro 2008 - Grupa A

Posted by: Logan

Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 06:45

GRUPA A

1.Czechy
2.Portugalia
3.Szwajcaria
4.Turcja

7. czerwca 18:00 Szwajcaria : Czechy
7. czerwca 20:45 Portugalia : Turcja
11. czerwca 18:00 Czechy : Portugalia
11. czerwca 20:45 Szwajcaria : Turcja
15. czerwca 20:45 Szwajcaria : Portugalia
15. czerwca 20:45 Turcja : Czechy

Czechy:

Lista zawodników »

Selekcjoner: Karel Bruckner »

Bramkarze

* Jaromír Blažek »
* Petr Cech »
* Daniel Zítka »

Obrońcy

* Marek Jankulovski »
* David Rozehnal »
* Tomas Ujfalusi »
* Zdeněk Pospěch »
* Michal Kadlec »
* Zdenek Grygera »

Pomocnicy

* Radoslav Kováč »
* Tomas Galasek »
* Jan Polak »
* Jaroslav Plasil »
* David Jarolim »
* Tomáš Sivok »
* Marek Matějovsky »
* Rudolf Skacel »

Napastnicy

* Jan Koller »
* Milan Baroš »
* Stanislav Vlček »
* Martin Fenin »
* Libor Sionko »
* Václav Svěrkoš »

Portugalia:

Selekcjoner: Luiz Felipe Scolari »

Lista zawodników »

Bramkarze

* Quim »
* Rui Patricio »
* Ricardo »

Obrońcy

* Miguel »
* Fernando Meira »
* Paulo Ferreira »
* Ricardo Carvalho »
* Pepe »
* Jose Bosingwa »
* Bruno Alves »
* Jorge Ribeiro »

Pomocnicy

* Armando Petit »
* Simao Sabrosa »
* Deco »
* Miguel Veloso »
* Nani »
* Joao Moutinho »
* Ricardo Quaresma »
* Raul Meireles »

Napastnicy

* Nuno Gomes »
* Cristiano Ronaldo »
* Hugo Almeida »
* Helder Postiga »

Szwajcaria

Selekcjoner: Jakob Kuhn »

Lista zawodników »

Bramkarze

* Pascal Zuberbuehler »
* Diego Benaglio »
* Eldin Jakupović »

Obrońcy

* Stephane Grichting »
* Patrick Mueller »
* Stephan Lichtsteiner »
* Johan Djourou »
* Philippe Senderos »
* Ludovic Magnin »
* Philipp Degen »
* Christoph Spycher »

Pomocnicy

* Ricardo Cabanas »
* Valon Behrami »
* Hakan Yakin »
* Daniel Gygax »
* Tranquillo Barnetta »
* Benjamin Huggel »
* Gelson Fernandez »
* Gökhan Inler »

Napastnicy

* Eren Derdiyok »
* Marco Streller »
* Alexander Frei »
* Johan Vonlanthen »


Turcja

Lista zawodników »

Selekcjoner: Fatih Terim »

Bramkarze

* Volkan Demirel »
* Rüstü Recber »
* Tolga Zengin »

Obrońcy

* Hamit Altintop »
* Asik Emre »
* Sabri Sarioglu »
* Servet Cetin »
* Gokhan Zan »
* Emre Güngör »
* Hakan Balta »

Pomocnicy

* Belözoglu Emre »
* Arda Turan »
* Akman Ayhan »
* Tümer Metin »
* Ugur Boral »
* Mehmet Topul »
* Mehmet Aurelio »
* Karadeniz Gökdeniz »

Napastnicy

* Mevlut Erding »
* Nihat Kahveci »
* Tuncay Sanli »
* Semih Sentürk »
* Kazım Kazım »
Posted by: devlin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 14:53

Niech ktos mi powie czemu na czechow taki wysoki kurs w betfair 2.9. Rozumiem ze szwajcarzy to gospodarze. Ale zeby byli teoretycznie wiekszym faworytem w tym meczu.
Posted by: Valverde

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 15:13

Według mnie kurs na powyższe spotkanie oprócz argumentu, który podałeś, jest taki a nie inny z uwagi na obecną kadrę Czechów, w której mocno osłabiona jest linia pomocy. Brak Nedveda oraz Rosickiego nie pozostaną bez śladu i mogą mieć decydujący wpływ na wynik meczu.

Inna sprawa, że z dwójki gospodarzy, to właśnie Szwajcarii daje się większe szanse na awans do następnej fazy turnieju. Decydujące pod tym kątem będzie najprawdopodobniej dzisiejsze spotkanie, gdyż dla Turcji, chyba całkiem słusznie rezerwowane jest ostatnie miejsce w grupie. Dlatego też starciu z o wiele bardziej rutynowaną ekipą Portugalii, piłkarze znad Bosforu nie powinni mieć dzisiaj żadnych szans.

W związku z powyższym na dzisiaj typuję:
Szwajcaria - Czechy 1 @ 2.88 BF 6/10
Portugalia - Turcja 1 @ 1.73 BF 8/10

---------------
Euro 2008 0/0 +/-0.00
Posted by: raiders_

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 15:48

Dokladnie jak przedmowca ,ale chcialem cos dodac.
Na kazdych mistzrostwach czy to Me czy MS w meczu otwarcia zawsze bardzodobrze prezentuje sie zespol nizej notowany (kopciuszek/dog)
Sadze ze i dzisiaj bedzie tak samo.Niewatpliwie czesi sa duzo wyzej notowani niz Szwajcaria i to ona wystepuje poniekat w roli tego kopciuszka.
Po 2 sa gospodarzami motywacja ogromna aby dobrze wypasc w 1 meczu i zdobyc chocby punkt i mysle ze uda im sie to no 80% ,a czy wygraja ... bardzo mozliwe .
Dlatego ja asekuracyjnie Szwajcaria 1X ,bo czesi mimo oslabien znacznych na boisku sie nie poloza i opalac sie nie beda .

W 2 spotkaniu wynik tylko jeden wygrana Portugali ktora planuje wysoko zajsc w tych ME ...
Posted by: mgr

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 17:47

Originally Posted By: raiders_
Dokladnie jak przedmowca ,ale chcialem cos dodac.
Na kazdych mistzrostwach czy to Me czy MS w meczu otwarcia zawsze bardzodobrze prezentuje sie zespol nizej notowany (kopciuszek/dog)
Sadze ze i dzisiaj bedzie tak samo. Niewatpliwie czesi sa duzo wyzej notowani niz Szwajcaria i to ona wystepuje poniekat w roli tego kopciuszka.
Po 2 sa gospodarzami motywacja ogromna aby dobrze wypasc w 1 meczu i zdobyc chocby punkt i mysle ze uda im sie to no 80% ,a czy wygraja ... bardzo mozliwe .
Dlatego ja asekuracyjnie Szwajcaria 1X ,bo czesi mimo oslabien znacznych na boisku sie nie poloza i opalac sie nie beda .

W 2 spotkaniu wynik tylko jeden wygrana Portugali ktora planuje wysoko zajsc w tych ME ...


huhu :-)
Wybrałem sobie trzy kwiatki

(Kolejność od góry-do dołu)

Kwiatek numer 1 - \:D
Kwiatek numer 2 - \:D
Kwiatek numer 3 - \:D

Ok, skupmy się na kwiatkach nr 2 i 3.
Szwajcarzy są zajebiście zmotywowani, a Czesi przyjeżdżają w sumie wyluzowani. Jak coś wygrają to fajnie, jak nie, to też fajnie, bo... 'it's all about football and fun' \:D \:D Jak ktoś wyjeżdża mi na mistrzostwach Europy, że ktoś ma większą motywację od drugiej drużyny, to jedyne słuszne, co mogę powiedzieć to - \:D
A Portugalia PLANUJE wysoko zajść na tych ME? W grupie eliminacyjnej też planowali nas pozamiatać i im to średnio chyba wychodziło.


Ja osobiście uważam, że Czesi to duża lepsza drużyna i jakoś mnie nie przekonuje że "gospodarzom pomagają ściany". Na chwilę obecną myślę o czymś w okolicach remisu, ale do meczu jeszcze kupa czasu.
A Turasów to nigdy nie lekceważyć. To stuknięta nacja brutali, dobrych techników i wariatów. Są w stanie zamieszać na pewno.
Posted by: devlin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 17:52

Dla mnie rowniez czesi sa po prostu lepsi i motywacji to im nie zabraknie po takim kursie tylko czesi. Raczej w drugim spotkaniu spodziewam sie "niespodzianki"

A wiec typy

czesi po kursie 2.96
remis portugali po kursie 3.55
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 17:55

Presja pod jaka bez wątpienia będą reprezentacje Szwajcari i Czech będzie ogromna. Nie dość że to spotkanie zainauguruje mistrzostwa to wielce prawdopodobne że wynik zadecyduje w dużej mierze która drużyna awansuje dalej. Obie ekipy mają nadzieje zrealizować ten cel, zatem podejdą ostrożnie do meczu. Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Za Szwajcarami przemawia po pierwsze to że są gospodarzami turnieju, po drugie poczynili postępy, co przyczyniło się do tego że szwajcarzy ostatnimi laty przestali być anonimowymi graczami i dzięki postępowi nie muszą być skazani wyłącznie na to że będą pomagały im ściany. Czesi to drużyna zdecydowanie bardziej doświadczona, ale pozbawiona kluczowych ogniw Rosickiego i Nedevda, lecz mimo wszystko „piłkarsko” lepsza od swoich rywali. Absencje wspomnianej dwójki z cała pewnością odbiją się na jakości kreowanych akcji, a Koller i Baros nie błyszczą jak za dawnych lat. Szwajcarzy mimo iż ewoluowali staną przed trudnym zadaniem by potwierdzić swoją wyższość nad rywalem. Defensywna czeska jest dobrze zorganizowana plus do tego Cech w bramce. Żadna z drużyn nie będzie chciała przegrać pierwszego spotkania, obie zagrają więc zachowawczo, ofensywa Czechów nie sieje już takiego postrachu jak kiedyś, a dobrze współdziałająca defensywna nie powinna dopuścić Szwajacarów do wielu sytuacji bramkowych. Po za tym mecze otwarcia nie słyną z festiwali strzeleckich, dlatego proponuję:

b]Szwajcaria - Czechy[/b]
Ilość goli: 0-2
1,55
Posted by: Platini

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:08

mgr - niby tak tylko należy dodać jak wygląda historia ME ;\)
Dotychczas w meczach otwarcia gospodarze przegrali raz! (Portugalia z Grecją)
Osobiście skłaniam się do zagrania na gospodarzy. Grają bardzo ciekawy wg mnie futbol,
jest kilku chłopaków którzy potrafią poprowadzić resztę do zwycięstwa.
Czesi osłabieni, bez swoich największych gwiazd. Mimo tego oczywiście silna drużyna z którą trzeba się liczyć.
Kurs na gospodarzy wynosi 2.9 i obok niego nie przejdę obojętnie.

Dodać należy, ze na ostatnich MŚ Szwajcaria nie straciła bramki z gry ! odpadła dopiero po rzutach karnych.
Oczywiście dużo czasu upłynęło od tego momentu jednak daje się zauważyć zwyżkę formy Szwa
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:13

Szwajcaria - Czechy

Trzeba wziąć pod uwagę fakty, a fakty są dla Pepików brutalne. Jedyną formacją, która jako tako się prezentuje jest defenywa z Cechem na czele. Im dalej wprzód tym ciemniej. Pomoc zupełnie bezbarwna. Gdzie czasy Smicera, Nedveda, Poborskiego ? Ponad to nie ma ich najlepszego zawodnika i jednocześnie mózgu drużyny - Rosickiego. Atak wygląda na melodię przeszłości. Baros w tym roku nie zdobył żadnej bramki dla Portsmouth. Z kolei Koller strzelił tylko dwie w Norymberdze. Poza tym ma już swoje lata, a sam wzrost to nie wszystko.

Z drugiej strony Szwajcarzy. Na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale pozory mylą. Pamiętajmy, że na ostatnich MŚ w czterech meczach nie stracili ani jednej bramki, a w 1/8 przegrali dopiero po karnych. Dzisiaj zagra praktycznie ta sama drużyna, z tą różnicą, że bardziej doświadczona. O bramkarzu za wiele nie mogę powiedzieć, bo dokładniej nie przyglądałem się jego grze. Ale już obrona wygląda naprawdę solidnie. Parę stoperów tworzą Muller z Lyonu i Senderos z Arsenalu. Na lewej stronie ofensywnie usposobiony Magnin ze Stuttgartu. W pomocy mają kreatywnych Behramiego i przede wszystkim Barnettę, który według mnie niedługo wyląduje w dużo lepszym klubie niż Leverkusen. W odwodzie zostają chociażby Yakin i Vonlanthen. W ataku Frei - o nim zostało już napisane wiele w temacie ogólnym.

Pewny niepokój może budzić fakt, że gospodarze od dwóch lat nie grali meczu o stawkę, ale po wyjściu na boisko nikt o tym nie pamięta tylko skupia się na grze.

Osobiście zagrałem 1X i under 2.5. Obie drużyny solidne w defensywie, ze wskazaniem na Czechów. Ofensywa chyba minimalnie lepsza u Szwajcarów. Mecz otwarcia, nikt tutaj raczej nie rzuci się do szaleńczych ataków od początku, bo nawet remis nie przekreśla szans żadnej z ekip.
Posted by: rafal08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:14

A Portugalia PLANUJE wysoko zajść na tych ME? W grupie eliminacyjnej też planowali nas pozamiatać i im to średnio chyba wychodziło

Cud bedzie jak z grupy wogole wyjda .Ciepło jest żel sie rozpusci i Turcja im dokopie.A tak ogólnie to nic wielkiego nie prezentuja by ich grac po takim kursie
Posted by: mgr

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:23

Co do Szwajcarów i ich presji chciałbym jeszcze dodać, że mają młodziutki zespół. To nie jest takie proste.. Nie zdziwię się jak im się zatrzęsą po prostu nogi - nie żartuję :-)

Nie doceniacie Czechów. Wiem, że nie ma już Smicera, Nedveda, a przede wszystkim brakuje Rosickiego.. Ale jest Sionko, jest Plasil. To też są dobrzy piłkarze.

Najgorsze, co mogą pepiki zrobić, to grać głupie piły na Kollera - wtedy zgubią swoje atuty i raczej kupa z tego wyjdzie, że tak powiem. Nie jest tak, że Janka nie doceniam, bo to jest swojego rodzaju magik \:\) Jak mu dobrze będą spadały na głowę piłki, to nie będzie też co zbierać. Fajną pracę wykonuje też w... defensywie ;\)

Ciekawe ile szans od Breucknera dostanie młody Martin Fenin - mój cichy faworyt ;\)
Posted by: Pewniok

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:40

W meczu otwarcia zdecydowanie Szwajcarzy nie przegrają... ale czy kurs 1.40 warty grania to nie wiem. Czesi nie mają juz takiego składu i przede wszystkim formy jak kiedyś i moim zdaniem będzie stać ich tutaj maksymalnie na remis. Gospodarze to gospodarze i raczej nie powtórzy się sytuacja sprzed czterech lat. W przypadku Austriaków ściany to jedyny argument, Szwajcarzy do tego mogą dorzucić wcale nie słaby skład.

W drugim meczu również widzę remis. 1.60 na Portugalię zupełnie nie do grania. Niby defensywa Turków to nieznane nazwiska, ale solidni ligowcy, którzy na pewno odpowiednio zajmą się Ronaldo i resztą. A w razie czego Tuncay, Nihat i Aurelio pokuszą się o wyrównującą bramkę \:\) Czuję tu sensację, bo Turcy potrafią wystrzelić tak jak z 4:1 w Grecji, ale to jednak już główny turniej i trudniejszy rywal no i do końca niewiadoma forma i taktyka obu drużyn.

Jesli miałbym cos grać to za drobne single na dokładne wyniki na obydwa mecze - 1:1. Myslę, ze przynajmniej w jednym taki padnie.
Posted by: gajus_bonus

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:48

Tuncay, Nihat i Aurelio... a ja mowie ronaldo quaresma simao i deco... co ty mi tu wyjezdzasz z jakimis turkami portugalia pozamiata turcje ze zbiera nie bedzie co, po za tym wiekszosc turkow to debiutanci na duzej imprezie beda mieli pelne portki zanim na boisko wejda... 3:0 dla portugali inaczej byc nie moze i nie 1.60 tylko 1.78 na williamie hillu.
Posted by: kardynal20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 18:56

Pilka nozna-ME 2008 | posiadanie piłki 1.druzyny w % : mniej/więcej
Info Spotkanie - + Dzień/godz.
2005 Szwajcaria-Czechy (48.5) 1,85 1,85 7.6./18:00
2010 Portugalia-Turcja (57.5) 1,85 1,85 7.6./20:45

ciekawe zakladyz fortuny

w 1 meczu ciezki wybor ale mysle ze delikatna przesada faworyzowac szwajcarow na granie posiadania pilki 49 %, czesi przeciez nie stana i nie beda czekac na kontratak dlatego biorac na moj rozum pepiki osiagna minimalne posiadanie pilki tj 42 % wiec tutaj typ na -

co do meczu portulaczykow to mysle ze o wiele pewniejszy typ i mysle ze spokojnie mozna grac + 57.5 % nie oszukujmy sie ale turcy gwiazdami posiadania pilki przy nodze nie sa, bede liczyli na kontrataki i bledy portugali w obronie, jak dla mnie typ na powyzej jest bardzo dobry do grania, portugalia nie raz nie dwa pokazala ze z pilka przy nodze czuje sie najlepiej a ze ma ludzi ktorzy to potrafia to tak tez beda czynic, roznica klas pomiedzy tymi druzynami jest duza zarowno w umiejetnosciach jak i w zgraniu druzyny
Posted by: micha$

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 19:03

Originally Posted By: Pewniok
W meczu otwarcia zdecydowanie Szwajcarzy nie przegrają... ale czy kurs 1.40 warty grania to nie wiem.

Też tak uważam, bo z tego co pamiętam mecze otwarć różnych mistrzostw często kończą się niespodziankami (np. Portugal 1 - 2 Greece, France 0 - 1 Senegal itp.).
Posted by: Wolf

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 19:47

Szwajcaria (+0) @2.00 lub Szwajcaria @2.8 wygląda bardzo dobrze wg mnie. Czechy jadą troche na marce sprzed paru lat. Teraz już nie mają takiego składu jak kiedyś a Szwajcaria niedość że gra u siebie to ich skład jest oparty na zawodnikach którzy na mistrzostwach świata nie stracili nawet bramki. Teraz są dwa lata starsi, bardziej doświadczeni, grają u siebie.
Drugi mecz nie do grania wg mnie. Osobiście poczekam na live i wtedy zaatakuje najwyżej
Posted by: Wolf

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 19:51

Originally Posted By: rafal08
A Portugalia PLANUJE wysoko zajść na tych ME? W grupie eliminacyjnej też planowali nas pozamiatać i im to średnio chyba wychodziło

Cud bedzie jak z grupy wogole wyjda .Ciepło jest żel sie rozpusci i Turcja im dokopie.A tak ogólnie to nic wielkiego nie prezentuja by ich grac po takim kursie


jeśli dla ciebie cudem będzie wyjście Portugalii z grupy to zastanawia mnie czym jest np. wygrana Grecji w Euro 2004. Portugalia jak gra tak gra ale na wielkiej imprezie za czasów Scolariego jeszcze nie zawiodła
Posted by: rivex

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:18

Originally Posted By: rafal08

Cud bedzie jak z grupy wogole wyjda .Ciepło jest żel sie rozpusci i Turcja im dokopie.A tak ogólnie to nic wielkiego nie prezentuja by ich grac po takim kursie


Żel i żel. Tylko, że każdy team na ME chciałby mieć Ronaldo w swoim składzie. I nie musi wyjść mu każdy mecz. Wystarczy, że jest na boisku. Z pewnością będzie mocno kryty ale w ten sposób jego koledzy mogą mięc trochę więcej miejsca. A umiejętności posiadają...
Ja na Turków nie liczę. Jakoś nie grają konsekwentnie i łatwo ich wyprowadzić z równowagi. Mogą się posypać kartki bo oni bawić się nie będą.

Ale gadanie jakoby cudem było wyjście z grupy przez Portugalię jest trochę dziwne.
A ciepło to już na pewno nie jest w Genewie, gdzie będą grali. Teraz jest jedynie 14 stopni i 80% prawdopodobieństwa, że bedzie padać.
Ogólnie pogoda w Szwajcarii może być różna w najblizszych dniach. Temperatura oprócz dzisiejszego dnia 17-23 stopni ale niemal każdego dnia mozliwy deszcz.
Posted by: rafal08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:29

Originally Posted By: Wolf
Originally Posted By: rafal08
A Portugalia PLANUJE wysoko zajść na tych ME? W grupie eliminacyjnej też planowali nas pozamiatać i im to średnio chyba wychodziło

Cud bedzie jak z grupy wogole wyjda .Ciepło jest żel sie rozpusci i Turcja im dokopie.A tak ogólnie to nic wielkiego nie prezentuja by ich grac po takim kursie


jeśli dla ciebie cudem będzie wyjście Portugalii z grupy to zastanawia mnie czym jest np. wygrana Grecji w Euro 2004. Portugalia jak gra tak gra ale na wielkiej imprezie za czasów Scolariego jeszcze nie zawiodła


Wygranie przez Grecje ME było pod inna nazwa jesli o tym nie wiesz ja Ci tego nie bede tłumaczyl .

Tak jak wyjda z grupy bedzie to dla mnie cudem .Nie moze byc ? Druzyna tanich efekciarzy gdzie jedynie Deco cos prezentuje .To są ME mezczyzn nie kobiet wiec nie widze powodu by zachwycac sie Ronaldo
Posted by: kardynal20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:33

a sceniariusz bedzie taki

portugalia wpierdli turcji a czesi pokonaja szwajcarow i z 70 % kuponow pojdzie do kosza jutro chorwacja nie wygra z austria a Polacy zremisuja z niemcami i tyle i kazdy buk szczesliwy bedzie \:\)
Posted by: Wolf

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:35

Originally Posted By: rafal08

Wygranie przez Grecje ME było pod inna nazwa jesli o tym nie wiesz ja Ci tego nie bede tłumaczyl .

Tak jak wyjda z grupy bedzie to dla mnie cudem .Nie moze byc ? Druzyna tanich efekciarzy gdzie jedynie Deco cos prezentuje .To są ME mezczyzn nie kobiet wiec nie widze powodu by zachwycac sie Ronaldo


To graj 10/10 na brak awansu Portugalii, kurs będzie koło 3.50. Wg mnie spokojnie awansuja a brak awansu będzie dla mnie niespodzianką. Nie jakąś wielką tylko po prostu niespodzianką
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:36

Originally Posted By: rafal08

Tak jak wyjda z grupy bedzie to dla mnie cudem .Nie moze byc ? Druzyna tanich efekciarzy gdzie jedynie Deco cos prezentuje .To są ME mezczyzn nie kobiet wiec nie widze powodu by zachwycac sie Ronaldo




\:\)

Nie będę się rozpisywał, bo każdy z nas już swoje przeczytał i jakieś tam przemyślenia na temat dzisiejszych spotkań ma.

Ja biorę poprawkę na to, że to jednak inauguracja Euro ;\) Dlatego ostrożnie ze stawką na początek i z typami:

Szwajcaria DNB + Portugalia DNB, 3/10
Posted by: rafal08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:39

Oczywiscie a dla kogo są w tych czasach mistrzostwa.Dla ogladajacych i dla bukmacherow ,napewno nie dla tych co chca zarabiac na zakladach .Jeszcze mozna typowac to badziewie na jakies zakłady relaksacyjne typu ilosc zmian,kartki i inne bzdety gdzie bukmacherzy popelnili wiele bledow .Ale zwykłe 1,x,2 \:D chyba tylko po to by potem powymiotowac na Quasi.

Wiem,wiem macie inne zdanie. Zobaczymy w czasie mistrzostw kto mial racje
Posted by: kardynal20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:40

ja juz dubla slozylem na dzis portugalia - tylko dlatego ze obrona turecka to jak ser z potezna iloscia dziur a na mistrzostwach sie nic nie zwojuje jak sie tylow pewnych nie ma + szwajcaria ponizej 48.5 % posiadania pilki

moim zdaniem bomba dzisiaj to zwyciestwo czechow \:\) bomba bo widze ze kazdy napalony na swiss
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:40

Co Wy tak się na tego Ronaldo uwzięliście co poniektórzy. Można za nim nie przepadać, sam go nie trawię, ale na chwilę obecną, pod względem piłkarskim niewielu mu dorównuje.

"Jedynie Deco coś prezentuje" - hmm, to chyba inną Barcelonę i innego Deco oglądaliśmy w zakończonym sezonie

Dzisiaj Portugalska "nażelowana" formacja pomocy rozklepie Kebaby aż miło. Kartki jakiś pewnie też się posypią \:\)

Stąd gram sobie zakład na czerwoną kartkę w tym meczu \:\)
Posted by: Ryan20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:56

--ja bym tak Turcji nie przekreślał od razu. Spójrzcie na ich potencjał w pomocy i ataku: Emre-Aurelio-Karadeniz-Altintop-Tuncay-Nihat. Zaryzykowałbym nawet że maja wiekszy potencjal ofensywny niz Czesi chociazby.

Inna sprawa to obrona Turkow \:p A że Portugalia musi zagrac rowniez ofensywnie grajac na Ronaldo, Quaresme czy Simao to pachnie over 2,5 po kursie 2.00 !! \:\)

--mecz Czechy-Szwajcaria. Cóż z zaciekawienie bede patrzyl czy zablysną gwiazdeczki szwajcarskiej pomocy czyli Inler, Barnetta i Fernandes. Wszyscy zdolni, glodni sukcesow, bardzo ciekawi gracze. Raczej no bet jesli juz to Szwajcaria 1x. powodzenia
Posted by: przemekwn

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 20:58

Originally Posted By: Szewa
Co Wy tak się na tego Ronaldo uwzięliście co poniektórzy. Można za nim nie przepadać, sam go nie trawię, ale na chwilę obecną, pod względem piłkarskim niewielu mu dorównuje.

"Jedynie Deco coś prezentuje" - hmm, to chyba inną Barcelonę i innego Deco oglądaliśmy w zakończonym sezonie

Dzisiaj Portugalska "nażelowana" formacja pomocy rozklepie Kebaby aż miło. Kartki jakiś pewnie też się posypią \:\)

Stąd gram sobie zakład na czerwoną kartkę w tym meczu \:\)

Można się do tej krytyki przyzwyczaić ;\)
Moim zdaniem to tak jak amkwish (?) pisał w temacie ogólnym -Portugalia-Turcja czerwona kartka ? TAK
Ronaldo jest na tyle dobry, że na nim samym może ktoś sobie uzbierać dwie żółte =czerwoną; faulują go często i dosyć ostro więc można ryzykować.
Też mi się wydaje, że dziś Portugalia wygra z Turcją ale wg. mnie skromnie tzn 1 lub 2:0. Nikt na początku się nie podda, Turcja zawsze kojarzyła mi się z walecznością i nieustępliwością. Portugalia zaś wiadomo- zespół dobry ale niespełniony.
Under w tym meczu jak dla mnie do przyjęcia.
Jeśli chodzi o drugi mecz to x za drobne (czyste przeczucie)- Szwajcarzy bez znakomitości, Czesi to jednak Czesi, mimo osłabień nie skreślałbym ich na starcie.
W tym meczu na pewno postawię na to, że Szwajcaria rozpocznie mecz.
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:06

Originally Posted By: przemekwn

W tym meczu na pewno postawię na to, że Szwajcaria rozpocznie mecz.



Można zapytać o jakąś argumentację za takim typem ? \:\)

To dlatego, że Szwajcaria gospodarz i pierwszy mecz? I że niby to by tak "ładnie" wyglądało? \:o Czy z jakiegoś jeszcze innego tajemniczego powodu? \:\)
Posted by: rivex

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:07

Originally Posted By: rafal08


Tak jak wyjda z grupy bedzie to dla mnie cudem .Nie moze byc ? Druzyna tanich efekciarzy gdzie jedynie Deco cos prezentuje .To są ME mezczyzn nie kobiet wiec nie widze powodu by zachwycac sie Ronaldo


Tylko Deco? A o Ronaldo zapomniałeś. W końcu to najlepszy piłkarz tego sezonu. A jeśli ktoś ma inne zdanie to proszę o podanie kandydata.
Bo z tego co widzę, że to wielu tylko krytykuje Ronaldo, że niby nic nadzwyczajnego nie pokazuje ale jeszcze się nie doczekałem aby ktoś zaproponował lepszą kandydaturę.
Ronaldo może efekciarz i laluś? Pooglądaj sobie mecze w lidze angielskiej to zmienisz zdanie. Gdyby grał tak jak to niektórzy sobie wyobrażają (drugi Mila) to już dawno by go w MU nie było. Ma większe zaangazowanie i wolę walki niż niemal cała plejada gwiazdek w SerieA czy PrimeraDivision.

Nie twierdzę, że będzie tutaj gwiązdą bo jest duże ryzyko, że bedzie mocno przemęczony. jednak cały sezon daje się we znaki a szczegolnie dla niego bo PL to nie zabawa a do tego doszło sporo meczów pucharowych.

To wg mnie właśnie Deco niewiele pokazywał. Na pewno wcześniejsze sezony miał lepsze. Teraz gra bez przebłysku - jak cała Barca przez ten sezon.

Ciągłe gadanie o żelu i udawaniu fauli przez Ronaldo świadczy o tym, że dana osoba ma mierne pojęcie o piłce ....

A jeszcze jedna rzecz co do żelowania: wczoraj byłem na kebabie i obsługiwało 3 Turków. Chyba po kilogramie żelu na łeb mieli \:\)

Nie znam dokładnie oferty ale można próbować z kartkami. Zwłaszcza dla Turków. Gdy im sie mecz nie będzie układał bo mogą zacząć ostrzej grać. Portugalczycy grają technicznie a do tego tak jak pisałem: na 80% dziś deszcz (nie wiem czy akurat wieczorem ale i tak szansa na mokre boisko jest znaczna) a wtedy też łatwiej o jakieś głupie wślizgi.
Posted by: rafal08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:19

Podoba mi sie ,ze dyskusja wreszcie sie rozkręciła
Posted by: Biszop

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:27

o
Posted by: Biszop

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:33

Ktos dobrze napisal ze ME sa dla bukow najlepsze;-)
Wg mnie warto grac "pod prad", tu sa inne prawidla tej zabawy, a raczej ich totalny brak w porownaniu z ligami,
dlatego cokolwiek na Turcje biore:)
Zagram sobie ich wygrana, podepre remisem, pierwsza bramke, i jakis wysoki wynik,
co do overow mam w tym meczu proste zdanie, jesli padnie szybko bramka dla Turcji to over murowany, jesli pierwsi straca rowniez wyglada to ciekawie.

Obie druzyny techniczne, do tego Turcy to dzikusy jesli chodzi o gre, bedzie masa okazji na gole

Za cwierc stawki gram correct score 2-2, tak mi sie przywidzialo i juz ;\)
Posted by: przemekwn

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:42

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: przemekwn

W tym meczu na pewno postawię na to, że Szwajcaria rozpocznie mecz.



To dlatego, że Szwajcaria gospodarz i pierwszy mecz? I że niby to by tak "ładnie" wyglądało? \:o Czy z jakiegoś jeszcze innego tajemniczego powodu? \:\)

Jeśli mam być szczery to właśnie dlatego \:\)
Posted by: niedzwiedz1981

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:49

mecz otwarcia zdecydowanie na remis jak wg mnie wiecej pierwszych meczów w pierwszej kolejce. Remis urządza obie ekipy na starcie. Czesi niby osłabieni ale jak ktoś napisał są ich godni następcy i ja sie zgadzam z tym. Szwajcaria odmłodzona no i gospodarz. Typowy mecz na remis.

scandic 3,00

pozdrawiam
Posted by: Logan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:49

Ja juz zagralem awans Tucji i over 2,5 gola w fazie grupowej. Ofensywnie sa swietni, maja charakter fajterow, moga cos wg mnie osiagnac.
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:57

Biorąc pod uwagę twardy, ostry styl gry jaki preferują Turcy plus aktorstwo płaczka Ronaldo pomyślałem że ciekawą opcją będzie typ na żółte kartki:

Portugalia-Turcja
typ: ŻK +4.5
kurs: 1.95
Posted by: ziomal-111

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 21:59

Originally Posted By: Hakan
Biorąc pod uwagę twardy, ostry styl gry jaki preferują Turcy plus aktorstwo płaczka Ronaldo pomyślałem że ciekawą opcją będzie typ na żółte kartki:

Portugalia-Turcja
typ: ŻK +4.5
kurs: 1.95


Zagrałem to samo. Licze na minimum 4 kartki dla samych Turkasów \:\)
Posted by: kazow

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:01

a ja tam zagralem handi -1 na czechow ... moze i wszyscy graja szwajcarow...ale jakos mnie nie przekonuja wogole ...

a co do Turcji ... to tutaj widze jakas niespodzianke ale moze moj typ jest podyktowany niechecia do ronaldo

aha i over to tam powinien wpasc jak nic
Posted by: APOLLYON

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:01

Ja gram czerwona kartkę w meczu za 5.00.
I uważam, że w meczu otwarcia padnie remis...

A tak w ogóle, panowie, to uważam, że Turcy wcale nie stoją na straconej pozycji w tej grupie.
Tylko ci ich bramkarze...
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:08

Originally Posted By: Hakan
Presja pod jaka bez wątpienia będą reprezentacje Szwajcari i Czech będzie ogromna. Nie dość że to spotkanie zainauguruje mistrzostwa to wielce prawdopodobne że wynik zadecyduje w dużej mierze która drużyna awansuje dalej. Obie ekipy mają nadzieje zrealizować ten cel, zatem podejdą ostrożnie do meczu. Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Za Szwajcarami przemawia po pierwsze to że są gospodarzami turnieju, po drugie poczynili postępy, co przyczyniło się do tego że szwajcarzy ostatnimi laty przestali być anonimowymi graczami i dzięki postępowi nie muszą być skazani wyłącznie na to że będą pomagały im ściany. Czesi to drużyna zdecydowanie bardziej doświadczona, ale pozbawiona kluczowych ogniw Rosickiego i Nedevda, lecz mimo wszystko „piłkarsko” lepsza od swoich rywali. Absencje wspomnianej dwójki z cała pewnością odbiją się na jakości kreowanych akcji, a Koller i Baros nie błyszczą jak za dawnych lat. Szwajcarzy mimo iż ewoluowali staną przed trudnym zadaniem by potwierdzić swoją wyższość nad rywalem. Defensywna czeska jest dobrze zorganizowana plus do tego Cech w bramce. Żadna z drużyn nie będzie chciała przegrać pierwszego spotkania, obie zagrają więc zachowawczo, ofensywa Czechów nie sieje już takiego postrachu jak kiedyś, a dobrze współdziałająca defensywna nie powinna dopuścić Szwajacarów do wielu sytuacji bramkowych. Po za tym mecze otwarcia nie słyną z festiwali strzeleckich, dlatego proponuję:

Szwajcaria - Czechy
Ilość goli: 0-2
1,55


Nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi postanowiłem jeszcze wybrać następującą opcję:

Szwajcaria-Czechy
typ: ppołowa lub koniec X
kurs: 1.62
Posted by: Piotruś Pan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:08

Dyskusja rzeczywiscie rozpoczeła się na dobre jak wcześniej pisałem Szwajcaria przed pierwszym meczem pod większą presją niż Czechy liczę na to że dobrze się zaprezentują i nie dają się ograć na inauguracje pachnie mi w tym spotkaniu podziałem punktów i bezbramkowym nawet remisem.
W 1996r Szwajcaria też grała na inaugurację tyle że z Anglią i zdobyli wówczas swój pierwszy punkt może sytuacja się powtórzy tylko teraz oni są u siebie.
Czechy solidny przeciwnik jednak również można strzelić im bramki na ost ME chyba zainaugurowali wymęczonym zwycięstwem nad Łotwą, która postawila im bardzo trudne warunki gry.
Łotysze prowadzili nawet po pierwszej połowie dzięki nim mecz był bardziej emocjonujący.
Czechy z pewnościa tez nie lekceważą Szwajcarów ktorzy zrobili spory postęp i nie jestem przekonany o tym czy Czesi na dzień dobry łykną współgospodarza.
Szwajcaria - Czechy typ X lub X2 jednak ta dwójeczka bardziej ryzykowna Helweci to nie kelnerzy chociaz w towarzyskim meczu przegrali z Niemcami w marcu lub lutym.
Portugalia - Turcja typ 1 1.80 przynajmniej tak wynika z opinii fachowców i większosci prognoz,
Turcja jeśli poważnie mysli o nawiazaniu walki o awans nie może przegrac, by liczyć sie w dalszej walce w tej grupie każde rozwiązanie jest możliwe. Turcy nie są słabym zespołem jednak mogą zagrać wspaniale z dobrą reprezentacja i nie wygrać z Bośnią,Malta lub Mołdawią.
Portugalia to tez od zdobycia 4 miejsca na MS w Niemczech gra nierówno przegrywa lub remisuje spotkania które powinna wygrać swobodnie oba zespoły prezentują dobrą piłkę techniczną, taktyczna może Portugalia ma wiecej szczęścia i doświadczenia w takich imprezach mimo to słabo grają w roli faworyta
Portugalia - Turcja typ X 3,20 jeśli Portugalia zagra słaby mecz to Turcja jest w stanie ich ograć.
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:24

Originally Posted By: przemekwn
Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: przemekwn

W tym meczu na pewno postawię na to, że Szwajcaria rozpocznie mecz.



To dlatego, że Szwajcaria gospodarz i pierwszy mecz? I że niby to by tak "ładnie" wyglądało? \:o Czy z jakiegoś jeszcze innego tajemniczego powodu? \:\)

Jeśli mam być szczery to właśnie dlatego \:\)


Jeśli mam być szczery ... to życzę powodzenia
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:36

Mnie Portugalia nie przekonuje. Po za Ronaldo, Quaresma i Nanim reszta ofensywy wypada blado w tym sezonie. Kwalfikacje w kiepskim stylu. Turcy twarda pograją więc Ronaldo łatwego zadania nie będzie miał, Czesi dobrze zorganizowani w obronie, jedynie z Szwajcarią może im pójść w miarę , chociaż tutaj mogą pomagać ściany.
Posted by: zenek_z_kulu

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 22:49

Wydaje mi się, że nieco przeceniacie Turków. Owszem jest to zespół bardzo ambitny i waleczny, ale... właśnie wygórowana ambicja i zaciekłość walce często jest przyczyną zguby tego zespołu. Poza tym sami kibice z Turcji nie wypowiadają się z optymizmem przed meczem z Portugalia. Mają kiepską obronę, bramkarz też nie najlepszy, no nieco lepiej w ofensywie. Poza tym jest kilku niedoświadczonych zawodników, bez ogrania reprezentacyjnego np. Kazim, Mevlut, którzy dzisiaj prawdopodobnie zagrają w pierwszej jedenastce. Jedno co może przemawiać na ich korzyść to to, że czekają na zwycięstwo nad Portugalią ponad 53 lata.... (tak trochę podobnie jak Polacy nad Niemcami)
Co do zespołu Portugalii to zostało napisane wcześniej kilka postów.
Portugalia 1 @1.85 Scandic
Posted by: APOLLYON

Re: Euro 2008 - Grupa A - 07/06/2008 23:00

Wiadomo, że pierwszego meczu nikt nie chce przegrać a faworyci nie lubią zaczynać od remisów na imprezach tego typu. W tym wypadku Turcy mają podobną sytuację do Polaków: grają z teoretycznie najsilniejszą ekipą w grupie. Podejrzewam, że Fatih Terim przyjąłby w ciemno remmis przed meczem. Inaczej Scolari, remis może wprowadzić małą nerwowość, a jeżlei, w dodatku "boski", aroganxki Cristiano dozna kontuzji, Portugalczycy zaczną panikować.
Tak jak wcześniej pisałem: handicap na Turków.

Nie zlękną się "Brazylijczyków Europy".
Posted by: anfa_

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 00:08

czechy under 2,5?
Posted by: wolny styl

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 00:11

Originally Posted By: Anfalast
czechy under 2,5?
lepiej szwajcaria 2,5 \:\)
Posted by: ___On

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 00:58

Słowo o meczu Szwajcaria - Czechy

Generalnie to dość trudny mecz do typowania ze wzgledu na spore rotacje w składzie ( CZECHY ) oraz fakt iż SZWAJCARIA nie rozegrała ŻADNEGO meczu o punkty w przeciagu ostatnich dwóch lat..( awans mieli zapewniony ) Szwajcarzy grają u siebie, na własnych śmieciach....a może i Sepp Blater ( Szwajcar ) przewodniczacy FIFA szepnie sędzom słówko ; )

Ten mecz nie nadaje sie do gry za wieksze pieniazki...delikatnie na SZWAJCARÓW po kursie ok 3,0...
Posted by: rafal08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 05:42

Turcja żałosny wystep. wiadomo,ze przy kontuzji najlepszego zawodnika Szwajcarii nie beda miec problemu z wyjsciem z grupy.

Chyba hit tych ME to beda undery
Posted by: kardynal20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 05:44

Originally Posted By: kardynal20
a sceniariusz bedzie taki

portugalia wpierdli turcji a czesi pokonaja szwajcarow i z 70 % kuponow pojdzie do kosza jutro chorwacja nie wygra z austria a Polacy zremisuja z niemcami i tyle i kazdy buk szczesliwy bedzie \:\)


scenariusz pierwszego dnia bezbledny \:\)
Posted by: VanTheMan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 05:44

O tak , undery... można próbować ciekawe zakłady na rożne i spalone takiej Portugalii. Mając tak dobrych skrzydłowych + bocznych obrońców nie trudno o sporą ilość rzutów rożnych w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami czyli mam na myśli grupowych rywali.

Za undery jednak słabo płacą... ale jak nie tą to można i inną drogą \:p
Posted by: Piotruś Pan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 06:22

Podsumowując pierwszy dzień na Euro mogę stwierdzić ze Szwajcarzy którzy zagrali dobry futbol,lecz byli nieskuteczni nie zdobyli żadnego punktu natomiast Czechy i Portugalia grające słabo zdobyły po 3 pkt piłka jest niewdzęczna i złosliwa.
Turcja zagra prawdopodobnie 3 mecze w grupie i do domu Portugalia na tle tej mizernej gry Turcji też wcale nie gra lepiej niż w eliminacjach.
Czechy zagrały tak jak w lutym kiedy grali z Polską tylko że dopisało im szczęście nie wiem czy gol dla Czech nie padl po wczesniejszym spalonym bo zawodnik wycofujący sie z pozycji spalonej absorbuje tak samo uwagę obrońców jak napstnik wchodzący odwraca uwagę.
Szwajcaria miała pecha grała do tego nieskutecznie i mimo ładnej gry ambitnej postawy przegrali jednak nie przekreslam jeszcze gospodarzy bo z pewnością powinni pokonać Turcję i pokusić się o wygraną z Portugalią.
Szwajcaria i Turcja są w trudnej sytuacji są bez punktu przed 2 kolejką i cieżko im bedzie zając miejsce premiowane awansem ograniczyli swoje szanse awansu do 40 procent i obawiam sie iż mogą odpaść już po fazie grupowej.
Posted by: Jose

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 15:16

Piotruś trochę nie zgodzę się z Tobą w kwesti niskiej oceny gry zespołu Portugali. Scolari dobrze wie że na takich imprezach trzeba się rozkręcać z meczu na mecz dlatego też Portugalia zagrała bardzo mądrze.

Nie pozwolili Turką kompletnie przejąć inicjatywy, nawet wtedy gdy się cofneli po zejściu Gomesa to i tak Turcja w żaden sposób nie mogła ich zamknąć na własnej połowie. Próbowali zaraz po przejęciu piłki grać do przodu ale nie tak na "aferę" tylko widać było że te długie piłki są kierowane pod dannych zawodników. Z jednej z takich kontr z resztą padłą bramka. \:\)

Także nie oceniałbym Portugali tak nisko.
Posted by: onda

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 15:39

Originally Posted By: Jose
Piotruś trochę nie zgodzę się z Tobą w kwesti niskiej oceny gry zespołu Portugali. Scolari dobrze wie że na takich imprezach trzeba się rozkręcać z meczu na mecz dlatego też Portugalia zagrała bardzo mądrze.

Nie pozwolili Turką kompletnie przejąć inicjatywy, nawet wtedy gdy się cofneli po zejściu Gomesa to i tak Turcja w żaden sposób nie mogła ich zamknąć na własnej połowie. Próbowali zaraz po przejęciu piłki grać do przodu ale nie tak na "aferę" tylko widać było że te długie piłki są kierowane pod dannych zawodników. Z jednej z takich kontr z resztą padłą bramka. \:\)

Także nie oceniałbym Portugali tak nisko.


Tylko wypada się zgodzić - turcy miotali się jak ryby wyjęte z wody ( emre - masakra , deco chyba ligową frustrację schował głęboko - dla mnie zagrał bardzo dobrze ) .
Lowelas w drugiej połowie parę razy mądrze kopnął .
Szybkościowo Turcy wyglądali nie ciekawie - w meczu ze Szwajcarią trzeba sprawdzić czy sędzia będzie z gatunku normalnych ( nie jak ten dupkowaty fandel ) i przyłożyć na ŻK .
Posted by: onda

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 15:40

Originally Posted By: Jose
Piotruś trochę nie zgodzę się z Tobą w kwesti niskiej oceny gry zespołu Portugali. Scolari dobrze wie że na takich imprezach trzeba się rozkręcać z meczu na mecz dlatego też Portugalia zagrała bardzo mądrze.

Nie pozwolili Turką kompletnie przejąć inicjatywy, nawet wtedy gdy się cofneli po zejściu Gomesa to i tak Turcja w żaden sposób nie mogła ich zamknąć na własnej połowie. Próbowali zaraz po przejęciu piłki grać do przodu ale nie tak na "aferę" tylko widać było że te długie piłki są kierowane pod dannych zawodników. Z jednej z takich kontr z resztą padłą bramka. \:\)

Także nie oceniałbym Portugali tak nisko.


Tylko wypada się zgodzić - turcy miotali się jak ryby wyjęte z wody ( emre - masakra , deco chyba ligową frustrację schował głęboko - dla mnie zagrał bardzo dobrze ) .
Lowelas w drugiej połowie parę razy mądrze kopnął .
Szybkościowo Turcy wyglądali nie ciekawie - w meczu ze Szwajcarią trzeba sprawdzić czy sędzia będzie z gatunku normalnych ( nie jak ten dupkowaty fandel ) i przyłożyć na ŻK .
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 08/06/2008 17:49

Nie rozumiem właśnie tych, którzy krytykują grę Portugalii. Jak już wyżej wspomniał Jose, to jest turniej, chłopaki mają w planach dojście co najmniej do półfinału. W związku z tym nie liczmy na to, że zostawią płuca na boisku już w pierwszym meczu. Chodzi właśnie o to, żeby wygrać jak najmniejszym kosztem. Nikt tutaj w meczach z Turkami czy Szwajcarami nie będzie się zabijał i walczył do upadłego o każdą piłkę przy korzystnym wyniku. Portugalia zagrała tak, jak miała zagrać. Na 50% swoich możliwości, kontrolowała spotkanie i spokojnie wygrała.

Słowo o Turkach. Tak jak przewidywałem przed turniejem, są najsłabszą drużyną w grupie. Przeciwko grającej na pół gwizdka Portugalii nie umieli przedstawić jakichkolwiek argumentów. Formacja defensywna wygląda tak, jakby dopiero pierwszy raz była ustawiona w tym składzie. Tylko szczęście sprawiło, że nie przegrali wyżej (2 słupki, poprzeczka, nieuznana bramka z wątpliwego spalonego). Coś czuję, że zakończą turniej z zerowym dorobkiem, zarówno punktowym jak i bramkowym. Buki już wystawiły kursy na ich kolejny mecz i ja @2.30 na Szwajcarów spokojnie zagram. Jeżeli będzie inny wynik, to się mocno zdziwię.
Posted by: Legia

Re: Euro 2008 - Grupa A - 09/06/2008 16:38

a co sądzicie o meczu Portugalii z pepiczkami ?


Czesi nic nie pokazali w meczu otwarcia...a raczej pokazali to co wszyscy mówią od dłuższego czasu że pomocy to oni nie mają....co się potwierdziło...Szwajcaria swoje sytuacje miała ...w tym 3y wyborne po których powinna paść bramka....Portugalia zapewne tych sytuacji mieć będzie więcej...

jak dla mnie Czesi stoją w tym meczu na przegranej pozycji...limit szczęścia już wyczerpali...teraz pora na zimny prysznic...
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 09/06/2008 16:41

Jeżeli Czesi nie wyciągnął wnisoków i znowu wyjdą Kollerem w ataku to Pepe z Carvalho bez problemu go ograją. Portugalia w ataku ma porażajacą siłę. Brakuje tylko genialnego napastnika ale Nuno Gomes w cele taki ostatni nie jest. Jest już doświadczony i powinnien dać radę. Kurs na Portugalię dobry i szkoda byłoby nie próbować.
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 04:33

To spotkanie może okazać się meczem o wszystko dla obu ekip. Szwajcaria napewno zdaje sobie sprawę że w ostatnim meczu przeciwko Portugali będzie ciężko o zdobycz punktową więc by realnie myśleć o awansie trzeba zgarnąć 3pkt z Turkami. Szwajcarzy dobrze zaprezentowali się w ofensywie przeciwko Pepikom, brakło trochę precyzji, szczęściaa. Przed Euro narzekano na defensywę turecką a mając w pamięci jej słaby występ w spotkaniu z Portugalią, obawy te się potwierdziły.
Uważam więc że ofensywa Szwajcarii stanie przed kolejną szansą by się wykazać i zrehabilitować za niepowodzenie z pierwszego spotkania. Miejmy nadzieję że tym razem będą potrafili znaleźć skuteczną droge do bramki rywala bo nie spodziewam się by trafili na opór nie do przejścia. Liczę także na to że Turcy lepiej zaprezentują się w ofensywie , bo stać ich na to, mają dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy, szybkich, a defensywa Helwetów to nie żaden wielki monolit żeby nie byli w stanie go złamać. Spodziewam się otwartej gry która zaowocuje w kilka bramek

Propozycja: Over 2.5
kurs: 2.50
Posted by: qazzaqwe

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 04:53

Zapowiada się ciekawy mecz. Niby po pierwszym występie obu ekip wydaje się że Portugalia lepsza. Portugalia-pewne zwycięstwo 2-0, a Czechy- wymęczony szczęśliwie mecz i gol ze sznurówki:) W sumie drużynę mają lepszą personalnie. Portugalia ma w swoim składzie kilka indywidualności, u Czechów brakuje zdecydowanego lidera przede wszystkim w ataku. Bo kto ma być niby tym liderem? nie zachwycającty w 1 meczu Koler, może Sverkos? Czy grzejący ławe możliwe że do końca turnieju Baros? Co sądzicie o tym meczu? Jedyne czego się boje to gry na remis Czechów i meczu, w którym żadna z ekip nie podejmie ryzyka, nie otworzy sie. Wiem, że w dużej mierze sugeruje się pierwszym meczem, ale to spotkanie raczej dobre to gry, kurs też zachęcający
Portugal win- 6/10
Posted by: zmarcin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 05:40

Czechy po 5 ładnie wyglądają, warto, bo każdy mecz jest inny.

Teraz lepiej zagrają \:\)
Posted by: wiqtor

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 06:37

witam wszytskich entuzjastów:)

sluchajcie gram troche teraz na rzuty z autu w meczach. wiecie moze gdzie mozna zawierac takie zaklady? obecnie pykam w bwin i 10bet. ktore buki oferuja takie pozycje ? macie moze jeszcze jakies ciekawe zaklady specjalne?

pozdro
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 16:20

Myślę, że Czesi zagrają zdecydowanie na remis. Mają już 3 punkty i teraz jak by udało im się zdobyć ten jeden punkcik i mając jeszcze mecz z Turcją przed sobą byliby zadowoleni. Jednak z Portugalią bronienie się całym zespołem to chyba nie najlepszy pomysł. Jeżeli Czesi planują przyjąć taktykę jak Gracy 1 brmakarz i 10 obrońców to może dla nich źle się skończyć. Portugalia ma świetnych skrzydłowych jak Ronaldo, Simao, Quaresma. Wszyscy na skrzydle nawet mając 2 rywali są w stanie coś ciekawego wymyślić, nie spominając już o wywalczeniu faulu w okolicach pola karnego. I to może być ich bardzo silna broń. Pepe, Carvalho czy nawet Ronaldo dobrze grają głową. Do tego mogą pokusić się o strzał bezpośredni z wolnego. Myślę, że Portugalia zagra o 3 punkty i nawet nie będzie myślała o podziale punktów. Grają o 18 więc nie będą znali wyniku Szwajcaria-Turcja. Jeżeli tam wygrają gospodarze to w ostatnim meczu zagrają z nimi o awans z grupy. Uważam, że tego akurat powinni uniknąć. W dobrej formie jest Deco, który w pierwszym meczu był dla mnie najlepszym piłkarzem w ekipie Portugalskiej. Wszystko przemawia z Portugalią i jeżeli zagrają drużynowo, a nie tylko Crostiano " przejdę całą obrone i strzelę bramkę" Ronaldo to raczej spokojne zwycięstwo.
Posted by: mura

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 16:34


kolejna odsłona turnieju i kolejne typy raczej mało oryginalne czyli Portugali i Szwajcaria, ale jak pokazuje impreza nie ma co kombinować bo na razie niespodzianek brak (za takową uznałem jedynie porażkę Szwajcarów)

Portugalia bo:
-w 1 meczu zaprezentowali się o niebo lepiej, szybsi, zwrotniejsi, bardziej kombinacyjna piłka, mocne skrzydła, stary dobry Deco, technicznie dużo lepsi
Czesi niczym sie nie wyróżnili, w zasadzie potwierdzają to o czym mówiło się o nich przed turniejem, czyli brak środka, słaby atak, jedynie świetny Cech a i obrona która miała być bardzo mocna niezbyt dobrze się zaprezentowała, skoro Szwajcarzy kilka razy wjechali jak w masło to tym bardziej zrobią to Portugalce, co przy tych kilku groźniejszych strzałach na bramkę przełoży się wreszcie na bramkę, bo nie ma co ukrywać Czesi wygrali 1 spotkanie bardzo szczęśliwie bo byli słabsi

sytuację nieco mąci fakt że remis pasuje ou zespołom jak w mordę strzelił, ale kalkulacji raczej nie będzie, Portugalia wie że jest silniejsza, zagra o win, by do meczu z najprawdopodobniej walczącymi o awans gospodarzami móc wyjść na w pół rezerwowym składem

Portugalia zaprezentowała się bardzo korzystnie, i nie zmienia to faktu że na przeciw stanęli beznadziejni tego dnia Turcy. minusem jest Ferreira bo ten gość zgubił formę na prawej obronie kilka sezonow temu a co dopiero pisać o postawie na lewej flance, zwłaszcza że po tamtej stronie hasa szybko zwrotny Sionko, może być groźnie, ale to jedyny piłkarski atut naszych sąsiadów, reszta piłkarskich argumentów po stronie Scolariego i spółki,
Czesi wyjdą pewnie lekko zmienionym składem, może zagra Baros, ale nie sądze by wiele wniósł do zespołu
Portugalia nie ma napadu bo Nuno cienki jak sik pająka ale z taką pomocą mogą sobie pozwolić na dyskomfort w ataku, pomocnicy będą kluczem w tym meczu do zwycięstwa a porównywanie Czechów do Portugalczykó po prostu nie ma sensu
reasumując: grę będzie prowadziłą Portugalia bo jest lepsza i będzie bardzo chciała wygrać, Bruckner wie że remis będzie dobrym wynikiem i pewnie nastawi się na kontry bo nie jest glupi i wie że w wymianie ciosów i szybkiej grze nie ma szans
czy więc przewaga wystarczy? wydaje mi się że tak

Szwajcaria, bo:
-są gospodarzami:)
być może marny argument, ale nie wydaje mi się by tak szybko Helweci pakowali walizki i szli do domu,
ich sytuacja wydaje się bardzo trudna ale póki piłka w grze będą walczyć, brak Freia to bardzo duża strata ale do zniwelowania na tle tak słabego przeciwnika
oczywiście faworyzowanie Szwajcarów nie wynika tylko z faktu że grają u siebie, to argument drugiego rzędu,
po prostu kebaby zaprezentowały się fatalnie, spodziewałem się po nich więcej, dziś może zobaczymy 1 czerwo na turnieju hehe,
Turcy zero pomysłu na grę, słabizna w ataku, w pomocy każdy sobie rzepkę skrobie a obrona żałosna, to samo bramkarz. żenada, będą się bili o miano najgorszego zespołu turnieju z pewnością, co rzuciło sie w oczy - przegrywali i nie potrafili zrobic nic i wygladalo jakby im sie nie chcialo a to najzwyczajniej w swiecie brak umiejetnosci
brak Emre - strata,
wyglada na to że przewidywania tureckich kibiców przed turniejem o tym że wbyt wiele nie zwojują będą miały swoje odbicie w rzeczywistosci
Helweci szybsi, z większym pomysłem na grę, mocniejsi na skrzydłach, dużo lepiej zorganizowani i w defensywie i taktycznie jako zespół,
nie jest to tak mocny faworyt jak Portugalia ale powinni wygrać, co ciekawe piłkarze będą już znali wynik wczesniejszego meczu co gdzieś moze siedzieć w głowach

pzdr.:)
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 16:45

A jeszcze zapomniałem o jednej ważnej rzeczy. Jeżeli Czesi wyjdą Kollerem w ataku to szanse na zdobycie bramki spadają zdecydowanie. Środkowi obrońcy Portugalii potrafią świetnie grać głową i taki Pepe czy Carvalho raczej problemów z wygrywaniem pojedynków z nim mieć nie powinni. Jeżeli ktoś wyjdzie inny to Czesi powinni grać więcej po ziemi ale latami grają długie piłki na Kollera, więc czy nawet jak będzie ktoś niższy to czy nie będą grać tak jakby tam był Koller. A wtedy jeszcze łatwiej Pepe będzie wygrywać takie pojedynki.
Posted by: mura

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 17:14

zapomniałem dodać że fajny artykul dziś gdzieś tam się ukazał odnośni relacji szwajcarsko-tureckich:)
wiadomo że wsród Helwetów grało bądź grają nadal naturalizowani Turcy
no i Helweci pamiętają Stambuł i totalną dzicz kebabów
jeśli UEFA chce "oficjalnie" zrekompensować Szwajcarom tamte wudarzenia to dziesiejszy mecz jest idealnym momentem, dodając do tego krewki charakter Turasów czerwo dla nich i jakiś ewentualny karny dla gospodarzy nabierają coraz bardziej realnych kształtów \:\)
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 17:16

Oprócz overka w meczu Szwajcari z Turcją ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zakład na żółe kartki w tym spotkaniu. W meczu z Portugalią Turcy pokazali swoje agresywne oblicze, czasami uchodziło im to płazem bo sędzia nie widział ( najpierw po prostu kopniety w nogi Simao i zastosowany przywilej korzyści, ale dla Tureckiego obrońcy skończyło się bez konsekwencji, a później brutalnie faulowany Nani i zero odzewu ze strony głównego czy też bocznego sędziego). Dzisiaj mecz o ogromną stawkę dla obu ekip, cel jest jeden wygrać, a waleczne nastwienie obu ekip może przyczynić się do zaostrzonej gry.
W meczach takiego gatunku jak ten często wkrada się niepotrzebna nerwowść która z biegiem wydarzeń przeradzać się może w agresję (Zwłaszcza jeśli prowadzić będzie Szwajcaria - wiadomo że taka sytuacja z każdą upływającą minutą będzie co raz bardziej frustrować Turków a znając ich impulsywność wiadomo jak to się może zakończyć). Na turnieju nie padła jeszcze czerwień, może dzisiaj ?

typ: over 4.5 ŻK kurs: 1.95

Jeśli chodzi o drugie spotkanie to biorąc pod uwagę że to Portugalia będzie stroną częściej atakującą dlatego może warto rozważyć typ na rzuty rożne:

Kto więcej cornerów?

Czechy-Portugalia
typ: 2
kurs: 1.55
Posted by: dfal

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 17:33

Dodatkowego smaczku typowi na over kartkowy w drugim dzisiejszym meczu, dodaje obsada sędziowska w postaci ... Lubosa Michela \:D

Ja tam dołożę jeszcze typ na czerwo za 1/10 ;\)
Posted by: juancarlos

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 17:51

Szwajcaria - Turcja

Oba zespoly przegraly swoje pierwsze pojedynki - Szwajcarzy ulegli Czechom (0:1), zas Turcy nie sprostali Portugalii (0:2). Dzisiejsza gra bedzie zatem kluczowa dla jednych i drugich w kontekscie gry w dalszej fazie turnieju. Tylko zwyciestwo interesuje za rowno gospodarzy turnieju, jak i przyjezdnych z Turcji. Bo tylko ono pozwala realnie patrzec na cwiercfinal.

Szwajcarzy nie tylko pierwszy mecz przegrali, ale i co rownie bolesne stracili tego, ktory mial byc motorem napedowym zespolu, krolem pola karnego, tego ktory byl przeciez kapitanem zespolu i na ktorego najbardziej liczono - stracili Freia. To ogromna strata dla druzyny, ale teraz trzeba sobie radzic bez niego, dla niego.
Zespol gospodarzy zaprezentowal sie pozytywnie w pierwszym meczu. Mieli swoje okazje do strzelenia bramek, braklo jednak skutecznosci. Sporo ozywienia do gry wniosl zmiennik Freia, ktory pewnie i dzis zastapi kapitana Helwetow, Hakan Yakin. Mial swoje okazje, a najlepsza zmarnowal po strzale glowa na bramke Petra Cecha.

Przeciwne odczucia mialem co do Turkow. Wiadomo, rywala mieli trudniejszego, ale nie pokazali nic wielkiego na jego tle. Mieli momenty przeblysku, bronili sie niezle, ale na niewiele sie to zdalo. Nadal uwazam, ze zespol turecki to najslabszy w tej grupie i wroze im ostatnia lokate.

Jak pisalem dla jednych i drugich to mecz o byc albo nie byc. Walka powinna sie toczyc o kazdy metr na murawie, o kazda pilke i pozycje. Nie mozna odpuscic, bo skonczyc sie to moze pakowaniem walizek juz przed trzecim meczem. Maja w pamieci ostatnie starcie tych ekip, kiedy to w Turcji skonczylo sie ono bijatyka, gra byla ostra, a zawodnicy Szwajcarscy schodzili do szatni obrzucani przez kibicow wszelkimi przedmiotami, decyduje sie na:

over 4.5 yellow cards 1.95

Jeszcze w zadnym z meczow linia nie pekla. Po 4 zolte kartki ujrzelismy w obu potyczkach grupy C oraz spotkaniu Austrii z Chorwacja. Dzisiejszy mecz o wszystko dla ekip wlasnie Szwajcarii i Turcji wydaje sie dobra okazja do co najmniej 5 zoltych kartonikow.
W kontekscie malej ilosci kartek, poki co, w tym turnieju, ciekawie wygladaja tez slowa pana Platiniego, ktory przed turniejem zastrzegal zaostrzenie przepisow, nie pozwolenie na ostra gre i surowe karanie pilkarzy...


Aha, od poczatku drugiej kolejki zaczynam tez kolejna progresje na remis. Kilka spotkan wyglada ciekawie, bardzo remisowo, a kursy tez poki co niezle, bo w Expekt wahaja sie od 3.05 do 3.40.

Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 18:05

O tym jak Turek kocha się z Szwajcarem:

http://www.sport.pl/sport/1,65025,3019173.html
Posted by: juancarlos

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 18:55

Portugalia - Czechy

Spotkanie zespolow, ktore z 3 punktami okupuja kolejna 1. i 2. lokate w grupie A i sa na najlepszej drodze do wywalczenia promocji do dalszej fazy gier. Przed nimi jednak jeszcze pojedynek miedzy soba oraz Turkami - jezeli chodzi o Czechow oraz Szwajcarami - co tyczy sie Portugalczykow. Awansu nikt jeszcze nie moze byc pewnien, wiec wciaz trzeba walczyc.

Przez chwile przeszlo mi przez mysl, ze remis w tym spotkaniu usatysfakcjonowalby oba zespoly, jednak odszedlem od tej mysli. Zdecydowanie bardziej zadowoleni z takiego roztrzygniecia byliby z pewnoscia nasi poludniowi sasiedzi. Dla Portugalii remis w starciu z ekipa Bruecknera bylby dobrym wynikiem tylko w przypadku wygarnej Turkow nad Szwajcaramii tudziez remisu w tymze spotkaniu. Ale to Portugalia i Czechy pierwsze wybiegna na murawe boiska, nie znajac roztrzygniecia w drugim meczu, wiec spodziewac sie mozemy nie kalkulacji, a walki o kazdy punkt.

Reprezentacja Portugalii wyglada zdecydowanie mocniej od czeskiej. Ci drudzy bez Nedveda i Rosicky'ego to nie ten sam zespol, to zespol ktoremu brakuje silnika, ktory da mu kopa. To troche tak jakby jezdzic BMW z silnikiem od Skody. Czesi wielkiego meczu otwarcia nie zagrali. Powiem nawet, ze Szwajcaria zrobila w nim na mnie o wiele lepsze wrazenie. Stracili jednak Freia, co oslabilo ich w ataku, ale i mentalnie. Czesi wykorzystali jedna sytuacje i skonczylo sie, jak sie skonczylo. Teraz juz jednak rywal bardziej klasowy, majacy w skladzie takich wirtuozow, jak Ronaldo, czy Quaresma.

O wiele wyzej cenie reprezentacje Portugalii, ktora zrobila lepsze wrazenie w pierwszym spotkaniu, a i dzisiejsza wygrana moze dac im praktycznie juz nie tylko awans, ale i pierwsza lokate w grupie. Z pewnoscia nie odpuszcza tego meczu, majac mozliwosc podejscia luzniejszego do ostatniej gry w fazie grupowej. Dlatego tez zdecydowalem sie na taki typ:

Portugalia - Czechy X/1 4.05


Druga moja propozycja jest:

under 4 yellow cards 1.89

Mecz moze byc zaciety, bo i stawka odpowiednio wysoka, ale jak spojrzalem ile kartek w poprzednich meczach ujrzeli Portugalczycy i Czesi to zdecydowalem sie na ten typ. A ile tych kartek dostali? Czesi - 0, Portugalczycy - 0.
Posted by: brok

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 19:56

Originally Posted By: juancarlos
Portugalia - Czechy
(...)
Dlatego tez zdecydowalem sie na taki typ:

Portugalia - Czechy X/1 4.05

zagrałem to samo, bo wydaje mi sie że może powtórzyć się wczorajszy grecki scenariusz, czesi połowe meczów wytrzymają, ale wkońcu coś portugalii wpadnie i będzie po meczu. Mam tylko nadzieje ze wpadnie w 2. połowie:)
ale skąd jest ten twój kurs? w CB to samo jest za 4.75, ekspekt i GB 4.40, nawet STS daje 4.75 \:\)
Posted by: axl

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 20:17

Co do typu na over 4,5 żółtych kartek w meczu Szwajcarów z Turkami to spotkanie to będzie sędziował Lubos Michel, który przeważnie nie szczędzi kartoników. Na forum BA można znależć ciekawą statystykę meczy na arenie miedzynarodowej prowadzonych przez tego pana:
Liga Mistrzów: 26 meczy - 103 żółte kartki - średnia 3,96 na mecz
Puchar UEFA: 2 - 10 - 5
WC 2002: 1 - 8 - 8
Kwal. EC 2004: 4 - 16 - 4
EC 2004: 3 - 16 - 5,33
Puchar Konfederacji 2005: 3 - 13 - 4,33
Kwal WC 2006: 5 - 28 - 5,6
WC 2006: 4 - 29 - 7,25

Dodając do tego "sympatię" jaką dażą się obie drużyny oraz przede wszystkim stawkę meczu over 4,5 żółtych kartoników wydaję się być bardzo dobrym rozwiązaniem.
over 4,5 @ 2.0 Betgun 7/10
Posted by: Zabielany

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 20:24

mura czy aby napewno remis w meczu czechów i portugalii jest taki komfortowy dla obu stron ? Być moze gdyby grali o 20:45 i wiedzieli, ze szwajcaria zremisowala z turcja to tak, jednak to portugalia gra o 18 i nic nie wie. Zremisuje, Szwajcaria wygra i w ostatnim meczu trzeba grac na maxa, a Scolari z cala pewnoscia chce tego uniknac i dac odpoczac w meczu z gospodarzami kluczowym graczom.

Nie bedzie zadnych kalkulacji ze strony Portugalii, bo po pierwsze, nie oplaca im sie to, po drugie, kto kalkuluje ten najczęściej kiepsko na tych wychodzi.

Spodziewalem sie ogladac zalosnych czechów na tym turnieju, ale to co zobaczylem w 1 spotkaniu przeszlo moje najśmielsze oczekiwania. Brak srodka pola, brak umiejętności przytrzymania i poszanowania pilki. Bezmyslne wrzutki w pole karne na Kollera, bez wzgledu na to, czy Janek w polu karnym jest czy go nie ma. Byli na tyle konsekwentni, ze szukali go tymi dośrodkowaniami nawet po tym, jak Koller został zmieniony. Niezle pokazal sie na prawym skrzydle Sionko, który szarpał jak mógł no i w bramce rewelacyjny, jak zawsze Cech. Poza tym 3 metry mułu.

Mam wrazenie, ze Portugalia zagrala niezwykle madrze z turkami. W pierwszym meczu badania sil z subtelnymi znakami, kto bedzie rzadzil i dzielil w drugiej polowie. Kiedy sie zorientowali, ze kebaby im dzisiaj nie zagrożą przeszli do ostrej ofensywy i w 2 polowie zupelnie wypunktowali bezradny turecki zespol, a to 2-0 to byl najmniejszy wymiar kary.

Dzisiaj Czeska Republika pewnie sie cofnie i zagra z kontry, jednak sila ognia przeciwnika jest zbyt mocna i to Portugalia powinna przypieczętować dzisiaj awans.

Portugalia - Czechy 1 @2.25(u ziemniaków 2 dni temu ;\) )
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 20:52

Czechy - Portugalia
Która drużyna wykona najwięcej rzutów rożnych w 1. połowie?
Typ: Portugalia 1.90

Wcześniej pisałem o ilości rogów w całym meczu, ale uważam że powyższy zakład jest bardziej atrakcyjny. Raz że kurs wyższy dwa że jestem niemal pewny że Portugalia zagra ofensywnieod samego początku a Czesi z kontry , więc inicjatywa będzie w dużej mierze po stronie Portugali co powinno przełożyć się na ilość wykonywanych cornerów. Biorąc pod uwagę fakt że jeśli Portugalia obejmie prowadzenie a taki scenariusz przewiduje Czesi zapewne się otworzą i będą częsciej atakować co może przełożyć się na zwiększoną liczbę wykonywanych przez nich cornerów. . Portugalia prowadząc będzie podobnie jak w spotkaniu z Turcją mądrze rozkładać swoje siły i racjonalnie gospodarować czasem będąc przy piłce. Inicjatywa w atakach może się zrównać a może nawet Czesi wówczas osiągną przewagę.
Posted by: g00niek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 22:41

Czesc,

Jak na razie te mistrzostwa rewelacyjne do typowania, ale znajac moje szczescie jak mam czas i zaczynam pisac cos na forum to karta sie odwraca ale co tam... \:D

Portugalia - Czechy

Zagralem juz wczoraj handi -0,75 na Portugalie @2,23 w Pinnacle. Dzisiaj ten sam typ @2,1. Graja na Portugalie to widac, ale nie oszukujmy sie, Czesi byli slabsi w meczu ze Szwajcaria (mialem Czechow -0,25 @2,39 co wtedy uwazalem za swietny zaklad, ale wszedl szczesliwie)

Brak Rosicky'ego Nedveda jest bardzo widoczny, kto ma rozgrywac? Galasek jest typowym DM, ktory bardziej lubi zabierac pilke niz ja rozgrywac, Jarolim i Plasil to tez srednia europejska klasa.. najlepiej moim zdaniem zaprezentowal sie grajacy na boku Libor Sionko, napad.. kto dzisiaj, jaki wariant? Baros Koller czy moze w nagrode za gola Sverkos... Najlepiej prezentuje sie obrona ale...

...no i wlasnie sila ataku Portugalii jest niesamowita, nie ma co pisac o Ronaldo, ale poza tym Simao, Nani, Nuno Gomes, Quaresma.. Na miejscu Scolariego ustawilbym dzisiaj trojkat ofensywny w skladzie Simao, Ronaldo i... Quaresma. Gomes mnie nie przekonal w pierwszym meczu. W srodku pola defensywny Petit i kreatywni Moutinho i Deco.. Obrona tez swietna, ofensywny Bosingwa i troche mniej Ferreira na bokach a w srodku swietny Pepe, naprawde zrobil na mnie duze wrazenie i Carvalho.

Reasumujac, na papierze i po pierwszych meczach zdecydowanie Portugalia, co do motywacji to mysle ze Portugalia nie chce remisu bo o awansie decydowac musialby mecz z gospodarzami a to nie jest na reke pewnie zadnej druzynie, dzisiejsze zwyciestwo sprawi ze spokojnie przystapia do meczu ostatniego.. Chyba ze wola zajac 2 miejsce w grupie i zagrac z Niemcami a nie Polska w cwiercfinale \:D



Szwajcaria - Turcja

W tym meczu z kolei zagralem over 2 @2,02 kurs juz rowniez spadl. Mecz ostatniej szansy dla obu zespolow i tylko zwyciestwo powinno ich interesowac aby byc blizej awansu. Szwajcarzy stworzyli duzo sytuacji pod bramka Czechow w meczu otwarcia, linia ofensywna Turkow tez jest niczego sobie (z Portugalia nie mieli szans), poza tym uwazam ze w 2 serii spotkan obejrzymy wiecej overow (linia 2,5) niz w 1 gdzie mielismy odpowiednio 2 overy i 6 underow. W moim zakladzie w razie 2 bramek zwrot

Pozdrawiam serdecznie
Dominik
Posted by: Piotruś Pan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 23:38

O meczach grupy napisano wystarczająco własciwie dwie 1 na Portugalie i Szwajcarję to chyba dzis najpopularniejsze typy kursy pospadały do 1,80 na Portugalie a grają dwie druzyny z pierwszej dziesiątki rankingu,
Normalnie kurs na Portugalie powinien oscylować w granicach 2.20 -2.40 jednak w tej sytuacji kiedy własciwie najwiecej kasy przelano na Portugalie i duzo ludzi gra to kursy słabe jak patrzy sie na zestawienia par walczących dziś zespołów to wyrównane pary sa w tej kolejce. Jak to dziś nie wejdzie to zysk buki bedą miały za cały turniej jesli tylko Czechy lub Turcja zremisują, tylko nawet mi trudno podjać takie ryzyko że w meczu Portugalia - Czechy padnie remis to jest turniej faworytów i tak z pewnością będzie praktycznie do końca ME przynajmniej mi sie tak wydaje. Poprzedni turniej rozpoczął sie od niespodzianki i niespodzianką się zakończył od pierwszej kolejki widać że scenariusz z dużą ilością remisów i nieoczekiwanych wyników nie będzie mial miejsca zbyt wiele razy.
Ogólnie przychylam się do prognoz większości na mecze gr A
Portugalia - Czechy typ 1 Szwajcaria -Turcja typ 1 to jest tak oczywiste, że boje się iż taki scenariusz sie nie sprawdzi.
Mam nadzieję że bukmacherzy otworzą jutro kasy by wyplacać pieniążki zainteresowanym za realizacje kuponów trzymam kciuki za Portugalie i Szwajcarię i uczestniczących w tym zakładzie.
Osobiście nie gram kurs poniżej 4 zł ok 3,96 z 2 spotkań to niezbyt wiele skoro przed ME był powyzej 5 zł za Portugalie był kurs 2,40 a dzis 1,80 0,60 gr róznicy podobnie ze Szwajcaria z 2,40 do 2,20 tu spadek mniejszy przynajmniej po 15:00
Miłego oglądania i kibicowania
Posted by: g00niek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 11/06/2008 23:51

Co do meczu Szwajcaria - Turcja 1x2... Nie ma mowy aby grac Swiss @2,21 (pinnacle), jak dla mnie w tym momencie spore value to wlasnie Turcja @3,58 i byc moze sie skusze..

Ci co graja Szwajcarow, wezcie poprawke na mecze 1 serii, Czesi zagrali slabo, Portugalczycy zagrali dobry mecz, wiec oceniac mecz Szwajcaria - Turcja przez ten pryzmat nie jest najlepsza decyzja, Turcy to nie sa Ci Turcy sprzed kilku lat gdzie brylowali Hakan Sukur, Bazturk, Hasan Sas.. to inna Turcja, ale nie zapominajcie o Tuncayu, Nihacie.. Emre moim zdaniem tez nie powiedzial ostatniego slowa..

Szwajcaria bez Freia..

Turcja @3,58, ale poczekam moze kursy wzrosna ;\)
Posted by: juancarlos

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:06

Originally Posted By: g00niek

Emre moim zdaniem tez nie powiedzial ostatniego slowa..


Emre dzis nie zagra z powodu kontuzji:

za uefa.com:

"(...)Emre Belözoğlu felt pain in his hamstring; a scan showed a build-up of fluid which rules him out against Switzerland and maybe even for the rest of the group stage.
Posted by: devlin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:23

Czesi slabo? Toz to byla paranoja. Najlepiej ujal to Boniek mieli pol szansy i ja wykorzystali. Strzal ze sznurowki jak to ktos podsumowal.
Sam mialem czechow, bo kurs prawie 3 wydawal mi sie nieprawdopodobny. Ale podczas meczu oczy przecieralem ze zdziwienia co szwajcarzy z nimi wyprawiali.

Przypomina mi to sytuacje z naszej grupy mielismy zdobyc punkty z niemcami ( pospolite ruszenie na caly kraj). Przegralismy po calkiem niezlym meczu. I co teraz.......wszyscy juz postawili krzyzyk i wielkiem lamenty co my zrobimy z ta 'mocarna" austria.

Tu podobnie przed meczem z czechami ile to bylo glosow ze czesi to nie ci sami czesi co 4 lata temu czy nawet z eliminacji. Jak to szwajcarzy maja super mloda i perspektywiczna druzyne i wygraja z czechami. Rozegrali dobre zawody, atakowali caly mecz, mieli ze3 setki, przynajmniej jeden karny powinien byc podyktowany.

Co sie zmienilo od tego czasu. Fakt stracili najlepszego swojego zawodnika ale Hakan Yakin ktory wszedl spisywal sie znakomicie. Teraz graja z Turkami ktorzy super formy nie prezentuja.

I tak czechow mieli ograc ale turkow to juz niespecjalnie.

Moje typy na dzis czechy-portugalia x po 3.3
szwajcaria-turcja 1 po 3.35 (teraz juz tylko 2.25) kursy z bf
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:29


Sporo już napisane, tak więc żeby nie powtarzać za bardzo.

Gram dość mocno Portugalię. Nie byłem do nich przekonany przed Euro i dalej nie jestem do końca ;\) ( moim zdaniem grupę mają dość łatwą mimo wszystko), ale nie da się ukryć, że na papierze są obecnie znacznie lepsi od Czechów.

CR, Deco, Moutinho - będzie ciężko ich upilnować.

Tym oparty również na tym, że pepikom moim zdaniem będzie ciężko coś strzelić. W meczu ze Szwajcarią mówiąc bardzo oględnie ;\) ich ofensywa nie zachwycała. Jeżeli nie przestaną grać tylko na Kollera to ... \:\)

JEDYNE co mnie martwi, to fakt, że tak naprawdę remis w tym spotkaniu nikogo nie krzywdzi. Oto wypowiedź Cecha:
"Obie drużyny będą chciały dziś zwyciężyć, ale nawet jeśli ten mecz skończy się remisem, będzie to dobry rezultat dla obu stron".

A dla mnie wszyscy południowcy, to straszne leniuchy boiskowe \:p

Mimo tego: Portugalia 8/10

W drugim meczu powinien być atak za atak. Nikt nie ma nic do stracenia, także rozgrywanie piłki między obrońcami przez 3 minuty raczej wykluczone.

Wiadomo, że bez Freia gospodarze sporo tracą z przodu. Co prawda są jeszcze Barnetta i kilku innych, ale rewelacji nie ma. Inna sprawa, że z Czechami mieli sporo sytuacji już po zejściu Freia nawet. Nie mniej jednak, nie przekonują mnie na tyle, żeby ich zagrać. Tym bardziej, że Turcy na pewno zagrają inną piłkę niż z Portugalią. Spodziewam się z ich strony szybszej, kombinacyjnej piłki i DUŻEGO zaangażowania.

Reasumując, typ nasuwa się sam i jest to: over 2,5

Over kartkowy ze względu na osobę sędziego ;\) oraz stawkę i charakter spotkania, a także sympatię jaką czują do siebie obie ekipy ;\) również wygląda nieźle.
Posted by: devlin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:38

oczywiscie mialo byc "szwajcaria-turcja 1 po 3.35 (teraz juz tylko 2.25) kursy z bf"
Posted by: crazyceg1

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:38

ja dzis atakuje Szwajcaria-Turcja 2 @3,25 ,w sumie nie rozumiem dlaczego taki wysoki kurs na Turkow ja osobiscie ich uwazam za lepsza druzyne niz Szwajcrja i w meczu z Portugali spisywali sie calkiem dobrze,Szwajcaria mimo tragicznej gry Czechow nie umiala wykorzystac sytuacji wiec ze skutecznoscia u nich jest srednio plus brak Frei'a,wiec Turcy DO BOJU! \:\)
Posted by: devlin

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:38

oczywiscie mialo byc "szwajcaria-turcja 1 po 2.35 (teraz juz tylko 2.25) kursy z bf"
Posted by: Pablo_NFG

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:46

"Łączna liczba punktów za kartki"


Jak punktują ŻK i CZK w Expekcie, bo nie moge nigdzie znaleźć tej informacji...
Posted by: seba30

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:49

Originally Posted By: Pablo_NFG
"Łączna liczba punktów za kartki"


Jak punktują ŻK i CZK w Expekcie, bo nie moge nigdzie znaleźć tej informacji...


Punkty za kartki naliczane są w następujący sposób: 10 punktów za żółtą kartkę i 25 za czerwoną. Maksymalna liczba punktów, jaką zawodnik może uzyskać za kartki to 35, bez względu na to czy zostanie on ukarany za kolejne przewinienie. Zakłady dotyczą regulaminowego czasu gry. Kartki dla "nie biorących udziału" (np: menadżerowie, rezerwowi nie odgrywający roli w spotkaniu) nie są wliczane do zakładu.

pozdrawiam \:\)
Posted by: Qubi

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 00:54

Portugalia - Czechy
over 55,5 za kartki
2,3
3/10

Głowny argument to sędzia - Kyros Vassaras. Tak na szybko przeglądając jego statystyki 4,5 - 5 średnio na mecz mu wyjdzie. Do tego Portugalczycy jak i Czesi potrafią faulować i łapać głupie kartki.
Posted by: ___On

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 03:43

SZWAJCARIA - TURCJA

Niewiem Panowie czy przypominacie sobie iż te dwie druzyny mają zadawnione porachunki...
Grali ze sobą w barażach do MŚ 2006. Awans wywalczyła SZWAJCARIA, ale drugi mecz ( gralli dwómecz , )zakończył się olbrzymim skandalem ( bójka na boisku piłkarzy, trenerów i działaczy ) + olbrzymie kary dla federacji tureckiej. Z tego co pamietam to uszczerbki na zdrowiu mieli właściwie tylko SZWAJCARZY - mysle ze tak łatwo tej sprawy turkom nie wybaczą.

Jeżeli Szwajcarzy zagrają z wiekszym spokojem pod bramką przeciwnika niz w poprzednim meczu i bez błędów w tyłach powinni wybic EURO TURKOM z głowy...

Mam nadzieje iż przed własną publicznością zdobedą trzy punkty i przedłuża swe szanse na ćwiercfinał.

Kurs jaki złapałem 2,5 BETFAIR - stawka umiarkowana

POZDRAWIAM GRACZY
Posted by: Baqu

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 06:08

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,5304377,Czesi_czy_Turcy__zadecyduja_karne_.html




btw Ledwoń ['] \:\(
Posted by: Piotruś Pan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 06:28

Portugalia wygrała zgodnie z planem, szkoda mi Szwajcarów nieźle znowu grali mieli sytuacje i ponownie nie potrafili wygrać spotkania a Turcja miała podobny fart do Czech w 92 min strzał podbicie piłki przez interweniującego obrońcę i piłka przeleciała nad bramkarzem gospodarzy.
Szwajcaria była faworytem tego meczu i zawiodła oby jutro nasza reprezentacja nie przegrała swojej szansy w taki sposób z ostatniej akcji.
Prognoza na zwyciestwo Helwetów nie sprawdziła sie jednak wygrana Turcji szczęsliwa, ale nie można nazwać tego niespodzianką bo piłkarze z nad Bosforu byli skuteczniejsi w swoich akcjach,też dobre kontrataki mieli myślę że mają szanse na awans obok Portugali no to własciwie Portugalia moze spokojnie oczekiwać już na drugi zespól gr B miejmy nadzieję że sobie zagramy ponownie w cwiercfinale z ekipą Scolariego przynajmniej mamy sporo wiedzy i materiału o przeciwniku.
Posted by: Warka

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 06:53

Originally Posted By: Piotruś Pan
Portugalia wygrała zgodnie z planem. Szkoda mi Szwajcarów, znowu nieźle agrali, mieli sytuacje i ponownie nie potrafili wygrać spotkania. Turcja natomisat miała podobnego fart, jak Czechy w 92 min - strzał i podbicie piłki przez interweniującego obrońcę - piłka przeleciała nad bramkarzem gospodarzy.
Szwajcaria była faworytem tego meczu i zawiodła. Oby jutro nasza reprezentacja nie przegrała swojej szansy w taki sposób - ostatniej akcji.
Prognoza na zwyciestwo Helwetów nie sprawdziła sie. Wygrana Turcji szczęsliwa. Ale nie można nazwać tego niespodzianką, bo piłkarze z nad Bosforu byli skuteczniejsi w swoich akcjach (dobre kontrataki). Myślę, że - obok Portugali - mają szanse na awans. Własciwie Portugalia moze spokojnie oczekiwać na drugi zespól gr. B. Miejmy nadzieję, że zagramy ponownie z ekipą Scolariego w cwiercfinale ME - przynajmniej mamy sporo wiedzy i materiałow o przeciwniku.


Korekta tekstu

P.S. Bardzo sie ciesze, ze dzielisz sie wnioskami z zakonczonych meczow i chwala Ci za to ! Jednak nie mam sily czytac tak fatalnie napisanego (bledy jezykowe i stylistyczne) tekstu i pozwolilem sobie na male poprawki. Mam nadzieje ze nie masz mi tego za zle. Jednoczesnie prosze o przeczytanie swojego kolejnego tekstu kilka razy przed publikacja tegoz na forum.
Pozdrawiam !
Posted by: Logan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 15:18

Mam zagrany awans Turkow, over 2,5 gola Turkow w fazie grupowej i under 3,5 gola Czechow. Wszystkie zaklady wejda mi w przypadku wygranej Turkow i maksymalnie jednej zdobytej przez Pepiki bramki.

Nie wiem co bedzie w przypadku remisu, ktora druzyna ma wyzszy wspolczynnik?

Tak sie zastanawiam nad jakas kontra na ten mecz. Jaka bylaby najlepsza? Chyba jakies dokladne wyniki?
Posted by: Logan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 15:33

Juz wiem, beda karne \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 16:43

Originally Posted By: Logan
Juz wiem, beda karne \:\)


Jakie karne?

Awans Czechów bo są wyżej w rankingu UEFY.
Posted by: Kameleon

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 16:44

Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: Logan
Juz wiem, beda karne \:\)


Jakie karne?

Awans Czechów bo są wyżej w rankingu UEFY.


a sorry, widze teraz artykuł. Dziwne to bo wcześniej nigdy nie pisano o takiej opocji.
Posted by: Logan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 16:52

http://www.uefa.com/newsfiles/19079.pdf o karnych jest w 7.08

Jesli druzyna graja ze soba ostatni mecz zakonczony remisem to sa karne, a jesli graly wczesniej to liczy sie ranking

Dobra jak kontrowac zeby wyjsc najlepiej \:p
Posted by: ___On

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 16:57

Ze wzgledu ze i tutaj rpzgorzała dyskusja pozole sobie wkleic swoja wypowiedz i tutaj....( jest w dziale o grupie B)

Niestety Panowie muszę was zmartwić ten punkt ( 7.07) tez nie działa na naszą korzyść: ( punkty zdobyte do EURO 2008 i MŚ 2006 dzielone przez liczbe rozegranych meczy )

Tabela wtedy przedstawiała by się następujaco:

1 CHORWACJA - wspołczynnik 2,409
2 POLSKA - wspołoczynnik 2,166
3 AUSTRIA - wspólczynnik 1,5


__ON
Posted by: kfjatek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 23:44

Przepraszam za mały OT (o Portugalczykach)

http://iwanczyk.blox.pl/2008/06/Jak-spiewac-portugalski-hymn.html

Hymn portugalski w wykonaniu rugbystów tego kadry oraz C.Ronaldo i reszty dziewczyn \:\)
Posted by: kfjatek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 12/06/2008 23:44

*kraju
Posted by: kfjatek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 00:13

Czy przy remisie w meczu Czechy-Turcja o awansie jednej z drużyn decyduje ten współczynnik Uefa czy karne (bez dogrywki?).

Bilans jest identyczny - po 3 pkt i 3:2 w bramkach..
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 00:16

jeżeli jest taka sytuacja i obie drużyny grają ze sobą 3 mecz to grają karne.
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 00:16

Karne, było już to wałkowane ;\)

Choćby w tym temacie, nawet na tej stronie \:\)
Posted by: kfjatek

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 00:42

Kurde, faktycznie. Przepraszam \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 06:58

o awansie zadecydują karne, tak samo gdy w meczu grupy C, Włochy-Francja padnie wynik remisowy (obie ekipy mają identyczną zdobycz punktową oraz bilans bramkowy 1-4)
Posted by: _Korver_

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 06:58

Sorry, nie zauważyłem, ze jest kolejna strona tematu \:D
Posted by: studzien

Re: Euro 2008 - Grupa A - 14/06/2008 07:01

Originally Posted By: _Korver_
o awansie zadecydują karne, tak samo gdy w meczu grupy C, Włochy-Francja padnie wynik remisowy (obie ekipy mają identyczną zdobycz punktową oraz bilans bramkowy 1-4)


ale jeśli Holandia wygra 3-0 i Włochy zremisują z Francją 0-0 to wtedy wszystkie 3 drużyny mają taki sam bilans i ilość strzelonych bramek, a takiej sytuacji karne nie dotyczą, liczy się ranking
Posted by: 19marcin08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 17:33

Turcja - Czechy Więcej fauli? 1 @2,00 \:o Fortuna

Jak dla mnie trochę pomyłka kursu, sorry ale @2 na to, że Turcy będą miec więcej fauli? Pff w obu meczach Turcji właśnie ta ekipa zanotowała po 24 faule.
Czesi w pierwszym meczu 21 a w drugim zaledwie 16.
Dodając mentalność Turków + fakt, że to raczej Czesi będą atakować a Turcy nastawią się na kontry typ jak najbardziej do grania, oceniam go na co najmniej 70%

Pozdro.
Posted by: ryzy9

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 18:08

Zaj... typ z tymi faulami, bankowo wedlug mnnie Kebaby beda faulowac a poniewaz mozna polaczyc to z typem ze Czechy wyjda z grupy za 1,4 wszystko gra
Posted by: Oli2424

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 18:09

Na dzisiaj ze swojej strony proponuje grać Tunezję. Wiem , że wczoraj było tyle niespodzianek itd. ale Tunezja traci w tej chwili do Burkina Faso juz 6 punktów i jeżeli dzisiaj wygrają to różnica ta wyniesie 3 punkty i 3 kolejki do końca, jeżeli nie wygrają to bardzo mocno skomplikują sobię sytuację wyjścia z grupy ( wychodzi tylko 1 zespół ! )Skoro myślą o awansie to dzisiejszy mecz musza poprostu wygrać.

Następnym typem dla mnie w miare pewnym jest granie , że Nigeria nie wygra dzisiaj różnicą 2 bramek...W tej chwili już mają przewagę 3 punktów nad RPA i jeden mecz mniej (dziejszy) więc patrząc na wczorajsze wyniki i to , że mają w miarę pewną pozycję w grupię sądzę, że wynik będzie się kręcił wkoło remisu \:\)


Z góry przepraszam, że wpisałem to w tym temacie la enie widziałem nigdzie tematu o EL.MŚ w Afryce , a tu jest największy ruch dzisiaj jeżeli chodzi o piłkę \:\)
Posted by: antyfutbol

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:21

Turkey-Czech Republic

Turcja wiecej zoltych kartek


Bedzie to najwazniejszy mecz dla tych druzyn jak dotad na mistrzostwach. Kto wygra awansuje, a w razie remisu beda karne. Jedenastek na pewno nikt nie chce bo to loteria. Na pewno duzo bardziej technicznie graja Czesi, a Turcy beda nadrabiac walecznoscia. Turcy jak dotad 6 kartek, a Czesi tylko 1, co o czyms swiadczy
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:32

Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70
Posted by: KornoS

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:33

Szwajcaria - Portugalia
Typ - 1x
Kurs - 1.7

Jestem strasznie do tego przekonany. Nie wiem czemu wiekszosc daje na portugalie. Szwajcaria jest gospodarzem bedzie chciala ugrać punkty aby wstydu nie było, zagra na pełnej. Po drugie portugalczycy wystawia rezerwe wiadomo bo trzeba oszczedzac zawodników na cwiercfinal noi moim zdaniem nawet im odpuszczą ten mecz aby gospodarze mieli z czego się cieszyć po trzecie sędziowie są za szwajcarami wiadomo... ( wyobrazcie sobie Euro 2012 u nas ) - polska przegrywa dwa pierwsze mecze noi jak mysliscie trzeci mecz odpusci ? Wiadomo ze nie będą walczyć po maksie aby upamiętnić choć troszkę swój występ w euro który odbywał się u siebie. Trener także boi się degradacji a więc bedzie chcial wygrac ten mecz.
Pozdrawiam
Posted by: dakid

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:33

Wiadomo który mecz pokaze polsat w otwartym kanale?
Posted by: dragon

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:34

Turcja - czechy
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:37

Byłbym zapomniał.

Po za tym jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby obaj gospodarze zakończyli Euro z zerowym dorobkiem punktowym. W lepszej sytuacji są Szwajcarzy, dlatego uważam że powinni oni dzisiaj urwać punkt(y) Portugali B

Szwajcaria v Portugalia
gospodarze wygrają lub remis
1.666
Posted by: Chaoz

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:38

Originally Posted By: Hakan
Po za tym jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby obaj gospodarze zakończyli Euro z zerowym dorobkiem punktowym.

przecież Austria ma 1 pkt
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:39

Tak wiem po*ebało mi się \:\)
Posted by: slawiola

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:45

jak myslicie under/over w obu meczach ?
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:46

Originally Posted By: KornoS
Szwajcaria - Portugalia
Typ - 1x
Kurs - 1.7

Jestem strasznie do tego przekonany. Nie wiem czemu wiekszosc daje na portugalie. Szwajcaria jest gospodarzem bedzie chciala ugrać punkty aby wstydu nie było, zagra na pełnej. Po drugie portugalczycy wystawia rezerwe wiadomo bo trzeba oszczedzac zawodników na cwiercfinal noi moim zdaniem nawet im odpuszczą ten mecz aby gospodarze mieli z czego się cieszyć po trzecie sędziowie są za szwajcarami wiadomo... ( wyobrazcie sobie Euro 2012 u nas ) - polska przegrywa dwa pierwsze mecze noi jak mysliscie trzeci mecz odpusci ? Wiadomo ze nie będą walczyć po maksie aby upamiętnić choć troszkę swój występ w euro który odbywał się u siebie. Trener także boi się degradacji a więc bedzie chcial wygrac ten mecz.
Pozdrawiam


Pierwsza uwaga ogólna: jak Euro dużą literą, to i nazwy państw by się przydało dużą, np: Polska

Ta "rezerwa", o której piszesz to między innymi: Quaresma, Almeida, Nani. Na tle Szwajcarów bez Freia i Strellera, wyglądają oni co najmniej dobrze.

Oczywistym jest, że Szwajcarzy nie będą chcieli zakończyć turnieju rozgrywanego u siebie z zerowym kontem, pytanie tylko czy zawsze chcieć to móc

nawet im odpuszczą ten mecz ---> \:D

Proszę Cię, nie pisz tak. Mogą zagrać z mniejszym zaangażowaniem, mogą w sytuacjach stykowcych odstawić nogę (chociaż i w to wątpię), ale NA PEWNO nie odpuszczą tego meczu. To jest Euro. To są zawodnicy na określonym poziomie.

Przecież zmiennicy Portugalii mają być może więcej do udowodnienia niż zawodnicy z pierwszego składu! Naprawdę sądzisz, że tacy piłkarze jak Nani czy Quaresma przyjechali tu siedzieć na ławce? Dobrym/bardzo dobrym występem dzisiaj mogą przekonać Scoalriego do postawienia na nich w późniejszej fazie turnieju.

Żeby było jasne - nie twierdzę, że ten mecz zakończy się łatwym zwycięstwem Portugalii, ale takiego winu Szwajcarii również nie przewiduję.

Jak dla mnie, biorąc pod uwagę charakter spotkania, najlepiej wygląda over. Ale o tym czy go zagram, jeszcze nie zadecydowałem.
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:51

Originally Posted By: KornoS
Szwajcaria - Portugalia
. Trener także boi się degradacji a więc bedzie chcial wygrac ten mecz.


I tak nie będzie prowadził już reprezentacji po Euro bo ma go zastąpić Ottmar Hitzfeld więc o trenera "bójmy się" najmniej \:p .
Posted by: Adammm

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 19:57

Originally Posted By: Hakan
Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70


akurat ten typ moim zdaniem jest nienajlepszy z racji tego, ze Scolari z tego co obserwowalem zawsze robi 3 zmiany. Gralem zmiany na poprzednim mundialu i przed euro kombo zmian w totomixie i troche sie tego naliczylem. zdecydowanie bardziej oplaca sie chyba zrobic kombo kilku meczow na 'tak'. taka moja opinia
Posted by: Baqu

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 20:01

zmiany w składzie Portugalii na to spotkanie:
=> Miguel za Bosingwe
=> Fernando Meira za Carvalho
=> Raul Meireles za Petita
=> Miguel Veloso za Ronaldo
=> Ricardo Quaresma za Simao
=> Nani za Deco
=> Hugo Almeida za Nuno Gomes

pozostal jedynie bramkarz - Ricadro, dwaj obroncy - Pepe i Paulo Ferreira oraz rozgrywajacy Joao Moutinho.
Posted by: chris

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 20:21

Kurs na Portugalię lekko wzrasta od wczoraj[2.32-2.44]. Pytanie czy Szwajcaria strzeli gola nawet gdy będzie grała z 2 drużyną portugalską. Ja 'obawiam' się, że nie. Zawsze można poczekać jeszcze do meczu, albo dopiero zagrać na live. Ja jednak uważam, ze Por po kursie 2.44 jak na ten moment, a pewnie później jeszcze wyższym, jest jak najbardziej do zagrania. Drugi typ Portugalia [HT/FT] jak na ten moment 4.1.

Drugi mecz odpuszczam całkowicie, Żaden wynik mnie nie zaskoczy.
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 21:22

Originally Posted By: Adammm
Originally Posted By: Hakan
Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70


Wypowiedź Scolariego:
- Planuję około pięciu roszad w składzie. Na pewno wykorzystam też limit zmian podczas meczu. Nie mogę dać odpocząć wszystkim piłkarzom, bo zespół musi być stabilny, ale na pewno w niedzielę będzie okazja dać szanse kilku rezerwowym - uważa trener zespołu, który po zwycięstwie z Czechami zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

akurat ten typ moim zdaniem jest nienajlepszy z racji tego, ze Scolari z tego co obserwowalem zawsze robi 3 zmiany. Gralem zmiany na poprzednim mundialu i przed euro kombo zmian w totomixie i troche sie tego naliczylem. zdecydowanie bardziej oplaca sie chyba zrobic kombo kilku meczow na 'tak'. taka moja opinia
Posted by: pescar

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 21:24

Originally Posted By: Adammm
Originally Posted By: Hakan
Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70


akurat ten typ moim zdaniem jest nienajlepszy z racji tego, ze Scolari z tego co obserwowalem zawsze robi 3 zmiany. Gralem zmiany na poprzednim mundialu i przed euro kombo zmian w totomixie i troche sie tego naliczylem. zdecydowanie bardziej oplaca sie chyba zrobic kombo kilku meczow na 'tak'. taka moja opinia


Wypowiedź Scolariego:
- Planuję około pięciu roszad w składzie. Na pewno wykorzystam też limit zmian podczas meczu. Nie mogę dać odpocząć wszystkim piłkarzom, bo zespół musi być stabilny, ale na pewno w niedzielę będzie okazja dać szanse kilku rezerwowym - uważa trener zespołu, który po zwycięstwie z Czechami zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.
Posted by: Conrad

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 21:57

Originally Posted By: 19marcin08
Turcja - Czechy Więcej fauli? 1 @2,00 \:o Fortuna

Jak dla mnie trochę pomyłka kursu, sorry ale @2 na to, że Turcy będą miec więcej fauli? Pff w obu meczach Turcji właśnie ta ekipa zanotowała po 24 faule.
Czesi w pierwszym meczu 21 a w drugim zaledwie 16.
Dodając mentalność Turków + fakt, że to raczej Czesi będą atakować a Turcy nastawią się na kontry typ jak najbardziej do grania, oceniam go na co najmniej 70%

Pozdro.


Niezła promocja w Fortunie z tym typem, też zagrałem.
Posted by: Sturmwind

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 21:59

Originally Posted By: pescar
Originally Posted By: Adammm
Originally Posted By: Hakan
Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70


akurat ten typ moim zdaniem jest nienajlepszy z racji tego, ze Scolari z tego co obserwowalem zawsze robi 3 zmiany. Gralem zmiany na poprzednim mundialu i przed euro kombo zmian w totomixie i troche sie tego naliczylem. zdecydowanie bardziej oplaca sie chyba zrobic kombo kilku meczow na 'tak'. taka moja opinia


Wypowiedź Scolariego:
- Planuję około pięciu roszad w składzie. Na pewno wykorzystam też limit zmian podczas meczu. Nie mogę dać odpocząć wszystkim piłkarzom, bo zespół musi być stabilny, ale na pewno w niedzielę będzie okazja dać szanse kilku rezerwowym - uważa trener zespołu, który po zwycięstwie z Czechami zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.


Ty zrozumiales sens tej wypowiedzi? roszada w składzie a zmiana w tym przypadku ma diamtralnie rozne znaczenie - chodzi o 5 zmian w podstawowej 11-tce - a w meczu beda 3 zmiany - po co meczyc material ludzki niepotrzebnie?
Posted by: kamasutra

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:09

Wedlug mnie Scolari bez najmniejszych oporow wykorzysta te trzy zmiany i to niezaleznie od wyniku meczu.Ma znakomitych dublerow i byloby grzechem nie dac im pograc w takim meczu.Wydaje mi sie ze zagra Nani,Ronaldo tez nie dogra do konca meczu plus wejscie Quaresmy lub Almeidy....
Posted by: mura

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:13

Originally Posted By: kamasutra
Wedlug mnie Scolari bez najmniejszych oporow wykorzysta te trzy zmiany i to niezaleznie od wyniku meczu.Ma znakomitych dublerow i byloby grzechem nie dac im pograc w takim meczu.Wydaje mi sie ze zagra Nani,Ronaldo tez nie dogra do konca meczu plus wejscie Quaresmy lub Almeidy....


ale wystrzeliles z tym postem

Ronaldo nie tyle nie dogra do konca, co zacznie na łąwce a taki Almeida czy Quaresma zapewne wyjda w 1 składzie
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:13

Originally Posted By: Sturmwind
Originally Posted By: pescar
Originally Posted By: Adammm
Originally Posted By: Hakan
Portugalia pewny awans co w rezultacie pozwala Scolariemu na dokonanie roszad w składzie , dzięki czemu podstawowi gracze odpoczną a szansę wykazania się otrzymają zawodnicy pełniący do tej pory rolę rezerwowych. Być może będą mieli okazję zagrać w całym spotkaniu, dlatego też zdecydowałem się na następujący wariant:

Scolari dokona 3 zmian
typ: Nie
kurs: 3.70


akurat ten typ moim zdaniem jest nienajlepszy z racji tego, ze Scolari z tego co obserwowalem zawsze robi 3 zmiany. Gralem zmiany na poprzednim mundialu i przed euro kombo zmian w totomixie i troche sie tego naliczylem. zdecydowanie bardziej oplaca sie chyba zrobic kombo kilku meczow na 'tak'. taka moja opinia


Wypowiedź Scolariego:
- Planuję około pięciu roszad w składzie. Na pewno wykorzystam też limit zmian podczas meczu. Nie mogę dać odpocząć wszystkim piłkarzom, bo zespół musi być stabilny, ale na pewno w niedzielę będzie okazja dać szanse kilku rezerwowym - uważa trener zespołu, który po zwycięstwie z Czechami zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.


Ty zrozumiales sens tej wypowiedzi? roszada w składzie a zmiana w tym przypadku ma diamtralnie rozne znaczenie - chodzi o 5 zmian w podstawowej 11-tce - a w meczu beda 3 zmiany - po co meczyc material ludzki niepotrzebnie?

No właśnie, po co męczyć materiał ludzki ? Cytat wklejony w dobrym miejscu. Stanowi on bardzo dobry argument za tym, że typ na under 3 zmiany jest nieopłacalny.

Apel na drugi raz: nie piszmy po to, żeby tylko pisać, nie wnosząc jednocześnie nic konstruktywnego do tematu.
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:35

A co powiecie żeby w obu spotkaniach postawić over 2.5 ?
Posted by: mirekinter

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:46

mamy pytanie jakie kanaly dostpne na wyspach pokazuja mecze euro/ wiem ze itv4 ale powtorki ale tazke moze cos na live pokazuja dzieki?
Posted by: kamasutra

Re: Euro 2008 - Grupa A - 15/06/2008 22:53

ITV oraz BBC pokazuja live...
Posted by: globus

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 00:36

nie patrzylem w statystyki ale majac na uwadze styl gry obu zespolow skusilem sie na Portugalie w rzutach roznych 1,87 Pinnacle
Przeciez Portugalczycy sa o wiele lepsi technicznie i na pewno beda czesciej atakowac
Posted by: VanTheMan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 00:40

1.90 w Interwetten... właśnie zagrałem na ich rzuty rożne. Mając takich skrzydłowych siłą rzeczy te rożne będą.

Sporo ludzi gra poniżej 4,5 żółtych kartek w meczu Portugalczyków. Takie interwetten wydaje się cfane i oferuje na 2 żółte lub więcej kurs 1.60... niby kompletnie inna linia niż te oferowane przez pozostałe firmy a ciężko na cokolwiek się zdecydować.

Ogólnie kurs na Portugalię powinien być brany z pocałowaniem ręki - mimo zmian kadrowych to rezerwowy zespół wicemistrzów Europy bije na głowę swoich dzisiejszych rywali i im chyba nawet ściany nie pomogą. Podopieczni Scolariego będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony - są bardzo utalentowani zawodnicy, którzy w końcu będą mogli wykazać się od pierwszych minut.
Posted by: Fab

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 00:48

Turcy uważają, że to oni awansują i przypominają swoją dobrą grę w ostatnim spotkaniu ze Szwajcarią. Wprawdzie w pierwszej połowie przegrywali, ale było to spowodowane "meczem na wodzie". W drugiej połowie stan murawy poprawił się i Turcy wygrali 2:1 zdobywając zwycięskiego gola już w doliczonym czasie gry. Czesi z kolei grali z Portugalczykami i przegrali 1:3 będąc zespołem gorszym. Nasi południowi sąsiedzi mają zagrać pierwszy raz na tych mistrzostwach systemem 4-4-2, a w ataku wystąpią Milan Baros oraz Jan Koller. Turcy z kolei nie będą zmieniać zwycięskiego składu. Zagram sobie zwycięstwo Turcji, ew DW 1:0. Tak mi się widzi, że Turcy nie chcieliby tych karnych. Cech w bramce to zawsze CZech/ . Tatarzy ;\) Prezentują sie lepiej, gdyby nie ta ulewa, to po tej "nawałnicy" Szwajcarów którą przetrzymali, może by przypieczętowali zwycięstwo wcześniej. Turcy swoją niekonwencjonalnością w zagraniach mogą przejść Czechów.
Posted by: mura

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 01:15

a ja uważam że Czesi wygrają, możliwe że do zera, Cech to świetny bramkarz, i nie sądzę by po aplikacji 3 bramek w kolejnym meczu wpuścił Ataturków,
obrona jaka jest taka jest ale na kebabów wystarczy,
knedle zadziwiająco dobrze wypadli z Portugalcami, jednak jako repra wciąż nie zachwyca także w 1/4 leci z Chorwatami:)
klasa czysto piłkarska jednak wyższa niż u Turasów, Turki w meczu z Portugalią nie istnieli, mecz z Helwetami wygrali również dzięki szczęściu, moim zdaniem Szwajcarzy za bardzo chcieli i byli źle ustawieni taktycznie dlatego przegrali,
gratuluje znalezionego zakładu na więcej fauli, w moim mniemaniu wejdzie izi,
może wreszcie krewki charakter Turków da o sobie znać i ujrzymy jakieś czerwo:)
zastanawiam się czy wobec licznych pomyłek sędziów na tych mistrzostwach nie nadziejemy się tutaj na coś niemiłego na koniec, tzn czysto hipotetycznie jeśli rezultat będzie oscylował wokół remisu to w końcówce może zapaść kontrowersyjna decyzja na korzyść zespołu przegrywającego, nie wiem może będą naciski z góry, może sędzia będzie chciał błysnąć, to tylko moje dywagacje, ale jest nowy przepis i kto wie czy uefa nie będzie chciała go przetestować biorąc na stół operacyjny Turków i Czechów, przeanalizują sytuację i pomeczowe wydarzenia i zreflektują się czy w przyszłości to zostawić czy pozwolić by umarło jak srebrna bramka

ciekawa będzie walka w środku pola i paradoskalnie mimo, wydawałoby się, zachowawczego stylu gry (pod presją dużej konsekwecnji) to spodziewam się otwartego meczu i troszkę wymiany cios za cios, przynajmniej do pierwszego "nokdałnu" \:\)

liczę że łysemu Kollerowi wreszcie poślą dobrą piłę na czółko i z tego poziomu żaden Turek mu nie przeszkodzi,
Volkan coś za dobrze bronił w ostatnim meczu, a to bramkarz raczej średniej klasy wiec dzis kolej na jakiegoś babola:)
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 01:30

Mecz o dużą stawkę, Turcy do grzecznych i opanowanych nie należą, łatwo ich sprowokować a jeśli do tego dochodzi tak ogromna ranga tego spotkania myśle że może być "gorąco".

Turcja-Czechy
typ: ZK +4.5
kurs: 2.10

Nikt nikomu nie popuści, ferwor walki, "cios za cios" i kartki myśle się posypią .
Posted by: Maxero

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:00

Jak myślicie kto będzie miał więcej rzutów Rożnych w meczu Turcja-czechy ??
osobiście mam kebabów ale chce poznać wasze zdanie ;\)
Posted by: chris

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:05

Ciezko powiedziec, tak bylo w ostatnich meczach:

Czechy 6 - 6 Portugalia
Portugalia 7 - 5 Turcja
Szwajcaria 6 - 5 Turcja
Szwajcaria 6 - 3 Czechy
Posted by: kardynal20

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:07

jedyne co mi przyszlo do glowyw meczu czechow to czesi nei strzela wiecej niz jednej bramki po 1.6

napewno obie druzyny zagraja badziej na zero z tyl niz na strzelanine z przodu

co do kollera to widac ze to nie jego mistrzostwa pilka juz tak latow go znalezc nie moze, baros niestety ale zaczal na lawce te msitrzostwa pozniej bruckner szukal wkolejnym meczu wiecej opcji ataku ale to tylko w moim mniemaniu potwierdzilo opinie ze tych 2 gosci jakos dzisiaj w trubryce strzelcow bramek nie ujrzymy, sverkos wiadomo jeden strzal jeden gol, wiecej sie to nie zdarzy , pozostaje sionko ale on 2 bramek nie ukluje

under 1.5 na czechy 1.6

4/10
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A *DELETED* - 16/06/2008 02:11

Post deleted by Conrad
Posted by: Hakan

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:12

Originally Posted By: Maxero
Jak myślicie kto będzie miał więcej rzutów Rożnych w meczu Turcja-czechy ??
osobiście mam kebabów ale chce poznać wasze zdanie ;\)


Uważam podobnie jak Ty. Turcy swojej gry nie moga opierać na defensywie i gry z kontry bo każdy widzi jakie błedy popełnia turecka obrona, więc myśle że będą od początku atakować. Czeska defensywa wydaje mi się solidniejsza, dzięki czemu Czesi mogą poczekać i zagrać z kontry. Uważam też że to Czesi obejmą prowadzenie co przyczyni się do większego otwarcia druzyny tureckiej co w efekcie przyniesie zmasowane ataki na bramkę Cecha a piłkarze częśćiej przebywać będa w okolicach pola karnego Pepików co może przełożyć się na większą ilość wykonywanych cornerów przez turecką reprezentację.

Post powyżej prosze o skasowanie.
Posted by: Maxero

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:14

Originally Posted By: Hakan
Originally Posted By: Maxero
Jak myślicie kto będzie miał więcej rzutów Rożnych w meczu Turcja-czechy ??
osobiście mam kebabów ale chce poznać wasze zdanie ;\)


Uważam podobnie jak Ty. Turcy swojej gry nie moga opierać na defensywie i gry z kontry bo każdy widzi jakie błedy popełnia turecka obrona, więc myśle że będą od początku atakować. Czeska defensywa wydaje mi się solidniejsza, dzięki czemu Czesi mogą poczekać i zagrać z kontry. Uważam też że to Czesi obejmą prowadzenie co przyczyni się do większego otwarcia druzyny tureckiej co w efekcie przyniesie zmasowane ataki na bramkę Cecha a piłkarze częśćiej przebywać będa w okolicach pola karnego Pepików co może przełożyć się na większą ilość wykonywanych cornerów przez turecką reprezentację.

Post powyżej prosze o skasowanie.



dz
Nio to teorie mamy za sobą za niedługo praktyka hehe ;\)
Posted by: globus

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 02:41

W meczu Turcja-Czechy najlepszym wyjsciem jest dla mnie ze obie druzyny strzela, obrona kebabow dziurawa, Czesi cos na pewno ustrzela, a mecz ze Szwajcarami przekonał mnie do tego ze i Turcy maja spore szanse na pokonanie Cecha.
both team to score 1,87 Expekt
Posted by: Amkwish

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 03:18

Originally Posted By: kardynal20
jedyne co mi przyszlo do glowyw meczu czechow to czesi nei strzela wiecej niz jednej bramki po 1.6


Ja zagrałem na Czechów ,a poniewaz mam to w dublu i drugi typ (MLS) jest trafiony ,to skontrowałem na remis.

Ponadto zagrałem

Czechy over 1,5 i postawiłem ,ze bramke strzeli Sionko.

Ostatni typ to over 4,5 żóltych kartek.

Nie wyobrazam sobie ćwierćfinałow bez Czechów.
Uwazam ,ze sa zdecydowanie mocniejsi od Turków, a to ,ze nie grali porywajaco w 2 pierwszych meczach ?
Hmm.. to jest turniej, ci co na poczatku wymiataja czesto potem szybko pakuja walizki.

Mam nadzieje ,ze karnych nie zobaczymy \:\)
Posted by: retoox

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 03:24

Portugalia - Szwajcaria
Typ: trzy lub więcej żółtych kartek
Kurs kartek - 5pkt i mniej(lay)
Kurs: trochę ponad @2.00 bf
Stawka: 2/10

Mecz teoretycznie o pietruszkę, ale na pewno zawodnicy obu ekip maja tu coś do udowodnienia. Rezerwy Portugalczyków dzisiejszym meczem będą chciały pokazać swoja przydatność, wiec w ważnych momentach raczej nit nie będzie odstawiał nogi. Szwajcarzy również jako gospodarz czuja na sobie presje wyniku. Co do sędziów to prowadzę rożne zapiski (opierając sie głownie na meczach LM z ostatnich 3 sezonów) i pan Plautz ma u mnie notkę "dość rozważny z lekkim wskazaniem na rozdawanie kartoników". wszystkie te argumenty przekonały mnie do zagranie tego zdarzenia. Jeśli ktoś szukałby tu mniejszego ryzyka to IW oferuje zakład na dwie lub wiecej kartek po @1.60.
Posted by: Conrad

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 07:16

Originally Posted By: 19marcin08
Turcja - Czechy Więcej fauli? 1 @2,00 \:o Fortuna


Dzięki za pięknego typa.

Co za mecz, chyba wolę już odpaść w stylu "Webb dyktuje karnego w 93 minucie" niż wylecieć z Euro tak jak Czesi. Ale musi być dzisiaj impreza w Stambule...
Posted by: 19marcin08

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 16:26

Conrad Cała zasługa profa który wystawił taki kurs \:\)
Ja tylko podałem to tutaj.
Uważam, że gdyby Czesi nie prowadzili 1-0 tych fauli Turków byłoby zdecydowanie więcej bo 16 to i tak nie jest tak dużo, ale po utracie bramki to Turcy przejeli inicjatywę a co za tym idzie więcej byli przy piłce i faule były zagrożone.
Ale najważniejsze, że się udało

Pozdrawiam!
Posted by: Amkwish

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 17:14

Taka oto historia :

0-0 - mam zagrane na Czechy w dublu (kurs (4,08) i skontrowane na remis ,na zwrot 70% stawki,czekam \:\)

1-0 - podbijam kontre na remis,tak by miec 100% zwrotu i po kursie 14,00 stawiam niewielka kwote na Turkow, tak by (w razie czego) odebrac polowe zainwestowanej sumy

2-0 - zaczynam zalowac nawet tych drobnych ,postawionych na Turkow

2-1 - ciesze sie ,ze mam kontre na remis

2-2 - zaczyna mi switac ,ze ja tych zakladow nie wygram

2-3 - przyjmuje z pokora zwrot ,choc to tylko polowa

koniec meczu - wyplacam wszystko co mam na koncie Euro 2008 ,dobrze ,ze weszly over na zolte kartki i over 1,5 goli Czechow ,w sumie to prawie 3/4 poczatkowej kwoty

koniec grania ME,lepiej poobserwowac

Kapitalny mecz dla kibicow ,poziom sportowy zas przypominajacy nasza 3 lige ,ale za to jakie emocje !

Wyszlo jednak na to ,ze Czesi byli bardzo ciency i moze gdyby nie kontuzja Freya to juz Szwajcarzy zrobiliby z nimi to ,co zrobili Turcy.

Mam nadzieje ,ze nie beda silniejsi w eliminacjach do MS.

Gratulacje dla tych, ktorzy zagrali na Turkow
Posted by: Amkwish

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 17:20

Originally Posted By: Conrad

Co za mecz, chyba wolę już odpaść w stylu "Webb dyktuje karnego w 93 minucie" niż wylecieć z Euro tak jak Czesi.


Ja nie.
Czesi przegrali na boisku ,po sportowemu ,dodam nawet ,ze w mojej opinii to sedzia troszke im nawet sprzyjal.
Kuriozalny blad Czecha ,potem pelne majtki strachu ,blad w ustawieniu obrony i Nihat dopelnil rzezi.

Swoja droga to wydaje mi sie ,ze sedzia wczorajszego meczu ma zadatki na Webba, ciekawe tylko czy je ujawni \:\)
Posted by: Szewa

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 17:34

Uważam, że Turcy awansowali zasłużenie, ale czy sędzia sprzyjał Czechom ? Przy 2-0 obrońca turecki wszedł wyprostowaną nogą w głowę czeskiego zawodnika. Zdarzenie miało miejsce w polu karnym i powinien być rzut karny. Gdyby nie ta interwencja, prawdopodobnie byłby gol, bo wszystko działo się 6-7 metrów od bramki Volkana. Ale to teraz nieważne. Jak widać, nawet dwubramkową przewagę można roztrwonić i skutecznie zawalczyć o nagrodę frajerów roku
Posted by: Mindman

Re: Euro 2008 - Grupa A - 16/06/2008 23:55

Originally Posted By: amkwish


Wyszlo jednak na to ,ze Czesi byli bardzo ciency i moze gdyby nie kontuzja Freya to juz Szwajcarzy zrobiliby z nimi to ,co zrobili Turcy.



By być dokładnym: kontuzja Freya mogłaby ewentualnie zmartwić Francuzów ;\)

Szwajcarów natomiast, zmartwiła zapewne bardzo kontuzja Freia

\:\)