Narciarstwo alpejskie - Sezon 2005/2006 cz. 1

Posted by: Ulvgaard

Narciarstwo alpejskie - Sezon 2005/2006 cz. 1 - 02/12/2005 14:52

Zauwazyłem, że narciarstwo alpejskie nie cieszy się ostatnio na forum zbyt dużym zainteresowaniem. Mimo wszystko mysle, że może jednak przydac się czasem również taki temacik.

Przed zawodnikami dziś zawody zjazdowe w amerykańskim Beaver Creek (mężczyźni) oraz kanadyjskim Lake Placid (kobiety).
Do tej pory kobiety rozegrały jedynie zawody w Soelden - slalom gigant, natomiast męzczyźni mają już za sobą - slalom gigant z Soelden, oraz na kontynencie amerykańskim - superG i zjazd w Lake Placid, a także superG w Beever Creek.

Zawodniczki brały udział w trzech treningach na trasie zjazdowej, mężczyźni z powodu problemów pogodowych w Beever Creek (które dały się im we znaki tez we wczorajszym super gigancie) zjeżdzali tylko raz, w związku z czym pierwsza 30. startowac będzie w odwróconej kolejności klasyfikacji zjazdowej WC.

Na stronie FIS-SKI -> alpine skiing, znaleźć można wszystkie tego- i zesżłoroczne klasyfikacje, wyniki dotychczasowych startów, a także treningów przed zjazdami.

Pozdrawiam
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/12/2005 15:31

Do tego wrzucę może kilka propozycji na dziś z oferty bukmacherów naziemnych:

TOTO MIX:
7536 DORFMEISTER-GOETSCHL KL1 1,70 --- 1,90 1
Dwie doświadczone Austriaczki, co roku plasują się w czołowce zjazdowych klasyfikacji, w treningach Michaela prezentowała się doskonale zajmując odpowiednio 2, 1 i 3 miejsce. Najwyższe miejsce Goetschl to 19. w II treningu, wprawdzie trening pozostaje jedynie treningiem, w sytuacji gdy nie ma raczej innych kryteriów pozwalających ocenić formę zawodniczek,sa to jednak wyniki pozwalające oceniać szanse Dorfmeister nieco wyżej.

7540 MONTILLET-KOSTELIC KL1 1,70 --- 1,90 2
Carole Montillet od kilku sezonów nie potrafi wrócić do swojej mistrzowskiej formy, tegoroczny powinien być przełomowym - to będą już ostatnie igrzyska Francuzki, mimo wszystko nie przypuszczam, zeby jej gwiazda rozbłysła tak jak kiedyś, a już na pewno nie tak szybko, treningi kończyła w okolicach człowej 20. - niezbyt rewelacyjnie.
Janica Kostelic gwiazda narciarstwa alpejskiego, wprawdzie zaczynała od slalomów, ale szybko stała się zaowdniczką bardzo wszechstronną, w zeszłym sezonie ukonczyła klasyfikację zjazdu na pozycji 4-ej. Janica pierwsze dwa treninga chyba jakby odpuściła, w trzecim zajęła już jednak wysokie ósme miejsce.

7547 MANCUSO-CLARK KL1 1,55 --- 2,10 1
para dwóch Amerykanek, zdecydowanie bardziej utytułowana i doświadczona jest Kirsten Clark, wydaje mi się jednak ,że ten sezon bardziej nalezał będzie do młodej (rocznik `84) Julii Mancuso. Clark - w treningach forma bardzo przeciętna (ani razu w czołowej 30.); Mancuso - miejsce 5. w ostatniej próbie.

7524 B.MILLER-RAHLVES KL1 1,60 --- 2,00 2
Miller może być chyba już nieco sfrustrowany pechem w kolejnych startach, prześladującymi go jak sam mówi komisjami antydopingowymi, przepisami FIS, których nie akceptuje, tymczasem jego rodak prezentuje się jak dotąd bardzo dobrze i to on może okazać się najlepszym reprezentantem gospodarzy w Beever Creek.
W tym przypadku tak jak wcałych zreszta zawodach męzczyzn najbardziej jednak obawiam się nadmiernego wpływu okolicznosci pogodowych - Miller, który w pierwszym tegorocznym zjeździe zajął dalekie 22. miejsce będzie stratował wcześniej i w innych warunkach niż reszta czołówki - Rahlves (jeśli się nie mylę) jest rozstawiony zaraz za czołową 30 - za numerem 31 lub 32.

7528 F.STROBL-SVINDAL KL1 1,55 --- 2,10 1
Obaj w świetnej formie na poczatku sezonu olimpijskiego, Svindal to chyba największa dotychczas rewelacja, mimo wszystko jednak to Strobl posiada chyba lepsze umiejętności zjazdowe ,co udowodnił już zresztą w Lake Louise.

StS
759 20:30 Fanchini E. - Lalive C. 1.40 2.40 1
Elena Fanchini to bardzo młoda zwodniczka (1985), która rok temu niespodziewanie sięgnęła po wicemistrzostwo świata w zjeździe, mimo to w zeszłorocznym pucharze świata szło jej nienajlepiej. W treninach przed Lake Louise prezentowała sie jednak świetnie zwyciężając w ostatnim, myślę, ze dobra formę powinna potwierdzić tym razem także w zwodach.

762 20:30 Jacquemod I. - Paerson A. 1.60 2.00 1
W zesżłym roku dwie zawodniczki ze zjadowej czołówki. Jacquemod jeździ zawsze bardzo równo - w okolicach czołowej 10., tak było również na treningach, Paersson - szwedzka gwiazda specjalizowała się kiedyś w slalomach - zjazdy mimo wszystko nie zawsze wychodza jej tak jak by chciala - w treninacg prezentowała się tragicznie i głownie na tym opieram ten wg mnie najpewniejszy dziś typ.

1676 19:00 Buechel M. - Gruber Ch. 1.50 2.10 2
Christoph Gruber zwyciężył w jedynym rozegranym treningu przed zjazdem w Beever Creek, w tykch waruckach pogodowych pewnośc siebie na trasie, którą dzięki temu na pewno nieco zyskał moze okazać się decydująca,... reprezentant Lichetensteinu, jest dla mnie zawodnikiem ,który lepiej niż w zjazdach wypada w super gigantach.

Pozdrawiam i powodzenia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/12/2005 17:50

Witam

Ze swojej chciałbym zwrócić uwagę na jedną pozycję w B&W:

A.Schifferer - L.Kjus 2 1.85 Andreas po ubiegłorocznej kontuzji powoli dochodzi do siebie, ale widać, że jest bez formy. Wczoraj słaby występ w SG nie wróży Schiffererowi niczego dobrego.

Krótko, bo czasu zostało niewiele

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/12/2005 18:40

taki mały edit jeszcze - jednak zjazdowcy startują wg innej kolejnosci niż przypuszczałem, nieco zbliżonej do klasyfikacji zeszłorocznej - Miller ma nr strartowy 29, a Rahlves 27, opierałem się na informacjach ze strony eurosportu - " Instead of basing the start list on training times, competitors will race in the reverse order of the top 30 in the World Cup standings.". W każdym razie Miller jedzie jednak w grupie najlepszych zawodników, beda więc mieli w miare równe warunki,...co nie zmienia faktu ,że dzisiejsze zawody i tak są strasznie loteryjne ze względu na mgłę...
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/12/2005 21:21

hmm...zawody już za nami, może więc takie krótkie podsumowanie - zwycięstwa Darona Rahlvesa i Eleny Fanchini, o ile w przypadku mężczyzn zaskoczenie jest niewielkie, przyznam nieskromnie ,że brałem pod uwagę jego sukces , o tyle młoda Włoszka Fanchini naprawdę mi zaimponowała, największe szanse na sukces dawałem Dorfmeister, Michaela wcale nie zawiodła ale rewelacyjna Włoszka okazała się lepsza.
U mnie osobiście - dzisiejsze zawody zdecydowanie na plus - z głównych typów tutaj przedstawionych 8/8
7536 DORFMEISTER-GOETSCHL KL1 1,70 --- 1,90 1
7540 MONTILLET-KOSTELIC KL1 1,70 --- 1,90 2
7547 MANCUSO-CLARK KL1 1,55 --- 2,10 1
7524 B.MILLER-RAHLVES KL1 1,60 --- 2,00 2
7528 F.STROBL-SVINDAL KL1 1,55 --- 2,10 1
759 20:30 Fanchini E. - Lalive C. 1.40 2.40 1
762 20:30 Jacquemod I. - Paerson A. 1.60 2.00 1
1676 19:00 Buechel M. - Gruber Ch. 1.50 2.10 2
... choć musze powiedzieć, że Anja Paersson przyprawiła mnie o szybsze bicie serca po nienajlepszym dziś występie Jacquemod, na szczęście (niestety dla Szwedki
) Anja miała kłopoty ze sprzetem i nie ukończyła przejazdu.

Jutro w Lake Louise kolejny zjazd kobiet, a w Beever Creek slalom gigant męzczyzn (miejmy nadzieje, ze już w lepszych warunkach ).

Pozdrawiam i powodzenia w typowaniu tego pięknego sportu
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/12/2005 21:38

No to dołączę zwycięstwo Kjusa i mamy 9/9

Fanchini jest świetna, w SG powinna radzic sobie równie dobrze.

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/12/2005 11:47

Jak dotąd ten temat jest jak widac wyjątkowo szczęśliwy.
Miejmy nadzieje, że tak będzie nadal

Dziś zjazd kobiet i slalom gigant mężczyzn.
Kilka ciekawych zdarzeń na w/w konkurencje proponują nam jak zwykle przyjaźnie nastawione firmy bukmacherskie
...Wymieniając tylko te najciekawsze:...
Millenium:
5105 2005-12-03 19:00 Palander K.-Goergl 1.60 2.05 1
Kalle - znakomity slalomista, zwyciężył kilka dni temu w slalomie gigancie w silnie obsadzonych zawodach rozegranych w Keystone, dając tym samym dowód swojej bardzo dobrej obecnie formy, Austriak nie jest zawodnikiem ze najściślejszej światowej czołówki, w otwierającym sezon Sl.gigancie w Soelden - u siebie - zajął 13. miejsce, tym razem wydaje się, że będzie nieco gorzej.

5251 2005-12-03 20:30 Goetschl R.-Berthod S. 1.70 1.90 2
Zadziwiający kurs - Berthod w każdym z trenigów przedzjazdowych plasowała się w ścisłej czołówce, wczoraj potwierdziła swoją dyspozycję zajmując 8 miejsce, nie widzę powodu, by dziś miała przegrać z Goetschl, która optymalną formę szykuje chyba dopiero na Turyn, a w Lake Placid nie błyszczała ani w treningach, ani we wczorajszym zjeździe (17.).

Profesjonal
M18 Grandi-Schieppati 1.25 3.2 2
Kanadyjczyk Thomas Grandi jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, nie samym doświadczeniem jednak wygrywa się konkurencje szybkościowe, we wspominanym Keystone Schieppati - młodszy od Grandiego o 9 lat Włoch dwukrotnie wyraźnie go pokonał, w paxdzierniku w Soelden minimalnie wygrał Grandi, szanse oceniam na jakieś 60:40 dla Schieppatiego ,więc kurs 3.2 biorę w ciemno

Pozdrawiam, powodzenia!
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/12/2005 11:56

Witam,

wpadły mi w oko dwie pozycje w Toto (być może są gdzieś w necie, ale nie mam teraz czasu szukac)

zjazd Pań :

Meissnitzer - Goetschl 1 1.50 - Ola wyraźnie lepsza zaróno w treningach jak i wczorajszym zjeździe. Z dnia na dzień trudno coś zmienić, a doświadczenie Meissnitzer powinno wystarczyć do zajęcia lepszego miejsca.

SG Panów :

Svindal - Kjus 1 1.60 - pierwsze zawody w slalomie gigancie w tym sezonie. W ubiegłym w BC to Svindal był zdecydowanym liderem po pierwszym przejeździe , przegrał jednak popełniając fatalny błąd w samej końcówce. Wygrał Kjus, jednak jak pokazały tegoroczne zawody forma Aksela jest zdecydowanie lepsza. Młodośc weźmie górę w tym pojedynku.

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/12/2005 22:10

Chyba można już podsumować dzisiejszy dzień w konkurencjach alpejskich.
Zwycięstwa odnieśli reprezentanci gospodarzy - Bode Miller i Lindsey Kildow. Dzień ogólnie w miarę udany, Palander i Berthod trafieni, trafiła się jednak niestety pierwsza w tym temacie porażka, szczególnie przykra zważywszy na okoliczności - Grandi zgodnie z przypuszczeniami pojechał nieszczególnie, Schieppati w połowie pierwszego przejazdu spisywał się bardzo dobrze, tracił do prowadzących Millera i Palandera 0,20s ... i w tym momencie wydarzyło się coś co na tym poziomie zawodów wydarzac się nie powinno - na trasie Włocha pojawił się jeden z pracowników odgarniających śnieg ze stoku, który nie zdązył(!) na czas zejść z trasy, Schieppati przejechał jeszcze kilka bramek, ale ostatecznie nie zdołał utrzymać się na trasie...
Po kilkudziesięciu minutach debat dopuszczono Włocha do powtórnego startu - zdołał zmieścić się w 30. - uzyskał 24 czas i wciąż miał szanse na poprawienie tej pozycji w II przejeździe. Niestety, z nieznanych mi przyczyn Schieppati nie pojawił się na starcie, być może zrezygnował, zresztą , nie ma mu się chyba co specjalnie dziwić .
Temat mimo wszystko wciąż zachowuje niezłą skuteczność 13/14 , gratulacje pixies za kolejne trafne typy , i liczę, że może więcej użytkowników również przyłączy się do przestawiania tu swoich analiz .

Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/12/2005 22:38

Jest nieźle

Meissnitzer - Goetschl 1 1.50 0,02 sek róznicy ...
Svindal - Kjus 1 1.60

jutro SG kobiet

pozd
Posted by: Padre

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 00:04

Gratulacje, dobra robota, aby tak dalej.
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 10:57

..tak na szybko dziś, bo musze się spieszyć
z Toto polecam Nadię Fanchini ze Styger i P.Bourgeaat z Broleniusem, do tego z millenium - Palander-Myhrer 1
Larsson-Grandi 1 i Matt-Kostelic 1, ..później dorzucę analizę...
pzdr
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 11:35

Dziś delikatnie dubel:

SG Kobiet :

Kildow - Goetschl 1 1.60 - świetny początek sezonu Lindsey, potwierdzone zwycięstwem we wczorajszym gigancie. Już w poprzednim sezonie Kildow wygrywała z Renate, sądzę równiez że ta starsza będzie systematycznie budować formę na IO. Kurs jest troche za niski, ale nie udało mi się znaleźć w sieci wyższego.

Nadia Fanchini - Styger 1 1.50 - młodsza siostra Eleny, ale już zdecydowanie bardziej utytułowana. Mistrzyni świata juniorek w supergigancie (siostra vice), mistrzyni w slalomie gigancie oraz wicemistrzyni w zjeździe, który przegrałą z siostrą. Kariery młodych Włoszek rozwijają się wręcz sztandarowo, za dwa-trzy lata powinny niepodzielnie rządzić na trasach narciarsich. W końcówce poprzedniego sezonu Nadia kilka razy pokazałą się w seniorskiej czołówce. Początek tego sezonu niezły, myślę, że w SG powinna juz pokazać "pazurki".

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 14:08

a teraz wyżej wspomniana analiza -
TOTO-MIX
N.Fanchini-Styger 1 1.5- myślę, że pixies streścił to już wystarczająco
Brolenius-Bourgeat 2 2.0
W tym typie kieruję się głównie wnioskami wypływającymi z postawy Bourgeat w niedawno rozegranych i mocno obsadzonych slalomach w Keystone - w pierwszym Bourgeat zajął miesce 2, Johann Brolenius również tam startując uplasował się na pozycji 12. , w drugim, już słabiej obsadzonym slalomie Francuz zwyciężył. Myślę, że prezentuje obecnie lepszą formę od Szweda i mam nadzieję, że dziś to potwierdzi.

Millenium
Larsson-Grandi 1 1.67
Doświadczony Kanadyjczyk raczej bez formy w zawodach na kontynencie amerykańskim, nie przypuszczam, by było go stać na miejsce w 1-ej dziesiątce. Markus Larsson to jedenasty slalomista zeszłego sezonu (Grandi-16), w tym sezonie będzie zapewne próbował zadomowić na dłużej w czołowej dziesiątce. W pierszych ze slalomów w Keystone Larson zajął miesce 3 (Grandi - 15).
Palander-Myhrer 1 1.7
Typ oparty głownie na niezłej obecnie formie Fina, zeszły sezon ukończył w slalomie na miejscu 10, zdecydowanie poniżej oczkiwać i możliwości, w roku olimpijskim powinno być lepiej. Obecna forma Szweda jest dla mnie niewiadomą (9m- PŚ 2004/05), ale nie wydaje mi się by właśnie dziś miał nagle zabłysnąć.
Matt-I.Kostelic 1 1.6
Mario Matt to szósty slalomista ubiegłorocznej klasyfikacji, w pozostałych konkurencjach nie zdobył ani jednego punktu, we wczorajszym slalomie gigancie zajął jednak wysoką jedenastą pozycję, ten wynik wskazuje, że dziś w slalomie powalczy o jeszcze wyższą pozycję.
Co do Kostelicia.. mam dziwne przeczucie ,że chyba nie ukończy dziś któregoś z przejazdów...

Pozdrawiam
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 20:58

Dzisiejszy dzień zakończył się triumfami Austriaczki Alessandry Meissnitzer w super gigancie oraz Włocha Giorgio Rocci w slalomie. Zawody kobiet to kilka większego kalibru niespodzianek (typu Nadia Styger, Andrea Fischbacher - in plus, czy też Nadia Fanchini - in minus... ),
ale bez żadnego porównania ze slalomem w Beever Creek - szczególnie pierwszy przejazd ustawiony był na najwyższym poziomie trudnosci co zaskakiwało wielu świetnych zawodników, którzy nie ukończyli zawodów. W drugim przeeździe organizatorzy zmniejszyli ilośc bramek na trasie co nieco ułatwiło jazdę, ale wcale nie zmniejszyło ilości niespodzianek. W pierwszej szóstce obok Rocchi i Mario Matta znaleźli miejsce tacy zawodnicy jak Tissot, Jansrud, Sasaki czy Ligety. Szczególnie dobre wrażenie wywarł Francuz, który uzyskał najlepszy czas drugiego przejazdu.

Mimo tych niespodzianek dzisiejszy dzień dla mnie jako grającego udany, choć w dużej mierze dzięki szczęsciu (jak np. nieukończenie II-ego przejazdu przez Broleniusa jadącego za znaczną przewagą nad Bourgeat ), ale, w końcu łut szczęscia tez czasem bywa potrzebny .

Podsumowując podane tu typy - bilans 3-1-1:
N.Fanchini-Styger 1 1.5
Larsson-Grandi 1 1.67 (obaj nie ukończyli I-ego przejazdu)
Palander-Myhrer 1 1.7 (Myhrer wypadł w I-ym, Palander w II-im, ale opierając się na doświadczeniach z mixa i profesjonala, wydaje mi się, że w millenium również w tym przypadku za zwycięzcę uznaje się zawodnika biorącego udział w II-im przejeździe)
Brolenius-Bourgeat 2 2.0
Matt-I.Kostelic 1 1.6

Bilans działu alpejskiego: 17-1-2 (szkoda tylko, że wciąż nas typujących jest jedynie dwóch ... , [pzdr pixies ).

W przyszłym tygodniu alpejczycy przenoszą się do Europy i we francuskim Val d`Isere rozegrają zjazd oraz zjazd i slalom do kombinacji, natomiast panie pozostaną w Ameryce Płn. i amerykańskim kurorcie Aspen spędzac będą czas na rozgrywaniu superG, slalomu i slalomu giganta.

Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 21:35

Kildow - Goetschl 1 1.60 Renate wylot, Kildow prezentuję się bardzo dobrze
Nadia Fanchini - Styger 1 1.50 kompletny zawód, ale tez dobry występ Styger

Małe sprostowanie : Nadia Fanchini jest vicemistrzynią świata juniorek w SG, a nie jak wcześniej napisałem mistrzynią.

Cóż Ulvgaard, chyba zostaniemy we dwóch.

pozdrawiam
Posted by: host

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/12/2005 22:25

Lepiej was dwoch niz grupe osob niby znajaca sie.. pozdro Dobra Robota..
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 10:31

Witam.
Dziś początek kolejnego weekendu z narciarstwem alpejskim - SuperG kobiet w Aspen(USA). Na wstępie jeszcze taki ad do zeszłego tygodnia i rozpatrywania wyników konkurencji technicznych przez bukmacherów naziemnych - otóż obecnie Profesjonal, TotoMix i Millenium w przypadku nie ukończenia zawodów przez obu zawodników rozstrzygają zdarzenie po kursie 1.00, nie biorąc pod uwagę blizszych okolicznosci(Zakład więc Palander-Myhrer z niedzielnego slalomu uznany został ostatecznie za nierostrzygnięty, gdyż zawarty był w Millenium), jedynym wyjatkiem jest tutaj StS, który za zwycięzcę uważa w przypadku gdy obu zainteresowanych nie ukończy zawodów tego, który (jeśli zajdzie taka okoliczność) był klasyfikowany po pierwszym przejeździe.

Najciekawszą według mnie oferta na dzisiejszy super gigant dysponuje TotoMix i właśnie z ich propozycji wybrałem dwie interesujące pozycje:
7517 E.FANCHINI-N.FANCHINI KL1 1,55 --- 2,10 2
Pojedynek dwóch sióstr ,wielkich nadziei włoskiego narciarstwa, wielokrotnie utytułowanych w zawodach juniorskich. Kurs wystawiono prawdopodobnie kierując się lepszą dotychczas ogólnie postawą starszej o rok Eleny, która zwyciężyła w zjeździe w Lake Louise, była także lepsza o kilka pozycji w niezbyt udanym dla obu supergigancie. Do tego sezonu jednak to Nadia lepiej spisywała się w zawodach pucharu świata przede wszystkim właśnie supergigantowach ,kończąc zeszły sezon na 18 pozycji. O ile można mówić wśród sióstr Fanchini o pewnej specjalizacji to Elena zdecydowanie bardziej preferuje zjazdy, natomiast super gigant to domena Nadii. Wydaje mi się, że dziś powinna ona wypaśc dużo lepiej niż w Lake Louise, a przynajmniej wygrać prestiżową rywalizację z siostrą .

7512 GOERGL-SCHILD KL1 1,65 --- 1,95 1
Elisabeth Goergl i Marlies Schild - dwie Austriaczki, obie z rocznika `81, obie należące do szerokiej czołówki pucharu świata. Schild to przede wszystkim znakomita slalomistka (3 miejsce na podium ubiegłego sezonu tej klasyfikacji), staruje we wszystkich konkurencjach, ale slalom pozostaje zdecydowanie jej dyscypliną koronną. Goergl to również zawodniczka wszechstronna, preferująca jednak superG i slalomy giganty. SuperG w Lake Louise Marlies ukończyła niespodziewanie na wysokim ósmym miejscu, Elisabeth była tuż za nią (0,03s) - 9m. . Nie wydaje mi się, żeby Schild była w stanie w drugich pod rząd zawodach powtórzyć ten sukces, powinien to być dla niej raczej rodzaj przetarcia przed slalomem. Goergl walczyć będzie o jedno z czołowych miejsc i dlatego to ona jest wg mnie zdecydowaną faworytką w tej parze.

Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 17:37

Witam

za chwilę zawody, zagrałem :

Clark - Montillet 1 1.75 BW
Berthod - E.Fanchini 2 1.85 BW
Fischbacher - Kostelic 1 1.60 Toto

Kieruje się wyłącznie tym, co Panie pokazały do tej pory. Niestety, na pisaninę brak czasu - pozd
Posted by: brok

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 19:57

gdzie mozna znalesc wyniki z giganta i slalomu?
Posted by: Quan

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 20:21

http://www.ski-db.com/
Posted by: jamar0

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 22:47

nigdzie nie moge znalesc wyniku tej pary :E.Fanchini -N.Fanchini,ktora z sióstr była lepsza?
Z góry dzieki za opodwiedź
Posted by: jamar0

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/12/2005 22:58

Quote:

nigdzie nie moge znalesc wyniku tej pary :E.Fanchini -N.Fanchini,ktora z sióstr była lepsza?
Z góry dzieki za opodwiedź



znalazłem juz ,teraz rodzi sie kolejne pytanie jak toto potraktuje tą pare?
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 10/12/2005 10:27

Wczorajszy dzień dośc przeciętny, zawód sprawiły obie siostry Fanchini, obie straciły równowagę prawie w tym samym fragmencie trasy, tyle, że Elena mimo utraty wielu sekund zdecydowała się kontynuować jazdę, Nadia niestety odpuściła i w ten sposób zakład został roztrzygniety na korzyśc Eleny mimo, że zajęła ostatnie miejsce .

Dziś zjazd mężczyzn (właśnie trwający) i slalom gigant kobiet. Jako, że zjazd właśnie się odbywa zaznaczę tylko, że moimi faworytami byli dziś Walchoffer i H.Maier.
W konkurencji kobiet ograniczę się dziś do dwóch propozycji:
Toto-Mix
7526 Simard-Mancuso 1.60 1
Kanadyjka zajęła wczoraj niespodziewanie 6 miejsce w superG, choć nie jest to jej ulubiona konkurencja, Mancuso była dopiero 31 i wydaje się ,że straciło nieco swojej dobrej formy z Lake Louise. W zeszłym sezonie obie w czołowce klasyfikacji slalomu giganta (Simard - 5, Mancuso - 7) dziś-zdecydowanie Kanadyjka.
7521 Rienda C.-Ertl 1.65 1
Tutaj nieco mniej zdecydowanie, ale za faworytkę uważam Hiszpankę, wczorajszy bardzo dobry jak na nią występ w superg wskazuje na niezłą formę (była 22, podczas gdy przez cały poprzedni sezon punkty zdobywała jedynie w slalomie gigancie, gdzie ostatecznie zajeła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej). Doświadczona Niemka wczoraj była 21, co jak na nią jest wystepem dośc przeciętnym. Wydaje się, ze Rienda Contreras powinna być dziś wyżej od Ertl.

Pozdrawiam .
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 11/12/2005 12:55

Wczoraj zwycięstwa Wallchoffera i Riendy Contreras, zawiodła niestety Simard .

Dziś wieczorem(naszego czasu) pierwszy w tym sezonie slalom kobiet - ciekawsze pary:

TotoMix:

7545 Nef-Pequegnot 2 1.90
Niemłoda już Szwajcarka nie błysnęła wczoraj w gigancie, Pequegnot wystepuje wyłacznie w slalomach i potrafi w nich walczyć nawet o zwycięstwa, dobra formę zasygnalizowała w rozegranych kilka dni temu zawodach w Winter Park zajmując miesca 4. i 5.(Nef była tam 12., drugiego startu nie ukończyła).
7548 Bergmann-Zuzulova 1 1.60
Obie - wyłacznie slalomistki - Niemka zaliczyła w Winter Park dwa dobre starty (1.,7.), dla Zuzulovej będzie to chyba
pierwszy dopiero start w tym roku w zawodach w USA, obie w zesżłym sezonie startowały podobnie (8 i 9 w klas.gen. slalomu), dobra forma Niemki i mój brak przekonania do młodej Słowaczki skłoniły mnie do gry na Monicę .
7540 Schild-Hosp 2 1.95
Tutaj kieruję się głownie tym co pokazała Hosp w pierwszym przejeździe wczorajszego slalomu giganta, drugiego pechowo nie ukończyła, ale dziś powinna się zrehabilitować. Wygląda na to w każdym razie ,ze Hosp jest w lepszej formie od swej rodaczki.

Pozdr.
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 11/12/2005 21:09

Dziś zwycięstwa Wallchoffera (po dyskwalifikacji Defago za zbyt długie o kilka mm narty ) oraz Anji Paersson (pierwsze w sezonie). Podsumowując:
Nef-Pequegnot 2
Bergmann-Zuzulova 1
Schild-Hosp 2

...byłoby świetnie, gdybym tylko oduczył się łączenia biathlonu z alpejczykami , albo inaczej błota ze złotem .

Ogólnie rzecz ujmując po nieco ponad tygodniu funkcjonowania temat alpejski zachowuje chyba niezłą skutecznośc - 23 trafione, 2 nieroztrzygnięte i 5 nie trafionych typów.

Za tydzień panowie rywalizują w zjeździe i superG we włoskim Val Gardena, a panie wracają do Europy i w Val d`Isere (FRA) roztrzygną między sobą te same w/w konkurencje. Ale jeszcze wcześniej - już jutro wieczorem - po drodze, panowie wpadną do Madonna di Campiglio gdzie rozegrają zawody slalomowe.

Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 11/12/2005 21:44

No fajnie Ulv, ja pierwsze technichne w sezonie zostawiłem w spokoju, chciałem zerknąć co, kto i jak

Od następnego weekendu jedziemy dalej

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/12/2005 12:52

Dziś tak jak wspominałem slalom mężczyzn, ale nawiązując jeszcze do wczorajszego udanego slalomu kobiet - zostałem dziś trochę zszokowany w totomixie kiedy odbierając kupony poinformowano mnie w punkcie ,że parę Bergmann-Zuzulova rozpatrują jako ... 2( !), - sprawdziłem - rzeczywiście w rejestrze wyników na stronie nasz miły państwowy bukmacher podaje:
7548 BERGMANN-ZUZULOVA KL1 2 - -
... zinterpretować wynik zawodów na korzyśc zawodniczki, która wypadła już w pierwszym przejeździe to naprawdę duże osiągnięcie nawet dla polskich bukmacherów naziemnych , ale, cóż, w końcu świadomie wybieram firmy o takim poziomie usług ...

Wracając do tematu przewodniego - dziś więc, (za nieco mniejszą niż zwykle stawkę, jako ,że częśc wczorajszej wygranej pozostaje jeszcze w zawieszeniu dopóki totek nie wstawi prawidłowych wyników ) niepomny na w/w przykre doświadczenia znów wybrałem jednak ofertę tegoż bukmachera (przynajmniej rekompensują tego typu wpadki ofertą zawierające często niedorzeczne kursy ).

7507 B.MILLER-KOSTELIC KL1 1,55 --- 2,10 2
Danie główne dnia , Kostelic prezentuje się nadzwyczaj dobrze, dla mnie dziś obok Schoenfeldera i Rocchi głowny kandydat do zwycięstwa. Bode już dawno wypadł z pierwszej rozstawionej grupy slalomowej - pojedzie dziś z numerem 16 (Kostelic z 2), po niezbyt świeżej już trasie, pomijając to Amerykanin konkurencje techniczne jeździ do tej pory w tym sezonie fatalnie, o ile dawniej jeżeli już udawało mu się ukończyć slalom to zawsze był w czołówce, o tyle teraz wydaje się ,że na dłuzszy czas stracił kontakt z najlepszymi slalomistami świata.
Ciekawą, choć nieco bardziej ryzykowną ofertę związaną z Amerykaninem ma tez StS-
101 16:00 Miller B. - Sasaki A. 1.40 2.40 2
z drugiej strony kurs wyższy i możliwośc zwrotu mniejsza - jeżeli Bode (co jest bardzo prowdopodobne) nie ukończy już 1-ego przejazdu, to nawet jeżeli nieco czasem szalony Japończyk w drugim przeszarżuje; w StS zwycięzcą pozostanie Sasaki ( ostatnio czwarty w Beaver Creek!).

7505 SCHOENFELDER-PRANGER KL1 1,70 --- 1,90 1
Jak wspominałem Schoenfelder jest dla mnie dziś jednym z faworytów, jego rodak wydaje się nie być w swojej szczytowej formie - dlatego 1 po 1.7 dośc przyjemna

Pozdrawiam
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/12/2005 13:08

..jeszcze mały edit do powyższej - analitycy Toto jak się okazało pomylili Zuzulovą z Zahrobską , wynik skorygują, ale za nerwy i telefon to mi nikt nie zwróci ...
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/12/2005 18:56

Na gorąco po zawodach slalomowych: uff...

Zwyciężył na swoim terenie Giorgio Rocca po naprawdę wspaniałej jeździe, w tej formie w jakiej jest obecnie nikt mu nie może zagrozić,..tyle, że...kolejny slalom dopiero za kilka tygodni, a do tego czasu wiele może się zmienić .
Na pudle zmieścili się też Benjamin Raich i Kalle Palander.

Ad dzisiejsze typy: 2/2 :
Schoenfelder-Pranger - bez emocji, Manfred pożegnał publicznosć już w pierwszym przejeździe.
Miller-Kostelic (& Sasaki )
tu było nieco ciężej - Bode zaskoczył w pierwszym przejeździe i... ukończył go, w dodatku z niezlym czasem, w drugim jednak Amerykanin już nie zawiódł i tradycyjnie zakończył slalom bez zdobyczy punktowej .

Pozdrawiam , do kolejnego weekendu z narciastwem alpejskim (czyli do piątku ).
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 16/12/2005 10:02

Już dziś o 12.15 superg mężczyzn we Włoskim Val Gardena, jako że nie mam teraz zbyt wiele czasu ogranicze się do typów, które analizą wesprę później jeśli zdążę:

Przede wszystkim:
Millenium
5206 16.12.2005 12:15 Defago D.-Gruber C. 1.65 2.00 1

poza tym również:
Millenium
5203 16.12.2005 12:15 Aamodt K.A.-Reichelt H. 1.67 1.95 1
oraz:
TOTOMIX
7314 BUECHEL-GOERGL KL1 1,55 --- 2,10 1

Pozdrawiam.
Posted by: doggy

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 16/12/2005 10:49

A czy jakiś ekspert może się wypowiedzieć na temat tych par w Expekcie? Mało czasu, a można się trochę poemocjonowac i zarobić trochę kasy. Z góry dziękuję.

12:10 Hermann Maier - Bode Miller
1.85 1.85

12:10 Daron Rahlves - Benjamin Raich
1.60 2.25

12:10 Michael Walchhofer - Kjetil Andre Aamodt
1.85 1.85

12:10 Didier Defago - Marco Büchel
1.80 1.95

12:10 Stephan Goergl - Erik Guay
2.15 1.65

12:10 Fritz Strobl - Hannes Reichelt
1.75 2.00

12:10 Ambrosi Hoffmann - Francois Bourque
1.65 2.15

12:10 Cristoph Gruber - Hans Johan Grugger
1.85 1.85

12:10 Bruno Kernen - Didier Cuche
1.75 2.00

12:10 Tobias Grünenfelder - Andreas Schifferer
1.95 1.80

THX
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 16/12/2005 12:41

Heh...tak dobrze żarło i..zdechło
Zwycięstwo Hansa Gruggera, Aamodt i Buechel nie zawiedli, niestety znów pechowo pojechał Defago, który w pewnym momencie prawie przysiadł na nartach, a mimo tego i tak przegrał z Gruberem jedynie o 0,18s.
5206 16.12.2005 12:15 Defago D.-Gruber C. 1.65 2.00 1
5203 16.12.2005 12:15 Aamodt K.A.-Reichelt H. 1.67 1.95 1
7314 BUECHEL-GOERGL KL1 1,55 --- 2,10 1


No cóż, do jutra więc .
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 16/12/2005 19:55

Jutro zjazdy, zarówno kobiet(Val d´Isere) jak i mężczyzn (Val Gardena)

Klaus Kroell v Erik Guay 2 1.90 Sportinbet. Zaskakująca dobra dyspozycja Kanadyjczyka. Zwycięstwo w Val d´Isere, szóste miejsce w BC - w tym przypadku bardzo wyraźne zwycięstwo ze swoim rywalem. Dzisiaj świetny występ w SG. Oczywiście Guay znacznie lepiej prezentuje się w SG i trudno te wyniki przenosić bezpośrednio na jego możliwości w zjeździe, jednak w świetle bardzo udanych startów w treningach zjazdowych (10 i 8 miejsce) z dość wyraźną przewagą nad Kroellem (który nawiasem mówiąc specjalnie formą nie zachwyca) stawia Erica w roli lekkiego faworyta. Kurs 1.90 zdecydowanie tak - poniżej 1.75 nie.

Kristian Ghedina - Aksel Svindal 1 1.65 Expekt. Ghedina zna trasę w VG doskonale - to tutaj trenował przed sezonem. Wygrał obydwa treningi z ogromną przewagą, natomiast Svindal w pierwszym wyleciał, z drugiego zrezygnował.

pozd
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 17/12/2005 22:21

Dzisiaj :
Klaus Kroell v Erik Guay 2 1.90
Kristian Ghedina v Aksel Svindal 1 1.65

Jutro SuperGigant Pań Pan w Val d'Isere, natomiast Panowie jadą Slalom Gigant w Alta Badia we Włoszech. Niestety, zdecydowanie nie do grania. Powód ? "Extremely cold day with strong wind".
W Alpach jest fatalna pogoda, na wysokości na której mają rozgrywane te konkurencje ma być ponad 20-stopniowy mróz.
Odpuszczam i poczekam, może na livie będzie coś ciekawego.

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 09:42

Witam.
Niestety w weekend nie znalazłem czasu na przeanalizowanie zmagań alpejczyków. Już jutro jednak kolejne zawody - w Słoweńskiej Kranjskiej Gorze - męzczyźni, a w czeskim Spindlerovym Mlynie (w Karkonoszach - niedaleko polskiej granicy) - kobiety rozgrywać będą slalomy giganty.
Na tą chwilę ofertę na w/w, spośród bukmacherów naziemnych wystawiły Profesjonal, Millenium oraz StS (okrojoną - tylko na kobiety).

Z oferty Profesjonala najciekawsze wydają się zakłady na klasyfikację generalną (w sieci prawdopodobnie kursy na poszczególnych zawodników są wyższe skupiam się jednak na zakładach naziemnych) - i tak - mamy tam:
M24 Blardone 9 2.9 1.8
M25 Palander 10 3 1.75
Odpowiednio na - zwycięstwo, miejsce w trójce i szóstce.
M23 H.Maier 1.75 1-6
oraz
M51 Paerson 1.65 1-3
M57 Dorfmeis. 1.9 1-6
Massimiliano Blardone i Kalle Palander to moi faworyci jutrzejszych zawodów, Blardone zaimponował formą zwyciężając w niedzielę w tej samej konkurencji w Alta Badia, forma Fina również wydaje się zdecydowanie rosnąć.
Herminator chyba stopniowo powraca do lepszej dyspozycji i powinien zmieścić się w szóstce.Rok temu pierwsza czwórka wyglądała tu nastepująco:
Raich-Maier-Palander-Blardone - nie zdziwiłbym się jeśli jutro wyglądałaby odwrotnie.
Panie w Spindlerovym Mlynie spotykają się po raz pierwszy.
Anja Pearson znajduje się już w dobrej formie i na pewno powalczy o zwycięstwa w konkurencjach technicznych. Michaela Dorfmeister - liderka klasyfikacji generalnej i zwyciężczyni niedzielnego SG potrafi zabłysnąć także w slalomie gigancie i na pewno jutro nie odpuści.

Z kolei Millenium umieściło w swej ofercie dwie szczególnie interesujące pary:
5802 21.12.2005 10:30 Blardone M.-Simoncelli D. 1.67 1.95 1
5823 21.12.2005 10:30 Dorfmeister M.-Fischbacher A. 1.70 1.90 1
O Blardone i Dorfmeister pisałem wyżej, Simoncelli, również Włoch, mniej utytułowany od rodaka zajął w Alta Badia miejsce drugie, ale raczej trudno bedzie mu je powtórzyć i nie powinien zagrozić Massimiliano.
Fischbacher to zawodniczka bardzo młoda, ale i nierówna w tegorocznych slalomach gigantach spisywała się nadzwyczaj dobrze biorąc pod uwage jej zeszłoroczną dyspozycję w tej konkurencji. Przypuszczam, że dziś tak dobrze już nie będzie i młoda Austriaczka nie będzie liczyć się w walce o najwyższe pozycje.

Pozdrawiam i powodzenia
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 14:53

Nie znam sie na narciarstwie wiec chcialbym sie podpytac co jest najpewniejsze ??

Paersson A. - Poutiainen T. 1
Kostelic J. - Meissnitzer A 1
Maze T. - Fischbacher A. 1

Z gory dziekuje
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 15:29

hmm...tak w zasadzie powinny być trzy jedynki i tak może być, ale...:
Paersson-Poutiainen - teoretycznie zdecydowanie Szwedka, ale... Poutiainen miała ostatnio przerwę - nie startuje w konkurencjach szybkościowych więc nie wiadomo jak przebiegały jej przygotowania do jutrzejszego startu, jaką zaprezentuje formę,... niemniej Szwedka pozostaje faworytką

Kostelic-Meissnitzer - slalom gigant czyli konkurencja zdecydowanie bardziej pod Janicę, Meissnitzer konkurencje techniczne wychodza zdecydowanie gorzej niż szybkościowe, ale... pokazała w zeszły weekend ,że ciagle jest w wyśmienitej dyspozycji... mimo to myślę, ze jutro dużo wyzej będzie Chorwatka...

Maze-Fischbacher - jak wyżej - konkurencja techniczna zdecydowanie bardziej preferuje Słowenkę, która w slalomie gigancie nalezy zawsze do najściślejszej czołowki, o Austriaczce już pisałem - młoda, bardzo utalentowane, ale nierówna, poza tym to jednak nie jej dyscyplina,...ale ... Maze nie wydaje się być w dobrej formie, a wręcz przeciwnie - jeździ ostatnio zdecydowanie poniżej swoich możliwości, z kolei Fischbacher jest nierówna, ale tez nieobliczalna, potrafi sprawić niespodziankę, mimo że specjalizuje się w zajzdach i superG to jednak w dotychczas rozgrywanych slalomach gigantach wypadała nadzwyczaj dobrze,...mimo wszystko - bardziej liczę na Słowenkę...

Podsumowując... wydaje mi się, że z tych trzech par najpewniejsza wydaje się być Kostelic - jeżeli ukończy oba przejazdy będzie na 80-85% przed Meissnitzer.
Paersson również można grac ,ale za mniejszą stawkę - biorąc pod uwagę że Poutiainen zawsze może nagle zaskoczyć.
Maze bym jednak odpuścił - pewnie jutroSłowenka się zrehabilituje i zanotuje jakąś dobrą pozycję, ale nie lubię ruszać zawodniczek ,które wydają się być w zniżkowej formie ...

Pozdrawiam , mam nadzieję ,ze nie zagmatwałem jeszcze bardziej ...
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 15:51

Dzieki Ulvgaard ja tez myslalem o kostelic wiec chyba pukne ja sobie
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 21:52

Witam

A ja znalazłem sobie jedną fajna parę :

Janica Kostelic - Tina Maze 1 1.75 (SB, B&W i pewnie jeszcze kilka innych buków). Chorwatka zaczyna się rozkręcać, widać, że nabiera coraz większej pewności. W zupełnie frajerski i niezrozumiały(i przyznam, że dla mnie kosztowny) sposób przegrała slalom w Aspen. Mając po pierwszym przejeździe ponad sekundę!! przewagi nad Anją P. pojechała dziwnie zachowawczo, chyba nie wierząc w to, że w ogóle może przegrać. Takiego błędu juz nie popełni, jakby nie było słynie z ogromnej walczności. Maze jeździ wszystko - czy to dobry sposób w sezonie olimpijskim ? Ale nie przekłada się to w jakieś zachwycające wyniki - raczej dominuje przeciętność, choć oczywiście ta z górnej półki.

U panów zagram zwycięstwo Nyberga z Defago (1.65 B&W).

Dobrze wygląda Palander w 1-6 (to już pisał Ulv), ale do profa nie chce mi się lecieć, tym bardziej że po podatku zostaje troche za niski kurs.

Pozdrawiam

ps Ulv pisał trochę o Andrei Fischbacher, młodej Austriaczce, mistrzyni świata juniorów. A ja mam mały konkurs (bez nagród) :
Andrea jest bardzo blisko związana więzami rodzinnymi z pewnym wybitnym sportowcem. Z kim i jakimi ?
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 22:18

jak juz sie odbedzie to wszystko to ktos moglby byc tak mily i podac wynik powyzszych par pozniej z gory dziekuje
Posted by: tokara

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/12/2005 22:32

Zapraszam do działu Private Picks.
Posted by: darros

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 10:56

Laickie pytanie
czy w dzisiejszym slalomie(kobiet i mężczyzn są dwa przejazdy,jak tak to drugi o której się zacznie)
Posted by: sebkos

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 11:04

Quote:

Laickie pytanie
czy w dzisiejszym slalomie(kobiet i mężczyzn są dwa przejazdy,jak tak to drugi o której się zacznie)




12.30 Lale
13.30 - tu nie jestem pewnien na 100% M.

Oby lale się spisały lepiej niz w 1 przejeździe /Maze niech wyleci najlepiej /
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 14:15

Wygrane Janicy Kostelic i Benjamina Raicha, nieco zawiodła Paersson, pecha miał H.Maier, katastrofalnie pojechał niestety Palander, lepiej na szczęscie poszło Dofmeister i Blardone.
Jutro również rano slalomy - ja wrzucę tylko jedną parę -
TotoMix znów (nie nauczony błędami )
- tydzień w tydzień proponuje pozycję:

7537 B.MILLER-I.KOSTELIC KL1 1,60 --- 2,00 2

Amerykanin nie potrafi ukończyć od kilku tygodni żadnej konkurencji technicznych, a ukończony slalom to w jego przypadku już bardzo odległa historia - w związku z tym coraz odleglejszy jest też jego numer startowy... .
Miller powinien raczej skupić się jutro na tym ,by zdobyć trochę punktów do klasyfikacji generalnej niż na nie przynoszących efektu szarżach. Z kolei Kostelic spisuje się coraz lepiej, jest piąty w klasyfikacji generalnej, a zwyciestwo siostry na pewno go nieco podbuduje .

Pozdrawiam

PS: Andrea Fischbacher jest jeśli się nie mylę kuzynką Hermanna Maiera .
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 16:20

Kostelic J. - Meissnitzer A 1

Jaki wynik był miedzy tymi paniami
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 16:27

Janica Kostelic wygrała dzisiejsze zawody.

Szukanie pozycji Meissnitzer staje się w tym momencie rzeczą zbędną.
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/12/2005 20:56

Panowie Ulvgaard i pixies odwalacie kawał doskonałej roboty w tym temacie.

Powiem szczerze, że mimo iż ja sam o nartach alpejskich zielonego pojęcia nie mam to z niecierpliwością czekam na wasze prognozy odnośnie jutrzejszych slalomów.
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 00:11

Witam

Dzisiaj :
Kostelic - Maze 1 1.75
Nyberg - Defago 1 1.65

Jutro (a właściwie dzisiaj) slalomy, czyli coś, co uwielbiam oglądać, ale grać to juz trochę mniej. Stąd stosunkowo niewielkie stawki, raczej dla podniesienia emocji samemu sobie.

B.Raich - winner 5.00 SpB ( B&W 3.00, GB 4.50, Nordic 4.00 reszty nie sprawdzam). Wiem , wiem - zaraz mi ktoś napisze, że dwa tegoroczne slalomy wygrał Rocca. Wygrał, bo był naprawdę świetny, bo pojechał na granicy ryzyka. Ale ... W obydwu slalomach po pierwszym przejeździe prowadził Benny. Po czym wyleciał w BC w sposób zupełnie niezrozumiały, mając zwycięstwo praktycznie w kieszeni. W MdC Rocca pojechał drugi przejazd wspaniale - jednak on zna ta trasę jak własną kieszeń, trenuje tam na codzień. To oczywiście nie zarzut, a jedynie uznanie, ze potrafił to perfekcyjnie wykorzystać. Dzisiaj podczas GS w Kranskiej Raich był bezkonkurencyjny - wygrana o sekundę nad drugim Bladrone świadczy o doskonałej formie Austriaka.
Zdaję sobie sprawę, że slalom to inna konkurencja, że tu Rocca jest o wiele bardziej groźny, jednak kurs 5.00 jest bardzo zachęcający. Na pewno Raich ma przynajmniej te 25% szans na zwycięstwo.

Fajny kursik w B&W - Sasaki ukończy obydwa przejazdy 1.60 . Obydwaj Japończycy (plus Minagawa) prezentują się w tym sezonie bardzo solidnie. Oglądałem Sasaki i wygląda to nieźle - płynna jazda, pełna kontrola nart, odpowiednia siła. Czwarty w BC, czternasty w MdC - to wyniki zasługujące na uznanie. Solidnośc 80% szans na ukończenie konkurencji - a kurs wydaje się ciekawy.

Z Unibetu :
Schild - Bergmann 1 1.60 czołowa zawodniczka poprzedniego sezonu, jesli tylko ukończy obydwa przejazdy nie powinna mieć problemu ze zwycięstwem z przeciętną póki co Niemką. Widać u Schild progresję, dziś była trzecia i to mnie przekonuje do tego typu.

Tak jak napisałem wcześniej - lekkie granie dla zabawy, bo to jednak slalom, czyli prawie najbardziej "wywrotowa" konkurencja.

pozd
Posted by: Ralph

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 01:07

Pixies!
Skoro typujesz na faworyta B.Raicha to co powiesz o kursie 1,75 (B&W),że będzie on w pierwszej trójce?

Ps.
Podzielam uwagę tomo, widać profesjonalizm w tym dziale...
Pozdr
Posted by: Humer

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 06:47

Prosba do znawcow tematu.
Zaklad w BaW: "Ukończy ..... obydwa przejazdy" - oznacza ze dany zawodnik musi zaliczyc oba przejazdy, ale co sie dzieje w momencie, gdy dany zawodnik ukonczyl pierwszy przejazd ale nie zakwalifikowal sie do drugiego ? To samo pytanie tyczy sie tez zakladow head-to-head: "Obydwoje nie osiagaja celu" - aby zaklad byl wygrany, obaj musza zaliczyc drugi przejazd ?
Z gory dziekuje za odpowiedz !
Posted by: Humer

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 06:52

Eh, nastapila pomylka, w ostatnim zdaniu powinno byc: ... aby zaklad byl wygrany, obaj nie moga zaliczyc drugiego przejazdu ?
Przepraszam za zamieszanie
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 08:09

Wczoraj po raz pierwszy próbowałem sił w typerce alpejczyków - i o ile Panie wypadły całkiem przyzwoicie - u Panów po pierwszym przejeździe było super - ale to co zrobili Bodek z Terminatorem (w szczególności ten drugi) woła o pomstę do nieba - ale po uspokojeniu nerwów postanowiłem dziś spróbować sił ponownie.
Kobitki zaczynają za 1/2h - wybrałem dwa kupony
1) EXP - 1P+2/3
Cz 22/12/05 09:30 Nicole Hosp - Monika Schmuderer Bergmann 1 1.50 pewniak
Cz 22/12/05 09:30 Janica Kostelic - Anja Pärson 1 1.80
Cz 22/12/05 09:30 Kristina Koznick - Marlies Schild 2 1.85
Cz 22/12/05 09:30 Kathrin Zettel - Laure Pequegnot 1 1.60

2/ dubelek BaW:
Slalom (Spindleruv Mlyn/CZE) (Head-to-Head M. Schild/K. Koznick) Schild /1.90/
Slalom (Spindleruv Mlyn/CZE) (Head-to-Head S. Zahrobska/M. Mölgg) Zahrobska /1.80/

Hosp - wczoraj prowadziła po 1 przejeździe - wytrzymała presję - ukończyła 2 przejazd - pojechała troszkę asekuracyjnie - stąd spadek na 4poz. - ale liczę że dziś równie ostrożnie podejsdzie do zawodów
Marlies można zaliczyć do bardzo solidnych zawodniczek (duża szansa na ukończenie), forma całkiem przyzwoita - w tym upewnił mnie jej wczorajszy drugi przejazd w gigancie.
Janica - czy pójdzie za ciosem ??? - oby tylko nie przedobrzyła.
Zettel - wydaje mi się obecnie w lepszej formie od Laury
Zahrobska - główny atut dokładna znajomość trasy

Stawki podobnie jak wczoraj niewielkie - po prostu zbyt duża loteryjność i słabe rozeznanie w temacie.
Posted by: doggy

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 08:34

Tutaj jest livescore:
Livescore
Posted by: tokara

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 08:39

mam pytanie do znawcow:
raich-palander 1

miller-ligety 1

kostelic-sasaki 1

pranger-vidal najbardziej mi codzi o ta ostatnia pare
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 11:56

Czy dysponuje ktoś dokładnymi wynikami po 1-szym przejździe slalomu PANÓW?
Posted by: igorynka

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 12:04

Quote:

Czy dysponuje ktoś dokładnymi wynikami po 1-szym przejździe slalomu PANÓW?



służę pomocą : Slalom
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 12:15

Dzięki serdeczne
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 12:31

Panie miodzio (znikoma ilość DNF)- czekamy na Panów.

Results Spindleruv Mlyn - Slalom - Women http://www.eurosport.com/home/pages/v4/l0/s48/e10100/live_lng0_spo48_evt10100_mtc113195.shtml
Posted by: jacgan

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 12:45

hello nie wiecie kiedy zaczyna się drugi przejazd?
Posted by: gremlin

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 13:23

no i juz po wszystkiemu!!!! to kurna daun z tego raicha spiepszyl wiekszosci kupony- dziekuje ta zabawa to nie dla mnie
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 20:12

Kurcze ale ten Raich dał dzisiaj ciała.

Sporo kaski przez kolegę uciekło a miałęm go w top 3 za 1.75 i w jakimś h2h za 1.6.
Szkoda wielka bo dzisiejszy dzień mógł być przepiękny, a tak to wyjdę co najwyżej na 0 pod warunkiem że Euroliga wejdzie (a wygląda na to, że raczej wejdzie).

Czy ktoś może w skrócie napisać co kolega Raich konkretnego zrobił w trakcie 2-giego przejazdu bo nie miałem możliwości obejrzenia i czy Bode Miller ukończył oba przejazdy?
Posted by: Skiper

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/12/2005 21:14

Quote:

Kurcze ale ten Raich dał dzisiaj ciała.

Sporo kaski przez kolegę uciekło a miałęm go w top 3 za 1.75 i w jakimś h2h za 1.6.
Szkoda wielka bo dzisiejszy dzień mógł być przepiękny, a tak to wyjdę co najwyżej na 0 pod warunkiem że Euroliga wejdzie (a wygląda na to, że raczej wejdzie).

Czy ktoś może w skrócie napisać co kolega Raich konkretnego zrobił w trakcie 2-giego przejazdu bo nie miałem możliwości obejrzenia i czy Bode Miller ukończył oba przejazdy?




Raich wjechał troche za ciasno w bramkę, a że się mocno wąsko robiło, to sie ratował przeniesieniem ciężaru na górną nartę, lecz to nie przyniosło spodziewanego efektu, prawa narta w górę i poza trasą się znalazł.

Bode Miller wyleciał w 1 przejeździe, rzekłbym w swoim tradycyjnym stylu.
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 23/12/2005 17:43

Jest wreszcie chwila czasu na podsumowanie.

B.Miller - I.Kostelic 2 2.00 (Ulv)
B.Raich - winner 5.00
Sasaki-ukończy obydwa przejazdy 1.60
Schild - Bergmann 1 1.60

Cóż, Raich na pierwszym pomiarze drugiego przejazdu miał już 0.78 sek przewagi (to w slalomie prawie przepaść) i wyleciał. Taki to urpok konkurencji technicznych i dlatego, jak wcześniej pisałem, gram to bez szaleństw.
Jakby jednak nie patrzeć, zagranie tych pozycji w singlach dało spore profity.

Następne zawody już po Świętach, 28-29.12 Panie jadą w Lienzu slalom i slalom gigant, a Panowie 29.12 zjazd w Bormio na jednej z najtrudniejszych tras.

pozd
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/12/2005 13:35

Witam panowie jakby ktos pomógł co wydaje sie najbardziej pewne z tych spotkan??

Kostelic J. - Hosp N. 1
Kostelic J. - Rienda Contreras 1
Paerson A. - Schild M. 1
Paerson A. - Maze T. 1

Z gory dziekuje
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/12/2005 13:45

Święta, święta i...po świętach - alpejczycy wracają na trasy - jutro rano panie rywalizować będą w slalomie gigancie w austriackim Lienz - bukmacherzy opublikowali już kursy - ja wybiorę się tym razem chyba do Millenium - tamtejsi analitycy wykoncypowali kilka miłych kursów

5005 27.12.2005 23:50 Dorfmeister M.-Meissnitzer A. 1.60 2.05 1
Michaela zdecydowanie lepsza na trasach technicznych gigantów - kurs przyjemny - nic tylko grać

5006 27.12.2005 23:50 Paerson A.-Zettel K. 1.65 2.00 1
Szwedka na pewno podbudowana zwyciestwem w Spindlerovm Mlynie będzie chciała udowodnić swoją wyższośc nad rywalkami także w Lienzu, młoda super-utalentowana Austriaczka radzi sobie do tej pory świetnie, trudno jednak w tak młodym wieku ciągle utrzymywać taką formę, tymbardziej ,że wydaje się ,iż pokonanie Szwedki może być jutro równoznaczne ze zwycięstwem, a na to chyba jeszcze dla Kathrin za wcześnie.

5007 27.12.2005 23:50 Kostelic J.-Rienda C. 1.60 2.05 1
Kostelic i Paersson to dwie faworytki, wprawdzie Hiszpanka specjalizuje się wyłącznie w slalomie gigancie, ale ostatnio jej forma jakby trochę gorsza - nie znaczy to ,że nie bedzie wysoko, ale o miejsce na pudle pokusić się chyba tym razem nie powinna, w przeciwieństwie do niesamowitej Chorwatki ...

Pozdrawiam, powodzenia
Posted by: Martin Eden

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/12/2005 13:49

a z TOTO lub STS?
Pozdro
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/12/2005 20:11

Są już kursy u bukuff netowych - narazie wybrałem 3 zakłady (Uni i EXP) - wybór na podstawie wyników ostatnich zawodów Spindlerowym Młynie (CZE) i selekcji prawdopodobieństwa wypadnięcia z trasy.
EXP1/ 1P+2/3
Julia Mancuso - Anja Pärson 2 1.35 pewniak
Marlies Schild - Genevieve Simard 1 1.80
Nicole Hosp - Tina Maze 1 1.80
Janica Kostelic - Kathrin Zettel 1 1.65

EXP2/ dubel
Marlies Schild - Genevieve Simard 1 1.80
Nicole Hosp - Tina Maze 1 1.80
AKO=3.24

Uni3/ 1P+2/3
Schild, Marlies - Kirchgasser, M 1 1.67 - P
Zettel, K - Maze, T 1 1.75
Ottosson, A - Mancuso, J 1 1.75
Hosp, N - Fischbacher, A 1 1.72
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/12/2005 23:45

Witam

jutro oczywiście spokojnie, bo konkurencja techniczna.

Hosp - Fischbacher 1 1.72 Unibet. Walka w reprezentancji Austrii o nominacje olimpijskie trwa. Hosp, jeśli już kończy drugi przejazd, to melduje się w czołówce. Na pewno bardziej doświadczona od świetnej kuzynki Herminatora ( tak, tak Ulv ) z pewnością pamięta, że to właśnie w Lienzu wygrała dwa lata temu slalom gigant. Oczywiście ważniejsza jest obecna dyspozycja, i sądzę że to Nicole jest aktualnie pewniejsza i szybsza. Mogła wygrać juz w Sp. Mlynie, prowadząc po pierwszym przejeździe, jednak jeszcze trochę zabrakło. Tą pozycję gram za wyższą niż normalnie w tej konkurencji stawkę.

Pietilae-Holmner - Rohregger 1 2.00 B&W. To lekko, i z dwóch powodów. Bo podoba mi się jazda młodziutkiej Szwedki i co ważniejsze, ostatnio zawsze kończy zawody - i to w dwudziestce. Jakby nie było, ma świetną nauczycielkę (Pearson oczywiście) i już teraz jest typowana na jej następczynię. Rohregger bardzo przeciętna, ostatnio bez wiekszych sukcesów i raczej bez szans na załapanie się do kadry olimpijskiej.

I dla zabawy :
Zettel - Maze 2 1.95 (kilka buków). A dlaczego nie ? Maze potrafi jeździć giganta, w Sp. Mlynie druga po pierwszym przejeździe, w drugim wpadła w jakieś wyżłobienie i straciła ponad sekundę. Zettel oczywiście świetna, ale czy już na tyle pewna, że nie popełni błędu ?

pozd
Posted by: kawa

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 17:03

dalem dzis w batandwin roznice w narciarstwie alpejskim od 00.11do 00.20 a rozliczyli mi ze padl wynik od 00.21do 00.30 czy ktos wie jak bylo naprawde bo na stronie eurosportu bylo 00.20 straty a oni mnie dymaja
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 17:09

1. Anja Paerson 2.09.94
2. Nicole Hosp 2.10.15

Daje nam to 0.21 sek.
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 22:14

Quote:

EXP1/ 1P+2/3
Julia Mancuso - Anja Pärson 2 1.35 pewniak
Marlies Schild - Genevieve Simard 1 1.80
Nicole Hosp - Tina Maze 1 1.80
Janica Kostelic - Kathrin Zettel 1 1.65

EXP2/ dubel
Marlies Schild - Genevieve Simard 1 1.80
Nicole Hosp - Tina Maze 1 1.80
AKO=3.24

Uni3/ 1P+2/3
Schild, Marlies - Kirchgasser, M 1 1.67 - P
Zettel, K - Maze, T 1 1.75 zabrakło 0,04sek!)
Ottosson, A - Mancuso, J 1 1.75
Hosp, N - Fischbacher, A 1 1.72



Pojawiły się kursy u netowych (EXP, Unibet) - slalom Pań i zjazd Panów. Narazie panie - duży wybor w Baw i w Expie, nieco mniejszy w Unibecie.
1/ Uni 1P+2/3
A/ Zettel, K - Gerg, Annemarie 1 1.45 P
B/ Poutiainen, T - Hosp, N 2 1.90
C/ Paerson, A - Kostelic, Janica 1 1.60
D/ Schild, Marlies - Koznick, K 1 1.60

A/ Co prawda Annemarie wyprzedziła Kathrin w ubieglym tygodniu w Spindlerowym Młynie (ach ten jej 2 przejazd), ale ogolnie dyspozycja zdecydownie po stronie mlodej austriaczki. mijemy nadzieję że nie popelni wiekszych błędów. Forma wysmienita.
B/ Nie mam przekonania do Finki - często jeżdzi niepwnie i na granicy ryzyka - stąd masa błędów - Hosp wydaje mi sie zawodniczką solidniejszą - a jej ostatnie występy mnie w tym utwierdzają. Dziś druga i pomimo,że tydzień temu przegrała o prawie pół minuty postanowilem jej zaufać.
C/ Fenomenalna Anja wygrała SL tydzień temu, dziś byla najlepsza w SG - dlaczego jutro ma nie kontnuować swojej passy?
D/ Moja ulubiona zawodniczka Marlies - kontra zawsze nieobliczalna doświadczona amerykanka - ostatnio Schild była zawsze wyżej + sympatia do tej zawodniczki = nie powinno być inaczej i tym razem

nad expem trzeba posiedzieć - bo buki wystawily niby łatwe pary - ale słabe kursy - a trzeba przecież uwzględnić że to slalom i w miarę wyselekcjonować ew. DNF-y???
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 22:28

Witam.
Dziś spodziewane zwycięstwo Anji Paersson i jak się wydaje bardzo dobry dzień dla grających .
Jutro zjazd męzczyzn na bardzo trudnej (co potwierdzają treningi) trasie w Bormio, oraz slalom kobiet w Lienzu.

W obu rozegranych w Bormio treningach zwyciężył Amerykanin Dahron Rahlves, bardzo dobrze prezentował się także Fritz Strobl - w 1-ym treningu był w drugi, w okolicach drugiego miejsca plasował się też na wszystkich pomiarach czasu w treningu finałowym, dopiero przed metą zwolnił przez co nieco myląca może być jego ostateczna pozycja dopiero w drugiej dziesiątce. W każdym razie Rahlves i Strobl to moi główni kandydaci do zwycięstwa.

Millenium:
5500 29.12.2005 11:30 Walchhofer M.-Strobl F. 1.65 2.00 2
Walchofferowi chyba niezbyt leży ta trasa - pierwszego treningu nie ukończył, w drugim był 27, zawody to wprawdzie zupełnie co innego, ale wydaje mi się, że Fritz okaże się jutro lepszy.

5504 29.12.2005 11:30 Grugger H.-Aamodt K.A. 1.70 1.90 1
Grugger zwyciężył w Bormio przed rokiem, w treningach prezentował się nieco ponad przeciętną - powinien powalczyć o pierwszą dziesiątkę, Aamodt ostatnio nieco słabiej niż na poczatku sezonu, kolejny błysk formy szykuje zapewne na igrzyska.

5555 29.12.2005 10:30 Jelusic A.-Fleiss N. 1.80 1.80 2
Dwie młode, utalentowane chorwackie slalomistki, ostatnio lepiej radzi sobie o dwa lata starsza Nika Fleiss, dzis zdobyła swoje pierwsze punkty w slalomie gigancie, mimo że startowała z dalekim 51-ym numerem.

Toto-Mix
7323 HOSP-KOZNICK 1 - 1.60
Austriacka slalomistka jest w świetnej dyspozycji, dziś druga, jutro również będzie walczyc o najwyższe pozycje, Amerykanka ostatnio zdecydowanie poniżej oczekiwań.

ciekawie w mixie wygląda również pozycja:
7324 KOZNICK-FLEISS 2 2.55
Dziś Fleiss była lepsza, na pewno jest w stanie jutro to powtórzyć.

Pozdrawiam, powodzenia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 22:40

Quote:

5500 29.12.2005 11:30 Walchhofer M.-Strobl F. 1.65 2.00 2
Walchofferowi chyba niezbyt leży ta trasa - pierwszego treningu nie ukończył, w drugim był 27, zawody to wprawdzie zupełnie co innego, ale wydaje mi się, że Fritz okaże się jutro lepszy.




Ulv ... zaskoczyłeś mnie. Ja Ci tylko przypomnę, że Walchhofer był w Bormio w dwóch ostatnich latach dwa razy drugi. Nie patrz też na jego treningi - to konspirator jakich mało i czasem mu się po prostu nie chce. W Val Gardena był 22 na treningu , po czym drugi w zawodach. Oczywiście, w tej parze wszystko może się zdarzyć (w B&W masz 2.20 na Fryca), jednak ja odpuściłbym to.

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 22:56

heh, owszem , może jestem jakoś uprzedzony do Michaela , ale wydaje mi się, że przyszedł czas na lekki spadek formy w jego wykonaniu,...bardzo możliwe ,że się mylę, ale... takie przeczucie ... .Jutro zobaczymy jak będzie

Pozdrawiam

PS: Faktycznie w B&W Strobl w tej parze po 2.2, w naziemnych wyższe kursy niż millenium oferuje już także profesjonal - też 2.2.
Posted by: marekm

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/12/2005 23:05

moze kto wkleic wyniki treningow choc 10 tke
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 29/12/2005 00:24

Mozna je znaleźc tutaj:
TRENINGI ZJAZDOWE - wyniki treningu II - decydującego o starcie czołowej 30 - a w odnośnikach trening I i dokładniejsze analizy przebiegu treningów.
Pozdr
Posted by: Robertino

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 29/12/2005 00:33

AAMODT Kjetil Andre - CUCHE Didier TYP 2 ( PROF)
Rahlves - Buechel TYP 1 (PROF)
F.Strobl - Aamodt TYP 1 (PROF)


oprocz tego zagram jeszcze pary :

Strobl F. - Aamodt K.A. TYP 1 (STS )
Rahlves D. - Defago D. TYP 1 (STS )

Grugger H.- Aamodt K.A. TYP 1 ( MILLENIUM )
Miller B.- Rahlves D. TYP 2 ( MILLENIUM )


PROSZE o OPINIE !

Drogi Przyjacielu Tym razem tego postu nie będę usuwał - ale zwracam jedynie uwagę, że suche typy podajemy w Private Picks. Poza tym trudno wyrazić opinię, jeśli nie podałeś kursów. Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 29/12/2005 00:53

Dziś bez przygód :

Hosp - Fischbacher 1 1.72
Pietilae-Holmner - Rohregger 1 2.00
Zettel - Maze 2 1.95

No i jutro jedziemy dalej.

Panowie:
Guay - Bourque 1 1.75 Unibet. No to ciekawa para. Dwóch Kanadyjczyków - specjalista od konkurencji szybkich kontra typowy technik. Bourque praktycznie bez żadnych sukcesów w zjeździe, nie licząc zawodów niższej rangi czy mistrzostw Kanady. Do tego sezonu w Pucharze Świata jechał w zjeździe dwa razy i to wyłącznie w ojczyźnie. Z kolei Guay w bardzo dobrej dyspozycji - zwycięstwo w VdI (do kombinacji), trzeci w w VG. Podstawowe pytanie - czy dyspozycja Bourque z treningów, w których był trzeci i piąty potwierdzi się w głownych zawodach ? Uważam, że jednak nie, a kurs wystarczająco zachecający.

Cuche - Gruber 1 1.75 B&W. Didier powoli, acz systematycznie dochodzi do swojej normalnej dyspozycji. Czytałem ostatnio z nim wywiad, w którym opowiadał, jak jest wściekły sam na siebie i nie rozumie, dlaczego osiąga takie a inne wyniki. W treningach w Bormio widać znaczną poprawę, zresztą on lubi tą trasę. Mówiąc szczerze liczę na dobra jazdę Szwajcara, bowiem po Gruberze nie spodziewałbym się jakiejs totalnej klapy - to zawodnik jeżdżący bardzo równo. Zadecydują pewnie dziesiąte części sekundy - oby na korzyść mojego faworyta.

Defago - Kroell 2 1.95 B&W. Obydwaj jeżdżą w kratkę - raz lepszy Didier raz Klaus. Teraz kolej na Austriaka - lepszy w treningach, trasa mu bardzo odpowiada (dwa razy czwarty) a kurs bardzo dobry.

Panie:
Schild - Koznick 1 1.60 Unibet. Niby slalom to ulubiona konkurencja Kristiny, ale w tym sezonie na razie zupełnie bez błysku. Przeciętna jazda - tak aby bezpiecznie dojechać do mety i uciułać pare punktów w Pucharze. Z kolei Niemka złapała wiatr w żagle, ostatnie wyniki napawają sporym optymizmem. No i powtórzę się - walka o miejsce w austiackiej reprezentacji olimpijskiej trwa - tu nie ma miejsca na taryfę ulgową.

pozd
Posted by: Drak

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 29/12/2005 09:16


pixies mysle ze dobrze zrobiles ze nie usunalaes typy Robertino.

Aamodt -Chuche 2 kurs 3
Strobl - Aamodt 1

wydaja sie bardzo ciekawe i trzeba osolic
Posted by: fart?

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 29/12/2005 09:38

jak sadzicie warto zagrac dubla z profka F.STROBL-AAMODT 1-1.41 i RAHLVES-BUECHEL 1-1.52 ?
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 30/12/2005 11:51

Odbyły się ostatnie w starym roku konkurencje alpejskie - w slalomie w Lienz - triumfowały gospodynie - Austriaczki - Marlies Schild, przed Nicole Hosp, trzecie miejsce zajęła Janica Kostelic, faworyzowana Anja Paersson nie ukończyła I-go przejazdu. Zjazd mężczyzn w Bormio okazał się rzeczywiście wymagający, wielu (jak na konkurencję szybkościową) zawodników nie dojechało do mety, było kilka groźnie wyglądających wypadków - w tym szczególnie Austriaka Gruggera - odniósł on kontuzję, która może wykluczyć go ze startu w igrzyskach w Turynie.

Podsumowując wczorajszy dzień pod kątem zakładów i moich przewidywań - raczej udanie z odrobiną szczęścia - zjazd wygrał Dahron Rahlves przed Fritzem Stroblem - dwójka moich faworytów , Strobl okazał się lepszy od Wallchoffera, wprawdzie zadecydowały o tym jedynie setne części sekundy, ale coś musi być czynnikiem roztrzygającym . Nie ukończył zawodów Grugger, ale to samo przydarzyło się na szczęście jego konkurentowi z pary - Aamodtowi.
U kobiet nie zawiodła Hosp, z bardzo dobrej strony pokazała się też Fleiss, zdecydowania powyżej oczekiwań pojechała jednak Kristina Koznick, pokazała ,że niedocenienie jej było poważnym błędem i zajęła wysokie 4. miejsce.

Kolejna część zmagań alpejczyków rozpocznie się 5 stycznia slalomem kobiet w Zagrzebiu, faworytką u siebie na pewno będzie Janica Kostelic,...ale o tym już w przyszłym tygodniu .

Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim użytkownikom
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/01/2006 23:24

O ostatnich zawodach czas zapomnieć ...

Juz jutro w chorwackim Zagreb-Sljeme odbędą się zawody Pucharu Świata kobiet w slalomie.

Schild - Poutiainen 1 1.65 Unibet. Zdecydowana i widoczna progresja formy Marlies, udokumentowana zwycięstwem w Lienzu. Poutiainen, ubiegłoroczna zwyciężczyni slalomu w Sljeme bardzo solidna, zawsze w dziesiątce, ale jakby na razie bez błysku. Ostatnie cztery zjazdy slalomowe (w Lienzu i Sp. Mlynie) to czterokrotnie lepsza Schield i to zawsze w granicach sekundy. Aktualna dyspozycja i motywacja po stronie Schield.

Koznick - Schleper 1 1.60 Expekt. Koronna konkurencja Koznick, a ona sama zaczyna powoli łapać swój normalny rytm. Jest bardzo silna, a to na tej trasie bedzie jej zdecydowanym atutem. Sytuacja bardzo podobna jak w poprzedniej parze - jesli nie wydarzy się Kristinie "wylot", powinna sobie spokojnie poradzić z przeciętną obecnie rodaczką.

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 05/01/2006 09:20

Dziś tak `na szybko` trzy propozycje z oferty Toto-Mixa

7301 PAERSON-KOSTELIC KL1 1,80 --- 1,80 2
Janica u siebie, tłumy chorwackich kibiców - świetne miejsce, by zacząć łapać mistrzowską formę.

7307 HOSP-KOZNICK KL1 1,55 --- 2,10 1
Mimo niepowodzenia ze starego roku, zdecyduje się jeszcze raz postawić przeciw Amerykance, może zresztą stawiam nie tyle przeciw Koznick, która rzeczywiście jest w dobrej formie, co bardziej na Nicole Hosp, której dyspozycja wydaje się być jeszcze lepsza.

7312 KILDOW-OTTOSSON KL1 1,65 --- 1,95 2
Ostatnio Kildow ósma, Ottoson dziewiąta. Wszechstronna młoda Amerykanka, mimo coraz szybszych postepów w konkurencjach technicznych nie jest chyba jednak w stanie powtórzyć w kolejnych zawodach pod rząd tak dobrego miejsca, Szwedka jeździ w miarę równo i liczę na miejsce w okolicach 10-12.

Wszystkie typy dziś w zasadzie grane bardziej na wyczucie `na wyczucie`, więc ze względu na to i przerwę noworoczną stawki niezbyt wysokie.

Pozdrawiam, powodzenia
Posted by: BZYCZEK

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 05/01/2006 19:23

Janica Kostelic to jest fighterka.Za onet.pl " trzecia była reprezentantka gospodarzy - Chorwatka Janica Kostelic (1,45 s). Trzykrotna złota medalistka olimpijska z Salt Lake City już przed pierwszą bramką zgubiła kijek wraz z rękawicą. Całą trasę przejechała uderzając gołą pięścią w zmrożone tyczki, a na mecie mocno krwawiła. "

Chorwatka miała szósty czas po pierwszym przejeździe.
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 06/01/2006 15:26

Witam na dzis co najlepiej zagrac ??


Kostelic J. - Schild M 1
Paerson A. - Rienda Con.M.J. 1
Maze T. - Poutiainen T. 1
Kostelic J. - Zettel K 1

Prosze o opinie ekspertow
Posted by: bolo_lacznik

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 06/01/2006 15:33

To są pary na jutrzejszy gigant o 9.30
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 06/01/2006 15:51

ok no to z tych par na jutro co jest warte zagrania ??
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 06/01/2006 23:36

Dziś rano zostaną rozegrane slalomy giganty kobiet i mężczyzn - odpowiednio w słoweńskim Mariborze i szwajcarskim Adelboden. Ja tym razem skupię się głównie na konkurencji panów.

Faworytami wydają się być będący w doskonałej formie przed świętami Benny Raich i ubiegłoroczny zwycięzca ze stoku w Adelboden - Massimiliano Blardone - spośród bukmacherów naziemnych kursy na klasyfikację oferuje Profesjonal:
M22 B.Raich 4.5/1.9 v/1-3
M23 Blardone 5/2.1 v/1-3
Przy czym bazując głównie na przeczuciu wskazałbym lekko na Włocha .
Underdogów można próbowac szukać w parach z Millerem i Maierem ,Amerykanin - problemy z konczeniem konkurencji, Herminator jeszcze ciągle nie w olimpijskiej dyspozycji (tak przynajmniej było przed przerwą świateczną )- i tak - w miarę ładnie wyglądają np.
M32 B.Miller-Schoenf. 1.35 2.55 2
M37 H.Maier-Nyberg 1.41 2.51 2
(oba również Profesjonal)

Z kolei przyjemne pary do zagrania nieco mocniej proponuje TotoMix:

7332 RAICH-H.MAIER KL1 1,55 --- 2,10 1
7336 PALANDER-SIMONCELLI KL1 1,60 --- 2,00 1
7339 NYBERG-GOERGL KL1 1,70 --- 1,90 1

Raich zdecydowanie lepszy jak dotąd od Hermanna.
Fin w Kranjskiej Gorze zaprezentował bardzo nierówną formę, słabiutko w sl.g., po czym następnego dnia metamorfoza na trasie slalomowej (choć drugi przejazd znów nie najlepszy), Kalle powinien się jednak powoli stabilizować na wysoki pułap , Simoncelli ostatnio pokazywał kilkakrotnie, że potrafi zaskoczyć, ale raczej nie tym razem.
Bardzo już doświadczony Freddy Nyberg prezentuje się w tym sezonie bardzo przyzwoicie, Austriak Goergl wprost przeciwnie - wydaje się jakby zagubiony - mam nadzieję, że dziś jeszcze się odnaleźc nie zdoła ...

Pozdrawiam & powodzenia
Posted by: vittoz

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 07/01/2006 00:10

Maier-Rahlves 2 2.05 (Sportingbet)

Dla mnie Amerykanin w coraz lepszej formie, natomiast Maier ostatnio na trasie wygląda tak jakby z niego zeszło powietrze. Typ dość ryzykowny ze względu na znane u Rahlvs'a skłonności do ryzyka.Rahlves ma na koncie dwa bardzo dobre wyniki w tym sezonie w tej konkurencji Alta Badia (4) i Beaver Creek (2); Maier odpowiednio (6) i (6). W ostatnich zawodach w Kranskiej Gorze bardzo dobra pozycja po pierwszym przejeździe niestety w drugim wypadł z trasy. Myślę, że Amerykanin będzie teraz jednak nieco ostrożniejszy ze względu na klasyfikacje ogólną Pucharu Świata. Stawiam na dynamikę Amerykanina, której wyjątkowo brakuje mi u Herminatora.
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 07/01/2006 00:37

Zagreb-Sljeme bez przykrych niespodzianek i jedziemy dalej.

Ulv o Panach, to ja o Paniach.

Schild - Ottosson 1 1.55 Expekt. Konsekwentnie gram na Marlies i póki co, Austriaczka nie zawodzi. Dwa kolejne zwycięstwa w slalomie na pewno dały jej pewność siebie, bardzo potrzebna w konkurencjach technicznych. Troche niepokoi fakt, że ona w ostatnich latach w Mariborze, w przeciwieństwie do swojej rywalki spisywała sie bardzo słabo. Doswiadczona Szwedka w tym sezonie bardzo solidna, jednak bez wiekszych sukcesów.

Fischbacher - Kirchgasser 2 1.75 Unibet. Odnoszę wrażenie, że forma Michaeli utrzymuje się na stałym i ustabilizowanym poziomie, natomiast Andrea dostała jakby lekkiej zadyszki. Jesli dodamy to tego fakt, iz Kirchgasser lepiej czuje się w konkurencjach technicznych od swojej kolezanki, to niewątpliwie jest faworytka w tej parze.

Paerson - Poutiainen 1 1.40 Expekt.

I z panów :

Miller - Raich 2 1.65 Expekt
Svindal - Schlopy 2 1.90 Unibet ( lekko, i przeciw Svindalovi, który startuje po przerwie spowodowanej złamaniem żebra)

pozd
Posted by: Ulvgaard

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 07/01/2006 14:06

W Mariborze pogoda nie zachęca do slalomów, więc dzisiejsze zawody pań odwołano, a i jutrzejsze stoją pod dużym znakiem zapytania. Panowie rozegrali sl.gigant w Adelboden - jedyną przykrą niespodzianką słaby pierwszy przejazd Blardone, przez który uplasował się łącznie dopiero na 11. pozycji. Zwyciężył Raich, drugi był Freddy Nyberg, a trzecim miejscem podzielili się Palander i Goergl. Podsumowując - bardzo miły dzień .

W jutrzejszym slalomie mężczyzn ciekawie wyglądają kursy na klasyfikacje wg Profesjonala:
M41 Rocca 1-3 1.6
M42 Raich 1-3 1.9
M44 Matt 1-6 1.85
M47 Ligety 1-6 2
Wydaje się ,że 3 z 4 wymienionych powinny okazac się trafne .
Z kolei w TotoMixie przyjemnie wyglądają pary:
7378 Svindal-Bourgeat 2 1.95
Francuz poczyna sobie w slalomach nieźle ok. 15-20 miejsca, Svindal jak wspominał już pixies dopiero wraca po kontuzji i te zawody to dla niego raczej rodzaj przetarcia.
7368 Raich-Schoenfelder 1 1.45
Raich bezspornie głowny faworyt obok Rocci.
7376 Larsson-Moelgg 2 1.95
Larsson ostatnimi występami nie olśniewa natomiast Manfred Moelgg (tak samo zresztą jak i jego siostra wśród pań )prezentuje się coraz lepiej i wydaje się być obecnie w lepszej dyspozycji od Szweda.

Do tego dwie pozycji z oferty dotyczącej pań (jeśli ich zawody się w ogóle odbędą):
7365 Borssen-Zuzulova 1 1.55
Dwie młode zawodniczki (rocznik `84), ale ten sezon znacznie bardziej udany dla Szwedki.
7363 Ertl-Moelgg 2 1.95
Gram oboje przedstawicieli utalentowanego rodzeństwa Moelggów , Ertl zdecydowanie nieprzekonywująco...

Pozdrawiam , powodzenia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 08/01/2006 00:43

Dzisiaj Panowie :
Miller - Raich 2 1.65
Svindal - Schlopy 2 1.90

Panie, ja wspomniał Ulv nie jechały i wszystko wskazuje na to, że jutro równiez mogą być problemy.
W Mariborze plusowa temperatura i deszcz( o 21.45 -0.2 st), więc nie tracę czasu na kobiety.

Panowie w Aldenboden - okropnie ciężka trasa, dwa lata temu slalom ukończyło chyba z 40% startujących. Ale spróbujemy.

Ted Ligety - Markus Larsson 1 1.55 Expekt. Ligety wyrasta na pierwszego slalomistę wśród Amerykanów, dwa razy na podium w tym sezonie to doskonałe osiągnięcie. Dzisiaj potwierdzenie formy świetnym występem w gigancie, który nie jest przeciez jego koronna konkurencją. Naprzeciw przeciętny, o czym wspomniał Ulv Szwed, który nie przekonuje swoimi występami.

Mario Matt - Andre Myhrer 1 1.65 Expekt. Matt to oczywiście "rasowy" slalomista. Zdecydowana progresja formy - wynik z Kranskiej może byc trochę mylący, bowiem był chyba czwarty po pierwszym zjeździe, natomiast w drugim wpadł w muldę i cudem uratowal się przed wylotem. Ale do mety dojechał . Bardzo dobrze poradził sobie dzisiaj w Aldenboden, a jutro powinno byc znacznie lepiej. Myhrer, młody Szwed to póki co zawodnik drugiej dziesiątki i daleko mu zarówno doświadczeniem jak i umiejętnościami do Mario.

Ivica Kostelic - Akira Sasaki 1 1.67 Unibet. Ivica w Kranskiej podobnie jak Matt - wpadl dokładnie w tą samą muldę i zająl w efekcie ostatnie miejsce w drugim przejeździe. Sasaki sprawia bardzo solidne wrażenie, nie sądzę jednak by na tak trudnej trasie był w stanie zagrozić Chorwatowi. Kostelic to jednak doświadczenie plus siła, w Aldenboden zalety nie do przecenienia.

W Unibecie również

Svindal - Brolenius 2 1.65 - o Akselu juz wspominałem i to typ przeciw Svindalowi, a nie na Broleniusa.

Poza tym sądzę, zę w końcu wygra Raich. Jeden warunek - musi ukończyć obydwa przejazdy Buki chyba trochę zgłupialy, w B&W Raich faworytem (2.60), w Sportingbecie jest 4.00 i mniej płacą za Roccę.

I cos, co mnie mocno kusi, ale musze się z tym przespać.
UD w Toto Rocca - Palander 2 2.70 mocno według mnie przesacowane. Kalle nie jest jakimś leszczem do objeżdzania, w dwóch ostatnich slalomach pierwsze przejazdy miał lepsze od Roccy. No i Włochowi kiedys noga tez może się poslizgnąć.

pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 09/01/2006 23:52

Kolejne zwycięstwo Marlies Schild w slalomie potwierdzające to, o czym juz pisałem - jej forma systematycznie rośnie i będzie jedną z głównych faworytek do olimpijskiego złota w tej konkurencji. Coraz lepsza Koznick, bardzo równe Hosp, Pequegnot i oczywiście młodziutka Zettel, która miała ogromną szansę na zwycięstwo po I przejeździe. Jeszcze zabrakło doświadczenie i zimnej krwi, ale co się odwlecze ...

Panowie to kolejne, czwarte zwycięstwo Roccy. Jest doskonale przygotowany, jedyna zagadką pozostaje to, czy będzie w stanie wytrzymać presję psychiczną u siebie podczas Olimpiady. Raich w drugim przejeździe sprawiał wrażenie, jakby koniecznie chciał ukończyć slalom i zdobyc punkty do Pucharu. Znów świetny Ligety, który wg mnie jest już najlepszym Amerykaninem. Miller póki co zajmuje się wszystkim tylko nie sportem i regularnie kończy slalomy przed metą.

Z proponowanych przeze mnie pozycji większość do zwrotu - na 77 startujących wyleciało z trasy 38, co jest tradycją piekielnie trudnej trasy w Adelboden. Jedynie Ligety ok i Matt ko.

W tym tygodniu Panie jadą w austriackim Bad Kleinkirchheim - dwa zjazdy i super gigant, natomiast Panowie w Wengen kombinację, zjazd i slalom.

Poza tym zachęcam do większej aktywności - wszak konkurencje alpejskie to piękny sport. Jak tak dalej pójdzie, to chyba nie będzie komu pisać ....

pozd
Posted by: imarcel

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 10/01/2006 08:36

Cześć.Wielkie uznanie dla Ciebie i za Twoją wiedzę .....ja stety nie znam sie na sportach zimowych a w szczególności na narciarstwie alpejskim...jak widzę mało jest osób które się tym interesują.....jeszcze raz duże uznanie za wiedzę i poświecenie na tym forum.....
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 11/01/2006 19:50

Trochę OT (za onet.pl)

Jeden z najlepszych narciarzy świata Bode Miller nie przestaje szokować opinii publicznej. Dopiero co wzywał do legalizacji środków dopingowych, a przed paroma dniami w wywiadzie pochwalił się, że brał udział w zawodach po spożyciu alkoholu.
Zjazd na rauszu to naprawdę duże wyzwanie. Spróbuj w takim stanie przejechać slalom, gdy w każdej sekundzie mijasz tyczkę lub bramkę. To jak prowadzenie samochodu po alkoholu, tyle tylko że na stoku nie ma przepisów ruchu - powiedział.
Władze amerykańskiej i światowej federacji narciarskiej (FIS) żądają wychowawczej rozmowy i rozważają karę. Bode złagodził więc wypowiedź, mówiąc, że miał na myśli jazdę na kacu, po całonocnej balandze.
22 grudnia został ukarany grzywną 643 euro za odmowę wzięcia udziału w drugim przejeździe w Pucharze Świata, bo w pierwszym słabo mu poszło.
Latem chciał zakończyć karierę, tłumacząc, że ma już dość panującej w sporcie hipokryzji, niekończących się zobowiązań wobec sponsorów i wścibskich mediów.
Podejście do środków dopingowych 27-letni Miller uznał za największą hipokryzję współczesnego sportu. - Powinny zostać zalegalizowane, a przynajmniej poziom tolerancji powinien zostać zwiększony - powiedział.
Niedawno stwierdził publicznie, że FIS dostaje miliony od sponsorów i telewizji, a sportowcy otrzymują z tego marne grosze. - Akurat ja zarabiam sporo. Ale chodzi mi o innych chłopaków - mawia.

No i ja ten gościu ma wygrywać ?

A poza tym wczoraj i dzisiaj odbyły się treningi do zjazdów.

pozd
Posted by: kiziorro

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 21:13

o ktorej jutro zjazd panow ? probowalem rozszyfrowac kalendarz na oficjalnej stronie ale nie dalem rady :|
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 21:59

Zjazd mężczyzn do kombinacji zaczyna się o 10.30 CET
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 22:14

W jutrzejszych zawodach panów ciężko przewidzieć końcowe rozwiązanie. Z tego co udało mi się znaleźć nie wywnioskowałem jak została ustalona trasa zjazdu. Ma to znaczenie czy kombinacja jako całość preferuje zjazdowców czy slalomistów. Jeżeli został pominięty dość trudny początek trasy zjazdu w Wengen, to większe szanse przyznaje slalomistom, natomiast jeżeli morderczy początek został utrzymany to tacy zawodnicy jak Raich czy Rocca mogą bardzo wiele stracić bojąc się puścić narty. Sporo zależy także od śniegu. Na płaskim odcinku przy dobrze zmrożonej trasie Walchofer i Strobl nie powinni mieć sobie równych. Tam wielką rolę odgrywą masa przy nabieraniu szybkości, która to wyraźnie przekłada się na efekty czasowe. Po poprzedniej kombinacji bardzo narzekali slalomiści, którzy praktycznie nie mieli szans odrobić strat ze zjazdu na bardzo łatwej trasie slalomu. Myślę, że po tamtej krytyce zostanie przez FIS zrobiony ukłon w kierunku zawodników technicznych. Osobiście odpuszczam sobie granie kombinacji jako całości, raczej będę starał się prześledzić trasę pod kątem zawodów zjazdu (14.01) i slalomu (15.01). Pozdrowienia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 22:46

Zjazd Panów jest w sobotę, jutro o 10.30 rozpoczyna się zjazd do kombinacji.

Panie jadą jutro zjazd w Bad Kleinkirchheim. Sytuacja o tyle niewygodna, że ostatnia konkurencja szybkościowa została rozegrana niemal miesiąc temu. Poza tym zupełnie nie kojarzę tej trasy. Jednak coś trzeba spróbowac, tym bardziej, że dośc ciekawe były wyniki treningów.

Kildow - Berthod 2 1.55 Unibet. Zwyciężczyni z Lake Louise (własnie z Berthod o 0,03 sek) i VdI kontra zdecydowanie najlepsza zawodniczka treningów (1,2,1 m.). I albo Lindsay ma coś do ukrycia, bowiem treningi w jej wykonaniu były beznadziejne, albo forma gdzieś uciekła, a może trasa jej nie pasuje ? Miejsca w trzeciej czy czwartej dziesiątce nie wróżą najlepiej, tym bardziej że przegrywała z Sylviane o 2 - 3 sekundy. Berthod bardzo równa w tym sezonie, wszytko wskazuje na systematyczny wzrost formy i jest ona dla zdecydowana faworytką w tym pojedynku.

Recchia - Haltmayr 2 2.25 Expekt. Postawienie Recchii w roli tak zdecydowanej faworytki trochę mnie zaskoczyło. Owszem, prezentowała się lepiej we wszystkich trzech treningach, niemniej jednak to własnie u Niemki widać było aprecjację w kolejnych próbach. W dwóch ostatnich zawodach Petra wyglądała bardzo pewnie (5 i 4 m), jednak jak już wspomniałem, było to dośc dawno. Spokojna stawka, stosownie do ważkości argumentów.

Lindell-Vikarby - Ertl-Renz 1 1.60 B&W. Co specjalistka od konkurencji technicznych robi w zjeździe ? I czy jeden w miarę udany trening stanowi jakąkolwiek przesłankę na osiągnięcie przez nią choćby przeciętnego rezultatu ? Nie pamiętam, czy Martina zaliczyła jakis zjazd w tym sezonie, ale jeśli nawet miało to miejsce, to raczej nie było to jakieś budujące wydarzenie. LSzwedka również niczym specjalnym nie zachwyca, ale jednak jeździ zjazdy na pewno lepiej od Niemki.

U Panów kombinacja - zagram na wygraną Raicha z Millerem - 1.60 w B&W i jeśli ktoś czasem czyta to, co tu bajdurzę,, to wie dlaczego.

pozd
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 23:06

Quote:

Z tego co udało mi się znaleźć nie wywnioskowałem jak została ustalona trasa zjazdu.




Trasy nie zmieniają się w Wengen od lat, no chyba że pogoda płata figle, to coś tam skracają.
TUTAJ jest wszystko - pod zakładką "Facts&Figures". Generalnie jest to miejsce bardzo lubiane przez zawodników. I chyba tak jak w poprzednim roku , więcej szans mają techniczni.

pozd
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 23:10

Pixies trasy możesz jak najbardziej nie kojarzyć, bo ostanie zawody Pucharu Świata zostały rozegrane w Bad Kleinkirch w sezonie 96/97. Miejscowość znana raczej z pięknych szlaków turystycznych. Zastanawiam się nad walką wewnątrzaustryjacką. Dorfmeister zawsze na treningu zostawia sobie odrobinę luzu, natomiast Goetschl strasznie mocno się spina i zazwyczaj nie wychodzi jej to podczas zawodów najlepiej. Berthod udowodniła w treningach że trasa jej wyjątkowo leży, ale wiadomo treningi treningami a zawody zawodami. Kildow natomiast chyba zbyt dużą wagę poświęca zawodom technicznym. Hitler też próbował walczyć na dwa fronty i wiadomo jak wyszło. Tym bardziej taki zwrot Amerykanki tuż przed Olimpiadą może okazać się niekorzystny. Moim zdaniem miałaby znacznie więcej szans gdyby skupiła się na konkurencjach szybkościowych. Jutro się wstrzymuję z typowaniem, bo uważam że co ma wisieć nie utonie, a w sobotę kolejny zjazd, a jutrzejsze zawody nieco bardziej rozjaśnią sytuację kto tak faktycznie w formie jest, a kogo ona opuściła. Pozdrowienia
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 12/01/2006 23:22

Dane trasy Lauberhorn:

Start altitude: 2000m
Finish altitude: 1387m
Vertical drop: 713m
Course length: 3088m


Właśnie przy kombinacji zrezygnowano z tego szalenie niebezpiecznego dla techników pierwszego skrętu w prawo. Tam rok po roku ogromne problemy miał Svindal i pamiętam, że mało by się nie zabił.Końcóweczka też delikatnie skrócona. Czyli tak jak zakładałem technicy będą mieli więcej do powiedzenia. Trasa zjazdu łącznie o prawie 1400m dłuższa. Pozdrowienia
Posted by: mtudor

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 08:01

pixies co sadzisz o tym

Berthod - Kildow 1 1.60 Sylviane zdecydowana faworytka

Kostelić - Styger 1 1.40 No właśnie tu mnie zastanawia jak dzis pojedzie Janica.

Zastanawia mnie wysoki kurs na Janice z Lindsey Kildow bo aż 1.90 a na Amerykanke 1.70.

Prosiłbym o linka do treningów.
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 08:48

Zjazd Pań - pierwszy raz typuję - tak, że proszę przyjąć typy z przymrużeniem oka. Całą analizę oparłem na odbytych seriach treningowych + delkiatnych wskazaniach różnych bukuff. Wybrałem 3 kupony u 3 różnych bukuuf - troszkę ryzykowne 1P+2/4 - i dwa triple - ale stawki rzędu 2/10.

1/ Expekt
Pt 13/01/06 11:45 Lucia Recchia - Petra Haltmayr 1 1.60 pewniak
Pt 13/01/06 11:45 Sylviane Berthod - Michaela Dorfmeister 1 1.80
Pt 13/01/06 11:45 Nike Bent - Kirsten L Clark 2 1.85
Pt 13/01/06 11:45 Alexandra Meissnitzer - Renate Götschl 1 1.70
Pt 13/01/06 11:45 Ingrid Jacquemod - Brigitte Obermoser 2 1.70

2/ Unibet
Kildow, L C - Berthod, Sylviane 2 1.55
Jacquemod, I - Montillet-Carles, C 1 1.55
Goergl, Elisabeth - Obermoser, B 1 1.50

3/ BaW
(Head-to-Head E. Fanchini/L. Recchia) Recchia - 1.75
(Head-to-Head B. Obermoser/B. Nike) Obermoser - 1.70
(Head-to-Head K. Clark/E. Brydon) Clark - 1.40

Troszkę sporo wybrałem jak na pierwszy raz - ale taki mam ch-ter i po prostu tak typuję.

I jeszcze jedno pytanko - do speców - jak widzicie parę -
Janica Kostelic - Fraenzi Aufdenblatten 1.55/2.35
bo ja uważam że Janica wcale nie musi tu być winnerką?
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 09:08

KRAJAN prosiłem...
Posted by: gremlin

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 12:57

czy zna ktos wyniki???ewntualnie podajcie link aby je zobaczyc!
Posted by: gremlin

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 13:05

wiem ze wygrala ania paerson-to z telegazety
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 14:16

Wyniki zjazdu z dnia 13.01:
http://www.fis-ski.com/pdf/2006/AL/5105/2006AL5105RLR0.pdf
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 15:48

szybko i na żywo wyniki na www.eurosport.com
Posted by: mtudor

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 16:00

Jeżeli nie rozumiesz dlaczego skasowałem Twój post to zajrzyj do tematu poświęconego biathlonowi.
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 16:33

Niestety nie miałem możliwości oglądać dzisiejszych zawodów pań, ale powiem szczerze, że wyniki są dla mnie pewnego rodzaju zaskoczeniem. Dobra postawa Paerson i naprawdę niewielkie różnice w pierwszej czwórce. Tak jak sądziłem Dorfmeister zdecydowanie lepszy występ w zawodach niż wynikałoby to po treningach. W parze z Goetschl nie dała swojej koleżance żadnych szans. Wysokie pozycje Berthod i Aufdenblatten potwierdzają, bardzo dobra dyspozycję z treningów. Trochę poniżej oczekiwań Meissnitzer. Nie jest to słaby występ, ale myślałem że co najmniej w 5 uda jej się zmieścić. Nie wiem jakie czynniki spowodowały, że Paerson i Kostelic były tak wysoko, ale szczerze mówiąc wątpię aby udało im się powtórzyć dzisiejsze wyniki w jutrzejszych zawodach.
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 13/01/2006 20:38

Dorfmeister-Paerson 1 1.80 (Sportingbet)

Tak jak pisałem wcześniej nie wydaje mi się, aby Paerson mogła dwa razy tak znakomicie pojechać. Nie jest to jakaś mega sensacja tylko powrót Paerson do przyzwoitej formy zjazdowej. To co prezentowała ta zawodniczka na początku sezonu na trasach zjazdu, zupełnie nie odpowiadało jej umiejętnościom w tej konkurencji. Mimo wszystko uważam, że Miki jest lepszą zawodniczką w tej specjalności. Bardzo równe występy w tym sezonie. Jedynie słabsze miejsce w Val d'Isere ale tam wyniki zawodów zostały wypaczone przez warunki atmosferyczne. Przy takiej pogodzie tamten zjazd w ogóle nie powinien być rozegrany. Dzisiejsze różnice wskazują, że między zawodniczkami praktycznie między zawodniczkami ciężko było upchnąć szpilkę, bo przy tak minimalnych różnicach nie można mówić nawet o jakimklowiek błędzie (poważne błędy na trasie zjazdowej kosztują o wiele więcej czasu). Kolejną przyczyną dla której nasuwa mi się dany typ, to położenie miejsca zawodów. Nadal jest pod sporym wrażenie występu zawodniczek Austrii w Linzu gdzie, z pewnością nabrały pewności siebie. Taki zastrzyk energii przydałbym się Dorfmeister na miesiąc przed Turynem. W końcu najlepiej pierwszy zjazd w sezonie wygrywa się przed własną publicznością. Pozdrowienia
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 08:36

Dla osób lubiących niskie kursy polecam typ:

Walchofer 1-6 1.30 (Profesjonal)

Osobiście nie przepadam, za tak niskim kursami, ale nie wyobrażam sobie, aby Walchofer przy normalnej jeździe nie był w stanie zmieścić się w szóstce. Dla mnie na trasie w Wengen to oprócz Strobla, jeden w głównych faworytów do zwycięstwa. Przypomnę, że trasa w Lauberhorn uważana jest za jedną z najtrudniejszych w alpejskim pucharze świata. Dość nietypowe pozycje startowe dwóch czołowych zawodników - Walchofer staruje z numer 4, natomiast Strobl z 3. Do 16 Rahlvsa nie powinien im nikt zagrozić. Myślę także na dość popularnym u wszystkich bukmacherów zestawie Walchofer-Miller. Skłaniam się w stronę Walchofera. O Millerze można sporo pisać, ale i tak jest to geniealny zawodnik i nie wiadomo co danego dnia mu do głowy przyjdzie. Pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 10:28

Witam

O Paniach pisać trochę za późno, więc może coś bardzo krótko (po "upojnej" nocy) o Panach.

Strobl F. - Rahlves D 1 1.72 Unibet. Bardzo równa dyspozycja Austriaka, potwierdzana systematycznie miejscami na, bądź bardzo blisko podium. Ostatnie trzy starty to 2,5 i 2 miejsce Fritza, zwycięstwo w pierwszym treningu w Wengen - a więc na rewanz za porażkę w Daronem w Bormio.


P.Fill - E.Guay 2 1.65 Expekt. Kanadyjczyk to dla mnie największe pozytywne zaskoczenie trwającego sezonu. Systematyczne miejsca w czołówce, świetny zarówno w zjazdach jak i w SG, wygrał ze sporą przewagą drugi trening. Naprzeciwko zawodnik co najwyżej przeciętny - zdecydowanie stawiam w tej parze na zwycięstwo Erika.

I dubel z Toto :

Aamodt - Guay 2 1.80
Ghedina - Kernen 1 1.65

Na więcej nie mam siły ...

pozd
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 12:55

Dormeister potwierdziła wysoką formę jednak po raz kolejny nie udało jej się wygrać zawodów. Nie wiem czy mamy do czynienia z nową gwiazdą konkurencji szybkościowych czy z zawodniczką jednych zawodów - chodzi oczywiście o Nike Bent. Szwedka dwa razy bardzo dobrze zaprezentowała się na trasach Bad Kleinkirchen. Kolejne bardzo udane starty Berthod i Aufdenblatten (odpowiednio 4 i 5) oraz tym razem wielkie rozczarowanie Meissnitzer (dopiero 16 lokata). W jutrzejszym Super G chyba warto stawiać na te same zawodniczki, ponieważ większość z nich charakteryzuje się dużą powtarzalnością na tej trasie. Główną faworytką z pewnością będzie Janica Kostelic i Anja Paerson.

Dorfmeister-Paerson 3 vs. AB
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 13:03

Zawody panów w Wengen można podsumować jako walkę siły zawodników Austrii kontra niesamowita sprawność Darona Rahlvsa. Walchofer popełnił kilka drobnych błędów szczególnie w skrętach co było dokładnie widać po wyrzuconej ręce w górę. Stracił w ten sposób z pewnością na szybkości. Rahlves jak na tego niezbyt dużego zawodnika uzyskiwał niesamowitą prędkość. Warto podkreślić jak selektywna jest trasa w Wengen, piąty zawodnik miał już 2 sekundy straty. Pierwsza trójka może okazać się pierwszą trójką na Olimpiadzie i na pewno dla nikogo nie byłoby to żadne zaskoczenie. Dominują tu zawodnicy, którzy odznaczają się siłą, wytrzymałością i doświadczeniem. Walchofer spokojnie zmieścił się w szóstce

Walchofer 2nd place
Posted by: kiziorro

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 18:55

czy slalom w kombinacji jest jakims odnosnikiem do jutrzejszego slalomu ?
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 19:30

Quote:

czy slalom w kombinacji jest jakims odnosnikiem do jutrzejszego slalomu ?


Względnym ponieważ trasa slalomu do kombinacji jest zawsze tak ustawiana, żeby tacy ogromni zawodnicy jak np. Walchofer nie wylecieli na pierwszej bramce (forma kompromisu), a z drugiej strony brak też w tej stawce zawodników, którzy nie zdecydowali się na start w bardzo trudnym zjeździe do kombinacji w Wengen. Raczej radziłbym się kierować innymi wynikami slalomu z tego sezonu oraz wynikami na trasie w Wengen z zeszłych lat.
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 14/01/2006 22:32

Nie odkryje Ameryki jak powiem, że Rocca jest jutro faworytem. Myślę, że w obecnej formie jest w stanie podtrzymać pasmo zwycięstw. Dwaj zawodnicy, którzy mogą mu zagrozić to Raich i Ligety. W obecnym stanie rzeczy nie wydaje mi się aby ktoś z poza tej trójki był w stanie powalczyć z mistrzami slalomu. Szanse Rocci oceniam wyżej z następujuących względów. Po pierwsze Raich po dwóch nieukonczonych slalomach w ostanim jechał wyraźnie ostrożniej, a to woda na młyn dla jeżdżącego bez zahamowań Rocci.Ligety jeździ fantastycznie i to on ze względu na młody wiek może w przyszłości zdominować slalom. Na razie czasami brak mu jednak doświadczenia, co widać w bardziej podbramkowych sytuacjach. Wspomnę jeszcze, że Raich jak i Rocca zwyciężali w Wengen w poprzednich sezonach. Mój typ to:

Rocca (v) 2.75 (Sportingbet)

Myślę, że po pierwszym przejeździe kurs na Włocha znacznie spadnie, a wtedy można zagrać kontrę na jego najgroźniejszego przeciwnika, ponieważ straty powinny być spore, a przynajmniej takie było po pierwszych przejazdach. Pozdrowienia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 00:40

Ja na razie nie ruszam Raicha On pewnie zrobi psikusa Włochowi i wygra w Turynie.

Kostelic - Jansrud 1.67 Unibet. Ivica nie ukończył Adelboden, ale jednak był piąty po pierwszym przejeździe z prawie sekundą przewagi nad Jansrudem. Jest to ostatnimi laty najrówniej jeżdżący slalom w Wengen zawodnik - cztery kolejne lata to cztery razy miejsce na podium. Nie ulega więc wątpliwości, ze trasa ta wyjatkowo mu odpowiada. No i dodatkowa motywacja to dzisiejsze zwycięswto siostry w zjeździe

Ligety - Vogl 1.50 Expekt. Gram Teda systematycznie i mam coraz większe przekonanie do tego zawodnika. Bardzo płynna jazda, pewność pozycji w druzynie po wyczynach Millera, jeśli kończy slalom to w czołówce. Vogl jeden jedyny przyzwoity występ (Adelboden), w pozostałych albo wyloty w pierwszych przejazdach, albo miejsce poza 30-tką. Zdecydowanie na Amerykanina, to chyba najlepszy typ na jutro z alpejskich.

Panie

M. Dorfmeister - A.Meissnitzer 1.55 - 1.65 (różne buki). Dwie świetne zawodniczki, specjalistki od konkurencji szybkich, ale znacznie lepsze wrażenie podczas zjazdów zrobiła Michaela. Dzisiejsze zwycięstwo o ponad sekundę nad rywalką, aktualna dyspozycja, dotychczasowe wyniki w SG - wszystko to przemawia na korzyść Dorfmaister.

Fischbacher, A - Jacquemod, I 1.65 Unibet. Krótko - jeśli Andrea była lepsza w zjęździe, to powinna być lepsza równiez w SG, bo w tej konkurencji czuje się znacznie lepiej.

pozd
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 12:30

Rocca jest jednak królem slalomu. Jego głównym atutem jest to że potrafi dwa razy przejechać tak samo dobrze, a niestety jego konkurenci mają jeden dominujący przejazd. Najbardziej bałem się Teda Ligety, bo on ma w sobie szaleństwo, a wiadomo, że jak ma się przy tym szczęście to nic zawodnika nie może powstrzymać. Raich słaby psychicznie bo umiejętności mu z pewnością nie brakuje. Już trzeci raz w tym sezonie prowadząc po pierwszym przejeździe nie kończy drugiego. Vogl mieszkał jakiś czas niedaleko Wengen, dlatego tak znakomicie czuję się na tej trasie. W kolejnych startach pewnie zanotujemy niższe lokaty u tego zawdonika. Ciekawi mnie jak długo Rocca będzie niepokonany, bo ja na razie to tylko sam może się pokonać wypadając z trasy. Pozdrowienia

1. Rocca
Posted by: Pawelekdom

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 16:24

Mam do Ciebie taką malutką sprawę! Gdzie znajdę wyniki dzisiejszego slalomu (poza dziesiątką)! Interesuje mnie bardzo dzisiejszy występ RAICH i MATT! Bardzo proszę o odpowiedź!!! Z góry dziękuję!
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 16:38

Raich wyleciał w drugim przejeździe, Matt nie zakwalifiował się do drugiego przejazdu.

Dokładne wyniki TUTAJ

pozd
Posted by: Pawelekdom

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 16:54

To zadam jeszcze jedno AMATORSKIE pytanie: Jak potraktuje to PROFEK, jeśli miałem parę właśnie RAICH:MATT 1
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 15/01/2006 17:43

Zadaj to pytanie w odpowiednim dziale. Mnie w tym buku nie widzieli 100 lat, natomiast buki netowe w takim przypadku robią przeważnie zwrot stawki. Jeśli stawiałeś na Raiacha, to w najgorszym przypadku będzie zwrot ( na pewno nie moga tego potraktować jako wygrana Matta).

I jeszcze raz : zadawaj takie pytania w dziale do tego przeznaczonym.

pozd
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 19/01/2006 21:07

Szybko i na temat. W jutrzejszym Super Gigancie w Kitzbuehel stawiam na Rahlves. Zaimponował mi bardzo w ostatnim czasie. Jeździ szybko, bardzo dynamicznie, a do tego bardzo płynnie. Jest to konkurencja szybkościowa także ryzyko jakie podejmnie nie powinno się wziązać z możliwością nieukończenia zawodów. Trasa Super Giganta w tej miejscowości, bardzo preferuje zawodników dobrych z zjeździe. Także główne role powinni odgrywać tacy zawodnicy jak Rahlves, Maier, Walchofer czy Strobl. Fritz Strobl zdecydowanie najlepszy na treningu zjazdu, a dalszej kolejności wymienieni wyżej przeze mnie zawodnicy. Rahlves jak i Maier notowali już na tej trasie zwycięstwa, a gdy wygrywał jeden to jego rywal znajdował się na drugiej pozycji. Różnice były naprawdę niewielkie bo wynosiły 0,02 i 0,03 sekundy. Maier też coraz solidniejszy ale brakuje mu jeszcze tego błysku, bo ciężko przyjmować z radością miejsca w pierwszej szóstce kiedy wygrawało wszelkie zawody się jak chciało. Rahlvsovi zdecydowanie służy kryzys Miller, podobno nie tylko sportowo ale także finansowo. Zawodnicy ci podobno nie przepadają ostatnio za sobą, bo jak wiadomo kiedy w grę wchodzi olipiada i olbrzymia kasa to każdy chce zagarnąć ją dla siebie. Miller jak na razie chyba nie jest poważnym rywalem dla Rahlves szczególnie ze względu na problemy motywacyjne, a także nie w pełni zaleczone kolano. To by było na tyle:


Rahlves (v) 4.75 (Sportingbet)
Posted by: buldog

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 19/01/2006 21:51

Racja Tydzień temu tez Rahlves świetnie pojechał!Ostatnio ma forme ! To przekonuje mnie na zagranie na niego ! Ja go postawie że bedzie w 1-2 albo 1-4 !!
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 19/01/2006 22:55

Bardziej bezpieczny typ:

Rahlves 1-3 2.40 (Betandwin)

Podejrzewam, że jedynie bardzo poważny błąd w przejeździe może spowodować, że Amerykanin nie zmieści się w 3. Pozdrowienia
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/01/2006 16:33

Niestety Rahlves dzisiaj pojechał nieco poniżej oczekiwań. Amerykanin zgubił bardzo dużo czasu na górnym odcinku trasy, potem cały czas nadrabiał ale to nie wsytarczyło do wygrania zawodów. Ponownie przypomniał o sobie Herminator. Gdy Fill witał już się z gąską wtedy wielki Maier przypomniał, kto tak naprawdę świeci najjaśniej. No cóż człowiek mądry po fakcie - że mógł dać na zwycięstwo drugiego z wielkich faworytów tych zawodów. Z pewnością sporą niespodzianką jest wysokie miejsce Włocha. Sądzę, że nie będzie on w stanie zaprezentować się tak dobrze w jutrzejszych zawodach Zjazdu. Reichelt to młoda nadzieja Austryjaków, ten zawodnik z pewnością po odejściu zasłużonych tuzów może święcić ogromne zwycięstwa. To już nie pierwsze bardzo dobre miejsce tego zawodnika z sezonie olimpijskim. Może ma nadzieję, że rzutem na taśmę uda mu się wskoczyć do kadry olimpijskiej Austrii. Niby jak wszyscy podkreślają kwalifikacje są proste trzeba wygrać zawody pucharu świata, ale Reichelt uczynił to w niezwykle kontrowersyjnych warunkach i raczej nikt nie brał tego wyniku na poważnie. Pozdrowienia


6. Rahlves
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 20/01/2006 18:36

Bo dzisiejszym niepowodzeniu gry na zwycięstwo w całych zawodach postanowiłem skierować swoją uwagę na pary.

Dorfmeister-Kostelic 1 1.533 (Sportingbet)


Dzisiaj Miki dosyć pewnie wygrała Super Gigant. Janicy wyraźnie nie idzie na tej trasie. 15 miejsce w Super Gigancie to dosyć średni występ, ale jak najbardziej odpowiadający wynikom Chorwatki z treningów zjazdowych. Jestem zdziwiony, że Janica prawie wcale nie odczuła kontuzji ręki, której nabawiła się u siebie w domu. Dofrmeister jest najmocniejszą zawodniczką konkurencji szybkościowych w tym sezonie. Rzadko zdarzają jej się wpadki, zazwyczaj jeżeli nawet nie wygrywa to plasuje się w pierwszej 10 i to w górnej części. Biorąc pod uwagę fakt, że nie istnieje w konkurencjach technicznych druga lokata ze stratą 168 pkt do Janicy można uznać za ogromny sukces. Podejrzewam, że Dorfmeister zrezygnuje z jakiegokolwiek angażowania się w konkurencje techniczne. Olimpiada za pasem a dwa medale wydają się być jak najbardziej realne. Pozdrowienia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/01/2006 00:04

Kostelic - Paerson 1.50 Unibet. Dla mnie to pozycja nr 1 w jutrzejszych zjazdach. Po zawodach w Bad Kleinkirchheim Pearson powiedziała : "Nie ukończyłam czterech z ostatnich sześciu startów. W ten sposób nie da się wygrać Pucharu Świata. Ale to nie ma znaczenia. W tym sezonie najważniejsze są igrzyska. Gdyby zależało mi na Kryształowej Kuli w tych ostatnich zawodach podejmowałabym mniejsze ryzyko i na pewno bym je ukończyła. Ale ja specjalnie jeździłam na granicy ryzyka, bo to najlepszy sposób przygotowań do igrzysk. Z kolei w najbliższych startach zamierzam nieco się oszczędzać, bo kalendarz startów w Turynie jest bardzo napięty i trzeba zachować jak najwięcej sił." Historia toczy się dalej - dzisiaj Anja wyleciała w SG po raz kolejny. W treningu przed zjazdem zajęła 32 miejsce, tracąc do Kostelic minutę. Byc może ryzyko, o którym mówi Paerson i które zapewne jutro podejmie spowoduje nagły wystrzał i super-wynik, jednak nie sądzę, by zawodniczka nie mająca specjalnej motywacji mogła cokolwiek osiągnąć. Zdecydowanie Kostelic.

Aufdenblatten - Kildow 1.67 Unibet. Znacznie pewniejsza i sprawiająca solidne wrażenie Szwajcarka kontra będąca chyba w nienajlepszej dyspozycji Amerykanka. Ostatnie starty to zdecydowana przewaga Frenzi, która regularnie melduje się w ścisłej czołówce. Dodatkową motywacją jest oczywiście start na własnych śmieciach, choć dzisiaj okazało się, że to nie zawsze pomaga (wylot). Równie nieudany start zaliczyła Kildow. Trening to zdecydowanie lepsza Szwajcarka, która zapewne będzie chciała jutro powalczyć o miejsce na podium.

Styger - Hosp 2.10 Unibet. Bardzo radośnie i delikatnie zagram sobie tą parę. No bo co Hosp robi w zjeździe ? Przecież to slalomista i tam odnosi w tym sezonie spore sukcesy. Start w St Moritz to jej pierwsze zawody w tym sezonie w konkurencjach szybkich i ... małe zaskoczenie. Trzecia w Super Gigancie, zwycięstwo, i to zdecydowane w treningu zjazdowym (!!) - prawie sekundę przed Styger. Oczywiście Styger jest znacznie bardziej doświadczoną "zjazdówką" - jednak postawa Hosp jak i dobry kurs - warto lekko spróbować.

pozd
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 21/01/2006 08:56

Ostatnio sporo zawodniczek nie kończy zawodów - ale dziś zjazd - najbardziej "pewna" pod wzgledem ukańczalności dyscyplina alpejska - pasuje coś zapodać - jak widomo gustuję w kobitkach tak więc:
dubelek z expa Ako=2.09:
1/ Nike Bent - Jessica Lindell-Vikarby 1 /1.55/
2/ Michaela Dorfmeister - Nicole Hosp 1 /1.35/

1/ Nike ostatnio w wybornej formie - w konkurencjach szybkościowych - ścisła czołówka. Jej koleżanka z reprezentacji - mimo, że śmiga całkiem, całkiem - stale melduje się w pierwszej 10-ce, ale jadnak te pół sekundy gorsza. Jeżeli Bent nie popełni jakiegoś znaczącego błedu - spokojnie powinna zwyciężyć w tej szwedzkiej parze.
2/ Jak Michaela ukończy to trójka murowana - a dla Nicole podium nie widzę (za duża konkurencja). W skrócie - Dorfmeister obecnie jest najszybszą zawodniczką wśród wszystkich alpejek. (kurs podobny - na ukończy/nieukończy)

PS. Pixies - co do pary Kostelić - Person mocno bym uważał (dwa razy się już przewiozłem) - obie zawodniczki jeżdżą agresywnie i mocno na granicy ryzyka - pozatym Janica nie czuje "blusa" na tym szwajcarskim stoku - wg. mnie za 1.50 Kurs nie warty gry. W przyp. Aufdenblatten jak najbardziej się zgodzę - przewidują pierwszą 6-tkę - a przy odrobinie szczęścia pudło.
Pomyślę jeszcze nad singielkami z BaW-u (Unibetu nie ruszam)
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/01/2006 00:22

Jutro już po raz piąty w tym sezonie slalomiści staną na starcie, tym razem w Kitzbuehel - na chyba najbardziej prestizowej trasie. Niestety, pogoda nie sprzyja alpejczykom, dzisiaj mgła utrudniła zjazd, który został skrócony o kilkaset metrów.

Mimo to mam nadzieję, że jednak dojdzie do kolejnego pojedynku dwóch gigantów.



I stawiam na Raicha (2.05 - 2.15 różne buki). Rocca jakoś niespecjalnie dotąd jeździł w Kitzbuehel, Raich przed własną publicznością, żądny sukcesu - czyli pokonania Giorgio. Może w końcu psycha mu wytrzyma, bo to że potrafi świetnie jeździć pokazał w tym sezonie wielokrotnie. Szkoda, że udany był zawsze jeden przejazd. Bardzo ważny jest również efekt psychologiczny, pokazanie Roccy przed olimpiadą, że nie może jeszcze księgować złotego medalu. No to - do boju Benny

Andre Myhrer - Kalle Palander 1.50 Expekt. Myhrer jeszcze w tym sezonie z Palanderem nie wygrał i akurat w Kitzbuehel nie powinien tego dokonać. Palander świetnie czuje się na tej trasie, wygrał tu slalom dwa i trzy lata temu. Poza tym jest równy i pewny - jeśli juz kończy obydwa przejazdy, to z pierwszej piątki nie wylatuje.

Rainer Schonenfelder - Manfred Pranger 1.65 BET24. Kolejny Austriak świetnie znający i lubiący Kitzbuehel. Drugi, trzeci, czwarty - tak było ostatnimi laty. W tym roku jeszcze trochę niepewny, sądzę jednak, ze przed własną publicznością pokaże klasę. Pranger, kolega z reprezentacji Rainera, kompletnie zawodzi w tym sezonie. Jeden w miarę udany wynik to zdecydowanie za mało, jak na oczekiwania i możliwości.

pozd
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 22/01/2006 19:38

Niestety nie mogłem poddać typów na dzisiejsze konkurencje, ale widzę, że jakiś niesamowitych niespodzianek się nie doczekaliśmy. Największe wrażenie na mnie wywarło to co przydarzyło się Dorfmeister. Ten pan to chyba był z innej bajki. Szkoda, że nie wzieła go na maskę i nie powiozła do mety. Skończyła się wspaniała seria Giorgio Rocci. Kiedyś musiało to nastąpić, ale jak na slalom to i tak trwało niesamowicie długo. Inaczej niż w biathlonie mamy jeszcze sporo konkurencji przed Turynem, choć już można wskazać kto będzie faworytem tego całego cyrku. Zawodnicy przygotowani perfekcyjnie także uwidaczniają się różnice w umiejętnościach. Co do Super Kombinacji uważam, że są to zawody bezsensowne ze względu na, że zawodniczki typowo zjazdowe nie mają żadnych szans dosłownie żadnych. Będziemy oglądali serię zwycięstw Kostelic-Paerson jeżeli któraś z nich nie wypadnie z trasy. U panów Raich chyba także bezkonkurencyjny, a zawody kończą się zazwyczaj po jednej subkonkurencji. Zobaczymy jak potoczą się losy tych zawodów. Pozdrowienia
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 23/01/2006 21:35

Witam

Krótkie podsumowanie weekendu
Kostelic - Paerson 1.50
Aufdenblatten - Kildow 1.67
Styger - Hosp 2.10
Rocca - Raich 2.10
Myhrer - Palander 1.50
Schoenfelder - Pranger 1.65

Zawody w St Moritz potwierdziły wyborną dyspozycję Dorfmaister i Kostelic. Ale warto zwrócić na jedną rzecz - im bliżej olimpiady tym lepsze wyniki osiągaja doświadczone zawodniczki, a młodziez, która trochę mieszała na poczatku sezonu, teraz jakby trochę w cieniu. I coraz bardziej podoba mi się Hosp.
Wreszcie Raich przed Roccą, ale właściwie bez walki. Pozycja Vidala może jest mała niespodzianką, ale on w tym sezonie pokazuje, że trzeba się z nim liczyć. Praktycznie w każdych zawodach zajmuje miejsce w ścisłej czołówce. No i w dalszym ciągu nie może dojśc do siebie po kontuzji Svindal. W sumie w Kitzbuehel bez niespodzianek.

Program na ten tydzień :
Panie :
27.01 - Cortina - Super Gigant
28.01 - Cortina - zjazd
29.01 - Cortina - slalom gigant
Panowie:
24.01 - Schladming - slalom (to juz jutro)
28.01 - Ga-Pa - zjazd
29.01 - Super Gigant

I jeszcze jedna uwaga, niestety dość smutna. Zainteresowanie działem sportów zimowych jest praktycznie zerowe, no może wyłączając skoki. W konk. alpejskich zainteresowanie ogranicza się do dwóch, w porywach trzech osób, i to praktycznie bez żadnego odzewu. Skoro nikt się tym nie interesuje, to chyba szkoda poświęcać czas i pisać dla samego siebie. Stwierdził to już wcześniej Krajan, i teraz przyznaję mu rację. Szkoda, bo olimpiada za pasem.

pozdrawiam
Posted by: tomo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 23/01/2006 22:05

Jesteś pixies w ogromnym błędzie.

Owszem zainteresowanie narciarstwem alpejskim jest w naszym kraju nikłe ale o to do nikogo pretensji mieć nie możesz. Ja sam nartami alpejskimi również kompletnie się nie interesuję bo mnie ten sport kompletnie nie kręci i już.
Jest jednak bardzo ważna rzecz o której zarówno Ty jak i Ulvgaard powinniście wiedzieć. Od początku sezonu z każddymi kolejnymi zawodami potwierdzacie iż jesteście świetni w tym co robicie, wyrobiliście sobie świetną markę na całym forum, a ja osobiście wasze typy tutaj podawane gram z zamkniętymi oczami i bez zbytniego zastanawiania się - jak na tym wychodzę to chyba pisac nie trzeba... Jestem też przekonany, że podobnie robi na tym forum naprawdę bardzo wiele osób i przez wzgląd na nich absolutnie nie powinniście rezygnować ze swej działąlności w tym temacie.
Odwalacie tutaj kawał doskonałej roboty i róbcie to dalej!
Posted by: Ralph

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 23/01/2006 22:43

Ulvgaard i pixies!!!
Przestać pisać na tym forum to dopiero możecie jak śnieg ze wszystkich górskich szczytów stopnieje...
Uwierzcie, że z dobrej roboty ,którą tu odwalacie korzysta naprawdę sporo osób. A w obliczu zbliżającej się olimpiady nie wyobrażam sobie aby ten dział pozostał "martwy"...
Pozdrawiam
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 23/01/2006 23:10

witam panowie eksperci mampytanko co najlepiej obstawic ktory zawodnik bedzie sklasyfikowany :

Rocca G. (skl.)
Raich B. (skl.)
Palander K. (skl.)
Ligety T. (skl.)

Ktory pan jest najbardziej pewny?
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 01:05

Po raz dziesiąty w austriackim Schladming o godzinie 18.00 rozgrywany jest


atmosferą przypominający zakopiański nocny konkurs skoków. Niestety, Eurosport woli w tym czasie pokazywać człapających, zmanierowanych afrykańskich kopaczy, konkurujących ze sobą długością dredów i kolorem butów. A dla kolorytu połowa armii egipskiej na trybunach. Tragedia.

Tak to wygląda ...



Ale przejdźmy do rzeczy bardziej przyziemnych, czyli co się jutro może zdarzyć ...

Alois Vogl - Jean-Pierre Vidal 1.60 Expekt. Ostatnie zwycięstwo Francuza nie ma tu wielkiego znaczenia, bowiem jeszcze niedawno to Vogl stawał na podium. Jednak Vidal jest równiejszy i nie schodzi poniżej pewnego poziomu (5,9,4,9,1). Vogl to dwa niezłe występy, i obydwa na bardzo trudnych trasach, gdzie doświaczenie staje się atutem nie do przecenienia. Vidal to równie doświadczony zawodnik, piąty w Schladming w ubieglym roku, w Kitz. pokazał, że spokojnie wytrzymuje napięcie związane z trudami drugiego przejazdu. Według mnie jest w lepszej dyspozycji od swojego rywala.

Mario Matt - Manfred Pranger 1.65 BET24. Matt ostatnio kompletnie zawodzi, nie jest w stanie ukończyć żadnych zawodów. Liczę na Prangera, który w Schladming uzyskiwał bardzo dobre wyniki, zwycięstwo w ubiegłym sezonie, wcześniej miejsca 7 i 5. Oczywiście, jak na razie nie pokazuje nic wybitnego, raczej jeździ zdecydowanie poniżej oczekiwań. Liczę jednak, że w końcu obudzi się i pokaże dwa dobre przejazdy.

No i oczywiście ... Rocca kontra Raich 2.05 do 2.15. Nie ukrywam, że Raich jest moim głównym faworytem do olimpijskiego złota w slalomie. Świetnie jeżdzący w Schladming (2,1,2 ostatnie trzy lata), czego nie mozna powiedzieć o Giorgio. No i ten kurs ...

Lekko pójdzie też dubel w Expekcie:

Pranger - Grandi 2.00
Neureuther - Biggs 1.65

pozdrawiam i życzę wiele emocji podczas oglądania gwiazd z Libii
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 01:06

Quote:

witam panowie eksperci mampytanko co najlepiej obstawic ktory zawodnik bedzie sklasyfikowany :

Rocca G. (skl.)
Raich B. (skl.)
Palander K. (skl.)
Ligety T. (skl.)

Ktory pan jest najbardziej pewny?




Ligety

pozd
Posted by: Isildur

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 08:51

Mogłby ktos podac w temacie jakieś strony najlepiej w języku polskim dotyczące narciarstwa alpejskiego ? Chodzi mi głównie o wyniki w tym sezone, klasyfikacje, livescora itp.

Z góry dzięki
Posted by: pawka85

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 15:17

jak juz bedzie po zawodach to bardzo bym prosil zeby ktos umiescil kto jest sklasyfikowany z gory dziekuje
Posted by: scarface

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 16:23

Palander-Ligety 2 1.90 (Sportingbet)


Ted dzisiaj rozpoczyna pierwszy przejazd i sądzę, że zawiesi wysoko poprzeczkę dla reszty faworytów. Obydwaj zawodnicy należą do ścisłej czołówki tej konkurencji, dlatego dość ciężko jest przedstawić dlaczego jeden jest lepszy od drugiego. Walka młodości z doświadczeniem. Kalle jeżeli nic nie zmieni może mieć problem z medalem w Turynie. Widać, że wielu zawodników jeździ coraz lepiej natomiast Kalle delikatnie w dół. Osobiście gram za niewielka stawkę, gdyż może być naprawdę różnie, a kieruje się przede wszystkim przeczuciem.
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 16:50

Dziś kolejna - mocno loteryjna dyscyplina - slalom Panów:

dubel (BaW):
R. Schönfelder/T. Ligety - 2 /1.90/
Vogl/A. Myhrer - 1 /1.85/
10 dni temu Amerykanin był lepszy o ponad 0,5sek - przedwczoraj gorą byl Austriak (0,17sek.) - ale to na wskutek bardzo slabego pierwszego przejazdu Teda - dziś liczę, że takich błędow jak w owym przejeździe nie popełni.

w Wengen niemiec był prawie o 1 sek lepszy od szweda - a to juz spora strata, dla mnie wystarczająca aby ponownie na niego postawić.


I standardowo rozpisik z exp-a:
1P+2/3:
Wt 24/01/06 18:00 Andre Myhrer - Giorgio Rocca 2 1.40 pewniak
Wt 24/01/06 18:00 Ted Ligety - Rainer Schönfelder 1 1.75
Wt 24/01/06 18:00 Alois Vogl - Jean-Pierre Vidal 2 1.60
Wt 24/01/06 18:00 Reinfried Herbst - Ivica Kostelic 1 1.55

Wszystkie typy po analizie ostatnich dwóch startów w slalomach i zalożeniu, że nikt nie opuści trasy przed linią wyznaczjącą metę.
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 23:11

Podsumowanie slalomu :

Matt - Pranger 1.65
Rocca - Raich 2.10
Pranger - Grandi 2.00

Pozostałe zwroty.
No więc kolejny slalom bez sensacji. Ci, którzy tu zawsze dobrze jeździli, dzisiaj to powtórzyli, a ci którzy mieli problemy, mają je nadal. Palander potwierdza progresję formy, Raich znów najlepszy, ale w jednym przejeździe , dobrze, ze przynajmniej kończy konkurencję.

Dzisiaj odbył się również pierwszy trening do zjazdu pań - równiez zzgodnie z tym co widzimy na stokach. Dorfmaister, Aufdenblaten i wracająca do wysokiej dyspozycji Goetschl.

pozd
Posted by: Qubi

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 24/01/2006 23:17

Quote:

Jesteś pixies w ogromnym błędzie.

Owszem zainteresowanie narciarstwem alpejskim jest w naszym kraju nikłe ale o to do nikogo pretensji mieć nie możesz. Ja sam nartami alpejskimi również kompletnie się nie interesuję bo mnie ten sport kompletnie nie kręci i już.
Jest jednak bardzo ważna rzecz o której zarówno Ty jak i Ulvgaard powinniście wiedzieć. Od początku sezonu z każddymi kolejnymi zawodami potwierdzacie iż jesteście świetni w tym co robicie, wyrobiliście sobie świetną markę na całym forum, a ja osobiście wasze typy tutaj podawane gram z zamkniętymi oczami i bez zbytniego zastanawiania się - jak na tym wychodzę to chyba pisac nie trzeba... Jestem też przekonany, że podobnie robi na tym forum naprawdę bardzo wiele osób i przez wzgląd na nich absolutnie nie powinniście rezygnować ze swej działąlności w tym temacie.
Odwalacie tutaj kawał doskonałej roboty i róbcie to dalej!




Popieram w 100%
Zimne dla Was!
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 26/01/2006 23:30

No to rozpoczynamy kolejny weekend z alpejczykami. Jutro Panie jadą SuperG w Cortinie.



Najciekawiej wyglądająca para to według mnie

Dorfmeister - Goetschl 2.15 (kilka buków). To wymarzona dla Renate trasa. Rządzi tu i dzieli od kilku lat, praktycznie nie schodząc z podium (oczywiście mam na mysli SG). Początek sezonu w wykonaniu Goetschl nie był najlepszy, zdarzały się miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. Ale oczywiście priorytetem jest Turyn i widać to po progresji wyników Austriaczki. Pierwsze w tym sezonie podium w St Moritz z zjeździe, wcześniej piąta (SG) i szósta. Wzrost formy widać również po wynikach treningów zjazdowych w Cortinie (1,2,3). Z kolei Michaela niespecjalnie dotąd jeździła we włoskim kurorcie. W dyspozycji jest oczywiście wybornej i nie należy się spodziewać z jej strony występu poniżej pewnego poziomu, jednak w tej parze więcej szans daję Renate. Zdaję sobie równiez sprawę, że stawianie z mojej strony Goetschl w takiej pozycji jest trochę ryzykowne, ale warto zagrać.

Plus dubel w Toto (bez pisaniny, bo nie mam czasu) :

Goetschl - Styger 1
Kildow - Fischbacher 1 (ta druga mocno ostatnio spusciła z tonu)

AKO po podatku 2.15

pozd
Posted by: Kylo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 10:47

Hmm... gigant mial sie zaczac o 10:30, pozniej 12, teraz 13 co jest :/
Posted by: Kiwi

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 10:52

Quote:

Hmm... gigant mial sie zaczac o 10:30, pozniej 12, teraz 13 co jest :/




Duże opady śniegu i beznadziejne warunki do zjazdu...
Posted by: Kylo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 11:02

Quote:

Quote:

Hmm... gigant mial sie zaczac o 10:30, pozniej 12, teraz 13 co jest :/




Duże opady śniegu i beznadziejne warunki do zjazdu...




Aha czyli juz wiadomo, ze mozemy sie spodziewac niespodziewanych wynikow w tym konkursie, jesli oczywiscie sie dzisiaj sie odbedzie...
Posted by: sebkos

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 13:00

Pixies dla twojej świetnej roboty wielkie
I wiedź że czekamy wszyscy tutaj na twoje świetne analizy i niesamowite czucie co do alpejczyków.
PS. Piękny tripel
Posted by: Kylo

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 13:02

Goetschl lepsza. Dzieki Wielkie
Posted by: ice18

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 23:20

pixies i inni macie cos na jutro ? sts wystawil juz pary
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 27/01/2006 23:56

Przed nami bardzo interesujący weekend. Panie kontynuują zawody w Cortinie, z kolei Panowie rozpoczynają rywalizację w Ga-Pa na słynnym Kandaharze.

No to spróbujmy.

Kildow - Goetschl 1.80 Expekt. O Renate trochę napisałem wczoraj, i w zasadzie nie ma co dodać. Ósme miejsce w dzisiejszym Gigancie to, o dziwo ... najlepsza pozycja Austriaczki w tej konkurencji w tym sezonie. Kildow dzisiaj na podium, jednak sądzę, że jutro kolejność będzie odwrotna. Kildow w treningach (oprócz trzeciego) bardzo solidna, jednak zawsze minimalnie słabsza od Goetschl. Myślę, że obecnie najważniejszą sprawą dla Renate będzie nabranie pewności i potwierdzenie, że przygotowania olimpijskie idą w dobrym kierunku. A więc może zwycięstwo ?

Ghedina - Gruber 1.55 Expekt. Cztery ostatnie zjazdy to cztery zwycięstwa Ghediny, wygrany drugi trening, bardzo przyzwoite wyniki na Kandaharze w poprzednich sezonach - to wszystko stawia go w roli zdecydowanego faworyta w tej parze. Gruber jest zawodnikem bardzo równym, ale przeciętnym, i chyba potrzebuje obecnie sporo zwykłego, sportowego szczęścia, aby wejśc o jeden stopień wyżej. To para, w której własciwie wszystko zależy od "papierowego" faworyta - jeśli pojedzie na swoim normalnym poziomie, nie powiniem mieć żadnych problemów ze zwycięstwem.
Plus dubel w Expekcie (AKO 2.03):

Dorfmeister - Montillet-Carles
Defago - Fattori

Niestety, u mnie weekend w rozjazdach i raczej bez okazji do zagrania czegoś w niedzielę.

pozd
Posted by: KRAJAN

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 28/01/2006 15:37

Gratki Pixies za skutecznośc - 100%. Co prawda skorzystałem tylko z jednego typu na Goetchl (Panów po prostu nie gram) - od siebie powiem - LOVE is GAME - jeszcze takiego zjazdu jak gram alpejki nie mialem - szkoda tylko że nie podalem typów na forum.
Posted by: fart?

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 02/02/2006 23:40

siemka macie jakies typki na jutro na zawody w Chamonix ?
ja chem dac

Raich B.-Aamodt K.A. 1-1.55
Walchhofer M.-Schoenfelder R. 1-1.67

Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/02/2006 00:32

Rrzed nami ostatni sprawdzian przedolimpijski.



Panie jadą w niemieckim Ofterschwang dwa slalomy giganty (jeden za Maribor) i slalom w niedzielę. Panowie z kolei w cieniu Mount Blanc w Chamonix kombinację i zjazd.

Chamonix będzie, jak zwykle zresztą, zdecydowanie ustawione pod zawodników technicznych. Nie zagłębiając się zbytnio w czołówce powinni się pokazać Raich, Svindal, Aamodt, Walchhofer.

Dubel (AKO 2.05 marne, ale zawsze coś) w Expekcie :

Raich - Walchhofer. Kurs taki sobie (1.40) ale w zupełności odpowiada rozkładowi szans. Jeśli tylko Raich ukończy powinien spokojnie wygrać. Tak nawiasem mówiąc - myślę, ze jak on ukończy to wygra całe zawody i to równiez delikatnie zagram.

Svindal - Fill. Aksel powoli dochodzi do siebie po kontuzji. Zaskakujące dobre wyniki w treningach zjazdowych (4 i 7). Jeśli tak pojedzie w zjeździe do kombinacji, to w technicznej nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem Filla.

I to co wcześniej (delikatnie) :

Raich - win 2.35/2.50 w różnych bukach.

Panie :

Rienda - Maze 1.85 Exp, Unibet. Tina gdzieś "podziała" dobrą dyspozycję z początku sezonu. Zupełnie bez przekonania, bez błysku - jedzie i kończy, ale z czołówką zdecydowanie przegrywa. Maria z kolei miała ogromną szansę na wygranie GS-a w Cortinie, prowadząc po pierwszym przejeździe o 0,4 sek. Forma jest, jeśli nie zabraknie odrobiny szczęścia, miejsce w czubie bardzo prawdopodobne.

Hosp - Zettel 1.65 Exp. Juz wcześniej pisałem, że Nicole podoba mi się coraz bardziej. Bardzo równa postawa Hosp podczas "europejskiej" części Pucharu Swiata (nie zeszła poniżej siódmego miejsca) ukoronowana wygraną w Cortinie. Zettel z kolei ostatnio jakby nerwowo, nieukończone dwie konkurecje - czyżby młoda Austriaczka nie wytrzymała presji związanej ze zbliżajacymi sie nominacjami oimpijskimi ?

pozd
Posted by: terrorist

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 03/02/2006 03:38

a moze Hosp z Persson 1 2,05 w unibet
albo Kostelic z Persson 1 1,90 CB ?

http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,772711,00.html

Anja ma problem z kolanem, i bardzo ja to martwi przed zblizajacymi sie igrzyskami ktore sa dla niej najwazniejsze, jesli jutro wystapi ma je oszczedzac i zbytnio nie ryzykowac
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 00:32

Krótko o dzisiejszym dniu :

Raich - Walchhofer
Svindal - Fill AKO 2.05
Raich - win 2.35
Rienda - Maze 1.85
Hosp - Zettel 1.65

Do kombinacji nie ma co wracać - przewaga Raicha jest ogromna i tylko jakiś przypadek (czyt. wylot z trasy) może pozbawic go złotego medalu olimpijskiego. Nawiasem mówiąc - oglądałem Chamonix z lekkim sentymentem, po ubiegłorocznych wojażach alpejskich ...

SG Pań potwierdził świetną formę Riendy. Zdecydowanie wygrała obydwa przejazdy i równiez jutro będzie kandydatka do miejsca na podium. Tym bardziej, że trasa w Ofter. jest stosunkowo łatwa, dzisiaj z czołówki wyleciała tylko Goergl ( no i może Costazza, ale ją trudno zaliczyć do ścisłej czołówki). Niestety, źle oceniłem Zettel. Ona musiała dobrze pojechać, kolejny słaby występ mógł ją drogo kosztować. Ale mądry Polak ...
Jeszcze taka mała uwaga do Pearson (ad terrorist ). Może takie uwagi po fakcie nie są zbyt mądre, ale wspomniana przez Ciebie kontuzja ( o której nawiasem mówiąc nie wiedziałem) nie mogła być zbyt poważna. Anja juz wcześniej odpuściła walkę o Puchar, więc w przypadku jakiegos poważnego urazu na pewno odpuściłaby dzisiejsze zawody. Może jakas zasłona dymna z jej strony ?

A jutro :

Kostelic - Zettel 1.75 Exp. Patrzyłem dzisiaj na Janicę i odniosłem wrażenie, że ta trasa jest dla niej zbyt ... łatwa. Kostelic wydaje się jakby za ciężka za stosunkowo płaski zjazd, gdzie wazniejszą rolę odgrywa odrobina sprytu, a siła i wyrzucanie nart daleko przed siebie niewiele pomaga. Zettel na pewno podbudowana dzisiejszym podium, wygrała z Kostelic dość wyraźnie obydwa przejazdy. Drugi przejazd (tylko ten w jej wykonaniu miałem okazję zobaczyć) był praktycznie bez błędu. Jutro Kathrin pojedzie na większym luzie - swoje już zrobiła - i to ponownie powinno przynieść miejsce w czołówce.

Poutiainen - Forsyth 1.70. Tanja ostatnimi tygodniami zdecydowanie zawodzi. O ile w slalomie spisuje się zupełnie nieźle, o tyle w GS nie jest w stanie zmieścic się w dziesiątce. Sytuacja dość zaskakująca, bowiem w poprzednich sezonach była zawodniczką ścisłej czołówki. Zupełnie przeciwnie Allison. Dwa ostatnie starty - 4 i 8 miejsce - na pewno dają tej doświadczonej zawodniczce pewność i pozwalają myśleć o udanym występie w Turynie.

oraz dubel w Exp (AKO 2.64)

Rienda - Hosp
Dorfmeister - Mancuso

Zjazd Panów

tylko dubel w Exp (AKO 2.32)

Rahlves - Walchhofer - dobra jazda Austriaka w poprzednich sezonach, niezłe wyniki treningów, a Rahlves po zwycięstwach w Bormio i Wengen jakby lekko odpuscił.
Buder - Raich - Raich zjazdowcem nigdy nie będzie, z Buderem przegrywa regularnie i Chamonix powinno być podobnie.

Pozdrawiam
Posted by: terrorist

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 01:17

pixies
no ja ostro sie na tym przejechalem
artykul w atonbladet to byla ostra panika ze traca szanse na najpewniejszy medal bo Anja ma problem z kolanem
sporo mnie to kosztowalo
dziennikarza odeslabym do Super Expressu za sianie takiej paniki i szukanie sensacji

http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,772838,00.html

i tutaj info po zawodach
narysowany schemat kolana, pokazane gdzie dokladnie problem i pisze ze jakis zastrzyk dostala co pozwolilo jej wystartowac

mi na jutro podobaja sie takie zaklady
ale super znawca nie jestem

1. ZETTEL, Kathrin (AUT) 2. HOSP, Nicole (AUT) 2 1,85 CB
1. POUTIAINEN, Tanja (FIN) 2. SCHILD, Marlies (AUT) 2 1,85 CB

Marlies Schild - Andrea Fischbacher 1 1,80 exp

Hosp 1-3 2,25 unibet baw ma 1,85
Posted by: loipop

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 11:39

moze ktos powiedziec ktory walchofer byl ?
Posted by: zyziek_

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 12:02

Zawody sie nie odbyły są ciągle przekładane z powodu mgly
Posted by: muppet

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 22:11

odbeda sie w niedziele ?
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 22:25

Zjazd mężczyzn został odwołany - a więc ewentualne typy są aktualne.

Panie :
Kostelic - Zettel 1.75 - zwrot
Poutiainen - Forsyth 1.70 -
dubel - AKO 2.64(Rienda - Hosp + Dorfmeister - Mancuso)

Jutro alpejki jadą po raz ostatni - slalom w Ofterschwang. Ostatnio zaniedbałem naziemnych, więc może coś z Toto ( zawody rozpoczynają się o 9.45 , buk od 9.30)

Dubel (AKO po podatku ok. 2.75)

Kostelic - Paerson 1.80. Kostelic przedwczoraj była chora, miała 38 st temperatury i wystartowała w dzisiejszym GS na własną prośbę. Jaki był efekt - każdy widział. Bezsensowny i beznadziejny występ zakończony w pierwszym przejeździe ponad 5-sekundowa startą do Riendy. Nie jest pewne, czy Janica wystąpi jutro, ale jeśli tak się stanie, na pewno nie będzie w pełni sił. Z kolei o dyspozycji Paerson najlepiej świadczą wyniki ostatnich GS-ów. Bardzo pewna i równa jazda we wszytkich czterech przejazdach dobrze wróży przed jutrzejszym slalomem. Biorac pod uwagę, ze przy normalnej dyspozycji walczą ze sobą jak równy z równym, aktualne niedyspozycja Janicy daje Anji zdecydowany handicap.

Fleiss - Schleper 1.70. Fleiss jeździ właściwie tylko slalomy. Na pięć rozegranych w tym roku pięć razy była lepsza od swojej rywalki. Na pewno pewnych handicapem Amerykanki jest fakt, że trochę więcej od Niki pojeździła na tej trasie. Chorwatce nie udało się zakwalifikować podczas dwóch dni do drugiego przejazdu. Jest jednak lepszą slalomistką, a skoro wytrzymała ciężka trasę w Mariborze, tutaj również powinna sobie poradzić.

Expekt.

Kostelic - Pequegnot 2.60 (ale jednak bardzo delikatnie, max. 2/10). I jak wyżej - przy obecnych problemach zdrowotnych Janicy kurs wydaje się przeszacowany.


oraz dubel (AKO 2.17)

Paerson - Poutiainen. O Paerson wyżej, o Fince wcześniej. Nie ma co dodać - kursy oddają różnicę klasy miedzy zawodniczkami.

Kirchgasser - Gius 1.55. Ciekawe ustawienie pary - Gius w tym sezonie nie pokazała kompletnie nic. Jeden jedyny raz w pierwszych zawodach udało jej się zmieścić w trzydziestce, w następnych miałą problemy z ukończeniem pierwszego przejazdu. Oczywiście, wyniki Austriaczki nie są w slalomie zachwycajace, jednak zdarzało jej się kończyc zawody w pierwszej dziesiątce. Dobra miejsca Michaeli w GS-ach pozwalają patrzyć z lekim optymizmem na jej jutrzejszy start.

Nastepne zawody już w Turynie - może znajdzie się ktoś, komu będzie się chciało poprowadzić ten dział ?

pozd
Posted by: ury25

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 22:51

Witam.
Mam pytanko. Ile średnio w slalomie kobiet wynosi przewaga zwyciężczyni nad drugą zawodniczką????

Chciałem postawić w bet-at-home typ Przewaga zwycięzcy w Slalomie panie 0,01 - 0,20 sekund kurs 2.40 , ale nie wiem czy warto.

Proszę o pomoc.
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 23:02

Quote:

Witam.
Mam pytanko. Ile średnio w slalomie kobiet wynosi przewaga zwyciężczyni nad drugą zawodniczką????

Chciałem postawić w bet-at-home typ Przewaga zwycięzcy w Slalomie panie 0,01 - 0,20 sekund kurs 2.40 , ale nie wiem czy warto.

Proszę o pomoc.




Nie warto - bo to po trochu loteria. Róznice w slalomach w tym sezonie : 0.04, 0.49, 1.02, 0.44, 0.57

pozd
Posted by: ury25

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/02/2006 23:29

Dziękuję bardzo pixies. Dam sobie spokój z tą loterią.
Posted by: chesster

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 05/02/2006 08:21

Witam! Jestem nowy na tym forum i slalomem też się specjalnie nie zajmuję, ale wszedłem na stronke z wynikami i wykombinowałem typ:

Zettel, K - Koznick, K 1 1.6

Bardzo proszę o komentarz bo zawody sie nie długo zaczynają, pozdrawiam
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 05/02/2006 08:42

Quote:

Witam! Jestem nowy na tym forum i slalomem też się specjalnie nie zajmuję, ale wszedłem na stronke z wynikami i wykombinowałem typ:

Zettel, K - Koznick, K 1 1.6

Bardzo proszę o komentarz bo zawody sie nie długo zaczynają, pozdrawiam




Hm, a z wynikami czego, Kolego ? Bo jeśli GS-ów, to ma to średnie przełożenie na slalom. Akurat Koznick dobrze jeździ tylko slalom, ostatnio była 4,7,4. Dość odważny typ, ale niewykluczone że będzie ok.

pozd
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/03/2006 22:24

Dziś w nocy drugi GS Panów w Yongpyong, jutro rano GS Pań w Hafjell-Kvitfjell.

Po olimpijskiej klęsce obudzili się Włosi, zajmując dzisiaj dwa pierwsze miejsce. Trasa w YP jest stosunkowo łatwa, zawodnicy mieli problem tylko w jednym miejscu - garbie, na którym wyleciało chyba sześciu zawodników.

J. Chenal - R.Schoenfelder 1.65. Srebrny medal olimpijski Francuza potwierdził jego bardzo dobrą dyspozycję w drugiej części sezonu. W czoraj Joel powienien byc przynajmniej 4-5 miejsc wyżej, jednak popełnił błąd własnie na wcześniej wspomnianym garbie. Pomimo to był w obydwu przyjazdach wyraźnie lepszy od Rainera, który znacznie lepiej czuje się ostatnio w slalomie. Zresztą Austriacy, oprócz Raicha i Goergla pojechali bardzo przeciętnie, by nie powiedzieć słabo.

H.Maier - B. Raich 1.55. Raich w Turynie zrobił swoje - dwa złote medale pozwalają mu teraz jeździć bez stresu. Wczorajsza bardzo spokojna jazda, bez ryzyka i piate miejsce - Benny myśli juz zapewne tylko o zdobywaniu punktów do klasyfikacji PŚ. Pomimo takiej bezpiecznej jazy wygrał z Maierem o prawie 2 sek. Hermann myśli już powoli o zakończeniu kariery i nie sądzę, by był w stanie zagrozić znajdującemu się w znacznie lepszej dyspozycji Raichowi.

U Pań mieliśmy trzy zwyciężczynie w Super G, co zdarzyło się po raz drugi w historii (w 2002r Hosp, Flemmen i Maze - równiez w SG). Jutro konkurencja techniczna i historia raczej się nie powtórzy.

M. Dorfmeister - T. Poutiainen 1.55. Michaela i konkurencja techniczna to nie najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej w parze z Tanją, która "złapała" formę w najlepszym z możłiwych momentów. Właściwie nie ma co pisac o tej parze - tylko wylot Finki z trasy może przeszkodzić w zwycięstwie w Austriaczką. Można tylko dodac, że w dzisiejszym slalomie do kombinacji Michaela zajęła 35 miejsce, tracąc ponad 3 sek do Kostelic (w jednym przejeździe)

pozd
Posted by: pixies

Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06 - 04/03/2006 22:25

Zapomniałem - to wszystko Expekt.