Polityka - Wybory Parlamentarne 2007

Posted by: tomo

Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 20:03






Państwowa Komisja Wyborcza

Serwis Wyborczy (Gazeta.pl)


Apeluję o dyskusję tylko i wyłącznie z bukmacherskiego punktu widzenia - temat dla dyskusji czysto politycznych znajduje się w dziale To i Owo.
Posted by: Luc Nilis

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 20:19

jeśli chodzi o bukmacherke, dla mnie kto wygra to czysta ruletka, bedzie jak przed 2 laty, emocje do konca, szanse po 50% wiec jak bedzie ponad 2 (na PO lub PiS) w co nie wierze to tylko wtedy ewentualnie mozna zagrac ;\)
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 20:29

Ile głosów otrzyma PSL? /Under 6,15%/ @1.70 (Unibet)

To jedyny zakład, na jaki do tej pory się skusiłem.
Przez całą ostatnią kadencję, PSL (6,96% głosów) było kompletnie niewidoczne, czasami wręcz można było sobie pomyśleć, że tej partii w ogóle nie ma w parlamencie. Zero ciekawych pomysłów, zero obecności w mediach - ciągle tylko PIS i PO, także LPR i Samoobrona były bogato reprezentowane w mediach, co chwila jakieś konferencje jak nie jednych to drugich, a po PSL ani widu ani słychu - partia kompletnie bezpłciowa przez ostatnie 2 lata.
Rozpoczęta ostatnio kampania wyborcza prowadzona przez PSL jest też jak na razie kompletnie bezbarwna - zero ciekawych spotów i reklam, zero konferencji prasowych (no dobra raz od wielkiego dzwonu coś niekoniecznie mądrego Pawlak powie), zero obecności w mediach. Przy takiej postawie w dzisiejszych czasach nie ma co liczyć na głosy wyborców - liczy się ten, którego widać i o którym się mówi.
Do tego dochodzi pojedynek PIS - PO, przez który wielu obywateli przed wyborami dokonuje wyboru praktycznie tylko między tymi 2-ma partiami, o takich rodzynkach jak Samoobrona, LPR czy właśnie PSL w ogóle nie myśląc.
Ostatnie sondaże jak jeden mąż wskazują, że PSL może mieć spory problem z przekroczeniem progu wyborczego (4%), a co tu dopiero myśleć o 6% poparciu.
Co prawda ja uważam, że próg ten zostanie przez ludowców pokonany bo polska wieś swoje zrobi, ale ostateczny wynik zakręci się znacznie bliżej liczby 5 niż 6.
Stawka średnia.
Posted by: Luc Nilis

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 20:37

oj tomo, obys sie nie "wyruchał" z tym PSL... sporo głosów straci Samoobrona... nawet zakładając ze czesc na rzecz PiSu to wiele z tych osób (rolników ;\) ) moim zdaniem zrobi X właśnie przy kandydatach PSLu ... moim zdaniem po klapie medialnej i rozbiciu Samoobrony 7% jest w zasięgu ludowców...
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 21:11

Dokładnie tomo, z tego co pamiętam, to podobnie było 2 lata temu. PSL także miał nie wejść do sejmu a ich wynik byl lepszy niż myśleli. Niby sondaże pokazują, że będa mieli ok. 5% ale bądź co bądź wiekszość z ich wyborców to ludzie ze wsi gdzie moim zdaniem takie ankiety sondażowe docierają sporadycznie, no i tego ludzie nie chcę się przyznawać że oddają głosy na małe partie.
Ja bym bardziej szukal jakiegoś obstawiania LiDu bo moim zdaniem dzieki Alkoh-Olkowi ta partia rośnie w siłe i z palcem w d... przekroczy pród 10% a w Kielcach to moze nawet i wygrać \:D
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 21:51

PSL ma kawal wyborcow na wsiach, teraz w dodatku duzo stracila samoobrona, moim zdaniem wielu z tych przejdzie teraz na PSL. Pawlak to chytry lis, on wie, co i jak zrobic, zeby sie dostac do sejmu. Ta bezplciowosc przy obecnej polskiej scenie politycznej, to tez moze byc dla nich +.
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 21:53

Ja specjalnie przelałem na Expekt 400pln żeby zagrać że PSL wejdzie do sejmu!
Pieniądze przyszly po 3 dniach ja patrze a zakładu już nie ma...wie ktos gdzie to mozna zagrać??
wielka szkoda bo był kurs 2,40
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 22:17

Luc, niedawno w Unibet Platforma była po 2.90. Teraz jest 2.35, także masz powyżej 2.0 nadal... Ja jednak bym tego nie grał \:D
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 22:55

Wy macie swoje zdanie, a ja mam swoje - wszyscy mamy do tego prawo. \:\)

Doskonale zdaję sobie sprawę, że wyborców PSL należy szukać na wsi (zresztą napisałem o tym) i jestem przekonany, że uzyskają w rzeczywistości więcej niż w sondażach i do parlamentu wejdą.

Wytypowałem jednak 'under' ponieważ sposób w jaki oni są teraz obecni w mediach (konkretnie chodzi o brak tej obecności) nie przysporzy im głosów, a dobra kampania, reklamy w radio i TV, bilboardy i częsta obecność przedstawicieli partii w TV to dzisiaj podstawa dla osiągnięcia wyborczego sukcesu.

Przed poprzednimi wyborami PSL tworzyło koalicję z SLD więc siłą rzeczy było o nich zdecydowanie głośniej niż obecnie.
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 22:58

Jakie Unibet ma limity na zakłady polityczne?

Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska
Która partia zdobędzie więcej głosów?
Platforma Obywatelska @ 2.35

Uważam że w najgorszym scenariuszu jest to rzut monetą, a 2.35 na coś co ma 50% szansę zawsze warto postawić. Nie widzę też możliwości by PiS mógł pozyskać nowych wyborców na tym etapie, partia ta rządziła przez 2 lata i kto ma na nich zagłosować to na nich zagłosuje, natomiast nowych głosów ta partia już nie zdobędzie. Przejście takich osób jak Mężydło czy Sikorski też zrobi swoje bo osłabi partię, która nie ma zdolności kadrowych co widać już po obsadzie stanowisk ministrów takich resortów jak MSZ.

Ryzykiem może tu być rosnący w siłę LiD. Podczas gdy PO przejmuje wyborców PiSu, którzy nie pogodzili się z ministrem Lepperem czy Giertychem lub poddaniu się ich partii dyktandu Ojca Dyrektora, to PO traci na rzecz LiDu ludzi, którzy szukają ekstremalnego rozwiązania i rozliczenia nadużyć i łamania prawa przez obecną ekipę.

Debata pomiędzy Kwaśniewskim a Kaczyńskim też będzie tu ważna, tak więc jeśli zakłady będą dostępne w jej trakcie to będzie to dodatkowy atut dla obstawiających. Dla przypomnienia warto przytoczyć debatę sprzed lat pomiędzy Wałęsą a Kwaśniewskim. Przed debatą Wałęsa był pewniakiem na zwycięstwo w wyborach, natomiast debata odebrała mu sporo głosów i tak naprawdę zadecydowała o zwycięstwie Kwaśniewskiego. Tak więc tutaj też bym nie liczył na domniemaną niemożliwość przejścia części elektoratu z PiS na LiD gdyż elektorat ten jest bardzo płynny co pokazuje zdobycie przez Lecha Kaczyńskiego najwięcej głosów wśród byłych członków PZPRu w ostatnich wyborach prezydenckich.

Lewica i Demokraci
Jaki procent głosów zdobędzie partia?
Ponad 15,5% @2.05

Według mnie LiD jest niedoszacowany i ich wynik nawet w sondażach będzie się poprawiał z tygodnia na tydzień, także dzięki wycelowaniu armat przez PiS i PO w siebie zamiast w LiD. Nawet dzisiejsze sondaże pokazują, że tam gdzie się dwóch bije to trzeci korzysta. Podczas gdy PO uderza w partię rządzącą co wydaje się być naturalne w wyborach to ciężko zrozumieć PiS, który za wroga nie wybiera partię przeciwstawną pod względem kompasu "z lewa na prawo" tylko najbardziej konkurencyjną pod względem popularności.

Tak jak wyżej duże znaczenie będzie tu miała debata pomiędzy Kwaśniewskim a Kaczyńskim, w której znacznie lepiej powinien wypaść były prezydent, jeden z najbardziej popularnych polityków w Polsce. Do tego jego ambicja objęcia funkcji Premiera przyciągnie tych, którzy oceniają ostatnie dwa lata jako kompletny chaos i zmarnowany czas dla Polski.

Końcowy wynik spodziewam się w okolicach 18-19%, na pewno bliżej do 20% niż do 15%.
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 23:10

PO poniżej 31% @ 1.55 \:\)

Platforma po raz kolejny nieudolnie prowadzi kampanie. Nie ma liderów i haseł, które mogłyby dać im zwycięstwo. Dostaną coś około 25%.

PiS powyżej 31,5% @ 1.85

Może być na granicy, ale 33-34% to obszar, którego należy się spodziewać. Dobra kampania i dobrzy politycy.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/09/2007 23:20

Conrad, niedawno (1.5 tygodnia temu gdzieś) na te zakłady, które chcesz wysłać było odpowiednio po 2.90.
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 01:12

Oj Conrad, Conrad... @2.90 miałeś na jedno i drugie...

Co do PO to ...mam swoje zdanie \:\) natomiast jeśli chodzi o LID to się zgadzam - beton to jest jednak beton i ten do urn pójdzie nawet jak w dniu wyborów na dworze będzie zamieć śnieżna i -20 na termometrze. Oni zawsze w realu mają więcej niż w sondażach.
Posted by: Stalion

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 01:24

Originally Posted By: Conrad

Lewica i Demokraci
Jaki procent głosów zdobędzie partia?
Ponad 15,5% @2.05


I to jest wg mnie bardzo dobry typ. Polaczone sily lewicy moga okazac sie 'czarnym koniem' tych wyborow.
Tak jak pisal Conrad duze znaczenie bedzie miala debata pomiedzy bylym prezydentem,a obecnym premierem. Tak prawde mowiac do grona owej dwojki przydalby sie Donald Tusk.
'Fani' obecnego LiDu z pewnoscia pojda do urn. Na dobry wynik nie bedzie mialo ostatnie zachowanie Aleksandra Kwasniewskiego na Ukrainie. Watpie, zeby odejscie Leszka Millera mialo jakis wplyw na poparcie dla LiDu.
I jak napisalem na poczatku, na ta chwile uwazam, ze jest to bardzo dobry typ.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 08:48

Odejście Millera wielkiego wpływu nie ma, ale rozbicie SLD przez Kwaśniewskiego i Olejniczaka wpływ może mieć. LiD w tej chwili jest mniej więcej tym czym było dawne KLD czy Unia Wolności. Poza tym beton wymiera.

Ponadto stawianie w kampanii na człowieka zupełnie wypalonego i uczestniczącego tu na siłę, bez żadnego pomysłu, nie wiedzącego czego chce może się odbić na wyniku.

Po 2.90 było value, a teraz... nie wiem.
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 18:31

Szkoda, że kurs mi uciekł, ale mam nadzieję że przez najbliższe tygodnie kursy będą trochę skakać.

Tomo, w ostatnich wyborach wyborcy Lewicy w dużej mierze nie głosowali, szczególnie po tym jak PO w bardzo nieładny sposób załatwiło Cimoszewicza. Teraz natomiast będą zmobilizowani.

Buszmen ma rację, Miller jest nikim i nie ma żadnego wpływu na Lewicy. Trzeci najgłupszy premier jakiego mieliśmy, w ogóle nie da się słuchać jego wypowiedzi. Olejniczak dużo daje swojej partii i to on wywalił z jej szeregów dawny beton. Natomiast Kwaśniewski to największa postać polityczna w kraju według mnie, jeśli on się teraz mocno zaangażuje to "over 15,5% na LiD" spokojnie wejdzie. Pewnie będzie można już liczyć pieniądze po poniedziałkowej debacie, w której powinien rozwalić rywala w drobny mak.
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 19:32

Conrad nie zgodze sie z tobą. Chociaż jestem prawicowcem z krwi i kości to muszę przyznać że nie ma tak inteligentnego gada na lewicy jak Miller . on dużo może i jak wejdzie do sejmu to SLD będzie miał poważny problem.
Poza tym w Łodzi ma szanse dostać około 100tys głosów...
A przy frekwencji około 53% to jest jeden punkt procentowy...
Posted by: tangerine

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 19:54

tomo --> prawdą jest, że przez dwa lata mieliśmy w TV kampanię wyborczą z udziałem PiS, PO, LPR i Samoobrony, ale...
- po pierwsze raczej się te partie kompromitowały (co najmniej rozczarowywały)
- po drugie to jest punkt widzenia ludzi z dużych miast, którzy mają kablówki i cyrk pod tytułem "TVN 24" wpuszczają do siebie; w Polsacie nie ma dużo polityki bo nie ma miejsca (reklamy)

Tak więc podsumowując PSL przy dobrej kampanii ma szansę na wejście do Sejmu. Zarówno ludzie, którzy 2 lata temu głosowali na PIS jak i PO mogą zagłosować na PSL (znam takich ludzi osobiście). Właściwie tylko PSL wyszło bez szwanku z tej 2 letniej kadencji Sejmu właśnie dlatego, że mało się angażowało w ten cyrk. Poza tym pozostaje też LID, ale to jest największa chyba niewiadoma tych wyborów. 2 lata temu Demokraci.pl z Frasyniukiem mieli też notowania w granicach 15% i ostatecznie nie weszli do Sejmu, bo nie zrobili praktycznie kampanii reklamowej (poza Warszawą). Zresztą to połączenie SLD, Borowskiego i Demokratów + Kwaśniewski jest nie do końca rozumiane przez wyborców.

Ja bym raczej obstawiał klasycznie na UNDER, czyli niską frekwencję. Na prawdę nie idzie wytrzymać tego cyrku w TVN 24 - ile się można śmiać. I kiedy wykreślam aktorów tego cyrku: PO, PIS, LPR, Samoobronę to zostaje LID (nie cały, po Olejniczak i Napieralski czyli młode SLD byli częścią tego cyrku) i PSL (ale ilu ludzi pociągnie Pawlak w dużych miastach ?). Tak więc nie liczyłbym na wysoką frekwencję.
Posted by: ELDORADO

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 21:58

mysle ze PIS w sondazach jest ciagle niedoszacowany o jakies kilka punktów procentowych , platforma zas przeszacowana o te kilka punktow
założenie : gra sondazami bedzie podobna do tej z ostatnich wyborów ,choc juz takich przegiec jak wtedy nie bedzie
Z sondazowni polecam w miare obiektywny PGB , unikajcie w swoich analizach takie wynalzaki jak Polonia i wszelkie sondaze telefoniczne GW , wp tvn , a teraz tvp
nie przecenialbym roli publicznych debat typu Kwasniewski - Kaczyński sympatycy jednego beda twierdzic ze to on zmiazdzył rywala , sympatycy zas drugiego ze było odwrotnie , neutralnych zas bedzie malo , bo linia podziału miedzy tymi politykami jest bardzo ostra

POZDRO
ELDO
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 22:14

Dokładnie sondaże z "Wybiórczej" są g.... warte zresztą tyle samo jest warte to ścierwo Michnikowskie.
Myślę że do Sejmu dostanie się sześć partii...
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/09/2007 22:27

a tak w ogole nie macie wrazenia, ze zarowno PO i PiS sa lekko przeszacowane ? W poprzednich wyborach tez dostawaly ponad 30%, a PO czasami i 40 dochodzila, a jak sie skonczylo wszsycy wiemy czy teraz nie bedzie podobnie ?
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 29/09/2007 01:00

Tomo co do PSL to raczej napewno poplyniesz!!!( wnosze to z mojego doswiadczenia z poprzednich wyborow!!!- rowniez ich niedocenilem tzn. elektoratu!) - jezeli ktos z Was ma jakies fajne hiciory kursy na ta partie to niech wpisuje , bo uwazam ze na PSL w tych wyborach mozna bedzie najwiecej wygrac oczywiscie mam na mysli rozsadne overy! tak ok 6-7 %
Posted by: Szewa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 29/09/2007 01:55

Ja również przychylam się do over 6% w przypadku PSL. 5-6 % to ich stały, zdyscyplinowany elektorat. Poza tym myślę, że sporo sierot po Samoobronie i rozczarowanych rządami PiSu też odda swój głos na ludowców. Kolejny fakt - na listach najczęściej występują u nich znani działacze lokalni. Wyborcy z mniejszych miasteczek i wsi chętniej oddadzą głos na kogoś takiego, niż na anonimowego gościa z PiSu, LiDu czy innego PO.
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 29/09/2007 02:10

I juz ostatni moj post odnosnie PSL- termin wyborow jak najbardziej wskazuje na duza frekwencje elektoratu wiejskiego w tych wyborach ( po zniwach i wykopkach mamy - co jest bardzo waznym elementem)
Posted by: Zbigniew

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 05/10/2007 22:39

Jak myślicie? Kurs na to, że Giertych wejdzie do sejmu urośnie jeszcze, czy już grać? Teraz jest 2.55.
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 06/10/2007 01:09

Originally Posted By: Zbigniew
Jak myślicie? Kurs na to, że Giertych wejdzie do sejmu urośnie jeszcze, czy już grać? Teraz jest 2.55.


ja mam zagrane za 4.55 \:D , wiec nie wiem czy bedzie wzrastal, poki co spada \:p
Posted by: D@mian

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 06/10/2007 01:43

Marnie widzę tą obecność Romana Edukatora w sejmie...

Szkoda chyba kasy \:p

Lepiej zagrać PiS-PO 1 po 1,6 w tipsporcie \:p
Posted by: Zbigniew

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 06/10/2007 08:02

Kurde, jak się dowiedziałem, że było ponad 4 to łza do oka napłynęła ;\)

Zagrane po 2.55. Banker \:p
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 06:09

Expekt daje na Romka 2.55 i wygląda to kusząco, ale jest jedno wielkie ale!
Nowy LPR jako koalicja Ligi, UPR i Prawicy Jurka musi chyba przekroczyć próg 8%, a nie 5%?!?
Nie jestem pewien, ale jeżeli linia wynosi 8 to Romkowi chyba mówimy papa

PSL over 6.15 1.9

Ostatnie wybory samorządowe + kryzys Samoobrony to hasła klucze! 2 lata temu mieli 6.96% i nie wyobrażam sobie, żeby wynik ludowców był gorszy.
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 07:49

Originally Posted By: Emrod
Expekt daje na Romka 2.55 i wygląda to kusząco, ale jest jedno wielkie ale!
Nowy LPR jako koalicja Ligi, UPR i Prawicy Jurka musi chyba przekroczyć próg 8%, a nie 5%?!?
Nie jestem pewien, ale jeżeli linia wynosi 8 to Romkowi chyba mówimy papa

PSL over 6.15 1.9

Ostatnie wybory samorządowe + kryzys Samoobrony to hasła klucze! 2 lata temu mieli 6.96% i nie wyobrażam sobie, żeby wynik ludowców był gorszy.


dla Romka prog wynosi chyba 7% tak mi sie zdaje choc pamiec ludzka jest zawodna ale chyba tak bylo ostatnio(no chyba ze cos sie zmienilo) co do PSL czekam az ktos zrobi np. over 8% po kursie np. 3
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 08:48

Emrod, to nie jest formalna koalicja. Próg to 5%.
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 21:51

Czegoś buszmen z tym LPR-em nie rozumiem

Próg dla koalicji wynosi 8%, Liga Prawicy Rzeczypospolitej to jakby nie było wyborcza koalicja!
Jakim cudem oni mogą startować jako jedna partia?? To można tak sobie zebrać parę różnych partii, powiedzieć "my nie jesteśmy formalną koalicją" i ominąć próg 8%? Tylko w Polsce taki burdel prawny...

Jeżeli jednak masz rację to Romek w sejmie się raczej spokojnie znajdzie \:\)
Poza tym taka opcja oznacza pojawienie się rewelacyjnego value!

Expekt
Polish General Elections
How many parties will there be in polish Sejm after elections?
(German minority excluded)
over 5.5 6.75


Kurs marzenie! PiS, PO i LiD na 100%, PSL na 90%, jeśli zaś idzie o Ligę i Samoobronę to ich szanse wcale nie są takie małe.
Roman uciuła jakieś 2%, Marek Jurek 2%, UPR 2% i próg przeskoczą.
Elektorat Andrew to taka ciemnota, że jeżeli Lepper zagra ostro w kampanii to i jemu może się udać.
Jak na kurs 6.75 to szanse wcale nie są takie małe \:\)
Posted by: Nirtz

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 22:13

są gdzieś kursy na PSL? można spokojnie dać over 8%
LiD over 15%, PO under 30%

co do ilosci partii w sejmie to dla mnie no bet, 4 partie na pewno PiS, PO, LiD, PSL; Samoobrona wielka zagadka, LPR raczej nie
Posted by: Ulvgaard

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 22:26

Koalicja Liga Prawicy Rzeczypospolitej nie funkcjonuje jako byt polityczny, ale nie wyborczy ). Jej kandydaci startują z list Ligi Polskich Rodzin dlatego też nie obowiązuje ich próg dla koalicji (8%), a jedynie dla partii (5%). A co do over 5,5 partii w expekcie to zagrałem to symbolicznie kilka dni temu i zlimitowali mi zakład z 50 do 30zł :/...
Posted by: Ulvgaard

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 07/10/2007 22:28

poprawka *FUNKCJONUJE
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 08/10/2007 00:01

Sondaże generalnie zaniżają wyniki mniejszych partii!

Dwa lata temu Leppery i SLD miały zdobyć 5-7%, a LPR i PSL znaleźć się poza sejmem! Tymczasem zdobyły odpowiednio po 11, 8 i 7%!

Jak dla mnie ani PiS, ani PO nie przekroczą 30%; w 2005 sondaże spokojnie dawały im ponad 30%, a rzeczywistość przyniosła po 10 punktów mniej - dlaczego teraz miałoby być inaczej?

PSL odzyskał mocną pozycję na wsi i nawet 10% jest możliwe!

Giertych uciuła jakieś 2%, Marek Jurek 1.5%, UPR jakieś 2% i razem przekroczą próg.

Najmniej szans daję Samoobronie, bo jak każda klasyczna partia protestu w momencie dojścia do władzy okazuje się niczym nie różnić od poprzedników i ich sfrustrowany elektorat rusza na poszukiwanie innych radykałów. Choć talent Andrew może mu pozwolić jakimś cudem te 5% uciułać!
Posted by: green_grass_of_tunnel

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 08/10/2007 00:22

Originally Posted By: Emrod
Czegoś buszmen z tym LPR-em nie rozumiem

Próg dla koalicji wynosi 8%, Liga Prawicy Rzeczypospolitej to jakby nie było wyborcza koalicja!
Jakim cudem oni mogą startować jako jedna partia?? To można tak sobie zebrać parę różnych partii, powiedzieć "my nie jesteśmy formalną koalicją" i ominąć próg 8%? Tylko w Polsce taki burdel prawny...

Jeżeli jednak masz rację to Romek w sejmie się raczej spokojnie znajdzie \:\)
Poza tym taka opcja oznacza pojawienie się rewelacyjnego value!

Expekt
Polish General Elections
How many parties will there be in polish Sejm after elections?
(German minority excluded)
over 5.5 6.75


Kurs marzenie! PiS, PO i LiD na 100%, PSL na 90%, jeśli zaś idzie o Ligę i Samoobronę to ich szanse wcale nie są takie małe.
Roman uciuła jakieś 2%, Marek Jurek 2%, UPR 2% i próg przeskoczą.
Elektorat Andrew to taka ciemnota, że jeżeli Lepper zagra ostro w kampanii to i jemu może się udać.
Jak na kurs 6.75 to szanse wcale nie są takie małe \:\)



Zaraz zaraz, czyli zakład wygrany jeśli wejdzie pis, po, lid, psl, i LPR(upr, jurek, roman)?
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 08/10/2007 00:36

Originally Posted By: green_grass_of_tunnel
Originally Posted By: Emrod
Czegoś buszmen z tym LPR-em nie rozumiem

Próg dla koalicji wynosi 8%, Liga Prawicy Rzeczypospolitej to jakby nie było wyborcza koalicja!
Jakim cudem oni mogą startować jako jedna partia?? To można tak sobie zebrać parę różnych partii, powiedzieć "my nie jesteśmy formalną koalicją" i ominąć próg 8%? Tylko w Polsce taki burdel prawny...

Jeżeli jednak masz rację to Romek w sejmie się raczej spokojnie znajdzie \:\)
Poza tym taka opcja oznacza pojawienie się rewelacyjnego value!

Expekt
Polish General Elections
How many parties will there be in polish Sejm after elections?
(German minority excluded)
over 5.5 6.75


Kurs marzenie! PiS, PO i LiD na 100%, PSL na 90%, jeśli zaś idzie o Ligę i Samoobronę to ich szanse wcale nie są takie małe.
Roman uciuła jakieś 2%, Marek Jurek 2%, UPR 2% i próg przeskoczą.
Elektorat Andrew to taka ciemnota, że jeżeli Lepper zagra ostro w kampanii to i jemu może się udać.
Jak na kurs 6.75 to szanse wcale nie są takie małe \:\)



Zaraz zaraz, czyli zakład wygrany jeśli wejdzie pis, po, lid, psl, i LPR(upr, jurek, roman)?


Do tego jeszcze Samoobrona, której daję najmniej szans! Zresztą jeżeli Ulvgaarda zlimitowali do 30zł to i tak ten zakład można potraktować jako zabawę.
A już chciałem przerwać bukmacherską abstynencję i zagrać za jakieś dwie stówki
Posted by: connor

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 09/10/2007 08:33

Za ile mozna zagrac w expekcie? Obstawial ktos mocniej u nich na wybory? Nie bylo problemow?
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 09/10/2007 18:22

Originally Posted By: Experto
Za ile mozna zagrac w expekcie? Obstawial ktos mocniej u nich na wybory? Nie bylo problemow?


a jaki zaklad?
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 09/10/2007 19:26

Właśnie, czy można gdzieś mocno przyłożyć na wybory? Pinnacle niestety jakieś $50 daje...
Posted by: Skiper

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 09/10/2007 19:38

Zależy ile to dla was mocno? W expekcie na wiosnę jak były wybory w Francji, to na Sarkozy'ego spokojnie włożyłem 900zł, i pewnie można było więcej postawić. Podobnie jak wybierali George'a W.Busha (1.68 na tydzień przed), ale to było 3 lata temu.
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 03:35

a co Panowie sadzicie o frekwencji???? Milenium za frekwencje powyzej 50% oferuje bajonski kurs 6.00 a mysle ze jest to realne ze wzgledu na pore roku!!!! rolnicy po wykopkach , mieszczuchy po wakacjach - pora roku sklania do ogladania tej durnej PiS- owskiej TV - wiec kto wie??? ( a jak to wygladalo ostatni??? niech mi ktos przypomni bo nie pamietam!)
Posted by: oki

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:23

Originally Posted By: gremlin
a co Panowie sadzicie o frekwencji???? Milenium za frekwencje powyzej 50% oferuje bajonski kurs 6.00 a mysle ze jest to realne ze wzgledu na pore roku!!!! rolnicy po wykopkach , mieszczuchy po wakacjach - pora roku sklania do ogladania tej durnej PiS- owskiej TV - wiec kto wie??? ( a jak to wygladalo ostatni??? niech mi ktos przypomni bo nie pamietam!)



w 2005 frekwencja wyniosla 4o,57%
oto link to pelnych statystyk z tych wyborow
http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/index.htm
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:23

Milenium:

Lid 16% i więcej @ 2.25
PSL 6,5 i więcej @ 2.50
PO 30,99 poniżej @ 3.30

AKO: 18,56 jak w masło powinno wejść \:\)
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:33

Originally Posted By: oki83
Originally Posted By: gremlin
a co Panowie sadzicie o frekwencji???? Milenium za frekwencje powyzej 50% oferuje bajonski kurs 6.00 a mysle ze jest to realne ze wzgledu na pore roku!!!! rolnicy po wykopkach , mieszczuchy po wakacjach - pora roku sklania do ogladania tej durnej PiS- owskiej TV - wiec kto wie??? ( a jak to wygladalo ostatni??? niech mi ktos przypomni bo nie pamietam!)



w 2005 frekwencja wyniosla 4o,57%
oto link to pelnych statystyk z tych wyborow
http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/index.htm

Wielkie dzieki - widze z tego ze ostatnio nie bylo kolorowo ale zaryzykuje jakas drobna kwote! mysle ze warto! \:p
Posted by: cybi

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:41

Ramzes tez sie zgadzam ale dorzucilbym jeszcze samoobrone więcej niz 4% i ako podniesie sie do 32,48 \:\)
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:46

Originally Posted By: cybi
Ramzes tez sie zgadzam ale dorzucilbym jeszcze samoobrone więcej niz 4% i ako podniesie sie do 32,48 \:\)

zgadzam sie jak zwykle jest niedoceniana choc fakt ze mocno poobijana ale 4% na luzie!- i proponuje ostroznie podchodzic do sadazy!!!! potrafili sie w zeszlych wyborach machnac o ok 5-10 %
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:48

A z czego wyciągacie wnioski, że LiD przekroczy 16% ? W sondażach średnio niecałe 15%, dodatkowo Kwaśniewski, który dużego poparcia dodatkowego nie przyniesie... Myślicie, że sondaże ich zaniżają ?
Posted by: oki

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 04:55

Originally Posted By: gremlin
Originally Posted By: cybi
Ramzes tez sie zgadzam ale dorzucilbym jeszcze samoobrone więcej niz 4% i ako podniesie sie do 32,48 \:\)

zgadzam sie jak zwykle jest niedoceniana choc fakt ze mocno poobijana ale 4% na luzie!- i proponuje ostroznie podchodzic do sadazy!!!! potrafili sie w zeszlych wyborach machnac o ok 5-10 %


rownie dobrze mozna dorzucic LPR powyzej 4%...skoro to wspolny wynik romka, jurka i upr to nie powinno byc problemow...a co do Twoich typow under/over to w tym momencie nie sa juz dostepne w ofercie millenium.....data rozpoczecia poadana byla jako 09.10...byc moze jutro cos doloza do oferty
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 05:03

Chyba milenium sprawdza to forum, bo kupon ramzesa juz nie do gry, linie poprzesuwane;) także niech lepiej każdy zostawi dla siebie to co chce grac a bedzie to najlepsze rozwiazanie.
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 05:05

ale jaja normalnie minute po moim poscie ZMIENILI KURSY i PODNIEŚLI LINIE CYKORY \:D

zdązyłem zagrac szkoda że dołozyłem piłke \:\(
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 05:47

Originally Posted By: Ramze$
ale jaja normalnie minute po moim poscie ZMIENILI KURSY i PODNIEŚLI LINIE CYKORY \:D

zdązyłem zagrac szkoda że dołozyłem piłke \:\(

wlasnie widze PSL skoczyl o 1% na 7.5 % no ale mysle ze jest to metoda " na zlosc mamie odmroze sobie uszy" - toć nie sa samotni na tym rynku poczkamy na bardziej rozsadne kursy u innych naziemnych przeciez w koncu sie z tym wychyla w tym tygodniu- a ja mam do wyboru pelny ogolnopolski serwis tych firm na miejscu wiec Milenium bez nerwow!!!
Posted by: spN

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 06:02

Gdzie znajdę najwyższy kurs na wygraną w wyborach PISu?
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 23:11

Frekwencja w przedziale 42-45,99% brzmi interesująco, kurs syntetyczny to 3.50, czyli za 100 postawioną można wygrać 222,4:

44,44 po kursie 5.00 daje 222,4
55,56 po kursie 4.00 daje 222,4

Jeżeli wygramy to po kursie syntetycznym 2.224

Bardziej prawdopodobne jest wejście w ten wyższy przedział, i analitycy Milenium (pewnie studenci, pozdrawiam ) też to zauważyli, kursy będą spadać, babcie będą podwożone pod lokale wyborcze, elektorat LiDu się zmobilizuje, jak to było ostatnio, gdzie SLD miało mieć problemy z osiągnięciem 8%, ludzie będą chcieli mieć spokój z wyborami i zagłosują na PiS, PO i LiD, moim zdaniem wejdą tylko trzy partie.
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 10/10/2007 23:14

kurs syntetyczny 2.224, to 3.50 to pomyłka, a najwyższy kurs na PiS jest w gamebookers.
Ja bym uważał na granie na PiS, bo ich wszyscy atakują i mogą wyjść na jaw fakty, które odsuną od nich elektorat z miast, ludzi w średnim wieku.

Lepiej poczekać jeszcze do debat.

Powodzenia!
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 11/10/2007 01:30

Szukam sondaży przedwyborczych dotyczacych frekwencji.
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 08:11

Originally Posted By: zmudaRTS
Szukam sondaży przedwyborczych dotyczacych frekwencji.


Nie radzę \:\)

W sondażach deklarowana frekwencja to średnio jakieś 60% (a pamiętam taki z 70%!), a na to nie ma szans!
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 18:44

Frekwencja under 41,99% 4,5 [było 5,5], można próbowac. Ostatnie wybory ~40%, teraz wcale nie musi byc więcej.
Posted by: Goldfarb

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 19:37

totomix daje 1.80 powyzej 6% psl
Posted by: D@mian

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 20:58

Dzisiaj ostatnia szansa na złapanie dobrego kursu na zwycięstwo PiSu ;\)

Nawet wśród moich znajomych- najbardziej zagorzałych przeciwników Jarosława Kaczyńskiego, dało się słyszeć, że Tusk w debacie po prostu nie ma szans. Warto przy tym wspomnieć, że debata i tak wiele nie zmieni, pełno będzie ogólników etc. \:p

Jeśli pogoda dopisze to mamy szanse na frekwencję, znacznie większą niż przed dwoma laty...:)
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 21:35

witam od dluzszego czasu interesuje sie polityką, zdecydowanie polecam grać PSL powyżej 6% jak dla mnie to jest typ tych wyborów, mozecie sie smiac, szydzic ale zobaczycie,przeciez PSL w wyborach samorządowych miał 14 procent poparcia.Drugim typem ktory postawilem to LPR-Samoobrona 1 samoobrona niewidoczna w kampani u mnie w miescie jeszcze nie widzialem zadnego ich plakatu.W prawdzie LPR to nie jest jakas oszolamiająca partia ale to wystarczy na pokonanie dziekiego Leppera ktorego ludzie maja juz dosc-ich afer zapewnien o niewinnosci ect.Zastanawialem się tez nad LID powyzej 15% ale ostatecznie zrezygnowałem-chodzi mi tutaj o kwasniewskiego jego niepowazne traktowanie ludzi gdyby nie przygody z alkoholem moze bym sie skusil,na tym etapie nie chce ryzykowac-zobaczymy jak to odbiorą ludzie,pozdrawiam reasumując:
PSL powyzej 6%
LPR-Samoobrona 1
Posted by: Zabielany

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 12/10/2007 23:47

Wybory 2007 - Czy w nowym Sejmie powstanie koalicja rzadzaca PO-LiD?
Tak @2.90

Sama koalica z PSL-em raczej nie wystarczy. Tusk chce wielkiej solidnej koalicji i najprawdopodobniej taka bedzie miala miejsce. 3 partie, na ktorych czlonkow jeszcze moge patrzec, i od czasu do czasu mają coś do powiedzenia. Przed wyborami 2005 kazdy mowil, ze bedzie Popis... teraz nikt nie mowi, ze bedzie polid... wiec sa na to duze szanse.

Wybory 2007 - Czy w nowym Sejmie powstanie koalicja rzadzaca PO-PIS?
Nie @1.50

Obojetnie kto te wybory wygra, moim zdaniem nie ma szans na taka koalicje. Jak pis wygra to bedzie koalicja z LPR-em, Samoobroną lub PSLem. Jak Po to jak wyzej. Szansa na koalicje popis istnije tylko wtedy, gdy pis wygra wyobory... a w platformie zajdą drastyczne zmiany, rozlam i konserwatyna czesc bedzie sklonna wspolpracowac z pisuarami. Nie daje na to wiecej niz 10%... wobec czego 1.50 \:\)

No i masówki:

Lid powyzej 15.5 @1.65

nawet wybryki kwacha nie powinny popsuc wyniki 3 sily

psl over 6 @1.80

jak w maslo ;\)

Moim zdaniem dobrze oszacowane kursy na premiera sa w betssonie... gdzie faworytem jest Tusk(2.30). 4.50, ktore oferuje expekt jest chyba wartosciowe... ale na ten zaklad nie ostrze sobie spejclanie zebow. Na zwrot Komorowski.
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 00:16

Też myślę o tym zakładzie po 2.90, tylko zakład pewnie będzie liczony jako przegrany jeśli powstałaby koalicja PO-LiD-PSL.

Pamiętaj, że Gamebookers także wystawił kursy na politykę:

------------

Kto zostanie następnym Premierem Polski?

Kwasniewski A. 4.00
Kaczynski J. 4.00
Marcinkiewicz K. 4.50
Tusk D. 4.50
Borowski M. 5.50
Komorowski B. 6.50
Ziobro Z. 6.50
Rokita J. 10.00
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 00:34

w Betssonie jest Kononowicz po kursie 3000 \:D
Posted by: andrusek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 01:02

Zabielany gdzie można zagrać te typy z koalicjami ??
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 01:29

w Toto juz 1.65 na over LIDU i PSLU

w Milenium dosżła opcja grania ilości mandatów
Posted by: oki

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 03:04

a moze mnie ktos oswiecic jak liczona jest ilosc mandatow??
z tego sondazu http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1622885,news.html
nie moge dojsc do tego jak to licza... np dla PO i PiS za 1% glosow wypada troche ponad 5 mandatow...natomiast dla PSL i LiD nieco ponad 4....jesli ktos jest zorientowany to prosze o odpowiedz
Posted by: quincy

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 04:14

Kaczyński zmiażdżony w debacie przez Donalda. Zastanawiam się czy under 31,5 na PO jaki daje Unibet ma w tym momencie sens. Myślę, że kilka procent zyskał Donald w tej debacie. I dobrze \:\)
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 04:23

Originally Posted By: andrusek
Zabielany gdzie można zagrać te typy z koalicjami ??


betsson
Posted by: wiszo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 09:35

Originally Posted By: oki83
a moze mnie ktos oswiecic jak liczona jest ilosc mandatow??
z tego sondazu http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1622885,news.html
nie moge dojsc do tego jak to licza... np dla PO i PiS za 1% glosow wypada troche ponad 5 mandatow...natomiast dla PSL i LiD nieco ponad 4....jesli ktos jest zorientowany to prosze o odpowiedz


oki83, to jest tak, ze partia wygrywajaca i kolejne wg wynikow otrzymuja proporcjonalnie glosy tych partii, ktore nie weszly do parlamentu.
Posted by: djviejo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 15:51

Originally Posted By: wiszo
[quote=oki83]a moze mnie ktos oswiecic jak liczona jest ilosc mandatow??
z tego sondazu http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1622885,news.html
nie moge dojsc do tego jak to licza... np dla PO i PiS za 1% glosow wypada troche ponad 5 mandatow...natomiast dla PSL i LiD nieco ponad 4....jesli ktos jest zorientowany to prosze o odpowiedz


z tego co jeszcze pamiętam ze szkoły ( a było to dawno )to nazywa się to " zasadą parytetu " .
Posted by: phantom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 16:25

Originally Posted By: quincy
Kaczyński zmiażdżony w debacie przez Donalda. Zastanawiam się czy under 31,5 na PO jaki daje Unibet ma w tym momencie sens. Myślę, że kilka procent zyskał Donald w tej debacie. I dobrze \:\)


zmiazdzony kaczynski ?
chyba ogladalismy rozne debaty,tusk nie bardzo odpowiadal merytorycznie na zadawane mu pytania a czepaial sie np. 3 milionow mieszkan,dziwne ze nikt nie czepia sie kwasniewskiego ktory przed kilkunastoma laty zapewnial ze kazda polska rodzina bedzie miec swoje mieszkanie jak kandydowal 1-szy raz na prezydenta.
10 lat prezydentury kwasniewskiego i jakos mieszkan nie przybylo w tamtym czasie za bardzo.
tusk czepial sie ze ludzie wyjezdzaja zagranice,jakby nie wiedzial ze zawsze po wejsciu do ue obywatele panstw przystepujacych do tej struktury w 1-szych latach masowo to robia chocby jak hiszpanie czy portugalczycy a teraz slowacy,litwini i inni.
nie trzeba tez byc nie wiadomo kim aby mozna bylo przewidziec wzrost ceny m`ieszka
Posted by: phantom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 16:26

po wejsciu do ue co ma miejsce we wszystkich krjach ue jak chocby teraz w bulgarii czy rimunii.
dla mnie tusk niczym nie zaimponowal zupelnie.
zadnych konkretow na rzadzenie krajem nie podal same ogolniki.
Posted by: lupus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 17:09

No wlasnie chyba ogladalismy rozne.

Bo ja mimo, ze nie palam sympatia do Tuska widzialem jak wygrywal.

Wypunktowal Kaczke niezle, a Kaczynski ciagle swoje, to nie nasza wina to wina PO.
A jak wspomnial o wzroscie gospodarczym, ze to ich zalsuga to juz tylko sie mozna

Idz do tematu Polityka tam jest o tym dyskusja.
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 20:59

zapraszam do najlepszego i najbardziej wiarygodnego i miarodajnego sondażu

http://www.pgb.org.pl/KCS.htm
Posted by: Zabielany

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 21:55

Nowa oferta w mixie.

Tusk - Dżaro 1 @1.35
Komorowski - Dorn 1 @1.37

Peffki. Gdzie jak gdzie, ale w stolicy ciemnego ludu jest stusunkowo mało. W sondazach zdecydowane prowadzenie platfusów... Po wczorajszym prawie nokaucie.. nie wyobrazam sobie, zeby Jarek chociazby nawiązał walke. Komorowski to kluczowy polityk... i rownie gladko sobie powinien poradzic. Wieksze szanse niz ludwiczek mialaby saba. Swoją drogą pojedynek Draki z Sabą mialby rekordową frekwencje. Ako slabo, ale "pewne".

Zastanawiam sie czy nie dolozyc do tego Gowina z Ziąbrą lub Dzikowskiego z Zytą.

Na początku kampanii na jakims tam uniwerku Zyta wróc Gilowska sie skompromitowala.. ale o tej rywalizacji pozniej sluch zaginal. Do tych dwoch typow nie mam takiego przekonania jak do warszawskiego dubla.
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 21:57

Obstawiony przeze mnie 2 tygodnie temu zakład na Under 6,15% poparcia dla PSL był jednak sporym błędem i większość z was miała rację poddając w wątpliwość ową propozycję.

Jednakże wczorajszeg popołudnia swój błąd naprawiłem i posłałem w Expekcie zakładzik na to, że PSL dostanie się do Sejmu po kursie @1.45.
Full stake!


P.S. Przy odrobinie szczęścia zaksięguję oba, ale specjalnie na to nie liczę...
Posted by: D@mian

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 22:04

TO wszystko tłumaczy, Tomo dał full stake i kilka godzin później mamy już tylko 1,25 ;\)

Kilka dni temu o ile mnie pamięć nie myli był jeszcze wyższy kurs na Ludowców.
Teraz jak dla mnie warto grać przeciwko partii Leppera...
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 22:12

Originally Posted By: Zabielany


Zastanawiam sie czy nie dolozyc do tego Gowina z Ziąbrą


A Toto widział sondaż w tego tygodniowej wybiórczej, że PiS w Krakowie ma znaczną przewagę? \:D

Ziobro promocja roku \:\)
Posted by: tangerine

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 13/10/2007 22:36

Krótki komentarz, mam nadzieję merytoryczny, raczej tak, bo moje poglądy nie reprezentuje żadna partia w Polsce.

Debata Tusk - Kaczyński. Z nowych rzeczy dowiedziałem się tylko, że Kaczyński chodził po Sejmie z bronią palną, czemy zaprzeczył ale jakoś mało wyraziście.

Na pewno Tusk zaczął bardzo dynamicznie i Kaczyński musiał potem do końca już tylko odrabiać straty. Częściowo zniwelował przewagę Tuska, ale raczej nie wypadł lepiej. Kaczyński był wyraźnie bez formy (w formie był w pierwszej debacie) - zakładał okulary, czytał ściągę, nie potrafił zadać pytania, zapominał się. Wyglądało to bardzo niedobrze. Tusk spokojny, wyluzowany, bez ekscytacji.

Zakończenie było chyba najważniejsze - temat przyszłych koalicji. Obaj unikali deklaracji. Kaczyński wręcz powiedział, że zaproponuje PO współpracę po wyborach, co ja odebrałem negatywnie. Lepiej wypadł Tusk, mówiąc jak trudnio jest z Kaczyńskim tworzyc koalicję ale też nie przekonał mnie bo nie zdecydował się powiedzieć "obiecuję, że nie ma szans na koalicje z PiS", a właśnie to mogłoby przekonać wyborców do PO. Ja jako obywatel nie chcę koalicji PO i PiS bo jak pogodzić "zwalnianie urzędników" i "rozwijanie państwowego nadzoru". Nie ma tam miejsca na kompromis.

Giertych dziś miał bardzo dobre wystąpienie z Lublina. Bardzo rzeczowe, szczere. Nie podzielam jego poglądów (mam raczej lewicowe) ale to jedna z nielicznych partii, która nie owija kota w bawełnę i otwarcie mówi o swoim programie.

Pawlak wyjechał na wczasy ?
Borowski, Frasyniuk ? Kampanię wrzucili na głowę Kwaśniewskiego. Bez sensu. Gdzie oni wszyscy są. Gdzie alternatywa dla Tuska i Kaczyńskiego.
Posted by: Zabielany

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 00:04

Milenium chyba małego babola zrobil.

Under 178.5 mandata czyli under 38.8 % pisu po 1.85.

Jak to jest z tymi mandatami ? Ile jest dla mniejszosci ?

A nizej zaklad 35% i wiecej po 3.50 \:o

1.665 i 3.15 ;\)

Over 27.5 mandatów pslu czyli over 6% twardo po 1.75.
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 01:38

Mniejszosc niemiecka ma zasze 2 mandaty!!!
ale ja o frekwencji- mysle ze moze byc grubo ponizej jednak 50% ( choc sadzilem wczesniej ze wyzej) zadecyduje tutaj absencaja ok 2 mil. emigrantow!
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 02:33

Czy ktoś już obstawiał wybory w Milenium? Czy można grać single?

Jak grałem na wybory warszawskie to kazali mi łączyć min. 3 i musiałem jakąś Ligę Mistrzów dorzucać do kuponu...
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 02:33

Jeśli chodzi o frekwencje to dobrze wygląda oferta mixa <43,99% za 3,50. Biorąc pod uwage frekwencje na ost wyborach wydaje mi się, że linia całkiem przyjemna.

A co do mandatów z milenium, to też nie do końca tak jak podajesz Zabielany. Mandaty tych co nie uzyskają 5% rozdziela się jakoś na partie, które do sejmu wejdą tylko też do końca nie wiem w jaki sposób...
Posted by: D@mian

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 02:35

Over 44 % jest dla mnie pewny.

Sam zastanawiam się czy nie zagrać over 53 ;\)
73 % Polaków zapowiada, że pójdzie do urn
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 02:37

Teraz w sejmie było tak:

Pis 26,99% w wyborach - 33,7% mandatów (155)

Originally Posted By: zabielany
Over 27.5 mandatów pslu czyli over 6% twardo po 1.75.

PSL 6,96% - 25 mandatów.

Także nie do końca jest, tak jak piszesz.
Posted by: Cules

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 03:07

Można w mixie puścić singla że bedzie powyżej 53% frekwencji?
Posted by: (J)

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 06:38

Originally Posted By: Zabielany
Milenium chyba małego babola zrobil.

Under 178.5 mandata czyli under 38.8 % pisu po 1.85.

Jak to jest z tymi mandatami ? Ile jest dla mniejszosci ?

A nizej zaklad 35% i wiecej po 3.50 \:o

1.665 i 3.15 ;\)

Over 27.5 mandatów pslu czyli over 6% twardo po 1.75.


To nie jest tak. W Polsce mamy proporcjonalną metodę przydzielania mandatów do Sejmu. Do podziału mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych uprawnione są partie, które na szczeblu krajowym przekroczyły 5% próg i koalicje, które z kolei przekroczyły 8% w skali kraju (zapis ten nie dotyczy mniejszości niemieckiej). Okręgów mamy 41 i w zależności od liczby ludności zamieszkującej dany okręg może on być reprezentowany w Sejmie przez kilku lub nawet kilkunastu posłów. Procedura przydzielania mandatów jest następująca:
-po zebraniu wyników ze wszystkich komisji PKW wysyła informację zwrotną do każdego okręgu kto jest uprawniony w skali kraju do podziału mandatów.
-teraz zaczyna się przydzielanie stołków w każdym okręgu oddzielnie (metodą d'Hondta).
-przykładowo w XXX mamy do podziału 7 mandatów. Wyniki w tym okręgu dla partii uprawnionych do podziału mandatów wyglądają tak: A 30%, B 25%, C 15%, D 6%. Dla uproszczenia przyjmijmy że głosów oddano 100 (30A, 25B, 16C, 6D). I teraz liczbę głosów dzielimy przez kolejne liczby naturalne i tak utworzony ciąg szeregujemy od największego ilorazu. Dla A 30/1, 30/2, 30/3, 30/4; dla B 25/1, 25/2, 25/3; dla C 16/1, 16/2, 16/3; dla D 6/1, 6/2 itd. Szeregujemy kolejno:
30A
25B
16C
15A
12,5B
10A
8,33B
itd.
____
siedem przydzielone \:\) i co się okazuje. Pomimo 6% partia D w tym okręgu ma zero mandatów, a np. C tylko 1 \:D

Tak to jest z tą naszą ordynacją. Tak więc 6% w skali kraju nie musi przełożyć się na te 27 czy 28 miejsc w Sejmie. Bardziej premiowane są duże ugrupowania. Przy wyniku 2 partii w granicach 40-35% może się tak zdarzyć, że "zabiorą" one miejsca mniejszym.
Jeżeli chodzi o PSL to ich szansa to nierównomierne wyniki w poszczególnych okręgach. W bardziej wiejskich są zdolni przekroczyć moim zdaniem 10% i przy podziale być w lepszej sytuacji \:\) I swoje uciułać.

Rozpisałem się za mocno. Mam nadzieję, że na coś się to przyda \:\)
Pozdrawiam
Adrian
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 17:30

Originally Posted By: Conrad
Czy ktoś już obstawiał wybory w Milenium? Czy można grać single?



Wlasnie wrocilem z Milenium i mozna grac na pewno single zakladow dotyczacych ogolnej frekwencji wyborczej bo sam zagralem singla.

54,0% i wiecej
kurs: 4.5
stawka: 300 PLN
Mozliwa Wygrana: 1215 PLN

P.S. Zaznaczam ze w Totomixie wczoraj pojawily sie kursy odnosnie frekwencji wyborczej i wystawili linie "powyzej 53%" o kursie 4.5 a w tym momencie juz spadl i kurs jest. 3.0.

Natomiast 2 dni temu jak wyczailem w Milenium zaklad to poczatkowa linia byla "powyzej 50%" o kursie 5.2 lecz niestety zanim sie wybralem do punktu linie juz podniesli i kurs zanizyli. "Powyzej 50%" o kursie 5.2 weszloby jak w maslo, seta piekna, jestem pewny ze frekwencja bedzie ponad 50% ale czy ponad 54% to juz troche sie obawiam ale ryzyk fizyk \:\)

Ktos z Was pisal o Polakach, ktorzy wyemigrowali i ze bedzie niska. Nie martw sie spora ich czesc ma zamiar glosowac a na ten temat mozna poczytac w necie.... Pozatym duza czesc osob ma dosc "kaczorow" i wybiera sie tylko po to by ich wywalic z pozycji ktora zajmuja....
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 17:32

Originally Posted By: Cules
Można w mixie puścić singla że bedzie powyżej 53% frekwencji?


nie wiem natomiast kurs juz polecial na leb i jest tylko 3.0, idz do Milenium tam jest zaklad o którym pisalem w poscie wyzej.
Posted by: Tomasz Frankowski

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 17:36

Tydzien do wyborow a buki dokladaja coraz ciekawsze zdarzenia .
Mnie zaciekawil zakladzik w Milenium ii
Poparcie PSL-powyzej 7,50% i wiecej -kurs 2.60

Sadze ze Ludowcy bez problemu przekrocza ten prog , twierdze nawet ze w tych wyborach zakreca sie ok 10%.
Argumenty
- Osatanie lata siedzieli cicho , nie zwiazani zadnymi aferami
-duzy elektorat zabierala im Samoobrona , ale terazpo tych wszystkich wybuchach tej parti rolnicy zapewne zaufaja ponownie Psl-owi .
- na swoch listach maja mocnych graczy wiec jest ogromna szansa na przekroczenie tego pulapu .


inny zaklad to frekwencja ponizej 43.99-4.50 totomix tez super zakladzik -ludzie sa juz zmeczeni tymi utarczkami wiec sondaze sondazami i zawyzanie ow frekwencji a rzeczywistosc okaze sie inna i ludzie pozostana w domach

LiD (75,5 mandatu)
(H 75.5)-Milenium -1.85 ponizej

Zaciekawegowyniku nie beda miec w tych wyborach , a sondaze wiadomo jak jest z nimi .Chybatez zdecyduje sie zagrac ponizej 15.5 po kursie 1.95 w totomix

to narazie tyle
Posted by: djviejo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:02

a ja jako zgredzik na forum widzę to trochę inaczej



TOTOLOTEK


7719 mniej niż 43,99 (frekwencja wyborcza) 4.50
7706 D.TUSK-J.KACZYŃSKI (Warszawa I) KL1 1 ----> 1.20
7707 B.KOMOROWSKI-L.DORN (Warszawa II) KL1 1 ----> 1.30
7709 W.DZIKOWSKI-Z.GILOWSKA (Poznań) KL1 1 ----> 1.30
7704 PSL 6,00 procent (poniżej/powyżej) 2 ----> 1.30

AKO :10.68

===========================================

w/g mnie myślę , że ludzie są polityką zmęczeni i frekwencja może być mała wbrew pozorom bo kto nawołuje do wyborów ?

do wyborów skłania opozycja bo widzi swoją szansę , że niezadowoleni mogą dać swoje głosy na kontrę pisowi , dodatkowo zaczyna mieć swoje prawo wyborcze początek wyżu demograficznego co młodzi ludzie będą chcieli wreszcie się dowartościować i oddać swój głos/ na kogo?/
na marginesie moja córka też będzie I raz głosowała .
kolejnym minusem co do frekwencji jest duża emigracja i odpływ młodego chcącego coś zrobić elektoratu .

to co do frekwencji


jeśli chodzi o zakłady na pary polityków to tusk mimo , że jest spadochroniarzem to pewnie wygra w warszawie ( pamiętajmy , że emigracja też będzie głosować na "warszawę".ameryka na pis a wyspy na po ).

co do komorowskiego to typ trochę na większą sympatię i całkowity brak co do najgorszego marszałka w wolnej polsce .

analogicznie waldy jest na swoim terenie w ostoi "liberalizmu" i myślę , że zyta powinna przegrać i dostać psztyczka , który jej się notabene należy .


na koniec psl - ponad 6 procent to myślę , że jest za darmo .
w poprzedniej kadencji weszli do sejmu mając za przeciwnika na wsi samoobronę i zdołali z problemami ale zostać w parlamencie więc teraz zbiorą dużo głosów ze wsi tym bardziej , że środki przekazu też na siłę pchają psl do dobrego wyniku (chcą by psl był języczkiem w walce o koalicję)

co do frekwencji to ewentualnie na zwrot za mniejszą stawkę 44,00-46,99 (frekwencja wyborcza) za kurs 4.00 też z niezłym ako .
Posted by: Radek_89

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:05

Aż dziwne, że nikt nie bierze pod uwagę jednego, ale bardzo ważnego czynnika przy typach na frekwencję - prognoza pogody:
jak będzie deszcz, to mogą undery siadać ładnie, ale jakby np. słoneczko ładne było, to już inna gadka się zaczyna \:\)
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:10

czy ktos wie ile jest uprawnionych do glosowania??? bo chce sobie od tego odjac emigrantow ( ktorzy napewno nie beda zbyt licznie glosowac) i z tej bazy mam zamiar startowac-
co do pogody to juz od pewnego czasu mowi sie ze ma byc ladna no tyle ze pogoda jak to pogoda !
Posted by: djviejo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:24

fakt czynnik ważny w wyborach
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:25

Originally Posted By: Radek_89
Aż dziwne, że nikt nie bierze pod uwagę jednego, ale bardzo ważnego czynnika przy typach na frekwencję - prognoza pogody:
jak będzie deszcz, to mogą undery siadać ładnie, ale jakby np. słoneczko ładne było, to już inna gadka się zaczyna \:\)


Ja to biore pod uwage jak najbardziej bo ponoc ma byc ladna pogoda :D, tylko prognozy przed tygodniowe to o dupe rozbic ale ja tam wierze w ladna pogode i co za tym idzie frekwencje \:\)
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:32

Poniedziałek, 8 października 2007



Będzie świetna frekwencja... w Anglii


W Wielkiej Brytanii zapowiada się rekordowa frekwencja wyborcza
(fot. AFP)


"Gazeta Wyborcza" podaje, ponad 10 tys. Polaków zarejestrowało się już na listach wyborców w Wielkiej Brytanii. To sensacja: w 2005 roku głosowało tysiąc. A rejestracja dopiero się zaczęła.


Na Wsypach będą 23 urny. Dwa lata temu - podczas wyborów parlamentarnych - działały w Wielkiej Brytanii trzy polskie komisje wyborcze. Wtedy wygrała Platforma.



NIEPOKOJACA INFORMACJA:

Dziennikarze gazety spędzili na Wyspach tydzień. Rozmawiali z Polakami - od pokojówki po dyrektora banku - i z brytyjskimi dziennikarzami. Obraz wyłania się taki: większość emigrantów nie zagłosuje, PO na Wyspach wygra.
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:33

Co do frekwencji to ja osobiście uważam, że będzie ona niska... żenująco nieska... tak jak to często ma w Polsce miejsce.

Natomiast jeśli chodzi o Polaków przebywających za granicą to ja myślę, że większość z nich głęboko w d... ma te całe wybory i na pewno nie będą biegli do urn na złamanie karku.
Ja jednak mam zamiar spęłnić swój obywatelski obowiązek na emigracji - odpowiedni papierek do Ambasady RP został już kilka dni temu wysłany i w przyszłą niedzielę idę zakreślić kandydatkę z listy nr 6. \:\)
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:36

Originally Posted By: tomo
C do frekwencji to ja osobiście uważam, że będzie ona niska... żenująco nieska... tak jak to często ma w Polsce miejsce.


a wedlug mnie bedzie nie tak jak ostatnio. Czas na zmiany. ludzie chca zmian wiec pojda glosowac :-) i bedzie frekwencja. To typujcie na "ponizej 40%" jak tak uwazacie \:\)
Posted by: tangerine

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:38

Moim zdaniem frekwencja nie ma szans na 50%. Jedyny powód jaki widzę to nowe roczniki młodych ludzi. A jeżeli pójdą licznie to PO wygrywa w cuglach. Macie może link do danych demograficznych - jaka jest struktura wieku w tych wyborach ?
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:45

Im starszy tym większa szansa, że pójdzie na wybory...
Posted by: sports

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 19:53

prognoza pogody raczej zachecajaca do pojscia - a jak wiadomo kilka % zalezy wlasnie od pogody
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 22:46

kurde ja jedynie czego teraz zaluje to ze nie obstawilem za cala kase psl powyzej 6% pare dni temu w toto placili 1.8 mialem pojechac za 2 tys a teraz juz nie oplaca sie;/
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 14/10/2007 23:54

ja pamietam jak z 2 tygodnie temu w expekcie dawali ponad 2, za samo wejscie PSLu do sejmu \:\)
Posted by: phantom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 04:02

Originally Posted By: asghan
ja pamietam jak z 2 tygodnie temu w expekcie dawali ponad 2, za samo wejscie PSLu do sejmu \:\)

jesli to prawda to szkoda,ze 2 tyg. temu nie przegladalem oferty expektu odnosnie polityki.
a tak na marginesie to niespodziewalem sie ze kilku bukow wystawi az na kilka tyg. przed wyborami oferte dotyczaca ugrupowan politycznych w polsce.
zazwyczaj oferta pojawiala sie na tydzien no moze 10 dni przed wyborami.
Posted by: oki

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 04:06

Originally Posted By: asghan
ja pamietam jak z 2 tygodnie temu w expekcie dawali ponad 2, za samo wejscie PSLu do sejmu \:\)

nie wiem kiedy to niby mialo byc bo codziennie przegladalem oferte expekta i jak tylko pierwszy raz zobaczylem kurs na psl to bylo yo 1,45
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 04:15

To juz historia wiec nie ma co gdybac \:\)

Proponuje cos innego wybrac jesli cos jest godnego uwagi.

Pozdro
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 06:09

W świetle obecnych sondaży nie wiem czy nie warto zagrać za duża kasę że PO wygra z PIS-em.
9 punktów procentowych przewagi to spore handi...
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 06:31

Originally Posted By: oki83
Originally Posted By: asghan
ja pamietam jak z 2 tygodnie temu w expekcie dawali ponad 2, za samo wejscie PSLu do sejmu \:\)

nie wiem kiedy to niby mialo byc bo codziennie przegladalem oferte expekta i jak tylko pierwszy raz zobaczylem kurs na psl to bylo yo 1,45


sorry to bylo jakis miesiac temu, przegladasz od tamtej pory ? \:p
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 07:21

Zaklady na debate jutrzejsza

Debata TV Tusk - Kwasniewski - Czy Aleksander Kwasniewski zostanie zaatakowany przez tajemniczy wirus z Filipin podczas debaty tv z Donaldem Tuskiem?

Debata TV Tusk - Kwasniewski - Czy Donald Tusk zalozy czerwony krawat na debate tv z Aleksandrem Kwasniewskim?

Kursy na stronie betsson ;\)
Posted by: connor

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 09:10

Ladnie zescie pojechali z tymi zakladami \:D
Banik powiedz mi jak z limitami na polityczne zaklady?
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 16:16

No i Millenium po moich odwiedzinach ale i nie tylko moich na pewno, takze zmniejszylo kurs na zaklad:

Frekwencja ogolnopolska wybory 2007 :
"powyzej 54%" z kursu 4.50 zrobiło sie 3.25

Odnosnie frekwencji ten zaklad jest faworytem. Oby sie sprawdziło \:\)

Poz
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 16:28

Ale sie STS zblaznil z oferta na frekwencje:

Powyzej/Ponizej 55% kursy: 1.7/1.8
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 17:01

54%, nie za duzo?
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 17:26

Originally Posted By: Experto
Ladnie zescie pojechali z tymi zakladami \:D
Banik powiedz mi jak z limitami na polityczne zaklady?


Sam kreuje zaklady polityczne w betsson jak i limity.
Sa ona bardzo przyzowite i zaden inny buk nie pozwolil mi zagrac za kwoty ktore ja wyznaczylem.
Niestety na indywidualne limity wplywu nie mam.
Posted by: mopsiq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 17:39

Platforma Obywatelska Over(33.0%)- 1,6 sts - biore to na 99% jestem pewien ze przeskocza 33% glosow

Liga Polskich Rodzin Under(5.0%) - 1,5 sts - nie da rady Giertych przeskoczyc 5%

PO - PiS - 1 - 1,7 sts - nie wieze, ze wydarzy sie to co wczesniej, nic nie zdarza sie dwa razy

Komorowski (PO) - Dorn (PiS) - 1 - 1,30 sts - bez problemowy typ

frekwencja wyborcza (55.0) - postawil bym na under 55% ale widze wszyscy na overka wiec sie wstrzymuje od glosu
Posted by: GołyRubyChop

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 17:50

Originally Posted By: mopsiq


frekwencja wyborcza (55.0) - postawil bym na under 55% ale widze wszyscy na overka wiec sie wstrzymuje od glosu


Ja mam nadzieję, że ten kurs na under jeszcze podskoczy i w czwartek/piatek będzie można to postawić.
Posted by: rivex

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 18:39

Ja mysle nad tymi typami:
1 Samoobrona RP (5.0) 1 1.35 Fatalnie w ostatnich sondazach
2 Tusk (PO) - J.Kaczynski (PiS) 1 1.20 szczegolnie po ostatniej debacie
3 Komorowski (PO) - Dorn (PiS) 1 1.30 PO jednak w duzych miastach wygrywa
4 1231 Gowin (PO) - Ziobro (PiS) 1 1.40 Ziobro niby czolowa postac ale w Krakowie wiecej za PO
5 1243 Kalinowski (PSL)- Filipek (SAM) 1 1.30
Kalinowski powinien zdobyc sporo glosow poniewaz to czolowy polityk PSLu a PSL w tych wyborach wypadnie niezle


Zna ktos stronke gdzie sa sondaze dla poszczegolnych miast? Niby jest cos na gazeta.pl ale sondazy nie moge sie doszukac ....
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 19:46

Zagram takie AKO w STS:

1)over 175,5 mandatow PO 1.50, linia jest wg mnie zanizona i w zaleznosci od tego ktore z parti (Samoobrona, LPR) nie wejda do sejmu to PO powinna spokojnie dostac okolo 190-200 poslow

2)Komorowski - Dorn 1 1.30 Warszawa powinna w wiekszosci zaglosowac na PO, a co za tym idzie czolowa postac tej parti wygra z Dornem

3)Sikorski - Mojzesowicz 1 1.30. mlody, zdolny, inteligentny swietnie prezentujacy sie w mediach Sikorski wg mnie wygra z Mojzesowiczem

Teraz dwa pewniaki bo beznadziejnych kursach

4)Kutz - Sosnierz, 1 1.10 jeszcze nie dawno na Kutza chcialo glosowac 50% mieszkancow Katowic, teraz popracie spadlo do 40% ale i to powinno wystarczyc by wygrac

5) Dzikowski - Gilowska 1 1.10 sondaze pokazuja rozklad glosow w Poznaniu 56%-16%

AKO po odjeciu podatku 2.76
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 20:34

Kursy muszą się zmienić na zakłady o frekwencję.

Szkoda, że nie mam kilkuset tysięcy złotych \:\(


SUREBET:

>=54,0% 2.925 Milenium
<55% 1.62 STS

A jak będzie w przedziale (54;55) to oba zakłady wygrane. Jeżeli nie zmienią kursów, to to będzie fajny surebet.


Obstawiający PiS powinni poczekać do środy, wtedy kursy wzrosną IMHO do poziomu 2.4-2.7
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 21:05

No surebet rzeczywiście malina... szczególnie po odliczeniu podatku...
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 21:07

tomo, za kogo mnie masz?!

1.80 * ,9 = 1,62
3,25 * ,9 = 2,925

Jeszcze jakieś pytania i uwagi masz?
Posted by: Feel-Tsu

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 21:09

sporo jest tych par w ofercie sts-u, ale czy ktos zna wszystkie miejsca rywalziacji tych par? znacie wszystkie okregi ?
trzeba szukac jakichs przedwyborczych sondazy, ale to raczej bedzie tylko sondaz partii a nie konkretnych kandydatow
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 15/10/2007 21:12

Originally Posted By: zmarcin
tomo, za kogo mnie masz?!

1.80 * ,9 = 1,62
3,25 * ,9 = 2,925

Jeszcze jakieś pytania i uwagi masz?

Myslałem, że podałeś kursy bez uwzględnienia podatku.
W takim razie rzeczywiście jest sure, ale jego wielkość na kolana raczej nie powala.
Posted by: Inzaghi78

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 00:11

Originally Posted By: tomo
Originally Posted By: zmarcin
tomo, za kogo mnie masz?!

1.80 * ,9 = 1,62
3,25 * ,9 = 2,925

Jeszcze jakieś pytania i uwagi masz?

Myslałem, że podałeś kursy bez uwzględnienia podatku.
W takim razie rzeczywiście jest sure, ale jego wielkość na kolana raczej nie powala.


Dokladnie, zaledwie 4,32% wymaga tak duzego wkladu finansowego ze malo kogo stac na taka zabawe
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 00:17

Witam,

podaje 2 linki:

http://wybory2005.pkw.gov.pl/ - tu jest link do dokladnych wynikow wyborów 2005. Z kazdego okregu.

Natomiast ponizej linkt do pelnych list wyborczych ze wszystkich okregow:
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=21607&news_id=33346&layout=1&page=text

To (oraz sondarze) powinno pomoc w analize par wystawionych w sts.
Ja nie mam na to zbyt duzo casu, prosilbym wiec aby Ci ktorzy sie tym zajma napisali cos na forum.
Posted by: sports

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 00:53

jakich nakladow ??? ja sts przyjmuje po 100 zl ???? nawet jakbys sie sprezyl i w kazdym punkcie Ci przyjeli po 400 i objechal cale miasto to wiele nie wsadzisz..... ale fakt pewny zarobek jest
Posted by: aro117

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 00:56

Szczerze mowiac, oferta sts dotyczaca tych par wyglada ciekawie. Napewno mozna wybrac cos sensownego,tylko problemem tutaj jest,ze sondaze obrazuja pojedynki tylko w najwiekszych miastach. Moze wiecej informacji jest w lokalnej prasie.

Osobiscie jestem ciekawy jak przedstawia sie sytuacja w Lublinie dla pary Kruk(PIS)1,40- Palikot(PO)2,35 oraz w Radomiu, Suski(PIS)1,70- Kopacz(PO)1,80. Gdyby ktos mial jakies informacje bylbym wdzieczny.

Napewno sprobuje zagrac na J.Gowina w pojedynku z Z.Ziobro i J.Kalinowskiego w pojedynku z K.Filipkiem.
Co do tego pierwszego opieram sie na sondazach, ktore daja mu bardzo duzo przewage (okolo 19%) i nie sadze zeby w ciagu tego tygodnia zostala ona roztrwoniona. Kurs 1,4 do zaakceptowania.
W drugim przypadku wychodze z zalozenia, ze PSL na glowe pobije Samoobrone w tych wyborach, ktora bedzie miala ogromne problemy z wejsciem do sejmu. Poza tym Kalinowski jest bardzo rozpoznawalnym politykiem, jezeli chodzi o wiejski elektorat i na tym opieram swoi typ.
Podaje link z aktualnymi sondazami w niektorych duzych miastach
http://www.tvn24.pl/0,1524837,wiadomosc.html
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 01:19

STS przyjmuje tylko po stówie

żenada troche \:p
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 01:54

Ja moge Ci powiedziec jak to mniej wiecej wyglada. PiS podobno zdecydowanie przewaza w Lublinie. To mnie troche dziwi, bo kandydat marny. Jak dokladnie to wyglada w Lbn mozna bylo zobaczyc wczoraj pod kosciolem na nalkowskich, sytuacja jest napieta, bo rowniez proboszczyna w Lukowie laskaw byl wyzywac Tuska na mszy i mowic, zeby glosowac na prawych i sprawiedliwych.

Troche blizej: Nie tylko kandydat marny - Kruk, ale i mocny rywal w postaci Giertycha. LPR ma najwieksze poparcie wlasnie w Lublinie, stad jego obecnosc wlasnie tam na listach. Te partie zabieraja sobie elektorat, wiec nie wiem jak to bedzie w rzeczywistosci wygladac tym bardziej, ze jak to w zyicu bywa ludzie wstydza sie przyznac, ze nie ida do wyborow i ze glosuja na mniejsze partie.

Dlaczego jeszcze sytuacja jest dziwna? Prezydentem Lublina jest Wasilewski, z PO. Zostal on prezydentem po Pruszkowskim, ktory mial koneksje z PiSem i co tu duzo gadac, zostawil Lublin daleko w tyle. Wlasnie dlatego z reszta ponad 400-tysieczne miasto jest nazywane stolica polskiej wsi \:\( . Wasilewski mial to wszystko posprzatac. Trzeba powiedziec, ze to roznie wychodzi, ale w poronaniu do Pruszkowskiego to niebo a ziemia. Nieposrednia role moze odegrac Kurczuk, ma swoich fanow w Lublinie. A przypomnijmy, ze Sierakowska awansowala do II tury w Lublinie, nie kandydat PiS-u.

Co moze przeszkadzac PO, zeby wygrac? Ich kandydat - Palikot, w biednym miescie bogacz ma tylu zwolennikow, ilu przeciwnikow. Jedni mowia, ze oligarcha, wyzyskiwacz inni, ze bardzo dobry biznesmen z lbem do interesow.

Dlatego mysle, ze niestety w Lublinie wygra ta ohydna baba, ktora przy wypowiedzeniu jednego zdania patrzy 10x w podloge i 3x lapie sie za wlosy. Ale walka bedzie ostra, a glosy moga sie rozloyc bardzo rownomiernie. Kurczuk swoich ludzi ma, +10% spokojnie pownien zrobic, Giertych wyjdzie na powierzchnie pod koniec kampanii, ale to moze byc mylne, dlaczego? Bo wiekszosc poparcia LPR zawdzieczal RM, co moze sie stac? Sojusz z Korwinem moze Giertychowi w Lbn odbic czkawka i wlasnie wtedy PiS by wygral dosc wyraznie.

Ogolnie jednak kursy w Lublinie nie do grania. Pozdrawiam, jakby cos sie zmienilo to na biezaco poinformuje.

PS. Byla debata Kruk-Palikot. Zawiodla jak wszystkie do tej pory debaty, wynik taki jak zwykle, dla PiS-wygrala Kruk, dla PO wygral Palikot...to od strony "merytorycznej". Od strony jakosci wypowiedzi, prezencji itd. zdecydowanie + dla Janka.
Posted by: aro117

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 02:07

Wielkie dzieki za info.
Znam Palikota tylko ze strony nieco ekscentrycznego polityka, ale widze z tego co napisales, ze sytuacja w Lublinie jest mocno zlozona. Zobaczymy co przyniesie ten tydzien.
Pozdrawiam
Posted by: Bush

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 02:10

Warto puscic w Milenium Samoobrone ponizej 4% po kursie 2,1?
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 02:19

Originally Posted By: Bush
Warto puscic w Milenium Samoobrone ponizej 4% po kursie 2,1?


ja bym nie radzil...Leszek w Lodzi swoich ludzi ma, te 4% moim zdaniem przeskocza.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 03:01

Originally Posted By: pgsupertoto
No i Millenium po moich odwiedzinach ale i nie tylko moich na pewno, takze zmniejszylo kurs na zaklad:

Frekwencja ogolnopolska wybory 2007 :
"powyzej 54%" z kursu 4.50 zrobiło sie 3.25

Odnosnie frekwencji ten zaklad jest faworytem. Oby sie sprawdziło \:\)

Poz



Znow spadly kursy i w Millenium i Totosyf sa po 2.0na frekwencje powyzej 53% i 54%

Ja mam zagrane po kursie 4.50 \:\)
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 03:02

Sorki po 2.50 jest kurs a nie 2.0
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:15

kwasniewski wygral debate:)
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:22

Po takim kursie zdecydowanie tak,w STS kurs ze Samoobrona bedzie miała poniżej 5% to tylko 1,35.Uważam ze wynik S,bedzie oscylował pomiedzy 2 a 3%.Ostatnie skandale,najpierw romans z Giertychem w postaci LIS-u,teraz z Millerem byle tylko załapac sie+duzy negatywny elektorat,ale mówiac powaznie kto zagłosuje na Leppera,Beger,ludzi pokroju Łyzwińskiego????góra 3 %
Posted by: Radek_89

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:22

Tylko teraz pytanie, co te zwycięstwo wniesie do wyników wyborów ...

Ja mam jeszcze takie pytanie do tych, którzy może nieco bardziej tutaj oblatani są. Jakie muszą być wyniki wyborów i późniejsze roszady koalicyjne, żeby premier został:
1) Kaczyński
2) Tusk
3) Kwaśniewski
4) jakikolwiek inny kandydat
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:36

zastanow sie, Radek_89, to dojdziesz
Posted by: mat2000

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:39

Według mnie jest tylko dwóch powaznych kandudatów na premira i sąto Tusk w przypadku zwycięstwa PO, oraz.. Rokita w przypadku zwycięstwa PiS lub prawdopodobnej koalicji PiS-PO.
Jeżeli wygrają Kaczyńscy, to możliwa jest współpraca jedynie z PO, bo raczej nie z LPRz która jeżli wejdzie do sejmu, to zbyt małej mandatowo liczbie, by stanowić z PiS wiekszość. A na bycie podwładnym Kaczyńskiego, Tusk się raczej nie zgodzi.
A jak wygra PO to tworzenie rządu przez 'Donaldzika' jedyny realny scenariusz. Jak nie wystarczy PSLu, to z LiDem albo PiSem.
Tak to widze.
Posted by: mopsiq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:43

Kto bedze Premierem

L. Beenhakker - 1000.00 expekt

mala ale szansa jest
Posted by: aro117

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:45

Ktos z pary Kaczynski-Tusk??

PIS nawet jak wygra, moze nic nie zdzialac, ze wzgledu na brak potencjalnego partnera \:\)
Wiec moze Tusk? Jednak nasza polityka jest tak nieobliczalna, ze moze wyskoczyc jakis drugi Marcinkiewicz \:D
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:58

Originally Posted By: Radek_89
Tylko teraz pytanie, co te zwycięstwo wniesie do wyników wyborów ...

Ja mam jeszcze takie pytanie do tych, którzy może nieco bardziej tutaj oblatani są. Jakie muszą być wyniki wyborów i późniejsze roszady koalicyjne, żeby premier został:
1) Kaczyński
2) Tusk
3) Kwaśniewski
4) jakikolwiek inny kandydat

ja bym tu postawil na innego kandydata - to bedzie taki Marcinkiewicz - na ochloniecie!!!
Posted by: lupus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 04:59

Tusk wali w prezydenture.

Rokita na premiera \:\)
Posted by: gremlin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 05:00

Originally Posted By: pgsupertoto
Originally Posted By: pgsupertoto
No i Millenium po moich odwiedzinach ale i nie tylko moich na pewno, takze zmniejszylo kurs na zaklad:

Frekwencja ogolnopolska wybory 2007 :
"powyzej 54%" z kursu 4.50 zrobiło sie 3.25

Odnosnie frekwencji ten zaklad jest faworytem. Oby sie sprawdziło \:\)

Poz



Znow spadly kursy i w Millenium i Totosyf sa po 2.0na frekwencje powyzej 53% i 54%

Ja mam zagrane po kursie 4.50 \:\)

z ta frekwencja ostroznie odpadnie 2 mln. osob uprawnionych do glosowania ( emigracja) \:p
Posted by: Radek_89

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 05:16

Po dzisiejszej debacie widać, że z PO na premiera idzie Tusk. I teraz mam pytanie, czy możliwy jest taki scenariusz: PiS wygrywa minimalnie wybory. I co teraz? Jakie kolejne procedury muszą przejść, żeby pod głosowanie można było poddać wotum zaufania dla Tuska jako premiera?

Chcę postawić na Tuska jako premiera @ 3,5 w Expekcie, ale chcę być koniecznie pewny, czy czegoś nie przeoczę w tej całej "zabawie".
Posted by: Ulvgaard

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:03

Nie ma raczej możliwość by Donny został premierem w wypadku zwycięstwa PiSu - wtedy wchodza w grę raczej:
a)rząd samodzielny większościowy/mniejszościowy - premier JK
b)koalicja z PSL+LPR - jak wyżej
c)koalicja z PO - premier typu `łącznik`
d)wyrwanie części PO - również raczej `łącznik`

Przy czym ewentualny łącznik to:
A] wariant typical -> Ujazdowski/Rokita/Marcinkiewicz
B] wariant surpriza -> Czartoryski/Girzyński/Górski

...a przynajmniej takie są moje odczucia ;)...
Posted by: Nethoryn

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:10

Czy istnieje taka możliwosc:
Wybory wygrywa PiS a PO i LiD robią koalicje i maja razem ponad 50% mandatów. Czy wtedy premierem może być ktos z PO lub LiD??
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:11

Jeżeli doszłoby do koalicji PO-PIS (co jest kwestią mocno wątpliwą) to ja widzę tylko dwóch poważnych kkandydatów na premiera - jako główny kandudat zdecydowanie Rokita, a jako 2-gi w kolejce Marcinkiewicz.

Jeśli wybory wygra PO i nie zawiąże koalicji z PIS-em to również Rokitę widzę jako poważnego kandydata na premiera, wcale nie byłbym taki pewien, że tusk weźmie dla siebie tą posadkę...
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:16

Originally Posted By: Nethoryn
Czy istnieje taka możliwosc:
Wybory wygrywa PiS a PO i LiD robią koalicje i maja razem ponad 50% mandatów. Czy wtedy premierem może być ktos z PO lub LiD??
jak najbardziej jest to możliwe aczkolwiek Oni by woleli raczej z PSL niż z LID ale scenariusz gdzie PIS wygrywa wybory np. 35 do 33 i przechodzi do opozycji bo nie ma jak stworzyć większości a mniejszościowy rząd nie ma szans przetrwać jest bardzo prawdopodobny.
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:18

Originally Posted By: tomo
Jeżeli doszłoby do koalicji PO-PIS (co jest kwestią mocno wątpliwą) to ja widzę tylko dwóch poważnych kkandydatów na premiera - jako główny kandudat zdecydowanie Rokita, a jako 2-gi w kolejce Marcinkiewicz.

Jeśli wybory wygra PO i nie zawiąże koalicji z PIS-em to również Rokitę widzę jako poważnego kandydata na premiera, wcale nie byłbym taki pewien, że tusk weźmie dla siebie tą posadkę...
jeśli wybory wygra PO to moim zdaniem Tusk będzie Premierem na 98%,po to chce wygrać te wybory by nim zostać a potem spróbować wygrać z Lechem.
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:21

[quote=Ulvgaard]Nie ma raczej możliwość by Donny został premierem w wypadku zwycięstwa PiSu - wtedy wchodza w grę raczej:
a)rząd samodzielny większościowy/mniejszościowy - premier JK
b)koalicja z PSL+LPR - jak wyżej
c)koalicja z PO - premier typu `łącznik`
d)wyrwanie części PO - również raczej `łącznik`

Przy czym ewentualny łącznik to:
A] wariant typical -> Ujazdowski/Rokita/Marcinkiewicz
B] wariant surpriza -> Czartoryski/Girzyński/Górski

...a przynajmniej takie są moje odczucia ;)... ....JK nigdy dobrowolnie nie zrezygnuje z bycia Premierem i żadni łącznicy nie wchodzą w grę już predzej PIS pójdzie w lutym na kolejne wybory niż JK odda komuś premierowanie.
Posted by: aro117

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:21

Zwyczajem politycznym jest, ze partia zwycieska desygnuje kandydata
na premiera. Gdyby wygral PIS, oczywiscie moglby probowac utworzyc rzad mniejszosciowy (o ile nie znalazlby koalicjanta). Problemem byloby tutaj uzyskanie votum zaufania.
Oczywiscie mimo wygranej PIS moze powstac koalicja PO z LID z ich premierem.


Po debacie Kwasniewski-Tusk, nawet sam J.Kaczynski mimo choroby pojawil sie w programie "Teraz My" w TVN.
Czyzby poczul sie odstawiony na boczny tor :)???
Posted by: Skiper

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:32

Pytanie do Gdańszczan, jak tam wygląda sytuacja w parze Jacek Kurski kontra Jarosław Wałęsa ?? (PitBull za 1.60)

W Krakowie generalnie odradzałbym Gowina, a za 1.4 to już w ogóle, Zioberek po 2.35 to spory value.
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:37

Powiem szczerze Panowie że chyba warto grać na LiD!
Dzisiejsza debata naprawdę na duży plus dla Kwacha pijaka.
I nie ma co wierzyć w tą denną propagandę tvn24 która zaprasza tuż po debacie jakiegoś głupiego socjologa który stwierdza klęskę wyborcza LiD.
Kwach był wyraźnie lepszy.
A pytanie z podatkami w Irlandii to po prostu żenada ze strony Donka.
Posted by: BartezGambler

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:39

Myślę że dzięki tej debacie LiD przekroczy niestety (bo jestem zdeklarowanym prawicowcem) te 14,5%
Posted by: aro117

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:44

[quote=Skipper]Pytanie do Gdańszczan, jak tam wygląda sytuacja w parze Jacek Kurski kontra Jarosław Wałęsa ?? (PitBull za 1.60)

W Krakowie generalnie odradzałbym Gowina, a za 1.4 to już w ogóle, Zioberek po 2.35 to spory value.

A moglbys cos blizej powiedziec na temat sytuacji w Krakowie??
Bo powaznie zastanawialem sie nad typem na Gowina. Widzialem sondaze, ktore daja mu bardzo duza przewage nad Ziobro, rzedu nawet 20%. Ziobro jest lansowany jako jedna z glownych twarzy PIS, ale chyba jego popularnosc w Krakowie spadla? Pozdrawiam
Posted by: Feel-Tsu

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 06:51

mnie najbardziej rozwalilo zdarzenie w sts-ie
Czy Lepper wygra w Kaliszu? Tak 2.9 Nie 1.25
dwojeczka to pewniak bo przeciez Andrew to startuje w okregu Koszalin, a nie Kalisz hehe

brawa dla analitykow sts za geograficzną wiedzę \:\)
Posted by: Skiper

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 07:07

Originally Posted By: aro117

A moglbys cos blizej powiedziec na temat sytuacji w Krakowie??
Bo powaznie zastanawialem sie nad typem na Gowina. Widzialem sondaze, ktore daja mu bardzo duza przewage nad Ziobro, rzedu nawet 20%. Ziobro jest lansowany jako jedna z glownych twarzy PIS, ale chyba jego popularnosc w Krakowie spadla? Pozdrawiam


3/4 sondaży to jedna wielka lipa.
Ziobro jest skończonym produktem public relations, i można śmiało powiedzieć, że zna go prawie każdy. Natomiast Gowin, który w zeszłej kadencji startował udanie do senatu, jest co najmniej 50% mniej rozpoznawalny. Do tego cichy, spokojny, mądry, ale co z tego jak spokojem wyborów się nie wygrywa. Nie wiem dlaczego Ziobrze miało by spaść poparcie, w zeszłych wyborach dostał tutaj 120 tysi przy 70 Rokity (który nota bene jest chyba lepszy od Gowina). Żadnego powaznego skandalu z udziałem pana Gwoździa nie było, ludziom się pobodają jego cyrki więc pewnie pana ZZ przy urnie nie zawiodą.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 15:14

Tez jestem z KRaka i tez uwazam ze kurs na Ziobraka calkiem dobry \:\) 1.4 na Gowina to zdecydowanie za malo by to ruszac !!!!
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 18:10

panowie ja nie rozumie niektorych ludzi co stawiaja powyzej 55 % frekwencja.Wedlug mnie na 75% nie bedzie takiej frekwencji.W wyborach prezydenckich bylo 51%,a przeciez samorzadowe ciesza sie mneijsza popularnoscia
Posted by: sports

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 18:12

Originally Posted By: xiqq
panowie ja nie rozumie niektorych ludzi co stawiaja powyzej 55 % frekwencja.Wedlug mnie na 75% nie bedzie takiej frekwencji.W wyborach prezydenckich bylo 51%,a przeciez samorzadowe ciesza sie mneijsza popularnoscia


na 75% nie bedzie 55% ........ a pozatym to nie sa wybory samorzadowe
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 18:42

55% nie musi byc, dla mnie wystarczy aby byla frekwencja 54% i wtedy $$$ , a pozatym co to za argument ze kiedys bylo tak , to teraz ma byc podobnie ??? wcale nie wlasnie.
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 20:00

W 1989 roku frekwencja wyniosła 62%, a w 1993 52%! Od tego czasu za każdym razem magiczna linia 50% nie pękła i sporo do niej brakowało.

Pytanie brzmi nie czy zobaczymy over 55%, ale czy zobaczymy over 45%?!?

Może mi ktoś podać racjonalną przesłankę za tym, że przez dwa lata społeczeństwo zmieniło się na tyle, żeby zanotować aż taki skok frekwencji!

W 2005 uprawnionych do głosowania było 30 mln 229 tys. osób - poszło do urn 12 mln 226 tys.
Jakim cudem teraz pójdzie głosować pond 3 mln więcej???
Under 55% to czysty pewniak \:\)
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 20:06

Frekwencja wg. betsson:

Wybory 2007 - Frekwencja Wyborcza: Zwycięzca Kursy
ponizej 49.00% 3,15
49,00% - 52,00% 2,55
powyzej 52,00 2,35
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 20:29

Uwaga!

Maly konkurs na zaklad wyborczy!

Za kazdy oryginalny pomysl na zaklad wyborczy betsson zaplaci 222zl Zaklad ten musi spelniac wszelkie kryteria zakladu ( jednoznaczny wynik , jasno okreslony czas zamkniecia itd )
i oczywiscie musi ukazac sie na stronie betsson.

Propozyjce prosze wysylac na moj priv.

pozdro

banik
Posted by: zegarek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 20:41

BET-AT-HOME wybory parlamentarne

Kto uzyska lepsze miejsce

LiD - PSL TYP 1 KURS 1.30 STAKE 10/10

Komentarzy nie bedzie :-) - komentowac to to posuniecie beda szefowie bet-at-home wobec kolesia ktory te kursy spłodził :-)

Nadmienie jeszcze tylko ze kurs wejsciowy wynosil 1.4 i po tymze kursie zagralem z przyjemnoscia cale moje konto u tego buka

zycze powodzenia
Posted by: JP2

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 21:11

He he dobre Juz wycofali ????
Posted by: Bzyku

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 21:14

Jeszcze jest, ale tylko 1.20
Posted by: andrusek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 21:37

Niestety nie da rady wysłać prywatnej wiadomości Banikowi, ale ja bym chętnie widział zakład ktore wojewodztwo zanotuje najwyzsza frekwencje podczas tych wyborow \:\)
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 21:53

ja bym chcial jeszcze przestrzec tych co graja na zywciestwo PO.Dzisiejsza konferencja CBA wprowadzi sporo niejasnosci w elektorat PO.PIS powinien cos glosow zyskac PO stracic zobaczymy w jakich to bedzie proporcjach ale szykują sie nam w niedziele naprawde wielkie emocje, ja osobiście daje 50% szans obu partiom.
Posted by: Bzyku

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:02

Też próbowałem do Banika wysłać priva, ale się nie da.

Musi trochę skrzynkę wyczyścić, bo pełna jest.


Natomiast widzę dobry zakład na Betsson:

Czy w nowym Sejmie powstanie koalicja rzadzaca PO-PIS?:

NIE: 1.40


Pamiętamy, że miała być taka koalicja już 2 lata temu, a gówno z tego wyszło. Po tych dwóch latach, wszystkim co się zdarzyło: wzajemnego zwalczania się, obwiniania o wszystko, wylewania pomyj i naprawdę wielu słowach, które padły - ja nie widzę możliwości powstania takiej koalicji.
Do tego musiało by chyba dojść o rewolty w obu partiach - musieli by poodsuwać Kaczyńskich i Tuska od przywództwa w tych partiach, żeby takie coś było możliwe.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:09

Originally Posted By: Emrod
Pytanie brzmi nie czy zobaczymy over 55%, ale czy zobaczymy over 45%?!?

Under 55% to czysty pewniak \:\)



Jesli ktos ma namiar na zaklad " under 55% " ( frekwencja ) to niech da znac w jakim buku to moze skontruje jak sie by oplacalo. Jednak dalej jestem za tym ze bedzie Over \:\)
Posted by: Zabielany

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:20

Originally Posted By: Skipper
W Krakowie generalnie odradzałbym Gowina, a za 1.4 to już w ogóle, Zioberek po 2.35 to spory value.


w mixie od dluzszego czasu stoi po 2.90
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:48

Originally Posted By: pgsupertoto
Originally Posted By: Emrod
Pytanie brzmi nie czy zobaczymy over 55%, ale czy zobaczymy over 45%?!?

Under 55% to czysty pewniak \:\)



Jesli ktos ma namiar na zaklad " under 55% " ( frekwencja ) to niech da znac w jakim buku to moze skontruje jak sie by oplacalo. Jednak dalej jestem za tym ze bedzie Over \:\)


STS ma under 55% po 1.8
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:52

Panowie a gdzie mogę dokładnie zobaczeć spis list wyborczych??
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 22:55

A tak poza tym to widzę świetne value na Jarka w Warszawie!

2 lata temu Kaczyński zebrał 171 tys. głosów i wyprzedził Hankę GW o 35 tysięcy!
Donek zbierze więcej niż Hanka, ale nie aż tyle. PO otrzyma w stolicy większe poparcie od PiS-u, ale Tusk ma w partii Piterę, która 2 lata temu wywalczyła 40 tys. (i tak będzie zapewne teraz), a Jareczek w partii nie ma żadnej konkurencji.

Kurs na Kaczyńskiego 3.6

Podobnie rzecz się ma z Ziobrą! Jeżeli wygrał przewagą 50 tys. nad Rokitą to co dopiero nad Gowinem!
Posted by: Suazo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 23:12

Hola, hola - może najpierw wypadałoby sprawdzić listy? ;\)

Pitera startuje z pierwszego miejsca w Płocku.

Ale to i tak raczej ma małe znaczenie, w Warszawie ciemnego ludu na szczęście nie ma aż tak dużo i Jaruś dostanie baty od Donalda, nie mniejsze od tych w debacie.

1.15, niby nic, ale pewne \:\)
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 23:29

Skrzynka wyczyszczona
Posted by: rivex

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 23:35

W expekt maja fajny zaklad:
Czy PSL wejdzie do Sejmu?
1,25 - 2,85

maja swietne notowania wiec to pewniaczek. Zawsze PSl osiagal lepsze rezultaty w wyborach niz w sondazach. ponadto odbiora troche glosow Samooobronie ....
Posted by: Inzaghi78

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 23:45

Originally Posted By: rivex
W expekt maja fajny zaklad:
Czy PSL wejdzie do Sejmu?
1,25 - 2,85

maja swietne notowania wiec to pewniaczek. Zawsze PSl osiagal lepsze rezultaty w wyborach niz w sondazach. ponadto odbiora troche glosow Samooobronie ....


Tak , to prawdopodobnie najlepszy zaklad na te wybory ale juz chyba wszyscy zdazylismy go zagrac ;\) i to po lepszym kursie
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 16/10/2007 23:53

Originally Posted By: Suazo
Hola, hola - może najpierw wypadałoby sprawdzić listy? ;\)

Pitera startuje z pierwszego miejsca w Płocku.

Ale to i tak raczej ma małe znaczenie, w Warszawie ciemnego ludu na szczęście nie ma aż tak dużo i Jaruś dostanie baty od Donalda, nie mniejsze od tych w debacie.

1.15, niby nic, ale pewne \:\)


Ano fakt... Nie wpadłem na to, że najbardziej znaną warszawską posłankę można wystawić poza stolicą \:\(
w tej sytuacji z pewniaka mamy tylko ciekawe value \:\)

1. U siebie w Gdańsku Donek wyszarpał 22% wszystkich oddanych głosów.
2. Jarek w Warszawie 21.9% oddanych tam głosów \:\)
3. Przykład Kazia M. pokazuje, że jednak osoby związane z Warszawą dostają pewien bonus - dlatego wygrała HGH!
4. W 2005 PO w W-wie wygrało ledwo przewagą 3% głosów.
5. PiS jest jednak partią bardziej wodzowską i Jarek bardziej przyciąga swój elektorat niż Donek.
Posted by: rivex

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 01:11

Tak samo wyglada inny zaklad w Expekt:
Samoobrona nie wejdzie do Sejmu 1.35

Nawet Lepper juz sie cicho zachowuje. Pomijany w mediach. Miller niewiele pomoze bo w Lodzi tez za duzo glosow nie dostanie. Na wsi jednak wybiora PSL albo PIS. Samoobrona stracila sporo elektoratu przez swoj udzial w koalicji ....
Posted by: krycha84

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 01:58

To ja tez wlacze sie w ta dyskusje:)

A mianowicie rzucily mi sie dwa zakaldy under zarowno LPR jak i Samoobrony 5% w sondarzach rzadna z tych partii do takeigo progu sie nie zbliza... Trzecim i ostatnim moim typem jet under 55% frakfencji wyborczej poprostu nei wierze w to ze tyle ludzi uda sie na wybory...

Co wy o tym myslicie warto w to zainwestwoac gotwoke czy cos moze nie pojsc po mojej mysli?
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 01:59

LPR się w sondażach nie zbliża do 5%? To popatrz na najbardziej wiarygodne sondaże PGB, w którym LPR zawsze ma >5%.
Posted by: dondo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:05

Pilnie poszukuję linku/ów do statystyk z 2005 roku w wyborach samorządowych, chodzi mi o te statystyki gdzie jest pokazany elektorat danej partii, tj ile osob na wsi głosowało na PIS, rozkłąd głosów pod względem wykształcenia itp. Chce udowodnić ojcu, że na PIS głosują w większości ludzie nie wykształceni oraz ludzie na wsiach, żeby była pokazana ta przewaga. Czy ktoś pomoże, bo nei moge tego znależć?
Posted by: Big_star

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:06

A teraz jeszcze patrzę na ich sondaże, i Samoobrona 3% z 15.09, 5% z 30.09 i 4% z 10.10, także licząc że samoobrona ma zawsze niedoszacowane wyniki sondażowe, bardziej skłaniam się ku opcji, że przekroczą 5% i wejdą do sejmu. Ogólnie wg mnie kupon z profa:

PO under 35
Pis under 34
LiD over 15
PSL over 6,5
LPR over 5

AKO 25 - piękny kupon, piękne ako.

Do tego lżej to samo z Samoobroną over 5 ako 60...
Posted by: garate_cepa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:10

Originally Posted By: Big_star
A teraz jeszcze patrzę na ich sondaże, i Samoobrona 3% z 15.09, 5% z 30.09 i 4% z 10.10, także licząc że samoobrona ma zawsze niedoszacowane wyniki sondażowe, bardziej skłaniam się ku opcji, że przekroczą 5% i wejdą do sejmu. Ogólnie wg mnie kupon z profa:

PO under 35
Pis under 34
LiD over 15
PSL over 6,5
LPR over 5

AKO 25 - piękny kupon, piękne ako.

Do tego lżej to samo z Samoobroną over 5 ako 60...


nie wejdzie Ci bo ja tego nie zagralem
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:15

Panowie! W 2005 ŻADEN sondaż się nie sprawdził, a większość myliło się kolosalnie.
Radzę wziąć to pod uwagę \:\)
Posted by: garate_cepa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:15

Originally Posted By: dondo
Pilnie poszukuję linku/ów do statystyk z 2005 roku w wyborach samorządowych, chodzi mi o te statystyki gdzie jest pokazany elektorat danej partii, tj ile osob na wsi głosowało na PIS, rozkłąd głosów pod względem wykształcenia itp. Chce udowodnić ojcu, że na PIS głosują w większości ludzie nie wykształceni oraz ludzie na wsiach, żeby była pokazana ta przewaga. Czy ktoś pomoże, bo nei moge tego znależć?


samorzadowe byly w 2006. do parlamentarnych rozklad glosow masz tu http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/index.htm
Posted by: dondo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:18

Tak oczywiscie chodzi mi o parlamentarne. Jednak na tej stronie nic nie ma ciekawego. Chodzi mi o takie tabelki, że np 70% ludzi z wyksztalceniem podstawowym głosowało na PIS itp
Posted by: Bzyku

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:34

Właściwie to tak się zastanawiam... Wielu pisze, że na pewno frekwencja będzie underowa, ale ja myślę, że to wcale nie takie pewne. Z dwóch powodów:

1) Jest silna polaryzacja jeśli chodzi o partie polityczne i ich elektorat. Z jednej strony PiS, a z drugiej cała reszta (z PO, LiD i PSL na czele). Ta polaryzacja jest na pewno silniejsza niż 2 lata temu. A im większa polaryzacja sceny politycznej i społeczeństwa, tym bardziej ono się na wybory mobilizuje.

2) Drugi powód to sam PiS. Z jednej strony ma bardzo silną grupę wyborców, którzy murem pójdą za nim. Z drugiej strony ma bardzo duży elektorat negatywny - równie duży jak SLD w momencie upadku.
I ten elektorat negatywny może się zmobilizować. Normalnie mogli by nie pójść do wyborów nie widząc nikogo godnego swojego głosu, ale tak mogą go oddać na kogokolwiek, byle nie na PiS.
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 02:53

Originally Posted By: dondo
Tak oczywiscie chodzi mi o parlamentarne. Jednak na tej stronie nic nie ma ciekawego. Chodzi mi o takie tabelki, że np 70% ludzi z wyksztalceniem podstawowym głosowało na PIS itp


nie ma nigdzie takich wiarygodnych tabelek. Co najwyzej mogly byc robione sondaze, a o wiarygodnosci sondazy wole sie nie wypowiadac \:D
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 03:04

Originally Posted By: Bzyku
Właściwie to tak się zastanawiam... Wielu pisze, że na pewno frekwencja będzie underowa, ale ja myślę, że to wcale nie takie pewne. Z dwóch powodów:

1) Jest silna polaryzacja jeśli chodzi o partie polityczne i ich elektorat. Z jednej strony PiS, a z drugiej cała reszta (z PO, LiD i PSL na czele). Ta polaryzacja jest na pewno silniejsza niż 2 lata temu. A im większa polaryzacja sceny politycznej i społeczeństwa, tym bardziej ono się na wybory mobilizuje.

2) Drugi powód to sam PiS. Z jednej strony ma bardzo silną grupę wyborców, którzy murem pójdą za nim. Z drugiej strony ma bardzo duży elektorat negatywny - równie duży jak SLD w momencie upadku.
I ten elektorat negatywny może się zmobilizować. Normalnie mogli by nie pójść do wyborów nie widząc nikogo godnego swojego głosu, ale tak mogą go oddać na kogokolwiek, byle nie na PiS.


Ponad 3 mln z tych osób, które w 2005 nie poszło na wybory musiałoby to zrobić 21 października, żeby wszedł over frekwencji. Dużo...
Posted by: Qcz

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 03:17

czy idzie na jakiejs gieldzie wystawiac zaklady na wybory? bf nie bedzie mial, a inne?
Posted by: rivex

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 05:02

Samoobrona jest nieraz niedoszacowana ale nie w tym roku!!! Wczesniej na wsi Lepper dostawal wiecej glosow bo duzo gadal i obiecywal ale teraz juz tak nie bedzie. Byl u wladzy i nic nie zrobil. Pokazal, ze g$$no potrafi i tez jedynie stolki chce a nie cos zrobic. PSL odzyska glosy, ktore wczesniej stracilo. Nie wyobrazam sobie aby SO weszla.
LPR moze troche lepiej ale tez ogolnie lipa. W wiekszych miastach maja ok. 1% (w poprzednich wybotrach Giertych rzutem na tasme dostal mandat w Wawie). moze takie mniejsze miasteczka i wsie ale i tak duzo nie nazbieraja. PIS zebral ich elektorat a polaczenie z UPRem moze zaszkodzic a nie pomoc.


Co do frekwencji: under 55%. Nie ma co sie łudzić. Sporo ludzi oleje wybory. 2 lata temu byla niska a teraz moze byc gorzej. Skoro zawiedli wyborcow to nie bedzie inaczej. W Polsce ludzie sprzeciwiaja sie politykow poprzez nie pojscie do urn.
Druga rzecz: osoby poza krajem. Jest ich juz sporo. Zaglosuja nieliczni. Kilka, kilkanascie procent a to bedzie miec znaczenie w ogolnej liczbie glosow.
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 05:14

Ciekawym zakladem w sts wydaje sie Lewandowska(SO) - Blochowiak (LID) na Blochowiak za 2.05
W poprzednich wyborach wieciej glosow zebrała Lewandowska, ale trzeba zauwazyć iż jedynką SLD w Sieradzu był Olejniczak natomiast Blochowia była 3 na liście. W tych wyborach Olejniczak startuje w Łodzi, a jedynką LiD w Sieradzu będzie właśnie Błochowiak.
Poza tym wiadomo jak stały 2 lata temu SLD i SO, dziś sytuacja jest zupełnie odwrotna lewica się odradza, a SO tonie...

Jeśli jest na forum ktos z okregow wyborczych, w ktorych startuja Lewandowska i Blochowiak to prosze o jakies info na temat sytuacji tych pań obecnie.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 05:25

Dzis podali na TVN ze FREKWENCJA moze siegnac 70% hehe,

Ludzie na pewno grają over 54% bo kurs polecial w dol albo buki spanikowaly i sie kieruja sondazami.

Ja to zagralem bo wierze w Polakow tak jak Tusk w Polską Irlandie heheh
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:19

70% \:D \:D \:D \:D Tak na pewno. Dajcie spokój, sondaże odnośnie frekwencji, to jest totalna lipa - z założenia. Ludzie zazwyczaj odpowiadają, że pójdą - bo tak wypada. To po pierwsze.

Po drugie, większość społeczeństwa tak naprawdę nie ma zaplanowanej niedzieli. I może do wyborów sobie pójść (jak się bedzie chciało ruszyć i nic ciekawego do roboty nie będzie) albo i... nie pójść (jak w sobotę większa bania, ciekawa ramówka w telewizji czy cokolwiek). Tak się mówi, że niby "każdy głos jest ważny", a jak trzeba się ruszyć, to większość doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż ten głos nic tak naprawdę nie zmieni i zamiast iść zagłosować czeka do tej 20 i patrzy co wybrali inni \:\)

under 55% to moim zdaniem pewniaczek i jutro nie omieszkam wysłać. Myślę, że 50% nie pęknie, aczkolwiek będzie nieco lepiej niż ostatnio.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:26

Ja tylko mowie co podali, 70 % na pewno nie bedzie. Taaa jasne Ty akurat wiesz co kazdy bedzie robil w niedziele - takie spekulacje sa zalosne,a z ta bania w sobote to mnie rozwaliles na maxa \:D
Posted by: krycha84

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:34

z ta bania to jest akurat prawda bo ja zawsze wybieram sie na wyboru ale dochodzi co do czego w niedziele strasznby kac po sobocie i ani mysle podnosic sie z lozka i isc na wybory<SZOK> i mysle ze nie jestem w tym odosobniony:)
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:35

no mnie tam wali, co ty sobie zagrasz. Zwracam jedynie uwagę na to, że sytuacja wygląda też tak, że część ludzi dziś sobie myśli: zagłosuję. Ale w niedziele do urny nie pójdzie. A powody mogą być najróżniejsze, bardzo prozaiczne.

Co innego żebyśmy mieli rzeczywiście odczuwalny zamordyzm. Ale tego nie ma i nikt tego nie odczuwa. Społeczeństwo jest rozleniwione, jakość klasy politycznej cienka. Nie wiem skąd te przesłanki do overa.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:42

Tak ale na bani bedzie tylko ( prawie) cale forum mecz.pl \:\)

A mnie nie wali co zagralem, a co Ty zagrales to tez mnie nie obchodzi ( nie wali jak Ciebie, slownictwo kolego, kultura itd :))

Duzo ludzi tak mysli jak mowisz odnosnie glosowania ale wiele osob ma takze rozsadne podejscie i pojdzie zaglosowac. Szczerze ??? to tylko debile nie pojda do glosowania. Takie moje zdanie. Pozatym wiele osob chce aby "Kaczki" polecialy daleko stad i beda glosowac byle tylko przeciko nim.

Przeslanek jest wiele do OVERA.

Poczekamy....zobaczymy....w niedziele sie przekonamy. Jedni wygraja inni przegraja ale pamietajmy to tylko 1 zaklad i nie za 100% kapitalu takze luuuuuuuuuuuzik \:\)
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 06:52

Originally Posted By: pgsupertoto
Tak ale na bani bedzie tylko ( prawie) cale forum mecz.pl \:\)

A mnie nie wali co zagralem, a co Ty zagrales to tez mnie nie obchodzi ( nie wali jak Ciebie, slownictwo kolego, kultura itd :))

Duzo ludzi tak mysli jak mowisz odnosnie glosowania ale wiele osob ma takze rozsadne podejscie i pojdzie zaglosowac. Szczerze ??? to tylko debile nie pojda do glosowania. Takie moje zdanie. Pozatym wiele osob chce aby "Kaczki" polecialy daleko stad i beda glosowac byle tylko przeciko nim.

Przeslanek jest wiele do OVERA.

Poczekamy....zobaczymy....w niedziele sie przekonamy. Jedni wygraja inni przegraja ale pamietajmy to tylko 1 zaklad i nie za 100% kapitalu takze luuuuuuuuuuuzik \:\)


Mógłbym poznać te przesłanki?

Jakoś nie widzę powodu dla którego ponad 3 miliony ludzi, którzy nie poszli głosować w 2005 mieliby to zrobić teraz...
Frekwencja będzie wyższa, bo poniżej 40% to już byłaby żenada, ale over 50%, o 55% nie mówiąc - bez szans \:\)
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:01

Dla mnie to oczywiscie na 100% kapitału zakład nie jest. Ale jest to zakład na solidną część kapitału, krótko mówiąc: niezwykła okazja, peffka \:\)

Quote:

Duzo ludzi tak mysli jak mowisz odnosnie glosowania ale wiele osob ma takze rozsadne podejscie i pojdzie zaglosowac. Szczerze ??? to tylko debile nie pojda do glosowania. Takie moje zdanie. Pozatym wiele osob chce aby "Kaczki" polecialy daleko stad i beda glosowac byle tylko przeciko nim.


Tam rozsądne podejście. Dużo osób chce... Chce jak się o tym rozmawia z kumplem w pracy, w szkole, na ławce przed blokiem, w pubie. Rozmowy się toczą, ale tak naprawdę nie ma jakiegoś wewnętrznego parcia (poza częścią osób) i nikt w czasie tych rządów jakiejś tragedii nie przeżywa. Zwyczajnie, nie dotyka to nikogo osobiście - dlatego nie ma silnej motywacji.

A powodów, dla których w niedziele może się odwidzieć głosowanie nie sposób wymienić. Każdy ma bowiem osobiste sprawy, które są dla niego najważniejsze. A to ktoś stracił pracę (albo dostał nową i opija), a to ktoś ma problemy w zwiazku, komuś urodzi się dziecko(ktoś jest w ciąży), kogoś boli noga, ktoś woli zagrać turniej w pokera, obejrzeć mecz czy do diabła - ma w praniu kurtkę, a na dworze zimno \:\) \:\)

przykład z popiciem w sobotę był jednym z wielu. Tu nie chodzi o żaden konkret. Chodzi mi tylko o to by ukazać prostą prawdę, mówiącą o tym iż to, że dziś 70% Polaków powie, że zagłosuje nie znaczy, że tak będzie. Zwyczajnie - nikt nie planuje niedzieli pod kątem oddania głosu, który w istocie rzeczywiście nic nie znaczy.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:03

Zresztą, w wyborach samorządowych bodajze Betsson miał <50% po 1.20 i duża część osób traktowała to jako pewną lokatę. I choć frekwencja była "niezła", to tak w istocie było. <55% za 1.80? Nie wymaga zastanowienia.
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:05

Ten kto w niedzilę na Wybory nie pójdzie, nie ma potem prawa przez całą najbliższą kadencję powiedzieć złego słowa na temat naszych polityków, czy to rządzących czy tez tych z opozycji.
Oczywiście pod warunkiem, że taki osobnik ma ukończone 18 lat.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:09

Niby dlaczego? Mnie ten problem nie dotyczy, bo zagłosuje mimo zagranego undera. Ale jaki jest sens głosowania, w momencie gdy głosując na konkretną osobę wiemy, iż nie ma ona najmniejszych szans na znalezienie się w sejmie(albo na partię). Przykładowo, chciałbym zagłosować na pozycje nr 24 z listy PiS z Torunia, a zwiększam szanse Sobeckiej. I jaki to ma sens? Ten system jest chory. Poza tym, jeden głos w istocie nic nie jest w stanie zmienić (także poruszyć tłumu i dać przykładu). A jeszcze inna kwestia, to całkowicie bezsensowne głosowanie osób, bez poglądów politycznych, którzy zagłosują np. na PO, bo tak mówi Kuba Wojewódzki.

Ale prawda jest taka, że prawdziwe wybory już dawno się odbyły.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:13

na podbitkę propunuje, że Lepper nie wygra w Koszalinie. No chyba bez jaj ??
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:18

Originally Posted By: buszmen
na podbitkę propunuje, że Lepper nie wygra w Koszalinie. No chyba bez jaj ??


Ja wprost przeciwnie poszukałbym value w graniu na Andrzejka! Dwa lata temu Lepper zdobył 33.5 tysiąca głosów, drugi po nim Hoc niecałe 11 tysięcy; teraz Andrew z pewnością zyska mniejsze poparcie, ale przy braku konkurencji ze strony znanych liderów innych partii wciąż ma szanse na liderowanie.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:40

3 miliony ludzi dla niektorych ,dla niektorych malo \:\)

Pojscie na glosowanie to indywidualna sprawa kazdego. Mysle ze jak ktos ma zamiar isc to naprawde pojdzie nawet jakby mial kurtke w praniu, zapil "morde" w sobote itd i inne historie ktore faktycznie moga byc przeszkoda a by nie isc zaglosowac \:\)

Pojscie na glosowanie nie trwa caly dzien \:\) ale mysle ze zakonczmy to gdybanie kto pojdzie a kto nie bo to chyba nie ma sensu. Kazdy ma swoj poglad i juz go wyraznie przedstawil.

Poz
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 07:41

3 miliony ludzi dla niektorych duzo, dla niektorych malo ( tam mialo byc) ach ten brak edycji :/
Posted by: xiqq

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 15:33

panowie nie ma co sie klucic zobaczycie ze nie bedzie powyzej 55%.Polacy sie deklaruja jak zawsze jak przychodzi co do czego to nie idą,tak jak w polityce,to że do nich ktos zadzwoni czy spyta na ulicy czy pojdzie do wyborow i oni mowia ze pojda to jeszcze o niczym nie swiadczy
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 17:20

Nie wierzcie sondażom,sondaże klamia/sa robione nierzetelnie.Już raz Tusk był super murowanym faworytem na prezydenta!A pozniej lipa! Smiesza mnie sondaże gdzie PO ma 45%gdzie oni te sondaże robili?Wiadomo jakby w Warszawie zapytac 100 osób na kogo chca głosowac 75 by odpowiedziało ze na PO,czy w zwiazku z tym PO ma 75% w sondażach?Tu liczy sie grupa reprezentatywna(czyli proporcjonalnie mieszkancy wsi,miasteczek i miast)OBOP daje PO 45%!!!to jest śmiech na sali-sondaż robiony telefonicznie głownie wsród mieszkańców miast.Podsumowujac gram na wygrana PIS ładny kurs,sondaże o dupe potłuc-robione na zamowienie nierzetele.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 17:36

Kiedys byl ladny kurs na LiD Under 15% kurs p0nad 4.0 a teraz juz tylko kurs kolo 2.0 ( w Millenium) . Nie wiem czy ten LiD smieszny przeskoczy 15 % wedlug mnie moze nie przeskoczyc.

Mam nadzieje ze sie wszyscy zdziwicie jak w niedziele podadza wieczor frekwencje i wyskoczy powyzej 54% \:\)
Posted by: Baqu

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 17:52

pogoda na niedzielę ( moim zdaniem ważny aspekt frekwencji ):

około 5 stopni w dzień, możliwy przymrozek w nocy ewentualny śnieg i deszcz

też uważam, że frekwencja jest zawyżona w sondażach i nie osiągnie pułapu over 54%, mimo iż jest zauważalna spora mobilizacja, jak tu już ktoś wspomniał, negatywnego elektoratu PiS ( "oby tylko te kaczory znowu nie rządziły" ). Sam szacuję ją na ok 45-50%

pozdr,
Posted by: agr1

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 17:57

Kurde widze, ze kursy byly strasznie wysokie np. na lpr, psl w sejmie \:o

Obecnie wszystko 'pewne' pospadalo, zagralem sobie lid-psl @ 1.10 w bah i przyjeli mi za 600zl \:D Wejdzie izzi

W expie zagralem lpr w sejmie @ 2.20 i limit to 30zł \:D reszta w nawiasie, zobaczymy czy przyjma.

Chcialem jeszcze jakiegos tasiemca w sts puscic, ale kursy niz sa slabiutkie, az mi sie nie chce z domu wychodzic.
Ale przykladowo Tusk @ 1.15 wejdzie jak maselko, Komorowski @ 1.20 mysle, ze tez spokojnie. Jeszcze by sie cos znalazlo, ale ja chcialem miec kursik ponad 2, a tyle z moich 'pewek' juz nie bedzie \:D

Co do frekwencji jestem bardzo ciekawy, prog 55% jest wysoki, ale mysle ze moze byc osiagalny. Ludzie sa zdeterminowani i chca odsunac Pis od wladzy.. W kazdzym razie ja tego nie ruszam ;\)

Ps. Bardzo ciekawy temacik, nie myslalem, ze bedzie az takie zainteresowanie.
Posted by: phantom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 17:58

nie moge nigdzie znalezc jakie poparcie ma w obwodzie koszalinskim samoobrona,dotarl ktos do takiego zrodla?
bo nie wykluczone ze u siebie lepper dostanie najwiecej glosow z racji ze kontrkandydatow ma niewyrazistych z innych ugrupowan.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 18:21

Originally Posted By: phantom
nie moge nigdzie znalezc jakie poparcie ma w obwodzie koszalinskim samoobrona,dotarl ktos do takiego zrodla?
bo nie wykluczone ze u siebie lepper dostanie najwiecej glosow z racji ze kontrkandydatow ma niewyrazistych z innych ugrupowan.


tez jestem zainteresowany tym zakladem \:\)
Posted by: petre11

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 20:23

czy w expekcie tez wam biora powyzej 200 zl do akceptacji?? Chodzi o tym pis vs PO
Posted by: petre11

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 20:25

Limit 200 zł w expekcie cienizna....
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 20:48

Gdzies w necie oprocz Unibetu, Expektu, Betssona i BaH sa zaklady na wybory?

Na teraz to chyba najlepsza opcja jest wygrana PO(1,8)+ wejscie do sejmu PSL(1.10) w Expekcie co daje AKo 1,98
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 20:54

Pomiedzy Expektem a BAh jest surebet 2,86%

Expekt PO 1.80
Bah Pis 2.40
Posted by: petre11

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:20

W expekcie nie mozna laczyc dwoch typow na jednym kuponie. zreszta i tak smieszny limit 200 zl jest...
Dla mnie niezrozumiale jest czemu betfair nie ma wyborow w ofercie.. Zaraz chyba do nich napisze \:D
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:30

Originally Posted By: petre11
W expekcie nie mozna laczyc dwoch typow na jednym kuponie. zreszta i tak smieszny limit 200 zl jest...
Dla mnie niezrozumiale jest czemu betfair nie ma wyborow w ofercie.. Zaraz chyba do nich napisze \:D

Bo Brytyjczyków to nie interesuje...
Posted by: Ignorator

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:34

Originally Posted By: petre11
Limit 200 zł w expekcie cienizna....


To bardzo wysoki ja miałem 30 złoty na to, że Samoobrona nie wejdzie do sejmu.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Szewa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:35

Originally Posted By: tomo
Originally Posted By: petre11
W expekcie nie mozna laczyc dwoch typow na jednym kuponie. zreszta i tak smieszny limit 200 zl jest...
Dla mnie niezrozumiale jest czemu betfair nie ma wyborow w ofercie.. Zaraz chyba do nich napisze \:D

Bo Brytyjczyków to nie interesuje...


Szkoda, bo zyski z prowizji mieliby większe niż na niektórych egzotycznych sportach w egzotycznych ligach.
Posted by: petre11

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:37

napisalem do nich maila moze sie namysla ;\)
Posted by: agr1

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 21:58

Originally Posted By: Logan
Gdzies w necie oprocz Unibetu, Expektu, Betssona i BaH sa zaklady na wybory?

Na teraz to chyba najlepsza opcja jest wygrana PO(1,8)+ wejscie do sejmu PSL(1.10) w Expekcie co daje AKo 1,98


Jeszcze bwin cos tam ma \:D
Posted by: agr1

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 22:15

Expekt dorzucil jeszcze kilka zakladow procentowych. \:\)

Jak mi dojdzie kasiora na mb to sobie chyba zagram over4% dla Lpr.
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 22:29

Szkoda ze wlasnie wyplacilem kase z bwin, po ladny kurs sie pojawil under 35,5 glosow na PiS 2.20
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 23:39

Ostatecznie under frekwencji połączony w dublu z Zychem przeciw Bosakowi. 2 lata temu Zych > 9000, przy >3000 Bosaka (choć należy cenić ten wynik, bo było to z pozycji numer 10). Niemniej jednak, wydaje mi się, że pozycja wewnątrz partyjna tej dwójki jest podobna, tj. obaj mogą liczyć na podobny % głosów oddanych na listę. Dodatkowo Bosakowi odejdzie część głosów na UPR-owców. Poparcie PSL było wyższe 2 lata temu, teraz różnica będzie jeszcze większa. Izi moim zdaniem.
Posted by: Skiper

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 17/10/2007 23:49

Bosak to może być czarny koń, bo występuje w Tańcu z Gwiazdami, przez co, co niedzielę jest na szklanym ekranie w śwetnej porze i dobrej oprawie. Nas to nie rusza, ale babki mogą się zasugerowac.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 00:08

E tam. To może mu pomóc co najwyżej w tym, że zgarnie większą pulę przewidzianą na LPR (choć głosów UPR-owców i tak nie zabierze), co i tak zakładam. Nie sądze by ktoś specjalnie zagłosował na LPR - ze względu na magie osobowości Bosaka \:\)

Zych 2 lata temu zebrał znaczną większość głosów PSL w okręgu i teraz będzie podobnie. A pula głosów PSL będzie wyższa.
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 01:10

Originally Posted By: Banik
Uwaga!

Maly konkurs na zaklad wyborczy!

Za kazdy oryginalny pomysl na zaklad wyborczy betsson zaplaci 222zl Zaklad ten musi spelniac wszelkie kryteria zakladu ( jednoznaczny wynik , jasno okreslony czas zamkniecia itd )
i oczywiscie musi ukazac sie na stronie betsson.

Propozyjce prosze wysylac na moj priv.

pozdro

banik



Dwa zaklady sa juz na stronie:

Który z braci Kaczyńskich pierwszy przyjdzie do urn by zagłosować w wyborach parlamentarnych?

Ile kobiet otrzyma mandat poselski po wyborach parlamentarnych?

Zwyciazcy to tomo i RaJ2005.

Gratuluje!
Posted by: petre11

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 01:11

o to co mi odpisali z betfair:
"Juz ponad miesiac temu nasza polska ekipa w Betfair zaproponowala zaoferowanie nowego rynku ' Wybory Parlamentarne w Polsce', jednakze pomysl ten zostal odrzucony z powodow prawnych. Prawnicy Betfair, po przeanalizowaniu prawa polskiego w kwestii zakladow na rynki specjalne, stwierdzili, ze zaproponowanie takiego rynku mogloby byc ryzykowne ze wzgledow prawych."
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 04:07

Frekwencja...

To jest tak: w mediach słyszymy, że ma być wysoka.
Ok, czyli Kowalski sobie pomyśli, że skoro jest wysoka, to nie ma sensu iść i nie pójdzie.

Spora część osób będzie głosować w drodze z/do kościoła, te osoby zagłosują nawet, jak będzie -20 stopni.
IMHO frekwencja nie przekroczy 50%.

Tusk w Warszawie przeciwko Kaczyńskiemu Jarkowi. Tu też bym upatrywał zwycięstwa Jarosława, bo warto po takim kursie. Nie wiem czy warszawiacy tak bardzo lubią Tuska, poza tym w Warszawie jest sporo studentów, nie wszyscy będą głosować w stolicy, za to moherowe babcie i dziadki tak. Warto spróbować zagrać na Kaczyńskiego, a 1.15 na Tuska to śmieszny kurs, dla samobójców.
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 07:04

Mam pytanie do osob ktore postawily zaklad w expie na Pis-Po.

W pending mam

"Law and Justice (PiS)
Polish General Elections
Which party will have more seats in Sejm " i typ 2 na PO.

Nie ma slowa w zakladzie o Platformie, mimo ze przed zlozeniem zakladu pisalo jeszcze Civil Platform. Obawiam sie czy przypadkiem nie ma to sluzyc do oszustwa ze strony buka. Kursy byly takie same i jak teraz udowodnic na kogo sie postawilo?
Posted by: Wahi

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 07:26

ja stawiam bardzo grubo jutro, ze samoobrona i lpr wejda do sejmu ;d

Mimo, ze im tego nie zycze na to jest kurs prawie 8 ;d
partie te maja dosc staly elektorat i nie sadze, zeby byly ponizej 5%. Chociaz byloby to moim marzeniem \:D
LPR na bank wejdzie, UPR ich ciagnie jak cholera.

Dodam do tego chyba lid > psl bo to tez pewniak tylko kursy mierne.

Frekwencja ponad 55% zarty sobie stroicie? \:D wiecie w jakim kraju zyjemy? Kto chce sie ze mna zalozyc o to, ze bedzie nizej pisac na priv \:D Zrobimy kursy 2,00/2,00 ;\)

Typu PO - PiS bym nie ruszal, loteria i kursy za niskie dla mnie \:D
Posted by: Wahi

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 07:35

ciekawy zaklad jest tez w STS:

LiD - (PSL + LPR + SAMOOBRONA) 2 1,8

te 3 partie powinny bez problemu wyprzedzic lid
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 08:50

sorki ze moj post nic nie wniesie nowego do tematu, ale mam pytanie: czy w STSie mozna laczyc zaklady np:
PO - PIS 1
Po powyzej 33%
Tusk(PO) - Kaczyński(PIS) 1
Posted by: karolus180

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 15:12

Kroll-Lewandowska 1 w sts za 1.25 spadło z 1.3 pewniak
Mniejszość Niemiecka nr 1 kontra Samoobrona nr 1 w opolskim Powinno być ładnych kilka procent róźnicy.
link dlaczego:
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,69066,4578190.html
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 15:29

W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje \:\) i tak bedzie over 54% \:p
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 15:54

Originally Posted By: pgsupertoto
W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje \:\) i tak bedzie over 54% \:p
Wyjechało 2 mln \:\) głosuje z tego 70 tysi \:\) czyli brakuje 5 mln chętnych do overa \:D
Posted by: phantom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 16:25

Originally Posted By: pgsupertoto
W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje \:\) i tak bedzie over 54% \:p


70 tys. sie zrejestrowalo co nie znaczy ze tyle zaglosuje tam.
ile to jest 70 tys. osob w przeliczniu na ewentualne % jesli chodzi o frekwencje wyborcza.
wg mnie frekwencja ogolna bedzie oscylowac w granicach 52-53 %
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 16:49

Originally Posted By: karolus180
Kroll-Lewandowska 1 w sts za 1.25 spadło z 1.3 pewniak
Mniejszość Niemiecka nr 1 kontra Samoobrona nr 1 w opolskim Powinno być ładnych kilka procent róźnicy.
link dlaczego:
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,69066,4578190.html





Sandra podobno wydala duzo na swoja kampanie, swoich zwolennikow ma...wg mnie nie warto grac na MN.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 16:49

juz polecial kurs na zaklad"55% i wiecej" i jest tylko 1.90 w Millenium a ja mam "54% i wiecej" po kursie 4.50 \:\) hehe

No i co z tego ze wyjechalo 2 mln, emigranci to nie wszystko , mamy tez ludzi w kraju ktorzy pojda glosowac. a pozatym to 70% co napisalem to lepsze to niz nic, zawsze podniesie frekwencje. zreszta zobaczymy w niedziele, kurs bez powodu nie maleje. bedzie kara dla underwocow w niedziele.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 16:50

70 tys. a nie 70% tam mialo byc \:\) znow "babola" popelnilem
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 18:01

Co do frekwencji to dzisiaj rano w dzień dobry tvn była ciekawa informacja, że w Polsce ok. 2 mln niepełnosprawnych obywateli ma ogromne trudności w głosowaniu (stare szkoły, brak podjazdu dla wózków) i rezygnuje z głosowania, podobna ma się sprawa z niewidomymi.
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 18:23

Grabarczyk(PO) - Olejniczak (LiD).
Grabarczyk jest 3 na liscie PO, Olejniczak 1 na liscie LiD w Łodzi. W poprzednich wyborach obaj startowali w Sieradzu, obaj byli jednykami. Olejniczak znokałtował wówczas Grabarczyka: 31471 do 13775 (ilość głosów). Jesli ma ktos jakieś informacje/argumenty, aby nie grac dosyc grubo Olejniczaka za 1,75 to bardzo prosze aby napisał o tym.
Wszystkich zachecam do dystkusji na tym typem jak i innymi po podobnych kursach.
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 18:39

Kolejny wygrany w konkursie betssona:

"Wybory 2007 - Którą ręką Donald Tusk wrzuci swój głos do urny wyborczej?"

Zwyciezca :garate_cepa

Dostalem tez wiele innych ciekawych zakladow, ale max. moglem wylonic tylko 3 zwyciezcow.
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 18:43

Originally Posted By: pgsupertoto
juz polecial kurs na zaklad"55% i wiecej" i jest tylko 1.90 w Millenium a ja mam "54% i wiecej" po kursie 4.50 \:\) hehe

No i co z tego ze wyjechalo 2 mln, emigranci to nie wszystko , mamy tez ludzi w kraju ktorzy pojda glosowac. a pozatym to 70% co napisalem to lepsze to niz nic, zawsze podniesie frekwencje. zreszta zobaczymy w niedziele, kurs bez powodu nie maleje. bedzie kara dla underwocow w niedziele.


Kurs leci, bo to peffka sondazowa, ale ona ma malo wspolnego z rzeczywistoscia.

1. Emigranci
2. Niepelnosprawni
3. Wszelkiej masci anarchisci
4. Zdegustowani scena polityczna
5. Ludzie nie majacy mozliwosci glosowac (studenci, ktorzy studiuja daleko od miejsca zamieszkania i nie chce im sie tracic czasu na zalatwianie karty do glosowania, ludzie przebywajacy za granica na urlopie, wycieczce, naglym wyjezdzie)
6. Ludzie chorzy (czy to w szpitalach, czy w domach, dla ktorych przejscie do lokalu to moze byc wysilek nie do przeskoczenia)

Takich ludzi jest baaardzo duzo, dodaj do tego temp. 3-5 i prawdopodobny snieg z deszczem. Pozdrawiam.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 18:53

Owszem ale pkt.5 akurat jest niewypalem \:\)

Z tego co mi wiadomo zajecia na uczelnaich zostaly poprzekladane z powodu wyborow( mowie o zaocznych) i studenci maja wolny weekend od zajec ( na politechnice krakowskiej na pewno, nie wiem jak na inncyh ale pewnie tez). Takze powrot do domku i na glosowanie go go go.

Takich ludzi jest duzo ale wiecej bedzie glosujacych:)
Pogoda fakt ma byc oblesna i to spory minus: /
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:00

jesli pkt. 5 jest niewypalem tzn, ze zycia studenckiego nie znasz.

Znam ludzi, ktorzy maja do domu 500-600 km i wola pojechac za tydzien na 4 dni niz teraz na 1 dzien i 1 spedzic w podrozach. Zajecia poprzekladane nie maja nic do rzeczy. Dodaj jeszcze tych, ktorzy studiuja blizej, ale po to, by mogli studiowac na wymarzonej uczelni musza pracowac, bo rodziny nie stac na ich utrzymanie. Dodaj tez tych, ktorzy nie pracuja, ale rowniez nie maja na to, zeby jezdzic co tydzien. (za tydzien dlugi weekend)

I chodzi mi o studentow dziennych, studenci zaoczni to inna bajka.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:05

Znam zycie studenckie ale ze tak powiem od mojej strony. Uczelnie mialem pod nosem, fakt pominalem to ze za tydzien dlugi weekend.

Zreszta co ja bede szukal argumentow ktore sa za a ktore przeciw skoro zaklad mam dawno zawarty, co innego jakbym mial go zagrac dopiero.

Babcie i Dziadki zobacza sondaze ze PO prowadzi to szturmem sie rzuca by bronic swojego PiS :-) i over bedzie hehe
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:10

Babcie i dziadki, ktore moga zawsze stawialy sie w lokalach.
Posted by: Krompa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:20

Granie overa frekwencji to liczenie na cud, skoro tylko raz, w 89 roku zaglosowalo w parlamentarnych 62%, w kazdych kolejnych ponizej 55%:
2005: 40.57%
2001: 46.29%
1997: 47.93%
1993: 52.08%
1991: 43.20%
1989: 62%

Dodajac emigracje zarobkowa, wejscie w pule uprawnionych rocznikow nizu demograficznego oraz zla prognoze pogody, marzenie o over 55% to czysta utopia. STS daje prezent na under po 1.80, a ludzie nie korzystaja. Dziwne.
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:24

Zakłady godne uwagi:

1. Frekwencja <55% @ 1.7
2. PiS >33% @ 1.8
3. Tusk v Kacz. 2 @ 4.50
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:29

PO under 35% w profku tez jest godne uwagi.
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:31

Zmarcin, gdzie są właśnie zakłady head-to-head na różne miasta?
Posted by: boher

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:32

Powiedzcie mi zatem dlaczego kursy na frekwencję w totomixie wyglądają tak:

mniej niż 43,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
44,00-46,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
47,00-49,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
50,00-52,99 (frekwencja wyborcza) 4.50 (19 paź 19:30)
53,00 i więcej (frekwencja wyborcza) 1.85 (19 paź 19:30)

Dlaczego najniższy zdecydowanie kurs jest na frekwencję powyżej 53%??? Jak pokazuje historia, pogoda i inne argumenty już wymienione wszystko wskazuje na niską frekwencję. A buki nie są aż tak głupie, żeby o tym nie wiedzieć. Nie rozumiem tego, ale można ładnego surebeta ustrzelić stawiając na pierwsze cztery typy.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:43

Originally Posted By: Krompa
Granie overa frekwencji to liczenie na cud, skoro tylko raz, w 89 roku zaglosowalo w parlamentarnych 62%, w kazdych kolejnych ponizej 55%:
2005: 40.57%
2001: 46.29%
1997: 47.93%
1993: 52.08%
1991: 43.20%
1989: 62%

Dodajac emigracje zarobkowa, wejscie w pule uprawnionych rocznikow nizu demograficznego oraz zla prognoze pogody, marzenie o over 55% to czysta utopia. STS daje prezent na under po 1.80, a ludzie nie korzystaja. Dziwne.


nie korzystaja a zarazem maja glowe na karku bo nie ma z czego korzystac \:\)

ja czekam do soboty jak wzrosnie kurs na udnder 55% to akurat zagram i do tego cos dorzuce tak aby miesc skontrowane \:\)
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:43

Originally Posted By: Conrad
Zmarcin, gdzie są właśnie zakłady head-to-head na różne miasta?


W STS są zakłady na te same okręgi wyborcze i jeden zakład na kandydatki z różnych okręgów, nie wiem czy o to Ci chodziło.
Posted by: zmarcin

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:44

Originally Posted By: pgsupertoto


ja czekam do soboty jak wzrosnie kurs na udnder 55% to akurat zagram i do tego cos dorzuce tak aby miesc skontrowane \:\)



A zakłady przyjmują do piątku, powodzenia! \:D
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:46

no wlasnie teraz widze na millenium, to piatek tez dobry....
Posted by: Krompa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:53

Originally Posted By: boher
Powiedzcie mi zatem dlaczego kursy na frekwencję w totomixie wyglądają tak:

mniej niż 43,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
44,00-46,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
47,00-49,99 (frekwencja wyborcza) 5.00 (19 paź 19:30)
50,00-52,99 (frekwencja wyborcza) 4.50 (19 paź 19:30)
53,00 i więcej (frekwencja wyborcza) 1.85 (19 paź 19:30)

Dlaczego najniższy zdecydowanie kurs jest na frekwencję powyżej 53%??? Jak pokazuje historia, pogoda i inne argumenty już wymienione wszystko wskazuje na niską frekwencję. A buki nie są aż tak głupie, żeby o tym nie wiedzieć. Nie rozumiem tego, ale można ładnego surebeta ustrzelić stawiając na pierwsze cztery typy.

Nie dziwi, ze spadal over 53% przy middlu z STS-owskim under 55%. I tak Milenium zarobi.
Posted by: Krompa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:54

A to z mixa kursy, Milenium zreszta podobnie. Obie firmy zarobia ladnie, przyjmujac te overy.
Posted by: krycha84

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:54

Spodobal mi sie pojedynek Grabarczyk - Olejniczak na tego drugiego jzu ktos tutaj wspominal ze dwa lata temu byla miazga na korzysc Olejniczaka no i Olejniczak startuje z numerem 1 Grabarczyk z nr3. Martwi mnei tylko obecnosc Millera i to ze moze on odebrac glosy Olejniczakowi. Co wy o tym myslicie bo kurs 1,75 wygalda dosc fajnie tymbardizje w dublu z unerem frekwencji:)
Posted by: CANTORO

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 19:59

Originally Posted By: Krompa
A to z mixa kursy, Milenium zreszta podobnie. Obie firmy zarobia ladnie, przyjmujac te overy.


tylko problem jest taki ze MIlenium to cioty i nie przyjmuja zakladow pojedynczych powyzej 500 zl trzeba glosno o tym mowic bo klient chcial grac grubo w Milenium to mu przyjeli takie stawki ze smiech a jeszcze z kursem zjechali akurat bylem swiadkiem tego jak gosc dzwonil i pytal czy moze puscic to odmowili zalosne
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:04

Originally Posted By: Krompa
A to z mixa kursy, Milenium zreszta podobnie. Obie firmy zarobia ladnie, przyjmujac te overy.


nie zarobia tylko straca !!!
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:10

Cos dla Was "underowcy" :

"Duże zainteresowanie wyborami

Zainteresowanie tegorocznymi wyborami do Sejmu i Senatu jest znacznie większe niż przed wszystkimi poprzednimi wyborami parlamentarnymi w ciągu ostatnich 10 lat - podkreśla CBOS. Obecnie 65% ankietowanych deklaruje, że interesuje się wyborami (w tym 21% - zdecydowanie).

Na tydzień przed wyborami chęć wzięcia udziału deklaruje aż 71% uprawnionych do głosowania. Dalsze 14% jeszcze się nad tym zastanawia, a tylko 16 proc. odrzuca możliwość uczestniczenia w tym głosowaniu.

Według CBOS, na tydzień przed głosowaniem blisko co piąty Polak deklarujący chęć udziału w wyborach (18%) jeszcze nie wie na jaką partię lub koalicję będzie głosować. "
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:20

Daaaawno nie grałem w STS, więc mam pytanko za ile mi przyjmią singla na under 55%??

Ja w pełni się zgodze z polskimgnomem i Krompa. Jak jeden z kolegów podał tylko raz frekewncja przekroczyła tę bariere - w 1989 r. (62%) . Wtedy to było pierwsze głosowanie w Polsce i mobilizacja była wielka. Od 1993 roku frekwencja spada w dół przy kolejnych wyborach (patrz post Krompa). To samo się ma w wyborach Prezydenckich, które cieszą się większym zainteresowaniem niż parlamentarne, ale jak pisałem tu tez jest gorzej niż dawniej. Zobaczmy:
1990 60.60 %
1995 64.70 %
2000 61.12 %
2005 50.99 % !!

Do tego dodajmy wspomnianą już emigracje, z tego co przeglądałem za granicą Polski pracuje ponad milion obywateli (pracuje = powyżej 18 lat = uprawniony do głosowanie) Milion to ok. 6-7% uprawnionych do głosowania. Ktoś pisał, że za granicami ma głosować tylko ok. 70 tys. !!
Ciekawy fakt zauważyl także jeden z userów że tydzień później jest długi weekend i gro studentów własnie wtedy przyjedzie do domu.
Wcześniej już wspomniałem o niepełnosprawnych (2 mln to daje ok. 12 %)
To, że sondaże pokazują coraz większą przewage PO też moim zdaniem wpłynie na frekwencje. Wiadomo że elektorat PiSu jest twardy i raczej nikt nei odejdzie i mało kto się do nich nagle przekona. Wyraźnie widać, że politycy PiSu nie chcą przekonać do siebie tylko prubuje pokazac żeby NIE głosować na PO czy LiD. Jeśli w piątek PO w sondarzach będzie prowadził różnicą 5-8 % to nie będzie aż takiego ciśnienia.
Jeszcze wróce do ludzi masowo głosujących po mszy. Ile chodzi teraz ludzi do kościoła a ile teraz - coraz mniej.

Dla mnie under 55 % to peffka

Takzę jeszcze raz zapytam za jaką kwotą mogą to mi przyjąc w STS bo tam nie gram??
Posted by: Krompa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:21

No juz powiedziane zostalo duzo w tej kwestii. Z wszystkich sondazy te frekwencyjne obarczone sa najwiekszymi bledami statystycznymi. Ja osobiscie nie widze matematycznych przeslanek ku overowi, Ty pqsupertoto jestes przekonany, ze over padnie. Zobaczymy w niedziele. End of story. Pozdro
Posted by: Krompa

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:23

Limity 100 zl na kupon, ale przypuszczam, ze "na telefon" przyjma sporo. Sam upchnalem duzo, choc z dokladkami.
Posted by: pgsupertoto

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:24

No bo wiekszosc z Was kieruje sie tym co bylo kiedys w poprzednich latach, oby Was to nie zgubilo. To tyle.

W sondazach juz ponoc jest remis miedzy PO i PiS.
Posted by: CANTORO

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 20:25

drfocus przyjma za ile bedziesz chcial bo po telefonicznym uzgodnieniu akurat STS przyjmuje mysle ze 3 tys ze spokojem
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 21:23

Powiem krótko i na temat PIS po kursie 2 to jest w tej chwili prezent pod choinkę tak samo jak LID powyżej 15%

Zapraszam na strone pgb.org.pl najlepszy i najbardziej prawdziwy sondaz o tych cyferek róznice będa kilku (3-4) procent max
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 21:26

w BAHu na PiS to jest dopiero prezent, tylko ciekawe ile ten kurs jeszcze tam powisi \:D
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 21:26

oczywiscie kurs @3
Posted by: Suazo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 21:45

Byłem przed chwilą w STS i załapałem się na ogryzki z tego co zostało, ale dobre i to. Ktoś tutaj wcześniej pisał, że max 100 zł, więc odpuściłem temat kilka dni temu. Teraz jednak postanowiłem samemu to sprawdzić i 100 zł to tylko limit na kupon, a po telefonie bez problemu przyjmują duże sumy (np. wspomniane 3 tys.)

Frekwencja poniżej 55%, 1.7
Sikorski (PO) - Mojzesowicz (PiSuar) 1, 1.15
Biernacki (PO) - Szczypińska (PiSuar) 1, 1.15

@2.25

I nie wiem, jak takie coś mogłoby nie wejść. STS chciał zabłysnąć z tym zakładem na frekwencję i tak wysoką linią, ale dostaną tym posunięciem mocno po tyłku. Fakt, mobilizacja jest duża, ale bez przesady - pogoda, emigracja i kilka jeszcze innych podanych tu powodów - gra będzie się toczyć czy padnie 50%, a te 5% to jeszcze spory zapas bezpieczeństwa.

Do tego zastanawiałem się co dorzucić z par.
Radek Sikorski w Bydgoszczy spokojnie wygra ze skompromitowanym Mojzesowiczem, który dał pokaz uczciwości w taśmach Beger. Szkoda trochę kursu, bo wczoraj było 1.25.
Z kolei jak to mówi Jacek 'kłamca' Kurski, Pomorze to matecznik Platformy i śmieszna narzeczona kurdupla Jarusia - Szczypińska, nie ma szans wyprzedzić Biernackiego.

Podsumowując, kolejny prezent od STS-u, ostatnio za darmo kasę dawali na Turnieju Czterech Skoczni



Ktoś wspomniał jeszcze o :

Grabarczyk (PO) - Olejniczak (LiD)

Też kusi mnie zagrać na Olejniczaka, w końcu Grabarczyk jest dopiero 3 na liście i najwięcej głosów w PO powinien zebrać Drzewiecki. A komuszki, których jest w Łodzi trochę, będą walić na Olejniczaka. Tylko pytanie, czy Miller nie zabierze mu za dużo głosów, chociaż wątpię w to. Może ktoś z Łodzi by potwierdził typ na Olejniczaka? Bo 1.75 wygląda nieźle.
Posted by: andrusek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 22:08

W unibecie własnie zagrałem moim zdaniem spore value 4.00 na wejście LPR do parlamentu. Komitet Wyborczy ‘Liga Polskich Rodzin’ w Sejmie?
Czy ten Komitet wejdzie do Sejmu?
TAK 4.00

Jednak zdziwiło mnie ‘Liga Polskich Rodzin’ zamiast Liga Prawicy Rzeczpospolitej. Ale to jest unibet a nie bwin wiec myśle że wielkich problemów nie będą robić.
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 22:16

Bo Liga Polskich Rodzin jest jak najbardziej prawidlowo, Liga prawicy to tylko taki twoj medialny
Posted by: agr1

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 22:44

Obecnie w uniebt jest :
Komitet Wyborczy 'Liga Prawicy Rzeczpospolitej' w Sejmie
Czy ten Komitet wejdzie do Sejmu? tak @ 2.75 i tak wyglada niezle, ja zagralem w expie @ 2.20 wczoraj..

Widze, ze ladnie pospadaly kursy na Po, a kurs 2.80 na pis w bah to valuebet \:\)
Posted by: asghan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 18/10/2007 22:50

ehh no i po co poprawiali jak teraz jest blednie ? Nie ma czegos takiego jak KW Liga Prawicy RP. Zarejestrowany jest komitet wyborczy Ligi Polskich Rodzin !
Posted by: krycha84

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 02:53

Ja skleilem ostatecznie cos takiego:)

Under 55% frekwencji niestety juz za 1,6:(
Grabarczyk - Olejniczak 2 za 1,75 Tak jak juz wczesneij pisalem Grabarczyk dopiero nr3 na liscie Olejniczak to nr1. W zeszlym glosowaniu co prawda w sieradzu ale przewaga 10tys glosow mysle ze tutaj powinno byc podobnie. Lodzi znacznei blizej do lewej niz do prawej strony martwi jedynie fakt Leszka Millera.
PIS Under 33% - Wydaje mi sie ze rzadna partia nie powinna prekroczyc tego progu.
LPR over 5% - Polaczne sily trzech partii powinny starczyc do tego aby znalezc sie w sejmie...
AKO:10,47
STS

Jak Wam to sie podoba bo ja mam zamiar cos takeigo jutro z rana puscic w STS;) Wszelkie uwagi mile widziane....
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 03:26

za ile mozna zagrac w Bah PiS- PO?
Posted by: zegarek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 05:55

Gralem w tym biurze kilkakrotnie stawką 5 tys pln i więcej, w tym ostatnio za kilka tys pln pozycje Lid - PSL. Nigdy nie bylo najmniejszych problemow.
Posted by: lepusti

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 10:34

Kiedy beda podane ostateczne, oficjalne wyniki niedzielnych wyborow???????????
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 16:08

wtorek-środa.
Posted by: Bush

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 18:46

W milenium frekwencja ponizej 55% 1,85. Warto grac grubo?
Posted by: dAnTeCh

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 19:20

Originally Posted By: Bush
W milenium frekwencja ponizej 55% 1,85. Warto grac grubo?

zagraj i nie głosuj zwiększysz swoją szanse \:D
Posted by: Bush

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 19:33

Zagrałem \:\)

Ludzie, nie głosujcie, nie ma sensu, Wasz głos i tak nic nie zmieni \:D
Posted by: krycha84

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 19:35

Oj frekwencja ucierpi przez te zaklady ucierpi ..w STS spadl kurs na under z 1,8 na 1,5 w milenium pewnie bedzie podobnie a ci co obstawili na wybory napewno nei pojda wiec szanse Underka rosna;)
Posted by: Wahi

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 19:57

nie widze powodu dla, ktorego mialbym nie isc?

tak czy tak frekwencja nie przekroczy 50% \:\)

a glos oddac warto ;d
Posted by: THOM

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 20:08

Szanse na underka rosną [jeśli wielu postąpi tak jak sugerujesz], ale również przez to rosną na WIN Kaczorów, bo "mohery" pójdą, a Ci co "oleją" to jakby zagłosowali na Kaczki, bo wiadomo, że im wyższa frekwencja tym maleją szasne "karłów".
Zajebiście ważniejszy kupon niż dobro Polski - mam nadzieję, że takich będzie niewielu - aha i żeby potem pretensji nie mieli, że im źle.
Na szczęście ja się takimi "głupotami" nie zajmuję - wolę normalne obstawki, a nasze społeczeństwo bywa przekorne ;\)
Posted by: Bush

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 20:16

Haha, ktos wzial na serio to co napisalem? \:\)
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 20:29

W tych bukach to na prawdę debile pracują... oni nie potrafią zrozumieć, że te wszystkie sondaże są o kant d... potłuc, a po wyborach znowu będzie jedna wielka polewka z naszych niedorozwinientych sondażowni.

Tylko jedna sondażownia jak zwykle różni się w swojej opinii od całej reszty i zapewne jak zwykle będzie ona zdecydowanie najbliżej prawdy, gdy już poznamy oficjalne wyniki wyborów.
Ona według najnowszego sondażu wskazuje na remis idealny.

PIS po @3.20 w UB? Dziękuję, bardzo chętnie... \:\)
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 20:59

tomo też pograłem PiS, ale po 228 w BAH. Wydaje się, że przy takich różnicach mogą decydowac ułamki procent i każdy czynnik jest ważny a np. pogoda sprzyja PO \:D

Każdy wie, że zachód za Tuskiem, a wschód za Kaczorem. Patrząc na prognozy na niedziele w największych miastach to śnieg ma padać własnie na wschodzie, troszkę w Warszawie, bardzo w Krakowie oraz troszke mniej na Śląsku. Na zachodzie (Wrocław, Poznań) bez opadów. Temperatura odczuwalna w Polsce ok -5 stopni

żródło:
http://meteo.icm.edu.pl/ - bardzo często z nich korzystam!!

Ciekawi mnie z tą frekwencją, gdyż ja dalej uważam, że będzie max 45 %, ale sondaże mówią coś innego. I czy aż tak by się myliły??
PGB dla SE pokazuje, ze 38.6% na pewno pójdzie głosować, a 39.7 raczej pójdzie co nam daje 78.3% do tego jest prawie 16% niezdecydowanych.
Badanie PGB:
http://www.pgb.org.pl/INFO/info_2007_11__SUPEREXPRESS.pdf
Posted by: Maciek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 21:02

Originally Posted By: Logan
za ile mozna zagrac w Bah PiS- PO?
wzięli mi 2 tys pln.
Posted by: Maciek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 21:03

Expekt mara !!! jakieś śmieszne kwoty bierze
Posted by: blackjack

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 22:11

Originally Posted By: Maciek
Expekt mara !!! jakieś śmieszne kwoty bierze

Mi zrobili limity od 13 do 30 pln w zaleznosci od zakladu!!!
Po co bawic sie w bukmacherstwo jak ktos boi sie przyjmowac zaklady?
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 22:45

Mi kilka razy w Expie brali do akceptacji kwoty ok. 500 PLN i po kilkudziesięciu sekundach wszystko przyjmowali.
Posted by: sebkos

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 22:50

Originally Posted By: tomo
Mi kilka razy w Expie brali do akceptacji kwoty ok. 500 PLN i po kilkudziesięciu sekundach wszystko przyjmowali.


masz układy....bo mi też limity i ani zł wiecej zenada
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 22:52

Jestem człowiekiem spoza jakiegokolwiek układu... ;\)
Posted by: style

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 23:20

J.GOWIN-Z.ZIOBRO (Kraków) 1.22 - 3.40 - czy rzeczywiscie J.Gowin jest takim zdecydowanym faworytem? 3.40 na Ziobre kusi oj kusi:).....Kraków prośba o odpowiedź....
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 23:23

Originally Posted By: style
J.GOWIN-Z.ZIOBRO (Kraków) 1.22 - 3.40 - czy rzeczywiscie J.Gowin jest takim zdecydowanym faworytem? 3.40 na Ziobre kusi oj kusi:).....Kraków prośba o odpowiedź....


z Krakowa nie jestem, ale z tego, cotu niektorzy pisali Gowin i spora grupa graczy moze sie zdziwic.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 19/10/2007 23:27

Oczywiście, że lepiej zagrać tutaj na Ziobrę niż na Gowina. Poparcie dla PiS w Krakowie jest dosyć wysokie. PO zawsze miało tam problemy. Czy to w zeszłorocznych samorządowych czy w parlamentarnych, gdzie Ziobro znokautował Rokitę, zdobywając największą ilość głosów w Polsce.

Teraz... moim zdaniem PO nieznacznie może wygrać, ale mimo wszystko Ziobro zbierze większt % głosów ze swojej listy. A to dlatego, że jest symbolem tej partii, niemal jak Kaczyński. Gowin natomiast to taki troche produkt marketingowy, "Rokita bis". W dodatku przez to, że tak mocno akcentowany jest jego konserwatywizm odpadną mu głosy części z PO. Po takim kursie moim zdaniem warto spróbować Ziobro, aczkolwiek jak wygra Gowin - sensacja to nie bedzie.

Ale pewka jest jeszcze gdzie indziej.

Nowak - Płazyński, milenium ma po 1.50. Może i sam Płażyński jest bardzo popularny, ale jego obecność na liscie ma przede wszystkim zdobyc dla PiS część, która jest blisko PO. Tylko, że ja w to wątpie. Gdańsk to bastion PO, ludzie nie pomylą list. 2 lata temu PO wygrało w Gdańsku z PiS-em 40-25%. Dodatkowo na pozycjach nr 2 i 3 listy PiS - Kurski i Cymański, a więc Płażyński ma sporą konkurencje na swojej liście. Dodatkowo część elektoratu zabierze Anna Gwiazda. U Nowaka w zasadzie jedynie Jarosław Wałęsa, ale on straszy tylko nazwiskiem.

Ja zagrałem to lekko już w tygodniu i trochę żałuje, że nie dodałem do żelaznego dubla(under frekwencji + Zych).
Posted by: drfocus

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 00:02

Najnowszy sondaż PGB:

http://www.pgb.org.pl/KOMUNIKATY/PGB_2007_25.pdf

Warte odnotwoania
LPR 5%

Zakład w Millenium na +4% na LPR kurs 1.75

LiD 17%
Zakład w Millenium na 16,50 - 18% kurs 4.80
Zakład w Millenium na 18% i więcej 18% i więcej.

Jak na moje oko to komuchy się zepną i conajmniej te 16,51 % ustukają
Posted by: mengrey

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 00:32

hey

moja krotka historia
1.PO(182,5 mandatu) 1,65
2.pis mniej niz 30,99% 3,00
3.frekwencja 55,0% i wiecej 1,85
4.lid 18,0% i wiecej 5,25
5.psl od 6,50% do 7,49% 3,8
ako 182,7
stawka 1.000

przy tym zakladzie decydujaca bedzie frekwencja , jak chyba wszyscy wiedza wysoka frekwencja niekorzystnie wplywa na wyniki malych parti dlatego PSL . pis ma zelazy elektorat przy wysokiej frekwencji jednak to nie pomoze i 30 % nie przekrocza , lid tez ma specyficzny elektorat i tu rowniez wysoka frekwencja moze sprzyjac . platforma +182 mandaty przy wysokiej frekwencji raczej pewne ....... do wygrania do wygrania 165 k - podatek

decydujaca dla calego kuponu bedzie FREKWENCJA
pozdrawiam i powodzenia
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 00:43

historia z garunku since fiction. Ten 1000 to co najwyżej 1000 groszy, czyli 10 zł \:D
Posted by: Banik

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 02:57

http://www.tvn24.pl/-1,1525402,wiadomosc.html

Wspomniano takze o zakladzie jednego z userow mecz.pl na to ktora reka odda glos Tusk \:\)
Posted by: mengrey

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 03:44

buszmenku wiem ze nie musze ci nic udowadniac , ale jak te kupony wejda to nie omieszkam ci wkleic screenow , powiem ci jeszcze cos w sumien na wybory mam zakladow za 10000 groszy .
pozdrawiam i zycze powodzenia
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 20/10/2007 06:37

Frekwencja under i PSL over 7.5% - źle ci nie życzę, ale chyba pieniążki powiedziały

Ja dzisiaj zrobiłem wycieczkę do naziemnych \:\)

W profie poszło:

PO under 35
PiS under 34
LiD over 15
PSL over 6.5

AKO przyjemne 6.71 i jakoś już zaczynam liczyć zyski

Do STS-u też zajrzałem i poszły dwa kuponiki:

Frekwnecja under 55%
Grabarczyk - Olejniczak 2
Lepper win w Koszalinie
Gowin - Ziobro 2
Lewandowska - Błochowiak 2

Na drugim to samo + Kaczyński, Zych i Kutz!

Spece od kursów przy okazji wyborów zatracili zdrowy rozsądek!
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:17

Originally Posted By: PioKing
PO poniżej 31% @ 1.55 \:\)

Platforma po raz kolejny nieudolnie prowadzi kampanie. Nie ma liderów i haseł, które mogłyby dać im zwycięstwo. Dostaną coś około 25%.

PiS powyżej 31,5% @ 1.85

Może być na granicy, ale 33-34% to obszar, którego należy się spodziewać. Dobra kampania i dobrzy politycy.


Oj PioKing, brak mi słów! \:D
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:24

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: PioKing
PO poniżej 31% @ 1.55 \:\)

Platforma po raz kolejny nieudolnie prowadzi kampanie. Nie ma liderów i haseł, które mogłyby dać im zwycięstwo. Dostaną coś około 25%.

PiS powyżej 31,5% @ 1.85

Może być na granicy, ale 33-34% to obszar, którego należy się spodziewać. Dobra kampania i dobrzy politycy.


Oj PioKing, brak mi słów! \:D


nie można być expertem od wszystkiego \:D
Posted by: Qcz

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:28

ale z frekwencja z linia 55 moze byc roznie \:D 52 raczej strzelila \:\)
Posted by: fala

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:28

gdzie sie podział temat z czatu?????
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:30

Ba,gdzie się podział Nirtz........
Posted by: fala

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:31

coś sie dzieje niedobrego :/
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 06:35

Originally Posted By: f4la
coś sie dzieje niedobrego :/
z czym ?
Posted by: - c1amak -

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 16:15

zna ktoś wstępne wyniki w największych okręgach? jak wypadł Olejniczak? Sikorski? Kutz?
Posted by: oki

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 17:18

Originally Posted By: - c1amak -
zna ktoś wstępne wyniki w największych okręgach? jak wypadł Olejniczak? Sikorski? Kutz?


http://www.gazeta.pl/0,0.html pod slupkami z procentowym poparciem partii masz opcje "bitwy w miastach"
Posted by: rena

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 20:15

W tym momencie jest frekwencja 53,84 % i pozostaly jeszcze glosy z ponad 2000 lokali wyborczych, czyli frekwencja sie podniesie na pewno. Mysle ze OVER 54% powinien wejsc ale czy wejdzie OVER 55% nie wiem. Ja mam zaklad OVER 54% w millenium zlapany po kursie 4,50 i czekam na oficlane wyniki !!! Oby weszlo.

Z tym ze licze ze przekroczy frekwencja 55% bo za duzo osob tu "cwaniakowalo" ze under 55% to taki mega pewniak. Okazalo sie ze jednak nie !!!

Powody podawane przez forumowiczow argumentujace niska frekwencje po prostu byly szmieszne i wrecz rozbrajajace niekiedy \:D moim zdaniem.....
Posted by: rena

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 20:20

Dane z PKW:

Liczba obwodów, z których spłynęły głosy: 23150 (90.87%)

Wyniki:

Zbiorcze wyniki głosowania
L. obwodów: 25476

L. obw. z których
spłynęły dane: 23150

L. upr. do głos.: 27818366

L. wyd. kart: 14974512

FREKWENCJA: 53.83%


P.S. Zostalo okolo 10% obowdow z ktorych naplyna glosy to jest okolo 2326 obwodow , a brakuje 0,17% do frekwencji 54% ---->>> mysle ze jest szansa aby dobilo do 54% i nawet wiecej....
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 20:44

I masz za kare swój over 54 % \:D \:D \:D
Posted by: Szopa-18

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 20:53

Wyniki z 99 proc. komisji - Frekwencja w wyborach wynosiła 53,8 proc.

Najpopularniejszy typ under 55% najprawdopodobniej wejdzie, ale bardzo szczęśliwie... tak to już w bukmacherce bywa, trzeba mieć sporo szczęścia \:D
Posted by: GołyRubyChop

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 21:07

Originally Posted By: rena
W tym momencie jest frekwencja 53,84 % i pozostaly jeszcze glosy z ponad 2000 lokali wyborczych, czyli frekwencja sie podniesie na pewno.


NA PEWNO nie masz pojęcia o matematyce.
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:18

Do sensacyjnego, wyborczego zwrotu doszło w krakowskim okręgu wyborczym. Rywalizację wygrał nie Jarosław Gowin (PO) a Zbigniew Ziobro (PiS). Różnica między nimi wynosi tylko 4 tysiące głosów - informuje RMF FM.
Posted by: Ramzes

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:18

Ziobro jednak przed Gowinem
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4602106.html
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:44

Zna ktos wyniki pojedynków bo nigdzie nie moge znaleźć:
Zych-Bosak
Kutz-Sosnierz
Sikorski-Mojzesowicz
Kalinowski-Filipek
Posted by: Skiper

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:45

Originally Posted By: Giertyszek
Do sensacyjnego, wyborczego zwrotu doszło w krakowskim okręgu wyborczym. Rywalizację wygrał nie Jarosław Gowin (PO) a Zbigniew Ziobro (PiS). Różnica między nimi wynosi tylko 4 tysiące głosów - informuje RMF FM.




Chyba jednak nie było tak źle z tymi wyborami ;\)
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:49

Mówiłem, że ustawianie nikomu nieznanego Gowina jako tak grubego faworyta w pojedynku z bardzo dobrze znanym Ziobrą to jakieś nieporozumienie...
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:49

Originally Posted By: Skipper
Originally Posted By: Giertyszek
Do sensacyjnego, wyborczego zwrotu doszło w krakowskim okręgu wyborczym. Rywalizację wygrał nie Jarosław Gowin (PO) a Zbigniew Ziobro (PiS). Różnica między nimi wynosi tylko 4 tysiące głosów - informuje RMF FM.


jak to możliwe skoro dziś rano Gowin miał 205 000 głosów a Ziobro tylko 160 000......gdzie się nagle podziało ponad 45 000 głosów Gowina ????????? ps. jeszcze nigdy żaden sondaż nie pomylił się tak bardzo i co ciekawe te same sondaże wszędzie się potwierdziły a tutaj taki WAŁEK
Posted by: AGASSI

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 22:54

Kraków wybrał Gowina
TVP3 Kraków

Jarosław Gowin uzyskał ponad 225 tys. głosów, na drugim miejscu znalazł się Zbigniew Ziobro z ponad 167 tys. głosów, a na trzecim Jan Widacki (LiD) – 31 tys..............tak było rano więc gdzie są te głosy Gowina.......oj śmierdzą te wyniki w Krakowie manipulacją na bank
Posted by: GołyRubyChop

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 23:07

Sikorski 117tys
Mojzesowicz 37 tys
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 22/10/2007 23:19

Ile głosów dostał Zych a ile Bosak?Wybory mogły byc co tydzień:)
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:14

Zych ponad 18 tysięcy przy niecałych 6 tysiącach oddanych na LPR w ogóle i 2.7 tysiąca głosó oddanych na Bosaka. 1.40 - dziękuję bardzo \:D \:D \:D

Nowak też oficjalnie do przodu z Płażyńskim, różnica 7 tysiecy głosów.
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:18

A jak wyglada para Grabarczyk - Olejniczak w Łodzi??
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:22

zaraz poszukamy, może wie ktoś natomiast jak: Komorowski - Dorn bo to ostatnia pozycja (nie licząc frekwencji jaka mi została) na jednym układzie.
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:24

Originally Posted By: szpak007
A jak wyglada para Grabarczyk - Olejniczak w Łodzi??

Olejniczak-51,8tys
Grabarczyk-44,6tys
Miller 6tys
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:27

Olejniczak in, niecałe 52tysiące vs niecałe 45 tys Grabarczyka. Ech ten PBS \:D
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:38

Wiem ze to nie quazi ale poprosze jeszcze wynik Lewandowska-Błochowiak bo na stronie PKW jeszcze nie ma a nigdzie indziej w necie nie widze!! Chociaz trudnu zeby posłanka Samoobrony miala wiecej niz Pani z Lidla!!
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:43

jak to nie quazi? po wyborach można tu se tak pisać, jak dla mnie. Skąd one szły?
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:45

Lewandowska (opole) - Błochowiak (sieradz)
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 02:47

a jeszcze nie mamy wynikow Kalinowski - Filipek...
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:08

a Religa-Szumilas?
Posted by: maxxey

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:13

Błochowiak panowie możemy księgować...W Sieradzu zdobyła około 15 tysięcy głosów podczas gdy cała lista w Opolu Samoobrony około 6400 głosów.:)
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:14

Originally Posted By: Giertyszek
a jeszcze nie mamy wynikow Kalinowski - Filipek...


Kalinowski izzi

dostał 25.406 głosów
a cała samoobrona ma niecałe 8.000
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:16

Originally Posted By: zmudaRTS
Originally Posted By: szpak007
A jak wyglada para Grabarczyk - Olejniczak w Łodzi??

Olejniczak-51,8tys
Grabarczyk-44,6tys
Miller 6tys

Czy to są pewne wyniki? Można widzieć skąd je masz?
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:19

Nic nie jest pewne w tym kraju,ale wyniki mam stąd:

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4603018.html
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:20

Zna ktoś moze wyniki par:
Kruk - Palikot
Giertych - Kurczuk
Menzydlo- Sobecka
Kroll - Lewandowska
Jurgiel - Tyszkiewicz
Religa - Szumilas
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:24

Originally Posted By: lampardinho
Zna ktoś moze wyniki par:
Kruk - Palikot
Giertych - Kurczuk
Menzydlo- Sobecka
Kroll - Lewandowska
Jurgiel - Tyszkiewicz
Religa - Szumilas


w Lublinie Kruk i Kurczuk, Kroll przegral z Lewandowska na 80%. Reszty nie znam.
Posted by: nawoj

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:25

"Błochowiak panowie możemy księgować..."-czy to jest pewne?
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:30

No to jeszcze prosze o pare Komorowski - Dorn, bo wszedzie pisza tylko o Tusku, Kaczorze i Borowskim!!
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:32

Originally Posted By: nawoj
"Błochowiak panowie możemy księgować..."-czy to jest pewne?


99%
Posted by: maxxey

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:35

99,99% - zobaczcie wyniki Samoobrony w Opolu - jeśli lista tam zdobyła 6400 głosów, a Błochowiak, która w Sieradzu dostała się do Sejmu ponad 14 tysięcy to wynik wychodzi sam.
Posted by: maxxey

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:37

dane z pkw.gov.pl
Posted by: pixies

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:44

Originally Posted By: polskignom
Kroll przegral z Lewandowska na 80%. Reszty nie znam.


Msz jakieś info, bo to chyba mało prawdopodobne ?

MN dostała ponad 32 tys głosów, SO 6 tys. Kroll był na pewno drugi. Lewandowska nie jest Opolanką, przecież nie zgarnęła wszystkich głosów.
Posted by: szpak007

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:49

Lewandowska 2125 glosow zgarnela!!
Posted by: pixies

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 03:54

Kroll na pewno wygrał, dostał 7897 głosów, to więcej niż cała Samoobrona.
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:01

Originally Posted By: pixies
Kroll na pewno wygrał, dostał 7897 głosów, to więcej niż cała Samoobrona.


w takim razie sorry za info...mialem zlego informatora.
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:02

a jak komorowski z dornem?
Posted by: (J)

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:05

Originally Posted By: lampardinho
Zna ktoś moze wyniki par:
Kruk - Palikot
Giertych - Kurczuk
Menzydlo- Sobecka
Kroll - Lewandowska
Jurgiel - Tyszkiewicz
Religa - Szumilas


Krzysztof Jurgiel - 28 212
Robert Tyszkiewicz - 30 971
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,4601724.html
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:09

Tak czułem że Jurgiel zbierze w ryj, widząc że Putra ma 1 \:D
Posted by: pixies

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:36

Kruk - Palikot 1
Mężydło - Sobecka 1
Jasiński - Pawlak 1
Posted by: pixies

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:44

Kalinowski - Filipek 1
Biernacki - Szczypińska 1
Posted by: lampardinho

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:49

Dzięki wszystkim za info.
Wychodzi na to, ze zle poukladalem sobie kupony i wybory przyniosly mi straty...
Posted by: Suazo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 04:53

Lewica i Demokraci:
Izabella Sierakowska - 24870 głosów
Grzegorz Kurczuk - 12263 głosów

Liga Polskich Rodzin:
Roman Giertych - 6394 głosów


No to pojechałem z tym Giertychem \:D \:D Swoją drogą, kto by się spodziewał, że społeczeństwo tak zmądrzało, że Romek tak w dupę dostanie. Tak się promował - konwencje, ciamciaramcie, debata z Millerem, deklaracje o nie pobieraniu pensji do czasu zniesienia podatku od emerytur - i na co to wszystko? Żeby dostać mnie głosów od jakichś cześków z PSL czy PiSuarowców z dalszych miejsc na liście \:D Przecież te 6 tysiący to jest nic. Kurczuk tak jak myślałem, daleko w tyle za Sierakowską, ale myślałem, że ten drągowaty koł Roman dostanie od prowincji te 20 tys.

Tyle pewniaków, a ja na takim syfie się wyłożyłem.



UNDER, mimo tak wielkiego zainteresowania i idealnej pogody (!) wszedł z małym zapasem, dlatego typ był dobry, co tu dużo mówić.
Do 'rena' - choć strasznie trząsłaś się i przeżywałaś, żeby tu innym under nie wszedł, to mówimy Ci teraz Ja tu nie widziałem cwaniactwa, tylko szukanie dobrego typu, który jak widać okazał się trafny. Dlatego STS choć chciał być mądrzejszy, musi teraz wypłacać.

PS. Biernacki 84,2 tys., Szczypińska 48 tys.


Na koniec jeszcze:

Jedno wielkie PBS DGA

Ładny popis wczoraj - frekwencja 55,3%, Gowin 32% / Ziobro 23%, Palikot i Kruk po 80 pare tys. i lepszy o kilkaset głosów Palikot, Giertych 19 tys. \:D Grabarczyk 13% / Olejniczak 11% / Drzewiecki 11%.

Po chu... taki ściek istnieje? Bez komentarza.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 05:10

A tego podwarszawskiego dalej nikt nie ma ? ;/
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 06:51

Komorowski win 100%
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 06:57

skad info?
Posted by: PioKing

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 07:03

nie info, ale nie ma szans na inne wyjście znając preferencje wyborcze. Zobaczcie na wynik tuska z Jarkiem.90% głosujących w tym obwodzie pracuje/uczy sie w Warszawie, Bronek wygrał bankowo. Nie mam info ale dam se ucho uciąć ;\)
Posted by: pixies

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 07:14

W gminie Raszyn wygrał Komorowski.

Z blogu kandydata PIS-u, więc chyba prawda. http://iwicki.blox.pl/html

Komorowski wygrał z Dornem dwa lata temu, teraz chya było łatwiej.
Posted by: Emrod

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 08:00

W profie poszło mi marniutko, ale kupon w STS-ie mnie już wkurzył. Człowiek raz na parę miesięcy zagra coś rekreacyjnie, a tu go denerwują...

Under frekwencji wszedł, Olejniczak wszedł, Błochowiak weszła, nawet Ziobro wszedł...
A mnie musiało podkusić, żeby zaufać Andrzejkowi - liczyłem się z tym, że w skali kraju będzie marnie, ale żeby na tych swoich rodzinnych wioskach utrzaskać ledwo 8 tys. to już jest wstyd.

Szkoda bo z zainwestowanych czysto rozrywkowo 30 zł mógł się zrobić tysiączek...
Posted by: Cukier

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 08:21

http://pl.youtube.com/watch?v=saqI3tjHzCU
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 08:32

53.88 frekwencja. Oj Rena bardzo żałujemy Twojego over 54 % \:D \:D
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 12:15

53,88% frekwencja piękny underek \:\)
Posted by: polskignom

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 14:20

w Wawie II 45% glosow dostala PO i 35% PiS, takze ten Komorowski niepewny. Chyba, ze ktos juz ma swiezutkie info.
Posted by: zmudaRTS

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 15:44

Czuy po ogłoszeniu oficjalnych wyników ok południa bedzie możan w STS odebrac kase?orientuje sie ktoś?
Posted by: cristov2

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 19:14

Bronisław Komorowski:
Szczególnie gorąco dziękuję wszystkim Państwu z okręgu 20 Warszawa II, którzy oddali na mnie swój głos. Już dziś wiem, że jest to ogromna, ogromna grupa blisko 140 tysięcy ludzi, którzy zaufali mi i których na pewno nie zawiodę.

w tym okregu 164tys glosow na PiS takze Dorn musialby ponad 80% ich zebrac zeby Komorowski z nim przegral, ale wiemy jak to bylo w Krakowie z Gowinem, podawali nawet 227tys a skonczylo sie na 160tys takze moze sie okazac zeKorowski naprzyklad nie przekroczyl 100tys,wiec trzeba czekac na oficjalne wyniki.
Posted by: - c1amak -

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 19:29

a jak Sikorski i Mojzesowicz? macie jakis link do ich wyników?




jest wynik Sikorskiego w tym temacie, wystarczy poszukać
Posted by: boher

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 21:38

To jutro pielgrzymki do STSów po wygrane za undera \:D
Posted by: cristov2

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 22:21

W okręgu podwarszawskim najwięcej głosów zdobył Bronisław Komorowski – 139 tys. Wygrał pojedynek z marszałkiem Sejmu Ludwikiem Dornem (PiS) – 81 tys. głosów.
Posted by: Logan

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 23:18

rozliczyl juz komus Expekt Po-Pis?
Posted by: lepusti

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 23/10/2007 23:40

expekt jeszcze nie, unibet tez jeszcze nie
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 24/10/2007 00:03

nie bedzie rozliczenia dopoki nie bedzie oficjalnych wynikow
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 24/10/2007 00:06

A wyniki oficjalne właśnie zostały ogłoszone - patrz info:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1628792,news.html
Posted by: lepusti

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 24/10/2007 01:57

czy jakis book juz rozlicza???
Posted by: tomo

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 24/10/2007 02:00

Expekt już rozliczył.
Posted by: lepusti

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 24/10/2007 02:45

mi jeszcze expekt nie rozliczyl zakladu na zywciestwo PO
Posted by: - c1amak -

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 26/10/2007 06:23

pojawil sie nowy zakład polityczny w Profie:

Czy Prezydent zatwierdzi pierwszy sklad rzadu: Tak 2, Nie 1.6

wg mnie nie zatwierdzi pierwszej propozycji
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 26/10/2007 12:19

przeciez powiedzial Kaminski ze prezydent bedzie działał zgodnie z Konstytucją
Posted by: - c1amak -

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 26/10/2007 19:24

no tak ale z tego co się orientuję to Prezydent ma prawo odrzucić pierwszą propozycję PO ale musi potem zatwierdzić już druga

a z tego co widać to PiS nie chce Sikorskiego w rządzie a PO chce, ponadto Lechu nawet nie pogratulował Tuskowi zwycięstwa - konflikt na lini PO-PiS widoczny, więc wydaje mi się że nie zatwierdzi pierwszej propozycji składu rządu
Posted by: DRAGSTER

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 26/10/2007 20:18

bwin jeszcze mi nie rozliczył wyborów PO-PIS ma ktoś jeszcze tak_
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/10/2007 21:11

Dziwne, oficjalny wynik jest już dawno znany i zakład powinien dostać rozliczony.
Posted by: Conrad

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/10/2007 22:46

http://www.iprofesjonal.pl/content.php?page=463&competitionId=3102

Polityka - Prezydent zatwierdzi pierwszy sklad rzadu: tak/nie

Tak 1,87 Nie: 1,7

============

Co o tym sądzicie Panowie? Co w ogóle mały prezio może w tej sprawie?
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/10/2007 23:15

Wczoraj było 2.0 na tak i kierunek, w którym idą kursy jest właściwy. Dla mnie zatwierdzenie to pewka. Inne rozwiązanie bardzo podkopałoby bowiem wizerunek Lecha Kaczyńskiego i byłoby trudne do zrozumienia.
Posted by: Radek_89

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/10/2007 23:47

A ja mam takie pytanie: Jeżeli Prezydent zatwierdzi skład Rządu zaproponowanego przed Donalda Tuska, to kiedy, w optymalnej wersji jak najwcześniej, Tusk zostanie premierem? Mam to zagrane jeszcze przed wyborami @3,15, i tak czekam, czekam ... \:\)
Posted by: tommy190

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 27/10/2007 23:47

Tez mam zaklady odnosnie wyborów parlamentarnych nierozliczone jeszcze w BWIN kazdy tak ma?
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/10/2007 00:33

wtedy kiedy dostanie votum zaufania dla rządu w sejmie.
Posted by: Radek_89

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/10/2007 00:58

Buszmen, ja znam całą procedurę, i tyle, że od momentu rozwiązania obecnego Sejmu Prezydent ma 2 tygodnie, a potem jeszcze 2 tygodnie ma Tusk, ale chciałbym wiedzieć realnie ... kiedy najprawdopodobniej Tusk definitywnie zostanie Premierem.

Chyba, że wystarczy samo zaprzysiężenie? Bo wtedy de facto Tusk przejmuje obowiązki Premiera, nawet jeżeli nie dostanie wotum zaufania.
Posted by: buszmen

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 28/10/2007 21:00

chyba styknie zaprzysiężenie. Ale to już zależy jak tam buk rozpatrzy. W polityce są ciency, więc mogą się motać.
Posted by: Giertyszek

Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 - 31/10/2007 12:15

"Rzeczpospolita": - Chcę mocno zadeklarować: niezależnie od tego, jakie są przyczyny porażki PiS, to wyniki wyborów są takie, jakie są, i ja je uznaję. Oczywiste jest więc, że jeśli PO stworzy większość parlamentarną, to Donald Tusk zostanie premierem - powiedział prezydent Lech Kaczyński.
Według konstytucji mogę desygnować Donalda Tuska na premiera 5 listopada. Zapewniam - podkreślił prezydent - że gdyby wybory były tryumfem PiS, Jarosław Kaczyński też przed tym terminem nie zostałby desygnowany na premiera.

L. Kaczyński zastrzegł, że przed desygnowaniem Tuska na premiera chciałby zobaczyć umowę koalicyjną. Dodał, że nasza konstytucja wyraźnie przewiduje też drugi etap powoływania rządu - przez parlament. - Mówiąc krótko: przewiduję konflikt między prezydentem a parlamentem o to, kto ma być premierem, i stawiam w tej sprawie na parlament. Ale nie podjąłem jeszcze decyzji, jak postąpię - powiedział. Prezydent Kaczyński nie wykluczył zwołania Rady gabinetowej w sprawie traktatu europejskiego. Państwo, które by się wycofało z zawartej umowy, po prostu się ośmiesza - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".