Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3)

Posted by: Ignorator

Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/01/2008 18:39

Dalsza część waszego ulubionego tematu.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/01/2008 18:53

To tak na początek bo dawno się nie odzywałem:

Wojciech Kowalewski dzisiaj dołączy do piłkarzy Korony Kielce przebywających na zgrupowaniu w Hiszpani. Narazie tylko potrenować \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/01/2008 18:57

Originally Posted By: drfocus
To tak na początek bo dawno się nie odzywałem:

Wojciech Kowalewski dzisiaj dołączy do piłkarzy Korony Kielce przebywających na zgrupowaniu w Hiszpani. Narazie tylko potrenować \:\)


Kowalewski w Koronie - marzenie. Z dostępnych na rynku bramkarzy, byłby to najlepszy wybór z możliwych. \:\) Janas do roboty! ;\)
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/01/2008 19:08

Wiesz Kowal z Reading sam się wydymał, Lazio wydymało jego. Okno transferowe się kończy, sezon w Polsce tuż tuż, ME za 5 miesięcy więc kto wie, kto wie. Ja myśle, że to jest relane ale zobaczymy
Posted by: lupus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/01/2008 00:54

W nocy z poniedziałku na wtorek skradziono utarg ze sprzedaży biletów na Wielkie Derby Śląska (2 marca, Ruch Chorzów - Górnik Zabrze). Skradziono co najmniej 24 tys. złotych i laptopa - potwierdziła policja, która nie wyklucza, że zabrano także część biletów na derby.

Jeszcze w poniedziałek działacze Ruchu cieszyli się, że na Wielkie Derby Śląska sprzedali już 7,5 tys. biletów (większość po 20 złotych). W nocy ktoś włamał się jednak na stadion w Chorzowie. Złodzieje rozpruli kasy pancerne i ukradli cały poniedziałkowy utarg.

Trzech mężczyzn w kominiarkach weszło do budynku klubowego przez kawiarenkę o 1.30 w nocy. Po kilkunastu minutach buszowania nakrył ich stróż - napastnicy związali go i zamknęli w łazience. Budynek opuścili ok. 2.30 po splądrowaniu kilkunastu pomieszczeń. Złodzieje wyszli nie niepokojeni.

Na miejscu są już policjanci, którzy badają ślady włamania.

Działacze Ruchu nie udzielają na razie żadnych komentarzy.


To sa jaja po prostu
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/01/2008 22:28

Ekstraklasa SA podała że dosezonu 2010-2011 rozgrywki będzie pokazywała Cyfra + . Magazyn ligowy będzie w TVP Sport.

I Bardzo dobrze, nieche mecze transmitują Ci co to robią najlepiej a i są bezstronni jak jedna z komercyjnych stacji. No i dzieki Bogu nei będziemy oglądali w niedziele jejeje z super prowadzącymi. Teraz będzie prowadził magazyn Maciej Kurzajewski z Przemkiem Babiarzem \:D a stałym gościem będzi eRafał Stec \:p
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/01/2008 22:35

Originally Posted By: drfocus
Ekstraklasa SA podała że dosezonu 2010-2011 rozgrywki będzie pokazywała Cyfra + . Magazyn ligowy będzie w TVP Sport.

I Bardzo dobrze, nieche mecze transmitują Ci co to robią najlepiej a i są bezstronni jak jedna z komercyjnych stacji. No i dzieki Bogu nei będziemy oglądali w niedziele jejeje z super prowadzącymi. Teraz będzie prowadził magazyn Maciej Kurzajewski z Przemkiem Babiarzem \:D a stałym gościem będzi eRafał Stec \:p


w 3/4 twojej wypowiedzi sie zgadzam. Jedynie co mnie wkurza to fakt ,ze jednak tylko dostep do meczy beda mieli abonenci cyfry i tp s.a . i teraz majac np. polsat cyfrowy musz znow wykupic cyfre zeby ogladac mecze.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 31/01/2008 00:30


Spore osłabienie Legii:

http://www.sport.pl/sport/1,65025,4883445.html
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/02/2008 00:45

Czy to będzie osłabienie to się dopiero okaże. Ostatnio coraz częściej zdarzały mu się klopsy. Jak Sza(L)gado będzie w formie to ten brak nie będzie za bardzo widoczny
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/02/2008 03:51

Originally Posted By: Mindman
Ten niezrównoważony szajbus powinien być i tak zawieszony za swoje interwencje w przeszłości.

Przepraszam, że pytam, ale co to za słownictwo??. .::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: miszalke

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/02/2008 07:29

Szkoda tego braku, Choto jest b. dobrym zawodnikiem, ale myślę, że Legia linię defensywną ma dosyć mocną i jest spora konkurencja jeśli chodzi o te pozycje.

Życzyłbym sobie powrotu Choto do wysokiej formy po rekonwalescencji, choć kontuzja jest poważna i czeka go bardzo długi "odpoczynek" od piłki.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/02/2008 19:56

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53716,title,Sotirovic-oficjalnie-w-Widzewie,wid,9618584,wiadomosc.html

http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35239,4888324.html

cyrk \:D
Posted by: miszalke

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/02/2008 06:00

Hmm, czy ja źle zrozumiałem ten fragment z ekstraklasa.wp.pl czy tak nieudolnie postąpili działacze klubu ?

"(...) Ponoć w umowie ma być zawarty punkt o możliwości odejścia w przypadku degradacji."

Wątpie, by Widzew uratował się przed degradacją dzięki odwołaniu. W takim razie zawodnik będzie zatrudniony na okres ok. miesiąca, nie rozegrawszy żadnego meczu. Trzeba mu będzie zabulić pensje za ten okres (krótki, ale kontrakt podpisany).

Chyba istnieje też taki przepis, że zawodnik może grać w max. 2 klubach w sezonie? Więc tutaj zawodnik straci w razie degradacji, będzie się musiał odwoływać chyba aż do UEFA, tak sądzę, by móc znaleźć nowe zatrudnienie.

Czy w tym szaleństwie jest metoda? Może tylko taka, że Widzew chce sobie szybko zarobić na sprzedaży piłkarza do innego klubu. Nie znam dobrze przepisów, ale też czy w razie zmiany klubu tego zawodnika Widzew będzie mógł pobrać za niego kase? W końcu będzie, jak wspomniałem wcześniej, już trzeci pracodawca zawodnika w tym sezonie.

Nie rozumiem decyzji łódzkich działaczy tak szczerze mówiąc. Jak mają rację to mnie oświećcie, bo nie widzę za grosz racjonalizmu w tej decyzji \:\)
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/02/2008 03:37

Wskoczyła dziś informacja, że Matusiak nie idzie do Bełchatowa \:p

Jednak idzie

http://s24.pl/matusiak_na_90_procent_belchatow-s40392-xc6964.html#6964
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/02/2008 23:47

http://s24.pl/matusiak_moj_cel_to_euro-s40412.html wywiad z Matusiakiem i konkurs, do wygrania piłka z autografem "Radomatu"
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/02/2008 02:26

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: drfocus
To tak na początek bo dawno się nie odzywałem:

Wojciech Kowalewski dzisiaj dołączy do piłkarzy Korony Kielce przebywających na zgrupowaniu w Hiszpani. Narazie tylko potrenować \:\)


Kowalewski w Koronie - marzenie. Z dostępnych na rynku bramkarzy, byłby to najlepszy wybór z możliwych. \:\) Janas do roboty! ;\)


a jednak, dzis podpisal o 18 kontrakt
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/02/2008 02:47

Originally Posted By: Dziabor
Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: drfocus
To tak na początek bo dawno się nie odzywałem:

Wojciech Kowalewski dzisiaj dołączy do piłkarzy Korony Kielce przebywających na zgrupowaniu w Hiszpani. Narazie tylko potrenować \:\)


Kowalewski w Koronie - marzenie. Z dostępnych na rynku bramkarzy, byłby to najlepszy wybór z możliwych. \:\) Janas do roboty! ;\)


a jednak, dzis podpisal o 18 kontrakt


TAK!

http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=9018&l=l

Brawo dla działaczy! Janas respect
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/02/2008 04:53

Kowalewski miał do wyboru albo Koronę albo nic, więc jakiś wielkich zasług Janasa nie ma. Gdy Kowalewski dostał kopa od Lazio i nie wyszło z Reading to Korona była jedynym wyjściem.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/02/2008 07:23

Originally Posted By: pescar
Kowalewski miał do wyboru albo Koronę albo nic, więc jakiś wielkich zasług Janasa nie ma. Gdy Kowalewski dostał kopa od Lazio i nie wyszło z Reading to Korona była jedynym wyjściem.


Pozwolę się nie zgodzić. \:\)

Bramkarz klasy Gibona miał inne propozycje, NA PEWNO \:\)

Uważam, że spora zasługa Janasa w tym może być. Zawodnika tej klasy (przynajmniej teoretycznie) jeszcze w Kielcach nie było. Co najważniejsze - wypełni on moim zdaniem największą lukę w całkiem zgrabnej układance Zielińskiego. Mielcarz to jakiś żart na bramce
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/02/2008 22:13

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: pescar
Kowalewski miał do wyboru albo Koronę albo nic, więc jakiś wielkich zasług Janasa nie ma. Gdy Kowalewski dostał kopa od Lazio i nie wyszło z Reading to Korona była jedynym wyjściem.


Pozwolę się nie zgodzić. \:\)

Bramkarz klasy Gibona miał inne propozycje, NA PEWNO \:\)

Uważam, że spora zasługa Janasa w tym może być. Zawodnika tej klasy (przynajmniej teoretycznie) jeszcze w Kielcach nie było. Co najważniejsze - wypełni on moim zdaniem największą lukę w całkiem zgrabnej układance Zielińskiego. Mielcarz to jakiś żart na bramce



Na pewno miał propozycje od Lazio i Reading. Była mowa też o Wiśle ale jakoś nikt za bardzo się o niego nie zabijał. Gdyby Janas podpisał z nim kontrakt gdy na zachodzie było jeszcze otwarte okienko to może i by ubiegł jakiś zagraniczny klub a tak została praktycznie Kowalewskiemu tylko Polska, a bramkarza potrzebowała tylko Korona, która była w stanie sprostać wymaganiom Kowalewskiego. Gdyby dostał dobrą zagraniczną ofertę to myślę, że by się długo nie zastanawiał.
Ofert brakowało i postawił na Polskę i Koronę.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/02/2008 00:40

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Mindman
Ten niezrównoważony szajbus powinien być i tak zawieszony za swoje interwencje w przeszłości.

Przepraszam, że pytam, ale co to za słownictwo??. .::Think Twice::. Ignorator.

S
Szajbus, szajbnięty - o kimś niezbyt zrównoważonym emocjonalnie bądź psychicznie .

http://www.youtube.com/watch?v=Asw6nUTa1ss
http://www.youtube.com/watch?v=nBmKgRa9maQ



szajbus -
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/02/2008 07:23

Tak kfajtek tylko takie słowa wobec zawodnika można zinterpretować jako obelga pod adresem tego piłkarza. Mam nadzieję, że się mylę \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/02/2008 19:45

Onet.pl

Wojciech Łobodziński zostanie piłkarzem Wisły Kraków. Reprezentant Polski praktycznie uzgodnił już warunki kontraktu. Nie wykluczone, że pod Wawel trafi też Radosław Matusiak, który nie dogadał się w Bełchatowie.
Sam "Łobo" ma zarabiać w Wiśle około 320 tys. euro rocznie brutto, a za transfer Wisła zgodziła się zapłacić 400 tys. euro. To oznacza, że niemal dorówna najlepiej opłacanemu graczowi krakowian - Mauro Cantoro.

Tym samym 25-letni pomocnik awansuje do ścisłej czołówki najlepiej zarabiających piłkarzy w Polsce. Krakowianie wycenili go równie wysoko, jak Radosława Matusiaka, którego niedawno chcieli sprowadzić z Heerenveen. Okazuje się jednak, że także ten temat ostatecznie nie upadł.
- W piątek będzie konferencja prasowa i wszystkiego się państwo dowiecie - tajemniczo mówi menedżer piłkarza Bartłomiej Bolek, pytany o transfer. Nie chce potwierdzić, że chodzi o Wisłę. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wszystko jest ustalone, a do uzgodnienia pozostały tylko warunki ewentualnego przyszłego odejścia "Łoba" z krakowskiego klubu.

- On chce grać za granicą. Jeśli Wisła nie zgodzi się na kwotę odstępnego, Wojtek i jego menedżer będą nalegali na jak najkrótszy kontrakt - mówi nam zastrzegająca sobie anonimowość osoba z bliskiego otoczenia piłkarza...

Natomiast szansa na pozyskanie Matusiaka pojawiła się dlatego, że piłkarz nie uzgodnił warunków swojego przejścia do Bełchatowa. - Nie doszedłem do porozumienia z władzami GKS - przyznaje Matusiak, ale nie chce potwierdzić, że na pewno zostanie zawodnikiem Wisły. Sam jednak przyznaje, że obecnie najbliżej mu do tego właśnie klubu.
Posted by: Platini

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/02/2008 02:08

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53714,title...=1202231041.781

Niżej to on już upaść chyba nie może \:D

Co do Matusiaka - jak dla mnie przeciętny kopacz, wykorzystał swoją szasnę, pojechał na zachód gdzie dawałem mu,
ze strzeli max. 10 bramek. Nie przejechałem się bo on to typowy gracz na polską ligę,
wyżej nie ma sensu się pchać, no chyba, że podrzać ławkę.
Teraz jak czytam, że ma trafić do Wisły to się zastanawiam co klub z Krakowa chce zmontować.
Myslałem, że zespoł ktory ma w koncu awansować do LM ..
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/02/2008 02:35

Originally Posted By: Platini
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53714,title...=1202231041.781

Niżej to on już upaść chyba nie może \:D



Tak to bym nie napisał - niektórzy ;\) kibice mogliby się poczuć urażeni ...

Tak naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć o jego formie (?), bo myślę, że mało kto widział go ostatnio (kilka miesięcy/rok) w akcji.

Fakt - nie przebił się w Norwegii,a to pokazuje, że najlepiej nie jest, ale z drugiej strony - taka smutna polskiej ligi rzeczywistość: na swoich "śmieciach" może ŁKS-owi naprawdę pomóc. Równie dobrze może też grać połówki i wtopić się w szarą, ligową rzeczywistość.

Za wcześnie na oceny, moim zdaniem \:\)
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/02/2008 05:35

I co panowie sadzicie o przejsciu Matusiaka do Wisly? Ciekawe czy Wisle uda sie sciagnac Lobodzinskiego. Jezeli tak to Wisla sporo sie wzmocni.


Jak dotad swietnie spisuje sie w sparingach Ruch, ktory jeszcze ni eprzegral. Wiem, ze sparingi to troche inna gra, ale wyglada to dobrze. Ponadto Ruch chyba najbardziej aktywny na rynku. Dla nich najwazniejszy mecz w sezonie juz 2 marca, wiec chlopaki nie moge zbyt dlugo byc trzmaniw mocnym treningu.


PS Jak ktos chce mam jak wyniki prawie wszystkich meczy sparingowych i transferow w OE. Chetni na PRIV
Posted by: neosport

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/02/2008 20:33

Witam wszystkich,

W dniu meczu narodowej reprezentacji piłkarskiej Polski przeciwko Czechom na Cyprze w Zurichu firma Puma Polska organizuje oficjalny launch koszulki piłkarskiej puma Polska HOME PZPN. W zwiazku z tym, prowadzimy dzialania u nas w kraju.

Zapraszam wszystkich przed telewizory dzisiaj o godz 19.50, Wiadomosci, TVP1 oraz na Info Sport o godz ok 23.00 - oficjalna prezentacja koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski marki Puma.
Jutro rano w Dzien Dobry TVN - rowniez mozemy zobaczyc na zywo " nowosci puma".
Dodatkowo material pojawi sie w TV4, Polsat Sport, Canal+, VIVA.

http://neosport.pl/go/_info/?id=1042&sess_id=9351efb41b15980519e250bca29796d1
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 03:46

Wyprzedaży w Jagiellonii ciąg dalszy.. Everton w ŁKS. No cóż pominę to w jaki sposób tam trafił, niezły technicznie zawodnik. Na chwilę obecną Jaga jest kandydatem nr. 1 do spadku.
Posted by: AnJay

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 03:49

Dziwna sprawa, przecież Everton bardzo chciał pozostać w Białymstoku, trener tez go chciał.
ŁKS jest dużo niżej w tabeli...
Możliwe że odszedł bo obawia się że Jaga zostanie zdegradowana za korupcję.. nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 07:37

Originally Posted By: AnJay
Dziwna sprawa, przecież Everton bardzo chciał pozostać w Białymstoku, trener tez go chciał.
ŁKS jest dużo niżej w tabeli...
Możliwe że odszedł bo obawia się że Jaga zostanie zdegradowana za korupcję.. nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

odszedł bo właścicielem ŁKS jest właściciel karty Evertona i tyle. Algimantas Breikstas zapowiedział wzmocnienia w ŁKSie i ściąga tam "swoich" graczy. Szkoda Evertona bo akurat w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia mimo że chciał zostać.
A co do degradacji to jak poleci Jaga to z automatu przed nią powinny wylecieć jeszcze co najmniej 2 kluby "bardziej zasłużone" w aferze korupcyjnej.
Posted by: Feel-Tsu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 17:54

Radek Sobolewski wyjezdza do Turcji?!

http://www.football365.fr/depeches/filinfo_219863_34_W.Cracovie-Sobolewski-a-Trabzonspor.shtml
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 18:47

http://s24.pl/galerie/polska_czechy-614/1.html
Posted by: $t$

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 19:13

Originally Posted By: Feel-Tsu

Interesowali się nim, ale nie wiem co w końcu z tego wyszło.
Wisła nie informuje o sprzedaży zawodnika. Sobolewski grał wczoraj 81 minut przeciwko Khimiki.
Coś mi się obiło o uszy że Radek miał zostać sprzedany tylko wtedy gdy pod Wawel trafi ktos kto zajmie jego miejsce. A narazie nic nie słychac o wzmocnieniach Wisły w tej strefie ;\)
Posted by: $t$

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 19:15

Sorry że post pod postem...

Tutaj informacja z nieoficjalnej strony Wisły:
" Wczoraj niemal wszystkie tureckie media poinformowały bądź o transferze, bądź o uzgodnieniu warunków transferu Radosława Sobolewskiego, pomocnika Wisły Kraków, do tureckiego Trabzonsporu, byłego klubu Mirosława Szymkowiaka.

Wiadomość, jako oficjalną, podaje serwis transfermarketweb.com, dodając, że "Sobol" był też na liście życzeń Bayeru Leverkusen. "

Jednak Wisła nie skomentowała tego ...
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 21:06

Szamotulski w Preston North End

nie rozumiem gościa, miał takie oferty, a wybrał... co wybrał...
Posted by: nOcnY

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/02/2008 21:15

ale wybral tylko polroczny kontrakt bo moze wie, ze w nowym sezonie bedzie juz gral w wiekszym klubie
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/02/2008 10:38

Championship, moim zdaniem jest lepszą ligą niż Scottish Premier, oczywiście pomijając dwie potęgi. Na pewno dużo większe są pieniądze, co w przypadku niemłodego już zawodnika ma znaczenie niebagatelne, zwłaszcza że w lidze austriackiej jak sądzę nie odłożył na emeryturę. Poza tym myślę, że dobry bramkarz, jakim niewątpliwie jest Szamotulski, będzie portafił wykazac się w klubie z dolnych rejonów tabeli i pomoże im uchronic się przed spadkiem. Potem może byc już tylko lepiej, czyli jedna z trzech możliwosci - pozostanie w Preston z lepszym kontraktem lub transfer do czołowego klubu Championship, bądz słabszego z Premiership.
Posted by: Chagall

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 00:07

[color:#FF0000]Wisła - Łobodziński już w sobotę, porozumienie z Gargułą![/color]

Wojciech Łobodziński podpisze w sobotę kontrakt z Wisłą Kraków - poinformował podczas konferencji prasowej dyrektor sportowy klubu Jacek Bednarz

http://sport.onet.pl/0,1248675,1688703,wiadomosc.html
Posted by: Chagall

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 00:09

chicałem zeby było kolorowo \:\( , Panowie jeśli oni rzeczywiście skompletuja taki skład to mysle ze w tym roku mozemy miec LM w Krakowie
Posted by: HenkSiracius

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 00:29

Originally Posted By: Chagall
chicałem zeby było kolorowo \:\( , Panowie jeśli oni rzeczywiście skompletuja taki skład to mysle ze w tym roku mozemy miec LM w Krakowie


pod warunkiem ze plejada polskich gwiazdeczek bedzie zmobilizowana i skoncentrowana w kazdym meczu, nie bedzie lekcewazyla zadnego rywala i przede wszystkim (a wydaje sie to byc w tej chwili najwazniejsze) nie dojdzie do syndromu "los galakticos", czyli kazdy sobie rzepke skrobie, a gry zespolowej i wzajemnego oddania serca dla druzyny nie uswiadczymy. jesli wszystkie plany wisly sie spelnia, lm pod wawelem jest wielce prawdopodobna
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 03:21

Dobrze by było gdybyśmy pokazali innym ,że Polak potrafi. No ale wiemy ,że łatwo nie będzie.Przede wszystkim zmobilizować sie musi nasz kochany cudowny rząd!.
Ostatnio magazyn futbol pisał o kulisach przyznania nam Euro..łatwo naprawdę nie było...więc już tyle pokonaliśmy...
Michał Nykowski były szef sztabu Euro 2012 powiedział, że nie ma realnych zagrożeń związanych z organizacją piłkarskich mistrzostw. Mówi ,że najpoważniejsze problemy udało się pokonać w Cardiff tuz przed finałową prezentacją...
A ja myślę ,że drugie tyle przed nami, ale mamy jedyna i niepowtarzalna szanse pokazać światu do czego jesteśmy zdolni...
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 08:09

W temacie Mistrzostw Europy, tyle że tych najbliższych. Gazzetta dello sport zamieściła sondaż - kogo Włosi obawiają się najbardziej. Proponuję zacząc nakręcac spiralę strachu i zagłosowac na Polskę. Póki co jesteśmy dośc wysoko notowani, bo na czwartym miejscu (11,2%) Taka weekendowa zabawa \:D Pozdrawiam.

http://www.gazzetta.it/appsSondaggi/pages/gazzetta/d_1504.jsp
Posted by: wafe(L)nica

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 16:29

Jeden poważny krok w strone LM będzie bo skład sie szykuje fajny.Najważniejsze będzie losowanie w tym roku było udane ale wiemy jak to sie skończyło ,a znająć życie mając dobry skład trafią na może kogoś z wysokiej półłki europy, taki milan ,liverpool i pozamiatane...
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/02/2008 22:26

Ja to się obawiam,że Euro nie wypali jak tak dalej pójdzie. ale wierzyć trzeba, podobno stadion mają ukończyć w 2011 roku...oczywiście mowa o narodowym..
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 10/02/2008 02:28

Żurawski w debiucie strzela AEK!

Sosin też już dzisiaj ukuł
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 10/02/2008 21:08

Originally Posted By: Baqu
Żurawski w debiucie strzela AEK!

Sosin też już dzisiaj ukuł


I aby 'Medżikowi' tak zawsze szlo ;\)
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 10/02/2008 23:48

Żurek stary i przeżyty..młodych nam trzeba!!
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 11/02/2008 04:02

"Piotr Świerczewski zamiast walczyć o miejsce w podstawowym składzie Kolportera Korony Kielce będzie musiał trenować z rezerwami tego klubu! Doświadczony piłkarz właśnie został karnie wyrzucony ze zgrupowania drużyny, która przebywa w Hiszpanii."
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 13/02/2008 18:43

W końcu jakieś dobre wiadomości z mojego ukochanego klubu
klik
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 13/02/2008 18:44

Originally Posted By: blackjack
W końcu jakieś dobre wiadomości z mojego ukochanego klubu
klik

sorki brak edycji http://www.sport.pl/sport/1,78982,4922815.html
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 13/02/2008 21:52

Zestawienie wiekszosc dotychczasowych sparingow mojego autorstwa
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 13/02/2008 21:54


Zestawienie wiekszosci dotychczasowych transferow mojego autorstwa

Przyszli: Łukasz Tupalski(Groclin),Piotr Polczak (GKS Katowice), Arpad Majoros
Odeszli: Jacek Wiśniewski, Paweł Wojciechowski(Polonia Bytom))




Przyszli:
Odeszli: Rafał Misztal (Widzew Łódź)




Przyszli: Patrik Pavlenda (Vion Zlate Moravce), Sebastian Nowak
Odeszli:




Przyszli: Kamil Jackiewicz( Kotwica Kołobrzeg)
Odeszli: Łukasz Tupalski(Cracovia), Peter Babnic, Marcin Nowacki (Ruch Chorzów)



Przyszli:Coutinho Martins
Odeszli: Rafał Bałecki, Ewerton, Andrzej Olszewski, Geworgian



Przyszli:Wojciech Kowalewski
Odeszli: Tomasz Brzyski (Ruch Chorzów), Piotr Leciejewski, Maciej Kowalczyk (Widzew Łódź)



Przyszli: Sławomir Peszko (Wisła Płock od 1 lipca), Tomasz Bandrowski (Cottbus)
Odeszli: Grzegorz Piesio, Iljan Micanski (Odra Wodzisław)




Przyszli:
Odeszli:




Przyszli:
Odeszli:Andreson, Lukasz Trałka, Jacek Dąbrowski, Marcin Komorowski, Michał Łochowski




Przyszli: Błażej Radler, Artur Błażejewski (Odra O.), Iljan Micanski (Lech Poznań)
Odeszli: Marcin Nowacki (Ruch Chorzów),Krzysztof Pilarz(Ruch Chorzów), Jakub Grzegorzewski




Przyszli: Mariusz Przybylski (Raków Częst.), Waleru Sokolenko,Marek Bažík, Mariusz Solecki, Paweł Wojciechowski(Cracovia), Michał Peskovic
Odeszli: Tomasz Sosna, Grzegorz Źmija, Rafał Jabłoński, Jakub Wierzchowski, Grzegorz Jurczyk, Piotr Plewnia, Artur Rozmus, Adrian Klepczyński, Jarosław Kupis




Przyszli:Piotr Ćwielong (Wisła Kraków),Marcin Nowacki (Odra Wodzisław),Krzysztof Pilarz(Odra Wodzisław), Tomasz Brzyski (Korona Kielce), Gábor Straka,
Odeszli: Sebastian Nowak ( Górnik Z.), Przemysław Łudziński (Śląsk W.)




Przyszli: Łukasz Pakos (Kszo O.), Wojciech Szymanek (Egaleo Ateny), Przemysław Oziębała (Zagłębie S.), Rafał Misztal (PGE Bełchatów), Maciej Kowalczyk (Korona Kielce)
Odeszli: Grzegorz Piechna (Polonia Warszawa),Oshadogan (rezerwy), Bono(rezerwy), Ikeanacho, Douglas




Przyszli:Junior Diaz, Radosław Matusiak, Wojciech Łobodziński (Zagłebie Lubin)
Odeszli: Piotr Ćwielong (Ruch Chorzów), Kamil Kosowski (rozwiązania kontraktu), Mariusz Magiera, Michael Thwaite (Brann Bergen)




Przyszli:
Odeszli: Andre Nunes, Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków)





Przyszli: Tomasz Łuczywek (Hetman Zamość), Jewhen Demydenko ( Dynamo Kijów, Sebastian Olszar, Arkadiusz Świder, Krzysztof Bodziony
Odeszli: Jacek Berensztajn,Grzegorz Kaliciak,Grzegorz Kmiecik, Dariusz Kozubek, Przemysław Oziębała (Widzew Łódź)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 00:23


michael89 ---> dobra robota

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,...=1202915172.139

\:\)
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 04:42

Zahorski był jednym z odkryć reprezentacji w ubiegłym roku. Jego powołanie do kadry stanowi dowód piłkarskiej intuicji Beenhakkera. I zachętę dla kolejnych piłkarzy-z polskiej ligi tez mozna dostac się na Euro 2008.
Tak o naszym Zahorskim pisze Magazyn Futbol.
Ponadto sam o sobie mówi: - Tak jestem jego odkryciem (..)Jeszce niedawno byłem żółtodziobem , a dzis marze o wyjeździe na Euro 2008.Nie zapomnę ,że zaproszenie do kadry dotarło do mnie w momencie , gdy coraz bardziej czekałem na swą pierwsza bramkę w nowym klubie....(...) Leo Beenhakker obudził we mnie to co najlepsze!"...

Dlatego nie piszcie ,że jest słaby. Gdyby był byle jaki Leo by go nie powołał i nie dałby mu tej szansy. to bardzo dobre ,że stawia na młodych i utalentowanych zawodników. Ja mam nadzieje ,że Zahorski sie wykaże i nie zaprzepaści tej szansy bo ma ogromny potencjał.
Posted by: arvid

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 05:50

A tam.... w kadrze jak w całej polskiej piłce sa układy i układziki. Zahorskiego cały czas ciągnie za sobą Bobo Kaczmarek. Z Olsztyna ściągnął go do Grodziska potem do Łęcznej a teraz do kadry. Oczywiście jest szansa, że będą z niego ludzie bo smykakę do grania ma, ale na tą chwilę mamy kilku lepszych napadziorów. Poza tym to on ma już 24 lata a np. Brożki po 25 to jaki on tam młody.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 07:34

Originally Posted By: michael89

Zestawienie wiekszosci dotychczasowych transferow mojego autorstwa



Przyszli:
Odeszli:


Do Legii przychodzi środkowy obrońca: Mario Booysen a odchodzi do FC Sion Kamil Grosicki. Patrząc na co dzieję się w Legii na nowego mistrza może koronować się Wisła Kraków. Niestety wygląda na to, że 2 miejsce Legię całkowicie zadowoli w tym roku. Szkoda, bo potencjał jest jednak zabrakło konkretnych wzmocnień, pomimo sporych pieniędzy w budżecie klubowym.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 07:38

Niestety źle się dzieje w Legii. Dzisiejszy wywiad z Trzeciakiem w Życiu Warszawy przekonał mnie do tego, że w Legii nie będzie wielkich transferów i nie będzie silnego klubu.
Nie trzeba przytaczać całego artykułu. Wystarczy jedno zdanie.
"Polityka klubu jest taka, by stawiać na młodych piłkarzy, na których da się zarobić."
Komentarz jest zbędny

Ale jeśli któs chce przeczytać cały wywiad to proszę bardzo :
http://legia.net/news.php?id=27510
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 09:51

@podstawek87 - ja im się nie dziwie, mam nadzieję, że wreszcie w naszej lidze powstanie silny klub, który ma dobrych etatowych zawodników + promuje młodych dobrych, dzięki którym się utrzymuje, bo jaki jest sens tylko pompowanie pieniedzy w klub, ktory niszcza jeszcze pseudokibice ? Mam nadzieje, ze powstanie coś na wzór świetnego szkolenia w Czechach ( już nie mówie o bajce Holandii ), czyli ktoś ( Trzeciak ? ) wreszcie weźmie po głowe do ręki i zrozumie, że na szkoleniu i promowaniu młodych i dobrych zawodników może zyskać nie tylko klub ale i reprezentacja.

btw.

Quote:
Wisła Kraków jest pewna, że za Łukasza Gargułę musi zapłacić tylko sumę odstępnego 300 tys. euro. - Czekamy do środy, aż spór rozstrzygnie PZPN, ale jesteśmy pewni swojej racji - twierdzi Marek Wilczek, prezes lidera ekstraklasy.

Wisła chce wykorzystać zapis w kontrakcie Garguły, który mówi, że wystarczy zapłacić za niego 300 tys. euro, by zmienił klub. Tyle tylko że według PGE GKS Bełchatów 27-letni pomocnik w czerwcu podpisał aneks do umowy. Dostał wysoką podwyżkę (zarabia ponoć 35 tys. zł miesięcznie), ale miał zrzec się sumy odstępnego. To by pozwoliło bełchatowianom żądać za piłkarza każdej kwoty, łącznie z podaną Wiśle - 2 mln euro. Podobnie było rok temu przy transferze Matusiaka. 26-letni napastnik też miał wpisaną sumę odstępnego (300 tys. euro), ale porozumiał się z PGE GKS i zmieniono kontrakt. Do Palermo odszedł za 1,8 mln euro.

Wisła poprosiła o zbadanie sprawy Wydział Gier PZPN. Działacze związku poprosili o dokumenty Ekstraklasę SA i w środę mają rozstrzygnąć spór. - Widzieliśmy kontrakt i aneks dotyczył tylko zarobków, a nie sumy odstępnego. To samo potwierdzają agent i sam piłkarz. Jesteśmy dobrej myśli - twierdzi Wilczek.

Garguła także chce grać w Wiśle, tym bardziej że spotka tam Matusiaka, z którym współpracował w PGE GKS. Z działaczami z Krakowa już ustalił warunki indywidualnego kontraktu.


i Kraków ma dwie pieczenie na jednym rożnie, dzieki Matusiakowi pozyskają jeszcze Gargułę
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 19:58

Quote:
Wygląda na to, że działacze Ruchu doszli do porozumienia z Dodą, która ma dać koncert przed meczem na Stadionie Śląskim.




Quote:
Tymczasem fani niebieskich nie ustają w reklamowaniu meczu z Górnikiem Zabrze. Transparent z napisem "2 marzec - Wielkie Derby", który kibice z całego świata zobaczyli podczas transmisji z derbów Madrytu, pojedzie teraz do Anglii. Na Wyspy wybiera się bowiem około 50 kibiców Ruchu, którzy chcą wesprzeć fanów z zaprzyjaźnionego Atletico podczas dzisiejszego meczu Pucharu UEFA z Bolton Wanderers. Razem z kibicami na mecz pojedzie też Mariusz Śrutwa - były napastnik chorzowskiego klubu.


nie wierze, aż chyba oglądne to spotkanie i będę tylko szukał flagi
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 14/02/2008 22:03

Zahorski był jednym z odkryć reprezentacji w ubiegłym roku. Jego powołanie do kadry stanowi dowód piłkarskiej intuicji Beenhakkera. I zachętę dla kolejnych piłkarzy-z polskiej ligi tez mozna dostac się na Euro 2008.
Tak o naszym Zahorskim pisze Magazyn Futbol.
Ponadto sam o sobie mówi: - Tak jestem jego odkryciem (..)Jeszce niedawno byłem żółtodziobem , a dzis marze o wyjeździe na Euro 2008.Nie zapomnę ,że zaproszenie do kadry dotarło do mnie w momencie , gdy coraz bardziej czekałem na swą pierwsza bramkę w nowym klubie....(...) Leo Beenhakker obudził we mnie to co najlepsze!"...

Dlatego nie piszcie ,że jest słaby. Gdyby był byle jaki Leo by go nie powołał i nie dałby mu tej szansy. to bardzo dobre ,że stawia na młodych i utalentowanych zawodników. Ja mam nadzieje ,że Zahorski sie wykaże i nie zaprzepaści tej szansy bo ma ogromny potencjał.

Aj tam raptem ma 4 gole na koncie...nawet zwinny i szybki nie jest.Talent podobno ukryty w nim drzemie i ciekawe kiedy się w nim obudzi bo na to wszyscy czekają.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 15/02/2008 00:47



http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,...=1203002991.674

Abolicja nie, ale pierwsze rozwiązanie

Szczególnie ten fragment jest w moim odczuciu bardzo prawdziwy:

"Jako zwykły kibic zauważam, że dziwnym zbiegiem okoliczności Polskim Związkiem Piłki Nożnej od dziewięciu lat kierują ludzie wywodzący się ze środowiska sędziowskiego.(...) Analiza sporów dyscyplinarnych pomiędzy klubami i zawodnikami, jak i menadżerami pozwala na wniosek, iż szacunek dla prawa związkowego i powszechnego nie jest istotna wartością tej organizacji. Dominuje strategia osiągania celu, który uświęca środki. (...) Ludzie z władz PZPN powinni się nie tyle poddać ocenie elektoratu, co po prostu honorowo wycofać. Byłby to wyraźny sygnał przyjęcia moralnej odpowiedzialności za zjawisko korupcji."

Brawo dla autora i pod rozwagę dla naszych "Misiów" ;\)
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 15/02/2008 20:30

Originally Posted By: Baqu
Quote:
Wygląda na to, że działacze Ruchu doszli do porozumienia z Dodą, która ma dać koncert przed meczem na Stadionie Śląskim.





\:D



http://sport.onet.pl/0,1248695,1692881,wiadomosc.html
Teraz czeka go trudna droga. Miejmy nadzieje, ze nie zmarnuje swojej szansy...
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 15/02/2008 21:02

Taaak Stalion jasne, nie ukrywam że zawodnik ma talent do gry, ale raczej nie wierze, że coś z niego będzie i to samo chyba już wiedzą w Legii bo w przeciwnym razei nie puszczali by takiego zawodnika. Już kilka razy czytałem jak to mówił, że skończył z hazardem. Swoją drogą ciekw jestem czy jest zalogowany na mecz.pl
Posted by: bitnap

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 15/02/2008 21:56

wypozyczenie 20-latka na 4 lata ?

heh, ewidentnie chcieli pomoc chlopakowi wydostac sie z dna, albo totalnie w niego nie wierza \:\)

komentarz do artykulu:

"W Szwajcarii nadrobisz, tam też są kasyna:)"
"Ze Szwajcarii blizej do Monte Carlo."

coz ...
Posted by: arvid

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 15/02/2008 22:39

Sam Grosicki powiedział, że Legia nie chciała go puścić, ale on bardzo chciał - głównie dla kasy, żeby pospłacać długi i zacząć od nowa. Trzymam kciuki, zeby chłopakowi się udało.
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 16/02/2008 00:42

A Malecki wypozyczony do Zaglebia Sosnowiec...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 16/02/2008 02:35



http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html?...=1203096666.192

Gratulacje, naprawdę ładna liczba jak na polskie warunki \:\)
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 16/02/2008 03:52

Zahorski to dobry piłkarz, młody i utalentowany , w przeciwieństwie do innych to śmiga jak strzała..jeszcze 1 sezon i pokaże jaki tygrys w nim drzemie:)

Doda koncert? haha tak jak miała za darmo żołnierzom zaśpiewać...
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 17/02/2008 05:28

Nie wiem skąd masz takie inforamcje ,że to taki dobry piłkarz , MF przedstawił go w innym świetle niż w rzeczywistości...wielce go zachwalasz jak NIE ma na koncie nawet 5 goli...w kadrze tez sie nie wykazał bo nawet 1 bramki nie strzelił...
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 17/02/2008 07:01

I beda przyspiewki o Dodzie i lodach \:p


A widze ze dyskusja o Zahorskim sie wywiazala. Mlody jest, talent ma, a czy rzeczywiscie cos z niego bedzie pokaze przyszlosc. Fak faktem ma dobre warunki w Zabrzu i niech tam lepiej pozostanie.


Matusiak pierwszego gola strzelil dla Wisly
http://sport.onet.pl/0,1248675,1693858,wiadomosc.html
A wczoraj krakowski zespol przegral z Gornikiem Zabrze 0:3


Originally Posted By: Mindman

http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html?...=1203096666.192
Gratulacje, naprawdę ładna liczba jak na polskie warunki \:\)


Rzeczywiscie ladna. Ale z tego co slyszalem karnety ida dobrze nie tylko w Poznaniu, ale takze w Krakowie czy Kielcach.
Zainteresowanie OE wzrasta. Nie nalezy zmarnowac takiej szansy...
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 18/02/2008 08:21

Zahorski jak na razie powinien dawać z siebie wszystko by błysną na Euro:)

Na przyszłość proszę nie robić takich żartów, bo obrażają klub Wisła Kraków. .::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 18/02/2008 23:04



http://pilkanozna.pl/news.php?ID=84624

\:\) Wolę jeden "konkretny" transfer niż całe mnóstwo niepewnych ludzi z Bałkanów, tudzież Ameryki Południowej \:\)

Jak dla mnie to może być transfer roku w OE. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla działaczy za tego bramkarza.

Maciek
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 19/02/2008 00:29

Zahorski błyśnie , ale w twoich snach.
Jest to jeden z najmniej pewnych zawodników...wiadomo nie tylko gole sie licza , ale on naprawdę nie jest taki dobry by jechać na Euro.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 19/02/2008 04:08

Originally Posted By: Mindman


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=84624

\:\) Wolę jeden "konkretny" transfer niż całe mnóstwo niepewnych ludzi z Bałkanów, tudzież Ameryki Południowej \:\)

Jak dla mnie to może być transfer roku w OE. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla działaczy za tego bramkarza.

Maciek
Dolha też miał być konretnym transferem, a póki co ława. Choć wg mnie to bardzo solidny bramkarz, którego cenie za charakter.
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 19/02/2008 06:59

Ja nikogo nie obrażam. Po prostu nie przepadam za tym zawodnikiem.I mam do niego duże ale , a klub Wisłę szanuję. I uważam ,że nikt ich nie przegoni, nawet Legia.
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 21/02/2008 02:42

Garguła zostaje w Bełchatowie

http://s24.pl/podjeto_decyzje_w_sprawie_garguly-s41142.html

Nie ukrywam, że smuci mnie ta informacja
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 21/02/2008 18:43

Quote:
Były reprezentant Polski, obecnie występujący w Kolporterze Koronie Kielce Piotr Świerczewski jest bliski przejścia do Groclinu Dyskobolii Grodzisk, w którym występował w ubiegłym sezonie.
Grodziski klub nie chce potwierdzić, że zamierza podpisać umowę ze swoim byłym zawodnikiem. Najprawdopodobniej Świerczewski w czwartek przyjedzie do Grodziska by podpisać kontrakt. Niewykluczone, że znajdzie się w składzie na sobotni mecz Groclinu z Legią Warszawa.

36-letni Świerczewski 10 dni temu podczas zgrupowania Kolportera w Hiszpanii został usunięty z drużyny i przedwcześnie musiał wracać do kraju. W Kielcach trenował z zespołem występującym w Młodej Ekstraklasie.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 21/02/2008 20:18

Originally Posted By: Baqu
Quote:
Były reprezentant Polski, obecnie występujący w Kolporterze Koronie Kielce Piotr Świerczewski jest bliski przejścia do Groclinu Dyskobolii Grodzisk, w którym występował w ubiegłym sezonie.
Grodziski klub nie chce potwierdzić, że zamierza podpisać umowę ze swoim byłym zawodnikiem. Najprawdopodobniej Świerczewski w czwartek przyjedzie do Grodziska by podpisać kontrakt. Niewykluczone, że znajdzie się w składzie na sobotni mecz Groclinu z Legią Warszawa.

36-letni Świerczewski 10 dni temu podczas zgrupowania Kolportera w Hiszpanii został usunięty z drużyny i przedwcześnie musiał wracać do kraju. W Kielcach trenował z zespołem występującym w Młodej Ekstraklasie.




najlepszy przykład na to, że KSYWKA czasem potrafi świetnie oddać charakter ...

Papa Świr

Strasznie się zawiodłem. Niech w Grodzisku uważają na niego.
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 02:09

Nie ma mowy ,że Legia miałaby przegonic Wisłę...Skorża czuwa nad całym zespołem "boską ręką"...wie jak poustawiać zawodników i jakiej taktyki uzyć w danym meczu w zależności od przeciwnika...
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 03:53

to Wisła ma Taktyke pod przeciwnika dostosowywac ????? chyba raczej przeciwnik do Wisły na ten moment to mają Drużyne z W Wyszej Ligi \:\) jest tak Super ekstraklasa to Wisła a Reszta to Orange Ekstraklasa .
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 06:09

Drzymała pakuje torby i na południe daje. Na "W" jakieś miasto.. \:\) Dobrze, będzie ciekawiej.
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 08:17

Nie o to mi chodziło..chodziło mi o to ,że Skorża wie zawsze co najlepiej zrobic w danym meczu by wygrać. Dlatego Wiśle był potrzebny taki trener.
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 11:13


\:D
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 22/02/2008 17:08

Originally Posted By: kfjatek
Drzymała pakuje torby i na południe daje. Na "W" jakieś miasto.. \:\) Dobrze, będzie ciekawiej.


Wczoraj Radio Merkury poinformowało, że w przyszłym tygodniu Zbigniew Drzymała podpisze list intencyjny z władzami Wrocławia w sprawie inwestycji Groclinu w Śląsk. - To bzdury, prezes nie ma takich planów - dementuje rzecznik prasowy Groclinu Jerzy Pięta. Mniej stanowczy był rzecznik prezydenta Wrocławia Marcin Gancarz: - Toczymy rozmowy z inwestorami, by ściągnąć ich do Śląska. Jeśli będziemy mieli w tej sprawie coś do powiedzenia, to powiemy.

GW

Wśród potencjalnych sponsorów Śląska wymieniano między innymi firmę LG i biznesmena Waldemara Kitę. W kuluarowych plotkach przewijało się także nazwisko Zbigniewa Drzymały, znanego z Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Poznańskie Radio Merkury informuje, że w przyszłym tygodniu ma nastąpić podpisanie listu intencyjnego o współpracy Zbigniewa Drzymały z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Informacji tej nie potwierdzają rzecznicy prasowi Zbigniewa Drzymały i Rafała Dutkiewicza. „Osoba z bliskiego otoczenia milionera z Grodziska zapewnia, że wszystko jest już gotowe. Nie wiadomo tylko gdzie umowa zostanie podpisana, bo to, że zostanie, jak się dowiedziałem jest już przesądzone. Nie jest jedyne pewne, co znajdzie się w owej umowie” – można usłyszeć w reportażu radia. Czy to oznacza, że wkrótce na maślickim stadionie przy ul. Drzymały zagra Śląsk z którym związany będzie Zbigniew Drzymała?

slasknet

oby...
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 23/02/2008 06:43

Po za tym mowa była o Zahorskim , więc powróćmy do niego .
Leo zrobił nie fair ,że nie powołał Jarki.Zahoski jest dobry, no ale Jarki nie powinien pomijać..
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 24/02/2008 01:09

W tym artykule było wszystko o Zahorskim napisane i nasuwa sie prosty wniosek,że aby zagrac na euro trzeba bardzo mocno sie starać..talent nie wystarczy...
Posted by: lopatka

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 24/02/2008 22:23

MF pisze o nim ze był jednym z odkryć w ubiegłym roku.Jego powołanie stanowi dowód piłkarskiej intuicji Beenhakkera.I zachete dla kolejnych piłkarzy-z polskiej ligi tez można się dostac na Euro 2008!...
Posted by: candy6

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 25/02/2008 23:21

Mnie dziwi njabrdziej to ,że Jarka nie był ani przez moment zazdrosny i nie był zdziwiony ,że Zahorski dostał powołanie. Ja na jego miejscu czułbym się oszukany , gdybym solidnie pracował i nie zostałoby to docenione...
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 03:53

Tak odnośnie analizy Ignroatora :

Groclin stanął do rywalizacji o Manuela Arboledę i wszystko wskazuje na to, że Kolumbijczyk już wkrótce włoży biało-zieloną koszulkę. Widać choćby po tym transferze, że w Grodzisku marzą o europejskich pucharach.

Arboleda wie jak Grodzisk wygląda?

Ostatnio mówił, że chce grać w większym mieście \:p
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 06:29

o końca sezonu Sebastian Mila będzie występował w ŁKS, który wypożyczył go z norweskiej Vaalerengi Oslo - informuje serwis sport.pl.
Ostatni mecz w polskiej lidze 27-krotny reprezentant Polski rozegrał 21 listopada 2004 roku w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Właśnie z tego klubu wyruszył na podbój Europy. Został wypożyczony do Austrii Wiedeń. Rok temu przeszedł do Vaalerengi Oslo, ale i tam nie wywalczył sobie miejsca.

Źródło: sport.pl
Posted by: jarko 33

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 21:40

kopacze z polskiej lig za duzo zarabiaja
W sobotni wieczór jedno z łódzkich kasyn postanowili odwiedzić: Łukasz Madej, Robert Szczot, Mieczysław Sikora i Adam Cieśliński z żonami i narzeczonymi. Ok. 4 nad ranem jedna z towarzyszących piłkarzom kobiet wywołała awanturę. Powodem był dług, jaki wobec niej miał ponoć jeden ze stałych bywalców kasyna. Chodziło o 200 zł. Doszło do bójki. Musiała interweniować ochrona kasyna, a nawet patrol policyjny. Najbardziej ucierpiał Cieśliński, który otrzymał kilka ciosów w szczękę. Uderzenia była tak mocne, że piłkarz musiał poddać się zabiegowi w klinice dentystycznej. Według naszych informatorów, dopiero przyjazd policji zakończył awanturę.
oni za taka gre powinni doplacac a nierozbijac sie w kasynach \:D
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 21:56

@jarko

z tego co słyszałem to gazety bardzo wyolbrzymi to zajście, zresztą chyba sami nie wiedzą co się stało bo dziennik łódzki napisał,że w kasynie a inna gazeta,że w jednej z łódzkich dyskotek, także spokojnie. Nie robiłbym z tego sensacji takiej
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 22:20

Kolejna dobra wiadomość..

Everton wypożyczony do ŁKS.

Everton Antonio Pereira będzie do końca rundy wiosennej zawodnikiem ŁKS. 29-letni pomocnik z Brazylii, który jesienią występował w Jagiellonii Białystok, został wypożyczony z FC Vilnius.

ŁKS S.S.A
Posted by: kingleo0

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/02/2008 22:48

Balbino i Osei trafią do Legii!


Obrońca Antonio Martín Aguilera "Balbino" oraz napastnik Ransford Osei będą zawodnikami Legii Warszawa w rundzie wiosennej sezonu 2007/08.

"W związku z kontuzją Dicksona Choto, dochodzeniem do pełni sprawności po urazie przez Błażeja Augustyna oraz planowanymi licznymi wyjazdami Przemka Wysockiego na mecze reprezentacji młodzieżowej, zdecydowaliśmy się uzupełnić linię obrony naszej drużyny, ponieważ gramy w trzech rozgrywkach - Orange Ekstraklasie, Pucharze Polski oraz Pucharze Ekstraklasy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na sprowadzenie wychowanka Atletico Madryt - Antonio Martína Aguilera, który aby móc trafić do Legii, rozwiązał kontrakt ze swoim poprzednim klubem Antequera Club de Fútbol. Bierzemy go do czerwca i jeśli będziemy z niego zadowoleni, to zostanie z nami na kolejne dwa lata" - poinformował serwis legia.com Mirosław Trzeciak.

"Antonio jest typowym kryjącym obrońcą. Jest bardzo szybki, agresywny oraz dobrze gra głową. Trener Urban uważa linię defensywną za najbardziej istotną i sytuacja wymusiła na nas taką decyzję, że ten zawodnik uzupełni nasz blok defensywny. 25-letni obrońca z Hiszpanii już jutro weźmie udział w pierwszym treningu naszej drużyny, który jest zaplanowany na godzinę 11:00" - dodał wiceprezes Legii.

Nie jest to jednak jedyny zawodnik, który przejdzie do Legii w kończącym się okienku transferowym.

"Wiosną, również w formacji ataku, będziemy mieć nowego zawodnika. Będzie nim 17-letni Ransford Osei, którego wypożyczyliśmy do czerwca. Jest to znakomity zawodnik, bardzo dobrze wyszkolony technicznie, szybki i niezwykle utalentowany i jeśli będziemy zadowoleni z jego występów, to zrobimy wszystko, aby został z nami na dłużej. Nie jest jeszcze pewne, kiedy napastnik z Ghany pojawi się w Warszawie, ponieważ sprawy związane z pozwoleniem na pracę mogą opóźnić jego przylot o kilka, a nawet kilkanaście dni" - powiedział o drugim transferze do Legii dyrektor sportowy naszego klubu.

Sylwetki nowych zawodników Legii:

Antonio Martín Aguilera "Balbino"
Data urodzenia: 31 stycznia 1983
Miejsce urodzenia: Archidona (Málaga) - Hiszpania
Wzrost/waga: 180/78
Ostatni klub: Antequera Club de Fútbol

Antonio jest wychowankiem Atletico Madryt, a ostatnio występował w drugiej i trzeciej lidze hiszpańskiej. Do Legii został sprowadzony jako uzupełnienie linii defensywnej do czerwca, a jeśli pokaże się z dobrej strony, zostanie w Warszawie na kolejne dwa lata.

Ransford Osei
Data urodzenia: 5 grudnia 1990
Miejsce urodzenia: Kumasi (Ghana)
Wzrost: 168cm
Ostatni klub: Kessben FC

Ransford Osei mimo młodego wieku jest niezwykle znany na świecie. Na mistrzostwach świata U-17 w 2007 roku razem z reprezentacją Ghany zajął trzecie miejsce co dało im brązowy medal, a sam otrzymał Srebrnego Buta adidasa za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji strzelców podczas tego turnieju (Królem Strzelców został wówczas zawodnik Barcelony - Bojan Krkić). Po turnieju zainteresowały się nim takie zespoły jak Chelsea Londyn, Tottenham, Manchester United i Manchester City.




W listopadowym wydaniu "World Soccer Magazine" znalazł się w grupie 50-ciu najbardziej zdolnych młodzieżowców na naszej planecie.


13 listopada 2007 roku, trzy tygodnie przed 17-stymi urodzinami otrzymał pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Ghany przez trenera Claude Le Roy na towarzyskie spotkanie z Togo.

Sprowadzenie tego zawodnika, z racji na jego nieprzeciętne umiejętności, powinno odbić się szerokim echem w europejskiej, a może i w światowej piłce. Jeśli nie zawiedzie, włodarze naszego klubu będą robić wszystko, aby po wypożyczeniu, które skończy się w czerwcu, został z nami na kolejne lata.



legia.com
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 02:21

Originally Posted By: 19marcin08
o końca sezonu Sebastian Mila będzie występował w ŁKS, który wypożyczył go z norweskiej Vaalerengi Oslo - informuje serwis sport.pl.
Ostatni mecz w polskiej lidze 27-krotny reprezentant Polski rozegrał 21 listopada 2004 roku w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Właśnie z tego klubu wyruszył na podbój Europy. Został wypożyczony do Austrii Wiedeń. Rok temu przeszedł do Vaalerengi Oslo, ale i tam nie wywalczył sobie miejsca.

Źródło: sport.pl

no to chyba ŁKS się rozmyślił
Posted by: HenkSiracius

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 02:25

Stadion Polonii Bytom otrzymał w czwartek licencję PZPN pozwalającą rozgrywać na tym obiekcie mecze Orange Ekstraklasy. Oznacza to, że bytomianie podejmować będą w piątek w ligowym meczu innego beniaminka - Zagłębie Sosnowiec. Licencja została przyznana do końca sezonu.

Stadion jest modernizowany od kilku miesięcy. Ma już sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę. Polonia zagrała na swoim obiekcie po raz pierwszy w tym sezonie we wtorek, kiedy w spotkaniu Pucharu Ekstraklasy podejmowała Legię Warszawa.



Do końca czerwca tego roku zgodnie z wymogami PZPN zostanie zbudowana kryta trybuna na 1000 osób.

wp
Posted by: moonlight

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 03:00

Originally Posted By: Kameleon
Tak odnośnie analizy Ignroatora :

Groclin stanął do rywalizacji o Manuela Arboledę i wszystko wskazuje na to, że Kolumbijczyk już wkrótce włoży biało-zieloną koszulkę. Widać choćby po tym transferze, że w Grodzisku marzą o europejskich pucharach.

Arboleda wie jak Grodzisk wygląda?

Ostatnio mówił, że chce grać w większym mieście \:p


Kaska Panowie, kaska Poza tym w Grodzisku - niby wioska - a solidny klub od wielu lat - taka Warszawa z płaczem wyjeżdża ;\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 03:58

O Arbolede walczy Jagiellonia, z tego co wiem trwają rozmowy z piłkarzem i jego agentem.

"23-letni napastnik Łukasz Tumicz podpisał dzisiaj trzyletni kontrakt z Jagiellonią poinformował doradca d/s sportowych w naszym klubie Cezary Kulesza. Wychowanek Reduty Bisztynek jako junior reprezentował barwy Stomilu Olsztyn, jednak w wieku 17 lat wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Wiosną miał być zawodnikiem Columbus Crew, ale postanowił jeszcze skorzystać z zaproszenia Jagiellonii na testy, po których trener Płatek postanowił zostawić go w Białymstoku.

Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy z dwoma innymi zawodnikami, 25-letnim środkowym obrońcą z Portugalii Jorge Rodriguesem (ostatnio Clube Operario Desporativo - trzecia liga portugalska) oraz 24-letnim Alexisem Norambuena z Chile (prawy obrońca z Deportivo Nublense - wicelidera I ligi chilijskiej).

Jeżeli nasze władze dojdą do porozumienia z tymi dwoma zawodnikami cała trójka zostanie zgłoszona w Ekstraklasia S.A. do gry w naszym klubie, termin zgłoszeń upływa dzisiaj o północy.

W "żółto-czerwonych" barwach nie zagra natomiast awizowany wcześniej bułgarski napastnik Aleksander Iwanow, który dzisiaj pojawił się w Białymstoku i wziął udział w jednym treningunaszego zespołu."


źródło: jagiellonia.pl
Posted by: AnJay

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 20:30

Jorge Rodrigues i Alexis Norambuena wraz z Łukaszem Tumiczem stali się nowymi zawodnikami Jagi. Ponadto klub ma już zapewnione finansowanie dzięki budowie Galerii Jagiellonia, która zacznie się już niebawem. Tak więc szykuje się silna Jaga i walka o najwyższe cele w niedalekiej przyszłości
Posted by: AnJay

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 20:34

Małe sprostowanie.. Jorge Rodrigues podobno został zgłoszony ale wyjechał z powrotem do Portugalii.
Ostateczny bilans transferów Jagiellonii na wiosnę (jagiellonia.net):

Odeszli:
Rafał Bałecki, Everton, Gevorgyan, Gudewicz, Janik, Kobeszko, Konon, Nowak, Olszewski, Rodnei, Sołdecki, Wincel.
Przyszli:
Bruno, Kudrycki, Renusz, Sokołowski, Tumicz, Alexis Norambuena
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/02/2008 20:46

Originally Posted By: AnJay
Małe sprostowanie.. Jorge Rodrigues podobno został zgłoszony ale wyjechał z powrotem do Portugalii.

nie podpisano z nim kontraktu.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 17:14

Groclin od nowego sezonu we Wrocławiu!

Jest już niemal pewne, że w przyszłym sezonie Śląsk Wrocław zajmie w Orange Ekstraklasie miejsce Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W poniedziałek ma zostać podpisana umowa z miastem Wrocław, dzięki której firma Zbigniewa Drzymały zostanie współwłaścicielem Śląska.

"Nowy" Śląsk zagra prawdopodobnie na licencji Dyskobolii. Jeżeli zespół Jacka Zielińskiego wywalczy w tym sezonie miejsce w europejskich pucharach, to w przyszłym sezonie wystąpi w nich Śląsk.

Stadion w Grodzisku od nowego sezonu będzie pełnił rolę bazy treningowej dla Śląska.

Decyzja ma zostać oficjalnie ogłoszona przez Zbigniewa Drzymałę na konferencji prasowej w poniedziałek.

Śląsk Wrocław po rundzie jesiennej jest liderem 2. ligi.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,wid,9713236,wiadomosc.html?rfbawp=1204444741.164&ticaid=15752
Posted by: Ojro

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 17:34

Żal mi kibiców Groclinu. Mimo ze wielu z Nas sie z nich wysmiewalo, ze to zasciankowe sa, ze to male miasta itp. Ale co byscie zrobili jakby Wam klub przeniesli do innego miasta ?
Przykladow mamy sporo np. Sokół Pniewy, Amica, teraz Groclin. Ja nie dopuszczam mysli ze takie rzeczy moglyby sie dziac w Gorniku.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 19:31

Originally Posted By: Ojro
Żal mi kibiców Groclinu. Mimo ze wielu z Nas sie z nich wysmiewalo, ze to zasciankowe sa, ze to male miasta itp. Ale co byscie zrobili jakby Wam klub przeniesli do innego miasta ?


Smutna prawda jest taka, że współczesnym futbolem i to zarówno w ujęciu światowym, jak i coraz bardziej regionalnym i lokalnym rządzi niestety pieniądz. \:o

Ta sytuacja zabija w futbolu to co w nim najpiękniejsze: walkę, zaangażowanie, emocje, ambicje ... i czynnik przez wielu tak pomijany,a niezwykle ważny: KIBICÓW właśnie.

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=85359

"Piłka nożna jest dla kibiców i przede wszystkim dla nich powinniśmy grać, a tych dzisiaj zabrakło."


\:\)

Jednak ciągle wierzę, że są jeszcze ludzie, dla których piłka nożna to coś więcej niż jakiś plik banknotów w kieszeni.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 19:41

Ja osobiście cieszę, się, że Śląsk Wrocław dołącza od przyszłego sezonu do największych naszej ligi. Wreszcie duże miasta jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław będą walczy o mistrzostwo Polski. Także jest duże prawdopodobieństwo, że dołączy jeszcze Gdańsk. Przyszły sezon zapowiada się genialnie

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 19:50

Chyba Gdynia, a nie Gdańsk.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 21:15

Wrocław jako beniaminek to chyba od razu nie powalczy o mistrzostwo Polski? Bo do takiej Wisły czy chociażby Legii to jeszcze bardzo im daleko.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 21:25

Originally Posted By: Chaoz
Wrocław jako beniaminek to chyba od razu nie powalczy o mistrzostwo Polski? Bo do takiej Wisły czy chociażby Legii to jeszcze bardzo im daleko.


Oj Chaoz ja się z tobą nie zgadzam. Przecież jeśli dojdzie do fuzji to w Śląsku Wrocław będą grali gracze obecnego Groclinu. Widziałeś jak podopieczni Jacka Zielińskiego zmietli z powierzchni zmieni najpierw Legię (1:0) a wczoraj PGE GKS Bełchatów (4:0). To pokazuje, że jeśli jutro dojdzie do fuzji to Śląsk Wrocław w przyszłym sezonie będzie dużym faworytem do końcowego tytułu. Oczywiście jeśli będzie spadkobiercą Groclinu Grodzisk wliczając w to aktualny skład Groclinu.

Co ciekawe nie tylko Zbigniew Drzymała chce inwestować w Śląsk także właściciel Polsatu - Zbigniew Solorz powiedział, że stać go aby zainwestować w zespół ze stolicy Dolnego Śląska. CViekawe czy panowie połączą siły?.

Jeśli chodzi o przygotowania do występów na najwyższym szczeblu rozgrywek to we Wrocławiu aktualnie remontowany jest stadion przy Oporowskiej. Powstała już podgrzewana murawa i poprawione oświetlenie. Teraz na trybunie głównej montowane są krzesełka.



Tak jak widać we Wrocławiu powstaje nowa siła Orange Ekstraklasy, która już po wzmocnieniach powinna stanąć na drodze najlepszym. Mam tutaj na myśli : Wisłę Kraków, Legię Warszawa, Lecha Poznań i Koronę Kielce.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Radzio

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 21:36

Zgadzam się z tobą Ignorator. W moim przekonaniu główną siłą Groclinu nie są piłkarze,choc ci są bardzo dobrzy jak na polskie warunki , ale organizacja klubu ! Ta wiadomość cieszy, bowiem nie wyobrażam sobie walki o najwyższe trofea w tym o europejskie puchary drużyny na która w porywach przychodzi golądać około 5 tyś ludzi. Trzymam kciuki w negocjacjach z kibicami. Bo jest to ważne. Pokazał to przykład Zawiszy Bydgoszcz ! Z drugiej strony cieszę sie,że Jacek Zieliński II dostał szansę pracy w silnym polskim klubie.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 21:46

Originally Posted By: Ojro
Żal mi kibiców Groclinu.
A czego tam żałować? Zdecydowana większość z nich na DYSKOBOLIE nie chodziła, a zaczęła no właśnie na GROCLIN. Klub ma być możliwie jak najbardziej rentownyny, a we Wronkach, Grodzisku itp. po prostu nie ma na to warunków. Tam możliwości się wyczerpały, a sam pomysł inwestowania pieniędzy w tych ośrodkach był wg mnie chybiony. W Poznaniu, Wrocławiu jest potencjał, są tysiące (nie setki) kibiców.

A co wyjdzie z Wielkiego Śląska - czas pokaże. W Poznaniu też miało być pięknie, a na razie jest kpina ze strony zarządu klubu.

W Legii też kibicom z ITI coś nie po drodze..
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/03/2008 22:42

zal to piłkarzy Śląska, którzy już dzisiaj mogą być niemal pewni, że na następnym sezon się nie załapią. Skoro Drzymała zabierze ze sobą piłkarzy Groclinu to do składu może załapie się 2-3 piłkarzy a reszta szukać sobie klubów. Więc trzeba zadać sobie pytanie o co gra teraz Śląsk? Bo o awans już nie skoro przejmą licencje Groclinu, a jak awansuje Groclin do pucharów to na 99,99% tak się stanie. Oprócz piłkarzy pewnie taki sam los czeka trenerów Śląska.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/03/2008 04:27

Originally Posted By: Ignorator
Originally Posted By: Chaoz
Wrocław jako beniaminek to chyba od razu nie powalczy o mistrzostwo Polski? Bo do takiej Wisły czy chociażby Legii to jeszcze bardzo im daleko.


Oj Chaoz ja się z tobą nie zgadzam. Przecież jeśli dojdzie do fuzji to w Śląsku Wrocław będą grali gracze obecnego Groclinu. Widziałeś jak podopieczni Jacka Zielińskiego zmietli z powierzchni zmieni najpierw Legię (1:0) a wczoraj PGE GKS Bełchatów (4:0). To pokazuje, że jeśli jutro dojdzie do fuzji to Śląsk Wrocław w przyszłym sezonie będzie dużym faworytem do końcowego tytułu.

yhym Lech po fuzji z Amicą od razu bił się o mistrza.. niejaka Hydrozagadka w cuglach awansowała do OE.
Idąc takim tokiem rozumowania to ja mogę napisać że w następnym sezonie zacznie powstawać Wielka Jaga bo pojawili się sponsorzy i w końcu są pieniądze na lepszą piłkę w Białymstoku? I co też powalczą o mistrza? \:\)
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/03/2008 05:36

Z Jagiellonią Białystok to zgadza się. Wiem, że jest już pozytywna decyzja o budowy galerii handlowej "Jagiellonia". Duża część z wpływów z tej działalności handlowej pójdzie na Jagiellonię, bo obiekt ma chyba stanąć na Jurowieckiej czyli na terenach klubu.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/03/2008 06:23

Originally Posted By: Ignorator
Z Jagiellonią Białystok to zgadza się. Wiem, że jest już pozytywna decyzja o budowy galerii handlowej "Jagiellonia". Duża część z wpływów z tej działalności handlowej pójdzie na Jagiellonię, bo obiekt ma chyba stanąć na Jurowieckiej czyli na terenach klubu.

.::Think Twice::. Ignorator.

dokładnie. A przez cały czas budowy co miesiąc będą wpływać pieniążki od inwestora który będzie to wszystko budował. Z tego co wiem to do Jagi będzie szło docelowo 50% zysków z Galerii. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

PS: W końcu można w tematach o OE ciekawie podyskutować
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/03/2008 06:52

W autokarze znalazł się niespodziewanie 24-letni środkowy obrońca z Anglii – Adam Howarth. Ten rosły obrońca (194 cm wzrostu) przyjechał do Białegostoku wczoraj wieczorem a dzisiaj wziął udział w przedpołudniowym treningu z zespołem. Anglik ostatnio przebywał na testach w dziewiątym zespole angielskiej Premier League - Portsmouth FC. Jest on wolnym zawodnikiem i gdyby pomyślnie przeszedł testy mógłby zostać zgłoszony przez nasz klub do rozgrywek.

jagiellonia.pl
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/03/2008 21:57

A jak tak jest o Jagiellonii to na sobotni mecz Gornika z Jaga kobiety beda mogly wejsc za darmo
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 00:36

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Ojro
Żal mi kibiców Groclinu.
A czego tam żałować? Zdecydowana większość z nich na DYSKOBOLIE nie chodziła, a zaczęła no właśnie na GROCLIN. Klub ma być możliwie jak najbardziej rentownyny, a we Wronkach, Grodzisku itp. po prostu nie ma na to warunków. Tam możliwości się wyczerpały, a sam pomysł inwestowania pieniędzy w tych ośrodkach był wg mnie chybiony. W Poznaniu, Wrocławiu jest potencjał, są tysiące (nie setki) kibiców.


Też mi żal kibiców Dyskobolii/Groclinu ... Kibic to kibic - nie dzielmy ich na lepszych i gorszych tylko na podstawie miejsca zamieszkania (?), bo co to za kryterium?

Z całej Twojej wypowiedzi biją takie słowa jak - rentowny i inwestowanie i naprawdę absolutnie nie zwracam się w tym momencie do Ciebie, tylko nawiązuje do tego o czym tu już pisałem:

PRAWDZIWY FUTBOL umiera niestety. Zabija go kasa. Kasa tu, kasa tam - piłkarze chcą wyższych kontraktów, kluby (agenci) większych pieniędzy za piłkarzy, bilety są coraz droższe i ja się pytam w imię czego i gdzie to prowadzi? ... MUSI być jakaś granica tego szaleństwa.

Dla mnie w ogóle nie ma o czym rozmawiać - "twór", który powstanie we Wrocławiu nie będzie na pewno Śląskiem, a także nie będzie Groclinem/Dyskobolią. Jest to przykre, bo moim zdaniem kibice OBU klubów mają prawo czuć się oszukani.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 01:29

Fatalna wiadomość dla kibiców piłkarskich. Nie będą już mogli oglądać w pubach czy kawiarniach meczów transmitowanych przez Canal+. Koncern już pożalił się policji, która robi naloty na lokale. Właścicielom grożą grzywny.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4985973.html?nltxx=1077754&nltdt=2008-03-04-02-06
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 01:35

Spoko Kameleon, takie rzeczy to tylko w Kielcach działacze Korony ni jak nie mogę zapełnić stadionu to kombinują jak mogą. Na Wiśle nie było kompletu to nasyłali na knajpy gdzie leci mecz.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 21:38

Istnieje możliwość, że Śląsk awansuje i odsprzeda swoją licencje na gre w 1 lidze innemu klubowi?
Posted by: arvid

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 21:56

Sprzedać licencji nie można. Ewentualnie moznaby "nabyć" ją poprzez fuzję, ale przecież Śląsk łączy się z Groclinem
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 05/03/2008 23:22

Jedyną niewiadomą w chwili obecnej pozostaje los obecnego Śląska Wrocław, a mówiąc dokładniej jego miejsca w lidze i licencji na grę. Jej losy mogą się potoczyć sensacyjnie, czego teraz nikt się nie spodziewa! Wszystko zależy od wyniku, jaki obecny Śląsk osiągnie na finiszu sezonu w II lidze. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy i informujemy Państwa o tym, w wypadku awansu Śląska do Orange Ekstraklasy, jego miejsce w OE może kupić... Zagłębie Lubin! Obecny mistrz Polski został decyzją Wydziału Dyscypliny zdegradowany do II ligi w związku z aferą korupcyjną. Klub postanowił iść na wojnę z PZPN-em, jednak pewnym jest, że ewentualne rozstrzygnięcia nie zapadną przed startem kolejnego sezonu, zatem lubinianie musieli by wystartować w nim w II lidze. Jak udało nam się dowiedzieć, temat był już wstępnie poruszany "w kuluarach", a klub z Lubina może za miejsce w gronie najlepszych zapłacić olbrzymią kwotę przewyższającą roczny budżet niejednego klubu OE! Robert Pietryszyn, obecny prezes Zagłębia Lubin, podpytany o możliwość nastąpienia takiego scenariusza, póki co nie potwierdził tego faktu, ale też i nie zaprzeczył. Ciekawe tylko, jak na taką sytuację zareagowaliby kibice zarówno Zagłębia jak i Śląska, którzy, mówiąc delikatnie, nie radują się na swój widok.

Już kombinują :>
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/03/2008 01:55


Kameleon ---> słyszałeś o tym?

http://arka.gdynia.pl/?akcja=news&id=1940

Ciekawy pomysł \:\)
Posted by: Skorpion BB

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/03/2008 04:31

No i wreszcie rusza 2 liga.Po długiej przerwie nadchodzi weekend w 2 ligową piłką.Ktoś z Gdyni mógłby przybliżyć mniej wiecej sytuacje Arki przed meczem??Jakieś spostrzeżenia itp.Z góry dziękuje.Pozdrawiam
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/03/2008 07:01

Mindman ---> Pierwszy raz czytam tego newsa, może być ciekawa taka współpraca.

Skorpion BB ---> Arka zagrał wczoraj sparing z Olsztynem, skończyło się 3:3. Wszystkie bramki dl Arki strzelił Chmiest w drugiej połowie. Zresztą w drugiej połówce na boisku pojawił się skład jaki prawdopodbnie wybiegnie w sobotnim meczu przeciwko Podbeskidziu.

Bledzewski - Sokołowski, Szyndrowski, Weinar, Baster - Łabędzki, Ława, Przytuła - Bazler, Chmiest, Karwan

Czyli ponownie trzeba grać ofensywnie i najważniejsze by strzelić jedną bramkę więcej od rywala \:D Jak dla mnie over. Szyndrowski i Weinar potrafią potykać się o własne nogi, a Baster z Sokołowskim włączający się do akcji ofensywnych pozwalają przeciwnikom na kontry. Z przodu dobrze wyglada współpraca pomiędzy Ławą, a Chmiestem. Zresztą ten drugi chyba się w końcu odblokował i dodatkowo na nic nie narzeka. Teraz tylko musi zacząć strzelać w lidze. Przytuła może zostać zastąpiony przez Moskalewicza.

W sparingach rozegranych na obozie w Turcji Arka nie zachwycała, mam nadzieje że tamte wyniki nie przełożą się na lige.

Jak to powiedział mi dziś pewien starszy kibic Arki:
ide w sobote na mecz pozytywnie nastawiony bo takie mecze trzeba wygrywać.

Ja wezme over i jedynke w tym meczu.
Posted by: Skorpion BB

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 06/03/2008 17:54

Kameleon a ja w meczu Arki wezme under.Linia obrony Podbeskidzia prezentuje sie bardzo dobrze.Troszke martwią drobne urazy ale mam nadzieje że do soboty będzie ok.To pierwszy mecz wiec jakiegoś szalonego tempa nie będzie.Myśle że coś strzelimy i wynik 1:1 bedzie ok.A jak będzie zobaczymy w sobote.Pozdrawiam
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 06:24

Wisła ma walczyc o LM, a o UEFE walczą Legia, Lech, Korona - jak te drużyny mają tak grać to wole tego nie oglądać, ale po pierwszych meczach wiosną stwierdzam że poziom jest coraz niższy. Zawsze lubiłem naszą pomarańcze ale teraz się tego nie da oglądać. Mecze Korona - Wisła, Górnik - Lech, Lech - Zagłębie, Zagłebie - Legia to antyreklama piłki. Jedyny ciekawy pojedynek który dane mi było zobaczyć do derby śląska gdzie było fajne widowisko gdzie oglądało 40 tys. a grały ekipy walczące w drugiej połowie tabeli. Marnie to wygląda \:\(
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 06:39

Do walki o Uefa poważnie zapewne włączy się Groclin, który jesli jutro wygra wskoczy na 2 pozycje
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 07:06

Teraz wygląda na to że w Wisła długo nic i na drugą siłę wyrasta Groclin. Bo Legia z taką grą i co to za kandydat na mistrza z taką ławką rezerwowych. Lech też do rundy wystartował z niskiego poziomu. Zobaczymy jak długo Groclib będzie dalej grał w tym stylu ale dzisiaj nie widać drużyny, która mogła by z nimi powalczyć o 2 miejsce.
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 07:17

pescar, ale zobacz co gra Wisła?? Z Koroną słabiutko, z Widzewem też męki to też nie wróży nic dobrego jeśli chcą walczyć o LM. A co do Groclinu to tak naprawdę tej drużyny już wiosną nie będzie. I taka sprawa czy obiekt Śląska spełnia wymogi żeby grać w UEFA??
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 07:49

Originally Posted By: drfocus
Wisła ma walczyc o LM, a o UEFE walczą Legia, Lech, Korona - jak te drużyny mają tak grać to wole tego nie oglądać, ale po pierwszych meczach wiosną stwierdzam że poziom jest coraz niższy. Zawsze lubiłem naszą pomarańcze ale teraz się tego nie da oglądać. Mecze Korona - Wisła, Górnik - Lech, Lech - Zagłębie, Zagłebie - Legia to antyreklama piłki. Jedyny ciekawy pojedynek który dane mi było zobaczyć do derby śląska gdzie było fajne widowisko gdzie oglądało 40 tys. a grały ekipy walczące w drugiej połowie tabeli. Marnie to wygląda \:\(


Niestety,ale nie sposób nie zgodzić się z moim lokalnym kolegą ;\)

Mam takie wrażenie, że poziom OE generalnie się wyrównał tyle, że niestety ... w dół.

Mecze takie jak dzisiejsze spotkanie w Sosnowcu pokazują, że na tą ligę "wystarczy" powalczyć, zagrać z zębem i ambicją, a wtedy można wygrać praktycznie z każdym (pomijam tu kwestię notorycznego przeceniania Legii). Z jednej strony to dobrze powie ktoś - takie jest piękno futbolu. "Maluczki" może wygrać z "wielkim", ale z drugiej ...

Smutne jest to, że Europa nam ucieka i ja nie widzę na tą chwilę końca tego procesu \:\(
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/03/2008 16:45

Originally Posted By: drfocus
pescar, ale zobacz co gra Wisła?? Z Koroną słabiutko, z Widzewem też męki to też nie wróży nic dobrego jeśli chcą walczyć o LM. A co do Groclinu to tak naprawdę tej drużyny już wiosną nie będzie. I taka sprawa czy obiekt Śląska spełnia wymogi żeby grać w UEFA??


Wisła gra słabo ale myślę, że z każdą kolejką będzie coraz lepiej, a mając taką szeroką kadrę to mistrzostwo wygrają bez wrzucania wyższego biegu.
Dla piłkarzy Groclinu na to wygląda, że zmieni się tylko nazwa klubu reszta zostanie taka sama. I czy dla piłkarzy będzie to aż taki problem, jeżeli nie zagrają we Wrocławiu tylko w Grodzisku gdzie będą mieli bazę trenigową, mieszkać tylko na mecze jeździć do Wrocławia. Będzie to ten sam Groclin pod inną nazwą plus uzupełnienia składu ze Śląska. Mówi się o tym że odejdzie Sikora co byłoby wielką stratą ale reszta trzonu na pewno zostanie.
Posted by: mura

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/03/2008 19:30

Pamiętnik Kibica Romka Z. cd.

"Konferencja śmierci Śląska

Cieszmy się Śląskiem, póki jeszcze istnieje – taka jest konkluzja tego, co usłyszeliśmy w poniedziałek na Ratuszu. Śląsk będzie istniał jeszcze pół roku. Potem będziemy mieli Groclin Wrocław dla niepoznaki ukryty pod nazwą „Śląsk”. Tak przynajmniej wynika ze słów aktualnego prezydenta Wrocławia, Pyry Dutkiewicza Rafała. Stwierdził on bowiem między innymi: „Powołujemy do życia nowy twór o nazwie Śląsk, o nie zmienionym herbie i barwach”. Może ciut innymi słowami zostało to wypowiedziane, ale sens jest dokładnie taki.

Jeśli się powołuje do życia nowy Śląsk, to albo będą dwa Śląski, albo stary trzeba ukatrupić.

Teraz poznański prezydent modli się o to, żeby autentyczny Śląsk wszedł do ekstraklasy, bo wówczas sprawa podmianki będzie mniej widoczna. Ekipa grabarzy Śląska powinna się modlić także o to, żeby Groclin nie zajął miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach. Bo jak wytłumaczą gawiedzi, że grając w II lidze nasz WKS zdobył miejsce pozwalające na występy na forum europejskim?"
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/03/2008 23:33

Ach, drfocus co wczoraj zrobila Twa Korona? \:p

\:D
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 13/03/2008 05:05

Za sport.pl

Niespełna 18-letni Bryan Salazar przyleci w przyszłym tygodniu na testy do Lecha Poznań. Jeśli się sprawdzi, trafi do "Kolejorza" latem.

Bryan Salazar jest środkowym pomocnikiem. Grał w reprezentacjach młodzieżowych Peru, był m.in. podstawowym zawodnikiem drużyny narodowej na mistrzostwach świata do lat 17 w Korei Południowej. Młodzi Peruwiańczycy dotarli tam do ćwierćfinału. Mają zdolne pokolenie piłkarzy. Dla przykładu: kolega Salazara z tamtego turnieju - Raimond Manco - wkrótce trafi do PSV Eindhoven. Holendrzy zapłacą za niego 2 mln dol.

- My takich sum nie będziemy płacili - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk. Salazar będzie kosztował "Kolejorza" prawdopodobnie tyle, ile wynosi ekwiwalent za wyszkolenie młodego gracza, bo piłkarz nie podpisał jeszcze profesjonalnego kontraktu. Tak było w przypadku Andersona Cueto.

Dwóch młodych Peruwiańczyków łączy również to, że przed przyjazdem do Polski nie liznęli nawet dorosłego futbolu i grali tylko w rozgrywkach juniorskich. Właśnie podczas jednego z takich spotkań Salazara widzieli w Peru wysłannicy Lecha. - Ale to było ponad rok temu. Chcemy zobaczyć, jak teraz wygląda, sprawdzić go i ewentualnie przebadać - mówi Pogorzelczyk. - Szansa na to, że zostanie piłkarzem Lecha, jest najwcześniej w letnim okienku transferowym.

1 czerwca Salazar skończy 18 lat, ma 178 cm wzrostu, waży 71 kg. W Peru był zawodnikiem Sportingu Cristal Lima.





Minister sportu i turystyki, Mirosław Drzewiecki chce zgłosić projekt ustawy, który ograniczy do dwóch kadencji okres prezesury w związkowych władzach - czytamy w "Dzienniku Polska"
- Skierujemu ustawę do Sejmu o maksymalnej dwukadencyjności władz sportowych. Chodzi nam olikwidację złych nawyków, takich jak brak pomysłów, inicjatywy, zaangażowania i dopływu świeżej krwi. Wieli ludzi z polskich związków, nie tyle dba o rozwój sportu ile o wykorzystanie technik wyborczych i zachowanie ciepłych posadek. Dość - zapowiada minister Mirosław Drzewiecki.

Janusz Przedpełski prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów był 50 lat. Adam Lisewski kieruje związkiem szermierczym od 24 lat. Wsławił się on niewybrednym komentarzem na temat zawodów przed kamerami: "Przepraszam, ale chce mi się rzygać". Lisewski pomysł ministra komentuje w ten sposób: - To dziwne podejście, albo mamy demokrację, albo nie. Władze związku wybieramy w wolnych wyborach i ludziom z zewnątrz nic do tego


I to by bylo dobre Szczegolnie jesli chodzi o PZPN \:p
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 18/03/2008 19:34

Chyba już niewiele osób wierzyło w to, że Ransford Osei trafi na Łazienkowską... ale teraz mamy już pewność, że transfer Ghańczyka nie dojdzie do skutku. Zablokowała go decyzja FIFA - poinformował oficjalny serwis klubu.
"Zdając sobie sprawę, że jest to zawodnik niepełnoletni, zwróciliśmy się do FIFA o zajęcia stanowiska, czy taki piłkarz będzie mógł zostać zatwierdzony do gry. Wczoraj dostaliśmy odpowiedź negatywną i w związku z tym Osei nie będzie występował w naszych barwach" - poinformował Jarosław Ostrowski.

i podsumowanie tej informacji:

żyleta: hej heja heja
kryta: nie będzie w Legii Oseja \:p
ż: nie trzeciaka winna
k: ze o grze pojęcia nie ma Balbina !!!:P

ludzie tam dostają sporawa kase ,a wychodza takie kwiatki transferowe.

Pozostawię to bez większego podsumowania.
Posted by: Ojro

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 20/03/2008 18:10

Baltyk Gdynia w Ekstraklasie ?!

ciekawe co na to Arkowcy ? Czy faktycznie w Gdyni rzadzi tylko Arka ? a moze nadszedl czas dla Baktyku Gdynia ?

niezle jaja w tych naszych ligach \:o
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 20/03/2008 21:28

Kolejne info dotyczace Boruca

http://sport.interia.pl/raport/euro_2008/news/bayern-szykuje-kase-na-boruca,1079398


A ten Ransford Osei to nawet ciekawy talent w FM'ie jest \:p \:D
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 21/03/2008 15:45

Ojro ---> Lubin da więcej za miejsce w ekstraklasie i na tym się skończą plany Bałtyku.

W Arce źle sie dzieje. Po odejściu pomocników Stawowego teraz on sam szykuje się do wylotu. Na wczorajszej konferencji zapowiedział, że oddaje się do dyspozycji zarządu i nie jest pewien czy będzie mógł jeszcze zobaczyć się z kibicami po świętach.

Kto mógłby go zastąpić? Ja mam tylko jeden typ - Michniewicz.
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 21/03/2008 23:03

Nie wiadomo jednak, czy Czesiu zgodziłby się na trenowanie drużyny bądź co bądź drugoligowej, wszyscy znamy jego ambicje, porównania z Mourinho itd. Załóżmy jednak, że ma sentyment do Gdyni, który wsparty argumentami finansowymi sprawiłby, że na Olimpijskiej pojawi się polski The Special One.
Ja jednak nie przekreślałbym tak szybko Stawowego. Pewnie, łatwiej jest zwolnic trenera,niż na przykład wymienic kilku graczy, ale oczywistym jest, że nie tylko on jest sprawcą słabej gry Żółto Niebieskich. Pamiętajmy również o momencie kiedy odrzucił propozycję Wisły i Legii i został w Gdyni z perspektywą spędzenia przynajmniej jednego sezonu w drugiej lidze. Rzadkie w tych czasach poświęcenie w tym zawodzie.
Poza tym, wydaję mi się, że to tylko kryzys drużyny i już za chwilę zacznie ona grac na swoim poziomie i wskoczy w końcu na pierwsze miejsce w tabeli, wszak różnice punktowe nie są duże, a poziom ligi bardzo wyrównany.
Reasumując, ze zwolnieniem Stawowego wstrzymałbym się osobiście, pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł.
Pozdrawiam.
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 25/03/2008 20:27

http://s24.pl/oswiadczenie_kibicow_gks_u_katowice-s42427.html \:o
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 25/03/2008 23:44



To ciekawe jak to bylo naprawde...
Posted by: przemekwn

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 25/03/2008 23:58

Originally Posted By: Stalion


To ciekawe jak to bylo naprawde...

Zobaczcie co napisali kibice GKSu na swoim forum :
Posted by: madel

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/03/2008 02:08

to już nie pierwszy wybryk policji. u mnie w mieście za darmo poprostu zapałowali na śmierć paru żołnierzy co wyszli na przepustke. żyjemy w zbiurokratyzowanym państwie policyjnym i takie wydarzenia niestety będą się nasilać

kibice GieKSy, trzymajcie się!
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 26/03/2008 15:31

Jagiellonia wyleci z Orange Ekstraklasy?

Polska | 2008.03.26 06:00

Jagiellonia Białystok może zostać karnie zdegradowana do II, a nawet III ligi. Czy podzieli los Zagłębia Sosnowiec, Widzewa Łódź oraz Zagłębia Lubin i jako czwarty klub w tym sezonie za udział w procederze korupcyjnym opuści szeregi Orange Ekstraklasy?

- Liczymy się z tym, choć w klubie nikt na razie głośno o tym nie mówi - oznajmia wiceprezes Jagiellonii Artur Kapelko.

- Nie wiem, czy ten materiał będzie dotyczył Jagiellonii, czy innych klubów - zarzeka się Gilarski, po czym jednak dodaje: - Z Jagiellonią może być coś na rzeczy, bowiem klub ten sam wyszedł z propozycją spotkania z Wydziałem Dyscypliny. A to dość interesujący sygnał. Chcąc się zapoznać ze stanowiskiem Jagiellonii, wyznaczyłem spotkanie na 3 kwietnia. Trudno jednak dzisiaj przypuszczać, co przedstawiciele klubu mają zamiar powiedzieć i czy do tego czasu dotrą już z prokuratury materiały dowodowe.

- O tym, że prokuratura ma na nas mocne kwity, mówi się już od jakiegoś czasu - twierdzi wiceprezes Kapelko. - Ale jedyne pismo, które otrzymaliśmy z Wrocławia, to dokument, w którym uznaje się nas za stronę pokrzywdzoną w tej sprawie.

- Nie chciałbym wychodzić przed szereg i deklarować, że sami poddamy się karze, przez co będziemy mogli liczyć na złagodzenie wyroku. Mamy jednak pełne zaufanie do organów związkowych i poddajemy się jurysdykcji PZPN. Liczymy na rozsądek Wydziału Dyscypliny, choć zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest poważna - obawia się Kapelko.
wp.pl

\:D
Arkę za tyle kupionych meczy spuścili do 3 ligi a Jagę chcą do 3 \:D no chyba ze wśród meczy ustawianych które publikowała prasa były jakieś ukryte fakty bo w każdym z nich Jaga była poszkodowana
Posted by: shiva

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 02:49

biorą się i za nas...

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5062857.html
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 02:54

i dobrze.... tylko kiedy PZPN poda sie do dymisji za ta korupcje... bo w kazdej z druzyn zmiaeszanych w korupcje z PZPNu ktos maczal palce...

LISTEK MUSI ODEJSC
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 03:07

Nawet jeżeli się uda rozliczyć kluby pierwszoligowe za korupcję i ich zdegraduje to czy ktoś da gwarancję, że z II ligi nie wejdzie kolejne Zagłębie Sosonowiec, które od razy poleci za to samo.
Posted by: Gandhi

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 15:31

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5064384.html

PZPN oskarża: ostatni mecz Zagłębie - ŁKS był ustawiony!

Wydział Dyscypliny PZPN wystąpi do prokuratury we Wrocławiu o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w sprawie ewentualnego ustawienia wyniku meczu ostatniej kolejki Orange Ekstraklasa Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź (1:3).

Członkowie Wydziału Dyscypliny oglądali mecz i wstępnie potwierdzili doniesienia z firm bukmacherskich, że na boisku mógł paść dokładnie wytypowany wynik. Po tym meczu niektóre z firm musiały musiały wypłacić olbrzymie wygrane.
Posted by: As

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 16:12

Zatrzymano wielokrotnego reprezentanta Polski Dariusza W.

Polskie Radio Wrocław dowiedziało się nieoficjalnie, że CBA zatrzymało Dariusza W. - wieloletniego reprezentanta Polski, a obecnie trenera piłkarzy drugoligowej Poloni Warszawa.
Zarzuty mają dotyczyć czasu gdy Dariusz W. był trenerem Korony Kielce. Prokuratura nie ujawnia żadnych informacji na ten temat, potwierdza jedynie, że zatrzymano kolejną osobę.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 16:26

Originally Posted By: pescar
Nawet jeżeli się uda rozliczyć kluby pierwszoligowe za korupcję i ich zdegraduje to czy ktoś da gwarancję, że z II ligi nie wejdzie kolejne Zagłębie Sosonowiec, które od razy poleci za to samo.

no chyba nie. jak zrobią tą abolicję latem (?) to już przestaną karać za to co było.
Posted by: wcrydaz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 17:05

Boniek mial racje co do Korony wiec sprawe w sadzie ma wygrana ;\) ciekawe co teraz zrobia mecenasy pzpn-u bo kolejka jest dlugaaa \:D
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 18:12

Co do meczu Zagłębie - ŁKS to pic na wode, widać że dziadki czytają nasze forum gdzie większość z nas typowała wygraną ŁKSu. A teraz to każdy mecz będzie z góry podejrzany - śmiech.

Co do Wdowca, to już pare osób moze to potwierdzić, że dawno temu móiwłem o Koronie, że jeśli kupowła mecze to robił to własnie Wdowczyk za plecami Klickiego. Kasa szła z kieszeni jego i piłkarzy bo i tak premia za awans pokryła z nawiązką.
Co nie zmienia faktu - są dowody - DEGRADACJA.

2 Liga, 2 liga Korona.

Przynajmniej będą fajne wyjazdy, szkoda że Pelikan spadnie bo podobała mi się ich klatka na stadionie
Posted by: ___On

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 18:44

W POlsce mecze ustawiają wszyscy zwiazani z naszą kopaną....wiec co Was dziwi że chciał dorobić na boku? Jakby naprawde wzieli sie za wszytskich to obawiam sie ze rozgrywki ligowe zostały by sparaliżowane ze wzgledu na brak trenerów do trenowania i graczy do gry: ) W polskiej lidze ludzie nie dzielą się na uczciwych i nieuczciwych tylko na takich którzy dali się złapać i tacy którzy byli sprytniejśi....To co dla nas 9 kibiców Polonii ) jest niepokojace to fakt ze wszystko to dzieje się na dwa dni przed tak ważnym meczem....Ja osobiście Czekam aż dobiorą się do dupy takim ludziom jak boniek ( jak poczuł smród odrazu zawinął interes w Bydgoszczy ) i jego poplecznicy....
Posted by: jarko 33

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 18:53

ciekawe dlaczego jeszcze niezaprosili do Wroclawia Mietka Broniszewskiego \:p
przeciez znane bylo w Polsce powiedzenie ze wezmie sie Mietka i zespol sie utrzyma \:D
Posted by: Kura

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 21:56

W końcu wzieli się za Koronę i bardzo dobrze - przydomek Korupter nie pojawiał się chyba przypadkowo mam nadzieję że Korona zostanie odpowiednio rozliczona

Chaoz - wiadomo przecież , że Jaga beknie za sprzedawanie meczy a nie za kupno - możemy tylko podziękowac szajce krakowskiej - Sularz (a pewnie ten pseudodziałacz zapłaci kase i dostanie wyrok w zawiasach ) i społka - ja bym się nie zdzwił żeby Nawałka tez był zamieszany. Najśmiejszeniejsze jest to że po przegranych meczach piłkarze mieli pretensje do kibiców że im nie pomagają w trudnych momentach a cały stadion się odwracał i krzyczał : mamy was w dupie to było bezszczelne z ich strony . Mam przeczucia że to może źle skończyć dla nas bo w świetle prawa nie ma znaczenia czy sprzedawano czy kupowano mecze - Jaga jest winna.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:12

@Kura ja nie mowie ze jest niewinna. Oczywiście Sularz nam zrobił niezły interes nie dość, że x lat nie mogliśmy awansować mimo ogromnych nadziei kibiców, to jeszcze będzie kara.
Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie Lubin, Sosnowiec, Widzew już poleciały.. Jaga, Cracovia, Korona są na najlepszej drodze. Zaraz pewnie pojawią się fakty na "działalność" ŁKS-u. Pytanie: Kto do cholery będzie za rok grał w tej pomarańczy i co na to C+? \:D
Posted by: xetam

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:39

Z tego co kiedys Boniek mowil w Polsacie nic mu nie wiadomo jednie na temat Wisly, Legii, Polonii B., Ruchu i Gornika Zabrze. Teoretycznie w przyszlym liga moglaby wiec liczyc 8 druzyn w porywach. Tyle ze to sa mrzonki.

Chyba już tam dobrze rozni dzialacze czuli pismo nosem skoro od kilku miesiecy walkowany jest w PZPN temat abolicji. Że niby nie mozna w nieskonczonosc czekac na prokurature i nowe fakty.

Zreszta calkiem mozliwe ze jak sie prokuratura nie pospieszy to Korone i pare innych druzyzn bedzie dalej w Ekstraklasie. Albo na podobnej zasadzie jak teraz Zaglebie S. albo jeszcze lepiej tylko z minusowymi punktami i kara finansowa. Tak ze nawet jak spadna to z praw do transmisji uzbieraja niezla kase zeby znowu grac o awans. Cokolwiek to by mialo znaczyc...
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:40

Originally Posted By: Kura
W końcu wzieli się za Koronę i bardzo dobrze - przydomek Korupter nie pojawiał się chyba przypadkowo mam nadzieję że Korona zostanie odpowiednio rozliczona


na tych, którzy używają takiego "przydomku"!

Originally Posted By: Kura
nie pojawiał się chyba przypadkowo


Słowo klucz - poczekam z wyrażaniem zdania na jakieś na pewno.

Originally Posted By: Kura
mam nadzieję że Korona zostanie odpowiednio rozliczona


A ja mam nadzieję, że KAŻDA drużyna i osoba, która brała udział w procederze korupcyjnym zostanie odpowiednio rozliczona. Bez względu na nazwę zespołu, miasto, tudzież nazwisko.


Ogólnie - poczekajmy na konkrety, bo tych na razie jak na lekarstwo.

I nie zapomnijcie jeszcze o jednym - nikt nie jest winny, dopóki nie udowodni mu się winy ...
Posted by: ___On

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:42

Xetam...nie masz jakiś innych autorytetów w życiu tylko bońka - starego przekręciarza? ( Boniek juz sam powinien dawno siedzieć wwe wrocławskim areszcie )
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:48


http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=9584&l=l

Oświadczenie Rady Nadzorczej i Zarządu Kolportera Korony Kielce

Krótko i treściwie. Moim zdaniem dobrze napisane.

Brawo za odcięcie się od jakichkolwiek pomysłów abolicyjnych.
Posted by: rayo76

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 22:59

witam
powiem tak az żal człowieka ściska jak patrzy na to wszystko,są tacy co poświecili pół życia jeżdząc za swoja drużyna,wydająć kasę,walcząc z żonami,kochankami itp a tu się okazuje że 50% spotkań,tytułów MP,pucharów etc była ustawiona. Nasuwa się mnóstwo pytań ale najważniejsze czy człowiek który dowodził pzpn-em nic nie widział,wiedział przecież z góry widać najlepiej i co on jeszcze tam robi.Listkiewicz gość bez honoru,mam nadzieje że nietykalni tez pojdą kiedys na dno.A swoja drogą koledzy ile my kasy straciliśmy obstawiając spotkania gdzie wynik był ustawiony....szkoda gadac polska piłka to dno i wodorosty!!!
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 23:04

Ciekawe kiedy się dobiorą do dupy Baniakowi \:D \:D \:D
Posted by: Lord Devastator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 23:07

zastanawia mnie czemu Boguslaw KAczmarek jest nietykalny chyba ze nie chca psuc atmosfery w kadrze przed mistrzostwami a przeciez Bobo potrafil utrzymac kazda druzyne i wyciagnac ja z dowolnego doła - tak czy inaczej jesli Kaczmarka nie zamkna to ja watpie w cala te akcje i jest ona wybiorcza
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 23:07

Originally Posted By: rayo76
witam
czy człowiek który dowodził pzpn-em nic nie widział,wiedział przecież z góry widać najlepiej i co on jeszcze tam robi.Listkiewicz gość bez honoru,mam nadzieje że nietykalni tez pojdą kiedys na dno.


\:\)
Posted by: xetam

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 23:09

___On Boniek swietnym pilkarzem byl i tyle. Nie jest dla mnie zadnym autorytetem. Jednak skoro tyle wie na ten temat 11 druzyn z ligi to moze powinien byc co przynajmniej swiadkiem w sprawie albo przeniesc sie do Wroclawia jak piszesz.

A swoja droga Kupcewicz, Boniek, Wdowczyk... Kto jeszcze z tych naszych reprezentacyjnych asow jest umoczony? Moze to "dobrze" ze mamy w prawie karnym taka instytucje jak przedawnienie, bo jeszcze wzieliby sie za mecze ustawiane przez Orly Gorskiego ;\) Przecież do tej pory Tomaszewski i Lato wypominaja Gadosze tamte mistrzostwa w 1974...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 28/03/2008 23:09

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: rayo76
witam
czy człowiek który dowodził pzpn-em nic nie widział,wiedział przecież z góry widać najlepiej i co on jeszcze tam robi.Listkiewicz gość bez honoru,mam nadzieje że nietykalni tez pojdą kiedys na dno.


\:\)

"Zatrzymani w czwartek to w sumie 109, 110, 111 i 112 osoba piłkarskiej aferze korupcyjnej. Równocześnie w czwartek we Wrocławiu toczył się kolejny dzień procesu w sprawie Arki Gdynia. Tym razem wyjaśnienia składał były trener i dyrektor sportowy gdyńskiego klubu Wojciech Wąsikiewicz. Potwierdził on, że Arka kupował mecze i ustawiała sędziów. W czasie posiedzenia sędzia prowadzący rozprawę odczytał zeznania Wąsikiewicza z prokuratury, który powiedział min: Klubem który systemowo załatwiała mecze była Korona. Oni jechali do Warszawy i w PZPN przez wysoko postawioną osobę robili co chcieli. Wiedział o tym prezes Michał Listkiewicz - zaznaczał Wąsikiewicz."
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 00:19

To, że dobiorą się do Korony było wiadome od dawna. I bardzo dobrze, że wreszcie się zaczęło.
Jechałem na mundial pociągiem z małżeństwem z Kielc, którzy jeździli na wyjazdy Korony, gdy ta jeszcze grała w 3 lidze. Z tego co oni mówili to tam po prostu był jeden wielki cyrk. Na wyjeździe prawie każdy mecz ustawiony. Dużo, najwięcej mówili o meczu z Pogonią czy Polonią \:p Staszów. Drfocus kojarzysz może mecz i możesz coś więcej napisać?
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 00:54

Sorry za post pod postem.
Szkoda mi, a raczej jestem zawiedziony, że zamieszany w ten proceder był też Bilski. Naprawdę tego zawodnika, jako jednego z nielicznych, lubiłem w Koronie. Wg mnie dobry to był piłkarz, ale jakoś dziwnie karierę zakończył. Wywiady z nim zawsze były ciekawe, a do tego przypominał mi trochę Deynę z wyglądu \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 02:36

Originally Posted By: podstawek87
Sorry za post pod postem.
Szkoda mi, a raczej jestem zawiedziony, że zamieszany w ten proceder był też Bilski. Naprawdę tego zawodnika, jako jednego z nielicznych, lubiłem w Koronie. Wg mnie dobry to był piłkarz, ale jakoś dziwnie karierę zakończył. Wywiady z nim zawsze były ciekawe, a do tego przypominał mi trochę Deynę z wyglądu \:\)


Bilu - zawsze miał u mnie ogromny szacunek ... Nawet po tym jak zakończył karierę. Jak grał, na boisku, to był prawdziwy lider.

Ciągle jestem w szoku .. to bardzo do niego .. nie pasuje \:\(
Posted by: shiva

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 06:07

podstawek87-> "prawie każdy", wątpliwe, bo na wyjeździe to Korona dużo meczy przegrywała w 3 lidze, ale było kilka "ciekawych" np. słynny ze Stalą Stalowa Wola.

Media zaczęły już nagonkę na klub, ale przecież normalne, że "Kolporter" kupił sobie awans z III do I ligi.

Najlepsze, że z takimi piłkarzami w 3 lidze cwaniaczek Wdowczyk mógł z łatwością wywalczyć awans bez wałków, ale cóż zrobić jak to pseudo trener był/jest.

Warto poczekać na szczegóły.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 06:12

Originally Posted By: Chaoz
Ciekawe kiedy się dobiorą do dupy Baniakowi \:D \:D \:D


Baniakowi? Nie dobiora sie w ogole, bo tajemnica poliszynela jest, ze od poczatku wspolpracuje on z prokuratura...

Ciekawi mnie ten mecz Zaglebie-LKS, serce broni mi w to uwierzyc, ale realia i znajomosc tematu bukmacherow kaza watpic. Jesli oni ustawili ten mecz to ja im juz wspolczuje, wp... w obu miastach murowany, ale nie potrafie uwierzyc w to, ze pod nosem prokuratury ktos dalej waly kreci
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 06:17

Originally Posted By: shiva

Najlepsze, że z takimi piłkarzami w 3 lidze cwaniaczek Wdowczyk mógł z łatwością wywalczyć awans bez wałków, ale cóż zrobić jak to pseudo trener był/jest.


jak dobrych by nie mial pilkarzy to sedziowie by im przeszkadzali wywalczyc awans, gdyby Korona nie kupila to kto inny by kupil... proste

P.s nie odbierajcie tego jako obrone Korony bo tak nie jest
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 06:26

Originally Posted By: shiva

Media zaczęły już nagonkę na klub, ale przecież normalne, że "Kolporter" kupił sobie awans z III do I ligi.

Najlepsze, że z takimi piłkarzami w 3 lidze cwaniaczek Wdowczyk mógł z łatwością wywalczyć awans bez wałków, ale cóż zrobić jak to pseudo trener był/jest.


Shiva, nie mam nic do Ciebie, ale kazdy kto w tamtych czasach byl w temacie 2/3 ligi wie jak wygladal awans Korony z 3 ligi (karne i czerwone kartki). Kazdy wiedzial, ze tak wyglada nasz futbol i tyle. Korona po prostu dopilnowala wszystkiego, tak jak i my w tym samym sezonie w innej grupie albo Piast rok wczesniej. I ja nie mam zalu do kibicow Piasta - takie byly czasy. My dopelnilismy obowiazkow rok pozniej...

Prawda jest taka, ze nie ma zespolu, ktory awansowal/utrzymal sie bez handlu. Nie byloby handlu gdyby k...wa nie sedziowie. Tymczasem sedziowie maja sie dobrze, kluby zdegradowane, Listkiewicz zarobiony, a cierpia kibice. J...PZPN
Posted by: rayo76

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 16:01

I tak zupełnie przypadkowo zastanawiam się ilu bukmacherów przyjmowalo zaklady na dokładny wynik 1:3 w meczu Zagłebie-Łks i wyszło na to ze z tych większych powiedzmy tylko Betako(jeżeli sie mylę prosze o sprostowanie,pomijam buków internetowych,bo myśle ze jak ktos zrobił wałek w Polsce to raczej na ziemniakach)???
Posted by: Szypii

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 16:46

a w jakich innych bukach mogłeś dać dokładny wynik w tym meczu? mi się wydaje, że w żadnym.
Posted by: Szypii

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 16:49

u sorki, źle doczytałem. Chodzi nam chyba o to samo \:\)
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 18:09

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

Prawda jest taka, ze nie ma zespolu, ktory awansowal/utrzymal sie bez handlu. Nie byloby handlu gdyby k...wa nie sedziowie. Tymczasem sedziowie maja sie dobrze, kluby zdegradowane, Listkiewicz zarobiony, a cierpia kibice. J...PZPN


Smutne i ... niezwykle trafne podsumowanie \:o
Posted by: shiva

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 20:52

Wychowany Na Nalewce, również nie mam nic do Ciebie \:\)

To, że wałki były to nie ulega wątpliwości, tylko razi mnie nagonka na klub. Już mówi się o odejściu sponsora, a to, że piłkarze nie pojadą na niedzielny mecz do Warszawy, a znowu, wypowiedzi pana Strejlaua o rzekomym "towarzystwie" w którym znalazł się Wdowczyk.

warty uwagi wywiad z Wolickim:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080329/SPORT07/589092853

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie \:\)
Posted by: retoox

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 29/03/2008 20:58

shiva wspomniał o meczach Korony ze Stala. To co sie tam działo mozna sobie przeczytac np. Tutaj . Miałem wątpliwą przyjemność bycia na tych spotkaniach i to co sie tam działo wołało o pomstę do nieba. Sędzia drukował w sposób tak ewidentny, ze nikt wychodzący ze spotkania nie miał wątpliwości, że oglądał ustawione spotkanie. Wiele osób takie rzeczy zniechęcają do przychodzenia na spotkania, mi kibicowi pękało serducho, ale może jeszcze doczekam sie jakiejś sprawiedliwości.

Wychowany_Na_Nalewce masz racje, sędziowie winni, ale jest tez druga strona medalu. Jeżeli dochodzi do handlowania mamy do czynienia ze zjawiskami popytu i podaży, więc konsumentów też trzeba ścigać i karać!
Gdyby to ode mnie zależało:
- Za sprzedanie lub kupienie meczu kara pozbawienia wolności do lat 10,
- Za propozycje łapówki w pierwszej, drugiej czy "en-tej" lidze kara pozbawienia wolności do lat 5 !!

Karać bez wyjątków, wtedy może udało by sie uzdrowić to chore środowisko.
Pozdrawiam retoox
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/03/2008 04:05

Właśnie skończyłem oglądac mecz Ruch - Lech. I to jest właśnie to, co tygrysy lubią najbardziej. Jak dla mnie Lech zagrał dziś świetne spotkanie. Ruch, który grał naprawdę przyzwoicie, miał dziś pecha, że trafił na tak doskonale dysponowanego rywala. W każdej formacji Lechici przeważali. W obronie Bosacki - profesor, Kikut - na prawej stronie udowodnił, że jest przynajmniej w poczekalni do reprezentacji. Możliwości, jakie wciąż drzemią w Rafale Murawskim są olbrzymie, przegląd pola, drybling, umiejętnosc ustawienia się, strzał. Piłkarz kompletny, od którego niedługo selekcjoner kadry będzie rozpoczynał ustalanie składu. Marcin Zając wciąż pozostaje chyba najszybszym piłkarzem w ekstraklasie. Fantastyczny mecz rozegrał Tomasz Bandrowski, a przecież tak naprawdę to dopiero początki jego dobrej gry. Zawodnik nie do zdarcia, harujący wzdłuż i wszerz boiska, czego dowodem była asysta przy pierwszej bramce strzelonej przez Quinterosa, który chyba także zaczyna grac, jak za najlepszych swych czasów w Lechu. Ogólnie mówiąc, to chyba obcokrajowcy Lecha są chyba najmniej doceniani z całej ligi, takie mam wrażenie, a wykonują kawał dobrej roboty. Dzisiaj błysnęli wspomniany Quinteros, Injac, a także wprowadzony w końcówce Rengifo. Pewnie niedługo błyśnie także Anderson Cueto, który zagrał dziś chwilę w ostatnich minutach, pokazując przynajmniej niezłą technikę.
Jeśli Lech będzie prezentował podobną formę w pozostałych meczach, to jak dla mnie jest głównym kandydatem do zajęcia drugiego miejsca w tabeli. Znając warsztat Franka Smudy, u którego początek wiosny jest raczej niemrawy, to Kolejorz może grac jeszcze lepiej i jest na najlepszej drodze do Pucharu UEFA.
Podkreślam, że Ruch zagrał dziś również bardzo dobrze i według mnie nie będzie miał trudności w utrzymaniu się w Orange Ekstraklasie, pomijając fakt, że lista spadkowiczów jest już prawie gotowa ;\) . Reasumując, jeden z najlepszych meczów, jakie widziałem w naszej lidze w tym roku i oby tak dalej, czego życzę wszystkim kibicom. Pozdrawiam.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/03/2008 04:35


Nie oglądałem meczu i nie jestem kibicem żadnej z tych drużyn,ale miło czytać takie relacje \:\)

W naszej ligowej szarzyźnie fajnie jest czasem obejrzeć coś krzepiącego.

Lechowi życzę wicemistrzostwa, na pewno byłoby ciekawiej gdyby się tak stało, niż gdyby druga była Legia, tudzież Dyskobolia.
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 30/03/2008 05:08

Originally Posted By: Mindman

Nie oglądałem meczu i nie jestem kibicem żadnej z tych drużyn,ale miło czytać takie relacje \:\)

W naszej ligowej szarzyźnie fajnie jest czasem obejrzeć coś krzepiącego.

Lechowi życzę wicemistrzostwa, na pewno byłoby ciekawiej gdyby się tak stało, niż gdyby druga była Legia, tudzież Dyskobolia.

Tym bardziej, że polityka transferowa Lecha nastawiona jest perspektywicznie, co jak sądze zacznie przynosic efekty już w przyszłym sezonie.
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/04/2008 18:56

Originally Posted By: Mindman

Tym bardziej, że polityka transferowa Lecha nastawiona jest perspektywicznie, co jak sądze zacznie przynosic efekty już w przyszłym sezonie.
http://lechpoznan.pl/art,8955,piotr_krygier_pilkarzem_lecha_.htm

Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/04/2008 20:15

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5076863.html - świetny gest imo

brawo dla zarządu !
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 01/04/2008 23:29

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Mindman

Tym bardziej, że polityka transferowa Lecha nastawiona jest perspektywicznie, co jak sądze zacznie przynosic efekty już w przyszłym sezonie.
http://lechpoznan.pl/art,8955,piotr_krygier_pilkarzem_lecha_.htm



To żart na prima aprilis, prawda? Przecież ten koleś ma 24 lata i grał w 7-8 lidze \:D
Posted by: (J)

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 05:47

Originally Posted By: Ignorator


Słuchajcie dajcie mi znać czy wy chcecie aby ranking działu liga polska dalej istniał. Jeden typ na weekend jest niczym w porównaniu do ilości użytkowników w dziale liga polska. Dlatego czekam na wasze opinie w temacie: "Rozmowy o polskiej piłce (3)"

.::Think Twice::. Ignorator.


Moim zdaniem do końca rundy ranking jak najbardziej powinien istnieć. Na nowe pomysły przyjdzie czas przed kolejnym sezonem.
Ostatnio czytam praktycznie tylko posty osób, które po opisie spotkania podają również typ i stawkę w rankingu.

A typów może być i dwa i nawet jeden na wekend. Byle trafne

Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam \:\)
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 05:48

Originally Posted By: podstawek87
Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: Mindman

Tym bardziej, że polityka transferowa Lecha nastawiona jest perspektywicznie, co jak sądze zacznie przynosic efekty już w przyszłym sezonie.
http://lechpoznan.pl/art,8955,piotr_krygier_pilkarzem_lecha_.htm



To żart na prima aprilis, prawda? Przecież ten koleś ma 24 lata i grał w 7-8 lidze \:D
Żart \:\)
Posted by: CANTORO

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 06:28

Genialne fotomontarze Rengifo zmienia wizerunek twarzy a ten nasz nowy wciaz ma taka sama hehe twarz zabojcy lol ale se jaja z chlopaka zrobili i w odlewie juz sie zablokuje:)))))))))
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 18:13

Kolporter wycofuje się z Korony \:\(

dzięki Wdowczyk!! \:\(
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 18:54

No to Doktorze czekamy na kursy mecz Korona - ŁKS i chyba trzeba wziąść X2
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 18:58

Originally Posted By: drfocus
Kolporter wycofuje się z Korony \:\(

dzięki Wdowczyk!! \:\(
faktycznie nie ciekawa informacja :/ Ale jednak chyba zrozumiała ponieważ Klicki był jednym z bardziej ambitnych prezesów klubów OE. A taka wiadomość strasznie zniszczyła jego wizerunek. No cóż trzeba wierzyć ,że sie jakos wszystko dobrze skończy. Swoja drogą ciekawe jak by zareagowali kibice Legii na wycofanie sie ITI ? Do pieli by swego ale co potem ? Niech kuźwa sie ogranie ta prokuratura i niech raz a dobrze przedstawi problem kupywania meczy. Kto? kiedy? Jak? Wyjaśnić to w cholera jak najszybciej bo robi sie niezły syf .
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 19:52

Originally Posted By: 19marcin08
No to Doktorze czekamy na kursy mecz Korona - ŁKS i chyba trzeba wziąść X2

kursy już masz od poniedziałku w większości buków
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:02

No tak faktycznie
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:12

Marcin zagrałem 2 w tym meczu aby nie załowac potem że kursy pospadały ale zastanawiam sie czy piłkarze Korony nie bedą swoją grą próbowali przekonać Klickiego do zmiany decyzji. W końcu zapowiedział że sponsoruje klub do końca sezonu
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:17

No własnie kursy w granicach @5-6 to można zagrać. Ostatnio ŁKS gra dobrze - chociaż nadal brakuje zimnej krwi przy wykończeniach akcji. Z Zagłębie L. powinni strzelić 6-7 goli mając w tym 3 sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Teraz pytanie co zrobi Korona?
Posted by: Legia

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:27

herkules napisał

>>> "Swoja drogą ciekawe jak by zareagowali kibice Legii na wycofanie sie ITI ? Do pieli by swego ale co potem ? "

ja bym był bardzo zadowolony...ITI nie sięgnie nigdy głębiej do kieszeni...dla nich wszystko się musi bilansować...zarobili krocie i mówią że nie stać ich na transfery...z takimi podejściem nigdzie nie zajdziemy...

a zauważ że ITI się wycofa jak znajdą nabywce który wyłoży conajmniej 60-80 milionów złotych...chociaż pseudoprezes Miklas w jednym z wywiadów wyceniał Legię na 60 mln $$$...śmiech na sali... więc się nie bój bo jeżeli znajdzie się chętny na pakiet akcji Legii to będzie to poważny inwestor...bo pazerne ITI nie odda legii za symboliczną kwotę...
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:30

Originally Posted By: 19marcin08
No własnie kursy w granicach @5-6 to można zagrać. Ostatnio ŁKS gra dobrze - chociaż nadal brakuje zimnej krwi przy wykończeniach akcji. Z Zagłębie L. powinni strzelić 6-7 goli mając w tym 3 sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Teraz pytanie co zrobi Korona?


Teraz to nikt nie wie co będzie dalej \:\( . Jeśli nie znajdzie się sponsor to niestety ale stanie się najgorsze z możliwych. Miasto już otwarcie deklaruje, że nie jest wstanie sama utrzymać drużyny i stadionu na poziomie chociażby 3 ligi.

Z Hermersem i Zabłockim prawdopodobnie dzisiaj będą rozwiązane kontrakty. Piłkarze w tym momencie grają tylko dla siebie i kibiców i sobotni mecz pokażą czy mają ambicje, ale chyba warto brać ŁKS juz dzisiaj.
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:40

Originally Posted By: McDziarz
herkules napisał

>>> "Swoja drogą ciekawe jak by zareagowali kibice Legii na wycofanie sie ITI ? Do pieli by swego ale co potem ? "

ja bym był bardzo zadowolony...ITI nie sięgnie nigdy głębiej do kieszeni...dla nich wszystko się musi bilansować...zarobili krocie i mówią że nie stać ich na transfery...z takimi podejściem nigdzie nie zajdziemy...

a zauważ że ITI się wycofa jak znajdą nabywce który wyłoży conajmniej 60-80 milionów złotych...chociaż pseudoprezes Miklas w jednym z wywiadów wyceniał Legię na 60 mln $$$...śmiech na sali... więc się nie bój bo jeżeli znajdzie się chętny na pakiet akcji Legii to będzie to poważny inwestor...bo pazerne ITI nie odda legii za symboliczną kwotę...
w sumie jedyna drogą żeby sie pozbyc ITI to udowodnienie roku 1993 ;\) Może by tak samo zareagowali jak klicki. Dla mnie ten cały mlyn miedzy kibice-ITI już mnie nie bawi. Takie protesty do niczego nie prowadzą tylko czemu nikt tego nie widzi. żeby nie było sam jestem przeciwnikiem obecnej polityki ITI. I to finansowej tak jak i kibicowskiej.
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:41

Ja zagrałem ŁKS po 5,50 już wiadomo jak będzie wyglądać ustawienie w Kielcach (a przynajmniej bardzo prawdopodobne, chyba, że któryś z piłkarzy coś sobie zrobi na treningu ;\) )

Machnowski - Mysona, Adamski, Kłos, Paulinho - Madej, Mila, Szczot - Juca przed Arifoviciem.



Chyba, że piłkarze będą już myślami 11 kwietnia.
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:45

Zablocki juz rozwiazal kontrakt
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:50

Originally Posted By: blackjack
Marcin zagrałem 2 w tym meczu aby nie załowac potem że kursy pospadały ale zastanawiam sie czy piłkarze Korony nie bedą swoją grą próbowali przekonać Klickiego do zmiany decyzji. W końcu zapowiedział że sponsoruje klub do końca sezonu

akurat w dublu z Widzewem. Jaga jutro sie dowie ze spada lige nizej i powietrze zejdzie kompletnie. Zreszta i tak nic juz teraz nie graja.
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 20:58

Chaoz a Widzew może się o tym dowiedzieć dzisiaj ;\)

Chociaż myśle, że Widzew wygra z Jagiellonią.
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 21:00

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: blackjack
Marcin zagrałem 2 w tym meczu aby nie załowac potem że kursy pospadały ale zastanawiam sie czy piłkarze Korony nie bedą swoją grą próbowali przekonać Klickiego do zmiany decyzji. W końcu zapowiedział że sponsoruje klub do końca sezonu

akurat w dublu z Widzewem. Jaga jutro sie dowie ze spada lige nizej i powietrze zejdzie kompletnie. Zreszta i tak nic juz teraz nie graja.

Wierzę w 1 w łodzi ale u nas atmosfera też za bardzo nie jest poprawią ja chyba 4 punkty w dwóch najbliższych spotkaniach derby pewnie będą na remis wiec 3 punktów trzeba szukac w meczu z Jagą
Jest tylko jedno ale ostatnie mecze w wykonaniu Widzewa to piach z mułem z przewagą mułu \:\)
Zub Co? Dymisja
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 21:00

Originally Posted By: 19marcin08
Chaoz a Widzew może się o tym dowiedzieć dzisiaj ;\)

Chociaż myśle, że Widzew wygra z Jagiellonią.

przeciez Widzew spuszczony juz ;>
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 21:02

Tak ale się odwołali i dzisiaj właśnie o 14 rozpoczęło się postępowanie w tej sprawie.

Decyzja ma zostać ogłoszona dzisiaj o 18.
Posted by: Platini

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:18

Originally Posted By: drfocus
Kolporter wycofuje się z Korony \:\(

dzięki Wdowczyk!! \:\(
No niestety można mu 'podziękować'
Pamiętam jak chłopaki śmigali w trzeciej lidze, jaki to był 'dream team'
Tyle, że jeździli na lajcie i probowali załatwiać ..
Szkoda, ze wczesniej nikt o tym nie mówił, dopiero teraz wszystko wychodzi.
Tylko każdy najeżdża na Wdowczyka - oczywiście winny, tylko pytanko :
on sam to wszystko załatwial ?
Swoją kase dawał ?
Posted by: arvid

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:33

Hahaha teraz wszyscy jeżdżą po Wdowczyku... a przecież wiadomo, że nie da rady inaczej awansować....
I tylko się zastanawiam czy Wy naprawdę tacy naiwni jesteście czy moze udajecie takich na zewnątrz jak prezes Listkiewicz
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:36

Originally Posted By: arvid
Hahaha teraz wszyscy jeżdżą po Wdowczyku... a przecież wiadomo, że nie da rady inaczej awansować....
I tylko się zastanawiam czy Wy naprawdę tacy naiwni jesteście czy moze udajecie takich na zewnątrz jak prezes Listkiewicz

pokazać Ci prosty przykład że się da?
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:37

A moze by wprowdzic tak jak bodajze w PLK mozliwosc kupienia sobie miejsca w OE. Wtedy zdecydowanie ograniczymy kupowanie meczy, które wg mnie bylo zawsze jest i bedzie na kazdym szczeblu rozgrywek. Ponadto takie druzyny musialyby oczwiscie spelniac wymogi licencyjne i w ten sposob unikniemy kolejnego absurdu, gdzie druzyna pol rundy albo i wiecej gra jako gospodarz nie na swoim stadionie.
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:37

Originally Posted By: Platini

on sam to wszystko załatwial ?
Swoją kase dawał ?


wyszlo na jaw ze sami zawodnicy i trener skladali sie przed meczem na lapowki, a pozniej po wygranym meczu Klicki dawal premie i i tak wychodzili na swoje....

sprawa Wdowczyka, jest odrebnym sledztwem niz sprawa Fryzjera, Wdowczyk byl tak samo wysoko w swojej "bandzie" jak i Fryzjer w swojej... chyba na TVNie w OE mowili ze byly w Polsce 2 grupy ustawiajace mecze Fryzjera-chyba poznanska, oraz ta w ktorej wysoko role sprawowal Wdowczyk - rzeszowsko jakas tam...
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:39

Osobiście jestem przeciwny kupowaniu sobie miejsca w lidze
To już by był szczyt wszystkiego!
Jeżeli tak by było to w Polsce byłoby za jakiś czas 5-7 porządnych stadionów typu Kielce.
A tak właśnie mniejsze kluby będą się przynajmniej strać by stadion dostał licencje.

Zresztą jedną fuzję już mieliśmy - Hydrobudowa
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:42

Platini, arvid - Ignorator moje słowa może potwierdzić na temat Wdowczyka i piłkarzy gdyż rozmawiałem z nim na ten temat chyba w Sielpii na zlocie. Ale chyba tez rozmawiałem z kilkoma osobami z forum na dzi dzi.

Kase dawali piłkarza i trener. Sędziowe w 3 lidze brali za mecz 2-3 tysie a premia za wygrany pojedynek to była ok 10 tys. na drużyne. Więc rachunek jest prosty. Wiele osób przecierało oczy po meczach a kibice śpiewali "Na ukłądy nie ma rady", ale tak naprawdę nikt tak naprawde w to nie wierzył. Wtedy organizacyjnie, finansowo i piłkarsko Korona była o klase lepsza, a że piłkarze i trener poszli swoją drogą to ich problem. Nie mówie, że sam Wdowczyk jest winny lecz on stał jakby na szczycie tego wszystkiego.
Ja do Pana Klickiego mam wieli szacunek, za to co zrobił dla Korony i dla Kielc i dziękuje mu za te wspaniałem 6 lat z Koroną. I akurat jemu wierze i wcale mu się nie dziwie że podjał taką decyzje.
Posted by: mgr

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:46

cholera, to smutne jest.. z dnia na dzień stracić klub w pierwszej lidze, który od lat stara się walczyć o laury i wszystko szło w dobrym kierunku..

jakby wyszło, że Wisła ustawiała, to bym chyba skonał \:o
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:53

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,5080957.html

swiete slowa, oby 13 kwietnia PZPN poszeld po rozum do glowy i odszedl... bo to jest farsa!!!

P.s uwielbiam ogladac wywaidy z Listkiewiczem jak klamie w zywe oczy \:D
Posted by: Chagall

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:53

i to jest własnie sedno polskiego bagienka, zawsze szuka sie jednostkowych winnych, wątpie aby Klicki o wałkach nie wiedział, powiedzmy sobie szczerze o takich rzeczach sie mówi w kuluarach, bo środowisko piłkarskie to nie hermetyczna palestra prawników to ludzie którzy lubią wypić i się zabawić i zazwyczaj o takich działaniach sie mówi przy kielichu itd, zwłaszcza w trzeciej lidze, Klicki jeśli w tym nie uczestniczył to przymykał na to oko, teraz udaje greka, to jest inteligentny człowiek , niech nie udaje idioty, jedynymi pokrzywdzonymi sż kibice , którzy zresztą tez wiedzieli ze mecze są kupowane, mam nadzieję ze kiedyś dożyję chwili kiedy w polskim bagienku skończy sie era Strejluw i zapewnienia ze wszystko jest ok, era układów i towarzystwa wzajemnej adoracji, ale do tego trzeba by wyczyścić wszystko gruntownie i zacząć od fundamentów, nie da sie , większość z tego żyje i do tego nie dopuści, dlatego tez albo abolicja, albo jeszcze jakieś dwa- trzy lata tego syfu oskarżeń, ja osobiście wolałbym aby była kompletna czystka, wycofanie rozgrywek, wywalenie Listka, Kolatora itd, ale ci Panowie sprytnie załatwili nam euro u kolesi z UEFA gdzie rządzą takie same układy od lat, wystarczy przyjrzeć sie wyborom przewodniczącego , czy ostatniej kompromitacji przy losowaniu, mało kto szczerze przyzna ze nasza wygrana to efekt pozakonkursowych układow, jest to to samo co kupowanie meczy, taka prawda z czym my do tych mistrzostw idziemy ? czym nasza oferta wyprzedzała oferty konkurentów? listek miał sznur na szyi i trafił mu sie przyjaciel przekręt z Ukrainy jak ślepej kurze ziarno, który go ztego wyciągnął dzieki inicjatywie której potrzebne było kilka układów i tu znowu kolejny szwindel wybory prezesa UEFY, co tam komu naobiecywano za poparcie to pozostanie tajemnica poliszynela.
Cieszy mnie ze jest teraz jakaś presja na tych Panów, mam nadzieje ze to w jakimś stopniu ograniczy ich kumoterstwo i przysłuży sie rozwojowi polskiej piłki.
Posted by: santiago

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:55

Ja tez chciałbym podziękować Panu Klickiemu za te 6 lat w Koronie. To był czas największych sukcesów tak sportowych jak i organizacyjnych.
Bywałem na meczach Korony od poczatku lat 90-tych w 3 i 2 lidze. Tez było wspaniale. KORONA nie umrze, zawsze beda jakies dobre mecze. Czesc z nich moze nawet na Szczepaniaka...
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 22:59

Chagall mysle ze Klicki jest zbyt powaznym i szanowanym biznesmenem, zeby maczac palce w kupowaniu meczow, czy tez jak piszesz przymyakc nawet oko, za duzo moglby stracic, dlatego jego decyzja mnie nie dziwi, aczkolwiek bardzo zaluje
Posted by: Chagall

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:06

Ja również uważam go za poważnego człowieka,imponuje mi jego życiorys, ale nie wierze ze człowiek który odznacza się ponad przeciętnym talentem menagerskim nie wie co sie dzieje w spółce która jest jego oczkiem w głowie, nie wie na co idą pieniądze?
nikt do niego nie poszedł, nie powiedział, szefie żle sie dzieje w państwie duńskim? Taki BC stary SB-ek potrafi rządzić mocna ręka w Wiśle z jachtu na Karaibach , a Klicki chce mi wmówić ze jest ofiarą manipulacji \:D sorry, ja tego nie kupuje
Posted by: crossmen

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:10

Jak Klicki nie wiedział o przekrętach to ja jestem święty turecki , a Wdowiec to tylko został wystawiony , zresztą zobaczcie w żadnym klubie nie biorą za dupę prezesa tylko trenerów , maserów itp. itd owszem oni kupowali bezpośrednio , ale na pewno prawie każdy za przyzwoleniem i wiedzą "prezesów" i "właścicieli" -
jeszcze niejeden autorytet pęknie w tej aferze już sypią aż miło bo się o swoją dupę boją a jak sę przyznają to dostaną mniejszy wyrok , zabawa dopiero się rozkręca żaden zatrzymany już nie kręci tylko od razu się przyznaje a wręcz przeciwnie deklaruję współpracę z prorokami , jest szansa żeby w końcu zrobić porządek , ale to już w gestii p.z.p.n
Posted by: Platini

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:10

@focus - nikt nie musi mi potwierdzać bo widzę, że jeśli chodzi o Koronę to nie ma lepszego speca niż Ty

To rzeczywiście przekre, zrzucali się na kupno by poźniej to i tak odebrać jako premie .. \:o

Pewnie i byli o klasę czy dwie lepsi od innych, tylko nie można zapomnieć o Stali Rzeszów, która wtedy o awans walczyła.
I kilka razy z tego co wiem apelowali do władz gdyż wyniki Korony, a raczej sposob w jaki wygrywała im się nie widział.
Dziś wiemy czemu tak było.
Pamiętam jak kolega z Siary mówił, jak wpadli i chcieli kupić mecz, tyle że śmieszne pieniądze dawali,
chyba by na trzy piwa dla każdego starczyło.
No i polegli grajki Korony spokojnie 2-0 z tego co pamiętam ..
Owszem, mieli nazwiska, sam na mecze Korony jeździłem gdyż mówiło się, ze to zespoł nie na trzecią a na pierwszą ligę.
Wkrótce byli w I lidze.
W jaki sposób to już wiemy.
I nie może dziwić fakt, że w pamiętnym sezonie w III lidze piłkarze Korony zdobyli chyba 11 bramek z karnych,
w tym połowa bardzo wątlpiwych karnych, gwizdanych głownie przy remisach i w minutach 80+ ..
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:24

Ja będe dalej upierał się, że Klicki jest czysty. On jest menadzerem, nie musiał awansować odrazu, a inna sprawa była z Wdowcem i piłkarzami oni mogli o wiele więcej stracić. Gdyby Wdowczyk nie awansował z 3 ligi to po 1 byłby zwolniony razem z gromadką kopaczy a po 2 to cholernie straciłby reputacje.

Zauważmy też, ze Klicki był właścicielem, on praktycznie tylko przyjeżdzał na mecze, czasem pojawil się na treningu. On nie był "w drużynie" jeśli już to bardziej powinni się starać uwcześnie przezesi klubu p. Tkaczuk .

Platini także sam widzisz jakie stawki chodziły ze mecz w III lidze mecz z Siarką też pamiętam. Ja dalej uważam, że jakby od początku byli czyści to by i tak awansowali. Stal wtedy była silna ale czy czysta?? Moze tak może nie, pewnie jakby awansowała to teżby były jakieś podejrzenia, ale ja licze że jednak są jakieś klubu dla których gra jest przyjemnością.
Pamiętam też jakbyłem na meczu Stal Rz - Korona 2-2 gdzie też jakieś tam były sporne sytuacje i po meczu śpeiwaliśmy "Na ukłądy nie ma rady" , ale nikt w to nie wierzył, teraz ja chyba wole chodzić na III lige i oglądać Korone w meczach z AKS Busko czy Kolejarzem Stróże ale wiedząc że Ci piłkarza grają uczciwie, tylko czy aby po tym wszsystkim można jeszcze w to wierzyć.
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:28

I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 02/04/2008 23:43

Originally Posted By: michael89
A moze by wprowdzic tak jak bodajze w PLK mozliwosc kupienia sobie miejsca w OE. Wtedy zdecydowanie ograniczymy kupowanie meczy, które wg mnie bylo zawsze jest i bedzie na kazdym szczeblu rozgrywek. Ponadto takie druzyny musialyby oczwiscie spelniac wymogi licencyjne i w ten sposob unikniemy kolejnego absurdu, gdzie druzyna pol rundy albo i wiecej gra jako gospodarz nie na swoim stadionie.


1 liga to raczej nie, ale z 2 bym się zgodził, wproadzić coś na wzór II ligi holenderskiej, gdzie się płaci za miejsce
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 00:18

Originally Posted By: drfocus
I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS

no to ciekawe ktory klub z czlowki powaznie sie wzmocni pozyskujac Hermesa
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 00:25

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: drfocus
I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS

no to ciekawe ktory klub z czlowki powaznie sie wzmocni pozyskujac Hermesa
Jestem za tym aby wrócił do swojego pierwszego polskiego klubu. Przydał by sie i to bardzo
Posted by: kfjatek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 00:37

Originally Posted By: drfocus
I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS
Focus, Hermes dobrym grajkiem?
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 01:18

Originally Posted By: drfocus
I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS


Szkoda Klickiego, w którego uczciwość wierzę.

Szkoda Hermiego, który był sercem tej drużyny.

Ich już nie ma, my - prawdziwi kibice, będziemy ZAWSZE

Byliśmy w III, byliśmy w II lidze, byliśmy wreszcie w OE i będziemy choćby w A-klasie.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS!
Posted by: crossmen

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 02:29

Dobrze , że chociaż stadion w Kielcach zostanie - jak to mało trzeba aby rozjechać drużynę z ekstraklasy , chyba że może prezes
zmieni zdanie -
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 02:47

Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: drfocus
I niestety najlepszy zawodnik w histroii Korony dzisiaj rozwiązał kontrakt.

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS
Focus, Hermes dobrym grajkiem?


W Historii Kieleckiej piłki?? Moim zdaniem nie było lepszego.

A Stadion?? Tak zostanie tylko, że juz miasto mówi że nie stać jest na jego utrzymanie. Klicki zdania nie zmieni bo jest też inny problem, taki ze firma Koloprter z roku na rok przędzie coraz gorzej.
Posted by: rayo76

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 02:51

i tu jest clou programu ,bo najbardziej poszkodowani sa kibice ktorzy wierzyli w Korone,Widzew itd a przez błedy pewnych ludzi płacą najwiekszą cene.O pana Klickiego specjalnie bym sie nie martwił ,da sobie rade,a swoją droga podjął męska twarda decyzje.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 03:00


http://pilkanozna.pl/news.php?ID=87437 ...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 03:03

\:D
zaczynaja sie kolejne przekrety. spuszcza np. Jage za to ze ex prezes sprzedal rzekomo 5 emczy, a utrzymaja Lubin \:D \:D \:D
Posted by: antyfutbol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 03:19

No narazie skierowano sprawe Zagłębia Lubin do ponownego rozpatrzenia. Jak juz ktos wczesniej pisal moze zmiana prezesa w polowie rundy "pomogła" ?
Posted by: cobra

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 03:19

najgorsze jest to ze kibice ucierpia najbardziej, a zawodnicy z podniesiona głowa zawitaja w innych klubach i nadal beda oklaskiwani...szambo z tej naszej ligi niezłe - jedyny wstrzas byłby chyba do uzyskania przez totalny bojkot ligi przez kibiców...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 03:33

Originally Posted By: michael89
No narazie skierowano sprawe Zagłębia Lubin do ponownego rozpatrzenia. Jak juz ktos wczesniej pisal moze zmiana prezesa w polowie rundy "pomogła" ?

Już ja widzę te ponowne rozpatrzenie. Co nagle się okaże że to jednak nie Lubin kupował? Ciekawe czemu to akurat tylko apelacja Zagłębia została uznana? Temu że innych nie sponsoruje Skarb Państwa?
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 05:53

"Według niego, członkowie WD w czwartek zajmą się także sprawą Jagiellonii Białystok. - To nietypowa, wręcz precedensowa sprawa. Przedstawiciele tego klubu zwrócili się do nas o wszczęcie postępowania, choć do tej pory nie otrzymaliśmy z prokuratury żadnych dokumentów dotyczących udziału tego klubu w aferze korupcyjnej. Wiedzę na ten temat mamy tylko z informacji ukazujących się w mediach. Sam jestem ciekaw, co usłyszymy od przedstawicieli Jagiellonii - stwierdził Gilarski, przyznając że już wystąpił do prokuratury o udostępnienie niezbędnych akt. "

\:D \:D
Posted by: Feel-Tsu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 14:05

czy to prawda ze miesieczny koszt utrzymania stadionu Korony wynosi okolo 140 tysiecy zlotych?
skad Kielce wezma pieniadze na ten cel?
focus jak myslisz po ile teraz bedzie chodzic ludzi na mecze kielczan?
no chyba, ze w Kielcach ruszycie z jakas akcja spoleczna typu "I Ty mozesz utrzymac nasz stadion" bilety tansze, ale zeby przychodzilo jak najwiecej ludzi, rzedu 12 tysiecy - wtedy moze jakos bez sponsora daloby sie utrzymac ten stadion, ale raczej to jest mission impossible

co bedzie jesli miasto nie wezmie na siebie tego stadionu, a Korona spadnie np. do 3 ligi? Moze Arena zostanie (a w zasadzie powinna) zostac przekazana komus pod władanie?
Posted by: Inzaghi78

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 16:25

Nie bede komentowal wczorajszej decyzji ZTP ani calej dzialalnosci PZPN

Sytuacja z Zaglebiem przypomina mi lata szkoly podstawowej kiedy najlepsze oceny z zachowania dostawal Kaziu bo jego mama przynosila kwiatki do szkoly a tata byl konserwatorem \:D



Slyszalem takze ze odnosnie korupcji to jest tak:

Jesli ktos dokona gwaltu a byc moze morderstwa na 6 kobietach to nie podlega karze a jesli skusi sie jeszcze na 7 sztuke to niestety ale jest to juz przestepstwo ...
Przepraszam za "czarny humor" ale w tej sytuacji ktora jest w polskiej pilce jest on zrozumialy...



Aha jeszcze slowo do "czlonkow" PZPN ...

Chocbyscie spuscili Widzew do A-klasy to nie wymarzecie z historii cieplego wieczoru 18 czerwca 1997 roku ...
Legia - Widzew 2:3 \:D
Przykro mi ale musicie z tym zyc ...


P.S. Panie Listkiewicz dinozaury juz dawno wyginely, Pan tez moze odejsc (to nie takie trudne)
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 16:34

Widzew spuszczony
Zagłębie NIE

\:o

Przecież to jest jakaś paranoja!
Czy Ci ludzie w PZPN na prawdę są takimi idiotami czy tylko udają? A może tylko udają nimi nie być?

DERBY ŁODZI W PIERWSZEJ LIDZE!
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 16:37

Inzaghi jakbyś na to nie spojrzał jesteśmy solą w oku działaczy w Warszawie. Robią wszystko aby nam dokopać a słowa tomczaka do Cacka aby sobie odpuścił inwestowanie w Widzew to już skur.........
To kibice tworzą atmosferę na trybunach i ubarwiają szarą polską piłkę ale stare dziady z pzpn robią to co im na rękę

NIE WAŻNE W KTÓREJ LIDZE WAŻNE ŻE TO WIDZEW
Posted by: cobra

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 17:40

Originally Posted By: blackjack
Inzaghi jakbyś na to nie spojrzał jesteśmy solą w oku działaczy w Warszawie. Robią wszystko aby nam dokopać a słowa tomczaka do Cacka aby sobie odpuścił inwestowanie w Widzew to już skur.........
To kibice tworzą atmosferę na trybunach i ubarwiają szarą polską piłkę ale stare dziady z pzpn robią to co im na rękę

NIE WAŻNE W KTÓREJ LIDZE WAŻNE ŻE TO WIDZEW

to dlaczego zamiast na ustawki nie zorganizujecie sie do totalnego bojkotu tej dziadowskiej ligi ? z 3 kolejki by przyszło na mecze po 100 osób to byscie widzieli jakie by dziady z pzpn mieli miny
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 17:52

Originally Posted By: cobra

to dlaczego zamiast na ustawki nie zorganizujecie sie do totalnego bojkotu tej dziadowskiej ligi ? z 3 kolejki by przyszło na mecze po 100 osób to byscie widzieli jakie by dziady z pzpn mieli miny


Dokładnie

Bez obrazy ,ale wychodzicie na tanich frajerów.

Pasjonujecie się "ligą" ,z której w trakcie rozgrywek (sic !) spadają drużyny ,często wg widzimisię k.urew z Miodowej.

Praktycznie w kazdym klubie decydują kreatury parajace sie handlowaniem meczami ,zarabiajace cieżkie pieniadze na ustawkach.

Mecze sedziuja pensjonariusze zakładów karnych.

A za bilety płaci i gardło na trubunach zdziera "mieso armatnie" złożone z naiwniaków ,którzy "kochaja polską piłkę"

Paranoja goni paranoję.

Przedwczoraj kupowałem bilety na mecz Barca - Getafe.
Zapowiada sie ,ze bedzie bardzo duzo wolnych miejsc ,bo socios maja zamiar dać w ten sposób wyraz niezadowoleniu z ostatnich wyników drużyny.
Im wystarczy 2-3 nieudane mecze ,by dać do zrozumienia piłkarzom, trenerowi i zarządowi klubu ,ze tego nie akceptują.

Natomiast Wy ,pomimo tego ,ze wiecie jakie to bagno ta "Łorendż ExtraKASA" leziecie na trybuny ,płacicie za bilety i kibicujecie.

W ten sposób podtrzymujecie przekonanie tej złodziejskiej bandy o tym ,ze czego by nie zrobiła ,to na frajerów i tak zawsze można liczyć.

Róbcie tak dalej ,tylko potem nie narzekajcie ,jak to jest źle w polskiej lidze.
Posted by: Inzaghi78

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:01

amkkwish chyba nie do konca znasz realia polskiej pilki

myslisz ze takie protesty cos dadza ??
myslisz ze wtedty PZPN skruszony poprosi kibicow o laske przebaczenia \:D

Nie porownuj realiow ligi hiszpanskiej i polskiej prosie Cie !!!!

To tak jak matka nakrzyczy na dziecko : jedno pojdzie ze smutna minka do pokoju i bedzie mu przykro a drugie urwie matce glowe i pojdzie sie upic
Posted by: Platini

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:10

Wywiad z byłym trenerem Stali St. Wola

Fakt, że za Super Expresem jadą ale w tym wywiadzie dużo prawdy.
I nie tylko Stalówke w ten sposob wydymali.
A Wdowiec bezczelny się smiał.
I pamiętam to jak kibice wbiegli na murawe, dla mnie wtedy śmieszne to było, ale czemu się dziwic?
Niby III liga a kibice jak byli w I, II tak i w III byli.

'Oszukał nas w chamski, bezczelny, bezwstydny sposób.
Wielka gwiazda, która musiała w trzeciej lidze mecze kupować, żeby awansować. Obciach i tyle.


Nic tylko podpisać się moge pod tymi słowami
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:12

to dlaczego zamiast na ustawki nie zorganizujecie sie do totalnego bojkotu tej dziadowskiej ligi ? z 3 kolejki by przyszło na mecze po 100 osób to byscie widzieli jakie by dziady z pzpn mieli miny

Uczestników tych słynnych "ustafek" trudno spotkać na stadionie.

Przedwczoraj kupowałem bilety na mecz Barca - Getafe.
Zapowiada sie ,ze bedzie bardzo duzo wolnych miejsc ,bo socios maja zamiar dać w ten sposób wyraz niezadowoleniu z ostatnich wyników drużyny.
Im wystarczy 2-3 nieudane mecze ,by dać do zrozumienia piłkarzom, trenerowi i zarządowi klubu ,ze tego nie akceptują.


Jak przegrają kolejny mecz to kibice w ramach protestu pójdą na spotkanie Espanolu? :>

Z drużyną na dobre i na złe. Piłkarze się zmieniają, trener odchodzi ale kibice zawsze Ci sami i nieważne która liga.
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:14

Ta Amk jak można porównywać realia ligi hiszpańskiej a polskiej.

I właśnie to jest śmieszne, że w Hiszpanii kibice chodzą na mecze bo klub dobrze gra, wygrywa a w Polsce chodzi się na mecze bo się Kocha swój klub.

Właśnie Barca miała 2-3 słabsze mecze spadła na 3 miejsce to na meczu z Getafe będzie już dużo mniej kibiców bo po co iść jak słabo grają?
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:36

Ja to mam inny plan. Zamiast dewastować stadiony w zadymach. Niech sie brać chuligańska zorganizuje i zrobi najazd na siedzibę PZPN jak to kiedyś uczynili kibice Legii ;). Zrobić konkretna awanturę w ich siedzibie i po krzyku. Niech przejrzą na oczy te stare pryki . Po śmierci kibica w Słupsku jakoś nagle sie znalazła duża grupa chcąca coś udowodnić pewnym organom. Po trafia zorganizować pikiety w obronie klubu to do jasnej cholery czemu nie potrafią zebrać sie w grupie i pojechać do warszawy pod PZPN i pokazać im jawne lekceważenie kibiców.
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:38

Originally Posted By: Kameleon


Z drużyną na dobre i na złe. Piłkarze się zmieniają, trener odchodzi ale kibice zawsze Ci sami i nieważne która liga.
wszystko pieknie i ładnie . Ale tu nie chodzi o gre tylko o kupowanie meczy o syf którego PZPN nie chce sie pozbyć. Jak sie człowiek czuje który jarał sie jakimś meczem 3 lata temu a tu nagle z gazety dowiaduje sie ze ten mecz był kupiony Gdzie tu logika gdzie tu sen. Miłość do klubu to jedno a idea sportu to drugie.
Posted by: Inzaghi78

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:40

Originally Posted By: herkules
Ja to mam inny plan. Zamiast dewastować stadiony w zadymach. Niech sie brać chuligańska zorganizuje i zrobi najazd na siedzibę PZPN jak to kiedyś uczynili kibice Legii ;). Zrobić konkretna awanturę w ich siedzibie i po krzyku. Niech przejrzą na oczy te stare pryki . Po śmierci kibica w Słupsku jakoś nagle sie znalazła duża grupa chcąca coś udowodnić pewnym organom. Po trafia zorganizować pikiety w obronie klubu to do jasnej cholery czemu nie potrafią zebrać sie w grupie i pojechać do warszawy pod PZPN i pokazać im jawne lekceważenie kibiców.


Nie spodziwalem sie ze dozyje czasow kiedy nie zaneguje takiego pomyslu ale to chyba jedyny sposob zwrocenia na siebie uwagi...
NIESTETY \:\(
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:44

Originally Posted By: herkules
Originally Posted By: Kameleon


Z drużyną na dobre i na złe. Piłkarze się zmieniają, trener odchodzi ale kibice zawsze Ci sami i nieważne która liga.
wszystko pieknie i ładnie . Ale tu nie chodzi o gre tylko o kupowanie meczy o syf którego PZPN nie chce sie pozbyć. Jak sie człowiek czuje który jarał sie jakimś meczem 3 lata temu a tu nagle z gazety dowiaduje sie ze ten mecz był kupiony Gdzie tu logika gdzie tu sen. Miłość do klubu to jedno a idea sportu to drugie.


Pisałem to akurat tego, że socios nie idą na mecz z Getafe.

Zresztą taki bojkot nie dałby nic, odbiłoby się tylko na klubie. Trzeba uderzyć w PZPN tak jak pisałeś, ale jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Kibicom było trudno się zjednoczyć przy okazji śmeirci JPII to co dopiero teraz. Zawsze znajdzie się jakiś debil.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:44

*akurat odnośnie tego

:>
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:47

Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: herkules
Ja to mam inny plan. Zamiast dewastować stadiony w zadymach. Niech sie brać chuligańska zorganizuje i zrobi najazd na siedzibę PZPN jak to kiedyś uczynili kibice Legii ;). Zrobić konkretna awanturę w ich siedzibie i po krzyku. Niech przejrzą na oczy te stare pryki . Po śmierci kibica w Słupsku jakoś nagle sie znalazła duża grupa chcąca coś udowodnić pewnym organom. Po trafia zorganizować pikiety w obronie klubu to do jasnej cholery czemu nie potrafią zebrać sie w grupie i pojechać do warszawy pod PZPN i pokazać im jawne lekceważenie kibiców.


Nie spodziwalem sie ze dozyje czasow kiedy nie zaneguje takiego pomyslu ale to chyba jedyny sposob zwrocenia na siebie uwagi...
NIESTETY \:\(
też nie jestem za takimi argumentami ale to jest jedyne wyjście. Bo transparenty i okrzyki oficjalnego hymnu kibiców w polsce: Jebac PZPN to juz nie dociera do tych Judaszy z PZPN.
Posted by: herkules

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 18:53

Co do bojkotu na stadionie. Jesli ma to nie uderzyć w klub to kupić bilet i w 5min meczu opuszczamy trybunę i poza stadion na cały mecz, Zostawiając jakiś transparent z konkretnym przesłaniem. Niech media zobaczą ,że na stadion przychodzą myślący ludzie niech . Swego czasu podobnie zrobili kibice na Legii opuszczając żyletę w 1 połowie meczu. Tylko gdzie tu taka akcje ogłosić ?
Posted by: CANTORO

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 20:12

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Andrzeja W., byłego asystenta trenera Dariusza Wdowczyka w Koronie Kielce, a obecnie trenera bramkarzy w Lechu Poznań.


http://sport.onet.pl/0,1248675,1722798,wiadomosc.html
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 20:17

Panowie dyskusja na pewno jest bardzo ciekawa. Jednak was bardzo proszę abyście nie używali wulgaryzmu i postarali się dyskutować o tych wszystkich wydarzenia w kulturalny sposób.

Ja oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to ciężki zadanie, ale jak się chce to można \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: blackjack

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 03/04/2008 20:29

Jedną z nielicznych instytucji która dociera do tych matołów z Miodowej to Canal+
Dają kasę na ligę i dla klubów. Jak był mecz Wisła - Widzew i kibice Białej Gwiazdy wyszli ze swojego sektora i zaprzestali dopingu łącząc się w ten sposób z kibicami Widzewa to było słychać głosy niezadowolenia wśród komentatorów i piłkarzy że przy takiej atmosferze to już nie mecz tylko sparing. Może jakby kibice zafundowali kilka sparingów to ktoś zobaczyłby na górze i poszedł po rozum do głowy że mecze nie są dla działaczy tylko dla kibiców.Mimo wszystko nie wiem co może zadziałać na dziadków z pzpn w końcu i tak są przyspawania do swoich stołków
Posted by: thepilator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 01:08

nie ma jeszcze tematu do następnej kolejki OE więc napisze to tutaj:

Jeśli chodzi o mecz Korona Kielce v LKS Lódz to VC Bet wystawił bardzo dobry handicap na ŁKS. U większości bukmacherów jest wystawiony hc (+0,75) AH po kursach w okolicy 1,75 podczas gdy u nich hc wynosi (+1,25) i kurs 1,75 co przy tym co dzieje sie teraz w Koronie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 02:57

Originally Posted By: 19marcin08
rca miała 2-3 słabsze mecze spadła na 3 miejsce to na meczu z Getafe będzie już dużo mniej kibiców bo po co iść jak słabo grają?


Ech...."kwintesencja zrozumienia" \:\)

Nie kupuja biletów na Getafe ,bo to jest swego rodzaju forma protestu przeciwko dziadostwu ,jakie ma miejsce w ich klubie.

Przestańcie i wy kupować,no chyba ,ze uważacie ,ze "Oranżada" jest super.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 03:35

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: 19marcin08
rca miała 2-3 słabsze mecze spadła na 3 miejsce to na meczu z Getafe będzie już dużo mniej kibiców bo po co iść jak słabo grają?


Ech...."kwintesencja zrozumienia" \:\)

Nie kupuja biletów na Getafe ,bo to jest swego rodzaju forma protestu przeciwko dziadostwu ,jakie ma miejsce w ich klubie.

Przestańcie i wy kupować,no chyba ,ze uważacie ,ze "Oranżada" jest super.


yhym tylko ze wplyw dla Barcelony ze sprzedazy biletow na taki mecz to jak pierdnac, a dla polskiego klubu to jednak istotna czesc budzetu.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 03:56

Originally Posted By: Chaoz

yhym tylko ze wplyw dla Barcelony ze sprzedazy biletow na taki mecz to jak pierdnac, a dla polskiego klubu to jednak istotna czesc budzetu.


Wiec łatwiej dziadom uswiadomić ,jak ważni sa kibice i ich obecność na meczach.

A dla Barcy to nie jest tak ,ze .....jak pierdnąć ,ale w tym topiku nie bedę wyjasniał \:\)
Posted by: cobra

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 04:59

Originally Posted By: Chaoz

yhym tylko ze wplyw dla Barcelony ze sprzedazy biletow na taki mecz to jak pierdnac, a dla polskiego klubu to jednak istotna czesc budzetu.

dla klubu ? lwia czesc budzetu to zarobki pseudograjków - złodziei wiec dalej chodz, zapłac za bilecik, pospiewaj a potem nie marudz ze jest źle...
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 05:30

Originally Posted By: cobra
Originally Posted By: Chaoz

yhym tylko ze wplyw dla Barcelony ze sprzedazy biletow na taki mecz to jak pierdnac, a dla polskiego klubu to jednak istotna czesc budzetu.

dla klubu ? lwia czesc budzetu to zarobki pseudograjków - złodziei wiec dalej chodz, zapłac za bilecik, pospiewaj a potem nie marudz ze jest źle...

to moze najlepiej zlikwidowac pilke w Polsce? Skoro wszyscy to zlodzieje i pseudograjkowie? Chodze na mecze bo dla mnie KLUB to cos wiecej niz 11 pilkarzy na boisku!

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Chaoz

yhym tylko ze wplyw dla Barcelony ze sprzedazy biletow na taki mecz to jak pierdnac, a dla polskiego klubu to jednak istotna czesc budzetu.


Wiec łatwiej dziadom uswiadomić ,jak ważni sa kibice i ich obecność na meczach.

A dla Barcy to nie jest tak ,ze .....jak pierdnąć ,ale w tym topiku nie bedę wyjasniał \:\)

aha nie pojde na mecz Jagiellonii i to uswiadomi dziadom w PZPN ze powinni odejsc?
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 06:44

Originally Posted By: Chaoz

aha nie pojde na mecz Jagiellonii i to uswiadomi dziadom w PZPN ze powinni odejsc?


Idź sobie, obejrzyj sprzedany/ustawiony mecz albo taki z drużyną ,która w trakcie rozgrywek została ....zdegradowana.

Będą zaj********* emocje

Utrzymujcie tego trupa,jakim jest OE w stanie śmierci klinicznej ,tylko...nie narzekajcie
Posted by: zxp

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 06:50

a jakbym nie znal wyniko ustawki to moge sobie w spokoju obejrzec ale jakbym znal to za wszystko na doklady wynik wtedy emocje gwarantowane \:\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 16:18

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Chaoz

aha nie pojde na mecz Jagiellonii i to uswiadomi dziadom w PZPN ze powinni odejsc?


Idź sobie, obejrzyj sprzedany/ustawiony mecz albo taki z drużyną ,która w trakcie rozgrywek została ....zdegradowana.

Będą zaj********* emocje

Utrzymujcie tego trupa,jakim jest OE w stanie śmierci klinicznej ,tylko...nie narzekajcie

no bylem na meczach z Sosnowcem, Widzewem, Lubinem itp itd.
Tylko odpowiedz sobie sa na pytanie co tu zrobi kibic? Nie pojdzie na mecz ok? strata kasy dla klubu no i wlasnie dla.. dla nikogo wiecej. Byly przeciez protesty kibicow w PE: puste stadiony, szare trybuny, brak dopingu. Ktos sie przejal? Pilkarze narzekali, trenerzy tez ze sie grac nie da.. A w PZPN i tak maja to wszystko gleboko w d...
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 16:35

Dobra Panowie bo to temat rzeka. Każdy ma jakiś swój podgląd na to co się dzieje i swoje zdanie.

Zagadaliśmy się a dzisiaj już piątek, niebawem mecze kolejnej kolejki tak więc do dzieła w odpowiednim temacie.

Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 16:48


http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37358,title...=1207295224.723

\:\( \:o
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 17:20


Sorry za post pod postem:

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5086733.html?nltxx=1077754&nltdt=2008-04-04-02-06

i taki "ciekawy" wyjątek z artykułu:

Jeśli zostanę zaproszony, z pewnością przyjdę na komisję. Jest o czym rozmawiać. W większości miast to władze utrzymują szkolenie młodzieży. Dla klubu sportowego to nie jest podstawowe zadanie, służy to raczej rekreacji, dzieci fajnie spędzają czas - odpowiada Adam Żak, prezes Kolportera Korony.



Właśnie dlatego u nas nigdy nie będzie piłki na najwyższym poziomie ... Jeżeli nie zmieni się takiego myślenia.
Posted by: Skorpion BB

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 17:37

Niektórzy panowie troszke przesadzają.Wychodzi na to że skoro jest korupcja to My kibice mamy zrezygnować z chodzenia na mecze i jezdzenia za drużyną.Czyli od ładnych kilku lat nie byłoby widzow na stadionie.Nikt nic z tym nie zrobił a piszecie że kibic sprawi że nagle zrozumieją.Nie od dzis wiadomo że Pzpn ma Nas głęboko w d...Możemy mieć tylko nadzieje że teraz raz na zawsze sie coś zrobi z tą korupcja.
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 18:33

amkwish, wierz mi że nie chodzenie na mecze to nic nie da. Najbardziej szokuje mnie to że dziadki z pzpnu i okręgowych związków nawet nie chodzą na mecze (w moim przypadku na Korone). Średnia wieku w Świętokrzyski związku piłki noznej to pewnie z 50-60 lat z czego na mecze chodzi może z 10 osób i to nie regularnie. Raz opowiadal mi kolega co ma sklep z zegrakami, że przyszedl do niego jeden dziadek i oglądał zegarek i mówi, że ma bilet na mecz Polska-Austria i szuka jakiegoś fajnego zegarka bo jak go pogoli to musi sibie coś kupić :schock: . Dziedki z Pzpnu mają głęboko w d. kibiców. Tutaj bardziej leży w gestii C+ oraz prezesów. Klicki się postawił, niech się postawi jeszcze ktoś i C+ nie sypnie groszem i będzie lipa. Tylko, że przez Euro raczej nie ma szans na to. W Kielcach już się mówi, że są chętni inwestorzy na Korone, która ma stadion na europejskim poziomia.

Niestety, leśne dziadki odejdą jak już będą tak starzy że nie będa nic w stanie załątwić bo teraz nikt im nic nie zrobi po PZPN to autonomia, jeśli panstwo zacznie się mieszać to zagrożą wycofaniem repry bądź odebraniem mistrzostw, wyborcy się wkurzą itp. itd.

Pozostaje wierzyć, że prokuratura wyłapie wszystkich winnych tylko co z tego skoro na ławce w Lechi jest Kubicki a w Bełchatowie gra Ujek??
Posted by: Baqu

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 04/04/2008 21:35

coś dla rozbicia obecnej ciężkiej atmosfery...

Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki dla Chicago Fire w wygranym 4:0 meczu Major League Soccer (MLS) z New England Revolution. Były piłkarz reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 22. i 39. minucie. Na trybunach było ponad 15 tysięcy widzów.

skrót spotkania:
mms://a1503.v115042.c11504.g.vm.akamaistream.net/7/1503/11504/v0001/mlbmls.download.akamai.com/11504/2008/open/gp/04/040308_nerchf_gp_350.wmv',w_id:'17428',catCode:'mls_game_tv',type:'v_free'})
Posted by: grucha

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 06:37

Ja trochę w nawiązaniu do mojego posta z zeszłego tygodnia. Planowe zwycięstwo Lecha, co przy remisach Groclinu i Legii sprawia, że walka o drugie miejsce nabiera rumieńców. Trzy punkty różnicy to naprawdę mały miki przy poziomie, jaki prezentują trzy ekipy pretendujące do gry w Pucharze UEFA. Pewnie do końca będzie ciekawie, choc według mnie najmniejsze szanse ma mimo wszystko Groclin. Z powodów, o których pisałem tydzień temu najbardziej chciałbym, aby w tych rozgrywkach zagrał Lech. Czas pokaże, czy moje pobożne życzenie się spełni.
Teraz z innej beczki. Pytanie do Kameleona. Jak grała Arka dziś? Pytam, bo nie mogłem oglądac transmisji, gdyż wyjechałem na przedłużony weekend w wiejskie okolice. Wiem, że oceniasz obiektywnie...
Pozdrawiam.
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 16:22

wywiad z prokuratorem zajmujacym sie korupcja

Co powinien zrobić PZPN na zjeździe poświęconym korupcji w najbliższą niedzielę?

- Zarząd powinien w całości podać się do dymisji. W psychiatrii jest takie pojęcie , które przy niektórych schorzeniach nazywa się indukcją. Być może władze PZPN wmówiły sobie, że są najlepsze, nieomylne, a prezes Listkiewicz, że jest zbawcą. Ale to nieprawda. Oni w komplecie ciągną polski futbol w przepaść.


calosc i wiele wiecej ciekawych i trafnych spostrzezen tutaj http://www.sport.pl/pilka/1,65029,5094345.html
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 17:41

Dziabor moim zdaniem nie ma szans na to aby PZPN poddał się do dymisji i my wszyscy o tym wiemy. Niestety pan Michał Listkiewicz nie potrafi zauważyć co wokół niego się dzieje. Dla przykładu od kwietnia znowu wiceprezesem związku jest Eugeniusz Kolator, który został skazany w sądzie za nie gospodarność. Co na to powiedział rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński: "nie gospodarność to nie korupcja". Oczywiście, że nie, ale czy człowiek po oskarżeniu powinien nadal pełnić funkcję w PZPN-ie?.

Jedyną nadzieją dla naszej piłki. Jest twarde stanowisko Canal +. Wczoraj przedstawili plan ratunku. Osobiście zgadzam się z nimi a postulaty te poddane wczoraj wypływały już w trakcie tygodnia:

Jak ma wygląda sezon 2008/2009
12 drużyn w lidze.
W pierwszej fazie rywalizacji mecz i rewanż daje to 22 kolejki.
Druga faza to podział na grupę mistrzowską i spadkową. Grupa mistrzowska (1-6) a spadkowa (7-12).

Karanie za korupcję:
Zamknięcie spraw związanych z sprzed sezonu 2005/2006. Jeśli pojawiły by się nowe ogniska korupcji związane z czasem po 2005/2006:

-ogromne kary finansowe z przekazaniem środków na cel społeczny (choćby budowa boisk dla młodzieży w regionie).
-zawieszenie ludzi związanych z korupcją. Nazwanie ich po imieniu. Nie można przecież karać ciągle klubów piłkarskich, bo to nie Korona czy Zagłębie Sosnowiec mecze kupowały tylko konkretni ludzie jak Dariusz W. czy Krzysztof T.
-nie degradowanie już klubów piłkarskich.

Musimy zrobić swoistego rodzaju katharsis jeśli tego nie zrobimy to naprawę z korupcją nie pozbieramy się jeszcze bardzo długo. Tutaj trzeba szybkich działań na rzecz normalności w polskiej piłce. Tak naprawdę na korupcji tracimy najwięcej my kibice. To nas oszukiwano i to my oglądaliśmy "niedzielę cudów". Czas powiedzieć temu stanowcze NIE!!!.

Mam nadzieję, że pod naciskiem Canal + PZPN wprowadzi te ustalenia. Dobrze by było jeśli PZPN nic nie zrobi a żeby Canal + wycofał się z transmitowania ligi. Wówczas związek będzie musiał coś zrobić, bo prezesi klubowi powiedzą co myślą po stracie jakiś 25% czy nawet 50% wpływów do kasy klubowej.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 17:49

Listkiewicz nie musi tego zauwazac, bo on to wie i on w tym siedzi juz "kilka ladnych latek", tylko brak mu odwagi sie do tego przyznac.

W calym tym wywiadzie prokurator co chwile oczernia i wytyka bledy Listkiewicza, do ktorych on sam nie chce sie przyznac, gdyz takze moim zdaniem jest w tym mocno umoczony
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 17:52

Zadecydowanie nie popieram planu Canal + na sezon 2008/2009.
Liga powinna być ligą - tak jak jest wszędzie a nie podziały na grupy mistrzowskie i spadkowe.
Zdecydowanie to obniży poziom naszej piłki (który i tak już nie jest zbyt wysoki) I jeszcze te 12 drużyn w lidze \:o

Mam nadzieje, że to się nie sprawdzi!
Posted by: Logan

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 18:03

W Szkocji jakos daja rade z taka liga
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 18:04

Ale to jest Polska a nie Szkocja.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 18:46

Marcin ja wiem czemu jesteś przeciwny, bo chodzi tobie o ŁKS i tobie się nie dziwię, ale zobacz o co mi i Loganowi chodzi.

Wszystko wskazuje na to, że z ligi spadnie: Zagłębie Sosnowiec (trzecia liga), Widzew Łódź (druga liga), i ktoś jeszcze ŁKS Łódź lub Polonia Bytom. Nie wiadomo co z Koroną Kielce?.

Wobec tego wariant obejmuje trzy lub cztery drużyny.

Ewentualny awans do ekstraklasy: Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław nie więc następna drużyna: Polonia Warszawa ewentualnie spadkowicz zostaje Polonia Bytom, ŁKS Łódź.
W tym wypadku trzy drużyny. Już widać, że Polonia Warszawa odstaje sportowo. Ta drużyna mocno zawodzi w drugiej ligi i dostaje promocje, ale to nic. Co będzie jak spadnie cztery drużyny.

Ewentualny awans do ekstraklasy: Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa, Znicz Pruszków może Arka Gdynia. Od razu mówię Polonia Warszawa tak jak pisałem wyżej prezentuje się słabo. Znicz Pruszków gra młodzieżą dużo w tym finezji i polotu, ale nie na pierwszoligo poziom. Braki na stadionie. Co prawda jest piękna trybuna, budowane jest zaplecze, ale nie ma drugiej trybuny przeciwległej, brak sektora gości, oświetlenia i podgrzewanej murawy. Oczywiście w razie awansu pewnie miasto to wszystko postawi, ale to potrwa. Arka Gdynia poziom jaki prezentuje ta drużyna to dramat. Nawet sami kibice Arki są załamani. Znamienita sytuacja była we wczorajszym meczu ze Zniczem Pruszków. Trener Wojciech Stawowy zdjął Pawła Weinara, bo grał słabo w obronie. Wpuścił w jego miejsce Marka Szyndrowskiego, który zawalił trzy punkty przy bramce Roberta Lewandowskiego. Pomijam już poziom sportowy Wisły Płock, bo przegrana z Podbeskidziem i remis z Pelikanem pokazują, że środek ligi czeka ten zespół.

Te kluby nie są przygotowane do rywalizacji na najwyższym szczeblu. Korupcja w polskie piłce sprawiła, że drużyny walczące o promocję nie są przygotowane. Tak naprawdę tylko Lechia Gdańsk spełnia wszystkie wymogi: sportowe i organizacyjne. Piast Gliwice też ma wiele problemów: kryta trybuna, której nie ma plus brak podgrzewanej murawy.

Niestety jeśli nie zmniejszmy ligi to wejdą klubu nie przygotowane. Tym samym wielka obawa jaką jest obniżenie poziomu rozgrywek stanie się faktem. Jeśli nie 12 zespołów to chociaż niech będzie przejściowo 14. Mniej o dwie kolejki do grania będzie, ale zapobieganiem wejściu słabeuszy.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Conrad

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 19:58

Według mnie powinno być 10 drużyn i każdy gra ze sobą wtedy nie 2 ale 4 razy w roku. 36 meczów w sezonie, mnóstwo "szlagierów", bardziej wyrównana liga.
Posted by: Ignorator

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:05

Możliwe, że i Piast Gliwice spełni wszystkie wymogi licencyjne. Ostateczne decyzję zapadną 24 kwietnia, ale jest wielce prawdopodobne, że stadion będzie modernizowany po to aby spełnić wymogi Orange Ekstraklasy. Projekt stadionu istnieje już od 2004 roku i bardzo możliwe, że będzie realizowany. Ma mieć 10,000 pojemności. Mnie w tym projekcie jedno zastanawia. Czemu tylko jedna trybuna ma być kryta. W końcu nie żyjemy w Grecji czy Włoszech.

Projekt stadionu:


.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:16

Ważne że będzie stadion \:\)

Znicz pod koniec będzie oddawał swoje mecze, oni nie mają kasy na awans. Piast miał szczęście bo trafił im się sponsor i jest kasa na pierwszą ligę.

16 drużyn zostaje i będzie dobrze. Będzie nudno z czterma spotkaniami Wisła - Legia, a i kibice niektórych klubów zasłużyli na pierwszą ligę.
Posted by: polskignom

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:20

Originally Posted By: Kameleon

16 drużyn zostaje i będzie dobrze. Będzie nudno z czterma spotkaniami Wisła - Legia, a i kibice niektórych klubów zasłużyli na pierwszą ligę.



chyba nie mowisz o Arce?
Posted by: CANTORO

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:26

Ignorator moze dlatego ze:zadaszenie nad częścią trybun, na których musi być minimum 3 tys. indywidualnych siedzisk (w tym miejsca dla VIP-ów i prasy wiec moze dlatego jedna kryta bo na reszte poprostu kasiorki brak
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:34

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Kameleon

16 drużyn zostaje i będzie dobrze. Będzie nudno z czterma spotkaniami Wisła - Legia, a i kibice niektórych klubów zasłużyli na pierwszą ligę.



chyba nie mowisz o Arce?


hehe, my już spadliśmy i swoje odsiedzieliśmy to teraz jeśli uda im się awansować na sportowo to bardzo dobrze \:\)

12 zespołów w 1 lidze? To ile awansuje z drugiej?

W tej chwilki to wszystko strasznie pokręcone. Tu Drzymała, tam nie wiadomo co z Koroną. Nie wiadomo o co toczy się walka :>
Posted by: Zabielany

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:34

Propozycja c+ jest do dupy, ale zawsze to jakas propozycja.

Tak jak powiedzial Czeslaw w studiu, dla zespolow z dolu tabeli wiecej(pod wzgledem podnoszenia swoich umiejetnosci)daje 1 mecz z Wisła, niz 14 z Zaglebiem Sosnowiec.

Po drugie 4 mecze Wisly z Legia to juz nie to samo, co 2. Jedna z przyczyn dla ktorych wywoluja one takie zainteresowanie jest fakt, ze spotykaja sie tylko 2 razy w roku.

Jestem ciekaw jaki bylby stosunek transmitowanych spotkan z grupy mistrzowskiej do grupy spadkowej... 3:1 ? 5:1 ?

Z jednej strony jestem za tym, zeby w 1 lidze graly tylko zespoly, ktore sa do tego w 100% przygotowane, z 2, liga 10 osobowa srednio mi odpowiada.

Przeciez nasi śmieszni pilkarze nie wytrzymuja rundy, ktora trwa 13 kolejek, a co dopiero kazac im grac 36 spotkan.

Zmienie calkowicie temat, bo mnie ciekawi czy podzielacie moje zdanie. O kim za 5 lat Waszym zdaniem bedzie najglosniej z zawodnikow biegajacych obecnie po naszych smierdzacych boiskach ?
Posted by: Biszop

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:35

Rozwiąć tą żenade,
Listkiewicza oddać w ręce "kibiców".
Stadiony wynająć studentom pod uprawę konopii indyjskiej.
Zamontować na 4 bokach wielkie ekrany i puszczać wszystkie szlagiery europejskie, poznymi wieczorami i w nocy oczywiście liga południowo amerykańska, od rana można puszczać Japonie, i inne egzotyczne typu algierskie itp.

Z LM i UEFA praktycznie 5 dni w tygodniu od rana do wieczora bedzie co pokazywać,
na każdym stadionie bezpłatny hot spot, przed stadionami punkty wszystkich naziemnych, na koronach każdego stadionu, bary, piwo w sklepowej cenie...

Bedzieie dalej tesknić za polską ligą???

P.s.
Zaraz dzwonie na Bułgarska że jestem zainteesowany 4 miejscami na średniej wielkości pawilony \:D
Posted by: Skorpion BB

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:35

No to jak będzie 12 drużyn to poziom będzie wyższy??Nie sądze.Kasa którą teraz dzieli się z praw telewizyjnych pójdzie tylko na 12 drużyn.Wtedy dopiero będzie cięzko się przebić 2-ligowemu zespołowi.Nie jest problem w ilosci zespołów w lidze tylko w organizacji, karaniu itp.
Posted by: Jose

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:40

http://ekstraklasa.net/news,9898,klicki_wycenil_korone_kielce.htm

Brać pożyczki i macie klub! ;\)
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:56

Originally Posted By: Jose



Cos dla drfocus'a Musisz obstawic kilka peffek i 'Twoj' klub rzeczywiscie bedzie Twoj ;\)

A tak powaznie to zle, ze Kolporter chce sie wycofac z Kielc. Z tego co mi wiadomo wspolpraca przebiegala poprawnie. Wprawdzie Korona stala sie ostatnio klubem o ktorym duzo sie mowi, jednakze czy wycofywanie jest dobrym pomyslem?
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:57

ja juz robie zrzute na osiedlu?? ktos chce mnie wspomoc... w FMie prowadzilem Korone z wielkimi sukcesami \:D
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:57

mialo byc !! zamiast ??
Posted by: Dziabor

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 20:58

ja juz robie zrzute na osiedlu!! ktos chce mnie wspomoc?? w FMie prowadzilem Korone z wielkimi sukcesami

tak mialo byc.... ehh ta zubroweczka \:\)
Posted by: Stalion

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:02

Originally Posted By: Dziabor
ja juz robie zrzute na osiedlu?? ktos chce mnie wspomoc... w FMie prowadzilem Korone z wielkimi sukcesami \:D


Na forum mecz.pl zrobimy zrzute \:D Kazdy z nas bedzie mial czesc Korony ;\)
Posted by: Remik_

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:08

szczerze mowiac watpie aby sie znalazl dobry nastepca Klickiego , tym bardziej ze wiadomo co grozi Kieleckiemu klubowi i wcale bym sie nie zdziwil jakby ich degradacja sie zakonczyla na rozgrywkach 3 ligi
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:09

Originally Posted By: Ignorator
(...)Karanie za korupcję:
Zamknięcie spraw związanych z sprzed sezonu 2005/2006. Jeśli pojawiły by się nowe ogniska korupcji związane z czasem po 2005/2006:(...)

o panie to co najmniej rok jeszcze albo i dluzej zanim WSZYSTKICH rozlicza.

Originally Posted By: Ignorator


Wszystko wskazuje na to, że z ligi spadnie: Zagłębie Sosnowiec (trzecia liga), Widzew Łódź (druga liga), i ktoś jeszcze ŁKS Łódź lub Polonia Bytom. Nie wiadomo co z Koroną Kielce?.

Jak nie wiadomo \:o powiedz mi ze po takich dowodach Korona nie spadnie?! Pewnie za nimi poleci tez Jaga a zaraz wyplynie cos na Cracovie i ŁKS. lista bedzie dluga.

Originally Posted By: Zabielany
Przeciez nasi śmieszni pilkarze nie wytrzymuja rundy, ktora trwa 13 kolejek, a co dopiero kazac im grac 36 spotkan.

podpisuje sie pod tym. A jak niektorym dojda jeszcze wystepy w kadrze i daj Panie Boże boje w pucharach to chyba na koniec sezonu beda biegac fizjoterapeuci po boiskach.
Posted by: drfocus

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:13

Fajnie, że Krzysiu Klicki wprowadzil Koroneczke do pomarańczy, ale coraz bardziej widać jak bardzo zależy mu na $$ . Ostatnie lata i te wszystkie Kolportery coraz słabiej sobie radzą. 50 Baniek w życiu nikt, tyle nie da. Niestety bardziej możliwa jest ta druga opcja i wyprzedaż piłkarzy po sezonie. Z Koroną jeszcze będzie dobrze tylko troszke cierpliwość. Niech Klicki już odda klub komuś innemu, niech Korona dostanie kare, a ja jestem pewien, że za kilkalata znów Kielce będą miały ekstraklase.......
........ no chyba że bwin da mi limity
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:42

Ta niech jeszcze będzie, że zespoły będą ze sobą grały po 4 razy \:D

Takie mecze jak Górnik - Ruch, ŁKS - Widzew czy Wisła - Legia po dwóch latach znudzą się kibicom.

A przecież na takie mecze czeka się najbardziej - dlatego po miesiącach czy latach (spowodowanych gdy jedna drużyna gra lige niżej np.) te mecze są takie emocjonujące, interesujące i bardzo dużo ludzi ogląda je na żywo.

W drugiej lidze czy też niżej są kluby które też sobie zasłużyły na Ekstraklase. Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Zawisza Bydgoszcz, Pogoń Szczecin czy Polonia Warszawa - można by było wymieniać jeszcze więcej.
Posted by: Remik_

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:43

takie mecze sie nigdy nie nudza ;\)
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:46

Originally Posted By: Remik25
takie mecze sie nigdy nie nudza ;\)


Znudzić się nie znudzą ale nie będą już tak oczekiwane.

Chciałbyś ,żeby 4x w roku były derby?
Posted by: Remik_

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:49

osobiscie nie sadze aby taki system dwu grupowy sie u nas przyjal. z tego co pamietam juz raz byl taki system i przetrwal tylko jeden sezon i mozliwe ze tym razem bedzie podobnie
Posted by: Remik_

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:50

a jesli juz mowa o derbach...debry Łodzi dla Widzewa
Posted by: 19marcin08

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 21:57

Originally Posted By: Remik25
a jesli juz mowa o derbach...debry Łodzi dla Widzewa


Posted by: micha$

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 07/04/2008 22:11

Originally Posted By: 19marcin08

Znudzić się nie znudzą ale nie będą już tak oczekiwane.

Chciałbyś ,żeby 4x w roku były derby?

Policja na pewno by nie chciała...

Ale to może jest właśnie sposób na kiboli? Nie będą się tak koncentrować na jednym meczu...
Posted by: pescar

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 04:46

System z 12 drużynami byłby tylko przejściowym etapem do powrótu do 16 zespołów albo nawet 18. Myślę, że 2-3 lata można pograć tym systemem by drużyny z 2 ligi dały radę osiągnąc wymogi licencyjne. Po tym jak by wiadomo było, że nie będzie sytuacji jak z Polonią Bytom, która nie mogła grać u siebie przez całą rundę. Nie ma dobrego rozwiązania tego problemu ale coś zrobić trzeba. A od gadania już od kilku tygodni to mi się żygać chce. Każdy program sportowy jest o tym samym i nic z tego nie wynika.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 05:00

Originally Posted By: 19marcin08
Ta niech jeszcze będzie, że zespoły będą ze sobą grały po 4 razy \:D

Takie mecze jak Górnik - Ruch, ŁKS - Widzew czy Wisła - Legia po dwóch latach znudzą się kibicom.


Kompletna bzdura \:D

Jestem pewny ,ze kibice Legii woleliby ogladac 4 razy w
roku mecze z Wisla (i vice versa) niz Sosnowcem czy Bytomiem.

Nie stac na 16-druzynowa lige - robic 10-zespolowa i rozgrywac mecze na wzor Szkocji ,Austrii czy Szwajcarii.

Dla dobrych druzyn lepiej rozegrac 12-16 spotkan z wymagajacym rywalem niz odstawiac panszczyzne z kelnerami.

Poziom z pewnoscia w dol przez to nie pojdzie ,zreszta juz nie ma gdzie pojsc ,bo muliste dno juz osiagniete.

Polska liga jest 3-4 pietra nizej od angielskiej ,hiszpanskiej czy wloskiej ,ale liczy tylko 4 druzyny mniej.
Przerost formy nad trescia.
Najlepsze ligi w Europie na swoj prestiz i wymiar pracowaly dlugie lata ,maja nieporownywalnie wieksze budzety ,doskonalych ,profesjonalnie nastawionych do gry ,pilkarzy.

Polska wyszla (?) z bolszewickiego bagna dopiero niecale 20 lat temu i wiadoma rzecza jest ,ze sporo wody musi uplynac zanim zmieni sie mentalnosc ,swiadomosc i...wymra komuchy z PZPN.

W obecnych warunkach lepiej robic cos madrego na mala skale niz silic sie na "wielkosc" ,do ktorej jeszcze bardzo daleko.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 05:13

Originally Posted By: amkwish

Nie stac na 16-druzynowa lige - robic 10-zespolowa i rozgrywac mecze na wzor Szkocji ,Austrii czy Szwajcarii.

jak to nie stać? No chociaz moze masz racje bo po wycofaniu sie Orange nikt tego gowna sponsorowac nie bedzie.

Originally Posted By: amkwish
Polska liga jest 3-4 pietra nizej od angielskiej ,hiszpanskiej czy wloskiej ,ale liczy tylko 4 druzyny mniej.
Przerost formy nad trescia.
Najlepsze ligi w Europie na swoj prestiz i wymiar pracowaly dlugie lata ,maja nieporownywalnie wieksze budzety ,doskonalych ,profesjonalnie nastawionych do gry ,pilkarzy.


Originally Posted By: amkwish
Polska wyszla (?) z bolszewickiego bagna dopiero niecale 20 lat temu i wiadoma rzecza jest ,ze sporo wody musi uplynac zanim zmieni sie mentalnosc ,swiadomosc i...wymra komuchy z PZPN.

dobrze ze sam sobie szybko odpowiedziales


Originally Posted By: amkwish
Dla dobrych druzyn lepiej rozegrac 12-16 spotkan z wymagajacym rywalem niz odstawiac panszczyzne z kelnerami.

szkoda ze tacy kelnerzy typu Bytom, Sosnowiec a nawet Jaga potrafia ograc klub z czolowki. Pewnie temu ze znudzona czolowka sie podklada? To jest wlasnie piekno tego sportu.
Jakos w Anglii nikomu nie przeszkadza ze kazdy kto gra z Derby je leje i nie mowi ze cierpia na tym "wieksze" kluby
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 05:55

Originally Posted By: Chaoz

szkoda ze tacy kelnerzy typu Bytom, Sosnowiec a nawet Jaga potrafia ograc klub z czolowki. Pewnie temu ze znudzona czolowka sie podklada? To jest wlasnie piekno tego sportu.
Jakos w Anglii nikomu nie przeszkadza ze kazdy kto gra z Derby je leje i nie mowi ze cierpia na tym "wieksze" kluby


Tyle ,ze takie Derby ograloby bez problemu Wisle i Legie ,a twoja Jadzie....rezerwami

Trudno zreszta dyskutowac z kims ,kto nie chce zaakceptowac oczywistej prawdy ,ze potega ligi zaczyna sie od wykrystalizowania z niej 2-3 naprawde mocnych zespolow ,potem dochodza nastepne ,ale trwa to latami (w Szkocji 3 sily nadal nie ma ,choc byla proba z Hearts).

Kto jest ze swoim klubem na dobre i zle potrafi mu kibicowac i wtedy ,gdy gra w 4 lidze lub nizej.

Chodzi jednak o to ,by nazwa EXTRAKLASA byla adekwatna do poziomu ,bo poki co to w Polsce ta nazwa jest grubo na wyrost.

Chociaz....przy zepsutej mortadeli lekko tylko podsmierdujaca kaszanka tez moze byc...extra \:D

I uprzedzajac rozne pseudopatriotyczo-futbolowe riposty...

Bardzo chcialbym ,by jakis polski klub zagral ponownie w CL.
Jednak ,nawet pomijajac wszechogarniajaca korupcje ,przy obecnym przeroscie formy nad trescia w lidze i braku zrozumienia dla koniecznej reformy ,predzej w CL zagra mistrz Albanii czy Litwy niz Polski.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 05:59

Originally Posted By: Chaoz

szkoda ze tacy kelnerzy typu Bytom, Sosnowiec a nawet Jaga potrafia ograc klub z czolowki. Pewnie temu ze znudzona czolowka sie podklada? To jest wlasnie piekno tego sportu.


Badz uprzejmy nie nazywac tego bagna sportem ,bo obrazasz tych ,ktorzy prawdziwy sport uprawiaja i tych ,ktorzy prawdziwemu sportowi oddali serce.

Najwiekszy "jarmark" w Europie ,jezeli chodzi o lapowkarstwo ,kupowanie meczow ,bezczelne drukowanie ,nagminne ustawki ,Ty nazywasz pieknem sportu ?
Bez komentarza

Przeczytaj sobie wywiad z prokuratorem Olejnikiem ,a to tylko wierzcholek tej gory gowna.
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 06:24

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Chaoz

szkoda ze tacy kelnerzy typu Bytom, Sosnowiec a nawet Jaga potrafia ograc klub z czolowki. Pewnie temu ze znudzona czolowka sie podklada? To jest wlasnie piekno tego sportu.


Badz uprzejmy nie nazywac tego bagna sportem ,bo obrazasz tych ,ktorzy prawdziwy sport uprawiaja i tych ,ktorzy prawdziwemu sportowi oddali serce.

Najwiekszy "jarmark" w Europie ,jezeli chodzi o lapowkarstwo ,kupowanie meczow ,bezczelne drukowanie ,nagminne ustawki ,Ty nazywasz pieknem sportu ?
Bez komentarza

Przeczytaj sobie wywiad z prokuratorem Olejnikiem ,a to tylko wierzcholek tej gory gowna.

nie mowie ze nie. Ale to nie powod zeby male kluby od razu skreslac jak to wyzej zrobiles i zakazac gry w najwyzszej klasie rozgrywkowej bo ich mecze sa nudne
Piszac "sportu" mialem na mysli ogolnie pilke nozna chyba ze dla ciebie to nie jest piekny sport i bys wolal X razy w roku ogladac mecze Barcy z Realem zamiast takich "niespodzianek" jak Barca - Getafe, Betis - Barca itp itd.
Wyzej napisalem ze "No chociaz moze masz racje bo po wycofaniu sie Orange nikt tego gowna sponsorowac nie bedzie." wiec nie wiem czemu sie uczepiles jednego slowa.
Czytalem ten wywiad i pisalem rano ze to co Ignorator okresli "zamknieciem rozdzialu z korupcja i jazda dalej" nie potrwa ani miesiac ani dwa tylko jeszcze pare lat.
No offence ; >
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 06:46

Originally Posted By: Chaoz

nie mowie ze nie. Ale to nie powod zeby male kluby od razu skreslac jak to wyzej zrobiles i zakazac gry w najwyzszej klasie rozgrywkowej bo ich mecze sa nudne


W Polsce chodzilem na mecze A-klasowe ,byly duzo ciekawsze od I-ligowych \:\)

Sam piszesz "male kluby" i sam sobie zaprzeczasz.

Extraklasa to nie miejsce dla malych klubow (mam na mysli budzet ,dla jasnosci).

Maly klub buduje swoja pozycje systematycznie ,powoli ,krok po kroku.
Maly klub nie ma szans rywalizowac z wielkimi (poki jest maly) ,bo go zawsze wielcy zrobia na szaro.

Zawodnicy maly klubow placza w szatni ,bo nie przegrali z potentatem na boisku ,tylko dlatego ,ze drukarz byl przez tych duzych ustawiony.

Miejsce malego klubu jest miedzy malymi ,z czasem awansuje sie do sredniakow ,pozniej ,jak idzie dobrze ,mozna atakowac ekstraklase.

Przykladem malego klubu ,ktory z rozgrywek peryferyjnych trafil na szczyty jest w Hiszpanii Villareal ,innym na nieco mniejsza skale - Getafe.

Dzis nikt nie smie kwestionowac ich obecnosci w Primera Division ,Getefe wygrywa z Realem na SB ,Villareal osmiesza Barce na Camp Nou.

Tylko na to pracowali wiele lat ,nie tak jak zlodzieje "sponsorujacy" polskie kluby I ligi.

Nie mam nic przeciwko temu ,by kiedys Jagiellonia zdobyla mistrza Polski (mam sentyment do B-Stoku) ,ale musi sporo wody uplynac.

Dzis ,gdyby nawet smiala zagrazac w tabeli Wisle czy Legii to szybciutko by ich udupiono.

I tak jak za komuny prywatna zbiorka pieniedzy na utrzymanie Jagi nie mogla przebic "oferty" kopalnianej(wojskowej i milicyjnej) ,tak dzis ludzie robiacy pilke w Bialymstoku nie maja szans z lobuzami ,takimi jak magazynier z Myslenic czy zalozyciel ITI.

Tak wiec nie kwestionuje roli malych klubow i sam pamietam jak bylem dumny z tego ,ze jestem z Mielca ,tylko...

W obecnym stanie rzeczy Jagiellonia bedzie robic w tej "ekstaklasie" za mieso armatnie i pozywke dla tych mocniejszych (w ukladach ,przekretach itp).

Ale...majac nadzieje ,ze to kiedys wynormalnieje warto dzis juz budowac przyszle sukcesy i niekoniecznie trzeba zaczynac z najwyzszego C.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 06:49

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby liga 10-cio zespołowa. Czemu mają służyć mecze Wisły czy Legii z Bytomiem, Sosnowcem, czy ŁKS-em? Ot, tylko 2 kolejki więcej dzięki temu. Liga powinna być mała, wtedy poziom rozgrywek się podniesie, ponieważ kasa z c+ będzie szła do mniejszej liczby klubów i najlepsi polscy zawodnicy ligowi będą skumulowani w kilku klubach. Zdecydowanie bardziej wolę oglądać 4 mecze z Wisłą niż jakieś zamulacze z dolną częścią tabeli. Wtedy poziom drugiej ligi też się podniesie, ponieważ nie będzie już tak łatwo awansować do ekstraklasy. Jeśli tylko zwycięzca 2 ligi miałby wejść do elity to całkiem inne byłoby nastawienie klubów z drugiej ligi. Natomiast teraz jak grają to widać. Byle jak, bo liczą, że i tak jakoś awansują.

Jest tylko jedno zagrożenie, że wtedy zbyt mało polskich zawodników będzie grać w 1. lidze. Bo wiadomo, że nasi prezesi lubują się w sprowadzaniu ogórków z zagranicy
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 06:56

Originally Posted By: podstawek87
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby liga 10-cio zespołowa. Czemu mają służyć mecze Wisły czy Legii z Bytomiem, Sosnowcem, czy ŁKS-em? Ot, tylko 2 kolejki więcej dzięki temu.

moze chociazby po to zeby promowac lige w wiekszej ilosci miast niz 10 :| Moze kibic z takiego Bytomia czy innego miasta by wolal ogladac mecze z Wisla, Legia niz 4 z tym samym rywalem.
Zreszta powiedz mi co jest takiego ciekawego w ogladaniu 4-ty raz meczu Wisla - Legia w 1 sezonie? (nie wliczam w to pucharow bo wtedy mogloby dojsc do absurdalnej sytuacji gdzie 2 druzyny zagraja ze soba 5 i wiecej meczy :|)
akurat chyba kibic Legii powinien wiedziec po co sluza mecze z "takim" Sosnowcem. Chociazby pokory.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 06:59

Originally Posted By: podstawek87
Jest tylko jedno zagrożenie, że wtedy zbyt mało polskich zawodników będzie grać w 1. lidze. Bo wiadomo, że nasi prezesi lubują się w sprowadzaniu ogórków z zagranicy


Tu akurat zagrozenia nie widze.
W 10 zespolach znajdzie sie dostatecznie duzo polskich pilkarzy ,majacych papiery na kadre.
Wraz z zagraniczniakami i ....naturalizowanymi Polakami selekcjoner repry i tak bedzie mial duzy wybor.

Napisales ,ze podniesie sie poziom - pelna zgoda.
Lepiej wiec wybierac ze 100 grajkow na poziomie niz z tysiecznej "armii" kelnerow boiskowych.

Z 10-druzynowej ligi automatycznie degradowalbym jedna (ostatnia) ,natomiast druzyny z miejsc 8-9 winny rozgrywac baraze z 2 i 3 druzyna II ligi .
Zwyciezca 4-druzynowego barazu zostaje w lidze badz do niej awansuje.

10 druzyn ,kazda rozgrywa 36 spotkan w sezonie regularnym.

Jak dla mnie idealny wariant ,biorac pod uwage obecne mozliwosci polskiego futbolu.
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 07:01

Tak, wiadomo zgoda z Sosnowcem.
Co do promowania ligi to się nie zgodzę. I co z tego, że liga będzie w 14-16 miastach jak będzie na żenująco niskim poziomie. Z resztą nie wiem nie lepiej byłoby walczyć o mistrza 2. ligi niż dostawać baty w ekstraklasie. Przykład Zagłębia Lubin, gdzie po spadku do 2. ligi nagle zaczęło tam więcej ludzi przychodzić na mecze.
Ja jako kibic Legii zdecydowanie wolę oglądać 4 interesujące mecze z Wisłą, Lechem czy innymi silnymi drużynami niż dwa nudne z Odrą Wodzisław z całym szacunkiem dla tego klubu.
Posted by: Amkwish

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 07:02

Originally Posted By: Chaoz

akurat chyba kibic Legii powinien wiedziec po co sluza mecze z "takim" Sosnowcem. Chociazby pokory.


Przyjdzie czas i na Sosnowiec i na Bytom ,ale poki co to te druzyny (bez obrazy) pelnia role "wypelniacza" w zbyt liczebnej I lidze.

A propos....pokory to moze nauczyc sie czlowiek honorowy ,ambitny ,a nie stado leni i sprzedawczykow ,przekonanych o swojej domnemanej "wielkosci".
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 07:06

Dodatkowo co Legii, czy Wiśle daje rozgrywanie meczów z Bytomiem? Czemu ma to służyć? Promocji piłki w Bytomiu?
Podczas meczów pomiędzy czołówką tabeli zawodnicy mobilizują się co tydzień, bardziej angażują w treningi mając w bliskiej przyszłości mecz z np. liderem. Takie mecze pokazują kto ile jest wart,a nie mecze typu Wisła-Polonia. Wtedy każda drużyna gryzie trawę na każdym meczu, nie ma odpuszczania. Bo wiadomo, że taki mecz Jak ostatnio Wisła-Ruch niczego nie udoskonala w żadnej z drużyn. Wisła gra na stojąco, bo inaczej nie musi. Ruch przyjeżdża z nastawieniem straty jak najmniejszej liczby bramek. Co taki mecz daje?
Posted by: micha$

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 07:34

Przecież tu nie chodzi o to co te mecze dają drużynom tylko ilu kibiców będzie na nie przychodzić.
Zostanie parę dużych miast, gdzie frekwencja będzie wysoka.
Dlatego będzie np. 4x Legia - Wisła (chociaż nie pamiętam na ile były wypełnione trybuny \:p ).
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 07:37

drużyny skorzystają na mniejszej liczebności ekstraklasy co spowoduje podniesienie się poziomu rozgrywek w konsekwencji czego na stadiony będzie przychodzić więcej ludzi

to tak w skrócie ;\)
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 16:00

Originally Posted By: podstawek87
drużyny skorzystają na mniejszej liczebności ekstraklasy co spowoduje podniesienie się poziomu rozgrywek w konsekwencji czego na stadiony będzie przychodzić więcej ludzi

to tak w skrócie ;\)

i z calej Polski beda jechac zeby zobaczyc 4-ty raz te same schematy w meczu Wisla - Legia swietnie, na ilu stadionach wzrosnie ta frekwencja? Na Wisłę, Lech czy Legie i tak chodza solidne liczby, a wiecej kibicow sie poprostu na tych stadionach nie zmiesci. tak sie sklada ze w tym sezonie byly 4 mecze Jaga - Widzew i co? I to ze po 2 potyczce w lidze wszystkim to sie juz znudzilo i nie bylo juz w tym zadnej atrakcji. Ogladanie 4-ty raz tych samych pilkarzy czy tego jak powielaja schematy taktyczne z poprzedniego meczu?
U nas np. na mecz z Wisłą jest wielkie zainteresowanie. (chociaz to 4-ty mecz tych druzyn i wiadomo ze beda baty bo co niby ma sie zmienic w stosunku do meczy jakie byly rozgrywane?) Widać ze takie firmy przyciagaja na trybuny wszedzie wieksze ilosci ludzi. Wlasnie na tym polega magia meczy Lech - Legia, Wisła - Legia ze sa one rozgrywane "od swieta" i jest na nie mobilizacja wlasnie dlatego ze sa tak rzadko.
Posted by: Mindman

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 23:40



http://pilkanozna.pl/news.php?ID=87796

Brawo! \:\)

BYŁA, BĘDZIE, JEST KORONA MKS!
Posted by: podstawek

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 08/04/2008 23:55

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: podstawek87
drużyny skorzystają na mniejszej liczebności ekstraklasy co spowoduje podniesienie się poziomu rozgrywek w konsekwencji czego na stadiony będzie przychodzić więcej ludzi

to tak w skrócie ;\)

i z calej Polski beda jechac zeby zobaczyc 4-ty raz te same schematy w meczu Wisla - Legia swietnie, na ilu stadionach wzrosnie ta frekwencja? Na Wisłę, Lech czy Legie i tak chodza solidne liczby, a wiecej kibicow sie poprostu na tych stadionach nie zmiesci. tak sie sklada ze w tym sezonie byly 4 mecze Jaga - Widzew i co? I to ze po 2 potyczce w lidze wszystkim to sie juz znudzilo i nie bylo juz w tym zadnej atrakcji. Ogladanie 4-ty raz tych samych pilkarzy czy tego jak powielaja schematy taktyczne z poprzedniego meczu?
U nas np. na mecz z Wisłą jest wielkie zainteresowanie. (chociaz to 4-ty mecz tych druzyn i wiadomo ze beda baty bo co niby ma sie zmienic w stosunku do meczy jakie byly rozgrywane?) Widać ze takie firmy przyciagaja na trybuny wszedzie wieksze ilosci ludzi. Wlasnie na tym polega magia meczy Lech - Legia, Wisła - Legia ze sa one rozgrywane "od swieta" i jest na nie mobilizacja wlasnie dlatego ze sa tak rzadko.


Chaoz, Ty masz swoje zdanie, ja swoje i widzę, że nie przekonamy siebie nawzajem \:\)
jest taki jeden twór, który ma na celu propagowanie piłki nożnej w mniejszych miejscowościach i wśród kibiców słabszych drużyn. Jest to Puchar Polski
Posted by: Chaoz

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 09/04/2008 15:53

Cztery kluby zignorowały wyroki i polecą jeszcze niżej

Cztery zdegradowane za korupcję po ostatnim sezonie kluby, może spotkać identyczna kara po bieżących rozgrywkach. Wszystko dlatego, że żaden z nich nie kwapi się do zapłacenia nałożonych w kwietniu ubiegłego roku przez Wydział Dyscypliny PZPN kar pieniężnych.
Lada chwila minie rok od degradacji Arki Gdynia, Górnika Łęczna, Górnika Polkowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz ukarania sześcioma ujemnymi punktami Podbeskiedzia Bielska-Białej, a także nałożenia na wszystkie kluby kar finansowych. Do tej pory za stare grzechy w całości zapłaciło jedynie Podbeskidzie. Pozostałej czwórce za wymigiwanie się od zapłacenia kary grozi nawet kolejna degradacja.

- O jedną lub nawet kilka klas. Kluby mogą również zostać ukarane kolejną grzywną do 100 tys. złotych i nawet 10 ujemnymi punktami na starcie najbliższych rozgrywek - tłumaczy Robert Zawłocki z Wydziału Dyscypliny PZPN.
Przypomnijmy, że 21 czerwca ubiegłego roku Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał decyzje WD, z których wynikało, że obok degradacji i ujemnych punktów za ustawianie meczów Arka Gdynia musi zapłacić 200 tys. zł, Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Górnik Łęczna po 70 tys. zł, a Podbeskidzie Bielsko-Biała 50 tys. zł.

Kluby w ramach kar miały zorganizować turnieje piłkarskie dla młodzieży pod hasłem "Nie korupcji w piłce". Na uregulowanie należności, po uprawomocnieniu się orzeczenia Trybunału Piłkarskiego, miały miesiąc.

onet.pl

\:D \:D \:D
Posted by: Ozeszlol

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 10/04/2008 04:48

Originally Posted By: Chaoz
Cztery kluby zignorowały wyroki i polecą jeszcze niżej

Cztery zdegradowane za korupcję po ostatnim sezonie kluby, może spotkać identyczna kara po bieżących rozgrywkach. Wszystko dlatego, że żaden z nich nie kwapi się do zapłacenia nałożonych w kwietniu ubiegłego roku przez Wydział Dyscypliny PZPN kar pieniężnych.
Lada chwila minie rok od degradacji Arki Gdynia, Górnika Łęczna, Górnika Polkowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz ukarania sześcioma ujemnymi punktami Podbeskiedzia Bielska-Białej, a także nałożenia na wszystkie kluby kar finansowych. Do tej pory za stare grzechy w całości zapłaciło jedynie Podbeskidzie. Pozostałej czwórce za wymigiwanie się od zapłacenia kary grozi nawet kolejna degradacja.

- O jedną lub nawet kilka klas. Kluby mogą również zostać ukarane kolejną grzywną do 100 tys. złotych i nawet 10 ujemnymi punktami na starcie najbliższych rozgrywek - tłumaczy Robert Zawłocki z Wydziału Dyscypliny PZPN.
Przypomnijmy, że 21 czerwca ubiegłego roku Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał decyzje WD, z których wynikało, że obok degradacji i ujemnych punktów za ustawianie meczów Arka Gdynia musi zapłacić 200 tys. zł, Górnik Polkowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Górnik Łęczna po 70 tys. zł, a Podbeskidzie Bielsko-Biała 50 tys. zł.

Kluby w ramach kar miały zorganizować turnieje piłkarskie dla młodzieży pod hasłem "Nie korupcji w piłce". Na uregulowanie należności, po uprawomocnieniu się orzeczenia Trybunału Piłkarskiego, miały miesiąc.

onet.pl

\:D \:D \:D


Z powodzeniem do śmieszne w to i owo mozna to dać \:D \:D \:D
Posted by: gnacik

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 17/04/2008 01:37

Witam!

Ciekawi mnie co myślicie o nadaniu obywatelstwa Rogerowi i jego ewentualnej grze na ME2008 ???

Ja osobiście jestem przeciwko, najpierw powinni się go zapytać czy czuje się Polakiem czy Brazylijczykiem, a nie czy chce grać z orzełkiem na piersi, reprezentacja to nie klub, to coś więcej... a wg. mnie jedyne co nim kieruje to chęć wypromowania się i uciekać gdzieś dalej w Europę. :/
Posted by: Conrad

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 17/04/2008 01:43

Dla mnie to mogą 11 Afrykańczyków wystawić jeśli zdobędą lepsze wyniki.

Problem jeśli chodzi o Rogera to pytanie czy on w ogóle wniósłby coś do drużyny? Czy rzeczywiście jest aż taki dobry?
Posted by: Kameleon

Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (3) - 17/04/2008 01:48

jest już nowy temat

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2244669&page=1&fpart=3

Dla mnie to mogą 11 Afrykańczyków wystawić jeśli zdobędą lepsze wyniki.

\:D

Ja tu nie chce drugiej Francji. Przyjedzie pogra i ucieknie dalej na zachód, a Polske i Polaków ma w dupie. Roger niech se idzie i tak nie pogra ;]