Film, TV, seriale [15]

Posted by: Conrad

Film, TV, seriale [15] - 26/07/2008 19:06

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 27/07/2008 01:16

Mystic River 8/10 koledzy spotykaja sie po latach, ginie córka jednego z nich , dobry kryminał z elementami dramatu no i wspaniale kreacje Seana Penna,Kevina Bacona i Tima Robbinsa

Harold and Kumar goes to Guantanamo 6/10 gorsza od pierwszej części, dużo smiesznych i wulgarnych tekstów ale fabuła przecietna
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [15] - 27/07/2008 01:36

Originally Posted By: kadus
Mystic River

Reżyseria Clinta Eastwooda. W rolach głównych Sean Penn, Kevin Bacon, Tim Robbins... to wystarczy żeby bez oglądania dać temu filmowi 8/10.

U mnie - jako, że oglądałem - film ma mocne 9/10 \:\)
Posted by: Maldini$$

Re: Film, TV, seriale [15] - 27/07/2008 17:10



Transfer - Rendition (2007)

http://transfer.filmweb.pl/f322874/Transfer,2007/opisy

"Rendition" to wielowarstwowa, złożona historia pracownika CIA (Jake Gyllenhaal) , którego życie ulega zmianie po tym jak staje się świadkiem brutalnego przesłuchania przeprowadzonego przez kairską tajną policję.


NUDA!!!! Nie oglądać!! Dawno nie widziałem tak kiepskiego filmu, a szkoda bo tematyka dobra.



1/10
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 27/07/2008 19:39

Dla mnie film może być, porusza temat dosyć gorący. Plusem też jest poprowadzenie dwóch wątków, które są w różnym czasie. Chodzi mi o wątek miłosny i przesłuchania
Posted by: juancarlos

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 00:59

sluchajcie, potrzebuje ostatniego odcinka 4. sezonu 'The Sopranos' - jego tytul to 'Whitecaps'

Na peb.pl z ktorego zawsze sciagam jest tylko uszkodzona wersja i nie moge odtworzyc

Jakies pomocne linki, whatever? \:\)


Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 01:31

Dalej nie mogę odżałować Moonlight'a ;\)

Ściągnąłem sobie dwa seriale:
Eureka (2 sezony)
Burn Notice (1 sezon)

Od czego radzicie zacząć (co lepsze ;\) )
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 02:28

tak chwalita Moonlight'a, ze sciagnalem sobie narazie 1 odcinek, mam nadzieje, ze nie bedzie to strata czasu, bo w innym razie i kill you
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 02:35

W zgodnej opinii na wielu forach 1 odcinek jest najsłabszy w całej serii i właściwy serial zaczyna się od drugiego odcinka \:\)

a generalnie serial (moim zdaniem) jest zdecydowanie lepszy w drugiej części sezonu (nakręconej po strajku secnarzystów)
Posted by: ajdam

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 02:48

tak, to prawda szkoda, ze "moonlight" nie bedzie kontynuowany, bo rozkreca sie z kazdym odcinkiem
konczy sie nawet nie tak jak sezon ale jakby w polowie sezonu, tak jakby za tydzien mialby sie pojawic nastepny odcinek (no coz, moze ktos pojdzie po rozum do glowy)


obejrzalem pierwszy odcinek "life", calkiem, calkiem, ale w necie nie moge znalezc torrentow z calym serialem (?)


a no i za "southpark" sie wreszcie wzialem, obejrzalem pierwszy sezon - masakra, ciagne juz drugi, mam tylko nadzieje, ze trzymaja poziom w nastepnych seriach



filmy: "skradziony notes bickforda schmecklera" - szkoda czasu
"never back down" - mnie takie filmy sie podobaja, strasznie naiwne ale poogladac mozna
"zakochany szekspir" \:D zostalem zmuszony - nawet fajne
Posted by: dondo

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 02:54

Ja polecam serial "24" jeśli ktoś nie widział. Aż 6 sezonów po 24 odcinki (7 kręcą), efektowny, bezlitosny i trzymający w napięciu, a nie tam jakieś bajki dla dzieci typu "Heroes" \:D
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 04:08

Originally Posted By: dondo
Ja polecam serial "24" jeśli ktoś nie widział. Aż 6 sezonów po 24 odcinki (7 kręcą), efektowny, bezlitosny i trzymający w napięciu, a nie tam jakieś bajki dla dzieci typu "Heroes" \:D
co kto lubi, mi '24' nie przypadl do gustu, za to 'heroes' bardzo swietny serial. Ale i tak nr 1 to 'Dexter' i nie bedzie lepszego serialu ;\)
Posted by: Mindman

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 05:25

Originally Posted By: xqwzts
Ale i tak nr 1 to 'Dexter' i nie bedzie lepszego serialu ;\)


AMEN

Dex rządzi!
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 05:39

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: xqwzts
Ale i tak nr 1 to 'Dexter' i nie bedzie lepszego serialu ;\)


AMEN

Dex rządzi!


Siostra ciegle sie dopytuje, czy sa juz odcinki 3 sezonu
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 06:10

a zna ktoś Strefe Mroku (Twilight Zone) z lat 59-64. Na btjunkie są wszystkie odcinki i zajmują tylko 29 giga \:D

"Nowatorski jak na swoje czasy serial. Jego bohaterami byli zwykli ludzie, których spotykały niezwykłe, często nadprzyrodzone, zdarzenia. Ich historie często kończyły się ironicznym zwrotem akcji, w którym winni zostali ukarani."
Posted by: chris

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 19:16

Witam, byl kiedys taki program w TV reality show '9 niezwykłych tygodni' [kilka lat temu]. Wie ktos czy da sie to gdzies odszukac w necie?

dzieki
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 22:49

A ja katuje siebie non stop Stargate Atlantis, po 8-10 odcinkow dziennie \:\) rewelacja
Posted by: Maldini$$

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/07/2008 23:07

Można gdzieś kupić tego Dextera (skoro tak chwalicie) ??
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/07/2008 01:00

Dexter bywa na NTV w boksie serialowym ktory kosztuje 20 zlotych miesiecznie
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/07/2008 05:52

\:o 20zl... sie sciaga a nie \:D

;\)
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/07/2008 05:55

obejrzełem wczoraj, troche przez przypadek serial na TVP1 "Żądza Krwi" brytyjski kryminał, o policyjnej grupie dochodzeniowej. Ogląda to ktoś, bo z programu wynika, że to 6ty sezon już leci.
Odcinek był całkiem niezły. Ogląda to ktoś, bo po jednym odcinku ciężko wyrokować,
A widział może ktoś do ściągnięcia to w necie?
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/07/2008 06:36

Bitwa o Irak / Battle for Haditha (2007)

Irak. Listopad 2005 roku. Gdy ofiarą ataku rebeliantów na amerykański konwój zostaje popularny kapral, jego towarzysze postanawiają za wszelką cenę zemścić się. W wyniku szturmu na pobliskie zabudowania ginie 24 cywilów, a biorący w nim udział, stają przed sądem wojennym.

Autor "Bitwy o Irak" pokazuje ludzką stronę tragedii, która wydarzyła się naprawdę. Skupia się nie tylko na wątku amerykańskich marines - pokazuje również dramat, który dotknął rebeliantów i ludność cywilną. Bo dla każdej ze stron, w jednym momencie rozpoczyna się walka o życie.


za filmwebem.

Ciężki film. Nie za bardzo wiem co napisać. Film fabularyzowany ale oparty na faktach.
Za dużo krwi, za dużo śmierci... Za dużo głupoty.

7,4 na imdb.com. Na pewno nienajlepszy film na wypad ze znajomymi.
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/07/2008 06:39

Originally Posted By: Marcel
a zna ktoś Strefe Mroku (Twilight Zone) z lat 59-64. Na btjunkie są wszystkie odcinki i zajmują tylko 29 giga \:D

"Nowatorski jak na swoje czasy serial. Jego bohaterami byli zwykli ludzie, których spotykały niezwykłe, często nadprzyrodzone, zdarzenia. Ich historie często kończyły się ironicznym zwrotem akcji, w którym winni zostali ukarani."


stare dobre czasy
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [15] - 31/07/2008 23:51

Wanted 5/10 mimo że bez ładu i składu(uczciwego scenariusza) to jednak uważam film za widowiskowy pod względem dobrej akcji i efektów specjalnych.
Co do oglądanych filmów ostatnio na DVD to spodobał mi się francuski thriller(? tak bym go raczej określił) Nie mów nikomu 8/10. Ten europejski obraz może nie ma jakiś super fajerwerków(jak to bywa w produkcjach za wielką wodą), ale jest oryginalny(na podst. książki Harlana Cobena) i trzyma w napięciu.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 07:03

Felon

Bardzo dobry film bijący na głowe większość tegorocznych produckji. \:\) Fajnie pokazana przemiana następująca w głównym bohaterze gdy trafia on do więzienia. Stephen Dorff świetnie zagrał.

8.5/10 polecam
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 16:23

Originally Posted By: Kameleon
Felon

Bardzo dobry film bijący na głowe większość tegorocznych produckji. \:\) Fajnie pokazana przemiana następująca w głównym bohaterze gdy trafia on do więzienia. Stephen Dorff świetnie zagrał.

8.5/10 polecam


wlasnie wchodzilem na mecz.pl z mysla napisania kilku slow o tym filmie \:\)

Zgadzam sie w pelni, bardzo dobry film , warto tez przyjrzeć sie drugoplanowej roli Vala Kilmera (choć jego duchowa przemiana jest troche na wyrost) 8/10
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 17:33

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: Kameleon
Felon

Bardzo dobry film bijący na głowe większość tegorocznych produckji. \:\) Fajnie pokazana przemiana następująca w głównym bohaterze gdy trafia on do więzienia. Stephen Dorff świetnie zagrał.

8.5/10 polecam


wlasnie wchodzilem na mecz.pl z mysla napisania kilku slow o tym filmie \:\)

Film dobry, ale bez przesady \:\)

Zgadzam sie w pelni, bardzo dobry film , warto tez przyjrzeć sie drugoplanowej roli Vala Kilmera (choć jego duchowa przemiana jest troche na wyrost) 8/10
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 18:25

W tym roku z tego co już widziałem to Felon na czele z lekką przewagą nad The Bank Job. Potem 21 i długo, długo nic.

Dziś może zmieni się ta lista i na pierwsze miejsce wskoczy nowy Batman \:\)
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 18:47

Felon moge polecic kazdemu , na pewno jeden z najlepszych filmow w tym roku, rowniez umiescilbym go w obszarze Bank Job, chociaz to zupelnie rozne obrazy \:\) Oprócz tego Street Kings oraz Indiana Jones 4.
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 19:00

Kameleon przecież "21" to żadna rewelacja. Nie mogę krytykować Twojego gustu, ale moim zdanie słaby film.

The Bank Job - bardzo dobry. Właśnie pobieram "Felon" zobaczymy co to będzie.

Dla mnie Batman i filmy superhero raczej nigdy nie wskoczą na pierwsze miejsce \:p
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/08/2008 20:41

Originally Posted By: Kameleon
W tym roku z tego co już widziałem to Felon na czele z lekką przewagą nad The Bank Job. Potem 21 i długo, długo nic.

Dziś może zmieni się ta lista i na pierwsze miejsce wskoczy nowy Batman \:\)


oj wskoczy wskoczy!
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [15] - 05/08/2008 01:16

21 tak jak pisałem wcześniej za mało napięcia i akcji jak dla mnie i troche się dłużył. Ogólnie solidny ale żeby zabłysnąc w tym roku Batmana, Iron Mana czy Hellboya to za mało.

Zdecydowanie najbardziej z tego roku mi do gustu przypadły
In Bruges
Taken
The Bank Job

no i

Harold i Kumar (bo lubie taki humor)
Rambo (szybka akcja, mnóstwo trupów to jest to :D)

ale też nie oglądałem jeszcze zbyt wielu filmów, zwłaszcza tych superprodukcji ;\)
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 05/08/2008 03:36

Morgan Freeman walczy o życie
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 05/08/2008 04:05

Originally Posted By: Linc


bylaby to ogromna strata dla swiatowego kina , Morgan walcz
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 05/08/2008 05:29

(CNN) -- Oscar-winning actor Morgan Freeman was in serious condition at a Memphis hospital after being involved in a car accident Sunday night, but did not suffer any "life-threatening" injuries, according to a friend.

Ponoć jedynie się połamał.
==========================================


Widziałem "Mrocznego Rycerza" i się prawdę mówiąc rozczarowałem. Film jest bardzo dobry, jednak patrząc na oceny które zbiera spodziewałem się czegoś genialnego ;\) Heath Ledger stał się Jokerem, zagrał świetnie. Joker przyćmił Batmana.

Końcówka filmu to jak dla mnie nieporozumienie.

================================================
In Bruges

Zapomniałem o tym filmie. Jest świetny \:\)
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 05/08/2008 23:31

Przed chwilą obejrzałem The Children of Huang Shi
Film bardzo dobry, ukazujący wojnę z innej perspektywy, oparty na faktach.
Dla mnie 9/10
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 01:49

Hancock Troche inaczej pokazany superbohater, bez tych smiesznych obcislych kostiumów - typu Batman,Superman, z dawką humoru i dobrymi efektami specjalnymi... na tym jednak plusy sie koncza, slaba fabula, żałosny wręcz wątek miłosny, mało Willa Smitha jakiego pamietamy chociazby z Bad Boysów, ogólnie wszystko co najlepsze w tym filmie jest zawarte w trailerze \:\)

5.5/10
Posted by: adingh

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 06:11

Obejrzałem właśnie Felon. Film mi się bardzo spodobał.

Znacie jescze jakieś filmy o życiu w więzieniach ? Oglądałem już 'Symetrię' i PB oczywiscie.
Posted by: Kura

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 06:48

Ponoć jednym z lepszych seriali o więzieniu jest OZ z Eddie Falco (Carmela z Soprano), Adewale Akinnuoye-Agbaje ( Mr. Eko z Lost) Lauren Velez (Maria Laguerta z Dextera). Niestety napisy polskie są tylko do około 10 odcinków
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 15:44

Originally Posted By: adingh
Obejrzałem właśnie Felon. Film mi się bardzo spodobał.

Znacie jescze jakieś filmy o życiu w więzieniach ? Oglądałem już 'Symetrię' i PB oczywiscie.


może Chopper, nie jest typowym filmem więziennym ale duza częśc filmu rozgrywa się w australijskim więzieniu.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 16:16

In bruges

Gdyby nie koncowka , to ten film bylby u mnie skreslony, owszem są mocne teksty, angielski humor, myslalem, ze w tej sielance dotrwamy do samego konca, a tu mile zaskoczenie i ostatnie fragmenty filmu naprawde swietne 7.5/10

Big Nothing

Mega komedia polaczona z thrillerem , niesamowite akcje , film trzyma w napieciu od poczatku do konca, zwroty sytuacji zabawne sceny oplatane duza iloscia zgonów \:\) 7/10
Posted by: Szypii

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 16:48

Originally Posted By: Kura
Ponoć jednym z lepszych seriali o więzieniu jest OZ z Eddie Falco (Carmela z Soprano), Adewale Akinnuoye-Agbaje ( Mr. Eko z Lost) Lauren Velez (Maria Laguerta z Dextera). Niestety napisy polskie są tylko do około 10 odcinków


No ponoć jest to super serial ale właśnie problem z tymi napisami. Obejrzałem 2 odcinki ale dałem sobie spokój bo nie było sensu oglądać całego po angielsku.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/08/2008 22:58

było już te filmy wałkowane ale dopiero wczoraj obejrzałem ;\)

Doomsday wersja unrated
do obejrzenia na własną odpowiedzialność, film strasznie nielogiczny, banalny, miejscami drwiący z inteligencji widza ;\)
Bardzo marne popłuczyny po Mad Maxie 2 i 3 oraz "Ucieczce z Nowego Jorku". Film marny. A już ostatniej sceny po prostu nie rozumiem (możliwe że nie zrozumiałem postawy i osobowości głównej bohaterki \:D )
Nie polecam

Hancock
Tu wbrew raczej chłodnym opiniom film do obejrzenia, a w porównaniu z np Jumperem to niemalże arcydzieło ;\) W kategorii ekranizacje komiksów/superheroes całkiem przyzwoita pozycja.
Ale pierwsze miejsce w tej kategorii ostatnimi miesiącami zdecydowanie Wanted.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/08/2008 01:47

Hellboy 2: The Golden Army 5.5/10

Porazzzzka! A tyle sie spodziewalem po tym filmie \:\( Probowali zrobic cos w stylu mieszanki Wladcy Pierscieni z Underworldem i sam nie wiem jeszcze czym, a wyszla lipa. Mega nudy, efekty specjalne srednie, dialogi i zarciki koszmarnie plytkie no i ta laska ze "smutna twarza" - beznadzieja. Caly czas tylko lazi za Hellboyem, a jak juz przyjdzie do jakiejs walki, to kamera pokazuje ja na poczatku i na koncu (w srodku Hellboy rozpieprza wszystkich do okola). Postac zupelnie bez wyrazu...
Czytalem wczesniej w gazetach, ze to bedzie hit majacy zdetronizowac Batmana, a ten film ma sie tak do produkcji Nolana, jak Wiedzmin do Wladcy Pierscieni. Pierwszy raz od dluzszego czasu (chyba od Fantastycznej 4) zalowalem kasy wydanej na bilet.

Polecam za to (po raz n-ty \:\) ) wyprawe do kina na nowego Batmana! Nie wiem, kiedy w Polsce macie premiere, ale zapewniam: napewno nie pozalujecie! Zdecydowanie film roku 2008 i jestem pewien, ze zarowno Gary Oldman (rola drugoplanowa) jak i Heath Ledger (specjalna posmiertna nominacja) zdobeda Oskary.

Dodam tylko wszystkim przeciwnikom komiksowych bohaterow, ze ten Batman to nie chloptas w lateksie robiacy rozpierdolke dookola, jest to bardzo ludzki bohater, ze swoimi slabosciami i problemami. Cos w stylu Daniela Craiga jako nowego Bonda - wszyscy mowili, ze nie podola, a on stworzyl zupelnie innego Bonda, bardziej ludzkiego, za co zebral zasluzone pochwaly.
Wiec nie skreslajcie go jeszcze przed pojsciem do kina. Poza tym w zasadzie to Batman jest jakby drugoplanowa postacia, palme pierwszenstwa przejal K-A-P-I-T-A-L-N-Y Joker (Heath Ledger R.I.P.) - nie bede tutaj o nim pisal - to trzeba zobaczyc. Swietnie tez w swoja role wpasowal sie Aaron Eckhart jako Harvey Dent... choc nie tylko \:p (nie spoileruje). Wg mnie jest on niejako stworzony do tej roli i niewielu aktorow moglo by zagrac to lepiej. Freeman, Caine i M. Gyllenhaal na swoim wysokim poziomie (choc u Maggie cos mi nie pasowalo, grala jakby to byla jej pierwsza kinowa rola, choc moze mi sie tylko wydawalo?).
Film obfituje w mase zwrotow akcji i naprawde niczego do konca nie mozna byc pewnym. Efekty specjalne na najwyzszym poziomie, wszystko doskonale wplecione w fabule. Dodam jeszcze na koniec, ze Batman poza swoim rodzimym Gotham City odwiedzi takze Hongkong \:\)

Batman 2: The Dark Knight 10/10
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/08/2008 03:59

Zaraz prze meczem obejrzałem Bal maturalny
Film da się obejrzeć, co prawda nie powala na kolana, ale na wolny wieczór może być. Nie do końca wykorzystany pomysł, momentami schematyczny i kilka naiwnych sytuacji, ale już takie są horrory \:\)
7/10
No może na zachętę 7/10 więc dla mnie średnio
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/08/2008 20:11

Zacząłem oglądać ;\)
Eureka

za Hatak:
Serial opowiada o codziennym życiu szeryfa Jacka Cartera dbającego o to by w miasteczku Eureka wszystko działo się tak jak powinno - normalnie. Z tym, że w tym miasteczku "normalność" ma zupełnie inne znaczenie niż gdzie indziej - z uwagi na to, że jest to miasteczko, którego nie znajdziecie na żadnej innej mapie niż tej w Pentagonie. Mieszkają tam najwięksi naukowcy wymyślający coraz to nowsze urządzenia na rzecz nowego, lepszego świata. Eureka to tak naprawdę jeden wielki ośrodek rządowy do badań nad nowymi technologiami.

Generalnie bardzo przyjemny "wakacyjny serial", w sieci 2 sezony (DVDRipy), trzeci aktualnie wyświetlany.
Posted by: jamar0

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/08/2008 21:38

dzis o 22:05 na polsacie FAN swietny film z de niro
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/08/2008 02:11

Mimo iz praktycznie nie pamietam wczesniejszych czesci Batmana warto sie wybrac czy sie jakos wiaza dokladnie?
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/08/2008 07:08

Originally Posted By: Kylo
Mimo iz praktycznie nie pamietam wczesniejszych czesci Batmana warto sie wybrac czy sie jakos wiaza dokladnie?


wiaze sie tylko z Batman Begins i lepiej obejrzec ta czesc przed pojsciem na Dark Knight

ja wlasnie wrocilem z kina...i troche sie zawiodlem, to ma byc film wszechczasow? numer 1 na imdb.com? jak dla mnie to zasluguje na mocne 8/10, ale nic wiecej, co nie zmienia faktu, ze do kina trzeba na to isc \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/08/2008 07:42

Skoro już o Batmanie mowa:

http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,5568124,Jak_nowy_Batman_zniszczyl_marzenia_Iron_Mana.html

\:D
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/08/2008 08:52

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Kylo
Mimo iz praktycznie nie pamietam wczesniejszych czesci Batmana warto sie wybrac czy sie jakos wiaza dokladnie?

wiaze sie tylko z Batman Begins i lepiej obejrzec ta czesc przed pojsciem na Dark Knight

Juz sie pobiera ;]

Za 500 punktow w Orange 2 bilety na wtorek. Czemu nie. Na taki film tylko do kina.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/08/2008 19:17

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Kylo
Mimo iz praktycznie nie pamietam wczesniejszych czesci Batmana warto sie wybrac czy sie jakos wiaza dokladnie?


wiaze sie tylko z Batman Begins i lepiej obejrzec ta czesc przed pojsciem na Dark Knight

ja wlasnie wrocilem z kina...i troche sie zawiodlem, to ma byc film wszechczasow? numer 1 na imdb.com? jak dla mnie to zasluguje na mocne 8/10, ale nic wiecej, co nie zmienia faktu, ze do kina trzeba na to isc \:\)


nie uwazam, ze to film wszechczasow (no bo jak to niby porownac z Pulp Fiction czy Matrixem???), ale czy moglbys napisac dlaczego Dark Knight zawiodl Twoje oczekiwania?
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 10/08/2008 01:49

Originally Posted By: Master Flamaster

nie uwazam, ze to film wszechczasow (no bo jak to niby porownac z Pulp Fiction czy Matrixem???), ale czy moglbys napisac dlaczego Dark Knight zawiodl Twoje oczekiwania?


myslalem, ze pojde do kina i po wyjsciu powiem "ŁAŁ, genialny film...", a to po prostu byl "tylko" bardzo dobry film i #1 na imdb to..."letka" przesada, trwal napewno za dlugo...152 minuty i caly czas cos sie dzieje to dla widza pijacego litrami Cole podczas ogladania stanowczo za dlugo \:D
no i to jak Bale mowi jako Batman...tragedia, ale to juz mnie irytowalo w Batman Begins
na plus w tym filmie to napewno Joker i Dent
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [15] - 10/08/2008 07:32

Właśnie obejrzałem Taken.Kawał dobrego kina akcji.Praktycznie przez cały film coś się dzieje i nie można się nudzić.Do tego świetna rola Liama Neesona.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 10/08/2008 09:20

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Master Flamaster

nie uwazam, ze to film wszechczasow (no bo jak to niby porownac z Pulp Fiction czy Matrixem???), ale czy moglbys napisac dlaczego Dark Knight zawiodl Twoje oczekiwania?


myslalem, ze pojde do kina i po wyjsciu powiem "ŁAŁ, genialny film...", a to po prostu byl "tylko" bardzo dobry film i #1 na imdb to..."letka" przesada, trwal napewno za dlugo...152 minuty i caly czas cos sie dzieje to dla widza pijacego litrami Cole podczas ogladania stanowczo za dlugo \:D
no i to jak Bale mowi jako Batman...tragedia, ale to juz mnie irytowalo w Batman Begins
na plus w tym filmie to napewno Joker i Dent


Nie zgodze sie co do zarzutu zbytniej dlugosci filmu - sam napisales, ze caly czas sie cos dzieje, wiec im wiecej/dluzej, tym lepiej. Iloscia zwrotow akcji z Dark Knighta mozna by obdzielic kilka filmow sensacyjnych. Co do Twoich odczuc, to moze po prostu powinienes zaprzestac picia napojow w kinie? \:p

Glos C. Bale'a jako Batmana rzeczywiscie troche naciagany i nie brzmi zbyt wiarygodnie, ale to szczegol, bo Batman zbyt wiele nie mowi \:\)

Po trzecie nie wiem, co Ty rozumiesz przez "genialny film", ale Dark Knight to doskonala rozrywka i zdecydowania daje jej 10/10 (pomimo, ze wczesniej nie bylem specjalnie fanem Batmana). Koniec kropka \:p (oczywiscie to subiektyna opinia). Role Denta, Gordona i w szczegolnosci Jokera to juz klasyka kinematografii.

Dobranoc
Posted by: woytass

Re: Film, TV, seriale [15] - 11/08/2008 05:39

Originally Posted By: Master Flamaster

Polecam za to (po raz n-ty \:\) ) wyprawe do kina na nowego Batmana! Nie wiem, kiedy w Polsce macie premiere, ale zapewniam: napewno nie pozalujecie! Zdecydowanie film roku 2008 i jestem pewien, ze zarowno Gary Oldman (rola drugoplanowa) jak i Heath Ledger (specjalna posmiertna nominacja) zdobeda Oskary.

Batman 2: The Dark Knight 10/10


Nic tylko przytaknąć. Film naprawdę genialny....takiego filmu akcji amerykanie dawno nie nakręcili i długo jeszcze nie nakręcą....
A Joker ukradł Batmanowi film....ten koleś poprostu wymiata....

Ten film trzeba zobaczyć !!!
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [15] - 11/08/2008 06:47

ma ktos linki do 'Dextera' .avi? tylko nie na rapidshare bo ostatnio jakis slaby transfer :/

lub jakas stronka z serialami do sciagania, mialem kiedys ale gdzies sie zapodziala \:\(
Posted by: Nickel

Re: Film, TV, seriale [15] - 11/08/2008 17:59

http://www.dexter24.pl/ - tutaj na forum sa filmy, rowniez dostep do torrentow.

A co do Batman The Dark Knight- film zdecydowanie na 10/10. Ledger przebił Nichollsona bez dwóch zdań. Rewelacja, jeszcze przez 10 minut po napisach końcowych miałem ciary. UNBELIEVABLE!
"I'm agent of chaos"!
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 12/08/2008 06:45

Chłopaki też płaczą

Bardzo dobra wakacyjna komedia \:\) Solidne 8/10, a w swojej kategori nawet 9 ;]
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 12/08/2008 15:48

Originally Posted By: Kameleon
Chłopaki też płaczą

Bardzo dobra wakacyjna komedia \:\) Solidne 8/10, a w swojej kategori nawet 9 ;]





mnie ta komedia wogóle nie smieszyla, moze mam jakis pomylony humor, ale po ogladnieciu od razu wyrzucilem ja z dysku 3/10
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 12/08/2008 15:58

W aktegorii głupawych komedii rządzi ostatnio:

Don't Mess with Zohan
w Polsce pod tytułem "Nie zadzieraj z Fryzjerem" ;\)

Adam Sandler jako były izraelski antyterrorysta, który pragnie zostać fryzjerem, trzeba lubic tego typu klimaty, ale kilka scen jest naprawdę niezłych
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 12/08/2008 20:59

http://pl.youtube.com/watch?v=wvogwWsSsfo&feature=related

Dobrze się zapowiada \:D
Posted by: Mindman

Re: Film, TV, seriale [15] - 12/08/2008 23:40


Wczoraj byłem Mrocznym rycerzu ;\) [dziwnie brzmią te tłumaczenia tytułów, jak zwykle z resztą ;)]

Powiem tak: generalnie nie jestem amatorem tego typu filmów, ale na ten wyjątkowo się skusiłem i nie żałuje. Osobiście przez cały film byłem "wbity w fotel" i przeniosłem się całkowicie w filmową rzeczywistość (ach ta wyobraźnia ;\) ).

Wartka akcja, dobre dialogi, świetna muzyka, ciekawe postacie, tylko odrobinę (naprawdę odrobinę) zbędnego amerykańskiego patosu.

Film zdecydowanie do obejrzenia w kinie.

Ogólnie dla mnie 9/10.

PS Heath Ledger jako Joker --->
11/10 \:p
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:26

Od września na TV jedne z najlepszych seriali ostatnich lat:

Dexter
Californication

Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:27

edit: na TVN
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:27

edit: na TVN
Posted by: pescar

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:28

znając TVN to pewnie dadzą w godzinach nocnych, że mało kto będzie to oglądał.
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:38

Originally Posted By: pescar
znając TVN to pewnie dadzą w godzinach nocnych, że mało kto będzie to oglądał.


o 23:30, chyba we wtorki, najpierw Dexter bedzie lecial, po skonczeniu sezonu bedzie Californiacation
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 13/08/2008 18:42

Dexter we wtorki od 2 wrzesnia do 18 listopada we wtorki o 23:30
Californication od 25 listopada o 23:30
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 14/08/2008 05:38

rozumiem, ze zaczynaja od 1 odcinka?? czy jakas kontynuacja po wakacjach?? Supernatural wczoraj nawet byl na Tvn ale to chyba kazdy wie ;\)
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [15] - 14/08/2008 15:25

Linc na pewno od pierwszego. Te seriale jeszcze nie były emitowane.
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 15/08/2008 03:20

Originally Posted By: th0mas
Linc na pewno od pierwszego. Te seriale jeszcze nie były emitowane.

wiem, juz doczytalem, ze te seriale dotychczas byly zakazane w Polsce \:D

haha
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 16/08/2008 06:05

Jaka jest wasza opinia na temat releasów R5?

Bo ja generalnie filmy ściagam i nagrywam na płyty, zazwyczaj czekałem do DVDripów, ale ostatnio mnóstwo R5 się pojawia i prawdę powiedziawszy jakość jest bardzo przyzwoita, ale o ile się dobrze orientuję, to chyba dźwięk jest gorszy, czy mi się tylko wydawało ;\)
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 16/08/2008 08:51

Dobrze się orientujesz ;\)

Ja osobiście staram się wyczekać do dvdrip...

R5 LINE (R5)

R5 Line to oficjalne DVD z regionu 5. Do regionu tego należą Europa Wschodnia (byłe ZSRR), Półwysep Indyjski, Afryka, Korea Płn. i Mongolia. Wydania R5 wyróżniają się tym, że są to bezpośrednie kopie z maszyny TeleCine bez żadnego przetwarzania obrazu. Obraz w takim wydaniu jest ripem z płyty DVD, a dźwięk jest synchronizowany z innej wersji filmu, zwykle wydanej już wcześniej.

TELESYNC (TS)

TeleSync jest nagrywany tak samo jak CAM z tą różnicą, że podłącza się zewnętrzne źródło dźwięku (podłączenie do gniazda słuchawek w fotelu). Wyizolowane w ten sposób źródło dźwięku nie zawsze musi być jakościowo dobre, ponieważ jakieś zakłócenia mogą się przedostać do ścieżki. Czasami TeleSync filmowany jest w pustym kinie, albo z kabiny projekcyjnej profesjonalną kamerą, dając lepszą jakość obrazu. Jakość TeleSync'ów różni się drastycznie, więc najlepiej jest najpierw obejrzeć sample (próbkę) lub użyć programu do podglądu. Często CAM i TeleSync są mylone.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 16/08/2008 15:22

Originally Posted By: Coronach
W aktegorii głupawych komedii rządzi ostatnio:

Don't Mess with Zohan
w Polsce pod tytułem "Nie zadzieraj z Fryzjerem" ;\)

Adam Sandler jako były izraelski antyterrorysta, który pragnie zostać fryzjerem, trzeba lubic tego typu klimaty, ale kilka scen jest naprawdę niezłych


ogladnalem, rzeczywiscie glupia ta komedia \:D ... takie pomieszanie Borata z Nagą bronią \:\) , ogólnie jest duzo smiesznych momentów i duzo podtekstów na temat Arabów i Żydów zamieszkujących USA

7.5/10
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 16/08/2008 17:24

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: Coronach
W aktegorii głupawych komedii rządzi ostatnio:

Don't Mess with Zohan
w Polsce pod tytułem "Nie zadzieraj z Fryzjerem" ;\)

Adam Sandler jako były izraelski antyterrorysta, który pragnie zostać fryzjerem, trzeba lubic tego typu klimaty, ale kilka scen jest naprawdę niezłych


ogladnalem, rzeczywiscie glupia ta komedia \:D ... takie pomieszanie Borata z Nagą bronią \:\) , ogólnie jest duzo smiesznych momentów i duzo podtekstów na temat Arabów i Żydów zamieszkujących USA

7.5/10


eeee 7.5 to jednak chyba troche za duzo. Ja bym dal 6. W zasadzie caly film jest malo smieszny, a jak juz, to bardziej jest to taki humor serwowany na sile. Z rzadka sceny dosyc zabawne, przy ktorych mozna boki zrywac, niestety niezbyt czesto. A moze jestem sbyt suroway, bo po obejrzeniu trailera spodziewalem sie wiecej? Jesli juz porownywac ten film, to bardziej do Borata, niz do kultowej Nagiej Broni, ktora jest zdecydowanie poza zasiegiem wiekszosci dzisiejszych komedii. Zreszta Borat tez byl smieszniejszy...
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 17/08/2008 04:47

W ciagu miesiaca wciagnalem wszystkie 85 odcinkow Stargate Atlantis, uff teraz biore sie za 2 sezon Battlestar Galactica
Posted by: lukiwa

Re: Film, TV, seriale [15] - 17/08/2008 06:44

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: Kameleon
Chłopaki też płaczą

Bardzo dobra wakacyjna komedia \:\) Solidne 8/10, a w swojej kategori nawet 9 ;]





mnie ta komedia wogóle nie smieszyla, moze mam jakis pomylony humor, ale po ogladnieciu od razu wyrzucilem ja z dysku 3/10

Bardzo mało humoru, kilka razy tylko się uśmiałem. W porównaniu z innymi komediami romantycznymi, które niestety musiałem oglądać ten wypada bardzo blado. Nie polecam. No chyba, że dla zabicia czasu.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 17/08/2008 23:49

3:10 to Yuma Ciekawy western, z Russelem Crowe i Christianem Bale'm , niektóre sceny troche sie dluzyly , ale ogolnie akcja i dialogi jak w czasach z Johnem Waynem ;\)

7/10

by the way ostatnimi czasy ogladam duzo filmow i musze stwierdzic ze z aktorow mlodego pokolenia najlepiej prezentuja sie Bale i Norton

Tak bym to rozlozyl:

1.Edward Norton
2.Christian Bale
3.Adam Sandler
4.Will Smith
5.Shia LaBeouf ( z zupelnie mlodego ) ;\)
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 00:31

Jakie to młode pokolenie? goscie maja polowe kariery i mase filmow za soba:

Adam Sandler 42 lata
Will Smith 40 lat
Edward Norton 39 lat

Bale to ok jeszcze mlody 34 lata \:\)
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 03:29

Originally Posted By: Logan
Jakie to młode pokolenie? goscie maja polowe kariery i mase filmow za soba:

Adam Sandler 42 lata
Will Smith 40 lat
Edward Norton 39 lat

Bale to ok jeszcze mlody 34 lata \:\)


jak dla mnie to jest mlode pokolenie w porownaniu do Al Pacino, Morgana Freemana, Jacka Nicholsona,Anthony Hopkinsa,Sean'a Connery'ego , Toma Hanksa itd mozna wymieniac w nieskonczonosc.
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 03:50

A dla mnie mlode pokolenie aktorow to przedzial wiekowy 18-30
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 03:55

Originally Posted By: Logan
A dla mnie mlode pokolenie aktorow to przedzial wiekowy 18-30


no nie bede sie klocil moze nawet i przyznam Ci racje , jednak jak dla mnie ,aktorstwa trzeba sie po prostu nauczyc i poza Dakotą Fanning czy Haley Joel Osmentem, to mlode pokolenie zaczyna sie w przedziale 35-45 \:\)

Tak czy siak Norton i Bale , w jakim filmie by nie zagrali ,staje sie on hitem. \:\)
Posted by: Logan

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 03:57

Of kors ze aktorzy ktorych wymieniles (moze za wyjatkiem Sandlera) to swietni aktorzy. Sam bardzo ich cenie ale to nie jest wg mnie mlode pokolenie , tylko takie sredniaki \:\)
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 04:13

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: Logan
A dla mnie mlode pokolenie aktorow to przedzial wiekowy 18-30


no nie bede sie klocil moze nawet i przyznam Ci racje , jednak jak dla mnie ,aktorstwa trzeba sie po prostu nauczyc i poza Dakotą Fanning czy Haley Joel Osmentem, to mlode pokolenie zaczyna sie w przedziale 35-45 \:\)

Tak czy siak Norton i Bale , w jakim filmie by nie zagrali ,staje sie on hitem. \:\)


Niekoniecznie. Norton ostatnio zagral (calkiem dobrze zreszta) w Hulku - filmie, ktory furory nie zrobil.

Co do Bale'a to rzeczywisice specjalnie przyczepic sie nie mozna, choc Yuma wcale hitem nie byla i sporych pieniedzy nie zarobila. Osobiscie to nie przepadam za tym filmem (choc uwielbiam westerny), cos mi tam nie pasowalo, nie bylo klimatu. No i bezwzgledny bandzior przechodzacy az taka metamorfoze? Hmmmm...

To oczywiscie subiektywne odczucia, jak ktos da Yumie 10/10 to nie moja sprawa \:p
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 04:13

Originally Posted By: Logan
Of kors ze aktorzy ktorych wymieniles (moze za wyjatkiem Sandlera) to swietni aktorzy. Sam bardzo ich cenie ale to nie jest wg mnie mlode pokolenie , tylko takie sredniaki \:\)


Sandler urzekl mnie rolą w Reign over me - swietny film, pokazal, ze nie jest tylko aktorem komediowym ,ale potrafi zagrac wszystko.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 05:09

Na miejscu Nortona, do "Hulka" bym się nie przyznawał \:\)
Posted by: adingh

Re: Film, TV, seriale [15] - 18/08/2008 06:33

Orientuje się ktoś skąd ściągnąć film "Sekret" po polsku ?
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 19/08/2008 05:12

Jak ktoś ma ochotę na naprawdę bardzo dobre kino to zdecydowanie polecam film:

Chaser

Kawałek naprawdę świetnego azjatyckiego kina. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu
Posted by: Fab

Re: Film, TV, seriale [15] - 19/08/2008 07:37

wiecie czy jest w sieci więcej odcinków SuperNatural, niż te co na TVN ?
Posted by: cantona7

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 03:54

Jakies dobre thrillery moze ktos polecic? Niekoniecznie nowosci \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 03:59

Originally Posted By: Fab
wiecie czy jest w sieci więcej odcinków SuperNatural, niż te co na TVN ?


Tak. Na TVN pokazują chyba cały czas pierwszy sezon. Wyszły trzy sezony i nadchodzi kolejny.

Originally Posted By: eno
Jakies dobre thrillery moze ktos polecic? Niekoniecznie nowosci \:\)


Taken, Awake, Prestige, Mr. Brooks, Running Scared, Number 23, Wierny ogrodnik, Wyoklejony.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 04:03

Podziemny Krąg
Seven
Memento
Plan Doskonały
Lęk Pierwotny
Fracture
Identity
Disturbia
Raport Mniejszosci
JohnQ
Kolekcjoner kości
Człowiek Pies
Notes on a Scandal
8mm
Insomnia

*pogrubione te filmy, ktore wywarly na mnie najwieksze wrazenie \:\)
Posted by: cantona7

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 04:27

Originally Posted By: kadus
Podziemny Krąg
Seven
Memento
Plan Doskonały
Lęk Pierwotny
Fracture
Identity
Disturbia
Raport Mniejszosci
JohnQ
Kolekcjoner kości
Człowiek Pies
Notes on a Scandal
8mm
Insomnia

*pogrubione te filmy, ktore wywarly na mnie najwieksze wrazenie \:\)


Wielki dzieki

Od siebie moge polecic [Rec] dla mnie 8/10
Posted by: Azzaro

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 04:29

wróciłem z batmana :
kosmos i tyle głosniki na maksa + efekty i wciskało w fotel \:\)
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 04:31

[Rec] to raczej horror , ale zgodze sie , dobre Europejskie kino 8.5/10 \:\)


by the way juz robia Amerykanskiego remake'a a główną role zagra Jennifer Carpenter (siostra serialowego Dextera)
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 06:27

http://www.filmweb.pl/f224961/Superhero,2008/galeria

Ktoś to oglądał, bo nie wiem czy tracić czas na ściąganie \:D
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 06:36

Ja widziałem. Chyba nawet tutaj gdzieś pisałem o tym. Generalnie naciągana komedia, sztucznie śmieszna, ale momentami można zrywać boki. Szkoda, że jest ich tak mało. Jak Ci się nudzi to sobie obejrzyj. ;\)
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 20/08/2008 06:38

Originally Posted By: Szewa
http://www.filmweb.pl/f224961/Superhero,2008/galeria

Ktoś to oglądał, bo nie wiem czy tracić czas na ściąganie \:D


ogladalem, na baaaaardzo nudny wieczor moze byc, z 2 razy sie zasmialem
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 20:03

Obejrzałem wczoraj OGRÓD LUIZY 8/10 i muszę powiedzieć że pozytywnie mnie zaskoczył. Przede wszystkim dobra gra aktorska Soliman i Dorocińskiego. W szarości polskich filmów, ten zasługuje na uwagę(choć znów jest tu motyw gangsterów :o, w którym to już z kolei filmie ) .
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 20:14

Obejrzałem wczoraj The Naked City 10/10

http://www.filmweb.pl/f36694/Nagie+miasto,1948
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 21:38

Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina.
Posted by: Marcel

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 22:23

Originally Posted By: Coronach
Jak ktoś ma ochotę na naprawdę bardzo dobre kino to zdecydowanie polecam film:

Chaser

Kawałek naprawdę świetnego azjatyckiego kina. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu


właśnie zasysam bo znajomy też polecał. Ja od siebie moge polecić "Memories of Murderer". Także zrobiony w Korei Południowej.
http://www.filmweb.pl/f126171/Zagadka+zbrodni,2003
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 22:30

Originally Posted By: Randall
Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina.


wszedlem wlasnie do tego tematu, zeby napisac dokladnie to samo \:D wczoraj ogladalem ten film...swietny jest
Posted by: ajdam

Re: Film, TV, seriale [15] - 21/08/2008 23:58

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Randall
Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina.


wszedlem wlasnie do tego tematu, zeby napisac dokladnie to samo \:D wczoraj ogladalem ten film...swietny jest


taa, tylko, ze cala ta historia jest nierealna, wystarczy chociaz troche wiedziec o prawie
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 00:06

O Felonie to my tu juz piszemy od drugiej strony tematu \:\) ... rzeczywiscie film swietny, jeden z lepszych w tym roku

ajdam , moglbys troche szerzej, ja na prawie sie nie znam jednak wydawal mi sie dosc realistyczny
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 00:16

Originally Posted By: kadus
O Felonie to my tu juz piszemy od drugiej strony tematu \:\) ... rzeczywiscie film swietny, jeden z lepszych w tym roku

ajdam , moglbys troche szerzej, ja na prawie sie nie znam jednak wydawal mi sie dosc realistyczny

W USA instytucja obrony koniecznej jest jednym z filarów tamtejszego systemu prawnego. Tak jak prawo do posiadania broni.

Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas.

Oczywiście każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie, ale w razie zagrożenia miru domowego dopuszczalne jest tam zastrzelenie intruza.

Filmu jeszcze nie widziałem, dlatego na temat jego zgodności z rzeczywistością wypowiedzieć się nie mogę ;\)
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 02:56

wlasnie widzialem reklame Rzymu na TVP1, we wrzesniu sie zacznie
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 06:09

Originally Posted By: Szewa

Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas.

UWAGA SPOJLER

dokladnie tak jest w USA...ale w Felonie to zabójstwo jest poza domem, wiec zakwalifikowali to jako nieumyslne spowodowanie smierci
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 06:28

Obejrzalem sobie wlasnie Grindhouse Tarantino, dawno nie widzialem tak porabanego filmu ;\) Nie zeby jakis zly, ale kazda kolejna scena zaskakiwala mnie bardziej, niz poprzednia. Wogole sam pomysl na ten film dziwaczny. No i jeszcze zakonczenie. Dialogi za to fajowe, zapachnialo mi troche Pulp Fictionem czy nawet Clerksami (I czescia). 7/10, ale wart obejrzenia.
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 22/08/2008 07:36

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Szewa

Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas.

UWAGA SPOJLER

dokladnie tak jest w USA...ale w Felonie to zabójstwo jest poza domem, wiec zakwalifikowali to jako nieumyslne spowodowanie smierci

Obejrzałem. Rzeczywiście, były podstawy do skazania gościa.
Swoją drogą film bardzo dobry i szczerze mogę go polecić \:\)

Wczoraj z kolei obejrzałem Cleaner
http://www.filmweb.pl/f399692/Cleaner,2007/opisy

Film bez jakichś fajerwerków, ale solidny i z dosyć ciekawą fabułą. Chociaż zakończenie mogło być mniej banalne ;\)
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [15] - 23/08/2008 02:11

Originally Posted By: Master Flamaster
Obejrzalem sobie wlasnie Grindhouse Tarantino, dawno nie widzialem tak porabanego filmu ;\) Nie zeby jakis zly, ale kazda kolejna scena zaskakiwala mnie bardziej, niz poprzednia. Wogole sam pomysl na ten film dziwaczny. No i jeszcze zakonczenie. Dialogi za to fajowe, zapachnialo mi troche Pulp Fictionem czy nawet Clerksami (I czescia). 7/10, ale wart obejrzenia.

Obejrzyj Planet terror to już nie będzie tak fajnie \:p (oczywiście nie polecam)
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 23/08/2008 02:29

"Oba filmy nawiązują do popularnego w USA podgatunku filmów niskobudżetowych, tzw. kina klasy "B". Określeniem "Grindhouse" nazywano kino samochodowe, w którym wyświetlano filmy exploitation. Zazwyczaj wyświetlano dwa (rzadziej trzy) filmy jako całość, przedzielone zwiastunami kolejnych produkcji. Kino tego typu przeżyło apogeum popularności w latach 70., zaś w połowie lat 90. całkowicie zniknęło z rynku."

Nalezy wiec je traktowac z z lekkim przymrużeniem oka, Tarrantino robi sobie pastisz i to całkiem udanie, Grindhouse vol1 mozna porownac do Pulp Fiction z zachowaniem proporcji, dialogi o niczym , ciagnaca sie w nieskonczonosc akcja, nagle skonczona jakims wydaje sie w pierwszym wrazeniu glupim czynem ;). Grindhouse vol2 to juz zupelnie inne kino i mi sie ten film bardziej podobal, lamie tabu jakim jest zabijanie zwierząt i dzieci w amerykanskich produkcjach , teksty są naprawde swietne szczegolnie ten " o przyrodzeniu papieża " . Jezeli kogos nie zgorszą odpadające genitalia Tarrantino, ktory gra drugoplanową rolę to film moze mu przypaść do gustu, horror z dużą dawką czarnego humoru, lejąca sie zewsząd krew i dosc ciekawa choć niezbyt mądra fabuła

podsumowując:

Grindhouse vol 1 6.5/10
Grindhouse vol 2 7/10
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 23/08/2008 19:52

ja na dzisiaj polecam kto jeszcze nie oglądal... \:\)
Canal+ - Obcy 3 a w poniedzialek Obcy 4
warto obejrzec \:\)
Posted by: Rancorn

Re: Film, TV, seriale [15] - 23/08/2008 20:02

Ja polecam każdemu Kompanię Braci, jak ktoś nie widział. Ja wczoraj się zabrałem i spać o 6 rano poszedłem \:\)

A co do Planet Terror, może się spodobać o ile nie traktujesz każdego filmu poważnie ;\) Mi się podobało
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [15] - 23/08/2008 20:27

Kompania Braci - cudo.

Dodam tylko, że na imdb ma średnią 9.6/10 (50tys. głosów) - dla porównania najlepszy z filmów ma średnią 9.1 \:\)

Jeśli ktoś by chciał kupić sobie "Kompanię Braci" to zdecydowanie odradzam kupowanie w Polsce. Chyba, że ktoś chce podarować 150zł dystrybutorowi za to, że zrobił okładkę opakowania po polsku.

Z Anglii można bez problemu ściągnąć cały serial za 75zł.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 04:47

Wzięło mnie na azjatyckie kino i po rewelacyjnym Chaser przez przypadek zacząłem oglądać (i nie skończyłem) Muai Thai Chiya, kino rodem z Tajlandii. Omijać szerokim łukiem, w azji to Koreańczycy robia dobre kino.

Obejrzałem też Fringe, preaira (pilot może się różnić) i troszke sie zawiodłem, bo spodziewałem sie czegoś więcej. Serial wydaje się być przyzwoity, ale właśnie, tylko przyzwoity, nie zauważyłem w nim nic rewlacyjnego/rewolucyjnego. Reklamy trochę na wyrost. o nie zmienia jednak faktu, że jest to porządny serial (pilot serialu ;\) )
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 04:51

ja przez weekend obejrzalem troche filmow:

Meet the spartans - debilna komedia, debilna proba sparodiowania dla mnie dno i metr mulu 1/10

Never back down - film dobry, z dobra muzyka, i z gatunku jakiego dawno nie widzialem, tj kickboxer, krwawy sport itd, fajnie sie go ogladalo, wielki plus za slodka blondynke ;\) 7/10

Ogrod Luizy - calkiem poprawna polska produkcja choc motyw z gangsterami w polskim kinie juz troche oklepnay 5/10
Posted by: muppet

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 09:13

'Angielska Robota' ('Bank Job' oryg.) -> rewelka, naprawde dobrze sie oglada, brak niepotrzebnych scen, przeciagania wszystkiego itd. Jedynie watek obyczajowy z glownym bohaterem mi nie podszedl zupelnie, byl zrobiony 'na odwal' i w ogole nie wiem po co probowac sztucznie budowac 'dramatyzm' w filmie tego rodzaju \:\)

Ale polecam, super.
Posted by: juancarlos

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 22:37

poratuje mnie ktos linkiem do 6. sezonu 'The Sopranos'? \:\) plizz
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 22:38

ile odcinkow Californication jest w sieci??
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 22:42

Originally Posted By: Dziabor
ile odcinkow Californication jest w sieci??


10
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 22:43

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Dziabor
ile odcinkow Californication jest w sieci??


10


sorryyyyyyyy \:\) 12

a drugi sezon juz za lekko ponad miesiac \:\) 28 wrzesnia
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 25/08/2008 23:52

Moonlight rozumiem jest tylko 16 odc. i nie bedzie kontynuacji ? a tak fajnie sie skonczyl ... szkoda, az o kontynuacje sie prosi ... \:\(
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 00:48

Niestety Moonlight'a zakończono po 1 sezonie. I zgadzam się że warto byłoby nakręcić 2 sezon
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 02:27

trailer trzeciego sezonu Dextera - http://pl.youtube.com/watch?v=Vsu2YYUozP4

Oglądam sobie obecnie Generation kill i musze przyznać, że jest dobrze \:\) Fajnie pokazany stan armii USA w Iraku.

Widziałem też Stop-loss. Film dobry, ale pod koniec już czegoś brakowało.
Posted by: Rancorn

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 03:20

Felon, na poziomie całkiem, ale po Prison Breaku dla mnie tematyka więzienna jest już wyczerpana ;\)
Mówiłem już że polecam Kompanię Braci? To polecam jeszcze raz bo naprawdę warto \:\)
Fight Club - znowu sobie obejrzałem, jak ktoś nie widział, to wstyd. Polski tytuł : Podziemny Krąg (szczerze mówiąc jak widziałem to kiedyś w programie to się spodziewałem elfów czarodziejów i innych Tolkienów ;P )
Donnie Darko - o tym filmie mogę powiedzieć że na pewno jest inny...

na razie tyle ;\)
Posted by: jamar0

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 03:38

Awake 7.5/10


Dobra fabuła + Jessica Alba
Mimo ze spodziewalem sie czegos lepszego to polecam wybrać sie do kina


Find Me Guilty 8.5/10

Świetny film w dodatku oparty na faktach. Przez cały czas praktycznie akcja toczy sie w sadzie gdzie odbywa sie proces włoskiej rodziny mafijnej. Jeden z oskarżonych (Vin Diesel) postanawia bronić sie samemu. Troche humoru + świetna gra aktorska. Na prawde wart obejrzenia \:\)
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 04:32

La Zona 8/10

Jeśli ktoś oglądał zwiastun do filmu, może być troszkę zawiedziony(trailer jest bardzo dynamiczny, a film bardziej stonowany). Jednak to nie przesłania tego, że film jest bardzo dobry. W filmie jest troszkę akcji, ale głównie góruje tu napięcie i emocje.

opis filmu z serwisu filmweb:
Tytułowa Zona to ściśle strzeżone duże osiedle w jednej z meksykańskich metropolii. Jej zamożni mieszkańcy rządzą się według autonomicznych praw. Ich przestrzegania pilnuje wewnętrzna policja oraz zgromadzenie przedstawicielu poszczególnych kwartałów. Tuż za wysokim murem zwieńczonym drutem kolczastym pod napięciem, zaczynają się slumsy. Pewnej burzliwej nocy dochodzi do wypadku, który umożliwia trzem złodziejaszkom wtargnięcie do Zony. W celu zachowania względnego poczucia bezpieczeństwa mieszkańcy osiedla dopuszczą się najgorszych zbrodni. Postawi się zaledwie jeden, nastoletni sprawiedliwy.
Posted by: Mindman

Re: Film, TV, seriale [15] - 26/08/2008 23:44

Pisałem już o Zonie w poprzedniej części tematu, że się więc przy tej okazji zacytuje \:p

"Ogólnie jakiejś mega-rewelacja to nie jest, ale myślę, że spokojnie 7/10 można dać. Film jak najbardziej do obejrzenia. Ciekawe zdjęcia, niezły pomysł i nutka refleksji w tle filmowych wydarzeń. "

To tak krótko.

A dodatkowo - o ile Batmana TRZEBA obejrzeć w kinie, o tyle ten film, spokojnie można na kompie przy piwku wieczorkiem obejrzeć ;\)
Posted by: bo8ek

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 18:24

panowie pytanie, co lepsze: Awake (Przebudzenie) czy Taken (Uprowadzona)?

Na ktorys z tych filmow sie dzis wybiore, tylko jeszcze nie wiem na ktory, bo zaden nie przekonuje mnie, ze jest lepszy od drugiego \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 18:31

Ja widziałem "Taken". Według mnie solidne kino akcji. Od początku do końca coś się dzieje i jeżeli ktoś lubi filmy sensacyjne, to nie powinien się nudzić \:\)
Posted by: andrzejek_84

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 18:31

Originally Posted By: bo8ek
panowie pytanie, co lepsze: Awake (Przebudzenie) czy Taken (Uprowadzona)?

Na ktorys z tych filmow sie dzis wybiore, tylko jeszcze nie wiem na ktory, bo zaden nie przekonuje mnie, ze jest lepszy od drugiego \:\)

idz na awake \:\)
taken to takie drugie rambo tyle ze akcja toczy sie w miescie
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 18:58

Originally Posted By: bo8ek
panowie pytanie, co lepsze: Awake (Przebudzenie) czy Taken (Uprowadzona)?

Na ktorys z tych filmow sie dzis wybiore, tylko jeszcze nie wiem na ktory, bo zaden nie przekonuje mnie, ze jest lepszy od drugiego \:\)


oba filmy dobre \:\) a jak nie wiesz na ktory isc to idz na ten gdzie gra ladniejsza aktorka \:D

Maggie Grace vs. Jessica Alba \:\)
Posted by: gobel

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 19:48

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: bo8ek
panowie pytanie, co lepsze: Awake (Przebudzenie) czy Taken (Uprowadzona)?

Na ktorys z tych filmow sie dzis wybiore, tylko jeszcze nie wiem na ktory, bo zaden nie przekonuje mnie, ze jest lepszy od drugiego \:\)


oba filmy dobre \:\) a jak nie wiesz na ktory isc to idz na ten gdzie gra ladniejsza aktorka \:D

Maggie Grace vs. Jessica Alba \:\)



Ja to bym akurat tu dylematu nie mial \:p Awake jeszcze nie widzialem natomiast bylem na Taken i bardzo fajny film polecam.
Posted by: przemekwn

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 19:59

'Awake' to film o niczym tak na prawdę, dla mnie trochę bezpłciowy (nie będę wspominał o grze głównego aktora ;\) )
Ze swojej strony polecam (nie wiem czy była już mowa o tym filmie) 'Motyl i skafander'.
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 20:03

Find Me Guilty

Gangster z poczuciem humoru rezygnuje z adwokata, podczas procesu broni się sam i bierze górę nad doświadczonym prokuratorem. Najnowszy film Sydneya Lumeta to komediodramat sądowy, którego scenariusz napisało życie.

"Find Me Guilty" to prawdziwa i momentami zabawna historia szeregowego mafiosa rodziny Lucchese, Jacka "Fat Jacka" DeNorscio, w której gangsterski honor odgrywa istotną rolę. Jackie razem z innymi członkami mafijnej rodziny staje przed sądem, oskarżony na podstawie nowych zarzutów. Gangster zwalnia swojego adwokata i bierze swój los w swoje ręce. Trwający dwa lata bulwersujący proces nieustannie szokował prawników i ławę przysięgłych, a zachowanie oskarżonego momentami całkowicie ich dezorientowało.

Jackie nie cofał się przed niczym, aby przechylić szalę sprawiedliwości na stronę swojej rodziny...


Nie spodziewalem sie ze Vin Disel moze zagrac tak fajnie , ciagle mam w glowie jego role w "Szybcy i wsciekli" czy "xXx" ... bardzo ciekawy film z duza dawka humoru 8/10
Posted by: bo8ek

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 21:35

Dzieki za opinie, smigam na "Taken", bo na "Awake" juz wiekszosc dobrych miejsc zajeta, poza tym nie lubie tloku w kinie

Swoja droga w obydwu filmach glowni bohaterowie grali w Gwiezdnych Wojnach \:\)
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [15] - 28/08/2008 22:33

Dziwią mnie te zachwyty nad "Taken", strasznie dłużył mi się ten film. Bardzo przewidywalny, temat filmu banalny i cały czas się ma wrażenie, że już się go widziało setki razy. Scen walk jak na lekarstwo (trudno oczekiwać od Neesona czarnego pasa), a strzelaniny rodem z Call of Duty na poziomie "beginner".

Jeszcze ta wiarygodna, bondowska scena pościgu po tym placu budowy \:o
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/08/2008 04:04

Mnie tam Taken podobał się , co do tych popisów , no cóż w każdym filmie zdarzają się mniej lub więcej banalne sytuacje ale ogólnie warto obejrzeć .
Posted by: (J)

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/08/2008 20:00

Jaki film polecacie do oglądnięcią z dziewczyną? Najlepiej komedia romantyczna \:p
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/08/2008 20:04

"Komedia Romantyczna"









a tak na powaznie : " The Holiday " , "A lot like love " , "Nothing Hill" , "Zakazany owoc" , "Two weeks notice" , "Wimbledon"
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/08/2008 21:02

Ostatnio obejrzałem kilka filmów i oto relacja

Pathology
Kilkoro studentów medycyny stara się obmyślić niewykrywalną zbrodnię. Niewinny zakład przeradza się w morderczą grę, której celem jest morderstwo doskonałe. filmweb

Film dosyć brutalny, mroczny, trzyma w napięciu. Dobry pomysł
U mnie ma 8/10


Vantage Point
Thomas i Kent to agenci wyznaczeni do ochrony prezydenta. Podczas wizyty w Hiszpanii dochodzi do zamachu na jego życie. Jednym ze świadków zdarzenia jest Howard Lewis. Wśród tłumu jest również producentka wiadomości Rex Brooks, która przekazuje na żywo bieżące wydarzenia milionom telewidzom na całym świecie. Ich relacje pozwalają ułożyć elementy łamigłówki w całość i odkryć przerażającą prawdę. filmweb

Dobry film. Zamach jest pokazany z kilku punktów widzenia - ochroniarza, prezydenta, reporterki, turysty, terrorystów. Nic nadzwyczajnego, ale obejrzeć można. 8/10


Kidulthood
Dla 15-letniego Trife chłopaka z zachodniego Londynu codzienne życie jest pułapką. Jest uwięziony pomiędzy światem szkolnych przyjaciół, dziewczyną którą kocha a potężnym i niebezpiecznym wujem. Chłopak musi wybierać miedzy tym o czym doskonale wie że jest słuszne a światem przemocy i narkotyków - który poznał już dosyć dobrze... filmweb

Za początku oglądania tego filmu byłem trochę sceptycznie do niego nastawiony, bo opis mnie wcale nie powalał. Jednak film bardzo dobry, bardzo przyjemnie się oglądało, bez przestojów. Zasłużył na 9/10


My Mom's New Boyfriend
Atrakcyjna Marty (Meg Ryan) ma wielu adoratorów, jednak żadnego z nich nie traktuje poważnie, aż do momentu, kiedy zakochuje się w światowej sławy... złodzieju dzieł sztuki, Tommy’m (Antonio Banderas). Jedyny problem tkwi w tym, że Marty jest matką agenta FBI - Henry’ego, który pewnego dnia otrzymuje zlecenie śledzenia znanego przestępcy. Okazuje się, że to nikt inny jak właśnie Tommy... Co może wyniknąć z połączenia romantyzmu Marty i zawadiackiego uroku Tommy’ego, gdy miłości próbuje przeszkodzić FBI? filmweb

Bardzo przeciętny. Niby komedia, a w ogóle nie śmieszy. Banderas nie przekonał mnie w tej roli. 5/10


I na koniec
Carlito's Way
Nie wiem , jak mogłem dopiero teraz ten film obejrzeć. Na początku zapowiada się na typowy film gangsterski, ale zyskuje z każdą minutą. Świetne role Al Pacino i Sean Penn. Obowiązkowa pozycja każdego. Klasyka 10/10
Posted by: jamar0

Re: Film, TV, seriale [15] - 29/08/2008 21:20

Originally Posted By: (J)
Jaki film polecacie do oglądnięcią z dziewczyną? Najlepiej komedia romantyczna \:p


Good Luck Chuck z jessica alba

filmweb
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 01:44

Originally Posted By: jamar0
Originally Posted By: (J)
Jaki film polecacie do oglądnięcią z dziewczyną? Najlepiej komedia romantyczna \:p


Good Luck Chuck z jessica alba

filmweb


bardzo dobry wybór , na pewno się spodoba Twojej kobiecie
Posted by: dondo

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:16

Oglądałem "Felon", nawet niezły filmik chociaż dość przewidywalny, ale zastanawia mnie dlaczego Felon? co znaczy te słowo
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:23

Wlasnie skonczylem Rec i Felon, wg mnie zadna rewelacja, takie naciagane siodemki i to bardzo ;\) , teraz "zarzucilem na ruszt" nowa Mumie ...
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:25

Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: bo8ek
panowie pytanie, co lepsze: Awake (Przebudzenie) czy Taken (Uprowadzona)?

Na ktorys z tych filmow sie dzis wybiore, tylko jeszcze nie wiem na ktory, bo zaden nie przekonuje mnie, ze jest lepszy od drugiego \:\)


oba filmy dobre \:\) a jak nie wiesz na ktory isc to idz na ten gdzie gra ladniejsza aktorka \:D

Maggie Grace vs. Jessica Alba \:\)


co tak wszyscy nagle pisza o Awake? Dopiero teraz w Polsce w kinach jest? Dziwie sie, bo ogladalem go chyba z 3 miesiace temu, swoja droga taki sobie, do ogladniecia z laska ;\)
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:26

Originally Posted By: Linc
Wlasnie skonczylem Rec i Felon, wg mnie zadna rewelacja, takie naciagane siodemki i to bardzo ;\) , teraz "zarzucilem na ruszt" nowa Mumie ...


nie radze, straszny badziew. Nie dorasta do piet bardzo dobrym poprzednim czesciom
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:37

Jako iż mam teraz sporo wolnego czasu za oknem pogoda nie rozpieszcza to postanowiłem trochę podgonić zaległości serialowo-filmowe i w ciągu 2 dni obejrzałem cały sezon Teraz albo nigdy i muszę przyznać iż jak na Polskie warunki fajny serial i idzie w dobrym kierunku dlatego chętnie obejrzę 2 sezon .
Obecnie nie mam nic nowego do oglądania ale czytałem co po niektóre zachwyty nad serialem Dexter i takie moje pytanko mam i w niego uderzyć ?
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:39

Originally Posted By: Piecia
Jako iż mam teraz sporo wolnego czasu za oknem pogoda nie rozpieszcza to postanowiłem trochę podgonić zaległości serialowo-filmowe i w ciągu 2 dni obejrzałem cały sezon Teraz albo nigdy i muszę przyznać iż jak na Polskie warunki fajny serial i idzie w dobrym kierunku dlatego chętnie obejrzę 2 sezon .
Obecnie nie mam nic nowego do oglądania ale czytałem co po niektóre zachwyty nad serialem Dexter i takie moje pytanko mam i w niego uderzyć ?


Nie radze Dextera uderzac, chlopak potrafi byc msciwy ;\)

A tak na powaznie to zdecydowanie polecam!
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:47

To w takim razie zajmę się i nim \:\)
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 30/08/2008 05:53

Originally Posted By: Master Flamaster


co tak wszyscy nagle pisza o Awake? Dopiero teraz w Polsce w kinach jest? Dziwie sie, bo ogladalem go chyba z 3 miesiace temu, swoja droga taki sobie, do ogladniecia z laska ;\)


w Polsce premiera byla tydzien temu...w necie DVDripy juz ponad pol roku temu byly...
Posted by: bo8ek

Re: Film, TV, seriale [15] - 31/08/2008 07:44

Wlasnie obejrzalem "Awake" i w sumie jak dla mnie bez rewelacji, do obejrzenia, ale nic specjalnego. Natomiast na "Taken" jeszcze sie nie wybralem, bo juz mialem isc, ale wypadla impreza i film musi poczekac na swoja kolej \:\)
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [15] - 31/08/2008 19:22

Originally Posted By: dondo
Oglądałem "Felon", nawet niezły filmik chociaż dość przewidywalny, ale zastanawia mnie dlaczego Felon? co znaczy te słowo
Felony to inaczej ciężkie przestępstwo.W tym przypadku można to różnie przetłumaczyć, np.skazany.
Posted by: antyfutbol

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 05:36

Juz niedlugo nowy sezon Prisona. Zobaczymy co za nowe niestworzone historie wymyslili.

Losci dopiero w styczniu?
Dexter kiedy dokladnie 3 sezon ?
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 05:42

Originally Posted By: michael89



Dexter kiedy dokladnie 3 sezon ?


Our Father 9/28/2008

Originally Posted By: michael89


Losci dopiero w styczniu?


Because You Left 1/1/2009
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 08:18

Kiedy nowy PB będzie na torrentach?
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 08:24

Prison dzisiaj startuje ?
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 08:48

najnowszy odcinek juz jest w sieci \:\)
Posted by: Tibastus

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 09:03

Originally Posted By: ssaczu
najnowszy odcinek juz jest w sieci \:\)



Podziel sie linkiem, a czy przypadkiem nie mial byc 11 wrzesnia??
Posted by: pescar

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 15:55

Dwa odcinki 4 sezonu z peb.pl

S04E01
http://rapidshare.com/files/141956357/prison.break.401.hdtv-lol.part1.rar
http://rapidshare.com/files/141961399/prison.break.401.hdtv-lol.part2.rar


S04E02
http://rapidshare.com/files/141969971/prison.break.402.hdtv-lol.part1.rar
http://rapidshare.com/files/141975151/prison.break.402.hdtv-lol.part2.rar
Posted by: lupus

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 17:38

Nowy Batman czy Mamma Mia?
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 18:50

Originally Posted By: lupus
Nowy Batman czy Mamma Mia?


Batman...zdecydowanie
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 18:52

Originally Posted By: lupus
Nowy Batman czy Mamma Mia?

Chyba żartujesz z tym pytaniem ?

Dwa tygodnie temu wybrałem się z dziewczyną do kina. Jak zwykle mieliśmy iść na komedię romantyczną ( \:D ) ale zaproponowałem Batmana. Na początku nie była do tego filmu przekonana, ale po projekcji wyszła z kina zachwycona.

Teraz już chyba wiesz co wybrać ;\)
Posted by: lupus

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 19:07

A ogladaliscie to 2gie?

Ponoc dobry Musical, takie lekkie ;\)
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 19:09

W Kinomaniaku dostał jednocześnie 2 i 8. 2 za film jako film, pod kątem technicznym, 8 za musical.
Posted by: zmarcin

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 19:43

Oglądał już ktoś 4. serie Prison Break'a?

Nie chodzi mi o treść, powiedzcie, czy się Wam podobały :-)
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 20:31

Właśnie skończyłem oglądać i niestety tak jak sie spodziewałem nie powala na kolana.
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 21:23

Napisy sa ? bo na napiprojekt jeszcze nie \:\(
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 21:33

na hataku tez jeszcze niema..... cos czuje ze dlugie czekanie ;>
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 21:36

quentin już przetłumaczył
teraz jeszcze tylko korekta i napisy będą
wystarczy sprawdzić na napisy24.pl
Posted by: Szypii

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 21:49

niby serial się psuje co sezon a jednak dalej każdy czeka na napisy i nie może się doczekać by obejrzeć nowy odcinek \:p
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 21:51

jak beda napisy niech ktos napisze tutaj \:p
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:07

juz sa do 1 odcinka
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:07

Originally Posted By: Jakubosiu
juz sa do 1 odcinka


mozesz dac linka ?
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:08

no to ladnie ale cos nie pasuja lol
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:09

Originally Posted By: ice18
Originally Posted By: Jakubosiu
juz sa do 1 odcinka


mozesz dac linka ?


z napiprojekt sciagnalem tylk oze nie pasuja w ogole inaczej sie zaczyna
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:19

jedna wielka lipa z tymi napisami ciekawe czy do 17 beda ;/
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:24

Bez napisów też jest zajebiście. Odczucia mam takie, że coś za szybko się fabuła rozwija. Chyba będą ostro kręcić...
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 02/09/2008 22:27

http://quentin.blox.pl/2008/09/Prison-Break-401-402-Scylla-Breaking-and-Entering.html yeeeeeeeeeeee
Posted by: Kretol

Re: Film, TV, seriale [15] - 03/09/2008 10:46

nowe odcinki i napisy \:\)

http://rapidshare.com/files/142014484/prison.break.s04e01.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part1.rar
http://rapidshare.com/files/142014468/prison.break.s04e01.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part2.rar
http://rapidshare.com/files/142014495/prison.break.s04e01.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part3.rar
http://rapidshare.com/files/142014419/prison.break.s04e01.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part4.rar


http://rapidshare.com/files/142014455/prison.break.s04e02.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part1.rar
http://rapidshare.com/files/142014464/prison.break.s04e02.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part2.rar
http://rapidshare.com/files/142014476/prison.break.s04e02.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part3.rar
http://rapidshare.com/files/142014383/prison.break.s04e02.proper.hdtv.xvid-2hd_ntm_.part4.rar

http://rapidshare.com/files/142197933/napisy.prison.rar
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 04/09/2008 05:05

Właśnie na TV Puls skończył sie odcinek Burn Notice, pierwszy sezon.
Jak dla mnie zaskoczenie że ta stacja ma w repertuarze takie seriale ;\)
Posted by: Randall

Re: Film, TV, seriale [15] - 04/09/2008 05:31

Tylko ten tragiczny lektor....skąd oni go wzięli...
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 04/09/2008 05:50

Originally Posted By: Coronach
Właśnie na TV Puls skończył sie odcinek Burn Notice, pierwszy sezon.
Jak dla mnie zaskoczenie że ta stacja ma w repertuarze takie seriale ;\)

Mają też Simpsonów ;\)
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 04/09/2008 06:08

To nie wiedziałem ;\)

Do tej pory Puls prezentował raczej seriale i filmu sprzed 20 lat ;\)

A akurat Burn Notice to jedna z najnowszych produkcji,
a Simpsonów jakoś bardziej lubiłem wiele lat temu ;\) a może już mnie śmieszą inne rzeczy \:D

I wracjąc do postu Randalla, lektorzy na Plusie zabijają ;\) Podobnie jak lektorki na FoxLife
Posted by: pescar

Re: Film, TV, seriale [15] - 04/09/2008 14:37

Mając Simpsonów tak zjebali sprawę. Pewnie sporo osób by tą pozycją przyciągnęli ale wpadli na genialny pomysł dubingowania wszystkich postaci prze inne osoby i teraz wyszła z tego wielka kupa. Zabiło to wszystkie dowcipy, a film zrobił się dla dzieci under12 lat.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 02:33

Obejrzałem dzisiaj Simpsonów z dubbingiem ;\) Jak dla mnie porażka

I trochę klsyki, ponieważ w końcu udało mi się ściągnąć filmik Groundhog Day na DVD
Niby prosta nieskomplikowana komedia, sprzed dziestu lat ale z przyjemnością oglądam ją od czasu do czasu
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 02:41

Dzis
tvp1 20.20 - Rzym odc.1
tvp2 20.10 - GW Mroczne widmo
tvn 20.00 - Szybcy i wsciekli
tvn 22.15 - Matrix
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 05:58

Wlasnie obejrzalem the Disaster Movie



-1/100
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 06:32

Originally Posted By: Master Flamaster
Wlasnie obejrzalem the Disaster Movie



-1/100


wg IMDB to najgorszy film jaki zostal nakrecony \:D ostatnie miejsce wsrod milionow filmow \:D

Seltzer i Frieberg zrobili dobre tylko "Straszne filmy" reszta to tragedia...
Posted by: th0mas

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 06:51

New Dexter
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 06/09/2008 16:24

właśnie chciałem napisać że w sici pojawiły sie preair'y
1 odcinek Dextera (S3)
1 i 2 odcinek Californication (S2)

tylko czasami różnie z jakością bywa ;\)
Posted by: Kenny

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 02:28

Jaki film polecacie na ten weekend w kinach?

Mam do wyboru takie pozycje:

1. Hellboy Złota Armia
2. Elegia
3. Podróż do wnętrza ziemi 3D
4. Mamma Mia
5. Przebudzenie
6. Mroczny rycerz
7. Rec
8. Mumia Grobowiec Cesarza Smoka

Proszę o jakieś sygestie co polecacie na co warto się wybrać a co nie co będzie stratą czasu, za wszelkie komentarze będę wdzieczny

Z góry wielkie dzięki
Posted by: Misza_SB

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 03:11

Originally Posted By: Linc

tvp1 20.20 - Rzym odc.1



Uprasza się o nieoglądanie Rzymu w wersji ocenzurowanej!!! Następnego dnia na TVP 2 dość późno jest wersja POPRAWNA!!!

Poza tym:

Przypominam o miniserialu John Adams. Arcydzieło! Znakomita realizacja, prawdopodobnie bardzo realistyczna historycznie, genialna pod względem scenografii, charakteryzacji (!!!), zdjęć, sugestywna ale nie narzucająca się muzyka, piękna narracja prowadząca widza przez lata życia Johna Adamsa, jego miejsce w historii, dramat człowieka niedocenionego. Świetne, absolutnie świetnie zagrane postacie Adamsa (!), jego małżonki Abigail (!), Jeffersona (!), Waszyngtona, Franklina i wiele innych. Jakże miło ogląda się tak dobrze zrealizowany serial. Takich więcej! 9,5/10.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 03:14

Originally Posted By: Kenny
Proszę o jakieś sygestie co polecacie na co warto się wybrać a co nie co będzie stratą czasu, za wszelkie komentarze będę wdzieczny

Z góry wielkie dzięki


Ja widziałem z tych filmów tylko "The Dark Knight" - na pewno możesz się spokojnie wybrać na ten film. Jest słabszy od "Batman Begins" ale i tak kawał dobrego kina. Widowiskowego, nie aż tak banalnego jak można by się spodziewać i ze świetną kreacją Heatha Ledgera.
Posted by: Master Flamaster

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 03:14

Originally Posted By: Kenny
Jaki film polecacie na ten weekend w kinach?

Mam do wyboru takie pozycje:

1. Hellboy Złota Armia
2. Elegia
3. Podróż do wnętrza ziemi 3D
4. Mamma Mia
5. Przebudzenie
6. Mroczny rycerz
7. Rec
8. Mumia Grobowiec Cesarza Smoka

Proszę o jakieś sygestie co polecacie na co warto się wybrać a co nie co będzie stratą czasu, za wszelkie komentarze będę wdzieczny

Z góry wielkie dzięki


zdecydowanie Mrocny Rycerz, a odradzam Hellboya i Mumie. Na Przebudzenie mozesz isc z laska
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 05:59

oglądał ktoś nowe 90210 ? warto ruszać ?
Posted by: kadus

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 06:02

Originally Posted By: Master Flamaster
Originally Posted By: Kenny
Jaki film polecacie na ten weekend w kinach?

Mam do wyboru takie pozycje:

1. Hellboy Złota Armia
2. Elegia
3. Podróż do wnętrza ziemi 3D
4. Mamma Mia
5. Przebudzenie
6. Mroczny rycerz
7. Rec
8. Mumia Grobowiec Cesarza Smoka

Proszę o jakieś sygestie co polecacie na co warto się wybrać a co nie co będzie stratą czasu, za wszelkie komentarze będę wdzieczny

Z góry wielkie dzięki


zdecydowanie Mrocny Rycerz, a odradzam Hellboya i Mumie. Na Przebudzenie mozesz isc z laska


Rec lub Mroczny Rycerz
Posted by: piana

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 15:11

ruszamy z Dexem:


stad mozna pobrac pierwszy odcinek 3 sezonu!

http://rapidshare.com/files/142976390/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part1.rar
http://rapidshare.com/files/142984200/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part2.rar
http://rapidshare.com/files/142991662/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part3.rar
http://rapidshare.com/files/142999006/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part4.rar
http://rapidshare.com/files/143005879/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part5.rar
http://rapidshare.com/files/143008513/Dexter.S03E01.DVDScr.XviD-NOTYOU.part6.rar


brak hasla
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 17:19

oglądał ktoś może pierwsze odcinki Samurai Girl] lub Sons of Anarchy? W ogóle warte to jest uwagi?
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 07/09/2008 21:57

dziś nowy odcinek Teraz Albo Nigdy
Posted by: Emrod

Re: Film, TV, seriale [15] - 08/09/2008 01:16

2 września ruszył ostatni sezon The Shield, telewizja już nie będzie taka sama \:\)
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 08/09/2008 03:26

Oglądałem dziś nowy odcinek 90210 i muszę stwierdzić iż można to oglądać , kilka podobnych motywów z poprzedniego BH90210 ale żeby nie było spoilerów stwierdzam iż można oglądać dalej to .
Posted by: ice18

Re: Film, TV, seriale [15] - 08/09/2008 04:01

ja polecam dzisiaj na canal+
21:50 Obcy ósmy pasażer "Nostromo": wersja reżyserska
chyba kazdy to juz widzial a jak nie to goraco polecam!!!!!!!
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 03:11

w USA dzis 3 i 4 odc. PB ??
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 03:18

tylko 3
teraz co tydzień będzie po jednym odcinku
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 03:24

Originally Posted By: Piecia
Oglądałem dziś nowy odcinek 90210 i muszę stwierdzić iż można to oglądać , kilka podobnych motywów z poprzedniego BH90210 ale żeby nie było spoilerów stwierdzam iż można oglądać dalej to .


90210? Robią kontynuację tego serialu czy tylko nazwa jest ta sama?
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 03:32

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: Piecia
Oglądałem dziś nowy odcinek 90210 i muszę stwierdzić iż można to oglądać , kilka podobnych motywów z poprzedniego BH90210 ale żeby nie było spoilerów stwierdzam iż można oglądać dalej to .


90210? Robią kontynuację tego serialu czy tylko nazwa jest ta sama?


są nowi aktorzy ale i starzy np. Kelly jest panią pedagog w szkole , Brenda też pojawiła się ... polecam obejrzeć nowy odcinek w USA pierwszy odcinek pobiło podobno rekord oglądalności \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 04:15

Polećcie jakąś komedię romantyczną, najlepiej coś z ostatnich kilku miesięcy \:o ;\)
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 04:21

Ostatnio to oglądałem tylko "Knocked Up" z tych, które są w miarę nowe, ale jeśli chcesz zobaczyć młodego Heatha Ledgera w akcji to polecam "10 Things I Hate About You". \:\)

A absolutny "classic" jeśli chodzi o fajne filmiki typu komedia romantyczna to jest "Some Kind of Wonderful", ale do nowości zdecydowanie nie należy.
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 05:01

Originally Posted By: Szewa
Polećcie jakąś komedię romantyczną, najlepiej coś z ostatnich kilku miesięcy \:o ;\)


-What happens in Vegas
-Definitely Maybe
Posted by: juancarlos

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 05:03

w jakie dni emitowane sa w USA nowe odcinki Californication?
Posted by: yaaho

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 05:16

Originally Posted By: juancarlos
w jakie dni emitowane sa w USA nowe odcinki Californication?


w niedziele
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [15] - 09/09/2008 07:10

Może ktoś podać linka do tego nowego 90210? Chętnie zobaczę.