Rozmowy o polskiej piłce [5]

Posted by: Conrad

Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/06/2008 18:20

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 06/06/2008 04:23

To nie był przypadek, że Conrad założył nowy temat o polskiej piłce. Niestety dwa tygodnie temu zdałem sobie sprawę, że nie chce być już uczestnikiem życia na tym forum. Z resztą od dłuższego już czasu były ataki pod moim adresem \:\) . Mam nadzieję, że teraz ci krzykacze pokażą swoją prawdziwą twarz, bo łatwo jest kogoś krytykować jak nic się samu nie robi. Niestety mój czas się skończył. W tym dziale jest kilku fajnych userów, którzy są w stanie utrzymać bardzo wysoki poziom. Liczę na was a także forum na pewno dacie sobie radę. Dałem wam wędkę w postaci : Ekstrak(l)asy Typerów, rankingu działu polska itd. Nie zmarnujcie tego tylko dalej rozwijajcie. Trzymam za was mocne kciuki

Jest i dobra w tym całym zamieszaniu wiadomość. Całkowicie z bukmacherki nie znikam. Wkrótce pojawie się na jeden ze stron bukmacherski. Kto lubi śledzić moje losy i moją grę może mnie odnajdzie. Jednak zaznaczam to nie jest powód mojego odejścia. Tym powodem był ostatni zlot.

Panowie w każdym razie życzę powodzenia

.::Think Twice::. Igi.
Posted by: [T]-error

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 06/06/2008 13:51

Sory za off topic, ale Ignorator, powinieneś udać sie do przychodni i zarejestrować u lekarza rodzinnego.
Nawet Experto w szczytowej formie, to było małe miki w porównaniu do Ciebie jeśli chodzi o narcyzm, egocentryzm i samochwalstwo.
Natomiast styl jest rodem z przedszkola. No niestety.

Życzę powodzenia na nowej drodze ...
Posted by: mura

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 06/06/2008 16:11

Sorry za OT, w którym buku można zagrać czy ostatni post Ignoratora był ostatnim na mecz.pl ?
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 06/06/2008 17:25

mura jak tam w końcu z tą fuzją?
kiedy podpisują papiery?
Posted by: mura

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 06/06/2008 23:01

Originally Posted By: Chaoz
mura jak tam w końcu z tą fuzją?
kiedy podpisują papiery?


dziś Drzymała widzi się z władzami miasta ale głosowanie 12czerwca

generalnie wiele rzeczy owianych jest tajemnicą, być może jest to cisza przed burzą
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 07/06/2008 01:33

Originally Posted By: mura
Sorry za OT, w którym buku można zagrać czy ostatni post Ignoratora był ostatnim na mecz.pl ?
U mnie możesz, ale 1.05 to maks \:\) Fochy to jest znak firmowy.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 07/06/2008 03:48

Białas już nie jest trenerem Jagiellonii

Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok informuje iż w dniu dzisiejszym klub po rozmowach z trenerem Stefanem Białasem doszli do wspólnego wniosku iż z dniem dzisiejszym obowiązujący kontrakt został rozwiązany. Przypomnijmy iż trener został zatrudniony w klubie przed barażami, które zostały ostatecznie odwołane.

źródło : http://www.jagiellonia.pl

\:D \:D \:D
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 07/06/2008 04:39

***/pilka/2008/06/06/blyskawiczny-koniec-bialasa-probierz-trenerem-jagiellonii/

Dziwne posunięcie którego chyba mało kto by się spodziewał , cóż zarząd w Białymstoku sądzę iż jeszcze nie raz nas może zaskoczyć a to dopiero początek tego co może nastąpić . O ile to prawda z nowym trenerem to wydaje się być dobrym rozwiązaniem chyba ... oby tylko Nawałka nie wrócił ze swoimi taktykami ani nikt pokroju jego metod szkoleniowych .
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 07/06/2008 04:50

Piecia wg. mnie to bardzo dobra decyzja..
Po prostu Białas chciał zostawić prawie wszystkich darmozjadów z zeszłej rundy i wybaczyc im slaba gre.. no ludzie bez przesady. dobrze ze chociaz raz zarzad podjal szybka decyzje i tez nie zgadza sie na pozostanie w druzynie niektorych "pilkarzy"
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 07/06/2008 08:33

Drzymała: Pokazałem, że stać mnie na kompromis
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/06/2008 15:31

Listkiewicz znowu zostanie prezesem PZPN?

Za wygranie trzech spotkań grupowych i awans do ćwierćfinału Euro 2008 piłkarze polskiej reprezentacji mieli otrzymać 2 mln euro do podziału. Jako, że każde zwycięstwo zostało wycenione na 400 tys. euro mogłoby się zdawać, że biało-czerwoni bezpowrotnie stracili szansę na zgarnięcie okrągłej sumy po porażce 0:2 z Niemcami.

Nic z tych rzeczy. Michał Listkiewicz, prezes PZPN, spotkał się z trenerem Leo Beenhakkerem i zaproponował dodatkową premię dla kadrowiczów, by zmotywować ich przed meczem z Austrią. Według naszych informacji szef związku zaoferował bonus w wysokości 400 tys. euro za wygranie czwartkowego spotkania. Drużyna miałaby więc szansę na odrobienie finansowej straty poniesionej w pierwszym pojedynku. Holenderski szkoleniowiec uniósł się jednak honorem i odmownie potraktował propozycję prezesa.


- Rozmowy finansowe zamknęliśmy jeszcze w Krakowie, przy okazji towarzyskiej gry z USA. Tamte ustalenia są dla mnie i moich piłkarzy satysfakcjonujące i ostateczne - odpowiedział Beenhakker.

Wydaje się jednak, że to nie koniec gry z dużą kasą w tle. Choćby dlatego, że Listkiewicz powiedział ostatnio na antenie NSport, iż nie wyklucza startu we wrześniowych wyborach. - Jeśli do walki staną politycy to, dla dobra polskiej piłki, jestem gotów się poświęcić - wyznał w swoim stylu "Listek".

Jeśli połączyć tą zapowiedź z ostatnią rozmową Listkiewicza z Beenhakkerem o pieniądzach to można zaryzykować stwierdzenie, że reprezentacja znalazła się w wirze kampanii wyborczej. Prezes zdaje sobie sprawę, że ewentualne powodzenie Polaków na boiskach w Austrii i Szwajcarii znacznie podniesie jego notowania. A skoro prezes powiedział, że nie pozwoli politykom na rządzenie w świecie sportu staje się jasne, że 400 tys. euro stanowi pierwszy, w dodatku bardzo poważny argument w walce o reelekcję.
wp.pl

to juz zalosne
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/06/2008 18:19

Originally Posted By: Chaoz
Listkiewicz znowu zostanie prezesem PZPN?


Czy oni kiedykolwiek zrezygnuja


A Pitry podpisal kontrakt z Gornikiem Zabrze.
Posted by: ziomal-111

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/06/2008 22:36

Pitry w górniku \:D \:D \:D
Był na testach w TSV i co nie sprawdził się w 2 ligowcu ? ha ha ha Mogł zostać w Lechu
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/06/2008 23:00

Wasiluk w Cracovii!!
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/06/2008 03:19

Originally Posted By: ziomal-111
Pitry w górniku \:D \:D \:D
Był na testach w TSV i co nie sprawdził się w 2 ligowcu ? ha ha ha Mogł zostać w Lechu

Lech kupił jakiegoś Stilica. Zapowiada się nieźle..

"Największa gwiazda młodego pokolenia w lidze bośniackiej, Semir Stilić, znalazł się w kręgu zainteresowań Arsene'a Wengera. Szkoleniowiec Arsenalu, chciałby ściągnąć 20-latka w letnim okienku transferowym. "

http://balkan-football.com/content/view/106/2/
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/06/2008 14:08

Originally Posted By: michael89
Wasiluk w Cracovii!!

za 800tys zl.
z Jagi odszedl takze Sokołowski (koniec kariery)

"Nie ma powodów do niepokoju - uspokaja Ireneusz Trąbiński, prezes Jagiellonii
Bliscy podpisania umowy z białostockim klubem są Radosław Majdan, bramkarz Polonii Warszawa, oraz dwóch graczy Znicza Pruszków: Igor Lewczuk i Paweł Zawistowski. Zaawansowane rozmowy prowadzone są z obrońcą Korony Kielce Andriusem Skerlą. "

Majdana nam brakuje ja pier*** \:D \:D

PS: http://prw.pl/articles/view/6901/slask-nie-polaczy-sie-z-groclinem

no to jak w koncu?
Posted by: z o ® r o

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/06/2008 15:02

Originally Posted By: Chaoz
No i wszystko dobrze się skończyło. Kibice nie chcieli fuzji i Śląsk wystąpi na własnej licencji (o ile ją dostanie).
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/06/2008 19:22

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5308188,Solorz_w_Slasku_Wroclaw_w_miejsce_Drzymaly.html

Polsat wydymał Drzymałe
Posted by: codi

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/06/2008 20:11

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: ziomal-111
Pitry w górniku \:D \:D \:D
Był na testach w TSV i co nie sprawdził się w 2 ligowcu ? ha ha ha Mogł zostać w Lechu

Lech kupił jakiegoś Stilica. Zapowiada się nieźle..

"Największa gwiazda młodego pokolenia w lidze bośniackiej, Semir Stilić, znalazł się w kręgu zainteresowań Arsene'a Wengera. Szkoleniowiec Arsenalu, chciałby ściągnąć 20-latka w letnim okienku transferowym. "

http://balkan-football.com/content/view/106/2/


Spytalem bosniackiego kolege, ktory zreszta o transferze wiedzial 10 dni przed \:\) Powiedzial mi, ze Stilic zapowiada sie bardzo dobrze, jego technika to poziom swiatowy, dobra ma tez lewa noge. Slaba strona to braki w defensywie. Powinnismy jednak ogladac na Bulgarskiej ciekawego zawodnika.
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/06/2008 20:14



Ach, pieniadze
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/06/2008 20:28

Originally Posted By: Stalion


Ach, pieniadze


układy & polityka

dla mnie szok, jak dobrego biznesmena można przez to "udupić"
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/06/2008 08:29

Kaczka na szczycie góry lodowej ?

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1329&wid=10054120&ticaid=16109
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/06/2008 15:52

Euro sie zaczelo a PZPN nic nie robi z afera, do tej pory nie wiadomo co z Korona... dla mnie to pewne ze wykorzystuja na swoja korzysc to ze ludzie zajeli sie Euro... nie wiadomo na czuym stoi kilka klubow
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/06/2008 16:21

ee tam przesadzasz ;\)
no. wszyscy odpowiedzialni w Jagiellonii pojechali na EURO szukac wzmocnień do naszej drużyny \:D
co z tego ze nie ma trenera i żadnych wzmocnień? Bo liczy sie kasa i dobra zabawa ;\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/06/2008 21:36

Nie myślałem że kiedykolwiek to zrobię, ale można powoli chwalić władzę Lecha za transfery.

Transfery:
IN - Peszko (już dawno przesądzone), Stilic (u nas "no name",ale rekordowa suma transferowa - duże nadzieję), Arboleda (już chyba przesądzone), Lewandowski (ponoć już też zaklepane).

OUT - Pitry (G.Zabrze), Micanski (Z.Lubin)
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/06/2008 21:56

Mnie natomiast martwi sytuacja w (J) , brak trenera , brak zawodników ogólny bałagan , ale to chyba jak zwykle i pomału trzeba się do tego przyzwyczajać . Nazwisko nowego trenera oficjalnie miało być znane już w tym tygodniu ... podobnie miało być z ewentualnymi transferami . Czytając można się spodziewać iż będzie to super zaciąg a nazwisk narazie nie chcą podawać by nie zapeszyć ale póki co wydaję się iż sami nie wiedzą co zrobić . Chwytają się starych dziadów za przeproszeniem , którzy mogą być za free a tak naprawdę będzie pewno powtórka z rozrywki z rundy wiosennej same porażki i wstyd . Galeria zakontraktowana więc drużyna schodzi na drugi plan , obym się mylił i znalazły się jakieś konkretne wzmocnienia .
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/06/2008 16:18

Vuković dostał polskie obywatelstwo

Aleksandar Vuković otrzymał w piątek polskie obywatelstwo. - Jestem bardzo szczęśliwy. Cieszę się i wierzę, że osiądę w Polsce na dłużej - powiedział kapitan Legii.

- Otrzymałem polskie obywatelstwo, a nie zostałem Polakiem. To jest spora różnica. Cieszę się, że w końcu się udało. Nie składałem dokumentów z myślą o grze w polskiej reprezentacji. Także myślę, że nie ma tematu - dodał Serb.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/06/2008 17:02

Originally Posted By: Piecia
Mnie natomiast martwi sytuacja w (J) , brak trenera , brak zawodników ogólny bałagan , ale to chyba jak zwykle i pomału trzeba się do tego przyzwyczajać . Nazwisko nowego trenera oficjalnie miało być znane już w tym tygodniu ... podobnie miało być z ewentualnymi transferami . Czytając można się spodziewać iż będzie to super zaciąg a nazwisk narazie nie chcą podawać by nie zapeszyć ale póki co wydaję się iż sami nie wiedzą co zrobić . Chwytają się starych dziadów za przeproszeniem , którzy mogą być za free a tak naprawdę będzie pewno powtórka z rozrywki z rundy wiosennej same porażki i wstyd . Galeria zakontraktowana więc drużyna schodzi na drugi plan , obym się mylił i znalazły się jakieś konkretne wzmocnienia .

nic się nie zmieni.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/06/2008 21:12

Dotychczasowe transfery Legii :
+ Abraham Paz Cruz - środkowy obrońca Cadiz, 29 lat, ponad 200 meczów w II lidze hiszpańskiej, kapitan drużyny, ponoć dosyć skuteczny jak na obrońcę, 200tys. euro
+ Mikel Arruabarrena Arambide - 25-letni, wysoki (188cm) napastnik CD Tenerife, w tym sezonie strzelił 6 goli, ale głównie był rezerwowym, 200tys. euro
+ Rocki - przyszedł na zasadzie wolnego transferu
+ Pance Kumbev - 800 tys. zł

- Astiz - koniec wypożyczenia, powrót do Osasuny

Prawdopodobnie
+ przyjdzie Iwański, Legia już jest dogadana z Zagłębiem, pozostaje sprawa kontraktu indywidualnego
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 00:09

Iwański w Legii już oficjalnie

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92149
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 00:11

Originally Posted By: kfjatek
Nie myślałem że kiedykolwiek to zrobię, ale można powoli chwalić władzę Lecha za transfery.

Transfery:
IN - Peszko (już dawno przesądzone), Stilic (u nas "no name",ale rekordowa suma transferowa - duże nadzieję), Arboleda (już chyba przesądzone), Lewandowski (ponoć już też zaklepane).

OUT - Pitry (G.Zabrze), Micanski (Z.Lubin)



Potwierdzone

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92154
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 02:11

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: kfjatek
Nie myślałem że kiedykolwiek to zrobię, ale można powoli chwalić władzę Lecha za transfery.

Transfery:
IN - Peszko (już dawno przesądzone), Stilic (u nas "no name",ale rekordowa suma transferowa - duże nadzieję), Arboleda (już chyba przesądzone), Lewandowski (ponoć już też zaklepane).

OUT - Pitry (G.Zabrze), Micanski (Z.Lubin)



Potwierdzone

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92154
Tylko czekać na dmuchanie balona. Kupujcie karnety, idziemy na majstra!
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 02:50

http://pl.youtube.com/watch?v=hhTJKgIxkIE&watch_response

Tematem nie odbiega.. \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 19:34

Jak o transferach to w Jadze najprawdopodobniej trenerem zostanie Probierz. Co do zawodników to:
- Jaga podpisała już wstępny kontrakt z obrońcą Pelikana Łowicz Marcinem Pacanem.
- Pacan przyjeżdża do Białegostoku w towarzystwie kolegi z Łowicza Macieja Wyszogrodzkiego. Wyszogrodzkiego wiąże jeszcze półtoraroczny kontrakt z Pelikanem, jednak działacze nie zamierzają mu robić problemów w rozwoju kariery. Zawodnik otrzymał zgodę na treningi z Jagiellonią i ma nadzieję, że sprawa jego przejścia do Jagi wkrótce zostanie rozstrzygnięta.
- Czołowy obrońca Polonii Bytom Pavol Stano postanowił bowiem przenieść się do innego zespołu ekstraklasy - Jagiellonii Białystok. Do takiej decyzji namówił go jego trener z poprzedniego klubu Michał Probierz.
- prawdopodobnie ma dojść tez Majdan ( \:D )

Odeszli Wasiluk (Cracovia), Sokołowski (koniec kariery), Kwiek i Truszkowski (powroty do klubów macierzystych). Ponad to z klubem najprawdopodobniej pożegnają sie Banaszyński ( ), Sobociński ( Śląsk) i Napierała ( )

Poza tym Hermes i Everton (ale to juz wczesniej)

Widać ze w klubie za nowego prezes dochodzi do swoistego przewrotu. Odchodzi stara gwardia a przychodzą młodzi, zdolni(?) zobaczymy jak to sie ułoży. Podobno to jeszcze nie koniec transferów.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/06/2008 23:49

Originally Posted By: podstawek87
Dotychczasowe transfery Legii :
+ Abraham Paz Cruz - środkowy obrońca Cadiz, 29 lat, ponad 200 meczów w II lidze hiszpańskiej, kapitan drużyny, ponoć dosyć skuteczny jak na obrońcę, 200tys. euro
+ Mikel Arruabarrena Arambide - 25-letni, wysoki (188cm) napastnik CD Tenerife, w tym sezonie strzelił 6 goli, ale głównie był rezerwowym, 200tys. euro
+ Rocki - przyszedł na zasadzie wolnego transferu
+ Pance Kumbev - 800 tys. zł

- Astiz - koniec wypożyczenia, powrót do Osasuny

Prawdopodobnie
+ przyjdzie Iwański, Legia już jest dogadana z Zagłębiem, pozostaje sprawa kontraktu indywidualnego

z Pazem to sie cos chyba nie dogadali?
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 00:16

http://www.ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,title,Paz-wyjechal-z-Warszawy,wid,10071901,wiadomosc.html

\:D

Czyżby casus J.Bąka? Tak od pamiętnych negocjacji nie lubianego na Łazienkowskiej?

Może więc coś jednak jest w tym, że Legia lubi polecieć w kulki przy podpisywaniu kontraktów?

Czekamy na konkrety.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 00:34


http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,title,Kokoszka-odchodzi-z-Wisly,wid,10072755,wiadomosc.html

Ktoś może to potwierdzić?

Jeszcze tylko sprzedadzą wreszcie Brożka (ostatni dzwonek chyba żeby wziąć za niego dobre pieniądze) i Głowackiego (tak samo) i już Liga Mistrzów pod Wawelem \:D

Ciągle się łudzę, że może jednak moja mała córeczka doczeka polskiego zespołu w Lidze Mistrzów ;\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 05:18

Brożek chyba podpisał kontrakt na 5 lat?
Aha no i Wisła nie zgodziła się na odejście Kokoszki.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 06:15


Zobaczymy jak zakończy się sprawa Kokoszki.

Co do Brożka - dla mnie trochę podobna sytuacja jak swego czasu z Żurawiem. On też mógł zrobić większą karierę, ale moim zdaniem - wyjechał za późno. Może po prostu Brożek naprawdę sądzi, że awansuje do LM z Wisłą? \:\) Zobaczymy.

A tymczasem:

Marcin Zając w ... Ruchu?

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92238
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 06:36

Niech Brożek nie wyjeżdża.. skończy jak taki Matusiak i po co mu to ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 20:52



Płeć:
Wiadomości: 1902



Odp: Prasówka
« Odpowiedz #6586 : Dzisiaj o 08:07 » Cytuj

Korona i Jagiellonia bliskie degradacji!

Wrocławscy prokuratorzy wysłali Wydziałowi Dyscypliny PZPN materiały, które pozwalają na wyciągnięcie konsekwencji wobec kolejnych klubów, zamieszanych w kupowanie meczów.

Tym razem chodzi o Koronę Kielce (dziesięć ustawionych spotkań w III lidze) i Jagiellonię Białystok (sześć meczów w II lidze). Obu drużynom grozi teraz degradacja z ekstraklasy.

- Nie są to wszystkie dowody, dotyczące korupcji w tych klubach. Oba wątki wciąż nie są skończone. Przekazaliśmy tylko taką część, której ujawnienie nie utrudni nam dalszych czynności - wyjaśnia prokurator Edward Zalewski.

W Wydziale Dyscypliny liczyli, że dokumenty dotrą do czwartku (wczoraj WD miał posiedzenie), ale prokuratorzy nie wykazali się wielkim pośpiechem. Materiały wysłali we pocztą. Wczoraj jeszcze ich nie było w PZPN.

- Liczyłem na to, że dotrą szybciej, choć i tak trzeba się cieszyć, że cokolwiek dostajemy. Przecież prokuratura wcale nie ma obowiązku ujawniać nam dowodów. Jak tylko otrzymam te dokumenty, natychmiast wezwę przedstawicieli obu klubów i na następny czwartek zwołamy posiedzenie w tej sprawie - zapewnia przewodniczący Wydziału Dyscypliny Adam Gilarski.

Tymczasem dzisiaj Związkowy Trybunał Piłkarski zajmie się odwołaniem Zagłębia Lubin. Miedziowy klub nie zgadza się z decyzją Wydziału Dyscypliny o wyrzuceniu go z ekstraklasy. Zdaniem lubinian, degradacja za kupienie awansu w sezonie 2003/2004 jest zbyt surową karą. - Nie unikamy odpowiedzialności, ale nie damy z siebie zrobić kozłów ofiarnych. Zarzuca się nam tylko cztery mecze - twierdzi prezes Zagłębia Paweł Jeż.

Odwołanie lubinian zajmuje piętnaście stron. Być może jednak Trybunał podejmie decyzję bez czytania tego dokumentu! Zdaniem Wydziału Dyscypliny lubinianie odwołali się po terminie.

- Naszym zdaniem decyzja jest już prawomocna i tak przedstawię sprawę Trybunałowi - mówi Gilarski.

- Jest przepis, który nakazuje odwołać się w ciągu czternastu dni od otrzymania orzeczenia. Zdaniem Wydziału Dyscypliny, termin nie został dotrzymany, ale nie będę ferował przedwcześnie wyroku w imieniu całego naszego organu - zaznacza szef Związkowego Trybunału Piłkarskiego Krzysztof Malinowski.
Posted by: paoblo

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 22:48

Originally Posted By: Kameleon


- Nie unikamy odpowiedzialności, ale nie damy z siebie zrobić kozłów ofiarnych. Zarzuca się nam tylko cztery mecze - twierdzi prezes Zagłębia Paweł Jeż.


Oni są zidiociałymi palantami, powinni ich za takie wypowiedzi spuszczać jeszcze ligę niżej - zarzuca się nam cztery, a dziesięć innych udało się ukryć \:D
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 23:09

Liga tuż tuż, a kibice dalej nie wiedzą nic.

Zagłębie ponoć przesłało odwołanie po terminie, jednak zostanie ono dzisiaj rozpatrzone.

Drzymała domaga się rekompensaty od władz Wrocławia. Fuzja nie wypaliła, a on ze swoimi piłkarzami na 90% wyladuje w Szczecinie.

Korona i Jaga kolejne zespoły zagrożone.

Drugiego lipca ma być znany ostateczny skład ekstraklasy, tymczasem czwartego lipca będzie znana decyzja w sprawie Widzewa. Jeśli Widzewiakom uda się zostać w ekstraklasie to...no właśnie, kabaret. Albo któraś z drużyn wróci z powortem do pierwszej ligii, albo ekstraklasa zostanie powiększona.

W Arce sytuacja dość dziwna bo nie wiemy gdzie gramy, a tym samym żaden liczący się piłkarz do Gdyni nie przejdzie.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 20/06/2008 23:33

Jaga kompletuje skład chyba bardziej na pierwszą ligę, zresztą oni nie będą się szarpać z WD i jakąś łagodną karę dostaną..

Ciekawie wygląda teraz ten statut który otrzymali z rok temu od WD "klubu pokrzywdzonego". Są chyba jedynym takim klubem więc sytuacja jeszcze bardziej ciekawa ;\)

Pacan, Wyszogrodzki oraz Everton podpisali kontrakty. Konkretna ofertę dostał też Lewczuk i jak sam przyzna do niedzieli ma czas aby wybrać grę w Jadze lub domyślam się że ławę w Wiśle ;\)
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 01:06

Originally Posted By: Kameleon
Drzymała domaga się rekompensaty od władz Wrocławia. Fuzja nie wypaliła, a on ze swoimi piłkarzami na 90% wyladuje w Szczecinie.


nie wiem skąd masz to info, ale jedno wyklucza drugie.
w umowie z władzami Wrocławia miał zapis, że w razie zerwania rozmów może liczyć na odszkodowanie, gdy klub zostanie w Grodzisku.

Pogoń - zupełnie nierealna jeśli chodzi o fuzję. Budowana od podstaw przez kibiców, w statucie spółki zaznaczone, iż nie może łączyć się z żadną inną drużyną - takie wnioski po doświadczeniach Ptakiem i turasem.

Poza tym dochodzi inny aspekt, dla uproszczenia można go nazwać typowo papierkowym, przeprowadzenie fuzji to nie jest podpisanie jedngo papierka, tylko cała masa dokumentów, które przez obie strony muszą być skrupulatnie sprawdzone. Mało realne jest, aby zdążyli przed rozpoczęciem ligi.

Była kontrpropozycja z Gorzowa. Wygląda o tyle ciekawie, że potrzeba tam inwestora do piłki - miasto wszystkich kieruje w stronę żużla i właśnie ten sport uznawany tam jest za numer 1. A GKP w tym sezonie awansowało do II ligi. Pytanie tylko jaki jest sens przenosić się do 130 tysięcznego miasta.

Wszystko wskazuje więc na to, iż najbliższy sezon Dyskobolia dogra w Grodzisku, potem, a raczej w trakcie sezonu, zaczną się rozmowy z potencjalnymi partnerami. Patrząc na ubytki ciężko będzie włączyć się Drzymale w walce o pierwszą 5. Skład na tle wielu drużyn cały czas przyzwoity, ale porównując do czołówki już wydaje się być skromny.
Posted by: False

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 01:19

Originally Posted By: Chaoz
Jaga kompletuje skład chyba bardziej na pierwszą ligę, zresztą oni nie będą się szarpać z WD i jakąś łagodną karę dostaną..


Chodzi o nową pierwszą ligę, czy ekstraklasę? Ciężko teraz się połapać \:p
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 01:54

Originally Posted By: s_LP

nie wiem skąd masz to info, ale jedno wyklucza drugie.
w umowie z władzami Wrocławia miał zapis, że w razie zerwania rozmów może liczyć na odszkodowanie, gdy klub zostanie w Grodzisku.


Tego nie wiedziałem, ale takie informacje pojawiały się w serwisach zaraz po upadku fuzji ze Śląskiem. Widocznie Drzymała tak bardzo chce opuścić Grodzisk, że odpuści tą sprawe.


Originally Posted By: s_LP
Pogoń - zupełnie nierealna jeśli chodzi o fuzję. Budowana od podstaw przez kibiców, w statucie spółki zaznaczone, iż nie może łączyć się z żadną inną drużyną - takie wnioski po doświadczeniach Ptakiem i turasem.


Prezes Pogoni Szczecin SA Artur Kałużny zapoznał w czwartek kibiców z działaniami jakie do tej pory poczynił klub w kierunku poszerzenia współpracy pomiędzy Groclinem Dyskobolią SSA, a Dumą Pomorza. W blisko dwugodzinnej dyskusji udział wziął także Wiceprezydent Szczecina Tomasz Jarmoliński.

Czwartkowe spotkanie potwierdziło po raz kolejny rolę Miasta Szczecin jako bacznego obserwatora tego projektu z życzliwością spoglądającego na dalszy jego rozwój. Uzależniony on jest jednak w dużej mierze od opinii grup kibiców, które zapoznały się z pierwszymi wstępnymi ustaleniami dotyczącymi poszerzenia współpracy między obiema spółkami. Stowarzyszenia „Portowcy”, „MKS Pogoń Szczecin” oraz „Pogoń Szczecin Nowa” mają teraz czas na debatę wśród sympatyków Dumy Pomorza o przyszłości „Portowej” jedenastki i zaprezentowanie swojego stanowiska Prezesowi Groclinu Dyskobolii SSA. Od tej właśnie opinii zależeć mogą w dużej mierze dalsze kroki Stron w sprawie ewentualnego dalszego poszerzania współpracy w/w spółek.



Zbigniew Drzymała po zakończeniu minionego sezonu podjął decyzję o zakończeniu finansowania futbolu w niewielkim Grodzisku Wielkopolskim i postanowił przenieść swój klub do dużego miasta, w którym z sukcesów jego drużyny cieszyć będą się tysiące, a nie setki kibiców. Biznesmen w pierwszej fazie swojego projektu rozważał przeprowadzkę do kilku miast, ale ostatecznie zdecydował się na Wrocław. Połączenie miejscowej Śląska z Dyskobolią było już praktycznie przesądzone. Drzymała pozwolił odejść kilku swoim zawodnikom, a po konsultacji z kibicami postanowił także oddać Lechowi Poznań miejsce w Pucharze UEFA. Kilka dni po tej decyzji został na lodzie. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz zdecydował się bowiem wycofać ze wszystkich swoich wcześniejszych postanowień i podjął decyzję o grze Śląska w ekstraklasie na własnej licencji.

Brak fuzji spowodował, że biznesmen chciał zrezygnować z dalszego angażowania się w futbol, na szczęście jednak dla polskiej piłki szybko się ze swoich planów wycofał. Nie było tajemnicą, że Drzymale niezbyt uśmiecha się powrót do Grodziska i w trybie ekspresowym wrócił do rozmów o fuzji z władzami Pogoni Szczecin, która awansowała ostatnio do nowej II ligi. - Potwierdzamy zainteresowanie stron wypracowaniem porozumienia, które przywróciłoby, począwszy od nowego sezonu piłkarskiego, miejsce Pogoni Szczecin SA w Ekstraklasie. W tej sprawie toczą się aktualnie rozmowy. Strony rozmów apelują o niezbędną cierpliwość w okresie trwających negocjacji - napisali rzecznicy prasowi Pogoni, Szczecina i Dyskobolii. Dzisiaj jest już wiadomo, że obie strony dość szybko doszły do porozumienia i po zaledwie kilku dniach rozmów, przeniosły się one ze Szczecina do Warszawy, a konkretnie do gabinetu wiceprezesa PZPN - Eugeniusza Kolatora, od którego zależeć miało powodzenie fuzji. Głównym problemem była bowiem licencja na grę w ekstraklasie, której Kolator nie chciał wydać Pogoni - Licencja została wydana i nie ma możliwości, by coś zmienić - odpowiadał przewodniczący komisji licencyjnej.

Obecnie trwa jeszcze spotkanie przedstawicieli obu klubów z Eugeniuszem Kolatorem, ale z pierwszych przecieków wynika, że PZPN zgodził się na połączenie i przyzna licencję na grę w pierwszej lidze Pogoni Szczecin. Dla Drzymały decyzja PZPN była jednak równie ważna jak decyzja szczecińskich kibiców, których przyzwolenie na fuzję ostatecznie uzyskał. Nie bez znaczenia jest również deklaracja pomocy władz miasta.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 05:30

Originally Posted By: False
Originally Posted By: Chaoz
Jaga kompletuje skład chyba bardziej na pierwszą ligę, zresztą oni nie będą się szarpać z WD i jakąś łagodną karę dostaną..


Chodzi o nową pierwszą ligę, czy ekstraklasę? Ciężko teraz się połapać \:p

trochę nieściśle napisałem. Oczywiście chodzi mi o Ekstraklasę.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 05:52

Zagłębie zdegradowane, Arka w Ekstraklsie.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 14:51

"To jednak nie wszystkie wzmocnienia i Cezary Kulesza, zapowiada kolejne. Pavol Stano, słowacki obrońca, występujący ostatnio w bytomskiej Polonii również przechodził testy. W poniedziałek ma podpisać kontrakt z Jagą. Rozeszły się wieści, że do Białegostoku ma zawitać Cantoro z Wisły i Henry Quinteros z Lecha. Trener Probierz na samą myśl o tych piłkarzach zaciera ręce z radości, zaś Kulesza ze spokojem odpowiada: - nie potwierdzam, nie zaprzeczam."

ciekawe czy tylko szumne zapowiedzi i klapa czy okaże się że coś jest na rzeczy ;\)
Posted by: Kura

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 16:16

Jakoś mi się nie chce w to wierzyc po Kapelce kolejny bajkopisarz w klubie , przypomnę tylko, że mieli u nas już grac : Batata , Arboleda , Paulista
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 16:17

Originally Posted By: Kura
Jakoś mi się nie chce w to wierzyc po Kapelce kolejny bajkopisarz w klubie , przypomnę tylko, że mieli u nas już grac : Batata , Arboleda , Paulista

Batata? \:D
mniej porannego ;\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 18:33

Jaga zrobiła już jeden bardzo dobry transfer.

Taki człowiek jak Hermes może dać Waszemu klubowi bardzo wiele \:\)

Co do Quinterosa i Cantoro - powiem otwarcie: moim zdaniem nie ma szans, z dwóch względów:

- wymagania finansowe tych Panów (szczególnie Cantoro, który w Wiśle zarabia/zarabiał bajońskie sumy)

- ambicje sportowe tych Panów, a myślę, że jakieś tam jednak mają ;\)

Bez obrazy,ale Jaga może być co najwyżej solidnym ligowym średniakiem na tą chwilę. Myślę, że to dla takich zawodników ciut za mało.
Posted by: bitnap

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 20:12

http://www.sport.pl/sport/1,90858,5332715,Lato_juz_prawie_prezesem_PZPN__To_katastrofa_.html
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 21:22



Scenariusz z Lato jako prezesem PZPN to nic innego jak druga (trzecia?) część epokowego dzieła: Listek u sterów.

Klitka i ekipa zostanie ta sama.

Nawet nie chce mi się takiej możliwości komentować szerzej. Każdy kto choć trochę siedzi w realiach polskiej piłki, powinien wiedzieć co to oznacza.

Oby to się nie sprawdziło.
Posted by: hynek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 23:30

Originally Posted By: Chaoz
Rozeszły się wieści, że do Białegostoku ma zawitać Cantoro z Wisły i Henry Quinteros z Lecha. Trener Probierz na samą myśl o tych piłkarzach zaciera ręce z radości, zaś Kulesza ze spokojem odpowiada: - nie potwierdzam, nie zaprzeczam.


Z tym Cantoro i Quinterosem to chyba jakieś jaja. Wprawdzie do Jagielloni przymierzany był inny z wiślaków - Jean Paulista, ale wiadomo jak się to skończylo. Pojawiały się głosy, że trener Skorża jest niezadowolony z postawy El Toro w ostatniej rundzie, publicznie jednak temu stanowczo zaprzeczał. Wisła ma obecnie w środku coraz lepszego Jirsaka oraz Sobolewskiego. Dudka jest już jedną nogą zagranicą. Nie wyobrażam sobie by można było mówić o odejściu Mauro. Nawet w przypadku transferu Garguły. Cantoro jest zawodnikiem defensywnym, tym bardziej potrzebnym gdy Wisła straci Dudkę. Moim zdaniem to jakaś wierunta bzdura. Mauro jest bardzo związany z Krakowem i dopóki w klubie będą go chcieli, będzie w nim grał - takie moje zdanie.

Sytuacji Quinterosa nie znam dokładnie, ale wydaje mi się że jest zbyt istotnym graczem by Lech miał się go od tak pozbywać. Nie wierzę w Probierza cudotwórcę, mimo że jako ekspert w Polsacie radził sobie ostatnio coraz lepiej \:D
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/06/2008 23:51

W Lechu linia pomocy na tą chwile wygląda tak:

Murawski, Bandrowski, Stilic, Peszko, Scherfchen, Injac, Cueto, Wilk i teoretycznie pomocnikiem jest też Kikut (który przy uzupełnieniu kadry Arboledą i braku kontuzji reszty obrońców nie będzie już musiał grać w tej formacji).

Jak widać trochę ciasno i Quinteros nie jest niezbędny. Już wcześniej chodziły głosy o jego odejściu. Nie wydaje mi się żeby jednak odchodził do Jagielloni (bez obrazy).
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 01:17

oj tak tylko wkleiłem jakieś śmieszne domysły z wp ;\)
Chyba logiczne jest że obecnie jak klubowi grozi degradacja nikt konkretny nie zdecyduje się tu przyjść \:\)
Poza tyym chyba gracze jeszcze nie na kieszeń Jagi chociaż z pieniędzmi które dostają od Irlandczyków mogą zacząć konkurować z najlepszymi vide oferta dla Lewczuka.
Posted by: hynek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 01:25

W przypadku Lewczuka, sprawa przejścia do Jagiellonii wydaje mi się znacznie bardziej prawdopodobna. Rozważa tę ofertę, podobnie jak tę z Białej Gwiazdy. Podobnie jak Lewandowski, stara się myśleć racjonalnie, obawiając się konkurencji w Wiśle, tego że nie będzie miał wielu szans na grę i że przepadnie na ławce rezerwowych.

Dlatego wcale nie dziwię się mu, że się waha i rozważa przejście do Jagi.
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 03:48

Może da się wypożyczyć Quinterosa , dla nas bardzo by się przydał . Z tego co zamierzają to przebudowa drużyny może przynieść same korzyści choć pewnie początek może być ciężki ale im dalej w sezon tym może być coraz bardziej widoczne pozytywne efekty .

Ktoś się orientuje może kiedy będzie terminarz na nowy sezon ?
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 04:38

Originally Posted By: Piecia


Ktoś się orientuje może kiedy będzie terminarz na nowy sezon ?


Póki co nic na ten temat nie wiadomo.

Na stronie leśnych ludków jest tylko info, że pierwsza kolejka 25-27 lipca
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 04:50

Podobno kolejna weryfikacja tabeli 1 i 2 ligi ma być 2 lipca , więc może wtedy pojawi się terminarz .
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/06/2008 07:10

Takie rzeczy tylko w Polsce \:D
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 23/06/2008 02:13

Śląsk się poważnie interesuje Sotiroviciem i Sobocińskim. I o ile ten drugi zapewno przejdzie bo kończy mu się kontrakt w Jadze, o tyle w przypadku pierwszego mam nadzieje że Śląsk wyłoży 150tyś euro zapisane jako klauzula odstępnego ;\)

Dziś z tego co mi wiadomo kontrakt podpisał Stano.
Oferty wciąż rozważają Zawistowski i Lewczuk ze Znicza. (chociaż obaj podkreślają że super by było jakby przeszli gdzieś razem ;\) )
Posted by: hynek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 23/06/2008 05:45

Podobnie mieli się trzymać razem z Lewandowskim i jakoś im nie wyszło \:p
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 23/06/2008 05:58

Lech chyba nie był zainteresowany Lewczukiem z tego co mi wiadomo?
Posted by: hynek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 23/06/2008 06:47

Zgadza się, a przynajmniej nic o tym oficjalnie nie wiadomo \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 23/06/2008 21:06

Sotirovic w Śląsku za 600tyś zł.

zobaczymy ile teraz działacze z tego co zarobili wydadzą na wzmocnienia.. czy po raz kolejny wypchają sobie kasą kieszenie..
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 00:09

Dobry transfer Śląska - Vuk to Vuk, swoje strzeli, a nawet jak nie ;), to będzie z pewnością absorbował uwagę obrońców.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 01:08

do pierwszej kłótni z trenerami/kolegami z drużyny a potem bluzganiu kibiców. Chojrak z niego był nie ma co \:D

Swoją drogą ciekawe czy w Śląsku też ominie połowę treningów z powodu wyimaginowanych chorób, kontuzji, bolących zębów itp itd \:D
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 01:29

Niesforny na pewno, coś tam o uszy nawet mnie się w tym względzie obiło ;\)

Smutna polska ligowa rzeczywistość - nawet z takim podejściem może ograć niejednego ligowego obrońcę ...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 02:16



Powrót Surmy do Chorzowa?

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92465
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 06:17

Szczot w Jagiellonii, Arifovic ma zastąpić Sotirovicia, czyli wyprzedaż w ŁKS.

http://www.90minut.pl/news.php?id=741662
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 06:33

Sorry za post pod postem.

"Remigiusz Sobociński i Vuk Sotirović są już piłkarzami Śląska Wrocław."
stary pijak i młodszy awanturnik out
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 15:01

Quinteros ma podobno chorego ojca w Peru i najprawdopodobniej wróci do ojczyzny, choć jak przyznał chciałby zostać w Lechu. Transfer krajowy raczej nie wchodzi w grę, ponieważ wartość zawodnika, jak i jego kontrakt przewyższają możliwości finansowe większości polskich klubów.

Zając wcześniej podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów.

W Poznaniu niby koniec transferów, ale to wszystko niby ;-). Pocichutku mówi się o jeszcze jednym zawodniku, który z pewnością byłby sporym wzmocnieniem w formacji ofensywnej.

Kadra na najbliższy sezon wygląda bardzo okazale. Wobec osłabień Dyskobolii, każde miejsce poza czołową trójką będzie przyjęte jako porażka.
Posted by: ivo

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 24/06/2008 22:48

Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: Stalion


Ach, pieniadze


układy & polityka

dla mnie szok, jak dobrego biznesmena można przez to "udupić"


Drzymała chciał oszukać Wrocław?

http://rp.pl/artykul/153062.html
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 00:05

Originally Posted By: s_LP
Quinteros ma podobno chorego ojca w Peru i najprawdopodobniej wróci do ojczyzny, choć jak przyznał chciałby zostać w Lechu. Transfer krajowy raczej nie wchodzi w grę, ponieważ wartość zawodnika, jak i jego kontrakt przewyższają możliwości finansowe większości polskich klubów.
"..w piątek przyleciał Henry Quinteros, który wyjaśniał dlaczego opóźnił się jego powrót - Nieprawdą jest to co wypisywały niektóre gazety. Mam w Limie chorego ojca, który jest po operacji i ktoś musi się nim zająć. Nie chce opuszczać Lecha, ale w najbliższych dniach będę musiał podjąć jakąś decyzję. - mówi „Kwinto"."
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 00:46

Ciekawostka

"Kiedyś pracowałem w Turcji i wciskali mi jakiegoś piłkarza. Pytam się, co to za jeden, a oni na to, że nie załapał się w Denizlispor. Powiedziałem, że jak tam się nie załapał, to ja go nie chcę. Zabrali piłkarza i pojechali do Galatasaray. Tam podpisał kontrakt. Nazywał się Hakan Sukur."

F.Smuda \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 03:32

Sotirović w Śląsku Wrocław. Arifović, Szczot i Zawistowski ustalili warunki kontraków z Jagiellonią
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 03:50

No no Jagiellonia przed tymi transferami była skreślana jako wielki faworyt do spadku , a teraz to kto wie czy nie powalczą o środek tabeli .
Posted by: jarko 33

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 04:42

Nędza w Arisie
W poniedziałek pojawiły się informacje, że Piotr Włodarczyk przenosi się z Zagłębia Lubin do Grecji. Napastnik otrzymał bowiem propozycję Arisu Saloniki. Nasz rodak w rozmowie z greckimi mediami dał do zrozumienia, iż transfer jest już w zasadzie przesądzony w stu procentach.- Zaakceptowałem ofertę Arisu Saloniki, gdyż wiem, że jest to dobry klub. W przyszłym sezonie zespół zagra w Pucharze UEFA, a prowadzi go trener Dušan Bajević, który jest dobrym fachowcem, odnoszącym sukcesy w Grecji - powiedział Włodarzczyk.

- W środę podpiszę kontrakt. Przychodzę do wielkiego klubu i ze swojej strony spróbuję dać z siebie wszystko, żeby pomóc zespołowi w osiągnięciu założonych celów. Znam Bajevicia i wiem, że w kadrze drużyny znajduje się jeden dobry napastnik z Hiszpanii - Sergio Koke - dodał Polak
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 05:17

Nieźle jak na Nędze vel "Sprytny Karny" Włodarczyka ;\)

http://youtube.com/watch?v=M58LlpZWCLY

Bez żalu żegnam tego piłkarza z boisk OE

Myślę, że nie tylko ja \:\)
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 18:05

"Grzesiek na prezesa związku? Przecież to trzeba przynajmniej umieć czytać i pisać!"

Gmoch poniszczył \:D

btw Mindman - true true, ja sie nawet ciesze \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 23:36


Jacek ładnie pojechał \:D

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92592

ciekawy "wynalazek" ;\)

Jadze życzę jak najlepiej, bo po prostu Białystok zasługuje na piłkę na dobrym ligowym poziomie. Jednak tymi dotychczasowi transferami bym się tak nie zachwycał. Najważniejsze moim zdaniem to póki co uporządkowanie spraw "okołoklubowych" ;\)

Jeżeli pod tym względem się poprawi, to piłkarsko powinno być dobrze \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 23:45

szczerz Ci powiem Mindman że to co się dzieje teraz w Jadze szokuje nawet najstarszych fanów \:D takiej czystki i wyciągania konsekwencji po fatalnej rundzie nie było jeszcze chyba nigdy, a nowy prezes odważył się podjąć taki krok. Wiadomo że nie ma co popadać w jakiś samozachwyt i się niepotrzebnie podniecać bo przychodzą wcale nie jakieś wielkie gwiazdy. Ale rezygnacja z bandy emerytów i nierobów którzy do tej pory byli w klubie nie do ruszenia na pewno jakiś szacunek budzi.

Dziś kontrakty podpisali Ensar i Szczot, z tego co wiem pozostali gracze którzy są przymierzani do kadry i są zainteresowani grą w nazwę to "nowej Jagiellonii" (wymiany 10 graczy ze składu chyba inaczej nie mogę nazwać ) wszystko uzależniają od decyzji WD w stosunku do Jagi. Jeżeli okaże się że będzie karna degradacja to wiele transferów do skutku nie dojdzie. Z moich informacji tak jest m. in. z Lewczukiem a także ze Skerlą.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 25/06/2008 23:50

W takim razie brawo dla nowej miotły i oby rewolucja była jednocześnie krokiem w przód i ewolucją ;\)

Na pewno Skerla i Lewczuk grać w drugiej lidze nie będą, co do tego moim zdaniem nie ma wątpliwośći.

Najgorsza jest ta cholerna niepewność. Coś o tym wiem, Korona doświadcza tego samego. Patrząc na listę zawodników ponoć wystawionych na listę transferową, to wydaje się, że jednak zaplecze ekstraklasy nas czeka.

----------------------------------------------

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92593

Szkoda. Myślę, że Henryk mógłby się mimo szerokiej kadry przydać jeszcze w Poznaniu. To jest facet, który poniżej pewnego poziomu w moim odczuciu nie schodził.
Posted by: m_k_polska

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 26/06/2008 00:01

mam pytanie, czy wiecie moze czy jest jakis buykmacher w którym można obstawić czy odbiorą nam euro?

pozdrawiam
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 26/06/2008 02:01

Póki co kontrakt nie został rozwiązany, a takie spekulacje są niewiele warte. Zainteresowanie zawodnikiem wyraził zespół z Limy, dlatego szczerze wątpie w możliwość rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron, skoro można na tym graczu zarobić.
Posted by: shiva

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 26/06/2008 21:09

"Od godziny 14 zapraszamy na relację "na żywo" z posiedzenia Wydziału Dyscypliny PZPN, który może zdegradować Koronę." \:D


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080626/SPORT07/965130011

jeszcze tylko livebeting by się przydał \:p
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 26/06/2008 23:13


Godz. 16.04 - Koniec posiedzenia. Decyzję odroczono do 1 lipca.

bawimy sie dalej \:D \:D \:D
może do 25 lipca jak zacznie się liga? \:D
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 26/06/2008 23:50

Quote:
Były piłkarz Jagiellonii Białystok Brazylijczyk Rodnei trenuje w Hercie BSC Berlin. Jest czwartym piłkarzem, ostatnio zaangażowanym przez berliński klub.

Po opuszczeniu Jagiellonii Rodnei od grudnia przebywał w Berlinie. Teraz dopiero podpisał kontrakt, na jeden rok. - To bardzo tani nabytek Herthy - powiedział menedżer klubu Dieter Hoeneß.

22-letni Rodnei zaprezentowany został przez Herthę jako czwarty nowy zawodnik. Poprzedni to Marcel Stein, Maximilian Nicu i Kaká, były piłkarz portugalskiego klubu Associação Académica de Coimbra.

Mierzący 190 cm wzrostu Rodnei Francisco de Lima przed przyjazdem do Białegostoku grał m.in. w FC Vilnius.

W Hercie Berlin występuje reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

90minut.pl

To już zupełnie nic nie rozumiem , jak się nie mylę to chyba jkiś czas temu podpisał kontrakt z (J) , więc co Ci go sprzedali ?
Posted by: Inzaghi78

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 27/06/2008 01:24

to tak po trochu o polskiej pilce a w zasadzie o poznawaniu sie na talentach \:D

Teraz Andriej Arszawin, gwiazda Euro opuści Zenit za... 30 mln euro! Rosjanin może wybierać spośród ofert Arsenalu, Interu czy Barcelony.

Andriej Arszawin, największa gwiazda i odkrycie Euro 2008, cztery lata temu mógł grać w Polsce. Jednak ani Legia Warszawa, ani Wisła Kraków nie były zainteresowane pozyskaniem tego zawodnika.

Agent Arszawina, z którym akurat sprzedaliśmy Wojtka Kowalewskiego z Szachtara Donieck do Spartaka Moskwa, przyjechał ze mną do Krakowa. Chłopak chciał pograć w Polsce, wypromować się i odskoczyć stąd na Zachód. Był do wzięcia jedynie za prowizję menedżerską i 300 tys. dol. dla zawodnika

Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 27/06/2008 01:30

No i dobrze, że się nikt na nim nie poznał. Zmarnowałby się tylko chłopak tutaj.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 27/06/2008 02:10

Ale tu jest zupełnie inna sprawa... Rodnei był wypożyczony Z Wilna. W połowie roku Jagiellonia chciała go wykupić jednak dostał on też ofertę z Herthy i już w Białymstoku sie nie pojawił. Managerowie go namówili żeby przez pół roku nic nie robił i teraz podpisał kontrakt definitywny przechodząc do Herthy za free. Z tego co wiem Piecia to Jaga nie wykupiła go mimo takich chęci bo zawodnik nie chciał.
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 27/06/2008 04:07

szkoda , że go straciliśmy , no ale przydał by się jakiś dobry Gk i napastnik z prawdziwego istnienia który będzie katem ligowych Gk
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 27/06/2008 23:59

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92722

... Ciekawe jak tę wyciągniętą rękę potraktują kibice Legii \:\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 00:01

Lech Poznań 4-0 Górnik Zabrze
Sławomir Peszko 10, 45, Robert Lewandowski 16, 19

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46 Dawid Kręt) - Jacek Kadziński, Bartosz Bosacki, Manuel Santos Arboleda Sánchez, Ivan Đurđević - Sławomir Peszko (46 Łukasz Białożyt), Dimitrije Injac (46 Maciej Scherfchen), Tomasz Bandrowski, Anderson Denyro Cueto Sánchez (46 Jakub Wilk) - Piotr Reiss (46 Semir Štilić), Robert Lewandowski (60 Mateusz Machaj).

Górnik Zabrze: Peter Pahulyi - Patrik Pavlenda (46 Mariusz Gancarczyk), Tomasz Hajto (65 Mariusz Pawelec), Mariusz Pawelec (46 Māris Smirnovs), Mariusz Magiera (46 Tadas Papečkys) - Piotr Malinowski (65 Piotr Madejski), Adam Danch, Jerzy Brzęczek (65 Marko Bajić), Marko Bajić (46 Leo Markowski), Piotr Madejski (46 Marcin Wodecki) - Przemysław Pitry (46 Dawid Jarka).

Lech bez Murawskiego, Rengifo, Quinterosa, Kikuta, Kucharskiego, Tanevskiego. Wynik obiecujący \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 00:05

To prawda, ale nie zapominajmy, że to tylko sparing \:\)

Lech jednak powinien być groźny dla wszystkich w tym sezonie. Kto wie - może wężykiem ... ;\)

Jacek Kadziński - coś więcej o tym graczu? To wychowanek? Widzę, że rozegrał cały mecz i patrząc na ustawienie, to jest to prawy obrońca.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 00:14

Originally Posted By: Mindman
To prawda, ale nie zapominajmy, że to tylko sparing \:\)

Lech jednak powinien być groźny dla wszystkich w tym sezonie. Kto wie - może wężykiem ... ;\)

Jacek Kadziński - coś więcej o tym graczu? To wychowanek? Widzę, że rozegrał cały mecz i patrząc na ustawienie, to jest to prawy obrońca.
Grajek z Młodj Ekstraklasy, podobnie jak Białożyt. Syn prezesa.
Posted by: manfred78

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 01:14

Originally Posted By: Mindman
http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92722

... Ciekawe jak tę wyciągniętą rękę potraktują kibice Legii \:\)

A jak niby maja potraktowac?
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 01:17

Originally Posted By: manfred78
Originally Posted By: Mindman
http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92722

... Ciekawe jak tę wyciągniętą rękę potraktują kibice Legii \:\)

A jak niby maja potraktowac?




Nie wiem \:p

Dlatego pytam ...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 01:18

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Mindman


Jacek Kadziński - coś więcej o tym graczu? To wychowanek? Widzę, że rozegrał cały mecz i patrząc na ustawienie, to jest to prawy obrońca.
Grajek z Młodj Ekstraklasy, podobnie jak Białożyt. Syn prezesa.




Rozumiem, że to nie jest jakiś wielki talent? ;\)
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 02:13

"Zarząd klubu przypomina, że w wyjazdach będą mogły uczestniczyć jedynie osoby posiadające Kartę Kibica i bilet na mecz, nie objęte zakazem stadionowym."

takie coś to ma być ta wyciągnięta ręka??

Sorry, ale to dalsza próba inwigilacji środowiska.

Quinteros z chorobą ojca kłamał. O Kadzińskim nikt raczej zbyt wiele nie napisze, ponieważ poza grupą entuzjastów, obserwującą mecze młodej ekstraklasy, reszta nie ma pojęcia o jego istnieniu, a co dopiero o grze ;-).

Lech naprawdę mocną paczke zmontował na ten sezon. Sporo jednak zależy od osłabień Wisły czy walka o mistrzostwo rozstrzygnie się później niż w minionym sezonie.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 02:19

To co wg Ciebie miał zrobić zarząd?
Miał organizować wyjazdy nie wiedząc kto tam jedzie? Czy posiadanie KK jest inwigilacją? Albo może mają na kolanach iść do ludzi z sądowymi zakazami, przeprosić ich i błagać, żeby jeździli na wyjazdy?
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 05:10

pozostawić kwestie wyjazdów w rękach kibiców

jeśli jesteś niekumaty,a na takiego wyglądasz to nawet nie zadawaj sobie trudu i nie odpisuj.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 05:19

Wyobraź sobie, że odpiszę
A czy nie było wielkich żali do zarządu, że przestali organizować wyjazdy?
Jak to jest w innych klubach?

No tak, ale jak ktoś ma inne zdanie niż SKLW czy inny stór to od razu jest niekumaty itp
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 05:31

Nie przestali organizować wyjazdów, tylko przestali zamawiać bilety, uniemożliwiając pojawienie się na meczach fanom Legii. A to spora różnica.

U nas wszystkim zajmuje się stowarzyszenie WL. Klub się nie wtrąca w kwestie kibicowskie. Czy to dobre posunięcie? Odpowiedz sobie sam.

Wybacz, ale wszelka inwigilacja w tym środowisku nie jest mile widziana. To taka fundamentalna zasada, i nie ma znaczenia czy jesteś z SKLW czy nie.

Zresztą to nie moje podwórko, ale życzę Wam jak najlepiej, bo niestety wszelkie represje i ograniczenia zabijają duch kibicowania.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 28/06/2008 20:52

http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=10282&l=

"Jak na razie nie mam żadnych konkretnych informacji od zawodników, że chcą odchodzić z zespołu w razie niekorzystnej dla nas decyzji Wydziału Dyscypliny – uspokaja trener kielczan"

Obawiam się jednak, że nie do końca ;\) Jest grupa zawodników, która nie będzie raczej chciała grać w 2 lidze.

Czekamy na decyzję Wielkich Braci Misiów \:D Ona wiele wyjaśni.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 29/06/2008 18:16

Originally Posted By: Mindman
Czekamy na decyzję Wielkich Braci Misiów \:D Ona wiele wyjaśni.


Słyszałem, że decyzja już nieoficjalnie zapadła ;\) Korona degradacja, tylko od nich zależy kiedy spadną. Jeśli się odwołają spadną na koniec sezonu. Oficjalnie wszystkie dezyje pierwszego lipca.

Ciekawe co na to canal+, im się raczej nie uśmiecha powtórka z Zagłebia Sosnowiec i kolejny dostawca punktów w ekstraklasie, a takim zostanie Korona. Jak przycisną PZPN to mogą nawet przesunąć rozpoczęcie rozgrywek by tylko Korona poleciała.

Jutro za to decyzja w sprawie Pogoni Szczecin.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 29/06/2008 18:45

Originally Posted By: Kameleon
Originally Posted By: Mindman
Czekamy na decyzję Wielkich Braci Misiów \:D Ona wiele wyjaśni.


Słyszałem, że decyzja już nieoficjalnie zapadła ;\) Korona degradacja, tylko od nich zależy kiedy spadną
. Jeśli się odwołają spadną na koniec sezonu. Oficjalnie wszystkie dezyje pierwszego lipca.

Ciekawe co na to canal+, im się raczej nie uśmiecha powtórka z Zagłebia Sosnowiec i kolejny dostawca punktów w ekstraklasie, a takim zostanie Korona.



ad 1

Tak jak już kiedyś pisałem na forum: jako kibic Korony paradoksalnie chciałbym degradacji już teraz \:\) Im szybciej odpokutujemy, tym lepiej. Poza tym cała masa frustratów tylko czeka na pretekst i gadki w stylu: " A Korupter kupował i jest w ekstraklasie, pewnie tą decyzję też teraz kupił" itp (sic!) \:\)

Jak dla mnie: degradacja i jak najszybszy powrót do normalności.

ad 2

Gwarantuje Ci, że nawet jeżeli Korona miałaby być zdegradowana na koniec sezonu, to nie byłaby w nim takim dostarczycielem punktów jak Ci się wydaje ;\) Obyśmy jednak nie musieli tego sprawdzać i oby wszystko rozstrzygnęło się jak najszybciej.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 29/06/2008 20:47

Jedna mała uwaga - sytuacja z poprzedniego sezonu, przerabiana z Zagłębiem Sosnowiec była chora, i wątpie, żeby podobny zabieg wykonano ponownie. Z myśleniem w PZPN nic się pewnie nie zmieniło, ale właśnie presja sponsorów, może okazać się tutaj kluczowa. Natomiast co się tyczy dostarczania punktów - niekoniecznie tak musi być, czego przykładem jest Zagłębie Lubin.

Pogoń - super by było gdyby wrócili do ligi, miło wspominam wszystkie wypady do Szczecina, jednak chyba wszyscy woleliby, aby odbyło się to w wyniku sportowej walki.
Posted by: Bullet

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 29/06/2008 21:02

Jeśli Korona będzie się odwoływac i nie zaakceptuje kary degradacji w tym sezonie zadziała na własną szkodę. Jak wiemy karanie klubów za korupcję będzie tylko do końca przyszłego sezonu. Wniosek z tego taki, że znacznie łatwiej można awansowac w njbliższym sezonie z zaplecza ekstraklasy bo znowu będą kary za korupcje (taka Craxa bankowo degradacja) i prawdopodobnie więcej zespołów awansuje jak w tym roku. Potem już takiej szansy Korona miec nie będzie. Reasumując lepiej teraz spaśc, miec to już za sobą i przy odrobinie szczęścia awansowac jak prawdopodobnie Arka niż potem walczyc w silniejszej obsadzie o awans. No, ale cóż włodarze klubu wiedzą najlepiej co im się opłaca a co nie \:D
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 30/06/2008 23:04

Lewczuk i Zawistowski w Jagiellonii.
Jak się nie mylę jutro lub pojutrze podpisy pod kontraktami mają złożyć Skerla, Stano i Podstawek.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 05:25


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92910

Ładnie to zaczyna wyglądać w Zabrzu. Plany bardzo ambitne.

Jakoś do końca ... ciężko mi uwierzyć w ich spełnienie. Ale mimo wszystko się cieszę. Wszystko co prowadzi do wyrównania i podniesienia poziomu naszej pożal się ekstraklasy, jest ok.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:04

"Korona został zdegradowana o jedną klasę rogrywkową ukarana ujemnymi siedmioma punktami oraz kara finansową w wysokości 70 tys. zł"
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:32


Zgadza się.

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92933

Jak już pisałem - jako kibic Korony cieszę się z takiego rozwiązania \:\)

Zaczynamy nowy etap. Teraz być może kilku zawodników odejdzie. Ale nic to - spokojnie mamy szansę po sezonie wrócić. Trzeba ogrywać bardzo zdolną młodzież i zostawić tylko tych, którzy naprawdę są gotowi z tym klubem być na dobre i na złe.

Apropo młodzieży - to naprawdę mamy zdolną:

http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=10285&l=

Poza tym, wyniki dotychczasowych sparingów mogą się podobać:

3:0 GKS Bełchatów
2:1 Znicz Pruszków
4:0 Lechia Gdańsk

Oczywiście to tylko sparingi, ale ja jestem optymistą.

Złocisto-krwiści powrócą do ekstraklasy po tym sezonie \:\)

BYŁA BĘDZIE JEST KORONA MKS!
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:44

Mindman nie mow mi ze sparing z rozbitym Zniczem czy przecietna Lechia to jakikolwiek wyznacznik formy : >
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:47

to kiedy będzie wiadomo jaki terminarz i kto zagra w 1 a kto w 2 lidze ...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:48

Sorry za post pod postem ale tak sobie przypomnialem, ze skoro Korona spada to na jej miejsce wchodzi nastepny z 2 ligi czyli Znicz, ktory wyprzedal swoje najwieksze gwiazdy \:D
szczerze wspolczuje dzialaczom tej druzyny ze PZPN ich tak ladnie "urzadzil" \:D

Sprawa Jagi znow bez werdyktu bedzie kontynuowana.. no dramat
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:51

Originally Posted By: Chaoz
Mindman nie mow mi ze sparing z rozbitym Zniczem czy przecietna Lechia to jakikolwiek wyznacznik formy : >


Żaden wyznacznik. Ale lepiej wygrać coś takiego 4:0 niż przegrać...

W ocenie przygotowania do sezonu zawsze wspomina się wyniki sparingów, więc \:\)

Mój optymizm związany jest również z tym jak wygląda gra w tych sparingach. A z relacji wynika, że jest naprawdę dobrze.

Również postawa młodzieży, o której wspominałem mnie cieszy. Link dotyczy juniorów starszych, a warto przypomnieć, że w zakończonym sezonie Korona zajęła 2-gie miejsce w Młodej Ekstraklasie, przegrywając tytuł pechowo w ostatnim meczu z Wisłą \:\)

Będzie dobrze, będzie normalnie \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 01/07/2008 23:55

Znicz musi najpierw spełnić wymagania licencyjne. Nie pytajcie co będzie, jak mu się to ni uda, bo ch...olera wie \:D
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:06

Już się Mindman nie zachwycaj tymi juniorami bo jeżeli sie nie myle to Jaga gra w drugim polfinale ;\)
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:08

Z tego co wiem to Znicz jest już w zasadzie dogadany z Legią w sprawie stadionu. Tylko czekali na decyzję WD
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:12

Originally Posted By: Piecia
to kiedy będzie wiadomo jaki terminarz i kto zagra w 1 a kto w 2 lidze ...


Terminarz 3 lipca. Ale...pojebana liga, zawsze jakieś "ale" musi być. Wydział dyscypliny ma teraz troche czasu by przesłać do Kielc papiery, potem Korona ma troche czasu by się odwołać, czyli jakiś miesiąc z głowy w tej sprawie. Dodatkowo jutro zzostanie rozpatrzona sprawa Polonii, a w innym terminie sprawa Jagi. Jest też pomysł na 14 zespołów w lidze. Cyrk.

W Gdyni na treningach paru nowych, jedyne znane nazwisko - Żuraw.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:20

@Chaoz

Zawsze możemy się razem pozachwycać naszymi juniorami i z niecierpliwością oczekiwać żółto-czerwonego finału

@Kamel

Korona w moim odczuciu raczej na pewno nie będzie się odwoływać.

W Arce moim zdaniem dobry kierunek obrali - stabilizacja składu. Bez wielkich zakupów, ale również nie ma wyprzedaży. A Żuraw może bardzo Wam poprawić grę obronną \:\)
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:36

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5413728,Wisla_poznala_pierwszego_rywala_w_Lidze_Mistrzow.html

Po losowaniu nastroje w obozie krakowian są nie najlepsze. Piłkarze niewiele wiedzą na temat Beitaru, ale przyznają, że to jeden z trudniejszych rywali.

Jak oni chcą awansować do fazy grupowej LM, skoro obawiają się klubów izraelskich...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:37

Originally Posted By: Mindman
@Kamel

Korona w moim odczuciu raczej na pewno nie będzie się odwoływać.

"Korona nie przyjęła kary i będzie się odwoływać. "
tak wiec zobaczymy ;\)
Posted by: Venon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:56

Originally Posted By: Szewa
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5413728,Wisla_poznala_pierwszego_rywala_w_Lidze_Mistrzow.html

Po losowaniu nastroje w obozie krakowian są nie najlepsze. Piłkarze niewiele wiedzą na temat Beitaru, ale przyznają, że to jeden z trudniejszych rywali.

Jak oni chcą awansować do fazy grupowej LM, skoro obawiają się klubów izraelskich...


a znasz budzet tego 'izraelskiego klubu' ? \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 00:58

Trener Arki, Robert Jończyk, nie otrzymał licencji na prowadzenie klubu w esktraklasie. Co więcej nie może on prowadzić żadnego klubu pierwszoligowego.

No to teraz...Michniewicz wracaj do Gdyni ! \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:01

Originally Posted By: Venon


a znasz budzet tego 'izraelskiego klubu' ? \:\)


Nieważne. Pisałem o tym już w temacie śmieszne w TiO.

"Trzeba też przyznać, że również Legia Warszawa i Lech Poznań trafili na trudnych przeciwników. Zwłaszcza Legioniści mogą uznać swoje losowanie za niezbyt przychylne, gdyż wylosowali zespół z Białorusi. W historii kontaktów obu krajów Polska jeszcze nigdy nie wyeliminowała klubów z tego państwa, a trzeba dodać, że mierzyła się aż pięciokrotnie!"

Proszę Was! Do czego to doszło? Co będzie dalej? Jaki będzie "trudny rywal" w następnym sezonie?



Polska piłka sięga zatrważającego poziomu \:\(
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:06

Originally Posted By: Chaoz
Lewczuk i Zawistowski w Jagiellonii.
Jak się nie mylę jutro lub pojutrze podpisy pod kontraktami mają złożyć Skerla, Stano i Podstawek.

oj to szykuje sie potega na zapleczu extraklasy! \:D
mam nadzieje ze ten klub podzieli los Korony!
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:14

Originally Posted By: Venon
Originally Posted By: Szewa
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5413728,Wisla_poznala_pierwszego_rywala_w_Lidze_Mistrzow.html

Po losowaniu nastroje w obozie krakowian są nie najlepsze. Piłkarze niewiele wiedzą na temat Beitaru, ale przyznają, że to jeden z trudniejszych rywali.

Jak oni chcą awansować do fazy grupowej LM, skoro obawiają się klubów izraelskich...


a znasz budzet tego 'izraelskiego klubu' ? \:\)

Domyślam się. Ale przecież większość klubów ma budżety większe niż Wisła. Z takim podejśćiem, to polski zespół nie awansuje do LM jeszcze przez długi czas. Może lepiej w ogóle zrezygnować z udziału w eliminacjach, skoro każdy z góry zakłada porażkę, z piłkarzami (obawiają się przeciwników) i działaczami (nie wzacniają drużyny) na czele.

Polska piłka to dno i trzy metry mułu. Wszyscy nas prześcigają. Zachód, Wschód, Południe. Może powalczymy chciaż z zespołami z Islandii albo Wysp Owczych ?
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:16

a ja mam nadzieje, że nie będziesz więcej zaśmiecać tego tematu
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:16

Originally Posted By: gremlin
Originally Posted By: Chaoz
Lewczuk i Zawistowski w Jagiellonii.
Jak się nie mylę jutro lub pojutrze podpisy pod kontraktami mają złożyć Skerla, Stano i Podstawek.

oj to szykuje sie potega na zapleczu extraklasy! \:D
mam nadzieje ze ten klub podzieli los Korony!

z pewnością nie podzieli bo akurat ten klub nie odniósł żadnej korzysci. Do tej pory lecialy tylko te kluby ktore przez korupcje kupily awans do wyzszych klas rozgrywkowych.
Swoja droga dawno sie nie napinales w strone Jagi \:D \:D \:D
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:25

Originally Posted By: s_LP
a ja mam nadzieje, że nie będziesz więcej zaśmiecać tego tematu

a czym to niby zasmiecam czyzby ten klubik juz nie gral w polskiej extraklasie! moze o czyms nie wiem co? \:p
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:33

Originally Posted By: Kameleon

No to teraz...Michniewicz wracaj do Gdyni ! \:\)

Źle swoim życzysz?
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:50

Gilarski: 7. klubów zagrożonych degradacją

Wydział Dyscypliny PZPN ukarał degradacją o jedną klasę rozgrywkową Koronę Kielce. Przewodniczący WD, Adam Gilarski stwierdził, że obok Jagiellonii Białystok degradacją zagrożonych jest nawet siedem klubów.

- Analizujemy materiały, które otrzymaliśmy 20 czerwca. Wystąpiliśmy do prokuratury wrocławskiej o przesłanie dodatkowych, bowiem z obecnych akt nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy proceder korupcyjny w Jagiellonii miał miejsce w sezonie 2003/2004, czy też w 2004/2005. Są przesłanki wskazujące, że proceder miał miejsce w dwóch sezonach. Decyzja zostanie wydana po zebraniu materiału dowodowego. Postępowanie w sprawie białostockiego zespołu jeszcze potrwa i nie możemy określić dokładnie, kiedy się zakończy. - powiedział Gilarski.

- Oczekujemy jeszcze materiałów z prokuratury dotyczące kolejnych sześć-siedem klubów. Prosiłem, żeby te materiały przygotowane w taki sposób, żebyśmy mogli bez zbędnej zwłoki prowadzić postępowanie dyscyplinarne. Nie chciałbym, aby spłynęły na początku rozgrywek. Wolałbym, żeby to się stało pod koniec rundy jesiennej, lecz tak naprawdę nie mam na to wpływu. " - zakończył mecenas Gilarski. Przewodniczący WD nie chciał jednak ujawnić, które kluby są zagrożone sankcją.

wp.pl

@gremlin: odbij w końcu na inny temat bo już nudny jesteś w kółko to samo powtarzając. Zajmij się swoją Lechia czy innym klubem któremu tak bardzo kibicujesz.
Posted by: retoox

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:52

Co jak co, ale dziś w końcu na moich ustach zagościł uśmiech. "Korupter" Kielce w końcu ukarany, długo na to czekałem. Na mecze polskiej (głownie drugiej) ligi chodzę dość regularnie od około 15 sezonów. Jednymi z najsmutniejszych zdarzeń jakie mnie w tym czasie spotkały to mecze drużyny której kibicuje czyli Stali St.W. z Korona Kielce. To co wtedy zobaczyłem sprawiło, ze na prawdę zacząłem wątpić w to czy moje kibicowanie ma jakiś sens, ale jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie jest... . Osobiście nie mam nic do tego klubu, sam pamiętam jeszcze czasy gdy mecze z Korona były "meczami przyjaźni", ale jeśli była wina (a tu była tak ewidentna ze bardziej już chyba być nie mogła) to powinna być tez i kara. Stad tez moja uśmiechnięta mina w tym momencie... .
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 01:57

Originally Posted By: retoox
Co jak co, ale dziś w końcu na moich ustach zagościł uśmiech. "Korupter" Kielce w końcu ukarany, długo na to czekałem. Na mecze polskiej (głownie drugiej) ligi chodzę dość regularnie od około 15 sezonów. Jednymi z najsmutniejszych zdarzeń jakie mnie w tym czasie spotkały to mecze drużyny której kibicuje czyli Stali St.W. z Korona Kielce. To co wtedy zobaczyłem sprawiło, ze na prawdę zacząłem wątpić w to czy moje kibicowanie ma jakiś sens, ale jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie jest... . Osobiście nie mam nic do tego klubu, sam pamiętam jeszcze czasy gdy mecze z Korona były "meczami przyjaźni", ale jeśli była wina (a tu była tak ewidentna ze bardziej już chyba być nie mogła) to powinna być tez i kara. Stad tez moja uśmiechnięta mina w tym momencie... .


Ad 1 ---> tylko czekałem kto pierwszy napisze w ten sposób w temacie

Ad 2 ---> to prawda, te mecze i wydarzenia były haniebne

Ad 3 ---> pełna zgoda \:\)

Bardzo bym jednak prosił, niezależnie od emocji, aby nie używać tak "miłych" nazw klubów. Z góry dziękuję \:\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:00

Nie wiem czy było.
Wisła-Beitar Jerozolima.

Legia Warszawa-FK Homel (Białoruś)
Lech Poznań-Xazere Lankaran (Azerbejdżan)
----
Dla wszystkich "znawców" futbolu spodziewających się dwubramkowych wygranych (szczególnie Lecha) - w zeszłym sezonie azerski zespól przegrał z Dinamo Zagrzeb w el. LM, u siebie mieli 1-1, a w Zagrzebiu odpadli dopiero w dogrywce.

A oto ich stadion....
http://img385.imageshack.us/img385/1014/dsc2lm0.jpg
http://img159.imageshack.us/img159/4855/dsc1yf6.jpg
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:07

Panowie cala ta liga jest Haniebna i nie przekonywuja mnie tlumaczenia kol. Chaoza ze Jaga nie miala z tytulu powiklan korupcyjnych korzysci! wiec co ? odpuszczali mecze w imie sympati do innych klubow? smieszne - uwazam ze ten klub zasluguje na wykluczenie z extraklasy i bede kibicowal PZPn-owi w tym- czy mozna byc trochu w ciazy?
poza tym co to za druzyna ktora przegrywa w rundzie wiosennej 5/6 swoich meczy- mysle ze kiedys nasi wlodarze przyjda po rozum do glowy i zmniejsza ilosc druzyn do 8 na wzor innych krajow! i pozbedziemy sie takich "wrzodow" typu Jaga, Kolporter, Zaglebie itd>
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:10

Originally Posted By: gremlin
Originally Posted By: s_LP
a ja mam nadzieje, że nie będziesz więcej zaśmiecać tego tematu

a czym to niby zasmiecam czyzby ten klubik juz nie gral w polskiej extraklasie! moze o czyms nie wiem co? \:p


***ństwem. nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.

PS
coś mi świta, że jesteś z Gdańska - a to by wiele wyjaśniało
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:11

[quote=gremlin]mysle ze kiedys nasi wlodarze przyjda po rozum do glowy i zmniejsza ilosc druzyn do 8 na wzor innych krajow! [quote]

Wymień te kraje
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:11

no i ucięło:
dlatego, że życzenie innym degradacji jest zwykłym ....
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:11

Właśnie gremlin, pochwal się jakiemu klubowi Ty kibicujesz, może to nam rozjaśni nieco Twój obraz? \:\)
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:14

Originally Posted By: s_LP
Originally Posted By: gremlin
Originally Posted By: s_LP
a ja mam nadzieje, że nie będziesz więcej zaśmiecać tego tematu

a czym to niby zasmiecam czyzby ten klubik juz nie gral w polskiej extraklasie! moze o czyms nie wiem co? \:p


***ństwem. nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.

PS
coś mi świta, że jesteś z Gdańska - a to by wiele wyjaśniało

mylisz sie w Gdansku to bylem ostatnio 10 lat temu! ale zastanow sie po co takie druzyny w extraklasie? wybitnie jestem zwolennikiem 8 druzyn!
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:19

jestem zwolennikiem hasła: piłka nożna dla kibiców
więc raczej 8 drużyn nie wchodzi w grę, aha i raczej dla mnie nie ma znaczenia poziom sportowy - przestał mieć - jakieś 10 lat temu, więc ten argument Ci odpada

pozatym nie Kolporter, tylko Korona
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:20

Originally Posted By: gremlin
Panowie cala ta liga jest Haniebna i nie przekonywuja mnie tlumaczenia kol. Chaoza ze Jaga nie miala z tytulu powiklan korupcyjnych korzysci! wiec co ? odpuszczali mecze w imie sympati do innych klubow? smieszne - uwazam ze ten klub zasluguje na wykluczenie z extraklasy i bede kibicowal PZPn-owi w tym- czy mozna byc trochu w ciazy?
poza tym co to za druzyna ktora przegrywa w rundzie wiosennej 5/6 swoich meczy- mysle ze kiedys nasi wlodarze przyjda po rozum do glowy i zmniejsza ilosc druzyn do 8 na wzor innych krajow! i pozbedziemy sie takich "wrzodow" typu Jaga, Kolporter, Zaglebie itd>

Ad. 1 pokaz taki mecz cwaniaku. W tej sprawie nie chodzi o żadne odpuszczanie wiec jak masz zamiar pieprzyc byle pieprzyc to skoncz.

Ad.2 zauwaz sklad tamtej druzyny i trenera na koniec. Potem zobacz co teraz robia dzialacze Jagi z tamta "drużyną"

gówno wiesz ale zgrywasz takiego co jest oświecony i wie wszystko.
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:21

nie kibicuje zadnemu klubowi bo nie widze powodu paprac sie w tym lajnie - z tymi osmioma to faktycznie sie rozpedzilem ale z 10 ma druzynami tez by bylo dosc!
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:25

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: gremlin
Panowie cala ta liga jest Haniebna i nie przekonywuja mnie tlumaczenia kol. Chaoza ze Jaga nie miala z tytulu powiklan korupcyjnych korzysci! wiec co ? odpuszczali mecze w imie sympati do innych klubow? smieszne - uwazam ze ten klub zasluguje na wykluczenie z extraklasy i bede kibicowal PZPn-owi w tym- czy mozna byc trochu w ciazy?
poza tym co to za druzyna ktora przegrywa w rundzie wiosennej 5/6 swoich meczy- mysle ze kiedys nasi wlodarze przyjda po rozum do glowy i zmniejsza ilosc druzyn do 8 na wzor innych krajow! i pozbedziemy sie takich "wrzodow" typu Jaga, Kolporter, Zaglebie itd>

Ad. 1 pokaz taki mecz cwaniaku. W tej sprawie nie chodzi o żadne odpuszczanie wiec jak masz zamiar pieprzyc byle pieprzyc to skoncz.

Ad.2 zauwaz sklad tamtej druzyny i trenera na koniec. Potem zobacz co teraz robia dzialacze Jagi z tamta "drużyną"

gówno wiesz ale zgrywasz takiego co jest oświecony i wie wszystko.

pozyjemy zobaczymy wiec nie cwaniakuj PZPN wypowie sie na ten temat i tyle!
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:27

Originally Posted By: s_LP

poza tym nie Kolporter, tylko Korona


Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:28

Originally Posted By: gremlin
pozyjemy zobaczymy wiec nie cwaniakuj PZPN wypowie sie na ten temat i tyle!

tak się pienisz a argumentów zero. Norma na tym forum to się zaczyna robić.
Posted by: gremlin

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 02:33

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: gremlin
pozyjemy zobaczymy wiec nie cwaniakuj PZPN wypowie sie na ten temat i tyle!

tak się pienisz a argumentów zero. Norma na tym forum to się zaczyna robić.

wyglada na to ze argumenty sa w reku PZPN \:D gdyby nic nie bylo nie byloby tematu - prawda?
Posted by: Mr_Andrew

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 03:11

Rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński dopuszcza... jeszcze jedno rozwiązanie. - Możliwe, że na czwartkowym zarządzie związku zapadnie decyzja o zmniejszeniu ekstraklasy - powiedział we wtorek Sport.pl. Szczegółów nie ujawnił, znalazł za to winnych bałaganu. - To przez was, dziennikarzy. Najpierw chcieliście, żeby degradować kluby, a teraz macie pretensje, że nie wiadomo, kto zagra w lidze - wytłumaczył


http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5415739,PZPN_rozwaza____zmniejszenie_ekstraklasy.html
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 05:10

http://www.legia.net/news.php?id=28922
Chyba Drzymała ma już dość ;\)
Niech Polonia wykupi sobie to miejsce, zawsze 6pkt wpadnie ;\)
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 16:34

Originally Posted By: Mr_Andrew
Rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński dopuszcza... jeszcze jedno rozwiązanie. - Możliwe, że na czwartkowym zarządzie związku zapadnie decyzja o zmniejszeniu ekstraklasy - powiedział we wtorek Sport.pl. Szczegółów nie ujawnił, znalazł za to winnych bałaganu. - To przez was, dziennikarzy. Najpierw chcieliście, żeby degradować kluby, a teraz macie pretensje, że nie wiadomo, kto zagra w lidze - wytłumaczył


http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5415739,PZPN_rozwaza____zmniejszenie_ekstraklasy.html


Kozminski zawsze gada bzdury, ale tutaj ma troche racji. Wezmy tych gogusiow z C+ - na poczatku najglosniej gardlowali zeby za korupcje bezwzglednie degradowac, ale jak sie okazalo, ze pol ligi moze poleciec i produkt im sie popsuje to pierwsi wciagneli haslo "Stop degradacjom" na sztandary. Stracilem do nich jakikolwiek szacunek. Tylko kasa sie liczy.
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 02/07/2008 22:43

A Arifović już strzela dla Jagielloni. (W 3 minucie pokonał bramkarza Widzewa, Jagiellonia jednak przegrała 1:2)

Powodzenia Ensar
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 02:12

Lech:

-Quinteros postanowił sam wykupić swoją kartę zawodniczą (opcja 3miesięcznego wypożyczenia upadła). Tłumaczy że ma chorego ojca, że jest najstarszy z rodzeństwą i musi się nim zająć).
-Scherfchen szuka klubu (małe szanse na gre w Lechu przy mocno obsadzonej linii pomocy). Opcje - Szwajcaria albo Arka/Jaga.

Ciekawostka - 13 lipca w Poznaniu Lech zagra towarzysko z reprezentacją Kuby.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 05:15

Założyłem osobny temat o spotkaniach sparingowych polskich ekip. Liga powoli się zbliża, myślę że temat może być przydatny.

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2461454&page=0#Post2461454
Posted by: Platini

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 05:50

Originally Posted By: podstawek87
http://www.legia.net/news.php?id=28922
Chyba Drzymała ma już dość ;\)
Niech Polonia wykupi sobie to miejsce, zawsze 6pkt wpadnie ;\)
tak, żeby to od razu sobie nie dopisali z 10 ptk ..

;\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 17:24


Oświadczenie Zarządu Korony Kielce

"Zarząd Klubu Korona Kielce informuje, iż w dn. 01.07.2008 Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej, w ramach postępowania wyjaśniającego okoliczności działań korupcyjnych popełnionych przez byłych pracowników naszego klubu w sezonie 2003/2004, nałożył na klub karę w postaci degradacji o jedną klasę rozgrywką oraz karę finansową w wysokości 70 tys. zł , a dodatkowo zadecydował o odjęciu 7 punktów przed rozpoczęciem rozgrywek w nowym sezonie.
Zarząd Klubu pragnie wyrazić głębokie rozczarowanie wysokością wymierzonej kary. Uważamy, iż w świetle podjętej przez nasz klub aktywnej współpracy z Wydziałem Dyscypliny oraz działań wewnętrznych zmierzających do ustalenia wszelkich okoliczności korupcyjnego procederu, orzeczona kara jest zbyt surowa.
Zarząd Klubu oświadcza również, iż po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia Wydziału Dyscypliny PZPN, podjęliśmy decyzję o złożeniu odwołania od tej decyzji do Związkowego Trybunału Piłkarskiego."

Adam Żak
Prezes Zarządu Korony Kielce


Odwołujemy się jednak ... Zobaczymy co z tego wyniknie.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 19:31

Mindman no nie zartuj ze powaznie myslales ze nie beda sie odwolywac ; >

a tymczasem żenady Drzymały ciąg dalszy i wyglada na to że zakotwiczy w Polonii
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 19:47

Originally Posted By: Chaoz
Mindman no nie zartuj ze powaznie myslales ze nie beda sie odwolywac ; >

a tymczasem żenady Drzymały ciąg dalszy i wyglada na to że zakotwiczy w Polonii

Moze sie dowiedział że są kwity na Groclin i ich cudowną postawe i 11 zwycięstw z rzędu
Od znajomych słyszałem jak widzieli w jednym z punktów bukmacherskich pewnego zawodnika z Grodziska który miał 100 % skuteczność typów \:\)
Posted by: As

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 19:54

Originally Posted By: kfjatek
Lech:
-Scherfchen szuka klubu (małe szanse na gre w Lechu przy mocno obsadzonej linii pomocy).

Nie jestem do końca na czasie z transferami w Lechu. Jak wygląda ta mocno obsadzona pomoc?
Posted by: polskignom

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 19:56

od lewej: Cueto/Bandrowski/Murawski/Peszko

jeden z wariantow. Lech na papierze wyglada calkiem calkiem, zobaczymy, moze cos w pucharach ugraja.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 20:56

Scherfchenem zainteresowana jest Jagiellonia.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 22:56

"Andrius Skerla piłkarzem Jagiellonii!!!

Jak poinformował prezes Ireneusz Trąbiński Jagiellonia Białystok pozyskała nowego obrońcę. Został nim występujący w minionym sezonie w Koronie Kielce 31-letni Litwin Andrius Skerla. Zawodnik jest podstawowym obrońcą swojego kraju, w barwach którego zaliczył już 57 występów. Skerla podpisał z żółto-czerwonymi dwuletni kontrakt."

Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 03/07/2008 23:56

http://supergigant.blox.pl/2008/07/Bo-nie-mielismy-szczescia-w-losowaniu.html

Jakże trafnie napisane.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 01:11

Originally Posted By: Chaoz
"Andrius Skerla piłkarzem Jagiellonii!!!

Jak poinformował prezes Ireneusz Trąbiński Jagiellonia Białystok pozyskała nowego obrońcę. Został nim występujący w minionym sezonie w Koronie Kielce 31-letni Litwin Andrius Skerla. Zawodnik jest podstawowym obrońcą swojego kraju, w barwach którego zaliczył już 57 występów. Skerla podpisał z żółto-czerwonymi dwuletni kontrakt."




Kolejny zawodnik (po Hermesie), który barw zasadniczo nie zmienił ;\)

Myślę, że i z niego będziecie mieć w Białym pożytek. Za wiele u nas się nie nagrał, ale to naprawdę solidny jak na polskie warunki defensor. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi, doświadczony, dobrze się ustawia.


Co do linka @Szewy --->

To jest dokładnie to o czym pisałem tu oraz w dziale śmieszne po losowaniu. Ładnie ubrali w słowa moje myśli ;\)

Taka jest niestety smutna prawda o polskiej piłce obecnie. Acha i żeby nie było - nie "biadolę" z tego powodu. Po prostu stwierdzam fakt, moim zdaniem oczywisty.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 02:14

Originally Posted By: polskignom
od lewej: Cueto/Bandrowski/Murawski/Peszko

jeden z wariantow. Lech na papierze wyglada calkiem calkiem, zobaczymy, moze cos w pucharach ugraja.
Cueto, Wilk, Injac, Bandrowski, Murawski, Quinteros (póki co jeszcze jest), Stilic, Peszko, Kikut no i Scherfchen właśnie.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 02:20

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93068

Obradujący dziś zarząd PZPN przyjął raport selekcjonera narodowej reprezentacji Leo Beenhakkera dotyczący występu polskich piłkarzy na mistrzostwach Europy.

Ostatnie newsy prasowe mówią, że na następce ma być szykowany niejaki Mourinho, znany też jako Michniewicz \:D
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 16:23

Podobno w ekstraklasie od nowego sezonu będzie występował nowy klub...zlepek dwóch niewielkich klubów


jeszcze niewiadomo jaką nazwe przyjmie ów dziwny twór

ja bym proponował KSP Groclin Grodzisk Warszawa
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 16:41

@McDziarz

''Zlepek dwóch niewielkich klubów''?
Rozumiem, ze mówisz to by obrazić stołeczną Polonię jako kibic L?

Osobiśćie zawsze jestem przeciw fuzji klubów i nie inaczej jest teraz, ale trochę szacunku chociażby dla Polonii.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 16:44

Podobno tak ma być, bo podobno interesy w portowym mieście z drużyną, która podobno ma zgode z innym warszawskim klubikiem, podobno nie wyszły. A szkoda, bo by było podobno MKS Pogoń Ptakovia Brazyliana Groclin Grodzisk Nowa Szczecin.

Daruj sobie PODOBNE wrzuty, bo raczej kibice za dużo do powiedzenia w takich kwestiach nie mają. A leczenie kompleksów w internecie realnego życia Ci nie polepszy.

jakbyś w tym całym swoim zakompleksieniu chciał jednak odpowiedzieć, zacznij od sprawdzenia i wbicia sobie do łba słowa "ironia", bo inaczej możesz mnie zupełnie nie zrozumieć.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 04/07/2008 17:39


http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5...008-07-04-02-06

" Miasto przejmuje finansowanie Korony. Prezydent Kielc za 500 tys. zł odkupi klub od Krzysztofa Klickiego. Właściciel Kolportera zapowiedział, że sprzeda go, jeśli kielczanie nie pozostaną w ekstraklasie"

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS!

\:\)
Posted by: Bullet

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 00:39

Mindman, a wiadomo czy Korona odwołuje się od kary, a co za tym idzie spada w tym czy następnym sezonie?
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 00:49

Originally Posted By: Bullet
Mindman, a wiadomo czy Korona odwołuje się od kary, a co za tym idzie spada w tym czy następnym sezonie?

E? Maja 14 dni na odwołanie, które zapewne zostanie rozpatrzone negatywnie jeszcze przed startem ligi. Na pewno nie będzie sytuacji jak z Zagłębiem Sosnowiec bo tego nie chce C+.

Poza tym masz na górze strony o tym \:D
Posted by: Bullet

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 00:56

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: Bullet
Mindman, a wiadomo czy Korona odwołuje się od kary, a co za tym idzie spada w tym czy następnym sezonie?

E? Maja 14 dni na odwołanie, które zapewne zostanie rozpatrzone negatywnie jeszcze przed startem ligi. Na pewno nie będzie sytuacji jak z Zagłębiem Sosnowiec bo tego nie chce C+.

Poza tym masz na górze strony o tym \:D


Masz rację Chaoz. Zaspany jestem chyba po pracy, że nie widziałem tego \:o Tymczasem stoczymy z Wami walkę o Scherfchena prawdopodobnie \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 01:36

Kaczmarek został trenerem Arki


Gorzej się nie dało.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 01:48

Originally Posted By: Kameleon
Kaczmarek został trenerem Arki


Gorzej się nie dało.


ten Kaczmarek? znaczy Bobo?

szczere wyrazy współczucia jeżeli tak ...

PS rozumiem, że Jończyk nie ma licencji, czy o to chodzi?
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 01:50

Originally Posted By: McDziarz
Podobno w ekstraklasie od nowego sezonu będzie występował nowy klub...zlepek dwóch niewielkich klubów


jeszcze niewiadomo jaką nazwe przyjmie ów dziwny twór

ja bym proponował KSP Groclin Grodzisk Warszawa

Współczuje Ci
Cieszę sie jednak że na Twoich oczach Polonia robiła majstra na Łazienkowskiej a Groclin was obijał
Każdy kibic ma prawo do uczuć emocji i radości ze swojej drużyny nie ważne w której lidze gra i ilu ma kibiców
I jeszcze jedno uderzyłem tylko do ciebie a nie do innych kibiców Legii którzy mają na pewno wiecej inteligencji
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 02:03

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: Kameleon
Kaczmarek został trenerem Arki


Gorzej się nie dało.


ten Kaczmarek? znaczy Bobo?

szczere wyrazy współczucia jeżeli tak ...

PS rozumiem, że Jończyk nie ma licencji, czy o to chodzi?


Tak, Bobo.

Jończyk nie dostał licencji, a co ciekawe ma on jedynie papiery na prwoadzeniu klubu grającego w drugiej lidze (dawna trzecia). Inni trenerzy w poprzednich latach mogli pracować, a do Jończyka musieli się przyczepić.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 02:17

Originally Posted By: Kameleon
Jończyk nie dostał licencji, a co ciekawe ma on jedynie papiery na prwoadzeniu klubu grającego w drugiej lidze (dawna trzecia). Inni trenerzy w poprzednich latach mogli pracować, a do Jończyka musieli się przyczepić.

to zobacz jakie problemy robili Płatkowi jak prowadził Jagiellonię..
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 03:02

Ja kazusu Arki trochę nie czaję

Był Stawowy. Wydawało się, że ma niemal nieograniczone wotum zaufania. W końcu jednak z niego zrezygnowano. Wyniki osiągnięte po przyjściu Jończyka, pokazały, że był to chyba jednak mądry ruch. Jończyk miał kontakt z drużyną, znał tych chłopaków. Wróciła atmosfera do szatni, wróciły wyniki.

I nagle problem z licencją i przychodzi Bobo ...

Dla mnie - dziwne. Obym się mylił, ale to nie wróży dobrze Arce.
Posted by: ivo

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 19:53

Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który kilka miesięcy temu zapowiadał, że nie będzie kandydował powtórnie na to stanowisko, coraz głośniej zastanawia się nad zmianą swojej decyzji - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

http://sport.onet.pl/0,1248675,1783251,,...,wiadomosc.html
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 20:14

Jest wreszcie TERMINARZ

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93129

\:\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 20:32

Originally Posted By: Mindman
Od 2 dni przeciez
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 21:43

Originally Posted By: Mindman
Poza tym, wyniki dotychczasowych sparingów mogą się podobać:

3:0 GKS Bełchatów
2:1 Znicz Pruszków
4:0 Lechia Gdańsk

Oczywiście to tylko sparingi, ale ja jestem optymistą.

Złocisto-krwiści powrócą do ekstraklasy po tym sezonie \:\)

BYŁA BĘDZIE JEST KORONA MKS!

no i bomba ówiłem że to żadne wyznacznik:

Górnik Łęczna 7-1 Korona Kielce
Grzegorz Szymanek 8, 23, 62, Madrin Piegzik 42, Kamil Stachyra 59, Veljko Nikitović 73, Marcin Truszkowski 75 - Marcin Robak 77
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 23:03

Wynik fatalny - nie da się ukryć

Na mini-usprawiedliwienie: okrojony skład w jakim wystąpili + mecz rozegrany dosłownie po wyjściu z autokaru, w drodze powrotnej ze zgrupowania (wcale nie lekkiego) w Białej Podlaskiej.
Posted by: paoblo

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 23:43

Originally Posted By: ivo
Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który kilka miesięcy temu zapowiadał, że nie będzie kandydował powtórnie na to stanowisko, coraz głośniej zastanawia się nad zmianą swojej decyzji - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

http://sport.onet.pl/0,1248675,1783251,,...,wiadomosc.html


Jeśli miałby być kontrkandydatem dla Grzegorza Lato, to wolę aby "misio" dalej był prezesem...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 05/07/2008 23:59


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93190

Zbrojeń w Jadze ciąg dalszy.

Słowacki obrońca Pavol Stano oraz bramkarz Rafał Gikiewicz podpisali dziś kontrakty z Jagiellonią Białystok. Stano związał się z klubem dwuletnim kontraktem, zaś Gikiewicz ma bronić barw Jagielllonii przez najbliższe 4 lata.
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 00:04

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,543090...ias=3&startsz=x

Polska myśl szkoleniowa
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 00:14

Bobo twardziel

Już zrezygnował z prowadzenia Arki, pewnie dostał jakąś klauzule w kontrakcie na temat korupcji ;\)

I casting na trenera trwa, wyśle chyba swoje CV z football managera
Posted by: Mr_Andrew

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 01:48

http://ekstraklasa.wp.pl/wid,10129978,ka...,wiadomosc.html

...

http://www.sport.pl/pilka/1,82314,5433323,Polonia_Bytom_w_ekstraklasie_.html
Posted by: jarko 33

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 01:55

kabaretu ciag dalszy \:p \:D
Polonia Bytom dostała licencję na grę w ekstraklasie. Odwoławcza komisja licencyjna PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek klubu
Oznacza to jednocześnie, że Znicz Pruszków przedwcześnie cieszył się na możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Znicz rozpocznie nowy sezon w pierwszej lidze (stara druga liga), a Widzew Łódź przystąpi do rozgrywek w lidze drugiej

ciekawe jak sie ktos znowu odwola to ile druzyn zacznie rozgrywki \:D
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 01:56

jeszcze Jaga może polecieć i Znicz znowu wróci do ekstraklasy \:D
Posted by: betadonna

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 02:19

Originally Posted By: jarko 33
kabaretu ciag dalszy \:p \:D
Polonia Bytom dostała licencję na grę w ekstraklasie. Odwoławcza komisja licencyjna PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek klubu
Oznacza to jednocześnie, że Znicz Pruszków przedwcześnie cieszył się na możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Znicz rozpocznie nowy sezon w pierwszej lidze (stara druga liga), a Widzew Łódź przystąpi do rozgrywek w lidze drugiej

ciekawe jak sie ktos znowu odwola to ile druzyn zacznie rozgrywki \:D


To, co wyprawia PZPN już powoli przestaje być śmieszne/groteskowe/satyryczne.
Jeszcze mnie to kiedyś bawiło.
Teraz zamienia się w żałosno-przerażające.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 04:00

Originally Posted By: podstawek87
jeszcze Jaga może polecieć i Znicz znowu wróci do ekstraklasy \:D

jeżeli Jaga poleci to nie będzie się to miało nijak do wcześniejszych kar dla klubów. Ale to PZPN wszystko możliwe \:D \:D

z forum Polonii Bytom : "W zamian za licencje dla Polonii śląscy działacze PZPNu muszą w wyborach na prezesa poprzeć listkiewicza"

układy układziki
Posted by: Piotruś Pan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 06:03

Nikt tam Listkiewicza popierał nie bedzie jak liga sie zacznie to nie wiem czy slascy działacze wcale nie beda az tak lojalni i skorzy do popmocy.
Zresztą Listkiwewicz nie powinien wogole kandydować bo jeszcze w maju odtąbił na cała Polskę, że dla dobra naszej kopanej nie bedzie kandydował w najbliższych wyborach na ponowną reelekcje poza tym nie chce być wyzywany od burdelmamy dziwek roznoszacych chorobe weneryczna szmat,czy chociażby by nie mówiono o PZPN że to burdel itd.
Jeśli Listkiewicz nie dotrzyma słowa danego publicznie po raz kolejny to przestanie być odbierany jako wiarygodny i nikt juz w zadne zapewnienia nie bedzie mu wierzył pozostanie przyspawanym do stołka psudodziałaczem, który dla dobra polskiej piłki przez szereg lat doprowadzil, naszą piłkę pod względem organizacji na dno z tolerowaną przez lata korupcją na wszystkich szczeblach rozgrywek, standartami wprost z trzeciego Świata przejadaniem kasy na prawo i lewo od Uefy i Fify przez niewykorzystywanie niezgodnie z ich przeznaczeniem tez nie obyło sie pewnie bez takich praktyk chociaż trudno byłoby to pewnie udowodnić, Listkiewicz powinien dotrzymać danego słowa i przestać sie kompromitować poza tym jak wkurzą min Sportu to znowu bedą przepychanki z kuratoerm kolejnej zawieruchy PZPN może z Listkiewiczem nie prztwać wiec u nas jak to w Polsce podobno wszystko jest ok tylko nikt nic w tej materii nie ma do powiedzenia.
Posted by: Podroznik

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 06:22


http://www.90minut.pl/news.php?id=748063
\:D \:D \:D \:D
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 16:46

Kaczmarek \:D

PZPN \:D

Polska ligowa rzeczywistość \:D


-----------------------------------

M.Kuś prawdopodobnie wyląduje gdzieś w Turcji (Ankara).

Zganiacz zadeklarował, że zostaje. Jeżeli znajdą się kupcy to odejdzie pewnie Bonin (już kilka razy był na wylocie) oraz Robak.
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 18:48

Piosenka trenera

chłopaki w Kielcach nie mają chyba życia \:p

powinni napisać też coś o PZPN
Posted by: Giertyszek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 21:23

"Krok do pogrzebania Euro 2012 w Ukrainie"
IAR, pb /12:46


W Kijowie wstrzymano rozbiórkę centrum handlowego przed Stadionem Olimpijskim, gdzie mają się odbyć mecze Euro 2012. Rozpoczęto ją pod koniec zeszłego tygodnia, gdy w ukraińskiej stolicy był szef UEFA Michel Platini.
Gazeta "Sport-Ekspress" pisze, że odpowiedzialna za prace państwowa firma Ukrtonnelmetrostroj wstrzymała finansowanie rozbiórki. Powodem są prawdopodobnie komentarze kijowskich władz dotyczące zbyt dużej kompensacji dla właściciela niedokończonego centrum handlowego.

Przewodniczący Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis zaznaczył, decyzja o wstrzymaniu rozbiórki może się okazać "krokiem do ostatecznego pogrzebania wszystkich naszych nadziei". Podkreślił, że będzie musiał poinformować o tym UEFA oraz jej przewodniczącego Michela Platini, który naciskał w czasie wizyty w Kijowie, aby co tydzień przesyłać mu zdjęcia z prac przy Stadionie Olimpijskim.
Posted by: Zabielany

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 08/07/2008 23:40

Listek sie strasznie marnuje w PZPNie.

W jego zmysłem, instynktem... a jego umiejętnościami strategicznymi, dymplomatycznymi byłby wielkim politykiem.

Ale po co ryzykować co 4 lata, bawić sie w jakieś wybory, jak on ma swoje wybory i swoich betonowych wyborców.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 02:49

Michniewicz
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 03:43

Pożywiom uwidzim ;\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 04:42

Originally Posted By: Kameleon
Michniewicz
Powiadam - nie macie się z czego cieszyć.
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 15:39

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Kameleon
Michniewicz
Powiadam - nie macie się z czego cieszyć.


nie cieszył byś się gdybyś za Bobasa miał Michniewicza ?
Posted by: Andrzej5

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 16:12

jeżeli Michniewicz ma być szykowany na następcę Benhakkera to nie ma się z czego cieszyć, raczej można się załamać...
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 16:22

Co by nie mowic, Michniewicz wywalczyl z Lechem troefum, czego nie potrafil dokonac Smuda, majac wiecej kasy, lepszy sklad.

Faktem, jest, ze epizod w zaglebiu mu nie wyszedl, zreszta mnie to nie dziwi, bo to jest jak w banku, ze nie awansujemy do LM (niewazne jaka druzyna), tylko dziennikarze i frajerzy sie ludza.

Dlugo byl bez pracy, to wzial co mu dali ;\)
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 16:23

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5437983,Polonia_Bytom_otrzymala_licencje_bezprawnie_.html

Szopki ciąg dalszy \:D
Posted by: Biszop

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 16:42

Lepszy perspektywiczny i chetny do nauki Michniewicz niz Bobo handlarz zywym towarem, nie wspominajac o Smudzie ktorego jak wczoraj czytalem co bredzil o tym jakby wzial kadre to umieralem w konwulsjach,
Smuda to takie zgnile jajo, nalezy bardzo Lechowi wspolczuc takiego paroba ktory w zyciu juz sie niczego nie nauczy bo wszelkie niemieckie doktryny mu tak utkwily pod czaszka ze jest tylko jedna opcja zeby go choc troche zmienic:D

Arka i Michniewicz to dobry mariaz, spokojnie powininna skorzystac i jedna i druga strona, Czesiu ma szanse pokazac swoja wartosc, jesli mu sie to uda to Arka na tym na pewno nie straci.

...a w ogole to polska pilke powinni zlikwidowac, naprawde podziwiam C+ za to jak potrafia pokazac rozgrywki na takim poziomie.
Posted by: Andrzej5

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 16:50

nie doczytałem, myślałem że Michniewicza wzięli na asystenta selekcjonera \:D
na Arke to się nadaje i wydaje mi się, że sie tam sprawdzi
na asystenta Leo wzięli Ulatowskiego, o ile po odejściu Leo będzie trenował jakiś polski klub to wyjdzie to wszystkim na dobre, ale jak będą chcieli z niego robić przyszłego selekcjonera to będzie nie za ciekawie
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 17:28

Originally Posted By: lupus
Dlugo byl bez pracy, to wzial co mu dali ;\)

no czy ja wiem. Swego czasu był poważnym kandydatek na trenera Jagiellonii tylko że Jagi po prostu nie było na niego stać. Widać Arka bogaty klub bądź też Czesio obniżył wymagania finansowe ;\)
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:21

Wiesz, powaznym kandydatem to on moze byc na papieza nawet ;\)

Faktem jest, ze nie mial roboty i musial dorabiac jak Wdowczyk w TV ;\)
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:21

Polak w lidze rosyjskiej. Ciekawe co Leo na to
http://sport.onet.pl/0,1248770,1785292,wiadomosc.html
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:23

Originally Posted By: lupus
Wiesz, powaznym kandydatem to on moze byc na papieza nawet ;\)

Faktem jest, ze nie mial roboty i musial dorabiac jak Wdowczyk w TV ;\)

chodziło mi o to że nie wziął co mu dali bo miał propozycje które odrzucał ze względów finansowych (vide Jaga) więc domyślam się że Arka zapewniła mu potężną pensję \:\)
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:44

Aleksandar Vuković zrezygnował z funkcji kapitana zespołu. Jego następcą będzie zapewne Dickson Choto. We wtorkowym meczu kapitanem był Marcin Smoliński

Serbski rozgrywający w trakcie zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim przyznał, że czuje się oszukany przez władze klubu i chce z Legii odejść tak szybko jak to jest możliwe. Ma to nastąpić w grudniu. W tej sytuacji Vuković uznał, że kapitanem może być tylko ktoś komu nie będzie można postawić zarzutu, że z takich czy innych powodów nie zależy mu na powodzeniu klubu. Zrezygnował przed wczorajszym sparingiem. Kto go zastąpi? Kiedy Vukovicia nie było na boisku opaskę przejmował w ubiegłym sezonie Wojciech Szala. Ale 32-letni obrońca raczej nie będzie mieć miejsca w podstawowym składzie. A w takim sytuacji opaskę powinna przejść do Dicksona Choto, który już kilkakrotnie bywał kapitanem Legii. Następni w kolejce są bramkarz Jan Mucha i Tomasz Kiełbowicz (jego przypadek jest jednak podobny do Szali - on także może być rezerwowym). Vuković był pierwszym zagranicznym kapitanem Legii. Opaskę dzierżył od roku.


- - - -

ktoś wie o co dokładnie chodzi ?
Posted by: manfred78

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:55

Originally Posted By: Baqu
Aleksandar Vuković zrezygnował z funkcji kapitana zespołu. Jego następcą będzie zapewne Dickson Choto. We wtorkowym meczu kapitanem był Marcin Smoliński

Serbski rozgrywający w trakcie zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim przyznał, że czuje się oszukany przez władze klubu i chce z Legii odejść tak szybko jak to jest możliwe. Ma to nastąpić w grudniu. W tej sytuacji Vuković uznał, że kapitanem może być tylko ktoś komu nie będzie można postawić zarzutu, że z takich czy innych powodów nie zależy mu na powodzeniu klubu. Zrezygnował przed wczorajszym sparingiem. Kto go zastąpi? Kiedy Vukovicia nie było na boisku opaskę przejmował w ubiegłym sezonie Wojciech Szala. Ale 32-letni obrońca raczej nie będzie mieć miejsca w podstawowym składzie. A w takim sytuacji opaskę powinna przejść do Dicksona Choto, który już kilkakrotnie bywał kapitanem Legii. Następni w kolejce są bramkarz Jan Mucha i Tomasz Kiełbowicz (jego przypadek jest jednak podobny do Szali - on także może być rezerwowym). Vuković był pierwszym zagranicznym kapitanem Legii. Opaskę dzierżył od roku.


- - - -

ktoś wie o co dokładnie chodzi ?


http://www.legialive.pl/news/26532_Vukovic_Odchodze_z_Legii_Nie_ma_odwrotu.html
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 18:57

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: lupus
Wiesz, powaznym kandydatem to on moze byc na papieza nawet ;\)

Faktem jest, ze nie mial roboty i musial dorabiac jak Wdowczyk w TV ;\)

chodziło mi o to że nie wziął co mu dali bo miał propozycje które odrzucał ze względów finansowych (vide Jaga) więc domyślam się że Arka zapewniła mu potężną pensję \:\)


Chyba nie chodzi o pensje, a o co innego.
Jaga to nie jest klub kandydat do mistrzowstwa/pucharow etc
Ot sredniak, ktorego sukcesem moze byc sprawienie w kilku meczach z druzynami z czolowki niespodzianki, i nic wiecej.

A Arka to juz gorna czesc tabeli (przynajmniej chyba takie plany)

Nie wiem jakie sa budzety obu klubow, ale z tego co pamietam to na Arke sporo kasy dawal Krazue, a to juz raczej powazny gosc ;p
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 19:03

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: lupus
Wiesz, powaznym kandydatem to on moze byc na papieza nawet ;\)

Faktem jest, ze nie mial roboty i musial dorabiac jak Wdowczyk w TV ;\)

chodziło mi o to że nie wziął co mu dali bo miał propozycje które odrzucał ze względów finansowych (vide Jaga) więc domyślam się że Arka zapewniła mu potężną pensję \:\)


Chyba nie chodzi o pensje, a o co innego.
Jaga to nie jest klub kandydat do mistrzowstwa/pucharow etc
Ot sredniak, ktorego sukcesem moze byc sprawienie w kilku meczach z druzynami z czolowki niespodzianki, i nic wiecej.

A Arka to juz gorna czesc tabeli (przynajmniej chyba takie plany)

Nie wiem jakie sa budzety obu klubow, ale z tego co pamietam to na Arke sporo kasy dawal Krazue, a to juz raczej powazny gosc ;p


\:D - sorry Lupus musiałem ;\)
piszesz że Jaga to średniak a Arka górna połowa tabeli? Na jakiej podstawie? Ot taki wydumany wniosek? Bo coś mi się widzi że na obecną chwilę jest zupełnie odwrotnie. No chyba że jedynym argumentem "wyższości" Arki nad Jagą jest fakt iż tych pierwszych sponsoruje Krauze. Bez jaj.. tak się składa że Jaga przed tym sponsorem pozyskała poważnego zagranicznego inwestora..

"A Arka to juz gorna czesc tabeli (przynajmniej chyba takie plany)"
ekhm.. mam napisać plany Jagi? \:D
Posted by: Domingos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 21:37

W Arce nie jest najlepiej , pieniadze sie koncza gdyz Krauze juz oglosil ze odsprzeda akcje Arki za symboliczną kasę i wycofuje sie ze sponsorowania , budzet na ten sezon bedzie w granicach 15-16 mln zl nawet niezle , ale ze wzgledu na obnizki kontraktow jak rowniez zostalo ok 4 mln z poprzedniego sezonu
Odnosnie Michniewicza to akurat on nie byl bezrobotny bo mial jeszcze kontrakt do czerwca 2009 z Zaglebiem cos kolo 1 mln rocznie wiec spokojnie mogl jeszcze posiedziec bez roboty
Jak bedzie zobaczymy budzety nie graja o czym przekonala sie Arka w poprzednim 2-ligowym sezonie
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 09/07/2008 23:35

W Lechu zaczynają się kontuzje. Do Kikuta, dołączył Kucharski. Obaj będą pauzować dłuższy okres.

Przyznam jednak, że przed sezonem jako kibic Kolejorza jestem wyjątkowym optymistą. Dobrze to wygląda.
Posted by: Fab

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 01:18

To Ja sobie pozwolę na "trzy grosze". Na nadchodzący sezon, liczę na koniec dominacji Białej Gwiazdy, co więcej po cichu liczę na Mistrza innego niż zwykle(Wisła, Legia). Jako, że w moim mieście lata świetności 1 ligowego wówczas futbolu minęły, to jednak patrząc okiem zwykłego "gracza", liczę w końcu na czary-mary Franka Smudy i pewne miejsce Lecha na podium. Co więcej, sądzę, że o miejsce w piątce może pokusić się Górnik. Może to tylko przeczucie, ale ten sezon może okazać się o "klasę" ciekawszy od ostatnich kilku. Nie chodzi mi tu o sam poziom ligi, ale o poszczególne miejsca i rezultaty. ;\)
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 02:07

W Cracovii konczy sie oboz przygotowawczy. Wyniki sparingow sa wrecz tragiczne , jedna wygrana z Kmita , reszta wszystko przegrane ( w tej chwili gramy z Ruzomberokiem , dwoch goli im juz nie uznano i karnego nie strzelili , 30 min jest ). Wydawalo sie ze w koncu ruszymy po cos wiecej niz utrzymanie w lidze i wyrwiemy sie z tego marazmu. Wasiluk , Krzywicki to chyba troooooche za malo na podboj naszych boisk , reszta skladu bez zmian. Takze Cracovia jak zwykle , grozna dla najlepszych na Kałuży , na wyjezdzie przegra kilkukrotnie z "byle kim".
Co do mistrza , typuje w tym roku rywalizacje Lech-Legia ( ogromne nadzieje budze ze w koncu Wisła odpadnie z czolowki ). Do spadku wiadomo ,Gliwice , Jaga , Śląsk.

PS Pierwszym meczem , ktory obejrze w tym sezonie bedzie spotkanie Arka - Polonia 26 lipca \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:03

Originally Posted By: craax
. Do spadku wiadomo ,Gliwice , Jaga , Śląsk.

rozumiem że z urzędu bo nie zarzucę Ci braku wiedzy o transferach
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:09

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: craax
. Do spadku wiadomo ,Gliwice , Jaga , Śląsk.

rozumiem że z urzędu bo nie zarzucę Ci braku wiedzy o transferach

troszkę źle się wyraziłem.. może nie tyle o transferach co o sytuacji w klubie po "wyśmienitej" rundzie wiosennej. Ale niech będzie znów skazanie przez wszystkich na spadek. Może Jaga pokaże w końcu jaki ma w sobie potencjał i zaskoczy wszystkich.

I na koniec coś śmiesznego. Po serii fajnych transferów mamy w Jadze transferowy hit!

" 40-letni bramkarz Piotr Lech dołączył w dniu dzisiejszym do przebywających na zgrupowaniu w Gutowie Małym piłkarzy białostockiej Jagiellonii."

\:D \:D \:D
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:30

Chyba zbyt dosłownie wzięli sobie do serca iż warto czasem stawiać na doświadczenie . Co do tych typowań co do spadku to może jeszcze poczekajmy trochę , okres transferowy się nie skończył i każdy klub ma prawo dokonać jeszcze korekt w swych składach . Dlatego Panowie spokojnie studźmy zapał do czasu rozpoczęcia się sezonu ;\)
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:50

chlopaki chlopaki , nazwiska nie graja !
ja wiem ze slabiutka liga i malo trzeba zeby sie utrzymac , ale biorac wszystkie aspekty tak mi wyszlo ze te druzyny najpredzej poleca klase nizej , ale pilka jest dlatego piekna ze zapewne sie to nie sprawdzi !!
moze spadnie w koncu Odra , bo zawsze sie zanosilo na to i nic ztego a teraz sie jakos nie zanosi he
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:54

craax nazwiska nie grają i wyżej cenisz w takim momencie beznadziejnie grającą Cracovie? (wiem wiem tylko sparingi i blamaż w Intertoto - to się nie będzie liczyc w sezonie)
dla mnie to co najmniej drużyny o porównywalnym potencjale :).
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 03:59

Originally Posted By: Chaoz
craax nazwiska nie grają i wyżej cenisz w takim momencie beznadziejnie grającą Cracovie? (wiem wiem tylko sparingi i blamaż w Intertoto - to się nie będzie liczyc w sezonie)
dla mnie to co najmniej drużyny o porównywalnym potencjale :).


ja jestem pelen obaw o Cracovie bo ten sezon mial byc zupelnie inny , lecz przypomnij sobie runde jesienna z poprzedniego sezonu a potem wiosenna \:\) Cracovia jest za mocna zeby z tej beznadziejnej ligi spasc , ma zbyt wyrownana kadre i uwazam ze na pewno mocniejsza od sporu ekip w ekstraklasie
uwazam tez , ze jestesmy najbardziej nieobliczalnym zespolem i ciezka nas zaanalizowac , noi ten nasz dziwny trener \:\(

ale potwierdzam , po ostatnich wynikach JESTEM PELEN OBAW , ale na pewno nie o spadek

Chaoz przypomnij sobie wyniki naszych druzyn z pucharow ostatnich i zazwyczac sa podobne ( 0-3 w Soligorsku nie obrazuje przebiegu meczu )
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 06:18

Z Realu do Jagi

Krzysztof Król i Szymon Matuszek, będący ostatnio w szerokiej kadrze jednego z największych klubów na świecie Realu Madryt, najprawdopodobniej zagrają w przyszłym sezonie w Jagiellonii. Na obóz białostoczan do Gutowa Małego dojechał z kolei już bramkarz Piotr Lech.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 19:58

i już oficjalnie:

"Dwaj zawodnicy szerokiej kadry jednego z najpotężniejszych klubów na świecie – Realu Madryt 21-letni Krzysztof Król i dwa lata młodszy Szymon Matuszek dołączyli dzisiaj na zgrupowanie zespołu Jagiellonii w Gutowie Małym, gdzie podpisali kontrakty z naszym klubem. Pierwszy z nich związał się z Jagą na trzy lata, zaś drugi na cztery. Obaj są kapitanami reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych (U-21 i U-19). "

Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 21:37

http://sport.onet.pl/0,1248675,1786156,wiadomosc.html

żal \:D
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 22:30



cholera jasna :/ niech z takimi wypowiedziami się powstrzymają do wystawienia kursów przez buki chociaż !
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 22:32

Originally Posted By: Baqu


cholera jasna :/ niech z takimi wypowiedziami się powstrzymają do wystawienia kursów przez buki chociaż !

Sam jestem ciekaw jakie kursy buki zaoferują.
Posted by: _Korver_

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 10/07/2008 23:11

Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: Baqu


cholera jasna :/ niech z takimi wypowiedziami się powstrzymają do wystawienia kursów przez buki chociaż !

Sam jestem ciekaw jakie kursy buki zaoferują.


qrwa a ja liczyłem na co najmniej równe kursy na obie drużyny po takiej deklaracji na pewno nie będzie za kolorowo z kursami
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 00:49

[***/pilka/2008/07/09/polsat-doprowadzi-lechie-do-krajowej-czolowki/]Polsat doprowadzi Lechię do krajowej czołówki?[/URL]

Wiele wskazuje na to, że głównym inwestorem gdańskiego klubu zostanie Polsat Zygmunta Solorza-Żaka, którego pieniądze mają pomóc Lechii Gdańsk w szybkim dołączeniu do krajowej piłkarskiej czołówki.

Jarka i Gajtkowski na celowniku Lechii.

Lechia
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 00:52

[***/pilka/2008/07/09/polsat-doprowadzi-lechie-do-krajowej-czolowki/]Polsat doprowadzi Lechię do krajowej czołówki?[/URL]

Wiele wskazuje na to, że głównym inwestorem gdańskiego klubu zostanie Polsat Zygmunta Solorza-Żaka, którego pieniądze mają pomóc Lechii Gdańsk w szybkim dołączeniu do krajowej piłkarskiej czołówki.

Jarka i Gajtkowski na celowniku Lechii.

Lechia [/quote]

[***/pilka/2008/07/09/polsat-doprowadzi-lechie-do-krajowej-czolowki/]Polsat doprowadzi Lechię do krajowej czołówki?[/URL]

Źle się wkleiło za pierwszym razem.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 01:08

Hehe, Gajtek - król Trójmiasta nocą.. \:D
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 01:15

Originally Posted By: kfjatek
Hehe, Gajtek - król Trójmiasta nocą.. \:D


\:D

oby, oby

Ja już naprawdę nie chcę widzeić tego kolesia w Koronie

Z resztą - cała masa kibiców przyjmie z ulgą ten transfer

PS ja swego czasu naprawdę mocno wierzyłem w tego kolesia
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 03:02

"Podpis pod półroczną umową z żółto-czerwonymi złożył Piotr Lech. Młodzi zawodnicy będą mieli się od kogo uczyć. Trener Michał Probierz zdecydował, że jest mu potrzebny taki bramkarz. Lech będzie szkolił i pomagał młodszym zawodnikom - mówi Kulesza.

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera pozyskanie reprezentanta Bośni i Hercegowiny Stevo Nikolicia. Napastnik występuje w drużynie mistrza ligi bośniackiej FK Modrica Maksima i zdobył w minionym sezonie piętnaście bramek dla swojego klubu. - W sobotę zawodnik wraz z działaczami Modricy Maksima przylatuje do Polski. Gdy znajdą się w naszym kraju przystąpimy do rozmów na temat transferu tego zawodnika. Nie przyjeżdża on do nas na testy, bo jakby nie było jest reprezentantem swojego kraju. Chcemy go pozyskać - twierdzi Kulesza."
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 03:10

Zawijaj się człowieku z tego klubu!



----

o niespełna półrocznej grze w ŁKS, 26-letni pomocnik przechodzi do beniaminka ekstraklasy. - Do końca tygodnia podpiszę kontrakt - twierdzi Mila
Mila, uważany kilka lat temu za wielką nadzieję polskiej piłki, trafił do łódzkiego klubu zimą. Za półroczne wypożyczenie z Valerengi Oslo właściciele ŁKS zapłacili 250 tys. euro. ŁKS zagwarantował sobie jednak prawo pierwokupu. - Chcę wrócić do formy, żeby znów wystąpić w ekstraklasie - zapowiadał. Przez ostatni trzy lata był zawodnikiem Austrii Wiedeń, a następnie Valerengi. Nigdzie nie zrobił furory, wręcz przeciwnie, miał kłopoty z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie.

W ŁKS spisywał się nieźle, pomagając drużynie w utrzymaniu się w I lidze. Ale już po zakończeniu rozgrywek ujawnił, że nie może porozumieć się z Danielem Goszczyńskim, współwłaścicielem ŁKS. Chodziło o zmianę kontraktu - piłkarz twierdził, że po sezonie obiecano mu wyższe zarobki. - Spełniłem wszystkie warunki, pomagając drużynie utrzymać się w ekstraklasie - argumentował. Szef klubu nie chciał o tym słyszeć.

W czerwcu Mila został wykupiony z Valerengi - ŁKS dopłacił 80 tys. euro, ale Mila nie ukrywał, że mimo ważnego kontraktu chce zmienić klub. W umowie miał zagwarantowaną sumę odstępnego - ponad 400 tys. euro. Początkowo zawodnikiem ŁKS interesował się Groclin Grodzisk Wielkopolski, który miał się połączyć ze Śląskiem Wrocław. Do fuzji nie doszło, ale wrocławski klub zgodził się zapłacić nawet 1,5 mln zł. Znajdujący się w fatalnej kondycji finansowej ŁKS zgodził się na transfer.

Piotr Mazur, prezes Śląska: - Uzgodniliśmy z Sebastianem warunki indywidualnego kontraktu i szansa, że trafi do Śląska jest bardzo wysoka. W piątek lub sobotę przyjedzie na testy medyczne i jeśli przejdzie je pozytywnie to nie widzę przeszkód w transferze.

Trener Marek Chojnacki jest załamany stratą zawodnika. - Odchodzi kolejny podstawowy gracz, a nowych nie widać - mówi.
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 03:30

A Polsat to nie mial inwestowac w Slask Wroclaw, po tym jak dymneli?
Posted by: Al_Bundy

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 05:05

Widzew buduje stadion
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5444642,Widzew_buduje_stadion.html
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 05:17

kilka spraw, które mi się rzuciło w oczy

1. Cracovia vs Jagiellonia. Wyciąganie wniosków z występu Pasów w PI mija się zupełnie z celem. Zespół miał ułożony plan przygotowań, a tu nagle spada na nich nieszczęsne intertoto. W związku z tym w ogóle nie może dziwić odpadnięcie KSC, podeszli do tych meczy z marszu, zbyt dużych szans na przejście kolejnych rywali nie mieli, a plan przygotowań (obozy, sparingpartnerzy - zapewne już dawno ustalony). Craxa to zespół niezwykle himeryczny - grają seriami, Jaga w zeszłym sezonie słaba, w tym będzie wielką niewiadomą, w pare tygodni nie da zgrać się zespołu zbudowanego zupełnie od nowa, zapewne minie trochę czasu zanim wszystko zacznie funkcjonować jak powinno. No i powiedzmy sobie szczerze BKS nie jest na tyle atrakcyjnym klubem, żeby sprowadzać wyróżniających się grajków. Środek tabeli to max o co zapewne będą bić się obydwa zespoły. Póki co na bardziej szczegółowe przewidywania jeszcze nie czas.

2. Nie przykładałbym wagi do doniesień z podobnych portalii dotyczących rzekomych wypowiedzi. Sądze, że buki też to oleją i nie będzie mieć to przełożenia na wystawiane kursy.

3. Źle się dzieje w ŁKSie. Szkoda, ale bardzo prawdopodobne, że za rok w Łodzi ponownie nie będzie piłki na najwyższym poziomie rozgrywek. Wiem, wiem... w minionym sezonie też byli skazywani na pożarcie, a jakoś "cudem" się udało. Drugi raz może się nie udać, chociaż oczywiście pare innych klubów nie wygląda też na poukładane pod względem i sportowym i organizacyjnym.
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 06:05

Originally Posted By: lupus
A Polsat to nie mial inwestowac w Slask Wroclaw, po tym jak dymneli?



tak miał Solorz, ale na razie z tym cisza
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 15:24

Nazwisko Solorza i hasło Polsat pojawiło się ostatnio w kontekście ewentualnej inwestycji w Lechię Gdańsk i myślę, że jest to bardzo prawdopodobny kierunek.
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 15:46

Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: lupus
A Polsat to nie mial inwestowac w Slask Wroclaw, po tym jak dymneli?



tak miał Solorz, ale na razie z tym cisza


No wlasnie, wiec calkiem mozliwe, ze slask sie dymnie 2 raz, ani Drzymaly, ani Solorza. To moze Czarnecki?
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 16:14

Basel-Legia 6:1 ... !!!



wszyscy pieją że w Legii ofensywa transferowa...

mnie jakoś te trensfery nie przekonują... póki co na papierze , a zobaczymy jak będzie na boisku

jeżeli Roger odejdzie to Legia raczej się poważnie osłabi bo Kumbev za Astiza i Iwański za Rogera to raczej nie będzie zmiana na lepsze...a nawet nie zostanie zachowany status quo.


zobaczymy czy kolejną runde Legioniści nie zaczną jak zwykle świetnie przygotowani motorycznie i wytrzymałościowo przez Szula...czyli nogi jak z ołowiu i będą się poruszać jak muchy w smole...przecież ten człowiek co runde zawala przygotowanie kondycyjne...
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 17:03

sprawę trafnie określił Kowal :

Kowalczyk o "hiszpańskiej" Legii

ź***

"Legia i Hiszpania to jest to co lubię, w obu tych miejscach spędziłem mniej więcej tyle samo czasu, po pięć lat. Powiem wam tak – druga liga hiszpańska liczy aż 22 drużyny, jak chyba żadna inna w Europie. Jest to miejsce, gdzie zatrudnienie znaleźć stosunkowo łatwo – oczywiście, o ile już się tam raz dostało. Dobry piłkarz nawet jeśli spadnie z jednym zespołem, weźmie go drugi. Do Polski przyjechać może tylko taki zawodnik, który tam nie znalazł zatrudnienia – czyli słaby. Bo niby po co zmieniać jakikolwiek klub drugiej ligi hiszpańskiej na Polskę? Żeby pokazać się w pucharach. Nie żartujmy, Hiszpanie zaczynają oglądać puchary w takiej fazie, w jakiej nas od dawna nie ma..." - pisze Wojciech Kowalczyk na swoim blogu.
"Oczywiście wiele osób naskoczy na mnie, że ciągle zrzędzę, ale co poradzę, że nie wszystko co się w tym klubie dzieje mi się podoba? Mam udawać? Legia robi takie transfery, żeby łatać dziury, a nie iść do przodu. Piłkarze, których ściąga może wystarczą na pojedyncze mecze, jak dobrze pójdzie to może wystarczą na awans do Pucharu UEFA, ale co dalej? Jeśli jakimś cudem uda się zakwalifikować do rozgrywek międzynarodowych to lepiej od razu się z nich wypisać – 6:1 ze Szwajcarami nie było przypadkiem. Po co więc przyjechało do Legii dwóch Hiszpanów (na razie dwóch)? Dla pieniędzy. Tam najwidoczniej nikt na nich nie liczył, nikt nie dawał im dobrych kontraktów. Sam po spędzeniu prawie 4 sezonów w Betisie przeniosłem się do Las Palmas, gdzie w ataku występowałem obok reprezentanta Argentyny, Turu Floresa. Zarabiałem bardzo dobre pieniądze, tak samo jak inni zawodnicy z pierwszego składu. Ale w drugiej lidze hiszpańskiej tak naprawdę każdy klub ma 11-12 piłkarzy na wysokim poziomie, a reszta to wychowankowie. Taka specyfika. I ci wychowankowie czasami się do czegoś nadają, ale najczęściej nie." - pisze Kowalczyk
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 17:10

Originally Posted By: s_LP
kilka spraw, które mi się rzuciło w oczy

1. Cracovia vs Jagiellonia. Wyciąganie wniosków z występu Pasów w PI mija się zupełnie z celem. Zespół miał ułożony plan przygotowań, a tu nagle spada na nich nieszczęsne intertoto. W związku z tym w ogóle nie może dziwić odpadnięcie KSC,
.


mnie jednak dziwi i jest to dla mnie żałosne. może i nie mieli szans w kolejnych rundach ale to nie argument by ich rozgrzeszać. są słabi i koniec kropka. idąc tym tokiem myślenia po co wogóle polskie kluby biorą udział w europejskich pucharach. może niech nasi kelnerzy oddadzą miejsce innym bo przecież cała Europa się rozwija i poziom się wyrównuje, a najwidoczniej tylko my stoimy w miejscu, skoro na każdym kroku słychać biadolenie jakiego to mielśmy pecha w losowaniu...

Wiśle też przypadł nieszczęsny udział w eliminajach do Ligi Mistrzów bo nie zdołali jeszcze oni uzbierać odpowiedniego budżetu by móc konkurować z pozostałymi drużynami. Dlatego nie wyciągajmy pochopnych wniosków z wkalkukowanej porażki z Beitarem.

Co do Jagi to Owszem, nie zawojuje ona ligi w takim stopniu, by np rywzalizować o to nieszczęsne miejsca, które uprawniają do gry w tych nieszcęsnych pucharach, ale nie będą to już chłopcy do bicia jak w poprzednim sezonie, przypuszczam, że kilka niespodzianek będą w stanie sprawić, zwłaszcza jeśli chodzi o mecze rozgrywane u siebie.

ŁKS wydaje się być skazanym na spadek.

Właściciel ŁKS, Daniel Goszczyński ledwo wiąże koniec z końcem. Bez skrupułów sprzedaje swoich najlepszych piłkarzy, aby zgromadzić pieniądze na zaległe pensje dla zawodników. Boss łódzkiego klubu najwyraźniej zapomniał, że za trzy tygodnie rozpoczynają się rozgrywki ligowe, bo trener Marek Chojnacki nie ma kim grać!
Już na samym początku drużyna straciła pięciu ważnych zawodników, za których nie dostała ani grosza! Trójka Brazylijczyków (Jovinio, Andreson i Paulinho) odeszła wraz z współwłaścicielem klubu, Łukaszowi Madejowi wygasła umowa, a Tomasz Kłos zakończył karierę. Goszczyński zarobił dopiero na Robercie Szczocie i Ensarze Arifoviciu, którzy trafili do Jagiellonii Białystok. Na dniach odejść mają Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) i Arkadiusz Mysona (Lechia Gdańsk)... Licznik zatrzymuje się więc na dziewięciu zawodnikach.

Groclin jest Polonią

Zbigniew Drzymała może już spać spokojnie. Po kilkumiesięcznych próbach udało mu się sprzedać swój klub. Wczoraj Walne Zgromadzenie zmieniło nazwę z Groclinu na Polonia Warszawa, a siedzibę klubu z ul. Sportowej 2 w Grodzisku na Konwiktorską 6 w Warszawie

Wojna w Śląsku Wrocław

Między trenerem Śląska Wrocław Ryszardem Tarasiewiczem, a prezydentem miasta nie ma konfliktu. Jest wojna.

Trener zachowuje się jak król buszu. Śląsk to Tarasiewicz, Tarasiewicz to Śląsk. Nie liczy się zdanie rady nadzorczej, rady miasta. O wszystkim decyduje jednoosobowo Tarasiewicz - wypalił wczoraj wściekły prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Prawdopodobnie po powrocie Śląska z obozu w Słowenii w przyszłym tygodniu, wezwie szkoleniowca na dywanik.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 17:53

Originally Posted By: Hakan
Originally Posted By: s_LP
kilka spraw, które mi się rzuciło w oczy

1. Cracovia vs Jagiellonia. Wyciąganie wniosków z występu Pasów w PI mija się zupełnie z celem. Zespół miał ułożony plan przygotowań, a tu nagle spada na nich nieszczęsne intertoto. W związku z tym w ogóle nie może dziwić odpadnięcie KSC,
.


mnie jednak dziwi i jest to dla mnie żałosne. może i nie mieli szans w kolejnych rundach ale to nie argument by ich rozgrzeszać. są słabi i koniec kropka. idąc tym tokiem myślenia po co wogóle polskie kluby biorą udział w europejskich pucharach. może niech nasi kelnerzy oddadzą miejsce innym bo przecież cała Europa się rozwija i poziom się wyrównuje, a najwidoczniej tylko my stoimy w miejscu, skoro na każdym kroku słychać biadolenie jakiego to mielśmy pecha w losowaniu...

otóż to. trafiłeś tą wypowiedzią w samo sedno. Dla mnie to jest dramat że polska drużyna nie umie przebić się dalej w pucharze niż runda wstępna czy nawet przedwstępna. Nie dotrą do mnie tłumaczenia że "oni już grają ligę" "my graliśmy z marszu". Do chu** to po co takie drużyny pchają się w Ekstraklasie na miejsca premiowane awansem? Po to żeby i tak skończyć swoją pucharową przygodę w żenującym stylu? Są wcześniej znane terminy meczy, można piłkarzom zrobić krótsze urlopy i solidnie się przygotować żeby ograć chociaż średni zespół z Białorusi czy z jeszcze słabszej ligi. Ale nie przecież nasze "gwiazdy" muszą wypoczywać przecież ciężki sezon za nimi. Po co jeszcze w wakacje napieprzać w jakimś lipnym pucharze skoro można grzać dupy w swoim klubiku, nie mieć chęci się wypromować i dalej rozwijać. Po prostu tkwić dalej w polskim marazmie. Ot taki polski minimalizm.

W tym roku nie będę ukrywał że najbardziej liczę na Lecha (chociaż znając życie szybko wyprostują moje "liczenie" ;\) ) Wisła już pogodzona z odpadnięciem z kolejnym potentatem. Największe gwiazdy Legii wciąż odpoczywają na urlopach (w tym ciężko zmęczony Roger po ME) więc pewnie też będzie szybki zjazd do bazy.

Pozostaje nadzieją że przybędzie do Polski jakaś zaraza i pochłonie tych wszystkich pseudo działaczy z dziadkami z PZPN-u na czele. Tylko kto ich zastąpi jak w tym kraju nie ma ludzi zdolnych do myślenia o sukcesach?
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 18:08

powiem tak będę mocno zdziwiony jeżeli po pierwszych bojach na europejskiej arenie ;\) zostanie cały nasz eskportowy tercet .


podejrzewam że osiągnięcie Cracovii powieli kolejna drużyna rodem z grodu Kraka, wszak koszerni to nie jacyś kelnerzy 60 - do 40% dla koszernych daje na awans.

kolejną niespodziankę jak najbardziej jest w stanie zafundować nam Legia lub Lech.


tak więc mam odczucie że te przetarcia obnażą słabość naszej kopanej ligowej piłki. po pierwszych rundach zostaniemy zapewne z dwoma albo i jedną drużyną...:/
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 18:37

Tomasz Jodłowiec z Groclinu, Grzegorz Bartczak z Zagłębia Lubin i Hernani z Korony - ci trzej piłkarze znaleźli się na celowniku Wisły Kraków.

Brazylijczyk Nei zagra w Wiśle? Zawodnikiem o pseudonimie Nei, miały się w ubiegłym roku interesować Mallorca, Betis Sewilla i Werder Brema.


Czyżby jednak zamierzali podjąć rękawicę i powalczyć z Beitarem?
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 19:07

Poczekajmy jak owe transfery stana sie faktem \:p
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 19:53

Na celowniku, dobre okreslenie, Kluivert tez byl kiedys na celowniku
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 22:15

Hakan, Chaoz - nie wyciągajcie zdań wyrywkowo z kontekstu. Cracovia miała inny plan przygotowań do sezonu, nie przewidywał on Pucharu Intertoto. "Koniec kropka". Albo macie krótką pamięć albo coś chcecie celowo pominąć. Kiedy Cracovia dowiedziała się, że będzie grać w PI? I w ogóle na jakim premiowanym miejscu zakończyła rozgrywki? Porównania do Wisły zupełnie nie mają sensu, oni o starcie w eliminacjach LM wiedzą od dobrych 3 miesięcy i mają je uwzględnione w swoich przygotowaniach. Swoją drogą dziwi mnie, że wszyscy tak łatwo skreślają Wisłe.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 22:19

s_LP ekhm dobra nie byli przygotowani.. ale jak wyglądała gra w pucharach rok temu DRUŻYN PRZYGOTOWANYCH?!
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 11/07/2008 23:13

Originally Posted By: Hakan
Tomasz Jodłowiec z Groclinu, Grzegorz Bartczak z Zagłębia Lubin i Hernani z Korony - ci trzej piłkarze znaleźli się na celowniku Wisły Kraków.

Brazylijczyk Nei zagra w Wiśle? Zawodnikiem o pseudonimie Nei, miały się w ubiegłym roku interesować Mallorca, Betis Sewilla i Werder Brema.


Czyżby jednak zamierzali podjąć rękawicę i powalczyć z Beitarem?



Sorry, ale \:D

Szczerze zyczę Wiśle awansu do fazy grupowej LM, ale szanse na to oceniam na poziomie kilku procent.

A atak Wisły to już dawno mieli tworzyć:

Agali, Kallon i Kluivert \:D

Jodłowiec to jest niezły chłopak. Na polską ligę ok, ale czy na puchary? ... Hernani jak najbardziej, no i chce odejść z Korony \:\( Bartczak - przereklamowany moim zdaniem ;\)
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 00:18

Nowym szkoleniowcem Zagłebia Lubin został Dariusz Fornalak
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 02:34

no i wóz Drzymały na muranowie ... fuzja przyklepana


jak ktoś trafnie ujął na onecie nowa nazwa tego tworu to :

DYSKO-POLO ;D
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 04:01

Originally Posted By: s_LP
Hakan, Chaoz - nie wyciągajcie zdań wyrywkowo z kontekstu. Cracovia miała inny plan przygotowań do sezonu, nie przewidywał on Pucharu Intertoto.



Skoro jest szansa na gry w pucharach, grac trzeba, bo warto, skoro mieli to w dupie, to przeciez rownie dobrze, mozna bylo wycofac druzyne, i ich miejsce zajelaby inna ekipa.
Posted by: cobra

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 04:13

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: s_LP
Hakan, Chaoz - nie wyciągajcie zdań wyrywkowo z kontekstu. Cracovia miała inny plan przygotowań do sezonu, nie przewidywał on Pucharu Intertoto.



Skoro jest szansa na gry w pucharach, grac trzeba, bo warto, skoro mieli to w dupie, to przeciez rownie dobrze, mozna bylo wycofac druzyne, i ich miejsce zajelaby inna ekipa.

dokładnie, nie chca niech nie graja, to nie obowiazek, a tak kupa wstydu dla i tak naszego słabego wizerunku kopanej w europie... i punkciki w rankingi uciekają...
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 05:03

Panowie przecież co rok jest podobna sytuacja jeśli chodzi o występy naszych w Intertoto , a drużyny traktują to tylko jak sparing , a szkoda bo przecież można było by powalczyć chociaż do 3 rundy .
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 05:12

Prawdopodobnie by tak bylo, ale jak slysze, ze druzyna odpadla, a puchar zepsul im przygotowania do sezonu to az sie noz w kieszeni otwiera.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:12

Na wp jest news Smuda: idziemy na majstra!. Klikam a tutaj się moim oczom ukazuje Brak wiadomości.

Prorocze...

Skrót ze sparingu Arka - Jaga

http://www.futbol.pl/index_0001.php?m_ID=8625&key=1152

Drugi karny mistrzostwo

I teraz taka ciekawostka. Piast Gliwice ma grać na stadionie Odry Włodzisław, jednak gdyby nie udało im się tam rozgrywać swoich spotkań jako obiekt rezerwowy podali stadion...Polonii Bytom. \:D

We Wodzisławiu to będzie fajnie, stolica polskiej piłki.

Arka rozpocznie ekstraklase, a mecz zobaczymy w publicznej zapewne ;\)
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:26

Originally Posted By: Kameleon
Na wp jest news Smuda: idziemy na majstra!. Klikam a tutaj się moim oczom ukazuje Brak wiadomości.

Prorocze...

Skrót ze sparingu Arka - Jaga

http://www.futbol.pl/index_0001.php?m_ID=8625&key=1152

Drugi karny mistrzostwo

I teraz taka ciekawostka. Piast Gliwice ma grać na stadionie Odry Włodzisław, jednak gdyby nie udało im się tam rozgrywać swoich spotkań jako obiekt rezerwowy podali stadion...Polonii Bytom. \:D

We Wodzisławiu to będzie fajnie, stolica polskiej piłki.

Arka rozpocznie ekstraklase, a mecz zobaczymy w publicznej zapewne ;\)





jak ? przeciez zaczynaja meczem Wisła- Ruch w piątek
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:38

Arka - Polonia - piątek 20:00
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:39

Leon nie kręć

25 lipca 2008 r. (piątek)
Arka Gdynia - Polonia Warszawa godz. 20:00
Wisła Kraków - Ruch Chorzów 20:15 C+
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:42

No to który mecz jest na inauguracje? ;\)

Arki ;]

W tv może być bo publiczna ma prawa do iluś tam spotkań i pewnie pierwszy mecz sezonu pokażą.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:44

chyba dla craaxa chodziło o to co mi który w c+ będzie
to publiczna wybierze taki słaby mecz? eee to niech pokażą dzień później Jaga - Cracovia \:D ;\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:50

Originally Posted By: Kameleon
No to który mecz jest na inauguracje? ;\)

Arki ;]

W tv może być bo publiczna ma prawa do iluś tam spotkań i pewnie pierwszy mecz sezonu pokażą.
W ogóle Kameleon, wreszcie gramy z Wami w dobrym terminie. Ostatni weekend sierpnia - najazd na Gdynie?

Gdzie iść, co zobaczyć, co ciekawego "Gdynia by night", gdzie spać?
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:53

no ja bede na tym meczu Arka - Polonia \:\) ale racja ze jak chca tak slabe mecze to w sobote Jaga - Cracovia , powinna tez byc nedza \:D ale u nas w Krk to myslimy caly czas o Lechia - Cracovia , Cracovia - Wisla ost 2 tyg sierpnia !!
Posted by: Szewa

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 16:55

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Kameleon
No to który mecz jest na inauguracje? ;\)

Arki ;]

W tv może być bo publiczna ma prawa do iluś tam spotkań i pewnie pierwszy mecz sezonu pokażą.
W ogóle Kameleon, wreszcie gramy z Wami w dobrym terminie. Ostatni weekend sierpnia - najazd na Gdynie?

Gdzie iść, co zobaczyć, co ciekawego "Gdynia by night", gdzie spać?

W Gdyni nie ma nic ciekawego, ale zapraszamy do Gdańska \:p
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 17:17

Szewa --> zamilcz

Nocleg? Nie mam pojęcia prawde mówiąc. Po meczu najczęściej uderzam do Warki na skwerze a stamtąd już wszędzie blisko. Z klubów najbardziej oblegany jest pokład http://www.poklad.pl/ . W Contrascie przy plaży też jest fajnie.

W drugiej kolejce pewnie jestem w Krakowie, craax co tam fajnego warto odwiedzić po meczu? ;\)
Posted by: seba stop

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 17:31

Originally Posted By: Kameleon
Szewa --> zamilcz

Nocleg? Nie mam pojęcia prawde mówiąc. Po meczu najczęściej uderzam do Warki na skwerze a stamtąd już wszędzie blisko. Z klubów najbardziej oblegany jest pokład http://www.poklad.pl/ . W Contrascie przy plaży też jest fajnie.

W drugiej kolejce pewnie jestem w Krakowie, craax co tam fajnego warto odwiedzić po meczu? ;\)

mozesz odwiedzic stadion WISŁY a potem isc do smoka
albo na odwrot jak wolisz lejonie
a swoja droga....i tak nie pojedziesz do krakowa \:p

Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 21:52

Originally Posted By: Kameleon
W tv może być bo publiczna ma prawa do iluś tam spotkań i pewnie pierwszy mecz sezonu pokażą.

i pokazują podobnie jak C+ Wisła - Ruch \:D ;\)
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 22:27

A tvp będzie pokazywać mecz ze swoich kamer czy kamer c+? Bo jestem ciekawy jak będzie wyglądać u nich transmisja \:D aż z ciekawości obejrzę meczyk na tvp, tzn. przynajmniej zacznę oglądać na tvp \:D
Posted by: Bullet

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 12/07/2008 23:14

Tak sobie myślę o tej Wiśle i szlag mnie trafia \:o Mają trochę kasy za Dudkę i mogli to spokojnie spożytkowac na Kowalewskiego i Kosowskiego bez odstępnego. Dodatkowo Krzynówek ma jeszcze gorszą pozycję w Wilkach niż pół sezonu temu i na pewno można go ściągnąc za mniejszą kasę. Wtedy go chcieli, a teraz już nie? Poza tym skoro APOEL może dac dwa razy tyle Kosie co mistrz Polski to znaczy, że jeszcze długo nic nie osiągniemy w pucharach. Nie wiem czy w Wiśle pracują głąby, ale kilkulatek wie, że środkowy obrońca jest im potrzebny jak rybie woda, a oni czekają albo ogórków testują. Teraz mówi się o Costlym, Bartczaku, Jodłowcu. Czy to są gracze na LM? Bez jaj panowie. Costly z każdym sezonem gra coraz gorzej choc świetnie się zapowiadał, pozostała dwójka nie ograna ani w kadrze ani w pucharach. Do tego takie wypowiedzi:

- Na dwumecz z Beitarem będziemy raczej dysponować składem
który wywalczył mistrzostwo Polski - informuje prezes Wisły Marek Wilczek na łamach "Przeglądu Sportowego".

- Mamy wkalkulowaną porażkę z Beitarem, który ma przecież trzykrotnie większy budżet niż my. Ale tak naprawdę nie wyobrażam sobie abyśmy mogli obawiać się drużyny z Jerozolimy. Jeśli odpadniemy tragedii nie będzie, pozostanie nam obrona mistrzostwa Polski - dodał Wilczek.

Rzekłbym kompromitacja, a zawsze uważałem, że Wisła naprawdę poważnie traktuje puchary...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 02:02

[quote=BulletPoza tym skoro APOEL może dac dwa razy tyle Kosie co mistrz Polski to znaczy, że jeszcze długo nic nie osiągniemy w pucharach. [/quote]
nie chcę nic mówić ale Jaga dała Pauliscie więcej niż Wisła \:D
no ale niestety Cyprusy dały jeszcze więcej \:D
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 02:08

Originally Posted By: Chaoz
[quote=BulletPoza tym skoro APOEL może dac dwa razy tyle Kosie co mistrz Polski to znaczy, że jeszcze długo nic nie osiągniemy w pucharach.

nie chcę nic mówić ale Jaga dała Pauliscie więcej niż Wisła \:D
no ale niestety Cyprusy dały jeszcze więcej :D [/quote]

a i pogoda fajniejsza ;\)

ogólnie jednak dużo racji jest w tym co Bullet pisze. Uważam podobnie i chyba nawet gdzieś już też o tym pisałem ;\)
Posted by: Biszop

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 03:20

Originally Posted By: Bullet
Tak sobie myślę o tej Wiśle i szlag mnie trafia \:o Mają trochę kasy za Dudkę i mogli to spokojnie spożytkowac na Kowalewskiego i Kosowskiego bez odstępnego. Dodatkowo Krzynówek ma jeszcze gorszą pozycję w Wilkach niż pół sezonu temu i na pewno można go ściągnąc za mniejszą kasę. Wtedy go chcieli, a teraz już nie? Poza tym skoro APOEL może dac dwa razy tyle Kosie co mistrz Polski to znaczy, że jeszcze długo nic nie osiągniemy w pucharach. Nie wiem czy w Wiśle pracują głąby, ale kilkulatek wie, że środkowy obrońca jest im potrzebny jak rybie woda, a oni czekają albo ogórków testują. Teraz mówi się o Costlym, Bartczaku, Jodłowcu. Czy to są gracze na LM? Bez jaj panowie. Costly z każdym sezonem gra coraz gorzej choc świetnie się zapowiadał, pozostała dwójka nie ograna ani w kadrze ani w pucharach. Do tego takie wypowiedzi:

- Na dwumecz z Beitarem będziemy raczej dysponować składem
który wywalczył mistrzostwo Polski - informuje prezes Wisły Marek Wilczek na łamach "Przeglądu Sportowego".

- Mamy wkalkulowaną porażkę z Beitarem, który ma przecież trzykrotnie większy budżet niż my. Ale tak naprawdę nie wyobrażam sobie abyśmy mogli obawiać się drużyny z Jerozolimy. Jeśli odpadniemy tragedii nie będzie, pozostanie nam obrona mistrzostwa Polski - dodał Wilczek.

Rzekłbym kompromitacja, a zawsze uważałem, że Wisła naprawdę poważnie traktuje puchary...


Na pierwszy rzut oka to brzmi smiesznie i absurdalnie ale jest tez druga strona medalu,
za mecz z Beitarem Wisla nie zarobi specjalnie, a moze nawet straci, nakupuja zawodnikow i nie awnasuja dalej to zawodnicy zostaja z kontraktami a perspektyw na wieksze pieniadze nie ma, teraz kombinuja jak poradzic sobie najmniejszym kosztem a w razie awansu dalej maja jeszcze czas zeby sie wzmocnic.

Bynajmniej nie uwazam ze to genialna taktyka, poprostu czysta kalkulacja bo kupowac nie wiadomo kogo na nasza smieszna kopanke to smiesznosc bo ceny na naszym rynku osiagnely sporo za duze poziomy.

Zycze Wislakom awansu ale niestety to nie bedzie wycieczka ze zwiedzaniem sciany placzu, tylko naprawde ciezka przeprawa.

Zreszta jak sobie pomysle to najlepiej powinna wypasc Legia bo co do Lecha to mysle ze z Wisla beda sie bronic przed tym zeby nie osiagnac gorszego wyniku.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 05:45

Mecz Beitaru Jerozolima z Wisłą Kraków zapowiada się na spotkanie miesiąca. Osłabienia Wisły są naprawdę poważne i nawet nie brałbym ich poważnie już w walce nie tylko w Lidze Mistrzów, ale i w "Tyskie" Ekstraklasie. Faworytami będą Legia Warszawa i Lech Poznań. Ciekawe czy namiesza także w czołówce Polonia Warszawa?. Pomijając już sprawę faworytów "Tyskie" Ekstraklasy i Ligi Mistrzów to ciekawie wygląda mecz o Superpuchar Polski W Ostrowcu Świętokrzyskim. Wisła Kraków gra 19 lipca mecz w Szwajcarii z FC Liverpool (transmisja w TVP) a 20 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim z Legią Warszawa. Patrząc na sytuację kadrową to chyba musiałby się stać cud aby "Biała Gwiazda" stworzyła wyrównane widowisko z wicemistrzem Polski i zdobywcą krajowego Pucharu. Faworytem oczywiście Legia Warszawa, który na dzień dzisiejszy jest najmocniejsza kadrowo obok Lecha Poznań.
Posted by: cobra

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 05:56

legia pokazała swą potege kadrowa wczoraj w meczu z Basel... Igi nie piernicz, cała liga jest tak slaba ze szok, kazdy z kazdym spokojnie moze wygrac i skoro piszesz ze wisła jest bez szans na mistrza to chyba zartujesz.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 06:10

cobra oczywiście szanse przed sezonem ma każdy. W końcu ŁKS Łódź też może powiedzieć "gramy o mistrza" i nic w tym dziwnego nie będzie, bo każdy z "szesnastki" ma szansę na laur. Tylko uwierz mi, jeśli Wisła będzie miała tylko tych zawodników co ma, to szanse straci. W trakcie sezonu przyjdą kontuzje a sam Maciej Skorża powiedział, że kadra jest krótka, ba Arkadiusz Głowacki mówił jednemu z portali sportowych: "brakuje mi i Cleberowi rywalizacji na środku obrony. Kiedy był Darek Dudka i Adam Kokoszka to czuliśmy ich oddech". Mniej więcej takie słowa powiedział Arek Głowacki to pokazuje jak duży problem jest w Wiśle Kraków. Oczywiście możemy zakładać, że Wiśle wyjdzie sytuacja podobna do Legii Warszawa, który juniorami ugrała wicemistrzostwo Polski, ba nawet narodziły się nowe talent jak Ariel Borysiuk czy Przemysław Wysocki. Jednak cuda zdarzają się rzadko a częściej mamy do czynienia z szarą rzeczywistością. Co do Legii Warszawa to na pewno wynik jest piorunujący. Jednak tak słabe mecze to rzadkość. W meczu o Superpuchar Legia będzie faworytem, bo Wisła zapewne wszystkie siły położy na FC Liverpool. Podejrzewam, że w Ostrowcu Świętokrzyskim "Biała Gwiazda" wystawi "drugi garniur". Dziwnym ruchem byłby gdyby zdecydowali się na wystawianie najlepszej jedenastki dzień po dniu. Na początku sezonu takie sytuacje mogłby się skończyć kontuzjami.

.::Think Twice::. Igi.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 16:04

Originally Posted By: Biszop
Zreszta jak sobie pomysle to najlepiej powinna wypasc Legia bo co do Lecha to mysle ze z Wisla beda sie bronic przed tym zeby nie osiagnac gorszego wyniku.


możesz rozwinąć? bardzo ciekawią mnie takie teorie, które dodatkowo nie są poparte żadnymi argumentami...
Posted by: Twin Peaks

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 16:23

Originally Posted By: Bullet
Poza tym skoro APOEL może dac dwa razy tyle Kosie co mistrz Polski to znaczy, że jeszcze długo nic nie osiągniemy w pucharach.


To jeszcze pół biedy, ale skoro Wisła chciała zatrzymać Jaśka Paulistę, a z zarobkami przebiła ją Jagiellonia to już jest lekka paranoja. Wisła chyba za bardzo do serca wzięła słowo oszczędność.

Szkoda, ze Paulista nie wylądował w Jadze, bo umie kopać w piłkę, a na Cyprze tylko się zmarnuje. Podobnie jak "tylko wisła" Kosa.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 19:25

Zając dostał w Chorzowie więcej niż oferowano mu w Poznaniu. Czy to świadczy o tym, że źle się dzieje w Lechu? Czy może wręcz przeciwnie? Pare osób w polskiej piłce się ogarnęło i przestało przystawać na wydumane kontrakty pseudogwiazdek. Zawodnik ze swoją kartą w ręku zupełnie inaczej jest oceniany i opłacany niż taki, za którego na "dzień dobry" trzeba wyłożyć powiedzmy 700 000 PLN.
Posted by: Bullet

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 20:43

Originally Posted By: s_LP
Zając dostał w Chorzowie więcej niż oferowano mu w Poznaniu. Czy to świadczy o tym, że źle się dzieje w Lechu? Czy może wręcz przeciwnie? Pare osób w polskiej piłce się ogarnęło i przestało przystawać na wydumane kontrakty pseudogwiazdek. Zawodnik ze swoją kartą w ręku zupełnie inaczej jest oceniany i opłacany niż taki, za którego na "dzień dobry" trzeba wyłożyć powiedzmy 700 000 PLN.


Okaże się po sezonie czy Zając jest pseudogwiazdką czy będzie nią Peszko. Zobaczymy czy Peszko pokaże się z lepszej strony niż Zając w Lechu, a wtedy dopiero będziemy wiedziec czy miałeś rację. Ponadto można nie przepadac za Kosowskim bo jest on na swój sposób denerwujący, ale tylko ślepy nie zauważy, że Wisła z nim w składzie grała zdecydowanie lepiej na jesieni niż bez niego na wiosnę. Puchary są dla tych co wzmacniają składy, a nie je osłabiają. Na razie Lech i Legia jak się wydaje wzmocniły się, a grająca w silniejszej niż Uefa, Lidze Mistrzów się osłabiła. Jedynie przyjście tego Feia z CSKA może byc autentycznym wzmocnieniem póki co.
Weż również pod uwagę, że ani za Zająca ani za Kosowskiego nie trzeba było zapłacic nic tylko kontrakty im dac przyzwoite.
Posted by: pszek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 13/07/2008 22:22

Originally Posted By: Bullet
Originally Posted By: s_LP
Zając dostał w Chorzowie więcej niż oferowano mu w Poznaniu. Czy to świadczy o tym, że źle się dzieje w Lechu? Czy może wręcz przeciwnie? Pare osób w polskiej piłce się ogarnęło i przestało przystawać na wydumane kontrakty pseudogwiazdek. Zawodnik ze swoją kartą w ręku zupełnie inaczej jest oceniany i opłacany niż taki, za którego na "dzień dobry" trzeba wyłożyć powiedzmy 700 000 PLN.


Okaże się po sezonie czy Zając jest pseudogwiazdką czy będzie nią Peszko. Zobaczymy czy Peszko pokaże się z lepszej strony niż Zając w Lechu, a wtedy dopiero będziemy wiedziec czy miałeś rację. Ponadto można nie przepadac za Kosowskim bo jest on na swój sposób denerwujący, ale tylko ślepy nie zauważy, że Wisła z nim w składzie grała zdecydowanie lepiej na jesieni niż bez niego na wiosnę. Puchary są dla tych co wzmacniają składy, a nie je osłabiają. Na razie Lech i Legia jak się wydaje wzmocniły się, a grająca w silniejszej niż Uefa, Lidze Mistrzów się osłabiła. Jedynie przyjście tego Feia z CSKA może byc autentycznym wzmocnieniem póki co.
Weż również pod uwagę, że ani za Zająca ani za Kosowskiego nie trzeba było zapłacic nic tylko kontrakty im dac przyzwoite.


Z tego co wiem, sprawa Zająca wyglądała tak, że chłopak chciał przedłużenia kontraktu na dwa lata, a klub godził się tylko na roczne przedłużenie. Jak to ujął pan Masiota, testy wydolnościowe wykazały, że Zając jeszcze przez rok będzie szybko biegał, a potem to już nie wiadomo. Lech nie chciał po prostu podpisywać kontraktu na dłużej z dość dojrzałym zawodnikiem, który nie wiadomo ile jeszcze pogra na przyzwoitym poziomie.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/07/2008 01:03

Nie o to chodziło. Najpierw poszło o długość kontraktu, potem jednak zgodzono się na 2 lata, ale Zając miał dostawać wysokie premie za występy przy mniejszej podstawie. Nie zgodził się. Dlaczego? Każdy może odpowiedzieć sobie sam.

Określenie "pseudogwiazdki" dotyczyło grajków jako całości,a nie Zająca czy Peszki. Tak się składa, że od czasu do czasu widuje piłkarzyków Lecha tu i tam - większość wygląda i zachowuje się jak spedalone metrok***y.
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/07/2008 01:15

Originally Posted By: s_LP

Określenie "pseudogwiazdki" dotyczyło grajków jako całości,a nie Zająca czy Peszki. Tak się składa, że od czasu do czasu widuje piłkarzyków Lecha tu i tam - większość wygląda i zachowuje się jak spedalone metrok***y.


czasami juz nawet nie chodzi o to, jak wygladaja i jak sie zachowuja, ale bardziej o to co robia w wolnym czasie. Bo widok jednego z pilkarzy Lecha - nie bede przytaczal nazwiska z grzecznosci - wynoszonego przez kolegow z Post Dali, bo sam pionu by nie utrzymal, troche szokuje. I gdzie tu powaznie myslec o 'majstrze'? nie mowiac juz o czyms wiecej...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/07/2008 01:27

To o czym piszecie jest bardzo smutne, gorzkie i ... cholernie prawdziwe niestety

Jest to jeden z powodów takiego, a nie innego stanu polskiej piłki klubowej i reprezentacyjnej. 38 milionowy kraj stać NA PEWNO na lepsze wyniki na arenie międzynarodowej.

Problemem nie jest, więc tylko PZPN, zły system szkolenia, brak odpowiedniego zaplecza na wysokim poziomie i trenerów z wizją, problemem jest również mentalność niektórych piłkarzy (?), którzy rozmieniają swój talent (?) na drobne.
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 14/07/2008 16:01

Originally Posted By: Kameleon
Szewa --> zamilcz

Nocleg? Nie mam pojęcia prawde mówiąc. Po meczu najczęściej uderzam do Warki na skwerze a stamtąd już wszędzie blisko. Z klubów najbardziej oblegany jest pokład http://www.poklad.pl/ . W Contrascie przy plaży też jest fajnie.

W drugiej kolejce pewnie jestem w Krakowie, craax co tam fajnego warto odwiedzić po meczu? ;\)



oj jakbym mial napisac co warto odwiedzic to kilka stron by zajelo \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 03:09

21-letni Czarnogórzec Damir Kajošević (ur. 03.06.1987 r.) jest kolejnym zawodnikiem, który w rozpoczynającym się za niespełna dwa tygodnie sezonie będzie reprezentował barwy białostockiej Jagiellonii.

Jutro z kolei na treningu ma pojawić się napastnik młodzieżowej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej 21- letni Josué Alex Aguie (ur. 14.06.1987r.). Mierzący 185 cm wzrostu zawodnik występował ostatnio w drugiej lidze belgijskiej w Royale Union Saint-Gilloise.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 14:32

Cracovii Kraków grozi degradacja z ekstraklasy! Wydział Dyscypliny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie zawarcia przez Cracovię kontraktu z Przemysławem Kuligiem. Działacze podejrzewają, że rok temu krakowski klub podpisał z piłkarzem kontrakt, kiedy ten miał ważną umowę z Górnikiem Łęczna. A to jest niezgodne z prawem - czytamy w "Fakcie".

Jeśli zarzuty się potwierdzą Cracovii mogą grozić walkowery we wszystkich meczach, w których w poprzednim sezonie grał Kulig. W takim wypadku Cracovia zostałaby zdegradowana, bo ten zawodnik wystąpił w zdecydowanej większości spotkań, w których "Pasy" zdobywały punkty.

"Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jeżeli zarzuty wobec Cracovii się potwierdzą, klubowi grożą sankcje dyscyplinarne. Jakie? Na tym etapie trudno to przesądzać. Walkowery? Niewykluczone, że w tym przypadku i taką ewentualność trzeba by było brać pod uwagę. Chociaż nie ukrywam, że w odniesieniu do poprzedniego sezonu byłoby to nieco utrudnione. Orzeczone kary raczej powinny dotyczyć kolejnego cyklu rozgrywkowego. Zresztą w tym zakresie o ewentualnych sankcjach orzekał będzie Wydział Gier" - mówi przewodniczący WD PZPN Adam Gilarski.

jeszcze dorzucą korupcję i
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 15:31

Originally Posted By: juancarlos


czasami juz nawet nie chodzi o to, jak wygladaja i jak sie zachowuja, ale bardziej o to co robia w wolnym czasie. Bo widok jednego z pilkarzy Lecha - nie bede przytaczal nazwiska z grzecznosci - wynoszonego przez kolegow z Post Dali, bo sam pionu by nie utrzymal, troche szokuje. I gdzie tu powaznie myslec o 'majstrze'? nie mowiac juz o czyms wiecej...
Ciągnie wilka do lasu..?
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 15:53

Originally Posted By: Chaoz
Cracovii Kraków grozi degradacja z ekstraklasy! Wydział Dyscypliny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie zawarcia przez Cracovię kontraktu z Przemysławem Kuligiem. Działacze podejrzewają, że rok temu krakowski klub podpisał z piłkarzem kontrakt, kiedy ten miał ważną umowę z Górnikiem Łęczna. A to jest niezgodne z prawem - czytamy w "Fakcie".

Jeśli zarzuty się potwierdzą Cracovii mogą grozić walkowery we wszystkich meczach, w których w poprzednim sezonie grał Kulig. W takim wypadku Cracovia zostałaby zdegradowana, bo ten zawodnik wystąpił w zdecydowanej większości spotkań, w których "Pasy" zdobywały punkty.

"Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jeżeli zarzuty wobec Cracovii się potwierdzą, klubowi grożą sankcje dyscyplinarne. Jakie? Na tym etapie trudno to przesądzać. Walkowery? Niewykluczone, że w tym przypadku i taką ewentualność trzeba by było brać pod uwagę. Chociaż nie ukrywam, że w odniesieniu do poprzedniego sezonu byłoby to nieco utrudnione. Orzeczone kary raczej powinny dotyczyć kolejnego cyklu rozgrywkowego. Zresztą w tym zakresie o ewentualnych sankcjach orzekał będzie Wydział Gier" - mówi przewodniczący WD PZPN Adam Gilarski.

jeszcze dorzucą korupcję i


i co ? jakos nie moga sie dopatrzyc tej korupcji , ktora cala Polska juz Cracovii przypisala i szlag wszystkich trafia ze cos sie za nas zabrac nie moga ( a najbardziej tych " NAJCZYSTSZYCH ")

poczekamy zobaczymy , za takie wykroczenie przypuszczam ze najgorsze co nas moze spotkac to kilka ujemnych punktow , ot tyle , wielka afera , a nie zdziwie sie jak to kolejny wymysl PZPN
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 17:30

spoko craax przyjdzie pora i na Cracovie nie ma co sie oszukiwac w tej lidze kazdy ma cos na sumieniu.
I osobiscie nigdy nie uwierze ze wszystkie awanse Cracovii byly czyste to tak jakby powiedziec ze Arka nigdy meczu nie ustawila.

ogolnie z calej sytuacji z Kuligiem sie smieje a juz tym bardziej z kara degradacji za takie cos. Coz w koncu to "Fakt" \:D
Posted by: Marcel

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 19:43

Roger Mila ;\)

kontrakt na 4 lata
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 19:54

Opowiadając o swojej karierze, zdecydowanie najgorzej wspomina pobyt w zimnej Skandynawii, w której najbardziej tęsknił za ...kasynami. - Tam hazard jest zakazany, a ja zawsze grałem w kasynach. W Polsce robię to przeważnie z tatą. Nigdy jednak nie przegrywam wielkich sum - twierdzi pomocnik Śląska.
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 19:58

Tata twierdzi, że w zielonej koszulce zawsze mi było najlepiej. Coś w tym musi być, bo dobrze grałem akurat w drużynach, które mają taki kolor strojów, czyli w Lechii i Dyskobolii. Dlaczego miałoby być inaczej w Śląsku?
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 15/07/2008 20:01

Jacek Markiewicz i Łukasz Nawotczyński są kolejnymi zawodnikami, których nie zobaczymy na boisku w barwach Jagiellonii w rozpoczynającycm się za niespełna dwa tygodnie sezonie. Po wczorajszym treningu trener Michał Probierz poinformował obu piłkarzy, iż nie mają szans na występy w pierwszym zespole żółto-czerwonych. Jak zapewnia trener o jego decyzji zadecydowały wyłacznie względy sportowe.

w końcu ktoś się pozbył gnoju z Jagi
Posted by: Kura

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 02:02

za 90m inut :

Niedługo trwał rozbrat z futbolem Dariusza Wdowczyka. Były szkoleniowiec m.in. Polonii Warszawa, Widzewa Łódź, Korony Kielce i Legii Warszawa został trenerem czwartoligowej Korony Góra Kalwaria.

W poniedziałek prowadził pierwsze zajęcia.

Dariusz Wdowczyk jest oskarżony o ustawienie meczów. Po odebraniu mu licencji trenerskiej nie może prowadzić zespołów szczebla centralnego.


Może w bwin będzie IV liga do grania pewniakó nie zabraknie \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 16:36


W Jadze niezłe porządki

Oby na dobre im to wyszło ...

Co do Cracovii - @craax nie ma się co unosić, graliśmy przez jakiś czas w tej samej grupie 3 ligi i jeżeli ktoś twierdzi, że wałki w meczach Korony były oczywiste, to równie oczywiste ...

Taka prawda. Podobnie jak @Chaoz jestem praktycznie pewien, że nazwa Craxy wypłynie jeszcze w kontekście korupcji. Z racji zgody ;\) życzę Wam jednak jak najlepiej - jak najszybszego wyjaśnienia i ukarania winnych
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 17:31

Originally Posted By: Mindman

W Jadze niezłe porządki

Oby na dobre im to wyszło ...

Co do Cracovii - @craax nie ma się co unosić, graliśmy przez jakiś czas w tej samej grupie 3 ligi i jeżeli ktoś twierdzi, że wałki w meczach Korony były oczywiste, to równie oczywiste ...

Taka prawda. Podobnie jak @Chaoz jestem praktycznie pewien, że nazwa Craxy wypłynie jeszcze w kontekście korupcji. Z racji zgody ;\) życzę Wam jednak jak najlepiej - jak najszybszego wyjaśnienia i ukarania winnych


Panowie , Panowie nie bede tutaj pisal o niektorych rzeczach bo to forum , internet . Powiem Wam , ze poczekacie , zobaczycie Cracovii nie rusza prawdopodobnie , ale to juz musi zostac bez komentarza.

Ciekawie zapowiada sie Jagiellonia-Cracovia, Bialystok inna druzyna niz z wiosny , zobaczymy czy na tyle szybko zgrana zeby juz wygrac , oby nie .
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 18:14

craax jak to mawiają na układy nie ma rady \:D ;\)

Jaga szuka wciąż napastnika. Na razie dostali ofertę kupna Romana Wasiluka z FC Homel (obecny rywal pucharowy Legii, nie został zgłoszony do rozgrywek). Zobaczymy co to będzie. Probierz twierdzi że jeśli nie pozyska napastnika to ułoży taktykę do tego co ma ;\)

Liga za tydzień praktycznie. W sobotę prezentacja drużyny i ostatni sparing Jagi przed własną publicznością więc liczę że będę mógł coś więcej powiedzieć o zgraniu i 11 jaka wybiegnie przeciwko Cracovii w następną sobotę.

Pozdro.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 19:40

W moim odczuciu i na podstawie analizy kilku ostatnich sezonów - początek ligi może być ogólnie dość loteryjny ;\)

Wszystko zależy od okresów przygotowawczych, a te jak wiadomo są zmorą niektórych (wszystkich? \:D ) polskich piłkarzy. Obojętnie co mówią - oni po prostu nie znoszą ciężko pracować ;\)

Szczególnie w przypadku takich drużyn jak Jaga, gdzie zaszły kolosalne zmiany kadrowe, ciężko cokolwiek przewidzieć. Moim zdaniem w takiej sytuacji, na plan pierwszy wysuwa się postać trenera - to on musi wziąć ciężar odpowiedzialności na swoje barki, poustawiać te klocki jakoś i jak najszybciej wyciągać wnioski co do przydatności lub jej braku danego piłkarza do drużyny. Prawda jest taka, że sparingi sparingami, ale w wielu klubach to dopiero w lidze zaczyna się prawdziwy poligon doświadczalny i rzeczywiste sprawdzanie materiału. Efekt jest taki, że część ekip łapie naprawdę dobrą formę, wtedy kiedy .. jest przerwa zimowa \:\)

To kilka takich uwag ogólnych, które moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę przy typowaniu naszej specyficznej ekstraklasy \:\)
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 22:04

Według IFFHS (Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu) polska liga jest 67. najlepszą ligą na świecie, na równi z ligą... Omanu. Wyprzedzają nas takie potęgi jak Irlandia Północna, Estonia, Albania, Zimbabwe i Wietnam.

Co ciekawe, za ligi słabsze od polskiej uznano np. ligę szwajcarską oraz amerykańską MLS.

Według IFFHS najsilniejszą historycznie ligę na świecie ma Argentyna. Na kolejnych miejscach plasują się Anglia, Brazylia oraz ex aequo Włochy i Hiszpania.

IFFHS opracowuje niniejszy ranking od 1991 roku.

1. Argentyna
2. Anglia
3. Brazylia
4. Włochy i Hiszpania
6. Niemcy
7. Meksyk
8. Francja
9. Chile
10. Portugalia
(...)
29. Jemen
(...)
50. Irlandia Północna
51. Wietnam
52. Estonia
53. Albania
(...)
59. Zimbabwe
(...)
67. Oman i Polska
69. Szwajcaria
(...) 83. USA
(...)
100. Azerbejdżan
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 22:29

Ciekawy zakład w Expie
ŁKS Łódź końcowa pozycja :
1-17 1.95
18 1.75
\:D

Poza tym można też typować ile drużyn spadnie za korupcję \:D
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 16/07/2008 23:04

Pol. Ekstraklasa 2008/09
Czy ŁKS Łódź odpadnie w tym sezonie?
Tak 1.20
Nie 4.00

peffka \:D
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 00:17

Expekt --> \:D \:D \:D

ŁKS Łódź - Piast Gliwice 2:1
Nazad Asaad, Adrian Świątek - Jarosław Kaszowski
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 01:06

Fajnie, ze juz ktorys buk wystawil kursy na dlugotrwale zdarzenia w naszej lidze. Nic tylko rozkminiac teraz
Mi juz sie podoba np. zaklada na Lecha w pierwszej '3' \:\) Kurs nie powala, ale cos takiego, nawet za te 1.50 chyba lykne ;\)
Ale niektore zaklady na prawde niszcza - How many teams will be relegated by PZPN for game fixing? \:D
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 01:09

Originally Posted By: juancarlos
Fajnie, ze juz ktorys buk wystawil kursy na dlugotrwale zdarzenia w naszej lidze. Nic tylko rozkminiac teraz
Mi juz sie podoba np. zaklada na Lecha w pierwszej '3' \:\) Kurs nie powala, ale cos takiego, nawet za te 1.50 chyba lykne ;\)
Ale niektore zaklady na prawde niszcza - How many teams will be relegated by PZPN for game fixing? \:D


...teraz panowie z PZPN pobiora mocna zaklad na 3 or more po atrakcyjnym kursie 6.50 i spuszcza co najmniej 3 zespoly do nizszych lig \:D

[Kur##, brak edycji \:o Niech to polaczy ktos, jak moze]...

Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 01:39

Panowie, w Expie rzucił mi się w oczy 1 typ długoterminowy:

Król strzelców
R.Lewandowski 25.0

Przyznam, że gościa widziałem w akcji tylko raz (ostatni sparing z Kubą), gdzie gola akurat nie strzelił. Chłopak to podobno duży talent. W sparingach Kolejorza był najskuteczniejszym zawodnikiem (7 goli o ile się nie mylę). Widziałem kilka z nich w LechTV i widać że ma dużą łatwość ich zdobywania.

Co więcej, sądząc po przygotowaniach do sezonu miejsce obok Rengifo w ataku Lecha zajmnie właśnie Lewandowski, a nie Reiss (wyjątkiem był wspomniany mecz z rep.Kuby).

Uważam że kurs przeszacowany i będzie spadał. Gram za drobne.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 01:41

Warto dodać, że Lech wydaje się na ten sezon mocny i na Bułgarskiej w Poznaniu pewnie padnie znów kilka pogromów.
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:09

Tak mnie zaciekawila jedna sprawa. Jak mniej wiecej ksztaltuja sie w Waszych klubach ceny karnetow na runde?

Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:10

na Jadze ulgowy 100, normalny 185
Posted by: Ojro

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:15

Gornik Zabrze - Viktoria Plzen 2-3 [0-1]

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Patrik Pavlenda (46 Willy Alexander Rivas Asin), Māris Smirnovs, Adam Danch (46 Dariusz Kołodziej), Mariusz Magiera (46 Tadas Papečkys) - Tomasz Zahorski, Michał Pazdan, Jerzy Brzęczek (46 Marko Bajić), Piotr Madejski (46 Piotr Malinowski) - Przemysław Pitry (46 Marcin Wodecki), Léo (46 Dawid Jarka).


Karnety sezon

Karnet wejściowy – 250 PLN
Karnet ulgowy (dzieci do lat 12, kobiety, renciści) – 130 PLN
Karnet rodzinny dla dwóch osób – 330 PLN
Karnet rodzinny dla trzech osób – 480 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa I) – 1000 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa II) – 800 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa III) – 600 PLN

Karnety runda

Karnet wejściowy – 8/7 meczów – 140 PLN/130 PLN
Karnet ulgowy (dzieci do lat 12, kobiety, renciści) – 8/7 meczów – 75 PLN/65 PLN
Karnet rodzinny dla dwóch osób – 8/7 meczów – 180 PLN/170 PLN
Karnet rodzinny dla trzech osób – 8/7 meczów – 255 PLN/245 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa I) – 8/7 meczów – 530 PLN/470 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa II) – 8/7 meczów – 420 PLN/380 PLN
Karnet Trybuna Kryta (strefa III) – 8/7 meczów – 320 PLN/280 PLN

Bilety

Bilet wejściowy – 20 PLN
Bilet wejściowy na mecze podwyższonego ryzyka – 25 PLN
Bilet ulgowy (dzieci do lat 12, kobiety, renciści) – 10 PLN
Bilet rodzinny dla dwóch osób – 25 PLN
Bilet rodzinny dla trzech osób – 30 PLN
Bilet Trybuna Kryta (strefa I) – 70 PLN
Bilet Trybuna Kryta (strefa II) – 55 PLN
Bilet Trybuna Kryta (strefa III) – 40 PLN
Posted by: Kura

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:23

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5463212,Decyzja_w_sprawie_Widzewa_na_dwa_dni_przed_startem.html

Nie wiadomo czy śmiac się czy płakac
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:25

Lech (Liga, PP, PE - zniżka 20% na PU)

KARNET
IV trybuna (za bramką - zadaszona)
normalny 360 zł
ulgowy 320 zł

I, III trybuna (proste - bez dachu)
normalny 270 zł
ulgowy 230 zł

Bilety zróżnicowane w zależności od przeciwnika. Na inauguracje z Odrą od 35 zł (ulgowe na prostą) do 50 na IV. Taniej raczej w tej rundzie nie będzie. Ceny jak na polskie warunki dość wygórowane, ale mimo wszystko karnety sprzedają się dobrze. Należy mieć nadzieje, że po modernizacji stadionu, ceny nieco zjadą.
Posted by: Ojro

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:25

http://www.sport.pl/sport/1,67926,5463617,Gra_Piasta_Gliwice_w_ekstraklasie_jest_zagrozona_.html

oby im sie jednak udalo, ja bylbym sklonny nawet za wynajecie 'sasiadom' stadionu, aczkolwiek wiem ze jest to prwwie niemozliwe.
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:31

Originally Posted By: s_LP
Lech (Liga, PP, PE - zniżka 20% na PU)

KARNET
IV trybuna (za bramką - zadaszona)
normalny 360 zł
ulgowy 320 zł

I, III trybuna (proste - bez dachu)
normalny 270 zł
ulgowy 230 zł

Bilety zróżnicowane w zależności od przeciwnika. Na inauguracje z Odrą od 35 zł (ulgowe na prostą) do 50 na IV. Taniej raczej w tej rundzie nie będzie. Ceny jak na polskie warunki dość wygórowane, ale mimo wszystko karnety sprzedają się dobrze. Należy mieć nadzieje, że po modernizacji stadionu, ceny nieco zjadą.


no wlasnie z tego, co patrze co inni napisali to ceny mamy dosc wysokie. Co prawda troche przywilejow jest - jak wlasnie darmowy PE, PP, znizka na PUEFA, znizki w sklepie Lecha...
Ale cena dosc wysoko, nawet na ulgowe. Pamietam jak niedawno za ulgowy placilem nie duzo ponad stowke...
Ale nie ma sie co dziwic - chetnych nie brakuje, stadion ma teraz ograniczona ilosc miejsc i w sumie jedyna gwarancja bycia na meczu jest posiadanie karnetu, bo o bilet bedzie ciezko...Jak mowi nasz pan prezydent 'Byznes ys byznes'

Tez licze, ze po przebudowie ceny pojda w dol. Choc boje sie, ze ktos wpadnie na pomysl splacenia przebudowy, albo na zasadzie ladny, duzy stadion - plac wiece! \:o Oby nie...
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:45

na jesień 2006/2007 ulgowy kosztował 80 zł ;-), skok więc spory. Utrzymując takie ceny nie będzie szans na zapełnienie ponad 30 tyś miejsc, więc zapewne ceny będą bardzo zróżnicowane w stosunku do miejsc.

W doniesienia z Wyborczej nie chce mi się jakoś wierzyć. Nie sądze,żeby któś dobrowolnie wycofywał się z ekstraklasy. Z jednej strony jakieś standardy powinny być zachowane, z drugiej jednak stadiony to nie największy problem polskiej piłki. Sektory dla gości właśnie w Gliwicach czy na Cracovii, Legii czy Bełchatowie to jakiś skandal. W ogóle nie ma porównania do obiektów, tak wyśmiewanych przez wszystkich klubów, we Wronkach czy Grodzisku.

BTW - stadion Piasta graniczy z cmentarzem, więc możliwości rozbudowy mogą być mocno ograniczone
Posted by: THOM

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 05:54

Originally Posted By: juancarlos


Tez licze, ze po przebudowie ceny pojda w dol. Choc boje sie, ze ktos wpadnie na pomysl splacenia przebudowy, albo na zasadzie ladny, duzy stadion - plac wiece! \:o Oby nie...


Nie licz na to - nie ma szans. Przegięli z tymi cenami. Wykorzystują to, że jest sporo chętnych, a liczba miejsc "ograniczona" [jak na warunki LECHA], a później już coś wymyślą, aby pozostać przy tych cenach.
Zastanawiam się nad jednym - jeśli przeciętną Odrę "wycenili" na 50 zł to ile będzie kosztował bilet na Legię lub Wisłę ?
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 06:01

Na Legii nie pamiętam dokładnych cen karnetów, ale najtańszy na przedkrytą był po ok. 380zł. Na Żyletę karnety nie były sprzedawane z powodu ewentualnej rozbiórki trybuny. W skład karnetu wchodzą mecze ligowe i chyba jakaś wstępna faza PE i PP, ale pewności nie mam. Na pewno za fazę pucharową PE i decydującą fazę PP trzeba płacić. Pucharu UEFA karnety nie obowiązują, ale są zniżki.
Ceny na poszczególne mecze ligowe jeszcze nie są znane, ale dla porównania mogę podać ceny z ostatniego sezonu :
trybuna kategoria 1 kategoria 2 kategoria 3 kategoria 4
kryta sektory A i F 54 51 43 41
kryta sektory B i E 65 62 53 51
kryta sektory C i D 81 78 68 66
kryta sektor F górny 5 5 5 5
otwarta 30 20 15 10
przed krytą 50 46 40 38
przed krytą (studenci i seniorzy po 55 r. życia) 32 27 20 16

Na F górnej był sektor rodzinny i stąd takie ceny
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 06:10

Originally Posted By: juancarlos
Co prawda troche przywilejow jest - jak wlasnie darmowy PE, PP,

to chyba żaden ewenement? Przynajmniej tak zawsze było na Jadze (puchar Polski) a od roku też dorzucili PE

Rzuciłem tak 2 kwoty przykladowe, oczywiście są także karnety SUPERVIP PLUS 1000zl, SUPERVIP 800zl, VIP PLUs 500zl i VIP 400.

Ceny 185 i 100 są to oczywiście karnety na trybunę Ultra ;\)
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 06:18

Piłkarze Wisły Kraków mają nowego sponsora głównego. Została nim firma Salwator do tej pory znana m.in. ze wspierania I-ligowego zespołu rugby Juvenii Kraków

Umowa została podpisana na rok - do końca czerwca 2009 - z możliwością jej przedłużenia jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy.


a wzmocnień jak nie było tak ni ma
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 18:57

Originally Posted By: Hakan

a wzmocnień jak nie było tak ni ma


Muszę Cię zmartwić: raczej już nie będzie wzmocnień w Wiśle ;\)

Chyba, że jakiś bałkański zaciąg drugiej kategorii (vide grający pod Wawelem kiedyś Radovanovic czy jak mu tam było)
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 19:37

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: lupus
A Polsat to nie mial inwestowac w Slask Wroclaw, po tym jak dymneli?



tak miał Solorz, ale na razie z tym cisza


No wlasnie, wiec calkiem mozliwe, ze slask sie dymnie 2 raz, ani Drzymaly, ani Solorza. To moze Czarnecki?


Właściciel Polsatu wykupi Śląsk?

PRZEGLĄD PRASY. Po tym, jak władzom Wrocławia nie udało się dojść do porozumienia ze Zbigniewem Drzymałą w sprawie sponsorowania Śląska Wrocław, udziałowcem zespołu ekstraklasy ma zostać Zygmunt Solorz, czytamy w "Dzienniku".

Wrocław coraz bardziej namawia właściciela Polsatu do inwestycji w piłkarski Śląsk. Na spotkaniu w tej sprawie byli niedawno w Warszawie wysłannicy prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza.

- Nigdy nie ukrywaliśmy, że kupno klubu z Oporowskiej przez Wrocław ma charakter przejściowy. Naszym celem było postawienie Śląska na nogi, a następnie odsprzedanie go inwestorowi, który zagwarantuje mu funkcjonowanie na wysokim poziomie - komentuje bliski współpracownik Dutkiewicza. Prezydenta nie interesuje wydawanie publicznych pieniędzy na futbol, dlatego miasto szuka zainteresowanego wyłożeniem odpowiednich środków inwestora.

Solorz już od kilku miesięcy sonduje możliwość kupna któregoś z klubów ekstraklasy. Biznesmena interesują Lechia i Śląsk. Nieprzypadkowo, bo wiadomo, że te kluby będą wkrótce mogły korzystać z najnowocześniejszych stadionów budowanych z myślą o Euro 2012.

Solorz nie chce jednak dopłacać do piłki, jak robi to wielu inwestorów. - To musi być potężne, sprawne przedsiębiorstwo, które będzie umiało na siebie zarobić - podkreśla.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 21:53


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93968

"Ekstraklasa SA nie osiągnęła porozumienia z żadną firmą, mającą zostać sponsorem tytularnym rozgrywek najwyższego szczebla w sezonie 2008/2009."

Ciekawe dlaczego? ;\) Produkt średni, afera goni aferę, a oni cenę podwyższają i liczą na jeleni. Chyba się przeliczyli póki co

Wydaje mi się jednak, że w końcu ktoś się skusi.

PS przyzwyczaiłem się do skrótu OE, ładnie wygląda i wygodnie się pisze, nie mogłoby tak zostać? \:D
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 22:21

CENY KARNETÓW NA SEZON:

240 zł - ZEGAR
340 zł - TORY
500 zł - KRYTA
1500 zł - TRYBUNA VIP \:D

W cenie wstęp na lige, PP oraz PE \:\)

Opłaca się.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 22:29

a Arka to chyba nie wie jeszcze w której lidze zagra \:D
może się okazać że jednak nie w Ekstraklasie to się troche pozmieniają chyba ceny ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 22:39

Ja wiem - ekstraklasa znowu Nasza :>

Zresztą dostaliśmy licencje więc izi \:D

Widzew to już jakiś kabaret odstawia \:D Najpierw donoszą na Polonie Bytom potem wymyślają, że korupcja ulega przedawnieniu po dwóch latach :> Co będzie następne? \:\)
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 22:58

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: Hakan

a wzmocnień jak nie było tak ni ma


Muszę Cię zmartwić: raczej już nie będzie wzmocnień w Wiśle ;\)



Kompletnie nie rozumiem polityki transferowej Wisły. Wszędzie aż huczno od tego że Biała Gwiazda potrzebuje wzmocnień czy to na środku obrony czy w ofensywie by siła rażenie była większa. Już nawet nie zamierzam się odwoływać do LM i jak brak wzmocnień rzutuje na szanse jakie Wisła ma na wywalczenie awansu, ale trzeba zdać sobie sprawę że ten sezon ligowy w naszej rodzimej lidze będzie bardziej wyrównany ( przynajmniej tak to wygląda na papierze) i nie sądzę że nastąpi powtórka z poprzedniego sezonu, gdy Wisła zdominowała rozgrywki. Ubolewam nad kiepską polityką transferową Wisły która w znacznym stopniu przyczyniła się do braku większych sukscesów na arenie międzynarodowej, ale która także może teraz odcisnąć swoje piętno w rywalizacji ligowej. Brakuje pożądnego, perspektywicznego planu dzięki któremu klub mógłby wybić się ponad przeciętność. Bacznie obserwuje co się dzieje w Lechu, ciekaw jestem co stworzą w Zabrzu, bo w zapowiedziach wyglądało to obiecująco. W Wiśle dominuje impulsywność a brakuje rozwagi i cierpliwości. Powinna nastąpić zmiana właściciela klubu, bo Cupiał nie jest profesjonalistą w swym „fachu” a jego nerwowe oczekiwanie by odnieść sukces przeradza się w jego ciągły brak. Mam nadzieję że włodarze klubu obudzą się w porę a nie z ręką w nocniku bo jeśli nic się faktycznie nie zmieni to może być ciężko.

Wzmocnień niestety owszem może nie być, jakiś transfer być może się przydarzy.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 17/07/2008 23:49

[quote=HakanKompletnie nie rozumiem polityki transferowej Wisły. [/quote]

Może po prostu stwierdzono pustki w skarbcu.
Posted by: micha$

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 00:01

Originally Posted By: Mindman

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93968

"Ekstraklasa SA nie osiągnęła porozumienia z żadną firmą, mającą zostać sponsorem tytularnym rozgrywek najwyższego szczebla w sezonie 2008/2009."

Ciekawe dlaczego? ;\) Produkt średni, afera goni aferę, a oni cenę podwyższają i liczą na jeleni. Chyba się przeliczyli póki co

To jak to jest z TYSKIM? Bo trochę wypadłem z rytmu...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 00:51

Originally Posted By: Kameleon
Ja wiem - ekstraklasa znowu Nasza :>

Zresztą dostaliśmy licencje więc izi \:D

Widzew to już jakiś kabaret odstawia \:D Najpierw donoszą na Polonie Bytom potem wymyślają, że korupcja ulega przedawnieniu po dwóch latach :> Co będzie następne? \:\)


Decyzja w sprawie Widzewa i Zagłębia na dwa dni przed startem ligi

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim nie podjął decyzji w sprawie degradacji Widzewa Łódź. Nie wiadomo też, w której lidze zagra Zagłębie Lubin.

- Wyrok zostanie ogłoszony 23 lipca. W środę arbitrzy wysłuchali stanowiska obu stron, PZPN oraz przedstawicieli Widzewa łódź i chcą się jeszcze przed podjęciem decyzji zastanowić - poinformowała sekretarz Trybunału Arbitrażowego Katarzyna Grabska.

Widzew Łódź został zdegradowany przez Wydział Dyscypliny PZPN 16 stycznia 2008 roku o jedną klasę rozgrywkową w związku z udziałem klubu w aferze korupcyjnej. Widzewowi odjęto też sześć punktów oraz zobowiązano do zapłacenia 35 tys. złotych. Kary miały obowiązywać od sezonu 2008/2009.

Klub odwołał się od tej decyzji do Trybunał Piłkarskiego Polskiego Związku Piłki Nożnej. 2 kwietnia Trybunał podtrzymał decyzję Wydziału Dyscypliny PZPN o degradacji.

Władze Widzewa skierowały jednak kolejną apelację, właśnie do Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Arka czy Zagłębie?

Na decyzję PKOl czeka też Zagłębie Lubin, które również ma nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie sporu.

- Zarówno sportowo, jak i organizacyjnie jesteśmy gotowi, żeby zagrać w ekstraklasie - deklaruje prezes klubu Paweł Jeż. W przypadku pomyślnej dla Zagłębia decyzji Trybunału lubinianie zastąpią Arkę Gdynia.

źródło: gazeta.pl

o to mi Leon chodziło ;\)
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 03:30

Originally Posted By: kfjatek
Panowie, w Expie rzucił mi się w oczy 1 typ długoterminowy:

Król strzelców
R.Lewandowski 25.0

Przyznam, że gościa widziałem w akcji tylko raz (ostatni sparing z Kubą), gdzie gola akurat nie strzelił. Chłopak to podobno duży talent. W sparingach Kolejorza był najskuteczniejszym zawodnikiem (7 goli o ile się nie mylę). Widziałem kilka z nich w LechTV i widać że ma dużą łatwość ich zdobywania.

Co więcej, sądząc po przygotowaniach do sezonu miejsce obok Rengifo w ataku Lecha zajmnie właśnie Lewandowski, a nie Reiss (wyjątkiem był wspomniany mecz z rep.Kuby).

Uważam że kurs przeszacowany i będzie spadał. Gram za drobne.


Wstrzymałem się z zagraniem tego typu do dzisiejszego meczu. Teraz moge stwierdzić z pełną świadomością - mega value. Lewandowski ma niesamowity instynkt, co potwierdził w sparingach jak również w dzisiejszym meczu, potrafi doskonale się pokazać w polu karnym, sądzę że na nim może opierać się atak Lecha. Oczywiście typowanie króla strzelców to spora loteria, ale ten typ może być wartościowy z jeszcze kilku innych względów - Wisła się sypie, niewykluczone iż wkrótce Brożek opuści klub, dodatkowo sądzę, iż w nadchodzącym sezonie będziemy świadkami kilku pogromów na Bułgarskiej,a jednym z głównych aktorów może być właśnie Lewandowski. Dziwi mnie kilku zawodników, którzy wg expa mają większe szanse, jednak siłę ofensywną dużo mniejszą, więc o wiele ciężej będzie im stworzyć dogodne sytuacje.
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 04:07

Originally Posted By: s_LP
Originally Posted By: kfjatek
Panowie, w Expie rzucił mi się w oczy 1 typ długoterminowy:

Król strzelców
R.Lewandowski 25.0

Przyznam, że gościa widziałem w akcji tylko raz (ostatni sparing z Kubą), gdzie gola akurat nie strzelił. Chłopak to podobno duży talent. W sparingach Kolejorza był najskuteczniejszym zawodnikiem (7 goli o ile się nie mylę). Widziałem kilka z nich w LechTV i widać że ma dużą łatwość ich zdobywania.

Co więcej, sądząc po przygotowaniach do sezonu miejsce obok Rengifo w ataku Lecha zajmnie właśnie Lewandowski, a nie Reiss (wyjątkiem był wspomniany mecz z rep.Kuby).

Uważam że kurs przeszacowany i będzie spadał. Gram za drobne.


Wstrzymałem się z zagraniem tego typu do dzisiejszego meczu. Teraz moge stwierdzić z pełną świadomością - mega value. Lewandowski ma niesamowity instynkt, co potwierdził w sparingach jak również w dzisiejszym meczu, potrafi doskonale się pokazać w polu karnym, sądzę że na nim może opierać się atak Lecha. Oczywiście typowanie króla strzelców to spora loteria, ale ten typ może być wartościowy z jeszcze kilku innych względów - Wisła się sypie, niewykluczone iż wkrótce Brożek opuści klub, dodatkowo sądzę, iż w nadchodzącym sezonie będziemy świadkami kilku pogromów na Bułgarskiej,a jednym z głównych aktorów może być właśnie Lewandowski. Dziwi mnie kilku zawodników, którzy wg expa mają większe szanse, jednak siłę ofensywną dużo mniejszą, więc o wiele ciężej będzie im stworzyć dogodne sytuacje.


Podobnie jak koledzy, po dzisiejszym meczu jestem sklonny zagrac ow zaklad, po tak atrakcyjnym kursie.

Dodajac do wszystkiego, co zostalo juz napisane na temat R. Lewandowskiego, przypomne sytuacje Grzegorza Piechny, ktory to w 2005 roku zostal krolem strzelcow II ligi, zas juz rok pozniej siegnal po ten sam, indywidualny sukces, na najwyzszym szczeblu rozgrywek. Dlaczego z Lewandowskim nie mialoby byc podobnie? Na pewno jest ku temu dobrym materialem

Posted by: Fab

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 04:22

że tak zapytam, jak wróci Murawski, kogo w podstawowym składzie zastąpi ?
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 04:25

W dzisiejszym meczu Djurdevic przesunięty był do linii pomocy, mimo iż wcześniej nie grał w środku pola, a na lewej obronie. Sądze, że spowodowane to było również tym, iż Quinteros nie został zgłoszony do PU, gdy kończył się czas awizowania zawodników, wyglądało na to, że z peruwiańczykiem zostanie rozwiązany kontrakt
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 05:07

Sprawa moze bardzo roznie wygladac. Lech dzisiaj zaczal z jednym napastnikiem - Rengifo - i dlatego w linii pomocy zrobilo sie miejsce dla jeszcze jednego zawodnika. Dzis Smuda postawil na Djurdjvica, ktorego ostatnio z jego nominalnej pozycji lewego oroncy wygryzl Luis Henriquez.
W lidze raczej spodziewalbym sie ustawienia 4-4-2 z Lewandowskim i Rengifo w ataku. Pierwszy dzis tylko potwierdzil, ze warto na niego stawiac, a bramki w sparingach to nie przypadek. Rengifo juz w zeszlym sezonie pokazal klase, dzis troche szwankowala mu skutecznosc, ale kto zeszly sezon sledzil z uwaga, wie ze stac tego gracza na bardzo wiele i bramke dla Lecha strzeli jeszcze nie jedna.
W pomocy wydaje sie, ze grac powinni Stilic, Murawski, Bandrowski i Peszko. W obwodzie beda jeszcze Injac, Cueto, Wilk, czy jak widac nawet Djurdjevic, przesuniety do srodkowej czesci boiska. Duzo zalezec powinno od dyspozycji, rozwoju pilkarskiego, czy ewentualnych absencji (tfu, tfu, tfu!)
Linia obrony i bramka raczej jasna. W zasadzie na lewej stronie ostra walka miedzy Henriquezem i Djurdjevicem. Ale to zespolowi powinno wyjsc tylko na dobre \:\)

PS. W Expekt kurs na krola strzelcow Roberta Lewandowskiego juz spadl do 10.0! I to po zaledwie jednym meczu, w PUEFA, z Azerami...

Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 05:23

Originally Posted By: s_LP
[quote=HakanKompletnie nie rozumiem polityki transferowej Wisły.


Może po prostu stwierdzono pustki w skarbcu. [/quote]

Rzecz w tym że Wisła ma kasę na transfery...
Posted by: _Korver_

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 05:50

Originally Posted By: juancarlos

PS. W Expekt kurs na krola strzelcow Roberta Lewandowskiego juz spadl do 10.0! I to po zaledwie jednym meczu, w PUEFA, z Azerami...



tak z ciekawości, czy bezpośrednio po dzisiejszym meczu Lecha można było jeszcze złapać ten zakłąd po kursie @25? Też czekałem na to co Lewandowski dzisiaj pokaże, jednakże dopiero teraz wróciłem do domu... Po kursie @10 to ja jednak podziękuję.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 05:51

skąd ta pewność?:>

PS
za "troszkę" poszło, więc niewykluczone, że to ja zrzuciłem \:\)
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 06:01

Originally Posted By: s_LP
skąd ta pewność?:>

PS
za "troszkę" poszło, więc niewykluczone, że to ja zrzuciłem \:\)


Wzięli 2.5 za Dudkę , 3.7 za Kubę a w między czasie nie dokonali kosztownych transferów więc kasa jest.
Posted by: s_LP

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 06:08

tyle to ja też wiem, pytanie tylko czy ktoś nie chce odzyskać hajsu, który kiedyś wyłożył... póki co kadrowo Wisła i tak wygląda bardzo dobrze na tle innych drużyn, kłania się sprawa wydawania wielkich pieniędzy na przeciętnych graczy - widocznie wolą takich sytuacji uniknąć, zwłaszcza iż w naszym kraju wyrwać jakiegoś grajka za sumę, która jest adekwatna do jego umiejętności jest niezwykle trudnu. jeden taki z Widzewa,po otarciu się o kadrę został wyceniony (przez RTS oczywiście \:\) ) na 1 mln Euro

EOT, bo zrobi się syf

@korver - tak, było 25

po dzisiejszym meczu, superpuchar zupełnie nie do typowania
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 07:17

Originally Posted By: Hakan


Wzięli 2.5 za Dudkę , 3.7 za Kubę a w między czasie nie dokonali kosztownych transferów więc kasa jest.


a kontrakty, utrzymanie obiektu, rozbudowa obiektu i wszelkie płace klubowe same się opłacają ? \:\)
Posted by: Skiper

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 07:29

Obiekt jest oficjalnie miasta i to ono łoży na całą tą rozbudowę. Samo utrzymanie obiektu to są grosze ;\)

Originally Posted By: Hakan


Kompletnie nie rozumiem polityki transferowej Wisły.
(...)


Nie ma czegoś takiego jak polityka transferowa Wisły Kraków.
Posted by: craax

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 07:35

Originally Posted By: Skiper
Obiekt jest oficjalnie miasta i to ono łoży na całą tą rozbudowę. Samo utrzymanie obiektu to są grosze ;\)

Originally Posted By: Hakan


Kompletnie nie rozumiem polityki transferowej Wisły.
(...)


Nie ma czegoś takiego jak polityka transferowa Wisły Kraków.


Tutaj sie zgodze , nie istnieje tam cos takiego.
Posted by: juancarlos

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 14:46

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: juancarlos

PS. W Expekt kurs na krola strzelcow Roberta Lewandowskiego juz spadl do 10.0! I to po zaledwie jednym meczu, w PUEFA, z Azerami...



tak z ciekawości, czy bezpośrednio po dzisiejszym meczu Lecha można było jeszcze złapać ten zakłąd po kursie @25? Też czekałem na to co Lewandowski dzisiaj pokaże, jednakże dopiero teraz wróciłem do domu... Po kursie @10 to ja jednak podziękuję.


Originally Posted By: s_LP
@korver - tak, było 25


Mi takze udalo sie zlapac po kursie 25.0. Ale jak widac nie utrzymal sie on dlugo i mocno spadl - i to po zaledwie jednej bramce, jednym dobrym wystepie, w PUEFA, przeciwko nie ukrywajmy, cienkim Azerom...
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 17:50

Co roku w Wiśle Kraków zawsze znajdowały się pieniądze na transfery. Wydaje się jednak, że czas wydawania już się skończył, a nastał czas zarabiania

W tym sezonie w mniejszym stopniu będzie się liczył wynik sportowy, a bardziej finansowy.
Posted by: Hakan

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 18:29

Z takim nastawieniem klubowych działaczy, nigdy nie uda się oczyścić polskiej piłki z oszustów! Podejrzany o kupowanie meczów dla Korony Kielce Dariusz W. przynajmniej usiłował ukryć się przed opinią publiczną, podejmując pracę w czwartoligowej Koronie Góra Kalwaria. Są jednak ludzie jeszcze bardziej bezczelni, bo pełniący funkcje w zespołach z najwyższego szczebla rozgrywek!.

Na środowym spotkaniu przedstawicieli klubów Ekstraklasy SA, Piasta Gliwice reprezentował Janusz B. W Gliwicach nikomu nie przeszkadza, że w imieniu ich drużyny występuje człowiek, którego prokuratura podejrzewa o kupowanie meczów dla Piasta do spółki z szefem górnośląskich sędziów Marianem D.

B. oficjalnie nie jest zatrudniony w Piaście. Ma jednak zarejestrowaną firmę i świadczy usługi na rzecz gliwiczan. W klubie z Okrzei ani myślą rezygnować z współpracy z człowiekiem, którego sąd niedługo może uznać za oszusta. Janusz B. jest oficjalnie menedżerem gliwiczan i odpowiada za politykę transferową beniaminka.

Janusz B. to nie jedyny przykład człowieka z zarzutami, pełniącego funkcję w ekstraklasie. W Arce Gdynia do dziś gra obrońca Krzysztof S., który jest jednym z oskarżonych w procesie "Fryzjera". Z futbolem na najwyższym ligowym poziomie ciężko zerwać także Andrzejowi B. Były drugi trener Wisły Kraków, podejrzany o pomoc w ustawianiu spotkań na korzyść Korony Kielce, bawi się w menedżerkę.

"Mam listę osób, którym prokuratura postawiła zarzuty. Sukcesywnie wzywamy tych ludzi i zawieszamy ich, a skazanych prawomocnymi wyrokami karzemy nawet dożywotnimi zakazami pełnienia jakichkolwiek funkcji w piłce nożnej. Na liście podejrzanych są między innymi Janusz B. i Krzysztof S., więc i na nich przyjdzie kolej. To, że do tej pory nie został zawieszony S., to wynik niesłychanego zbiegu okoliczności. On był już wzywany na posiedzenie „starego” Wydziału Dyscypliny, ale wtedy członkowie tego organu zastrajkowali i upiekło mu się" - przypomina szef WD Adam Gilarski.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 18/07/2008 23:30

Zakrzewski jutro na testach medycznych w Gdyni. Na prezentacji zespołu ma pojawić się Bobel.
Posted by: Piecia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/07/2008 00:32

W Białymstoku podobno sam Mateusz Borek ma poprowadzić prezentację tutejszej Jagiellonii już jutro o 17 .
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 19/07/2008 07:00

Trochę odbiegając od tematu - ktoś wie dlaczego Expekt zdjął ofertę na Ekstraklasę?
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/07/2008 22:28

Originally Posted By: kfjatek
Panowie, w Expie rzucił mi się w oczy 1 typ długoterminowy:

Król strzelców
R.Lewandowski 25.0

Przyznam, że gościa widziałem w akcji tylko raz (ostatni sparing z Kubą), gdzie gola akurat nie strzelił. Chłopak to podobno duży talent. W sparingach Kolejorza był najskuteczniejszym zawodnikiem (7 goli o ile się nie mylę). Widziałem kilka z nich w LechTV i widać że ma dużą łatwość ich zdobywania.

Co więcej, sądząc po przygotowaniach do sezonu miejsce obok Rengifo w ataku Lecha zajmnie właśnie Lewandowski, a nie Reiss (wyjątkiem był wspomniany mecz z rep.Kuby).

Uważam że kurs przeszacowany i będzie spadał. Gram za drobne.
Już tylko 10.
Posted by: shiva

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 21/07/2008 23:00


"Już wiadomo. Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał swoją decyzję i zdegradował Koronę Kielce do pierwszej ligi. Informację taką przekazał Adam Żak. Cofnięta za to została kara siedmiu ujemnych punktów. Utrzymana została natomiast kara 70 tysięcy złotych."

Dobra informacja \:\)
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/07/2008 02:32

Quote:
Kapitan UD Levante, Inaki Descarga ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Legią Warszawa - pisze serwis legia.com
31-letni obrońca prawdopodobnie we wtorek stanie się zawodnikiem wicemistrza Polski - poinformował dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak.

- Uważam, że w Hiszpanii osiągnąłem wiele. Grałem już przeciwko najlepszym i najbardziej znanym piłkarzom świata, a swój ostatni występ zanotowałem na Estadio Santiago Bernabeu. Takie nazwiska nie robią na mnie większego wrażenia. Uznałem, że nadszedł czas, aby zmienić klimat i otoczenie. Levante nigdy nie należało do czołówki Primera Division, a w Legii mam szansę walczyć o mistrzostwo i puchar w kraju oraz grać w europejskich rozgrywkach - powiedział Descarga.
Levante w poprzednim sezonie spadło z najwyższej klasy rozgrywek. Klub z Walencji ma olbrzymie kłopoty finansowe i ogłoszone zostało bankructwo. Strona internetowa Levante potwierdziła rozwiązanie umowy i podziękowała zawodnikowi za lata gry.

Descarga to wychowanek Osasuny Pampeluna. W Levante grał od 2000 roku i w tym czasie 215 razy zakładał trykot ekipy z Walencji.

31-letni zawodnik występuje na prawej obronie. W sezonie 2007/08 zagrał w 30 spotkaniach w Primera Division.


jeżeli transfer dojdzie do skutku to będzie ogromne wzmocnienie
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/07/2008 02:34

Descarga nowym piłkarzem Legii !!!!!!!!!!!



Inaki Descarga będzie nowym zawodnikiem Legii Warszawa - poinformował oficjalny serwis klubu. Kapitan Levante ustalił dziś na Łazienkowskiej warunki kontraktu indywidualnego z Legią, a jutro gdy wpłynie do Legii ostatni dokument Hiszpan formalnie zostanie piłkarzem stołecznego klubu.




jeszcze jakiś solidny środkowy obrońca by się przydał
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/07/2008 02:40

Originally Posted By: shiva

"Już wiadomo. Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał swoją decyzję i zdegradował Koronę Kielce do pierwszej ligi. Informację taką przekazał Adam Żak. Cofnięta za to została kara siedmiu ujemnych punktów. Utrzymana została natomiast kara 70 tysięcy złotych."

Dobra informacja \:\)


Bardzo dobra

Nie tylko dlatego, że punkty anulowali ... ale również dlatego, że podtrzymano decyzję o degradacji. Wszystko jasno i przejrzyście. Teraz nic tylko walczyć o powrót do ekstraklasy \:\)

BYŁA BĘDZIE JEST KORONA MKS!
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce [5] - 22/07/2008 02:42

http://www.legialive.pl/news/26799_Descarga_nowym_pilkarzem_Legii.html


tak o to nowy nabytek będzie bronił Legię przed utratą bramki... \:D \:D \:D