Sensible World of Soccer

Posted by: szachinista

Sensible World of Soccer - 05/02/2007 16:05

Nie wiedzialem gdzie zalozyc ten temat wiec pisze tu.

Gry chyba nie musze przedstawiac nikomu \:\) Kultowa gierka z poczatku lat 90.

Mam pytanie jak sie z klawiatury zwieksza cene oferowana za danego zawodnika gdy chce dokonac transferu???
Posted by: Ticalion

Re: Sensible World of Soccer - 06/02/2007 11:33

heh SWOS ... stary dobry SWOS \:p

Przytrzymujesz CTRL i :

strzałka w góre - zwiększasz
strzałka w dół - zmniejszasz

Pozdro !
Posted by: remik

Re: Sensible World of Soccer - 07/02/2007 16:41

a wiecie skad mozna sciagnac SWOS-a?
Posted by: Baqu

Re: Sensible World of Soccer - 08/02/2007 23:31

gra wymieć na amidze, co za czasy \:\)

pare słow o niej => http://pl.wikipedia.org/wiki/Sensible_Soccer

tutaj cała stronke o SWOS
http://www.ipo.zapraszam.pl/swos/index_.html


Originally Posted By: remik
a wiecie skad mozna sciagnac SWOS-a?


w dziale download stronki zamieszczonej powyżej można ściagnąc grę
Posted by: Ticalion

Re: Sensible World of Soccer - 09/02/2007 01:28

Ja regularnie lutuje w SWOSA \:D

Ile ja przy tej grze czasu straciłem ... nie uwierzylibyście \:p

Pozdrawiam fanów !
Posted by: JP2

Re: Sensible World of Soccer - 09/02/2007 13:53

Ja w ta Gre na Amidze Ciagle grałem
Nie było u mnie w miescie nikogo kto by mnie pokonał \:\)

A na wieksza impreze nigdy sie nie wygbrałem czego załuje do tej pory

Na Amidze to była grywalność
Na PC juz była ta gra zrąbana piłka sie odbijała jak Cepem

Pozdrawiam Fanów
Posted by: pycio26

Re: Sensible World of Soccer - 09/02/2007 15:57

Kurde narobiliście mi ochoty do przypomnienia sobie tych wszystkich godzin spędzonych przy amidze, a te SWoS'y co podał Baqu mi nie chodzą \:\( nie wiem czemu \:\( \:\(
Posted by: Spoon82

Re: Sensible World of Soccer - 18/09/2008 06:59

To była gra i jeszcze microprose soccer legendarna gra z C-64 to były czasy,a te przewrotki magia
Posted by: devlin

Re: Sensible World of Soccer - 19/09/2008 03:08

TYlko w MS za latwo bramki strzelalo sie wchodzac po skosie w pole karne. No i streowanie bramkarzem bylo. Kumple nie chcieli grac robili dziwne rzeczy jak im na bramkarza przelanczalo.
Posted by: devlin

Re: Sensible World of Soccer - 19/09/2008 03:09

Originally Posted By: JP2
Ja w ta Gre na Amidze Ciagle grałem
Nie było u mnie w miescie nikogo kto by mnie pokonał \:\)

A na wieksza impreze nigdy sie nie wygbrałem czego załuje do tej pory

Na Amidze to była grywalność
Na PC juz była ta gra zrąbana piłka sie odbijała jak Cepem

Pozdrawiam Fanów


Kurcze w watykanie ? \:\) Choc ksieza nawet swoje ligi maja.
Posted by: Spoon82

Re: Sensible World of Soccer - 19/09/2008 05:12

Originally Posted By: devlin
TYlko w MS za latwo bramki strzelalo sie wchodzac po skosie w pole karne. No i streowanie bramkarzem bylo. Kumple nie chcieli grac robili dziwne rzeczy jak im na bramkarza przelanczalo.


no,ale jak na tamte czasy gra nie miała sobie równych,a bramki z przewrotki po skosie,kurde,aż banan na pysku się pojawia,dzisiaj dzieci mają ISSy,Fify itd. \:\)
Posted by: SOUDAL

Re: Sensible World of Soccer - 20/09/2008 06:44

Originally Posted By: pycio26
Kurde narobiliście mi ochoty do przypomnienia sobie tych wszystkich godzin spędzonych przy amidze, a te SWoS'y co podał Baqu mi nie chodzą \:\( nie wiem czemu \:\( \:\(


zostaw to tak jak ja w pamieci , wrazenia bezzcenne , jak zaczniesz w to grac teraz na emulach to tylko sobie zepsujesz obraz wspanialego dziecinstwa \:D
Posted by: Spoon82

Re: Sensible World of Soccer - 21/09/2008 03:25

Hehe wspaniałe dzieciństwo Amiga 500 z rozszerzeniem pamięci do 1MB czy jak to było haha hałdkoł \:\) to były czasy 99,9% użytkowania Amigi to SWOS reszta to m.in. Joe-Joe czy jakoś tak,Cannon Fodder itd.
Posted by: noel

Re: Sensible World of Soccer - 26/11/2009 19:35

Temat up!

W sierpniu 2010 Polska będzie organizatorem Mistrzostw Świata w tę kultową grę. Na imprezę, która odbędzie się we Wrocławiu stawić się mają najlepsi zawodnicy świata. Gramy na platformach PC, Amiga, Xbox. Łącznie 2 dni grania. Może ktoś ma ochotę się zmierzyć? smile Jak coś pisać na priv
Posted by: NiUNiU

Re: Sensible World of Soccer - 29/11/2009 04:34

ale najlepszy swos byl ten z powolaniem do kadry... stare czasyy cos pieknego....
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 02/12/2009 06:18

może i najlepszy ale ja zawsze lubiłem pograć w sensible soccer 1992 gdzie były grupy eliminacyjne world cup 94 smile
Posted by: Conrad

Re: Sensible World of Soccer - 05/12/2009 10:22

Mi się bardzo podobała wersja: Sensible Soccer 98 European Club Edition. Fajna była także jaki taki mini-manager piłkarski, gdzie można było prowadzić klub nie grając, chociaż wiadomo że same granie to największa zaleta tej gry.

Do dziś jedynie Sensi i Kick Off pozostają mi w pamięci jako jedyne dwie wartościowe gry piłkarskie, na te dzisiejsze wynalazki nie mogę nawet patrzeć.

A tak na serio to jest jeszcze jedna gra, Player Manager (koniecznie pierwsza, oryginalna wersja, druga część to jakaś kompletna pomyłka), którą oceniłbym #1 z wszystkich. Bo prowadziło się klub i zarazem grało... ale tylko jako jeden z zawodników (a nie kontrola wszystkich graczy na boisku). Wrażenie niesamowite. Gra była na Amigę.
Posted by: Mr. Federer

Re: Sensible World of Soccer - 06/12/2009 17:13

ahhh aż się łezka w oku może zakręcic grin

SWOS'a nie da sie zapomnieć. Te czasy kiedy brało sie rano w plecak Amige i zasilacz ( miałem 600-tke czyli w plecak w sam raz laugh ) i wsiadało się w tramwaj i zamiast do szkoły jechało się do kumpla bo u niego nikogo w domu nie było i girzyło sie do 15-stej grin .... a jak kariere robiłem to jednym z pierwszych graczy ktorych kupywałem to był Asprilla z Newcaste grin ( jak dobrze pamietam za 5 mln ) Zapierniczał jak przecinak , praktycznie sam z piłka do bramki wchodził laugh

... pamietam jeszcze jak mieszkałem w Szczcinie i było zwał to jak zwał takie centrum handlowe "Posejdon" , taki duzy sklep z windami tongue i było tam stoisko komputerowe gdzie mozna było przyjśc nawet ze swoimi dyskietkami i nagrali ci gierke jaką chciałeś. Praktycznie wszystko mieli i mówili ze to wszystko legalnie laugh i jak wychodzila nowa wersja SWOS'a to bywały kolejki takie jak w Azji do Tekkena laugh laugh

SWOS never in doubt ...

pzdr. wszystkich co uciekali ze szkoły by grac w SWOS'a hura grin
Posted by: wwwujek

Re: Sensible World of Soccer - 06/12/2009 20:29

Originally Posted By: bet4life
ahhh aż się łezka w oku może zakręcic grin

SWOS'a nie da sie zapomnieć. Te czasy kiedy brało sie rano w plecak Amige i zasilacz ( miałem 600-tke czyli w plecak w sam raz laugh ) i wsiadało się w tramwaj i zamiast do szkoły jechało się do kumpla bo u niego nikogo w domu nie było i girzyło sie do 15-stej grin .... a jak kariere robiłem to jednym z pierwszych graczy ktorych kupywałem to był Asprilla z Newcaste grin ( jak dobrze pamietam za 5 mln ) Zapierniczał jak przecinak , praktycznie sam z piłka do bramki wchodził laugh

... pamietam jeszcze jak mieszkałem w Szczcinie i było zwał to jak zwał takie centrum handlowe "Posejdon" , taki duzy sklep z windami tongue i było tam stoisko komputerowe gdzie mozna było przyjśc nawet ze swoimi dyskietkami i nagrali ci gierke jaką chciałeś. Praktycznie wszystko mieli i mówili ze to wszystko legalnie laugh i jak wychodzila nowa wersja SWOS'a to bywały kolejki takie jak w Azji do Tekkena laugh laugh

SWOS never in doubt ...

pzdr. wszystkich co uciekali ze szkoły by grac w SWOS'a hura grin



Dla mnie postacią nr. 1 był Loko z PSG smile
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 07/12/2009 01:46

ze szkoły to ja nie nawiewałem ale jak by były warunki to niezła opcja grin jak zobaczyłem u sąsiada tą gierkę a był rok 93 w pół roku musiałem mieć własną amige 5 baniek wtedy nowa kosztowała crazy
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 07/12/2009 01:48

edit: to nawet były 3 miesiące nie mogłem o niczym innym myśleć laugh
jeszcze pamiętam jak widziałem tą gierkę w jakimś programie w tvp
Posted by: greg456

Re: Sensible World of Soccer - 07/12/2009 03:32

Ja pamiętam, że grywałem Brighton lub East Stirling zaczynając od niższych lig, po awansie wyżej zawsze kupowałem Larssona lub niejakiego Ognjenovica z Realu Madryt (dopiero teraz dowiedziałem się kto to taki).

No i jeszcze to naprawianie dżojstików żeby zagrać laugh
Posted by: NiUNiU

Re: Sensible World of Soccer - 01/01/2010 05:36

christan vieri z atlanty robil niezla robote..
Posted by: quincy

Re: Sensible World of Soccer - 09/01/2010 00:12

Originally Posted By: greg456
Ja pamiętam, że grywałem Brighton lub East Stirling zaczynając od niższych lig, po awansie wyżej zawsze kupowałem Larssona lub niejakiego Ognjenovica z Realu Madryt (dopiero teraz dowiedziałem się kto to taki).

No i jeszcze to naprawianie dżojstików żeby zagrać laugh


hehehe miałem to samo. Dawały rade tylko najstarsze dżoki jeszcze na blaszki. Jak weszły te na mikrostyki to cały czas się psuły :] No i cała paka z bloku na chacie i granie. Matka się wku.rw*** jak stół napierd*** o ściane jak się we dwóch grało mecz hehe.

Ja zawsze grałem Legią i pamiętam, że kupowałem Rząse z Miliardera Pniewy i Krzysztofa Nowaka. Później jak już się klub bogatszy po sezonie robił to ściągałem z powrotem Kowalczyka i Koseckiego hahaha

Eeeeh najlepsze czasy w życiu... szkoda, że minęły :S
Posted by: Conrad

Re: Sensible World of Soccer - 09/01/2010 00:33

A grał tu ktoś w grę Player Manager na Amigę/ST?

To była dopiero super kombinacja menedżera i gry w piłkę, bo kontrolowałeś tylko jednego zawodnika na boisku a reszta grała swoje. A jak miałeś kontuzję to mogłeś się tylko przyglądać jak chłopaki sobie radzą. futbol
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 09/01/2010 02:38

nie grał, a Ty grałeś w sensible? grin
Posted by: Amir_Khan

Re: Sensible World of Soccer - 09/01/2010 07:12

Najlepsze byly bramki zaraz po wznownieniu gry.

Giggs w tym brylowal strzelal prawie z polowy laugh
Posted by: caniggia

Re: Sensible World of Soccer - 12/01/2010 02:55

Zajebiste wspomnienia, szkoda że sprzedałem moją 600-kę, pozdowionka dla prawdziwych fanów swos-a (dziś pewnie w zdecydowanej większości po trzydziestce, eh cool
Posted by: oki

Re: Sensible World of Soccer - 12/01/2010 07:58

mam narazie 26 i i tak to dla mnie najlepsza pilka piwo
Posted by: wojo

Re: Sensible World of Soccer - 03/03/2010 01:05

Ligowa gra:) I powiem wam że ja mam 21 (za pare dni):D i też jestem wielkim fanem tej gierki:D
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 06/03/2010 20:45

Jeśli jest już wątek o tej grze, nie może zabraknąć linka do strony http://sensiblesoccer.pl/ wszystko o Sensible World of Soccer 96/97 Online i nie tylko.
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 22/10/2011 03:29

Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 06/12/2011 00:21

oj tam oj tam też mam pucharek, ale nie będę się nim chwalił tongue
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 04/03/2016 14:12

Odświeżam temat.

http://www.amiga.xyz na tej stronie znajduje się baza do kilkunastu gier min Dyna Blaster, Lotus, Sensible Soccer, Sensible World of Soccer, Mortal Kombat, North & South, The Setllers, Worms i wiele wiele innych smile

Do odpalenia tych gier potrzebne będzie pobranie tego pliku FS-UAE/setup.exe http://www.amiga.xyz/downloads/windows/fs-uae-suite_2.6.2+portable.zip emulator Amigi, który trzeba zainstalować.

Kolejny krok, na stronie wybieramy serwer, nazwę gry, ustawiamy ilość graczy (od 1 do max 6) , następnie naciskamy start game service jeśli to my zakładamy grę (w innym przypadku, jeśli chcemy dołączyć już do założonej gry odszukujemy nazwę gry i łączymy się z tym samym serwerem i odszukujemy już założoną przez kogoś innego grę.)
Po pobraniu pliku typ nazwa_gry.fs-uae uruchamiamy ten plik za pomocą pobranego wcześniej emulatora i czekamy na kogoś do gry lub gramy sami...
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 04/03/2016 15:01

Originally Posted By: c1nek
Odświeżam temat.

http://www.amiga.xyz na tej stronie znajduje się baza do kilkunastu gier min Dyna Blaster, Lotus, Sensible Soccer, Sensible World of Soccer, Mortal Kombat, North & South, The Setllers, Worms i wiele wiele innych smile

Do odpalenia tych gier potrzebne będzie pobranie tego pliku FS-UAE/setup.exe http://www.amiga.xyz/downloads/windows/fs-uae-suite_2.6.2+portable.zip emulator Amigi, który trzeba zainstalować.

Kolejny krok, na stronie wybieramy serwer, nazwę gry, ustawiamy ilość graczy (od 1 do max 6) , następnie naciskamy start game service jeśli to my zakładamy grę (w innym przypadku, jeśli chcemy dołączyć już do założonej gry odszukujemy nazwę gry i łączymy się z tym samym serwerem i odszukujemy już założoną przez kogoś innego grę.)
Po pobraniu pliku typ nazwa_gry.fs-uae uruchamiamy ten plik za pomocą pobranego wcześniej emulatora i czekamy na kogoś do gry lub gramy sami...

Jak ktoś chce się ustawić na dowolną grę proponuję użyć do tego irc-chata http://webchat.quakenet.org/?channels=#sensible.pl wpisujemy nick i łączymy się ...
Posted by: Gustawo Lima

Re: Sensible World of Soccer - 07/03/2016 03:00

Kultowa gierka, ile to nocek się zerwało i wagarów smile

Pamiętam, już wtedy mieliśmy z kumplami żyłkę hazardową, zamiast grać jak normalni ludzie między sobą, to wybieraliśmy tryb pucharowy i aby komputer losował wyniki, każdy wybierał drużynę i się zakładaliśmy o siano laugh

W UEFA chyba najlepiej szło Parmę brać ( tak tak był kiedyś taki zespół w serie A... smirk ), mieli zajebisty skład z Crespo i Chiesą w ataku i najczęściej komp ich wybierał ale oczywiście zdarzały się niespodzianki tongue
Posted by: Azalkmaar

Re: Sensible World of Soccer - 07/03/2016 19:01

Originally Posted By: Gustawo Lima
Kultowa gierka, ile to nocek się zerwało i wagarów smile

Pamiętam, już wtedy mieliśmy z kumplami żyłkę hazardową, zamiast grać jak normalni ludzie między sobą, to wybieraliśmy tryb pucharowy i aby komputer losował wyniki, każdy wybierał drużynę i się zakładaliśmy o siano laugh


Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tam miałem laugh 0,50gr za mecz stawka grin

U nas graliśmy reprezentacjami, w 4 osoby. Najgorzej było jak wybieraliśmy drużyni z Oceanii, bo tam oprócz Australii była lipa i kamień, papier nożyce były kluczowe laugh laugh laugh
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 13/03/2016 17:02

Originally Posted By: Bambino
Originally Posted By: Gustawo Lima
Kultowa gierka, ile to nocek się zerwało i wagarów smile

Pamiętam, już wtedy mieliśmy z kumplami żyłkę hazardową, zamiast grać jak normalni ludzie między sobą, to wybieraliśmy tryb pucharowy i aby komputer losował wyniki, każdy wybierał drużynę i się zakładaliśmy o siano laugh


Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tam miałem laugh 0,50gr za mecz stawka grin

U nas graliśmy reprezentacjami, w 4 osoby. Najgorzej było jak wybieraliśmy drużyni z Oceanii, bo tam oprócz Australii była lipa i kamień, papier nożyce były kluczowe laugh laugh laugh
Nigdy mi to przez myśl nie przeszło, żeby grać w SWOS-a na kasę. smile
Nam wystarczało współzawodnictwo, może trochę dziwny jestem? wink
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 31/03/2016 22:34

Dodali na tej stronie amiga.xyz "NetPlay Client" czyli klienta gry który ułatwia znalezienie przeciwnika, wystarczy odznaczyć play offline

Jak coś wbijać na ten kanał http://webchat.quakenet.org/?channels=#sensible.pl
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 04/05/2016 16:41

W tym roku przypada 20-ta rocznica wydania kultowej gry Sensible World of Soccer 96/97

w związku z czym narodził się pomysł by uświetnić tą rocznicę i odświeżyć grę

SWOS 16/17 już wkrótce wielka aktualizacja!

Więcej info pod http://www.sensiblesoccer.de/forum/index.php?topic=26240.0
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 03/11/2016 15:28

Nowy czat https://discordapp.com/invite/jFsBSSw
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 13/11/2016 20:45

http://files.swos.eu/swos16-17/ SWOS 16/17 w wersji PC i Amiga online i offline
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 06/02/2017 23:04

http://files.swos.eu/aswos/Setup_ASWOS.exe

Najnowsza wersja z uproszczonym menu startowym gry.

Działa na systemach Windows/Linux/MacOSX

Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 02/03/2017 18:45

kiedyś jak z cinkiem graliśmy to zawsze wygrywałem smile
Posted by: c1nek

Re: Sensible World of Soccer - 07/03/2017 21:01

Originally Posted By: 11kera11
kiedyś jak z cinkiem graliśmy to zawsze wygrywałem smile
laugh ale ci się żarty trzymają laugh
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 15/06/2017 12:48

Posted by: APOLLYON

Re: Sensible World of Soccer - 19/12/2017 21:19

Niezła paka jak na tamte czasy. Fajnie powspominać. O takim Jose Chamocie czy Bernardzie Crasson już dawno zapomniałem smile
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 23/05/2019 00:16

Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 16/05/2021 19:08

Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 17/05/2021 11:27

Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 18/02/2022 01:03

Originally Posted By: devlin
Originally Posted By: JP2
Ja w ta Gre na Amidze Ciagle grałem
Nie było u mnie w miescie nikogo kto by mnie pokonał smile

A na wieksza impreze nigdy sie nie wygbrałem czego załuje do tej pory

Na Amidze to była grywalność
Na PC juz była ta gra zrąbana piłka sie odbijała jak Cepem

Pozdrawiam Fanów


Kurcze w watykanie ? smile Choc ksieza nawet swoje ligi maja.

laugh
crazy
Posted by: 11kera11

Re: Sensible World of Soccer - 17/09/2022 22:00