LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga

Posted by: Baqu

LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/01/2009 03:17

jak to napisał AL Capone sezon temu...

Cytat:
Sezon 2008 zacznie sie dopiero 6 kwietnia 2008 roku ale zachecam
do dyskusji juz tu i teraz nie czekajac na pierwsza dawke żużla.


kilka ciekawych artykułów ktore znalazłem odnośnie nowego sezonu...

Cytat:
Recesja zastopowała transfery żużlowców

Żużel. Czy najbardziej spektakularną zmianą barw klubowych w ekstralidze będzie przejście Amerykanina Grega Hancocka z Włókniarza Częstochowa do Lotosu Gdańsk? Wiele na to wskazuje. Polskie kluby nie mają bowiem pieniędzy na wielkie transfery
Kryzys finansowy w polskim żużlu sprawił, że w ostatnich tygodniach nie byliśmy świadkami spektakularnych transferów. W ubiegłym roku o tej porze pasjonowaliśmy się m.in. przejściem Tomasza Golloba i Rune Holty z Unii Tarnów do Stali Gorzów, a także Chrisa Holdera i Hansa Andersena z Atlasu Wrocław do Unibaksu Toruń czy Nickiego Pedersena z Marmy Rzeszów do Włókniarza Częstochowa. Tym razem transferów będzie niewiele. Można zakładać, że tej zimy w ekstralidze najwięcej emocji wzbudzi zmiana barw klubowych przez Grega Hancocka. Amerykanin - według nieoficjalnych informacji - w najbliższych dniach odejdzie z Włókniarza Częstochowa do Lotosu Gdańsk. Niewykluczone, że gdański klub wzmocnią też Kenneth Bjerre (negocjował z nim Atlas) i Robert Kościecha (na zasadzie wypożyczenia z Unibaksu Toruń).

Tymczasem pozostałe kluby w większości koncentrowały się na zatrzymaniu w składach dotychczasowych liderów. Oferowały im podobne gaże co w minionym sezonie. Właściwie nikt nie szalał z podwyżkami. Dlatego m.in. Hans Andersen, który zażądał od Unibaksu ok. 300 tysięcy złotych podwyżki, do tej pory nie podpisał umowy... Inni prezesi mieli mniej problemów ze swoimi liderami. Unia Leszno nadal będzie korzystać z usług Leigh Adamsa, Jarosława Hampela, Damiana Balińskiego i Krzysztofa Kasprzaka. We Wrocławiu pozostaną Jason Crump, Tomasz Jędrzejak i Daniel Jeleniewski. Do Atlasu niemal na pewno trafią też Scott Nicholls i Davey Watt ze zdegradowanej Marmy Rzeszów, tyle że w przypadku tego drugiego trudno mówić o spektakularnym transferze. Podobnie jak o ostatnich zakupach beniaminka Polonii Bydgoszcz, która sięgnęła po Tomasza Chrzanowskiego i Antonia Lindbaecka.

Najbardziej spektakularne transfery

a) przed sezonem 2008

Nicki Pedersen

(z Marmy Rzeszów do Włókniarza Częstochowa)

Tomasz Gollob i Rune Holta

(z Unii Tarnów do Stali Gorzów)

Hans Andersen i Chris Holder

(z Atlasu Wrocław do Unibaksu Toruń)

Kenneth Bjerre

(z Atlasu Wrocław do Marmy Rzeszów).

b) przed sezonem 2009

Greg Hancock

(z Włókniarza Częstochowa do Lotosu Gdańsk?)

Scott Nicholls

(z Marmy Rzeszów do Atlasu Wrocław?)

Kenneth Bjerre

(z Marmy Rzeszów do Lotosu Gdańsk?)


Cytat:
Żużlowe gwiazdy, czyli aktorzy prowincjonalni

Prezesi grożą, że ze względu na problemy finansowe w 2010 roku liga może zostać zawieszona. Problem w tym, że sami sobie są winni. To oni z prowincjonalnego sportu uczynili bardzo dobrze płatny biznes dla grupki zawodników, a przy okazji nie zrobili nic, aby żużel przestał być prowincjonalny.

Polski żużel przypomina teatrzyk absurdu. Bardzo tani teatrzyk. A w nim prowincjonalni aktorzy-żużlowcy swoimi popisami bawią tłumy. W Lesznie, Gorzowie czy Zielonej Górze, ale wciąż są tylko zaściankowymi grajkami. Są też ich mecenasi, czyli prezesi, którzy choć wyczuwali ową zaściankowość i tak na siłę windowali gaże dla swoich gwiazdeczek. Taki stan trwa od połowy lat 90. Gdy najpierw w Pile, Gorzowie, a potem innych miastach kilku mecenasów poczuło się na tyle dobrze, aby pokazać swoim rywalom, gdzie ich miejsce. Wówczas pojawiły się kwoty z księżyca. 600 tysięcy złotych za Tomasza Bajerskiego, 600 tysięcy za Rafała Okoniewskiego. Za aktorów, uściślijmy, prowincjonalnych.

Ale w sumie dlaczego nie? Mecenasów było stać, mieli przecież niezłe koneksje. W Pile pod koniec lat 90. na meczach pojawiał się wpływowy polityk SLD Marek Borowski, w Tarnowie kilka lat później widywany był inny magnat lewicy Krzysztof Janik. We Wrocławiu pierwsze skrzypce na trybunach i w mediach grał Ryszard Czarnecki, ze skomplikowaną przynależnością klubową: ex-AWS, na krótko przed akcesem do Samoobrony. Człowiek, który nie robił problemu z faktu, że jego klub pozyskuje wielkie kwoty ze spółek Skarbu Państwa. Przecież w innych klubach też wydawano astronomiczne pieniądze załatwiane przez polityków z państwowych firm.

Na początku nowego wieku teatrzyk trwał w najlepsze. Milion za kontrakt nikogo już nie dziwił. - To normalna stawka - bezmyślnie uspokajali się prezesi. I nikt nie robił problemu z faktu, że aktorzy prowincjonalni właśnie za pieniądze z polskich klubów robili objazdowe tournée po Europie. Areną ich popisów były wioski położone w promieniu 500 kilometrów od Londynu, gdzie większą estymą cieszą się wyścigi psów. Albo senne miasteczka gdzieś na północ od Sztokholmu, z trybunami przypominającymi nasypy kolejowe.

Bo tam - o dziwo - jest jeszcze żużlowa cywilizacja. Choć tamtejsze kluby bankrutują, ogłaszają upadłość albo wystawiają swoje nazwy na internetowe aukcje. Ale w Polsce przez te wszystkie lata nikt nie zadał sobie pytania: dlaczego utrzymujemy całą żużlową Europę za nasze pieniądze? Dlaczego żużlowiec X za pieniądze pobrane powiedzmy w Ostrowie robi sobie silnik na Grand Prix? I gdy niektórzy dziennikarze czy kibice zaczęli domagać się ujawnienia wysokości kontraktów, jeden z prezesów zagroził sądem za podawanie nieprawdziwych kwot kontraktowych. Owym działaczem był prezes klubu z Częstochowy, który zbudował zespół za wielkie miliony, a nie był w stanie zdobyć w tym roku nawet medalu.

Nagle mecenasi chcą zlikwidować teatrzyk z udziałem aktorów prowincjonalnych. Mówią, że za dużo kosztują. I w ogóle, co oni sobie wyobrażają, wciąż żądając podwyżek? Mecenasi grożą, że liga zniknie w 2010 roku. Dobrze, że wreszcie się obudzili!

Problem w tym, że to oni sami są winni. Oni i nikt inny. Bo to oni z prowincjonalnego sportu uczynili bardzo dobrze płatny biznes dla grupki zawodników. A przy okazji nie zrobili nic, aby ten sport przestał być prowincjonalny. Dlatego wciąż kojarzony jest z Lesznem, Gorzowem czy Zieloną Górą, a gdy radiowiec z Warszawy czyta serwis sportowy myli Włókniarza Częstochowa z tym z Pabianic. To sport, gdzie kilku sportowców w kontaktach z mediami chce uchodzić co najmniej za kierowców Formuły I. Ale nawet w porywach nie łączy ich z nimi nic.

Oni udają profesjonalistów. W rozmowach z dziennikarzami, a więc i kibicami, nie mają nic do powiedzenia. Najczęściej powtarzają komunały w stylu: "czas pokaże", "nie trafiłem z przełożeniami", "derby rządzą się swoimi prawami". Jednak to prezesi nie nauczyli ich, że w świecie nowoczesnych mediów promocja jest równie ważna, co sama jazda w lewo. Tych co zrozumieli tę prawidłowość jest niewielu. Dobrucki, Cegielski, Kowalik, Protasiewicz to nieliczne wyjątki.

Jest jeszcze coś. Kiedyś na jednym z forów internetowym jeden z kibiców futbolu dopytywał o "ten żużel". Dziwił się, że to jedyny sport, gdzie nie ma żadnej rywalizacji w europejskich pucharach, nie licząc kabaretowo-kadłubowego Klubowego Pucharu Europy. Ale o nim lepiej nie wspominać, bo jednodniowa rywalizacja w nim to żaden prestiż, a tylko męka dla klubów. Najszybciej zrozumieli to Szwedzi i Anglicy, którzy bojkotują puchar. W efekcie rywalizacji klubowej z prawdziwego zdarzenia nie ma. Za to wszyscy aktorzy jeżdżą przez cały tydzień. W Anglii, Danii, Szwecji, Rosji i Polsce. I zwykle na prowincji.


Cytat:
Andersson w Atlasie, Andersen w Gdańsku

W ostatnim tygodniu wyjaśniły się niemal wszystkie niewiadome w żużlowej ekstralidze. Atlas sięgnął po kolejnego juniora, jest nim Dennis Andersson. 17-letni Szwed nie ma gwarancji startów, ale trener Marek Cieślak chce go sprawdzić w przedsezonowych sparingach. Poza tym jest to inwestycja na przyszłość, bo Leon Madsen i Ben Barker za rok kończą wiek juniora. Andersson w Szwecji startował ostatnio w Masarnie Avesta, ale po bankructwie tego klubu podpisał umowę w Lejonen Gislaved. Do Atlasu nie trafi za to ostatecznie Mariusz Węgrzyk, który w sobotę porozumiał się z szefami I-ligowego RKM-u Rybnik. Dziś ma podpisać z tym klubem kontrakt.

Wiemy już także, w jakich klubach wystartują Hans Andersen i Greg Hancock. Ten pierwszy po fiasku rozmów z Unibaksem Toruń ostatecznie porozumiał się z Lotosem Gdańsk, gdzie ma być liderem beniaminka ekstraligi. W Toruniu nikt jednak nie płacze po Duńczyku, ma go zastąpić Robert Kościecha. Nie jest bowiem tajemnicą, że Andersen żądał za kontrakt kwoty przekraczającej 1,5 mln zł. Unibax był gotowy wyłożyć na kontrakt kwotę nieprzekraczającą 1,5 mln. Ale później, gdy Duńczyk odrzucił ofertę, szefowie klubu stopniowo zmniejszali kwotę kontraktu, tłumacząc się recesją na rynku. Andersenowi wydawało się jednak, że rozdaje karty. Do czasu, bo już pod koniec roku, gdy okazało się, że po Duńczyka może sięgnąć jedynie Unibax bądź Lotos, sytuacja zmieniła się diametralnie. Zawodnik obniżył swoje żądania, ale dla szefów toruńskiego klubu te ustępstwa były niewystarczające. W efekcie żużlowiec trafił do Lotosu.

W tym klubie nie wystartuje za to Greg Hancock. Amerykanin ostatecznie wolał pozostać w Częstochowie. Do kadry Włókniarza dołączyć ma też Sławomir Drabik.


@AL - czy mamy szansę na taką analizę jak rok temu ? :-)
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/02/2009 00:15

Oh, wszystko fajnie tylko po co na tym etapie podpowiadać analitykom. Jak na razie wychylił się jedynie bet365, gdzie jest najlepszy analityk na rynku. A że część ludzi na rynku, którzy odpowiadają za wystawianie żużla to tacy "znafcy", którzy nie byliby w stanie np. rozpoznać sylwetki Kennego Cartera, to nie do końca chyba warto im podpowiadać. Niech się męczą.

Bet365 ruszył najodważniej i widać tu przekonanie do własnej wiedzy. Mimo tego moim zdaniem te 1,83 na mistrzostwo Unii Leszno to jest spory value bet (w przypadku BEL mamy chyba jeszcze większy).

Według mnie tylko kataklizm może odebrać Bykom tytuł mistrza Polski w nadchodzącym sezonie. Sytuacja wygląda tak, iż w ubiegłym roku zdecydowanie najmocniejsze w lidze były trzy drużyny: Unia, Apator oraz Włókniarz. Z tej trójki tylko Unia zachowała osobowy status quo. Włókniarz stracił Ułamka, do tego ma spore problemy organizacyjne i raczej wątpliwe wydaje się by powalczył w nadchodzącym sezonie o mistrzostwo. Apator znacznie zmniejszył swoją siłę rażenia. Przede wszystkim swój główny atut: super juniora - Holdera. Zamiast niego będzie Kus, ale różnica jakościowa jest tutaj wyraźna. Dodatkowo odszedł z zespołu "papierowy lider" Andersen, który wybrał nadmorski klimat. W takiej sytuacji, biorąc pod uwagę, że potencjał kadrowy Unii i Apatora w ubiegłym roku był wyrównany(ja bym się upierał nawet, że mimo iż to drużyna z moje miasta zdobyła tytuł DMP, to Unia miała faktycznie większe armaty), nie wydaje mi się możliwe by Anioły mogły nawiązać w tym roku walkę. Do tego dochodzi nowy stadion, a co za tym idzie nowy tor, który wcale nie musi być atutem gospodarzy. Nowy nierozjeżdżony tor zwiększa ponadto ryzyko kontuzji.

Jeżeli chodzi o resztę drużyn, to wzmocniły się Gorzów i Wrocław i namieszać może zwłaszcza ten pierwszy, tylko że... to nie ten poziom - zwyczajnie. Na każdej pozycji Stal ustępuje Unii. No powiedzmy, że przy bdb wietrze zestawienie Tomka i Adamsa wyjdzie na zero. Ale nie wydaje mi się, bowiem forma jaką pokazał Adams w zawodach w Australii pozwala sądzić, iż nadchodzący rok będzie w jego wykonaniu bliższy sezonowi 2007, niż 2008.

Co ważne zawodnicy Unii będą niemalże w całości oddani rozgrywkom ligowym. Ani Kasprzak, ani Hampel nie wystartują w GP i będą mogli całą świeżość oddać rozgrywkom ligowym. Powinno to dać wyraz w progresji wyników KK. W Lesznie w ostatnich 2 latach układało się to tak, że kiedy w 07 błyszczał Kasper, to Hampel jeździł przeciętnie. W roku ubiegłym było odwrotnie. Teraz obaj będą "wolni" i... aż strach pomyśleć.

Oprócz tego Unia bije na głowę całą ligę (może poza Polonią) juniorami. Duet Pavlic i Pawlicki na własnym torze może być nieuchwytny nawet dla... liderów ekip przyjezdnych. Obaj świetnie zorganizowani, sprzęt najwyższej klasy i talent pierwszej wody.

Dlatego, wyłączając kontuzje - nikt nie jest w stanie im zagrozić. 1,83 warto brać zatem z pocałowaniem ręki.

Aczkolwiek Swindon w Anglii za 2,60 to okazja na pewno nie gorsza smile

Na razie bez odbioru, więcej o lidze jak otworzą się inni.
Posted by: spiwoor

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/02/2009 08:25

Pozwól Buszmen, że złamię ciszę radiową i napiszę coś co naprowadzi na rozsądne typowanie innych fanów żużla tongue

Sorry jeżeli pojadę zbyt ostro ale granie po kursie 1,83 na mistrzostwo Unii jest zwykłą głupotą.Nie mam zastrzeżeń co do Twojej oceny szans poszczególnych zespołów- Unia jako jedyna nie zmniejszyła swojej siły rażenia z poprzedniego sezonu, co stawia ją w roli papierowego faworyta w tym sezonie.

Zdecydowanie nie zgadzam się jednak co do technicznej strony.Piszesz, że tylko kataklizm może odebrać Unii mistrzostwo.Nie wiem tylko, czy za kataklizm uznajesz też kontuzje, które zdarzają się prawie każdej drużynie co roku.Dajmy na to, że przed finałowym dwumeczem (powiedzmy, że z Apatorem smile )połamie się Adams albo połamie się on i jeszcze któryś z liderów Unii.Ile wtedy jest wart kurs 1,83 na Unię?

Niestety ale takie sytuacje mogą zdarzyć się dosłownie w każdym momencie.Jako przykład podam bieg trzeci z rewanżu Włókniarz - Unia i pamiętny karambol z Ułamkiem i Richardsonem.Siedziałem sobie na wyjściu z pierwszego łuku i kiedy zobaczyłem jak nasza para wychodzi na 5:1 byłem pewien, że oto zaczyna się droga po mistrzostwo.Po kilku sekundach widziałem tylko naszych riderów wkomponowanych w bandę i wiedziałem, że właśnie skończył się sezon.


Nawet pomijając (wysokie) ryzyko wypadków i kontuzji, jakie niesie ten sport, to ten zakład nie podoba mi się z jeszcze jednego powodu.Uważam, że zainwestowanie dużych pieniędzy w jeden zakład(wobec zmiennych warunków) i długotrwałe czekanie na wynik jest gorsze od częstszego inwestowania mniejszych sum na różne wydarzenia.Jeżeli miałbym do wyboru włożenie jakiejś kwoty na zakład, który rozstrzygnie się dopiero za pół roku i którego warunków ostatecznego rozstrzygnięcia teraz nie znam, to wolałbym grać częściej szukając "okazji" smile Tym bardziej, że jak sam zauważyłeś analitycy zajmujący się żużlem, zaliczają co kilka kolejek niezłe kwiatki
Posted by: morski_ptak

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/02/2009 19:44

ALe o czym tu dyskutować ??! Granie na prawie pol roku zakladu po kursie 1,83 jest nie oplacalne. Nawet jak zagrasz to za 100000 zł to zamrazasz kase na pol roku a i sukces jak wspomnial spiwoor może byc nie do konca zgodny z twoim typem. Wiadomo mize kusic 83% 6 mniesieczna lokata ale juz byli tacy co owe lokaty zakladali tongue
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/02/2009 22:38

Cytat:

Siedziałem sobie na wyjściu z pierwszego łuku i kiedy zobaczyłem jak nasza para wychodzi na 5:1 byłem pewien, że oto zaczyna się droga po mistrzostwo.Po kilku sekundach widziałem tylko naszych riderów wkomponowanych w bandę i wiedziałem, że właśnie skończył się sezon.


Wiesz, to że byłeś pewien, że oto zaczyna się droga po mistrzostwo, to hmm smile Dla mnie Unia załatwiła sprawę dwumeczu w półfinale w pierwszym meczu i niespecjalnie wierzę by Włókniarz to wyjął, bez tego upadku. Mniejsza z tym, możemy się na ten temat spierać, a nikt nikomu i tak nic nie udowodni. Natomiast zapewne mielibyście brąz...

Wcale nie postuluję, żeby grac to za nie wiadomo ile, to po prostu dobry typ. Szanse według mnie oscylują wokół 80%, co przy kursie 1,83 jest chyba dość opłacalne?

Piszesz "kontuzja Adamsa". Unia miałaby spore szanse w finale 09 bez Adamsa(oczywiście z Z/Z, tak jak 07 bez Jarka) !! Jedna kontuzja Leszna nie sprowadza zespołu do statusu słabszego względem kogokolwiek. Strata Adamsa dla Unii nie jest tym samym, co strata Powera lub Herbiego dla Włókniarza.

Ale oczywiście, to nie jest do zagrania va banque, z uwagi na kontuzje właśnie. Jak wspomniałem, szacuje to na 80%.
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 02:22

A ja wam mowie, ze czarnym koniem bedzie Wroclaw i stac ich nawet na mistrzostwo Polski. Po cichu licze, ze to wlasnie oni zdobeda mistrzostwo, bo sklad maja bardzo fajny. No i maja przewage nad wszystkimi w postarci trenera-managera-toromistrza i Bog wie kogo jeszcze - Cieslaka. We Wroclawiu w tym roku nikt nie wygra, co do tego jestem przekonany. Na wyjazdacg tez nie bedzie najgorzej. Oczywiscie zakladam, ze obejdzie sie bez kontuzji w przypadku Wrocka. I smialo mozna probowac po kursie 36.00 z bet365 wygrana Wroclawia w lidze.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 03:41

Jak ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto, to można laugh laugh laugh Nie demonizuj możliwości Cieślaka. Wrocek ma skład, który przy dobrym wietrze może wejść do czwórki i przy jeszcze lepszym otrzeć się o medale. Skład bardzo podobny do składu Stali Rzeszów 07. Dużo lepszy junior, ale za to gorszy lider(Crump na pewno nie pojedzie jak Nicki w 07). Liga generalnie mocniejsza. To, że w tym roku korzystając na słabości innych Cieślak ulepił coś z niczego, to jeszcze nie znaczy, że teraz przy wzmocnieniach rozbije ligę. Wrocław był zdecydowanie najmocniejszy kadrowo w roku 07 ze wszystkich drużyn. Coachem był Marek, i co?

Przy Unii wygląda to miernie. Wystawisz mi bet przeciwko temu, że nikt nie wygra we Wro? Chętnie biorę ;] fifty-fifty? Możemy wyłączyć Play Off, żeby było uczciwiej, bo nie chcę się czuć jakbym Cię okradał laugh
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 06:25

Strasznie fikasz koles. Rozumy pozjadales? Na forum sportsboardu to samo. Jeden z najwiekszych kozakow.

Popatrz sobie jak slaby [na tle calej ligi..] mial sklad Wrocek w ubieglym sezonie poza moja Stala i unia. Mieli spasc z hukiem, ale juz nie chodzi o sam spadek. Ciezko bylo wygrac u Cieslaka. Leszno wygralo jednym punktem. Torun siedmioma. Jedynie Czestochowa wygrala tam dziesiecioma oczkami, ale bylo ZZ za Lee, a to przy takich zawodnikach jak Greg i Nicki robi roznice, bo reszta tez kelnerami nie jest i swoje dolozyla. Chyba mi nie wyjedziesz z meczem Wrocek-Czewa z PO ? Bo Wroclaw podlozyl sie juz przed meczem, ale dla nich to byl mecz o pietruszke, bo szans wiekszych na odrobienie strat z rewanzu [wedlug pierwotnego terminarza we Wrocku mial byc pierwszy mecz, byl drugi - ot nasz kochany GKSZ ;)] nie mial. A teraz Wrocek ma sklad nieporownywalnie lepszy. Wierze, ze Nicholls zacznie cos jechac w polskiej lidze przy Cieslaku. Watt nie zachwycal w poprzednim sezonie, ale inna sprawa dlaczego - moglbys tego niezrozumiec, jednak przy takim zawodniku jak Crump z pewnoscia odzyje [vide Nicki w druzynie w 2007]. Reszta swoje dolozy. Duzo rowniejsza forme prezentowal Janowski [odziwo] anizeli Pavlic czy Pawlicki. W dodatku nie wiadomo czy z takim samym zacieciem bedzie jechal Pawlicki czy cos sie w nim zablokuje - mam nadzieje, ze nie, bo to przyszlosc polskiego zuzla obok Janowskiego. Dalej uwazam, ze sklad Wrocka moze zagwarantowac zloto i kurs az taki duzy jest dla mnie zdziwieniem, bo maja wszystko, co trzeba do wywalczenia zlota. A Leszno ma dziure w skladzie w parze Adamsa. Pavlic i Pawlicki w pierwszym skladzie po 5 biegow? Ciezko. Jest Shields, ale nie jestem pewien czy jest w stanie robic regularnie punkty. Nie przekonuje mnie jego jazda.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 09:18

W przeciwieństwie do Ciebie reprezentuje myśl, która wychodzi z banalnego wniosku, że Unia wygrywa tę ligę w cuglach. Ty próbujesz ubrać w ładne słowa kit, że Wrocław jest nie wiadomo jak silny i wcisnąć to ludziom. Kto tu jest kozak?

Lansowanie tezy o 08 i "wielkim majstersztyku" Cieślaka odbijam w bardzo prosty sposób - w 07 Cieślak miał najlepszy zespół w całej lidze i przegrał z kretesem. Coś na ten temat, czy jednak dalej wierzysz w mit wszechmogącego trenera?

Cytat:

Watt nie zachwycal w poprzednim sezonie, ale inna sprawa dlaczego - moglbys tego niezrozumiec, jednak przy takim zawodniku jak Crump z pewnoscia odzyje.


Pustosłowie.

Cytat:

Wierze, ze Nicholls zacznie cos jechac w polskiej lidze przy Cieslaku.


Pustosłowie.

Cytat:

Duzo rowniejsza forme prezentowal Janowski [odziwo] anizeli Pavlic czy Pawlicki


Polemizowałbym. Zresztą - w następnym roku może być odwrotnie. Pavlic ma dużo lepsze zaplecze, dużo lepsze umiejętności i dużo większe doświadczenie.

Cytat:

Dalej uwazam, ze sklad Wrocka moze zagwarantowac zloto


Fantazja ponosi... Mogę Ci w podobny sposób "udowodnić" retorycznie, że skład Polonii czy Wybrzeża jest na złoto. Tylko po co?

Cytat:

A Leszno ma dziure w skladzie w parze Adamsa. Pavlic i Pawlicki w pierwszym skladzie po 5 biegow? Ciezko. Jest Shields, ale nie jestem pewien czy jest w stanie robic regularnie punkty. Nie przekonuje mnie jego jazda.


A Watta, Jędrzejaka czy Jelenia cię przekonuje?? Unia ma do wyboru Shieldsa i Batchelora, w dodatku u siebie przy super jeździe Przemka w składzie seniorskim może jechać Jura. Gość w stylu Jelenia nie może się z nim nawet równać. Watt nie jest lepszy od Shieldsa(ogólnie, choć styl jazdy bardzo podobny).

Cytat:

Mieli spasc z hukiem, ale juz nie chodzi o sam spadek.


Kto? Wrocław? Nie przesadzasz? Ugrali 5 miejsce(przypadkiem), większość wróżyła im 6. Eksplodował talent Janowskiego i cała filozofia.

Ponawiam propozycję. Chętnie wejdę w zakład, że twierdza Wrocław padnie w zasadniczym.
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 12:10

Według mnie granie w tej dyscyplinie kursu 1,83 na mistrzostwo ligi jest chorym pomysłem. Argumentów nawet nie będę powtarzał, bo dla każdego kto siedzi w tym sporcie są one oczywiste. Wiedza, którą Buszmen niewątpliwie ma, to jedno, natomiast bezkrytycyzm w stosunku do własnych teorii i brak pokory to coś bardzo zgubnego.
Te 1,83 na Leszno przypomina mi owczy pęd gry na złoto dla Schlierenzauera w MŚ po jego niesamowitej serii triumfów w kolejnych pucharowych zawodach. Życzę chłopakowi by jutro poskakał jak najlepiej, bo to perełka czystej wody, ale bardzo prawdopodobne, że skończy się brakiem tego upragnionego złota.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 18:09

Oj żużel to nie skoki smile W skokach wystarczy mały detal by zgubić formę, a w żużlu większość zależy od tego jak kto jest zorganizowany i jakim budżetem dysponuje. No nic każdy gra jak uważa, moim zdaniem Unia powinna być wystawiona na poziomie 1,4-1,5. Stąd 1,83 wydaje się value betem. Inna sprawa czy każdy ma ochotę bawić się w to na pół roku.

Cóż, no ja nie dam sobie wmówić, że Wrocław ujedzie coś wielkiego w lidze "bo Cieślak". Reaguje w ten sposób, bo jestem zdania, że kłamstwo powtarzane do znudzenia staje się prawdą. I tak jest z tym mitem. Cieślak w swojej karierze miał sukcesy i porażki, jak każdy. Jest świetnym specjalistą, jednym z lepszych(może najlepszym) w Polsce. Ale nie jest żadnym cudotwórcą.

A jak gdzieś szukać słabości Unii to w mnogości klanów w klubie przy jednoczesnej twardej ręce CzeCze smile Dla mnie ten zespół jest jednak nie do zdarcia, jeżeli nie rozłożą go połamane kości(odpukać).
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 18:31

oj buszmen.. buszmen...

w sumie nie powinienem zawierać głosu w tej dyskusji bo ona bezpośrednio dotyczy mojego klubu.. ale powiem Ci tylko jedno....

Wrocek w tamtym sezonie przegrał u siebie 3 (no 4 z play off) mecze. Z unia 1 punktem (mecz życia Shieldsa.. super mierna postawa Wegrzyka i Słabonia) z Apatorem 4 (zajebiste transfery Maxa i Schleina ktorzy razem zdobyli 2ptk jesli ie nie myle.) no i z Czestochowa 41-49 gdzie 0 punktów zdobyl Słaboń w 5 startach, Sitera tez w kazdym z tych meczu zawalał na całej lini.... o porażce w play off z Czewa nie ma co pisać bo bez Crumpa to nawet nie miało sensu wyjezdzac na tor...
Na wyjazdch Wrocek przewidywanie przegrywał choć np. Na twoim Toruniu jedynie 8 punktami :):):):) lol z Mistrzem Polski? w takim składzie.... W Gorzowie 13 (bonus) Na Zielonce było prawie zwycięstwo..(bonus) Porażka w Czewie 13 to też nie dużo porównując składy. Rzeszów jedynie 4 punktami gdzie znowu zawala węgrzyk.

Wiec prosze Cię nie mów ze Wrocek bedzie tak nisko bo Wymiana Sitera, Węgrzyk, Słaboń na Nicholls, Watt, Backer jest naprawde znacząca.. do tego dochodzi jeszcze zdobytw doświadczenie Janowskigo i Jelenia który cały czas powtarzał ze za 1 rok płaci frycowe.

no i Do tego sir. Cieślak który jest najlepszym trenerem w Polsce co w poprzednim sezonie udowodnił smile

Nie mówię ze Wrocek będzie od razu Mistrzem ale na Podium będzie lightowo.
I już teraz sie mogę z tobą założyć ze we Wrocławiu nikt nie wygra...?
(a zwycięstwa będą w takich rozmiarach ze będzie spokojna walka o bonusy)

pozdrawiam.
Posted by: Krompa

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 20:01

To jaki kurs na to, ze cos jednak Wroclaw w domu przegra? Podobnie jak Buszmen chetnie bym to zagral. wink
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 20:21

Originally Posted By: Krompa
To jaki kurs na to, ze cos jednak Wroclaw w domu przegra? Podobnie jak Buszmen chetnie bym to zagral. wink


już widze, że co dwa tygodnie jak Wrocław bedzie jezdzil u siebie będe musial tutaj wchodzic i sie z was nabijać... a przez ja jestem poważnym człowiekiem laugh smile

pozdrawiam.
Posted by: loydek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 20:36

Originally Posted By: Krompa
To jaki kurs na to, ze cos jednak Wroclaw w domu przegra? Podobnie jak Buszmen chetnie bym to zagral. wink


kto wie moze bet365 taki zaklad wystawi...
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 20:46

raczej nie ale sądząc ze wg nich wrocek bedzie na 6 pozycji to mysle ze w h2h z Zielonka.. Apatorem czy Włokniarzem bedzie super kurs.
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 20:47

hehe no ciekawa dyskusja:) Ja to bym się z kolei mógł założyć że jeśli wrocław przegra jakiś mecz u siebie to maksymalnie jeden nie licząc play off:) Buszmen wchodzisz;)?
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 22:49

Cytat:

Wiec prosze Cię nie mów ze Wrocek bedzie tak nisko bo Wymiana Sitera, Węgrzyk, Słaboń na Nicholls, Watt, Backer jest naprawde znacząca.. do tego dochodzi jeszcze zdobytw doświadczenie Janowskigo i Jelenia który cały czas powtarzał ze za 1 rok płaci frycowe


Wcale nie mówię, napisałem, że przy dobrym wietrze może być w 4. I tego się trzymam. Drużyna kadrowo lekko słabsza od Gorzowa, Torunia. Na poziomie Czewy i Zielonej. Jednak między tą piątką zdecydują detale, a jeżeli wszystko super zagra w Bydgoszczy(prędzej) lub w Gdańsku, to która z tych drużyn też może zamieszać(wejść do 6). Ale śmieszy mnie robienie z Wrocka faworyta czy czarnego konia... tylko dlatego, że niby w 2008 WTS ugrał to 5-6 miejsce w dużo gorszym składzie. Co z tego wynika? Powtórzę po raz trzeci argument, na który nikt nie znalazł odpowiedzi. Ten "magik" Cieślak miał w 2007 zdecydowanie najsilniejszą kadrę do dyspozycji ze wszystkich managerów. I przegrał, mimo że stosował zagrywki poniżej pasa(ZZ za Jędrzejaka i inne wynalazki).

Dlatego próbuję uzmysłowić Wam, że to iż teraz Wrocław ma lepszy skład niż w 2008 wcale nie musi się przełożyć na lepsze miejsce w 09. Co z tego że było to 5-6 miejsce, skoro dla Wrocka 08 Włókniarz, Unia i Apator to były drużyny absolutnie poza zasięgiem. Pokonane Tarnów i Rzeszów to nie jest jakieś super osiągnięcie. Gorzów odpuścił Play Off, porozwalał się Holta. Ja nie traktuję poważnie tego, że to było 5.

Skład jest dużo lepszy niż w 08, powiedzmy że jak wszystko zagra to rokuje medalowe szanse. Ale Unia dla przykładu jest poza zasięgiem WTS smile Nie ma czego porównywać.

Cytat:

Z unia 1 punktem (mecz życia Shieldsa.. super mierna postawa Wegrzyka i Słabonia)


To fajny kwiatek laugh laugh laugh Porażka jednym punktem z uwagi na jokera i... mecz życia Jędrzejaka. Shields miał dużo lepsze występy w ligach zagranicznych, a występ we Wro to nie przypadek. Nic dziwnego że dobry startowiec robi dobry wynik na torze, na którym bieg kończy się na pierwszym łuku. Dla odmiany w Unii totalnie z.jebany sezon miał Adams, a 2009 powinien być dużo lepszy.

Natomiast jak chcecie się upierać i demonizować ten super 2008, to tak Wrocek przegrał 3 mecze z czołówką ligi(każdy wyraźnie), Zielona oddała mu dług za 07, Gorzów pojechał na ścięcie. Czyli gdzie ten super power WTS na własnym torze i magia Cieślaka?
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 27/02/2009 23:07

Originally Posted By: buszmen
Cytat:

Wiec prosze Cię nie mów ze Wrocek bedzie tak nisko bo Wymiana Sitera, Węgrzyk, Słaboń na Nicholls, Watt, Backer jest naprawde znacząca.. do tego dochodzi jeszcze zdobytw doświadczenie Janowskigo i Jelenia który cały czas powtarzał ze za 1 rok płaci frycowe


Wcale nie mówię, napisałem, że przy dobrym wietrze może być w 4. I tego się trzymam. Drużyna kadrowo lekko słabsza od Gorzowa, Torunia. Na poziomie Czewy i Zielonej. Jednak między tą piątką zdecydują detale, a jeżeli wszystko super zagra w Bydgoszczy(prędzej) lub w Gdańsku, to która z tych drużyn też może zamieszać(wejść do 6). Ale śmieszy mnie robienie z Wrocka faworyta czy czarnego konia... tylko dlatego, że niby w 2008 WTS ugrał to 5-6 miejsce w dużo gorszym składzie. Co z tego wynika? Powtórzę po raz trzeci argument, na który nikt nie znalazł odpowiedzi. Ten "magik" Cieślak miał w 2007 zdecydowanie najsilniejszą kadrę do dyspozycji ze wszystkich managerów. I przegrał, mimo że stosował zagrywki poniżej pasa(ZZ za Jędrzejaka i inne wynalazki).

Dlatego próbuję uzmysłowić Wam, że to iż teraz Wrocław ma lepszy skład niż w 2008 wcale nie musi się przełożyć na lepsze miejsce w 09. Co z tego że było to 5-6 miejsce, skoro dla Wrocka 08 Włókniarz, Unia i Apator to były drużyny absolutnie poza zasięgiem. Pokonane Tarnów i Rzeszów to nie jest jakieś super osiągnięcie. Gorzów odpuścił Play Off, porozwalał się Holta. Ja nie traktuję poważnie tego, że to było 5.

Skład jest dużo lepszy niż w 08, powiedzmy że jak wszystko zagra to rokuje medalowe szanse. Ale Unia dla przykładu jest poza zasięgiem WTS smile Nie ma czego porównywać.

Cytat:

Z unia 1 punktem (mecz życia Shieldsa.. super mierna postawa Wegrzyka i Słabonia)


To fajny kwiatek laugh laugh laugh Porażka jednym punktem z uwagi na jokera i... mecz życia Jędrzejaka. Shields miał dużo lepsze występy w ligach zagranicznych, a występ we Wro to nie przypadek. Nic dziwnego że dobry startowiec robi dobry wynik na torze, na którym bieg kończy się na pierwszym łuku. Dla odmiany w Unii totalnie z.jebany sezon miał Adams, a 2009 powinien być dużo lepszy.

Natomiast jak chcecie się upierać i demonizować ten super 2008, to tak Wrocek przegrał 3 mecze z czołówką ligi(każdy wyraźnie), Zielona oddała mu dług za 07, Gorzów pojechał na ścięcie. Czyli gdzie ten super power WTS na własnym torze i magia Cieślaka?


stop

ale bredzisz.... z resztą przekonasz sie w czasie sezonu smile

mecz zycia Jędrzejaka? przez ponad pół sezonu miał taki okres zycia wiec to chyba na do konca popatrzyles w statystyki.
a to ze byl joker to chyba po to go wprowadzili. A jak porażka 4 punktami jest dla Ciebie w zuzlu wyraźna to gratuluje wiedzy.

Z Bydzia która nie ma prawie pełnego skladu to tez poszalałes laugh

A to nie nasza Wina ze duński sprzedawczy Andersen sprzadał nam mecze z Wami. to chyba dziwne ze przed nimi podpisal już u was konkrakt.

a chodziło mi o 1 mecz z Gorzowem, w Gorzowie gdzie Wts przegrał 13. czytaj ze zrozumieniem.
_________________________

JAK ANIOŁA GŁOS.... !!
a ja bym tam Ci radził trzymac kciuki o twój Apator bo wiesz jak cienki głos ma Kupicha z Feela tak cieńkie mogą być w tym roku anioły z Torunia smile
Posted by: buldog

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 00:57

Originally Posted By: buszmen
[quote]

Natomiast jak chcecie się upierać i demonizować ten super 2008, to tak Wrocek przegrał 3 mecze z czołówką ligi(każdy wyraźnie), Zielona oddała mu dług za 07, Gorzów pojechał na ścięcie. Czyli gdzie ten super power WTS na własnym torze i magia Cieślaka?



buszmen czytając Ciebie co tu wypisujesz to można się śmiać , śmiać i śmiać ...


ale nie dziwie się wkońcu z Torunia jesteś
Posted by: muppet

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 01:35

hamuj
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 02:51

spokojnie panowie wiadomo ze emocje sie udzielają....
ale niestety widać ze butność fanów z popularnego "piernikowa" po zdobyciu DMP jest tak duża, że przestają sie liczyć z innymi i mysla ze wszelkie rozumy pozjadali.

Buszmen pamiętaj... Jak Aniola Głos :D:D:D

pokojowo pozdrawiam. :):):)


p.s buldog odezwij sie do mnie na GG: 8251786 mam sprawe a nie moge Ci wyslac PW.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 04:15

Z tego co widzę, to palma odbiła kibicom z Wrocławia... po zajęciu 5 miejsca, kilku wygranych u siebie nad rozbitymi i "pierwszoligowymi" drużynami i "stylowych" porażkach na wyjeździe laugh laugh laugh

Jakbym miał być złośliwy to bym przypomniał na kim 15 punktów wykręcił Hougaard laugh Ale nigdy nie miałem nic wielkiego przeciwko WTS, wykluczając tak chamskie manewry jak udawane ZZ. I jest to nieco pod prąd w Toruniu, nieważne.

W każdym razie nie dam Wam wmówić ludziom, że jesteście jakimś "pewniakiem" do medali laugh laugh laugh Nie jest to oczywiście wykluczone, ale strefa medalowa to szczyt możliwości tej drużyny papa

p.s zauważył ktoś żebym gdzieś demonizował siłę Apatora ? smile
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 04:42

Originally Posted By: buszmen
[quote]
p.s zauważył ktoś żebym gdzieś demonizował siłę Apatora ? smile

>>

Drużyna kadrowo lekko słabsza od Gorzowa, [b]Torunia[/b


1)nikt nikomu nie broni robić wszelkich manewrów taktycznych...

2)Unia T. zasłuzyla na zwyciestwo z nami i juz. A Patrick poprostu rypnął komplet. A jak masz zamiar tak wypominąć to co 3 sierpnia u was na torze przeciwko wspaniałemu apatorowi smile zrobił niejaki Maciej J. crazy

3) my mieliśmy w du** czy zajmiemy 6 czy 5 miejsce ważne było tylko to aby po tym jak nas zawodnicy w **** zrobili aby tylko sie utrzymać. Spokojnie sie to udało. teraz jest lepsza drużyna i są wyższe cele. PROSTE!

4) nikt tu nikomu nie wciska... kazdy z nas pisał tutaj ze ta ekipa będzie lepsza niz w tamty sezonie... a ja podtrzymuje to ze u siebie wygramy wszystko (chyba że sie Crump Ogór Nichoills połamią w tym samym czasie) a zwyciestwa beda takich rozmiarow ze na bonusy spokojnie wystarcza. ot oto moja prosta filozofia.


sezon zweryfikuje laugh
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 05:04

ciekaw jestem czy taki ruch będzie tutaj jak już się sezon rozpocznie ;-)
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 05:21

dobra, już mniejsza z tym, nie ma co ciągnąć tego sporu. Mam swoje zdanie i niech będzie, że jestem lokalnym szowinistą w momencie, gdy uznaje minimalną wyższość kadrową Apatora(i Stali) nad WTS. Niech będzie, że jestem uprzedzony do Wrocka, bo nie pochwalam manewru z ZZ, z ukrywaniem karetki podczas meczu czy oddawania walkowerów.

1-4 WTS, jakby była okazja to po atrakcyjnym kursie można akurat wziąć. Prywatnie uważam, że Wrocek zajmie 4-6 miejsce, w zależności jak się mu ułoży sezon i jak się ułoży sezon... innym. Oczywiście "twierdza" padnie, ale tu też nie ma co toczyć sporów.

Jedyne co mnie naprawdę drażni, to takie upraszczanie argumentów. "Nicholls pojedzie coś przy Cieślaku" czy "Watt odrodzi się z Crumpem w drużynie". To są pobożne życzenia jedynie(mogą się sprawdzić), ale powody, które mogą sprawić wzrost formy tych zawodników znajdują się zupełnie gdzie indziej. To jakieś prasowe mity i wymysły. Decydująca jest kwestia sprzętu i organizacji teamu, a także własnej fizycznej formy i pewności jazdy. I na dyspozycję Nichollsa w Polsce jeżeli ma się coś przełożyć, to raczej to, że zrezygnował z jazdy na Wyspach oraz oczekiwane dalsze pozytywne efekty współpracy z Tatutem. Końcówka sezonu 2008 była bardzo fajna w GP, w lidze taka sobie, ale kto wie - może to wypali. Tylko, że odwieczny problem Nichollsa to kwestia startów, które nie są jego atutem, a to podstawa do wygrywania na Olimpijskim. Dlatego to jest wielka niewiadoma, nikt rozsądny fajerwerków z góry nie zakłada. A z Cieślakiem Nicholls współpracował już wiele lat i współpraca ta układała się bardzo różnie, z przewagą złego. Przecież to u Was wymyślono mu ksywę "Szkot", odstawiano go od meczów, to i tamto. Osobiście życzę mu jak najlepiej, bo gość to super fajter i jego jazda jest czymś niesamowitym dla każdego kibica czarnego sportu.

Jestem przeciwnikiem takiego upraszczania rozumowania. Tak samo z tym jokerem. Piszę o tym, iż wynik meczu z ubiegłego roku WTS - Leszno nie oddaje realnego przebiegu meczu m.in z uwagi na jokera, to dostaje odpowiedź, że przecież joker jest dozwolony(teraz już zresztą nie jest). Okej, ale to obraz meczu zamazuje i tyle. Unia prowadziła wysoko od samego początku, a Wrocław poprawił wynik przez taktyki i jokera.

Warto patrzeć na rozgrywki szerzej niż przez pryzmat statystyk.

I jedno co mnie jeszcze irytuje to ten mit Cieślaka. Macie dobrego coacha, ale nie róbcie z niego czarodzieja. Takich nie ma.
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:01

Ale ja pisałem o Cieślaku nie tylko pod kątem Wts-u ale także kadry narodowej. Uważam po prostu że to najlepszy Trener w Polsce jak i jeden z najlepszych na świecie.

A co do nichollsa i watta ja wiem tyle.. nie beda mieli takigo half-lifa jak w rzeszowie. już wczoraj Cieslak im sie kazal wstawic we wrocku i zdać sprwozdanie z etapu przygotowan.... kazał być im także na cześći meczów sparingowych. dyscyplina...!! oni wiedza ze jak nie beda jezdzic to ich Cieslak odsunie nie to co w rzeszowie..

co do walkoweru tez bym sie wkurzyl jakby ktos mi nie przyjechal ale przez przesady zrozum ze w czterech jeździć... wiem ze bys sie cieszyl jakby bylo 70-20....

a co do jokera to po to go wprowadzli aby byly mozliwe takie rzeczy i nie tylko wrocek na tym skorzystal. to nie byl jedyny przypadek w którym joker zmieniał oblicze meczu.
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:10

Originally Posted By: buszmen
Jedyne co mnie naprawdę drażni, to takie upraszczanie argumentów. "Nicholls pojedzie coś przy Cieślaku" czy "Watt odrodzi się z Crumpem w drużynie". To są pobożne życzenia jedynie(mogą się sprawdzić), ale powody, które mogą sprawić wzrost formy tych zawodników znajdują się zupełnie gdzie indziej. To jakieś prasowe mity i wymysły.


Wywolany do tablicy musze cie zripostowac. Piszac, ze Nicholls cos pojedzie mialem na mysli fakt, ze napewno nikt za niego we Wrocku nie przeplacil i tam, aby zarobic bedzie musial naprawde solidnie jechac - a stac go na to. Zrezygnowal z ligi angielskiej - tu tez ogromny plus dla Wrocka. Piszac rowniez, ze Watt odrodzi sie przy takim zawodniku jak Crump mialem na mysli fakt, ze w 2007 wyzeral, bo i presja byla mniejsza niz w roku ubieglym, w 2007 roku bardziej mu zalezalo niz w ubieglym [pomijam koncowke sezonu, bo tam wyzeral..], a i byl ktos taki jak Nicki czyli ktos, kto podpowie jak ustawic setup, a tutaj Crump ma przewage nad Nickim, bo wedlug mnie jest bardziej zespolowym zawodnikiem z tej dwojki i jako jedyny obok Nickiego gwarantuje ponad 12-15 punktow w kazdym meczu przy 5 biegach. Reasumujac nie opieram sie jedynie na poboznych zyczeniach. Przez ostatnie dwa sezony wiedzialem o tych zawodnikach wiecej niz przecietny kibic rzeszowskiej Stali i na tym opieram swoje zalozenia. I wydaje mi sie, ze Wrocek bedzie stanowil wiekszy monolit niz Leszno, ktore ma "dwie armaty" w postaci Zenka Kasprzaka i Piotrka Pawlickiego, ktorzy potrafia zrobic niezle halo. A to druzynie nie pomoze. U nas w klubie byla patologia, byly pieniadze, ale mielismy Marte Poltorak, ktora chciala byc prezesem, trenerem, sponsorem w jednym. Scott ma ostatni dzwonek, aby sie pokazac w naszym kraju. Wiem, wiem - co roku tak ludzie mowia, ale nie co roku Scott odpuszcza swoja krajowa lige wink Wspolpracowali juz razem, ale wez pod uwage, ze Scott byl wtedy mlody.. Jak widac po innych Anglikach w polskiej lidze to to jest ich cecha wspolna - olewatorstwo. W Szwecji nie zarobi tyle, ile moze zarobic w Polsce.

I chodzilo ci o Tatuma, a nie Tatuta, ale rozumiem, ze to lit wink

Cieslak w Polsce nie ma sobie rownych. Taki Jelen to byl powiedzmy, ze solidny pierwszoligowiec, a w elidze byl solidnym zawodnikiem, a to byl jego pierwszy sezon w najwyzszej lidze. Teraz bedzie lepiej. Liderem krajowym bedzie Jedrzejak, ale Jeleniewski wcale nie musi byc "najslabszym ogniwem". Myslisz, ze w innej druzynie eligowej osiagnalby taki poziom, jaki teraz prezentuje? Szczerze watpie. Zadnym pewniakiem nie jest, ale swoje dolozy do dorobku druzyny!

Decydująca jest kwestia sprzętu i organizacji teamu, a także własnej fizycznej formy i pewności jazdy. I na dyspozycję Nichollsa w Polsce jeżeli ma się coś przełożyć, to raczej to, że zrezygnował z jazdy na Wyspach oraz oczekiwane dalsze pozytywne efekty współpracy z Tatutem. Końcówka sezonu 2008 była bardzo fajna w GP, w lidze taka sobie, ale kto wie - może to wypali. Tylko, że odwieczny problem Nichollsa to kwestia startów, które nie są jego atutem, a to podstawa do wygrywania na Olimpijskim. Dlatego to jest wielka niewiadoma, nikt rozsądny fajerwerków z góry nie zakłada. A z Cieślakiem Nicholls współpracował już wiele lat i współpraca ta układała się bardzo różnie, z przewagą złego. Przecież to u Was wymyślono mu ksywę "Szkot", odstawiano go od meczów, to i tamto. Osobiście życzę mu jak najlepiej, bo gość to super fajter i jego jazda jest czymś niesamowitym dla każdego kibica czarnego sportu.

Jestem przeciwnikiem takiego upraszczania rozumowania. Tak samo z tym jokerem. Piszę o tym, iż wynik meczu z ubiegłego roku WTS - Leszno nie oddaje realnego przebiegu meczu m.in z uwagi na jokera, to dostaje odpowiedź, że przecież joker jest dozwolony(teraz już zresztą nie jest). Okej, ale to obraz meczu zamazuje i tyle. Unia prowadziła wysoko od samego początku, a Wrocław poprawił wynik przez taktyki i jokera.

Warto patrzeć na rozgrywki szerzej niż przez pryzmat statystyk.

I jedno co mnie jeszcze irytuje to ten mit Cieślaka. Macie dobrego coacha, ale nie róbcie z niego czarodzieja. Takich nie ma. [/quote]
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:12

A co do jokera to byl tylko jeden mecz, w ktorym druzyna wygrala biorac wczesniej jokera. Rzeszow - Wrocek 47-46 tongue Inna sprawa, dlaczego Wrocek czul sie jak u siebie w domu wtedy, ale o tym nie ma co sie rozpisywac teraz - wazne, ze tamta taktyka okazala sie skuteczna na PO smile
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:20

Cytat:

Myslisz, ze w innej druzynie eligowej osiagnalby taki poziom, jaki teraz prezentuje? Szczerze watpie. Zadnym pewniakiem nie jest, ale swoje dolozy do dorobku druzyny!


Tylko, że i we Wro jadąc z 2 czy 4-ką w silnej parze będzie mu o punkty trudniej niż w 08, kiedy niespodziewanie był prowadzącym parę. Na wyjazdach Jeleń nie istniał. U siebie idealny set up na start, a wiadomo jaka jest specyfika toru.

Na moje oko to masz duży sentyment do drużyny ze swojego miasta z 2007, a jak wspomniałem Wrocek w 2009 mocno przypomina tamtą ekipę smile Nie dziwię Ci się, bo to były najlepsze lata w Rzeszowie od dawna. Ostatnie takie to chyba 1998. Tylko teraz rzeczywiście mieliście super klimat i dużo bardzo fajnych meczów.

Z Kelvinem masz rację. Źle przepisałem z netu jego nazwisko. No trochę powagi...;]

Cóż ja swoje utrzymuje, 4-6 miejsce, przy dobrym wietrze jakiś brąz.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:31

mam nadzieje ze podobna dyskusja bedzie przy okazji kazdej kolejki tongue
a pozatym to wszystko teraz to jest wrozenie z fusow bo chyba zaden klub niewie jakie skutki moze spowodowac kryzys finansowy ktory nadchodzi do Polski i wtedy moga byc bardzo dziwne wyniki jak kluby beda zalegac z kasa zawodnikom zagranicznym a ci w ramach protestu nieprzyjada do Polski na mecz
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:40

Originally Posted By: iti
A co do jokera to byl tylko jeden mecz, w ktorym druzyna wygrala biorac wczesniej jokera. Rzeszow - Wrocek 47-46 tongue Inna sprawa, dlaczego Wrocek czul sie jak u siebie w domu wtedy, ale o tym nie ma co sie rozpisywac teraz - wazne, ze tamta taktyka okazala sie skuteczna na PO smile


ale mi chodzio ze w całej ekstralidze bylo kilka takich przypadków.

Originally Posted By: jarko 33
mam nadzieje ze podobna dyskusja bedzie przy okazji kazdej kolejki tongue
a pozatym to wszystko teraz to jest wrozenie z fusow bo chyba zaden klub niewie jakie skutki moze spowodowac kryzys finansowy ktory nadchodzi do Polski i wtedy moga byc bardzo dziwne wyniki jak kluby beda zalegac z kasa zawodnikom zagranicznym a ci w ramach protestu nieprzyjada do Polski na mecz


a to jest sedno sprawy. przy okazji mojej analizy na innym portalu to jest słowo podsumowujące do każdego klubu.
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/02/2009 07:48

No i wlasnie ja widze dla Jelenia miejsce pod 2 albo 4. To nie jest material na krajowego lidera druzyny w elidze, ale swoje dolozy jak pisalem do dorobku druzyny.

Tak, mam duzy sentyment do tamtej druzyny, bo byla bardzo fajna, ale wlasnie ta Poltorakowa wszystko zepsula. O ile popieralem na poczatku jej dzialanie z Nickim, o tyle w trakcie sezonu [nie na koncu!] zalowalem, ze jednak za niego nie zaplacila tych pieniedzy, bo byl ich wart. Przyszedl za to Bjerre, ktory podbil sobie kontrakt w ostatniej chwili - a mogl to robic, bo byl jedynym na rynku dostepnym "swiatowej klasy" zawodnikiem. Niemniej jednak poszlo na niego 1,5 mln, ale 500 tys + nie pamietam jaka kwota co mecz zostaly w klubie, a raczej w marmie. Obstawiam, ze za jego marna jazde zaplacilismy 700-800 tys. zl. Dobrucki odszedl, bo Marta nie wyplacila mu pieniedzy za miejsce na podium w Zlotym Kasku - to taki detal, o ktorym nie wiem czy ludzie slyszeli, ale ja nie o tym chcialem. Wroclaw mi przypomina sklad Stali z 2007 roku, ale Wroclaw ma dwie rzeczy, ktorych nie miala Stal. Cieslaka i przewage toru. Nie slyszalem, zeby zmienily sie za bardzo przepisy w elidze, wiec przewaga wlasnego toru jest potrzebna w ostatnich dwumeczach ligi.
Posted by: oli

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/03/2009 21:16

Może trochę nie na temat ciekaw jest czy jakiś bukmacher zdecyduje się na wystawienie Polskiej II ligi.Czas najwyższy.Polskie niższe kopane doczekały się czas na Speedway 2 - ligowy.

Pozdr.
Posted by: Linc

CenterNet Mobile Speedway Ekstraliga 2009 - 02/04/2009 00:17

Składy drużyn na sezon 2009

KST Unibax Toruń SA

Seniorzy:

Wiesław Jaguś
Adrian Miedziński
Robert Kościecha
Ryan Sullivan (Australia)
Chris Holder (Australia)
Martin Smolinski (Niemcy)

Juniorzy:

Damian Celmer
Mateusz Lampkowski
Oskar Pieniążek
Kamil Pulczyński
Emil Pulczyński
Matej Kus (Czechy)
Darcy Ward (Australia)

Unia Leszno SSA

Seniorzy:

Jarosław Hampel
Krzysztof Kasprzak
Damian Baliński
Robert Kasprzak
Leigh Adams (Australia)
Adam Shields (Australia)
Troy Batchelor (Australia)

Juniorzy:

Przemysław Pawlicki
Paweł Ratajszczak
Sławomir Musielak
Mateusz Łukaszewski
Jurica Pavlic (Chorwacja)
Richard Sweetman (Australia)
Justin Sedgmen (Australia)
Ryan Sedgmen (Australia)

ZKŻ SSA Falubaz Zielona Góra

Seniorzy:

Piotr Protasiewicz
Grzegorz Walasek
Rafał Dobrucki
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Niels Kristian Iversen (Dania)

Juniorzy:

Grzegorz Zengota
Przemysław Zarzycki
Paweł Gwóźdź
Janusz Baniak
Patryk Dudek
Mateusz Łukowiak
Tomasz Halicki
Artem Wodjakow (Rosja)
Ludvig Lindgren (Szwecja)

CKM Cognor Włókniarz Częstochowa SA

Seniorzy:

Tomasz Gapiński
Sławomir Drabik
Mateusz Szczepaniak
Michał Szczepaniak
Nicki Pedersen (Dania)
Greg Hancock (USA)
Lee Richardson (Wielka Brytania)

Juniorzy:

Borys Miturski
Marcin Piekarski
Cezary Romańczuk
Kamil Mistygacz
Kamil Cieślar
Dawid Bąk
Marcin Bubel
Adrian Osmólski
Lewis Bridger (Wielka Brytania)
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Alexander Edberg (Szwecja)

WTS Atlas Wrocław

Seniorzy:

Tomasz Jędrzejak
Daniel Jeleniewski
Jason Crump (Australia)
Scott Nicholls (Wielka Brytania)
Davey Watt (Australia)

Juniorzy:

Maciej Janowski
Marek Łozowicki
Ben Barker (Wielka Brytania)
Leon Madsen (Dania)
Dennis Andersson (Szwecja)

KS Caelum Stal Gorzów Wielkopolski

Seniorzy:

Tomasz Gollob
Rune Holta
Rafał Okoniewski
Peter Karlsson (Szwecja)
David Ruud (Szwecja)
Matej Zagar (Słowenia)

Juniorzy:

Adrian Szewczykowski
Paweł Zmarzlik
Łukasz Cyran
Thomas H. Jonasson (Szwecja)
Jari Makinen (Finlandia)


ŻKS Polonia Bydgoszcz SA

Seniorzy:

Tomasz Chrzanowski
Krzysztof Buczkowski
Marcin Jędrzejewski
Andreas Jonsson (Szwecja)
Antonio Lindbaeck (Szwecja)
Jonas Davidsson (Szwecja)
Daniel Davidsson (Szwecja)

Juniorzy:

Damian Adamczak
Szymon Woźniak
Mikołaj Curyło
Mirosław Konieczny
Emil Saifutdinov (Rosja)
Jonas Andersson (Szwecja)

GKS Lotos Wybrzeże Gdańsk

Seniorzy:

Adam Skórnicki
Hans Andersen (Dania)
Kenneth Bjerre (Dania)
Magnus Zetterstroem (Szwecja)
Joonas Kylmaekorpi (Finlandia)
Renat Gafurov (Rosja)
Tobias Kroner (Niemcy)

Juniorzy:

Damian Sperz
Dariusz Rybakowski
Martin Vaculik (Słowacja)
Billy Forsberg (Szwecja)
Josh Auty (Wielka Brytania)
Andriej Kobrin (Ukraina)
Sonke Petersen (Niemcy)
Posted by: javapl

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 03/04/2009 06:12

Światowy kryzys gospodarczy coraz bardziej uderza w sport. Na własnej skórze przekonał się o tym Włókniarz Częstochowa, który ostatecznie nie podpisał umowy ze sponsorem strategicznym.
Nowym sponsorem strategicznym częstochowskich żużlowców miała zostać nowa spółka należąca do Złomrexu - Cognor. To właśnie w oparciu o zapowiadane od Cognoru środki finansowe Włókniarz zbudował silną drużynę z Nickim Pedersenem oraz Gregiem Hancockiem na czele. Brak podpisanej umowy długo spędzał sen z powiek prezesa Mariana Maślanki, jednak nikt nie zakładał najczarniejszego scenariusza.

Na dzień dzisiejszy Włókniarz nie posiada strategicznego darczyńcy. Nie wiadomo także jaką kwotą Cognor zasili ostatecznie konto klubu. Niemal pewne jest jednak to, że firma ta zniknie z nazwy drużyny. Zaistniała sytuacja zmusiła władzę spółki do renegocjacji podpisanych z zawodnikami umów.


To nieciekawie robi się w Czewie.
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 04/04/2009 04:53

Originally Posted By: javapl
Światowy kryzys gospodarczy coraz bardziej uderza w sport. Na własnej skórze przekonał się o tym Włókniarz Częstochowa, który ostatecznie nie podpisał umowy ze sponsorem strategicznym.
Nowym sponsorem strategicznym częstochowskich żużlowców miała zostać nowa spółka należąca do Złomrexu - Cognor. To właśnie w oparciu o zapowiadane od Cognoru środki finansowe Włókniarz zbudował silną drużynę z Nickim Pedersenem oraz Gregiem Hancockiem na czele. Brak podpisanej umowy długo spędzał sen z powiek prezesa Mariana Maślanki, jednak nikt nie zakładał najczarniejszego scenariusza.

Na dzień dzisiejszy Włókniarz nie posiada strategicznego darczyńcy. Nie wiadomo także jaką kwotą Cognor zasili ostatecznie konto klubu. Niemal pewne jest jednak to, że firma ta zniknie z nazwy drużyny. Zaistniała sytuacja zmusiła władzę spółki do renegocjacji podpisanych z zawodnikami umów.


To nieciekawie robi się w Czewie.


i tak nie wierze w dzisiejsze wypowiedzi Maslanki jakoby w niedziele mial nie jechac Pedersen i Hancock a w ogole, opowiadac ze jest opcja odjechania sezonu mlodzieza to juz w ogole robienie z siebie blazna.
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 04/04/2009 16:30

Originally Posted By: Pizza-man
Originally Posted By: javapl
Światowy kryzys gospodarczy coraz bardziej uderza w sport. Na własnej skórze przekonał się o tym Włókniarz Częstochowa, który ostatecznie nie podpisał umowy ze sponsorem strategicznym.
Nowym sponsorem strategicznym częstochowskich żużlowców miała zostać nowa spółka należąca do Złomrexu - Cognor. To właśnie w oparciu o zapowiadane od Cognoru środki finansowe Włókniarz zbudował silną drużynę z Nickim Pedersenem oraz Gregiem Hancockiem na czele. Brak podpisanej umowy długo spędzał sen z powiek prezesa Mariana Maślanki, jednak nikt nie zakładał najczarniejszego scenariusza.

Na dzień dzisiejszy Włókniarz nie posiada strategicznego darczyńcy. Nie wiadomo także jaką kwotą Cognor zasili ostatecznie konto klubu. Niemal pewne jest jednak to, że firma ta zniknie z nazwy drużyny. Zaistniała sytuacja zmusiła władzę spółki do renegocjacji podpisanych z zawodnikami umów.


To nieciekawie robi się w Czewie.


i tak nie wierze w dzisiejsze wypowiedzi Maslanki jakoby w niedziele mial nie jechac Pedersen i Hancock a w ogole, opowiadac ze jest opcja odjechania sezonu mlodzieza to juz w ogole robienie z siebie blazna.


Jak dla mnie to jest jedyna opcja dla Wlokniarza, aby po prostu odjechać ten sezon. Skład nie gwarantuje pierwszej czwórki, kontrakty Pedersena i Hancocka przewyzszaja zapewne budzet klubu, a oszczednosci szukac trzeba. Podobne historie są w NBA, gdzie kluby odpuszczają cały sezon, by uzbierać fundusze i lepsze miejsce w drafcie na kolejny rok rozgrywek. Nie można więc od razu wieszać psów na prezesie Wlokniarza, gdyż po pierwsze doprowadzilby klub do bankructwa, w trakcie sezonu i tak musialby zrezygnować z liderów, dodatkowo blokowalby miejsce juniorom, którzy w razie spadku będą mieli niezbędne doswiadczenie. Wszystko to jednak gdybanie, a jutrzejszy mecz zweryfikuje pewne sprawy. Prognozy na zachodzie Polski nie napawają optymizmem, mam nadzieje, ze wszystko ruszy zgodnie z planem smile
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 04/04/2009 18:32

czestochowa-wroclaw 2 2,55 (kto lepszy w sezonie) <tobet>

wg mnie atlas bedzie czarnym koniem rozgrywek,"ręka Cieślaka",czewa problemy finansowe,do tego brak ulamka i wg mnie slabi juniorzy choc jestem ciekawy wystepow wofindena czy tez bridgera ktorzy calkiem calkiem zaczeli sezon w anglii.

Ps.szkoda ze tylko ta firma wystawila zaklady h2h na sezon zuzlowy.Zawod bwin,unibet.
Posted by: ginciu

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 04:44

Nicki Pedersen nie wystartuje w niedzielnym meczu Włókniarza Częstochowa w Zielonej Górze. Duńczyk nie przystał na propozycję nowego kontraktu i może szukać sobie nowego klubu.
Przypomnijmy, że po tym jak firma Cognor zrezygnowała ze wspierania finansowego Włókniarza jako sponsor strategiczny, działacze klubu zaproponowali zawodnikom niższe kontrakty. Oficjalna strona mistrza świata poinformowała, że otrzymał on propozycję niższej umowy, ale obie strony nie doszły do porozumienia.

- To wyjątkowo niecodzienna sytuacja, ale miałem przeczucie, że tak to może się skończyć. Częstochowa została poważnie dotknięta przez światowy kryzys. Próbowaliśmy znaleźć porozumienie, ale okazało się, że jesteśmy zbyt daleko od siebie w naszych oczekiwaniach. Jedyne rozwiązanie to teraz spróbowanie swoich sił w innym klubie. Oczywiście, nie jest to idealna sytuacja - wszystkie polskie zespoły mają już nakreślone plany na rok 2009 - mówi Nicki.

Czy sytuacja ta może przeszkodzić Duńczykowi w walce o tytuł IMŚ? - Nie powiedziałbym, że ta sytuacja może kosztować mnie mistrzowski tytuł. Sezon jest zbyt długi, by teraz o tym mówić. Najgorsze jest jednak to, że przed Grand Prix w Pradze mogę mieć odjechane tylko pojedyncze zawody w Danii. Oczywiście, trenuję ciężko, ale to nie to samo, co jazda w wyścigach - dodał.

Duńczyk może mieć spore problemy ze znalezieniem nowej drużyny w Polsce, gdyż kluby mają już skompletowane składy i pozamykane budżety, a jak wiadomo, mistrz świata należy do najlepiej opłacanych zawodników.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:18

Gdańsk-Toruń- handicap: 2-0
Bydgoszcz-Wrocław- handicap: 0-8
Zielona Góra-Częstochowa- handicap: 0-20
Leszno-Gorzów- handicap: 0-8
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:43

dzis pewnie w ofertach niezle g... zobaczymy. wie ktos czy tobet da 1 lige?
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:44

Czy moglby ktos napisac czy zaszly jakies zmiany jesli chodzi o stosowanie jokera?
Posted by: oiram

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:52

Oferta Millenium

Ekstraliga : 1X2
numer data rozpoczecia nazwa 1 X 2
6934 05.04.2009 18:30 Leszno-Gorzow(+8) 1.85 8.00 1.85
6935 05.04.2009 18:30 L.Adams-T.Gollob(+1) 1.85 6.00 1.85
6936 05.04.2009 18:30 J.Hampel-R.Holta(+3) 1.85 6.00 1.85
6937 05.04.2009 18:30 K.Kasprzak-P.Karlsson(+2) 1.80 6.00 1.90
6938 05.04.2009 18:30 L.Adams (11,5 pkt) 2.00 1.60
6939 05.04.2009 18:30 J.Hampel (10,5 pkt) 1.75 1.85
6940 05.04.2009 18:30 T.Gollob (11,5 pkt) 1.90 1.70
6941 05.04.2009 16:00 Gdansk(+8)-Torun 1.85 8.00 1.85
6942 05.04.2009 16:00 H.Andersen-R.Sullivan 1.70 6.00 2.00
6943 05.04.2009 16:00 H.Andersen (10,5 pkt) 1.80 1.80
6944 05.04.2009 16:00 W.Jagus (11,5 pkt) 1.80 1.80
6888 05.04.2009 16:00 Bydgoszcz-Wroclaw(+4) 1.85 8.00 1.85
6892 05.04.2009 16:00 A.Jonsson-J.Crump 1.85 6.00 1.85
6895 05.04.2009 16:00 J.Davidsson-T.Jedrzejak 1.85 6.00 1.85
6899 05.04.2009 16:00 A.Jonsson (11,5 pkt) 1.80 1.80
6902 05.04.2009 16:00 J.Crump (11,5 pkt) 1.90 1.70
6905 05.04.2009 17:00 Z.Gora-Czestochowa(+26) 1.85 8.00 1.85
6907 05.04.2009 17:00 Protasiew.-Richardson(+3) 1.85 6.00 1.85
6910 05.04.2009 17:00 G.Walasek (11,5 pkt) 1.95 1.65
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:52

Originally Posted By: magic321
Czy moglby ktos napisac czy zaszly jakies zmiany jesli chodzi o stosowanie jokera?



nie ma w tym sez jokera. mozna zastosowac jedynie podwojna taktyczna w jednym wyscigu.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:54

Originally Posted By: Pizza-man
Originally Posted By: magic321
Czy moglby ktos napisac czy zaszly jakies zmiany jesli chodzi o stosowanie jokera?



nie ma w tym sez jokera. mozna zastosowac jedynie podwojna taktyczna w jednym wyscigu.

w ekstralidze niema jokera w 1 i 2 lidze nadal sa
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:56

Wie ktos wogole w jakim skladzie czestochowa pojechala??
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 18:59

Originally Posted By: kardynal20
Wie ktos wogole w jakim skladzie czestochowa pojechala??


na pewno bez 2 gwiazdek. Lee ma jechac
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:13

lee tak renegocjowal kontakt, nicki nie gregor nie wiadomo

na wyspach lee dobrze jezdzi tak samo jak bridger ale w 2 meczu nie zrobia z taka doswiadczona ekipa

beda baty
-20 do przyjecia w betgunie

jakos nie widze zadnych racjonalnych podstaw dla wlokniarza

a w zielonce protas walasek lingren iversen zengota
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:17

Bridger chyba nie moze jechec, chyba ze sie myle?
Posted by: kamil077

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:23

Czy fortuna zwykle wystawia żużel?
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:24

Jonsson over 10.5 w toto do gry smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:26

Z milenium:

Leszno - Gorzów +8 typ 1 @1.85

Gospodarze są glownymi faworytami do zdobycia DMP, skład praktycznie bez dziur, może poza Musielakiem (który pojedzie pewnie jeden raz). Adams,Balon,Kasprzak,Hampel to gwarant 40 punktów, dorzucając Shieldsa i Pavlica(nie jest w formie, ale 5 pkt. powinien zrobic) wynik powinien zatrzymac się powyżej granicy 50 oczek. Gorzow niby sie wzmocnil, sciagajac Zagara i Okoniewskiego w miejsce Ferjana i Monberga (bylego jezdzca Unii Leszno), mysle jednak, ze beda to zawodnicy wlasnego toru i dzisiaj ciezko im bedzie walczyc z gwiazdami Unii. Pewniakiem wydaje sie byc Gollob i Holta, jednak w obliczu zniesienia Jokera, na wiele to sie nie zda.

Walasek over 11.5 @1.65

Cz-wa bez Pedersena i Herbiego, sklad, ktory nie poradziłby sobie nawet w 1 lidze. Richardson, Drabik, Szczepaniaki nie mogą zagrozic w zaden sposob Zielonogórzanom. Walasek w okolicach kompletu - inny wynik bylby niespodzianka.

Bydgoszcz- Wroclaw(+4) typ 1 @1.85

Ciekawy pojedynek beniaminka ekstraligi i druzyny, ktora poczynila chyba najciekawsze transfery. Zaczne od tego, ze nie wierze w przebudzenia Watta na Polskich torach, oraz w atomową formę Hot Scotta w Bydgoszczy. Pierwsza para gosci: Watt-Jeleniewski powinna byc łakomym kąskiem dla gospodarzy. Jonsson i Sajfudtinov beda z pewnoscia liderowac druzynie. Jest również Chrzanowski, uwielbiajacy twarde tory oraz druga linia ze skandynawii w postaci Davidssona i Lindbaecka. Goscie to przede wszystkim Crump, Jedrzejak i Janowski. Juniorzy wychodzą na remis. Liderzy to + dla Bydgoszczan, druga linia również. Mysle, ze skonczy sie w okolicach 50-40

Gdansk(+8) - Torun typ 1 @1.85


Inauguracja rozgrywek w Gdansku i od razu mistrz Polski. Wspaniala okazja by z wysokiego "C" brnąć w kierunku pierwszej 4ki. Sklad gospodarzy skompletowany troche na sile, z powodu ograniczonego już wyboru. Druzyna wydaje sie byc jednak ciekawa. Lider Andersen, solidni u siebie Zetterstroem i Gafurov oraz dwie wielkie niewiadome: Skórnicki(notujacy fatalne wystepy w sparingach) i Bjerre(który gorszego sezonu niz ubiegły miec po prostu nie moze). Torun stracil ogromny atut jakim byl Chris Holder na pozycji numer 6/7. W jego miejsce sciagnieto Kusa i moim zdaniem to moze zadecydowac o dzisiejszym wyniku. W ostatnich latach prym wiodły druzyny, które dysponowaly swietnymi juniorami (poczynajac od Unii Tarnów z Kolodziejem i Rempałą). Para Vaculik/Sperz na papierze jest mocniejsza od Kusa i Lampkowskiego a handicap +8pkt jest sporą zaliczką do utrzymania. Goscie z 3 liderami: Sullivanem,Jagusiem i Holderem, co do ich zdobyczy mozemy byc pewni. Miedziak i Kostek jest w zasiegu kazdego z zawodnikow z nad morza. Przewiduje cos w granicach 44-46 , 43-47
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:35

Originally Posted By: kadus
Z milenium:

Leszno - Gorzów +8 typ 1 @1.85

Gospodarze są glownymi faworytami do zdobycia DMP, skład praktycznie bez dziur, może poza Musielakiem (który pojedzie pewnie jeden raz). Adams,Balon,Kasprzak,Hampel to gwarant 40 punktów, dorzucając Shieldsa i Pavlica(nie jest w formie, ale 5 pkt. powinien zrobic) wynik powinien zatrzymac się powyżej granicy 50 oczek. Gorzow niby sie wzmocnil, sciagajac Zagara i Okoniewskiego w miejsce Ferjana i Monberga (bylego jezdzca Unii Leszno), mysle jednak, ze beda to zawodnicy wlasnego toru i dzisiaj ciezko im bedzie walczyc z gwiazdami Unii. Pewniakiem wydaje sie byc Gollob i Holta, jednak w obliczu zniesienia Jokera, na wiele to sie nie zda.

Walasek over 11.5 @1.65

Cz-wa bez Pedersena i Herbiego, sklad, ktory nie poradziłby sobie nawet w 1 lidze. Richardson, Drabik, Szczepaniaki nie mogą zagrozic w zaden sposob Zielonogórzanom. Walasek w okolicach kompletu - inny wynik bylby niespodzianka.

Bydgoszcz- Wroclaw(+4) typ 1 @1.85

Ciekawy pojedynek beniaminka ekstraligi i druzyny, ktora poczynila chyba najciekawsze transfery. Zaczne od tego, ze nie wierze w przebudzenia Watta na Polskich torach, oraz w atomową formę Hot Scotta w Bydgoszczy. Pierwsza para gosci: Watt-Jeleniewski powinna byc łakomym kąskiem dla gospodarzy. Jonsson i Sajfudtinov beda z pewnoscia liderowac druzynie. Jest również Chrzanowski, uwielbiajacy twarde tory oraz druga linia ze skandynawii w postaci Davidssona i Lindbaecka. Goscie to przede wszystkim Crump, Jedrzejak i Janowski. Juniorzy wychodzą na remis. Liderzy to + dla Bydgoszczan, druga linia również. Mysle, ze skonczy sie w okolicach 50-40

Gdansk(+8) - Torun typ 1 @1.85


Inauguracja rozgrywek w Gdansku i od razu mistrz Polski. Wspaniala okazja by z wysokiego "C" brnąć w kierunku pierwszej 4ki. Sklad gospodarzy skompletowany troche na sile, z powodu ograniczonego już wyboru. Druzyna wydaje sie byc jednak ciekawa. Lider Andersen, solidni u siebie Zetterstroem i Gafurov oraz dwie wielkie niewiadome: Skórnicki(notujacy fatalne wystepy w sparingach) i Bjerre(który gorszego sezonu niz ubiegły miec po prostu nie moze). Torun stracil ogromny atut jakim byl Chris Holder na pozycji numer 6/7. W jego miejsce sciagnieto Kusa i moim zdaniem to moze zadecydowac o dzisiejszym wyniku. W ostatnich latach prym wiodły druzyny, które dysponowaly swietnymi juniorami (poczynajac od Unii Tarnów z Kolodziejem i Rempałą). Para Vaculik/Sperz na papierze jest mocniejsza od Kusa i Lampkowskiego a handicap +8pkt jest sporą zaliczką do utrzymania. Goscie z 3 liderami: Sullivanem,Jagusiem i Holderem, co do ich zdobyczy mozemy byc pewni. Miedziak i Kostek jest w zasiegu kazdego z zawodnikow z nad morza. Przewiduje cos w granicach 44-46 , 43-47


Walasek over 11.5 wydaje mi sie troche ryzykowny. Bardzo mozliwe ze szanse na odjechanie 5 biegow dostana juniorzy kosztem liderow.
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:43

Originally Posted By: magic321
Bridger chyba nie moze jechec, chyba ze sie myle?


faktycznie mi przypomniales ze nie ma odpowiednich papierow jeszcze
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 19:46

Originally Posted By: kadus
Z milenium:

Leszno - Gorzów +8 typ 1 @1.85

Gospodarze są glownymi faworytami do zdobycia DMP, skład praktycznie bez dziur, może poza Musielakiem (który pojedzie pewnie jeden raz). Adams,Balon,Kasprzak,Hampel to gwarant 40 punktów, dorzucając Shieldsa i Pavlica(nie jest w formie, ale 5 pkt. powinien zrobic) wynik powinien zatrzymac się powyżej granicy 50 oczek. Gorzow niby sie wzmocnil, sciagajac Zagara i Okoniewskiego w miejsce Ferjana i Monberga (bylego jezdzca Unii Leszno), mysle jednak, ze beda to zawodnicy wlasnego toru i dzisiaj ciezko im bedzie walczyc z gwiazdami Unii. Pewniakiem wydaje sie byc Gollob i Holta, jednak w obliczu zniesienia Jokera, na wiele to sie nie zda.

Walasek over 11.5 @1.65

Cz-wa bez Pedersena i Herbiego, sklad, ktory nie poradziłby sobie nawet w 1 lidze. Richardson, Drabik, Szczepaniaki nie mogą zagrozic w zaden sposob Zielonogórzanom. Walasek w okolicach kompletu - inny wynik bylby niespodzianka.

Bydgoszcz- Wroclaw(+4) typ 1 @1.85

Ciekawy pojedynek beniaminka ekstraligi i druzyny, ktora poczynila chyba najciekawsze transfery. Zaczne od tego, ze nie wierze w przebudzenia Watta na Polskich torach, oraz w atomową formę Hot Scotta w Bydgoszczy. Pierwsza para gosci: Watt-Jeleniewski powinna byc łakomym kąskiem dla gospodarzy. Jonsson i Sajfudtinov beda z pewnoscia liderowac druzynie. Jest również Chrzanowski, uwielbiajacy twarde tory oraz druga linia ze skandynawii w postaci Davidssona i Lindbaecka. Goscie to przede wszystkim Crump, Jedrzejak i Janowski. Juniorzy wychodzą na remis. Liderzy to + dla Bydgoszczan, druga linia również. Mysle, ze skonczy sie w okolicach 50-40

Gdansk(+8) - Torun typ 1 @1.85


Inauguracja rozgrywek w Gdansku i od razu mistrz Polski. Wspaniala okazja by z wysokiego "C" brnąć w kierunku pierwszej 4ki. Sklad gospodarzy skompletowany troche na sile, z powodu ograniczonego już wyboru. Druzyna wydaje sie byc jednak ciekawa. Lider Andersen, solidni u siebie Zetterstroem i Gafurov oraz dwie wielkie niewiadome: Skórnicki(notujacy fatalne wystepy w sparingach) i Bjerre(który gorszego sezonu niz ubiegły miec po prostu nie moze). Torun stracil ogromny atut jakim byl Chris Holder na pozycji numer 6/7. W jego miejsce sciagnieto Kusa i moim zdaniem to moze zadecydowac o dzisiejszym wyniku. W ostatnich latach prym wiodły druzyny, które dysponowaly swietnymi juniorami (poczynajac od Unii Tarnów z Kolodziejem i Rempałą). Para Vaculik/Sperz na papierze jest mocniejsza od Kusa i Lampkowskiego a handicap +8pkt jest sporą zaliczką do utrzymania. Goscie z 3 liderami: Sullivanem,Jagusiem i Holderem, co do ich zdobyczy mozemy byc pewni. Miedziak i Kostek jest w zasiegu kazdego z zawodnikow z nad morza. Przewiduje cos w granicach 44-46 , 43-47


Oczywiscie mialo byc : Okoniewskiego (bylego jezdzca Unii Leszno)

Co do Walaska - mysle, ze pojedzie 5 razy. Pierwszy mecz, kasa pełna, potrzebnych jest jak najwiecej kółek. Juniorzy muszą poczekać. Aczkolwiek Twój scenariusz jest mozliwy, dlatego spokojnie ze stawka.

z Tobetu:

Gniezno @1.4 - mocniejszy na papierze skład, Rybniczanie oslabieni w porownaniu z zeszlym sezonem. 7.5/10

Rzeszow @1.8 - Max,Gjedde,Kuciapa i bracia Drymlowie vs Harris,Gomolski,Zabik,Miskowiak i slaby Nermark. Juniorzy lepsi u gospodarzy... o ile Klindt nie wystrzeli z formą. Kurs wysoki i raczej do gry. 6/10

Daugvapils @1.15 na dokladke 9.5/10
Posted by: Green Arrow

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 20:01

Kadus, Klindt jest w formie tyle , że podobno nie zdążył na samolot wink
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 20:03

Originally Posted By: kadus


Daugvapils @1.15 na dokladke 9.5/10

niedalbym nawet jednej jednostki na kurs 1.15 na Lokomotiv cool
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 20:37

O godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie I ligi pomiędzy Marmą Hadykówką Rzeszów a KM Ostrów. W ostrowskiej ekipie zabraknie Nicolaia Klindta, który nie zdążył na samolot.
Dodajmy, że w Rzeszowie nie pojedzie też Patryk Pawlaszczyk, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.


Marma @1.8 w Tobecie wink
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 20:42

Originally Posted By: kadus
O godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie I ligi pomiędzy Marmą Hadykówką Rzeszów a KM Ostrów. W ostrowskiej ekipie zabraknie Nicolaia Klindta, który nie zdążył na samolot.
Dodajmy, że w Rzeszowie nie pojedzie też Patryk Pawlaszczyk, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.


Marma @1.8 w Tobecie wink

ile jednostek 9.5/10 czy 10/10? wink
Stal wygra choc wg.mnie nawet mimo oslabienie Klindta KMO ma szanse powalczyc o win bo jakos bracia Dryml i Gjedde nieprzekonuja mnie pozatym niemieli oni okazji zbyt duzo pojezdzic na torze w Rzeszowie wiec bede praktycznie na wyjezdize tak samo jak KMO smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 21:14

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: kadus
O godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie I ligi pomiędzy Marmą Hadykówką Rzeszów a KM Ostrów. W ostrowskiej ekipie zabraknie Nicolaia Klindta, który nie zdążył na samolot.
Dodajmy, że w Rzeszowie nie pojedzie też Patryk Pawlaszczyk, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.


Marma @1.8 w Tobecie wink

ile jednostek 9.5/10 czy 10/10? wink
Stal wygra choc wg.mnie nawet mimo oslabienie Klindta KMO ma szanse powalczyc o win bo jakos bracia Dryml i Gjedde nieprzekonuja mnie pozatym niemieli oni okazji zbyt duzo pojezdzic na torze w Rzeszowie wiec bede praktycznie na wyjezdize tak samo jak KMO smile


jarko ironizujesz moje wypociny ? wink

Pisze zupelnie obiektywnie. Tor na Łotwie jest jaki jest i kazdy kto tam przyjezdza musi liczyc sie z porazka. Bracia L. u siebie są praktycznie nie do objechania i dla mnie mecz Lokomotivu zasluguje na wysoko stawke. Wyniku ponizej 49-41 sie nie spodziewam.

Co do meczu Marmy, Sledz jest zadowolony z formy Maxa i Gjedde, bracia Drymlowie, rowniez jezdza przyzwoicie na wyspach, Kuciapa najlepsze lata ma juz za soba ale licze, ze odbuduje sie w 1 lidze. Ostrow tez nic wielkiego w sparingach nie zaprezentowal. W Gorzowie nie zawiodl jedynie Ząbik, reszta ponizej oczekiwan, sądze, ze Nermark bedzie najslabszym zawodnikiem, Gomolski na pozycji seniora tez nie bedzie mial tak latwo. Harris ubiegly rok mial duzo slabszy, dzisiaj niewiadoma. Marma pod nieobecnosc Klindta w Ostrowie za 7.5/10 i mam do tego typu spore przekonanie. smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 21:15

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: kadus
O godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie I ligi pomiędzy Marmą Hadykówką Rzeszów a KM Ostrów. W ostrowskiej ekipie zabraknie Nicolaia Klindta, który nie zdążył na samolot.
Dodajmy, że w Rzeszowie nie pojedzie też Patryk Pawlaszczyk, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.


Marma @1.8 w Tobecie wink

ile jednostek 9.5/10 czy 10/10? wink
Stal wygra choc wg.mnie nawet mimo oslabienie Klindta KMO ma szanse powalczyc o win bo jakos bracia Dryml i Gjedde nieprzekonuja mnie pozatym niemieli oni okazji zbyt duzo pojezdzic na torze w Rzeszowie wiec bede praktycznie na wyjezdize tak samo jak KMO smile


jarko ironizujesz moje wypociny ? wink

Pisze zupelnie obiektywnie. Tor na Łotwie jest jaki jest i kazdy kto tam przyjezdza musi liczyc sie z porazka. Bracia L. u siebie są praktycznie nie do objechania i dla mnie mecz Lokomotivu zasluguje na wysoką stawke. Wyniku ponizej 49-41 sie nie spodziewam.

Co do meczu Marmy, Sledz jest zadowolony z formy Maxa i Gjedde, bracia Drymlowie, rowniez jezdza przyzwoicie na wyspach, Kuciapa najlepsze lata ma juz za soba ale licze, ze odbuduje sie w 1 lidze. Ostrow tez nic wielkiego w sparingach nie zaprezentowal. W Gorzowie nie zawiodl jedynie Ząbik, reszta ponizej oczekiwan, sądze, ze Nermark bedzie najslabszym zawodnikiem, Gomolski na pozycji seniora tez nie bedzie mial tak latwo. Harris ubiegly rok mial duzo slabszy, dzisiaj niewiadoma. Marma pod nieobecnosc Klindta w Ostrowie za 7.5/10 i mam do tego typu spore przekonanie. smile
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 21:22

Originally Posted By: kadus


Pisze zupelnie obiektywnie. Tor na Łotwie jest jaki jest i kazdy kto tam przyjezdza musi liczyc sie z porazka. Bracia L. u siebie są praktycznie nie do objechania i dla mnie mecz Lokomotivu zasluguje na wysoko stawke. Wyniku ponizej 49-41 sie nie spodziewam.


mnie wcale niezdziwi wygrana GKM dzis cool
wzieli najlepszy sklad jaki mogli a zagraniczni w druzynie gosci potrafia jechac a Mroczka na pozycji rezerwowego tez przywizeie kilka pktow
a co do Nermarka mysle ze mocno sie zdziwisz smile
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 21:34

oferta tobeta

Data Mecz - 1x2 1 x 2
05.04 16:00 Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów 1.25 -400 1/4 16.00 +1500 15/1 4.00 +300 3/1
Bet on this match LIVE!
Lotos Gdańsk - Unibax Toruń 3.10 +210 21/10 15.00 +1400 14/1 1.40 -250 2/5
Data Mecz - handicapy 1 (x) 2
05.04 16:00 Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów H(0.0 - 8.0) 1.85 -117 17/20 1.85 -117 17/20
Lotos Gdańsk - Unibax Toruń H(6.0 - 0.0) 1.80 -125 4/5 1.90 -111 9/10
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Head to Head) Wygrana
05.04 16:00 Jaroslaw Hampel -2 1.85 -117 17/20
Rune Holta +2 1.85 -117 17/20
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Tomasz Gollob) Wygrana
05.04 16:00 Over 12.5 1.85 -117 17/20
Under 12.5 1.85 -117 17/20
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Leigh Adams) Wygrana
05.04 16:00 Over 12 1.75 -133 3/4
Under 12 1.95 -105 19/20
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Head to Head) Wygrana
05.04 16:00 Chris Holder -2.5 1.80 -125 4/5
Adam Skornicki +2.5 1.90 -111 9/10
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Hans Andersen) Wygrana
05.04 16:00 Under 12 1.75 -133 3/4
Over 12 1.95 -105 19/20
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Wieslaw Jagus) Wygrana
05.04 16:00 Under 11.5 1.80 -125 4/5
Over 11.5 1.90 -111 9/10
Data Mecz - 1x2 1 x 2
05.04 16:00 Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów 1.25 -400 1/4 16.00 +1500 15/1 4.00 +300 3/1 +4
Bet on this match LIVE!
Lotos Gdańsk - Unibax Toruń 3.10 +210 21/10 15.00 +1400 14/1 1.40 -250 2/5 +4
Data Mecz - handicapy 1 (x) 2
05.04 16:00 Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów H(0.0 - 8.0) 1.85 -117 17/20 1.85 -117 17/20 +4
Lotos Gdańsk - Unibax Toruń H(6.0 - 0.0) 1.80 -125 4/5 1.90 -111 9/10 +4
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Head to Head) Wygrana
05.04 16:00 Jaroslaw Hampel -2 1.85 -117 17/20
Rune Holta +2 1.85 -117 17/20
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Tomasz Gollob) Wygrana
05.04 16:00 Over 12.5 1.85 -117 17/20
Under 12.5 1.85 -117 17/20
Data Unia Leszno - Caelum Stal Gorzów (Leigh Adams) Wygrana
05.04 16:00 Over 12 1.75 -133 3/4
Under 12 1.95 -105 19/20 +2
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Head to Head) Wygrana
05.04 16:00 Chris Holder -2.5 1.80 -125 4/5
Adam Skornicki +2.5 1.90 -111 9/10
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Hans Andersen) Wygrana
05.04 16:00 Under 12 1.75 -133 3/4
Over 12 1.95 -105 19/20
Data Lotos Gdańsk - Unibax Toruń (Wieslaw Jagus) Wygrana
05.04 16:00 Under 11.5 1.80 -125 4/5
Over 11.5 1.90 -111 9/10 +2
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 21:42

Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa
Gram zdecydowanie kazde ujemne handi na gospodarzy do -30 pkt. Ostatni pojedynek na zielonogorskim torze pomiedzy tymi druzynami to wynik 62-28 dla gospodarzy. Co sie zmuienilo od tamtego czasu? W druzynie gospodarzy nic bo pojedzie ta sama ekipa + kontuzjowany wowczas Dobrucki. Natomiast we Wlokniarzu nie pojedzie 4 zawodnikow (Pedersen,Hancock,Ulamek,Bridger) ktorzy zdobyli wowczas razem 27 pkt czyli czyli prawie 100% calego dorobku. Dzis w ich miejsce Gapinski,Woffinden,Drabik,Richardson. Zawodnicy duzo slabsi od tych ktorzy wystapili w w/w meczu wiec w potyczce ze zmotywowana ,doswiadczona i wyrownana druzyna gospodarzy nie sadze aby uzbierali wiecej niz 30 pkt.
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 22:00

Ja bym proponował

Bydgoszcz gołą 1 (handi ryzykowne maks wygrają 6 punktami)

walasek under 12,50

jonsson over 11,00
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 22:09

Balinski over 8 @2.65 Bet365 3.5/10

Biegi Balona:

2.
Tomasz Gollob
Krzysztof Kasprzak
Rafał Okoniewski
Damian Baliński

7.
Krzysztof Kasprzak
Rune Holta
Damian Baliński
Adrian Szewczykowski

9.
Matej Zagar
Damian Baliński
Peter Karlsson
Krzysztof Kasprzak

11.
Damian Baliński
Rafał Okoniewski
Jarosław Hampel
Peter Karlsson

Tak więc zestaw biegów wcale nie najtrudniejszy. W pierwszym biegu raczej za Gollobem, byc moze tez za Kasprzakiem = 2 lub 1pkt. Drugi bieg szansa na zwyciestwo: 3 lub 2pkt. Trzeci bieg szansa na zwyciestwo: 3 lub 2pkt. Czwarty bieg szansa na zwyciestwo 3 lub 2pkt. Co w wersji pesymistycznej daje nam 7 pkt + wystep w biegu 14tym. Kurs @2.65 jak dla mnie ze sporym value.
Posted by: lds

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 22:20

Z oferty Tobetu godne uwagi są następujące typy:
Crump under 13,5 - mecz moim zdaniem będzie na styku i małe prawdopodobieństwo taktycznej jasona. Dwie porażki ze świetnie jadącymi w Bydgoszczy jonssonem i emilem niemal pewne.

Hampel+2 - Holta-2 typ: 1 - holta u progu sezonu nie zachwyca poza tym na torze w Lesznie ostatnimi czasy bez rewelacji. Jarek u siebie 12-13 pkt bez trudu powinien zrobić (ew przegrane z Tomkiem bądź Zagarem)

Richardson over 9 - Koniec poprzedniego zesonu w wykonaniu Lee wyśmienity. Licze, że w tym sezonie dobą formę będzie prezentował od I kolejki. Mając na uwadze 6 startów Anglika typ w miare pewny:)

Warto tez sprobować remis za 15.00 w meczu Lotos - Unibax - meczyk będzie na styku, więc wszystko możliwe.

Wysokich wygranych:)
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 22:29


Hampel+2 - Holta-2 typ: 1 - holta u progu sezonu nie zachwyca poza tym na torze w Lesznie ostatnimi czasy bez rewelacji. Jarek u siebie 12-13 pkt bez trudu powinien zrobić (ew przegrane z Tomkiem bądź Zagarem)

co ty z konia lds spadłeś taki ryzykowny kurs polecać???

większa pewka to hans andersen under 12 w gdańsku nie da rady więcej wypocić:)


połamania palców na live
Posted by: buldog

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/04/2009 22:36

dużo osób piszę że Sparta dziś bez Scota ... to jest nie prawda Nicholls jest w Bydgoszczy wink
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/04/2009 05:18

gratuluje koledze rds czy jak tam, typu na remis w gdansku, faktycznie bylo blisko, ehhhh te typy z kosmosu...
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/04/2009 05:47

Originally Posted By: kojotek
gratuluje koledze rds czy jak tam, typu na remis w gdansku, faktycznie bylo blisko, ehhhh te typy z kosmosu...

podobnie blisko jak przeziebienie Watta i choroba zoladkowa pikeja smirk
zanim skrytykujesz kogos spojrz na siebie i swoje typy nieodpisuj papa
Posted by: lds

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/04/2009 08:26

Originally Posted By: kojotek
gratuluje koledze rds czy jak tam, typu na remis w gdansku, faktycznie bylo blisko, ehhhh te typy z kosmosu...


gdyby Skóra zrobił kilka pkt więcej byłoby ciekawiej. Swoją drogą ten transfer to niewypał sezonu chyba będzie.
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/04/2009 01:15

kolego jarko najpierw sprawdz sobie czy te choroby faktycznie byly, o ile znasz angielski, w co watpie, a pozniej zwracaj uwage.
Posted by: kojotek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 16:00

Panowie wstajemy, liga niedlugo jedzie. Gdzie "fachowiec" jarko ze swoimi pewkami i plynna znajomoscia angielskiego? leje sie wodą z kolegami na podworku, czy jeszcze maluje pisanki?
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 16:14

Liga jedzie smile Ale czy Milenium jest czynne? Wie ktoś może w jakich godzinach ?
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 17:11

Czynne 10-14
Posted by: homza

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:08

w milenium czekaja z wystawieniem kursow do momentu az "ekspert" Cegielski poda na SF swoje typy smile
Posted by: oiram

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:13

Originally Posted By: kadus
Czynne 10-14


Czynne ale na oferte trzeba czekać laugh

Dziś live dwie transmisje z gorzowa i czestochowy na tvp sporcie
Posted by: oiram

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:16

Originally Posted By: homza
w milenium czekaja z wystawieniem kursow do momentu az "ekspert" Cegielski poda na SF swoje typy smile



oto jego typy :

Wrocław - Gdańsk

Gospodarze będą bardzo mocni u siebie i to nie tylko w spotkaniach z takimi przeciwnikami jak Wybrzeże. Myślę, że również zespoły walczące o medale będą miały problemy we Wrocławiu. Obstawiam wysokie zwycięstwo gospodarzy. Typuję wynik: 54:36.

Gorzów - Bydgoszcz

Gorzowianie mieli już śmigus dyngus w minioną niedzielę. Powstaje pytanie czy wyciągnęli odpowiednie wnioski. Bydgoszczanie mają skład, który w spotkaniach wyjazdowych będzie nieobliczalny. Jeżeli jednak gospodarze nie wykażą się tak dużą nonszalancją, jak w minionym tygodniu, to powinni to spotkanie wygrać. Typuję wynik: 48:42.

Częstochowa - Leszno

Biorąc pod uwagę problemy drużyny z Częstochowy, to myślę, że ich sukcesem jest fakt, że ten skład wygląda już w miarę mocno. Przynajmniej w spotkaniach u siebie daje nadzieję na zdobycze punktowe. Leszno nie może być pewne zwycięstwa zwłaszcza biorąc pod uwagę kontuzję Damiana Balińskiego. Jednak to goście pozostają nadal faworytem tego spotkania. Typuję wynik: 42:48.

Toruń - Zielona Góra

Rozmawiałem ostatnio z Ryanem Sullivanem i Chrisem Holderem i opowiadali, że nowy tor w Toruniu jest trudny, a łuki różnią się od siebie. Dlatego cieszą się, że będą mieli więcej czasu na treningi na swoim torze. Biorąc pod uwagę fakt, że ten mecz będzie rozegrany w późniejszym terminie, możliwość dodatkowego treningu stawia w roli faworytów drużynę gospodarzy. Typuję wynik: 49:41.
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:26

cegla juz 11.04 podal opinie na temat tych mecz sportowe daja tylko w dniu meczu na innej stronie juz dawno sa one umieszczone
Posted by: Twin Peaks

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:37

milenium
6923 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+2)-Leszno 2.10 8.00 1.60
6924 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+4)-Leszno 1.90 8.00 1.80
6925 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+6)-Leszno 1.70 8.00 2.00
6926 13.04.2009 18:30 G.Hancock-L.Adams(+1) 1.75 6.00 1.95
6927 13.04.2009 18:30 L.Richardson-K.Kasprzak 1.85 6.00 1.85
6928 13.04.2009 18:30 G.Hancock (11,5 pkt) 1.85 1.75
6929 13.04.2009 18:30 L.Richardson (8,5 pkt) 1.80 1.80
6930 13.04.2009 18:30 L.Adams (11,5 pkt) 1.70 1.90
6931 13.04.2009 18:30 J.Hampel (10,5 pkt) 1.75 1.85
6932 13.04.2009 16:00 Gorzow-Bydgoszcz(+6) 1.65 8.00 2.05
6933 13.04.2009 16:00 Gorzow-Bydgoszcz(+8) 1.85 8.00 1.85
6934 13.04.2009 16:00 Gorzow-Bydgoszcz(+10) 2.05 1.65
6935 13.04.2009 16:00 T.Gollob-A.Jonsson(+2) 1.70 6.00 2.00
6936 13.04.2009 16:00 T.Gollob (11,5 pkt) 1.90 1.70
6937 13.04.2009 16:00 R.Holta (11,5 pkt) 1.70 1.90
6938 13.04.2009 16:00 P.Karlsson (8,5 pkt) 1.80 1.80
6939 13.04.2009 16:00 Wroclaw-Gdansk(+14) 1.60 8.00 2.10
6940 13.04.2009 16:00 Wroclaw-Gdansk(+16) 1.85 8.00 1.85
6941 13.04.2009 16:00 Wroclaw-Gdansk(+18) 2.05 8.00 1.65
6942 13.04.2009 16:00 J.Crump-H.Andersen(+3) 2.00 6.00 1.70
6943 13.04.2009 16:00 T.Jedrzejak-K.Bjerre(+2) 1.65 6.00 1.95
6944 13.04.2009 16:00 J.Crump (12,5 pkt) 1.95 1.65
6945 13.04.2009 16:00 T.Jedrzejak (10,5 pkt) 1.80 1.80
6946 13.04.2009 16:00 H.Andersen (9,5 pkt) 2.10 1.55

jakie jest minimum kombinacji?
z góry dzieki za odpowiedź
Posted by: taniak

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:54

milenium dziś otwarte? ;>
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 18:55

Originally Posted By: taniak
milenium dziś otwarte? ;>

zamkniete a oferta jest tylko dla pracownikow milenium smirk
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 19:00

jarko 33 a jaka mobilizacja dzis na moj psz??przekroczycie handi 29,5??co tam w obozie kmo??
Posted by: Franky

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 19:02

a są gdzieś kursy u buków internetowych?
Posted by: Franky

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 19:04

jeśli chodzi o mecz KMO - PSŻ to myślę że goscie zrobią powyżej 30 pkt. PSŻ wzmocniony Mat. Szczepaniakiem, który często miał okazjhe startować na ostrowskim torze i radził sobie dosyć dobrze. Poza tym w zespole gości jest kilku "startowców" co moze się okazać atutem. W zespole gospodarzy powrót po kontuzji Pawlaszczyka i to moze się okazać słaby punkt
Posted by: spiwoor

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 19:42

Wstępnie widzę to tak:

6923 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+2)-Leszno 2.10 8.00 1.60
6924 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+4)-Leszno 1.90 8.00 1.80
6925 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+6)-Leszno 1.70 8.00 2.00


i tutaj wszędzie dwójka, tylko stawki coraz mniejsze

Fajnie, że udało się utrzymać we Włókniarzu Hancocka ale dzisiaj szykuje się rzeź na Olsztyńskiej-Unia powinna bezproblemowo przejechać się po Włókniarzu.Niestety ale jedynym pewnym punktem we Włókniarzy jest Hancock, reszta to jeden wielki znak zapytania.Owszem może się zdarzyć, że Richardson wreszcie pojedzie jak przystało na lidera, swoje dołożą Drabik,Szczepaniak i Gapiński, a formę z Anglii potwierdzi dzisiaj Bridger... jak widzicie za dużo tutaj znaków zapytania i pobożnych życzeń.Z drugiej strony mamy zespół z trójką pewnych liderów -Adams, Hampel i Kasprzak oraz drugą linią porównywalną z "liderami" Włókniarza.Nawet brak wozipłota Balińskiego nie powinien być poważnym osłabieniem jeżeli tylko uda się ściągnąć Unii Batchelora.Jako Częstochowianin liczę dzisiaj na cud ale chłodno kalkulując obstawiam spokojne zwycięstwo Byków (8-10 punktów).

6931 13.04.2009 18:30 J.Hampel (10,5 pkt) 1.75 1.85

typ 2(się znaczy powyżej)

Może to tylko mylne wrażenie ale Mały zawsze nieźle mykał na częstochowskim torze i z tak osłabionym Włókniarzem powinien wykręcić wynik w okolicach 12-13 punktów.Jak dla mnie Hampel będzie dzisiaj zdecydowanie najgroźniejszym przeciwnikiem dla zawodników CKM-u.

6934 13.04.2009 16:00 Gorzow-Bydgoszcz(+10) 2.05 8.00 1.65
6935 13.04.2009 16:00 T.Gollob-A.Jonsson(+2) 1.70 6.00 2.00


dwie jedynki

Po ostatnim blamażu Gorzów pojedzie dzisiaj mocno zmobilizowany(podk.urwiony) i powinien obić Bydgoszcz, która ma mocną pakę ale jak pokazał mecz ze Spartą, nie jest to jeszcze monolit, a zawodnicy są mocno chimeryczni.Przewiduje, że będzie to mecz do jednej bramki, a Gorzów wygra kilkunastoma punktami .Podobnie jak z całym zespołem rzecz się ma z jej najważniejszym zawodnikiem- Gollobem.Tomek zrobił wielką kupę na torze w Lesznie i został zjechany jak bura suka przez Komarnickiego.Co by nie powiedzieć o Gollobie, to jednak zawodnik cholernie ambitny i dzisiaj powinien zrehabilitować się za wcześniejszą obsuwę.Jonsson to lider ale punkty gubi nawet u siebie i dzisiaj powinien przegrywać i z Gollobem i z Holtą i pewnie z kimś jeszcze.

p.s. to dopiero początek sezonu i nic jeszcze nie jest pewne, dlatego i moje analizy są mocno pobieżne i nie zamierzam mocniej grać na podane typy..ot dla zabawy laugh
Posted by: RoccoRunner

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/04/2009 22:44

Wrocław -16.5 za 1.75 w EXPEKT

Nie widze żądnych szans dla Gdańska we Wrocku. Watt, Nicholls, Crump, Jędrzejak, Jeleniewski - własny tor, brak słabych punktów. Gdansk zazwyczaj słabe wyjazdy a mocni u siebie. Oprocz Andersen i Bjerre to nie wiem kto mże powalczyc z WTS-em, Zett wątpliwe, Vaculik Kroner i Skóra słabi. Zresztą Hans Andersen to raczej we Wrocku częściej się kompromitował, Bjerre w 1 meczu tez cienko. Będzie pogrom.
Posted by: spiwoor

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/04/2009 18:44

Originally Posted By: spiwoor
Wstępnie widzę to tak:

6923 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+2)-Leszno 2.10 8.00 1.60
6924 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+4)-Leszno 1.90 8.00 1.80
6925 13.04.2009 18:30 Czestochowa(+6)-Leszno 1.70 8.00 2.00


i tutaj wszędzie dwójka, tylko stawki coraz mniejsze

Fajnie, że udało się utrzymać we Włókniarzu Hancocka ale dzisiaj szykuje się rzeź na Olsztyńskiej-Unia powinna bezproblemowo przejechać się po Włókniarzu.Niestety ale jedynym pewnym punktem we Włókniarzy jest Hancock, reszta to jeden wielki znak zapytania.Owszem może się zdarzyć, że Richardson wreszcie pojedzie jak przystało na lidera, swoje dołożą Drabik,Szczepaniak i Gapiński, a formę z Anglii potwierdzi dzisiaj Bridger... jak widzicie za dużo tutaj znaków zapytania i pobożnych życzeń.Z drugiej strony mamy zespół z trójką pewnych liderów -Adams, Hampel i Kasprzak oraz drugą linią porównywalną z "liderami" Włókniarza.Nawet brak wozipłota Balińskiego nie powinien być poważnym osłabieniem jeżeli tylko uda się ściągnąć Unii Batchelora.Jako Częstochowianin liczę dzisiaj na cud ale chłodno kalkulując obstawiam spokojne zwycięstwo Byków (8-10 punktów).

6931 13.04.2009 18:30 J.Hampel (10,5 pkt) 1.75 1.85

typ 2(się znaczy powyżej)

Może to tylko mylne wrażenie ale Mały zawsze nieźle mykał na częstochowskim torze i z tak osłabionym Włókniarzem powinien wykręcić wynik w okolicach 12-13 punktów.Jak dla mnie Hampel będzie dzisiaj zdecydowanie najgroźniejszym przeciwnikiem dla zawodników CKM-u.



jak to miło się czasami tak solidnie pomylić w typowaniu meczów własnej drużyny laugh
Posted by: Siwy_WTS

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/04/2009 19:17

Originally Posted By: spiwoor

jak to miło się czasami tak solidnie pomylić w typowaniu meczów własnej drużyny laugh


Nie możesz być człowiekiem małej wiary laugh smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 18:21

Leszno - Zielona Góra (+10) typ 1 @1.7

Leszno u siebie to istny monolit. Zespół bez dziur nawet na pozycji juniora. Baliński wraca do składu, Hampel nie pojedzie już tak słabo w 1-wszej fazie zawodów jak w Częstochowie, Adams klasa sama w sobie. Zielona Góra zawsze walczyła w Lesznie, nie przekonują mnie natomiast juniorzy oraz stranieri zespołu z Winnego Grodu. Protas,Walasek to gwarant jakichs tam punktów jednak co do reszty nie mozemy byc pewni

Emil Sajfutdinov - Ryan Sullivan typ 1 @1.8

Emil u siebie nie zwykł przegrywać, co prawda dzisiaj rywale z najwyzszej półki, jednak tor w Bydgoszczy staje sie dla niego takim samym azylem jak dla samego Tomka Golloba. Ryan bedzie meczyl sie zapewne z AJ-em, Lindbaeckiem i Emilem. Jezeli nie bedzie defektu czy upadku Rosjanina, to powinno wejsc gladko.

Hans Andersen - Tomasz Gollob typ 2 @1.85

Spodziewam się betonu w Gdańsku, co bedzie wodą na młyn dla Gorzowian, gdzie poza Holtą mamy samych startowców. Tor jest tak specyficzny, ze ciezko bedzie zrobic z niego kopę, która stała się ulubionym typem nawierzchni przeciwników Tomka Golloba smile ... Nie widzę dzisiaj zbytnio przeciwnikow dla naszego najlepszego zawodnika, wyraznie dogadal sie ze sprzetem (składal 12 silników przed meczem z Bydgoszczą) Hansior na pewno nie pojedzie takiej lipy jak ostatnio, jednak ma dzisiaj z kim przegrywać.
Posted by: trypek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 18:48

"Leszno - Zielona Góra (+10) typ 1 @1.7

Leszno u siebie to istny monolit. Zespół bez dziur nawet na pozycji juniora. Baliński wraca do składu, Hampel nie pojedzie już tak słabo w 1-wszej fazie zawodów jak w Częstochowie, Adams klasa sama w sobie. Zielona Góra zawsze walczyła w Lesznie, nie przekonują mnie natomiast juniorzy oraz stranieri zespołu z Winnego Grodu. Protas,Walasek to gwarant jakichs tam punktów jednak co do reszty nie mozemy byc pewni"

a ja tu jestem innego zdania, Mysle ze zielonka powalczy w lesznie. to ze leszno wygralo ze stala u siebie wysoko to nie znaczy ze falubaz polegnie wysoko w lesznie;) kadus nic napisalem o dobruckim mysle ze dzis zdobedzie duza ilosc punktow pow.10 . ogolnie ten mecz dla mnie no bet bo hdc sa tak ustawione madrze ze trudno cos tu wytypowac a mobilizacja w obu druzynach jest na 100%

z innych typow:

w gdansku uwazam ze mecz bedzie na styku a maly grosz postawie na gospodarzy.
w derbach pomorze zwyciezce upatruje w druzynie unibaxu ktorzy maja bardziej wyrownany sklad
we wrocławiu mały grosz stawiam na gospodarzy. we włókniarzu ma znow jezdzik nicki ale mimo wszystko stawiam na atlas. atlas po ostatniej kolejce w ktorej sie meczyl z gdanskiem poprawi ustawienia sprzetowe i wygra z wlokniarzem

powodzenia
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 19:36

Stal Rzeszów - Grudziądz typ 1 @1.1
RKM Rybnik - Unia Tarnów typ 2 @1.2
ako 1.32
tobet


Najlepiej oprocentowana lokata na rynku 32% zysku. wink

Rzeszów z Drymlem,Kuciapą i Gjedde - którzy bardzo dobrze rozpoczęli sezon, Max po blamażu przed tygodniem dzisiaj pewnie walnie over 10. Grudziądz moze postraszyc jedynie Ferjanem i Schleinem jednak wynik w mojej ocenie to 50-40 i wyzej dla gospodarzy.

Dream Team z Tarnowa przyjedzie dzis do Rybnika i tu również powinno obyć się bez niespodzianki. Ulamek,Swiderski,Pedersen,Monberg i Kolodziej to gwarant co najmniej 46 oczek smile. Dzisiaj pierwszy raz za plecami przeciwnikow przyjedzie Mariusz Węgrzyk wink
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 19:48

Originally Posted By: kadus
Stal Rzeszów - Grudziądz typ 1 @1.1
RKM Rybnik - Unia Tarnów typ 2 @1.2
ako 1.32
tobet


Najlepiej oprocentowana lokata na rynku 32% zysku. wink

Rzeszów z Drymlem,Kuciapą i Gjedde - którzy bardzo dobrze rozpoczęli sezon, Max po blamażu przed tygodniem dzisiaj pewnie walnie over 10. Grudziądz moze postraszyc jedynie Ferjanem i Schleinem jednak wynik w mojej ocenie to 50-40 i wyzej dla gospodarzy.

Dream Team z Tarnowa przyjedzie dzis do Rybnika i tu również powinno obyć się bez niespodzianki. Ulamek,Swiderski,Pedersen,Monberg i Kolodziej to gwarant co najmniej 46 oczek smile. Dzisiaj pierwszy raz za plecami przeciwnikow przyjedzie Mariusz Węgrzyk wink


na buczoki juz tylko 1.15 laugh co za kurs
Posted by: szpak007

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 19:56

Originally Posted By: kadus


Dream Team z Tarnowa przyjedzie dzis do Rybnika i tu również powinno obyć się bez niespodzianki. Ulamek,Swiderski,Pedersen,Monberg i Kolodziej to gwarant co najmniej 46 oczek smile. Dzisiaj pierwszy raz za plecami przeciwnikow przyjedzie Mariusz Węgrzyk wink


tylko że w pierwszej lidze czasem 46 oczek może nie wystarczyć do wygranej, to do Tarnowa:)

a tak na serio to typy z 1 ligi ktore podałeś bardzo pewne, dream team z Tarnowa z tym składem powinien spokojnie wygrać, a co do GKMu to też niestety nie widzę szans na wygraną, chociaż naszym zawodnikom zawsze pasował tor w Rzeszowie.
Co do Ekstraligi to typy na Emila i Tomka równiez wpadły mi w oko od razu po pojawieniu sie kursów. Emil na swoim torze niezwykle waleczny i bojowy i z Saletrą powinien wygrać (punktowo). Andersen jak dla mnie nie jest stabilny niestety w polskiej lidze i dobre zawody potrafi przeplatac troche słabszymi. Z Toruniem co prawda jechał ładnie ale zazwyczaj za plecami rywala (tylko jedna 3 biegowa). Tą parę myślę że wygra Tomek, ale w końcowym rozrachunku mam nadzieję że lepsze będzie Wybrzeże smile
Mecz w Lesznie gospodarze powinni wygrać i myślę że wygrają, ale nie sadzę że więcej niż 14 punktami, o ile PUK się troche ogarnie i zdobędzie tyle punktów ile się od niego wymaga.
Ogólnie kolejka cholernie trudna to wypowania, derby jak wiadomo rządzą się swoimi prawami i każdy wynik możliwy podobnie jak we Wrocławiu. Do Czewy wraca Nicki który z Herbiem powinien decydować o sile druzyny. Jak dla mnie w tym meczu zadecyduje postawa juniorow których WTS ma chyba minimalnie lepszych, chociaż maja też wielka lukę w składzie w postaci Jeleniewskiego.
Posted by: oiram

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:01

O której godzinie expekt wystawi kursy jak sadzicie bo chyba derby wystawia w ofercie?
Posted by: szpak007

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:04

Originally Posted By: oiram
O której godzinie expekt wystawi kursy jak sadzicie bo chyba derby wystawia w ofercie?


kursy na pewno wystawią, ale o której to nigdy u nich nie wiadomo. Mam nadzieję że niedługo bo trzeba na stadion powoli się wybierać.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:08

Originally Posted By: oiram
O której godzinie expekt wystawi kursy jak sadzicie bo chyba derby wystawia w ofercie?

chwile po tym jak to zrobi bet365 bo oni zzynaja kursy od nich laugh
Posted by: oiram

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:14

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: oiram
O której godzinie expekt wystawi kursy jak sadzicie bo chyba derby wystawia w ofercie?

chwile po tym jak to zrobi bet365 bo oni zzynaja kursy od nich laugh


Niech zrobia to przed 14 bo na stadiona na sportowa musze wyjść a lepiej sie oglada jak jest kaska postawiona
Posted by: Lopez

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:32

w bet365 juz sa a wiec w expie tez bedzie lada moment wink
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:42

Originally Posted By: Lopez
w bet365 juz sa a wiec w expie tez bedzie lada moment wink

juz sa i prawie identyczne jak na becie laugh
Posted by: szpak007

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:48

expekt jest zajbeisty
Gorzów 2.00, a Gorzów +2,5 2.20 laugh kto jest przekonany do grania tego nie szybko korzysta!!!
Posted by: HAGIi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 20:54

to samo z Polonia
pobrane +2.5 po 2.20
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 21:00

oj zeby nie anulowali albo nienapisali stawka 0.00 ,oni tak lubia...
Posted by: HAGIi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 21:04

Originally Posted By: Radmanovic
oj zeby nie anulowali albo nienapisali stawka 0.00 ,oni tak lubia...


mylisz sie, oni nie raz placili za swoje bledy jesli chodzi o takie bety
Czasem im sie zdarzy wrzucic do oferty odwrocony kurs lub linie...
Posted by: MARSHALL213

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 21:09

Do tych co grali Emila w milenium po @1,55 albo beda grali po @1,50. Ten kurs jest zupelnie nieadekwatny do zawodnikow, juz nie pamietacie jak Sullivan w Bydgoszczy zrobił 21 pktów? Ratując Toruniowi bonus, po 2,2-2,3 ja bym sie skusił w strone Ryana:) pzdr
Posted by: HAGIi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 21:17

pewnie, ze po takim kursie juz sie nie oplaca, ale po 1.8 jak sie gralo z rana to warto!
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 21:17

Originally Posted By: MARSHALL213
Do tych co grali Emila w milenium po @1,55 albo beda grali po @1,50. Ten kurs jest zupelnie nieadekwatny do zawodnikow, juz nie pamietacie jak Sullivan w Bydgoszczy zrobił 21 pktów? Ratując Toruniowi bonus, po 2,2-2,3 ja bym sie skusił w strone Ryana:) pzdr

tylko ze to bylo dawno a od tego czasu saletra jezdzi gorzej
ale fakt po 1.5 niewarte ryzyka
Posted by: zmarcin

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 22:13

Code:
Betandwin
wystawiał tydzień temu kursy? Już deko późno, żeby wystawili, amatorzy...
Posted by: zmarcin

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 22:36

Posted by: spiwoor

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 22:48

Liga powoli się rozkręca i robi się coraz ciekawiej.Po utrzymaniu Pedersena, Włokniarz z pewnego kandydata do spadku przemienił się w drużynę z aspiracjami medalowymi.Jak pokazał ostatni mecz Unia Leszno, typowana jako pewniak do mistrzostwa, nie jest tak mocarna jak się wydawało.Ciągle trudno też wskazać drużynę, która będzie biła się jedynie o utrzymanie.Jednym słowem liga będzie cholernie wyrównana i baaardzo dobrze smile Gorzej rzecz się ma z bukmacherskiego punktu widzenia, bo póki co, typowanie przypomina wróżenie z fusów.Dzisiejsza kolejka jest tego dobitnym przykładem-cztery mecze, w których trudno jednoznacznie wytypować zwycięzce.Najpewniejsza wydaje się Unia Leszno ale typowanie derbów pomiędzy Lesznem a Zielonką odpuściłem sobie już dawno temu, bo wyniki jakie w tych meczach się pojawiały, przyprawiały mnie o ból zębów.Typowanie na zwycięstwo Unii ponad 10 punktami jest lekko ryzykowne.Zamiast tego wybiorę mecz mojej drużyny ze Spartą.


Milenium proponuje taki oto zakład:

6907 Wrocław-Częstochowa 2.00 8.00 1.70

typ:1

Nie chcę znów błędnie typować przeciwko swojej drużynie ale obok takiego kursu na Wrocław nie mogę przejść obojętnie smile Typ ten jest głównie przeciwko Włókniarzowi.Obecnie koncepcja drużyny opiera się na dwóch superarmatach(Pedersen i Hancock) plus kilku zawodników, którzy mają robić resztę wyniku.Tyle tylko, że jak na razie ta reszta zawodników prezentuje się mocno przeciętnie.Mylący dla niektórych może byc ostatni wynik Lwów, bo wydawać się może, że Richardson, Gapiński, Drabik i Szczepaniak jeżdżą całkiem nieźle.Niestety jest to ciągle pobożne zyczenie, a nie fakt.Drabik pojechał w tamtym meczu ładnie tylko dwa biegi, na resztę nie starczyło mu sił.Watpliwe czy ujedzie choćby jeden bieg we Wrocku.Gapiński jak na razie po prostu nie jedzie nic, zal mi chłopaka ale mam nadzieje, że to z jego usług zrezygnuje dzisiaj Dzikowski.Pozostają Szczepaniak i Richardson i o dziwo pewniejszy wydaje się Szczepan, który walczył naprawdę ładnie i przede wszystkim mądrze. Pytanie tylko czy ten zawodnik jest w stanie wykręcać podobne wyniki na obcych torach?Richardson jak zwykle rozkręca się z meczu na mecz i nie widzę większych szans aby już dzisiaj wziął na siebie role trzeciego lidera w drużynie.Podsumowując druga linia to zdecydowana przewaga Wrocławia-Jędrzejak, Watt, Jeleniewski powinni objeżdżać dzisiaj Szczepaniaka, Drabika i Richardsona.Niekoniecznie każdy-każdego ale i tak upatruje tutaj przewagę Sparty.

Dochodzi jeszcze sprawa liderów i młodzieży.Liderzy to z kolei zdecydowana przewaga po stronie Włókniarza, przynajmniej na papierze.zakładając, ze liderami są Hancock i Pedersen, a po drugiej stronie Nichols i Crump, to częstochowscy wyglądają jednam mocniej.Pytanie tylko w jakiej formie jest Power- gościu nie jeździł wcale.Oczywiście Pedersen to Pedersen i na wyniku dwucyfrowego mozna spodziewać się po nim bez większej napinki ale niekoniecznie musi objeżdzać dzisiaj Rudego.

Młodzież to chyba jednak przewaga Wrocławian.Z drugiej strony pojedziemy dzisiaj z Bridgerem i jeśli ten gościu pojedzie choćby w polowie tak dobrze jak w lidze brytyjskiej, to może to być przysłowiowy jezyczek u wagi.

Podsumowując znów gram przeciwko Włókniarzowi i jest mi trochę wstyd z tego powodu ale mój nos podpowiada mi, że Włókniarz groźny będzie dopiero za kilka kolejek
Posted by: spiwoor

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 22:51

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: MARSHALL213
Do tych co grali Emila w milenium po @1,55 albo beda grali po @1,50. Ten kurs jest zupelnie nieadekwatny do zawodnikow, juz nie pamietacie jak Sullivan w Bydgoszczy zrobił 21 pktów? Ratując Toruniowi bonus, po 2,2-2,3 ja bym sie skusił w strone Ryana:) pzdr

tylko ze to bylo dawno a od tego czasu saletra jezdzi gorzej
ale fakt po 1.5 niewarte ryzyka



jak na razie Sullivan pojechał jeden (bardzo dobry) mecz w Gdańsku co bardziej sugeruje, że może to być dla niego niezły sezon, a na pewno nie na odwrót smile
Posted by: Lopez

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 19/04/2009 22:57

haha bwin na 5 min przed meczem zaczal dawac h2h wink szybko
Posted by: Lindbaeck

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:24

Milenium zaszalało. Wielkim ekspertem nie jest ale jak można dać kurs 1.85 na Falubaz blush Przecież Polonia to cieniasy do potęgi. Razem z Wybrzeżem robią wypad z ligi. Kurs miodzik i gram bardzo ostro !!!

To samo z Toruniem. 1.85 przeciwko beznadziejnym WTS-om !?

Falubaz + UNIBAX @ 3,42 10/10

Do tego dałbym moje KMO z handi ale dziady z milenium nie mają 1 ligi ;/
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:28

pamietaj ze cztery pozycje musisz miec wink
Posted by: Inzaghi78

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:31

żebys sie nie zdziwil ...

co do Falubaz moge sie zgodzic choc napewno to nie jest pewka ale wroclaw z toruniem to bardzo wyrownany spotkanie i takie 10/10 zwlaszcza w dziesiejszej kolejce to czcze gadanie...

Moje typy po analizie kolejki :

Wroclaw- Toruń +1
Gorzow-Czestochowa +9
Gdansk-Leszno -7
Bydgoscz- Zielona Gora -5
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:32

dodajac ze Torun jedzie bez Kosciechy i kontuzjowanym Sulivanem ( kontuzja barku ) to faktycznie to pewniak
Cieslak przygotuje odpowiedni tor by saletra nieposzalal
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:33

Wroclaw - Torun typ 1 @1.85

Wroclaw musi ten mecz wygrac i z pewnoscia zrobi wszystko aby tak sie stalo. Toromistrz/Trener/Menedżer Marek Cieślak przygotuje cos specjalnego, aby tor byl w koncu handicapem dla gospodarzy. Fatalna forma Nichollsa i kontuzja (pachwina) Watta nie napawają optymizmem jednak strata Kosciechy w szeregach Torunian bedzie chyba bardziej odczuwalna. Bo o ile Nicholls i Watt zawodzą to Kosciecha byl pewnym punktem zespolu i dorzucal duzo do dorobku drugiej linii. Darcy Ward to kolejna ciekawa postac dzisiejszego meetingu - jestem niemal przekonany, ze jego występ bedzie duzo slabszy niz na torze w Bydgoszczy. Wroclawskie lotnisko straszy nie tylko dlugoscia ale takze nawierzchnią , co dla mlodziana z Antypodów bedzie totalnym ekstremum. Podsumowując : dwie dziury w Apatorze : Smolinski/Ward i zmobilizowani gospodarze z triumfatorem wczorajszego GP - J.Crumpem, swietnym u siebie Janowskim, solidnymi Jeleniewskim i Jedrzejakiem. Wynik 48-42

Hans Andersen - Krzysztof Kasprzak(+3) 2 @1.7

Nie wiem kto ustawial tą linie ale wystarczy przyjrzeć się formie obu panów. Andersen totalnie nieprzygotowany do sezonu, masakryczne wręcz występy i nic nie wskazuje na to aby dzisiaj bylo inaczej. Kasprzak solidny, z tego co czytam na innych forach w Gdansku pada i nie wiadomo czy mecz sie odbedzie, jezeli juz do niego dojdzie to bedzie to kolejny plus dla gosci i samego Krzyśka, gdyz z betoniska tor zrobi sie bardziej przyczepny i przypominajacy ten Leszczynski.

P.Karlsson - T.Gapinski(+2) typ 1 @1.7

PiKej od poczatku sezonu w formie, dobry sprzetowo, znowu jako prowadzacy pare. Gapa w zupelnie odmiennym nastroju. Odczuwa na własnej skorze problemy z motorami i prawdopodobnie bedzie dzis jezdzil ogony. Linia na PK-eja tez do ugryzienia 8.5 to dla mnie over przez duze "O" wink

Stal Gorzow - Wlokniarz Cz-wa (+6) typ 1 @1.8

Typ troche patriotyczny ale jezeli przyjrzycie sie moim wczesniejszym wypocinom, na Stali jeszcze nie przegralem ( a typowalem w dwie strony). Stawiam dlatego, gdyż, iż, ponieważ... Wlokniarz ma 1,5 armaty w postaci niezawodnego w tym roku Amerykanskiego Kowboja Grega Hancocka i obolalego juz nie tak dominujacego Nickiego Pedersena. Ktos powie, ze jest jeszcze Lee Richardson - ale nie wydaje mi sie aby mogl zagrozic Gollobowi,Holcie czy naszej najlepszej parze Zagar-Karlsson. Gapa,Szczepaniak i Woffinden beda prawdopodobnie dostarczycielami punktow. Nie spodziewam sie mniejszego wyniku niz 50-40.
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:41

Czy start N.Pedersena jest dzis pewny na 100% ???
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:42

Originally Posted By: magic321
Czy start N.Pedersena jest dzis pewny na 100% ???


wg Sportowych Faktów tak:

Aktualny Indywidualny Mistrz Świata Nicki Pedersen wystąpi w niedzielnym meczu Włókniarza w Gorzowie. Duńczyk bardzo chce pomóc drużynie w walce o ligowe punkty.
Pedersen już po sobotnim Grand Prix w Lesznie w rozmowie z prezesem Marianem Maślanką stwierdził, że stawi się w Gorzowie i zrobi wszystko co w jego mocy, by Włókniarz wygrał mecz ze Stalą. Duńczyk najprawdopodobniej zastąpi w składzie Sławomira Drabika.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:43

Gdansk(+4 )- Leszno

typ 2 @ 1.85

moim zdaniem Leszno zostało tu niedocenione, może uważaja ze Hampel i Adams beda zmeczeni po wczorjaszym GP. Leszno jest jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa, zaś Gdańsk wg mnie będzie sie bronił przed spadkiem. Pyszny kursik smile w innych bukach mozna znależć juz linię 6 lub 8... wink
Posted by: ivo

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:44

http://www.ckmwlokniarz.pl/news.php?readmore=2720

Nicki Pedersen już po sobotnim Grand Prix w Lesznie w rozmowie z prezesem Marianem Maślanką stwierdził, że stawi się w Gorzowie i zrobi wszystko co w jego mocy, by Włókniarz wygrał mecz ze Stalą. Duńczyk najprawdopodobniej zastąpi w składzie Sławomira Drabika.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:45

a co Nickiego to jest na niego taki zakład w totomixie:

Holta-N.Pedersen H (0-1,5) KL 2.00 1.60

nie wiem co mam o tym myśleć laugh laugh
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 19:53

Bydgoszcz-Zielona Góra- handicap: 4-0 typ 1 @1.9 betgun

Kolejna druzyna z nozem na gardle a mianowicie Bydgoszcz, podejmie moich ukochanych Falubazów smile. Wszedzie albo bez handi albo dodatnie dla Zielonogórzan. Betgun troche zaskoczyl wiec trzeba wykorzystać. Jonsson i Emil to gwarant 22-25pkt. Jezeli dolozymy do tego Lindbaecka i Buczka dajac im lacznie 12pkt, to Davidsson i Chrzanowski maja naprawde niewielką robotę do wykonania. Zielona Gora jest mocna ale jest do objechania szczegolnie wobec slabszej postawy Iversena oraz po wczorajszej klęsce Lindgrena i Walaska. Wszystko w rękach gospodarzy, wynik w okolicach remisu ze wskazaniem na Bydgoszczan dlatego handi mi pasuje.
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 20:16

Originally Posted By: kadus
Bydgoszcz-Zielona Góra- handicap: 4-0 typ 1 @1.9 betgun

Kolejna druzyna z nozem na gardle a mianowicie Bydgoszcz, podejmie moich ukochanych Falubazów smile. Wszedzie albo bez handi albo dodatnie dla Zielonogórzan. Betgun troche zaskoczyl wiec trzeba wykorzystać. Jonsson i Emil to gwarant 22-25pkt. Jezeli dolozymy do tego Lindbaecka i Buczka dajac im lacznie 12pkt, to Davidsson i Chrzanowski maja naprawde niewielką robotę do wykonania. Zielona Gora jest mocna ale jest do objechania szczegolnie wobec slabszej postawy Iversena oraz po wczorajszej klęsce Lindgrena i Walaska. Wszystko w rękach gospodarzy, wynik w okolicach remisu ze wskazaniem na Bydgoszczan dlatego handi mi pasuje.


Jesli rzeczywiscie pierwsz 4 zrobi te 34 pkt to Chrznowski i Davidsson musza uzbierac 10 i nie sadze zeby to bylo latwe. 9pkt zrobili ze slabym Atlasam ale juz z lepszym przeciwnikiem z Torunia para ta zdobyla az 2 pkt konkretnie zrobil to Davidsson przyjezdzajac prze Jonssonem i Wardem w jednym biegu. Ward mimo swietnego wystepu byl jednak najsabszy w ekipie gosci(oczywisie poza drugim juniorem). Dzis skald gosci jeszcze bardziej wyrownany niz ostatnio na torze w Bydgoszczy bo Zengota w tym sezonie jest w znakomitej formie i jest w stanie pokonac kazdego z gospodarzy. Licze tez Protasiewicza rowniez znakomita forma doskonala znajomosc toru to powinno zaprocentowac dorobkiem dwucyfrowym. Moim zdaniem win gosci dzis.
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 20:42

Tobet daje na Stal Rzeszów kurs 3.0 !!! to bedzie zaciety mecz brac poki nie spada !!!
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 20:56

jeleniewski -3.5 ze smolinskim za 1.4?? chyba kogos pogrzalo...
Posted by: lepusti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 20:56

Tobet to jest porazka nie buk, chcialem zagrac rzeszow +5,5 po 2.0 i maksymalnie daja mi to zagrac za 27zl i tak jest z zuzlem co tydzien u nich.
ma ktos tam takie limity????
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:05

ja nie mam i w sumie pierwsze słyszę.
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:09

tobet liczy wszystkie starty?
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:15

a ktory buk netowy nie liczy wszystkich startów zawodnika?
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:17

dla mnie dzis leszno+gorzów 1,4x1,35=1,89 ako

zastanawiam sie tez nad:
janowski-ward 1 2,00
lindbeack+1-lindgren 1 1,95
richardson under8,5 pt
Posted by: Pizza-man

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:25

Originally Posted By: Radmanovic
dla mnie dzis leszno+gorzów 1,4x1,35=1,89 ako

zastanawiam sie tez nad:
janowski-ward 1 2,00
lindbeack+1-lindgren 1 1,95
richardson under8,5 pt


skad kursy?
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 21:27

mecze expekt parki bet365
Posted by: boricas

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 22:11

Me
Posted by: Cigano

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 22:19

mecz w Gdańsku odwołany
Posted by: cristov2

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 23:07

ma moze ktos bezposredniego linka do transmisji dzisiejszych meczy ekstraligi na justintv?
Posted by: Cigano

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/05/2009 23:28

http://www.justin.tv/bartek1991/popout
Posted by: Inzaghi78

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 11/05/2009 02:21

Originally Posted By: Lindbaeck
Milenium zaszalało. Wielkim ekspertem nie jest ale jak można dać kurs 1.85 na Falubaz blush Przecież Polonia to cieniasy do potęgi. Razem z Wybrzeżem robią wypad z ligi. Kurs miodzik i gram bardzo ostro !!!

To samo z Toruniem. 1.85 przeciwko beznadziejnym WTS-om !?

Falubaz + UNIBAX @ 3,42 10/10

Do tego dałbym moje KMO z handi ale dziady z milenium nie mają 1 ligi ;/


tak jak pisalem 10/10 dzis na jakikolwiek mecz to przesada ...

mam nadziej ze nie postawiles wszystkich oszczednosci przeciw tym cienasom do potegi grin
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 11/05/2009 02:27

Cytat:

Moje typy po analizie kolejki :

Wroclaw- Toruń +1
Gorzow-Czestochowa +9
Gdansk-Leszno -7
Bydgoscz- Zielona Gora -5


Jak już czepianki, to ja też zapytam laugh laugh Jakim cudem wyszły ci same nieparzyste przewagi ? laugh grin grin
Posted by: Inzaghi78

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 11/05/2009 02:57

Originally Posted By: buszmen
Cytat:

Moje typy po analizie kolejki :

Wroclaw- Toruń +1
Gorzow-Czestochowa +9
Gdansk-Leszno -7
Bydgoscz- Zielona Gora -5


Jak już czepianki, to ja też zapytam laugh laugh Jakim cudem wyszły ci same nieparzyste przewagi ? laugh grin grin


wcale sie nie gniewam i juz Ci tlumacze ...

po prostu zalozylem 5 roznych wariantow i nastepnie po odrzuceniu skrajnych wyciagnalem srednia i wyszlo tak jak wyszlo choc fakt ze moglem zaokraglic ale w dol czy w gore juz by bylo niezgodne z moimi obliczeniami ... grin
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 02:54

Zielona Góra-Gorzów +8
Leszno-Wrocław +14
Gdańsk-Bydgoszcz +6
Toruń-Częstochowa +6
myśle że reszta użytkownikow też wstawi typy na jutro ,ciekawe kto w chociaz w jednym meczu postawi na gości
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 18:26

W Toruniu Częstochowa nie zdobędzie 40 punkcików .
2 zawodników to zdecydowanie za mało na nowy dla zawodników gosci tor .
52-38
Mam też zdanie że Bydgoszczanie ograją dziś Lotos na wyjeździe . Swoje dziś zrobi Tomek Chrzanowski który zna Gdański tor
44-46
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 18:44

Emil wczoraj wycofal sie po 3ech biegach turnieju w Gnieznie, nie wiem na ile powazny okazal sie jego uraz jednak z typowaniem meczu w Gdansku jeszcze bym sie wstrzymal.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 18:54

czy z Emilem czy bez, Bydgoszcz nie powącha zwycięstwa w Gdansku smile
dali sobie rade z Lesznem Gdanszczanie, to czego Bydgoszcz ma u nich szukać tongue odpowiedz: braku kompromitacji tongue
Jak im sie to uda powinni byc szczesliwi moim zdaniem cool
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 18:59

Originally Posted By: grajus87

Mam też zdanie że Bydgoszczanie ograją dziś Lotos na wyjeździe . Swoje dziś zrobi Tomek Chrzanowski który zna Gdański tor
44-46

co z tego ze chrzan zna tor jak zamiast motorow ma "osiolki " na ktorych pkty moze zdobywac w lidze niemieckiej czeskiej a nie w ekstralidze cool
Posted by: rudyfcb

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 19:48

a co Panowie myslicie o typie ?
R.Sullivan-N.Pedersen H(1,5-0) KL 2.20. Nicki pierwszy raz na tym torze hc po stronie Ryana plus ładny kurs.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 19:52

Originally Posted By: rudyfcb
a co Panowie myslicie o typie ?
R.Sullivan-N.Pedersen H(1,5-0) KL 2.20. Nicki pierwszy raz na tym torze hc po stronie Ryana plus ładny kurs.

sulivan jedzie w parze z miedzinskim ktory jest w rewelacyjnej formie i on moze odbierac mu pkty a nickiemu ten nowy tor moze klopot sprawic tylko w jego 1 biegu pozniej raczej juz niepowinien miec klopotow smile
Posted by: rudyfcb

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 20:08

dzięki za info żużel to nie moja dyscyplina a szukam czegoś do Gdańskaz hc:)
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 21:04

Ja na dziś widzę 2 ciekawe pozycje:

1. Unibax (-6) @ 2.00 bet365 smile
niesamowicie silna drużyna u siebie, mozna powiedzieć że razem z Lesznem są 2 drużyny które posiadają składy bez większych luk wink
We Włókniarzu Nicki, Hancock i Lee to za mało na Toruń u siebie, w innych serwisach takie handi najczesciej za 1.8 mozna juz znależć cool

2. Grzegorz Walasek (-1) vs. Matej Zagar smile
Grzesio na swoim torze "chodzi" wink biegi ma według mnie rozpisane korzystniej od Mateja smile
ZKZ odwieczni rywale Gorzowa, beda chcieli za wszelka cenę sprawić lanie gościom cool
Bez wyraźnej pomocy Walaska może to okazać sie niewykonalne..

Torun i Grzesio!! boks

Pozdrawiam wink
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 21:05

ad.2 @ 1.83 wink zapomniałem dodać cool
Posted by: maryanek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 21:16

a ja zaproponuje takie AKO z Tobetu: Falubaz + Unia + Apator @1,83 smile Uważam, że tylko jakaś sporego kalibru niespodzianka może zniszyć taki plan smile
Posted by: maryanek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 21:45

Unia(-16)- Sparta 1@1,1,83 promo, Wrocek nie ma raczej szans zdobyć więcej jak 35 pkt, ewentualnie drobna asekuracja na +16@15
Posted by: speedway maniak

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 21:52

Do pierwszego meczu pozostało już tylko półtorej godziny, dlatego pozwolę sobie na przemyślenia odnośnie dzisiejszej kolejki Ekstraligi.
Gdańsk - Bydgoszcz. Gospodarze podbudowani wygraną z Lesznem, zechcą powtórzyć to samo z Polonią. Moim zdaniem uczynią to w granicach do 10 oczek. Niepewna forma fizyczna Sajfutdinowa też może mieć wpływ na końcowy wynik. Powyżej koledzy piszą nt. Chrzanowskiego. Cóz z tego że zna ten tor. Obecni zawodnicy gdańskiej drużyny znają go nie gorzej, rzekł bym, że nawet lepiej, a Skóra w parze z Chrzanowskim (+0,5) z Tobetu jest w sam raz do grania.
Leszno - Wrocław
Byki po ostatniej wpadce zechcą się udanie zrewanżować, przede wszystakim swoim kibicom. Przeciwnik jak w sam raz na wysokie zwycięstwo w granicach 20 pkt. Poza Crumpem nie widzę u gości ridera, który mógłby odbierać miejscowym punkty.
Zielona Góra - Gorzów
Gospodarze mają patent na rywala zza miedzy. W ubiegłym roku wygrali nawet na obiekcie Stali. Gollob bez ikry, słabsza juniorka. Miejscowi wygrają do 10 pkt.
Toruń - Częstochowa
Dzisiaj czeka gospodarzy rzeczywisty sprawdzien, bo do grodu Kopernika zawita duet Pedersen - Hancock, który w razie sześciu startów jest w stanie uzbierać nawet ponad 30 pkt. Richardson i pozostali też mogą coś dorzucić i moim zdaniem emocje będą do samego końca. Może i Unibax wygra, ale na pewno bardzo skromnie. Najwyższy hc 7,5 na przyjezdnych znalazłem w Toto
Moje typy w róznych konfiguracjach grałem w oparciu o powyższe przemyślenia. Zarówno w Millenium, Totomiksie, jak i Tobecie m.in.
Gollob under 11,5
Hampel over 11,5
Kasprzak - Nicholls(+3,5) 1
Sullivan +1,5 - Pedersen 2
Hancock over 11,5
Leszno - Wrocław (+16,5) 1
Protasiewicz - Gollob 1
Miedziński (+1,5) - Hancock 2
Hampel - Jędrzejak (+3,5) 1
Gdańsk - Bydgoszcz (+8) 1
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 22:43

Czy z tym biciem bydgoszczan w Gdańsku to aby nie wszystko zależne od kiepskiej dyspozycji fizycznej Emila? A jeśli pojedzie na swoim normalnym poziomie? 8-10 pkt to spore handy...
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 22:47

Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Czy z tym biciem bydgoszczan w Gdańsku to aby nie wszystko zależne od kiepskiej dyspozycji fizycznej Emila? A jeśli pojedzie na swoim normalnym poziomie? 8-10 pkt to spore handy...


Co to znaczy dla Ciebie na normalnym poziomie Emil w Gdansku, hm? wink
Napisz mi kto tam ma zdobywac punkty oprocz niego i Jonssona cool
Jak widzisz Bydgoszcz radzącą sobie z 8 punktowym handi skoro Leszno dostalo w Gdansku 49:41 , hm? wink grin

Zastanawiam sie nad tym wszytskim i nie widze innego rozwiazania jak pewny win gospodarzy cool
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 22:55

Zdecydowałem sie zagrać kolejne 2 pozycje:

1. Leszno (-16) @ 1.83 bet365
Leszno podraznione ostatnia wtopą na wybrzeżu będzie chciało sie odgryżc i niewątpliwie to zrobią. Ofiara został Wrocław grin
Jedyną wątpliwością jest rozmiar porażki wrocławian, myśle że 16 punktowy hadnicap jest do przeszkoczenia jako, że sam Crumpy z nędznym ostatnio Nichollsem
nię będa w stanie obronić tego handicapu wink
a Leszno u siebie na torze jest bardzo silne smile boks

2. Gollob poniżej 12pkt @ 2.25 bet365
Tomek w lidze się nie popisuje, za torem w ZG nie przepada i nie zdziwię sie jak przegra na nim nawet z Zengota cool
Dla porównania kurs na ta pozycje w milenium wynosi 1,6 smile boks

Powodzenia, pozdrawiam!! wink
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 23:03

Originally Posted By: GreyTiger
Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Czy z tym biciem bydgoszczan w Gdańsku to aby nie wszystko zależne od kiepskiej dyspozycji fizycznej Emila? A jeśli pojedzie na swoim normalnym poziomie? 8-10 pkt to spore handy...


Co to znaczy dla Ciebie na normalnym poziomie Emil w Gdansku, hm? wink
Napisz mi kto tam ma zdobywac punkty oprocz niego i Jonssona cool


To by dla mnie znaczyło Emila robiącego 13-14 punktów w 6 startach.
Kto jeszcze? Mam po prostu mniejsze od Ciebie przekonanie, że Davidsson i Lindbaeck będą tylko statystami.
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 23:05

Originally Posted By: GreyTiger
Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Czy z tym biciem bydgoszczan w Gdańsku to aby nie wszystko zależne od kiepskiej dyspozycji fizycznej Emila? A jeśli pojedzie na swoim normalnym poziomie? 8-10 pkt to spore handy...


Co to znaczy dla Ciebie na normalnym poziomie Emil w Gdansku, hm? wink
Napisz mi kto tam ma zdobywac punkty oprocz niego i Jonssona cool
Jak widzisz Bydgoszcz radzącą sobie z 8 punktowym handi skoro Leszno dostalo w Gdansku 49:41 , hm? wink grin

Zastanawiam sie nad tym wszytskim i nie widze innego rozwiazania jak pewny win gospodarzy cool


Slaby Gorzow wygral w Gdansku, czemu Bydgoszcz ma tego nie zrobic ? Oczywiscie mecz za chwile, wiec postawic (oprocz live bettingu) nie mozna. Ja mimo wszystko sklanialbym sie ku handi +8,5 dla gosci. Jezeli Lindbaeck,Chrzan i Davidsson zrobia 18pkt, to bedzie ciekawie.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/05/2009 23:08

Słaby Gorzow? .... Słaba to jest Bydgoszcz w porównaniu do Gorzowa wink
Niedlugo mecz sie zacznie i wszytsko sie okaże smile
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/05/2009 03:39

kadus na kolana TYLKO FALUBAZ
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/05/2009 04:00

Tylko kibic z Zielonej Góry mogl napisac takie slowa grin

Ale to swiadczy tylko o Tobie. Gratuluje zwyciestwa Falubazowi, zasluzyl. Z niecierpliwoscia czekam na rewanz w Gorzowie :), tu nasze dziadki pokażą na co ich stać.

Bez napinki proszę.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/05/2009 04:15

bonus nasz nawet nie wiesz jak sie ciesze PRZYKRO MI GORZÓW MOŻE NIE SPADNIeCIe DERBY PONAD WSZYSTKO
Posted by: HAGIi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/05/2009 04:21

co to za burak? laugh
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/05/2009 05:33

oczywiscie nowy user smile
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 19:33

Bydgoszcz - Leszno

Leszno @ 1.85 millenium smile

szczerze? oniemialem jak zobaczylem ten kurs.. wedlug mnie promocja kolejki wink rozumiem ze byki ostatnio w kiepskiej formie..
Adams cienizna itd.. ale zeby na rowni traktowac ich z Bydgoszcza? wolne zarty cool kadrowo zespół z Leszna znacznie lepszy..
Do tego Emil na pewno zmęczony po GP, Adams bedzie chciał pokazać że wczorajsza zdobycz punktowa to jednorazowy wyczyn wink

Leszno boks nie widze innej opcji wink grin
Posted by: HAGIi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:03

Emil zmeczony? toc ten gowniarz ma tyle pary w sobie, ze dzis znow bedzie liderem i nie jednego byka pyknie po orbicie

Kurs owszem wysoki, Polonie gralbym >2.20
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:11

Emil - Adams (0-0,5) typ 1 @1.7

Emil na pozycji juniora, ze slabym Davidssonem w parze. Adams klopoty sprzetowe, co idealnie bylo widac podczas wczorajszego GP, myslę, ze 12pkt Emila starczy na pokrycie tego minimalnego handicapu

Gorzow - Torun (0-1,5) typ 1 @1.7

W totomixie wyraznie sądzą, ze Holder jedzie dzis w druzynie Torunskiej(para Holta-Holder dobitnie o tym swiadczy), nic takiego jednak nie bedzie mialo miejsca i sadze, ze luka w postaci braku Australijczyka(bedzie stosowane ZZ) i Kosciechy jest za duza aby wywiezc choc jeden punkt z Gorzowa. Stal z nozem na gardle sądzę, ze skonczy sie w okolicach 48-42 i wiecej dla gospodarzy.

Bjerre 8,5pkt over @1.8

Druzyna Wlokniarza bez Nickiego Pedersena, wiec ubywa grozny przeciwnik do odbierania punktow zawodnikowi gosci. Bjerre ostatnio forma zwyzkujaca, wczoraj fajny wystep w GP, Drabikow i Szczepaniakow powinien objezdzac a kurs smaczny.

Cz-wa - Gdansk (0-8,5) typ 2 @1.8

Bez Nickiego Cz-wa traci 1/3 wartosci i dzisiaj bedziemy tego swiadkiem (o ile mecz sie odbedzie - podobno pada i gospodarzom nie zalezy zbytnio na odjechaniu zawodow) Gdansk druzyna wlasnego toru jednak sam Hancock i Richardson nie powinni uciec na tak wielki dystans punktowy. (Z tego co sie orientuje za NP nie moze byc stosowane ZZ)

Wroclaw - Zielona Gora (0-3,5) typ 1 @1.7

Podobna sytuacja jak w Cz-wie, brak Zengoty po stronie gosci, to ubytek rzędu 10pkt. Wroclaw zmobilizowany, Crump,Janowski,Jeleniewski to gwarant co najmniej 30-34pkt na wlasnym torze, do tego Jedrzejak i Watt a takze Nicholls powinni uzbierac kilkanascie oczek do dorobku calej druzyny.

Wszystkie kursy z totomixa.
Posted by: Twin Peaks

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:14

a jak się ma sprawa z Crumpem?
wczoraj mocno utykał po stłuczce
a over 12,5 korci

ile min kombinacji jest w milenium?
Posted by: Twin Peaks

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:17

Originally Posted By: GreyTiger
Bydgoszcz - Leszno

Leszno @ 1.85 millenium smile

szczerze? oniemialem jak zobaczylem ten kurs.. wedlug mnie promocja kolejki wink rozumiem ze byki ostatnio w kiepskiej formie..
Adams cienizna itd.. ale zeby na rowni traktowac ich z Bydgoszcza? wolne zarty cool kadrowo zespół z Leszna znacznie lepszy..
Do tego Emil na pewno zmęczony po GP, Adams bedzie chciał pokazać że wczorajsza zdobycz punktowa to jednorazowy wyczyn wink

Leszno boks nie widze innej opcji wink grin


w toto nawet handi 3,5 za 1,9 na Leszno smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:20

Originally Posted By: Twin Peaks
a jak się ma sprawa z Crumpem?
wczoraj mocno utykał po stłuczce
a over 12,5 korci

ile min kombinacji jest w milenium?


cztery
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:23

Originally Posted By: Twin Peaks
Originally Posted By: GreyTiger
Bydgoszcz - Leszno

Leszno @ 1.85 millenium smile

szczerze? oniemialem jak zobaczylem ten kurs.. wedlug mnie promocja kolejki wink rozumiem ze byki ostatnio w kiepskiej formie..
Adams cienizna itd.. ale zeby na rowni traktowac ich z Bydgoszcza? wolne zarty cool kadrowo zespół z Leszna znacznie lepszy..
Do tego Emil na pewno zmęczony po GP, Adams bedzie chciał pokazać że wczorajsza zdobycz punktowa to jednorazowy wyczyn wink

Leszno boks nie widze innej opcji wink grin


w toto nawet handi 3,5 za 1,9 na Leszno smile



jeszcze lepiej smile

p.s. kadus skad masz info ze bez Nickiego Czewa? wink
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:25

Originally Posted By: kadus
Crump,Janowski,Jeleniewski to gwarant co najmniej 30-34pkt na wlasnym torze, do tego Jedrzejak i Watt a takze Nicholls powinni uzbierac kilkanascie oczek do dorobku calej druzyny.



chyba czegos nie rozumiem. Crump, Janowski, Jeleniewski w starciu z Lindgrenem, Walaskiem, Dobruckim, Protasiewiczem i Iversenem to gwarant 30-34 punktow ?? Nawet przy wersji mega optymistycznej ze kulejacy wczoraj po finale GP Crump przywiezie komplet to w jaki sposob zawodnicy Janowski majacy u siebie srednia 1,2 i Jeleniewski ze srednia 1,5 maja przywiezc 15 - 19 oczek? Chyba za duzo optymizmu ... Fakt, nieobecnosc Zengoty troche dziala na niekorzysc gosci, ale patrzac na aktualna forme Nichollsa i Watta to mecz bedzie na styku i jesli wreszcie goscie pojada dwa mecze z rzedu na podobnym poziomie to oni beda zwyciezca tego meczu. Cyba ze GURU M. Cieslak cos wykombinuje z torem, a wiemy ze potrafi to robic ...
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:26

Originally Posted By: kadus

Cz-wa - Gdansk (0-8,5) typ 2 @1.8

Bez Nickiego Cz-wa traci 1/3 wartosci i dzisiaj bedziemy tego swiadkiem (o ile mecz sie odbedzie - podobno pada i gospodarzom nie zalezy zbytnio na odjechaniu zawodow) Gdansk druzyna wlasnego toru jednak sam Hancock i Richardson nie powinni uciec na tak wielki dystans punktowy. (Z tego co sie orientuje za NP nie moze byc stosowane ZZ)



w betgunie masz Czewe +10 za 1.9 wink
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:37

Originally Posted By: szachus
Originally Posted By: kadus
Crump,Janowski,Jeleniewski to gwarant co najmniej 30-34pkt na wlasnym torze, do tego Jedrzejak i Watt a takze Nicholls powinni uzbierac kilkanascie oczek do dorobku calej druzyny.



chyba czegos nie rozumiem. Crump, Janowski, Jeleniewski w starciu z Lindgrenem, Walaskiem, Dobruckim, Protasiewiczem i Iversenem to gwarant 30-34 punktow ?? Nawet przy wersji mega optymistycznej ze kulejacy wczoraj po finale GP Crump przywiezie komplet to w jaki sposob zawodnicy Janowski majacy u siebie srednia 1,2 i Jeleniewski ze srednia 1,5 maja przywiezc 15 - 19 oczek? Chyba za duzo optymizmu ... Fakt, nieobecnosc Zengoty troche dziala na niekorzysc gosci, ale patrzac na aktualna forme Nichollsa i Watta to mecz bedzie na styku i jesli wreszcie goscie pojada dwa mecze z rzedu na podobnym poziomie to oni beda zwyciezca tego meczu. Cyba ze GURU M. Cieslak cos wykombinuje z torem, a wiemy ze potrafi to robic ...


Jeleniewski i Janowski u siebie moga objechac kazdego (Jelen pokonal juz m.in. Pedersena) Crump w parze z mlodziezowcem beda robili wynik dla Atlasu. Sądzę, ze juz po 1 biegu moze byc 5-1 i pozniej juz tylko lepiej dla Wroclawian. Z calym szacunkiem dla Zielonogorzan ale dzisiaj bedzie bardzo ciezko wywalczyc chocby remis. Iversen i Lindgren w porownaniu z Wattem i Nichollsem wypadają tak samo. Jak bedzie, dowiemy sie kolo 18.00 smile
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:38

Originally Posted By: GreyTiger
Originally Posted By: Twin Peaks
Originally Posted By: GreyTiger
Bydgoszcz - Leszno

Leszno @ 1.85 millenium smile

szczerze? oniemialem jak zobaczylem ten kurs.. wedlug mnie promocja kolejki wink rozumiem ze byki ostatnio w kiepskiej formie..
Adams cienizna itd.. ale zeby na rowni traktowac ich z Bydgoszcza? wolne zarty cool kadrowo zespół z Leszna znacznie lepszy..
Do tego Emil na pewno zmęczony po GP, Adams bedzie chciał pokazać że wczorajsza zdobycz punktowa to jednorazowy wyczyn wink

Leszno boks nie widze innej opcji wink grin


w toto nawet handi 3,5 za 1,9 na Leszno smile



jeszcze lepiej smile

p.s. kadus skad masz info ze bez Nickiego Czewa? wink


ogromnym pechu może mówić Nicki Pedersen. Duńczyk w przeciągu ostatnich kilkunastu dni nabawił się kolejnego urazu. Tym razem po sobotniej rundzie Grand Prix Szwecji w Goeteborgu okazało się, że Pedersen doznał złamania kości łączącej mały palec lewej dłoni z nadgarstkiem. Nie wiadomo, ile potrwa przerwa w startach Indywidualnego Mistrza Swiata.
Jak informuje oficjalna strona Duńczyka, pod znakiem zapytania stoi nawet jego występ w kolejnej odsłonie Grand Prix, którą zaplanowano na 13 czerwca na Parken Arena w Kopenhadze. "Powera" na pewno zabraknie w niedzielnym spotkaniu Włókniarza Częstochowa z Lotosem Wybrzeżem Gdańsk.

za S p o r t o w e F a k t y . p l
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 20:54

Originally Posted By: HAGIi
Emil zmeczony? toc ten gowniarz ma tyle pary w sobie, ze dzis znow bedzie liderem i nie jednego byka pyknie po orbicie

Kurs owszem wysoki, Polonie gralbym >2.20


w bet365 masz po 2,37
Posted by: s_LP

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 21:15

10% sure
gorzow - torun

betsafe 1 @1,55
bet365 2 @4,75
bet365 x @21
Posted by: Cholo

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 22:29

w Radiu Elka zapowiedzieli ze za Balińskiego jedzie dziś Shields
Posted by: tomczak7

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 22:45

w Bydgoszczy ulewa
Posted by: Inzaghi78

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 22:46

nie wiem co sie stalo ale w poludnie gralem Gorzow po 1,5 w Bwin a tera zw Unibet jest 1,05 !!!!!!!!!!!!

skad taki skok ??
Posted by: MichuTN

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 22:47

http://www.gorzow.pl/kamery/

kamerki na gorzów, poki co parasoli brak
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:02

Chyba tylko w Gorzowie jest szansa na żużel dziś :/
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:07

W Bydgoszczy mocno leje. Zawody raczej nie dojda do skutku.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:16

we Wrocławiu przełożony na 11 czerwca...
Posted by: speedway maniak

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:25

Wrocław z Zielonką przełożony. W bydgoszczy pada. Ciekawy jestem gdzie sie odbędą zawody. Na obecną chwilę Najkorzystaniej wygląda win Gorzowa z Totomiksu przy kursie 1,50 i wygrana Gdańska w Czewie za 6,0 w Tobecie. Pod nieobecność Nickiego, goście stają przed niepowtarzalną szansą zagarnięcia pełnej puli. Skład gospodarzy (9. Drabik, 10. Gapiński, 11. Richardson, 12. Szczepaniak,13. Hancock, 14. Miturski. 15. Woffinden) na torze po opadach deszczu wcale nie wyglada korzystaniej od przyjezdnych. U nich na przyczepnych torach moze pojechać każdy, co w przypadku Drabika, Gapy (pierwszy występ po kontuzji) może być problemem. Szczepaniak też nie przepada za tego typu nawiezrzchnią. Moim zdaniem, Polny poszuka argumentów, by przekonać swoich raiderów do skutecznej jazdy. W najgorszym ukaładzie, niezłym rozwiązaniem powinien być hc +8,5 na gdańszczan za 1,90. Bydgoszcz z Lesznem odpuszczam, bo nie mam przekonania do Byków, którzy w tym sezonie zawodzą na całej lini. Teoretycznie powinni wygrać, ale ja im nie ufam, dlatego w typowaniu tego pojedynku pasuję.
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:32

W Gorzowie piekne sloneczko, nic nie stoi na przeszkodzie do rozegrania meczu, troche popadalo godzine temu, ale deszcz bardziej wyręczył toromistrza, niz zagrozil gospodarzom w przygotowaniu toru.
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:42

A teraz burza i oberwanie chmury blush

Jak nie przejdzie, to lipa z rozegraniem meczu.
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/05/2009 23:46

W Bydgoszczy podobnie... gwaltowna ulewa po czym wychodzi slonce.
Jezeli juz nie bedzie padac.. to jest szansa ze zawody sie odbeda.
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 00:24

31.05.2009
Mecz nie jest zagrożony!

Na godzinę 17:20 mecz pomiędzy Caelum Stalą Gorzów, a Apatorem Toruń nie jest zagrożony. Po porannym treningu tor został przykryty folią. Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 19:00!
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 00:34

wie ktos cos apropo Czestochowy? wink
Posted by: Sim

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 00:38

w expekcie kurs na Leszno zmienił sie z 1,8 na 1,95 jak myślicie jakieś zmiany w składzie leszna czy po prostu ktos zagrał mocniej na bydgoszcz
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 00:41

Originally Posted By: Sim
w expekcie kurs na Leszno zmienił sie z 1,8 na 1,95 jak myślicie jakieś zmiany w składzie leszna czy po prostu ktos zagrał mocniej na bydgoszcz

prawdopodobnie Balinski niejedzie za niego Pavlic
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 00:45

BYdgoszcz odwolana tez wink na 7 czerwca
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 01:00

co prawda nie ten temat bo to I liga, ale dla zainteresowanych: Sędzia w rzeszowie przed chwila oznajmil, że z uwagi na zly stan toru mecz odwoluje .... ponad 300 kibicow z tarnowa udalo sie do rzeszowa na ten mecz, slonce swieci, jest tam sztuczne oswietlenie wiec mozna jezdzic nawet wieczorem ... z tego co slysze to jeszcze trwaja z nim rozmowy aby decyzje zmienil ... heh kabarety - gdybym tak pojechal i od razu musial wrocic to chyba bysmy sie z sedzia nie polubili ... Pan Kusmierz z Czestochowy sedziuje notabene ...
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 01:10

No i decyzja podtrzymana - meczu dzisiaj w Rzeszowie nie bedzie ...
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 01:39

w Czewie jada punktualnie w Gorzowie start o 19.30 wink
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 01:39

w Czewie jada punktualnie w Gorzowie start o 19.30 wink
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 01/06/2009 04:23

dobrze że mecz we Wrocławiu odwołany teraz uwazam że jest szansa z G.Zengotą powalczyc ,kiedy mecz w Gorzowie jeśli nie pojada w tym tygodniu to sąsiedzi mogą obudzic sie z ręką w............
Tobet kurs na Unie spadał na łeb na szyje i tylko handicap na porażke Rybnika trzymał sie długo.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 18:54

Nie wiem czy mecz sie odbędzie ale kurs w bet365są dostepne
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 19:49

czemu ma sie nie odbyc?
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 19:59

kogo w Lesznie ma zastapić Shields? wink
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 20:25

Originally Posted By: GreyTiger
kogo w Lesznie ma zastapić Shields? wink



Trąbią wszedzie że Baliński nie jedzie a Ty spec od żużla pytasz się kogo ma zastapić schields;]
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 20:46

Linback(-1)-Schields 1 1,72

Mam nadzieje że antonio niepowtorzy wyniku z meczu z zielona gora(3pt),licze na 7-9.Schieldsa uwazam za zawodnika wlasnego,leszczynskiego toru(w czewie 6pt,w toruniu 1).Lindback u siebie sie meczy,ale licze ze dzis te planowe 7-9 zrobi.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 20:50

1 J. Hampel
2 A. Shields
3 J. Pavlic
4 L. Adams
5 K. Kasprzak
6 P. Pawlicki
7 S. Musielak -za espeedway ,no to byki chyba w plecy ,osobiście ustawiłbym pavlica na 7 a baliński z powrotem do składu
ale nie moje małpy i nie mój..................
Posted by: żyła

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 21:16

A jest dzisiaj transmisja meczu w tv ?
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 21:34

nie ma niestety
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 07/06/2009 23:34

Byki dzis po zwyciestwo i to wyrażne mysle w granicach 10 pkt smile
Piekny kurs 2.05 w bet365 cool

@ Radamonovic nie wiem chłopie po co mnie prowokujesz nie uda Ci się
Masz cos do mnie to na priv jak nie to siedź cicho i daruj sobie takie wypowiedzi smile no offence

Pozdrawiam wink
Posted by: tomczak7

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 08/06/2009 00:40

pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą
typuję wynik 46:44 dla gryfów (jeśli oczywiscie mecz dojdzie do skutku, ponieważ deszcz wisi w powietrzu)
decydująca będzie zdobycz drugiej linii czyli lindbeck, chrzan, davidson (lindbecka zaliczyłem do drugiej linii ponieważ buczek lepiej punktuje na własnym torze)
liderzy zapunktują około 32 pkt (12,11,9) a wspomniana druga linia 14pkt (ich srednia z meczów u siebie to 13,3pkt na mecz, zaniżona przez mecz z toruniem)
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 08/06/2009 00:43

GreyTiger ktoś musi postawić przeciw tobie ja biore Polonie za 1.80,niestety nic nie przemawia za bykami tylko nazwiska a postawa w meczu z atlasem u siebie to tragedia.
Jonsson-Kasprzak -1.5/+1.5 typ 1 bwin + typ Radmanovica powinien wejść a jak bedzie to zobaczymy
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 08/06/2009 00:48

Ja również za umiarkowaną stawkę Polonia. Ponoć na torze niezła kopara i liczę, że szwedzkie trio zapunktuje wreszcie tak, jak ich na to stać.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 08/06/2009 00:54

Niezła kopara na Polonii, nie uwierzę jak nie zobaczę smile Pograłem pod minimalną wygraną Polonii/remis. Interesuje mnie +2 docelowo laugh
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 12/06/2009 00:44

bet365 wybrałem coś takiego
-Janowski-Dudek -2/+2 typ 1 kurs 1.53
-Jędrzejak-Walasek +3/-3typ 1 kurs 1.83

tobet
-Jaguś under 13.5 kurs 1.75
-Crump over 12.5 kurs 1.60 ,ponadto licze że motomyszy postarają sie o niespodzianke IVERSEN POBUDKA.....
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 12/06/2009 16:58

wczoraj
JANOWSKI +++
WALAS ---
JAGUS -odwołany
CRUMP +++ Niestety Rafał ........a wygrana BYŁA BLISKO w rewanżu spokojnie bonus dla zielonki
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/06/2009 19:57

Komisarz Ligi Ryszard Głód opublikował komunikat, w którym przedstawił nazwiska zawodników, za których będzie można stosować zastępstwo zawodnika w następnych trzech meczach.

Atlas Wrocław:
Jason CRUMP 2,727
Daniel JELENIEWSKI 1,846
Scott NICHOLLS 1,200

CKM Cognor Włókniarz Częstochowa:
Nicki PEDERSEN 2,545
Greg HANCOCK 2,286
Lee RICHARDSON 2,000

Falubaz Zielona Góra:
Grzegorz WALASEK 2,190
Piotr PROTASIEWICZ 1,905
Frederik LINDGREN 1,882

Lotos Wybrzeże Gdańsk:
Kenneth BJERRE 2,273
Magnus ZETTERSTROEM 1,750
Hans N. ANDERSEN 1,529

Polonia Bydgoszcz:
Andreas JONSSON 2,227
Antonio LINDBACK 1,667
Tomasz CHRZANOWSKI 1,059

Unia Leszno:
Leigh ADAMS 2,381
Jarosław HAMPEL 1,955
Krzysztof KASPRZAK 1,864

Apator i Stal po zaległym meczu.

Marek Cieślak z pewnością wykorzysta fakt, ze Nicholls znalazł się wsród zawodników uprawnionych do bycia "ZZ-tką" grin wink
Posted by: Cholo

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 13/06/2009 20:07

ZZ za Chrzanowskiego do końca sezonu!
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:12

czy pedersen jedzie dzisiaj
6945 14.06.2009 16:30 Gdansk-Czestochowa(+24) 1.85 8.00 1.85 millenium
Posted by: ivo

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:15

Nicki Pedersen po sobotnim upadku w Grand Prix nie jest zdolny do jazdy w meczu Lotos Wybrzeże - Włókniarz. Greg Hancock natomiast zmaga się z problemami rodzinnymi, które także wykluczyły go z tego meczu.

sportowefakty
Posted by: fart?

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:15

Originally Posted By: speedway
czy pedersen jedzie dzisiaj
6945 14.06.2009 16:30 Gdansk-Czestochowa(+24) 1.85 8.00 1.85 millenium


***/zuzel/2009/06/14/wlokniarz-podwojnie-oslabiony-w-gdansku/


nie jedzie w dodatku Hancock nie jedzie wiec chyba warto na 1 grac smile
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:23

Originally Posted By: Gvizdek
ZZ za Chrzanowskiego do końca sezonu!

a co bylo podwojenie jak w erze lub playu? tongue
od tego sezonu zz sa aktualizowane co 3lub 4 kolejki smile
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:37

Originally Posted By: fart?
Originally Posted By: speedway
czy pedersen jedzie dzisiaj
6945 14.06.2009 16:30 Gdansk-Czestochowa(+24) 1.85 8.00 1.85 millenium


***/zuzel/2009/06/14/wlokniarz-podwojnie-oslabiony-w-gdansku/


nie jedzie w dodatku Hancock nie jedzie wiec chyba warto na 1 grac smile


Handi masz +24 a to bardzo duzo Gdansk nie jest az taka druzyna zeby odrazu takie handi dawac dla mnie no bet ten mecz juz teraz patrzac na handicap
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:44

58-32 tyle muszą wygrać aby zakład był na ++ .
Włókniarz Częstochowa 31 pkt.
1. Kamil Cieślar (-,-,-,-) NS
2. Sławomir Drabik (2,0,2,0,0) 4
3. Lee Richardson (1,1,1*,0,2,3) 8+1
4. Tomasz Gapiński (d,2,2,1,1,2*) 8+1
5. Michał Szczepaniak (1,3,1,0,1) 6
6. Borys Miturski (0,0,0,-,-) 0
7. Tai Woffinden (2,1*,2,0,0) 5+1 to punkty meczu z falubazem a wybrzeże kadrowo jest chyba słabsze i dzisiaj dochodzi Bridger więc raczej 2 + rezerwy taktyczne sam nie wiem
Posted by: Zimon

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:45

Bridger ostatnio bardzo pochwalal swoje maszyny i prawdopodobnie dorzuci 6-7pkt wiec dla mnie 2 w handicapie.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 19:52

bet365 +20
Posted by: djviejo

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 20:12

w betako jest handi na 20 ,22 i 24 punkty
Posted by: Linc

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 21:47

nie wiem czy dobrze mysle ale Lee Richardsson bedzie chyba jechal 7 razy wiec over 10,5 jak najbardziej do grania?
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 22:02

CZ-wa raczej nie zrobi r/r wiec Richardsson max 6 startow.
Posted by: wasp

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 22:04

Originally Posted By: Linc
nie wiem czy dobrze mysle ale Lee Richardsson bedzie chyba jechal 7 razy wiec over 10,5 jak najbardziej do grania?


za Pedersena i Hancocka(nie ma za nich z/z ) jada : Bridger i Drabik - tak wiec Richardson moze pojechac max 6 razy.
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 22:50

Ciężka sprawa wg mnie z tym handy w Gdańsku, bo ten tor jest specyficzny i jeśli Angole w barwach "Lwów" się na nim wyłożą (co bardzo prawdopodobne) to może być totalne lanie. Jeśli pojadą normalnie, to tak jak Kolega wyżej wspomniał, nie powinno być wyżej w czapkę niż na W69.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 14/06/2009 23:13

protas over 10.5 kurs 1.70 tobet
bjerre over 11.5 kurs 1.85 tobet to tyle na dzisiaj
FALUBAZ-ATLAS 53-37 MÓJ TYP.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 15/06/2009 04:24

protas ++++++
bjerre ------ zabrakło punktu
FALUBAZ TRAFIONY -prawie idealnie
Posted by: Jankesi

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 18:25

Zna ktoś już skład Częstochowy?? Nicki i Greg jadą czy nie ??
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 18:59

raczej na 95% pojada

nie pojedzie gapinski za niego wejdzie poobijany drabik
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 19:06

Originally Posted By: kardynal20
raczej na 95% pojada

nie pojedzie gapinski za niego wejdzie poobijany drabik


gapa ma szanse pojechac smile
Posted by: buldog

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 20:57

Gapa jedzie
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 22:33

Wiadomo już na 100% co z Vaculikiem?
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 22:38

Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Wiadomo już na 100% co z Vaculikiem?

niejedzie
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 22:55

wiem ze ludzie z tobetu czytaja to forum wiec moze da sie cos zrobic by wrocily handicapy na 1 lige zuzla smile
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 22:57

niestety tobet robi sie powoli cienki. Brak handi na 1 lige, juz nie pierwszy raz, brak handi na bydgoszcz gdansk, itd.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 23:00

Originally Posted By: luki75
niestety tobet robi sie powoli cienki. Brak handi na 1 lige, juz nie pierwszy raz, brak handi na bydgoszcz gdansk, itd.

handicapy na 1 lige zwineli po kolejce gdzie dali na Poznan handi +22.5 laugh
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 23:05

brak handi i coraz większe limity,szkoda bo tobet jako jedyny daje 1 lige
Posted by: legolas

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 21/06/2009 23:47

Coraz większe dziadostwo w każdej firmie, unibet to nawet już meczu Czewy nie wystawił o handi już nie wspomne.... ehhh szkoda.
Posted by: Lopez

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/06/2009 02:18

Originally Posted By: luki75
niestety tobet robi sie powoli cienki. Brak handi na 1 lige, juz nie pierwszy raz, brak handi na bydgoszcz gdansk, itd.
W tobecie byl hc na gdansk +10,5
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/06/2009 04:14

to chyba było to handi zaledwie przez kilka minut;)
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 19:26

bet365-Unibax-Atlas hadicap -18/+18 -obawiam sie tu jatki do 32-34,Crump z Janowskim to za mało .Torun skład optymalny.Dla mnie 1111111111111.
Posted by: sergiush

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 20:00

Originally Posted By: speedway
bet365-Unibax-Atlas hadicap -18/+18 -obawiam sie tu jatki do 32-34,Crump z Janowskim to za mało .Torun skład optymalny.Dla mnie 1111111111111.
z szacunku przetocze wypowiedzi wiekszych znawcow za sportowymifaktami...Toruń - Wrocław

Poza Crumpem, który nie powinien mieć problemów z dostosowaniem się do nawierzchni i geometrii toruńskiego toru, pozostali zawodnicy mogą mieć spore problemy. Głównie sprzęt swój dopasowują do toru wrocławskiego. Nie są to zawodnicy aż tak bardzo doświadczeni czy utytułowani. W Toruniu ciężko będzie wygrać komukolwiek. Typuję wynik: 51:39.
i drugiego znawce Toruń - Wrocław

Tutaj zapowiada się na pogrom. Gospodarze są zdecydowanym faworytem i w moim odczuciu kwestią sporną są jedynie rozmiary porażki wrocławian. Typuję wynik: 55:35.
wiec nie bardzo rozumiem Twoje az takie typowanie a ze strony atlasu taka wypowiedz....ymczasem wrocławianie przystąpią do tego spotkania rozpędzeni zwycięstwem nad leszczyńską Unią. W minioną niedzielę Atlas w końcu pojechał jak drużyna z prawdziwego zdarzenia i znakomicie rozgrywając końcówkę zawodów, odniósł trzecią wygraną w sezonie. Coraz lepiej prezentuje się Maciej Janowski (znakomite ostatnie dwa mecze - z Falubazem w Zielonej Górze i właśnie z Unią), powoli do wysokiej formy dochodzi Daniel Jeleniewski, a w ostatnim spotkaniu "przebudził" się Dave Watt. Australijczyk zdobył siedem punktów i był pewnym punktem zespołu Marka Cieślaka. W Toruniu Watt będzie miał doskonała okazję by pokazać, że występ z Unią nie był jednorazowym wyczynem. Kolejny raz w ekipie z Dolnego Śląska awizowany jest Travis McGowan, który ponownie zastąpi Scotta Nichollsa. Po niezwykle cennym zwycięstwie i pozbawieniu bonusu wicemistrzów Polski, teraz czas na mistrza. Czy Atlas poradzi sobie z faworyzowanym Unibaks
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 20:23

ja nie rozumiem dlaczego obstajesz za wrockiem,to co podaje Cegielski i Szczakiel mnie nie przekona
1.WROCŁAW WYJAZD
2.TORUN U SIEBIE A SKŁAD MAX.
3JELENIEWSKI WRACA DO FORMY-tak oto jego punktacja z wyjazdów 4,3,0
4 McGOWAN NO TEN TO TORPEDA U SIEBIE WYSTEP MARZENIE
5 SPRAWA BONUSU JUZ PRZESADZONA I GOŚCIE MUSZĄ TO TYLKO ODJECHAC.
pzdr.
Posted by: GreyTiger

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 20:33

Toruń rozjedzie Wrocław u siebie smile
co do tej opinii to chyba jest sama w sobie sprzeczna:
"W Toruniu ciężko będzie wygrać komukolwiek" jak to sie ma do zdobycia 39 pkt przez drużynę gości?? grin

Myślę również, że Bydgoszcz zostanie rozjechana w Zet Gie cool
Jonnson i Emil to za mało, żeby pokryć handi +14 @ 1.65 w milenium smile
do tego obydwoje po gp, moga byc zmęczeni.. reszta myśle będzie regularnie objeżdżana przez Zielonogórzan grin


Pozdrawiam wink boks gwizdek
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 21:00

Ja proponuje tripelka z Tobetu:

Leszno - Gdańsk (H 0 - 14.5) 1 1.80
Zielona Góra - Bydgoszcz (0 - 16.5) 1 1.75
Rzeszow - Poznań (0 - 13.5) 1 1.55

AKO: 4.88

Leszno spokojnie dzisiaj sobie powinno dać radę. Adams na swoich śmieciach zrobi to co do niego należy, mimo iż forma nie najwyższa, Hampel i reszta też swoje dorzucą.

Co do spotkania w Zielonej, to skład Zielonogórzan wyrównany i to z pewnością daje dużo, bo dobrze punktujaca dwójka zawodników w eklipie gości, to stanowczo za mało

W Rzeszowie powinno być łatwo, Skorpiony ostatnio rozgromione w Gnieźnie. Poza tym cały ten sezon jakoś nie widać u nich błysku formy. Jedno udane spotkanie w Rybniku, który spoczął na laurach po udanym początku sezonu, oraz zwycięswto w derbach ze Startem, ktory na wyjazdach nic nie jeździ, to stanowczo za mało, by upatrywać dzisiaj szansy na wrównany mecz.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 21:46

Daugavipils - Gniezno (0-19.5) 1 1.60

Gniezno bez Ljunga, Risagera i Vissinga. Praktycznie krajowy skład. Do tego gospodarze gromią wszystkich u siebie, jak do tej pory. Start jeśli wyjdzie z 30 będzie dobrze. Przykre, ale prawdziwe. Czasami trzeba i tak napisać o swojej drużynie.
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:03

Daugavipils - Gniezno (0-19.5) 2 2.4 3/10

Gniezno moze i z ubytkami ale nie znaczacymi mysle ze dzis powalcza na Lotwie dlatego ze tor jak i u nich jest nie typowy czyli beton i mysle ze dobrze sie beda czuc i nie przegraja az taka duza iloscia pkt i powalcza o bonus
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:06

Rzeszow - Poznań (0 - 13.5) 2 2.2

Chlopacy ze Skorpionow obiecuja walke w Gnieznie sie spalili nie byli w stanie powalczyc w derbach.Dzis zapowiada sie walka mysle ze 14 pkt to duzo w obydwu zespolach nie ma jakis super nazwisk i mysle ze PSŻ dzis da rade obronic 14 pkt i pokaze ze potrafia jezdzic.
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:08

Rzeszow - Poznań (0 - 13.5) 2 2.4 3/10 Tobet

GTŻ Grudziądz - RKM Rybnik H(0.0 - 13.5) 2 1.95 3/10

Tutaj rowniezpokusze sie ze koniec ze slabymi wystepami i kryzysem Rybniczan i trzeba jezdzic jak niedawno.Sa wstanie powlaczyc i dzis nastapi przelamanie.
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:20

a kim niby to przelamanie ma nastapic? Rafalem Flegerem pod 4
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:29

laugh
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:33

daugavipils +30 to minimum
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 22:56

Originally Posted By: CANTORO
Daugavipils - Gniezno (0-19.5) 2 2.4 3/10

Gniezno moze i z ubytkami ale nie znaczacymi mysle ze dzis powalcza na Lotwie dlatego ze tor jak i u nich jest nie typowy czyli beton i mysle ze dobrze sie beda czuc i nie przegraja az taka duza iloscia pkt i powalcza o bonus

Start bez zagranicznych zawodnikow z 2 mlodymi zawodnikami jako juniorzy porazka ponad 20 pktow bardzo mozliwa lotysze walcza o bonusa wiec musza wygrac powyzej 16 pktow wiec niebedzie odpuszczania
Posted by: cyph

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 28/06/2009 23:41

Unibax Toruń - Atlas Wrocław Toruń -17.5

Crump over 13.5

Torunianie dziś w najsilniejszym składzie. Wraca Holder, od jakiegoś czasu jest już Kościecha, na pozycji młodzieżowca jest też Darcy Ward. W dobrej dyspozycji znajduje się Ryan Sullivan, Adrian Miedziński oraz Wiesław Jaguś. Dopiero w ostatniej kolejce Anioły doznały porażki na wyjeździe z Częstochową. Na pewno dziś będą chcieli pojechać jak najlepiej, mimo, że nie muszą za bardzo bronić bonusa, ponieważ w meczu we Wrocławiu odnieśli zwycięstwo, ale mimo wszystko nie sądzę, by ktoś odpuszczał. Holder wczoraj pojechał bardzo dobrze w eliminacjach do Grand Prix i nie po wyniku jaki uzyskał nie było widać jakiś skutków kontuzji, najwyraźniej leczył na tyle długo, że jest już w pełni zdrowy. Goście natomiast na wyjazdach są bardzo słabi. Nawet w Zielonej Górze, gdzie przez sporą część spotkania byli w kontakcie z gospodarzami, w końcówce pojechali bardzo słabo i przegrali aż 15 punktami, a trzeba pamiętać, że nie jechał wtedy Zengota, który zdobyłby jeszcze kilka punkcików. Oprócz Crumpa i Janowskiego we Wrocławiu na wyjeździe zawodzą wszyscy i wątpie by dziś przebudził się ktoś, nie ma nawet Nichollsa, jest McGowan, który zrobi mniej niż pewnie zrobiłby Anglik. Dlatego -17.5 a kurs już spadł.

Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk +16.5

Hampel +1.5 - Bjerre

Shields - Skórnicki +0.5

Leszczynianie znacznie poniżej oczekiwań w tym sezonie. Ostatnio kolejna porażka z Wrocławiem, wcześniej u siebie minimalne zwycięstwo z Bydgoszczą, lekko ponad miesiąc w przedostatnim spotkaniu u siebie, też tylko 8 punktowe zwycięstwo z Wrocławiem. Gdańszczanie ostatnio przegrali wysoko w Bydgoszczy i nie zdołali obronić bonusa, co wydawało się ciężkim zadaniem ale dokonali tego. Jednak główną przyczyną był brak Martina Vaculika, Słowak doznał dzień wcześniej wstrząśnienia mózgu i nie mógł wystartować. W zasadzie opór stawiali jedynie Hans Andersen oraz Kenneth Bjerre. Z dobrej strony pokazał się też młody Damian Sperz. Dziś Vaculik już jedzie, myślę, że lepiej niż w całym sezonie spisze się Skórnicki, który przecież na tym torze zdobył przed rokiem tytuł mistrza Polski. W zespole gospodarzy potrafi zawieźć każdy, w słabej formie jest Adams, który znów fatalnie spisał się podczas GP. Myślę, że dziś aż tak źle nie będzie, ale i tak. Liczę na dobrą postawę Hampela, Polak nie jeździ w tym sezonie w Grand Prix, także spokojnie może przygotowywać się do spotkań ligowych i jak narazie spisuje się dobrze i Ektralidze i Elitserien. Bjerre jest w niezłej formie, ale wczoraj Grand Prix i niezbyt udany występ. Na Grand Prix w Lesznie też nie pojechał oszałamiająco i mimo, że w tym sezonie stawiałem na niego i dobrze wychodziłem to teraz sądzę, że bwin zrobił promo, dając taki kurs na Hampela. Shields też dziś nie powinien pojechać nadzwyczajnie, dlatego sądzę, że Skóra powinien z handi 0.5 dać radę

+ Emil over 10.5
Posted by: CANTORO

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 29/06/2009 01:52

Start zlapany po pieknym kursie kto byl na Łotwie wie jaki jest tam tor.Pewny typ na gosci latwo wszedl tak jak rozmawialem tydzien temu z kibicami z Gniezna , ktorzy nie wierzyli w swoj zespol powiedzialem im ze obronia tem punkt bonusowy.

@luki75 @speedway
Smiejac sie z analizy i typow jestescie tylko i wylacznie posmiewiskiem forum.Kazdy umie sie nasmiac nie podajac nic wiecej tylko suche cyt.minmum +30....Moze kiedys to zrozumiecie tymczasem Star przegrywa 50-43 i latwo wchodzi +19,5 handi po 2,4 pozdrawiam
Posted by: Big

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 29/06/2009 01:58

Crump over 13.5 ?

Ja zagrałem odwrotnie.Crump nie jest maszyną, zmęczonym ma prawo być.Będzie miał całą drużynę lidera przeciwko sobie, która szczególnie będzie się sprężać w każdym wyścigu z jego udziałem.
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 29/06/2009 02:20

crump under wydaje sie bardzo prawdopodobny
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 29/06/2009 02:21

jak i para shileds skora na skora z tobetu na skore
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 17:35

Czestochowa w mixie +8.5 z 1.80 na 1.45
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:01

Originally Posted By: Rivaldinho
Czestochowa w mixie +8.5 z 1.80 na 1.45


odwiedz profa bedzie mial po 1.6 cool
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:14

złapalem 1.80 wiec nie ma potrzeby odwiedzania profa ;]

Bardzo podoba mi sie takze bet na over 9.5 Sullivana @ 1.65.
Miedzinski jezdzacy w parze z Ryanem na wyjazdach raczej w slabszej formie.. i w mojej opini wiecej punktow w tej parze uzyska Ryan.
W ekipie z Leszna Sullivanowi moga zagrozic liderzy Adams i Hampel.
Leigh jednak w fatalnej formie.. mysle ze bez wiekszych problemow 10 punktow Ryan wykreci.
handi +7.5 na Torunian wydaje sie byc dobra opcja - wowczas Torun wywiezie bonus
W pierwszym meczu 48:42 dla Unibaxu.

btw - w profie juz tez 1.45 : )
1.80 w toto ladna promo.. zastanawiam sie nad czysta 2 na Czewe dzis - czekam na kurs
Posted by: Krompa

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:22

"Prawie" sie cos ruszylo u naziemnych. Ekstraliga w Profie, oferty na zawodnikow w Mixie i Milenium juz w piatek.
Niech jeszcze sobie daruja te 3-4 kombinacje i limity po 200 zl na kartke i bedzie mozna stwierdzic, ze nastepuje uczłowieczenie ziemniakow. smile
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:32

Sorki, ale pytanie techniczne, Unibet wystawia oferte na polska lige?Jak to do tej pory bywalo
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:36

Sparta -8 milenium
pewnie kopa "pod same jaja" wiec dziadki ze Stali Gorzow niepojada a mlode wilki wsparte Crumpem Jeleniewskim powinni powalczyc o bonusa grin
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:47

unibet daje oferte ale póżno i nie ma tam nic ciekawego tylko mecz + handi ,na GP jest bogato a tak cienko,
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 18:52

Originally Posted By: jarko 33
Sparta -8 milenium
pewnie kopa "pod same jaja" wiec dziadki ze Stali Gorzow niepojada a mlode wilki wsparte Crumpem Jeleniewskim powinni powalczyc o bonusa grin
Jaki będzie tor? A jaki mogłem zrobić? Koparka, kopakra po same uszy!- śmieje się trener wrocławian Marek Cieślak.
-A poważnie mówiąc, tor będzie regulaminowy. Ale taki, żeby zawodnicy mogli się wykazać zimowym przygotowaniem kondycyjnym...
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:07

Dobra dobra, ale lepiej wziąć JC z TG. I pod prąd WTS typ dnia(nie liczę tych handi bajecznych): Pikej z Ogórem.
Posted by: javapl

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:47

Ja dzisiaj zagrałem Ryan over 9.5, Adams under 12.5, Hancock i Jonsson under 12.5 oraz Lee+1.5 z Antonio i myślę,że to nawet,nawet. Sullivan spokojnie powinien te 10pkt uciułać, tak samo w drugą stronę nie liczę na komplet Adamsa przeciwko Sullivanowi, Holderowi, Jagodzie no i oczywiście przeciwko swoim. Jonsson undera też powinien wyrobić bez problemów, gorzej z Gregiem, ale licze, że Emil mu zabierze 1-2pkt to samo w ostatnim biegu, może Andreas coś. No i ostatni typ Lee+1.5 tutaj się nie wypowiadam i liczę na to,że wejdzie. Jeden jak i drugi rewelacyjnie nie jadą, liczę na podobną ilość pkt.
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:50

Leszno-Toruń 1 1,90 betgun chyba najwiecej w sieci (bet365 wystawil po 1,57. hampel co prawda nie popisal sie w polfinale IMP ale licze ze razem z Adamsem, Kasprzakiem, Shieldsem, Balinskim dzisiaj gora beda byki. mecz na styku, ale wg mnie wiecej atutow maja gospodarze.
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:51

Panowie a co myslice o Starcie Gniezo z Unia za 2,1 w Tobecie. Własny tor, brak Ułamka, problemy Swiderskiego moze to szansa na porazke Unii? Moim zdaniem warto probowac. Na własnym torze Start powinien nawiazac wyrownana walke
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:55

toto-mix nie popisal sie z ofertą sami na siebie wydali wyrok ale jak znam życie część wycofają jak handi na Toruń,za godzine tam będę i sie okaże.
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 19:57

Originally Posted By: luki75
Panowie a co myslice o Starcie Gniezo z Unia za 2,1 w Tobecie. Własny tor, brak Ułamka, problemy Swiderskiego moze to szansa na porazke Unii? Moim zdaniem warto probowac. Na własnym torze Start powinien nawiazac wyrownana walke

napewno "toru pod kolo " niema sie co spodziewac grin
beton ubijany pewnie od kilku dni wiec beda decydowaly starty
bjarne raczej woli mniej twarde tory koldi pewnie jechal tam dosc dawno swider wczoraj znow mu wjechali w kontuzjowana noge
a u gospodarzy jabol ( krzysztof jablonski) ljung i Slabon moga byc niedougryzienia
mecz bedzie na styku wg.mnie i chyba pokusze sie o win Startu crazy
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:06

Madsen-Thomas H. Jonasson +1.5 2 2,1 tobet

madsen wg mnie 1,2 biegi gora w meczu.Jonason ciut wiecej,mysle ze kurs 2,1 warto i to bardzo,szkoda ze tobet limit,u mnei 259zl na to zdarzenie
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:38

Odradzam na maxa, abstrahując od limitów.

Madsen moim zdaniem pojedzie więcej. Ogór jest w mega tragicznej formie i pewnie Cieślak zdecyduje się wstawiać Janowskiego w jego miejsce, a Duńczykowi da pojeździć. Jego forma strasznie w górę. Dobry mecz w Toruniu, świetny w Szwecji. Starty rewelacja. Stać go dziś na 7-8 oczek. Kurs i handi zachęcające, ale może być 3-1 juz po 1.
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:39

ile biegow w Tobecie zawodnik musi pojechac aby zaklad byl wazny, jesli 1 i zaklad jest wazny to madsena z johanssonem nalezy rozpatrywac bardzo powaznie, w pelni zgadzam sie z przedmowca
Posted by: szachus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:42

proponuje poczekac ;-) madsen idzie w gore hehe
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:53

z tego co czytam to min 3 biegi musi objechać zawodnik zeby zaklad na pare byl zaliczony
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 20:56

No to już w ogóle nie opłaca się tykać Jonassona.
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 21:14

trochę sie z tym jonasonem wychylilem,no coz...niech sie dzieje wola nieba...
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 21:36

Moze z Madsenem cos jest nie tak bo nie wystapil w tym tygodniu eleminacjach do GP, moze ktos wie jaka pbyla przyczyna absencji?
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 21:47

Jonasson też nie jechał, po co Madsenowi kwale do GP?

Dla mnie sprawa jest dość prosta. Jak Leon pojedzie słabo, to Cieślak nie będzie go eksploatował, czyli wtedy void ;p

Myślę jednak, że będzie 1-ka.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 21:57

Janowski-Jonasson -3/+3 TYP 1 1.53 bet365
Shields-Kociecha H2H TYP 1 1.80 bet365
Hampel poniżej 11 pkt 1.95 bet365 to z dzisiejszej oferty bet365,czekam na oferte unibetu i .......czekam dalej
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:04

Buszmenowi bardzo łatwo przychodzą tutaj kategoryczne sądy (notabene, to też powoduje, że forum "żyje"), jednak w przypadku tej pary (Leon vs THJ) wcale nie tak łatwo to ugryźć.

Pewne dla mnie, że THJ ma 5, a w przypadku lipy ze strony Karlssona czy Ruuda, może nawet 6 startów.

Madsen, i owszem, to rewelacja ostatnich dni. Wszędzie jeździ bardzo ładnie. Sęk w tym, że akurat na torze Olimpico to z reguły wygląda tak, iż zdobywa 2-3 pkt. w biegu juniorskim (spokojnie przyjeżdża nawet przed Maćkiem), po czym i tak Cieślak nie chcąc rozbijać naszej najlepszej pary Crump-Janowski trzyma go w parkingu.

OK, można zakładać że Ogór po dwóch startach będzie już miał (0,0) i Janowski na stałe zacznie jeździć za niego, a Madsen z Crumpem. Można też założyć kolejną szopkę w wykonaniu Nichollsa, ale właśnie - to są tylko prognozy i ciężko angażować w nie większą kasę.
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:18

w bydgoszczy leje.
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:19

No ale chyba nie do końca skumałeś bajer. Jeżeli Leon nie pojedzie 3 biegów to mamy zwrot.

Daleki jestem od twierdzenia, że ten zakład to pewka, bo byłbym chyba nienormalny żebym widział takie u zawodników tego formatu. Ale bardzo mało prawdopodobne(praktycznie w ogóle) jest to, że Leon przycieniuje i pojedzie 3 wyścigi. Żeby dostał szansę od Marka, to musi błysnąć, na co IMO go stać. Widziałem go i w Szwecji i w Toruniu i jechał świetnie.

No chyba, że Jonasson odpali super mecz, z tym też gdzieś trzeba się liczyć, no ale wskazuje na to niewiele.
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:30

Skumałem bajer.

Po prostu nie widzę Madsena świetnie punktującego na Olimpijskim (wyjazdy-owszem), a Jonasson siłą rzeczy coś uciuła.
Sam sobie najbardziej życzę, abym się mylił, a bonus został u nas.
Na marginesie, sprawdźcie czy w tobet jest rzeczywiście tak z tymi 3 biegami. Kiedyś podobnie myślałem o bet365 i się srodze przejechałem. Tam wystarczy, że gość raz stanie pod taśmą. Nawet nie musi ruszyć.
Posted by: KRAJAN

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:31

Na zawodników gram rzadko - dlatego pozwolę sobie przedstawić to co się dziś wydarzy jak na moje oczekiwania
1/ Leszno - Toruń 1(-4,5) 1.93 SB
Dojdzie ostatnio nie startujący Jurica, Schields ostanio zwyżka formy dużo zależy od postawy Lajcika ( jak tu nie będzie źle Holder sobie nie pohula) = 10pkt win gospodarzy - będzie walka o bonus -6pkt

2/ Gdańsk - Gorzów
Trudno typować - dużo zależy od Tomka - jeśli będzie miał dobry dzień przychylałbym się do +8,5

3/ Bydgoszcz - Czewa
Gdyby nie Sajfa grałbym dwójkę - a tak no bet wszystko mozliwe

4/ Gdańsk - Zielona Gora
Vaculik ile najedzie? Bjerre na ile radosny po półfinale, PUK co znowu odwali Mocny Hans,mocny Skóra, Fredii, Pepe, walasek - same niewiadome? Może +6 gości - ?

Ale obawiam się że dziś będę liczył na Was,a wyj. będzie gra na -hcp Leszna i marginesy od 9-ciu w górę
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:33

Ja bym raczej tego nie pisał, gdybym nie sprawdził wcześniej w regulaminie. Swoją drogą, chyba średnia opłacalność grać Jonassona, gdzie jeżeli Ci się ułoży bet, to masz raczej pewny zwrot...

BTW bwin fajna linia na PePe.

Hehe, to może dobrze Krajan, że nie liczysz na nas w typowaniu meczu w Lesznie, bo dla mnie to 50/50, jeżeli chodzi o czysty win smile Ale jak jesteś przekonany to graj.

Jakby w Bydgoszczy nie było Emila, to też grałbym 2-ke ;p Tak czy siak meczu raczej nie będzie w ogóle.

Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:35

Kto lepszy
Wygrywa ten zawodnik, który uzyska więcej punktów. Punkty bonusowe i jokera nie są uwzględniane. Ta zasada ma zastosowanie tylko do meczów ligowych.

Zawodnik musi wystartować co najmniej w 3 biegach, aby zakład został uznany za ważny.


z tego co piszą to musi 3 biegi zawodnik pojechać.też sie tym zdziwiłem bo dopiero po zagraniu tej pary doczytalem "zasady".Wydaje mi sie ze w innych bukach wystarczy ze pojedzie w 1 biegu i para jest liczona
Posted by: Boubson

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:47

panowie a jaka jest szansa ze we wroclawiu i w toruniu dzis pojada??? z tego co czytam w bydgoszczy leje (na marginesie w wawie "leje" do tego co sie w tej chwili dzieje to malo powiedziane) a skoro leje w bydgoszczy to i w toruniu sucho nie bedzie ...
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:49

Owszem, uważam, że granie tej pary ma - jak to Buszmen określiłeś - "średnią opłacalność" i stąd też nie zamrażam sobie funduszy ani na jednego Skandynawa, ani na drugiego. Moja pisanina miała raczej przestrzec amatorów łatwego zarobku na którymś z nich.

Spróbuję dziś jednak Spartę -8,5 (wiara czyni cuda...)
Falubaz +6,5 (tak słabi chyba nie są, by dać się powieźć do 40)
Shieldsa over 3,5 (chyba nieco za niska linia)
Posted by: luki75

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:49

z tego co mi sie wydaje to torun dzisiaj jedzie w lesznie a nie u siebie, boubson moze zaopatrz sie w jakis terminarz;)
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 22:51

Ja myślę, że nie ma dziś żadnych szans na jeżdżenie w Toruniu tongue (mecz jest w Lesznie)

PB:
Ja o łatwym zarobku w ogóle nie pisałem, jedynie o tym, że wychodzi z kalkulacji, że albo Madsen albo zwrot (najprawdopodobniej). Zaś osobiście przychylam się do Leona.
Posted by: Boubson

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 23:05

no i widzicie jak sie czlowiek zagubil... gralem hc na torun i mi sie powalilo... dobrze w takim razie jak sytuacja we wroclawiu i w lesznie???
Posted by: jarko 33

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 23:09

Originally Posted By: Boubson
no i widzicie jak sie czlowiek zagubil... gralem hc na torun i mi sie powalilo... dobrze w takim razie jak sytuacja we wroclawiu i w lesznie???

niepada i na ta chwile pojada
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 23:10

W Bydgoszczy też lepiej i na ICM dalej wielkiego deszczu nie ma.
Posted by: Rivaldinho

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 23:18

W Bydgoszczy (Fordon) od dobrych 30 minut upał.. po ulewie ani sladu.. wszystko suche na wior.. wiec na ten moment zawody sie odbeda.
Nigdy nie wiadomo jednak kiedy łupnie pompa..
Posted by: magic321

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 05/07/2009 23:25

Richardson juz jest zdrowy? Jesli jedzie to ciekawe jak z jego forma? Mysle o handi -2 dla Bydgoszczan. Jesli Richardson bedzie nie w pelni sil to mysle ze gospodarze latwy win. No i chyba wtedy 6 startow Nickiego a dunczyk w parze z Emilem z handi +1 i kurs 2.05 bardzo kusi.
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/07/2009 00:31

We Wrocku rano popadało, ale od dobrych 4 godzin upał.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/07/2009 02:20

wszystkim mieszkańcom wrocka gratuluje drużyny, polewaczkowy ugotowany,buki zarobione........
Posted by: KRAJAN

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/07/2009 04:57

Originally Posted By: buszmen
Ja bym raczej tego nie pisał, gdybym nie sprawdził wcześniej w regulaminie. Swoją drogą, chyba średnia opłacalność grać Jonassona, gdzie jeżeli Ci się ułoży bet, to masz raczej pewny zwrot...

BTW bwin fajna linia na PePe.

Hehe, to może dobrze Krajan, że nie liczysz na nas w typowaniu meczu w Lesznie, bo dla mnie to 50/50, jeżeli chodzi o czysty win smile Ale jak jesteś przekonany to graj.

Jakby w Bydgoszczy nie było Emila, to też grałbym 2-ke ;p Tak czy siak meczu raczej nie będzie w ogóle.


czasami warto mieć do siebie zaufanie - szkoda margów - ale jutro kolejne meczyki w lidze angielskiej może znowu coś się uciuła
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/07/2009 08:06

Originally Posted By: speedway
wszystkim mieszkańcom wrocka gratuluje drużyny, polewaczkowy ugotowany,buki zarobione........


Dzięki. I bez gratulacji wszyscy tu położyliśmy uszy po sobie.
Nie było mnie na quasi w trakcie gdy jeździli, ale widzę, że i na forum udziela się nerwowa atmosfera. Dziwne wyniki we wszystkich ligach ostatnio padają, ale lipa tym większa jeśli jeszcze my się tu na siebie poobrażamy.

Sam dziś od rana odradzałem Wam granie tego Madsena, bo po prostu byłem przekonany, że on nic u nas nie pojedzie. O ile w ogóle pojedzie te 3 razy.

Co do wyniku meczu na którego temat powininem mieć najwięcej do powiedzenia, to biję się we własne piersi. Różne rzeczy przychodziły do głowy, ale takiego blamażu na własnym torze nie przewidziałem. Jak na razie moja wtopa sezonu :-/
Posted by: Big

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 06/07/2009 21:25

W Toruniu postanowiono o całkowitym zadaszeniu toru.Prace mają się rozpocząć na jesień, by w przyszłym roku żaden mecz nie został odwołany z powodu opadów deszczu.
Jakie to daje możliwości, chyba nie trzeba nikomu mówić, tylko od razu rodzi się pytanie.
Czy nie można było tego od razu zrobić? mad
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 19:45

Witam sympatyków speedway'a. Jaka pogoda w Rzeszowie, zanosi się na jakieś ulewne opady, burze, oberwania chmury itd? Jakie składy awizowane? Pytanie szczególnie w kierunku fanów z Małopolski. Derby zapowiadają się ciekawie, Tobet wystawił już kurs na spotkanie.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 20:44

Petrer Karlsson under 9,5pkt. Tobet

Na Jagusiach tyle nie ujedzie i tyle. Musi powalczyć i z Jagusiem, Miedzińskim, Sullivanem, Holderem, do tego zawsze może być za plecami kogoś ze swojej drużyny. Poza tym wykluczenia, defekty itp tez zdarzyc się mogą tongue
Posted by: cyph

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 21:25

Wlasnie sie zastanawiam, bo poczatkowo pomyslalem, ze oplaca sie zagrac over Karlssona, w zwiazku z tym, ze prawdopodobnie nie pojedzie Zagar, a nawet jesli pojedzie to cudow nie bedzie. Ale Karlsson tez cos nie czul sie ostatnio, tzn nie wiem jak wczoraj, widze, ze zdobyl pare tych punktow. Pikej ma dosc latwe zestawienie, najpierw Sullivan, ktory jest w sredniej formie i tutaj szansa na trojke, potem mozemy nawet zalozyc, ze dowiezie punkcik z para Miedzinski-Holder, pozniej 2pkt za Jagusiem i potem 2pkt za Adrianem i przed mlodziezowcami. Juz mamy 8 i potem 14 bieg, i to jest taki najgorszy scenariusz wg mnie.. No chyba, ze Zagar/Okoniewski pojada tak, ze beda dojezdzac przed nim.
Posted by: RoccoRunner

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 22:47

na stronie stali nie ma zadnego info ze nie jedzie zagar, wrecz przeciwnie jest w skladzie
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 23:02

W składzie to jest też np. Kus, a nie ma Kościechy i niespecjalnie coś z tego wynika. Czy Zagara pojedzie czy nie, to rozstrzygnie się pewnie w ostatnich momentach, ale ja jestem zdania, że dla gospodarzy mimo wszystko lepiej puścić Okonia niż zawodnika, który może się wycofać po 1/2 startach.

Okoń nie powinien być dziś gorszy od Kościechy. Przewaga Stali na juniorce, jak Saletra znowu położy mecz, to Stal wygra dość łatwo, ale ja odpuszczam.
Posted by: RoccoRunner

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 23:07

ZZ nie jest możliwe za Zagara?

Ja chyba tez odpuszcze, z Matejem to wedlug mnie latwa wygrana Stali ale teraz to ryzykowna zabawa sie zrobila, nie wiadomo czy pojedzie i w jakim jest stanie...

under Petera K. jak najbardziej do gry
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 23:10

Nie ma opcji ZZ za Zagara. z PK bym uważał, Cyph fajnie rozpisał. Karlsson u siebie jedzie dobrze, a dziś poprowadzi parę.

Jakbym miał coś polecać to over 10,5 Holty z Milenium. Ale na singla przy podatku 1,70 niewarte.
Posted by: mirasPL

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 23:46

Zagara ostatecznie niema ..TOBET@2.30 na Apator..myśle ,że warto
Posted by: ślimak

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 10/07/2009 23:56

Swoją drogą nie wiadomo czy mecz się odbędzie bo właśnie się rozpadało deszcz i grad
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 11/07/2009 00:03

W Gorzowie giga ulewa także szanse na mecz marne.
Posted by: Vorspringer

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 15/07/2009 03:59

Czasami naprawdę szacunek należy się tym analitykom żużlowym.
Dzisiaj linia na Unia-Stal 23,5
Wynik - 57:34 smile
Posted by: wariot22

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 03:18

Witam mam pytanie do znawcow dzis byly druzynowe mistrzostwa swiata
jest mecz o 21 Unibax Polonia o 21 powiedzicie mi jak to wyglada z zawodnikami jesli jada 2 mecz w 1 dzien czy sa zmeczeni czy jak moga jechac
w Poloni jedzie Sajfutdinow,Andreas Jonsson,Antonio Lindbaeck
w Unibaxsie Chris Holder,Adrian Miedziński ci zawodnicy jechali dzis w druzynowce i jak moga jechac wieczorem kto ma wieksze szanse? jest HC +20,5 na gosci to sa derby wiec moze wyrownanie jechac co myslicie?
Posted by: bajbus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 22:43

Dzisiaj Czestochowa bez Lee i Nickiego smile
-16,5 wygląda ładnie
Posted by: Radmanovic

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:00

i pewnie bez woffindena.Pasowałaby oficjalne sklady...
Posted by: oki

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:07

Davidsson jedzie dzis w meczu Lakeside-Poole, co tylko moze wyjsc na dobre dla Polonii. Buczek u siebie powinien troche pkt zrobic.
Mysle ze ujemne handi na Polonie jak najbardziej do gry.
Posted by: buldog

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:13

Polonia @1.20 macie w Fortunie na spokoju za darmo
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:22

17:00

Polonia Bydgoszcz
-
Włókniarz Częstochowa


+2

Polonia Bydgoszcz

-15,5

1,73


Włókniarz Częstochowa

+15,5

1,98

bierzcie gospodarzy za darmo

bez angioelskich juniorow, bez nickiego, jakis 196latek ma jezdzic co dopiero licencje zrobil

full stake bydgoszcz hura
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:45

To znaczy kto? Piekarski i Miturski to raczej są ładne parę lat po licencji.
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:47

jakis mlody bardzo, dzisiaj slyszalem od znajomego co tam siedzi

ale z wlokniarzem jest tak ze tam nigdy nic do konca nie wiadomo

dla mnie orgazniacja tego klubu jest delikatnie zenujaca jak dla czlowieka ktory troche cxzasu spedzil na stadionie przy olsztynskiej


ogolnie nizszego wymiaru kardy niz 20 to ja nie widze
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:52

Ja też widzę zwycięstwo Polonii około 56-34, ale nie przesadzajmy z "full stake". Polonia ma wystarczająco dużo zawodników, którzy są w stanie położyć mecz po całości, choć pewnie na tle słabego rywala, wykorzystując atut własnego toru Rubik, Siopek i Buczek się w miarę zepną, zwłaszcza, że walczą o skład. No ale... pozostaje kwestia co z tym atutem, bo tu u nas na Pomorzu, jak i w całej Polsce ostro padało w ostatnich dniach, także takiego classicu betonu możemy nie ujrzeć.

Kwestia jeszcze taka czy wypoczęty Hancock będzie więcej wygrywał czy więcej przegrywał z boskim Emilem, Antonem i AJ - wczoraj w trn strasznie problemy sprzętowe.
Posted by: shane

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:55

Jest też inna kwestia - pogoda. Burza + deszcz. Witamy w Bydgoszczy.
Posted by: kardynal20

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 20/07/2009 23:55

hancock jak dla mnie slabszy w lidze wtym sezonie wiecej wpadek , richardsson to zawodnik wlasnego toru nie kreowal bym go na lidera na wyjazdach, a nasi junorzy i drabik to nedza na obczyznie, gapie i szczepaniakowi pozostaja przeblyski ale na wyjezdzie to bedzie rzadkoscia

takie moje zdanie
Posted by: Krompa

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/07/2009 22:42

Oj chyba wieksza afera w Totomixie po wczorajszym "popisie" z Elitserien. Wszyscy juz dali Czewe z Gorzowem, tylko u nich wielkie NIC jak dotad.
Posted by: mario145

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/07/2009 23:31

Krompa nie ma co od nich wymagac.... amatorka totalna jest i bedzie.... a moze bys podal troszke wiedzy swojej z zuzla i napisal dla forumowiczow co tam warto gry :))) wszyscy pewnie czekaja na typy :)) moze odzyje forum...
Posted by: loydek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/07/2009 23:33

juz nie moge sluchac tego medrka od zuzla co zwiedzil juz polowe firm bukmacherskich... moze jeszcze do jetbulla uderz bedziesz im oferte robil
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 22/07/2009 23:37

gapinski over 8 pkt 2.10 bet 365
richardsson-holta -0.5/+0.5 typ 1 tobet 1.75
bjerre over 10 pkt 2.10 -liga angielska
nic na forum już nie typujecie tylko sie użalacie nad toto-mixem kto tam jeszcze gra ,każdy siedzi przed kompem i leje na nich z góry.pzdr
Posted by: Hokej_Fan

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/07/2009 06:00

Originally Posted By: loydek
juz nie moge sluchac tego medrka od zuzla co zwiedzil juz polowe firm bukmacherskich... moze jeszcze do jetbulla uderz bedziesz im oferte robil


Capone a co zazdrościsz, że Ciebie nigdzie nie chcieli? laugh
Jakbyś był taki dobry to pewnie chociaż fortuna czy inny Totomix by Ciebie chciał.

papa
Posted by: loydek

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/07/2009 14:49

legia popracuj nad składnią.....
Posted by: MARSHALL213

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/07/2009 22:23

Wezcie se Panowie gg na privie i sie powyzywajcie tam, a nie syf robicie, zamiast podawać swoje propozycje...

dzis w fortunie:

7015 Zielona Gora-Leszno 2@3.70
za duzy kurs, ciekawe kto ustala takie kursy laugh 2 dni temu na Gorzow @3,20, teraz @3,7 na leszno he

dla mniej odwaznych:

7018 Zielona Gora-Leszno Leszno + 7,5 2@1.80
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 24/07/2009 22:43

To chyba lepiej 4,20 i +8,5 za 1,85 bez podatku. Stal też była za 3,80 smile
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/07/2009 00:01

marzenia Falubaz to wygra,innej opcji nie ma ,moze ten handicap wejdzie i to wszystko
Zapowiada sie wspaniałe widowisko,bardzo licze na zengiego że po razie przywiezie Adamsa,Hampela i Kasprzaka.pzdr
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/07/2009 00:10

Też myślę, że ZG wygra to raczej spokojnie, ale "nie ma innej opcji" to bym nie powiedział. Goście jednak bez Shieldsa, a na ten zielonogórski tor ciężko wpasować się w pola startowe. Chyba, że deszczyk, który popadał trochę napsuje.
Posted by: bajbus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 25/07/2009 02:27

Za Shieldsa, Troy Batchelor
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 19:34

W fortunie 5 czy tez 6 biegów sie liczy ?
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 19:42

Dobre pytanie, bo Gollob over 10.5, Bjerre under 12,5 i Hancock under 11.5 wygladaja kusząco smile
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 19:50

Dokladnie te 3 mecze mi wpadły w oko
Posted by: - c1amak -

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 20:10

Gollob ciekawe czy nie zapił wczoraj smile ciekawe jaka forma będzie dziś laugh
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 20:16

Dobry żart, naprawdę laugh
Posted by: Linc

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 20:57

"forma" Golloba bardziej bedzie zalezala od meczu, ktory sie zacznie o 18 czyli Gdansk-Wroclaw niz od "fetowania" kolejnego zdobytego IMP, oczywiscie to jest tylko moje prywatne zdanie wink
Posted by: buszmen

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 21:19

Moim zdaniem ani od fetowania(niby czego?), ani od wyniku meczu w Gdańsku. Przecież Gollob nie puści tego Bydgoszczy, w co Wy wierzycie laugh Stal izi win;p
Posted by: grajus87

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 21:19

Mam takie samo zdanie smile Gollob to nadal Bydgoszczanin tongue
Posted by: buldog

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 26/07/2009 21:25

o której bwin daje oferte?
Posted by: donbagino

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 00:52

Dziś Częstochowa - Wrocław.
Patrząc na składy obu ekip nie daję żadnych szans Atlasowi.
Tai Woffi zechce napewno zrehalibitować się za fatalny występ w ostatnio Szwecji. Do tego tradycyjnie solidnie punktujący Gapiński, Hankock, Richardson.
Z drugiej strony Crumpy... i długo nic. Nie widzę nikogo kto by mógł konkretnie zapunktować.
Handi (-10) w bet365 warto spróbować 6/10 jak dla mnie.
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 01:21

to ja za wrockiem + 10,tak dla równowagi ,jak pojadą młodzi bridger i janowski to handi wejdzie.pzdr
Posted by: iti

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 01:28

szkoda speedway, ze jestes amatorem i napisales to po biegu mlodziezowym wink
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 01:31

pisałem to w trakcie nie znając wyniku ,a tak w realu postawiłem na gospodarzy i licze na nich janowski wygrał drugi bieg
Posted by: muppet

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 01:34

To jedne z najgłupszych postów w historii tego forum, ogrom logiki zawartej w działaniach i deklaracjach, składnia na najwyższym światowym poziomie - brawo grin
Posted by: speedway

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 31/07/2009 01:36

chyba nie głupszy niż unibax w zielonce laugh
Posted by: kadus

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 02/08/2009 20:44

Toruń - Gdańsk 1 @1.05 (mozna brac tez handi -15,5 @1.4)

Mecz nie podlegający dyskusji, Torunianie lider tabeli, Gdansk oslabiony brakiem Bjerre, z powodu zaległości finansowych.

Gorzów - Leszno 1 @1.4

Gorzów podrazniony porażką w Bydgoszczy nie walczy juz wlasciwie o wyzsze miejsce, bo tylko cud mógłby im na to pozwolic, na mecz powolani są natomiast wszyscy najlepsi zawodnicy i jak stwierdzil prezes Komarnicki, jadą dzis o prestiż i jest to bardzo wazny mecz dla Gorzowian. Leszno wciaz bez Adama Shieldsa natomiast z Batchelorem i Pavlicem na pozycji seniora, Adams w slabszej formie, choc dzisiaj powinien zakrecic sie kolo dwucyfrówki na twardym torze, Hampel i Kasprzak również powinni byc grozni jednak wydaje mi sie to troche za malo i gospodarze zakoncza mecz w granicach +6 oczek.

Wroclaw - Bydgoszcz 1 @1.4

Kolejny mecz o prestiż, nie zmieniajacy miejsca w tabeli obu ekip. Goscie bez Andreasa Jonssona co jest duzym oslabieniem, Lindbaeck i Sajfudtinow to zdecydowanie za malo na gospodarzy.

Cz-wa - Zielona Gora 1 @1.4

Wraca Nicki Pedersen co jest z pewnoscia duzym wzmocnieniem gospodarzy, w znakomitej formie znajduje sie Greg Hancock ktory wczoraj wygral GP Lotwy, wspaniale w Cz-wie jezdzi Tai Woffinden. Dorzucając do tego Lee Richardsona mamy naprawdę dobry zespół. Goscie oslabieni jednym z liderów i najskuteczniejszym juniorem - G.Zengotą. Minimum 50-40 jak na moje oko.

ako: 2.88 w fortunie , niestety limit na kombinacje : 200zl

z mixa juz po marnych kursach mozna probowac:

Nicholls - Lindbaeck (0-0,5) 2 @1.4
Torun - Gdansk (0-18,5) 1 @1.4
Cz-wa - ZG (0-8,5) 1 @1.8
Lindbaeck 7,5 pkt over @1.55
Posted by: legolas

Re: LIGA POLSKA 2009 - Ekstraliga - 02/08/2009 20:59

Jeśli ktoś zdąrzył zagrać w fortunie handi po kursach jakie wystawili to może się wzbogacić sporo smile
Toruń -15,5 1.8
Wrocław - 6,5 1.8
Czewa 1.4
co daje piękne ako 4,53, teraz już kursy marne ale warto zagrać gdyż osłabienia spore w szeregach gości, odpowiednio zabraknie Bjerre, Jonssona i Zengoty.

Teraz jeśli miałbym coś polecić to z toto bym grał :
Richardson-Protasiewicz H(0-1,5) 1 1.9
Gollob-Adams H(0-0,5) 1 1.65
Wrocław-Bydgoszcz H(0-10,5) 1 1.8

Powodzenia