Program Nowej Partii - Dyskusja

Posted by: GSE

Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:25

Z poprzedniego tematu wybrałem chyba najważniejsze rzeczy... czas porozmawiać nad programem, Emrod sugeruje i ja się z nim zgadzam, aby na temat np. VAT-u i ekonomii wypowiadały się osoby najbardziej kompetentne (nie chce znać głosu Balcerowicza, i prosze aby się nie wypowiadał), w temacie penitencjarnym i jego punktach mam nadzieje, że nikt z forum nie siedział ani nie siedzi... ale uwagi też się przydadzą... Jak wiecie mamy zamiar założyć zupełnie nową partie... o innej jakości... partie ponad podziałami, zresztą sama obecność w dyskusji i chęc pomocy w powstaniu tej partii, Eldorado, Amkwisha, Odgdoga, Emroda i innych o tak zupełnie różnych poglądach (od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy) daje do myślenia. Zachęcam wszystkich do burzliwej i owocnej dyskusji, jednak przestrzegam, że jeden z modów ma oko na ten i inne polityczne tematy, więc wszelkie awantury i osobiste wycieczki zostaną najprawdopodobniej zduszone w samym zarodku.
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to sobie daruj, jeśli nic nie wnosisz do dyskusji, idź gdzieś indziej... jeśli nie jesteś zainteresowany... to też sobie daruj i nie marnuj naszego czasu... ani nerwów.
Dobra po tym przydługim wstępie, zamieszczam punkty które były omawiane w poprzednim temacie...
"1. Wszyscy więźniowie (z wyjątkiem wyjątkowo niebezpiecznych) pracują na siebie przy:
2. – budowie autostrad,
3. – budowie wałów przeciwpowodziowych, lub przy regulacji rzek;
4. – kopaniu rowów melioracyjnych,
5. – sprzątaniu miast, poboczy dróg (wszelkie śmieci, fekalia zwierzęce, śnieg),
6. – lasów, plaż, jezior,
7. – wprowadzenie prywatnych więzień.
8. – więźniowie są utrzymywani przez rodzinę, jeśli rodziny nie stać na utrzymanie skazanego musi on pracować (państwo nie może ponosić kosztów utrzymania osoby nieodpowiedzialnej),
9. – oddzielne więzienia dla osób z pierwszym wyrokiem,
10. – pijani kierowcy tracą samochód na rzecz państwa, prawo jazdy na min. 10 lat, mogą po tym okresie zrobić prawo jazdy ale muszą zapłacić 10 razy więcej niż przeciętny obywatel.
11. – kara za gwałt to minimum 10 lat (aktualne wyroki to ok. 3 lat w zawieszeniu… średnie w UE to lat 8).
12. Oddzielenie Funkcji Ministra Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego
13. Zwiększenie konkurencyjności wśród zawodów prawniczych
14. - Obniżenie podatków:
15. – Podatek liniowy w wysokości 10% (łatwo liczyć, każdy policzy ile ma zapłacić)
16. – ujednolicenie stawki VAT
17. - kandydatury na ważne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa rozstrzygane w drodze konkursów, a nie poprzez układy i znajomości rodzinne lub partyjne.
18. – Sprywatyzować prawie wszystko (z wyjątkiem wyjątkowo ważnych strategicznie przedsiębiorstw/ firm/ itp.)
19. – Prywatne ubezpieczenia zdrowotne. ale obowiązkowe – co do obowiązkowych to bym polemizował (GSE) (nic tak jak wolny rynek nie wpływa na spadek cen i wzrost jakości usług)
20. – Prywatne, obowiązkowe ubezpieczenie społeczne (j. w.)
– Prywatne obowiązkowe ubezpieczenia emerytalno, rentowe
– Działalność państwa ograniczyć do roli "nocnego stróża"
– Z budżetu opłacać: administrację, wojsko, sądy, policję, straż pożarną itp.
– Wprowadzić prawdziwą wolność gospodarczą
– Zlikwidować biurokrację
– Możliwość załatwiania wszystkich spraw z samorządami/ państwem przez Internet lub przy pomocy jednego urzędnika.
– Rewizja wszystkich rent i emerytur
– ograniczać cały "socjal"; wprowadzić możliwość obserwowania poczynań bezrobotnych, czy na pewno szukają pracy (przez x czasu nic nie zrobiłeś, żeby znaleźć pracę ----> tracisz przywileje)
– walka z psimi kupami (bezwzględne mandaty)
– Zawodowa armia. (po co w rok tracić pieniądze na szkolenie od podstaw?)
– System podatkowy prosty i przejrzysty. podatek liniowy lub "łagodna progresja" (coś pomiędzy liniowym, a obecnym z przesunięciem w kierunku liniowego).
– Zostawić/wprowadzić ulgi mające charakter stymulujący gospodarkę, w tym całkowicie zwolnić od podatków dochody firm które są inwestowane.
– Koniec z „grubą kreską” – opublikować listę agentów poprzedniego reżimu, niech każdy wie obok kogo mieszka, w innych krajach to przeszło, dlaczego u nas ma się nie udać?
– oświadczenia pit ogólnie dostępne (od prezydenta po przeciętna osobe) pity publikowane w Internecie i lokalnych gazetach.
– likwidacja koncesji,
– za pospolite przestępstwa (mazanie spreyem po ścianach, rozbicie butki telefonicznej, przystanku, zniszczenie ławek w parku itp. Itd.) naprawienie szkody, opłata karna w X wysokości, odpracowanie przy sprzątaniu miasta w niemniejszej ilości niż 100 godzin),
Za pomyłki urzędników, płacą urzędnicy tzn. wydałeś złą decyzje ty za to odpowiadasz jeśli przegrasz w sądzie… urzędnik ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Decyzji nie wydaje Ministerstwo (budynek nie odpowiada) wydaje urzędnik i on odpowiada, jeśli się pomyli płaci…
–Posłowie są wybierani na dwie kadencje w życiu, z posłowania nie można robić zawodu i sposobu na łatwe życie. To ma być zaszczyt a nie sposób zarabiania….
– okręgi jednomandatowe.
Prawo jest równe dla wszystkich (nie ma znaczenia duchowny, minister, dyrektor, kobieta, mężczyzna, Nowak, Kowalski… wszyscy jadą na tym samym wózku…)"
Posted by: [T]-error

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:31

Ad
"Za pomyłki urzędników, płacą urzędnicy tzn. wydałeś złą decyzje ty za to odpowiadasz jeśli przegrasz w sądzie… urzędnik ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Decyzji nie wydaje Ministerstwo (budynek nie odpowiada) wydaje urzędnik i on odpowiada, jeśli się pomyli płaci…"

A kto płaci za pomyłki lekarzy, sędziów .. ?

Generalnie założenia słuszne.
Dorzuciłbym jeszcze zmniejszenie sejmu do 69 posłów i ustanowienie 17 senatorów [Stolica +1] ...
Posted by: Nirtz

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:39

Quote:


okręgi jednomandatowe.



to mocno kontrowersyjne, dałbym to jako punkt docelowy ale do wprowadzenia najwcześniej za 20-30 lat, reszte popieram
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:40

T-error o tym zapomniałem napisać i zupełnie nie wiem dlaczego...

oczywiście zmniejszenie liczby posłów i senatorów, wszelkiej maści radnych i doradców... jeśli np. NY może wspólnie rządzić kilka góra kilkanaście osób to co w tym jest złego? Chyba tylko to, że jest na kogo zwalić wine jak coś się nie uda! U nas jest kilkuset radnych i oczywiście nie ma odpowiedzialnośći... dość... ktoś za decyzje odpowiadać musi, nie może być tak, że odpowiada budynek...

Co do pomyłek sędziów i lekarzy, aktualnie klika jest taka, że jeden broni drugiego i nikt nie odpowiada... ale taki punkt też trzeba dopisać i zrobić z tym badziewiem w końcu porządek. Dopisałbym tam także policjantów i wopistów...
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:47

No uczestnicy tematu tego i poprzednich, nawet taka osoba jak Nirtz popiera generalnie ten program, więc nie jest taki ostatni...

Osoby znające się na ekonomi, prawie, i innych rzeczach a chcące pomóc w powstaniu nowej formacji (ponad podziałami) prosze o zakładanie tematów omawiających konkretne punkty programu np. Vat, służba zdrowia, ZUS, KRUS, wojsko, jeśli jesteście bliżej tego niż inni uczestnicy dyskusji zakładajcie swoje tematy w powiązaniu z tym... wypracujmy program taki, że zwali z nóg 17-letnich nierobów (Nirtz nie wściekaj się, ale to prawda... ).

Jeśli nie teraz to kiedy, jeśli nie MY(WY) to kto?
Posted by: Dziabor

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 19:58

tak czytam to wszystko i powiem szczerze ze ciekawe ciekawe ale wszystko wyjdzie w praniu, a tak na serio myslicie o zalozeniu partii??
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 20:11

Dziabor, tak na serio... to myślimy o założeniu partii, zresztą zobacz na osoby... Emrod typowa lewica.. Eldorado typowa prawica... ja (GSE) za uczciwą i prawą \Polske dam się pokroić (ale bez sypania solą ), do tego Nirtz (tu już nic nie trzeba dodawać), Amkwish też jest na te rządy cięty... ludzie z różnych regionów, o różnych poglądach... a jednak... chcą coś zmienić, dołączasz się? Jeśli tak to powiem: witamy Kielce!!!
Posted by: muppet

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 20:20

Fajny program

'Zlikwidować biurokrację' -> a co z UE? :/

Co z karą śmierci?

Co do ograniczenia kadencji do 2, mysle ze to niekoniecznie dobry pomysl.

Obnizenie podatkow zbyt drastyczne, nie sadze zeby mozliwe bylo wprowadzenie 10% OD RAZU. Ale docelowo - jak najbardziej

Co do ubezpieczenia zdrowotnego - tez bym z tym uwazal. Naprawde zdarzaja sie tragedie i niespodziewane rzeczy, wystarczy noc na OIOMie zeby pojawily sie MEGAproblemy finansowe (cos o tym wiem). Wiele osob jest chorych, potrzebuje kasy na potrzebne leczenie, musi byc jakies zaplecze dla tego typu przypadkow.

Ale ogolnie super, pomysl zalozenia partii wydaje sie niesamowicie karkołomny, ale... kto nei ryzykuje ten nie pije szampana
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 20:23

I jeszcze jedno ważne... nie chcemy, tu się chyba wszyscy zgadzają... nikogo kto był w jakiejś partii... nikogo kto ma brudne łapy (to oczywiście przenośnia), nie chcemy spadochroniarzy z innych partii... Lepper u nas nie będzie nawet mógł posprzątać, to się tyczy wszystkich znanych i nie znanych partyjnych gośći... a i moim zdaniem ważne... bez przeszłośći kryminalnej i bez przeszłośći ubeckiej (tego np. wymaga PiS)... czysta karta z IPN i bez wyroków skazujących... to chyba uczciwe?
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 20:35

muppet kolejna osoba z 3miasta... miło!

Kara śmieci, moim zdaniem zostanie po staremu, tj. dożywocie czyli 25 lat... ale, więzienie ma nie spełniać roli sanatorium... tzn. zero tv, zero siłowni, zero dobrego jedzenia... więzienie to znowu musi być hasło: zgnijesz w pierdlu...

Biurokracja - ograniczymy i to znacznie... Jeden może zrobić to co aktualnie robi dwóch dzisiaj tego doświadczyłem...

Co do opieki medycznej... OIOM dla wszystkich, za kase państwa, nigdy nie wiadomo co się komu przydarzy... wylew może się zdarzyć każdemu, a każdy pracował dla tego kraju, to pewnie się da załatwić... to,. że ktoś nie ma pracy od 4 miesięcy nie zwalnia go od tego, że nie dostanie pomocy w szpitalu tak samo jak minister... prawo jest równe dla wszystkich...

Jeśli nie 10% podatku to niech będzie 15%, ale rozmawiajmy o tym... proponuje nowy temat, z nawiązaniem do nowej partii.. mówcie, kłóćcie się, coś ustalcie, dogadajcie się... w liczbie mnogiej mówie, abyś założył nowy temat i z kimś rozmawiał...

Równie dobrze można to wszystko olać i dalej głosować na tych samych na których głosowaliśmy od 17 lat i co oni zrobili...
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 20:39

zlikwidować biurokrację zamieniłbym na ograniczeniu biurokracji do minimum , pomysł ze zlikwidowaniem biurokracji jest utopijny , bo żeby go zrealizować trzeba by było zlikwidować wszystkie urzędy panstwowe , a wtedy mielibyśmy anarchię .Ograniczenie biurokracji do minimum zaś jest proste i naturalne , mało urzędów (tylko niezbędne takie jak sądy czy nieliczne skarbowe (jesli chcemy podatku liniowego 10% to ktoś ten podatek musi ściągać i egzekwować , prosta procedura, sciagalności przy podatku liniowym i ujednoliconym Vacie naturalnie ograniczy liczebność tych urzędów ) , to tyle na razie ,program ogólnie mi się podoba, choć trochę mnie śmieszy az tak duża w nim koncentracja na pijanych kierowcach ale jestem dzisiaj zbyt zmęczony na dalsze wgłębianie się w jego paragrafy , przez łykend mysle że coś jeszcze zaproponuje ciekawego do jego tresci

POZDRAWIAM
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:10

Eldorado miło Ciebie widziec!!! Oczywiście nie zlikwidować ale drastycznie ograniczyć!!!

Po te temat aby skorygować i coś wspólnie wypracować...

Pijani kierowcy... było sporo tego poruszane, i tak wkleiłem... ale chyba każdy przyzna, że jest to problem w Polasce i coś z tym trzeba zrobić, a jakoś przez 17 lat się nie udało, czyżby takie duże wpływy miało lobby pijaków za kółkiem?

Jak zwał tak zwał, nie ważne... Eldorado czeakam na Twoje sugestie odnośnie punktów i podpunktów i czego sobie tylko życzysz... zróbmy ten program i statut i jedziemy dalej... a Biszop jednego z nas poniesie na plecach...
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:18

A swoją drogą tak mówił Biszop, ciekawe kto z nas przyjedzie na pierwsze spotkanie, aby się poznać w realu... ale to śpiew przyszłości...?

Poznamy Juanke, Nirtza??? Ciekawe, jak się wykręcą...
Posted by: muppet

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:22

ja z Torunia, nie z Trojmiasta

Szczerze mowiac, jak tak sie zastanowic glebiej, to ta partia nawet ma szanse na przezycie. Internet to media bardzo 'nośne', Polska potrzebuje swiezosci, jesli zrobi sie w najwazniejszych, najwiekszych miastach odpowiednie oddzialy to w ciagu kilku lat mozna zyskac jakas sile.

Ja zawsze jestem ZA takimi inicjatywami, choc podkreslam, ze to pomysl bez glowy, ale glowe mozna dorobic z czasem, nie takie rzeczy sie w zyciu udawaly nie takim jak my

Buszmen a co Ty na to? Mozemy stworzyc w Toruniu siedzibe
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:23

Co do płacenia przez urzędników:
Jak traki urzednik wyda bledna decyzje, ale bedac "w dobrej wierze" i bedzie musial zaplacic X mln złotych to co wtedy? Żadna osoba fizyczna tego nie zapłaci. Albo będą spłacać to jeszcze 4 pokolenia

Co do płacenia przez sędziów:
spowoduje to, że sędziowie będą wydawali decyzje "bezpieczne", aby nie musieli płacić.

Generalnie "płacenie za błędy" spowoduje, że ludzie będą wydawali takie decyzje, aby nie musieli płacić.
Czy tego chcemy? Trzebaby to wprowadzać bardzo ostrożnie i "delikatnie"

Co do programu: ograniczyć imunitety (wszystkie), ale je zostawić (patrz: jeden z moich postów w poprzednim temacie)
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:32

Odgdog to są propozycje...

Nie może być tak, że jeden urząd skarbowy wydaje decyzje - płacicie podatek (powiedzmy 20%), a drugi bo mieszkasz na tej samej ulicy ale pod numerem parzystym mówi nie płacicie podatku... jak to jest... uczciwie? Jedna decyzja z ministerstwa, jedna osoba to podpisuje, jeśli nie skorzystała z rady prawników i sędziów trudno, buli kase, nie ma to tamto...

Tak samo tyczy się to sędziów... mają dowody i kontrdowody, przedstawione przez prokuratora i adwokatów... oni oceniają.. wydają wyrok, ktoś idzie siedzieć... (w naszym projekcie wszystko kosztuje, siedzisz rodzina płaci - nie pracujesz, nie płaci rodzina - pracujesz\)... jeśli prokurator ma kiepskie dowody, nikt nie idzie siedzieć, normalka... jeśli są naciski z góry i sędzia się ugnie, to poniesie finansowe konsekewncje, ale jeśli jest przekonany o słusznym wyroku to zawsze się obronie, oczywiście to wszystko jest do rozważenia...

Odgdog tam na początku są też Twoje propozycje... poczekajmy co inni powiedzą...
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:35

muppet sorki za to trójmiasto...
A możesz powiedzieć dlaczego to pomysł bez głowy?
Posted by: Dziabor

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 21:49

a ja bym dorzucil jeszcze najsurowsze kary dla pedofili, gwalcicieli, dla zabojcow dzieci, dla znecajacych sie nad dziecmi...
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 22:04

Quote:

Odgdog to są propozycje...

Nie może być tak, że jeden urząd skarbowy wydaje decyzje - płacicie podatek (powiedzmy 20%), a drugi bo mieszkasz na tej samej ulicy ale pod numerem parzystym mówi nie płacicie podatku... jak to jest... uczciwie? Jedna decyzja z ministerstwa, jedna osoba to podpisuje, jeśli nie skorzystała z rady prawników i sędziów trudno, buli kase, nie ma to tamto...

Tak samo tyczy się to sędziów... mają dowody i kontrdowody, przedstawione przez prokuratora i adwokatów... oni oceniają.. wydają wyrok, ktoś idzie siedzieć... (w naszym projekcie wszystko kosztuje, siedzisz rodzina płaci - nie pracujesz, nie płaci rodzina - pracujesz\)... jeśli prokurator ma kiepskie dowody, nikt nie idzie siedzieć, normalka... jeśli są naciski z góry i sędzia się ugnie, to poniesie finansowe konsekewncje, ale jeśli jest przekonany o słusznym wyroku to zawsze się obronie, oczywiście to wszystko jest do rozważenia...




1. obowiązek płacenia uzależniłbym od "złej wiary", braku znajomości prawa; braku rzetelności i podobnych, a nie każdego, którego decyzja jest uchylona - buli.
2. w Polsce sądownictwo jest conajmniej dwuinstancyjne. i to ma być gwarancja tego, żeby wyroki były sprawiedliwe i rzetelne.
3. od każdej decyzji administracyjnej przysługuje odwołanie do organu wyższego stopnia, a dalej do Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. i to ma być gwarancja tego, żeby decyzje były słuszne
4. Jednolitość interpretacji podatkowych to inna sprawa. Myślę, że można to inaczej rozwiązać (np. wiążące, jednolite interpretacje Ministerstwa Finansów). Mam bardzo dobry kontakt z jednym z najlepszych doradców podatkowych w Wielkopolsce, jak nie w Polsce. W razie czego on nam pomoże W ogóle to wiesz, że w już w tej chwili jest możliwość uzyskania wiążącej interpretacji z US, na którą przysługuje odwołanie?
Quote:

Odgdog tam na początku są też Twoje propozycje... poczekajmy co inni powiedzą...



Wiem, że są. ale nie ma nic o ograniczeniu imunitetu
Posted by: muppet

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 22:21

Quote:

muppet sorki za to trójmiasto...
A możesz powiedzieć dlaczego to pomysł bez głowy?




Moze zle to ujalem, chodzilo mi o to zeby nie powtorzyc 'karkolomny' ktorego to epitetu uzylem juz wczesniej Po prostu to zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe

...Co nie znaczy ze nie popieram takich idei bo jak juz wczesniej powiedzialem, sam podejmowalem sie inicjatyw trudnych, a jednak udalo sie je zrealizowac (w kazdym razie teoretycznie) + sam mam zaciecie do realizacji wielkiego pomyslu, ale ciagle brakuje odwagi zeby to ruszyc, choc moze juz niedlugo... ;>

Takze - do przodu, macie moje poparcie jesli ono cos znaczy

Jak mawia miłościwie nam niepanujący JKM - 'Trzeba zlikwidowac to koryto'
Posted by: Humer

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 30/03/2006 23:22

Quote:


3. od każdej decyzji administracyjnej przysługuje odwołanie do organu wyższego stopnia, a dalej do Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. i to ma być gwarancja tego, żeby decyzje były słuszne
Quote:



Obecnie istnieje juz dwuinstancyjnosc sadow administracyjnych. Pierwsza instancja jest/sa Wojewodzki Sad Administracyjny, a druga instancja - wyzsza - Naczelny Sad Administracyjny. Wiec nie bardzo rozumiem, co chcialbys w tym (obecnie dzialajacym) systemie zmienic
Posted by: polskignom

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 06:07

No to ja sie wypowiem odnosnie podatkow, 10% to zdecydowanie za malo, nie mam niestety mozliwosci przeprowadzenia zadnych badan na ten temat, ale mysle, ze przy 10% nawet jak sciagalnosc by wyniosla 100% to wplywy by byly chyba mniejsze niz obecnie, trzeba wybrac taka opcje, zeby stawk byla nizsza od najnizszej obecnie, ale zeby razem z % sciagalnosci dawala maksymalny wplyw do budzetu, trezba takze zniesc wszystkie ulgi, no moze ew. zastanowic sie nad sensem placenia podatkow przez rodziny wielodzietne, czyli pochodna wladzy kosciola w tym kraju, albo po prostu niech kosciol placi podatek za rodziny wielodzietne .
A co do vat-u, duzo jest tu halo, zeby wprowadzic taka sama stawke vat-u, ale czy to ma sens? Trzeba sie gleboko zastanowic, jest wiele produktow (0,3,7), ktore by podrozaly, a przy okazji to sa produkty najczesciej uzywane przez rodziny biedniejsze, do tego zmniejszenie stawki na inne z 22 do kilkunastu czy nawet 10 jak byscie chcieli wcale nie spowoduje zmniejszeia cen, tylko spowoduje wiekszy zarobek producentow, poza tym raczej zmniejsza sie wplywy do budzetu z tytulu vat-u itd. itd. Wydaje mi sie, ze trzeba najpierw wszystko dokladnie zbadac, przemyslec, a nie podac 10% i na to zeby ludzie poszli, bo pozniej mozna wyjsc na taki sam chlam, ktory obecnie rzadzi badz jest w opozycji.


Z reszta ja wcale nie jestem zwolennikiem podatku liniowego, ale to taka moja dygresja, zadne podatki nie sa sprawiedliwe, ale jakies wplywy panstwo musi miec, zeby sie rozwijac, a takze zapewnic podstawy bytu narodowi, bo chyba nie wierzycie, ze jakbysmy zniesli podatki (taka propozycja tez gdziestam padla) to by bylo lepiej, bo costam, przeciez wtedy by polowa nie miala sie za co leczyc, uczyc itd.
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 06:39

Quote:

Quote:


3. od każdej decyzji administracyjnej przysługuje odwołanie do organu wyższego stopnia, a dalej do Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. i to ma być gwarancja tego, żeby decyzje były słuszne





Obecnie istnieje juz dwuinstancyjnosc sadow administracyjnych. Pierwsza instancja jest/sa Wojewodzki Sad Administracyjny, a druga instancja - wyzsza - Naczelny Sad Administracyjny. Wiec nie bardzo rozumiem, co chcialbys w tym (obecnie dzialajacym) systemie zmienic





Wiem. Ja nie chce tego zmieniac. Tylko pisze to po to, zeby uswiadomic niektorym, ze nie jest tak, ze jeden urzednik podejmuje decyzje i na tym koniec. ze jest on panem i władcą.
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 06:48

Quote:

No to ja sie wypowiem odnosnie podatkow, 10% to zdecydowanie za malo, nie mam niestety mozliwosci przeprowadzenia zadnych badan na ten temat, ale mysle, ze przy 10% nawet jak sciagalnosc by wyniosla 100% to wplywy by byly chyba mniejsze niz obecnie, trzeba wybrac taka opcje, zeby stawk byla nizsza od najnizszej obecnie, ale zeby razem z % sciagalnosci dawala maksymalny wplyw do budzetu, trezba takze zniesc wszystkie ulgi, no moze ew. zastanowic sie nad sensem placenia podatkow przez rodziny wielodzietne, czyli pochodna wladzy kosciola w tym kraju, albo po prostu niech kosciol placi podatek za rodziny wielodzietne .
A co do vat-u, duzo jest tu halo, zeby wprowadzic taka sama stawke vat-u, ale czy to ma sens? Trzeba sie gleboko zastanowic, jest wiele produktow (0,3,7), ktore by podrozaly, a przy okazji to sa produkty najczesciej uzywane przez rodziny biedniejsze, do tego zmniejszenie stawki na inne z 22 do kilkunastu czy nawet 10 jak byscie chcieli wcale nie spowoduje zmniejszeia cen, tylko spowoduje wiekszy zarobek producentow, poza tym raczej zmniejsza sie wplywy do budzetu z tytulu vat-u itd. itd. Wydaje mi sie, ze trzeba najpierw wszystko dokladnie zbadac, przemyslec, a nie podac 10% i na to zeby ludzie poszli, bo pozniej mozna wyjsc na taki sam chlam, ktory obecnie rzadzi badz jest w opozycji.


Z reszta ja wcale nie jestem zwolennikiem podatku liniowego, ale to taka moja dygresja, zadne podatki nie sa sprawiedliwe, ale jakies wplywy panstwo musi miec, zeby sie rozwijac, a takze zapewnic podstawy bytu narodowi, bo chyba nie wierzycie, ze jakbysmy zniesli podatki (taka propozycja tez gdziestam padla) to by bylo lepiej, bo costam, przeciez wtedy by polowa nie miala sie za co leczyc, uczyc itd.




Zgadzam się. Niie można tak sobie "strzelić" : "Wprowadzamy 10%". Trzeba by to policzyć. Ale to już zostawiam naszym specjalistom od ekonomii
Ale od siebie dorzucę, że zmniejszenie podatków wcale nie powoduje zmniejszenia wpływów. Obrazuje to krzywa Laffera. Problem polega na znalezieniu tego punktu maksymalizujacego wplywy, lub punktu "gdzieś w jego okolicach"
Nie jest też tak, że jak wprowadzamy jednolita stawkę VAT, to produkty zaczną drożeć. Trzeba wziąć pod uwagę, że w pewnym stopniu zmnniejszą się koszty produkcji danego towaru.
I na koniec: Mało kto o tym wie, ze tak na prawde, to wplywy do budzetu z podatków bezpośrednich to bodajże ok 35% (ale nie jestem pewnny)wszystkich wpływów.
Idealnym rozwiązaniem byłaby całkowieta likwidaCJA PODATKóW BEZpośrednich. A podatków pośrednich więcej płaciliby ludzie bogaci (kupujący więcej), a mniej biedniejsi (kupujący mniej).

To tyle z porannych przemyślen
Posted by: polskignom

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 06:58

Tylko, ze przy likwidacji podatków bezpośrednich bys musiał podniesc chcac niechcac stawka podatkow posrednich.
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 07:15

"19. – Prywatne ubezpieczenia zdrowotne. ale obowiązkowe – co do obowiązkowych to bym polemizował (GSE) (nic tak jak wolny rynek nie wpływa na spadek cen i wzrost jakości usług)
20. – Prywatne, obowiązkowe ubezpieczenie społeczne (j. w.)
– Prywatne obowiązkowe ubezpieczenia emerytalno, rentowe"

nie bardzo rozumiem dla mnie to sprzeczość "prywatne obowiązkowe"
słowo obowiązkowe bewzględnie bym zlikwidował , bo mielibyśmy dalej to co mamy tylko zamiast "ZUS-u" ,byłyby tu Zachodnie firmy ubezpieczeniowe łupiące tak samo Polakow jak Zus dzięki przymusowi ubezpieczeń .Oczywiście te zagraniczne koncerny ubezpieczeniowe ,by mi nie przeszkadzały , gdyby wszelkie ubezpieczenia były dobrowolne
więc apropos ubezpieczeń wprowadziłbym zapis -ne Likwidacja ZUS-u , wszelkie ubezpieczenie będą dobrowolne
Oczywiście zachodzi pytanie ,a co zrobimy wtedy z armią emerytów i kto im będzie płacił emeryturę.Super pomysłem kiedyś było ,finasowanie emerytur ze środków prywatyzowanych przedsiębiorstw Państwowych .Teraz zabrakłoby z tego żródła środków , z prostej przyczyny niewiele juz mamy do sprywatyzowania.
Trzeba by było poszukać jakiś innych żródeł .Wprowadzenie modelu chińskiego lub chilijskiego w gospodarce( gdzie nie ma przymusu ubezpieczeń a kraje te rozwijają się w dużej mierze dzięki temu imponująco) niestety w Polsce by nie przeszło, bo musiałaby być tu dykatura , ale sądzę że dzięki tak radykalnej obniżce kosztów pracy poprzez likwidację ZUSU i obniżeniu i ujednoliceniu podatkow coś wykreowałoby się w budżecie dla emerytów (ale tylko w okresie początkowym tej generalnej reformy ubezpieczeń )
Posted by: Amkwish

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 08:35

@Eldorado ,ja juz o tym pisałem.

Obowiazkowe TYLKO jezeli chodzi o nabycie praw do "koszyka standardowych usług medycznych".

"Standard" winien byc ograniczony do niezbednych procedur i czynności.

Tak wiec np.w diagnostyce tylko podstawowe badania,w "operatywie" stany ostre i pilne,w SOR stany zagrozenia życia/celowo upraszczam i skracam,aby nie rozwadniać tematu/

Tak wiec pakiet podstawowy dla kazdego,dla wszystkich ten sam standard.

Natomiast wszystko,co "powyzej" dokupujemy na zasadzie dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych,oczywiscie na wolnym rynku tychże ubezpieczeń.

Przypominam też o tym,aby sie zastanowić czy
1)mozna by odliczać dobrowolne ubezpieczenia
2)jezeli tak to czy od dochodu czy w innej formie

To ostatnie to juz nie moja działka :-)
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 09:17

@Eldorado.

Jak społeczeństwo "nauczy się", że trzeba się ubezpieczać, to przymus można znieść.
Jednak nie możemy od razu pozwolić, żeby ludzie zaczęli umierać (czy na choroby, czy z głodu po przejściu wiek poprodukcyjny), bo się nie ubezpieczyli.
Moim zdaniem dobrą bazą mogą być OFE. jest pakiet podstawowy - obowiązkowy, jest pakiet "ponad podstawowy" dla chętnych.

A co do Chin - ludzie pracują tam za miskę ryżu. traktowani są jak niewolnicy. Gospodarka Chin jest w dużej mierze przegrzana. Wynika to między innymi z tego, że udzielono dużo złych kredytów. Praktycznie dawano je każdemu, kto chciał. tego chyba nie chcemy, prawada?
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 10:43

@odgdod lepszym dla Ciebie przykładem w sferze zniesienia
obowiązku ubezpieczeń mogą być Chile Pinocheta
spoleczeństwo nigdy nie nauczy sie samo dopóki nie stworzysz mu możliwości konkretnej alternatywy , wybij to sobie z głowy , czy ja chcę uczyć społeczeństwo , bynajmniej , chcę tylko mu stworzyć dobre warunki do nauki i zerwać z niego ten lewicowy kaganiec jakim są przymusowe ubezpieczenia

@amkwich co do tych świadczen zgoda.
Posted by: buszmen

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 31/03/2006 12:22

Społeczenstwo nie wie, że trzeba sie ubezpieczać, ale jest na tyle mądre aby głosowac Najwiekszy paradoks polskiej mysli politycznej.


Myślę, że lepiej zrobić rewolucję;p

A potem sie nawzajem powybijamy i wykonczymy w walce o władzę. Ktoś wygra i będzie dyktatura.
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 03/04/2006 14:53

NNikt już nie ma nic nowego do powiedzenia? Szkoda ach ten słomiany zapał....
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 03/04/2006 21:00

Odgdog tu nie chodzi o słomiany zapał... ja jestem dalej gotowy ciągnąć ten temat, problem jest taki, że "rozmieniamy się na drobne" tzn. np. jeśli większość z uczestników dyskusji uważa, że podatek liniowy jest dobry, to jest dobry, a czy stawka będzie wynosiła 10% czy 15, albo 11 czy 11,5, czy 11,75, albo 11,76 to nie ma moim zdaniem wielkiego znaczenia, ale tutaj urasta do rangi symbolu!
A sama wysokość chyba jednak nie ma znaczenia... chodzi o zmiany na lepsze, bardziej przejrzyste zasady... i tak ze wszystkim, ZUS, NFZ, wojsko, podatki, policja, gospodarka nie umiemy się dogadać w podstawowych sprawach więc pewnie nie dogadamy się w szczegółach (pomijam to, że przy jednym stole nie spotkają się Nirtz z Emrodem...).
Idea moim zdaniem była dobra, ale cóż... raczej nic z tego nie będzie, może gdyby się spotkać i pogadać to może wtedy coś by z tego było, bo jest zbyt dużo tematów do obgadania a tak pisząc listy nawet w dobie internetu to czasu nie starczy na zmiany...
Jedni mają robote i mają czasu, inni egzaminy, ktoś jeszcze coś innego... szanse powodzenia raczej marne...
Każdy jest przywiązany do swojej (partii, ideologii) a pewnie w nowych wyboracz i tak będą głosować na swoich pupili...
Z osób tu wymienionych nikogo nie wywołuje do tablicy, więc niech nikt nie czuje się wywołany, temat pewnie i tak zniknie... za kilka dni z powodu nikłego zainteresowania lub sam zamkne - z powodu nikłego zainteresowania.
Aktualnie wszystkim dziękuje za wypowiedzi.. może to jeszcze nie koniec... kto wie?
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 04/04/2006 20:45

Emrod w temacie polityka delikatnie wspomniał o naszej partii, więc... może dyskusja będzie od nowa... jak nie, to zamykamy temat... i dalej głosujmy na tych samych od 16 lat...

Do roboty panowie i panie, nie ma czasu, albo coś zrobimy albo będziemy potem opowiadać rodzinom, jaka była szansa i jak daliśmy dupy....
Posted by: Emrod

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 04/04/2006 21:07

Nie ma się co na początek zagłębiać w szczegóły, bo do grudnia będziemy dyskutować o ściągalności podatku z hodowców rzepaku w okolicach Białegostoku i jak to wpływa na bilans ogólny

Postulat pierwszy już jest - podatek liniowy! A ile procent ustalimy później!

Teraz temat numer 2 - prawo karne i więziennictwo.

Moja propozycja!

Osobne więzienia dla sprawców pierwszego i drugiego przestępstwa - pod warunkiem, że to nie gwałty, morderstwa, działalnośc mafijna i inne tego kalibru.
W tych placówkach pełna resocjalizacja, niezbyt wysokie kary, pomoc psychologów, lekka praca, kursy zawodowe, ogólnie łagodny chararakter.

Jeżeli jednak przestępca nie wykorzysta szansy trafia do więzienia drugiego typu, a tam wysokie kary (powiedzmy za pierwszą kradzież samochodu rok, za drugą dwa, a za trzecią minimum pięć!), rygor i niezbyt miła atmosfera...

W obydwu typach więzień obowiązkowa praca - zyski z niej dzielone 50% dla ofiar i ich rodzin, 30% dla rodziny skazanego, 20% dla więźnia na zakup towarów luksusowych np. papierosy, lepsze jedzenie itd.

Czekam na wasze propozycje
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 07:10

Propozycje są , ale jeśli to miałoby mieć ręce i nogi to ojcowie założyciele Nowej Polski czyli MY wszyscy tu piszący powinni się spotkać realnie i ustalić konkrety , nawet gdybyśmy nic nie ustalili , to myślę ,że przyjemnie byłoby wypić ze sobą po kilka browarków (ale bez broni w kieszeni )

POZDRAWIAM
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 08:26

Zgadzam się z Eldorado i Emrodem... dwa punkty już mamy do programu, dobre i to!

Jestem za, należy się spotkać...

Ustalmy gdzie...

Skazany nie pracuje, jeśli wniesie opłate za każdy miesiąc odsiadki... równą wynagrodzeniu pracujących więźniów.

Zniesienie imunitetów wszelkiego rodzaju, wszyscy są równi wobec prawa.

Mandat drogowy uzależniony od wysokośći zarobków... policjant wypisuje odpowiedni procent, a wysyła urząd skarbowy, nie płacisz przychodzi komornik.

Zakaz sprzedaży w napojów w opakowaniach plastikowych, chyba, że firma sprzedająca zajmie się skupem tego typu opakowań.
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 09:04

Ja się nie zgadzam z tym imunitetem.
Przykładowo: Rośniemy w siłę, a rządzą jesze "konusy". Znoszą imunitet. Oni mają już swoich ludzi w prokuraturach. My wchodzimy do parlamentu i mamy tam ileś mandatów, a w sondażach wciąż nam przybywa zwolenników. Wtedy Gąski wydają i miniter Udo wydają odpowiednie "dyspozycje" prokuratorom i większość z nas zostaje aresztowana, a potem skazana (niezawislość sędzioska została zniesiona w 2009 r. pół roku przed wyborami). No i po partii

Imunitet sam w sobie nie jest zły. tylko trzeba gfo zreformować aby nie służył jako ochrona przed sądem. Co do podatku liniowego. Posłuże się danymi z Wikipedii:

W przypadku zastosowania podatku liniowego o jednej stawce na poziomie 15% porównanie wartości wymiaru podatku dochodowego z obecnymi stawkami dla poszczególnych podatników prezentowałoby się następująco:

| Wymiar | Wymiar podatku | Korzyść na wprowadzeniu
Podatnik | podatku | liniowego 15% | podatku liniowego 15%
-----------+-----------+-----------------+-------------------------
Podatnik A | 1.407 zł | 1.530 zł | - 123 zł
Podatnik B | 5.169 zł | 4.500 zł | 669 zł
Podatnik C | 13.397 zł | 9.000 zł | 4.397 zł
Podatnik D | 35.992 zł | 18.000 zł | 17.992 zł
-----------+-----------+-----------------+-------------------------
SUMA | 55.965 zł | 33.030 zł |

Z obliczeń wynika, że podatnicy o największym dochodzie korzystają w największym stopniu na wprowadzeniu linowej stawki opodatkowania. Podatnik o najniżym dochodzie zapłaciłby ostatecznie wyższy podatek niż przy obecnie obowiązującej skali podatkowej. Jednocześnie przychody budżetu państwa zmniejszyły sie o 22.935 zł. Aby zmiana była neutralna dla dochodów budżetowych państwa należałoby wprowadzić stawkę odpowiednio wyższą.

| Wymiar | Wymiar podatku | Korzyść na wprowadzeniu
Podatnik | podatku | liniowego 25,4% | podatku liniowego 25,4%
-----------+-----------+-----------------+-------------------------
Podatnik A | 1.407 zł | 2.592 zł | - 1.185 zł
Podatnik B | 5.169 zł | 7.625 zł | - 2.456 zł
Podatnik C | 13.397 zł | 15.249 zł | - 1.852 zł
Podatnik D | 35.992 zł | 30.499 zł | 5.493 zł
-----------+-----------+-----------------+-------------------------
SUMA | 55.965 zł | 55.965 zł |

Przy zadanej w niniejszym przykładzie strukturze dochodowej podatników, wprowadzenie liniowej skali opodatkowania neutralnej dla dochodów budżetu państwa jest możliwe przy stawce opodatkowania na poziomie 25,4%. W takim przypadku trzech pierwszych podatników zapłaciłoby wyższy podatek, aby podatnik o największym dochodzie mógł zapłacić niższy.

Można by do podatku liniowego dochodzić stopniowo, ale nie w 4 roku kadencji, tylko ustawa o poatku dochodowym byłaby pierwszą uchwaloną przez Sejm VI lub VII Kadencji z Nową Polską jako Partią zwycięzką
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 14:42

Co do jednego chyba wszyscy się zgadzamy, taki podatek powinien być wprowadzony a szczegółami można zająć się później.

Natomiast dalej popieram pomysł Eldorado nt. spotkania, jakieś propozycje?

Do "Polityki" zaglądam ale się nie wypowiadam, śledze na bieżąco.

Jak czytam o tym co się dzije, to w tym kraju należałoby zacząć od ogólnego "zaorania" wszystkiego... i zrobienia także wszystkiego od początku...
Posted by: Emrod

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 14:52

Co do możliwości zapłaty zamiast pracy więźnia się nie zgadzam!!

Po pierwsze praca jest podstawą resocjalizacji!

Po drugie pieniądze wieźnia najprawdopodobniej pochodziłyby z nielegalnego źródła!

Zapomnieliśmy jeszcze o konfiskacie mienia pochodzącego z przęstepstwa i ne ma mowy o przepisywaniu majątku na żonę, dziecko, psa, czy sąsiada. Jeżeli udowodniono komuś łamanie prawa, a nie potrafi udokumentować pochodzenia majątku - zabieramy!!

Immunitet natomiast zostawiłbym połowicznie tzn. całkowite zniesienie na sprawy karne, natomiast pozostawiennie na powództwa cywilne. Dzięki temu nie będzie się można zasłaniać immunitetem przy wyłudzaniu kredytów, jeździe po pijaku itp. natomiast nie będą możliwe prowkacje wobec posłów za pomocą wymyślonych pomowień.
Z tego co pamiętam Nirtz miał podobną wijze immunitetu więc nie jest źle
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 15:04

Quote:



Immunitet natomiast zostawiłbym połowicznie tzn. całkowite zniesienie na sprawy karne, natomiast pozostawiennie na powództwa cywilne. Dzięki temu nie będzie się można zasłaniać immunitetem przy wyłudzaniu kredytów, jeździe po pijaku itp. natomiast nie będą możliwe prowkacje wobec posłów za pomocą wymyślonych pomowień.
Z tego co pamiętam Nirtz miał podobną wijze immunitetu więc nie jest źle




Immunitet w tej chwili nie obowiązuje na sprawy cywilne, a pomówienia to sa sprawy karne. Nie chcę być niegrzeczny/niemiły (bliżej nad do wspólnych poglądow niż mnie/tobie z Nirtzem), ale nie pisz, jak nie masz o czymś pojęcia.
Posted by: Emrod

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 15:18

Odgdog - ja nie pisałem o tym jak jest, ale o tym jak ma być!

Poza tym nie mówiłem o pomówieniach które formuują posłowie, ale tych które ktoś wypowiada o NICH!

Jakbym był niemiły to bym napisał "nie pisz zanim nie przeczytasz"
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 15:24

Sprawy prawa zostawiam dla Odgdoga on się na tym zna, ja nie więc wole się wypowiadać.

Konfiskata oczywiście! bez przepisywania na kogokolwiek majątku. Bardziej chodziło mi o sytuacje, że np. wypadek spowodował powiedzmy nauczyciel/muzyk/sportowiec wtedy jak nie chce pracować nie płaci, aby nie było sytuacji, że to społeczeństwo utrzymuje przestępców. Albo pracuje, albo płaci za swój pobyt w "kiciu".

Moim zdaniem zasłanianie się immunitetem jeżdżąc po pijaku jest nie etyczne... delikatnie mówiąc, ograniczyłbym zasłanianie się immunitetem. No, ale to już działka Odgdoga
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 15:29

Quote:

Odgdog - ja nie pisałem o tym jak jest, ale o tym jak ma być!

Poza tym nie mówiłem o pomówieniach które formuują posłowie, ale tych które ktoś wypowiada o NICH!

Jakbym był niemiły to bym napisał "nie pisz zanim nie przeczytasz"




heh... no to się nie zrozumieliśmy. ale jakby był "immunitet cywilny", to wiesz co by się działo? Posłowie (oczywiście nie wszyscy tylko typu Łyżwińscy, Hujarska) z partii innych niż NP braliby kredyty, zawierali umowy, brali towary i za nie nie płacili, a potem pokazywali ludziom "faka". Jesetm na 100% przekonany, że tak by było.
Lepiej ograniczyć immunitet. np.: przez stworzenie katalogu przestępstw, przy których immunitet nie obowiązuje (jazda po pijaku, kradzież itp). Nie zapominajmy również, że immunitet obowiązuje takich ludzi jak prezes NIK i RPO. a oni raczej po pijaku nie jeżdzą. więc co z nimi?

I jeszcze cytat ze strony http://www.prawo.lex.pl/czasopisma/gs/manposel.html

"Do właściwego wykonywania mandatu istotne jest stworzenie deputowanemu gwarancji niezależności, które utrudniają wywieranie na posła nacisków zewnętrznych a jednocześnie chronią go od pokus związanych z zaistnieniem konfliktu interesów. Właśnie immunitet jest jednym z podstawowych instrumentów tych gwarancji."
Posted by: Emrod

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 15:40

Odgdog ja nie wątpię, że masz większą wiedzę i może nieprecyzyjnie i niefachowo się wyraziłem!

Chodzi mi o to, że poseł nie może być za każdym razem ciągany po sądach, kiedy tylko wyrazi się o kimś negatywnie.
Mamy obecnie taką sytuację, gdy Rokita nazywa Wieczerzaka przestępcą, a ten pozywa go do sądu itd.

Oczywiście jeżeli polityk nazwie kogoś publicznie "łysym ch..." to sprawa byc musi, ale jeżeli określa mianem przestępcy kogoś pokroju Wieczerzaka no to nie ma mowy o zadnych konsekwencjach!

Nie możma również dopuścić do takiej sytuacji, że chcąc zdyskredytowac posła oskarża się go o wzięte z sufitu winy, dlatego immunitet nie obowiązywałby automatycznie tylko spraw wytaczanych przez prokuraturę! Wszelkie oskarżenia cywilne musiałyby być uprzednio dobrze zweryfikowane!
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 16:07

W każdym razie z immunitetem trzeba także coś zmienić!!! Oczywiście na lepsze!

Proponowałbym też zmiane w polityce państwa odnośnie złodziejskich firm typu Provident i SKOK wszelkiej maści. Wypełniają co prawda luke między bankami a lichwą, ale bliżej im do lichwy niż do uczciwych zasad (banki w sumie też mają złodziejskie odsetki i warunki przyznawania kredytów).

Zakończyłbym prywatyzacje w rękach państwa zostawiając tylko sektory strategiczne: gazownictwo, wodociągi, sieci energetyczne (chociaż tu już jest STOEN), koleje?, służba zdrowia (większość placówek należy sprywatyzować), wypadałoby coś zrobić z NFZ bo jest to straszna instytucja.

Armia zawodowa. Koniec z poborem.

Policja. Za przestępstwo policjant traci prawo do emerytury.
Posted by: Szewa

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 16:53

Co do kolei, to uważam, że powinny być sprywatyzowane. Wiadomo, że konkurencja podniesie komfort podróżowania, możę obniżkę cen i ogólnie uzdrowi tą chorą sytuację na kolei. W rękach państwa pozostawiłbym jedynie nadzór nad trakcjami kolejowymi, ewentualnie dworce itp.

Zaznaczam, że wypowiadam tą opine jako kompletny laik w tych sprawach i kieruję się tu bardziej intuicją, a resztę zostawiam fachowcom od infrastruktury

Immunitet - oczywiście powinien zostać, pisałem już o tym w temacie "Polityka" ale generalnie zgadzam się z poglądem odgdoga.

Teraz uwaga ogólna. Jakieś podstawy programu już mamy, trzebaby było to tylko sprecyzować. Najlepiej to zrobić spotykając się. I tutaj pojawia się problem. Uważam, że dobrą okazją byłby zlot forumowiczów ale ja niestety nie będę mógł w nim uczestniczyć, bo do połowy czerwca mam sesję, a 24 VI wylatuję do Londynu i wracam dopiero pod koniec września. W moim wypadku jedyną możliwą datą spotkania się sa okolice 20 czerwca. Pozatym zawsze służę rądą i opinią. Jeżeli uda się coś zrobić, to po powrocie do Polski postaram się aktywnie włączyć, mam nadzieję już w działalność, nowej partii.

Najważniejsze, to żeby nie zabrakło nam zapału i chęci. Kasa na działalność się znajdzie
Posted by: Podroznik

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 19:42

Quote:

Co do kolei, to uważam, że powinny być sprywatyzowane. Wiadomo, że konkurencja podniesie komfort podróżowania, możę obniżkę cen i ogólnie uzdrowi tą chorą sytuację na kolei. W rękach państwa pozostawiłbym jedynie nadzór nad trakcjami kolejowymi, ewentualnie dworce itp.




Tak dla formalności to kolej już mamy sprywatyzowaną
Posted by: Szewa

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 05/04/2006 21:18

A nie jest przypadkiem tak, że to samorządy utrzymują kolej ?
Posted by: KeeP

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 06/04/2006 06:50

samorządy utrzymują ale tylko przewozy regionalne...

"Grupę PKP tworzą: PKP S.A. spółka dominująca oraz spółki operatorskie obsługujące rynki:
przewozów pasażerskich ( PKP Intercity Sp. z o. o., PKP Przewozy Regionalne Sp. z o. o., PKP Szybka Kolej Miejska Sp. z o. o., PKP Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o. o. ),
przewozów towarowych ( PKP Cargo S.A., PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o. o. )
oraz spółki związane z infrastrukturą kolejową ( PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Energetyka Sp. z o. o., Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o. o., PKP Informatyka Sp. z o.o.)."
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 06/04/2006 16:07

Ale pewnie wszystkie te spółki z o.o. to jakieś tam córki nomenklatury PKP, więc rywalizacji w nich nie ma bo kolesie się znają i jeden drugiemu krzywdy nie da zrobić...

Strasznie chore to nasze państwo...

Czas chyba spis główne punkty programu, tak krótko i na temat, spóbuje coś z tym jutro zrobić.
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 06/04/2006 17:02

Główne założenia programu mamy (jutro przedstawie w punktach), zostają jeszcze ważne kwestie:
1. Statut - to przygotuje (zobowiązał się publicznie) Odgdog,
2. Siedziba - niestety gdzieś musi być siedziba partii,
3. Trzech założycieli - Jednym moge być ja, ale jeśli widzicie inną lepszą trójke, to nie ma problemu... kto jeszcze się zgłasza?
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 06/04/2006 20:20

statut jest na końcu poprzedniego tematu
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 07/04/2006 05:17

mogę dołączyć do założycieli oczywiście jak inni pozwolą

POZDRAWIAM
Posted by: Amkwish

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 07/04/2006 06:31

GSE ,Odgdog ,Eldorado - jest 3 osoby
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 07/04/2006 07:33

z pewnych przyczyn wolałbym nie być założycielem
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 07/04/2006 14:51

kto jest więc chętny na trzeciego?
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 07/04/2006 17:53

Parę słów dla zaaktywizowania załogi

Panie i Panowie zróbmy coś dla Polski i dla siebie ! .
Wszystkie partie ,które znamy nie spełniają naszych oczekiwać .Stwórzmy więc własną partię .Ręczę głową ,że na taką partię jak nasza czekają miliony rozczarowanych obecnymi partiami Polaków .Mamy więc olbrzymi elektorat do zagospodarowania i wykorzystajmy to.
Jesteśmy awangardą intelektualną RP , bo potrafimy przewidzieć przyszłość , potrafimy przewidzieć przyszłość takze tą polityczną , a ona należy do nas, jeśli tylko się zoorganizujemy i zaczniemy działać
Więc działajmy wreszcie

członkowie założyciele:GSE , Eldorado i ....?
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 09/04/2006 16:04

Bishop zamknij ten temat jutro o 12.00 albo najpóźniej do 18.00. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji mimo iż do niczego to nie doprowadziło. Jednak zachęcam do przepytywania polityków, jeśli nie tutaj (tu będzie to bez odpowiedzi), to raczej wysyłając maile na ich adresy... i tak nikt nie dostanie odpowiedzi, gdyż jesteście potrzebni przed wyborami, potem to was już nie ma, nikt z wami się nie liczy, ale przecież tak chcecie...
Posted by: ELDORADO

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 10/04/2006 06:33

Miałem nic tu już nie pisać , spokój nad tą trumną ,myślałem sobie , ale parę słów ciśnie mi się na usta zbyt mocno , więc krótkie gorzkie requime będzie teraz

Co chcę powiedzieć , wszyscy tu piszący o sytuacji w Naszej Kochanej Polsce (ja sam zresztą także) jedynie krytykuje.
Polska, dla Was to raj. Na każdym kroku coś się dzieje, co można poddać krytyce.
ale sami siebie nie raczycie skrytykować .
A przecież to takie proste. Wytykasz zło, wiec coraz więcej go dostajesz.
Miałeś okazję Polaku młody i Ty starszy coś zrobić dobrego stworzyć partię , która zrealizuje Twoje ideały , ale dupą ruszyć Ci się nie chce wolisz sobie pokrytykować jak Ci żle pisząc o pisie , platformie, czy sld....
Wolisz jechać w obce kraje i tam się pasić obficie , sycząc czasami jacy głupki i chamy tu rządzą .Przelewając czar goryczy na tą biedną polską ziemią.Nie dając żadnego promyczka żadnej nadziei ,
Bo wyobraźcie sobie gdyby jeno deszczowi pozwolić padać na naszą matkę ziemię, nie dopuścić ani krzty promyczka słonecznego, to co się stanie?
Ano biedna napije się najpierw, upije, przesiąknie jak gąbka wodą a w końcu woda zaleje całą ziemię i nie pozostanie ani jednego suchego skrawka.
Was jest większość ta cholerna milcząca większość , wiecznie niezadowoleni i wciąż chcą i chcą, a sami dupy nie rusza by to zmienić.
Więc jak już coś krytykujesz pokaż sam jak to co się tobie "polaczku marny" nie podoba zmienić, "zakasaj rękawy" i do roboty, niech za Twoją sprawą i Tobie podobnych kraj nasz stanie się lepszy, bogatszy, sprawiedliwszy. Wpuść nieco promyczków słonecznych na tą naszą przesiąkniętą złem polską ziemię. niech ją osuszą, i niech w końcu zacznie na niej kiełkować dobro Bo na dzisiaj mogę cię równać do tych co czynili i czynią zło w Polsce, a to dlatego że Wasze narzekania jedynie potęgują gorycz i marazm, a przecież (mam taką nadzieję) chodzi ci coś zupełnie innego,

.............Nowa Polska umarła


Pozdrawiam
Posted by: tapirN

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 10/04/2006 08:43

Amen. Po słomianych malkontentach nikt w kraju nie zapłacze. Niech wrócą po latach na gotowe i zasadzą swoje, jakkolwiek mało urodzajne, drzewa. Choć może nie należy się zbytnio pastwić nad taką depresyjno-gówniarską postawą, widać to znak czasu.

Ze swojej skromnej strony mogę jedynie odradzić hurrainicjatywy takie jak zakładanie nowej partii. Lepiej jakieś stowarzyszenie moli książkowych, lożę historyków idei albo panel kontemplujący zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Stąd krótka droga do kawiarnianych konsultacji, a następnie gabinetowego doradztwa.

Polska, jako podwładna NMP, ma ogromne pokłady wiary. Niestety, cholernie niski stopień jej "resublimacji". 200 lat kiwania władzy dało swoje plony. Może potrzeba jeszcze paru dekad informatyzacji, nauczania o wyścigu szczurów i wychowania patriotycznego.

Pozdrowienia dla nielekceważących kraju swego.
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 10/04/2006 13:18

Prosze o zamknięcie tematu... prosze aby nikt więcej się nie wpisywał...
Posted by: odgdog

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 02/11/2006 17:03

aż się łezka w oku kręci jak czyta się ten temat. Tylu ludzi chciało dobrze. Między tyloma ludźmi występowała zgoda i chęć poprawy stanu rzeczy.
Posted by: GSE

Re: Program Nowej Partii - Dyskusja - 02/11/2006 17:24

Odgdog - olać to! Było, minęło! Koniec...