Kontrakty terminowe GPW -moja gra

Posted by: kapitansb

Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/02/2005 18:53

Ponieważ wypowiadałem się troszkę na temat kontraktów terminowych na giełdzie dostałem od Was sporo pytań na priv .Ponieważ nie jestem w stanie odpowiadać często na te same pytania postanowiłem założyć temat w którym umieszczę linki do miejsc , gdzie dowiecie się co nie co o kontraktach jak również znajdziecie analizy i oceny rynku.

W tym temacie będzie również moja gra -będzie to portfel wirtualny z tego powodu ,ze czasami trzeba reagować natychmiast a jestem w tej chwili aktywnym graczem -tutaj natomiast prezentował będę strategię w nieco dłuższym terminie . Od czasu do czasu napiszę również moją ocenę rynku .

Depozyt na jeden kontrakt ,który musi być złożony w biurze maklerskim wynosi w tej chwili 0.53 pln za 1 punkt kontraktu (czyli licząc po cenach z piątku 1072.72 pln )(BGŻ ) .Aby czuć się bezpiecznie powiniśmy mieć ok. 3000 pln na jeden kontrakt .

Będę otwierał od 1 do 10 sztuk w zależności od mojej oceny sytuacji i oceny ryzyka , a więc startuję z kwotą 30.000 pln .

A oto linki :

http://www.parkiet.com/index.jsp
http://www.rynek.owg.pl/
http://www.futures.pl/abc/index_abc.html
http://www.kbmakler.pl/
http://fop.pl/
http://akcje.net/
http://www.inwestuj.net/
http://www.bgz.pl/u235/navi/11030

Jeżeli macie pytania proszę zadawajcie je w innym temacie ,który jednocześnie otwieram .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/02/2005 19:00

Notowania kontraktów zaczynaja się o 9 rano , natomiast rynek akcji staruje o 10 .

Na otwarcie sesji składam zlecenie kupna 4 szt. kontraktu FW20H5 po kazdej cenie (PKC) .Po otwarciu pozycji składam zlecenie zabezpieczajace (stop loss -SL ) z ceną 1985 .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/02/2005 16:31

Aktualna pozycja :długa 4 szt FW20H5 kupione po 2022

SL przesuwamy na 2030 .

W porfelu rzeczywistym otworzyłm dzisiaj kilkanascie szt.na otwarciu ,które zostały zamkniete po cenie 2048 ,po czym
otworzyłem je ponownie po 2037 .-

Na giełdzie spodziewam się dalszych wzrostów i przełamania górnej linii klina zwyżkujacego i naprawdopodobniej potem nastąpi korekta do tej linii ,która bedzie wsparciem .
Posted by: comstat

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/02/2005 17:58


witka,

Gratuluje zyskownej pozycji Kapitansb

W miare rozwoju tematu moglbys wrzucac jakies charty, topic bedzie wtedy atrakcyjniejszy. Moglbys tez z grubsza okreslic czym sie kierowales wchodzac i wychodzac z rynku.

pozdrawiam

comstat
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/02/2005 19:23

Wykresy znajdziesz na stronie www.fop.pl tam sa równiez ciekawe analizy Pana Tomasza Gessnera ,pod którymi czasami się wypowiadam .Masz tu linka do ostatniej weekendowej ,gdzie biorę aktywny udział w dyskusji :

http://www.fop.pl/serwis/news/show.php?s...amp;ucat=5&

Wydaje mi sie ,ze nie ma sensu ,żebym tutaj to powielał.
Trens wzrostowy złapałem prawie cały (w okolicach 2015-3037 robiłem niepotrzebne ruchy które przyniosły mi niepotrzebna stratę ) tzn od 1814 na kontraktach- widoczne było wtedy zamknięcie tzw. luki wyczerpania .

Głównie kieruję sie analizą wolumenu w określaniu kierunku rynku (polecam ksiazkę "Znaczenie wolumenu " Armsa ).

Jak poczytasz dyskusję w linku bedziesz znał powód wejścia na rynek -a wyjscie ,cóż czasami w daytradingu mam agresywnego stop -lossa blisko aktualnych notowań ,ale potem po spadku ponowiłem pozycję .

W tej chwili można jeszcze otwierac L ,gdyz moim zdaniem pójdziemy z pewnością do góry a mamy ujemną bazę (tu może byc majatek!)
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/02/2005 17:32

No niestety SL się wykonał .

Zysk na czysto na 1 szt = 60 pln

Kapitał 30 240 .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 23/02/2005 08:08

składamy kupno 4 szt FW20H5 po cenie 2024
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 23/02/2005 09:15

stop loss 1995
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 23/02/2005 14:50

składamy zlecenie -próbe zamknięcia -

sprzedaż 4 szt FW20H5 po 2048
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 23/02/2005 20:24

aktualna pozycja długa cena zakipu 2024 ,ilość 4 szt FW20H

Na dzisiejsza sesje duzy wpływ wywarła wczorajsza sesja amerykanska i niespodziewana zwyżka ropy.Nasza giełda zareagowała spokojnie i dobrze to wrózy na przyszłosc.

Wydarzeniem dnia jest umacnianie sie złotego i zapewne częśc tych pieniedzy zostanie ulokowana na giełdzie.

Na jutrzejszej sesji na otwarcie dajemy zlecenie (spekulacyjne ) zakupu 2 szt FW20H5 PKC (po kazdej cenie).Po otwarciu do ceny zakupu doliczmy 18 pkt i wystawiamy zlecenie sprzedazy tych 2 szt .

SL ten sam 1995.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/02/2005 07:52

Mała korekta

Ze wzgledu na dobrą sytuację około rynkową otwieramy dzis spekulacyjnie :

6szt FW20H5 PKC na otwarciu

Zaraz po realizacji dajemy zlecenie zamykające 18 pkt wyżej
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/02/2005 15:07

rozliczenie transakcji spekulacyjnej ;

zakup 6szt cena 2045
sprzedaż 6szt cena 2063

zysk netto (po odliczeniu prowizji) 16pkt =160/szt

zyska na 6 szt +960 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/02/2005 15:12

aktualna pozycja długa 4 szt FW20H5 po cenie 2024

stan kasy : 31.200 (tylko zrealizowany zysk)
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/02/2005 17:54

Kapitansb - szczerze Cię podziwiam.Z osób które znam,żadna,ale to żadna osoba nie jest na plusie grając kontraktami terminowymi FW20H5.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/02/2005 18:06

Poleć swoim znajomym książkę :

RICHARD W.ARMS - "Znaczenie wolumenu " ,oprócz tego niech posiedzą trochę nad Metastockiem i prześledzą dzienne transakcje na 5 największych spółkach (Pekao SA ,PKO BP ,KGHM .PKN I TP SA ) i przestaną przegrywać .

Trochę roboty ale jest za to nagroda .Pozdrawiam !
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/02/2005 08:59

Składamy zlecenie sprzedazy 4 szt FW20H5 po 2110
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/02/2005 12:04

Anulujemy to zlecenie .

Trend ma się dobrze i trzeba z niego wycisnąć jak najwięcej.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/02/2005 15:45

Wprawdzie mam jeszcze L i nadzieję ,że da się coś jeszcze z nich wycisnąć ,ale pojawiło się mnóstwo sygnałów ostrzegawczych .Oto one:

1.Linia trendu .Nie oddaliliśmy się jeszcze od niej na 2-3% żeby trąbić ,ze została trwale pokonana.
2.Wybicia z prostokątów .Mieliśmy dynamiczne wybicie z formacji prostokąta 17.02-25.02 przy obrocie 1.2mld na w20 (co jest max w całym trendzie ),lecz niżej mieliśmy też męczący prostokąt z którego wybicie następowało przy obrotach 2x 1 mld .Widać więc ,ze obroty choć imponujące za drugim razem to jednak mniejsze ,co samo w sobie jest trochę niepokojące.
3.Chorągiewka i V . Wysokość drzewca chorągiewki wg mnie wynosi 140 pkt.(1830-1970),taką samą wysokość ma duża formacja V .Wychodzi więc z tego teoretyczny zasięg 2110 ( a przed fixingiem oscylowało 2110-2114 ) .
4.Luki .Bazą pod obecny wzrost jest przedział 1880-1920 .W tym przedziale nastąpiła dość długa konsolidacja przed wyłamaniem w dół i dokładnie w tym samym miejscu na kilka dni zatrzymał się indeks po powrocie z „ małej ‘ formacji V .Biorąc to pod uwagę wybiciu z tej bazy towarzyszyła luka oznaczona przez T.G. jako 2 ,luką pomiarową może być luka 3 a lukę wyczerpania może Stanowic luka 5 .Teoretyczne proporcje są mniej więcej zachowane .
5.Świece japońskie .Całkiem możliwe ,że obecnie tworzy się na wykresie świecowym tzw. „trójka bessy ‘ - brakuje tylko piątej czarnej świecy po prawej stronie .
6.Wolumen .Jeżeli założymy ,że baza pod wzrost jest taka jak opisałem wyżej – z mojej analizy wynika ,że ten wolumen już został prawie oddany , w każdym bądź razie niewiele brakuje – ta nadwyżka może być wyrzucona przy spadkach .
7 .Oscylator stochastyczny .Nie można lekceważyć negatywnej dywergencji w ujęciu dziennym ,tym bardziej ,że szybsze jego wersje (15,30,60 min) też nie nastrajają optymistycznie (jeżeli wyeliminujemy fixing jest troszkę gorzej ) .W zasadzie nigdy nie zawiodłem się na tym oscylatorze jeżeli brałem pod uwagę różne okresy .
8. Zagrożenia związane z rynkiem walutowym .Motorem zwyżki był kapitał zagraniczny i minimalne zawirowania na rynku mogą spowodować ucieczkę ,jak również coraz większa jest pokusa realizacji zysku wynikająca ze wzmocnienia złotego .

Wszystkie argumenty wskazują ,ze bez korekcyjnego(?) spadku raczej nie powinno iść do góry .Nie namawiam jednocześnie do otwierania S -bo nie ma nic gorszego jak granie przeciwko trendowi .
Ja najprawdopodobniej będę miał dużo stukania na klawiaturze ,bo zastosuje technikę agresywnego „take profit ‘ i w zależności od rozwoju sytuacji w dniu jutrzejszym może nawet z odwróceniem ,tym bardziej ,że podobna technika idealnie się sprawdziła w okolicach 1810 .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/02/2005 08:49

składam zlecenie sprzedaży 5 szt FW20H5 po 2128
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/03/2005 07:15

Wybacz,że Ci zaśmiecam temat.Otworzenie krótkich pozycji na tak zwyżkującym rynku,to było arcydzieło.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/03/2005 21:08

Quote:

Wybacz,że Ci zaśmiecam temat.Otworzenie krótkich pozycji na tak zwyżkującym rynku,to było arcydzieło.




Nie jest tak dobrze jak myslisz . W tamtym dniu do zamknięcia 4szt i otwarcia jednej na spadek nie doszło (zabrakło 2 pkt)-a szkoda , bo rynek zachował się dokładnie tak jak przewidywałem .

W dalszym ciagu mam więc 4szt na długich .

Może jeszcze dodam ,o czym mówiłem ,ze jest to portfel wirtualny -w rzeczywistym było dużo lepiej .Niestety prezentacja rzeczywistego jest z wielu powodów nierealna . Natomiast co ważne - strategia długo- i średnioterminowa jest ta sama.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/03/2005 22:41

Niestety nie mogłem sie tu pojawic rano i wpisać żadnego posta - z prozaicznego powodu -byłem poza domem na innym kompie a niestety nie pamiętam hasła .Z tego powodu wyglada to tak jak nie nalezy grać ( brak stop lossa przy bardzo zyskownej pozycji ).Myślę ,że po dzisiejszychh spadkach jutro odreaguje i pozycja zostanie zamknieta na plusie.
Zresztą spadki są w mojej ocenie emocjonalne .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/03/2005 08:58

Teza główna:
Szczyt na rynku akcji wystąpi tuż po ukształtowaniu się dołka na wykresie rentowności obligacji .

Teza pomocnicza :
Dołek na rynku rentowności obligacji jeszcze nie wystąpił .

Wniosek :
Do zobaczenia na szczycie !

Materiały szkoleniowe dla niewtajemniczonych :
1.Murphy –Analiza techniczna r.f. –str.361 (lakoniczna wzmianka )
2.M.Pring –Podstawy analizy techn. –str.277-309
3. Po przeczytaniu w/w materiałów proponuję wykonać cwiczenie ooglądać wykresy WIG20 i rentowności obligacji a następnie wczuć się w rolę zarządzającego funduszem portfelowym (akcje+obligacje)
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 07/03/2005 07:52

Otwieramy 4 Fwh5 na otwarciu PKC

Po otwarciu wystawiamy cenę 13 pkt wyżej otwarcia

Transakcja spekulacyjna .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 07/03/2005 10:55

anulujemy sprzedaż 4 szt fw20 h5

zlecenie kupna wykonało sie po 2050

aktualny stan 8 L (długich ) FW20 H5
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/03/2005 06:35

Sprzedaż 8 szt Fw20H5 po 2083
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/03/2005 17:15

Zlecenie było strzałem w dziesiatkę -2083 to maksimum na tej sesji .

Rozliczenia transakcji :

4 szt ( sprzedaż 2083-kupno 2050)=124 pkt =1240 pln(netto po odliczeniu prowizji )

4 szt (sprzedaz 2083-kupno 2024 )=228pkt =2280 pln (netto)

Zrealizowany zysk w dniu dzisiejszym =3520 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/03/2005 17:18

Po sesji w dniu dzisiejszym w portfelu jest tylko gotówka :

34 .720 PLN - czysty zysk 4.720
Posted by: l1su

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/03/2005 22:54

moje gratulacje swietnny wynik
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/03/2005 08:09

Kupujemy 3 szt FW20M5 po cenie 2062
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/03/2005 15:10


Czy w takim przypadku jak dzisiaj,stosujesz linie obrony, jeżeli tak,to po ilu punktach straty zamykasz pozycję ?
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/03/2005 08:31

Jaja - odpowiem Ci w temacie "Pytania " wieczorem.

W godzinach wieczornych umieszczę też tutaj moją ocenę rynku po sesji piątkowej ,gdyż jak sądzę znajdujemy się w bardzo ważnym miejscu decydujacym o kierunku na kilka tygodni .
Tymczasem teraz zamieszczę fragment maila mojej koleżanki dotyczącego bardzo ciekawej rozpatrywanej przez nią formacji trójkąta .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/03/2005 08:33

A.D. napisała :

"Moje przemyślenia bazują na opisie trójkąta równoramiennego znajdującego się na: http://bossa.pl/analizy/techniczna/elementarz/ Włącz jednocześnie tę stronę i porównuj z tym, co niżej napiszę.

Przeprowadź linię od dołu świecy z 16.02.2005r. od poziomu 1975,44 przez dołek z 5.marca (2012) i dołek z piątku 11.03 (2026) i pociągnij dalej tę linię.
Potem przeprowadź drugą linię szczytami z 28.lutego (2131,40) i 9.marca (2101,39) aż do przecięcia się z poprzednią linią. Dla mnie tworzą one właśnie trójkąt równoramienny. Świece w nim zawarte idealnie dołkami i szczytami (które wypadają coraz to niżej) dochodzą do ramion trójkąta i się odbijają.
Mamy już 2 wierzchołki i 2 dna, a dla pełnej formacji brakuje nam jeszcze 1 wierzchołka wypadającego niżej, niż ten (2101,39) – powiedzmy około 2081 – , a potem 1 dno wyżej, niż piątkowe – powiedzmy około 2035. Gdyby z tego miejsca poszło w górę do 2071 (a jest to punkt ważny u Fibonacciego, niżej przedstawiłam te liczby), wtedy mamy wybicie z 2071 do góry i zasięg tego wybicia obejmuje podstawę tego trójkąta czyli różnicę: 2131 – 1975 = 156.
Wtedy trzeba zsumować moment wybicia 2071 + 156 = 2227
A teraz liczby Fibonacciego zgodne z wyliczeniami na portalu ekonomicznym http://www.inwestuj.net/narzedzia/k_fibon.php
Fala od 1975,44 do 2131,40 daje wg Fibonacciego następujące liczby:
Poziomy oporu (czyli dla nas teraz wsparcia) 2071,82 a potem 2035,01
Oraz poziomy docelowe : 2227,78 (ten właśnie idealnie zgadzać się może z poziomem wybicia z trójkąta) , a dalej zapewne z korektami, lub wcale nieosiągalne to: 2383,74 i 2636,08. To jest wersja, która jakby świadczy o sensowności ustawiania się obecnie na pozycji L.

Napiszę może jeszcze jakie liczby wskazywał licznik Fibonacciego dla fali od 28.02 do 3.03.2005 r. tzn. : 2131,40 do 2012,38. Były to poziomy wsparcia (bo się wracaliśmy z góry): 2085,93 i 2057,84. One odgrywały oczywiście mniejsze znaczenie , bo silniejsze są te liczby z dłuższej fali.
Dlatego właśnie moim zdaniem kluczowe znaczenie będzie mieć sesja poniedziałkowa. Jesteśmy na poziomie 2033, Fibonacci mówi o 2035, czyli niby 2 punkty jesteśmy niżej i może już zanegowaliśmy formację trójkąta równoramiennego ????
Gdyby to się okazało prawdą, wtedy Fibonacci dla tej długiej fali podaje takie liczby, na których ja z pewnością będę uważać (tam jest możliwy odwrót, albo przynajmniej czasowa konsolidacja) : fala od 24.stycznia do 28 luty, czyli: 1807,72 do 2131,40 daje następujące liczby: oporu (dla nas teraz wsparcia: 2007,75 i 1931,36, a docelowe wyższe bo np. 2331. Tu jednak rozpiętość jest duża, ale te wsparcia (w przypadku ich pokonania każą mi bezwzględnie uciekać) np. z L. Z pewnością będą się tu kształtować mniejsze fale i trzeba je potem przeliczać.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/03/2005 14:22

Moja ocena po sesji 11.03 05

Po ostatniej piątkowej sesji pojawiło się w prasie i w necie mnóstwo komentarzy o zdecydowanie negatywnym wydźwięku .Wskazują one na zagrożenia ,których nie będę powtarzał ,ale zaznaczam ,ze biorę je pod uwagę .Ponieważ indeks WIG20 znalazł się w miejscu ,w którym ruch w obie strony jest możliwy (wg . mnie 55 % szans na ruch w górę –a więc nie należy się mocno angażować ) przytoczę argumenty za tym wariantem ,których większość analityków zdaje się nie zauważać ;


1. Możliwość kształtowania trójkąta , który opisała A.D. w poście wyżej .

2. Jeżeli pociągniemy poziome linie na dziennym wykresie W20 jedną na 2030 a drugą 2080 to widać ,ze jesteśmy w obszarze konsolidacji w kształcie prostokąta ,gdzie każdym wzrostom towarzyszy wzrost obrotów i wolumenu a spadkom spadek tychże wartości .Taka sekwencja przemawia za wyjściem z tej konsolidacji górą .

3. W obszarze tej konsolidacji możliwe jest ukształtowanie się tzw .podwójnego dna ( pierwsze 2015 -było to uznawane za pozytywne naruszenie wsparcia - i drugie 2033 ).Zauważmy ,że na wykresie w20 intraday z sesji piątkowej również powstała taka formacja .

4. Jeżeli narysujemy linię łączącą dołki z 15.09 i 11.03 otrzymamy bardzo istotną tzw . wewnętrzną linię trendu ( co ciekawe nikt jej nie zauważa ) .Linie ta łączy szereg punktów zwrotnych i niesamowicie często w jej okolicy występują konsolidacje . I uwaga tu absolutny hit! Dolne ograniczenie trójkąta z p.1 jest fragmentem tej linii ! Zatrzymała ona również dwukrotnie spadki w piątek ,mimo ,ze uczestnicy rynku terminowego byli przekonani o dalszym marszu w dół .

5.Mamy marzec – a jest to miesiąc kończący kwartał .Na naszym rynku inwestuje wiele funduszy zarówno krajowych jak i zagranicznych i działają one zawsze wg tego samego schematu :chcą mieć jak najlepszy wynik na koniec kwartału - z pewnością więc nie zależy im na tym aby rynek nie spadał .

6.Spójrzmy na spółki ,które mają największy udział w w20 , na pierwszym miejscu cena zamknięcia na fixingu ,na drugim średnia cena na całej sesji ;
KGHM- 31.0-31,31
PeKaO- 137.50-139.22
PKO BP -27.90 -27.93
PKN -46 - 46,20
BPH -526,50- 523,42
TP SA - 21.40 - 21.59

W przypadku Tp SA i Pekao SA dodatkowo były bardzo niskie obroty , a kursy wszystkich tych spółek przed fix były zbliżone do cen średnich - ale tak to już jest ,ze fix. słuzy często do różnych manipulacji .Kursy banków nie powinny spadać – patrz wysokie dywidendy (w piątek Pekao podało ,ze wniosek na walne już został przygotowany ).
Bardzo mocno na tej piątkowej sesji zachowywała się KGHM –ale zachowanie nie dziwi –jest to bardzo wrażliwa spółka na ceny miedzi – a te z kolei maja przed sobą ostry marsz w górę ( nawet do 3500 -3800 ) z tego powodu ,ze światowe zapasy tego surowca przekroczyły już absolutne minimum .
Zresztą obie spółki surowcowe PKN i KGHM w obliczu rosnących cen surowców mają wskaźniki fundamentalne C/Z odpowiednio 7,5 i 4,5 ,co dla funduszy portfelowych stanowi „gratkę „ .Jeżeli ktoś chciałby zainwestować w akcje polecam obie spółki , a dla akceptujących większe ryzyko kontrakty na KGHM ( które to w najbliższym czasie z pewnością będę otwierał ) .

7 . Zgodnie z teorią Dowa , stanowiącą podstawy analizy technicznej nie mamy jeszcze spadku poniżej poprzedniego dołka na 2012 - nie ma więc podstaw twierdzić ,ze nastąpiła zmiana trendu na spadkowy .

8 . Na wykresie 60 min. oscylatora stochastycznego –a więc najszybszego – w pierwszej godzinie najpewniej zostanie wygenerowany sygnał kupna ( z małą dywergencją ) – można więc próbować bezpiecznie wchodzić na rynek i jeżeli okaże się ,ze powyższe moje argumenty mają potwierdzenie w zachowaniu popytu –sporo zarobić .Oscylator ten nie zostawia już prawie miejsca na większy spadek cen .

9 . Poniżej 2000 pkt , w okolicach 1980 znajduje się bardzo silna strefa konsolidacji i poprzednie grudniowe szczyty - sądzę ,że te poziomy powinny się jeszcze długo bronić .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 15/03/2005 07:14

Stoip loss dla FW20M5 - 1995
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 15/03/2005 09:46

wszystko wskazuje ,ze jesteśmy po korekcie i nalezy sie spodziewać wzrostowego odreagowania ;

kupujemy FW20M5 po cenie 2010

stop loss dla wszystkich pozycji aktualny
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/03/2005 07:46

Dwie ostatnie sesje to katastrofalnie niskie obroty na W20 .

Po południu doszło do gwałtownego osłabienia złotego ,sesja w Stanach na minusach .Pozytyw -nigdy rano w ostatnich dniach nie taniała tak ropa (to może sie przełozyc na rynki amerykańskie ,jeżeli ten trend zostanie utrzymany ).

Dzis na poczatku może być lekka panika a nigdy nie lubię w ten sposób zamykać pozycji ,dlatego anuluję stop lossy i przechodzę na "sterowanie ręczne ".
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 18/03/2005 08:35

No i niestety ,spadło do dołu przy zwiekszonych obrotach na W20 .
Daję tutaj na razie pokaz jak nie należy grać na kontraktach ,te zlecenie stop loss powinno zostać zostawione i wykonane !

Cóż spróbujemy teraz wybrnąć z tej sytuacji z jak najmniejszą stratą ,tym bardziej ,że poziom 1940-50 na wig20 mimo samych negatywów płynących z wielu stron był zaciekle przez dwa dni broniony.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/04/2005 12:43

kupujemy 2 szt FW20M5 po cenie 1963
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/04/2005 15:54

Mam w tej chwili 6 szt FW20M5 :

3 szt po cenie 2062
1 szt po cenie 2010
2 szt po cenie 1963

po błedzie anulowania stop lossa mam za zadanie wybrnąć z tej sytuacji z jak najmniejszą stratą (a moze minimalnym zyskiem ? )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/04/2005 10:51

zamykamy 2 szt . FW20M5 po cenie 1987
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/04/2005 11:33

rozliczenie ostatnie transakcji :

2 szt FW2oM5 kupno 1963 -sprzedaż 1987 -zysk netto 420 pln

zrealizowany zysk = +5.560
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/04/2005 08:17

Kupuje 2 szt FW20M5 po 1960
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/04/2005 06:21

Wystawiamy zlecenie sprzedaży ;

2 szt FW20M5 po cenie 1988
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/04/2005 06:32

Wczoraj zlecenie się nie wykonalo zabrakło 4 punktów .

Dziś na otwarciu otwieramy spakulacyjnie 1 szt PCRO ,po czym składamy zlecenie zamykające 18 pkt wyzej .

Poprzednie zlecenie na dziś oczywiście nieaktualne .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/04/2005 08:44

aktualny stan 6 szt L na FW20M5:

3 szt kupno po 2063

1 szt po 2010

2 szt po 1960

1 szt po 1985

aktywne zlecenie : sprzedaz 1 szt po 2003
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 14/04/2005 10:19

ustawiamy stop lossa na wszystkie pozycje po 1945
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 18/04/2005 07:56

stop loss sie wykonał -rozliczenia transakcji później.

Kupujemy 3 szt FW20M5 po cenie 1893
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 18/04/2005 08:09

kupujemy 4 szt FW20M5 cena 1893
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/04/2005 21:46

Zrealizowana strata w wyniku wykonania zlecenia stop loss : 464 pkt=4640 ( po doliczeniu prowizji ).

Zysk netto =920 pln

Aktualnie :

7 długich FM20M5 -cena zakupu 1893
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/04/2005 07:10

składamy zlecenie sprzedaży 10 szt FW20M5 po cenie 1919
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/04/2005 07:11

Tym samym zamykamy 7 wzrostowych i otwieramy 3 spadkowe
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 24/04/2005 18:06

Rozliczenie transakcji :

zamknięcie 7 szt L -zysk netto 23 pkt*7szt=161 pkt=1610 pln


zysk netto od początku =2530 pln


Aktualnie :

3 krótkie FW20M5 po cenie 1919
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/04/2005 06:26

Wstawiamy zlecenie Entry Limit 3 szt S FW20M5 z ceną 1900 .

Zlecenie zrealizuje się gdy cena spadnie poniżej 1900
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/04/2005 14:02

Zamykamy wszystkie 6 szt po cenie 1985 ( na zamkniecie )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 07:19

Zabrakło 1 punktu na zamknięciu ,no i bardzo dobrze .

Dziś RPP swoim posunieciem osłabi (juz osłabiła ) pln i spadnie wycena wszystkich aktywów nominowanych w złotych .

A więc zapowiada sie ciekawa sesja .

Ustawiamy stop lossa na wszystkie 6 pozycji na poziomie 1890
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 08:38

przesuwam stopa na 1880
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 13:17

przesuwamy stopa na 1960
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 13:18

powinno być 1860
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 14:01

zamykamy 6 pozycji spadkowych FW20M5 PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/04/2005 16:02

rozliczenie transakcji ;

3 szt -zakup 1919 -zamknięcie 1850= netto +198 pkt

3 szt -zakup 1900 -zamkniecie 1850= netto +141 pkt

Razem 339 pkt= 3390 pln

Razem zysk netto od początku +5920 pln


w portfelu tylko gotówka = 35.920 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/04/2005 06:59

Kupujemy 2 szt FW20M5 z cena 1955
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/04/2005 20:17


Czym się kierujesz,otwierając dwie długie pozycje ? Wykres zarówno kontraktów,jak i WIG-u 20 jest cały czas pod wszystkimi średnimi ruchomymi ?
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 30/04/2005 01:05

Sprostowanie :2 szt FW20M5 zostały kupione po 1855 .Przez pomyłke napisałem 1955 .


Niskim ryzykiem w tym rejonie .Koniec poprzedniego spadku i początek ostaniego wzrostu był ruchem wyczerpania z zamknieciem na poziomie 1833.6 .Wątpię aby w tych okolicach indeks się nie zatrzymał .Z tych poziomów powinna nastapić przynajmniej sredniej wielkosci korekta ostatniego spadku .1850 jest silnym oporem technicznym , natomiast kontrakty po ustaleniu prawa do dywidendy Pekao Sa (13 maja) powinny wracać do normalnosci i dodatniej bazy .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 06:46

kupujemy 2 szt FKGHM5 PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 07:18

Niestety ,trzeba było brać ze strony przeciwnej ,zlecenie PCro nic by nie dało (na swój uzytek otwieram troszke wiecej szt .)

Cena wejscia 31.45 ,stoje jeszcze na kilku poziomach -polecam ten kontrakt ,jak ktoś czyta i gra -warto .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 07:20

Aha- po godzinie 9.45 raczej nie nalezy sie juz targowac .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 13:13

składamy zlecenie sprzedazy FW20M5 2 szt po cenie 1890
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 14:01

nie zrealizowało się ,a więc składamy zamkniecie pozycji FW20M5 2 szt .na close rynku po PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 16:33

rozliczenie transakcji 2 szt FW20M5:

otwarcie :1855
zamkniecie 1878

zysk netto= 40 pkt=400pln

zysk netto od początku 6320 pln

w portfelu 2 szt FKGHM5 wzrostowe zakupione po cenie 31.45
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/05/2005 16:34




Niskim ryzykiem w tym rejonie .Koniec poprzedniego spadku i początek ostaniego wzrostu był ruchem wyczerpania z zamknieciem na poziomie 1833.6 .Wątpię aby w tych okolicach indeks się nie zatrzymał .Z tych poziomów powinna nastapić przynajmniej sredniej wielkosci korekta ostatniego spadku .1850 jest silnym oporem technicznym , natomiast kontrakty po ustaleniu prawa do dywidendy Pekao Sa (13 maja) powinny wracać do normalnosci i dodatniej bazy .

-----------------------------------------------------------

No super.Jestem naprawdę pełen podziwu.Robiąc "klasyczne" analizy,u mnie dopiero teraz powolutku wychodzi sygnał otwierania długich pozycji.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 09/05/2005 08:21

wstawiam zlecenie kupna 2 szt FKGHM5 po 30.90
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/05/2005 13:24

Sprzedajemy 4 szt FW20M5 po cenie 1824

Mocny dolar nie powinien słuzyc giełdom .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/05/2005 14:20

stan :

2 szt FKGH po 31.45 L
2 szt FKGH po 31.90 L

4 szt FW20 M5 po 1824 S
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/05/2005 10:10

skladam zlecenie kupna FKGHM5 po 30.30
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/05/2005 10:13

w poprzednim poscie pomyłka;

2 kontrakty FKGHM5 zostały kupione po 30.90 ( a nie 31.90 ! )
Posted by: Chafre

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/05/2005 15:55

Kapitan, gdzie ustawiasz stopy na FW20M5? Może 1865, gdzie przebiega przyspieszona linia spadkowego trendu, jest dobrym miejscem?
Pozdrawiam
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/05/2005 19:54

W tym konkretnym przypadku akurat było to 1855 .

W grze stosuję kanały Keltnera i zazwyczaj tam gdzie jest kanał jest mój stop -często z reversem .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/05/2005 07:33

sprzedajemy 2 szt FW20M5 po 1818
Posted by: Chafre

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 15/05/2005 09:18

Kapitan, jaką strategię przyjmujesz na następny tydzień?
Analiza trendu nakazuje trzymać krótkie pozycje, ale nie jest wykluczone odbicie, którego zasięg może sięgnąć nawet 1915 na indeksie, gdzie przebiega linia trendu spadkowego. Czy będziesz zamykał swe krótkie z nadzieją otwarcia na wyższym poziomie, czy też odwracasz pozycje licząc na "wyciśnięcie" kilku punktów z odbicia?
Pozdrawiam.
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/05/2005 06:53

Spodziewasz się pewnie formacj V ,takiej jak poprzednio ?
Takie formacje zdarzają sie bardzo rzadko ,choć na rynku mało płynnym i gdzie są odruchy stadne strasznie silne (taka jest GPW ) z pewnoscia częsciej .

Myślę ,że dołek bedzie pogłębiony -dokąd nie wiem .
Minus(dla moich FW20 ) to nadspodziewanie dobre zachowanie obligacji w piątek ,dlatego należy zachować czujność .Kurs eurusd powinien skutecznie blokować giełdy .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/05/2005 11:33

Kupujemy 8 szt FW20M5 po cenie 1811 .

czyli zamykamy 6 i otwieramy 2 na wzrost
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/05/2005 11:39

Zanosi się na korektę na eurusd -1.26 dzielnie sie broni i chyba najwyższa pora na ruch powrotny do 1.2760 ,co da chwile oddechu również dla złotówki,mam nadzieje ,ze giełda równiez to troszeczkę odczuje (wzrosną również ceny surowców ).
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/05/2005 12:31

zamykamy 2 szt FW20M5 po cenie 1820
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/05/2005 16:02

Rozliczenie transakcji (netto)

4 S FW20m5 1824-1811 =40 pkt=400 pln

2 S FW20M5 1818-1811 =8 pkt= 80 pln

2 L FW20M5 1820-1811 =12 pkt=120 pln
----------------------------------------
Razem =600 pln

Zrealizowany zysk =6920 pln

na rachunku 4 szt FKGHM5
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/05/2005 16:13


poprawka :

na rachunku 5 szt FKGHM5
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/05/2005 11:52

sprzedajemy 2 szt FW20M5 po cenie 1884
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/05/2005 12:21

sprzedajemy 2 szt FW20M5 po 1892
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 31/05/2005 19:06


Czy cały czas trzymasz 4 kontrakty spadkowe na FW20M5 ?
Nie zamykałeś pozycji - dlaczego ?
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/06/2005 05:31

1.czuje się bezpiecznie gdyz jeżeli wzrosnie ,to mam również wzrostowe kghm
2.w zwiazku sytuacja na eurusd nie bedzie trwalych wzrostow

Paradoksalnie ( a moze i nie paradoksalnie ) wraz ze wzmacnianiem kursu usdpln powinna spadać nasza giełda i wzmacniac się kghm .W portfelu rzeczywistym mam podobną sytuację jak tutaj z tą różnicą ,ze zaplanowałem sobie technikę piramidowania .Przejść przez przedział 1930-50 powinno być bardzo ciężko -jeżeli w ogóle możliwe w obecnej sytuacji .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/06/2005 08:18

zamykamy 4 szt FW20M5 po cenie 1905
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/06/2005 08:22

rentowności obligacji ,korekta wzrostowa na eurusd ,nie pozwala mi na granie w dół .

Wczoraj było tak :



Rentowność dwuletnich papierów około 16.50 wynosiła 4,94 proc. wobec 5,08 proc. we wtorek, pięcioletnich 5,01 proc. wobec 5,15 proc., a dziesięcioletnich 4,99 proc. wobec 5,11 proc.
Obniżka stóp w czerwcu raczej pewna
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/06/2005 15:38

Mam pytanie czy mając 200 zł warto zacząć tak grać??
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/06/2005 16:00

Quote:

Mam pytanie czy mając 200 zł warto zacząć tak grać??




Depozyt na 1 kontrakt wynosi ok 1000 pln . Wróć do początku tematu i poczytaj ,skorzystaj również z linków które znajdziesz w tym i sąsiednich tematach .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/06/2005 13:47

spekulacyjnie sprzedajemy 4 szt FW20m5 po cenie 1944
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/06/2005 13:55

Quote:

zamykamy 4 szt FW20M5 po cenie 1905





rozliczenie transakcji ;

2 szt (1905-1884) =2*24=48 pkt=480 pln(strata)

2 szt (1905-1892)=2*16=32 pkt=320 pln (strata)
---------------------------------------------------
razem strata= 800pln

zrealizowany zysk =6120 pln

na rachunku 5 szt L FWKGHM5

4 szt S FW20M5 (cena sprz. 1944 )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/06/2005 11:06

No niestety bedzie nastepna strata .


Zmykamy 4 szt FW2oM5 po cenie 1984
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/06/2005 14:18

Rozliczenie FW20M5 ;

(1984-1944)*4 szt =172 pkt=1720 pln

Strata =1720 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/06/2005 18:42

Dziś wygasły kontrakty FKHGM5 -które zamierzałem trzymac do wygasniecia ,moje przewidywania co do cen surowcow potwierdzają sie co do joty .

kurs rozliczeniowy :34.30

2szt *(34.30-31.45)=2790 pln

2szt *(34.30-30.90)=3340 pln

1szt *(34.30-30.30)=1940 pln (wszystko po uwzglednieniu prowizji )
------------------------------------------------------------

zysk=8070 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/06/2005 18:45

W tej chwili nie mam żadnych kontraktów -tylko gotówka :

42 470 pln

---------------------------------------

zysk=12470 pln
Posted by: jaja

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/06/2005 19:35


Powiem Ci krótko - jesteś albo geniuszem,albo urodzonym w czepku.Moi koledzy,na tak silnym wzroście,przez ponad dwa tygodnie trzymali pozycję krótką na kontraktach FW20M5 i przekonywali mnie,że muszą być spadki.Tak samo na kontrakcie FPKNM5.Efekty - możesz się domyślać.Straty ogromne w hossie./Jaja/
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/06/2005 20:23

Quote:


Powiem Ci krótko - jesteś albo geniuszem,albo urodzonym w czepku.Moi koledzy,na tak silnym wzroście,przez ponad dwa tygodnie trzymali pozycję krótką na kontraktach FW20M5 i przekonywali mnie,że muszą być spadki.Tak samo na kontrakcie FPKNM5.Efekty - możesz się domyślać.Straty ogromne w hossie./Jaja/




Bez przesady .

Krótkie można było grac tylko spekulacyjnie (mówię o w20 )-ale w takim wypadku nalezy liczyć sie ze stratami -co jak widać mnie sie udało .Miałem jednak ten komfort ,ze "pracowały" mi FKGH .Na spadki przyjdzie czas -teraz oczywiście mozna łapac-ale moim zdaniem to tez tylko gra spekulacyjna .

Jak masz Metastocka -wrzuc Herricka -bedzie wszystko jasne-to dla FW20 .Dla w20 mam skonstruowany własny oscylator wolumenowy (niestety formuła jest moją ściśle strzeżoną tajemnicą ).Jest to sprawa nowa (od ok 2 miesięcy ) -idealnie w przeszłości (w danych hist.) się sprawdził . W tej chwili potwierdza trend -nie ma powodów jeszcze do krótkich .Jeżeli zacznie sygnalizować dystrybucję i nie potwierdzać trendu -napiszę w tym temacie i oczywiście zajmę właściwą pozycję .

Taki sygnał dał natomiast dla TP i dziś otworzyłem delikatnie na U spadkowe -ale spadkom tepsy na razie przeszkadza pozytywny sentyment na rynku .
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/06/2005 07:50

skąd można wywnioskować że kontrakt bedzie spadał albo rósł???
Są one do grania na wirtualnej giełdzie Onetu?? Albo jakiejś innej??
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/06/2005 22:43

Quote:

skąd można wywnioskować że kontrakt bedzie spadał albo rósł???
Są one do grania na wirtualnej giełdzie Onetu?? Albo jakiejś innej??




Każdy robi sobie analizę instrumentu bazowego i niestety często się myli ,nie ma mądrych .Problem w tym ,żeby wyciągnąć jak najwiecej kiedy masz rację a stracić jak najmniej kiedy nie masz racji .

Nie mam pojecia o wirtualnej giełdzie onetu-musisz sam sprawdzić .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/06/2005 11:28

otwieramy 4 szt FW20U5 po cenie 2025 L-wzrostowe
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/06/2005 11:31

Uzasadnienie;

głosowanie nad wotum ,korekta na cenie ropy(w tej chwili ponizej 60$),spodziewany wzrost Dowa ponad 60 pkt(wynikajacy aktualnie z fut )i posiedzenie RPP powinno krótkoterminowo sprzyjać naszej giełdzie -dlatego parę złotych które moim zdaniem lezy w tej chwili na rynku nalezy natychmiast podnieść .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/06/2005 07:52

sprzedajemy 4 szt FW20U5 po cenie 2036
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/06/2005 11:22

kupujemy 4 szt L FW20U5 po mcenie 2024
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/06/2005 13:03

zamykamy 4 szt- 2031
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/06/2005 18:06

Rozliczenie ostatnich dwóch transakcji (w zasadzie czterech ):

4 szt*(2036-2025)=32 pkt=320 pln

4 szt*(2031-2025)=16 pkt=160 pln

-----------------------------------
razem 480 pln


zysk od początku 12 950 pln

na rachunku tylko gotówka
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 30/06/2005 09:05

kupujemy 2 szt po 2011 wzrostowe L FW20U5
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 30/06/2005 14:03

sprzedajemy (zamykamy) pozycję PCRO 2 szt FW20 U5 na zamknięciu sesji
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 30/06/2005 15:13

rozliczenie:

2 szt*( 2031- 2011)=34 pkt=340 pln
----------------------------------------

zysk od początku : 13 290 pln

na rachunku tylko gotówka
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/07/2005 10:58

wstawiam na kupno :

2 szt FTPSU5 po cenie 20.45

2 szt FTPSU5 po cenie 20.50
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/07/2005 07:31

wykonały sie tylko te dwa FTPSU5 z limitem ceny 20.50
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/07/2005 09:08

kapitansb
Jakie kontrakty byś polecił na najbliższe 2 tygodnie??
Jade na wakacje i chciałbym coś kupić na ten czas.

( poleć coś narazie gram wirtualnie to niema presji że będą straty )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/07/2005 10:50

W tej chwili te które mam FTPSU5 -na Telekomunikację Polską ,ale musisz uważać na kontraktach sytuacja może się szybko zmienić -choć na sucho mozesz sobie pozwalać na rózne szaleństwa- lepiej grać powaznie -w końcu to chyba poważne testy ?

Jestem przekonany patrząc na wykres bazowy,ze można na nich bedzie sporo zarobić i chyba jeszcze dokupię w poniedziałek .

Powodzenia!
Posted by: l1su

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/07/2005 15:48

kapitansb jakiego programu uzywasz do AT i na jakich wskaznikach opierasz swoje wejscie na rynek
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 06:59

1. Metastock

2.wszystkie podstawowe macd,rsi,stochastic itd oprócz tego oscylator wolumenowy i kanały Keltnera .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 07:23

wstawiam zlecenie kupna 2 szt FTPSU5 po cenie 21,0
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 12:05

jak mają taką małą cene to mogą lepiej wzrosnąć??
Tzn. chętniej je kupują i idą durzo do góry??
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 12:08

Kurde
Tych


wstawiam zlecenie kupna 2 szt FTPSU5 po cenie 21,0



niema u mnie do kupienia:/
Posted by: l1su

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 12:53

heh kapitansb gra kontraktami ty tej opcji w tym serwisie nie masasz
Posted by: superges

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 17:36

Gram w bankierze.
Niema tam ich??
A gdzie są???
Posted by: l1su

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/07/2005 17:43

chyba nikt nie daje takiej opcji w demo
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 06/07/2005 11:19

skladam zlecenie kupna 5 szt FTPSU5 po cenie 21.15
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/07/2005 08:07

składam zlecenie sprzedazy 7 szt FTPSU5 (zamknięcie wszystkich ) po cenie 21.55
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/07/2005 21:05

Czasami ma się szczęście - wczoraj nie chcieli ,dzis wkurzyłem się na awarię i nic nie robiłem .

Jak przyjechałem do domu - niespodzianka ,myslałem ,ze jednak bedzie już lekko spadać .

No cóż ,trzeba będzie przymierzyć się do wyjścia z rynku -tym bardziej ,że myslę inaczej niz robi to rynek .

Mam nadzieje ,ze jutro awarii nie bedzie .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/07/2005 06:58

Postawiłem 3 szt do zamknięcia po cenie 22 (FTPSU5 )

Również 3 szt FW20U5 krótkie na S po PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/07/2005 07:02

dostawiam jeszcze 4 szt FTPSU5 po cenie 22 (stoja wszystkie 7 )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 13/07/2005 17:56

rozliczenie FTPSU5:

2 szt *(22-20.50 )= 1440 pln (netto)

5 szt *(22-21.50)= 1975 pln (netto)
-----------------------------------
razem = 3415 pln

zysk od początku =16705 pln


na rachunku 3 szt na spadki S FW20U5 kkupione po 2098
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 14/07/2005 06:58

wstawiam :

sprzedaż 1 szt FW20U5 PCRO
1 szt FW20U5 z ceną 2125
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 15/07/2005 07:25

otwieram 3 szt FW20U5 po cenie 2097
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/07/2005 06:42

zamykam wszystkie 7 szt FW20U5 po cenie PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/07/2005 11:10

otwieram 4 szt FW20U5 po cenie 2092 na spadki
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/07/2005 12:37

jak wyżej 3 szt po 2102
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 19/07/2005 20:27

Rozliczenie transakcji :

3 szt*(2097-2086)=24 pkt=240 pln

3 szt*(2098-2086)=27 pkt=270 pln

1 szt*(2111-2086)=22 pkt=220 pln
-----------------------------------
Razem zysk netto =730 pln

zysk od początku =17 435 pln


W tej chwili w portfelu 7 szt spadkowych FW20U5 :

3 szt po cenie 2102
4 szt po cenie 2092
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/07/2005 08:11

otwieram 3 szt spadkowe FW20U5 po cenie 2123
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/07/2005 08:12

zmieniam cenę na 2120
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/07/2005 14:06

zamykam 3 szt otworzone po 2120 po cenie PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 20/07/2005 14:24

Rozliczenie

3 szt (2120-2105 )=36 pkt =+360 pln
-------------------------------------
zysk netto od początku 17.795 pln

W tej chwili w portfelu 7 szt spadkowych FW20U5 :

3 szt po cenie 2102
4 szt po cenie 2092
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/07/2005 06:43

wstawiam zlecenia otwarcia spadkowych FW20U5 ;

1 szt po cenie 2120

2 szt po cenie 2132
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/07/2005 14:02

zlecenie po 2120 -wykonane ,reszta niestety nie

zw względu na niepewną sytuację :

zamykam 1 szt po cenie PCRO

na 3 szt składam zlecenie zamknięcia po 2093
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/07/2005 14:15

zamknął się tylko jeden po cenie 2095


rozliczenie transakcji :

1 szt *(2120 -2095 )=22 pkt=+220 pln
-----------------------------------------

zysk netto od początku 18 015 pln

w portfelu nic się nie zmieniło :

3 szt po cenie 2102
4 szt po cenie 2092
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 21/07/2005 21:54

Do kapitansb
Na forum fop.pl dziś napisałeś: "na akcjach KGHM chyba jeszcze nie załapali ,że miedź dla Chińczyków będzie droższa"
Jeżeli Chiny są czołowym światowym importerem miedzi i jeżeli mamy rewaluację juana wobec USD, to nie rozumiem dlaczego miedź ma być droższa dla Chińczyków.
Wydaje mi się, że rewaluacja (aprecjacja) własnej waluty jest korzystna dla importera. Miedź dla Chińczyków będzie droższa dopiero wtedy, gdy wzrost jej ceny liczony w USD przewyższy stopień rewaluacji juana do USD.
Na tym samym forum napisałeś jeszcze "do tego dochodzi zmiana eurusd a co za tym idzie spadek usdpln ,czyli podwójnie to uderza w kghm".Moim skromnym zdaniem nie jest to takie proste. Oznacza to również, że liczony w USD koszt wydobycia miedzi wzrasta, czyli że ta premia eksportowa może z czasem maleć.
Sorry za może lamerskie pytania
pozdrowienia

pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/07/2005 06:57

Tak ,masz rację -niezupełnie tak moze być i ważne są względne relacje .Rewaluacja spowoduje spore zamieszanie na rynkach finansowych -wczesniej juan był ściśle związany z dolarem -od wczoraj z koszykiem walut ,jak również dopuszczono pasmo wahań .Rewaluacja to osłabienie dolara i wzrost cen surowców ,co natychmiast było widać na złocie .

Tym niemniej Chińczycy swoją siłę czerpią z wymiany towarowej .Po rewaluacji ich produkty będą droższe i odwrotnie produkty amerykańskie bedą tańsze ,co zmienia relacje wzajemnej konkurencyjności gospodarek .Rewaluacja ma na celu schłodzenie gospodarki chińskiej .W dystansie powinno więc osłabić popyt ze strony Chin i spowodować spadek cen .Zresztą tak jak zawsze w handlu zysk (dodatni bilans ) jest funkcją ilosci i marży (w głównej mierze )-nie natomiast jak niektórzy myslą marży czy ilosci osobno .Ale to perspektywy .

Jeżeli chodzi o nasze podwórko ,to cross usdpln jest crossem pośrednim ,związanym z eurusd i przy stałej wartosci koszyka przy każdym osłabieniu dolara wzgledem walut światowych wzmacnia się siła złotego ,natomiast kghm prowadzi swoje rozliczenia w dolarach -zyski więc liczone w pln powinny spaść .Zresztą jak zapewne wiesz dla KGHM ważny jest iloczyn :cena miedzi*cena dolara ,a to na przestrzeni ostatnich lat nie wyglada tak rózowo jak np .wzrost cen miedzi .Zresztą -chyba tutaj nie ma miedzy nami róznicy zdań .
Pozdrawiam .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/07/2005 14:04

zamykam 4 szt po cenie PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/07/2005 15:53

rozliczenie transakcji ;

3 szt*(2102-2075)=72 pkt=720 pln

1 szt*(2092-2075)=14 pkt=140 pln
-------------------------------------
razem zysk=+860 pln

zysk od początku 18 875 pln

w potfelu zostały 3 szt FW20U5 kupione po cenie 2092 (spadkowe)
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/07/2005 04:57

składam zlecenie zamknięcia 3 szt FW20U5 po cenie 2085 na otwarcie
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/07/2005 12:28

otwieram 3 szt spadkowe FW20U5 po cenie 2094
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/07/2005 14:07

zamykam 3 szt FW20U5 na zamknięcie -limit 2090
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 25/07/2005 14:15

rozliczenie transakcji :

3 szt*(2092-2085)=12 pkt=120 pln

3 szt*(2094-2090)= 3 pkt= 30 pln
---------------------------------
razem zysk netto =+150 pln

zysk netto od początku 19 025 pln

w portfelu tylko gotówka 49 025 pln
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 10:02

otwieram 3 szt S (spadkowe) po 2108 FW20U5


ustawiam jeszcze zlecenie sprzedazy 2 szt po 2115
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 10:39

zamykam 3 szt po 2094
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 10:57

kupuję 2 szt na wzrosty po 2094 ,zlecenie po 2115 zostaje (jako ewentualne zamknięcie )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 10:57

stop loss do tych 2 szt na poziomie 2081
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 14:07

anuluję wszystkie niewykonane zlecenia .

składam zlecenie zamkniecia 2 szt z limitem 2097 -na zamkniecie
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 26/07/2005 14:32

Rozliczenie transakcji;

3 szt*(2108-2094)=33 pkt =330 pln

2 szt*(2104-2094)=14 pkt =140 pln
-----------------------------------
razem zysk =+470 pln

zysk netto od początku =19 495 pln

w portfelu tylko gotówka ,rynek niepewny ale technicznie intraday przewidywalny
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 27/07/2005 12:11

składam zlecenie kupna L (wzrost) 2 szt FW20U5 po cenie 2117
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 08:09

kupuję 2 szt L FW20U5 po cenie 2127
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 08:10

wstawiam stop lossa na 2110
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 11:35

składam zlecenie zamknięcia 2 szt FW20U5 po cenie 2144
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 12:52

anuleję lecenie zamkniecia po 2144 ,zamknę na zamknieciu ,będzie wyższa cena -mam taka nadzieję !
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 14:05

składam zlecenie sprzedaży 6 szt FW20U5 PCRO (a więc bedą otworzone 2 szt na spadki )

otwieram 2 szt FKGKU5 z limitem na zamkniecie po cenie 37.25
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 15:28

rozliczenie transakcji :

2 szt *(2140-2127)=20 pkt =200 pln

2 szt *(2140-2117)=40 pkt =400 pln
-------------------------------------
razem zysk=600 pln

zysk od początku =20 095 pln

w portfelu aktualnie 2 szt spadkowe FW20U5 -cena otw.2140


2 szt spadkowe FKHGU5 -cena otwarcia 37.35
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 20:36

Witaj Kapitansb!
Właśnie miałem pytać czy FKGHU5 to były S czy L ale widzę w rozliczniu, że to short. Spodziewasz się, że surowce potanieją, czy, że wysypią papier po wynikach kwartalnych? Z całym szacunkiem braniem S na tej bazie zaskoczyłeś mnie trochę, wiem że z samej bazy nie urośnie ale widzisz może coś oprócz chwilowego wyprzedania rynku i korekty, która się "należy" (choć na giełdzie nic nie musi)? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 21:13

Witaj Kapitansb!
Dzisiaj już drugi raz w tym tygodniu KGHM znalazł twarde dno na poziomie ok. 36,50, z którego natychmiast następowało odbicie. Do podwójnego szczytu brakuje jeszcze ponad 2 PLN. Czy przewidujesz więc osłabienie kursu z powodu osłabienia USD + ewent. korekta trendu ceny surowca, czy może z powodu oczekiwanego odwrócenia trendu na naszej giełdzie. Jeśli to drugie, to przy całym szacunku wejście teraz w S FKGH wydaje mi się trochę przedwczesne
Do Aligator:
Akurat baza na FKGH jest dodatnia, a poza tym chyba miałeś na myśli wykupienie, a nie wyprzedanie rynku

pozdrowienia

pentuer
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 21:44

do penteur
Przepraszam miałem na myśli wykupienie rynku. Jężeli chodzi o bazę i wykupienie miałem na myśli FW20U5 (-43 na fix). Jakakolwiek euforia może dać sporą lukę (np. bardzo dobra sesja w Stanach). Nie neguję, że S jest złe bo być może skócenia bazy się nie doczekamy, pytałem o argumenty kapitana za S na FW20 i na FKGHM. Pozdrawiam
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 21:44

Witajcie !

1 .Jeżeli chodzi o KGHM -od kilku dni obserwuję w trakcie sesji słabość tych papierów ,przyczyna jest mi nieznana ,ale gdy cały rynek pnie się do góry na KGHM trwa jakaś dziwna "próba sił ".Moze część realizuje zyski (a jest co ) , moze część uważa ,że Kghm jest już przewartościowany .Jak zauwazyłeś Pentuer było dwa razy na 36.50 -że nie poszło nizej to chyba raczej pozytywny sentyment na GPW i świecie .Zauważyłem ,że powyżej 37.20 gwałtownie spada zainteresowanie i wolumen -wiec przy tej cenie jak sadzę nie ryzykuję dużo .
Oczywiście sporą rolę ma i cena surowca -raczej nie powinna utrzymywac się dłuzej taka sytuacja ,ze złoto sie zatrzymało a Cu drozeje ;co równiez ważne KGHM jest strasznie czuły na iloczyn ceny Cu i kursu dolara .

2 .w20 - oprócz słabosci Kghm widoczna gołym okiem jest słabość PKO BP -tutaj ktoś duzy korzysta z dobrej koniunktury i zdecydowanie wychodzi utrzymując cenę w okolicy 27.20 .Dzis również pojawiła sie silna podaż na Pekao Sa w okolicach 148 .Dlatego sądzę ,że bardzo ciężko bedzie jeszcze podciagnąć rynek i warto juz się piramidować (nie uśredniać !).Tym bardziej ,że jestem wolumenowcem i na oscylatorze są rozległe dywergencje (teraz następna -nie myslę ,żeby się załamały ).No i jeszcze jeden czynnik -nie wiem czy zwracacie na to uwagę w ciagu dnia-przy wzmacniajacym się złotym rosła rentowność obligacji -to raczej nie wywoła wzrostu na giełdzie .
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 28/07/2005 22:07

Kapitansb
Może ta względna słabość KGHM (nie przeczę jej) wynika z tego, że wcześniej ten papier zachowywał się o wiele silniej niż sam WIG 20. Poza tym może widziałeś, że na serii Z dodatnia baza była jeszcze niedawno wyrażnie wyższa niż na serii U i spready jak na dalszą serię b. małe.

BTW Sam zapakowałem się w S FKGHU5 o wiele za wcześnie i straty łagodziłem skorelowanymi Z.

pozdrawiam

pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/07/2005 07:13

wstawiam zlecenie S na FW20U5 cena 2154 -2 szt

i 2 szt po 2167
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/07/2005 08:29

Kapitan jak widzisz dzisiejszą poranną rozgrywkę? Czy to ostatnie podrygi hossy? Miedź wygląda nieźle nie mówiąć o BP!!
Pozdrawiam
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/07/2005 09:06

Trochę napisałem na fopie -nie będę sie więc powtarzał .Techniczne dla mnie wyglada słabo ,zreszta widać po moich ruchach .Dopóki nie zacznie na dobre spadać najbezpieczniej jest moim zdaniem "łapać górki" na tym etapie .
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 29/07/2005 09:10

Kapitan rozumiem i szanuję Cię za wyczucie. Złapac górkę to jest sztuka, której niewielu umie dokonać. Tak trzymaj. Pozdrawiam
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 07:05

Witaj Kapitansb!

Jeżeli chodzi o KGHM (FKGHM):
- z jednej strony mamy wyraźne osłabienie USD na eurodolarze i parze USD/PLN ( natomiast ciągle brak korekty ceny CU).
- z drugiej - spadek kursu kasowego odbywa się na malejącym wolumenie, co sugeruje korekcyjny jego charakter(analogicznie spadek kursu FKGH przy dodatkowo spadającym LOP). Dlatego zamknąłem jedno S na piątkowym fixingu (bez straty bo otwarte rano po 37,65) w nadziei, że uda się dziś odnowić wyżej.
Nie potrafię ocenić, czy wzrost cen na kasowym oznaczał oddawanie akcji przez silnych słabym.
A jak Ty uważasz ?

pozdrowienia

pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 07:38

Tak ,to prawda ,ze spada wolumen w tym przedziale cenowym (tuż powyżej 37 ) ,co oznacza ,ze zbliza sie wybicie z tego przedziału - IMHO w dół -czy mam rację się przekonamy .Potencjał wzrostowy jest moim zdaniem w obecnej sytuacji ograniczony -dlatego spokojnie .


w portfelu :

2 szt FW20U5 po 2140
2 szt FW20U5 po 2154
2 szt FKGHU5 po 37.25

wstawiam zlecenie otwarcia S 2 szt po cenie 2170
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 09:59

KGHM znajduje się pod ( w tej chwili we wnętrzu) strefy oporu 38-39 PLN. Z kolei strefę wsparcia (dotychczas skuteczną) szacuję na 36-36,50. B. dobre wyniki za 2-gi kwartał są już w cenach

pzdr

pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 11:13

zlecenie po 2170 -wykonało się ,składam zlecenie zamknięcia 2 szt po cenie 2155
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 14:18

Na FKGHU5 przestał wreszcie rosnąć LOP, mimo wzrostu kursu. Sugeruje to wysychanie paliwa do dalszych wzrostów. Czy rozumuję prawidłowo, Kapitanie ?

pozdr

pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 14:34

Teoretycznie tak ,ale lepiej nie sugerowac sie LOP ,tylko analizą akcji ,chociaż tu jest kłopot ,bo akcje są za mało płynne do oscylatorów wolumenowych (moich ulubionych )i jest mnóstwo fałszywek -w przeciwieństwie do w20 (tutaj jest większa wielokrotnie szansa ).

Odnoszę wrażenie ,że na wszystkich giełdach dojrzała sytuacja do jakiejś wiekszej korekty (no chyba z wyjątkiem BUX )))-ale jak bedzie zobaczymy .Wieczorem wgram sobie dane i poogladam jak to się wszystko ma .A tak na gorąco ,to gołym okiem widac ,że im wyżej to coraz mniej rwie sie do kupna ,a ci którzy mają akcje grają na przetrzymanie .
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 21:18

Dziś można było zauważyć, że na szczycie (38,50) nie obrócono wieloma akcjami KGHM, za to spore wymiany były na końcowym spadku w ostatnich ok. 30 minutach (łącznie z fixingiem). Na stronie http://today.reuters.com/investing/Commodities.aspx widzę dalszy wzrost cen CU. IMHO to jeszcze nie koniec wzrostu kursu KGHM. Jeżeli nie będzie zmiany nastrojów na naszej giełdzie to przewiduję przynajmniej podwójny szczyt.

pozdr

pentuer

PS Nie odnowiłem S na FKGH ze względu na rosnący LOP przy wzroście kursu zahamowany dopiero pod koniec sesji. Przyznam się, że zacząłem doceniać LOP i wolumen dopiero pod wpływem Twoich postów
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 22:17

Sam ciekaw jestem jak zachowa się Kghm w najblizszych dniach - z jednej strony wyniki ,z drugiej docelowy zasięg na 39 po przełamaniu 33 .Jestem cierpliwy ,nauczyłem sie spokojnie czekać -w tej chwili najwazniejsze jest rozegranie fw20 ,a fkgh jak miałem wzrostowe to tez musiałem trochę pocierpieć .

Na oscylatorze Klingera brakowało dywergencji ,trochę sie pospieszyłem ,bo myslałem ,że juz nie będzie i pojedziemy do dołu .Wolumen jest bardzo ważny a doskonale podstawową zasadę ,ze szczyt wolumenu wyprzedza szczyt ceny wyłapuje ten własnie oscylator .Na fw20 trochę już to jest denerwujące ,bo dawno czegos takiego nie było .Zobaczymy jaka bedzie skala spadków po przełamaniu zera .

Co do LOP - dla fw20 zlicza to HPI ,dla pozostałych lepiej się nie przejmować tym -mimo wszystko za mała płynność -taka jest moja opinia .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/08/2005 22:19

...brakowało dywergencji na Klingerze oczywiście dla Kghm ,bo dla w20 jest aż nadto ...
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 07:29

Kapitan SB. Niczego nie sugerując pytam tylko czy przewidujesz jakiś stop do obecnej pozycji na FW, czy lepiej nie gmatwać zajętej pozycji przed ew. miejmy nadzieję szczytem? Pozdrawiam
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 08:08

Zamykam wszystkie pozycje FW20 po cenie 2184
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 08:13

zlecenie zrealizowane ,koncepcja jest taka ,żeby odpuscić ewentualne wyciskanie krótkich ,odczekać na stabilizację i wrócić do pozycji spadkowych
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 12:52

Kapitan a co sądzisz o KGHM, grają pod sprzedaż Polkomtela, czy pod dobre wyniki? Pozdrawiam
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 13:34

Nie wiem co sądzić ,firma jest przecież jedną z najlepszych na naszej giełdzie ,nie wiadomo tylko gdzie jest fair value .

Jak zacznie spadać ,to z pewnoscią ucierpi wszystko .
Na dzisiejszej sesji zastanawia mnie kompletny brak wzrostu PKO BP ,i kosmiczna cena Pekao SA .Cos jest nie tak .Tylko ta baza .

Biorąc pod uwagę ,że spekulanci wyciagacze nie biorą sie za takie papiery ja PKO BP ,lada dzień powinno wrócić w dół dlatego wracam do swoich S .

Składam zlecenie Otwarcia 6 szt spadkowych FW20U5 po cenie 2209
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 13:52

Witaj Kapitansb!
Czy można wyciągać już jakieś wnioski z tego, że pomimo silnego wzrostu na FKGH LOP prawie wcale nie wzrósł ? Czy może jeszcze za wcześnie ?

pozdr

pentuer
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 02/08/2005 14:24

Sorry za trochę lamerskie sformułowanie
Posted by: mentor

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 06:41

Witam wszystkich.

Przyznam się, że sam się skusiłem na S FKGHU5 na podobnych poziomach co ty kapitansb. Jak sądzisz jak długo jeszcze kurs będzie rósł? Czy poziom oporu 40 wytrzyma? Może lepiej jest zamknąć i otworzyć wyzej...
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 06:56

Quote:



Przyznam się, że sam się skusiłem na S FKGHU5 na podobnych poziomach co ty kapitansb. Jak sądzisz jak długo jeszcze kurs będzie rósł? Czy poziom oporu 40 wytrzyma? Może lepiej jest zamknąć i otworzyć wyzej...




Dobre pytanie ,ile bym dał ,żeby to wiedzieć .Ale jak sobie wcześniej określałem maks. poziom po wybiciu to okolice 39 (po dywid. 37 )-moze lada dzień trochę sie skoryguje .

Quote:

Czy można wyciągać już jakieś wnioski z tego, że pomimo silnego wzrostu na FKGH LOP prawie wcale nie wzrósł ? Czy może jeszcze za wcześnie ?
Quote:



LOP wtedy gdy wolumen wynosi tyle co na FKGH trzeba moim zdaniem mieć daleko w swoich analizach .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 07:12

otwieram 2 szt spadkowe FW20U5 po cenie 2234
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 07:23

rozliczenie transakcji :

2 szt *(2184-2140)=94 pkt=940 pln

2 szt *(2184-2154)=66 pkt=660 pln

2 szt *(2184-2170)=34 pkt=340 pln
------------------------------------------
razem strata= -1940 pln

zysk netto od początku 18155 pln

otwarte pozycje ;

6 szt FW20U5 po 2209
2 szt FW20U5 po 2234
2 szt FKGHU5 po 37,25
Posted by: pentuer

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 07:52

Witam Kapitansb i wszystkich!
Kapitansb. Co sądzisz o udziałach KGHM w Polkomtelu? Dostali korzystną ofertę ich sprzedaży, ale czy powinni z niej korzystać? IMHO to przyszłościowa branża i może byłoby korzystniejsze dla KGHM nie pozbywać się tego, ale wręcz przeciwnie, jeszcze dokupić?

pozdr
pentuer
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 08:20

Uważam ,ze dopóki nie ma wolnego rynku w Polsce i jest ograniczona liczba operatorów -absolutnie powinni trzymać ,zyski sa przecież co roku ,podstawowa działalnośc tez jest bardzo dochodowa .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 14:09

zamykam 4 szt PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 14:30

rozliczenie

2 szt*(2209-2188)=36 pkt=360 pln

2 szt*(2234-2188)=86 pkt=860 pln
-----------------------------------

zysk =+1220 pln

zysk netto od początku =19 375 pln


otwarte;
4 szt FW20U5 po 2209

2 szt FKGHU5 po 37,25
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 03/08/2005 14:37

Proszę wszystkich szanownych dyskutantów ,aby dyskusję przenieść do tematu ponizej :"Pytania...."

Proszę ze wzgledu na przejrzystość transakcji .
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 04/08/2005 12:38

składam zlecenie S FW20U5 po cenie 2226
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 05/08/2005 14:07

składam zlecenie zamknięcia 4 szt FW20U5 PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 05/08/2005 14:20

rozliczenie ;

4 szt * (2209-2198)=32 pkt=320 pln


zysk od początku =19695 pln

otwarte :

2 szt FKGHU5 po 37,25
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/08/2005 08:49

otwieram 2 szt wzrostowe po cenie 2220 FW20U5

stop 2190
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/08/2005 14:09

sprzedaje 4 szt FW20U5 PCRO

1 szt S FTPSU5 po 22.90
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/08/2005 21:17

rozliczenie :

2 szt *(2250-2220)= 54 pkt =540 pln
----------------------------------------

zysk od początku =20 235 pln

otwarte :

2 szt FKGHU5 po 37,25 -S

2 szt FW20U5 po 2250 -S
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 09/08/2005 07:49

sprzedaż 2 szt FW20U5 cena 2265
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 09/08/2005 13:52

wstawiam 2 szt FW20U5 po 2250 na S

dopiero teraz przeczytałem o "błogosławieństwie" ML dla Pekao SA -piekny wolumen jak na ewentualny szczyt
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/08/2005 08:07

zamukam 4sz t po 2226
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/08/2005 09:31

wystawiam zlecenia sprzedaży

2 szt FW20U5 po cenie 2256

2 szt FW20U5 po cenie 2272
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/08/2005 11:37

anuluję zlecenia i przesuwam je do wykonania po cenie 2230 ( 4 szt )
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 10/08/2005 14:21

rozliczenie:

4 szt *(2250-2226)=84 pkt=840 pln
----------------------------------

zysk od początku =21 075 pln


otwarte :

2 szt FKGHU5 po 37,25 -S

4 szt FW20U5 po 2230 -S
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/08/2005 14:02

zamykam 4 szt FW20U5 PCRO
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 11/08/2005 14:21

rozliczenie :

4 szt *(2230-2215)=48 pkt=480 pln
-----------------------------------

zysk od poczatku =21 555 pln

otwarte :

2 szt FKGHU5 po 37,25 -S
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 12/08/2005 10:28

sprzedaję 2 szt FW20U5 po 2199
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/08/2005 09:06

zamukam 2 szt po 2220
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 17/08/2005 11:59

kupuję 3 szt FW20u5 po cenie 2200
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 18/08/2005 12:42

sprzedaję 10 szt FW20U5 po cenie 2172 (a więc bedzie 7 szt na spadki )

w tej chwili jest to juz transakcja srednioterminowa
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 22/08/2005 07:34

rozliczenie transakcji :

2*(2220-2199)=48 pkt=-480 pln

3*(2200-2172)=93 pkt=-930 pln
-------------------------------------
razem strata =-1410 pln


zysk od początku= 20 145 pln


otwarte :

2 szt FKGHU5 po 37,25 -S

7 szt FW20U5 po cenie 2172 -S
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 07/09/2005 08:00

Sprzedałem 7 szt FW20Z5 po cenie 2295

cel -zmiana serii
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 07/09/2005 08:08

Przepraszam wszystkich zainteresowanych za moją małą aktywność -wynika ona z tego ,ze od pewnego czasu realizuję swój zamiar przeprowadzki na stałe za granicę -w ostanim czasie doszły jeszcze sprawy rodzinne (początek roku szkolnego moich dzieci -motywacja ,zakupy itd. ) .
Sprawy przyspieszyły w ostanim czasie -gdyż postanowiłem ,ze pod koniec września wyjeżdzam .
Posted by: splinter

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/09/2005 16:16

Wie moze ktos czy mozna sie pobawic w kontrakty terminowe w jakiejs grze(jak np.gieldowa gra onet)?
pozdr
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 08/09/2005 21:49

Witam
Splinter: "pobawić się" w kontrakty można na stronie www.bankier.pl

Kapitan: Jeśli można zapytać, czy po ułożeniu spraw związanych z wyjazdem będziesz grał dalej na GPW? Powodzenia, Pozdrawiam
Posted by: splinter

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 09/09/2005 04:43

Aligator mogłbys powiedziec dokładniej bo nie umie tego znalezc
dzieki
Posted by: Aligator

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 14/09/2005 12:55

Splinter:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/portfele/about.html
musisz się zarejestrować. Można grać akcjami i kontraktami. Pozdro
Posted by: tr

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 14/09/2005 13:36

do kapitana - czy w swojej grze bierzesz pod uwagę możliwość "zgłoszenia do uzupełninia depo"? i czy wtedy będziesz zamykał sam pozycję,czy pozwolisz na zamknięcie przez maklera?
Posted by: kapitansb

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 16/09/2005 17:34

No i umoczyłem trochę tyłka .

Tr -dla mnie to jest nieracjonalne ,poniosłem spora stratę , na razie będę trzymał-może do wygaśnięcia -pamiętasz raport Parkietu ? .Ropa i stopy myślę ,ze załatwią sprawę i nic nie pomogą dobre nastroje wśród OFE .


Aligator -raczej forex i betfair(czyli zakłady sportowe) ,może zagraniczne giełdy ,analizowanie GPW jest chyba stratą czasu (ale nie mówię nie ).Z końcem roku zlikwiduję rachunek -jednym z celów wyjazdu jest zmiana rezydencji podatkowej .

Mam nadzieję ,ze z obecnych strat wyjdę obronną ręką .

Rozliczenia zrobię później ,mam sporo do załatwienia a praktycznie już siedzę na walizkach .
Posted by: splinter

Re: Kontrakty terminowe GPW -moja gra - 01/11/2005 14:18

Moje pytanie dotyczy nastepującego zagadnienia:na http://www.fop.pl/lista/forum_entry.php?id=3114&page=0&category=all&order=time pisze
1-"Wiesz ,biura maklerskie też mają taka maszynkę –powiedzmy ,ze średnio na kontrakcie mają 25 pln –otw.+zamkn,co przy depozycie 1000 pln daje 2.5%"czy to dotyczy otwarcia i zamkniecia codziennie tzn. czy jezeli otworze kontrakt na 3 dni to przy 1000 zl zaplace 75 zl prowizji czy 25
2-dalej pisze"kontrakty walutowe w porównaniu z forexem (myślę o spreadzie i prowizji ) to rozbój w biały dzień "ile tu wynosi prowizja?
wielkie dzxieki