Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7]

Posted by: Conrad

Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 10/10/2007 07:56

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: arielo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 10/10/2007 21:41

Którą nawigację do Palmtopa ( podkreślam, palmtopa ;\) ) byście polecili. \:\)
Posted by: Maras

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/10/2007 06:24

Witam
Mam pewien problem - zaczynam pisac prace licencjacka . Moj temat to : "Znaczenie edukacji zawodowej w Unii Europejskiej na przykładzie szkół z wojewodztwa lubuskiego" .

Czy ktos moze mi polecic jakas literature ? Autorow ? Tytuly ksiazek ? Cokolwiek ??
Narazie nie mam pojecia jak sie za to zabrac . Kazde wskazowki mile widziane \:\) dzieki i pozdrawiam
Posted by: RaviR

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/10/2007 06:37

Originally Posted By: Conrad


Jeżeli chodzi Ci o polske to polecam AutoMape którą mozna zassac chociazby tutaj http://torrenty.org/torrent/107816

Jezeli europe ja osobiscie uzywam iGo, i zawsze dojechalem do celu. Chociaz tutaj zapewne zburza sie zwolennicy TomToma ;\)

Pozdrawiam
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/10/2007 19:37

wie ktos w jakim programie mozna tworzyc piramide wieku??
Posted by: El Camino

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/10/2007 21:51

Czy ktoś się orientuje jak jeździ warszawska SKM w strefie pozamiejskiej?tzn. czy są jakieś specjalne bilety,bo w tym momencie mam kartę miejską,a będę potrzebował pojeździć trochę do Sulejówka.
Posted by: Muczaczo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 12/10/2007 20:55

Potrzebuje klucz do instalacji NFS Carbon
Posted by: arielo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 12/10/2007 21:53

Originally Posted By: RaviR
Originally Posted By: Conrad


Jeżeli chodzi Ci o polske to polecam AutoMape którą mozna zassac chociazby tutaj http://torrenty.org/torrent/107816

Jezeli europe ja osobiscie uzywam iGo, i zawsze dojechalem do celu. Chociaz tutaj zapewne zburza sie zwolennicy TomToma ;\)

Pozdrawiam

Z tego co się orientuje to Automapy na Palmie nie zainstaluje, a że jest dobra to ja wiem.
Posted by: cafe21

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 13/10/2007 04:26

czy jak gram handicapa NORMAL i jest dogrywka w meczu koszykowki , to wynik liczy sie do konca spotkania , ale przed dogrywka , czy dopiero po dogrywce ?
Posted by: RaJ2005

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 13/10/2007 04:29

Originally Posted By: cafe21
czy jak gram handicapa NORMAL i jest dogrywka w meczu koszykowki , to wynik liczy sie do konca spotkania , ale przed dogrywka , czy dopiero po dogrywce ?
w jakim buku grales?
Posted by: cafe21

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 13/10/2007 04:31

expert
Posted by: Blancorn

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 13/10/2007 23:23

Witam
Mam problem tego typu że kiedy otwieram bazę danych w access'ie, otwiera mi się forumlarz, i kiedy klikam na dowolny przycisk w nim utworzony pojawia mi się komunikat tego typu:

http://blancorn.fm.interia.pl/Error.JPG

Wiecie może dlaczego tak się dzieje i co zrobić by zaczęło to działać poprawnie?

Pozdrawiam


Zapomniałem wspomnieć że na innych komputerach ta baza działa bez problemów.
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 19:43

Potrzebuję szybko wytrzeźwieć. Macie jakieś sposoby?
Posted by: $t$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 20:06

Skąd można ściągnąć microsoft office 2003, bo potrzebuje Power Pointa,

A może da się samego Power pointa ściągnąć?
Posted by: $t$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 20:18

Originally Posted By: $t$
Skąd można ściągnąć microsoft office 2003, bo potrzebuje Power Pointa,

A może da się samego Power pointa ściągnąć?
nieaktualne \:\)
Posted by: gizmo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 20:22

Jedno pytanie do znajacych dobrze angielski: w koncowce tematu pracy licencjackiej mam sformułowanie "na przykładzie KDPW S.A." KDPW pewnie zostaje bez zmian,ale S.A. czyli społka akcyjna tez powinno zostac bez zmian czy po angielsku to bedzie inny skrot?Jak ktos sie orientuje to z gory dzieki.
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 21:38

Originally Posted By: gizmo
Jedno pytanie do znajacych dobrze angielski: w koncowce tematu pracy licencjackiej mam sformułowanie "na przykładzie KDPW S.A." KDPW pewnie zostaje bez zmian,ale S.A. czyli społka akcyjna tez powinno zostac bez zmian czy po angielsku to bedzie inny skrot?Jak ktos sie orientuje to z gory dzieki.


spółka akcyjna ---> public limited company (plc.)

pzdr \:\)
Posted by: codi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 23:02

Moglby mi ktos przetlumaczyc to na angielski? Bo nie jestem pewien.

"Ale miejscem, ktore najbardziej pamietam jest..."
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/10/2007 23:59

ja bym napisal tak
but the place I remember the most is.... ;]
Posted by: $t$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 01:17

ja znowu w potrzebie, czy umie ktoś robić prezentacje w programie Power point, bo ja próbuje i mi sie nic nie udaje, potrzebuje kilku rad i wskazówek na gg, jeśli ktoś ma troszke czasu i jest mi w stanie pomóc to bbardzo prosze o PRIV
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 01:28

Czy widział ktoś w sieci do ściągnięcia Teatr Telewizji pt. "Juliusz Cezar"?

Bardzo dobry spektakl, już kiedyś widziałem, a nie wiem skąd wziąć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Posted by: $port

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 03:03

potrzebuje rpzetlłumaczyc na ang:

na koniec chce powiedziec ze jestem ogromnym spiochem i lubie sie lenic.
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 03:29

Originally Posted By: $port
potrzebuje rpzetlłumaczyc na ang:

na koniec chce powiedziec ze jestem ogromnym spiochem i lubie sie lenic.


English translator ;\) :

"I want to say on the end that I am huge late riser and like each other to be idle."

Nie biorę odpowiedzialności za to tłumaczenie.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 04:15

Zapłaciłem na stacji benzynowej kartą, ale koleś nie chciał mojego podpisu na kwitku. Wsiadłem i odjechałem.
I teraz się zastanawiam czy mogę odzyskać pieniądze wydane na paliwo? Bo teoretycznie za nie nie zapłaciłem (brak podpisu), a praktycznie to ja płaciłem (numery samochodu, wizerunek na kamerze).
Ktoś może mi doradzić czy warto?
Posted by: Stach

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/10/2007 04:35

Ale co warto, bo nie kumam? Dostales paliwo wiec o co chodzi? Pytasz sie czy warto krasc? Sam sobie odpowiedz.
Posted by: Bebok

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 03:43

Mam takie pytanie. Może ktoś miał podobną sytuacje i sie orientuje. Miałem wypadek samochodowy, nie z mojej winy. otrzymłem odszkodowanie z Oc winnego, zwrócili mi też za lawete, teraz gdy naprawie auto musze wykonać dodatkowy przegląd aby odzyskać dowód rejstracyjny. I tu nastepuje moje pytanie. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci mi koszty przeglądu ? Mam prawo sie tego domagać czy przegląd robie na swój koszt?
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 04:45

Moze ktos wie co sie stalo ze strona http://www.peb.pl z dzialem filmy ...czyzby zostal ZBANOWANY ? Ty moze tylko chwilowo nie dziala ?
Posted by: Ezquerro

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 05:02

na tej stronie pod nr 3 hemnes komoda jest taki spot wyborczy.
chciałbym go sciagnac na dysk ale niewiem jak mozna w prosty sposob go skopiowac, pomozecie??
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 05:16

panowie jak zgubilem legitymacje szkolna (uczelnia) to musze to gdzies zglosic?
ktos moze na przyklad wstawic moje zdjecie i jezdzic na Niej MZK
nie chcialbym abym dostal za jakis czas niezaplacone mandaty za jazde bez biletow...

Pozdrawiam
Posted by: Bebok

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 05:40

Zdaje sie że jeśli tego nie zgłosisz na Polcije (legitymacja studencka to w koncu dokument tożsamości) to dziekanat nie wyda ci nowej. Najlepij właśnie zapytaj w dziekanacie
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 06:38

Ktoś by musiał podpisać mandat. Jakbyś dostał zawiadomienie, to myślę, że nie miał byś problemu z wytłumaczeniem się. Przecież to nie twój podpis. Poza tym naklejone zdjęcie nie miałoby pieczątki. Niby można 2zł odcisnąć, ale wtedy wina kanara, że dał się zrobić w chvja. Tak mi się wydaje.
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 06:39

Originally Posted By: Bebok
Mam takie pytanie. Może ktoś miał podobną sytuacje i sie orientuje. Miałem wypadek samochodowy, nie z mojej winy. otrzymłem odszkodowanie z Oc winnego, zwrócili mi też za lawete, teraz gdy naprawie auto musze wykonać dodatkowy przegląd aby odzyskać dowód rejstracyjny. I tu nastepuje moje pytanie. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci mi koszty przeglądu ? Mam prawo sie tego domagać czy przegląd robie na swój koszt?


Powinni... Bo niby dlaczego ty masz płacić za to ze swojej kieszeni?
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 06:49

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: Bebok
Mam takie pytanie. Może ktoś miał podobną sytuacje i sie orientuje. Miałem wypadek samochodowy, nie z mojej winy. otrzymłem odszkodowanie z Oc winnego, zwrócili mi też za lawete, teraz gdy naprawie auto musze wykonać dodatkowy przegląd aby odzyskać dowód rejstracyjny. I tu nastepuje moje pytanie. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci mi koszty przeglądu ? Mam prawo sie tego domagać czy przegląd robie na swój koszt?


Powinni... Bo niby dlaczego ty masz płacić za to ze swojej kieszeni?


weź najpierw zadzwoń do TU i się zapytaj. jak będą robili jakieś problemy, to będziemy myśleli. (chyba) Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego możesz nawet domagać się zwrotu kasy za taksówki, jeżeli nie można jeździć autem, bo jest w serwisie...
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 07:25

Tak jak Stach napisal, o co Ci chodzi? Nie wszedzie sie daje podpis. Ty jakis typowy Polaczek jestes widze, nie ma podpisu to wykorzystac jak sie da :/
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 07:40

Wyluzuj Kylo. Ciekawy byłem jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia. Na rachunku z podpisem daje się podpis.

Jeśli kogoś nie znasz - nie wydawaj opinii (to samo do Stacha, nie chciałem do tego wracać).

Mimo wszystko pozdrawiam Polaczki
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 07:51

Originally Posted By: micha$
Wyluzuj Kylo. Ciekawy byłem jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia. Na rachunku z podpisem daje się podpis.

Jeśli kogoś nie znasz - nie wydawaj opinii (to samo do Stacha, nie chciałem do tego wracać).

Mimo wszystko pozdrawiam Polaczki


Nie no jasne... ale lepiej szukac dziury w calym. Korzystac jak idzie w koncu gdzies musi tkwic blad...
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 17:10

masz leb i chui to kombinuj ;]
wolalbym sam zakombinowac niz jakby ktos mial zakombinowac na mnie wtaki sposob, taka prawda dopoki sie ktos z czyms nie zetknie osobiscie... ;]
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 19:31

Originally Posted By: micha$
Wyluzuj Kylo. Ciekawy byłem jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia. Na rachunku z podpisem daje się podpis.
Jeśli kogoś nie znasz - nie wydawaj opinii (to samo do Stacha, nie chciałem do tego wracać).

Mimo wszystko pozdrawiam Polaczki


Nie zawsze
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 21:19

drfocus - to jakie jest potwierdzenie transakcji, jeżeli nie ma podpisu ani pinu?
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 21:55

micha$ - zastanawiam się i nie wiem, paragon?? potwierdzenie??

Mi głównie chodziło o tym co napisałeś z rachunkami (fakturami) że teraz nie zawsze trzeba podpis. Zobacz chociżby jak teraz wygląda faktura ze Statoil
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 21:59

No właśnie, żeby dostać paragon muszę zgodzić się na przelew (zapłatę z karty). I dokonuję tego albo przez podpis na druczku, albo podaniu pinu. Nie zrobiłem ani tego ani tego. Czyli tak naprawdę bank nie ma pewności, że to była moja dyspozycja.
O to mi chodziło...

Pozdrawiam!
Posted by: Misiek

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 23:26

Interesujesz się ochroną środowiska, chciałbyś przekonać do tego swoją rodzinę. Niestety rodzina nie serfuje śmieci i używa duzą ilość wody. Napisz list do kolegi w Niemczech:

w liście:

- napisz o swoich planach przekonania rodziny do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz dlaczego próbujesz przekonać rodzinę do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz co skłoniło Cię do przekonywania rodziny i jakie próby podjąłeś w tym kierunku.
- zapytaj kolegę, jak jest u nich w domu i jak jego zdaniem, można zmienić zachowanie rodziny.

120-150 słów.

ktoś zdolny? ;\)
Posted by: Morten

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 23:29

A ten kolega mówi po angielsku? \:p
Posted by: remik

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 23:34

na kiedy to masz Misiek?
Posted by: Misiek

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/10/2007 23:54

Na czwartek, po niemiecku.
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 17/10/2007 22:10

Szukam jakiegos zwyklego, prostego programu do nagrywania cd. Mam na chwile obecna DeepBurner ale cos sie zwalilo w nim bo podczas nagrywania wyskakuje mi komunikat ,,Napęd nie jest gotowy '' mimo ze zawsze tak robilem a cd jets w rodku ;). Wiec cos siestalo czego niewiem? jaka pomoc ;\) ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 17/10/2007 23:34

ja uzywam nero tylko i wylacznie \:p a czy to proste... no raczej \:\)


moja kolej! :
podobno jak sie ma konto walutowe w PKO to mozna wysylac kasiorke z zagramanicy na to konto... bodajze przez NATWEST'a, probowal ktos ? jakies trudnosci w tym procesie ?:P

pozdr
Posted by: Tommy Lee

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/10/2007 04:54

Mam pytanie...Gdzie mogę ściągnąć stare gry.. bezpłatnie np. "Age of empires 2" "CM 99/000" ??

dzięki za pomoc
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 05:40

Jak zrobic na GG pionowy opis bo zapomnialem \:\) ?
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 06:06

trzeba miec jakis specjlany program chyba
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 06:46

No własnie...tylko niewiem jaki ;/ kolejny problem.... Mam z neta ze strony inter. ktora podaliscie na poprzedniej stronie program do nagrywania ashampoo_burningstudio i wszytsko fajnie chodzi ale gdy juz ma nagrac to pokazuje ze , niewidzi mi cd, ze w anpedzie niema cd mimo ze jest ona wlozona....o co tu chodzi ;/ ?
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 16:47

Witam.

Potrzebuje napisów do filmu

Ghosts.Of.Cite.Soleil.2006.LIMITED.DVDSCR.XViD

Jeżeli ktoś posiada lub wie gdzie znaleźć to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
Posted by: Adammm

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 17:06

Originally Posted By: Misiek
Interesujesz się ochroną środowiska, chciałbyś przekonać do tego swoją rodzinę. Niestety rodzina nie serfuje śmieci i używa duzą ilość wody. Napisz list do kolegi w Niemczech:

w liście:

- napisz o swoich planach przekonania rodziny do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz dlaczego próbujesz przekonać rodzinę do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz co skłoniło Cię do przekonywania rodziny i jakie próby podjąłeś w tym kierunku.
- zapytaj kolegę, jak jest u nich w domu i jak jego zdaniem, można zmienić zachowanie rodziny.

120-150 słów.

ktoś zdolny? ;\)


juz nieauktualne? szkoda ze tak pozno zagladnalem ;\)
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/10/2007 21:21

Witam..

Od jakiegoś czasu kiedy próbuję wejśc na forum, lub na mecz.pl zamiast własciwej strony pokazuje mi się logo home.pl z komunikatem: Obsługą techniczna tej domeny zajmuje sie home.pl, po czym nastepuje przekierowanie na strone home.pl.
Na początu 'obchodziłem' a to nie wpisując www przed linkiem, a to korzystając z innych przegladarek, ale dzisiaj musiałem juz bardziej sie pogłowić i wejść przez link wyszukany w goglach.

Spotkał sie ktoś z czyms takim? Czym moze to być spowodowane?
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 04:54

Czy mieszkańcy Gdańska polecają jakieś imprezy w poniedziałki? \:\)
Posted by: __Michal__

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 04:58

Originally Posted By: SZULC
Jak zrobic na GG pionowy opis bo zapomnialem \:\) ?
wpisz w googlach pionowy opis gg i bedziesz mial program
Posted by: MATTAT

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 08:50

jaki antyvirus polecacie?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 10:19

AVG
Posted by: zludna

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 10:26

Originally Posted By: Misiek
Interesujesz się ochroną środowiska, chciałbyś przekonać do tego swoją rodzinę. Niestety rodzina nie serfuje śmieci i używa duzą ilość wody. Napisz list do kolegi w Niemczech:

w liście:

- napisz o swoich planach przekonania rodziny do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz dlaczego próbujesz przekonać rodzinę do ochrony środowiska i co chcesz przez to osiągnąć
- napisz co skłoniło Cię do przekonywania rodziny i jakie próby podjąłeś w tym kierunku.
- zapytaj kolegę, jak jest u nich w domu i jak jego zdaniem, można zmienić zachowanie rodziny.

120-150 słów.

ktoś zdolny? ;\)


Następnym razem do 150 słów pisz do mnie prywatną, mi to zajmuje parę minut, a z reguły są takie, że nie trzeba dużo myśleć. Jakbyś miał zadawane te do 250, to różnie z tym może być, ale pisałam tego sporo, także... no ogólnie pisz w razie czego służę pomocą z niemieckiego w miarę możliwości \:\)
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 18:33

Skąd można ściągnąć książke, a później ją przeczytać? Chodzi mi dokładnie o "Inny świat" Gustaw Herling-Grudziński
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/10/2007 20:03

Originally Posted By: SZULC
Szukam jakiegos zwyklego, prostego programu do nagrywania cd. Mam na chwile obecna DeepBurner ale cos sie zwalilo w nim bo podczas nagrywania wyskakuje mi komunikat ,,Napęd nie jest gotowy '' mimo ze zawsze tak robilem a cd jets w rodku ;). Wiec cos siestalo czego niewiem? jaka pomoc ;\) ?



Najlepszy jaki jest:

CDBurnerXP Pro

Darmowy i doskonały. Nigdy sie nie myli. Lekki i niezawodny.
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 02:15

Niedawno otworzyli darmową internetową państwową (chyba) bibliotekę. W Teleexpresie link kiedyś dawali. Może tam jest. Linka niestety nie pamiętam \:\(


PS
Książka naprawdę warta przeczytania. Jedna z lepszych jakie czytałem. Żałowałem jak ją kończyłem.
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 02:22

Zbigniew o to Ci chodziło
http://www.polona.pl/dlibra

?
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 02:27

Nie. Adres był chyba polskim słowem lub dwoma słowami. Wysilam pałę, ale nie mogę sobie przypomnieć.
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 02:31

Wiem! http://www.wolnelektury.pl/

Wygląda na to, że jednak nie ma tu.
Posted by: bkbk

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 08:24

tylko mi nie dzialaja napisy.info ? jakas alternatywa ?
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 20:26

NapiProjekt w google znajdź.
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/10/2007 20:32

potrzebuje liste nazwisk sedziow ktorzy dawali sie przekupywac. posiada ktos albo wie gdzie ja znajde??
Posted by: MATTAT

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 01:17

Jak włączyć na forum tym podpisz pod postem?
Posted by: MATTAT

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 01:17

Jak włączyć na forum tym podpisz pod postem?
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 01:51

Zadanie:

Ile procent góry lodowej występuje na powierzchni wody?
g= 1g/ cm sześcienny :]


Wie ktoś jak to ruszyć?? \:D
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 02:03

Ruszyć? Proszę bardzo \:\)

Gęstość wody - 1000 kg/m3
Gęstość lodu - 917 kg/m3

http://www.daktik.rubikon.pl/Slowniczek/osr_c_prawo_archimedesa.htm
Posted by: Conrad

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 02:05

Originally Posted By: MATTAT
Jak włączyć na forum tym podpisz pod postem?


Nie da się, funkcja jest centralnie wyłączona.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 02:06

A troszkę więcej niż ruszyć?

Np. udzielić wskazówek?
CO zrobić z uzyskaną F, obliczyć stosunek? ;\)

pozdawiam. \:\)
Posted by: $port

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 02:44

posaidam toshibe i oryginalnym ang windowsem xp. komuniktor tlen i podczas pisania wiadomosci w oknie owcy nie wyskakujaja mi polskie znaki tylko jakies inne. tzn ja pisze normalnie ale jak przychodzi od kogos to z dziwnym znakami, co poradzic na to??
Posted by: Tom182

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 04:44

działa Wam gg?
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 04:45

nie
Posted by: moonlight

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 04:46

nie :/
Posted by: Tom182

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 04:52

****** mnie GG
Posted by: $port

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 04:56

tak \:D
Posted by: Gowysp

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 05:00

Originally Posted By: Damianoon
Zadanie:

Ile procent góry lodowej występuje na powierzchni wody?
g= 1g/ cm sześcienny :]


Wie ktoś jak to ruszyć?? \:D

Fw =Fc i tyle ;\)
gęst wody * g * Vz = m*g
gęst wody * g * Vz = gęst lodu * Vc * g
gęst wody * Vz = gęst lodu * Vc
Vz/Vc = gęst lodu/ gęstość wody
(Vc-Vz)/Vc *100% = (1000 - 900)/1000 * 100% = 10%

Gęstość wody - 1000 kg/m3
Gęstość lodu - 900 kg/m3
Vc- objętość całkowita
Vz - obj. częci zanurzonej
Posted by: Gowysp

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 05:12

ostatnia linijka:
(Vc-Vz)/Vc *100% = 1 - (Vz/Vc) *100%= 1 - gęst lodu/ gęstość wody *100%= 1 - 9/10 *100% = 10%
tak ładniej, bo tamto to bez sensu było \:D
Posted by: Mistrzunio80

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 06:29

Zagrałem dzisiaj w Expekcie zakład, że Newcastle strzeli bramkę spoza linii pola karnego. Expekt rozliczył mi ten zakład jako przegrany natomiast na tej stronie http://www.spursmania.org/news.php?readmore=229 pisze, że ostatni gol padł po strzale z 20-metrów. Czy ktoś widział ta bramkę i mógłby potwierdzić wersję ze strony www? :-)
Posted by: Mistrzunio80

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/10/2007 15:34

Okej, sprawa wyjaśniona - Expekt miał rację :-)
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 01:34

Reboot and Select proper Bott device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.


moze mi ktos to przetlumaczyc?

Z gory dzieki...
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 01:46

Zresetuj i wybierz urządzenie, z którego komputer będzie bootował lub włóż oprogramowanie, które ma być bootowane w odpowiednie urządzenie i wciśnij dowolny klawisz.

Nie jest to tłumaczenie, ale sens :]
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 02:19

Originally Posted By: Gowysp
ostatnia linijka:
(Vc-Vz)/Vc *100% = 1 - (Vz/Vc) *100%= 1 - gęst lodu/ gęstość wody *100%= 1 - 9/10 *100% = 10%
tak ładniej, bo tamto to bez sensu było \:D


Dzięki :*
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 03:38

poszukuję jakichś fajnych dzwonków mp3 do telefonu , bo szukałem sam ale jakoś na nic nie mogę się zdecydować ani nic konkretnego znaleźć \:\(
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 03:49

mowisz masz;]

jeden link od kogos tam :
http://infernobox.dyndns.org/julien/Ringtones/
http://infernobox.dyndns.org/julien/Ringtones/more/
http://infernobox.dyndns.org/julien/Ringtones/more2/

i moje home-made ;]

http://www.speedyshare.com/707589782.html

w paczce znajdziesz:

Andain - Beautiful Things (Gabriel & Dresden Remix).mp3
Armand Van Helden - My My My.mp3
Claude Vonstroke - The Whistler (Vandalism Vocal Remix).mp3
Coburn vs Robbie Rivera - Superstar (Coburn Mix).mp3
David Amo & Julio Navas - Electronic Electro.mp3
Dead or Alive - You Spin Me Right Round.mp3
Gnarls Barkley - Crazy [Richard Humpty Vocal Mix].mp3
Johnny Crockett - E For Electro [Singoli House 2007].mp3
Nelly Furtado - Maneater [The Discount Rhinos vs. Gorgeous George.mp3
Run dmc vs Jason Nevins - Its like that.mp3
Run dmc vs Jason Nevins - Its like that [2].mp3
Sunlounger - White Sand.mp3
The Chemical Brothers - The Big Jump.mp3

jakby ktoregos nie bylo daj znac to uploadne ;\) daj znac ktora wybrales \:D
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 04:36

te linki od kogoś tam nie działają u mnie , a Twoja produkcja działa dzięki , postaram się wczuć i może coś dopasuje sobie ;\)
Posted by: bkbk

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 19:29

witam potrzebuje info z jakich bankow sa numery kont zaczynajace sie na "77" oraz "50"
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 19:59

moj nr konta inteligo zaczyna sie od '50......'
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 20:03

77 to chyba Dresdner Bank AG S.A
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/10/2007 21:13

Pierwszwe dwie cyfry to suma kontrolna i nie jest id banku!!
Od trzeciej do szóstej są oznaczeniami banku.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 01:09

Potrzebuję formułę do arkusza kalk.
Mamy trzy kolumny i np. 10 wierszy:
w kol A są losowe liczby z przedziału 2,00 do 2,99
w kol B są jakieś inne liczby (wierszami powiązane z tymi w A)
a w kol C potrzebuję mieć sumę liczb z B dla odpowiednich liczb z A.
Przykład:
w C1 chciałbym mieć sumę liczb z B dla których wartości w A należą do przedziału 2,00 - 2,1.
w C2 sumę dla wartości w A 2,11 - 2,2 itd...

Ktoś może poratować? Bo F1 nic mi nie daje...
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 04:11

Kiedys byl taki temat, o odpowiedziach na pytania na ktore sie odp nie da kojazy ktos?
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 04:15

No właśnie ... np dlaczego piloci kamikadze mieli na głowach kaski ? \:D albo ...

Dlaczego chcąc wyłączyć komputer trzeba nacisnąć start ;\)
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 04:15

To poszukaj go \:p
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 04:17

Dobra ;\) ale jak ?

Wszystkiego dobrego byku
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 04:20

Wyszukiwatrki uzyj, bo ja nzwy ani autora nie kojaze ;\)
Posted by: ice18

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 26/10/2007 15:23

lecz nie przewidział nikt, że się nie dogadamy... krótki morał tej historii... Ze szmaty nie zrobisz damy..
Posted by: Platini

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 28/10/2007 06:40

Panowie potrzebuje materiałow na temat LiD
Ogólnie o ugrupowaniu oraz informacje jak przebiegała kampania wyborcza.
Tylko proszę mnie nie odsylac do google czy wikipedii.

Proszę o informacje jak najszybciej \:\)
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 29/10/2007 05:05

Ma ktoś linka do tego programu co się wpisuje text i potem ten program generuje nam pokemonowe pismo?
Posted by: pycio26

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 29/10/2007 05:19

Ja mam takie pytanko : Jakie papiery trzeba posiadać (jakie szkoły pokończyć) , żeby móc otworzyć jakaś szkółkę piłkarską?

Z góry dzięki \:\)
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 29/10/2007 20:24

do kącika komputerowego malo osob zaglada, wiec skopiuje tutaj:

muszę sobie dokupic karte pamieci, ale nie znam sie na tym i nie wiem jaka wiec prosze o pomoc \:\)
teraz mam cos takiego:
256 MB (PC2700 DDR SDRAM)
pokazal mi to program everest. Czy to jaka karte kupie jest obojetne? Jesli nie to jaka kupic? Cena chyba nie jest az tak wazna (no moze troszke ;\) ), chodzi mi bardziej o wydajnosc, bo to co teraz sie z moim kompem dzieje to tragedia \:D
Posted by: pycio26

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 29/10/2007 22:42

Originally Posted By: pycio26
Ja mam takie pytanko : Jakie papiery trzeba posiadać (jakie szkoły pokończyć) , żeby móc otworzyć jakaś szkółkę piłkarską?

Z góry dzięki \:\)
Już sie doszukałem odpowiedzi \:\)
Posted by: Mr.Eco

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 29/10/2007 22:52

Originally Posted By: pycio26
Originally Posted By: pycio26
Ja mam takie pytanko : Jakie papiery trzeba posiadać (jakie szkoły pokończyć) , żeby móc otworzyć jakaś szkółkę piłkarską?

Z góry dzięki \:\)
Już sie doszukałem odpowiedzi \:\)


możesz sie nia podzielić ?
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 01:07

Kra lodowa ma określone parametry.
Jaki ma maksymalny udźwig?

Najlepiej opracować na wzorach, w ostateczności na liczbach.

Ma ktoś jakieś pomysły? \:p
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 01:11

Kombinuj z siłą wyporu.
Posted by: pycio26

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 01:18

Mr. Eco z tego co wiem to są szkolenia specjalizacyjne (czy jakoś tak się to nazywa) na drugim roku AWF'u (na stronach AWF'ów napewno znajdziesz jakieś informacje na ten temat) oraz kursy (typowo) trenerskie - więcej na :

http://www.pzpn.pl/kursy_trenerskie.php

pozdrawiam,

PS. Jak będziesz wiedział coś więcej to będę wdzięczny za info. \:\)
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 02:00

Originally Posted By: Zbigniew
Kombinuj z siłą wyporu.


Mógłbym prosić jeszcze jakąś wskazówkę, wzór na siłę wyporu znam ale jak to się będzie wiązało z udźwigiem kry? ;\)
Posted by: Gowysp

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 02:35

z tym udźwigiem to chodzi o to ile może udźwignąć? Znaczy ile mięsa można jeszcze maksymalnie załadować żeby sobie jeszcze pływała? Jak tak to chyba o to chodzi:

F= Fw -Fc
F= pc * V * g - pl * V * g
F= V*g(pc -pl)

chyba tyle
pc- gęstość cieczy(wody)
pl - gęstość lodu
Posted by: widget1988

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 03:24

SZukam Linkow DO Prison Breaka 2 i 3 serie. Kolega prosił bym mu ściągnął, najlepiej jak by to byl jakis torrent. Ale linki z Rapida tez moga byc z gory thx;]
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 03:51

panowie jak jest po rusku"

Uciekac (moze bys troszke gorzej)do ukrainy spowrotem stadiony budowac a nie sie w polsce bawic...

Prosze nich mi ktos to przetlumaczy bo jade na zabwe gdzie sa ukraincy;]
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 03:59

Originally Posted By: Gowysp
z tym udźwigiem to chodzi o to ile może udźwignąć? Znaczy ile mięsa można jeszcze maksymalnie załadować żeby sobie jeszcze pływała? Jak tak to chyba o to chodzi:

F= Fw -Fc
F= pc * V * g - pl * V * g
F= V*g(pc -pl)

chyba tyle
pc- gęstość cieczy(wody)
pl - gęstość lodu


Dzięki, zobaczymy co na to mój psorek ;\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 07:18

posiada ktos gdzie konto walutowe ? chodzi mi tylko o takie, z ktorego bede mogl w dowolnej chwili (w placowce rzecz jasna) wyplacic np 150 funtow ;]

zalozylem jakis czas temu niby takie konto w PKO BP ale okazalo sie, ze chcac wyplacic kase musze zamknac rachunek i wyplacic calosc :X

sux

pozdr
Posted by: moonlight

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 07:25

Mam w Multibanku w eurowalucie, bez problemów, korzystam w taki sam sposób jak normalne w PLN-ach.
Posted by: pettersen

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 07:28

Originally Posted By: Gib01
panowie jak jest po rusku"

Uciekac (moze bys troszke gorzej)do ukrainy spowrotem stadiony budowac a nie sie w polsce bawic...

Prosze nich mi ktos to przetlumaczy bo jade na zabwe gdzie sa ukraincy;]


"paszli w ukrainu rabotać stadiony a sie w polszu zabawiacie"

\:p
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 30/10/2007 17:01

moonlight, dzieki ale musze szukac dlaej bo nawet nie mam bankomatu darmowego do wyplaty kasy ;]

ktos inny ma jeszcze konto walutowe ?
Posted by: neosport

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 01:20

Witam,

Polecam konkurs "Wybierz prezent" Warto!!!

http://neosport.pl/go/_files/?file=prezent.htm

no i prosze o pomoc w jego rozpropagowaniu

dziekuje i pozdrawiam

Norbert
http://www.neosport.pl
Szybkie obuwie sportowe.
Kup dziś, załóż jutro!
Posted by: Klakier

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 05:47

gdzie najlepiej założyć konto bo potrzebne mi, żeby także nie było dużych prowizji podczas wypłaty gotówki z bankomatu itp
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 05:51

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1619216&page=9#Post1619216
Posted by: Klakier

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 05:53

dzieki
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 19:00

panowie ile zaplace ze sms-y do Czech?
ale koles ma karte z Niemiec, do pragi pojechal na pare tygodni
kompletnie sie na tym nie znam

dzieki za odpowiedz
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 19:01

dla niektorych moglem sie zle wyrazic

sprostowanie: sle sms-a do Niemca, ktory aktualnie przebywa w Czechach, ale karte ma niemiecka :girn:
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 20:05

Jak masz MoneyBookers, to możesz stamtąd wysłać na cały świat chyba za 60 groszy. Nie pamiętam dokładnie ceny, ale wiem, że można wysłać.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 31/10/2007 21:10

Czy posiada ktoś może taką książkę?

Fizyka
Zbiór zadań dla liceum.
Wydawnictwo WSiP.
Wroński, Kwiatek.


wygląda ona tak:
http://www.allegro.pl/item259645101_fizyka_i_astronomia_zbior_zadan.html

Potrzebuje pewnych scanów (kilka stron) z tej książki, nie zdążę jej zakupić przez internet a w księgarni straszna drożyzna


Pozdrawiam ;\)
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 01/11/2007 21:13

Szukam jakiejś fajnej mp3 żeby ustawić jako dzwonek w tel ... ma ktoś coś ciekawego ?
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 01/11/2007 21:15

Melodyjka z "Na Wspolnej"
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 00:00

Stoin gdzies jakis czas temu(chyba nawet w tym temacie) dawalem linki do strony/stronek

poserczuj \:\)
Posted by: APOLLYON

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 02:26

Panowie!
Czy ktoś korzysta z Aresa pod Vistą?

Ostatnio działał mi bez zarzutu, ale od wczoraj jakby nic...
Jestem połączony, ale ściągać nie mogę \:\(
Posted by: arielo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 02:31

1. Orientuje się ktoś gdzie można kupić nunchaku (tylko nie jakieś kaszany piankowe ;\) )

2. Zna ktoś czeski \:p
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 04:12

Originally Posted By: Stoin
Szukam jakiejś fajnej mp3 żeby ustawić jako dzwonek w tel ... ma ktoś coś ciekawego ?


http://www.free-ringtones.ie/

lub

http://gallery.mobile9.com/c/ringtones/1/
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 04:42

nie moge zalozyc serwera w nhl2008, mam zaistalowany hamachi .... pomocy ;\)
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 07:38

Mam pytanio-prośbę:

Czy [T]-error ma rzeczywiście więcej niż 100 lat?

Pytam wiedząc, że prawdopodobnie dostanę "bana forever" ale muszę wiedzieć by nie zwariować!
Posted by: Pierniczek

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 07:39

A widziałeś kiedyś 100letniego dziadka co ma 10 tys postów?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 16:49

kiiedys te 10k postow musialby nabic \:D
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 17:35

e jezdzi ktos na snowboardzie ?:D
Posted by: vindom

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 17:42

Originally Posted By: Misza_SB
Mam pytanio-prośbę:

Czy [T]-error ma rzeczywiście więcej niż 100 lat?


ma coś powyżej 30
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 19:05

poszukuje nazwy filmy w ktorym denzel washington zagral sparalizowanego policjanta (detektywa) i rozw. zagadki \:\)
bylo np ze psychopata przypila kolesia do rury z para itp \:\)

z gory dziekuje \:\)
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 19:12

"Kolekcjoner kości"

http://www.filmweb.pl/Kolekcjoner+ko%C5%9Bci,1999,opisy,FilmDescriptions,id=849
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 19:33

Originally Posted By: Misza_SB
Mam pytanio-prośbę:

Czy [T]-error ma rzeczywiście więcej niż 100 lat?

Pytam wiedząc, że prawdopodobnie dostanę "bana forever" ale muszę wiedzieć by nie zwariować!




To jest Terror, on ma ponad 200 lat!
Posted by: Fro_Lech

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 19:40

Da Bartek przyklej nominacje oscarowe, conrad jak zwykle bez wyczucia pozamykal , zalozyl nowe tematy w najmniej odpowiednim momencie :).
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 02/11/2007 20:19



dziekuje
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 03/11/2007 02:39

Witam! na dniach kupuje sobie laptopa, wybrałem Hp Pavillon dv6670ew... teraz pytanie, gdzie najlepiej na raty ? na allegro znalazłem Żagiel S.A. wydaje się ciekawe, ale dość długo trwa procedura przyznania kredytu, natomiast w Komputroniku jest jakiś Grenkeleasing ...i to jest w sumie niezła opcja bo kompa kupują za mnie rodzice na firmę ojca... a teraz pytanie: znacie jakieś lepsze miejsca gdzie mogę kupić ten sprzęt na raty lub która z tych dwóch wybrać ?
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 03/11/2007 02:51

gnacik w niedziele i w poniedzialek w media-markt jest sprzedaz komputerow bez vatu, moze znajdziesz ten model to zaoszczedzisz kilka setek PLN ;\) ale nie wiem czy ta oferta obejmuje cala Polske
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 03:50

Mam prosbe do mieszkancow Krakowa... poszukuje dobrych restauracji na obiad lub kolacje dla dwoch osob (wypad z dziewczyna) tak zeby wydac do 150zl za calosc... Szukam w necie,ale mam nadzieje,ze Wy macie jakies swoje sprawdzone miejsca i sie nimi podzielicie, jakas kameralna, romantyczna restauracja mile widziana ;\) Pzdr
P.S Jak mozecie to podajcie adresy stron internetowych od razu.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 03:57

JA tez mam pytanie \:\)

Czy samolotem na trasach krajowych nie da sie latac za pomoca tanich linii lotniczych i trzeba korzystac z LOTu?
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 07:40

Originally Posted By: lupus
JA tez mam pytanie \:\)

Czy samolotem na trasach krajowych nie da sie latac za pomoca tanich linii lotniczych i trzeba korzystac z LOTu?


Jeżeli nie znalazłeś żadnego połączenia w ofertach tanich przewoźników, to pewnie pozostaje tylko LOT \:\)
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 08:11

lupus, nie da rady. do tego ciekawostka. żebym doleciał ze szczecina do krakowa...muszę się przesiąść w warszawie ;D nasza sieć połączeń póki co bidna...
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 10:40

Zrobić to czy nie zrobić? Nie napiszę co (nie mam zamiaru się zabijać, ciąć, czy zadawać sobie jakikolwiek ból; Chodzi o coś zupełnie innego).
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 11:03

Originally Posted By: MaRcIn_7
Mam prosbe do mieszkancow Krakowa... poszukuje dobrych restauracji na obiad lub kolacje dla dwoch osob (wypad z dziewczyna) tak zeby wydac do 150zl za calosc... Szukam w necie,ale mam nadzieje,ze Wy macie jakies swoje sprawdzone miejsca i sie nimi podzielicie, jakas kameralna, romantyczna restauracja mile widziana ;\) Pzdr
P.S Jak mozecie to podajcie adresy stron internetowych od razu.


http://www.cherubino.pl/restauracja_krakow.html

\:\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 13:45

odgdog, zrob ale dobrze sie nad tym zastanow i moim zdaniem sie nie sugeruj ;D
Posted by: $port

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 14:37

problem na tury bukmacherskiej.


jakies kontry ?
Posted by: marek86

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 14:55

Originally Posted By: MaRcIn_7
Mam prosbe do mieszkancow Krakowa... poszukuje dobrych restauracji na obiad lub kolacje dla dwoch osob (wypad z dziewczyna) tak zeby wydac do 150zl za calosc... Szukam w necie,ale mam nadzieje,ze Wy macie jakies swoje sprawdzone miejsca i sie nimi podzielicie, jakas kameralna, romantyczna restauracja mile widziana ;\) Pzdr
P.S Jak mozecie to podajcie adresy stron internetowych od razu.


ja ci polecam to \:\) bardzo fajna knajpa/restauracja \:\)
Posted by: marek86

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 14:55

http://www.ipanema.pl/ haha zapomnialem linku \:D
Posted by: Valverde

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 16:08

Witam!

Od trzech dni mam problemy z netem. Po odpoaleniu chodzi całkiem dobrze, po czym systematycznie wytraca transfer, w rezultacie czego jakakolwiek praca staję sie na maksa wkur... denerwująca hehe \:\)

Wygląda mi to na rasowego trojana. Myslę nad formatem, ale może sprawdzi ktoś loga z hijackthis:


Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 09:03:55, on 2007-11-04
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
C:\Program Files\Ahead\InCD\InCD.exe
C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Software Update\HPWuSchd.exe
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb08.exe
C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe
C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
D:\programy\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
O4 - HKLM\..\Run: [InCD] C:\Program Files\Ahead\InCD\InCD.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Software Update\HPWuSchd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb08.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DeviceDiscovery] C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [Octoshape Streaming Services] "C:\Program Files\Octoshape Streaming Services\KrzyĹ›\OctoshapeClient.exe" -inv:bootrun
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O12 - Plugin for .spop: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll
O15 - Trusted Zone: http://mks.com.pl
O16 - DPF: {029FDBA6-3547-11D7-AA4C-0050BF051A00} (Rawflow ICD Client) - http://212.162.68.228/rainet02/Rawflow.cab
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
O23 - Service: hpdj - HP - C:\DOCUME~1\KRZY~1\USTAWI~1\Temp\hpdj.exe
O23 - Service: Sunbelt Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 19:06

Smigaj z tym logiem na forum http://www.searchengines.pl/
Tam pomoga:)
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 19:09

Originally Posted By: Llama
lupus, nie da rady. do tego ciekawostka. żebym doleciał ze szczecina do krakowa...muszę się przesiąść w warszawie ;D nasza sieć połączeń póki co bidna...


No to jest najlepsze \:D

Ja mam tak samo, jak bym chcial z Katowic do poznania to musze przez wawe
A sprawdzilem sobie ceny, to za bilet zaplace ponad 1k
Pieprzone zdzierstwo krajowego przewoznika, az sie nie dziwie, ze maja taki odplyw klientow
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 19:33

Jest tu ktoś kto ma dobre wtyki na nuta.pl? Zna jakiegoś moda, albo admina
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 20:34

Skipper i zielaczek1986 dzieki
moze macie cos jeszcze ciekawego? im wiecej tym lepiej ;\)
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 04/11/2007 20:51

jeszcze np. Guliwera na Brackiej - http://guliwer.zaprasza.net
czy też Pod Aniołami http://www.podaniolami.pl/

albo Trattoria Soprano (polecana z wielu źródeł choć akurat tam nie jadłem nigdy), http://www.trattoriasoprano.pl/ , tylko ceny trochę wyższe
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 18:32

Mam pytanie odnośnie neti czy jest w jej usłudze zmienne ip tak jak w neo ?
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 19:36

potrzebuje generatora linkow

a w szczegolnosci chodzi mi o to ze wklejam tam adres strony z wrzuta.pl np i mi generuje link poprzez ktory moge poprac dany plik \:\)
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 19:44

Panowie moze ktos sie orientuje jak najtaniej dojechac do Pragi?

z Bydgoszczy chcialbym wyruszyc ze znajomymi, a ze u nich sytuacja fifnasowa nie zaciekawa takze szukam jak najtansza opcje dojazdu

Moze byc meczaca, dosc nie wygodna - chociaz bedzie przygoda

takze prosilbym o jakies wskazowki, moze ktos z Was juz smigal

Chcemy sie wybrac na Tiesto do saskiej Pragi, nocleg mamy w akademiku u znajomego wiec tylko dojazd wazny

dzieki za odpowiedz
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 20:27

Originally Posted By: HAGIi
Panowie moze ktos sie orientuje jak najtaniej dojechac do Pragi?

z Bydgoszczy chcialbym wyruszyc ze znajomymi, a ze u nich sytuacja fifnasowa nie zaciekawa takze szukam jak najtansza opcje dojazdu

Moze byc meczaca, dosc nie wygodna - chociaz bedzie przygoda

takze prosilbym o jakies wskazowki, moze ktos z Was juz smigal

Chcemy sie wybrac na Tiesto do saskiej Pragi, nocleg mamy w akademiku u znajomego wiec tylko dojazd wazny

dzieki za odpowiedz


Autostop?
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 20:35

Originally Posted By: zaberek1987
potrzebuje generatora linkow

a w szczegolnosci chodzi mi o to ze wklejam tam adres strony z wrzuta.pl np i mi generuje link poprzez ktory moge poprac dany plik \:\)

pobrac*


juz mam \:\)
jakby ktos chcial \:\)
http://wgrabber.cuu.pl/start
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 05/11/2007 20:43

dobra sam do tego dotarlem

pkp z bydgoszczy do kudowy - cena kolo 50 zl
z kudowy do nachodu - 2 zl
z nachodu do pragi kolo 20 zl

w obie strony kolo 150 zl - taniocha

to trzeba jechac Tiesto odwiedzic w saskiej Pradze ;\)
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 00:31

poszukuję programy aby ewentualnie zmniejszyć jego wielkość lub pociąć go \:\)
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 00:32

edit: oczywiście chcę film zmniejszyć lub pociąć
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 00:35

Originally Posted By: odgdog
Zrobić to czy nie zrobić? Nie napiszę co (nie mam zamiaru się zabijać, ciąć, czy zadawać sobie jakikolwiek ból; Chodzi o coś zupełnie innego).


Potrzebuję pomocy!

Czy Odgdog zrobił to co zamierzał? Co wyszło?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 00:49

@Piecia
http://www.speedyshare.com/699843582.html
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 01:01

dzięki
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 01:25

Originally Posted By: Misza_SB
Originally Posted By: odgdog
Zrobić to czy nie zrobić? Nie napiszę co (nie mam zamiaru się zabijać, ciąć, czy zadawać sobie jakikolwiek ból; Chodzi o coś zupełnie innego).


Potrzebuję pomocy!

Czy Odgdog zrobił to co zamierzał? Co wyszło?

Nie zrobił wytrzeźwiał i mu się odechciało ;\)
Posted by: Misza_SB

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 02:42

Ufff... \:\) To dobrze.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 05:23

to pochwal sie co chcailes zrobic ;p
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 05:37

Originally Posted By: lelu
to pochwal sie co chcailes zrobic ;p

e-e. zbyt osobiste.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 15:33

Pewnie do bylej chcial isc dzownic etc
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 19:12

Originally Posted By: lupus
Pewnie do bylej chcial isc dzownic etc

nie.
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 19:20

Problem z prostatą ;\)
Posted by: siwy212

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 19:22

Originally Posted By: rcsade
Problem z prostatą ;\)


obciąć ;\)
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 06/11/2007 19:37

Originally Posted By: rcsade
Problem z prostatą ;\)

że niby ja??? nie!!!
Posted by: superges

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 07/11/2007 00:20

Czy macie może informacje na temat tego co to jest ISP i jakie są możliwości wykorzystania przeglądarki www.

Takie żeczy ma przygotować moja dziewczyna na infe i przyznam się że nie znalazłem tych informacji w necie.

Pomożecie?
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 07/11/2007 03:13

http://www.heaventracker.org/browse.php wlacza sie wam ta strona??
Posted by: Mr.Eco

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 07/11/2007 03:20

nie \:\)
Posted by: Radek_89

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 07/11/2007 03:52

Na Olimpiadę z WOSu w literaturze zawarto bardzo "krótką" listę tych, które przydałoby się przestudiować ;\)

Code:
Opracowania i dokumenty

   1. Adamowski J. (red.), Media w państwie współczesnym, Warszawa 2001.
   2. Adamowski J. (red.), Demokracja a nowe środki komunikacji społecznej, Warszawa 2004.
   3. Andrusiewicz A., Polska i jej wschodni sąsiedzi, Rzeszów 2003.
   4. Antoszewski A., Herbut R. (red.), Demokracje zachodnioeuropejskie. Analiza porównawcza, Wrocław 1997.
   5. Antoszewski A., Herbut R. (red.), Demokracje Europy Środkowo-Wschodniej w perspektywie porównawczej, Wrocław 1998.
   6. Antoszewski A., Herbut R. (red.), Partie i systemy partyjne, Kraków 1999.
   7. Antoszewski A., Herbut R. (red.), Partie i systemy partyjne Europy Środkowej, Wrocław 2003.
   8. Antoszewski A., Herbut R. (red.), Leksykon politologii: wraz z aneksem: praca zbiorowa, Wrocław 2003.
   9. Baszkiewicz J., Powszechna historia ustrojów państwowych, Sopot 2001.
  10. Beetham D., Boyle K., Demokracja. Pytania i odpowiedzi, Toruń 1997.
  11. Bieleń S. (red.), Polska - Rosja. Czas przewartościowań, Warszawa 1995.
  12. Bieleń S. (red.), Patrząc na Wschód. Z problematyki polityki wschodniej III RP, Warszawa 1997.
  13. Bińkowski A., Almanach państw świata 2004, Warszawa 2004.
  14. Błuszkowski J., Struktura społeczna, Warszawa 1996.
  15. Bobbio N., Prawica i lewica, Kraków 1996.
  16. Bobbio N., Liberalizm i demokracja, Kraków 1998.
  17. Bobrow D. B., Haliżak E., Zięba R. (red.), Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe u schyłku XX wieku, Warszawa 1997.
  18. Bonusiak W., Polska-Niemcy-Ukraina w Europie, Rzeszów 2003.
  19. Bożek P., Misala J., Puławski M., Międzynarodowe stosunki ekonomiczne, Warszawa 2001.
  20. Chmaj M., Sokół W., (red.), Mała encyklopedia wiedzy politycznej, Toruń 2001.
  21. Cyrson E. (red.), Kompendium wiedzy o gospodarce, Warszawa 1997.
  22. Dahl R. A., Demokracja i jej krytycy, Kraków 1995.
  23. Dahl R. A., O demokracji, Kraków 2000.
  24. Dębski Sł., Polsko-niemiecki tandem w sprawie polityki UE wobec państw Europy Wschodniej, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2004, nr 6 (22).
  25. Doliwa-Klepacki Z. M., Integracja Europejska. Łącznie z uczestnictwem Polski w UE i Konstytucją dla Europy, Białystok 2005.
  26. Donnelly B., Polska, Unia Europejska i Rosja, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2004, nr 6 (22).
  27. Fehler W., Tymanowski J., Międzynarodowe i wewnętrzne aspekty członkostwa Polski w NATO, Toruń 1999.
  28. Filipowicz S. i inni (red.), Historia idei politycznych: wybór tekstów, tom I i II, Warszawa 2002.
  29. Firlit-Fesnak G., Sztur-Jaworska B., Leksykon pojęć socjalnych, Warszawa 1995.
  30. Frieske K., Poławski Z., Zalewski D., Marginalność i procesy marginalizacji, Warszawa 1999.
  31. Geografia Powszechna. Europa Zachodnia. Warszawa 2000.
  32. Gdulewicz E., Kręcisz W., Skrzydło W., Zakrzewski W., Ustroje państw współczesnych, Tom I, Lublin 2002.
  33. Gdulewicz E. (red.), Ustroje państw współczesnych, Tom II, Lublin 2002.
  34. Grabowska M., Szawiel T., Budowanie demokracji. Podziały społeczne, partie polityczne i społeczeństwo obywatelskie w postkomunistycznej Polsce., Warszawa 2001.
  35. Gross T. G., Wyzwania polsko-niemieckiej współpracy regionalnej, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2004, nr 4 (20).
  36. Gryz J., Bezpieczeństwo Polski w zmieniającej się Europie, Toruń 1999.
  37. Haliżak E., Tabor M. (red.), Polska w środowisku międzynarodowym. Problemy współzależności, Warszawa 1993.
  38. Haliżak E., Stosunki międzynarodowe w regionie Azji i Pacyfiku, Warszawa 1999.
  39. Haliżak E., Kuźniar R. (red.), Prawo, instytucje i polityka w procesie globalizacji, Warszawa 2003.
  40. Haliżak E., Kuźniar R., Symonides J. (red.), Globalizacja a stosunki międzynarodowe, Bydgoszcz-Warszawa 2004.
  41. Haliżak E., Lizak W., Łukaszuk L., Śliwka E. (red.), Terroryzm w świecie współczesnym, Warszawa-Pieniężno 2004;
  42. Haliżak E. (red.), Polityka zagraniczna i wewnętrzna państwa w procesie integracji europejskiej, Warszawa-Bydgoszcz 2004.
  43. Haliżak E., Kuźniar R. (red.), Stosunki międzynarodowe. Geneza, struktura, dynamika, Warszawa 2006.
  44. Huntington S., Trzecia fala demokracji, przekł. A. Dziurdziuk, Warszawa 1995.
  45. Jasudowicz T., Polska wobec europejskich standardów praw człowieka, Toruń 2000.
  46. Kaczmarek J., NATO Europa Polska 2000, Wrocław 2000.
  47. Kowalik T., Współczesne systemy ekonomiczne. Powstanie, ewolucja, kryzys, Warszawa 2000.
  48. Królak Z., Polska wobec wyzwań globalizacji i integracji. Uzdrowieńcze jednoczenie Europy, Warszawa 2002.
  49. Krzysztofowicz M. (red.), Polska i Białoruś po rozszerzeniu Unii Europejskiej. ???????? ? ?o????? ????? ????????? ???????????? ?????,Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Warszawa 2005.
  50. Kukułka J., Popiuk-Rysińska I. (red.), Wkład ONZ w rozwój współżycia narodów, Warszawa 1997.
  51. Kukułka J., Historia współczesna stosunków międzynarodowych 1945-2000, Warszawa 2003.
  52. Kuźniar R., Szczepanik K. (red.), Polityka zagraniczna RP 1989-2002, Warszawa 2002.
  53. Kuźniar R., Stosunki międzynarodowe. Geneza, struktura, dynamika, Warszawa 2006.
  54. Malendowski W. (red.), Zbrojne konflikty i spory międzynarodowe u progu XXI wieku. Analiza problemów i studia przypadków, Wrocław 2003.
  55. Malinowska I., Prawa człowieka i ich ochrona, Warszawa 1996.
  56. Manovich L., Język nowych mediów, Warszawa 2006.
  57. Matey-Tyrowicz M., System prawa RP w procesie europeizacji, Warszawa 2002.
  58. Melamed M., Wpływ wojny w Iraku na stosunki polsko-amerykańskie, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2005, nr 2 (24).
  59. Michałowska G. (red.), Mały słownik stosunków międzynarodowych, Warszawa 1997.
  60. Mika C., Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku a członkostwo Polski w Unii Europejskiej, Toruń 1999.
  61. Nadolski M., Z dziejów integracji europejskiej, Warszawa 2004.
  62. Nowak-Far A., Regulacyjne uwarunkowania rosyjsko-polskich stosunków handlowych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2005, nr 2 (24).
  63. Olechnicki K., Załęcki P., Słownik socjologiczny, Toruń 1997.
  64. Olszański L., Dziennikarstwo internetowe, Warszawa 2006.
  65. Parzymies S., Popiuk-Rysińska I. (red.), Polska w organizacjach międzynarodowych, Warszawa 1998, 2002.
  66. Piontek E., Prawo polskie a prawo Unii Europejskiej, Warszawa 2003.
  67. Putnam R. D., Demokracja w działaniu, Kraków 1995.
  68. Scheffel Ch.-B., Problemy i sprzeczności interesów w stosunkach niemiecko-polskich na przełomie stuleci, "Stosunki Międzynarodowe" 2002, nr 3-4.
  69. Symonides J. (red.), Organizacja Narodów Zjednoczonych: bilans i perspektywy, Warszawa 2006.
  70. Szczupaczyński J. (red.), Władza i społeczeństwo, Warszawa 1995.
  71. Szmulik B., Żmigrodzki M. (red.), Wprowadzenie do nauki o państwie i polityce, Lublin 2002.
  72. Tocqueville de A., O demokracji w Ameryce, t. 1 i 2, Kraków 1996.
  73. Ulicka G., Nowe ruchy społeczne. Niepokoje i nadzieje współczesnych społeczeństw, Warszawa 1993.
  74. von Beyme K., Współczesne teorie polityczne, Warszawa 2005, ss. 223-238.
  75. Weidenfeld W., Wessels W., Europa od A do Z. Podręcznik integracji europejskiej, Gliwice 2002.
  76. Wiaderny-Bidzińska K., Polityczna integracja Europy Zachodniej, Toruń 2004.
  77. Wojciechowski S., Nacjonalizm w Europie Środkowo-Wschodniej, Wrocław 1998.
  78. Wojna B., Polska polityka wobec Ameryki Łacińskiej i Karaibów - bilans, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2006, nr 4 (32).
  79. Wojtaszczyk K. A., Współczesne systemy polityczne, Warszawa 1998.
  80. Wojtaszczyk K. A., Kompendium wiedzy o państwie współczesnym, Warszawa 2000.
  81. Wojtaszczyk K. A.., Partie polityczne w państwie demokratycznym, Warszawa 2000.
  82. Wojtaszczyk K.A. (red.), Współczesna Europa, Warszawa 2001.
  83. Wojtaszczyk K.A., Unia Europejska i jej członkowie, Warszawa 2002.
  84. Wojtaszczyk K. A. (red.), Wiedza o społeczeństwie: podręcznik: liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum : kształcenie w zakresie podstawowym, Warszawa 2005.
  85. Wojtaszczyk K. A. (red.), Wiedza o społeczeństwie: podręcznik: liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum : kształcenie w zakresie rozszerzonym, Warszawa 2005.
  86. Wojtaszczyk K.A., Jakubowski W. (red.), Społeczeństwo i polityka. Podstawy nauk politycznych, Warszawa 2007.
  87. Wyciszkiewicz E., Perspektywy rozwoju organizacji GUUAM - polski punkt widzenia, "Polski Przegląd Dyplomatyczny" 2005, nr 4 (26).
  88. Żmigrodzki M, Chmaj M. (red.), Społeczeństwo, państwo, władza, Lublin 1995.
  89. Żyro T., Wstęp do politologii, Warszawa 2004, ss. 25-112.
Czy ktoś ma pomysł skąd można te wszystkie opracowania i dokumenty wziąć? Bo nawet google nie jest w tej kwestii zbyt pomocne ... przynajmniej dla mnie ;\)

Aha, jeszcze jedno: tematem przewodnim olimpiady są międzynarowode stostunki Polski. Czy ktoś zna jakąś ciekawą literaturę, która mówi dość ciekawie, a przy tym mądrze i kształcąco na te tematy - nie musi być koniecznie jedna książka, im więcej, tym lepiej \:\)
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 07/11/2007 04:48

W bibliotece na uniwerku powinny być \:\)
Z tego co widzę to większość. Temat przewodni podobnie.
Posted by: -Adrian-

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 08/11/2007 02:11

Witam:)
Mam teoretycznie proste pytanie:)
Otóż licencjat bez obrony (z absolutorium) daje mi jakie wykształcenie?
- średnie czy wyższe niepełne? bo nie wiem co w papierach pisać \:D
Posted by: -Adrian-

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 08/11/2007 17:55

Originally Posted By: -Adrian-
Witam:)
Mam teoretycznie proste pytanie:)
Otóż licencjat bez obrony (z absolutorium) daje mi jakie wykształcenie?
- średnie czy wyższe niepełne? bo nie wiem co w papierach pisać \:D


Odpowiem sobie sam, informowałem sie w sekretariacie szkoły:) Otóż mam wyższe niepełne \:D
Pozdrawiam:)
Posted by: moonlight

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 08/11/2007 21:05

Originally Posted By: -Adrian-
Originally Posted By: -Adrian-
Witam:)
Mam teoretycznie proste pytanie:)
Otóż licencjat bez obrony (z absolutorium) daje mi jakie wykształcenie?
- średnie czy wyższe niepełne? bo nie wiem co w papierach pisać \:D


Odpowiem sobie sam, informowałem sie w sekretariacie szkoły:) Otóż mam wyższe niepełne \:D
Pozdrawiam:)


Obawiam się że mogli Cię wprowadzić w błąd. Weszła jakaś ustawa, która reguluje , że nie ma już takiego czegoś jak średnie, wyższe niepełne. Jeżeli nie obroniłeś się to masz po prostu średnie.
Jeżeli ktoś ma dobre info to też jestem ciekaw. Mój brat nie ma matury i każą mu zawsze w papierach urzędowych pisać podstawowe a nie średnie niepełne....
Posted by: ice18

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 08/11/2007 22:18

potrzebuje programu gdzie zapamieta mi to co przez dzien pisalem na klawiaturze........ ? gdzies kiedys taki widzialem......
HELP !
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:13

Mam takie pytanko,

Ktoś kiedyś pisał o takiej chorobie (żołądka, przełyku) co nie powinno się jeść ostrych rzeczy i pić i palic?? Coś tam było chyba z nadkwasotą.
Jak się ona nazywała??
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:16

nie wiem kto co kiedys pisal ale jesli chodzi o zoladek to moga to byc wrzody
Posted by: AdrBet

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:17

Originally Posted By: ice18
potrzebuje programu gdzie zapamieta mi to co przez dzien pisalem na klawiaturze........ ? gdzies kiedys taki widzialem......
HELP !


wpisz w google keylogger
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:18

Originally Posted By: tomsport
nie wiem kto co kiedys pisal ale jesli chodzi o zoladek to moga to byc wrzody


No własnie pamiętam, że ktoś pisał, ale nie pamiętam gdzie i kiedy. A ta choroba może własnie doprowadzić do wrzodów \:\(
Posted by: Morten

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:27

Tutaj pisał o tym Samarytanin:

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1719999&page=1&fpart=8

Dał link do choroby, która nazywa się Refluks żołądkowo-przełykowy..
Posted by: __Michal__

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:39

Od paru lat mam cos takiego, ze czuje ciagle odroch wymiotny. Czesto musze miec cukierka w buzi albo cos podobnego. Czasami pojawia sie zgaga. Czy omeprazol jest na recepte?
Posted by: __Michal__

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:40

Originally Posted By: __Michal__
Od paru lat mam cos takiego, ze czuje ciagle odroch wymiotny. Czesto musze miec cukierka w buzi albo cos podobnego. Czasami pojawia sie zgaga. Czy omeprazol jest na recepte?
Wie ktos co to mzoe byc? np. gdy rano wstaje to ciezko umyc mi zeby, gdy wkladam szczoteczke do jamy ustnej to juz czuje ten odruch.. \:o Gdy wstane rano(niewyspany) czesto podczas stresu mam biegunke...
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 09/11/2007 22:42

O tym właśnie mówiłem, dzięki Morten
Posted by: cromag

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 10/11/2007 01:33

Poszukuje szyby przedniej do Hondy Accord '98
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 10/11/2007 23:19

Z jakiej strony najlepiej wysylac smsy na angieskie komorki ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 00:12

jesli masz telefon w orange to mozesz zalozyc konto na orange.pl i co miecha masz 30smsow ktore wyslane pokazuja sie w telefonie tak jakbys klepnal z telefonu normalnie (wyjatkiem, jest siec orange bo jesli napiszesz na orange to nadawca sa liczby ;])

jesli napiszesz smsa na powiedzmy 480znakow(czyli 3) to i tak sciaga jednego ;]

pozdr
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 00:41

Mam telefon w O2.
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 01:36

Prosze o pomoc jak sie tutaj zarejestrowac na rapidshare.com


Nie wiem co tu wpisac:

First Name: OK
Last Name: OK
Credit Card Number: OK

Billing Address Line 1: ???
Billing Address Line 2: ???


Postal Code: OK
City: OK
Home Telephone: OK
Email:OK
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 01:42

Billing address - adres na jaki jest zarejestrowana karta kredytowa
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 02:31

Dzieki poszlo a jak teraz sciagac ?!
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 02:36

Originally Posted By: ComeWithMe
Dzieki poszlo a jak teraz sciagac ?!


http://shp.net.pl/modules.php?name=RapidShare
Posted by: widget1988

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 21:06

Ktos kupywał w mediamarkcie cod4? jak tak to jaka jest Cena z gory thx
Posted by: crova

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 21:28

Przedsiebiorstwo z branży obuwniczej zdecydowało się na produkcje nowej linii damksiego obuwai ze skóry ekologicznej, charakteryzującego sie wysoką jakością, które miało być bardzo konkurencyjne cenowo. Miały być to buty tanie, ale nie "jednorazowe" a dokladoscią wyonania, kolorystyką i wzornictwem dorównywać najlepszym markom. Taka strategia działania wymagała jednak "zaciskania pasa" przez firmę, dużych cięc w wydatkach i bardzo dokladnej analizy kosztów. Chęc utrzymania niskiej ceny spowodowała, ze ograniczono do minimum wydatki na promocję. Informacje przekazywano głównie do posrednikow handlowych, ktorzy zacheceni treminem płatnosci, wprowadzili obuwie do swoich sklepow. Odbiorcami obuwia miały być kobiety ceniące sobie estetyczny wygląd. Okazało sie jednak, ze mimo niskiej ceny kobiety nie kupują produktu, a jęzeli przejawiają zainteresowanie to nie przeklada sie ono na zakup. Wynika to z odczuwalnych przez nie wątpliwosci, co do jakosci butów. Z obway przed ukrytą wadą i ryzykiem kupienia bubla, rezygnowały z zakupu na korzysc bardziej znancyh marek. Mimo niskiej ceny sprzedaz była niewystarczająca. Zacząd firmy postanowił zweryfikować przyjętą strategie.

A. Zaproponuj kryteria, wg których firma moze dokonać odmiennego okreslenia rynku docelowego (jezeli uwazasz to za konieczne)
B Scharekteryzuj narzędia marketingu-mix wykorzystywane dotychczas przez firme.
C Zaproponuj mozliwe do wykorzystania przez firme koncepcje działan marketingowych
D Zaproponuj nowy zestaw narzędzi marketingu-mix pasujący do nowej koncepcji.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu ;\)
Posted by: Feel-Tsu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 23:39

mam numer konta goscia, ale nie znam banku w jakim ma on to konto, a potrzebuje tych danych do przekazu pienieznego
czy mozna sie jakos tego dowiedziec, bez kontaktu z nim?
moze po numerze identyfikacyjny rachunku rozliczeniowego jednostki organizacyjnej banku czy tam cos?

w tym numerze jest XX 1090 2011 00000 i na koncu 12 cyfr ale interesuje mnie czy to wystarczy?
podajcie i pomozcie
Posted by: yaaho

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 11/11/2007 23:52

Originally Posted By: Feel-Tsu
mam numer konta goscia, ale nie znam banku w jakim ma on to konto, a potrzebuje tych danych do przekazu pienieznego
czy mozna sie jakos tego dowiedziec, bez kontaktu z nim?
moze po numerze identyfikacyjny rachunku rozliczeniowego jednostki organizacyjnej banku czy tam cos?

w tym numerze jest XX 1090 2011 00000 i na koncu 12 cyfr ale interesuje mnie czy to wystarczy?
podajcie i pomozcie


BZ WBK S.A \:\)

po cyfrach od 3 do 10 mozna poznac
Posted by: cafe21

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 12/11/2007 01:51

witam
troche pytan od laika ktory dopiero wchodzi w swiat bukmacherki
pomozcie please :

1)czy mozna przelewac kase z konta bankowego kolegi na moje konto do buka na moje dane (czy buk widzi od kogo jest przelew ?)
2) na czym polega gra na betfair -czy tam wystawiam swoj kurs i czekam az go ktos zagra , czy moge zagrac cos na gotowca , czy kursy sa porownywalne z kursami u innych bukow i czy b-fair bierze podatek od wygranej ?
3) czy sa jakies naziemne buki zagraniczne ktore nie biora podatku od wygranej ?
4)jakie nawieksze kwoty na gre przyjma od nas nasze naziemne buki np. na krs od 1.85-2.0
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 07:39

http://youtube.com/watch?v=6ij9RrNNYAg

Czy da rade zgrać jakoś samą muzyke z youtube'a? Dobry numer, a zrobiony przez kumpli Berto i nie ma opcji go gdzieś ściągnąć \:p
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 07:55

Originally Posted By: PioKing
http://youtube.com/watch?v=6ij9RrNNYAg

Czy da rade zgrać jakoś samą muzyke z youtube'a? Dobry numer, a zrobiony przez kumpli Berto i nie ma opcji go gdzieś ściągnąć \:p


http://vixy.net/

działaj \:\)
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 15:58

Zima \:o

Dziś zmieniam opony na zimówki i teraz pytanie do znawców tematu ...

Auto ma napęd na przednią oś ... założyć zimówki na przód czy na tył (bo mam tylko 2 \:p )
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 16:10

Originally Posted By: cafe21
witam
troche pytan od laika ktory dopiero wchodzi w swiat bukmacherki
pomozcie please :

1)czy mozna przelewac kase z konta bankowego kolegi na moje konto do buka na moje dane (czy buk widzi od kogo jest przelew ?)
2) na czym polega gra na betfair -czy tam wystawiam swoj kurs i czekam az go ktos zagra , czy moge zagrac cos na gotowca , czy kursy sa porownywalne z kursami u innych bukow i czy b-fair bierze podatek od wygranej ?
3) czy sa jakies naziemne buki zagraniczne ktore nie biora podatku od wygranej ?
4)jakie nawieksze kwoty na gre przyjma od nas nasze naziemne buki np. na krs od 1.85-2.0


1. Nie można
2. Możesz sam wystawiać kursy, możesz również grać sam. Betfair pobiera prowizję 5% (wraz ze zwiększającą się ilością punktów betfair ta prowizja spada.) Kursy generalnie wyższe niż u innych buków, chociaż nie zawsze jest to regułą.
3. W Polsce nie \:\)
4. Czasami przyjmą Ci kwoty nawet do kilku tysięcy ale to zależy \:\)
Posted by: jackm

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 16:43

Wie ktos skąd mozna sciagnac brami wybrane do konkursu na najladniejsza w Premier League w pażdzierniku?
Posted by: Kattowitz

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 16:44

prosze o glosy dla dzieciakow

http://www.warto.eu/stowa...i_mlodziezy.php
Posted by: Kattowitz

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 16:44

http://www.warto.eu/stowarzyszenie_pomocy_dzieciom_i_mlodziezy.php
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 16:47

Stoin

wielkie dzięki \:\)
Posted by: gobel

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 17:01

Originally Posted By: Stoin
Zima \:o

Dziś zmieniam opony na zimówki i teraz pytanie do znawców tematu ...

Auto ma napęd na przednią oś ... założyć zimówki na przód czy na tył (bo mam tylko 2 \:p )


Ja bym na przod zalozyl \:\) albo dokupil 2 i nie byloby problemu \:p
Posted by: Akhu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 17:53

Originally Posted By: gobel
Originally Posted By: Stoin
Zima \:o

Dziś zmieniam opony na zimówki i teraz pytanie do znawców tematu ...

Auto ma napęd na przednią oś ... założyć zimówki na przód czy na tył (bo mam tylko 2 \:p )


Ja bym na przod zalozyl \:\) albo dokupil 2 i nie byloby problemu \:p

Lepsze opony zakładamy zawsze na tył. Na to nie ma wpływu ani rodzaj napędu ani umieszczenie silnika(tak mówią eksperci)
Najlepiej jednak gdybyś dokupił te 2 opony.
Posted by: drfocus

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 18:53

Akhu jesteś pewien?? Bo z tego co wiem to bardziej zużywają się przednie opony przy napędzie na przód, zarówno przy ruszaniu jak i hamowaniu. To samo dotyczy hamulców ważniejsze są przednie \:\)
Posted by: Biszop

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 18:59

Originally Posted By: Akhu
Originally Posted By: gobel
Originally Posted By: Stoin
Zima \:o

Dziś zmieniam opony na zimówki i teraz pytanie do znawców tematu ...

Auto ma napęd na przednią oś ... założyć zimówki na przód czy na tył (bo mam tylko 2 \:p )


Ja bym na przod zalozyl \:\) albo dokupil 2 i nie byloby problemu \:p

Lepsze opony zakładamy zawsze na tył. Na to nie ma wpływu ani rodzaj napędu ani umieszczenie silnika(tak mówią eksperci)
Najlepiej jednak gdybyś dokupił te 2 opony.


Lepiej zmien fachowcow;-)
Na przod, oczywista oczywistosc.
Uklad hamulcowy zawsze pracuje w ten sposob ze najpierw hamuje przednia oś dopiero przy mocniejszym hamowaniu tylna.
Zreszta ruszajac, ruszaja przednie kola i to one musza zlapac przyczepnosc.
Ostatnia linijka i tak najwazniejsza, jak kupisz te dwie sztuki nawet uzywane to beda lepsze niz nowe letnie.
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 14/11/2007 20:07

Więc zakłądam na przód

Dzięki Biszop \:\)
Posted by: Fro_Lech

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 04:07

Wcięło mi właśnie zakładki w Mozilli. Mam oczywiście kopie zapasową, ale kilka nowych nie zdążyłem zapisać. Pamiętam że chyba da się jakoś je odzyskać, pytanie w jaki sposób ? :).
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 04:14

btw po konwertacji z youtube mp3 jest bardzo ciche. Jest opcja zeby zrobic to glosniej? \:p
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 04:15

tzn zeby zwiekszyc glosnosc pliku, nie wydaje mi sie to realne, ale pytam \:\)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 04:47

Rozumiem, że chodzi o konwesję ;\) i masz plik mp3, tak?
Jest taki program pt. MP3Gain, nim możesz takie rzeczy robić. Z tym, że dźwięk trochę traci na jakości, ja usłyszałem różnicę dopiero gdy się przesiadłem na linuksa.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:11

Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: Akhu
Originally Posted By: gobel
Originally Posted By: Stoin
Zima \:o

Dziś zmieniam opony na zimówki i teraz pytanie do znawców tematu ...

Auto ma napęd na przednią oś ... założyć zimówki na przód czy na tył (bo mam tylko 2 \:p )


Ja bym na przod zalozyl \:\) albo dokupil 2 i nie byloby problemu \:p

Lepsze opony zakładamy zawsze na tył. Na to nie ma wpływu ani rodzaj napędu ani umieszczenie silnika(tak mówią eksperci)
Najlepiej jednak gdybyś dokupił te 2 opony.


Lepiej zmien fachowcow;-)
Na przod, oczywista oczywistosc.
Uklad hamulcowy zawsze pracuje w ten sposob ze najpierw hamuje przednia oś dopiero przy mocniejszym hamowaniu tylna.
Zreszta ruszajac, ruszaja przednie kola i to one musza zlapac przyczepnosc.
Ostatnia linijka i tak najwazniejsza, jak kupisz te dwie sztuki nawet uzywane to beda lepsze niz nowe letnie.


Błąd!

Według badań testów bezpieczeństwach... (ostatnich), powinieneś założyć na tył jeśli masz napęd na przód, też byłem zdziwiony ;\)
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:11

* bez badań.
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:30

Mam kolejny problem \:D

Starsza wcisnela u siebie w komórce coś i nie może wysylac sms-ów \:D

Przy wysylaniu pokazuje sie zawsze komunikat - wysylanie wiadomosci nie powiodlo sie, dzwonic mozna normalnie :|

telefon to nokia 6103, help \:\)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:45

moze zmienila 'service centre' nie wiem jak to jest po PL ale u mnie w k800i jest takie cos w opcjach smsow ;]

w orange jest odajze 501200777
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:49

Dodam, że przeleciałem wszystkie możliwe ustawienia i jestem w kropce :|

jest takie coś jak numer centrali, faktycznie telefon w orange i jest 510147673
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:51

ten nr centrali, nie telefonu ;\)
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 05:57

dobra zmienilem nr centrali i działa

Lelu
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 07:57

ktos kiedys (jakis tydzien temu) wklejal na forum tapete ze swojego pulpitu, byla cala czarna a po prawej stronie byla twarz kobiety z widocznym jednym blekitnym okiem, nie moge znalesc tematu w ktorym to bylo pomozcie
Posted by: $t$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 16:30

WItam , teraz ja mam potrzebe ;\)

Jest obecny na forum ktoś kto wie jak napisać felieton?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 17:51

Dziabor nie dam reki uciac ale wertuj aktualny temat Slicznotki i temat poprzedni ;]
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 18:10

Originally Posted By: Dziabor
ktos kiedys (jakis tydzien temu) wklejal na forum tapete ze swojego pulpitu, byla cala czarna a po prawej stronie byla twarz kobiety z widocznym jednym blekitnym okiem, nie moge znalesc tematu w ktorym to bylo pomozcie


http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1698346&page=1&fpart=11
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 15/11/2007 20:02

Kameleon i lelu
Posted by: chris

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 16/11/2007 02:06

Potrzebuję jakiś materiałów (może ktoś coś pisał na podobny temat) na temat: "Strategia zarządzania zadłużeniem sektora finansów publicznych w latach 2007-2009".

Z góry dzięki za pomoc.
Posted by: michal_tbg

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 17/11/2007 00:44

Jako ze wiekszosc z Was to studenci, to i moze bedziecie mogli pomoc...

Jest tu ktos studiujacy Handel Zagraniczny ?!? potrzebuje materialow, do dosyc obszernej pracy pod tytulem: "Transport i spedycja towarow w obrocie miedzynarodowym"

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.
Posted by: HoMiK155

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 17/11/2007 06:17

Może ktoś podac link do programu przez który można sciągać filmy z youtube? Pamiętam że był kiedyś taki temat, ale zaginął w czeluściach to i owo..
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 17/11/2007 19:44

nie wiedziałem gdzie to wrzucić:

http://www.nano.open.pl/nano/index.jsp?place=Menu3&news_cat_id=377&layout=3

to jest link do Open Finance, jest ciekawa promocja inwestujesz w fundusze i odbierasz iPod Touch \:\) ..nie powiem, bardzo mnie to zainteresowało, tylko o co dokładnie tam chodzi, poza tym, ze wpłacę jakaś kasę na fundusz coś jeszcze będę musiał robić, czy to mi sie opłaci no i ile będę musiał wpłacić, ktoś zna odpowiedzi na te pytania ? ...czy po prostu lepiej kupić iPoda w sklepie ? \:\)
Posted by: wojkrk

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 00:32


kto pamieta jak te gady sie nazywaja?
z gory dzieki
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 01:15

Hasacz.
Posted by: antyfutbol

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 03:16

Potrzebuje zestawienia ile kombinacji wchodzi jesli np w systemie 3z7 weszlo 5 . I tak w kazdym systemie. Jest moze to w sieci albo jaki ogolny wzor ?
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 03:26

Przyspieszacz.
Posted by: antyfutbol

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 03:28

A co z "wiekszymi" systemami np 5z12 ?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 08:48

Otwórz sobie Excela, w bylejakiej komórce wpisz:
=KOMBINACJE(n;k)
pod n podstaw większą liczbę, pod k - mniejszą i gotowe.
Jeżeli masz 3z7 a weszło 5 to tak naprawdę masz 3z5, więc pod n podstawiasz 5, pod k podstawiasz 3 i masz wynik.

Jeżeli nie masz Excela, wchodzisz sobie na stronę np. GB, klikasz dowolne 5 typów i poniżej masz listę kombinacji np.: "WszystkoZakład akumulowany (3 poz.)s - 10 zakłads @"
Posted by: rybek

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 19:05

masz podane:
- funkcję siły roboczej LF=4Wn - 3
- funkcja podaży pracy AJ = 5Wn - 15
- funkcję popytu na pracę LD= -4Wb + 40
- podatek = 20%
- Wn - płaca netto
- Wb - płaca brutto
- obliczyć wielkość zatrudnienia w punkcie równowagi
- obliczyć płacę równowagi (netto i brutto)
- obliczy wielkość bezrobocia przymusowego i dobrowolnego

Wszystko to na podstawie wykresu 27.3 z ksiażki Begga (str.218)

http://www.pwsip.edu.pl/lab/files/RCiborowski/6_rynek_pracy.pdf tutaj umieściłem ten wykres czyli MODEL RYNKU PRACY

Jeśli ktoś wiedziałby jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny:]
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 22:17

Witam!

Mam pytanie (sorry za stopien jego "oczywistosci" ;\) ale zielony w tym jestem):

jak mozna zmienic format zdjecia z np: bmp na jpg?

Tudziez ogolnie - z jednej strony w druga \:\)

Bede wdzieczny za opdowiedz.
Posted by: Zbigniew

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 22:19

Wchodzisz do Painta, otwierasz zdjęcie, dajesz Zapisz jako... i tam wybierasz format na jaki chcesz zmienić.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 22:26

kompresja z jpg do bmp chyba nie ma sensu ale nie dam reki uciac ;]

ew w Acdsee (edit-> format convert)
Posted by: Mindman

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 18/11/2007 23:12



lelu i Zbigniew --> dzieki

Laik ze mnie jakich malo \:p
Posted by: $t$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 00:35

Jest na sali jakiś polonista bądź osoba zajmująca się pisaniem tekstów?

Potrzebuje kilku porad \:\(


Kontakt> PRIV/PW/PM ;\)
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 02:06

Potrzebuję pomocy dotyczącej w jakim serialu gra ta dziewczyna oczywiście tytuł


\:\)
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 02:53

Heroes \:\)
Posted by: Gowysp

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 02:53

heroes
Posted by: Piecia

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 03:29

dzięki
Posted by: Radek_89

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 06:28

Potrzebuję płyt Jacka Kaczmarskiego - jest ktoś w posiadaniu linku albo czegoś w tym rodzaju? :> Z góry dzięki \:\)
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 06:35

Originally Posted By: Radek_89
Potrzebuję płyt Jacka Kaczmarskiego - jest ktoś w posiadaniu linku albo czegoś w tym rodzaju? :> Z góry dzięki \:\)


http://peb.pl/inne-utwory/178697-rapidshare-jacek-kaczmarski.html

Proszę \:\)
Posted by: Radek_89

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 06:41

Danke schon
Posted by: pawcio1

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 06:43

Mam problem z laptopem Toshiba...kupilem kamerke firmy TRUST...wlzylem sobie plytke ze sterownikami i po zainstalowaniu zrobilo bum...moj laptop nie ma juz CD....po prostu nie widzi go , tak jak by go wogole nie bylo oczywiscie po wlozeniu jakiejkolwiek plytki jest martwa cisza....spojrzalem na instrukcje kamerki i okazalo sie ze nie jest przystosowana do WISTY....przywrocenie systemu nic niestety nie dalo....ma ktos jakiegos pomysla ??...uprzedzam ze jestem laik komputerowy i moja wiedza ogranicza sie do tego ze wiem kiedy komp jest wlaczony a kiedy wylaczony...zartuje...ale tak naprawde jestem slaby w te klocki...procze o pomoc
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 06:45

Originally Posted By: Radek_89
Danke schon


Tylko nie po niemiecku :P, właśnie "wkuwam" 100 reakcji językowych typu: "jesteś w toalecie, nie wiesz gdzie jest wyjście, zapytaj spotkanej osoby \:D "


Nie ma za co.
Posted by: Spartan

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 19/11/2007 16:21

Witam,

Ma ktos chwilke czasu i moglby rozpykac te zadanka z matematyki ?
Zwracam sie o pomoc bo ja sam juz NIC nie pamietam z tego.
A zadanka sa od pewnej mojej przyjaciolki, jak jej pomoge to zalapie malego PLUSIKA +... wiec pomozcie ;-)
klasa: 1 technikum
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 00:47

Panowie taka sprawa. Miałem kome i kontakty na niej, teraz zamowilem nowa i przelozylem karte i kontaktów nie mam. Czyli nie zostaly na karcie tylko w poprzednim telefonie smiem twierdzic. Co mam zrobic by je jakos przeniesc wszystkie, czy po prostu sie nie da i dupa blada?
Posted by: odgdog

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 00:56

Originally Posted By: shane
Panowie taka sprawa. Miałem kome i kontakty na niej, teraz zamowilem nowa i przelozylem karte i kontaktów nie mam. Czyli nie zostaly na karcie tylko w poprzednim telefonie smiem twierdzic. Co mam zrobic by je jakos przeniesc wszystkie, czy po prostu sie nie da i dupa blada?

Poszukaj w starym telefonie opcji "kopiuj na kartę sim" lub coś takiego.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 01:00

wrzuc karte do starego koma powinna byc opcja kopiowania wpisow na karte sim ;]
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 01:46

Originally Posted By: Spartan
Witam,

Ma ktos chwilke czasu i moglby rozpykac te zadanka z matematyki ?
Zwracam sie o pomoc bo ja sam juz NIC nie pamietam z tego.
A zadanka sa od pewnej mojej przyjaciolki, jak jej pomoge to zalapie malego PLUSIKA +... wiec pomozcie ;-)
klasa: 1 technikum



Spróbuję w miarę czytelnie:
1) 5 do -2'ej i jeszcze do 4'ej to jest to samo co 5 do -8'ej więc się skraca. 1/25 do -2'ej zamieniasz na 1/25 do 2 i ląduje Ci to w liczniku czyli masz (125)^3 * (1/25)^2 * (1/5)^2. Zamieniasz 125 do 3'ej na (1/25 * 1/5) do -2'ej, rozdzielasz i masz: (1/25)^-3 * (1/25)^2 * (1/5)^-3 * (1/5)^2 [przemienność mnożenia], redukujesz i wychodzi: (1/25)^-1 * (1/5)^-1 czyli 25 * 5 = 125.

2) Zamieniamy minownik: pierw z 1/3 to 3 do potęgi -1/2 a pierw 4 st z 9 to 3 do potęgi 2/4. Mamy takie same podstawy, dodajemy wykładniki: -1/2 + 1/2 = 0 czyli 3 do 0'ej jest równe 1. W liczniku wszystko sprowadzamy do podstawy 3 czyli mamy: 3 do 1/3'ej razy 3 do -3'ej razy 3 do 2'ej. Sumujemy wykładniki i mamy: 1/3 - 3 + 2 = -2/3 czyli 3 do -2/3 = 1/3 do kwadratu i wszystko pod pierwiastkiem 3 stopnia.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 01:53

3) Pierwiastki 7 zamieniasz tak jak w 2) otrzymujesz 7 do potęgi 9/10 i jest to większe niż 7 do potęgi 1/5

4) To samo co w 3) i masz z lewej strony: 5 do potęgi 18/100 i jest to mniejsze niż 5 do potęgi 1/3
Posted by: Biszop

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 02:17

!Witam
Pamietam ze byla na forum osoba ktora rysowala portrety, pamieta ktos moze ktoz to taki i czy jeszcze bywa?

Swita mi cos ze byl to gnacik, jednak pamiec zawodna bywa i nie chcialbym strzelic pomylki;-)

Bede wdzieczny za pomoc.
Posted by: Zbigniew

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 20/11/2007 02:21

Tak, to był Gnacik.
Posted by: micha$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 02:34

Potrzebuję informacji nalepiej kogoś kto się zna.

A kupuje od B samochód, po znajomości czyli chcą bez podatku. Po 1 umowie sprzedaży, B stwierdza, że jednak nie chce go sprzedać i tworzą nową umowę w drugą stronę.

Pytania (wszystko się dzieje w ciągu 30 dni od 1 umowy):
1) Jaka kwota może być max na umowie, żeby nie płacić podatku?
2) Czy A po 1 umowie musi wykupić ubezpieczenie na siebie jeżeli wie, że zaraz odsprzeda samochód?

I nie chodzi o to, żeby spalić obie umowy jak gdyby nigdy nic, bo mam problem z ubezpieczeniami, które osoba A musi wypowiedzieć...
Posted by: _Korver_

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 03:02

witam,

niedługo będę przygotowywał pracę zaliczeniową z przedmiotu 'podst. turystyki' na temat: "prezentacja turystyki na wybranym obszarze." Ma to być obszar wielkości powiatu, ale dowolny wybór z zakątków z całego świata. I teraz mam pytanie, ma ktoś może głębsze informacje na temat jakiegoś regionu? Lub jakiś pomysł, jaki region byłby ciekawy, atrakcyjny do przedstawienia?

pozdrawiam, Kamil
Posted by: D@mian

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 03:12

Originally Posted By: _Korver_
witam,

niedługo będę przygotowywał pracę zaliczeniową z przedmiotu 'podst. turystyki' na temat: "prezentacja turystyki na wybranym obszarze." Ma to być obszar wielkości powiatu, ale dowolny wybór z zakątków z całego świata. I teraz mam pytanie, ma ktoś może głębsze informacje na temat jakiegoś regionu? Lub jakiś pomysł, jaki region byłby ciekawy, atrakcyjny do przedstawienia?

pozdrawiam, Kamil


Jura krakowsko- częstochowska \:p jakiś wybrany obszar, ze szlaku Orlich Gniazd na przykład ;\)
Posted by: Eriksson

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 15:28

Co to jest plik daa ?
Posted by: widget1988

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 15:31

Format DAA to bardzo nowoczesny format przechowywania obrazów płyt. Wspiera takie funkcje jak:

* kompresja obrazu
* zabezpieczenia obrazu hasłem i kodowanie
Posted by: zxp

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 15:33

Witam
ma ktos moze ksiazki Stoner "kierowanie" i Kozminski "zarzadzanie"

bede bardzo wdzieczny jak ktos by mial i wrzuil
Posted by: Radek_89

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 20:33

Płyta ze "Skazanym na śmierć" ma być dołączana do jakiejś gazety. Do jakiej?
Posted by: zxp

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 21/11/2007 21:18

http://www.dodatkidogazet.pl/?s=prison+break
Posted by: Eriksson

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 01:06

Originally Posted By: widget1988
Format DAA to bardzo nowoczesny format przechowywania obrazów płyt. Wspiera takie funkcje jak:

* kompresja obrazu
* zabezpieczenia obrazu hasłem i kodowanie



A powiedz mi jeszcze jak z niego odpalić grę \:\)
Posted by: D@mian

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 02:45

Jak ustawić antenę z dekodera polsatu, żebym miał jakieś programy??



Da się to w ogóle zrobić samemu? \:\(

Proszę o rady, bo chyba mnie krew zaleje.
Posted by: Kameleon

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 16:01

Witam, witam.

Potrzebuje 40 przykładów na pochodne funkcji, poziom niski najlepiej bo to kierunek humanistyczny. Najlepiej jakiś skan lub fotka z książki z przykładem jak to rozwiązać \:p

Thx ;]
Posted by: AdrBet

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 17:29

Potrzebuje sciagnac MatLaba z netu, ma ktos dzialajacy link? (nie musi byc najnowsza wersja, najlepiej z serialem)
Posted by: ogr

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 17:46

Na torrentach poszukaj, najlepiej na mininova.org. Jak matlaba nie będzie to mathcad będzie na pewno.
Posted by: AdrBet

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 18:12

No wlasnie sciagam jednego z torrentow ale boje sie, ze to jakas nowa wersja - Matlab 2007b Full Release (no keygen) rar - i moj komp tego nie pociagnie... \:\( kurde nie wiem niestety na jakiej wersji pracujemy na uczelni... a moze ma ktos sprawozdanie z grafiki komputerowej? \:\)
Posted by: yaaho

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 18:20

Originally Posted By: AdrBet
a moze ma ktos sprawozdanie z grafiki komputerowej? \:\)


a skad my niby mamy wiedziec co Ty robisz na grafice i co ma byc zawarte w sprawku ? \:D
Posted by: AdrBet

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 18:28

Moze ktos robil cos podobnego...



% Wczytywanie obrazów z pliku
im_grey = imread('cameraman.tif'); % obraz w odcieniach szarości
im_rgb = imread('flowers.tif'); % obraz RGB
[x,map] = imread('autumn.tif'); % obraz indeksowany
% PYTANIE - wyjaśnić co jest w zmiennych x i map ?

% konwersja typów
im_grey_d = im2double(im_grey); % konwersja sposobu reprezentacji poziomów jasności z liczb całkowitych (uint8) na zmiennoprzecinkowe (double)

s = size(im_rgb);
[h,w] = size(im_grey);
% PYTANIE - co robi funkcja size i jak zinterpretować jej wynik.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
% wyświetlanie obrazów
imshow('cameraman.tif');
imshow(im_grey);
% PYTANIE - jak wyświetlić obraz indeksowany ?

% wyświetlanie fragmentów obrazu
imshow(I(0:50,0:50));
% PYTANIE - jak wyświetlić fragment obrazu indeksowanego ?

% wyświetlanie składowych obrazów RGB
imshow(im(:,:,1)); % wyswietlanie składowej R
imshow(im(:,:,2)); % wyswietlanie składowej B
% PYTANIE - jak wyświetlić składową G
% PYTANIE - jak wyświetlić fragment obrazu RGB o współrzędnych np. od 10,10 do 100,100
% PYTANIE - jak wyświetlić tylko jedną składową dla takiego jak wyżej fragmentu

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
% konwersja typów
ind_rgb = ind2rgb(x,map); % konwersja z indeksowanego do rgb
[rgb_ind_x, rgb_ind_map] = rgb2ind(im_rgb,0.2); % jedna z metod konwersji z RGB do indeksowanego z podaną tolerancją przybliżenia kolorów.
[rgb_ind_x, rgb_ind_map] = rgb2ind(im_rgb,128); % jedna z metod konwersji z RGB do indeksowanego z podaną liczbą kolorów w obrazie wynikowym.
[rgb_ind_x, rgb_ind_map] = rgb2ind(im_rgb,128,'nodither'); % PYTANIE - jaka będzie różnica względem poprzedniego polecenia

rgb_ind = ind2rgb(rgb_ind_x, rgb_ind_map); % konwersja obrazu indeksowanego na RGB.

gray_rgb = rgb2grey(im_rgb); % konwersja obrazu RGB do odcieni szarości.
% PYTANIE - jak skonwertować obraz w odcieniach szarości do RGB?


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%operacje punktowe na obrazach monochromatycznych

% histogram i histogram skumulowany
figure, imhist(im_grey); % wyświetlenie histogramu w nowym oknie
hi = imhist(im_grey); % Oblicza histogram i zapamiętuje go w postaci wektora do zmiennej hi
% PYTANIE - jak wyświetlić histogram składowych obrazu RGB?

%histogram skumulowany
% 1
%hi_sk = -- sum(hi(k))
% MN k

% PYTANIE - jak obliczyć i wyświetlić histogram skumulowany obrazu?

%wyrównywanie histogramu
im_eq = histeq(im_grey);

%liniowe przekształcenie poziomów jasności - rozciąganie histogramu
gmin = 0; % minimalna jasność obrazu wejściowego
gmax = 1; % maksymalna jasność obrazu wejściowego
hmin = 0; % minimalna jasność obrazu wyjściowego
hmax = 1; % maksymalna jasność obrazu wyjściowego
im_adj = imadjust(im_grey, [gmin, gmax], [hmin, hmax], 1);

% PYTANIE - dla jakich wartości gmin, gmax i hmin, hmax funkcja imadjust
% spowowduje rozciągnięcie histogramu?

% UWAGA rozciągnięcie histogramu obrazu tylko podczas wyświetlania na
% ekranie można uzyskać w następujący sposób:
imshow(im_grey,[]);
% nieliniowe przekształcenie poziomów jasności
gamma = 1;
im_adj = imadjust(im_grey, [gmin, gmax], [hmin, hmax], gamma);
% PYTANIE - dla jakich wartości gamma funkcja realizuje przekształcenie nieliniowe
% poziomów jasności a dla jakich nieliniowe?
% PYTANIE - jak wartość gamma wpływa na obraz przetwarzany?
% progowanie

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%filracja w dziedzinie przestrzennej - liniowa
f3 = [1 1 1,
1 1 1,
1 1 1]; % filtr uśredniający 3 rzędu

f5 = [1 1 1 1 1,
1 1 1 1 1,
1 1 1 1 1,
1 1 1 1 1,
1 1 1 1 1]; %filtr uśredniający 5 rzędu

im_f = filter2(f3, im_grey);
im_f2 = conv2(f3,im_grey);
% PYTANE - Jakie są różnice w efekcie końcowym działania tych dwóch
% funkcji.

f5x= [-1 -1 -1 -1 -1,
-1 -1 -1 -1 -1,
-1 -1 25 -1 -1,
-1 -1 -1 -1 -1,
-1 -1 -1 -1 -1];
im_f3 = filter2(f5x, im_grey);
% PYTANIE - jaki to rodzaj filtru

im_f4 = conv2(f5, im_grey, 'same');
% PYTANIE - jak wplyw na wynik ma zastosowaniu dodatkowych argumentów
% funkcji conv2 i filter2: 'full', 'same', 'valid'?

Fs_1 = fspecial('average',5);
im_f5 = conv2(Fs_1, im_grey);
% PYTANIE jakie zastosowanie mogą mieć inne filtry specjalne (pokaż przykłady):
% 'average' averaging filter
% 'disk' circular averaging filter
% 'gaussian' Gaussian lowpass filter
% 'laplacian' filter approximating the 2-D Laplacian operator
% 'log' Laplacian of Gaussian filter
% 'motion' motion filter
% 'prewitt' Prewitt horizontal edge-emphasizing filter
% 'sobel' Sobel horizontal edge-emphasizing filter
% 'unsharp' unsharp contrast enhancement filter
% UWAGA sprawdź w pomocy do funkcji fspecial jak należy użyć tych
% argumentów - nie wszystkie wymagają podania rzędu filtru, jak to ma
% miejsce w przypadku filtru typu 'average'

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%filracja w dziedzinie przestrzennej - nieliniowa

im_f6 = conv2(f5_x, im_grey); % część liniowa filtracji obrazu im_grey
im_f6 = imadjust(im_f6, [], []);

im_bw_f6 = im2bw(im_f6,0.5); % progowanie czyli część nieliniowa filtracji obrazu im_grey

% filtr medianowy
% zaszumianie
im_grey2 = imread('eight.tif');
im_noise1 = imnoise(im_grey,'salt & pepper',0.02);
im_noise2 = imnoise(im_grey,'gaussian');

%filtracja
figure, imshow(im_noise1);
figure, imshow(im_noise2);
im_med1 = medfilt2(im_noise1,[3 3]);
im_med1 = medfilt2(im_noise2,[3 3]);

% PYTANIE - porównać działanie filtru medianowego i dolnoprzepustowego


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%obrazy binarne
T = 0.5;
im_bin = im2bw(im_grey, T);
% PYTANIE - do czego służy parametr T?

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%operacje morfologiczne

%definiowanie elementu strukturyzującego
se1 = strel('square',11) % kwadrat 11x11 pikseli
se2 = strel('line',10,45) % linia o długości 10 i nachyleniu 45 stopni
se3 = strel('disk',15) % koło o promieniu 15
se4 = strel('octagon',15) % ośmiokąt o rozmiarze 15
se5 = strel('rectangle',[10 5]); %prostokąt o wymiarach 10x5 pikseli

se6 = ones(4,4); % element strukturyzujący jako macierz jedynek o wymiarach 4x4

im_bw = imread('text.tif'); %wczytanie przykładowego pliku z obrazem binarnym,
%kolejne operację lepiej wykonywać na innych
%przykładowych obrazach, np. wygenerowanych z
%któregoś z wcześniej analizowanych obrazów.

% inny przykład obrazu który może być wykorzystany do prezentacji operacji morfologicznych

im_blood = imread('blood1.tif'); % wczytanie obrazu 'blood1.tif' monochromatyczny
imshow(I); % wyświetlenie obrazu I
im_bw2 = ~im2bw(im_blood); % przekształcenie do obrazu binarnego i obliczenie negatywu obrazu
figure, imshow(im_bw2);

%erozja
im_er = imerode(im_bw,se1);

%dylatacja
im_dil = imdilate(im_er,se1);

% PYTANIE czy zastąpienie funkcji imdilate i imerode funkcjami dilate i
% erode jest możliwe

%zamykanie i otwieranie
% PYTANIE - zamykanie i otwieranie poprzez złożenie operacji erozji i dylatacji w odpowiedniej kolejności pokazać samodzielnie


% Inne operacje morfologiczne na obrazach binarnych

im_bwfill = bwfill(im_bw2,'holes');
im_bwlabel = bwlabel(im_bw2);
im_bwperim = bwperim(im_bw2);

% PYTANIE - pokazać przykłady i wyjaśnić do czego to służy
Posted by: yaaho

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 18:51

takie rzeczy to sie bierze od ludzi, ktorzy sa rok wyzej \:\) ewentualnie od "dobrych" kolezanek/kolegow z grupy, ktorzy juz to zrobili i nie widza problemu w tym, zeby Ci to wyslac, prawdopodobienstwo, ze ktos z forum robil podobne sprawko jest baaaaaaaaaaardzo male...
Posted by: AdrBet

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 18:54

Originally Posted By: yaaho
takie rzeczy to sie bierze od ludzi, ktorzy sa rok wyzej \:\) ewentualnie od "dobrych" kolezanek/kolegow z grupy, ktorzy juz to zrobili i nie widza problemu w tym, zeby Ci to wyslac, prawdopodobienstwo, ze ktos z forum robil podobne sprawko jest baaaaaaaaaaardzo male...


Zmienil sie typ prowadzacy ten przedmiot i prawdopodobienstwo ze ktos to ma ze starszych rocznikow jest rowniez znikome :/ jak sciagne matlaba to sam to zrobie moze oprocz kilku podpunktow... szczegolnie ta filtracja
Posted by: Kameleon

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 22:55

Originally Posted By: Kameleon
Witam, witam.

Potrzebuje 40 przykładów na pochodne funkcji, poziom niski najlepiej bo to kierunek humanistyczny. Najlepiej jakiś skan lub fotka z książki z przykładem jak to rozwiązać \:p

Thx ;]


Podbijam bo musze mieć na jutro 40 przykładów \:p a nie pamietam już z czym to się je
Posted by: micha$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 22/11/2007 23:05

Przykładów czy zadań?
Tak czy inaczej poszukaj w necie google + pdf. Na pewno znajdziesz...
Posted by: HAGIi

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:06

panowie czym moge sprzedajacego na allegro postraszyc?

widze, ze cos kombinuje i nie chce przelsac mi towaru
na maile zero odzewu, w ostatnim tyg az 7 negatywow o podobnej tresci, tak tego zostawic nie moge

juz nie chodzi mi koszty, ale o to jak traktuje klientow

czlowieka krew zalewa

Dzieki za odpowiedz
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:14

zadzwoń do niego i powiedz że jutro idziesz z tym problemem do psiarni- na 100% podziała ;\)
Posted by: HAGIi

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:21

Originally Posted By: Maciek
zadzwoń do niego i powiedz że jutro idziesz z tym problemem do psiarni- na 100% podziała ;\)


gosc jakis numer kontaktowy Grecki podal1 - chyba se jaja facet robi
Posted by: Stoin

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:22

Pewnie Greka udaje
Posted by: $t$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:24

Originally Posted By: Stoin
Pewnie Greka udaje
\:D \:D \:D
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:28

na alegro jest mnóstwo złodzieji,
Posted by: HAGIi

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:30

Originally Posted By: Maciek
na alegro jest mnóstwo złodzieji,


zgadza sie, ale gosc ma sklep - wpip sprzedajacych itp

w sumie tu macie jego dane:
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5438802
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:36

to może pojechał sobie do Grecjii na wakacje:D
Posted by: HAGIi

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:38

chuj Go wi

ale nie odpuszcze nawet jakbym mial Go z Grecji sciagnac
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:42

fajne lampki ma do sprzedania [ tak na marginesie] może tez se kupie \:D
Posted by: HAGIi

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 06:44

lepiej se kup swiece na rynku, lepiej dmuchac na zimne no i pewnosc masz ze beda dzialac i ze dojda w odpowiednim czasie
Posted by: kozak1978

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 08:40

czy w betfair moge grac kupony akumulowane?nie moge za kumac o co tam chodzi chce osrwaic 4 mecze i nie moge tylko pojedncze dajcie znac coci jak dzikei
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 19:11

Witam

Z uwagi na brak czasu, dziś mam tyle zajęc że nie wiem za co się najpierw złapać , wogóle w tym tygodniu, nie wyrobie się. Czy może mi ktoś załozyć nicka [ MMM ] tutaj na forum?

Dzieki, pozdrawiam
Posted by: Platini

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 19:13

Originally Posted By: Maciek
Witam

Z uwagi na brak czasu, dziś mam tyle zajęc że nie wiem za co się najpierw złapać , wogóle w tym tygodniu, nie wyrobie się. Czy może mi ktoś załozyć nicka [ MMM ] tutaj na forum?

Dzieki, pozdrawiam

Czas, który straciłes na napisanie tego tekstu przeznaczyłbys na załozenie nowego konta ;\)

teraz ja lece bo też nie mam czasu
Posted by: drfocus

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 20:44

Kiedyś dawno w dziale śmieszne (chyba) był taki filmik rysunkowy ( z jutjub) jak kot budzi bejsbolem swojego Pana \:\) . Musze go puścić ojcu bo ciągle się wkurza bo kot go budzi w nocy, żeby go wypuścić na dwór.

Z góry dzięki
Posted by: Stoin

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 20:52

http://pl.youtube.com/watch?v=_zYHyicInek

z góry proszę ;\)
Posted by: drfocus

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 21:04

dzięki
Posted by: Maciek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 21:56

ok, zaraz bede mieć nicka, jakos takie to upokarzające, zakładac nowego....


drfocus-co do kotka to pewnie jest chory,może coś z wątrobą , idz z nim do weterynarza- śniegu jeszcze nie ma, a bałwanów od cholery.
Posted by: $t$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:16

Szukam linków (rapidshare) z których mozna ściągnąć następujące gry:

NBA 2007, 2008
NHL 2007, 2008
i jeśli jest jakiś MLB 2006, 2007

Mialem link do fajnego forum gdzie wszystko było ale gdzieś uciekł link \:p


Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny

Bardzo proszę o linki najlepiej na priv.
Posted by: drfocus

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:30

Originally Posted By: Maciek
ok, zaraz bede mieć nicka, jakos takie to upokarzające, zakładac nowego....


drfocus-co do kotka to pewnie jest chory,może coś z wątrobą , idz z nim do weterynarza- śniegu jeszcze nie ma, a bałwanów od cholery.


Nie wiem to nie mój kot, a z tego co wiem to wszystko z nim wporządku, ale sorry może Ty lepiej znasz się na rzeczy.

Pozdrów Asika i jego Pana
Posted by: Muczaczo

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:37

Originally Posted By: $t$
Szukam linków (rapidshare) z których mozna ściągnąć następujące gry:

NBA 2007, 2008
NHL 2007, 2008
i jeśli jest jakiś MLB 2006, 2007

Mialem link do fajnego forum gdzie wszystko było ale gdzieś uciekł link \:p


Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny

Bardzo proszę o linki najlepiej na priv.


rapidshare ma limity więc nie wiem jak długo masz zamiar ściągać te gry
Posted by: $t$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:37

ile bede mial czasu \:\)

Limity to nie problem
Posted by: mateusz2201

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:38

Ale te limity można omijać...
Posted by: Morten

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 22:58

Jaka jest najlepsza gra na PC, w której można pojeździć bolidem F1?
Posted by: $t$

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 23/11/2007 23:11

Mi sie dobrze gralo w F1 challenge ale zdenerwowałem sie bo po sezonie nie ma kontynuacji tylko gra od nowa \:\(
Posted by: Misza_SB

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 00:06

Nie ma sensu zakładać osobnego tematu, więc zapytam was tutaj:

Od jakiegoś czasu, Biuro Obsługi sieci ERA dodzwania się do mnie, dobija, a gdy odbiorę połączenie to natychmiast połączenie zostaje przerwane. Dodam, że za miesiąc kończy mi się umowa, myślę więc, że owe "głuche" telefony mają związek z tym faktem.

Pytam Was jednak, o ile macie taką wiedzę, dlaczego takie telefony od nich się pojawiają, może miał ktoś taki przypadek? Oddzwaniać nie będę, szczególnie do kogoś kto prowokuje to bym oddzwonił. Również do salonu w celu wyjaśnienia iść na razie nie zamierzam, bo jak pójdę to dosłownie opierd...lę, a chciałbym tego uniknąć. Tak czy siak denerwują mnie już te telefony.
Posted by: D@mian

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 02:51

Nie wiecie może gdzie w necie mogę znaleźć jakieś zadanka z wykorzystaniem Dwumianu Newtona? ;\)
Najlepiej z odpowiedziami.

I nie kierujcie mnie proszeę na google.pl ;\)
Posted by: lelu

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 18:04



kto mi to przetlumaczy ? ;D
Posted by: Master.com back

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 19:04

Originally Posted By: lelu


kto mi to przetlumaczy ? ;D



Zauważono pomyłkę (spostrzeżono błąd)

Nie masz prawa wykorzystania . Ponieważ (dlatego, że) nie jesteś autoryzowany. Musisz to zrobić, czyli autoryzować się, po czym powtórzyć próbę, i powinno być dostępne.
Posted by: rybek

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 19:42

potrzebuje dużo różnego rodzaju biznes planów dzięki z góry
Posted by: lelu

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 24/11/2007 20:19

dzieki Master.com back ;]
tylko troche chyba mi maila nie wyslali dziadolachy ;/
Posted by: Skiper

Re:PILNE Potrzebujesz pomocy? pomożemy [7] - 25/11/2007 23:03

ktoś wie gdzie znajdę program TVN CNBC Biznes ?