Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16]

Posted by: Conrad

Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/08/2008 17:25

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: Mike Avdi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/08/2008 05:21

Pytanie do Poznaniaków.
Jak dostać się z dworca gł. na stadion Lecha (nr autobusu, itd.) i ile czasu mniej więcej to zajmuje? Już niedługo Stadium Of Sound, trzeba się szykować \:\)
Dzięki.
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:21

Kruczo-czarne jaki to odcień koloru czarnego?
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:22

zaj3biscie czarne znów jakiaś napalnona na gg?? \:p
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:23

Czyli superczerń?
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:26

Panowie to dla mnie ważne!!
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:28

A ty kruka widział kiedy??



Tak, super czerń
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 05:30

OK.thx.
Posted by: 0k0

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 07:22

Siema !!!


Niedlugo jedna moja sympatyczna znajoma ma imieninki i chcialbym jej podeslac razem z zyczeniami cos fajnego na gg.

Znacie moze jakies fajne stronki w necie, ktore nadawalyby sie na tego typu okazje?
(np. cos w stylu tej, ktora podalem nizej)

http://www.2000greetings.com/gecko.swf
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 09:44

Umie ktoś z Was kłaść papę dachową?
Potrzebuję jakiś poradnik, film instruktażowy itp.
Z góry dzięki!
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 15:21

Originally Posted By: micha$
Umie ktoś z Was kłaść papę dachową?
Potrzebuję jakiś poradnik, film instruktażowy itp.
Z góry dzięki!


Przygotuj belkę papy, beczkę smoły, skrzynkę wódki i zaproś tak z 5-6 kolegów. Zacznijcie od wypicia jednej flaszki.

Rano jak się obudzisz, papa będzie położona \:p

Mam nadzieję, że pomogłem
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 17:25

Mam do wyboru telefon SE K850i i nokie e66 i tu pytanie..co lepsze? wiem ze mohe w necie znalesc strone zeby prownac telefony ale m chodzi o opinie ludzi ktorzy mjaja moze takie teleofny lub wiedza cos wiecej o nich. Obecnie mam SE K800i i jestem zadowolony ale czas na jakies zmiany \:\)
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 20:30

Originally Posted By: micha$
Umie ktoś z Was kłaść papę dachową?
Potrzebuję jakiś poradnik, film instruktażowy itp.
Z góry dzięki!


A wiesz jaka to papa?? Bo na widerko z lepikiem i szczote to bym nie liczył \:p
Pewnie będziesz miał pape termozgrzewalną - teraz najpopularniejsza.

Tu możesz troche poczytać: http://www.klubdachy.pl/dachy-plaskie/papa-wczoraj-dzis-jutro.html
Posted by: ajdam

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/08/2008 22:24

Originally Posted By: micha$
Umie ktoś z Was kłaść papę dachową?
Potrzebuję jakiś poradnik, film instruktażowy itp.
Z góry dzięki!


to zalezy wlasnie jaka

termozgrzewalna - prosta sprawa
wycinasz, ukladasz tak zeby te czesci na siebie zachodzily, odpalasz palnik i jazda


na lepik, smole (zapomnialem nazwy - takie zolte wiadra) to troche gorzej bo najpierw musisz to podgrzac, pozniej szczotka rozsmarowujesz, czekasz z 15 minut zeby zaczelo lepic, na to pape i znowu czekasz

pamietaj zeby zachodzily na siebie i pamietaj ze ta papa to jest delikatna, za duzych pasow nie wycinaj
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 00:27

Dzięki _Way_ i ajdam.
Co do palnika to (na zdjęciach w linku były) muszę podgrzewać całą szerokość papy podczas kładzenia. I po prostu rozwijać. Tak?
Muszę jakiegoś palnika poszukać w Castoramie...
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 02:03



mam pytanie jak sadzicie \:\)

chodzi mi o zvereva

czy to ze dalem over na 78,5 to znaczy ze bedzie wyzej w rankingu czy nr na jakim znajdzie sie w rankingu bedzie wyzszy (np 99) bo wlasnie nie wiem jak kibicowac mu \:\)
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 02:30

Ile kosztuje kablówka w UPC ? Chodzi mi o pakiet podstawowy.
Posted by: Maldini$$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 02:35

Z 65 zł
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 02:49

Originally Posted By: Bankier$
Z 65 zł

Bez jaj

Za podobną ofertę programową w lokalnej kablówce płacę 26 PLN. Niedługo jednak się przeprowadzam i będę musiał znaleźć coś nowego.
No nic, trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Myślałem nad UPC, bo ofertę na neta mają dosyć ciekawą i myślałem, że razem z kablówką zamknę się w 100 PLN, tak jak to jest obecnie.
Posted by: Maldini$$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:00

Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: Bankier$
Z 65 zł

Bez jaj

Za podobną ofertę programową w lokalnej kablówce płacę 26 PLN. Niedługo jednak się przeprowadzam i będę musiał znaleźć coś nowego.
No nic, trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Myślałem nad UPC, bo ofertę na neta mają dosyć ciekawą i myślałem, że razem z kablówką zamknę się w 100 PLN, tak jak to jest obecnie.


znaczy cenna zależna gdzie mieszkasz.

Ja mam od nich internet kablówkę i telefon i to wynosi 100zł w przybliżeniu.

Firma bardzo dobra polecam. Zero usterek i miła obsługa.
Posted by: Nirtz

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:05

kosztuje około 50 zł, ale z internetem o połowę taniej (tak przynajmniej było w marcu);
za internet 2mb/s plus kablówka pakiet podstawowy płace 97 miesięcznie, Gdańsk

dziś bym wziął 10mb/s i płacił ledwie 20 zł więcej
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:07

no sorry, UPC to dobra firma? moze tylko ze wzgledu na wachlarz uslug i ilosc programow, od zawsze sa klopoty z nimi jak moja pamiec siega, chca byc monopolistami a to wiadomo czym grozi, ciagle przerwy w dostawie sygnalu, ponadto moj kumpel pracuje w UPC ale wiecej juz nie powiem, kumpel mi zabronil
Posted by: Maldini$$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:15

Originally Posted By: Linc
no sorry, UPC to dobra firma? moze tylko ze wzgledu na wachlarz uslug i ilosc programow, od zawsze sa klopoty z nimi jak moja pamiec siega, chca byc monopolistami a to wiadomo czym grozi, ciagle przerwy w dostawie sygnalu, ponadto moj kumpel pracuje w UPC ale wiecej juz nie powiem, kumpel mi zabronil


Korzystam z nich od 7 lat jak jeszcze nazywali internet chello i nie miałem żadnych problemów. A, że każdy kto pracuje w jakieś firmie mówi o niej nie przychylne zdanie to jest rutyna.
Posted by: Nirtz

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:15

nie narzekam na UPC, na ich stronce wpisując miasto i ulicę można sobie wyliczyć abonament, zapisać się przez internet z określoną godziną kiedy mają zadzwonić/przyjść, telefon jest najpóźniej kolejnego dnia, zakładają o dowolnej dla klienta porze, pierwszy rachunek jest po 2 miesiącach, w ciągu 5 miesięcy dwukrotnie zdarzyły się krótkie przerwy w dostawie internetu spowodowane awarią ogólnomiejską, przepływność oczywiście taka jaką oferują;

generalnie polecam: 4 na 5 punktów
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:23

Dzięki Nirtz, to już brzmi lepiej
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 03:33

Originally Posted By: micha$
Dzięki _Way_ i ajdam.
Co do palnika to (na zdjęciach w linku były) muszę podgrzewać całą szerokość papy podczas kładzenia. I po prostu rozwijać. Tak?
Muszę jakiegoś palnika poszukać w Castoramie...


No tak. C odo palnika, to nie mam pojęcia ile taki palnik kosztuje, ale jest efektowny .

Znalazłem świetny link, który myśle, pozwoli Ci profesjonalnie ułożyć pape: http://www.grupapsb.com.pl/files/MagazineDocument/296/icopal-abc-nr3(21).pdf
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 04:43

Originally Posted By: zaberek1987


mam pytanie jak sadzicie \:\)

chodzi mi o zvereva

czy to ze dalem over na 78,5 to znaczy ze bedzie wyzej w rankingu czy nr na jakim znajdzie sie w rankingu bedzie wyzszy (np 99) bo wlasnie nie wiem jak kibicowac mu \:\)


ponawiam mam nadzieje ze ktos z was spotkal sie z podobna sytuacja \:\) bo tak mnie to zaciekawilo a polski support juz nie odpowiada
Posted by: Rudzik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 04:51

Jak na moje to postawiłeś na to, że będzie sklasyfikowany z nr 79 lub większym (np 99) ;\)
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 05:27

Originally Posted By: Rudzik7
Jak na moje to postawiłeś na to, że będzie sklasyfikowany z nr 79 lub większym (np 99) ;\)


no tak mi sie wyadawalo \:\)

bo kurs na darcisa fajny 10
a zverev tylko niepewny bo berdych narazie idzie lepiej niz hewit
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 06:27

Hewitt nie zagra do końca roku, więc ten typ możesz już odhaczyć ;\)
Posted by: A.S.Romek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:00

Panowie jak pomóc komuś na kim został użyty gaz pieprzowy lub łzawiący, co jest najlepsze żeby mu ulżyć ?
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:11

Dużo wody. Należy przemyć oczy i nozdrza dużą ilością wody.

A ja mam takie pytanie. Czy sklepy mogą sprzedawać papierosy drożej niż jest to wybite na paczce? W tym przypadku chodzi mi o sklep Żabka.
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:12

Originally Posted By: th0mas


A ja mam takie pytanie. Czy sklepy mogą sprzedawać papierosy drożej niż jest to wybite na paczce? W tym przypadku chodzi mi o sklep Żabka.


Oczywiście, przecież mamy wolny rynek
Posted by: Sturmwind

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:23

Originally Posted By: th0mas
Dużo wody. Należy przemyć oczy i nozdrza dużą ilością wody.

A ja mam takie pytanie. Czy sklepy mogą sprzedawać papierosy drożej niż jest to wybite na paczce? W tym przypadku chodzi mi o sklep Żabka.


tam jest chyba napisane: suguerowana cena detaliczna?
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:26

Z tego co wiem to w przypadku fajek jest inaczej niż z batonikami. Tekst znaleziony na innym forum :

W ramach harmonizacji polskiego systemu podatku akcyzowego w zakresie struktury i wysokości stawek akcyzy od papierosów do wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej, ustawą z dnia 20 listopada 1999 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 95, poz. 1100) wprowadzono zasadę konstrukcji podatku akcyzowego od papierosów w systemie mieszanym, w którym stawki podatku akcyzowego są wyrażone w procencie ceny detalicznej i w kwocie na jednostkę wyrobu. Zgodnie z art. 37 ust. 3 pkt 1 lit. e) ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) część procentowa stawki podatku akcyzowego została określona w wysokości 25% maksymalnej ceny detalicznej, zaś część kwotowa stawki została określona rozporządzeniem z dnia 28 marca 2000 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie podatku akcyzowego (Dz.U. Nr 21, poz. 267). Pełne wdrożenie nowego systemu opodatkowania podatkiem akcyzowym papierosów nastąpiło z dniem 1 czerwca 2000 r.

Zgodnie z art. 37 ust. 5 w/w ustawy za cenę maksymalną papierosów przyjmuje się cenę detaliczną papierosów wyznaczoną i wydrukowaną przez producenta lub importera na pojedynczym opakowaniu papierosów.

Oznacza to, że od dnia 1 czerwca 2000 r. tj. po wejściu w życie mieszanego systemu opodatkowania papierosów i rozliczania podatku akcyzowego od papierosów producenci i importerzy są zobowiązani do oznaczania i drukowania maksymalnych cen detalicznych na jednostkowym opakowaniu papierosów.

Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach (Dz.U. z 1988 r. Nr 27, poz. 195 ze zm.) w obrocie stosuje się ceny urzędowe, ceny regulowane oraz ceny umowne. Na papierosy obowiązują ceny i marże umowne, zgodnie z art. 11 ust. 3 i art. 15 ust. 4 pkt 1 ustawy o cenach, które winny być uzgadniane przez strony zawierające umowę tj. producenta papierosów i jednostkę handlową. W przypadku uzgodnienia marży i ceny umownej na papierosy, jednostka handlowa nie może bez zgody producenta dokonać sprzedaży papierosów po cenie wyższej tj. zawierającej wyższą marżę niż uzgodniono, co wynika z art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r.

Sankcje za nieprawidłowe stosowanie cen (np. w przypadku sprzedaży papierosów po cenie wyższej niż wydrukowana na paczce) określają przepisy ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach. Zgodnie z art. 19 ust. 1 tej ustawy w przypadku stosowania przez pracodawcę, jednostkę handlową, ceny wyższej od uprzednio uzgodnionej, urząd skarbowy wstrzymuje dalsze stosowanie tej ceny i zobowiązuje sprzedawcę do stosowania ceny prawidłowej.

Ponadto w myśl przepisów wynikających z art. 20 ust. 2 ustawy o cenach sprzedawca, który w wyniku zastosowania wyższej ceny sprzedaży papierosów osiągnął kwotę nienależną jest zobowiązany do jej zwrotu nabywcy, jak i wpłacenia do budżetu kwoty dodatkowej w wysokości 150% kwoty nienależnej. Do budżetu państwa podlega przekazaniu również kwota nienależna, jeżeli uprawniony do jej otrzymania nabywca nie jest znany.

Ponadto pragnę poinformować, że w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym zawarty został przepis, określający, iż w przypadku sprzedaży papierosów powyżej ceny wydrukowanej na paczce stosowane są sankcje wynikające z przepisów art. 20 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach.
Posted by: Rudzik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:26

A ja dokopałem się do czegoś takiego, może Ci troche pomoże ;\) :

Zgodnie z art. 37 ust. 5 w/w ustawy za cenę maksymalną papierosów przyjmuje się cenę detaliczną papierosów wyznaczoną i wydrukowaną przez producenta lub importera na pojedynczym opakowaniu papierosów.

Oznacza to, że od dnia 1 czerwca 2000 r. tj. po wejściu w życie mieszanego systemu opodatkowania papierosów i rozliczania podatku akcyzowego od papierosów producenci i importerzy są zobowiązani do oznaczania i drukowania maksymalnych cen detalicznych na jednostkowym opakowaniu papierosów.

Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach (Dz.U. z 1988 r. Nr 27, poz. 195 ze zm.) w obrocie stosuje się ceny urzędowe, ceny regulowane oraz ceny umowne. Na papierosy obowiązują ceny i marże umowne, zgodnie z art. 11 ust. 3 i art. 15 ust. 4 pkt 1 ustawy o cenach, które winny być uzgadniane przez strony zawierające umowę tj. producenta papierosów i jednostkę handlową. W przypadku uzgodnienia marży i ceny umownej na papierosy, jednostka handlowa nie może bez zgody producenta dokonać sprzedaży papierosów po cenie wyższej tj. zawierającej wyższą marżę niż uzgodniono, co wynika z art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r.

Sankcje za nieprawidłowe stosowanie cen (np. w przypadku sprzedaży papierosów po cenie wyższej niż wydrukowana na paczce) określają przepisy ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach. Zgodnie z art. 19 ust. 1 tej ustawy w przypadku stosowania przez pracodawcę, jednostkę handlową, ceny wyższej od uprzednio uzgodnionej, urząd skarbowy wstrzymuje dalsze stosowanie tej ceny i zobowiązuje sprzedawcę do stosowania ceny prawidłowej.

Ponadto w myśl przepisów wynikających z art. 20 ust. 2 ustawy o cenach sprzedawca, który w wyniku zastosowania wyższej ceny sprzedaży papierosów osiągnął kwotę nienależną jest zobowiązany do jej zwrotu nabywcy, jak i wpłacenia do budżetu kwoty dodatkowej w wysokości 150% kwoty nienależnej. Do budżetu państwa podlega przekazaniu również kwota nienależna, jeżeli uprawniony do jej otrzymania nabywca nie jest znany.

Ponadto pragnę poinformować, że w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym zawarty został przepis, określający, iż w przypadku sprzedaży papierosów powyżej ceny wydrukowanej na paczce stosowane są sankcje wynikające z przepisów art. 20 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o cenach.
Posted by: Rudzik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:27

Goget \:D \:p
Posted by: Logan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/08/2008 23:36

Moj obecny dyrektor stazysta pracowal kiedys w dyskoncie spozywczym i mowi ze za sprzedaz fajek z wyzsza cena niz wydrukowana sklep moze zaplacic spore kary finansowe
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/08/2008 00:06

Aha, a dlaczego knajpy sprzedają drożej?
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/08/2008 00:14

W knajpach może sobie barman doliczyć za "usługę barmańską", czyli za otwarcie paczki ;\)

Druga sprawa, że fajki trafiające do knajp często mają na opakowaniach inną cenę (wyższą) niż fajki sprzedawane w sklepach.
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/08/2008 18:00

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Tak czy inaczej ch*uj bombki strzelił, bo już nowa wyższa cena fajek. Ale bądź co bądź na 2.40zł mnie skroili
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 03:04

Polecam kartony w hurtowniach Ruchu albo drobne sklepiki, gdzie często mają stare ceny (z zapasów).
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 03:29

Potrzebuje jakiejs porzadnej strony z darmowymi mp3 przede wszystkim techno,trance,house.Z gory dziekuje
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 03:55

http://www.oggole.pl
Posted by: Big_star

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 04:08

nie dziala ten link \:p
Posted by: Master.com back

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 04:10

Originally Posted By: Big_star
nie dziala ten link \:p



Masz popsuty komputer. ;-)

Działa, działa.
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 04:14

Działa jak najbardziej. Sam z tej stronki korzystam.
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 05:39

Kylo, podaj jeszcze raz nazwę tego programu, który licytuje na allegro rzeczy na 1 minutę przed końcem aukcji czy coś takiego. Interesuje mnie wersja na iMaca. A jak nie to podaj chociaż jego nazwę \:\)
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 05:46

Originally Posted By: shane
Kylo, podaj jeszcze raz nazwę tego programu, który licytuje na allegro rzeczy na 1 minutę przed końcem aukcji czy coś takiego. Interesuje mnie wersja na iMaca. A jak nie to podaj chociaż jego nazwę \:\)

http://www.snajper.net/ ?
Posted by: damianmularczyk

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 18:55

wiem ze banknot podarty na dwie czesci mozna wymienic w NBP ale czy w 3 czesciach (wszystkie sa) tez mi wymienia na nowy?
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 22:47

dysponuje ktoś programem Raisportsat ?
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 22:59

Originally Posted By: damianmularczyk
wiem ze banknot podarty na dwie czesci mozna wymienic w NBP ale czy w 3 czesciach (wszystkie sa) tez mi wymienia na nowy?

musi byc nr banknotu
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/08/2008 23:01

sorki nie doczytalem uwaznie, tak jak masz caly, tylko w 3 czesciach to nie bedzie problemu , nawet jakbys poszedl z polowka to musi byc nr banknotu to dostaniesz oczywicie pol wartosci a w Twoim przypadku spokojnie dostaniesz cala ...
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 00:22

Jaka jest obecnie cena za przepisywanie tekstów na kompa? tak mniej wiecej? chodzi mi o cene za strone oczywiscie.
Posted by: e$corpion

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 00:59

witam,
szukam gry Zeus lub Faraon wiem ze ktoś podawał linka do pobrania jednej z tej gry ostatnio lecz nie mogę tego znaleźć
Posted by: Bouldermaster

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 01:21

chciałem zapytać forumowo... Jak można zdobyć taki oryginalny podpis pod nickiem? Jak jest najłatwiej co trzeba zrobić? czy to tylko rarytas dla elit?
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 01:24

Paniowie pomocy, nie wiem jak sobie poradzić, chciałem sobie pograc na wp w pokera, ale nie udaje mi się nawet wejść tam, wyskakuje komunikat z kasperskiego, że ... url... is forbidden, myśle sobie wpisze w google zagadnienie z blokadą, a tam to samo, w ogoole słowo "poker" i leże... nigdzie nic nie dodawałem, ani majstrowałem, jakies pomysły, sugestie? Wcześniej udawało mi się pograc \:\)
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 01:26

Originally Posted By: Bouldermaster
chciałem zapytać forumowo... Jak można zdobyć taki oryginalny podpis pod nickiem? Jak jest najłatwiej
co trzeba zrobić? czy to tylko rarytas dla elit?


Wystarczy zostać moderatorem albo wygrać jeden z konkursów ze strony głównej forum.
Posted by: Sturmwind

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 01:43

Originally Posted By: Goget
Originally Posted By: Bouldermaster
chciałem zapytać forumowo... Jak można zdobyć taki oryginalny podpis pod nickiem? Jak jest najłatwiej
co trzeba zrobić? czy to tylko rarytas dla elit?


Wystarczy zostać moderatorem albo wygrać jeden z konkursów ze strony głównej forum.


to chyba prostsza do realizacji ta 1-sza opcja \:D
Posted by: Blancorn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 03:23

Mam małe proste pytanko.... jak zmienić w excelu datę w formacie: 17-08-2008 na format 2008-08-17 ... z góry wielkie dzięki za pomoc...

Niby zadanko proste, a jednak nie ...
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 03:28

W OpenOffice wchodzisz w "Formatuj komórki" (spod prawego przycisku myszy) i tam masz w kategorii Data masz parę możliwości Formatu. Jest rrrr-mm-dd. W Excelu też pewnie to jest. A jeżeli nie to polecam google: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t36085.html
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 03:33

Originally Posted By: shane
Jaka jest obecnie cena za przepisywanie tekstów na kompa? tak mniej wiecej? chodzi mi o cene za strone oczywiscie.
google pokazało:
http://www.waikiki.pl/html/body_przepisywanie.html
http://przetek.wizytowka.pl/
http://www.przepisywanietekst.friko.pl/

itp. itd.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 03:35

Originally Posted By: e$corpion
witam,
szukam gry Zeus lub Faraon wiem ze ktoś podawał linka do pobrania jednej z tej gry ostatnio lecz nie mogę tego znaleźć

Posted by: e$corpion

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 04:15

dzieki micha$
Posted by: Blancorn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/08/2008 05:01

Stronka okazała się pomocna. Dzięki:)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 06:15

jak mozna przetlumaczyc
Tonight I lack the strenght to even move
? ;\)
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 06:21

Dzisiejszej nocy nie mam sił nawet się ruszyć = kup mi futro to będzie seks ;\)
Posted by: Saxonski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 15:21

Wiecie może jak zrobić coś takiego żeby w Access'ie ustawić format pola na km (kilometry)? Coś analogicznego do formatu walutowego, gdzie wpisuje się liczbę, a potem z automatu access dodaje do tego "zł". Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 23:24

Mam prosbe. czy trzeba rejestrowac karte Vodafone w UK? Bo mam w Polsce pakiet startowy nie uzywany i tak sie zastanawiam.
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 23:27

W jakim sensie rejestrować ? Co chcesz z tym zrobić ? Jeżeli jest to karta pre - paid, to działa na tej samej zasadzie, jak w Polsce. Wkładasz kartę, doładowujesz konto i tyle ;\)
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/08/2008 23:51

To register your mobile - (i numer) 17298. Lepiej sie upewnic, zeby mi nie zablokowali karty ;\)
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 00:38

Originally Posted By: Skiper
dysponuje ktoś programem RaiSportSat ?


nikt nie ma ?
Posted by: Szypii

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 01:56

jaki numer w mix plusie musze wpisac by dowiedziec się ile jeszcze musze kupić doładowań?
Posted by: Ludwiczek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 02:35

Originally Posted By: Skiper
Originally Posted By: Skiper
dysponuje ktoś programem RaiSportSat ?


nikt nie ma ?


68 kanał na platformie C+ jest jakiś RaiSport , ale niewiem czy to o ten chodzi
Posted by: Logan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 02:43

Originally Posted By: Szewa
W jakim sensie rejestrować ? Co chcesz z tym zrobić ? Jeżeli jest to karta pre - paid, to działa na tej samej zasadzie, jak w Polsce. Wkładasz kartę, doładowujesz konto i tyle ;\)


Karty prepaid rejestruje sie w punktach danego operatora. Po zarejestrowaniu mozliwe jest wykonywanie roznych operacji na koncie klienta, np wymiana karty SIM w przypadku jej uszkodzenia, migracja do MIXa itd
Posted by: stingus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 03:02

Panowie potrzebuje pomocy ma ktoś jakieś informacje dotyczące modeli matematycznych silników indukcyjnych ??
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 04:07

Originally Posted By: Ludwiczek
Originally Posted By: Skiper
Originally Posted By: Skiper
dysponuje ktoś programem RaiSportSat ?


nikt nie ma ?


68 kanał na platformie C+ jest jakiś RaiSport , ale niewiem czy to o ten chodzi


\:D

chodzi oczywiście o rozkład jazdy tegoż programu...
Posted by: Ludwiczek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:04

Originally Posted By: Skiper
Originally Posted By: Ludwiczek
Originally Posted By: Skiper
Originally Posted By: Skiper
dysponuje ktoś programem RaiSportSat ?


nikt nie ma ?


68 kanał na platformie C+ jest jakiś RaiSport , ale niewiem czy to o ten chodzi


\:D

chodzi oczywiście o rozkład jazdy tegoż programu...


niedoczytałem dokładnie
Posted by: Bullet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:20

Cały dzień nie mogłem wejśc na forum w ogóle. Coś się działo? I co robic, żeby w przyszłości tego uniknąc?
Posted by: Bullet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:20

Bo ciągle mi to bagno: Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web się pokazywało \:o
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:23

Depnąć do ośrodka leczenia uzależnień ziomek \:D
Posted by: Bullet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:25

Originally Posted By: Stoin
Depnąć do ośrodka leczenia uzależnień ziomek \:D


Dalej mnie wywala, ale jak pisze posty. Ściągnąłem już firefoxa, ale też nie pomagało. Fajny sciek \:o Napisałem do kilku osób nikt nic nie poradził. A dzień bez mecz.pl dniem straconym \:D
Posted by: Maldini$$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:25

Mi tez forum nie działało na PC :(, ale na laptopie juz było wszystko OK
Posted by: Bullet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 05:27

Originally Posted By: Bankier$
Mi tez forum nie działało na PC :(, ale na laptopie juz było wszystko OK


A u mnie odwrotnie \:D W pracy na stacjonarnym chodziło, w domu na lapku nie... Jaki z tego morał? Siedziec na forum w robocie \:D A tak na poważnie ktoś zna przyczynę?
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 08:07

Originally Posted By: Logan
Originally Posted By: Szewa
W jakim sensie rejestrować ? Co chcesz z tym zrobić ? Jeżeli jest to karta pre - paid, to działa na tej samej zasadzie, jak w Polsce. Wkładasz kartę, doładowujesz konto i tyle ;\)


Karty prepaid rejestruje sie w punktach danego operatora. Po zarejestrowaniu mozliwe jest wykonywanie roznych operacji na koncie klienta, np wymiana karty SIM w przypadku jej uszkodzenia, migracja do MIXa itd


Dzis emigruje to kazda uwaga jest cenna. Pojde tam do punktu Vodavofone i wypytam co i jak w takim przypadku.
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/08/2008 08:09

* Vodafone
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 01:26

Grałem sobie w piłeczke, dostałem piękne dośrodkowanie na oleja prawej nogi i z całej siły strzeliłem. Piękna brameczka, ale...coś mi w biodrze strzeliło \:\( Przy chodzeniu nie boli, jednak wstawanie z fotela i szybszy bieg to już problem. Moge uderzać w to miejsce i nic nie boli \:p Miał ktoś już tak? ;> Samo sie naprawi? \:D
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 02:16

Prawdopodobnie lekko sobie coś naciągnąłeś ;\)

1-1,5 tygodnia odpoczynku od grania + altacet w żelu, a przed graniem maść rozgrzewająca i będzie git \:\)

PS i najważniejsze, nawet przed rekreacyjnym graniem: rozgrzewka
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 02:28

Originally Posted By: Kameleon
Grałem sobie w piłeczke, dostałem piękne dośrodkowanie na oleja prawej nogi i z całej siły strzeliłem. Piękna brameczka, ale...coś mi w biodrze strzeliło \:\( Przy chodzeniu nie boli, jednak wstawanie z fotela i szybszy bieg to już problem. Moge uderzać w to miejsce i nic nie boli \:p Miał ktoś już tak? ;> Samo sie naprawi? \:D


ciepła klucha \:p
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 02:38

Ja też mysle, ze to mu się przyśniło (wrzutka, wolej, piekny gol \:D ), a kontuzje złapał podczas wstawania z łożka \:p
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 17:02

Ma ktoś doświadczenie z internetem z Play?
Jak to hula? Warto czy ... lepiej sobie odpuścić takie wynalazki.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 17:35

Erorr, ktoś o tym już pisał.

Poszukaj w dziale Co mnie denerwuje...

\:\)
Posted by: Sturmwind

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 18:01

Originally Posted By: Kameleon
Grałem sobie w piłeczke, dostałem piękne dośrodkowanie na oleja prawej nogi i z całej siły strzeliłem. Piękna brameczka, ale...coś mi w biodrze strzeliło \:\( Przy chodzeniu nie boli, jednak wstawanie z fotela i szybszy bieg to już problem. Moge uderzać w to miejsce i nic nie boli \:p Miał ktoś już tak? ;> Samo sie naprawi? \:D


moja babcia mowi - bo jej pytal o Twoj problem - ze najlepsze sa okłady z moczu i to najlepiej nie swojego
Posted by: siwy212

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 18:18

Ja ci mogę Leonku nasikać hrhrhrhr
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/08/2008 23:22

w fife grał wisla- barca i tak sie zerwał po bramce ze mu coś pykło \:p
Posted by: Logan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/08/2008 06:19

Originally Posted By: [T
-error]Ma ktoś doświadczenie z internetem z Play?
Jak to hula? Warto czy ... lepiej sobie odpuścić takie wynalazki.


Ja to sprzedaje \:\) jak masz jakies pytania to wal.

Gwarantowane 1 MB, spawdz sobie na playmobile.pl zasieg
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/08/2008 21:49

Originally Posted By: [T
-error]Ma ktoś doświadczenie z internetem z Play?
Jak to hula? Warto czy ... lepiej sobie odpuścić takie wynalazki.


Ja mam taki wynalazek (modem Huawei ) za 50 zł miesięcznie \:\) jeśli prędkość wynosi ok 1 Mb/s to do przegladania stron wystarczy ... w Orange i Erze jest to samo z tym że dwa razy drożej i umowa na dwa lata w Play na rok.

Jeśli musisz mieć internet bezprzewodowyi to polecam Play o ile nie bedziesz ściągał filmów bo raz dwa obniżą Ci transfer i spadnie do 30 Kb/s i z tym już nic sie nie da zrobić !

Pzdr \:\)
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 31/08/2008 03:21

Czym najłatwiej dostać się z Wawy (okolice Dworca Centralnego) do Leszna? Jakieś linie miejskie czy busy? Może znajdzie się jakiś Warszawiak co pomoże
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 31/08/2008 05:48

Originally Posted By: Logan
Gwarantowane 1 MB, spawdz sobie na playmobile.pl zasieg

Żaden naziemny tyle nie ma...
Posted by: vindom

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/09/2008 17:15

Swego czasu nieistniejąca już stacja RTL7 oraz TVP 2 pokazywała cykl filmów komediowych pt: "Abbott i Costello spotykają ..." (spotykali a to mumię, a to niewidzialnego człowieka a to tam jeszcze kogoś innego). Może ktoś z szanownych forumowiczów wie skąd te filmy ściągnąć ?
Posted by: polskignom

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/09/2008 17:18

Originally Posted By: (J)
Czym najłatwiej dostać się z Wawy (okolice Dworca Centralnego) do Leszna? Jakieś linie miejskie czy busy? Może znajdzie się jakiś Warszawiak co pomoże


do Leszna pod Warszawa czy do Leszna w Wielkopolsce?
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/09/2008 23:52

Jakby ktos mial karte kredytowa mbanku(zlota rybka) to prosze o kontakt na pw. Mam kilka pytan \:\)
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/09/2008 18:58

ehh znow ja \:\) .

Potrzebuje ochraniacz na reke, a doklaniej na kciuk aby lapal przy okazji nadgarstek.
Szukam, szukam i w ogole nie moge znalezc, moze ktos wie gdzie takie mozna kupic/zamowic?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/09/2008 19:01

W google można. Np. http://www.twenga.pl/oferta/34163/8292250578404797714.html
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/09/2008 19:29

Originally Posted By: micha$


ooo wielkie dzieki
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/09/2008 17:41

co to moze byc... przecholernie boli mnie szczeka, myslalem na poczatku ze to moze sie 8semka przebija przez dziaslo.. ale jak boli juz nieustannie drugi dzien, a w nocy wstawalem z bolu kilka razy, do tego nie moge za bardzo ust otworzyc, jednoczesnie nie bardzo moge przezuwac, przelykac sliny/pokarmu stwierdzilem, ze to jednak nie jest wina zeba.
Zakladam, ze to miesien ten od szczeki, tylko jak ja sie tego nabawilem ? I jak to leczyc ? :|
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/09/2008 18:06

Udaj sie do lekarza ;\)

Swoja droga przypomnialo mi sie, ze jak mnie kiedys zab bardzo bolal to smarowalem dziaslo zwykla wodka ;] Pomagalo na chwile albo w ogole ale i tak bylo warto \:\) Sprobuj!
Posted by: nOcnY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/09/2008 03:38

Aperol - kupie gdzies w Polsce?
Posted by: Loony25

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/09/2008 21:10

Witam

Pilnie poszukuje ebooka do pobrania "Moja Firma" nigdzie nie moge znaleźć szukałem na torrentach p2p..:-/ Jakby ktoś znalazł lub mógłby wysłać byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/09/2008 22:57

Da Bartek, wlasnie wrocilem.. prawdopodobnie zad madrosci wyjsc nie moze.. glupek ;\)

pozdr
Posted by: MATTAT

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/09/2008 04:35

Originally Posted By: lelu
Da Bartek, wlasnie wrocilem.. prawdopodobnie zad madrosci wyjsc nie moze.. glupek ;\)

pozdr


Musisz o niego dbać, podobno szybko próchnieje \:D
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/09/2008 05:27

Przewalona sprawa z tymi zebami madrosci. Mam jeden do wyrwania i zwlekam... zwlekam... Az w koncu bede musial sie zmusic. A z doswiadczenia znajomych wiem ze nie jest lekko. No ale jako ze dopiero Ci wychodzi to sie modl zeby wyszedl prosto ;]
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 01:51

Jezeli dodam nowy kontakt na skype to dodana osoba jest o tym informowana?
Dziekuje.
Posted by: MATTAT

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 01:55

Originally Posted By: ivo
Jezeli dodam nowy kontakt na skype to dodana osoba jest o tym informowana?
Dziekuje.


Zależy czy się na to godzisz,zawsze jest komunikat czy ma być powiadomiona.
Posted by: magic321

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 17:05

zepsul mi sie dekoder polsatu niestety juz po gwarancji. Czy moge go zastapic innym czy tez musze kupic nowy od polsatu?
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 21:33

Nowego dekodera nie dostaniesz na 100%, możesz jedynie zapłacić za jego naprawę, ja osobiście polecam wypowiedzieć umowę i podpisać nową, wtedy będziesz miał nowiutki dekoder z gwarancją, a jeżeli interesuje Cię dekoder HD to bierz któryś z 2 najwyższych pakietów, bo tam masz go w dzierżawę z dożywotnią gwarancją \:\)
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 22:20

Duża jest różnica w jakości obrazu między kanałami zwykłymi, a tymi w jakości HD ? Chodzi mi głównie o Eurosport i C+ sport.
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/09/2008 22:46

bardzo duża \:\)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/09/2008 03:23

Bardzo duża jeśli masz dobry telewizor oczywiście ;\)
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/09/2008 07:36

można
gówno
robić

i
nieźle
ż

a
r
c
h


kierując się takim tokiem myślenia, jakbyście to dokończyli przy rozwinięciu do "arch" ? myślę, myślę i nic wymyślić nie mogę \:\(
Posted by: tangerine

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/09/2008 15:39

Hm... Próbuję wynając mieszkanie w Warszawie, za jakąś rozsądną cenę, że mieć kasę na bukmacherkę. Najlepiej jednopokojowe, bo mi więcej nie potrzeba. Może macie jakąś wiedzę na temat pustych mieszkań szukających lokatora. Pracuję i jestem wypłacalny.
Posted by: loipop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/09/2008 22:03

panowie mam problem z laptopem , mozliwe ze jest blachy ale moja znajomosc na komputerach jest bardzo ograniczona : sprawa wyglada tak:

laptop sie mi rozladowal wieczorem , nie chcialo mi sie go juz ladowac wiec tak do rana sobie lezal, rano po podlaczeniu zasilacza lapik startowal ale nie wyswitla sie nic :/ .... jak nie jest podlaczony pod kabel to odrazu sam sie wylacza...jak pod kablem to dziala znaczy dziala...chodzi ale nic sie nie wyswitla...

z kontrolek ktore sie swieca :
DC IN
Zasilanie
Glowny akumulator
nie swieci sie natomiast dysktwardy/ naped dyskow optycznych
i uniwersalne gniazdo karty pamieci

te dwa sie nie swieca
model to TOSHIBA L300 albo 300D

bardzo prosze o pomoc dla pomocnika nagroda skromna


Przepraszam ze w wielu tematach ale to wazna sprawa
Posted by: arielo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/09/2008 23:50

Przerabiałem to niedawno więc może pomogę.

Pierwszym najbardziej błahym powodem może być wyłączony monitor. U mnie np. włącza się go poprzez wciśnięcie klawisza funkcyjnego FN + F3 ale u Ciebie może być to inna kombinacja.

Drugie co bym zrobił to wyjął i włożył RAM. Czasem zdarza się że lapki po prostu się zawieszają i nic innego nie pomaga. Spokojnie możesz odkręcić tylną klapę bez utraty gwarancji.

No i trzecia ewentualność ( ta która była u mnie) Wysłałem kompa do serwisu i wymienili mi procesor, jednak po powrocie nic nie pomogło. Odesłałem jeszcze raz i okazało się, że wypięła się jakaś taśma (pierdoła) ale przy okazji mam nowego procka.

Napisz czy pomogło, a jak nie to będziemy myśleć dalej \:\)
Posted by: loipop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/09/2008 00:18

o arielo nawet jestes z mojego miasta \:\)

no pierwsza opcja z wylaczonym monitorem nie pomogla wiec najszybsze rozwiazanie odpadlo....czesc dalsza walki z lapsem a mianowicie rozkrecanie to juz pozniej...niedziela w koncu...ale wkurzony na maxa przez to jestem.
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/09/2008 00:27

Wyjmij i włoż baterie \:\) , miałem podobny problem z Toshiba A200 (chyba)
Posted by: loipop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/09/2008 04:54

niestety...to nie to ...dalej te same oznaki \:\(
Posted by: Platini

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/09/2008 06:03

Przejrzałem 130 stron TiO i nie znalazłem tematu o ślubie.
Dokładnie chodzi o temat gdzie userzy wpisywali jaki kawałek polecają na pierwszy taniec na weselu ;\)

Gdyby ktoś znalazł ten temat prosze o link \:\)

Pilne ;\)
Posted by: Saxonski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/09/2008 17:35

Witam
Problem jest tego typu: Tworzę sobie tabelę przestawną (w arkuszu 2)na podstawie danych z arkusza 1. I teraz pytanie brzmi: czy da się zrobić coś takiego że każda zmiana danych w arkuszu 1 będzie automatycznie aktualizowana w tabeli przestawnej?

Z góry bardzo bardzo dziękuję za pomoc.
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 17:00

Ostatnio gram na bat at home i chcialem sie zapytac co jest w przypadku gdy mecz mial sie odbyc wczoraj o 20 00 a nigdzie neima wyniku a konczy mi on kupon. jets to zdarzenie Spadea V. - Brugues-Davi A. czy rozlicz akupon bez tego zdarzenaiu czy jak to wyglada ?
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 17:03

ok. juz nie wazne. moj blad \:D mecz jets dzis o 20 a nie wczoraj . sorry \:\)
Posted by: ice18

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 20:00

Originally Posted By: Platini
Przejrzałem 130 stron TiO i nie znalazłem tematu o ślubie.
Dokładnie chodzi o temat gdzie userzy wpisywali jaki kawałek polecają na pierwszy taniec na weselu ;\)

Gdyby ktoś znalazł ten temat prosze o link \:\)

Pilne ;\)


pierwszy kawalek powinien byc jakas moze piosenka ktora oboje znacie i lubicie.... mojego brata zona wbrala mu piosenke... (brat ma ksywe sokol) edyty gorniak i szczesniaka moj sokole \:\)
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 22:04

''Dumka na dwa serca'' chyba \:\)
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 22:22

nie wiem jak wg Was ale w czolowce na pewno powinno byc "Wielka milosc" S.Krajewskiego i piosenka dedykowana rodzicom U.Sipinskiej albo jakis cover "Cudownych rodzicow mam"
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 23:24

"Kołysanka dla nieznajomej" ...ostatnio jak byłem na weselu panna młoda wyszła na scenę i to zaśpiewała, efekt rewelacyjny \:\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/09/2008 23:54

a ja takie laickie pytanko ;]
czy to mozliwe, ze radio samochodowe (na mp3 itp) zzarlo mi akumulator w 5-10minut ? silnik nie byl odpalony, ustawialem rzeczy typu equalizer, godzina, podswietalnie.. a po tym wszystkim nie moglem odpalic dziada ;]
Zakladajac, ze to wlasnie wina mojej zabawy.. to nastepnym razem aby uniknac tego typu zdarzen najlepszym wyjsciem bedzie zdjecia panela radia przed wylaczeniem silnika ?;-)
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 02:52

Niemożliwe, chyba że masz subwoofer i trochę mocnych głośników. Szukaj lepiej jakiegoś spięcia.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 02:54

Nic z tych rzeczy :] ledwo dwa glosniczki 10cm \:D
Albo juz ladnie zarzniety akumulator... ech
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:04

biorac kredyt na dom bank sprawdza delikwenta, jego historie kredytowa itp

i pytanie
czy ma jakiekolwiek znaczenie fakt ze ktos gra u bukow i powiedzmy co jakis czas idzie jakas czesc wyplaty do buka a nic od niego nie wraca, czy oni analizuja konto pod wzgledem przychodow i wydatkow w takim sensie i np dla nich jest sie mniej wiarygodnym klientem ze sie traci kase w ten sposob

pracuje ktos moze w banku albo wie czy tak jest??
dzieki
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:18

PITy sie dostarcza
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:44

Originally Posted By: greku78
biorac kredyt na dom bank sprawdza delikwenta, jego historie kredytowa itp

i pytanie
czy ma jakiekolwiek znaczenie fakt ze ktos gra u bukow i powiedzmy co jakis czas idzie jakas czesc wyplaty do buka a nic od niego nie wraca, czy oni analizuja konto pod wzgledem przychodow i wydatkow w takim sensie i np dla nich jest sie mniej wiarygodnym klientem ze sie traci kase w ten sposob

pracuje ktos moze w banku albo wie czy tak jest??
dzieki


Jak ktoś jest dociekliwy to zauważy, że co miesiąc lub dwa są przelewy do np. Moneyboookers i może zadać kilka pytań.
Posted by: Sturmwind

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:47

zaloz sobie 2 konto jakies darmowe np mbank i tam obracaj kasa na buki i od bukow - proste
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:48

To najlepsze rozwiązanie \:\)
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:51

prze przypadek ,,ukrylem'' folde tzn. zrobilem niewidzialny ;/ jak go przyrocic zeby byl widzialny ;)?
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:54

Originally Posted By: SZULC
prze przypadek ,,ukrylem'' folde tzn. zrobilem niewidzialny ;/ jak go przyrocic zeby byl widzialny ;)?


klikasz prawym - właściwości i odznaczasz zakładkę "ukryty"
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 04:59

moj komputer > narzedzia > opcje folderow > widok > 'pokaz ukryte pliki i foldery'

pozniej szukasz folderu klikasz prawym i
wlasciwosci > odznaczasz 'ukryty'

i robisz z powrotem w opcjach folderow 'nie pokazuj ukrytych plikow i folderow'
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 05:01

zapomniałem że go przecież nie widać \:D
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 05:15

Ok. dzieki. juz mam ;\) dzieki. a powiedzcie czemu nigdzie niema wyniku meczu Spadea V. - Brugues-Davi A. ??
Posted by: craax

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 16:36

mam zdjecie male do legitymacji , jak tylko z nim podejde do fotografa bylby w stanie zrobic mi "odbitke" ?!
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 17:24

Zależy jaki fotograf, ale generalnie może być z tym problem.

Najlepszą i najwygodniejszą opcją jest moim zdaniem będąc u fotografa zapisanie sobie kilku różnych ujęć na cd-ku i wtedy jak tylko potrzebujesz i praktycznie w każdym punkcie możesz sobie z cd-ka zrobić odbitkę. Ważne jest też żeby te foty były jakiejś sensownej jakości żeby np: przy powiększaniu (przykładowo potrzebujesz zdjęcie do dyplomu, które ma większy format niż legitymacyjne) nie zrobiły się piksele ;\)
Posted by: craax

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/09/2008 19:48

dzieki \:\)
Posted by: nOcnY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 01:28

Zna ktos jakies dobre biuro podrozy, ktore oferuje dobre last'y?
Posted by: rangiz9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 01:47

Moze mi ktos powiedziec po ile miesiącach przysługuje nowemu pracownikowi urlop, płatny dzień urlopu?
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 01:59

po przepracowanym miesiącu
Posted by: rangiz9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 02:21

jestes pewny?

Jezeli tak to prosiłbym o jakies potwierdzenie tego
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 02:23

Bodajże 1,5 dnia urlopu na miesiąc pracy.
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 02:31

po 10 latach stażu 26 dni w roku urlopu przysługuje (2,16 na miesiąc) zaokrąglasz do pełnych. Studia magisterskie to 8 lat stażu pracy. do 10 lat przysługuje Ci 20 dni w roku (1,66 na miesiąc).
Posted by: rangiz9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 02:44

Ja wyczytałem, że płatny urlop można wziąć dopiero po 6 przepracowanych miesiacach. A jak to jest z pojedynczymi dniami. Rowniez po 6 miesiacach mozna. Czy juz po przepracownym miesiacu?
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 03:09

Pierwszy urlop wypoczynkowy


Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę. Po przepracowaniu każdego miesiąca nabywa prawo do urlopu w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego przysługującego po przepracowaniu roku.

Młodzi pracownicy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę zawodową, w pierwszym roku zatrudnienia często zmieniają firmy. Zawierają umowy na okres próbny, po zakończeniu którego nie dochodzi do zawarcia dalszych umów o pracę.

Często zdarzają się sytuacje, że pracownik nie przepracuje nawet miesiąca. Nie uzyskuje wtedy prawa do urlopu u tego pracodawcy. Natomiast za ten miesiąc nabędzie prawo do urlopu u kolejnego pracodawcy. Kolejny pracodawca udzieli mu urlopu, także za czas, który przepracował u poprzedniego pracodawcy.

http://urlopy.wieszjak.pl/wypoczynkowy/79273,Kiedy-pracownik-ma-prawo-do-urlopu-wypoczynkowego.html
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 03:37

byl juz chyba taki temat ale nie moge znalezc.

Jakiego polecacie pendriva dobrego na dzien dzisiejszy? lub na jakie parametry glownie zwracac uwage przy zakupie?
Posted by: rangiz9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 03:42

Ja bym polecił Tobie pendrive'a z tej firmy. Ostatnio taki kupiłem dla siostry i nie ma z nim zadnego problemu. A co wiecej ma gumową obudowę dzieki ktorej tak szybko sie nie rozwali jak np spadnie ;\)

--> http://www.allegro.pl/item429715144_corsair_8gb_33mb_s_voyager_smycz_wodoodporny.html
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/09/2008 17:36

od jakiegos czasu gram w Bet at home i mam pytanei bo tam neimoglem znalesc. Jak wy;lada sprawa z przelewami na swoje konto ? czy moge dowolna kwote i kiedy chce ? czy jak to wyglada ?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 12/09/2008 02:24

Originally Posted By: rangiz9
Ja bym polecił Tobie pendrive'a z tej firmy. Ostatnio taki kupiłem dla siostry i nie ma z nim zadnego problemu. A co wiecej ma gumową obudowę dzieki ktorej tak szybko sie nie rozwali jak np spadnie ;\)

--> http://www.allegro.pl/item429715144_corsair_8gb_33mb_s_voyager_smycz_wodoodporny.html

Dzieki, tez chce kupic siostrze \:D wiec nie raz bedzie lezal na ziemi, gumowa obudowa to duzy plus w takim razie ;\)
Posted by: Dziadek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 01:41

witam
mam problem z obliczaniem rachuku za gaz, scisle mowiac chcialem sie dowiedziec orientacyjnie ile wyniesie mnie finansowo, za okres miesiaca uzytkowanie gazu w ( zalozmy 3 osoby ) gdzie wchodzi kuchenka gazowa, ogrzewanie wody, ogrzewanie mieszkania ( 50m kw ) chodzi mi o okres zimowy hehe

orientuje sie ktoś ? moze ktos pomoc ?
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 03:56

pytanie odnosnie gg na kom (operator orange) czy to jest oplacalne czy sa jakies pakiety??

cos na wzor ery (1 zl na tydzien)
Posted by: kuba5

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 06:56

witam!! potrzebuje pozyczyc 150zl do wtorku!! najlepiej na mbank!! oddaje 170zl we wtorek 16 prosze pisac na moje gg1998058 zeby uzgodnic co i jak albo na priv!! oddaje na 100% podaje wszystkie dane i inne rzeczy ktore by was interesowaly wrazie czego!!
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 07:52

Originally Posted By: kuba5
witam!! potrzebuje pozyczyc 150zl do wtorku!! najlepiej na mbank!! oddaje 170zl we wtorek 16 prosze pisac na moje gg1998058 zeby uzgodnic co i jak albo na priv!! oddaje na 100% podaje wszystkie dane i inne rzeczy ktore by was interesowaly wrazie czego!!


A z czego oddasz jak jednak peffka nie wejdzie ?
Posted by: kuba5

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 15:28

hehe nie no ja tak niegram ze pozyczam na gree i jak niewejdzie to nie oddaje tylko ze chce obstawic na weekend a kasy niemam bo bede mial we wtorek dlatego chche pozyczyc
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 17:15

Mam problemy z tego typu zadaniami:

1)Wykaż, że dla każdej liczby całkowitej n liczba n3-n jest podzielna przez 6.
2)Wykaż,że kwadrat liczby naturalnej niepodzielnej przez 3 przy dzieleniu przez 3 daje resztę 1.


Mógłby ktoś dać jakieś wskazówki, jak sobie z tym radzić?
Posted by: kumichal

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 17:22

Originally Posted By: zaberek1987
pytanie odnosnie gg na kom (operator orange) czy to jest oplacalne czy sa jakies pakiety??

cos na wzor ery (1 zl na tydzien)

Na miesiac kupujesz pakiet 20MB - tro jest internet, za 4zł kupujesz abonament GG na miesiac. Powinno starczyc \:\)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 20:23

Originally Posted By: Damianoon
Mam problemy z tego typu zadaniami:

1)Wykaż, że dla każdej liczby całkowitej n liczba n3-n jest podzielna przez 6.
2)Wykaż,że kwadrat liczby naturalnej niepodzielnej przez 3 przy dzieleniu przez 3 daje resztę 1.


Mógłby ktoś dać jakieś wskazówki, jak sobie z tym radzić?

Polecam ten serwis: http://www.matematyka.pl/

Co ja Ci będę pisał -> http://www.matematyka.pl/viewtopic.php?t=43065
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 20:30

O ile dobrze pamietam to robilem takie rzeczy indukcja matematyczna ;] Ale o co w niej chodzilo to juz nie pamietam
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/09/2008 20:37

micha$ wielkie dzięki \:\)
Posted by: Meister

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 05:09

czy się różni świadectwo dojrzałości od świadectwa ukończenia szkoly średniej?
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 05:18

swiadectwo dojrzalosci to matura szefie a ukonczyc szkole srednia mozesz bez matury
Posted by: Meister

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 05:23

tak myślałem tylko zmyliło mnie to że UJ przy ubieganiu się na studia chce obydwóch swiadectw.
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 19:02

Potrzebuje spisu niskich odmian pszenicy ozimej. Zna się ktoś na tym??
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 19:36

Tu masz linka - http://www.ihar.edu.pl/img/5228764f.pdf i w tabeli masz wysokość roślin. Musisz wybrać.
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/09/2008 20:10

Originally Posted By: micha$
Tu masz linka - http://www.ihar.edu.pl/img/5228764f.pdf i w tabeli masz wysokość roślin. Musisz wybrać.


Posted by: cafe21

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 15/09/2008 02:52

mam pytanie

za kilka dni bede w Kanadzie -orientujecie sie czy mozna tak grac u buka przez net , bo np. w USA w Expercie ,ani w Bwin sobie nie pogram ...
wiem ze to gdzies juz bylo poruszane , ale zalezy mi na czasie...
Posted by: nOcnY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 15/09/2008 02:53

Zainstaluj sobie progam co sie zwie TOR i bedziesz mogl grac ile chcesz.
Posted by: cafe21

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 15/09/2008 03:27

ok ,dzieki ,ale w KANADZIE tak jak w USA nie mozna grac przez neta u buka ?
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 16/09/2008 06:00

w bet at home w kasynie jest grao nazwie: HiLO switch, ktora polega na odgadnieciu czy karta bedzie wieksza badz mniejsza...ale pytanie jest takie ..jaka minimalna kwote mozna postawic tzn. zamienic zlotkowi na zetony ? orientuje sie ktos ?
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 16/09/2008 16:40

Tak się zastanawiam- czy drogówka doręcza jakieś wezwania albo coś?? bo właśnie odwiedzili mojego sąsiada (wóz zaparkowali na moim podjeździe- dlatego ich zauważyłem). Dziwna sytuacja jak dla mnie.
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 17/09/2008 19:06

Pytanie raczej do bankowaca lub osoby znającej temat, otoż do 15 tego miesiąca miałem wpłacić rate za kredyt, nie dużo 560zł, a że nie miałem czasu, więc poszedłem dziś, a babka do mnie, że nic się nie stało, ale jakieś tam już zdążyły odsetki narosnąć i proponowała, żebym wpłacił z 580zł na poczet tychże odsetek... jakiż mógłbyc ten procent odsetek? Wiem, że nie przepadną te pieniądze, bo poźniej ewentualnie sie wyrówna, ale czy to spotykane? Tak tylko ze zwykłej ciekawości pytam \:\)
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 17/09/2008 19:31

Originally Posted By: Skull
Pytanie raczej do bankowaca lub osoby znającej temat, otoż do 15 tego miesiąca miałem wpłacić rate za kredyt, nie dużo 560zł, a że nie miałem czasu, więc poszedłem dziś, a babka do mnie, że nic się nie stało, ale jakieś tam już zdążyły odsetki narosnąć i proponowała, żebym wpłacił z 580zł na poczet tychże odsetek... jakiż mógłbyc ten procent odsetek? Wiem, że nie przepadną te pieniądze, bo poźniej ewentualnie sie wyrówna, ale czy to spotykane? Tak tylko ze zwykłej ciekawości pytam \:\)


http://www.infor.pl/kalkulatory/odsetki_ustawowe.html
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 17/09/2008 19:47

Dzięki bardzo za linka, hahaha mówiłem Jej, że dam z 5zł więcej, a Ona, że może lepiej 580zł... a wyszło 50gr odsetek \:D
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 18/09/2008 06:43

potrzebna instrukcja do fujifilm finepix s8100fd

aparat zakupiony na allegro i niestety pan dolaczal instrukcje do starszego modelu :/
w sumie nawet nie mam pojecia gdzie szukac (google przejrzane, ponoc na torrentach, emulach i innych tego typu nie ma)

to nie dla mnie, wiec ja nie szukalam tego jakos szczegolnie mocno, ale ponoc przeszukane takie ogolne miejsca.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 18/09/2008 07:02

sprawdz stronke fuji moze tam cos znajdziesz
pozdro
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 19/09/2008 02:21

Witam

Wie ktos moze na jakich ulicach w krakowie znajdują sie sklepy z odzieza ,ilitarna ?
Chodzi mi dokładniej o taki modek spodni http://www.allegro.pl/item431741700_wysylka_0zl_infantry_cargo_5_kolorow_surplus_roz_m.html
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 19/09/2008 05:34

Wujek google wie: http://www.google.com/search?client=opera&q=odzie%C5%BC+militarna+krak%C3%B3w
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 19/09/2008 06:19

kto uzywa konnekta ? mam skorke, ktora zmienia wyglad okna rozmowy
Jest uzywane zdjatko w tej skroce, ale wkurza mnie kwestia tego, ze dlugie wiadomosci zachodza na to zdjecie. Moze ktos ma podobna sytuacje, tyle, ze te wiadoomosci zawijaja sie do nastepnej linijki przed wejsciem na zdjecie :>
Posted by: kadus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/09/2008 17:53

Sprawa wyglada tak , mam 170zł na koncie w komórce (uzbierało sie z pre-paidów , malo dzwonie raczej dzwonią do mnie ;\) ) chciałbym cos z tym zrobic , ale nic typu audiotele,dzwonki do komorki,gry i inne shity \:D ... czy moge to w jakis sposob np przetransferować na konto bankowe ? (moze byc posrednio przez jakas internetową gre, buka,kasyno,pokera) lub po prostu wykorzystać to w jakiś sensowny sposob ?
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/09/2008 19:28

Originally Posted By: kadus
Sprawa wyglada tak , mam 170zł na koncie w komórce (uzbierało sie z pre-paidów , malo dzwonie raczej dzwonią do mnie ;\) ) chciałbym cos z tym zrobic , ale nic typu audiotele,dzwonki do komorki,gry i inne shity \:D ... czy moge to w jakis sposob np przetransferować na konto bankowe ? (moze byc posrednio przez jakas internetową gre, buka,kasyno,pokera) lub po prostu wykorzystać to w jakiś sensowny sposob ?

jaka siec? w orange mozna sprzedawac na allegro doladowanie smsem komus innemu za jakies 80% wartosci. Nie wiem jak to wyglada z innymi sieciami
Posted by: kadus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/09/2008 19:39

Originally Posted By: andrzejek_84
Originally Posted By: kadus
Sprawa wyglada tak , mam 170zł na koncie w komórce (uzbierało sie z pre-paidów , malo dzwonie raczej dzwonią do mnie ;\) ) chciałbym cos z tym zrobic , ale nic typu audiotele,dzwonki do komorki,gry i inne shity \:D ... czy moge to w jakis sposob np przetransferować na konto bankowe ? (moze byc posrednio przez jakas internetową gre, buka,kasyno,pokera) lub po prostu wykorzystać to w jakiś sensowny sposob ?

jaka siec? w orange mozna sprzedawac na allegro doladowanie smsem komus innemu za jakies 80% wartosci. Nie wiem jak to wyglada z innymi sieciami


plus
Posted by: wafe(L)nica

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/09/2008 20:04

Czy ktoś już zamawiał bilety na Słowacja - Polska ?? ze strony kupbilet.pl ? boo mi nie chcce wyswietlic stadionu i nie da rady zamowic ,wrr//
Posted by: baksiu.jhs

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 20/09/2008 23:52

Potrzebuję zdjęcie mapy byłego województwa tarnowskiego. Google nie chce pomóc \:\( Ma może ktoś na kompie, albo miałby możliwość przeskanować z jakiegoś starego atlasu ?
Posted by: galeon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 01:17

Potrzebuje jakiegos e-booka z geologii i petrografii, eggzamin w poniedzialek a brak mi jakis sensownych materiałów...
Prosze o poratownie linkiem albo przesłanie na maila.

Pozdrawiam
Michal
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 18:50

75. Geografia literacka. Przedstaw rolę głównych ośrodków w życiu kulturalnym i literackim Polski na przykładzie wybranej epoki. Wyjaśnij, jak te ośrodki zaznaczyły swój wpływ w znanych Ci utworach.
66. Literatura a polityka. Omów na wybranych przykładach, w jaki sposób pisarze reagowali na bieżące wydarzenia.

Który temat będzie łatwiejszy w wykonaniu? Proszę o jakieś sugestie.
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 18:52

Oba jak dla mnie beznadziejne :]
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 18:56

Drugi wg mnie łatwiejszy...
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 18:57

Dla mnie wszystkie (jest ich ponad 100) są beznadziejne. Próbowałem coś wybrać sensownego
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:22

A nie masz motywu matki?? (ja robiłem o armagedonie, żeby nie było \:p )
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:28

Przedstaw różne portrety matek w wybranych przykładach z literatury polskiej.

=/
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:29

Kanony kobiecej urody w sztuce wybranych epok. Przedstaw zjawisko w oparciu o wybrane dzieła literatury, malarstwa, rzeźby.

Zaprezentuj wizerunek Europejki w kręgu kultury afrykańskiej na podstawie wybranych przykładów literackich i filmowych

Ciekawe wydają się również te tematy \:D
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:32

a na co to jest praca ?
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:37

na maturę. (żeby zdać potrzebne jest 7/20 punktów chyba)
Posted by: Rudzik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:50

A masz może temat; porównaj romantyczną i pozytywistyczną koncepcję patriotyzmu ? lub coś w tym stylu ? Jeśli tak mógłbym poratować jakąś bibliografią czy czymś \:p
Posted by: Rudzik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 19:50

A masz może temat; porównaj romantyczną i pozytywistyczną koncepcję patriotyzmu ? lub coś w tym stylu ? Jeśli tak mógłbym poratować jakąś bibliografią czy czymś \:p
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 21/09/2008 23:41

jak ktoś chce coś z miastem albo szczęściem, to się zgłosić.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 00:47

Ja mam do sprzedania fajna prace ;]
"Zaprezentuj sylwetki rycerzy różnych epok przedstawione w literaturze. Oceń ich czyny i postawy."
19/20 pisana 'osobiscie', krotka ( 4 strony, 1500 slow) i tresciwa

osobiscie tzn, krozystalem z internetu, ksiazek, opracowan ale pisane swoim jezykiem, zeby bylo latwiej przyswoic ;]
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 01:19

Jaki łączny kurs peffek za to chcesz??
Posted by: damianmularczyk

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 01:38

a robil ktos o komentatorach sportowych? bo ja mam zamiar \:\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 01:49

zastanow sie lepiej skad wezmiesz informacje na ten temat ;]
Kompletnie nie rozumiem ludzi ktorzy wybieraja sobie temat, a pozniej nie maja pojecia jak sie za niego zabrac i placa ogromne sumy nauczycielom zeby napisali, bez sens. no offence ale tak jest ;]
Posted by: damianmularczyk

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 02:34

http://www.wsp.krakow.pl/konspekt/24/kawka24.html
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 03:04

Originally Posted By: Damianoon


Który temat będzie łatwiejszy w wykonaniu? Proszę o jakieś sugestie.


Ja wzialem ''Motyw dziecka...'' . 5ksiazek w tym 4 hmmm średnia 10stron \:\) (typu: Dziewczynka z zapalkami,janko muzykant) + najdluzsza Lalka i 20/20 izi \:\) bez zbednego stresu i przemeczania sie. Ustne to naprawde ciezko nie zdac (szczegolnie polski \:\) ).
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 03:14

no, Mario pomyslal ;] moje mialy tak do 100stron nawet mniej a ponadto przerabiane byly jako lektury wiec izi ;]
Jedynie makbet byl >100 ale to ksiazka warta polecenia wiec przeczytac warto dla samego siebie
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 03:36

no fakt :), pomysl mi moja pani od polskiego dala i pomagala tworzyc prace, bo sporo w szkole mnie nie bylo. Poza tym tydzien przed ustnymi wraz z mezem (nauczycielem fizyki, a moj profil mat-fiz-inf, wiec lekcji z nimi troche bylo) zrobili w swoim domku Grilla dla naszej klasy \:D i wspolny melanz hehe - mlode bardzo mile/fajne malzenstwo. Dlatego pozniej na maturze latwiej :).
Posted by: El_Darro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 05:45

Witam.
Gram rekreacyjnie jednak wiem, że Draw no bet oznacza zwrot stawki w przypadku remisu. Teraz konkrety bo albo mnie robią w balona, albo nie najlepiej tłumacze regulamin.

Jak to w piątki pewnie większość gra (ja to nazywam "babola") do kilkunastu zdarzeń na kuponie. Ja zagrałem takie coś :




Jak widać jeden nietrafiony mecz to hokej
MODO - Sodertalje 2-2 . Również po dogrywce nie było gola. Karne nie są rozgrywane.

I teraz pytanie do znających dobrze angielski. Czy ten zakład rzeczywiście jest przegrany?

Jeżeli komuś się chce zerknąć w regulami to jest TU . Po pomyślnym rozstrzygnięciu sprawy przewiduje jakiegoś bonusa na MB czy przelew.
Posted by: betowiec

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 05:55

zwrot na 100%
przeczytalem regulamin i skoro miales 2drogowy zaklad to innej opcji jak zwrotu ja tutaj nie widze
Posted by: El_Darro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 06:26

betowiec dzięki za pomoc. Głównym pomagającym mi rozwiązać tą sprawę jest polskignom. Mam nadzieje, że na jednym mejlu się skończy, chociaż obawiam się że może być ciężko. \:\)
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 08:08

uczelnie same sobie ustalają czy mogą być warunki czy nie? czy to jakoś odgórnie?

bo sytuacja jest taka, że jestem na licencjackich i ponoć na magisterce można było mieć jeden na rok warunek albo nawet na semestr, tu nie wiem dokładnie.
u mnie po pierwszym semestrze miało nie być, ale jednak dali, a po drugim mówią, że nie ma, że po pierwszym były trochę 'na zachętę', żeby dużo osób nie odpadło... :/
Posted by: Federico DiCarlo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 08:16

Same.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 21:28

Ktoś kiedyś starał się o wstąpienie w prawo najmu lokalu po kimś z rodziny? Potrzebuję paru odpowiedzi...

Z góry dzięki.
Posted by: gomes

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 22/09/2008 21:52

Originally Posted By: zludna
uczelnie same sobie ustalają czy mogą być warunki czy nie? czy to jakoś odgórnie?

bo sytuacja jest taka, że jestem na licencjackich i ponoć na magisterce można było mieć jeden na rok warunek albo nawet na semestr, tu nie wiem dokładnie.
u mnie po pierwszym semestrze miało nie być, ale jednak dali, a po drugim mówią, że nie ma, że po pierwszym były trochę 'na zachętę', żeby dużo osób nie odpadło... :/


dziekan wydzialu przyznaje, mam pismo przed soba i chyba trzeba bedzie dobre uzasadnienie wymyslic do konca tygodnia

Ma ktos jakies dobre i uniwesalne, zeby napewno dali?
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 05:45

że bardzo chcesz dalej pogłębiać swoją wiedzę %-)

ej a u mnie na uczelni były gotowe druczki \:p
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 06:10

Originally Posted By: zludna
że bardzo chcesz dalej pogłębiać swoją wiedzę %-)

ej a u mnie na uczelni były gotowe druczki \:p


Z tego co pamiętam to u mnie również \:\)

Przede wszystkim zaś to całe uzasadnienie to jest wiadomo ile i czego warte ;\)

Liczy się, żeby zapłacić w terminie, chociaż i tu warto napisać jakiś wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty.
Posted by: gomes

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 06:39

Originally Posted By: zludna
ej a u mnie na uczelni były gotowe druczki \:p


u mnie tez sa druczki tylko trzeba je wypelnic ;\) o takie o: >> Wniosek << \:\)

Najlepsze, ze na nich nic nie ma o oplacie \:D podobno 200 ale ile w tym roku zaspiewaja
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 07:23

się ciesz, u mnie jest jedyne 450! :/
w ogóle to prawda, że później można żądać zwrotu?
Posted by: cantona7

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 16:57

Witam.
Pomoże mi ktoś przetłumaczyć na angielski:

"Symulacja systemów telekomunikacyjnych w środowisku VisSim"

czy tak jest poprawnie

"Simulation of telecommunication systems with VisSim software"
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 18:01

Originally Posted By: zludna
się ciesz, u mnie jest jedyne 450! :/
w ogóle to prawda, że później można żądać zwrotu?


Właściwie umorzenia i nie żądać tylko błagać

A serio - zawsze moim zdaniem warto napisać pismo z prośbą o umorzenie opłaty z jakichś tam powodów (trudna sytuacja materialna, koszty studiowania etc.). Nawet jeżeli nie umorzą całości, to może chociaż część ;\) Wiele wysiłkju to nie kosztuje, a może się opłacić.

PS u mnie z tego co pamiętam pisało się do prorektora ds studenckich, ale nie mam pojęcia czy jest to generalna zasada.
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 18:09

Znaczy się mi nie o to %-)
Ktoś u mnie na forum wydziałowym napisał, że to w całości od podatku można odpisać. Tylko, że to nie jest do końca mądry człowiek, który to pisze, więc to może być kompletna bzdura.
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 18:14

\:\)

Źle zroumiałem.

Szczerze mówiąc - nie mam pojęcia czy to można odpisać, pierwsze słyszę.
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 18:36

Zresztą po co mi warunek, jak zaliczę tą poprawkę \:p
Posted by: Siergiej2005

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 18:44

Swego czasu na tvp2 leciał film związany z Halloween.
Chciałem sobie to ściągnąć ale nie moge sobie przypomnieć tytułu.
To było jakiś rok temu, ale z moją pamięcią jest bardzo źle \:\(
Pamiętam, że pojawił się tam człowiek(zamiast głowy miał dynie) ,
Pamiętam też ze były jakieś dwie pary nastolatków, które urządziły sobie w czwórke jakiś "bal" karnawałowy,
Była tez babka , jedna z głównych bohaterek..

Może kogoś w jakiś sposób naprowadziłem i pomoże ?
Posted by: ivo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 19:14

Zakład z fortuny.

Pilka nozna | Polska - puchar : podwojna szansa
Info Spotkanie 1-1 0-0 2-2
2762 P.Opalenica-Z.Sosnowiec 2,85 1,6 1,47

Jezeli postawie
1-1 to bedzie to oznaczac:
drużyna podana na pierwszym miejscu będzie wygrywać do przerwy lub/i na koniec meczu
0-0
oznacza, że remis będzie do przerwy lub/i na koniec meczu
2-2
drużyna podana na drugim miejscu będzie wygrywać do przerwy lub/i na koniec meczu

???
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 20:19

Z tego co wiem to tak właśnie jest \:\)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 23/09/2008 20:37

Originally Posted By: eno
Witam.
Pomoże mi ktoś przetłumaczyć na angielski:

"Symulacja systemów telekomunikacyjnych w środowisku VisSim"

czy tak jest poprawnie

"Simulation of telecommunication systems with VisSim software"


Ja dostałem taką podpowiedź: "Telecom systems simulation in VisSim environment".
Posted by: cantona7

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:02

Dzieki micha$, ale chyba "environment" to bardziej srodowisko takie naturalne, a tu chodzi o program
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:09

Panowie lekkie zamieszki osiedlowe byly i zostalem ranny

W zebro dostalem i mocno mnie sciaga na lewo i ciezki mi sie oddycha, co jest? zbite zebro czy co?
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:10

Telecommunication systems within the VisSim simulation environment
Posted by: cienias

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:13

Originally Posted By: HAGIi

W zebro dostalem i mocno mnie sciaga na lewo i ciezki mi sie oddycha, co jest? zbite zebro czy co?


trza było się nie stawiać chłopakom z providenta
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:13

Originally Posted By: HAGIi
Panowie lekkie zamieszki osiedlowe byly i zostalem ranny

W zebro dostalem i mocno mnie sciaga na lewo i ciezki mi sie oddycha, co jest? zbite zebro czy co?


moze odma plucna? ja mialem \:p
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:28

i co jak tam zyjesz HAGI???
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:41

Originally Posted By: Federer
i co jak tam zyjesz HAGI???


jak leze jest luz, ale jak wstane to ledwo oddycham
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:44

pewnie to nie odma ale jak bedziesz czul bol w plecach i w klatce jednoczesnie po jakims czasie i bedzie coraz gorzej lepiej sie wybierz do szpitala
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 01:50

czekaj dłużej ... sekcja zwłok wykaże co było
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 02:24

przeczekuje noc, obadamy jak bedzie - jesli bedzie zle rano jade na przeswietlenie
Posted by: Skorpion BB

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 17:55

Hagi lepiej jedz na przeswietlenie.Kumpel też miał cos takiego z zebrami i musiał się przejechać karetką do szpitala bo sam nie dał rady.Też mu się po żebrach oberwało.
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 18:29

W krakowie jest rozplakatowana wystawa komiksów - zna ktoś może stronę tego przedsięwzięcia?? bo nie moge znaleść :]
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 20:45

Originally Posted By: eno
Dzieki micha$, ale chyba "environment" to bardziej srodowisko takie naturalne, a tu chodzi o program
Jak wolisz. Tłumaczył mi to wujek, który siedzi w sieciach, GSM itp. i tam podobno tak się z tego korzysta.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 24/09/2008 21:21

habitat to raczej naturalne.. a environment przewija sie w wielu rodzajach srodowiska/otoczenia
Posted by: Federer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/09/2008 01:43

environment jest poprawnie tak samo nazywa sie np. Java environment ;\)
Posted by: pescar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/09/2008 03:10

Za kilka tygodni rozpoczynam studia w Ostrowcu Świętokrzyskim i potrzebne mi jakieś lokum o przenocowania. Studiuje zaocznie, a spotkania są w Soboty i Niedziele, więc potrzebny mi jakiś Hotel czy coś w tym stylu żeby przespać się jedną noc w nim. Szukam na necie jakiś Hoteli ale nie mogę nic ciekawego zaleźć. Może ma ktoś godne polecenia kwatery w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/09/2008 03:30

Poszukaj pokojow goscinnych, dobra cena i dobry standard \:\)
Posted by: cantona7

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/09/2008 05:31

Zmieniełem tak jak poradziliscie na "environment"
Dzieki micha$, lelu, Federer
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 25/09/2008 22:40

Panowie poszukuje artykułu, wywiadu na temat zwolnienia pracowniaka z firmy Castrol produkującej oleje, jakiegoś czasu było głosno o Nim i o tym co powiedział. Przeżuciłem google i jakoś słabienko w opszukiwaniach \:\(
Posted by: rangiz9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/09/2008 05:19

W co warto zainwestowac pieniadze? Chce zeby nie bylo to zbyt ryzykowne i zyski rowniez nie musza byc ogromne. Po prostu zeby pieniadze nie lezaly sobie bezczynnie.
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/09/2008 16:07

Koszt przesyłki z Londynu do Polski ile by wyniósł? Chodzi o paczkę (karton z butami)? \:\)
Posted by: lukiwa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/09/2008 22:41

Originally Posted By: shane
Koszt przesyłki z Londynu do Polski ile by wyniósł? Chodzi o paczkę (karton z butami)? \:\)

ostatnio dorwałem ulotkę z poczty i przedstawia się to tak:
Airmail (samolotem, paczka nie moze przekroczyć 2kg):
2,51 f za 300g
i później za każde następne 20g - 0,11 f (jeśli paczka będzie do 500g)
lub za każde następne 20g - 0,10 f (jeśli paczka będzie powyżej 500g)
Surface Mail (ekonomiczna - droga ladowa):
3 f za 500g a za następne gramy odsyłają na stronę http://www.royalmail.com
Posted by: mazik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 26/09/2008 23:53

Czy jest coś takiego jak kapitalny remont mieszkania co ileś tam lat? Tzn. chodzi o mieszkanie na osiedlu i o jakiś przymus czy przepis, że raz na 50 lat wymieniają wszystkie rury itd i jeśli jest coś takiego z jakimi trudnościami to się wiąże? Można gdzieś o tym poczytać czy może jest to pytanie z innej bajki?
Posted by: tyson

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/09/2008 01:52

Originally Posted By: rangiz9
W co warto zainwestowac pieniadze? Chce zeby nie bylo to zbyt ryzykowne i zyski rowniez nie musza byc ogromne. Po prostu zeby pieniadze nie lezaly sobie bezczynnie.
w ziemie, bum cenowy juz minal ale i tak bedzie zawsze szla do gory
Posted by: damianmularczyk

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/09/2008 06:22

http://www.przesylaj.net/?c2=pyza ustaw sobie na str startowa;d;d;d; --> mam prosbe klikajcie jak mozecie \:\)

z gory wielkie dzieki \:\)
Posted by: yaaho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 27/09/2008 20:40

Originally Posted By: damianmularczyk
http://www.przesylaj.net/?c2=pyza ustaw sobie na str startowa;d;d;d; --> mam prosbe klikajcie jak mozecie \:\)

z gory wielkie dzieki \:\)


link referencyjny od mamy? \:D
Posted by: damianmularczyk

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/09/2008 06:28

od kolezanki \:p
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/09/2008 19:26

Przeglądam notatki kolegi i się zamotałem- ile wg was wynosi pochodna ??
Posted by: True02

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/09/2008 20:52

Witam,


mam konto debetowe z limitem 6600zł, spłata następuje 19-go.
Czy to oznacza,ze na 19-go muszę mieć konto na plusie? Czy
wystarczy,że będzie w ramach salda dostępnego czyli zadłuzenie nie będzie większe niż 6600 i odbiorą odsetki co pomniejszy moje saldo dostępne?

z góry dzięki,
true02
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 28/09/2008 21:01

Originally Posted By: _Way_
Przeglądam notatki kolegi i się zamotałem- ile wg was wynosi pochodna ??


3cos^2x*(-sinx)

inaczej zapisując ten Twój wzór to jest (cosx)^3 i jedziemy pochodna funkcji zewnętrznej czy potęgi trzeciego stopnia; następnie pochodna wnętrza czyli cosx
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 01:43

Originally Posted By: antybuker
Originally Posted By: _Way_
Przeglądam notatki kolegi i się zamotałem- ile wg was wynosi pochodna ??


3cos^2x*(-sinx)

inaczej zapisując ten Twój wzór to jest (cosx)^3 i jedziemy pochodna funkcji zewnętrznej czy potęgi trzeciego stopnia; następnie pochodna wnętrza czyli cosx


świetnie
Posted by: arielo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 02:56

Originally Posted By: True02
Witam,


mam konto debetowe z limitem 6600zł, spłata następuje 19-go.
Czy to oznacza,ze na 19-go muszę mieć konto na plusie? Czy
wystarczy,że będzie w ramach salda dostępnego czyli zadłuzenie nie będzie większe niż 6600 i odbiorą odsetki co pomniejszy moje saldo dostępne?

z góry dzięki,
true02


nie musisz mieć konta na plusie. a odsetki odejmą Ci z salda dostępnego
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 04:13

po zwiekszonym wysilku fizycznym bola mnie miesnie uda nad kolanami - to nie jest raczej przetrenowanie. Moze brakuje jakis witamin lub trzeba masowac pod zimna/ciepla woda (kiedys slyszalem taka metode) ?
Moze jakis lekarz pomoze \:\) ?
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 04:20

Ja się nie znam, ale to może Cię przyczepy mięśni bolą??
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 04:31

Originally Posted By: _Way_
Ja się nie znam, ale to może Cię przyczepy mięśni bolą??


no ja tez sie nie znam, to bol w polowie miedzy kolanem a biodrem. po kilku minutach biegania zaczyna sie ;(
Posted by: True02

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 07:20

Originally Posted By: arielo
Originally Posted By: True02
Witam,


mam konto debetowe z limitem 6600zł, spłata następuje 19-go.
Czy to oznacza,ze na 19-go muszę mieć konto na plusie? Czy
wystarczy,że będzie w ramach salda dostępnego czyli zadłuzenie nie będzie większe niż 6600 i odbiorą odsetki co pomniejszy moje saldo dostępne?

z góry dzięki,

true02


nie musisz mieć konta na plusie. a odsetki odejmą Ci z salda dostępnego


Dzięki wielkie, uspokoiłeś mnie
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 20:27

Panowie szybkie pytanie
Kupuje buty przez neta, a nie mam jak zmierzyc wkladki z innych butow bo nie chce odklejac ich - pytanie jaka wkladka ma byc dluga? tyle ile stopa ma centrymetrow czy jakis zapas powinien byc, jakies 1-2 cm? dzieki za odpowiedz
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 20:57

http://www.rozmiar.com/obuwia.php

Tu masz mniej więcej wyjaśnione co i jak.
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 29/09/2008 21:37

dzieki goget
Posted by: Platini

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/09/2008 04:07

Panowie, potrzebna szybka odpowiedź:

Z jakiego peronu na Krk Główny jedzie pociąg na Kraków Balice?
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/09/2008 18:57

Panowie jaki prezent jest odpowiedni na 25 rocznice slubu rodzicow?
Dzieki
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/09/2008 19:23

Originally Posted By: HAGIi
Panowie jaki prezent jest odpowiedni na 25 rocznice slubu rodzicow?
Dzieki


Ja na przykład zaprosiłem rodziców na kolację przy świecach w jednej z lepszych knajp w Gdańsku, gdzie zostało opłacone wszystko z góry, by mogli się poczuć jak za czasów młodości. Powiem z doświadczenia, że to dobry pomysł \:\)
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 30/09/2008 23:29

zależy jeszcze jak bardzo chcesz zaszaleć \:\) ja teraz z siostra się przymierzamy do tego, chcemy im zasponsorowac wycieczkę all inclusive \:\)
Posted by: Cholo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 01:06

byłem w niedziele na meczu żuzlowym w Poznaniu.. dostałem Wyborczą.. niestety gdzieś ją przepiłem. Chodzi mi o screena z działu praca bo było tam coś co mnie bardzo interesuje :/

Byłbym mega wdzięczny gdyby ktoś posiadał \:\)
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:23

Hmmm... małe zapytanko do znawców, czy jest możliwość rozdzielenia HD, tzn. w TV mam jedno wejście, a potrzebne mi teraz będą dwa, czy jakiś rozdzielacz jest?
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:42

Może źle się wyraziłem, a raczej napewno, chodzi mi o rozdzielacz HDMI i znalazłem, ale ceny są wysokie, głównie chodzi o podłączenie dwóch tunerów: DVD i możliwe że "n"-ki do TV LCD, ale on ma jedno wyjśćie HDMI. Wiem że moge podłaczyć też na euro, ale...
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:42

Nie bardzo rozumiem, chcesz podłączyć dwa urządzenia HD do tv gdzie masz jedno wejście? Nie da się.
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:47

Rozdzielacz, jakiś kabel nic nie pomoże?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:52

Z tego co teraz spojrzałem, to chodzi Ci o switcha (czyli sam będziesz przełączał, skąd będziesz chciał akurat oglądać). Wg mnie to bez sensu, bo rzeczywiście ceny są wysokie, lepiej chyba przełączać kabel w wejściu w tv...
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:56

Ehhh... dzięki za zainteresowanie i za uwage, myślałem, że jest coś tanszego, coż tak wielka różnica w filmach na DVD chyba nie będzie \:\) dzięki raz jeszcze
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 02:59

DVD sobie pod component podłącz.
Posted by: Vader

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 08:12

Originally Posted By: Gvizdek
byłem w niedziele na meczu żuzlowym w Poznaniu.. dostałem Wyborczą.. niestety gdzieś ją przepiłem. Chodzi mi o screena z działu praca bo było tam coś co mnie bardzo interesuje :/

Byłbym mega wdzięczny gdyby ktoś posiadał \:\)
Jak to nie było w dodatku regionalnym to idź do jakiejś biblioteki i na pewno mają. A jak to było w "Poznań" to już gorzej ;\)
Posted by: Vader

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 08:13

Chodzi mi o czytelnie jakąś miejską. Gdzie prenumerują GW. Dobra bo padnięty jestem... idę spać bo już ciężko mi się pisze...
Posted by: kiziorro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 01/10/2008 18:59

jak sie nazywa zawodnik wyrzucony z Recrativo Huelva, ktory staral sie o przyjecie do Lecha Poznan, ale go nie wzieli. Jakis Rumun czy Wloch co 10 lat mieszkal w Rumunii ?
Posted by: Cholo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 01:04

Originally Posted By: Vader
Originally Posted By: Gvizdek
byłem w niedziele na meczu żuzlowym w Poznaniu.. dostałem Wyborczą.. niestety gdzieś ją przepiłem. Chodzi mi o screena z działu praca bo było tam coś co mnie bardzo interesuje :/

Byłbym mega wdzięczny gdyby ktoś posiadał \:\)
Jak to nie było w dodatku regionalnym to idź do jakiejś biblioteki i na pewno mają. A jak to było w "Poznań" to już gorzej ;\)


no Poznań Poznań niestety \:\( nikt nie ma \:\( ?
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 04:00

Kto był w Nowym Jorku, Waszyngtonie?

Warto się szarpnąć i jechać tam na kilka dni? \:\)
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 04:15

Wize masz ? ;\)
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 04:31

na razie pytam czy warto ;\) / ewentualna wycieczka na początku przyszłego roku.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 04:40

Oczywiscie, ze warto.

Jakbys chcial tak zwiedzic cale stany, to olaboga, kilka miechow wolnego.
Posted by: Luksi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 04:44

Moze ktos pomoze ;\)
Poszukuje livescore do pilki noznej i/lub hokeja na lodzie w ktorym to wyniki sa 'podswietlane' na biezaco kolorem odpowiednim do przewidywanego przeze mnie wyniku FT i zmieniaja kolor wraz ze zmiana rezultatow.
Czyli wybieram mecze, ktore mnie interesuja, ustawiam im odpowiednie 1x2 i w trakcie sledzenia meczy 'na zywo' widze na biezaco, ktore mecze 'wchodza' a ktore (jeszcze) nie.
Kiedys mialem link w Ulubionych ale zniknal w 'niewyjasnionych oklolicznosciach' ;\)
Pozdrawiam
Lukasz
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 06:31



wtf, dwie ulice 1-maja ? :/
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 06:33

Ja tu widzę jedną ulicę 1-maja...
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 06:40

Sorry za dwa posty. Sprawdź to:

A to tylko jeden z przykładów takich ulic w Łodzi (jeszcze np. Mlionowa i Organizacja WiN). \:\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 02/10/2008 07:04

o w pizdziet ;] faktycznie
ale z takim czyms sie nie spotkalem.. co nie zmienia faktu ze ja tam widze ciagle dwie ulice.. a u Ciebie na screenie to nawet 6 ;-)
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 05:13

jak najlepiej wkleic zdjecie lub obrazek w temacie ?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 05:18

wrzucasz na serwer np tinypic.com

A nastepnie wybierasz link ten z [img]link do obrazka[img] i wklejasz na forum.
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 05:21

Originally Posted By: lupus
wrzucasz na serwer np tinypic.com

A nastepnie wybierasz link ten z [img]link do obrazka[img] i wklejasz na forum.



wielkie dzieki
Posted by: ajdam

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 06:09

na pierwsza jazde samochodem co trzeba wiedziec?
Posted by: Klakier

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 06:31

nic \:p wszystkiego nauczą, ale zawsze mieć jakąs praktyke wczesniej
Posted by: HoMiK155

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 06:32

Originally Posted By: ajdam
na pierwsza jazde samochodem co trzeba wiedziec?

to zależy czy w "L" czy samemu \:D

ja na swojej pierwszej jeździe miałem poprzerzucać "na sucho" biegi i obczaić co corsa ma pod maską, także za dużo nie musisz wiedzieć
Posted by: Twojstary

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 06:37

ajdam,
gdzie sprzęgło, gdzie gaz, a gdzie hamulec, jakieś podstawy znajomości przepisów ruchu drogowego i warto umieć posługiwać się gałką skrzyni biegów.
Posted by: katowiczanin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 18:07

Szukam jakiejś strony z crackami a dokładnie potrzebuje cracka do NHL 99 \:p
Posted by: antyfutbol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 18:18

Ile idzie paczka Polska Poczta 2 tygodnie czy wiecej ?
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 18:39

Originally Posted By: katowiczanin
Szukam jakiejś strony z crackami a dokładnie potrzebuje cracka do NHL 99 \:p


http://www.megagames.com/cracks/html/c32780_0.htm
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 03/10/2008 20:32

Originally Posted By: michael89
Ile idzie paczka Polska Poczta 2 tygodnie czy wiecej ?


Zalezy jaka, dokad, i czy Poczta nie przytnie w wiadomo co.
Posted by: bazyl

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 00:58

dziala wam gg?????
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 01:03

Tak. Poklikasz?
Posted by: bazyl

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 01:26

chetnie, ale mi nie dziala \:\(
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 01:35

u mnie też nie działa...
Posted by: bazyl

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 01:38

no wlasnie kuffa fa
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 02:16

Jest ktos w stanie mi powiedziec jak wyglada kladzenie gładzi na sciane ? Mam takie sciany chropowate stare brzydkie chcialbym je wyrownac i elegancko pomalowac.
Co, jak, gdzie i ile razy trzeba robic zeby uzyskac porzadany efekt ?

pozdro
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 02:29

IMO.

najpierw musisz je przejechać jakimś papierkiem, grubym (nie tym żółtym) \:p / jeśli pod spodem masz jakąś schodzącą warstwę musisz ją zeskrobać.
później pewnie jakiś grunt, po czym szpachlowanie (2 razy)/ do tego się trzeba przyłożyć, żebyś miał mało szlifowania.
po szpachlowaniu lampka do ręki i szlifujemy.
gruntujemy, malujemy (2 razy raczej) i jest :jupi:

Dawno nie wykonywałem takich prac to już mało pamiętam i mogłem coś pomylić. \:\)
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 16:48

Mógłby to ktoś zinterpretować?

Art. 133.

§ 1. Pracownikowi przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego.
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 22:49

Spójrz w par. 3 i 4 tego przepisu i wszystko powinno być jasne \:\)
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 04/10/2008 22:55

Ewentualnie może jeszcze coś takiego:

"Art. 133 k.p. - wprowadza zasadę tzw. tygodniowego łączonego czasu pracy. Chodzi o określenie maksymalnego czasu pracy, jaki w danym tygodniu może przepracować pracownik. W sumie pracownik w przyjętym okresie rozliczeniowym nie może pracować więcej niż 48 godzin liczonego łącznie jako zwykły czas pracy i nadgodziny. Zwrot "w przyjętym okresie rozliczeniowym" oznacza, iż faktyczny czas pracy w określonym tygodniu może grubo przekraczać 48 godzin (ze zbilansowaniem do 48 godzin w pozostałych tygodniach)."

za http://www.idn.org.pl/sonnszz/nowelizacja_europejska_KP.htm

Pewnie o to Ci głównie chodzi \:\)
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/10/2008 03:51

Dzienki, ale niezupełnie to miałem na myśli ... \:\)
Posted by: SOUDAL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/10/2008 04:13

Originally Posted By: lelu
Jest ktos w stanie mi powiedziec jak wyglada kladzenie gładzi na sciane ? Mam takie sciany chropowate stare brzydkie chcialbym je wyrownac i elegancko pomalowac.
Co, jak, gdzie i ile razy trzeba robic zeby uzyskac porzadany efekt ?

pozdro


zajzyjtu :
http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/produkty/737AED15124B78BBC1256CF0003E47C6/GIPSAR+UNI

znosnie opisane, sam material taki sobie sa lepsze na rynku
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/10/2008 04:15



A zatem w czym rzecz? \:\) Jak będę potrafił to pomogę.
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/10/2008 04:21

Rzecz rozbija się o 35 godzinną przerwę, zazwyczaj w weekend i 11 godzin przerwy dobowej.

A zatem, po pracy w piątek pracownik idzie do domu o 15:00, w sobotę przychodzi na 14 i zostaje do północy z soboty na niedzielę.
Czy może przyjść do pracy w poniedziałek na 7:00 ?

Drugi przykład.
Pracownik w piątek kończy pracę o 15:00, później przychodzi na 19 i zostaje do północy z piątku na sobotę.
Następnie przychodzi do pracy w niedzielę o 16 i zostaje do 22.
Czy może przyjść do pracy w pniedziałek na 7 rano i czy została zachowana 35 godzinna przerwa?

\:\)
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 05/10/2008 04:51

Ciężko udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie/pytania \:\)

Z twoich przykładów wynika, że dla tego pracownika ;\) niedziela nie jest dniem wolnym od pracy. W związku z tym, powinien on mieć inny dzień w tygodniu wolny, właściwie niezależnie od tego w jakim systemie czasu pracy jest zatrudniony, z tego co pamiętam ;\) Ale jednocześnie jeżeli niedziela nie jest dla niego dniem wolnym od pracy, to jak najbardziej takie sytuacje opisane przez Ciebie są możliwe.

Wszystko zależy od systemu w jakim pracuje dany pracownik, bo jeżeli przykładowo jest to system zadaniowy, to wszystko jest możliwe w granicach umowy o pracę \:\) Również pewien specyficzny rodzaj pracy (np. tzw. praca w ruchu ciągłym, ochronie osób/mienia i inne) jest szczególnie regulowana w kp.

Na pewno art. 133 nie ma charakteru "absolutnego" tzn. w pewnych sytuacjach możliwe jest, że norma z niego wynikająca nie będzie zachowana przez pracodawcę, a jednocześnie nie będzie to stanowiło naruszenia przepisów.

Tak to wygląda moim zdaniem, ale NIE JESTEM specjalistą z prawa pracy, więc jeżeli to coś poważniejszego to radzę się z takim skonsultować \:\)

PS Może tu jeszcze coś znajdziesz jeśli będziesz chciał poczytać:

http://praca.money.pl/prawo_pracy/artykul/zasada;6-dniowego;tygodnia;pracy,254,0,184574.html
Posted by: Adammm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/10/2008 01:56

_Taja: (18:51)
napięcie przyspieszające w lampie kineskopowej telewizora ma wartosc około 20 kV. kazdy elektron uderza w ekran z energią kinetyczną o wartości ?


mowi mi ze nie zrobie a ja zawsze bylem slaby z fizyki \:D

wie ktos?:P
Posted by: M!cHaI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 06/10/2008 05:38

Witam
Mam mały problem nie moge wejsc od 2 dni na strone mecz.pl:( od siebie z domu(teraz siedze u dziewczyny), na wszystkie inne strony wchodzi .Jaki moze byc problem?Wyskakuje komunikat IE nie może załadowac strony.. Na mozzila i opera (ładuje 5%i dalej nie chce isc)tez nie wchodzi.żadnego bana , nawet ostrzezenia nie dostałem .Czy kos juz miał taki problem.Mam neta osiedlowego(dostwaca TP), siedziałem na forum ponad 2 lata i żadnych problemów.Mam antywirusa AVAST NIE ZMIENIAŁEM USTAWIEN.HELP
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/10/2008 07:37

Jaki polecacie program do ogladania filmow DVD na kompie ? a takze pytanie z motoryzacji...podczas jazdy samochod szarpie , jakby konczyla sie zaraz benzyna a zapewniam ze jest. Nie sa to gwaltowne szarpniecia ale daje sie je odczuc podczas jazdy. Wie ktos moze co to jest ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/10/2008 17:24

Takie telepniecie, jakbys traktorem jechal ;)? Nie zbyt silne, ale odczuwalne ?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 07/10/2008 23:57

moze pompa siada? nie znam sie i strzelam ;\) najlepiej z takim czyms to do mechanika \:p
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/10/2008 00:52

Jesli jeszcze dodatkowo silnik na luzie caly sie trzesie to poszly Ci prawdopodobnie zawory czy tam cylindry, ja mialem cos takiego \:p
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/10/2008 05:27

nei nei..silnik trzyma sie calo ;\) ale nie jest to silne ale odczuwalne ;/ czasmai myslalem z eto mzoe jak jest zimny ale on juz tak potrafi po dluzszej jedzie ;\) oraz raz zatrzesie a raz jest spokojny ;/
Posted by: siwy212

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 08/10/2008 14:54

SZULC a to na gazie bo jak tak to mam ostatnio to samo. Znajomy mi coś tam mówił, że to może być za bogata mieszanka i teraz czasem jak wyprzedzam i wcisnę do deski to strasznie szarpie. Jak cisnę spokojnie i mam czas wszystko luks. Jak na benzynie to pewno też coś podobnego i trzeba podregulować u mechaniora to chyba nie jest drogą usługą.
Posted by: zalayeta

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/10/2008 04:56

co to są formuły złożone w excelu?? podajcie przyklad blagam o jak najszybsza pomoc
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/10/2008 06:03

zalayeta ja niestety nie umiem Ci pomóc...ale sam też mam problem.
Wie ktoś gdzie mogę zdobyć/sciągnąć dzisiejszy odcinek Anny Marii Wesołowskiej? Moja bardzo dobra koleżanka tam grała i chciałbym ją obejrzeć....

Druga sprawa:
Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy słownik techniczny ang-ang i ang-pol, chodzi mi głównie o matme...jakbyś ktoś miał coś do ściągnięcia to też poproszę.
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/10/2008 06:29

Fajny,miły prezent dla babci na imieniny (wiek 75lat).
Ktos ma jakis pomysl?
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/10/2008 07:17

szklanka na zęby
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 09/10/2008 21:26

Czy można jakoś inaczej zerwać umowę o internet.
Mam radiówke, od kilku dni chodzi fatalnie, dzisiaj byłem zerwać umowę, a oni na to, że mogę dopiero zakończyć z nimi współprace 30 listopada... (mam umowę na czas nieokreślony, ale jest tam też zawarte, że aby zerwać umowę trzeba to zrobić z miesięcznym wyprzedzeniem).
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 00:04

Z tego co się orientuję to nie. W umowie masz napisane warunki wypowiedzenia.
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 03:30

Czy jest jakieś ograniczenie co do ilośći godzin w tygodniu w szkole ponadgimnazjalnej ? Kumpel powiedział mi, że maxymalna ilość to 35 godzin tygodniowo i ja właśnie tyle mam, ale teraz decyzją Zarządu Powiatu mają być wprowadzone dodatkowe 2 godziny z matematyki ze względu na obowiązkową maturę z matematyki za rok. I teraz właśnie zastanawiam się czy to będzie dodane (czyli 37 godzin tygodniowo) czy zamiast innych godzin z jakiegoś innego przedmiotu.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 06:16

Matematyki nigdy za dużo ;\)
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 06:18

Artek ale masz problemy, jak masz za duzo to spieprzaj z religii, PO i innego gowna \:D
ja do szkoły chodzilem tylko dla obory, reszta niewazna. polecam
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 06:37

Artek ciesz się, że macie fundusze na dodatkowe godziny matmy, bo z tego co widzę z roku na rok większość uczniów uwstecznia się w tej dziedzinie. W sumie jak widzę zadania maturalne z podstaw matmy to nie powinniście mieć problemów to zdać
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 06:42

Mnie to cieszy, że są dodatkowe godziny matmy bo 3 godziny w tygodniu to było zdecydowanie zbyt mało, zdaję oczywiście rozszerzenie, ale jak myślę o tym, że prawie codziennie będę siedział w szkole od 8 do 15 to robi mi się niedobrze. Tak jak pisze Anfalast chciałbym, żeby to było zamiast religii albo jakiegoś innego mało wartościowego przedmiotu.
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 07:00

kto Ci kaze tam siedziec? ja w lo mowilem wiecej 'nie wiem' niz 'jestem'... nie dotrze do was, ze swiadectwem mozna sobie teraz dupe podetrzec. nie mowie, ze matma ma byc zamiast religii tylko spieprzaj z tego co jest ostatnie i po problemie. tez cos, nieodpowiednie zachowanie czy wzorowe to jakas roznice ma? slyszalem, ze na studia nie przyjmuja z tym ostatnim. ja takie mialem i co \:D
Posted by: podstawek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 08:30

ja też raz miałem w lo naganne albo nieodpowiednie (miałem to gorsze tylko nie wiem które \:D ) Jako, że chodziłem do "dobrego i szanowanego" liceum to prazem ze mną tylko 6 osób takie miało \:D no, ale wtedy to naprawdę się postarałem \:D
ale dzięki temu jest przynajmniej co wspominać \:\)
Posted by: wolomin28

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 08:37

witam
Posted by: wolomin28

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 08:38

mam zagadke ile to jest 2+2x2
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 14:26

6
Posted by: podstawek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 21:08

jak jest naliczane cło na np. perfumy? ile to jest %?
Posted by: Gowysp

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 21:41

Mam pytanie z fizyki.
Na jednej szalce wagi jest naczynie z wodą i zanurzonym w niej ciałem które trzyma się na nitce. Na drugiej szalce znajduje się odważnik równoważący wagę. Co się stanie gdy przerwiemy nitkę? Jak będzie zachowywać się waga podczas spadania kulki? A jak gdy kulka opadnie już na dno?

Z góry dzięki za pomoc ;\)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 21:57

Na wyczucie:
Jak odetniemy nitkę ciężarki przeważą (bo ciało nie działa praktycznie na nic), jak będzie spadać to waga będzie się bujać ;\) , a jak opadnie to wg mnie będzie równowaga.
Posted by: bazyl

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 23:03

cos mi sie zjeeeblo ze strona mecz.pl. jakby sie "oddalila". wszystko jest male i rozmazane. tez tak macie??
Posted by: zalayeta

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 23:09

wcisnij ctrl i trzymaj a scrolem w myszce krec i ustawisz zeby bylo ok
Posted by: bazyl

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 10/10/2008 23:14

Originally Posted By: zalayeta
wcisnij ctrl i trzymaj a scrolem w myszce krec i ustawisz zeby bylo ok

kocham Cie
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/10/2008 04:52

Artek tylko z w-fu nie uciekaj jak jest ostatni, bo to akurat się przydaje.
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/10/2008 05:46

Originally Posted By: shane
Artek tylko z w-fu nie uciekaj jak jest ostatni, bo to akurat się przydaje.
mam zawsze w środku \:\) a na zlocie to dzięki komu mankiet wygrał litra wyborowej jak w siatke graliśmy ?
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/10/2008 18:31

Wiem, że jest tu paru studentów budownictwa lub architektury. Potrzebuje planu jakiegoś apartamentowca, domków szeregowych lub czegoś co nie jest domkiem jednorodzinnym. Mam babie prowadzącej urbanistykę i architekturę oddać rzut parteru za 2 tygodnie- i to wcale nie jest dużo czasu.
Nie chcę całego planu z wymiarami i opisem technicznym tylko chodzi mi głównie o schemat pomieszczeń.
Potrzebuje punktu zaczepienia :] Format dowolny
Coś tam na necie można znaleźć, ale w słabej jakości.
Posted by: _Korver_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/10/2008 20:51

Potrzebuję pomocy z informatyki, a mianowicie z obsługi WORDA. Muszę wyczerpująco odpowiedzieć na kilka pytań, wkleję parę przykładów, na które póki co nie mam odpowiedzi, mile widziana pomoc ;\)

1. Jaka kombinacja klawiszy rozwinie menu "Format"?
5. Co następuje po naciśnięciu klawisza "Insert"?
14. Jakie są sposoby na otwarcie okno dialogowego umożliwiające przejście do wybranej strony, sekcji, tabel itd.?

Być może problemem jest wersja Worda (mam 2007)
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 11/10/2008 21:34

Napisz jakiś ciąg znaków np. sdfdsfsadfsafdf daj kursor na środek, wciśnij Insert i coś napisz.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 12/10/2008 20:57

Potrzebuję odpowiedzi kogoś, kto się zna na MLB.
Wchodzę na strony drużyn z MLB, na Scoreboard -> Game-by-Game Results i czemu tam jednego dnia są np. dwa czy trzy różne wyniki spotkań z tym samym przeciwnikiem?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 12/10/2008 21:08

Byc moze strona automatycznie wychwytuje strefe czasowa ;\)

nastepnym razem uzywaj porzadnej strony z wynikiami np

http://www.sportsline.com/mlb/teams/schedule/BOS
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 12/10/2008 21:12

Dzięki wielkie!
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 12/10/2008 21:27

Ja w ogole nie korzystam z oficnalnych stron lig.
Przeladowane grafika, reklamami, generalnei ciezko sie tam odnalezc.

Jedyne na co zwracam uwage na oficjalnych to statystyki, oraz filmy na nfl.com
Posted by: 12-latek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 03:15

Mam pytanie do ludzi orientujacych sie w sprawach gieldowcyh i finansowych
Mianowicie zaczynam sie martwic o ta cala sytulacje ktora dzieje sie na gieldach i w bankach i nie wiem co w zwiasku z tym robic zaluzmy ze mialbym jakies oszczednosci male na koncie i nei wiem czy zostawic je w banku czy cos nie orientuje sie kapletnie w sytulacji ale zaczynaja mnie martwic codziennie to nowe doniesienie o sytacjahc w innych krajach zna sie ktos na tym co sie dzieje moz emi to jakos wytlumaczyc co robic gdyby albo polecic jakis arykul na ten temat?
Posted by: lukiwa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 03:56

Ostatnio coś czytałem na ten temat i prawdopodobieństwo, że u nas "padnie" jakiś bank jest bardzo małe. Ale jeśli nawet to by się stało, to zawsze niewielkie kwoty zdeponowane przez klientów są zwracane. Do wysokości 5-10 tysięcy złotych są zwracane w 100 procentach a np. powyżej do 70-90 tysięcy depozyt zwracany jest w 90 procentach. To tylko przykład, bo w każdym banku oczywiście inaczej jest to ustalone. A jeśli już naprawdę się boisz o swoje oszczędności, to rozmieść je właśnie w kilku bankach po kilka tysięcy złotych.
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 04:37

akurat kwota gwarantowana nie lezy w kwestii banków tylko bankowego funduszu gwarancyjnego \:\) do 1000 euro - 100%, a do 22,5 tys euro w 90 %. ostatnio gdzies czytalem ze podniesli do 50 tys euro gwarancje i to na 100% ale jakos nie moge tego znalezc. Jesli chodzi o upadanie banków to w Polsce jest w miare ok bo malo jest kredytow niesplacanych, a nawet jakby jakis bank byl niewyplacalny to zostanie z checia przejety przez konkurencje
Posted by: takizwykły

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 06:16

Potrzebuję strony piłkarskiej, na której podane będą spotkania minimum na 2 tygodnie przed ich rozegraniem. Niestety Bukmacherzy dodają przeważnie mecze na ok. tydzień przed. Potrzebuję to wszystko, ale z większym uprzedzeniem.
Posted by: podstawek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 06:29

Ja z tej korzystam :
http://www.bethelp.com/index.asp?C=Leagues_-_All_Leagues&Cat=86&Par=79&Desc=0&Col=4
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 07:02

Korzystasz z niej bo nie wiesz co to http://www.soccerway.com ;\)
Posted by: podstawek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 07:10

To co mi jest potrzebne to mam ;\)
A jest jakaś strona, gdzie będą statystyki o/u na przestrzeni kilku sezonów?
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 15:33

taki e-book bardzo pilnie poszukiwany. jesli ktos moze to niech poszuka na jakis rapidach czy cos bo jest mi to bardzo pilnie potrzebne!!!!!!!

Rynek nieruchomości. System i funkcjonowanie - Bryx Marek
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 18:01

halo halo bardzo mega wazne!!!!!!

czy jest taki program ktory zczytuje text ze zdjecia i przerabia go na tekst w wordzie?????????? jaki to program? kto wie??
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 18:18

http://www.download.com/ABBYY-FineReader-Professional-Edition/3000-2079_4-10772233.html

Chyba ten program coś takiego potrafi, ale pewny do końca nie jestem, bo nie korzystam ;\)
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 13/10/2008 22:10

potrzebuję pomocy. byłem dzis w nike chcialem kupic sobie czapke na jesien, wpadła mi jedna w oko ale polazłem jeszcze do innych sklepow, wracam a ktos mi podpierdolil nie znam dokladnej nazwy tego modelu.

[img]http://jdsports.scene7.com/is/image/JDSports/16539a?wid=400&resmode=sharp&op_usm=1.1,0.5,0,0[/img]

taka, tylko że szara. wzorek podobny błekitne logo nike na przodzie. moze jest ktos kto kojarzy model, badz ma jakis link do sklepu on-line z takim czyms. juz 2,5h szukam na googlach i nic. bede ogromnie wdzieczny za pomoc.
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/10/2008 02:26

Originally Posted By: Anfalast
potrzebuję pomocy. byłem dzis w nike chcialem kupic sobie czapke na jesien, wpadła mi jedna w oko ale polazłem jeszcze do innych sklepow, wracam a ktos mi podpierdolil nie znam dokladnej nazwy tego modelu.

[img]http://jdsports.scene7.com/is/image/JDSports/16539a?wid=400&resmode=sharp&op_usm=1.1,0.5,0,0[/img]

taka, tylko że szara. wzorek podobny błekitne logo nike na przodzie. moze jest ktos kto kojarzy model, badz ma jakis link do sklepu on-line z takim czyms. juz 2,5h szukam na googlach i nic. bede ogromnie wdzieczny za pomoc.


znalazłem teraz inna pomoc/prosba taki kaszkiet sprzedaja tylko w rozmiarze dzieciecym wie ktoś czy da rade na dorosły łeb to wcisnac, bo nie wiem czy zamawiac \:D
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/10/2008 02:35

Originally Posted By: Anfalast

znalazłem teraz inna pomoc/prosba taki kaszkiet sprzedaja tylko w rozmiarze dzieciecym wie ktoś czy da rade na dorosły łeb to wcisnac, bo nie wiem czy zamawiac \:D


zapytaj tam gdzie znalazłeś o max. obwód głowy na jaki to coś ;\) pasuje \:\)

a tak ogólnie, mam wątpliwości czy da radę
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [16] - 14/10/2008 02:56

no wlasnie miałą byc traka bo imo ładniejsza:

http://www.sklep.extremesport.pl/popup_image.php?pID=11937

ale chyba ta też wyglada całkiem okk, wiec sie na nia zasadze:

http://www.sklep.extremesport.pl/popup_image.php?pID=12592