ELITSERIEN 2007

Posted by: speedway maniak

ELITSERIEN 2007 - 01/05/2007 07:09

SKLADY PRZED KAZDA KOLEJKA

Live - Live - Live

1 maja rusza szwedzka elitserien.
I Kolejka:
Piraterna - Masarna (godz.17,00)
PIRATERNA: 1. R. Sullivan, 2. G. Walasek, 3. M. Max, 4. R. Kościecha, 5. K. Bjerre, 6. D. Baliński, 7. Ch. Ingesson, 8. T. Ingesson.
MASARNA: 1. A. Lindback, 2. M. Kuciapa, 3. B. Hamill, 4. S. Stead, 5. L. Adams, 6. L. Sundstroem, 7. D. Davidsson, 8. R. Bergkvist.

Vastervik - Hammarby (godz. 17,00)
VASTERVIK: 1. S. Ułamek, 2. Ch. Harris, 3. B. Pedersen, 4. N. Iversen, 5. T. Gollob, 6. R. Johansson, 7. B. Forsberg, 8. V. Bergstroem.
HAMMARBY: 1. J. Jensen, 2. M. Smolinski, 3. N. Pedersen, 4. A. Shields, 5. S. Nicholls, 6. T. Gapiński, 7. R. Pettersson, 8. K. Nilsson.

Rospiggarna - Smederna (godz. 17.00)
ROSPIGGARNA: 1. G. Hancock, 2. K. Słaboń, 3. J. Kołodziej, 4. T. McGowan, 5. J. Davidsson, 6. A. Miedziński, 7. A. Messing, 8. J. Messing.
SMEDERNA: 1. R. Schlein, 2. A. Compton, 3. K. Kasprzak, 4. K. Buczkowski, 5. W. Jaguś, 6. M. Risager, 7. L. Ekloef, 8. R. Hendersson.

Dackarna - Indianerna (godz. 17.00)
DACKARNA: 1. H. Andersen, 2. P. Karlsson, 3. F. Lindgren, 4. Ch. Gjedde, 5. A. Jonsson, 6. R. Kling, 7. R. Tonqvist, 8. J. Engstrand.
INDIANERNA: 1. M. Zetterstroem, 2. H. Gustafsson, 3. R. Okoniewski, 4. K. Laukkanen, 5. P. Protasiewicz, 6. L. Lindgren, 7. R. Poważnyj, 8. S. Gustafsson.

Kaparna - VMS Elit (godz. 19.00)
KAPARNA: 1. R. Szombierski, 2. P. Paluch, 3. R. Dobrucki, 4. P. Hlib, 5. Ch. Louis, 6. T. Karlsson, 7. K. Jansson, 8. M. Berntsson.
VMS ELIT: 1. L. Richardson, 2. M. Nilsson, 3. J. Hampel, 4. T. Jędrzejak, 5. R. Holta, 6. T. Johansson, 7. T. Jonasson, 8. R. Aspgren.
Z rana skrobnę własne opinie i prognozy do inauguracyjnej kolejki.
Posted by: muppet

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/05/2007 21:01

OK wziałem na razie w expie Dackarnę (-10.5) @1.75 9/10

Zespół bez słabych punktów, AJ dziś prawdopodobnie nie jedzie, ale zrobią za niego r/r i po kłopocie. Goście nie mają nawet jednego zdecydowanego lidera, który mógłby trzymac wynik, gospodarze wg mnie wygraja min. 22-24 punktami \:\)
Posted by: ermolek

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/05/2007 23:12

Analizy - Żużel
Dackarna(-12,5) - Indianerna @1.72 typ Dackarna
Data spotkania: 01.05.2007 17:00


Już dziś na gorącym stadionie miejscowej Dackarny (byłe Luxo Stars) dojdzie do pojedynku gospodarzy oraz przyjezdnymi z Kumli, a mianowicie zespołem Indianerny. Drużyna Dackarny rozpoczyna sezon w roli jednego z faworytów rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Szwecji, całkiem inne cele przyświecają zespołowi Indianerny, która przez bukmacherów i nie tylko skazywana jest na walkę o utrzymanie. Mecz ten mimo osłabienia w teamie drużyny z Malili w postaci Andreasa Jonssona , powinien przebiegać pod dyktando gospodarzy, świadczą o tym przede wszystkim wyniki uzyskiwane przez jeźdzców obu drużyn w rozgrywkach ligi polskiej i angielskiej. Mimo,że rok temu doszło do niemałej niespodzianki, a mianowicie porażki ówczesnej Luxo Stars, to o wynik dzisiejszego spotkania jestem niesamowicie spokojny. Hans Niels Andersen , Charlie Gjedde, Fredrik Lindgren i przede wszystkim Peter Karlsson to nazwiska znane fanom speedwaya na całym świecie. Za AJ będzie stosowane dziś zastępstwo zawodnika , co daje dodatkowy bieg każdemu z filarów zespołu gospodarzy. Goście jak już wspomnialem przyjeżdzają do Malili tylko z jednym celem – przegrać mecz jak najmniejszą ilością punktów, Magnus „Zorro” Zetterstroem,Henka Gustaffson czy P. Protasiewicz to jezdzcy solidni, jednak nie na poziomie zawodników przez wiele lat(lub nadal) scigajacych się w GP.

Poniżej przedstawiam wyniki obu zespołów z lat ubiegłych:
2006: Luxo Stars - Indianerna 47-49
2005: Luxo Stars - Indianerna 57-39
2004: Luxo Stars - Indianerna 59-37
2003: Luxo Stars – Indianerna 52-44
Składy na dzisiejsze spotkanie :

Dackarna1. Hans N Andersen 2. Peter Karlsson 3. Fredrik Lindgren 4. Charlie Gjedde 5. Andreas Jonsson(ZZ) 6. Ricky Kling 7. Robin Törnqvist 8. Joakim Engstrand

Indianerna1. Magnus Zetterström 2. Henrik Gustafsson 3. Rafal Okoniewski 4. Kaj Laukkanen 5. Piotr Protasiewicz 6. Ludvig Lindgren 7. Roman Povazhny 8. Simon Gustafsson


dla typowanie.pl
Posted by: ermolek

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/05/2007 23:13

Vastervik - Hammarby @1.35 typ: Vastervik
Data spotkania: 01.05.2007 17:00


Do najciekawszego spotkania 1 kolejki szwedzkiej eliteserien dojdzie w Vastervik, gdzie miejscowa drużyna podejmie Hammarby ze zwycięzcą Grand Prix w Lonigo - Nicki Pedersenem na czele. Ubiegłoroczny beniaminek występujący pod małomówiącym tytułem Bajen Speedway nie tylko przybrał nową nazwę ale również dokonał kilku znaczących zmian jeśli chodzi o skład. Z drużyny odszedł cały trzon, a kierownictwo zespołu gości poczynili chyba najlepszy krok tegorocznej zimy zatrudniając w swe szeregi Indywidualnego Mistrza Świata sprzed 2 lat Nickiego Pedersena, który znajduje się w znakomitej formie na początku sezonu.Oprócz Duńczyka , do zespołu dołączył Scott Nicholls (którego jednak dzisiaj nie zobaczymy na stadionie Vastervik z powodu kontuzji), Martin Smolinski oraz Adam Shields. Ten ostatni – start tegorocznego sezonu może zaliczyc do najbardziej udanych od wielu lat. Skład Hammarby uzupełniają – ubiegłoroczny lider zespołu Jesper B. Jensen (w Polsce reprezentuje barwy Stali Gorzów) oraz Tomasz Gapiński (Atlas Wrocław). Za Anglika Nichollsa będzie stosowane ZZ. Drużyna gospodarzy od wielu sezonów nie zmienia znacząco swojej sytuacji kadrowej. Kolejny rok startów w teamie Vastervik zaliczy najlepszy Polski zuzlowiec T.Gollob , wspomagany przez Duńczyków Nielsa Iversena i Bjaerne Pedersena, a także Sebastiana Ułamka i Chrisa”Bombera” Harrisa. Ta mieszanka rutyny i młodości powinna dzisiaj przynieść obiecujące mimo wszystko zwycięstwo gospodarzom tego spotkania. Problemem mogą być jedynie zawodnicy rezerwowi, którzy w moim mniemaniu bardziej przekonują po stronie gości. Sądze jednak, że zwycięstwo Vasterviku nie będzie zagrożone ani przez moment i przyniesie dużo radości nie tylko miejscowym kibicom ale również naszym portfelom.
Poprzedni sezon:

2006: Västervik - Bajen Speedway 55-41
Składy:
Västervik1. Sebastian Ulamek 2. Chris Harris 3. Bjarne Pedersen 4. Niels Kristian Iversen 5. Tomasz Gollob 6. Robert Johansson 7. Billy Forsberg 8. Viktor Bergström

Hammarby1. Jesper B Jensen 2. Martin Smolinski 3. Nicki Pedersen 4. Adam Shields 5. Scott Nicholls 6. Tomasz Gapinski 7. Robert Pettersson 8. Kim Nilsson

dla typowanie.pl
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/05/2007 23:34

Faworytami dzisiejszej inauguracyjnej kolejki wydają się być ekipy Dackarny, Piraterny, Vastervik, i VMS Elit. Nie mam natomiast przekonania do Rospiggarny. Jej skład, jakiś taki mało przekonywujący, dlatego odpuszczę ich sobie i zobaczę, jaki bedzie rozwój wydarzeń. Leciutko można sppróbować hc na gości.Hc na Dackarnę i Piraternę raczej nie powinien stanowić większego zagrożenia. Sądzę, że dzisiaj nie pojedzie Nicholls (takie jest moje przypuszczenie), co potwierdza oficjalna strona Hammarby, dlatego spróbuję również Vastervik z hc (-5,5) Proszę pamiętać, że to pierwsza kolejka.
Posted by: e-pieniadze

Re: ELITSERIEN 2007 - 02/05/2007 00:01

Jako, że to pierwsza kolejka to pozwole sobie testowo zagrać:

Indianerna +15,5 @1,90 bwin
P. Karlsson Under 12,5 @1,85 bwin
B. Pedersen Under 10,5 @1,80 bwin

Nie ma co analizować. Pierwsza kolejka to troche granie w ciemno ale za lekkie stawki mozna poeksperymentować i na podstawie zeszłorocznych wystepów wyszło mi coś takiego.

Zobaczymy jak to będzie.
Posted by: Geremi

Re: ELITSERIEN 2007 - 02/05/2007 00:03

Nic dodać, nic ująć do tego co napisali powyżej koledzy. Również i ja Dackarne z hani (-12,5) puszczam grubo. Magnus , Henka czy Kai to juz jedynie średniacy. W drużynie Indianerny cieżko znalezc lidera. Natomiast Dackarna to swoisty dream-team jak na warunki szwedkiej ligi. Andersen, Karlsson dla mnie zabójcza para. Do tego młodzi ale zdolni Lindgren, Kling i zawsze jeżdzący na równym poziomie Gjedde. Nie ma ta drużyna słabych punktów. Handi jak najbardziej do łyknięcia.
DO tego Piraterna z Masarna( to już nie ta mocna drużyna jak za czasów Rickardssona) i Vastervik.
Rospiggarny nie ruszam, wyrównane spotkanie. Ciekawe jak pokaże sie druga para Smederny (Kasprzak, Buczkowski)
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 02/05/2007 04:10

Pierwsze koty za płoty. Poza niską niż pszypuszczałem, wygraną Piraterny reszta zgodnie z planem. Ogólnie kolejka na plusie i oby tak dalej.
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 02/05/2007 04:11

Pierwsze koty za płoty. Poza niską niż pszypuszczałem, wygraną Piraterny reszta zgodnie z planem. Ogólnie kolejka na plusie i oby tak dalej.
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/05/2007 21:48

II kolejka spotkań - z 5 wybrałem cztery mecze - narazie nie ma za wiele materiału do jakichkolwiek analiz - spróbuję tak jak tydzień temu zagrać na -hp - teoretyczni faworyci - w konfiguracji:
system: 1 pewniak + 2/3 pokaż szczegóły kuponu
Wt 08/05/07 19:00 Smederna - Kaparna 1 (-6.5) 1.68 pewniak
Wt 08/05/07 19:00 Hammarby - Piraterna 1 (-6.5) 1.90
Wt 08/05/07 19:00 MasarnaAvesta - Dackarna 2 (-4.5) 1.85
Wt 08/05/07 19:00 Indianerna - Rospiggarna 1 (-4.5) 1.72
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/05/2007 21:51

Co rozumiesz przez materiał do jakichkolwiek analiz ? \:D
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 09/05/2007 01:52

Disiejsza kolejka nie ma już tak zdecydowanych faworytów, jak tydzień temu. Najbardziej ubawił mnie tytuł na btwn, gdzie pojedynek VMS Elit - Vastervik okrzyknięto i owszem hitem kolejki, ale na gospodarzy jest kurs tylko 1,20. Moim zdaniem mecz może być bardzo wyrównany, bo tak sugerują składy. Gospodarze mają trzech uczestników GP, goście także trzech i Sebastiana Ułamka, który w sobotę pojedzie z wolnym numerem. Skoro składy są wyrównane, to dlaczego nie zagrać na +7,5 na gości? Stawiam także na wyjazdowe zwycięstwo Dackarny oraz na old boyów z Kumli. Jeśli nie wygrają u siebie z Hancockiem, to może jeszcze tylko z Kaparną. Apropo Kaparny. Rzucił mi się w oczy typ na Dobruckiego over 9,5, który postanowiłem zagrać. Rafał z porównywalnym przeciwnikiem tydzień temu ugrał 12 oczek, dlaczego dziś nie mógłby tego powtórzyć, tym bardziej, że wielce prawdopodobne jest, że pojedzie 6 razy(rezerwa taktyczna).
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 09/05/2007 05:16

Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa Indian, którzy dzisiaj dosiadali pewnie jakichś podstarzałych szkap. Vasrervikowi wcale nie był potrzebny handicap. Dacarna z bólami, ale do przodu , podobnie jak Dobrucki, który choć nie pojechał 6 razy, zdobył 11 oczek. Po dwóch kolejkach mamy pełniejszy obraz, bowiem każda ekipa zaliczyła dom i wyjazd.Za tydzień pojadą:
Rospiggarna - Masarna
Dackarna - Hammarby
Piraterna - VMS Elit
Kaparna - Vastervik
Smederna - Indianerna
Pewne skojarzenia już się nasuwają, ale poczekamy na składy.
Posted by: matisk

Re: ELITSERIEN 2007 - 16/05/2007 00:41

nie wiem czemu to tak cicho, a przeciez dzis liga szwedzka..

na nordicbet wypatrzylem:
Chris Slabon (Rospiggarna) 1.80
Janusz Kolodziej (Rospiggarna) 1.90

Mysle ze mozna smialo grac na Janusza..Slabon w tym roku malo co jezdzi a Janusz dochodzi do porozumienia ze sprzetem.

Szkoda ze sam nei mam tam konta..Prosze o opienie o tym buku..jak u nich z wyplacalnoscia. Jak najlepiej wplacac/wyplacac..pozdro
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 00:11

jedzie ddzisiaj jonsson i protas?
Posted by: hajpa

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 00:16

na stronce Protasa jest info że jedzie,
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 00:22

a i jeszce jedno jak byslicie ktory typ bedzie pewniejsze over 12,5 adamsa czy over 11,5 dobruckiego???
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 00:36

Jak dla mnie Dobrucki \:\)
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 01:42

Dzisiejsza kolejka Elitserien ma kilku faworytów. Z moich kalkulacji i obliczeń zrodziły się następujące wyniki:
Masarna - Indianerna 56:40
Vastervik - Smederna 58:38
Kaparna - Piraterna 43:53
VMS Elit - Dackarna 50:46
Hammarby - Rospiggarna 56:40
By nie być gołosłownym zrobiłem taki kupon z w/w hc, co dało łączne AKO ponad 22. Zwycięstwa Masarny, Vasterviku i Hammarby oraz Piraterny nie podlegają dyskusji. Największe emocje będą w Vetlandzie i tam spodziewam się w miarę wyrównanego pojedynku. Kaparna z uwagi na brak własnego toru dzisiaj jeździć będzie w Linkoeping. Odpada zatem atut własnego toru, choć w Szwecji takie określenie nie ma żadnych racjonalnych podstaw. Dla przykładu w Polsce własny obiekt jest rzeczywiście sporym atutem. Dobrucki prawdopodobnie pojedzie 6 razy dlatego linia 11,5 może zostać przekroczona. Adams również jest w stanie przekroczyć 12,5, bo praktycznie nie ma z kim przegrać, choć nie wiadomo, jak jego samopoczucie po wczorajszym upadku w Coventry. Z ciekawością będę również śledził poczynania Andreasa Jonssona, który w niedzielę nie pojawił się w Bydgoszczy. Być może Adrenalina chce się sprawdzić przed sobotnią GP.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 23/05/2007 01:56

co do meczow masarny i hammarby to bym sie nie zgodzil z az tak duza przewaga gospodarzy, wydaje mi sie ze max 10pkt roznicy w tyche meczach bedzie ale reszta OK
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 00:54

dzis sprobuje ze szwecji Rospiggarna -7.5
elit w tym sezonie zawodza a jeszcze zabraknie crumpa za ktorego bedzie rr godnie crumpa jako rr moga holta hampel i moze richardsson na duza zdobycz pkt skory bym nieliczyl ktory ostatnio znajduje sie w troche gorszej dyspozycji na pozycjach rezerowych widze tez lekka przewage gospod. chris slabon i messing powinni ograc w 2 biegach rezerwowych gosci
z tego meczu warto chyba tez dac over 13.5 holty ktory pojedzie pewnie 7 razy wiec ma szanse pokryc overa
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:16

do gry chyba warte jest tez handi na masarne -18.5 w exp
smederna dzis bez jagusia i buczkowskiego za jagusia rr za buczka compton
na zdobycz gosci mozna dzis liczyc na kasprzaka w troche mniejszym stopniu schleina ( narazie niejechal rewelacyjnie w szwecji )
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:38

ja zagrałem b. podobnie - Rospiggarna jako główny zakład. Martwią jedynie zgrzyty między Koldim, a Miedziakiem - ale z drugiej strony może jeden będzie chciał być lepszy od drugiego, a w parze na szczęście nie jadą. Jeżeli słaboń nie zawiedzie - powinno być git. Liczę na świetny występ Jonasa - w zasadzie na tym to wszystko bazuje.

Masarne też wziąłem, ale jednak lżej; podobnie Vastervik(ale bez handi). Smederna jest cienka jak barszcz, w dodatku osłabienia powtorne.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:47

widac wszyscy kombinujemy podobnie
ja mam jeden klopoto co wybrac z meczu masarna - smedarna
czy handi -21,5 na masarne czy over kaspera 12,5(bedzie jechal 7 razy???)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:49

Originally Posted By: viper
widac wszyscy kombinujemy podobnie
ja mam jeden klopoto co wybrac z meczu masarna - smedarna
czy handi -21,5 na masarne czy over kaspera 12,5(bedzie jechal 7 razy???)

6 startow ma pewnych a moze jechac 7 raz jako rezerwa taktyczna \:\)
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:50

czyli raczej powinien dzwignac te granice 12,5, bo jak nie on to kto ma dla smedarny punktowac??
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 01:51

handi na masarne i over kaspera to fajny middle.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 02:01

ja zapodalem takie combo:)
mam nadzieje ze sie cos z tego wykluje

Rospiggarna - Vetlanda Rospiggarna - 1.25
Kasprzak Więcej niż 12,5 - 1.72
Dackarna(-27,5) - Kaparna - 1.72
Piraterna - Vastervik Vastervik - 1.35

BWIN
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 30/05/2007 02:09

tak a propo to crumo jednak dzisiaj jedzie???
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/06/2007 21:51

hmmmmm, wobec nieobecnosci Andersena, to rzeczywiście warto brać Vastervik. Chociaż... PK w dobrej formie. Rok temu 1 mecz Vatservik u siebie przegrał z Luxo, w 1/2 zlali ich niemiłosiernie - wtedy bracia pojechali tragicznie. Jednak moim zdaniem Vastervik to najsilniejsza drużyna żużlowa na świecie.

Zastanawiam się natomiast nad Rospiggarną(ew. handi), niemniej Kaparna w trochę mocniejszym składzie i może nie być tak słodko.

Wcześniej myślałem, że zagram Piraterne, ale chyba Jaguś jedzie (choć tego właśnie nie wiem na 100%). Wiem, że był duży nacisk ze strony Szwedów aby pojechał w tym meczu oraz wiem, że Jagoda wczoraj trenował w Toruniu.

Bajen, w unibet -14...czy do wzięcia? Mam wątpliwości. Na papierze fajnie, a co w praktyce? Jak Kylma pojedzie w miare - bedzie okej. Masarna bez Adamsa...

Vastervik niestety w Unibet wycofane.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/06/2007 22:07

jest linia -10, wolałbym -8 \:p \:p Wbrew pozorom to osłabienie Andersenem aż tak niemiłosierne nie jest - bo pojadą PK, Lindgren i Jonsson za niego. Ale w przypadku gdy którys z tej 3 pojedzie gorzej - Luxo polegnie sromotnie.

W Vastervik z całego świetnego teamu zawsze sie wyłoni kilku liderów \:\) W tym roku Tomasz jezdzi w Szwecji nadspodziewanie dobrze...
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/06/2007 23:32

Kaparna dalej na obczyznie czy juz u siebie?
Posted by: oli

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 01:17

absencja Andersena jest pewna?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 01:41

Originally Posted By: oli
absencja Andersena jest pewna?

Hans Andersen utgår pga sjukdom. Dackarna väljer att köra R/R
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 01:42

nie jestem pewny Kaparny, ale chyba dalej jadą w Linkoping. Tak czy siak, do tego toru w końcu też się wjeżdzą. Mimo wszystko wziąłem, ale b.lekko Rospę. W ogóle ciężka kolejka... dużo niewiadomych.

Gdyby miał typować, nieco na siłę:
Minusowe na Bajen, Vastervik i Rospę oraz plusowe na Piratów(tu można spróbować remis). VMS w ogóle nie typuje - za dużo niewiadomych.

Dlatego dziś stawki symboliczne, bardziej dla zabawy.

p.s Absencja Andersena pewna.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 02:05

Kaparna jedzie w Karlstad dzisiaj.
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 04:24

Szkoda że nie mogłem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami - teraz po meczach to rybka - ale dopiero wrocilem i nawet nie mogłem sobie pokibicować. po raz pierwszy szwedzka nie zawiodła - ale jest i minus - stawki za jakie zagrałem ;\)

PS.
buszmen THX za przelew
Posted by: ToLkieN

Re: ELITSERIEN 2007 - 06/06/2007 06:23

ta krajan zwlaszcza Vastervick hehe ostatni bieg i jedyne prowadzenie w meczu
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:03

przeglądając oferte bwin na dzisiejsza kolejke wpadl mi w oczy zaklad.
A. Jonnsson under 13.5 1.95 bwin
sklady na dzisiejsze spotkanie:
Dackarna
1. Hans Andersen
2. Peter Karlsson
3. Fredrik Lindgren
4. Lukas Dryml
5. Andreas Jonsson
6. Sebastian Aldén
7. Robin Törnqvist
8. Joakim Engstrand


Piraterna
1. Kenneth Bjerre
2. Damian Balinski
3. Mikael Max
4. Grzegorz Walasek
5. Ryan Sullivan
6. Tobias Ingesson
7. Michal Szczepaniak
8. Christian Ingesson

Nie wyobrazam sobie zeby Andreas zdobyl dzis 14 pkt.W zespole Dackarny jest przeciez Andersen, Lingren i P. Karlsson. U gosci Sullivan, Walasek i Max moga urwac pkt Adrenalinie.Tak więc ma z kim przegrywać. dodatkowo mozliwe sytuacje gdzie pusci przed siebie Aldena z ktorym jedzie w parze. Chyba ze jakis z/z o ktorym nie wiem. jesli nie to under 13.5 Jonnssona b.prawdopodobny.
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:07

Hammarby
1. Scott Nicholls
2. Jesper B Jensen
3. Joonas Kylmäkorpi
4. Tomasz Gapinski
5. Nicki Pedersen
6. Robert Pettersson
7. Martin Smolinski
8. Kim Nilsson


Smederna
1. Rory Schlein
2. Eric Andersson
3. Krzysztof Kasprzak
4. Andre Compton
5. Wieslaw Jagus R/R
6. Linus Eklöf
7. Morten Risager
8. Robert Henderson

Z tego meczu zaczecajaco wyglada over 13.5 Kasprzaka. Po pierwsze dobra forma a po drugie pojedzie 7 razy...raz jako z/z no i taktyczna zmiana. Jedyne niebezpieczenstwo to takie ze Smederna calkowicie odpusci i nie bedzie sie bronic przed pogromem. co o tym myslicie?
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:14

Originally Posted By: Pizza-man
przeglądając oferte bwin na dzisiejsza kolejke wpadl mi w oczy zaklad.
A. Jonnsson under 13.5 1.95 bwin
sklady na dzisiejsze spotkanie:
Dackarna
1. Hans Andersen
2. Peter Karlsson
3. Fredrik Lindgren
4. Lukas Dryml
5. Andreas Jonsson
6. Sebastian Aldén
7. Robin Törnqvist
8. Joakim Engstrand


Piraterna
1. Kenneth Bjerre
2. Damian Balinski
3. Mikael Max
4. Grzegorz Walasek
5. Ryan Sullivan
6. Tobias Ingesson
7. Michal Szczepaniak
8. Christian Ingesson

Nie wyobrazam sobie zeby Andreas zdobyl dzis 14 pkt.W zespole Dackarny jest przeciez Andersen, Lingren i P. Karlsson. U gosci Sullivan, Walasek i Max moga urwac pkt Adrenalinie.Tak więc ma z kim przegrywać. dodatkowo mozliwe sytuacje gdzie pusci przed siebie Aldena z ktorym jedzie w parze. Chyba ze jakis z/z o ktorym nie wiem. jesli nie to under 13.5 Jonnssona b.prawdopodobny.


R/R za Andersena
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:15

hm to zmienia postac rzeczy.
Posted by: knopsi

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:16

Twoje typy jak najbardziej popieram.

Oprócz tego widza mi sie overy Adamsa i Dobruckiego (oba 12,5).
Adams wiadomo, srednia na mecz 14,25 a Rafal w swietnej dyspozycji i pojedzie chyba tez 7 razy.
Posted by: Master.com back

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:17

Pizza-man właśnie to sobie sprawdzam na bwin`ie, jeżeli Krzysiek naprawdę pojedzie 7 razy to ponad 13,5 powinien zdobyć, forma dość dobra, jedyne co może niepokoić to "oddanie spotkania", ale wątpię, by nie chciał choć trochę powalczyć, z drugiej strony, jeżeli nie On to kto ;\) Myślę, że można to zagrać, aczkowlwiec co do doboru stawiki to bym się wahał, nawet na "średnią" ;\) Interesująco wygląda Leigh Adams z Masarny: powyżej 12,5 i Dackarna na zwycięstwo w meczu, być może nawet z handicap`em -6,5 pkt., do meczy pozostały niespełna 2 godz., także na coś trzeba się zdecydować, obecnie zastanawiam się nad:

Masarna - Vetlanda
Ile punktów zdobędzie Leigh Adams (Mas)? - Typ: Więcej niż 12,5
1.65


Dackarna - Piraterna
1 X 2 - Typ: Dackarna
1.30


Hammarby - Smederna
krzysztof Kasprzak (Sme)- Over/Under 13,5 Points - Typ: Więcej niż 13,5
1.95
Posted by: knopsi

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:18

to R/R to pewna rzecz?
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:20

wlasnie na stronbie masarny nie ma takiego info a to dosc dobra stronka
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:26

Tez poczatkowo sie napalilem na under jonssona,ale na szczescie przed zagraniem znalazlem to:
Dackarna utan Hans Andersen
I kvällens match mot Piraterna ställer Dackarna upp utan Hans Andersen i laget. Efter lördagens Grand Prix och söndagens ligamach i Polen blev påfrestningarna för stora för de skadade händerna. Han tvingas nu åter göra ett uppehåll på ett par dagar.
Detta innebär att Dackarna kör riders replacement på plats Nr. 1.

Dunskiego nie znam,ale koncowka artykulu przekonuje mnie ze R/R za Andersena dzisiaj!
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:29

Originally Posted By: zenekk
Tez poczatkowo sie napalilem na under jonssona,ale na szczescie przed zagraniem znalazlem to:
Dackarna utan Hans Andersen
I kvällens match mot Piraterna ställer Dackarna upp utan Hans Andersen i laget. Efter lördagens Grand Prix och söndagens ligamach i Polen blev påfrestningarna för stora för de skadade händerna. Han tvingas nu åter göra ett uppehåll på ett par dagar.
Detta innebär att Dackarna kör riders replacement på plats Nr. 1.

Dunskiego nie znam,ale koncowka artykulu przekonuje mnie ze R/R za Andersena dzisiaj!


cokolwiek to znaczy \:D
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:39

No przecież Hans już w niedzielę zapowiedział kilku/kilkunastodniowy odpoczynek od żużla.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:40

Rospiggarna - Vastervik 2
brak tomka chyba niebedzie zbyt widoczny bo za niego pojedzie "kolgejt" bjarne harris chrzanek iversen na pozycji rezerwowego moze byc bardzo mocnym pkt
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:44

też rozważam Vastervik, aczkolwiek boje się ze względu na kosmiczny sprzęt, jakim dysponuje w Szwecji Ułamek. Tomek co by nie mówił jest w tym roku zdecydowanym liderem Vastervik. No ale...dla równowagi Rospiggarna bez Miedzińskiego.

Zastanawia mnie VMS i obecność w ich składzie Skórnickiego: gdzie miała iśc wymiana z Rospi właśnie na Ząbika... +8 nie wygląda na nich najgorzej, bo Masarna jest słaaaaba.

Linia na Bajen niestety wysoka, ale... no nie wiem czy jest sens sie bawić w takie cuda.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 00:48

no masarna niejest zbyt mocna dryml jedzie tragedie lindbeak jak zawieje to pojedzie dobrze moze emil byc mocnym pkt masarny
ale eilt tez jedzie slabo w tym sezonie i jeszcze zabraknie holty ktorego godnie moze zastapic tylko richardsson i hampel bo ljung to wielka niewiadoma a skora jedzi bardzo nierowno
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 01:43

Dackarna - Piraterna +6.5 2
brak andersena bedzie bardzo odczuwalny bo jonsson lindgren i pk chyba niezdobeda tylko na rr co andersen jakos na rewelacyjny wystep mlodszego z drymlow nielicze a goscie maja wyrownany zespol z jedna gwiazda sulivanem i wcale niestoja na straconej pozycji nawet do zwyciestwa
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 01:50

IMO jednak stoją, ale przekonany się niedługo \:p \:p Ciekaw jestem czy pojedzie Tornqvist. Znowu igrasz z Luxo ? \:D \:D
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/06/2007 01:52

Originally Posted By: buszmen
Znowu igrasz z Luxo ? \:D \:D

nielubie tej druzyny sa bardzo nieobliczalni jako zespol \:\)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:13

dzis kolejna kolejka a tu cisza
1 typ troche szalony ale +9.5 na indianaterne warte uwagi
w vastervik zabraknie dzis 2 waznych zawodnikow golloba i chrzanowskiego a pojedzie hall po ktorym niespodziewam sie wiele pkt
iversen zszedl pod numer 4 wiec niezdobedzie tylko pkt co ostatnio i rezerwy vastervik beda dzis slabsze
jak jeszcze dzis kolgejt pojedzie znow na tych swoich " osiolkach " co ostatnio gospodarze beda musieli sie napocic by wygrac mecz
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:20

no ja z poczatku zupelnie odwrotnie typowalem (+9,5 na vastervik) ale po glebszej analizie te +9,5 na indian jest chyba calkiem realne...
wie ktos moze czy pojedzi dzis hans w dackarnie???

a tak pozatym to z oferty bwin wybiore chyba:
vetlanda-hammarby 2
praterna-rospigarna 1

nad reszta sie zastanawiam ;]
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:22

no i czy zagar dzisiaj w kaparnie jedzei ???
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:23

za zagara z/z
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:23

Ja zagrałem dubla Vastervik i Piraterne. Skład Vastervik owszem mocno przetrzebiony, ale nie wierzę, żeby chłopaki mogli zepsuć dogmat niepokonanych w sezonie(mają tak dojechać do końca ligi !!) Piraci mają lepszy skład, Rospi oslabione brakiem Adriana, chyba gospodarze powinni wygrać spokojnie.

Taki dubel daje mi 1.8, zastanawiałem sie nad dołozeniem Dackarny ale szkoda nerwów za 1.08.
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:24

buszmen nie zartuj sam kasper i schlein meczu nie wygra. owszem ta liga czasami zaskakuje ale nie do tego stopnia.
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:26

glowne pyt. na dzis to jak wysoko przegra smederna i czy warto brac -17.5 na dackarne
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:27

zwyciestwo pozniej 20 pkt przez nielubiane " gwiazdki" bardzo mnie zdziwi
gdzies czytalem ze kasper powiedzial ze niebedzie sie "zabijaj" w kazdym eczu tym bardziej w takim jak dzis ostatnio tez kasper slabo pojechal
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:28

no ale jedzie dzis bajkopisarz czy nie ??? bo nei wiem jak grac ewentualnie jonssona
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:28

nie no ja nie mowie ze Dacka nie wygra \:D \:D \:D Tylko po prostu kursów poniżej 1.1 nie biorę. Już lepiej wziąć handicap właśnie...
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:29

widze jarko ze sie tak jak ja sklaniasz bardziej na minusowe jak na plusowe handi
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:31

buszmen przyjedzie do nas w piatek miedziak, jagoda i zagar? a moe ty zawitasz?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:31

Originally Posted By: viper
no ale jedzie dzis bajkopisarz czy nie ??? bo nei wiem jak grac ewentualnie jonssona

raczej jedzie bo nordicbet ma zaklad na pkt andersena a oni sa dobrze poinformowani raczej
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:31

Natomiast nie wiem kompletnie jak ugryźć mecz VMS. Czuję, że gospodarze wygrają, ale jednoczesnie są jednak nieco osłabieni. Na pewno będzie na styku, ale co to nam daje? \:p

Hans chyba dziś jedzie ;]
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:33

Zagar na pewno nie, za Jagusia będzie Z/Z, a Adrian - zobaczymy. Ja się jednak nie wybieram \:p A Hans jedzie na 100%, już wczoraj wrócił po przerwie:

Quote:
Hans w wielkim stylu wrócił na żużlowe tory. We wczorajszym meczu w Grindsted Ando zdobył komplet 18 "oczek" (3,3,3,3,3,3), nie mając sobie równych w całych zawodach. Nie doskwiera mu już aż tak bardzo bół nadgarstków, który był powodem tygodniowego odpoczynku od żużla.
Posted by: lepusti

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:33

w expie jest -14,5 na dackarne, jakby ktos zainteresowany...
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:34

buszmen: niejedzie crump i lee a holta po ciezkim wypadku jest
Pizza-man: jagody napewnio nie bedzie, miedzin tak na 50% a zaagar na 90% beda
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:35

tak myslalem. z drugiej strony dziwi mie ze wasi dzialacze nie wystapili o przelozenie. w sumie mamy u was dlug:)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:35

Originally Posted By: buszmen
Natomiast nie wiem kompletnie jak ugryźć mecz VMS. Czuję, że gospodarze wygrają, ale jednoczesnie są jednak nieco osłabieni. Na pewno będzie na styku, ale co to nam daje? \:p

Hans chyba dziś jedzie ;]

2 i 16 biegu nicki wygrywa mecz dla bajen
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:35

heh, Viper: Ale jedzie za to Karol :), młody Jankes na rezerwie i Ljung \:\) Ja bym VMS nie skreślał, chłopaki rozbili rok temu Vastervik w finale. A to mi wystarcza, żeby ich szanować.
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:35

no i prosze 2 osoby z torunia i 2 rozne wersje o Zagarze.... i badz tu madry \:D
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:37

z meczu VMS wziąłem sobie remis i też jest dobrze \:\)
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:37

jak myslicie warto dzis zaufac tym dupkom z kaparny i zagrac +15.5?
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:37

ja w sumie nie wiem, bo nie sledze na biezaco info, ale wedle tego co czytalem jakies 2 dni temu to występ Mateja był raczej wykluczony. No ale może sytuacja sie zmieniła.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:38

tylko ze zabik debiutuj w tym sezonie w szwecji tak jak jankes i tak do konca nie wiadomo czego nich sie spodziewac, mysle ze po jankesie niewiele a i karol watpie zeby jechal dzis na 100 %, ljung tez szalu nei robi bo tez po kontuzji jest ;]
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:39

chyba niewarto, bo mimo że Masarna też jest cienka, to dzisiejszy ich skład wygląda dość dramatycznie. Ja zostawiam ten mecz.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:40

Czy Ljung robi szał czy nie, to się przekonamy po 21 \:\) Powiem wprost, osobiście jestem przekonany do wygranej VMS, ale... jako, że liczby i statystyki i sucha analiza daje mi od +4 do -2, to nie ruszam.

Ale myślę, że VMS wygra !!
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:41

Originally Posted By: buszmen
chyba niewarto, bo mimo że Masarna też jest cienka, to dzisiejszy ich skład wygląda dość dramatycznie. Ja zostawiam ten mecz.

ja chyba wezme over rafiego pojedzie pewnie 7 startow wiec 12 pkt jest w stanie zrobic
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:47

myslalem, meslalem bralem wszystkie ZA i PRZECIW i wymyslilem cos takiego (BWIN)

Smederna - Dackarna(-17,5) 1.90
Piraterna - Rospiggarna -1 1,42
Vetlanda - Hammarby(+0,5) 1,57

zastanawiam sie jeszce nad indianami +9,5, ale chyba zostane przy tych trzech typach
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:49

jarko 33
***/index.php?dysc_id=4&k1_id=48&k2_id=105&dzial_id=382&news_id=199091

tu Rafi tez jechal 7 razy z druzyna prezentujaca podobny poziom do indian i do tych 12 troche mu zabraklo, zreszta w polsce tez nei bardzo ostatnio pojechal
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:49

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: buszmen
chyba niewarto, bo mimo że Masarna też jest cienka, to dzisiejszy ich skład wygląda dość dramatycznie. Ja zostawiam ten mecz.

ja chyba wezme over rafiego pojedzie pewnie 7 startow wiec 12 pkt jest w stanie zrobic


na jego pkt. w 7 starcie czyli 16 biegu bym nie liczyl
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:51

[***/index.php?dysc_id=4&k1_id=48&k2_id=105&dzial_id=382&news_id=199091]Enter the complete URL for the link you wish to add.[/url]

tak mialo byc

i sorry za wpisy jeden pod drugim ale edycja nie dziala ;]
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:53

edycja na tym forum nigdy nie dzialala \:D
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:54

działała \:p
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 00:55

oj to chyba nie za dlugo lub wtedy jak nie bylem jeszcze zarejestrowany:)
Posted by: lepusti

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 01:05

u mnie poszlo tak w expie:
Västervik - Indianerna 1 1.30
Piraterna - Rospiggarna 1 1.50
Smederna - Dackarna 2 (-14.5) 1.65
3.22
Posted by: e-pieniadze

Re: ELITSERIEN 2007 - 20/06/2007 01:59

Piraterna - Rospiggarna - to będzie zaciety mecz a najlepszym zawodnikiem w teamie gości będzie niemogący odnaleźć się w ekstralidze Jonas Davidsson, dlatego :

Jonas over 10,5 @1.65
oraz
Vastervik @1.18
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 21:27

dzis kolejna kolejka w szwecji
1 typ daje na win "mojego ulubionego zespolu" \:D dackarny
jada w pelnym skladzie i powinni wyszarpac zwyciestwo u dosc mocnej ekipy gospodarzy
milenium daje handi -2 na gosci i dam ze wygraja minimum 4 pkt
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 21:29

A wiesz napewno czy AJ jedzie w Luxo?Na Aftonbladet cos tam pisza ale cholera wie co to znaczy.A co z Miedziakiem,jezdzi juz?pojechal do szwecji?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 21:31

Originally Posted By: harris73
A wiesz napewno czy AJ jedzie w Luxo?Na Aftonbladet cos tam pisza ale cholera wie co to znaczy.A co z Miedziakiem,jezdzi juz?pojechal do szwecji?

nic na masarnie niepisza ze ma niejechac pozatym nordicbet ma zaklady z AJ wiec chyba jedzie
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 21:54

Panowie wstrzymajmy dyskusje i poczekajmy za Bwinem i kursami;) wtedy mozna zaczac dewagacje na temat dzisiejszych inwestycji pzdr
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:00

Originally Posted By: krycha84
Panowie wstrzymajmy dyskusje i poczekajmy za Bwinem i kursami;) wtedy mozna zaczac dewagacje na temat dzisiejszych inwestycji pzdr

kursy w baw niewiele beda sie roznic od tych w exp i unibecie lub u ziemniakow \:\)
elit -17.5 tez wyglada ladnie smederna chyba pojedzie bez jagusia ( tak na 90%) a to powazne oslabienie sam kaprzak i schlein przeciwko ekipie gospodarzy co pewnie skonczy sie pogromem \:\)
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:08

Jagus dzisiaj ma trenowac sobie w Toruniu wiec RR.Ciekaw jestem czy w Rospiggarnie pojedzie Miedziak i jak pojedzie bo mam ochote dac na Luxo 2.Piraterna tez mnie korci,na wyjazdach prezentuja sie lepiej niz u siebie.
Na Masarne strach dawac bo Vastervik nawet w czworke moze im namieszac zwlaszcza ze Stead raczej jeszcze nie pojedzie.Wychodzi na to ze lepiej nie grac?:)
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:09

nie wiem co mają kursy z bwin do tego kto dziś wygra, ale nie wnikam. Widać jakaś wyższa logika, której ja nie ogarniam \:p

Co dziś? Chyba rzeczywiście Dackarna. Rosppi bazuje na 2 liderów, ale dziś mimo wszystko mogą oni trochę potracić. Skład gości to jednak jest po prostu petarda. Eksperyment z Mateuszem Szczepaniakiem się zemści.

Dalej, kusi mnie mimo wszystko Vastervik, ale dam sobie spokój. Choć... liczę, że wygrają - trzeba pozostać niepokonanym. Tomek uznał, że jutrzejszy mecz z ZG jest ważniejszy, tymczasem może go wcale nie być, patrząc na pogodę w Polsce.

Bajen wysoko i chyba z dużymi szansami na złamanie handi, no ale... nie lubię grać takich rzeczy.

VMS powinno złamać linię, ale też niska nie jest, a w ostatnim meczu - jak dla mnie Piraci.

Tyle podstawowych założeń i refleksji, nie wiem jeszcze co i czy w ogóle zagram. Najblizej jestem Dackarny.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:15

wlasnie hammarby ma dzis piekielnie mocny sklad na papierze
na rezerwie shieldsa ktory moze zrobic dzis duzo pkt jak niezawiedzie nichols to bedzie pogrom
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:24

Nicholls chyba nie zawiedzie, ale ktoś z trójki: Shields, Gapa i Kylma - może. Najmniejsze obawy o tego ostatniego. Nie no Hammarby zrobi sieczke, bez dwóch zdań, tylko czy ponad te 22?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:26

Originally Posted By: buszmen
Nicholls chyba nie zawiedzie, ale ktoś z trójki: Shields, Gapa i Kylma - może. Najmniejsze obawy o tego ostatniego. Nie no Hammarby zrobi sieczke, bez dwóch zdań, tylko czy ponad te 22?

wlasnie licze na duza zdobycz shieldsa 2 wyscigi rezerwowych powinien wygrac
jezeli ma gapa zawiesc mozna sprobowac dac rafiego w parze z gapa w milenium \:\)
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 22:27

Dobra kij tam, zagrałem następująco:

Dackarna + VMS-16 => danie główne.
Vastervik +4 + Bajen -22 => tak trochę na ewentualne pokrycie strat z małm zyskiem \:D

i: to co na tych dwóch + Piratów -> niziutko i lekko;]
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 23:26

Buszmen chodzilo mi zeby nie pisac bo strzezonego Pan Bog szczerze bo np panowie z Bwina tez moge tu zagladac moze to brzmi idiotycznie ale ja wole byc ostrozny.

A propo Bwina wysatwili hcp-18.5 na Hammarby i ja to biore mysle ze 20 spokojnie sie skonczy:) natomisat na Vetlande Hcp jest -19.5 i tego juz raczej nie ruszam
Posted by: fart?

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/06/2007 23:51

a co panowie na takie typki powiedza : protasiewuicz - walasek 2 , hampel - kasprzak(+2) 2 , dackarna 2 ?
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 01:18

Originally Posted By: buszmen
Dobra kij tam, zagrałem następująco:

Dackarna + VMS-16 => danie główne.
Vastervik +4 + Bajen -22 => tak trochę na ewentualne pokrycie strat z małm zyskiem \:D

i: to co na tych dwóch + Piratów -> niziutko i lekko;]

Vastervik odpuszczam - nie wiem czego ale dziś chyba nie zdobędą pkt.?
Pozostałem sprobowalem zagrać w konfig.
Uni:
2/3:
Elit Vetlanda Speedway - Smederna 1(-16,0) 1.75
Rospiggarna - Dackarna 2(-4,0) 1.78
Indianerna - Piraterna 2 1.78
i typ główny SB
Kaparna v Hammarby 2(-20,0) 1.85

oczywiście poszly tez kupony zabawowe na marginesy:
26/06/2007 19:12 CEST 117246793 Kaparna v HammarbyMeeting Winning MarginHammarby 29-32 8.00
26/06/2007 19:12 CEST 117246786 Kaparna v HammarbyMeeting Winning MarginHammarby 25-28 6.00
26/06/2007 19:12 CEST 117246782 Indianerna v PiraternaMeeting Winning MarginPiraterna 5-8 6.00
26/06/2007 19:12 CEST 117246778 Indianerna v PiraternaMeeting Winning MarginPiraterna 9-12 8.00
26/06/2007 19:12 CEST 117246776 Vetlanda v SmedernaMeeting Winning MarginVetlanda 25-28 7.00
26/06/2007 19:12 CEST 117246769 Vetlanda v SmedernaMeeting Winning MarginVetlanda 29-32 9.00
;\)
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 01:39

gollob nie jedzie ??? kto za niego? sa jeszce jakies zmiany w awizowanych skladach, ja dopiero z pracy wrocilem i nie mjestem dzis na biezaco ;/
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 01:48

Västervik:
1. Bjarne Pedersen
2. Chris Harris
3. Sebastian Ulamek
4. Niels Kristian Iversen
5. Tomasz Gollob R/R
6. Richard Hall
7. Billy Forsberg
8. Viktor Bergström
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 01:50

ten sklad jest pewny na 100%?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 01:59

Originally Posted By: viper
ten sklad jest pewny na 100%?

tak
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 02:00

tak na szybkiego w BWIN zagralem takie cos:

Piraterna - 1.70
Hammarby -18,5 - 1.65
Vastervik - 2.45
Dackarna - 1.50

i na drugim

Elfsborg - 1.27
Hammarby - 1.05
Vastervik - 2.45
Kasprzak over 11,5 2.05
Dackarna - 1.50
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 02:02

z tego co widze to juz przynajmniej w vetlandzie nie pojada z powodu deszczu ;/
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/06/2007 02:52

Ale Piraci mają falę - chyba uciekna poza margines jaki im postawiłem (+12) - ale zobaczymy - szwedzka ma to do siebie że są nieoczekiwane zwroty akcji
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/06/2007 16:15

wiecie kiedy odbedzie sie zalegly mecz Vetlanda - Smedarna?
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/06/2007 21:50

tak, 12 lipca
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:19

Cóż, nie będę sie dzis rozpisywał. Biorę przede wszystkim prostego dubla:

Indianerna - Luxo 2 1.35 = dla mnie to pewniak, po prostu.

Bajen - Vastervik +12 2 = goscie przegrają, ale nie tyloma. Sztokholm jest mocny, Vastervik osłabione brakiem Bjarnego, ale i tak nie sądze by gospodarze mogli wygrac az tak znacznie. Ciekawe czy pojedzie Ułamek czy będzie za niego R/R. Jeśli to drugie to nie tak zle.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:20

W innych konfiguracjach gram też Luxo z handi i VMS z handi.
Posted by: homza

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:24

6809 J.Hampel (11,5 pkt)
Zuzel - Szwecja 2 1.65 -
6802 Indianerna(+8)-Dackarna
Zuzel - Szwecja 1 1.85 -
6808 Vetlanda-Kaparna(+24)
Zuzel - Szwecja 1 1.85 -
6804 Masarna-Piraterna(+2)
Zuzel - Szwecja 2 1.85 -
6801 K.Kasprzak-Kolodziej(+1)
Zuzel - Szwecja 1 1.75 -
co wam tu najbardziej odpowiada a co nie?!!?!?!
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:24

ciekawe czy pojedzie jonsson wczoraj mial upadek w angli i po nim chyba sie odnowila kontuzja obojczyka
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:27

pewnie nie pojedzie, ale nie wiem czy to realne oslabienie.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:27

homza wywal indian, bo tam moze byc -20, cos jak rok temu.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:28

Originally Posted By: buszmen
pewnie nie pojedzie, ale nie wiem czy to realne oslabienie.

przy slabszej ostatnio formie lindgrena to chyba oslabienie
Posted by: homza

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:30

oki dzieki a co o piraternie myslisz jak dla mnie spokojnie win
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:32

Piraci to dla mnie spora niewiadoma. A może bardziej Smederna, a konkretnie Jaguś. Jak pojedzie normalnie - gospodarze mogą wygrac, bo Stefan Andersson troche pktów narobi i jakos to sie pozbiera. Ale równie dobrze moze byc +16 dla Piratów bez emocji.
Posted by: homza

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:34

a co z ulamkiem i chrzanowskim jada??
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 22:52

Jonsson dzis niejedzie
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:34

chrzanek:

W nadchodzącym tygodniu nie ujrzymy Tomka na torach żużlowych. Zrezygnował on ze startów zarówno w lidze angielskiej (poniedziałek, czwartek), jak i szwedzkiej (wtorek). Chrzanek nie jest jeszcze w pełni sił po chorobie, którą przeszedł w zeszłym tygodniu. - Tydzień przerwy w startach przeznaczę na regenerację sił. Będę mógł teraz także więcej czasu spędzić z rodziną. Ostatnie dwa i pół miesiąca były dla mnie okresem bardzo dużej ilości startów, kosztowało mnie to sporo wysiłku. We wczorajszym meczu w Ostrowie także nie jechałem w pełni sił, na szczęście udało się wygrać. Taka przerwa, jak teraz dobrze mi zrobi- mówi Tomek.
"tomaszchrzanowski.pl"
ulamek (raczej tez nie pojedzie bo nadgarstek spuchniety info z 39 czerwca):

Na szczęście nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia na temat kontuzji, której doznał wczoraj podczas meczu ligi angielskiej Sebastian Ułamek. Po dokładnych badaniach w Częstochowie okazało się, że lewy nadgarstek zawodnika Włókniarza jest tylko dotkliwie potłuczony, a przerwa w startach potrwa zaledwie kilka dni.

"Nie zdecydowałem się na dokładne badania w Anglii i postanowiłem wrócić do kraju, abyzasięgnąć opinii klubowego lekarza Wojciecha Podhoreckiego, do którego mam duże zaufanie. Na szczęście okazało się, że nie ma złamań, a nadgarstek jest skręcony i mocno potłuczony. Duża opuchlizna może być spowodowana faktem, że lewa ręka była w przeszłości złamana. Nie ukrywam, że dobra wiadomość mnie uskrzydliła, bo byłem podłamany tym, iż ręka może być złamana. Cieszę się, że skończyło się na strachu" - mówi Sebastian.

Jak doszło do pechowego upadku? "Po dobrym startem walczyłem w pierwszym łuku z Kimem Janssonem o wyjście na prowadzenie. Byłem nieco szybszy, ale Szwed pojechał ostro i nie zostawił mi miejsca, dlatego upadłem. Jansson nie został wykluczony z powtórki, bo w Anglii dyskwalifikacje za upadki w pierwszym łuku są bardzo rzadkie" - twierdzi Seba. "ulamek.pl"
Posted by: max74

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:35

Chrzanowski nie jedzie dzis.Ulamek ma klopoty z nadgarstkiem i nie wiadomo czy wystapi
Posted by: max74

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:35

moga za nich zz stosowac?wie ktos?
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:38

oczywiscie info z 29 czerwca \:D

przy okazji podam co gram ;]

Hammarby v Vastervik -12 1 1,875
Indianerna v Dackarna -6 2 1,7
Masarna v Piraterna +4 2 1,775
Smederna v Rospiggarna 2 1,70
Vetlanda v Kaparna -24 1 1,85

bez glebszej analizy
vastervik bez chrzanka i seby powinni dostac dosc sporo okolo 16-20 pkt
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:54

bedzie zz za jonssona dzis?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:55

Originally Posted By: bajbus
chrzanek:

W nadchodzącym tygodniu nie ujrzymy Tomka na torach żużlowych. Zrezygnował on ze startów zarówno w lidze angielskiej (poniedziałek, czwartek), jak i szwedzkiej (wtorek). Chrzanek nie jest jeszcze w pełni sił po chorobie, którą przeszedł w zeszłym tygodniu. - Tydzień przerwy w startach przeznaczę na regenerację sił. Będę mógł teraz także więcej czasu spędzić z rodziną. Ostatnie dwa i pół miesiąca były dla mnie okresem bardzo dużej ilości startów, kosztowało mnie to sporo wysiłku. We wczorajszym meczu w Ostrowie także nie jechałem w pełni sił, na szczęście udało się wygrać. Taka przerwa, jak teraz dobrze mi zrobi- mówi Tomek.
"tomaszchrzanowski.pl"

dlaczego wklejasz stare info
za tydzien tez wkleisz to samo info \:D
chrzanek poprzedni tydzien odpuscil wczoraj byl w angli ale mecz swindon nieodbyl sie a dzis chrzanek jedzie w szwecji \:\)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/07/2007 23:58

Originally Posted By: viper
bedzie zz za jonssona dzis?

raczej tak na szweckich stronach pisza ze AJ niejedzie \:\)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 00:11

indianterna +9.5 wydaje sie dobrym betem
w dackarnie brak AJ troche slabsza forma ma lindgren jak ktorys bieg zawali karlsson lub gjedde handi powinno wejsc
na pozycji rezerwowego laukanen u gospodarzy powinien zrobic dwucyfrowy wynik
wcale tez mnie niezdziwi porazka dzis "gwiazdek "
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 01:07

na dziś wybrałem 4 spotkania - Vaster = ???
w rozpisie 3/4 i single na marginesy :
Indianerna v Dackarna 2(-6,0) /1.85/ 9-12 /6.00/
Masarna v Piraterna 1(-4,0) /2.0/ 5-8 /5.00/
Smederna v Rospiggarna 1 /2.05/ 5-8 /7.00/
Vetlanda v Kaparna (-24,0) /1.85/ 29-32 /6.00/ - tu troszkę się boję że może nie wystarczyć - ???
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 01:08

a i jeszcze oczywiście typ główny - dziś:
Indianerna v Dackarna 2(-6,0) /1.85/ 3/10
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 01:21

czy Andersen moze pojechac jako z/z za Adrenaline?
Posted by: Pizza-man

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 01:23

Originally Posted By: przyborro
czy Andersen moze pojechac jako z/z za Adrenaline?


a czemu nie? to nie Anglia
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/07/2007 01:29

chyba ciezki tor bedzie w hammarby wiec Tomek moze niepojezdzic wiec hammarby -8.5 zagram \:\)
Posted by: Andreoid

Re: ELITSERIEN 2007 - 09/07/2007 16:27

Też to zagrałem \:\)
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 20:15

Ale kiche walna Unibet...zamiast hc dali 1X, X2... a Sts juz dali sobie siana ze szwedzka liga.
Posted by: Karlos100

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 20:51

Originally Posted By: harris73
Ale kiche walna Unibet...zamiast hc dali 1X, X2... a Sts juz dali sobie siana ze szwedzka liga.



Już jest hc w Unibecie.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 22:11

Jest i ja dziś zagrałem konkretnie. To troche pokłosie strat na Wimbledonie(głównie Bahdatis). Dlatego dziś trzeba było nieco zaryzykować.

Poszło kombo z 4 rzeczy, bez bawienia się w rozbijanki. W praktyce to 3 zdarzenia, bo jednak Rospiggarny można być pewnym. A po 1.12 dokładeczka git.

Oprócz tego, a w zasadzie przede wszystkim:

Dackarna - 24 = może handi ogromne, może nieprzyjemne, ale ja nie widzę tu innej opcji niż pogrom - miazga. Podstawowa piątka to zawodnicy z wyzszej półki nawet od dzisiejszych potencjalnych liderów Masarny: Żarówki i Steada. Brak Adamsa, R/R za Lindbacka - oni jadą na ten mecz po nic. Gjedde w wyśmienitej formie, nie jestem pewien na 100% czy i jak pojedzie AJ. Ale jeśli pojedzie to u siebie problemów z punktowaniem na workach mieć nie będzie. Kling też nieźle dysponowany, a i Kramera stać na pare oczek.

(dałem małą kontrę na X przy tym handi)

Vastervik 1x 1.62 - w cholerę, może Vastervik jest osłabiony. Widać to szczególnie na rezerwach gdzie wygląda to naprawdę słabo. Nie ma R/R za Ułamka. Goście zbroją się, bo pojedzie Crump. Ale ale, Vastervik przegrał 2 mecze z rzędu, Tomek ma małe grzechy na sumieniu - dziś pora na rehabilitację. Hampel i Lee to niby mocna para, ale w praktyce mogą spokojnie zbierac od Chrzanka i Puka po 5-1. Bo w jakiej formie jest Jarek każdy wie, i to chyba zdecyduje. Zresztą, lepiej z Vastervik zgubić niż z kim innym znaleźć \:D \:D \:D

Piraterna 1.4 - może będę żałował, bo Bajen choć bez Nickiego to mocne na papierze jak cholera. Ale Piraci tez nie są słabi, w dodatku jeśli myślą o PO to bezwzględnie muszą wygrać - zwłaszcza w obliczu wyniku ze Sztokholmu, gdzie padł remis. Ryan, Walasek, Bjerre, Balon - wszyscy w wyśmienitej formie. Max ponizej pewnego poziomu nie zejdzie, zaś Szczepaniak w Szwecji jeździ naprawdę super. Mimo wszystko nieznaczny ale chyba pewny win gospodarzy.

Na mniejszych, w praktyce nic nie znaczących kuponach dałem nawet -4.

Emocje dziś będą naprawdę solidne, no chyba że znowu przed samym meczem uznam, ze jednak zrobiłem błąd i będę wiedział z góry, że jednak nie wejdzie \:D Vastervik? Nie tym razem \:p
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 22:36

jeśli gra ktoś w bwin, to gorąco polecam:

Dobrucki over 9.5 i Tomasz Gollob over 9.5 \:\)
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 22:53

Golloba juz dalem bo moze leciec zaraz, a Seba Ulamek dzis smiga? Wczoraj w Angli byl zastepowany a dzis juz ozdrowial w pelni?
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 22:57

na stronie ulamka znalazlem cos takiego z data wczorajsz:
Sebastian Ułamek zdecydował się przez dwa tygodnie odpocząć od żużla. "Niestety skręcony nadgarstek dokucza mi podczas jazdy. Dlatego w tym tygodniu nie wyjadę na tor, a w przyszłym tygodniu nie mam zaplanowanych startów, bo rusza Drużynowy Puchar Świata" - tłumaczy Seba.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:01

Ktos jedzie za Ułamka ze nei beize zastepowany??
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:03

Originally Posted By: krycha84
Ktos jedzie za Ułamka ze nei beize zastepowany??

Västervik
1. Bjarne Pedersen
2. Chris Harris
3. Sebastian Ulamek
Tomasz Chrzanowski
4. Niels Kristian Iversen
5. Tomasz Gollob
6. Tomasz Chrzanowski
James Wright
7. Billy Forsberg
Viktor Bergström
8. Viktor Bergström
Sebastian Karlsson
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:07

Originally Posted By: krycha84
Ktos jedzie za Ułamka ze nei beize zastepowany??

tu masz stornke gdzie sa w miare dobre sklady
http://www.masarnaavesta.nu/
klikasz na mecz ktory cie interesuje \:\)
Posted by: ania aniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:14

Jedzie dzis Herbie w Rosspigarnie bo wczoraj w Anglii nie jechał, nie wiem czemu.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:20

Temu, że Herbie zrezygnował ze startów na wyspach w tym roku najprawdopodobniej.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:20

Jedzie.... Kurde baw nie chce dac dackarny a ja sie nastawilem na hansa:( nic poszedl Tomasz z Dobruckim na overki ale tutaj nic nwoego nei wymyslilem bo widze ze buszmen juz tez o tym pisal wiec powodzenia wszystkim i do 19<PIWO>

Mam prosbe jakby sie pojawil mecz Dackarny w Bwin prosilbym o smsa albo sygnal chociaz na numer 604518083 z gory dzieki<PIWO>:)
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:33

Dackarna Malilla - Masarna Avesta


9 Hans Andersen
10 Peter Karlsson
11 Fredrik Lindgren
12 Charlie Gjedde
13 Andreas Jonsson
14 Emil Kramer
15 Ricky Kling
16 Joakim Engstrand

1 Simon Stead
2 Steve Johnston
3 Davey Watt
4 Ales Dryml
5 Antonio Lindbaeck R/R
6 Linus Sundstroem
7 Daniel Davidsson
8 Robin Bergqvist

Spogladajac na dotychczasowe wyniki oraz na srednia zawodnikow obu druzyn zapowiada sie na wysoki pogrom
Druzyna gospodarzy nie ma w swoim skladzie jakiegos slabego pkt w dzisiejszym meczu , no moze poza obolalym
jonssonem ktory wczoraj w angli zdobyl zaledwie 3+1 patrzac na sklad gosci (oslabionych najlepszym zawodnikiem w szwecji Adamsem)
a tak ze brakiem antonio za ktorego bedzie Z/Z
sa w stanie zrobic max 32 pkt , ale to tylko moje zdanie
na koniec troche napisze srednie biegowe
tu u siebie
Hans Andersen 2,647
Peter Karlsson 1,864
Fredrik Lindgren 2,348
Charlie Gjedde 1,778
Andreas Jonsson 2,900
Ricky Kling 1,545

oczywiscie tu na wyjazdach

Simon Stead 1,125
Davey Watt 2,000
Ales Dryml 0,533
Antonio Lindbaeck 2,100
Daniel Davidsson 1,375
Robin Bergqvist 0,500

Moj typ

* Dackarna v Masarna
Zwycięzca handicapu

* 1.85
* Dackarna Malilla (-26)


Kaparna Goeteborg - Smederna Eskilstuna


9 Rafał Dobrucki
10 Piotr Paluch
11 Matej Zagar
12 Paweł Hlib
13 Daniel Nermark
14 Kim Jansson
15 Jeremia Thelaus
16 Michael Berntsson

1 Krzysztof Kasprzak
2 Mariusz Puszakowski
3 Rory Schlein
4 Stefan Andersson
5 Wiesław Jaguś
6 Robert Miśkowiak
7 Linus Ekloef
8 Robert Hendersson

Tutaj nie bede sie duzo rozpisywac , czuje ze dzisiaj kaparna wygra pierwszy mecz w tym sezonie ostatnio notuja dobre wyniki i juz nie dostaja takich srogich lan
Moj typ:
* Kaparna v Smederna
Zwycięzca handicapu
* 1.775
* Kaparna Goeteborg (+4)

Piraterna Motala - Hammarby Sztokholm


9 Grzegorz Walasek
10 Mikael Max
11 Kenneth Bjerre
12 Damian Baliński
13 Ryan Sullivan
14 Michał Szczepaniak
15 Tobias Ingesson
16 Christian Ingesson

1 Tomasz Gapiński
2 Jesper B. Jensen
3 Nicki Pedersen (nie wystapi nie wiem czy z/z moze byc w szwecji bo nie pamietam zbytnio)
4 Joonas Kylmaekorpi
5 Scott Nicholls
6 Adam Shields
7 Kim Nilsson
8 Robert Pettersson

Pod nieobecnosc pedersena faworytem wydaje sie byc druzyna gospodarzy , chociaz mecz powinien byc na styku jednak wygraja gospodarze
mysle ze w granicy 6-4 pkt
moj typ
* Piraterna v Hammarby
Zwycięzca spotkania
* 1.285
* Piraterna

Rospiggarna Hallstavik - Indianerna Kumla


9 Greg Hancock
10 Adrian Miedziński
11 Janusz Kołodziej
12 Adam Skórnicki
13 Jonas Davidsson
14 Travis McGowan
15 Andreas Messing
16 Jonas Andersson

1 Magnus Zetterstroem
2 Roman Povazhny
3 Matej Ferjan
4 Kai Laukkanen
5 Piotr Protasiewicz
6 Simon Gustafsson
7 Henrik Gustafsson
8 Ludvig Lindgren

Hancock , kolodziej i skornicki notuja dobre wystapepy i oni sami w 3powinni zrobic 33pkt gdzies do tego
midziak i ten rewelacyjny davidsson razem okolo 15 pkt raszta dolozy okolo 10 pkt ... to na tyle

* Rospiggarna v Indianerna
Zwycięzca handicapu
* 1.875
* Rospiggarna (-14)

Vastervik - Elit Vetlanda


9 Bjarne Pedersen
10 Chris Harris
11 Sebastian Ułamek
12 Niels Kristian Iversen
13 Tomasz Gollob
14 Tomasz Chrzanowski
15 Billy Forsberg
16 Viktor Bergstroem

1 Jason Crump
2 Thomas H. Jonasson
3 Jarosław Hampel
4 Lee Richardson
5 Rune Holta
6 Niklas Larsson
7 Łukasz Jankowski
8 Robin Aspegren

Tu na czuja i po kursie daje 1 Vastervik raczej dobrze jest spasowane do toru i to powinno im pomoc w odniesieniu zwyciestwa
Bo sklady sa raczej wyrownane , a wszystcy wiemy jak hampel i richardson w kratke jezdza

Moj typ :


* [Usuń]
* Vastervik v Vetlanda
Zwycięzca spotkania
* 1.70
* Vastervik


To sadze ja o szwecji na dzisiaj
CZekam na komentarze i przede wszystkim slowa krytyki
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:44

Popraw skład Vasterviku, no i dziwna ocena potencjału Rospi. W pierwszej linii Skóra i Koldi, a Davidsson jako jakiś sensacyjny jeździec 2 linii ? \:p \:p Jak dla mnie Jonas spoko może w pojedynke zrobi 15 \:D
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:47

sklady ma z sportowychfaktow
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:47

dzis krytyki niebedzie \:\)
ale sklad vasterviku znacznie sie rozni i jest slabszy niz podales zwlaszcza na pozycjach rezerwowych gdzie niepojedzie chrzanek i forsberg a to duza strata
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:50

Originally Posted By: bajbus
sklady ma z sportowychfaktow

tu masz zawsze swieze sklady \:\)
http://www.masarnaavesta.nu/
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:58

Originally Posted By: jarko 33
Originally Posted By: bajbus
sklady ma z sportowychfaktow

tu masz zawsze swieze sklady \:\)
http://www.masarnaavesta.nu/


dzieki
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 10/07/2007 23:59

sorry za nabijanie posta pod postem ale na tej stronce widze ze chrzanek jedzie pod 3 za ulamka
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:02

Originally Posted By: bajbus
sorry za nabijanie posta pod postem ale na tej stronce widze ze chrzanek jedzie pod 3 za ulamka

tak sa uwzglednione tam zmiany i dlatego pislaem ze na pozycjach rezerwowych vastervik doznal duzego oslabienia bo i forsberg niejedzie a jakos wrighta niewidze w szwecji
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:06

Toż Bajbus, jak już to przepraszaj za brak szacunku i nieczytania innych postów a nie nabijanie swoich :|
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:16

pokaz mi gdzie nie mam szacunku do kogos , poprostu zle zrozumialem kolege ktory napisal o tych chrzanku
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:27

za jonssona jedzie kling a na rezerwie bedzie alden
+26 na masarne wyglada niezle
Posted by: fart?

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:34

jarko 33 cograsz dzis ze szwecji mozesz napisac? ja mysle nad dorbucki - kasprzak+1 1 oraz gollob-hampel+3 2 i kolodziej - protas+1 1
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:41

Quote:
Emocje dziś będą naprawdę solidne, no chyba że znowu przed samym meczem uznam, ze jednak zrobiłem błąd i będę wiedział z góry, że jednak nie wejdzie


Hmmmmmmmmmm....
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:44

no to jonsson nas urzadzil..choc King swoej 8 przywiezie p[ewnie moze damy rade;)... Oby tomek i Rafal nie zawiedli:)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 00:54

Originally Posted By: fart?
jarko 33 cograsz dzis ze szwecji mozesz napisac? ja mysle nad dorbucki - kasprzak+1 1 oraz gollob-hampel+3 2 i kolodziej - protas+1 1

wlasnie wrocilem od ziemniaka milenium gdzie zagralem masarne +26 i piraterne -4
w necie jeszcze nic niezagralem
Posted by: AL_Capone

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 01:17

Jajko ma jakies problemy z silnikiem , i chociaz ma inne fury
na Elitserien ja dzisiaj nie gram go moze byc roznie skutecznie
mnie od tego odwiodl
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 04:15

ehhh Ci piraci \:\( niestety slabo pojechali max i balinski na te drugiego bardzo liczylem
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 11/07/2007 04:23

dobry pirat nie jest zly ;] ale punktacja u nich odwrocila sie do gory nogami \:D
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/07/2007 23:45

za 2,5h zaległy mecz między Vetlandą a Śmierdziuchami (od kilku kolej=ek tak nazywam ten syfilistycznie jeżdżący zespól - może troszkę za ostro) - ale liczyłem na hp w granicach 15-17 a nie 24? - czy ktoś wie czy może nie nie jedzie KK - ktory ostatnio i tak przechoodzi regres formy - bo nie wiem na jakiej podstawie taka linia?

Składy awizowane przez SF (w nawiasach typowane przezemnie ilości pkt przy zal. że jadą ci co wystawieni):
9 Jason Crump 14pkt
10 Karol Ząbik 8pkt
11 Jarosław Hampel 13pkt
12 Tomasz Jędrzejak 3pkt
13 Rune Holta 13pkt
14 Thomas H. Jonasson 6pkt
15 Niklas Larsson 1-2pkt (razem)
16 Robin Aspegren 1-2pkt
Razem 59pkt

1 Krzysztof Kasprzak 9-10pkt
2 Erik Andersson 1pkt
3 Mariusz Puszakowski 3pkt
4 Stefan Andersson 7pkt
5 Wiesław Jaguś 10-11pkt
6 Morten Risager 2pkt
7 Linus Ekloef 1-2pkt (razem)
8 Robert Hendersson 1-2pkt Razem 37pkt
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 00:54

w UB 24,5 w SB 22 - i własnie teraz mam zgrzyt z jednej strony Śmierdziuchy bardzo podpadnięte - z drugiej Vetlanda - jeden z ulubionych zespolów szwedzkiej ektraklasy - jeszcze chwilę ok. 15-20min poczekam na wasze opinie - a jak dalej bedzie plaża gram -22 -ale bez przekonania za niską stawkę
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:01

w bwin jest 19,5 jakby co \:\)
Posted by: kadus

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:05

Moim zdaniem -19.5 warto zagrac po sredniej stawce , Kasprzak stracil wczoraj 2 silniki w Anglii, bardzo slabe pozycje rezerwowe w Smedernie - Risager,Ekloef ... no i obecnosc Jasona Crumpa w skladzie gospodarzy znaczy tylko jedno - odpuszczac nie beda, Jedrzejak i Hampel ostatnio w formie zwyzkujacej, Zabik i Jonasson sa w stanie zrobic nawet dwucyfrowke.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:11

Kto jedzie za Lee i za Zabika w Vetlandzie??
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:17

za lee jedzie ogor a zabik jedzie normalnie, przynajmniej dzis gadalem z jego bratem i to potwierdzil
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:25

Acha czyli powinni pokryc ten Hcp w takim razie .... bo zmiana z Lee nie powinna byc mocno widoczna a zabik swoje 8-10 zrobi zapewne....crumpik jedzie wiec odpuszczania nie ma do tego dochodzi holcinski...no i jonason...
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:35

Originally Posted By: viper
w bwin jest 19,5 jakby co \:\)

THX - ale bwin to Viper możesz sobie wsadzić w d... - zamknąłem konto u tych bandytów w styczniu - i jestem zadowolony - choć czasm brakuje mi ich oferty live?
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:38

Oki 15min do meczu - poszło
Gospodarze -20 /1.825/ SB 4/10 - jak na żużel to sporo

i oczywiście ulubiony margines
VET 29-32 /8.00/ za 0,5/10
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:38

Może wreszcie odkuje się na Śmierdziuchach?
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 13/07/2007 01:51

;\) ja niestety nie zdazylem w bwin 19,5 tylko juz na 20,5 ale i tak mysle ze powinno wejsc brak schleina i niepewna forma kasprzaka, przy bardzo slabej drugiej linni powinno wystarczyc

puzon jako prowadzacy pare ;]
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 16:40

jakie ziemniaki daja elitserien??
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 16:54

Originally Posted By: viper
jakie ziemniaki daja elitserien??

milenium i sts ale pojawi sie zuzel w ofercie pozno po 15/16 dopiero
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 19:35

Masarna - Rospiggarna

MasarnaAvesta
1. Antonio Lindbaeck
2. Billy Hamill
3. Dave Watt
4. Ales Dryml
5. Leigh Adams
6. Simon Stead
7. Linus Sundstroem
8. Dennis Andersson

Rospiggarna
1. Greg Hancock R/R
2. Adrian Miedzinski
3. Janusz Kolodziej
4. Adam Skornicki
5. Jonas Davidsson
6. Travis McGowan
7. Andreas Messing
8. Jonas Messing

Hammarby - Dackarna

Hammarby
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapinski
3. Jesper B Jensen
4. Joonas Kylmakorpi
5. Nicki Pedersen
6. Kim Nilsson
7. Martin Smolinski
8. Robert Pettersson


Dackarna
1. Fredrik Lindgren
2. Charlie Gjedde
3. Hans Andersen
4. Peter Karlsson
5. Andreas Jonsson
6. Ricky Kling
7. Emil Kramer
8. Robin Tornqvist

VMS Elit - Piraterna

Elit Vetlanda
1. Lee Richardson
2. Karol Zabik
3. Jaroslaw Hampel
4. Tomasz Jedrzejak
5. Rune Holta
6. Thomas H Jonasson
7. Lukasz Jankowski
8. Niklas Larsson


Piraterna
1. Kenneth Bjerre
2. Michal Szczepaniak
3. Grzegorz Walasek
4. Mikael Max
5. Ryan Sullivan
6. Christian Ingesson
7. Damian Balinski
8. Tobias Ingesson

Vastervik - Kaparna

Vastervik
1. Bjarne Pedersen
2. Tomasz Chrzanowski
3. Sebastian Ulamek
4. Niels K Iversen
5. Tomasz Gollob
6. Chris Harris
7. Billy Forsberg
8. Viktor Bergstroem


Kaparna
1. Chris Louis
2. Rafal Szombierski
3. Piotr Paluch
4. Pawel Hlib
5. Renat Gafurov
6. Jeremia Thelaus
7. Denis Gizatullin
8.

Indianerna - Smedarna

Indianerna
1. Magnus Zetterstroem
2. Roman Povazhny
3. Matej Ferjan
4. Kaj Laukkanen
5. Piotr Protasiewicz
6. Henrik Gustafsson
7. Simon Gustafsson
8. Ludvig Lindgren


Smederna
1. Krzyszstof Kasprzak
2. Stefan Andersson
3. Rory Schlein
4. Krysztof Buszkowski
5. Wieslaw Jagus
6. Morten Risager
7. Linus Ekloef
8. Robert Henderson
Posted by: D@mian

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:30

Hammarby - Dackarna 2

Kurs 3,1 biorę z pocałowanie ręki \:D

Ktoś jeszcze to gra? \:\)
Posted by: bogdan1985

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:38

No ja własnie mam ochote zagrać na Hammarby 1 . Tylk otroche mnie zbiłes z tropu;-). Wydaje mi sie ze Hammarbry to wygra, z Dacarny to Andersen i Lindgren pojada ładnie, ale peter i reszta moze tak średnio .No sam nie wiem teraz...czym sie kierujesz ze grasz na Dackarne?
Posted by: D@mian

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:50

Hammarby Stockholm:
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapiński
3. Jesper B Jensen
4. Joonas Kylmäkorpi
5. Nicki Pedersen
6. Kim Nilsson
7. Martin Smolinski
8. Robert Pettersson

zawodnicy o numerach 6,7,8 nie mają szans na przywiezienie sporej ilości punktów, bałbym się też o punkty zawodnika nr 1, ale to tylko moje spekulacje \:D
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:55

Originally Posted By: bogdan1985
No ja własnie mam ochote zagrać na Hammarby 1 . Tylk otroche mnie zbiłes z tropu;-). Wydaje mi sie ze Hammarbry to wygra, z Dacarny to Andersen i Lindgren pojada ładnie, ale peter i reszta moze tak średnio .No sam nie wiem teraz...czym sie kierujesz ze grasz na Dackarne?


A Adrenalina to co pojedzie kaplice zakladasz? chyba powinienes go wymienic w 1 szeregu z Andersenem i Lindgrenem
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:56

INDIANERNA - Smederna 1 1,70


Dwa tyg temu Kaparna jezdzila na torze Indianerny wlasnie ze Smederna i sobie poradzili,sadze ze Indianerna tym bardziej.Wiechu byl co prawda swiezo po kontuzji ale mysle ze i tak warto.KK moze udzieli sie wkoncu przemeczenie po ostatnim maratonie.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:57

Originally Posted By: Damian-ek7
Hammarby Stockholm:
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapiński
3. Jesper B Jensen
4. Joonas Kylmäkorpi
5. Nicki Pedersen
6. Kim Nilsson
7. Martin Smolinski
8. Robert Pettersson

zawodnicy o numerach 6,7,8 nie mają szans na przywiezienie sporej ilości punktów, bałbym się też o punkty zawodnika nr 1, ale to tylko moje spekulacje \:D

zadam ci jedno pytanie : znasz zasady panujace w lidze szwedzkiej ?
zawodnicy spod numerow 6/7/8 z hammarby zrobia podobna liczbe pkt co zawodnicy spod tych samych numerow z dackarny \:\)
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 21:59

Nawet powiem ze z tej "szostki "najwiecej punktow zrobi Nilsson ktory ostatnio znakomicie jedzie w Szwecji.
Posted by: D@mian

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 22:01

Kim Nilsson
Ricky Kling
Martin Smolinski
Emil Kramer

Jarko jak widzisz np. ten bieg?? :]
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 22:01

Originally Posted By: harris73
Nawet powiem ze z tej "szostki "najwiecej punktow zrobi Nilsson ktory ostatnio znakomicie jedzie w Szwecji.

smolinski tez pare pkt zrobi i wcale sie niezdziwie jak w biegach rezerwowych bajen bedzie lepszy \:\)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 22:03

Originally Posted By: Damian-ek7
Kim Nilsson
Ricky Kling
Martin Smolinski
Emil Kramer

Jarko jak widzisz np. ten bieg?? :]

widze win bajen w tym biegu smolinski powinien wygrac a nilsson przyjechac na 3 pozycji
ale niesugeruj sie bo szwedzka liga mi niepasuje do obstawiania
Posted by: bogdan1985

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 22:04

Adrenalina jest po kontuzji, w DPŚ z lepszymi zawodnikami dość slabawo wypadał, wdac że sie męczył . atomiast w Bydgoszczy też moim zdaniem strasznych cudów nie bylo . Wydaje mi sie że zrobi ok. 10 pkt. A skłąd Hammarbry wydaje mi sie bardzo równy, zawodnik z nr.1 jedzie u siebie i troszke jednak przywiezie, tak samo Gapa co gośc tam wyprawia . No nie wiem mi sie widzi dośc pewna 1. Zresztą zawodnik z nr. 7 niejaki Marin Smoliński, tez jest dośc nieobliczalny, ale i w moimodczuciu cąłkiem niezly. Boje sie tyle ze od niedawna Szwecje stawiam. ...Co o tym myslicie ? i innych spotkaniach, (np. Vetlandy) ?
Posted by: ania aniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 22:45

Originally Posted By: harris73
INDIANERNA - Smederna 1 1,70


Gdzie Ty masz 1.70? ex i ub po 1.40
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 23:18

toto-mix da dzis szwedzka??
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 24/07/2007 23:46

Nic to czas na kilka slow ode mnie ....

Na poczatek hcp -28 na Golloba i jego Vastervik co tu komentowac przeskocza i tyle

drugi typ to Hcp -2 na Indian mysle ze u siebie powinni objechac Smederne i nie zmienia faktu swietna dyspozycja KK ktory w koncu musi zlapac zadyszke bo osatnio jedzie bezblednie wiec moze dzis. Wiadomo obydwie eki[py slabiutkie jednak mimo wsyztsko grozniejsi wydaja mi sie indianie gdyz maja bardizej wyrownany tor do tego jada u siebie...

Reasumujac dubelek:
Indianerna -2
Vastervick -28
Ps czas odrobic zielona i wczorajszego screena (niestey moj umysl wczorja jescze nie wytrzezwiaj po DMS w lesznie i nei zaauwazylem ze jedzie 6biegow)
Posted by: mlody_wilk

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 00:33

wszystkie kursy pochodzą z milenium
Indianerna- Smederna(+4) -2 2.0
W pierwszym meczu obu tych ekip lepsi okazali się goście wygyrwając w stosunku 50-45. W dniu dzisiejszym obie ekipy wystąpią w podobnych składach. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie Smederna z takimi zawodnikami jak Jaguś, Kasprzak czy Buczkowski nie stoi na straconej pozycji i na pewno nie będą dawali łatwo się objeżdzać liderom z Kumli. Na pewno nie będzie tak łatwo jak napisał Wilkos, bo Zetterstroem, Ferjan i Protasiewicz to solidni zawodnicy ligi szwedzkiej. Będzie ciekawy pojedynek na styku, ale z hc powinno wejść.
4/10

Vetlanda-Piraterna(+6) -2 1.80
Kolejny niezwykle wyrównany pojedynek jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Z początku byłem pewny i miałem grać "jedynkę" lecz nieobecnośc Jasona Crumpa, którego zastąpi Karol Ząbik wpłynęła na moją decyzję. W Vetlandzie wyni będą ciągnąć Rune Holta i Jarosław Hampel. Lecz obok nich nie widzę już nikogo, kto mógłby się jeszcze jakoś zdecydowanie wyróżnić na tle drużyny. Piarterna ma bardziej wyrównany skład i to może zdecydować o wszystkim. Pragnę zaznaczyć, że Piraterna jeszcze nie przegrała na wyjeździe więcej niż 4 puntkami, więc to też o czymś swiadczy.
8/10

Vastervik-Kaparna(+30) 1.75
Co tu dużo pisać o tym meczu zdecydowanie różnica klas między tymi obiema drużynami. Vastervik wystawiło pełny skład na czele z Bomberem Charrisem i Tomaszem Gollobem. Myślę, że nikt nie będzie odpuszczał i wreszcie doczekamy się pogromu w wykonaniu Vastervik.
5/10

T.Gollob (powyżej 12,5 pkt) 1.70
Jeśli tylko Tomek zostanie puszczony we wszystkich 5 startach, a nie czasami jak to bywało jechał w czterech na tak słabiutkich rywalach nie powinno być problemu ze zrobieniem 13 pkt.
7/10

Protasiew.-K.Kasprzak -2 1.95
Krzysiek znajduje się ostatnio w znakomitej formie. Świadczą o tym wyniki z DPŚ, czy lidze polskiej. Jeśli Smederna ma walczyć w Kumli to nie wyobrażam sobie, żeby Kasprzak nie był lepszy od Protasiewicza. Biorąc pod uwagę to, że liga szwedzka jest łatwiejsza od polskiej powinno być dobrze :super:
9/10

pozdro
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:11

ja wybralem z oferty millenium takie triple, (niestety oferta ziemniakow dosc uboga)mam nadzieje ze zdaze przed 19 zagrac ;]
a wiec

Vastervik-Kaparna(+30) 1 1,75
Protasiew.-K.Kasprzak 2 1,95
Hammarby-Dackarna(+2) 2 2

przemyslenia byly dosc krotkie ale wydaje mi sie ze takie sa najlepsze ;]
Posted by: fart?

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:12

Originally Posted By: viper
ja wybralem z oferty millenium takie triple, (niestety oferta ziemniakow dosc uboga)mam nadzieje ze zdaze przed 19 zagrac ;]
a wiec

Vastervik-Kaparna(+30) 1 1,75
Protasiew.-K.Kasprzak 2 1,95
Hammarby-Dackarna(+2) 2 2

przemyslenia byly dosc krotkie ale wydaje mi sie ze takie sa najlepsze ;]


nie zdarzysz :/ milennium w wakacje czynne do 18 :/
Posted by: nawoj

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:13


Kaparna +35,5 1.80 -bwin
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:19

Originally Posted By: nawoj

Kaparna +35,5 1.80 -bwin

niedawalbym \:\)
szwedzi przewiduja wynik 68-28 pozatym kaparna jedzie bez najlepszego zawodnika dobruckiego i 30 pkt beda mieli klopot zrobic \:\)
Posted by: nawoj

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:24

W takim razie
-28.5
1.57 -expekt
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:26

Originally Posted By: nawoj
W takim razie
-28.5
1.57 -expekt

to zagralem w dublu z masarna ( rospirgarna oslabiona brakiem hancocka ) \:\)
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:32

vastervik bez forsberga wiec w biegu rezerwowych to max 4-2 dla nich bo gizatulin raczej objedzie Bergströma
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:32

Masarna - Rospiggarna
typ Masarna -8,5 - 1.75
Masarna w tym sezonie na swoim torze przegrali tylko raz i to z liderem aktualnie w tabeli Dackarna , pod nieobecnosc w skladzie Hancocka za ktorego bedzie Z/Z , mysle ze masarna bedzie w stanie wygrac to spotkanie 15-13 punktami , rewelacyjny watt , stary wyjadacz torow adams zrobia razem 26pkt , lindback , hamill stead , oraz ales dryml sa w stanie zrobic razem 22-26 punktow pozostala dwojka sundstrom i d.anderson dozuca moze jakies 3-5 pkt
Indianerna - Smederna
typ Indianerna -3,5 - 1.85
W pierwszym meczu pomiedzy tymi druzynami wygrala smederna 50-45
juz po pierwszym meczu widac ze obie druzyny prezetuja ten sam poziom (zreszta pokazuje to aktualna tabela{gdzie po dzisiejszym meczu beda miec po tyle samo pkt}) obie druzyny na wyjazdach jezdza tragincznie 6 porazek na 6 wyjazdow mysle ze tym razem gospodarze wygraja rewanzujac sie za pierwszy mecz i wygraja troche wyzej okolo 8-6 pkt
Hammarby - Dackarna
typ Hammarby -4,5 - 1.80
Po serii 5 zwyciestw pod rzad nadszedl czas na porazke druzyny dackarna , w pierwszym meczu miedzy tymi druzynami wygrali zawodnicy hammarby 49-47 to jaki widzicie wszystcy powod zeby mieli przegrac u siebie ostatnio niska forma lindgrena , czy tez loteryjna forma gjedde ktory nawet w niedziele przegrywal z huszcza , i z jonnsonem ktory jedzie 2 zawdoy po kontuzji jego wynik jest wielka niewiadoma ,sklad hammarby prezetuje sie zdecydowanie lepiej rewelacyjni w szwecji gapinski i pedersen , najlepszy w finale dps anglik nicholls , takze niezle prezetujacy sie na torze hammarby jensen , i troche cieniujacy kylmakorpi czy tez smolinski raczej beda w stanie wygrac ten mecz przewaga 10 pkt
Vetlanda - Piraterna
typ Piraterna +7,5 - 1.90
vetlanda dzisiaj startuje bez crumpa , z kontuzjowanym jankowskim i slabym thomasem jonassonem , reszta skladu prezetuje sie rowno , hampel , holta , jedzrejak , zabik ale sklad piraterny z ostatnio w dobrej formie kennethem bjerre , czy tez jednym z lepszych zawodnikow w szwecji sullivanem oraz dobrze prezentujacym sie w szwecji michalem szczepaniakiem ktory co mecz robi okolo 10pkt , wielka niewiadoma w skladzie piraterny w dniu dzisiejszym jest postawa 3 zawodnikow zdolowanego walaska po finale dps i przegranej w lidze swojego klubu z zielonej gory , druga niewiadoma jest postawa maxa ktory w 1 lidze polskiej prezentuje sie ostatnio dobrze a w szwecji robil 4-6pkt :/ , trzecia niewiadoma jest balinski ktory jezdzi takze w kratke notuje dobre wyniki przeplatajac z zlymi mysle ze sklady i szanse sa wyrownane dlatego +7,5 na piratow
Vastervik - Kaparna
typ Vastervik -35,5 - 1.90
No i zostal ostatni mecz
Kaparna dzisiaj startuje bez 3podstawowych zawodnikow dobruckiego ,nermarka i zagara oraz z pokluconym z szombierskim ktoremu skonczyl sie sprzet i nie ma ochoty do jazdy patrzac na sklady obu druzyn szykuje sie srogie lanie wszystko zalezy od zawodnikow vastervik mysle ze pojada w kazdym biegu na maksa bo latwa kasa dzisiaj bedzie


to na tyle moze cos kaski wpadnie ;]
Posted by: hertinho

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:40

Chce za większą kaskę postawić na Vastervik (-28) i Masarna (-10) mecze z unibetu, co o tym sądzicie???? Proszę o szybką odpowiedź
Posted by: gumis1987

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:43

Zamiast Masarny proponuje handi na Piratów (+8 w Sportingbet za 1,925) \:\)
Posted by: hertinho

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:44

mam konto w unibecie, a tam jest tylko +6.0 na Piraterna
Posted by: gumis1987

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:47

Hammarby też powinno wygrać to może to?
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:50

Fart niestety miales racje, jako ze na bwin sie ostatnio splukalem wiec dzis nic nie gram, mam tylko WIELKA nadzieje ze typy ktore wczesniej podawalem okaza sie bledne bo inaczej sie pochlastam \:D
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 01:55

Originally Posted By: viper
Fart niestety miales racje, jako ze na bwin sie ostatnio splukalem wiec dzis nic nie gram, mam tylko WIELKA nadzieje ze typy ktore wczesniej podawalem okaza sie bledne bo inaczej sie pochlastam \:D

mam nadzieje ze pomylies sie tylko co do meczu bajen-luxo \:D
Posted by: hertinho

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 04:08

chciałem podziękować Bajbusowi, gdyż przekonałeś mnie do Masarny. Dzieki jeszcze raz, pewne zwycięswto 58-38. Pzdr więcej takich analiz:D
Posted by: bajbus

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 05:13

kurde 2 mecze mi zje.... \:D ale cuz wygrywac caly czas nie mozna
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/07/2007 05:13

jak dobrze ze nie udalo mi sie postawic \:\)
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/07/2007 01:56

Wczoraj zagrałem szwedzką ligę i na trzech kuponach został mi dzisiejszy mecz. Ponieważ mam win Vetlandy, więc muszę odwrócić na Piratów, po to, by był wilk syty i owca cała. Teraz to już wynik tego meczu nie jest dla mnie taki ważny. Bez względu kto wygra, kasa będzie do przodu.
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/07/2007 05:41

Originally Posted By: speedway maniak
Wczoraj zagrałem szwedzką ligę i na trzech kuponach został mi dzisiejszy mecz. Ponieważ mam win Vetlandy, więc muszę odwrócić na Piratów, po to, by był wilk syty i owca cała. Teraz to już wynik tego meczu nie jest dla mnie taki ważny. Bez względu kto wygra, kasa będzie do przodu.

ale jesteśmy tym zainteresowani ;\)
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 18:31

Daje jakis naziemny zuzel szwedzki w ofercie?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 18:39

Originally Posted By: krycha84
Daje jakis naziemny zuzel szwedzki w ofercie?

sts na win i handi
milenium handi i zawodnikow w parach
oferta tak od 15 najwczesniej
Posted by: kadus

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 20:47

pojawily sie pierwsze kursy na Elites. w Unibecie. Mysle ze Dackarna po @1.6 i Kaparna +28.5 @1.9 (wzmocniona dzisiaj Zagarem i Nermarkiem) do wziecia.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:08

Kaparna juz tylko 26 .. dla mnie zdecydwoanie ceiakwiej wygalda wspomniana Dackarna oraz Vastervick w smedernie nie widze tam innych mozliwosci ktos sie nei zgadza to palec po budke:P
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:28

Originally Posted By: kadus
pojawily sie pierwsze kursy na Elites. w Unibecie. Mysle ze Dackarna po @1.6 i Kaparna +28.5 @1.9 (wzmocniona dzisiaj Zagarem i Nermarkiem) do wziecia.


Zagar nawet w swoim terminarzu nie ma tego meczu,zreszta wczoraj opuscil mecz z powodu jakiegos urazu wiec dzisiaj watpie aby jechal,Louisa tez juz nie ma w Kaparnie.
Posted by: kadus

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:33

Originally Posted By: harris73
Originally Posted By: kadus
pojawily sie pierwsze kursy na Elites. w Unibecie. Mysle ze Dackarna po @1.6 i Kaparna +28.5 @1.9 (wzmocniona dzisiaj Zagarem i Nermarkiem) do wziecia.


Zagar nawet w swoim terminarzu nie ma tego meczu,zreszta wczoraj opuscil mecz z powodu jakiegos urazu wiec dzisiaj watpie aby jechal,Louisa tez juz nie ma w Kaparnie.


Piraterna
1. Grzegorz Walasek
2. Robert Kosiecha
3. Kenneth Bjerre
4. Michal Szczepaniak
5. Ryan Sullivan
6. Damian Balinski
7. Christian Ingesson
8. Tobias Ingesson


Kaparna
1. Matej Zagar
2. Kim Jansson
3. Rafal Dobrucki
4. Renat Gafurov
5. Daniel Nermark
6. Jeremia Thelaus
7. Pawel Hlib
8. Michael Berntsson

oficjalne sklady ze strony masarnaavesta. Oni nie maja w zwyczaju sie mylic, wiec sadze, ze pojedzie, ale gdyby ktos mial sprawdzone info to niech wklei.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:37

A nie wiece czy Linbeck dzis jest w satnei jechac czy bedzie zz za niego ?
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:42

Juz widze LINBECK zastepowany bedzie dzis... ale niepokoi mnie jescze brak skaldow Dackarny i Vetlandy.....wiec cos o tym?
Posted by: arvid

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:47

W skladzie Częstochowy na jutrzejszy mecz w Toruniu go nie ma , więc pewnie i w Szwecji nie wystąpi. We Wlókniarzu jedzie za niego Drabik a czy będzie dzisiaj zz czy ktoś pojedzie to nie wiem.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 21:54

Ale nasmiecilem dzis....

Reasumujac nei ma co zaduzpo kombinowac tylko grac Dackarne bo nie przypuszczam zeby bez Crumpa byli w stanie cos ugrac na wyjezdzie tymbardziej ze pierwszy mecz rpzegrany u siebie dosc wyraznie dla mnie bardzo dobry kurs jak na taki mecz. Liczylem na kurs wgranicach 1,3-1,4.
Drugie spotkanie to wyjazdowa wygrana Vastervick. Dwoch zawodnikow przeciw rownej piatce powinno byc lekko latwo i przyjemnie...

AKO:2,4
Stawka:10/10
Posted by: Rafik 25

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:04

Alden kontuzjowany i raczej nie pojedzie w Vetlandzie
Posted by: Rafik 25

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:05

Sorki oczywiście w Dackarnie
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:07

Bedzie zz?
Posted by: wariot22

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:08

Kaparna +20,5 w expekcie grac ?
Posted by: Rafik 25

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:09

O pechu natomiast może mówić Allen. Owszem, jego drużyna - Coventry Bees - wygrała u siebie z Poole Pirates 49:42, ale w drugim swoim starcie został on podcięty przez zawodnika gości - Craiga Boyce'a - i upadł na tor. Wstał z niego o własnych siłach, ale okazało się, iż ma wybity bark, a oprócz tego problemy z nadgarstkiem. Wskutek takiej sytuacji reprezentant Wielkiej Brytanii nie był w stanie wystąpić ani w powtórce (z której został wykluczony Boyce), ani w dalszej części zawodów.

http://www.start.gniezno.pl/
Posted by: Rafik 25

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:10

O kurka wodna ale mi się wszystko pomyliło sorki za wprowadzenie w błąd skasować proszę moje posty przepraszam jeszcze raz
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:11

To chodzi Ci o Aldena czy Allena?:)
Posted by: Rafik 25

Re: ELITSERIEN 2007 - 31/07/2007 22:11

Oczywiście Allena przepraszam
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/08/2007 01:44

Zajebiscie,w Bajen nie jedzie Nicholls??
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/08/2007 01:52

Originally Posted By: harris73
Zajebiscie,w Bajen nie jedzie Nicholls??

w smedernie schlein
Posted by: muppet

Re: ELITSERIEN 2007 - 01/08/2007 01:53

Rzeczywiscie nie jedzie :| Oja :|

W Kaparnie za Janssona jest Klecha.

W Smedernie za Schleina Risager, a miejsce Risagera pod 6tka zajmie jakis inny Jansson
Posted by: nawoj

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 22:26

milenium wystawil na dzisiaj-nie mam z kim porównac a sam słaba orientacja
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 22:43

Originally Posted By: nawoj
milenium wystawil na dzisiaj-nie mam z kim porównac a sam słaba orientacja


A co chcesz porownywac? jak z Krycha84 od rana juz w gaziee malym \:D Wywnioskowalismy z oferty na poczatek do analizy tak:
Deckarna -20 , Vastervik i Vetlande. Fajnie wyglada tez Smederna na 1. Czekam na jakies odpowiedzi. Bedziemy za godzine bo jedziemy na PKP po kolezanke \:D
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 22:51

Witam.
Mnie z milenium takie zdarzenia sie podobaja, ale przyznaje jestem calkiem surowy z ligi Szwedzkiej , nie sledze w ogole i poczekam moze ktos pomoze , skomentuje co odrzucic
Hammarby
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapinski
3. Jesper B Jensen
4. Martin Smolinski
5. Nicki Pedersen
6. Kim Nilsson
7. Freddie Eriksson
8. Robert Pettersson


Indianerna
1. Magnus Zetterström
2. Matej Ferjan
3. Rafal Okoniewski
4. Kaj Laukkanen
5. Piotr Protasiewicz
6. Henrik Gustafsson
7. Simon Gustafsson
8. Ludvig Lindgren

Hammarby-24 - Indian.+24 2 @ 1,85
K.Kasprzak-1 - Watt+1 1 @ 1,8
i moze Dobrucki - Lindgren 2 @ 1,95

Jesli chodzi o mecz , to fakt gospodarze maja pake , ale goscie moze ucuilaja 37 pkt?Tylko jak na zlosc wczoraj w Anglii dobrze pojechal J.Jensen, to samo Gapa w lidze Polskiej, ale i Okoniewski dobrze sie spisal + Pepe, nie wiem czy mozna liczyc na dobra zdobycz pkt Zettestroma, poczekam moze ktos napisze o tym meczu bo hc24 to moim zdaniem dosc duza zaliczka.Kasper natomiast na dobra sprawe moze przegrywac biegi z Adamsem, a Watt ma z kim u gospodarzy tracic pkt.Rafal Dobrucki jest liderem druzyny , ale bedzie mial trudnych rywali i o pkt bedzie niezmiernie ciezko , tym bardziej ze chyba dopadla go lekka znizka formy,a Lindgren wczoraj w EL pojechal juz calkiem dobrze.Poczekam moze ktos bardziej obeznany z liga Szwedzka sie wypowie , bo ja praktycznie nie mam zyt duzego pojecia w tym roku o tej lidze.Pozdrawiam
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:00

Fakt Smederna tez dobrze wyglada u rywali Sajfutdinov i Stead po kontuzjach i ostatnio nie zaliczyli zbyt okazalych zdobyczy pkt w Polsce i Anglii a i Hamiill nie jest jakims pewniakiem, tak wiec warto sprobowac moim zdaniem na Smederne
Posted by: nawoj

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:17

Milenium jota w jote z unibetu zerznął.
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:28

Jednak cos takiego chyba zagram w milenium(+2 zdarzenia inne)

Smederna - Masarna 1 @ 1,8
K.Kasprzak-1 - Watt+1 1 @ 1,8

odpuszczam hc+24 na Indiant. moze po meczu w Bydgoszczy miedzy Pepe i Okoniewskim doszlo do zgrzytu, wiec roznie to moze byc dzisiaj w druzynie z atmosfera.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:34

Raczej Unibet od Milenium.w Mill kursy byly najwczesniej.

Na Masarne mialem w zyciu(tym sezonie)juz nie grac i tak wlasnie zrobie,zatem
SMEDERNA 1 1,75,
Mimo iz jak na razie wygrali tylko z Kaparna,wierze ze dzisiaj ich 2 win.
Jagus rosnaca forma,w Masarnie jakby podlamany od pucharu swiata Adams- zmeczenie?Dzis znowu 6 biegow...Hamill i Stead po urazach nie licze na udany ich wystep.

KAPARNA +20
Mecz na torze Ornarny.
W zasadzie tylko Hans i Freddy nieosiagalni-z reszta powalcza.Luxo ma taka zaliczke ze praktycznie jedzie tam tylko dla formalnosci.

INDIANERNA +24
W pierwszym meczy remis.
Brak Kylmy,poobijany Pedersen-na pewno nie beda forsowac wyniku,zwlaszcza ze GP w weekend.24 powinno wystarczyc.
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:58

Panowie coś na wywołanie negatów.
na razie zapodałem mega rozpis 4/5
1/ wasp - zdecydowanie myślę inaczej Smierdziuch to gównojady - a takie gównojady to Masarze zjedzą na śniadanie - dziwią mnie tylko kursy wystawione przez buczki?
KK - jeździ nierówno, Jaguś będzie punktował to pewnik - ale Risager za Shleina - to juz bardzo duże osłabienie - do tego dochodzi postawa Simona i Rosjanina - ktoś pisze brednie - obaj są jak na swoje możliwości dobrze dysponowani - pomimo że SS jest po kontuzji - dla mnie to typ dnia - ale na razie zagrałem rozpisy za drobniejsze - na single wstrzymam się po waszych opiniach.
Na mój nos Śmierdziele popłyną -10
czyli SME-MAS 2 /2.00/

2/ Kaparna - Dackarna 2 (-18,5)
Tu analiza jest prostrza kto może zdobyć pkt dla gospodarzy? Rafa z 10 - a reszta doloży drugie 10/15 - w sumie wiecej niż 25pkt gospodarze pkt moga nie ugrać - myślę że -30 bylby bardziej miarodajnym hcp?

3/ Västervik - Piraterna 1(-6,5)
Spotkanie na szczycie z takich co ich nie lubię tym bardziej że muszę grac przeciwko moim ulubionym Piratom, ale Vaster nie skory do przegrywania u siebie - seba wczoraj pojechał nieźle - tomek oki - zresztą cala paka spoko - przewiduję ponad -10

4/ Vetlanda - Rospiggarna 1(-6,5)
Crumpik dochodzi do siebie - i pomimo że wczoraj sporo 1 dziś powinno być lepiej - co klasa to klasa - patrz wczorajszy ostatni wyścig z Wilkami. Rune - bez komentarza - lee wczoraj wysmienicie Iversen z Chrzankiem swoje dolożą i skończy się jak wyżej powyżej 10pkt.

5/ i tego boję się najbardziej- teoretycznie może być miazga pow. 30pkt - ale Okoń z PePe moga troszke ucialać - a jak się dostosuje Mr Zet - nie widomo - 22,5 to dużo i nie dużo - ja spróbowałem - teraz czekam na Wasze negaty w celu wybrania 2/3 ew. miocniejszego singla lub dubla
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 07/08/2007 23:59

wg mnie najciekawsze typy w milenium

ham-ind(+24) 2
dobrucki - lindgren 2
holta - hancock(+2) 1
Posted by: ulas

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:03

Unibet:

Danie dnia:

Masarna +2 1,85

Adams + Watt + Sajfudtinow a do tego jeszcze Hamill i Stead no i ZZ za Toninio. To zestawienie prezentuje sie lepiej niż Kasprzak + Jagus i ewentualnie Buczek i Schlein. Adams czuje sie na na Eskilstunie bardzo dobrze , skoro wygral juz tutaj w tym roku turniej Grand Prix.

Przystawka:

Vastervik 1,15

No i mamy elegancki zestaw z AKO spokojnie powyzej 2 .

Pozdro
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:04

Originally Posted By: wasp
Jednak cos takiego chyba zagram w milenium(+2 zdarzenia inne)

Smederna - Masarna 1 @ 1,8
K.Kasprzak-1 - Watt+1 1 @ 1,8

odpuszczam hc+24 na Indiant. moze po meczu w Bydgoszczy miedzy Pepe i Okoniewskim doszlo do zgrzytu, wiec roznie to moze byc dzisiaj w druzynie z atmosfera.

KK bym niedawal Watt wczesniej odjedzie swoje 5 biegow bo raz pojedzie jako RR a Kasprzak moze sie nawet 4 razy spotkac z Adamsem i do tego pewnie pojedzie w 2 biegach z Jagusiem wiec o pkt bedzie mu dzis ciezko
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:10

Krajan znasz sklady na dzisiejsze mecze?
jaki risager za schleina zobacz sklad dackarny ( bez gjedde ) niewiadomo czy bedzie rr za adrenaline
fakt kaparna to slaby zespol ale handi +24 na nich warte uwagi
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:10

Originally Posted By: jarko 33
Krajan znasz sklady na dzisiejsze mecze?
jaki risager za schleina zobacz sklad dackarny ( bez gjedde ) niewiadomo czy bedzie rr za adrenaline
fakt kaparna to slaby zespol ale handi +20 na nich warte uwagi
Posted by: muppet

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:10

1/ Od pisania bredni w dziale żużlowym lepszego od Ciebie, Krajan, nie ma.
Stead jest w słabej formie cały sezon, a ostatnie problemy ze zdrowiem tylko to wzmagają - miał nawet nie jechac wczoraj w UK, a przeciez dobrze wiadomo ze dla niego wyspy a szwecja to dwa inne światy. Poza tym jak to 'Risager za Schleina' ??? Schlein jedzie pod 3ką i tyle, nie rozumiem o co Ci chodzi. Koszmarna w zespole Smederny jest obecnosc Puzona i tyle.

Mecz 50/50, Adams moze przeciez przywiezc 18 pkt tak naprawde i bedzie po sprawie. Z drugiej strony taki Watt czy Hamill moga rownie dobrze wyczesac wyniki dwucyfrowe, jak i zbierac szpryce od Jagi, KK, Schleina czy nawet Buczkowskiego i Smedernianych juniorow.

50:50, no moze 49:51 szanse rozkladam.

2/ Wystawienie Szombierskiego pod '1' to chyba najbardziej kuriozalna rzecz jaka widzialem w tym sezonie w Szwecji Z drugiej strony pominales to ze nie ma Gjedde i ogolnie sklad jest nieco przemeblowany, moze byc 20 w plecy ale niekoniecznie, zwlaszcza ze mozna dzis troche silnikow pooszczedzac w drodze po latwe punkty

3/ easy

4/ zobaczymy, brak hampela troche komplikuje im sytuacje - czemu nie ma r/r? nie moze byc czy co ? Co do Rospiggarny to Herbie w weekend pokazal w koncu co nieco, jesli dzis natrzaska w okolicach tego co w weekend to moze byc slisko. Ogor, Lee to nie sa goscie godni zaufania

5/ joł
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:25

I za to Was kocham - pisze bzdury - ale chciał nie chcial przez przypadek pewnie żużlem łatam dziury - jakie wyrządza tenis koszykówka i inne - nie wiem dlaczego ale szwedzka liga jest najmniej przeze mnie lubiana co znaczy że sie na niej znam ;). Tu najmniejsze profity ale ostatnio całkiem neźle wychodzi no może poza Ham - które wiecznie musi cos spieprzyć w końcówkach - wczoraj po waszych postach zmieniłem orbitę na pszczółkach - chwała Wam za to dziś co robić - na razie za moało krytyki czekam na więcej - najważniejsze aby wywiązała się dyskusja - a z niej jakieś tam wnioski jako analityk logistyk wyciągnę ;\) Zapraszam dalej - lepiej z wrogami znaleźć niż z przyjaciolmi zgubić - a może znajdzie się jakiś chetny na mały pojedyneczek - z głupolem łatwo wygrać - ale staweczka niewielka ;\)
Posted by: muppet

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:31

Widze ze arcyfarciarska wygrana h2h z buszmenem podkręciła ci morale na niewyobrazalny poziom

Ale ciesze sie, ze przynajmniej z typowania koszykówki rezygnujesz bo analityk logistyk nie powinien kontynuować dzialan ktore przynosza mu straty... czyż nie ? \:p

Exp troche dzis podpuchy wystawil z tymi betami na VMS i Vastervik, 'zlodziejskie kursy' jak to mawia krompa a i linie zachecajace do gry... Czuje minę na jednym z tych betów, przy cyzm ciezko mi sobie wyobrazic by bylo to w Vastervik (gdzie same nominowane dadza z +6)
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:44

Originally Posted By: muppet
Widze ze arcyfarciarska wygrana h2h z buszmenem podkręciła ci morale na niewyobrazalny poziom

Ale ciesze sie, ze przynajmniej z typowania koszykówki rezygnujesz bo analityk logistyk nie powinien kontynuować dzialan ktore przynosza mu straty... czyż nie ? \:p

Exp troche dzis podpuchy wystawil z tymi betami na VMS i Vastervik, 'zlodziejskie kursy' jak to mawia krompa a i linie zachecajace do gry... Czuje minę na jednym z tych betów, przy cyzm ciezko mi sobie wyobrazic by bylo to w Vastervik (gdzie same nominowane dadza z +6)

co do znastwa koszykowki to widze mupecik że też zeszlo z ciebie powietrze a szkoda - zasze można było zagrać twoje typy pod prąd ;\)
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:55

Nie ma RR za Jonsona jedzie Alden.Tym bardziej kaparna +20.
Posted by: muppet

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:58

Originally Posted By: KRAJAN

co do znastwa koszykowki to widze mupecik że też zeszlo z ciebie powietrze a szkoda - zasze można było zagrać twoje typy pod prąd ;\)


przykłady?
Posted by: leisik86

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 00:59

Originally Posted By: harris73
Nie ma RR za Jonsona jedzie Alden.Tym bardziej kaparna +20.


Jesteś pewien bo na bwin jest andersen lini 14,5 wiec chyba jest zz ze jonssona jak nie to niezle prezent od bwin under 14,5 kurs 2.00

Pozdrawiam
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:12

tak niema RR za adrenaline jedize alden
w kaparnie pod 1 jedzie klecha
Posted by: leisik86

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:18

Kurs na andersena juz polecial ma 1,73 ale i tak wydaje mi sie ze to prezent bo musialby komplet zrobic a kto PK i lindgren lub Dobucki sa zdolni odebrac mu ten 1 pkt
Posted by: Maciek

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:19

Kaparna +20.5 w cb.Ale te kangury znają sie b.dobrze na wszystkim.Dzisiaj ich sprawdze na żużla.Indianie u nich +23.5
Nawoj.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:24

Originally Posted By: Maciek
Kaparna +20.5 w cb.Ale te kangury znają sie b.dobrze na wszystkim.Dzisiaj ich sprawdze na żużla.Indianie u nich +23.5
Nawoj.

teraz przy tej zmianie warto dac kaparne bo brak rr to duzy handicap dla kaparny
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:25

Originally Posted By: KRAJAN
Panowie coś na wywołanie negatów.
na razie zapodałem mega rozpis 4/5
1/ wasp - zdecydowanie myślę inaczej Smierdziuch to gównojady - a takie gównojady to Masarze zjedzą na śniadanie - dziwią mnie tylko kursy wystawione przez buczki?
KK - jeździ nierówno, Jaguś będzie punktował to pewnik - ale Risager za Shleina - to juz bardzo duże osłabienie - do tego dochodzi postawa Simona i Rosjanina - ktoś pisze brednie - obaj są jak na swoje możliwości dobrze dysponowani - pomimo że SS jest po kontuzji - dla mnie to typ dnia - ale na razie zagrałem rozpisy za drobniejsze - na single wstrzymam się po waszych opiniach.
Na mój nos Śmierdziele popłyną -10
czyli SME-MAS 2 /2.00/

2/ Kaparna - Dackarna 2 (-18,5)
Tu analiza jest prostrza kto może zdobyć pkt dla gospodarzy? Rafa z 10 - a reszta doloży drugie 10/15 - w sumie wiecej niż 25pkt gospodarze pkt moga nie ugrać - myślę że -30 bylby bardziej miarodajnym hcp?

3/ Västervik - Piraterna 1(-6,5)
Spotkanie na szczycie z takich co ich nie lubię tym bardziej że muszę grac przeciwko moim ulubionym Piratom, ale Vaster nie skory do przegrywania u siebie - seba wczoraj pojechał nieźle - tomek oki - zresztą cala paka spoko - przewiduję ponad -10

4/ Vetlanda - Rospiggarna 1(-6,5)
Crumpik dochodzi do siebie - i pomimo że wczoraj sporo 1 dziś powinno być lepiej - co klasa to klasa - patrz wczorajszy ostatni wyścig z Wilkami. Rune - bez komentarza - lee wczoraj wysmienicie Iversen z Chrzankiem swoje dolożą i skończy się jak wyżej powyżej 10pkt.

5/ i tego boję się najbardziej- teoretycznie może być miazga pow. 30pkt - ale Okoń z PePe moga troszke ucialać - a jak się dostosuje Mr Zet - nie widomo - 22,5 to dużo i nie dużo - ja spróbowałem - teraz czekam na Wasze negaty w celu wybrania 2/3 ew. miocniejszego singla lub dubla

ostatecznie do tego rozpisu doadałem na jego bazie jeszcze dwa kombinatory 2/3 i dubla
2/3 - 1=2+3
dubel - Vaster+Dac - i tak zostanie
Posted by: Maciek

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:25

Jeszcze sportingbet-Dackarna 17-20-kurs 4. Ten margines króluje
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:28

sorry krajan nieczytales ze niema rr za jonssona i dackarna ma tylko 3 punktujacych zawodnikow bo alden kling i rezerwowi sa na poziomie kaparny
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:35

Originally Posted By: jarko 33
sorry krajan nieczytales ze niema rr za jonssona i dackarna ma tylko 3 punktujacych zawodnikow bo alden kling i rezerwowi sa na poziomie kaparny


Jarko nie zapominaj o Emilu - zobaczysz ten człek przywiexie dziś spora liczbę pkt - jak na siebie - pow. 7/8-ciu -

zresztą bawiąc się we wróżbitę:
FL - ok 12
HA - ok. 14
PK - ok. 14
EK - ok. 8
pozostali ok. 10-12
w sumie daje to 60pkt - przy 36 przeciwników - nie powinno byc źle ale zobaczymy najwyżej sie sparzę ;\)
Posted by: leisik86

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:44

Bwin sie zorientowal ze nie ma ZZ w Dackarnie :D:D:D Andersena juz nie ma a linia spadala na 16,5 :D:D:D co za ziomy
Posted by: Maciek

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:55

No kangury to samo,zobaczymy,czy mój pospiech sie opłacił.
Posted by: lepusti

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 01:55

u mnie poszlo tak:
unibet
Västervik - Piraterna (B)
1 1.15
Kaparna - Dackarna
3-Drogowy HCP (20-0)
1 1.85
Smederna - MasarnaAvesta
3-Drogowy HCP (0-2)
2 1.85
Podwójne(x2)

exp

Västervik - Piraterna handicap 1 (-6.5) 1.70
Vetlanda - Rospiggarna 1 1.25
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 02:21

Andersen latwe biegi tylko raz z PK no i 16 bieg. Ostatnio u siebie komplet z VMSem,wczoraj znakomity wystep w Swindonie. Mam to tez zagrane bo wygladalo na swira przy 5 startach,ale jak wiadomo buki maja szczescie a zwlaszcza taki baw.
Posted by: lepusti

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 04:10

------------------------------------------------------------------
u mnie poszlo tak:
unibet
Västervik - Piraterna (B) 1 1.15
Kaparna - Dackarna 3-Drogowy HCP (20-0) 1 1.85
Smederna - MasarnaAvesta 3-Drogowy HCP (0-2) 2 1.85
Podwójne(x2)

exp

Västervik - Piraterna handicap 1 (-6.5) 1.70
Vetlanda - Rospiggarna 1 1.25

------------------------------------------------------------------
wszystko ladnie pieknie...:)
Posted by: Klecześ_GKM

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 18:52

Witam, mam pytanie odnosnie wczorajszej kolejki Elitserien na bwin.com, mianowicie stawialem wczoraj 3 kupony, 3 weszly, bwin dosc szbko rozliczylo pierwsze 2... Dzisiaj rano wchodze na konto i moim oczom ukazalo sie cos takiego:



wynik Jagusia chociazby ze speedway.nu(http://www.speedway.nu/2007/Report.asp?elit.IF)

to 2,2,3,3,2 - 12

bwin to rozlicza jako... UNDER 11,5

Juz do nich napisalem, jednak zapewne dostane odpowiedz, ze moja sugestia zotanie przekazana do odpowiedzniego dzialu i zwrot nastapi po jakichs 3 tygodniach, czy ktos wczoraj rowniez postawil na Jagusia i ma podobny problem?
Posted by: mxt_

Re: ELITSERIEN 2007 - 08/08/2007 20:06

Witam, u mnie w dwóch przypadkach rozliczyli linie 11,5pkt (Jaguś oraz Hancock), również pisałem a nawet dzwoniłem, oczywiście odpowiedz była że sprawa skierowana została do działu bukmacherów.
Posted by: mxt_

Re: ELITSERIEN 2007 - 09/08/2007 00:08

Szybka reakcja ze strony Bwin i zakłady rozliczone są poprawnie.
Posted by: HERBI

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 21:50

Dzisiaj kolejne zmagania na szwedzkich torach...

pierwsze co mi weszło na myśl to Vastervik z handi expekt oferuje +6,5 zobaczymy co da sportingbet... mam nadzieje ze tomus pojedzie tak jak w sobote na tym torze...Pedersen i harris tez dobrze sie sprawowali.. po drugiej stronie barykady bardzo dobrze jeżdzacy Andersen Lingren no i karlsson tez u siebie jeździc umie...po małej analizie wychodził mi remis...więc handi jak dla mnie do wziecia..mecz napewno bedzie stał na wysokim poziomie a wynik oscylował około remisu ..

co do innych meczy Vetlanda powiezie Indianców ,Rosspigarna nie ma co tu pisac ...nie wiem jak z ta Masarna lekko moznaby było spróbowac no narazie na tyle co i na przedzie..jeszcze troche czasu jest zobaczymy co ludziska wymysla

pozdro
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 23:00

Luxo - Vastervik
ciezko wytypowac-nie wiadomo czy jada Iver i Gjedde i czy bedzie RR.
Masarna-Bajen 1...
Pedersen i Scott beda musieli ciagnac wynik,jak Gapa zawali to czuje porazke.Ale ta Masarna to niech ich...:)
Indianerna -Elit
Tak latwo goscie tego nie wygraja jakie sa przewidywania.
Kaparna
wlasnie sciagneli hp po RR Rafala wiec pozostaje czekac nadal.
Posted by: D@mian

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 23:19

A ja postawiłem Hammarby + 1,5

Gapiński ostatnio w niezłej formie, dojdą do tego pewne punkty Pedersena, zdobycz Scotta i Jensena.
Z drugiej strony Adams, Watt i trójka, która nie cieszy się u mnie zbytnim zaufaniem: Stead, A.Dryml i Bambo \:\)
Dużo będzie zależało też od tego jak pojadą słabsze ogniwa obu zespołów. Jak dla mnie Hammarby może powalczyć \:\)
Posted by: stacho1985

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 23:29

Originally Posted By: Damian-ek7
A ja postawiłem Hammarby + 1,5

Gapiński ostatnio w niezłej formie, dojdą do tego pewne punkty Pedersena, zdobycz Scotta i Jensena.
Z drugiej strony Adams, Watt i trójka, która nie cieszy się u mnie zbytnim zaufaniem: Stead, A.Dryml i Bambo \:\)
Dużo będzie zależało też od tego jak pojadą słabsze ogniwa obu zespołów. Jak dla mnie Hammarby może powalczyć \:\)


Za Jensena dzis RR. Nie pojedzie tez Kylmek.

Co do Rosspigarny to hc wisi jeszcze w nordicu, tyle ze kurs leci w dol. No ale te 26 pkt. dzis raczej spokojnie do przeskoczenia z takim skladem Kaparny \:\)
Posted by: D@mian

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 23:32

Zapomniałem o tym jego ślubie, czy innych wypadach :|

No to będzie ciężko :/
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 14/08/2007 23:46

Panowie grajcie na Luxo poki jeszcze jest w ofercie.
Posted by: Radmanovic

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:02

moze jakies zdanie wyjasnienia:)? czemu na niebyc zaraz w ofercie? ktos niejedzie?
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:08

nie wiadomo czy iversen pojedzie, slaby chrzanowski + slaby harris . niepewny wwystep golloba moze byc roznie, ulamek z forsbergiem tez szalu nie robia

po przeciwnej stronie bardzo silni liderzy par: PK Hans i Lindgren + bardzo solidna 2 linia gjedde+ l.dryml+alden

no i oczywiscie wielki + wlasnego toru to chyba wszystko mowi za siebie ;]
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:11

zapomnialem o bjarne ale to wiele nie zmienia ;]
Posted by: Radmanovic

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:22

skad info ze iversen moze niejechac,ze niepewny wystep golloba?
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:24

Originally Posted By: Radmanovic
skad info ze iversen moze niejechac,ze niepewny wystep golloba?

Witam.
Co do Iversena to takie przypuszczenie , gdyz wczoraj w Anglii mial upadek i mocno stlukl kolano , nie jechal juz do konca meczu.
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:40

Tak PUKa nie ma dzisiaj, za niego do skladu wskoczy cieniutki Chrzan.

No i Smederna oslabiona dzisiaj.
Posted by: Cigano

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:43

skad to info? mozna prosic linka? \:p
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:44

Originally Posted By: viper
nie wiadomo czy iversen pojedzie, slaby chrzanowski + slaby harris . niepewny wwystep golloba moze byc roznie, ulamek z forsbergiem tez szalu nie robia

po przeciwnej stronie bardzo silni liderzy par: PK Hans i Lindgren + bardzo solidna 2 linia gjedde+ l.dryml+alden

no i oczywiscie wielki + wlasnego toru to chyba wszystko mowi za siebie ;]


siedzę i dumam nad dzisiejszą kolejką - pomimo że szwedzkiej nie lubie - ale ostatnio przynosi po parę złotych (na pewno nie tak jak angielska ;\) )

viper - info ale nie pewne:
Iversen nie pojedzie na 80% - takie stłuczenia nie goją się w 20h, a jak pojedzie max 5/6pkt
słaby Bober - dla mnie bomba! dawno nie czytałem większych bzdur oprócz tych które sam piszę ;\)
Tomek nie jedzie - skąd te info?
Chrzanowski slaby szczególnie w Szwecji - tez niezłe ;\) , gdybys napisał nierówny bym się zgodził - ale jak na lidera to faktycznie troszkę za mało przywozi?
Ułamek - kolejny cienias ;\)
co do pozostałej dwójki się nie wypowiem

Jak narazie tu się szykuje dla mnie typ dnia i to nie tylko ze względu na +6,5 ale po prostu win gości - choć gospodarze u siebie niemiłosiernie mocni:
w tym meczu nie widze faworyta - szanse oceniam na 50% dla każdego z zespołow - dużo będzie zależało od Chrzanka - jedno jest pewne będzie ciekawie

typ nr 2 - to Vetlanda -6,5 - brałbym to zdarzenie przy -9,5 - ale dobre i to
Zastanawiam się nad Piratami ze Śmierdziuchami których tak nie cierpię - ale KK ostatnio ładnie Rory z Wiechem swoje nagrają - coś tam dorzuci Risager z Miśkiem i -18 może nie stać się faktem - to że gospodarze wygrają dyskusji nie podlega - ale wg mnie może być troszki za wysoki -hp

kolejny ciekawy mecz to Masarze podejmują Bajen - tu widzę win Ham - ale mam takiego pecha przy tym zespole że boję się tego ruszać - duzo zależy od postawy Simona i Lindbecka - ale obaj ostatnio bez rewelacji - przychylam się do 2-ki - ale czekam na Wasze opinie

i ostani meczyk - czy Rospi będzie chcilo jechać do końca i walnąć outsaidera -31 - to już ich slodka tajemnica?
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 00:54

Originally Posted By: KRAJAN
Originally Posted By: viper




viper - info ale nie pewne:
Iversen nie pojedzie na 80% - takie stłuczenia nie goją się w 20h, a jak pojedzie max 5/6pkt


- dużo będzie zależało od Chrzanka - jedno jest pewne będzie ciekawie


KK ostatnio ładnie Rory z Wiechem swoje nagrają





Posprawdzaj najpierw kolezko, a pozniej sie wypowiadaj publicznie.
Po pierwsze dlaczego PUK pojedzie na 80%, a nie na 67%, z jakiego wzoru matematycznego obliczales szanse PUK-a na wystep?
Popatrz na wystepy Chrzanka w skladzie pod numerami 1-5 i podaj wnioski.

Wiesiu to swoje na pewno dzisiaj przywiezie.

PS. Daj mi @1.20, ze PUK-a dzisiaj nie bedzie dawno nikogo na klawo nie zrobilem.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:01

KK moze dzisiaj 7 razy jechac RR + TR?
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:04

Teoretycznie tak
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:08

a kogo zabraknie w smedernie?
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:10

Originally Posted By: jarko 33
a kogo zabraknie w smedernie?

Lesnych owocow:)
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:14

harris73 nie badz taki niemily dla innych, skoro 10 minut temu wysylales mi wiadomosc i pytales o to samo.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:14

Moim zadaniem w takim meczu lepiej byloby za PUK zrobic RR.To samo moze byc za Gjedde ale nie jestem pewien.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:15

Originally Posted By: ekspertazzo
harris73 nie badz taki niemily dla innych, skoro 10 minut temu wysylales mi wiadomosc i pytales o to samo.

Chyba kazdy sie domyslil o co chodzi,info wczesniej przeczytalem na stronie Smederny:)
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:20

Gracie Vetlande?
Nie moge sie zdecydowac,cos mi smierdzi ten mecz.
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:23

Originally Posted By: harris73
Moim zadaniem w takim meczu lepiej byloby za PUK zrobic RR.To samo moze byc za Gjedde ale nie jestem pewien.


Wykazujesz sie brakiem znajomosci szwedzkich zasad, a probujesz zablysnac.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:28

Chlopie cos Ty sie tak uczepil?? Gnebi Cie cos? Miales jakies trudne wychowanie?
Nastepnym razem nie prowokuj bo nie bede reagowal na takie odpisy.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:30

kaparna bez szombierskiego chyba pojada tylko w 5
Posted by: Radmanovic

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:34

uporzadkujmy

na 80% niejedzie PUK w jego miejsce chrzan

niejedzie jagus

za dobruta RR
za hliba szumina ktory ma jednak niejechac
za gizatulina paluch

jensen RR
kylma niejdzie za niego
K.jablonski
Posted by: ekspertazzo

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:35

Originally Posted By: harris73
Chlopie cos Ty sie tak uczepil?? Gnebi Cie cos? Miales jakies trudne wychowanie?
Nastepnym razem nie prowokuj bo nie bede reagowal na takie odpisy.


Nie pisz bzdur, ze mogliby za PUKa albo Gjedde zrobic r/r bo sie mylisz.
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 01:36

SB w koncu wrzucil kursy.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 03:44

kolejka cudow albo kolejka walkow ;]
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 11:54

Originally Posted By: ekspertazzo
Originally Posted By: KRAJAN
Originally Posted By: viper




viper - info ale nie pewne:
Iversen nie pojedzie na 80% - takie stłuczenia nie goją się w 20h, a jak pojedzie max 5/6pkt


- dużo będzie zależało od Chrzanka - jedno jest pewne będzie ciekawie


KK ostatnio ładnie Rory z Wiechem swoje nagrają





Posprawdzaj najpierw kolezko, a pozniej sie wypowiadaj publicznie.
Po pierwsze dlaczego PUK pojedzie na 80%, a nie na 67%, z jakiego wzoru matematycznego obliczales szanse PUK-a na wystep?
Popatrz na wystepy Chrzanka w skladzie pod numerami 1-5 i podaj wnioski.

Wiesiu to swoje na pewno dzisiaj przywiezie.

PS. Daj mi @1.20, ze PUK-a dzisiaj nie bedzie dawno nikogo na klawo nie zrobilem.


klawo jak cholera - ....był taki film o egonie - na przyszły raz mając dwa posty na koncie zastanów sie o formie przedstawiania swoich wniosków - bo to że jesteś błyskotliwy nie wątpię - ale ... ;\)
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 15/08/2007 13:36

Nie chcę tu robić QC - ale co do wzoru - nie posługiwałem się takim bo to byłaby największa głupota - dla przykładu - opierałem się na zasadach prawdopodobieństwa (chyba matematyku wiesz o czym piszę) i po prostu własnego doświadczenia - stłuczenie kolana nie jest mi obce - i zapewniam Cię, że 2/3 dni boli jak cholera - a do pełnej regeneracji - zakładając tylko stłuczenie potrzeba tygodnia - tydzień ma dni 7 (ale to pewnie też wiesz) - czyli jeden dzień to ok. 15% czasu regeneracji - ale że pierwsze dni ta postępuje najwolniej stąd te 80% a nie np 67%.
A i powiem Ci jeszcze jedno - jak zabawę w bukmacherkę opierasz tylko i wyłącznie na wzorach matematycznych - daj na luz bo szkoda Twojego czasu

bez urazy
pozdro
Posted by: Radmanovic

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 21:46

Elit Vetlanda Speedway - Masarna Avesta goscie z handi +16 ciekawa opcja,tylko pytanie czy jedzie adams? jesli tak biore.Niepokoi troche to ze w oficjalnych zestawieniach adamsa niema,wczoraj w anglii pojezdzil ladnie,zawsze pewny punkt druzyny z avesty.Troche dziwi ze jak narazie niejest w skladzie na ten mecz
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:05

Dlaczego dziwi? Przecież to jest wiadome od prawie roku, że Leigh w tym roku ogranicza starty w Elite, dlatego w niektórych meczach nie jeździ - co jest z góry planowane.
Posted by: Radmanovic

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:15

czyli Buszmen w tym meczu adamsa niebedzie? info na 100% pewne:)? Ogranicza starty to fakt,do tej pory w 2,3 meczach masarny juz niewystapil,dzis kolejny mecz w ktorym niejedzie?
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:33

tak, to pewne.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:33

a na oficjalnej stronie masarny jest typ 47-49 \:\) ach ten obiektywizm hehe
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:36

A z Kasprzakiem co jest?Ponoc odpoczywa w Anglii?
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:56

hmm w milenium sa kursy na KK takze moze wakacje dla niego sie juz skomczylu
Posted by: Krompa

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:56

Odpoczywal przez weekend.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 22:58

Originally Posted By: viper
hmm w milenium sa kursy na KK takze moze wakacje dla niego sie juz skomczylu

akurat tym niema co sie sugerowac ze sa kursy w milenium na KK \:\)
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 23:00

no tez prawda ale nie sadze zeby dzisiaj odpuscil, jak dla mnie obecnosc lub nieobecnosc kasprzaka przesadzi w jedna lub druga strone wynik meczu
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 23:03

masarna +19,5 w bwin \:\) nie ma adamsa ale elita raczej nie bedzie sie zabijac az tak zeby 20-stoma wygrywac, a w skladzie brak karola i malego
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 23:05

meczu to chyba nie, bo Hamm powinno wygrać, ale handicapu już przesądzić może - choć też myśle, że goście wygrają wysoko. Nicholls i Nicki przez lata jeździli dla klubu z Eskilstuny. R/R za Jespera źle wyjść nie musi, zwłaszcza że Smoliński jedzie jakby lepiej.

Smederna jest cienka, w dodatku Kasper nawet jeśli pojedzie - nie bedzie wypruwał z siebie żył. Schlein też jest poobijany. Jedynie Wiechu powinien zrobić swoje, ale to chyba za mało.

Z innych opcji zagrałbym:

Golloba z Hancockiem - izi \:D \:D Tomek jest najlepszy i tyla, taki mój fachowy komentarz. Będzie spokojnie 13 w 5, na luzaku i na stojaka i w tym meczu na Jankesa to wystarczy.

oraz

Dackarne z minusowym handi w Piraternie. Dla Piratów w moim przekonaniu wypadek Kościechy i jego konsekwencje(kontuzja Roberta, wywalenie Bjerre) oznacza koniec sezonu. Dackarna mocna jak zawsze i nawet jeśli Gjedde zmieni Pikeja, to nie powinni mieć problemów, jak na mój gust. Że AJ po kontuzji to bym sie nie przejmował, to krejzol jakich mało. Oby tylko dojechał już ten sezon cało.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 23:11

aha, zapomniałem dopisać: zagrałbym, ale nie gram bo mi sie nie chce jechać do MIL - także widać wielkie pewniaki to nie są \:p
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/08/2007 23:51

Własnie do Buszmena - mam ochotę zgrać Vaster -12,5 + włśanie DAC -4,5 - taki dubel i to za średnią jak na mnie stawkę poprzesz czy zanegujesz - z góry THX - analizuję ale nie mogę se dać rady - znalazłem staty wyglądają zajebiście na korzyść obu zespołów - tym bardziej że Vaster zrobią twardo - pod Tomka ale te przeklęte Ham nigdy nie mogę go trafić a najczęstrzym wynikiem 3/4 był remis przy -hcp?
Posted by: speedway maniak

Re: ELITSERIEN 2007 - 22/08/2007 01:53

Dzisiaj liczę na wygraną Korsarzy z Kaprany oraz ekipy Hammarby. Dla Kaparny, którzy wystąpią na torze w Mariestd jest to ostatnia szansa na zainkasowanie 2 duzych pkt. Dzisiaj wzmocnieni Dobruckim i Zagarem powinni uporać się z Indianami. Nicki Pedersen nie zanotuje już tak słabego występu, jak przed tygodniem w Aveście i poprowadzi swój zespół do zwycięstwa.
Ako na oba mcze 2,38 5/10 Sportingbet
Poza tym
Piraterna - Dackarna 2
Smederna - Hmmarby 2
AKO 1,82 5/10
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 22/08/2007 02:09

Po fakcie ale indie z Anglią się przeciągły - tylko jeden grubiej typ - reszta w riozpisach i marginesach - Vaster -12 /1.80 4/10 - i tyle reszta na livie
Posted by: przyborro

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 22:43

Dzis kolejeczka smiga a tu cisza.
Dzisiejsze pary:
Rospiggarna - Piraterna
Indianerna - Vastervik
Masarna - Kaparna
Hammarby - Elit Vetlanda
Dackarna - Smederna

Niestety zaden buk nie wystawil narazie kursow
Posted by: nickuś-power

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 22:46

Milenium juz wystawił:

800 28.08.2007 19:00 Indianerna(+10)-Vastervik 1.85 8.00 1.85
6801 28.08.2007 19:00 Protasiewicz(+2)-T.Gollob 1.85 6.00 1.85
6804 28.08.2007 19:00 Hammarby-Vetlanda(+8) 1.85 8.00 1.85
6805 28.08.2007 19:00 S.Nicholls-J.Crump 1.90 6.00 1.80
6806 28.08.2007 19:00 Dackarna-Smederna(+10) 1.70 8.00 2.00
6807 28.08.2007 19:00 F.Lindgren-K.Kasprzak 1.85 6.00 1.85
6808 28.08.2007 19:00 Rospiggarna-Piraterna(+6) 1.85 8.00 1.85
6809 28.08.2007 19:00 J.Kolodziej-G.Walasek(+1) 1.80 6.00 1.90
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:03

Hammarby
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Gapinski
3. Jesper B Jensen R/R
4. Martin Smolinski
5. Nicki Pedersen
6. Robert Pettersson
7. Freddie Eriksson
8. Kim Nilsson


Elit Vetlanda
1. Jason Crump
2. Karol Zabik
3. Lee Richardson
4. Peter Ljung
5. Rune Holta
6. Robin Aspegren
7. Thomas H Jonasson
8. Niklas Larsson

Ja tak w lidze Szwedzkiej nie siedze , ale zastanawiam sie czy podczas braku w skladzie gospodarzy J.Jensena, goscie nie powalcza o dobry wynik.Fakt ze N.Pedersen jst w kosmicznej formie , Nicholls ostatnio rowniez , ale reszta zawodnikow jest do objechania.Ventlanda ma wyrownany bardzo sklad i moze warto zaryzykowac gosci z hc+8?
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:11

no ja tez to chyba zagram, ale ktos ma jakies pewne info czy crump napewno jedzie??? bo z nim to roznie w tym sezonie. zastanawiam sie jeszcze nad dackarna -10 ale nie wiem czy hans jedzie?
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:15


Dackarna
1. Hans Andersen R/R
2. Peter Karlsson
3. Fredrik Lindgren
4. Lukas Dryml
5. Andreas Jonsson
6. Sebastian Aldén
7. Robin Törnqvist
8. Joakim Engstrand


Smederna
1. Krzysztof Kasprzak
2. Krzysztof Buczkowski
3. Rory Schlein
4. Robert Miskowiak
5. Wieslaw Jagus
6. Linus Eklöf
7. Morten Risager
8. Robert Henderson

Na te chwile Andersen nie jedzie , ale nie chce wprowadzic w blad.
Posted by: viper

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:17

ciekawy typ jeszcze lindgren kasprzak. w obecnych formach to chyba lindgren no i jeszcze wlasny tor
Posted by: ulas

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:26

Podstawowe moje pytanie brzmi - czy Jesper Jensen pojedzie w barwach Hammarby? Bo jeśli nie to wówczas handi +8 na Vetlandę jest baardzo ciekawe
Posted by: harris73

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:28

Originally Posted By: ulas
Podstawowe moje pytanie brzmi - czy Jesper Jensen pojedzie w barwach Hammarby? Bo jeśli nie to wówczas handi +8 na Vetlandę jest baardzo ciekawe

JBJ nie jedzie.Hans A. rowniez.
Posted by: ulas

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:33

Dziękuję , zatem moim zdaniem mecz w Sztokholmie będzie bardzo wyrównany i myślę że Vetlanda nie przegra więcej niż 8 pkt a nawet jest w stanie odnieść zwycięstwo. Do tego czysty win Vaster i ako 2, czyli mozna zagrac za ciekawszą stawkę \:\) pozdro
Posted by: nickuś-power

Re: ELITSERIEN 2007 - 28/08/2007 23:35

Na 100% nie pojedzie w dzisiejszym meczu Dackarny Hans Andersen. Tak przynajmniej informuje strona tego klubu. A co do typów uważam, że u naziemnego Milenium warte uwagi są te 2 zdarzenia:

Lindgren - Kasprzak 1
Hammarby - Vetlanda(+8) 2

Za Lindgrenem przemawia fakt, że jedzie na własnym torze. Z kolei forma Krzyska Kasprzaka jest ostatnio dosyć mocno zachwiana. Myslę, że Sztokholmie bedzie dzisiaj bardzo zacięte spotkanie. U siebie Hammarby wygrywało wysoko tylko z teoretycznie słabszymi rywalami, a Vetlanda wydaje mi się dość wyrównanym zespołem z Crumpem i Holtą na czele.
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 29/08/2007 01:41

Na dziś wybrałem jeden meczyk i z pozostałych kombo 3.
Rospiggarna - Piraterna 2 /3.75/
Patrząc na potencjały obu zespołów bardzo zbliżone - wiele będzie zależało od Grega - a jak nie trafi z dniem - typ wcale nie musi być najgorszy - tym bardziej że goście mają co najmniej 4 równo jeżdżących zawodników - Max, Walasek, Baliński i Sulivan - w drużynie gospodarzy - jak tych dwóch panów (Jonas Davidsson, Travis McGowan) się nie popisze - a ostatnio różnie z tym bywa - będzie gorąco do końca i taką mam nadzieję. tym bardziej że ostatnio zauważalny jest mały progres Piratów.
Co do combo 3 - to ujemne hcp - na HAM, VASTER i DAC (ostatnio nic nie ugrywała pora sobie dziś odbić)
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 20:46

No to ostania kolejka przed nami:

Unibet juz dal kursy narazie bez Hcp
Zaciekawil mnie kurs na Vetlnade 2,05 mimo braku crumpa i Jonasona powinni sobie mimo wszystko poradzic...mysle ze skromne zwyciestwo vetlandy.
Posted by: _Carola_

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 22:53

mam proste pytanie - o ile sie nei myle do play off 6 druzyn wlazi a jak jest ze spadkiem bo 2 zespoly po 4 pkt i co decyduje o wyzszym miejscu w tabeli - bo jesli male punkty to kaparna poleciala jesli nie wygra dzisiaj a jesli co innego to ...co ??bezposrednie i bonus??
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 22:57

patrzac na tabele kto kogo wyprzedza licza sie male punkty...

Po dluzszym zastanowieniu Vetlande postanowilem odpuscic jednak brak szczegolnie Jonasona moze kosztowac porazke..

Natomiast Dackarna powinna sobie spokojnie rozgromic dzis Rospigarne wiec Hcp -8 jak najbardziej biore

Drugi mecz to chyba Piraterna ktora powinna objechac Indian wiecej niz 10pkt

I nie rozumiem dlaczego tutaj taka cisza przeceiz to osatnia kolejka!!
Posted by: _Carola_

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 23:09

chłopaki z elitu daja remisa w meczu ....indian - nie kumam tego ale co tam no i najwazniejssze jaka tabela jest prawidlowa

Västervik, Västervik 17 15 0 2 897-733 37
Hammarby, Stockholm 17 11 3 3 888-731 33
Dackarna, Mĺlilla 17 12 0 5 907-725 29
MasarnaAvesta, Avesta 17 11 0 6 807-825 26
Elit Vetlanda, Vetlanda 17 10 0 7 864-765 25
Piraterna, Motala 17 8 2 7 837-794 22
Rospiggarna, Hallstavik 17 9 0 8 824-807 22
Smederna, Eskilstuna 17 3 0 14 715-904 8
Indianerna, Kumla 17 1 1 15 743-886 4
Kaparna, Göteborg 17 2 0 15 658-970 4



ta czy ...ta

1 Västervik 8 8 0 0 442 325 16 9 7 0 2 455 408 14 17 15 0 2 897 733 164 34
2 Hammarby 8 7 1 0 443 312 15 9 4 2 3 445 419 10 17 11 3 3 888 731 157 30
3 Dackarna 8 6 0 2 440 328 12 9 6 0 3 467 397 12 17 12 0 5 907 725 182 28
4 MasarnaAvesta 9 8 0 1 458 406 16 8 3 0 5 349 419 6 17 11 0 6 807 825 -18 25

5 Elit Vetlanda 9 7 0 2 480 382 14 8 3 0 5 383 383 6 17 10 0 7 863 765 98 23
6 Piraterna 8 5 1 2 397 371 11 9 3 1 5 440 423 7 17 8 2 7 837 794 43 20
7 Rospiggarna 9 6 0 3 454 409 12 8 3 0 5 370 398 6 17 9 0 8 824 807 17 20
8 Smederna 8 2 0 6 353 414 4 9 1 0 8 362 490 2 17 3 0 14 715 904 -189 8
9 Kaparna 9 2 0 7 374 489 4 8 0 0 8 284 481 0 17 2 0 15 658 970 -312 4

10 Indianerna 9 1 1 7 416 446 3 8 0 0 8 327 439 0 17 1 1 15 743 885 -142 3
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 23:39

ta niższa tabela jest chyba sprzed 2 tygodni, tak mi się to widzi na 1 rzut oka.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/09/2007 23:41

http://www.speedway.nu/2007/SerTab.asp?elit

Ta jest dobra - jak na mój gut i odpowiada tej "pierwszej".
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/09/2007 01:13

Panowie jak ktoś się orintuje kto jedzie o kask kto u siebie w lidze? - niech napisze składy są ważne - wczoraj było śmiesznie pomimo że Crumipik sie wycofał i mój miodzio typ legl w gruzach - reszta meczy wyrobiła na aż -7pln - ale ;\) - dajcie składy do kogo macie - mamy jeszcze 45min?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/09/2007 01:17

tu masz narazie sklady z 2 meczy w kazdej chwili moga "wskoczyc" inne mecze wystarczy odswiezyc co jakis czas \:\)
http://www.speedway.nu/2007/today.asp
Posted by: Green Arrow

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/09/2007 01:20

Krajan -> Ząbik i Hlib odpuscili SK.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/09/2007 01:24

Originally Posted By: kyrszko
Krajan -> Ząbik i Hlib odpuscili SK.

pewne ze zabik olal szwecje ?
w takim razie elit wyglada dosc kiepsko i smederna powinna wygrac
Posted by: Green Arrow

Re: ELITSERIEN 2007 - 05/09/2007 01:27

(SK)- w rozumieniu statystyków zuzowych skrót od Srebrny Kask.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 00:52

Wiecie moz eczy Jarek Hampel dzis jedzie w Vetlandzie i jesli tak to za kogo? Hcp -7,5 wyglada calkiem sympatycznie prawda?? no i adrenalina w piraternie tez powinien rpzywiezc dwucyfrowke patrzac na jego biegi
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 00:55

Originally Posted By: krycha84
Wiecie moz eczy Jarek Hampel dzis jedzie w Vetlandzie i jesli tak to za kogo? Hcp -7,5 wyglada calkiem sympatycznie prawda?? no i adrenalina w piraternie tez powinien rpzywiezc dwucyfrowke patrzac na jego biegi

hampel pojedzie dopiero w rewanzu
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 01:04

jednak w baw pracuja "specjalisci " \:D
bylo handi -6.5 po kursie 1.6 na vetlande ale baw zaszalal i podniosl handi na -7.5 po kursie 1.85
w szwecji niema jokerow i wyniki koncowe nieparzyste zdarzaja sie bardzo rzadko tylko wtedy gdy w jakims biegu 2 zawodnikow nieukonczy biegu
wiec chyba baw zaczal rozdawac prezenty \:D
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 01:10

No dobre to bylo nie ma jak dac ten tam HCP po kursie o 0,25 wiekszym:) oby tylko siadlo nieraz oplaca czekac sie do konca heheheh
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 01:27

czekam na kursiwo w SB ale się nie pojawia - a linie bardzo zróżnicowane - patrz EXP-UNI-Bwin
VET -6,5 /1.62/ - -10,5 /1.85/ -7,5 /1.85/
DAC -4,5 /1.72/ - -6,5 /1.85/ -7,5 /1.95/

i bądź tu mądry - kto ma lepszych analityków - zawsze najsłabiej wypadał EXP a najlepiej Uni ale ostatnio zadyszka formy u zielonego buczka
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 12/09/2007 01:30

Krajan policz sobie na spokojnei biegi i dzis jak na moje unibet i betsson ise nie myla czy Tobie wychodzi inaczej zreszta tak czy inaczej i takl jzu zapozno bo zagralem... pisze o Vetlandzie drugiego meczu nei ruszam smierdzi mi z kazdej strony:P
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 18/09/2007 23:34

Dackarna - Praterna (+16) i 12,5 unibet i Biwn linia w unibecie chyba zawysoka nei wiem jak wy ale ja tutaj nie spodziewam sie pogromu...

Masarna - Vetlanda(-8) Leigh Adams ma dzis pojechac wiec Masarna powinna nawiazac nawte wlake o wyrgana hcp dodatni jak najbardziej

Zapraszam do dyskusji bo sezon juz sie konczy i szkoda zeby wlasnie teraz zapanowala cisza . Co wy o tym myslicie?
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 19/09/2007 00:20

Witam.
Wczoraj w EL Adams w tak waznym meczu nie jechal , to raczej malo realne , by dzisiaj byl gotow do startow.Na stronie Szwedzkiej podaja sklady i jest r/r za Adamsa, jednak ja malo sledze te lige i nie chce wprowadzac w blad.

MasarnaAvesta
1. Antonio Lindbäck
2. Simon Stead
3. Dave Watt
4. Emil Sajfutinov
5. Leigh Adams R/R
6. Steve Johnston
7. Linus Sundström
8. Dennis Andersson


Elit Vetlanda
1. Jason Crump
2. Thomas H Jonasson
3. Jarek Hampel
4. Lee Richardson
5. Rune Holta
6. Niklas Larsson
7. Lukasz Jankowski
8. Robin Aspegren
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 19/09/2007 00:22

Skąd wiesz, że Adams ma pojechać. Według tego co deklarował sam Australijczyk, to dziś Adamsa nie zobaczmy. Zresztą w innym wypadku byłbym bardzo zdziwiony. Bo odpuścił Leszno i Swindon, które traktuje znacznie bardziej priorytetowo od Eliteserien.

Te mecze są trudne do wytypowania. Uważam, że Dackarna może złamać nawet te 16 i więcej. Ale nie musi. Dyspozycja Jonssona i Andersena nie jest aż tak pewna, jak to zwykle bywa. Niemniej wydaje mi się, że gospodarze wygrają ok 18-22 punktami. U gości zapunktuje na poziomie Sullivan, po 7-8 Max i Walasek. I to chyba tyle.

Drugi mecz. VMS wreszcie w optymalnym zestawieniu, to duża siła. Uważam, że zespół z realnymi szansami na mistrza (jak pozostała trójka półfinalistów). Ale czy pokonają Masarne w Avescie aż 10-ma? W sumie nie ma takiej potrzeby. U gospodarzy jednak dużo zawodników mogących zrobić zarówno 2 punkty jaki i 12. Stead, Sajfutdinov, Lindback, Watt. Jak dla mnie wygrana gości, ale ciężko mi ocenić jej wysokość.

Trudne mecze, ale Dackarne z linią z bwin bym wziął. Linie z Unibet(gdzie gram) jeszcze rozważam, aczkolwiek chyba nie ma w nich opłacalności.
Posted by: krycha84

Re: ELITSERIEN 2007 - 19/09/2007 00:34

Na stronie masarny jest w skladzie stad wyciagnolem wniosek ze jedzie.... co nei ukrywam rowniez mnie zdziwilo
Posted by: czepek

Re: ELITSERIEN 2007 - 19/09/2007 03:52

Co z tym mecze Dackarna - Piraterna? Bo na http://www.speedway.nu/2007/today.asp ciagle 0-0?
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 19/09/2007 04:07

Originally Posted By: czepek
Co z tym mecze Dackarna - Piraterna? Bo na http://www.speedway.nu/2007/today.asp ciagle 0-0?

przelozony na czwartek na 19 zly stan toru
Posted by: KRAJAN

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/09/2007 01:54

Piraci przegrali mecz u siebie dziś walki nie bedzie - postawiłem:
DAC -14 /1.875/ (w expie -12,5) 5/10
i marginesy:
Dackarna 21-24 /8.00/
Dackarna 25-28 /10.00/
Dackarna 29-32 /29.00/

wygrać Bajkopisarze wygrają ale ile oby dużo za 10 min mecz
Posted by: magic321

Re: ELITSERIEN 2007 - 21/09/2007 01:57

Money Line


Sweden Elitserien 20/09 - Dackarna vs Piraterna Book Closes 20 Sep 18:00


Dackarna 2.00 Bet
Piraterna 2.00 Bet

Co to ma byc?????
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/09/2007 21:48

dzis 1 mecze polfinalowe
exp. zaszalal i dal ladny kurs na vastervik ( najlepsza ekipe sezonu zasadniczego) obecnie jest juz 2.35 ( ja zdazylem jeszcze dac po 2.55) w porownaniu do buka skandynawskiego ktory daje 1.9 to kurs jest ladny
o sile vasterviku niech swiadczy to ze na rezerwie pojedzie bomber harris co bedzie duzym handicapem dla gosci ktory bedzie mogl zastepowac slabszych zawodnikow ( jezeli tacy beda w skaldzie vastervik) 2 rezerwowym bedzie nadzieja szwedzkiego zuzla billy forsberg ktory tez powinien przywiesc kilka pkt
u gospodarzy moga byc 2 luki pod numerem 4 jedzie mlody jonasson ktorego duzo pkt sie niespodziewam i pozycja 2 rezerwowego ktorym jest larsson lub tez Aspegren choc pozycja 1 rezerwowego ktora pelni jankowski tez bedzie miala utrudnione zadanie ( harris forsberg)
w meczu w rundzie zasadniczej vastervik wygrali w vetlandzie 52-44
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 25/09/2007 22:32

Ja olewam dzisiejsze mecze sensu stricto, bo dobre kursy są na awansie. I tak wybrałem odpowiednio Dackarne oraz Vastervik.

Od początku do finału typowano te 2 drużyny, choć mistrz z Vetlandy cały czas miał (i ma) także wysokie notowania. Bajen zdaje mi się, że jednak poleci - bo sam Nicki nawet przy pomocy będącego w dobrej formie Nichollsa nie pokona Dackarny - choć w rundzie zasadniczej się udało.

Ale po kolei:

Dackarna kadrowo w moim przekonaniu mimo liderów w postaci Nickiego i Scotta bije Hammarby na głowę. W tej chwili znacznie gorzej prezentują się mocni wcześniej Jensen i Gapiński i to może okazać się kluczowe. Natomiast Dackarna jest w stanie u siebie wygrywać naprawdę wysoko, dlatego że podstawowy skład tego teamu to właściwie 5 liderów. Może w słabszej dyspozycji jest Andersen, ale za to doskonale prezentują się Dryml oraz Peter Karlsson. Na Jonssona i Lindgrena można liczyć w ciemno - zwłaszcza u siebie. Alden na pozycji rezerwowych to też nie takie złe rozwiązanie.

Wydaje mi się, iż Dackarna to ekipa po prostu silniejsza. A że byli niżej w zasadniczej to wina, po 1 kontuzji, a po 2 odpuszczania wielu spotkań. Podejrzewam, że dziś będzie wynik na styku, a jutro gospodarze mimo wszystko dość spokojnie wygrają - choć nie wyżej niż 10-ma.

Natomiast drugi mecz to rewanż za ubiegłoroczny finał. I tu mam mniejsze przekonanie niż w meczu nr 1, no ale... kibicuje Vastervik i wierzę w nich. Vetlanda w końcu w najmocniejszym możliwym zestawieniu, z liderami: Crumpem, Holtą, Hampelem. Ale wydaje mi się, iż rok temu na tym etapie dyspozycja tej trójki(odnosi sie to do Crumpa i Hampela) była znacznie wyższa. W tym roku w Vastervik świetnie prezentuje się Tomek Gollob, skład jest jak zwykle wyrównany i właściwie cała 6 to jakaś tam światowa czołówka, a Forsberga też stać na wiele. Jedyne zmartwienie to dyspozycja Ułamka, ale liczę, iż NKI oraz Bjarne skutecznie załatają tę lukę.

Przy dobrej dyspozycji Golloba, Vastervik stać na wygranie nawet 2 spotkań.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/09/2007 01:53

mecz vetlanda-vastervik przelozony na czwartek opady deszczu
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 26/09/2007 03:05

Bez sensu, czyli 1 mecz na torze wyżej sklasyfikowanej drużyny ;/
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 27/09/2007 05:35

Ech, trzeba było poprawić dziś Dackarnę, bo chłopaki z Bajen postanowili chyba pozbijac sobie dziś KSM(Nicholls zwłaszcza). Choć w Szwecji te średnie są liczone bardzo dziwnie i nie mam pewności.

Cóż, oby jutro Vastervik nie popłynął(na co się nie zanosi) i będziemy mieli cudny finał.
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 00:33

Mamy dziś finał marzeń, dwóch bez wątpienia personalnie najsilniejszych drużyn na świecie. Typować kto zostanie mistrzem, to ruletka. W zasadniczej 2 x lepszy był Vastervik, ale 2 x dwoma punktami. W pierwszym meczu Dackarna jechała bez Andersena(ale z R/R) w drugim bez lidera - Jonssona(ale Vastervik bez Iversena). Kibicuje Vastervik, ale minimalnie wyżej oceniam akcje Dackarny.

Dziś ryzykuje remis przy linii -6 oraz jeszcze lżej remis ogólny. A nóż widelec. Nie powinno być wyżej niż 8-ma, a kursy ogromne, także można sobie rekreacyjnie zaryzykować.

Z BWIN wziąłbym ponadto:

Peter Karlsson over 9.5 - kosmiczna dyspozycja, to on obok Jonssona będzie najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy.

Tomek Gollob over 10.5 - w tym roku świetna jazda w Eliteserien i wręcz genialna na torze w Malilla (2 miejsce w GP, 13 punktów w lidze - ani razu nie ukończył wyścigu na gorszej niż druga pozycji). Dziś możliwe, ze pojedzie 6 razy. Choć Jonsson go na pewno choćby raz przewiezie.
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:01

ja dzis tylko jeden zaklad dalem
na harrisa w parze z aldenem ( harris -2.5 pkt)
licze na jakies 9/10 pkt harrisa i 4/5 pkt aldena
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:10

Witam.

Ja dzisiaj podam typki , ale ...tylko dla zabawy, przyznaje liga Szwedzka sie malo interesuje i co tu sciemniac - slaby jestem, ale podobaja mi sie takie typki z exp:
T.Gollob 9,5 over @1,75
N.K.Iversen 6,5 over @ 1,85
S.Ulamek 5,5 under @1,82
B.Pedersen 8,5 over @ 2,02

2-a pierwsze typy wydaja sie w miare "pewne", Seba strasznie cieniuje teraz, juz w 1-szym biegu bedzie mial ciezko zdobyc chociazby 1 pkt.Bjarne mnie chyba najbardziej zawsze w konia robi,mam najwiekszego pecha w typowaniu jego under/over, moze dzisiaj bedzie lepiej.Chcialem tu jeszcze wpisac zaklad Dryml-1,5 - Chrzanowski+1,5 na 1-ke , ale ostatecznie odpuscilem.Tez jestem podobnego zdania co Buszmen, ze goscie raczej nie powinni przegrac wieksza roznica niz 8-ma punktami, w expekcie jest na gosci hc+8,5.

ps. wiem ze czasem , podawanie typow na "sucho" moze czytajacych zloscic , ale jak pisalem slaby jestem z tej ligi , a moze komus to pomoze , oby !!!
Posted by: buszmen

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:18

Właśnie ten Dryml z Chrzankiem wygląda super fajnie. Gdybym miał gotówkę w Expekt, nie wahałbym się raczej.

Hans under 10.5 też niczego sobie.
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:20

Ja mam under 9.5 bjarne w bwinie po 1.9@. Sorry ale to za ciezki teren dla niego i za silni rywale. W polfinalach sie nie popisal 3 i 7pkt,marnie biorac pod uwage ze Dackarna jest duzo mocniejsza. Ok moze i pojedzie 6 razy ale co mu to da? Na czworke liderow PK,Lindgren,Hans,Jonsson pojedzie lacznie az osmiokrotnie! Wcale tez za kazdym razem nie mus konczyc przed Ulamkiem. Dla mnie 1,2,2,1,2 to max co dzis osiagnie!
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:22

nie osmiokrotnie bo pojedzie piecio lub szesciokrotnie chodzilo mi o ilosc punktow jaka moze stracic na tej czworce ;\)
Posted by: zenekk

Re: ELITSERIEN 2007 - 03/10/2007 01:28

jesli chodzi o Bombera to jezeli wczoraj nie popil to powinien walnac Aldena bowiem powinni go puscic 6 razy,choc w przypadku aldena to jest pewne forsberga moze harris az dwukrotnie nie zastapic,jednak w biegach rezerwowych dwie trojki+2-3 punkciki w pozostalyc biegach powinny wystarczyc,tyle ze Alden poza dwojkami w biegu 1 i 10 moze cos skubnac na chrzanku i ulamku,wiec 6 punktow realne. Takze az tak super to nie wyglada po porzadniejszym zagladnieciu. Dryml jak to dryml moze zajebac mecz z tymi 3-4 pkt a wtedy to troszke malo na chrzana choc on pewnie zakreci sie kolo 2-3pkt max. No ale ktos ten wynik musi trzymac,licze ze tomek spokojnie over 9.5 w expie. Oby ktos mu pomogl bo jak nie pomoga to taki bjarne spore szanse na 6 startow a wtedy ciezej juz z tym underem...ulamek jak najbardziej under,nie wiem z kim on ma tu skubnac te punkty,moze dryml i rezerwowi,ale az tyle razy na nich nie pojedzie zeby te 6 zrobic,chyba ze wyskoczy mu jakas trojka z kosmosu tak jak wczoraj...Co do PK i Andersena no to ktorys z nich walnie over,mozna bylo sie tyle razy w tym sezonie pomylic co do typowania ich,niby PK w sztosie powinien walnac overka a co za tym idzie Andersen undera,no ale jak bedzie na odwrot i to Hans bedzie szalal to oba zaklady w dupe.
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/10/2007 01:48

Witam.
wczoraj przesadzilem w zabawie troszke i zle zatypowalem over Iversena , bo do Golloba trudno miec pretensje (defekt), zabraklo 1 pkt.Dzisiaj korzystam ze nikt nic nie pisze to raz jeszcze (ostatni), sprobuje wirtualnych typow, dla lepszego sledzenia i kibicowania podczas meczyku na live

B.Pedersen 8,5 over @1,82exp
B.Pedersen +0,5 - Andersen-0,5 1 @ 1,75 exp

Vastervik - Dackarna 1 @ 1,45 bwin
Vastervik-4,5 - Dackarna+4,5 1 @ 1,7bwin
Harris-1,5 Andersen +1,5 1 @ 1,6 bwin

Zobaczymy co z tego by wyszlo
Posted by: jarko 33

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/10/2007 01:51

ja pojde jeszcze dalej i dam vastervik -6.5 po 2.3 w exp
szalony typ na zakonczenie nienajgorszego sezonu \:\)
Posted by: wasp

Re: ELITSERIEN 2007 - 04/10/2007 01:53

slowo honoru tez o tym myslalem , przeciez wczoraj goscie do 11-go biegu szli leb w leb i porazka na koniec moim zdaniem zbyt wysoka i ..pechowa, wiec moze jeszcze gospodarze dzissiejszego meczu nie wszystko jeszcze stracili?