Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2]

Posted by: shane

Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 09/01/2007 13:45



---

Strona głowna - http://www.plk.pl

---



Zapraszam

Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 12/01/2007 22:51

Powiem Wam szczerze ze totalnie nie mam pomyslu na ta kolejke

Jakie dziwne te mecze patrzac pod katem bukmacherskim. Kursy na faworytow nie zachwycaja szczerze mowiac, linie ustawione bardzo umiejetnie i ciezko sie wstrzelic z u/o, hanicapy tez duze... cholera wie co dac.

Gralbym Polpharme w GB @ 1.33, ale kurs nie zachwyca, a poza tym Kager to taka druzyna co zawsze chetnie zrobi jakiegos psikusa w lidze i wygra pomimo ze nie jest faworytem.

Niby Czarni tez powinni ograc Polonie bezproblemowo, bo na swojej hali sa naprawde bardzo mocni, ale zespol ze Stolicy Polski wzmocnil sie a Czarni jakby troche spuscili z tonu i sam nie wiem czy ich grac.

Turów - Stal dla mnie no bet pod kazdym wzgledem.

Slask - Polpak, tez moze byc pod gorke. Niby Slask gra bardzo dobrze taktycznie, a swoja obrona tydzien temu zniszczyl wrecz Turow, ale Polpak tez potrafi grac - prosze mi wierzyc ze drugiego tak slabego meczu jak z Unia chyba juz nie zagraja, nie mozna miec dwoch pod rzad tak slabych meczy pod wzgledem skutecznosci z gry, a jak Polpakowi bedzie pilka siedziala to moze byc ciezko dla Slaska... kurs tez nie zachwyca... lini niebezpiczena. Sam juz nie wiem...

Na Znicz kurs do dupy jednym slowem. Liczylem chociaz na jakies 1.2 a tu mizeria...

Prokom tez sami wiemy jak traktuje lige i czy po zmiazdzeniu Kageru bedzie im sie chcialo grac na 100% przeciwko Kotwie, z ktora to i tak juz dostali w ciry w tym seoznie. Nie mowie ze Prokom przegra bo to chyba niemozliwe, ale czy pokryje handi tu bym polemizowal. Kotwica ma przyzwoite wyjazdy calkiem, zagra bez presi, a na dodatek Chudeusz mial troche czasu by poznac chlopakow i wniesc do zespolu swoja wlasna koncepcje gry.

Przegladam wlasnie oferte z Toto - Mixa, bo ustawili nawet znosne pary w tym tygodniu. I tak - wybralbym Kadziulisa w parze z Harringtonem, ktory ostatnio nie ma najlepszej formy. Owszem, uspokaja gre, ma dobry rzut, ale nie punktuje ostatnio, skupia sie glownie na asystowaniu kolegom z zespolu. Co innego Kadziu ktory jest jednym z czolowych strzelcow zespolu. Moze wziac ciezar zdobywania punktow w tym meczu, bo Pettway bedzie mial na drodze na do kosza dwoch dobrze uzupelniajacych sie zawodnikow - Okafora i Ercegovicia. Kadziulis w Mixie po 2.25 nie wyglada zle generalnie. Moze sprobowac.

Podobna sytuacja ma miejsce w meczu Prokom - Kotwica. Arabas do superstrzelb nigdy nie nalezal, a w parze z Dalmau wedlug mnie stoi na straconej pozycji. Przy zalozeniu ze obydwa zespolu skupia sie glownie na ofensywie, to Dalmau moze sporo narzucac. Kurs 1.55 w Mixie.

Dunn - Walker tez mozna zagrac na 2, po kursie 1.65. Dunn juz nie jest taki straszny jak go maluja. Wiadomo ze Walker to jedna z trzech strzelb Polonii, zawsze na przyzwoitym poziomie punktowym, czego nie moge powiedziec o Walkerze.

Nprawde ciezko powiedziec Panowie. Dziwna kolejka jak juz wyzej wspominalem i trudno cos wybrac. Te pary kto lepszy, to tez na dwoje babka wrozyla. Wiadomo jak to jest.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze moze Wy cos fajnego wybierzecie ;\)



Wojtek \:\)
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 12/01/2007 23:05

Naprawde ciezko ustawione linie. Natomiast Twoja propozycja na Walkera wydaje mi sie bardzo ciekawa, ale sprawdze jeszcze jak tam jego zdrowko u ziomkow z Wawy...
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 12/01/2007 23:21

shane co do prokomu to ja spodziewam sie pogromu kotwa zagra w tym samym skladzie co ostatnio wiec poza bigusem pod koszem dziura a ze "polak " nordgaard jest kontuzjowany wiec dluzej beda musieli grac wojcik i dylewicz wiec prokom zdominuje deske jak hamilton " zaopiekuje sie" hughesem to pogrom kotwy bardzo realny
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 08:34

zgadzam się z przedmówcami - wyjątkowo ciężka kolejka.
Prokom w zasadzie pewniak, ale kurs tragedia, a handi... chyba wejdzie, ale ja tego nie gram.
Śląsk wygra z Polpakiem (nawet się wybieram na mecz) tylko też kurs mizerny, a linia bardzo niska.... mecz na pewno bedzie underowy, ale czy aż tak? Moim zdaniem też nie do grania.
Polpharma u siebie powinna wygrać z Kagerem, ale kurs 1,3 też nie zachęca, Kager aż tak słaby nie jest a Polpharmie zdarzają sie wpadki. \
Chciałem grać over w meczy Polpharma-Kager, ale linia wysoka... imo wszystko powinna wejść i to chyba jedyny w miarę rozsądny typ na tą kolejkę (ale small stake)
Posted by: Cholo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 10:32

Występ Tima Kisnera w meczu Śląsk - Polpak stoi pod znakiem zapytania. Podczas treningu podkręcił kostkę. Zdarza mu się to już drugi raz w ciągu tygodnia. Taki sam problem spotkał go przed spotkaniem z Turowem. Jeśli wystąpi na pewno nie będzie w 100% sprawny.

Mimo wszystko uważam, że Polpak nie ma czego szukać we Wrocławiu, chodz kursy na pewno nie zachęcają.
Posted by: loipop

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 10:56

EC Slupsk - Polonia 2 4.15 stawka 1/10

in plus

-Slaba forma Energii
-Gdzies musi byc dzisiaj niespodzianka
-Polonia wzmocniona 2 nowymi zawodnikami(chociaz czy Szybilla to wzmocnienie?)
-Gra Poloni wyglada tak...''robta co chceta'' no i jak bedzie ta szalona gra wychodzic no to wygrywaja(prokom)

in minus

-Presja na Czarnych aby wygrywac po ostatnich nie zadowalajacych wynikach
-Poukladana gra...bynajmniej bardziej niz w Polonii
-Dom
-Badz co badz dluzsza lawka

Ale za mala stawke ...w celu znalezienia zonka na dzis \:\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 14:41

No i pojechalem do Toto - Mixa cos obstawic.

Na dzis zdecydowalem sie na Znicz z handicapem. Sam nie wiem czemu, ale mysle ze w koncu zespol z Jaroslawia musi sie przełamac i pokazac ze sa w stanie wygrac zdecydowana roznica punktow. Dzis jest do tego odpowiedni mecz. Unia nadal nie prezentuje nic ciekawego. To ze dlugo stawiali opor Polpakowi wynikalo ze zagrali chyba na 110% swoich mozliwosci, a takze slabej skutecznosci z gry druzyny ze Swiecia. Handicap jest wysoki bo musza wygrac minimum 13 pkt, ale chyba zadanie jest do zrobienia. Licze na dobre spotkanie Ibrahima, ktory bedzie chcial pokazac ze oddanie go do Znicza nie bylo dobrym posunieciem wlodarzy "Jaskołek".

Kurs na Znicz z handi to tradycyjnie 1.90 ;\)

Do tego dodalem z dzisiejszych meczy (a w zasadzie par zawodnikow) Kadziulisa i Walkera o ktorych pisalem w moim wczesniejszym poscie. Kupon wcale nie stoi na straconej pozycji, ale chyba tylko ostre strzelanie w Starogardzie mnie uratuje i gra zespolowa Grega Harringtona. Niech go Crowe czesto zastepuje \:\)

Co do jutrzejszych meczy to zgadzam sie z jarko 33. Typ na Prokom z handi wyglada bardzo rozsadnie, a na pewno lepiej niz pozostaje mecze na jutro. Czarni mi cuchnac zacietym meczem, tak samo mecz Slaska...

Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 16:51

unia dzis zagra oslabiona w zniczu niema 1 rozgrywajacego moliny 2 rozgrywajacego malesevica wysokiego vukcevica pod koszem w skladzie sa 4 juniorzy
Posted by: Platini

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 17:04

Ja bym tak nie szalał z handi na Znicza Shane \:p
Choć oczywiscie chciałbym aby wygrali jak najbardziej zdecydowanie i pewnie.
Dziś rozmawiałem z kolega, z kolei dobrym kumplem gracza Unii.
Przyjechali podobno bardzo zmobilizowani gdyz $ ma byc do odbioru za nawet nie wiadomo ktory rok.
Oby Znicz wygral ale czy wygra i pokryje handi to nie wiem ..
Ja bym tego nie brał ;\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 21:11

No i Znicz z handi wszedl bez problemow.

Szkoda reszty typow. Pare z mojej strony kompletnie nie trafione. Mowilem juz kiedys ze to loteria, a skusilem sie na to tylko i wylacznie ze juz chyba naprawde nie mialem co grac... :|

Dalem na Walkera i Kadziulisa, a Ci Panowie jak na zlosc zanotowali przerazliwie niska skutecznosc z gry. No coz. Jak pech to pech. Co ja za to moge.

Dobrze ze nie tykalem Polpharmy. Bo byl under jak rozniez zwyciestwo Kageru - ten mecz mi smierdzial od poczatku, a jak sie okazalo ten smrod byl prawdziwy ;\)

Jutro puszcze jako single Prokom z handi, a takze Dalmau - Arabas na 1 @ 1.55 chyba. Nic innego do glowy mi nie przychodzi... :|

Pozdrawiam
Posted by: Platini

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 21:43

Nie wierzyłem do końca ze Znicz wygra tak łatwo z handi, w szczególnosci po tym co dziś usłyszałem ;\)
Ale cieszy oczywiście okazale zwycięstwo lokalnej drużyny \:p

Na jutro chyba tez zagram singlem Prokom, ten team w ostatnich latach działa jak magnes i na mnie chyba też tak podziałał.

@Shane - a kto pisał ze juz nigdy pojedynków kto lepszy z dwójki graczy ??
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 21:45

Originally Posted By: platynowy007
@Shane - a kto pisał ze juz nigdy pojedynków kto lepszy z dwójki graczy ??


Masz racje! Nie tykam tego!

Dzieki za kopa w dupe, czasami tak trzeba!

Posted by: kudzior

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/01/2007 22:13

Prokom - Kotwica (+13) typ 1 - czy to jest pewniak?
Co Myślicie?
Posted by: Cholo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 09:58

Originally Posted By: kudzior
Prokom - Kotwica (+13) typ 1 - czy to jest pewniak?
Co Myślicie?


idz do jakiegos "ziemniaka" tam siedza przy stoliku eksperci z ołówkami oni ci odpowiedzą
Posted by: crova

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 10:18

witam... dzis mecz BOT Turów - Gipsar Stal
moim zdaniem pewna wygrana Turowa po ostatniej zaciete walce na slasku przegrali , czas na pokazanie sie z nieco lepszej strony przed wlasna publicznascia! kurd 1,3 nie zachecajacy ale mysle ze na podwyzszenie kursu w sam raz!
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 10:20

No ja takiego meczu jak Turow - Stal po kursie 1.30 za nic bym nie dotykal...
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 10:26

Originally Posted By: shane
No ja takiego meczu jak Turow - Stal po kursie 1.30 za nic bym nie dotykal...


Shane witaj ja dlatego zastanawiam sie nad Stalowka +7 w totomixie po kursie 1.9 czemu nie ;\) oraz mysle nad overkiem moze chodz tu duzo do myslenia mi to daje ...
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 10:33

Dla mnie w tym meczu moze zdarzyc sie wszystko. Moze wygrac Stal, moze wygrac Turow. Turow moze rozniesc Stal 20 pkt, jak rowniez przegrac 10 pkt. Cholera wie.

Tak samo over/under. Turow obrone ma zajebista, ale w meczu Stal - Polpak druzyna z Osw zabila Polpak wlasnie defensywa.

Ciezko stwierdzic. Moze byc over, jesli trojki beda siedziec. Dla mnie cholernie ciezki mecz. Stal chlopcami do bicia nie jest...
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:06

to ja coś dorzucę - widzi mi się mimo wszystko overek w meczu Stali, Turów zajebista defensywa,m ale ostatnio przegral więc może troszkę zmienią styl, a Stal, jakby nie patrzeć raczej overowa, linia dosyć niska, za średnią stawkę gram + do tego Śląsk i Prokom,
Idę na mecz Śląska więc postawię sobie jeszcze parę różnych zakładów żeby mi się lepiej oglądało :P, ale to jeszcze pomyślę, chciałem over w Śląsku, linia bardzo nisko, ale kurde obie drużyny ultradefensywne, a underów nie lubię grac \:\) więc jeszcze nie wiem,
może coś z H2H w toto ?
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:23

Dalmau - Arabas 1 @ 1.55 - tylko to mi przychodzi do glowy... Grzesiu superstrzelecem nigdy nie byl, szczegolnie na wyjazdach. Teraz troche jakby jego role przejal w zespole Mrozek. Nie wiem, ja osobiscie tego nie dotykam tak jak overa w meczu Turowa. Przy takiej defensywie Stal tez sobie nie porzuca...
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:24

Turów ostatnio przegrał właśnie dlatego, że ta defensywa nie zafunkcjonowała tak jak powinna - i to pomimo faktu, że Śląsk zdobył 'tylko' 64 pkt.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:37

rozumiem tomo, że proponujesz under ?? \:\) linia w sumie jak na Turów wysoka (za to jak na Stal dość nisko:))
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:43

Pamietajcie ze Stal to taki dziwny zespol. Potrafi wygrac z najlepszymi w lidze, a przegrac z Kagerem czy AZS-em. Wyjazdy tez maja bardzo dobre. Dla mnie granie za 1.30 Turowa mija sie z celem, bo czuje ze mecz tak szybko sie nie rozstrzygnie. Pamietajcie ze to koszykowka, a poza tym w DBE ogladalismy juz niejedna niespodzianke, wiec w tym meczu moze zdarzyc sie wszystko.

Dla mnie under w meczu Slaska wyglada nawet dobrze. A takze under w meczu Kotwicy - linia ustawiona prawie wszedzie na 160 pkt a to troche duzo. Do overa trzeba dwojga wiec nawet jesli Prokom by rzucil sobie 90 pkt to watpie by Kotwa osiagnela pułap 70... Linia jest takze spowodowana dogrywkami tych zespolow, wiec sami widzicie jak to jest.

Tak wiec jako male podsumowanie:

Prokom - Kotwica --- under 160.5 pkt --- 1.87 (Expekt)
Slask - Polpak --- under 138.5 pkt --- 1.87 (Expekt)


pzdr
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 14/01/2007 11:50

Originally Posted By: Mitul
rozumiem tomo, że proponujesz under ?? \:\) linia w sumie jak na Turów wysoka (za to jak na Stal dość nisko:))


Nie, nie... Stal nigdy nie należała do drużyn defensywnych więc przy tej linii o undera się nie pokuszę.

Inna sprawa, że overa też jakoś niebardzo widzę... \:D
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/01/2007 12:23

Na poczatek luzne uwagi... 10bet lub Expekt wystawily najpierw handi -11.5 na Polonie, ale zrezygnowalem, bo zobaczylem, ze Polo bez Hudsona. Dzis hc juz -17.5. Unia zagra bowiem bez Malesevica i Morinii, docieraja nawet wiesci, ze Tarnow nie dokonczy rozgrywek.

W tej kolejce sklaniam sie ku zagraniu na Anwil. Kurs byl 1.81, teraz jest 1.71 w Expie, poczekam jeszcze na reszte bukow. Wloclawianie maja juz calkiem przyzwoity skladzik- Thomas/Pluta/Jagodnik/Hajric/Hill. Thomas zagra pierwszy mecz. Podobno to utalentowany chlopak, ale slaby psychicznie i niedoswiadczony. Niewiadomo jak to bylo z tym odejsciem Dickela i czy to byla dobra decyzja... Ostatnie 2 mecze w wykonaniu Turowa nie powalily. Przegrany mecz ze Slaskiem, potem wygrana ze Stala, ale w duzej mierze dzieki pomocy sedziow i problemach zoladkowych w Ostrowie ;\) Mysle, ze silny w ataku Anwil sobie poradzi.

Ma ktos info czy Hughes zagra przeciwko Polpakowi?
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/01/2007 17:31

Mecz Polonia SPEC – Unia przełożonyPiątkowe spotkanie XV kolejki DBE Polonia SPEC Warszawa - Unia Tarnów zostało przełożone.




Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A., w związku z chorobą zawodników drużyny SSA Unia Tarnów, na mocy § 19 ust. 6 Regulaminu Rozgrywek, podejmuje decyzję o zmianie terminu meczu w ramach rozgrywek Dominet Bank Ekstraligi pomiędzy Polonia SPEC Warszawa – Unia Tarnów z dnia 19.01.2007 r. na dzień 9 lutego 2007
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/01/2007 17:52

czyli w profie w combosie liczą jako kurs 1
Posted by: harris73

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 19/01/2007 11:50

Originally Posted By: jarko 33
Mecz Polonia SPEC – Unia przełożonyPiątkowe spotkanie XV kolejki DBE Polonia SPEC Warszawa - Unia Tarnów zostało przełożone.




Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A., w związku z chorobą zawodników drużyny SSA Unia Tarnów, na mocy § 19 ust. 6 Regulaminu Rozgrywek, podejmuje decyzję o zmianie terminu meczu w ramach rozgrywek Dominet Bank Ekstraligi pomiędzy Polonia SPEC Warszawa – Unia Tarnów z dnia 19.01.2007 r. na dzień 9 lutego 2007


Dziwne ze zgodzili sie przelozyc mecz...chory jest tylko Majchrzak ,chyba ze traktuja jeszcze kontuzje Sarzały jako chorego:)Vucicevica wogole ostatnio nie było na traningach bo wyjechał wize załatwiac.Wiec faktycznie epidemia tylko nie wiem czego!
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 19/01/2007 14:15

Tylko, ze Vucicevic wize juz zalatwil, czyz nie? Ciezko wyglada ta Wasza Unia, szkoda kibicow...
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 19/01/2007 16:25

Witam

Juz jutro emocje zwiazane z kolejnymi meczami naszej rodzimej ligi DBE, tak wiec cos skrobnac na ich temat i rzucic kilkoma przemysleniami... \:\)

vs

AZS Koszalin - Prokom Trefl Sopot
TYPY:
1) AZS Koszalin - Prokom Trefl Sopot H(12.5 - 0) --- 2 --- 1.87 (Expekt)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 21.01.2007 (niedziela), godz. 17:00


Juz w niedzielne popoludnie dojdzie to meczu derbowego pomiedzy AZSem Koszalin i aktualnym MP, a takze uczestnikiem elitarnej Euroligi - Prokomem Trefl Sopot. Prokom w ostatnim meczu rozbil zespol kolobrzeskiej Kotwicy 105:69 i pokazal ze to on w lidze jest mistrzem ofensywy. Wynik o tyle dobry bo w szeregach Prokomu zabraklo Dalmau, a mimo to Prokom nie mial absolutnie zadnych problemow by poradzic sobie z podopiecznymi Jurka Chudeusza. Coz ja moge o tym meczu duzo mowic. Dla mnie typ ktory podalem jest sympatyczny ze wzgledu na handicap jak i kurs. 1.87 piechota nie chodzi i mysle ze dobrym poczynieniem bedzie zagranie go. Prokom na fali, potrafi zmiazdzyc wrecz zespoly z nizszej ligowej pułki, a do takiej zaliczam wlasnie Koszlain. Zespol akademikow mial swietna passe ktora niestety ostatnio przerwal coraz lepiej grajacy Anwil Włocławek. Nic by nie bylo w tym takiego szczegolnego, gdyby nie fakt ze na mecz z Prokomem ze skladu AZSu wypadlow dwoch jakze waznych zawodnikow - Spann i Haynes. Trener Koniecki w tej sytuacji nie ma mozliwosci przeprowadzania zbyt wielu rotacji na parkiecie. Mysle ze przy tak napedzonym zespole z Sopotu, z takimi lukami w skladzie AZS nie ma zbyt wielu szans, zeby nie powiedziec ze nie ma ich wcale. Spann ostatnimi czasy bardzo dobrze rozgrywal i byl jednym z głownych motorow napedowych zespolu z Koszalina, a takze bardzo dobrze punktowal. Wiadomo ze zespol prowadzony przez Konieckiego nalezy do ambitnych co dalo sie zauwazyc jak AZS wygrywal coraz to kolejne mecze. No nic, pisac juz nie bede, bo dla mnie typ jest prosty i jasny. Gram Prokom -12.5 po kursie 1.87. W Mixie tego meczu nie ma w ogole...

vs

Polpak Świecie - Kotwica Kołobrzeg
TYPY:
1) Polpak Świecie - Kotiwca Kołobrzeg H(0-6.5) --- 1 --- 1.81 (Expekt)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 20.01.2007 (sobota), godz. 17:15 (mecz na żywo na Polsacie Sport)


Juz jutro na antenie PS bedzie mozna zobaczyc w akcji druzyny Polpaku Swiecie i Kotwicy Kolobrzeg. Mecz w TV, ale czy takze tym razem Polpak przegra przez to ze mecz bedzie pokazany w TV? Nie wydaje mi sie. To fatum to chyba dzialalo tylko za czasow Krutikova. Jak juz pisalem w poprzedniej analizie ekipa Kotwicy w poprzedniej kolejce zostala zmiazdzona przez zespol Prokomu. Na dodatek kontuzji doznal najlepszy strzelec zespolu czyli Hughes. Nie okazala sie ona na tyl powazna i zawodnik ten bedzie mogl zagrac przeciwko Polpakowi. A czey zagra na maxa to szczerze watpie. Nie ukrywam ze gram ten typ glownie na male przełamanie. Ekipa swieckiego Polpaku gra troche bez jaj w tym sezonie. Maja dobra pake, solidnego trenera, tylko wynikow brak. Wina za to obarczam trenera Krutikova, bo znam go juz jakis czas i wiem jaki styl gry lubi, jakich graczy sprowadzal wraz z Darkiem Litwinem, a takze jak wygladały treningi. Załoze sie o dwie kraty piwa, ze jesli tylko obecny trener Polpaku Grek Flevarakis zostanie na nastepny sezon to ten zespol bedzie wygladal zupelnie inaczej. No dobra, ale nie o tym mialem tu pisac. Polpak po tym jaka kaszane pokazal w meczu z Unia a takze w meczu ze Slaskiem, nie powinien byc przeze mnie wskazywany w roli faworyta tego meczu, szczegolnie ze Kotwica potrafi zaskoczyc i zagrac dobry mecz na wyjezdzie. Ale nie tym razem... Osamotniony praktycznie Bigus pod koszem kontra tacy giganci jak Thomas, Kowalczuk, Nana, Hall - ja nie daje mu wiekszych szans. Moss odwala cala czarna robote, wystarczy ze przyklei sie do Hughesa tak jak do Pluty we Włocławku a zespol Kotwy nie ma strzelca = nie istnieje. Robert Skibniewski co jest ciekawostka coraz lepiej broni, co nie bylo jego mocna strona w grze we Wroclawiu. Robi postepy i podoba mi sie jako PG. Pojedynek snajperow czyli Arabas/Mrozek/Machowski vs Hamilton. Mecz bedzie na pewno ciekawy moim zdanime, a z cyklu tych ktore Polpak by w ogole marzyc o walce PO, musi po prostu wygrac i to zdecydowanie. Kibice o nich nie zapomnieli i gracze chca to pokazac. Kotwica to bardzo dziwny team. Taki chaotyczny, niepoukladany, zaskakujacy... nie zawsze dobrze. Nie wiem jak mam ich okreslic, ale mam nadzieje ze Chudeusz do ktorego mam olbrzymi szacunek, po tym jak trenowal w Astorii, pokaze ze cos moze z zespolu Kotwicy zrobic. Handi taki srednio duzy, mysle ze pułap 7 pkt jest do przeskoczenia, bo Polpak dobrze gra we własnej hali. Jak poprawia skutecznosc, dobrze pobronia to mysle ze o wynik bedziemy w miare spokojni. Mecz w TV, wiec nie bede na niego jechal, chociaz mialem taka mozliwosc.

Nie mam takze nic przeciwko zagraniu Stali @ 1.65 w Expekcie. Kurs wyglada calkiem milo, a Polpharma to zespol raczej wlasnego podworka. Stal ten mecz musi wygrac, a na dodatek coraz lepiej w zespol wpisuje sie nowy srodkowy Kevin Palacios, ktory moze nawet z pierwszego skladu wygryzc Ansleya.

Gram tez dubla Kager + Slask (AKO w Expekcie to 1.56). Oba mecze raczej beda wygrane przez gospodarzy, bo prezentuja sie o wiele lepiej od przeciwnikow. Chcialem dac na WKS z handicapem, ale ekipa Griszczuka pomimo ze spisuje ze zenujaco slabo, w koncu musi zaskoczyc na wyjezdzie i boje sie zeby to nie byl wlasnie ten mecz. Poza tym - kursy nie szokuja bo 1.2, a handicap jakis duzy, linia tez nieprzyjemna. Kager na fali - w pojedynku dwoch beniaminkow jestem przkonany ze tym razem zrewanzuje sie Zniczowi za porazke w rundzie pierwszej.

Meczu Anwil - Turow nie dotykam.

pzdr

shane \:\)
Posted by: bgn86

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 19/01/2007 16:26

vs.

AZS Koszalin vs. Prokom Trefl

W niedziele o godzinie 17:00 na parkiet koszalinskiej hali Gwardii wybiegna dwie druzyny, ktore rozni bardzo wiele... Zaczynajac od organizacji klubu, poprzez sklad personalny jakim obie druzyny dysponuja, po cele jakie obraly przed tegorocznym sezonem...Juz na podstawie trzech wymienionych czynnikow mozna bez skrupulow rzecz, ze sa to dwa zespoly z przeciwleglych biegunow naszej rodzimej ekstraklasty.

Na domiar zlego podopieczni Arkadiusza Konieckiego po zeszlotygodniowej porazce we Wloclawku stracili dwoch podstawowych graczy: Brandona Spanna i Michael Haynesa, ktorzy do tej pory byli filarami akademikow zdobywajac razem srednio 32,2 punkty w kazdym meczu.
Na domiar zlego Haynes bardzo dobrze prezentowal sie na 'desce', gdzie nie raz radzil sobie z duzo wyzszymi zawodnikami bez najmniejszych problemow. W przypadku jego absencji Hunter, Konare i Korszuk beda mieli piekielnie trudne zadanie do wykonania by zatrzymac wysokich graczy z Sopotu. A jak wiadomo: Besok, Masiulis, Wojcik i Andersen to zawodnicy, ktorzy potrafia zdominowac walke pod koszami i wydaje mi sie, ze bez problemu poradza sobie w niedzielnym spotkaniu z 'okrojonym personalnie' AZS-em.

Media podaja, ze dwaj kontuzjowani zawodnicy z Koszalina moga wystapic, jednak zwiazane jest to z tym, ze AZS nie posiada szerokiej kadry, a za kazdy ubytek w kadrze meczowej, ktora powinna skladac sie z 10 zawodnikow obowiazuje kara.
Kolejnym czynnikiem przemawiajacym za sopocianami to fakt, ze w tygodniu rozgrywali mecz w Eurolidze na wlasnym parkiecie. Zazwyczaj w tym sezonie wlasnie po meczach u siebie Prokom gral najlepsze mecze na wyjazdach.

Czy tym razem bedzie tak samo? Wydaje mi sie, ze tak.
Osobiscie udalo mi sie zagrac linie handi ustawiona na poziomie (–10,5). Aktualnie ona wzrosla, jednak osiaga jeszcze wartosci godne uwagi.
typ: Prokom Trefl (-10,5) 7/10
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 20/01/2007 13:05

Polpak Świecie (-6,5) - Kotwica Kołobrzeg (+6,5) @1.85 (Unibet/BAH) 4/10

Nowa miotła w Świeciu ogarnęła całe to młode szalone towarzystwo i gra Polpaku wygląda coraz lepiej. Zawodnicy zaczynają tworzyć drużynę, a ich 'szalona' gra w ataku i zabójcze kontry nie są już zabijane żeleazną taktyką Krutikova.
Kotwica słabiutko... coraz więcej mówi się o problemach kondycyjnych grajków, a na ławce nie widać godnych zmienników dla pierwszej piątki, w tym szczególnie dla Bigusa.
Spodziewam sie spokojnego kilkunastopunktowego zwycięstwa Polpaku.


AZS Koszalin - Prokom Trefl Sopot Under 160,5 @1.87 (Expekt) 6/10

Średnie obu drużyn z tego sezonu (tylko 40 minut):
AZS w domu: 151,57 pkt.
AZS w ogóle: 148,67
Prokom na wyjeździe: 156,43
Prokom w ogóle: 154,4
Średnio wychodzi ok. 153 pkt. na to spotkanie, a linia wyższa ze względu na liczne dogrywki z udziałem obu zespołów w tym sezonie.
Do tego dochodzą absencje 2 kluczowych zawodników AZS-u - Spanna i Haynesa. Obaj w dotychczasowych spotkaniach zdobywali średnio po 15 pkt. na mecz.
Bierze do akceptacji ale bez problemu przyjmują konkretniejsze kwoty.
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 20/01/2007 13:12

Z cyklu smieszne w DBL, z forum Kotwicy:

"ZAWODNIK KOTWICY KOŁOBRZEG PROSI O POMOC W ZNALEZIENIU TRANSPORTU PO MECZU Z POLPAKIEM ( RESZTA ZAWODNIKÓW WRACA AUTOKAREM I TROCHĘ TO ZAJMIE) kontakt tel z nr 0601 861 969 "

Lol ;\)
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 20/01/2007 13:48

Znicz zagra bez Cruza, wiec handi -7.5 na Kager w dobrej formie wydaje sie calkiem dobra opcja. Ogolnie gram sporo meczy w tej kolejce: Polpak -6.5, Kager -7.5, Prokom -12.5, Anwil. Sorki za krotkiego komenta, ale zaraz na Stal, chcialem tylko poinformowac o absencji Alvina.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 20/01/2007 15:50

a ja dzisiaj gram sobie takiego oto dubelką, za skromną stawkę :
Polpharma + over 148,5 w Gdyni

Polpharma - bo jakżebym mógł inaczej \:\) po ostatniej przegranej u siebie będą gryźć parkiet zeby to wygrać a Stalówka na pewno w ich zasięgu - wiem, że to zaden argument i kursy mniej więcej odzwierciedlają szanse, ale ja spróbuję jednak Polpharmę za 2,5 , a over w Gdyni ? - Kager gra ofensywnie, będzie mała demolka Jarosławia i na pewno sporo rzucania, jak będzie przeciętna skuteczność to linia 148,5 zostanie przekroczoma bez problemu.

Całość daje ładne AKO 4,44 w BWIN - taka ładna cyfra więc zagram to za 44 zł \:\)

Pozdrawiam

P.S. Polpak dzisiaj bez problemu poradzi sobie z Kotwicą. Byłem na ostatnim meczu we Wrocławiu, co prawda początek był zajebisty, Śląsk wygrywał już 15:0 \:p ale potem Polpak zaczął grać całkiem ladną koszykówkę i skończyło się na rozsądnym zwycięstwie Śląska, a nie pogromie. Jeśli zagrają tak jak tydzień temu to KOtwica nie ma czego szukać w hali Polpaku \:\)
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 20/01/2007 22:46

no i gdyby nie mój lokalny patriotyzm, bym mógł być całkiem ładnie do przodu... \:\) szkoda Polpharmy, ale za to jaki overek piękny wszedł \:\)
Posted by: ALEX

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 10:29

irytutuja mnie takie posty, mitul powiedz mi a kogo to obchodzi ze bylbys calkiem do przodu? napisz moze komentarz do meczu, to sie bardziej przyda, niz takie posty jak napisales wyzej...
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 13:53

Originally Posted By: ALEX
irytutuja mnie takie posty, mitul powiedz mi a kogo to obchodzi ze bylbys calkiem do przodu? napisz moze komentarz do meczu, to sie bardziej przyda, niz takie posty jak napisales wyzej...


to niech Cię irytują... mówi się trudno \:\)
komentarza nie napiszę bo meczu niestety nie widziałem zresztą sporo mozna znaleźć na stronie Polpharmy - http://www.sportowa.com.pl ale tam nie zawsze komentują obiektywnie

A dzisiaj gram sobie za małą stawkę Turów, Anwil co prawda po przyjściu Jagodnika na fali wznoszącej i idą jak burza, ale ta passa nie będzie trwać wiecznie, a dziś rywal bardzo wymagający, który na pewno łatwo skóry nie sprzeda, a kursy powyżej 2,5 wyglądają całkiem nieźle.
Warto się też zastanowić nad overkiem, co prawda Turów to mocno defensywna drużyna, ale grają z ofensywnym Anwilem i jeśli nie będą chcieli żeby ekipa z Włocławka im odskoczyła to będą musieli gonić. A Kelati i spółka jak mają dzień to potrafią ciskać za trzy więc może być overowo, a linia niska ja znalazłem 143

Obydwa typy raczej za mniejszą stawkę.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 16:37

Anwil - Turów 73:74 no i pięknie, super mecz, Turów kontrolował w zasadzie cały czas, ale pod koniec Anwil dogonił i było bardzo nerwowo, w sumie trochę szczęscia, które jednak sprzyjało lepszym, słaby dzień Jagodnika i b.dobry Kelatiego zadecydowały o wyniku, Turów będzie w pierwszej trójce na koniec sezonu na 100% po Prokomie i chyba Śląsku...

Zaraz zaczyna się mecz Śląska - trudny do typowania, zwycięstwo Śląska bardzo prawdopodobne, kursy to dobrze odzwierciedlają, ale za 1,2 moim zdaniem nie do grania, moim zdaniem Śląsk to wygra, i pewnie pokryje handi, ale ja tego nie ruszam. tak samo under/over ciężki do przewidzenia - typowy no bet
Czarni słabo ostatnio więc niby czas na przełamanie, ale jednak Śląsk trochę za dobry jak na obecną drużynę ze Słupska. Na siłę to Śląsk win dla podbici akursu, ale ogólnie byłe w tej kolejce ciekawsze mecze \:\)

Pozdrawiam
Posted by: bgn86

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 18:26

No i jak sie okazalo w Koszalinie rozegralo sie wszystko zgodnie z planem \:\) AZS pozbawiony dwoch podstawowycg graczy tylko w pierwszej fazie spotkania byl w stanie przeciwstawic sie sopocianom. A dokladniej walke z zawodnikami Prokomu-u probowal nawiazac widowiskowo grajacy Hunter, a takze oddajacy dzisiaj sporo rzutow Lukasz Seweryn.

Po przerwie podopieczni Eugeniusza Kijewskiego wzieli sie jednak w garsc, a obnizenie skladu i desygnowanie do gry trzech strzelcow: Dalmau, Hamiltona i Slanine okazalo sie strzalem w dziesiatke. Momentami goscie z Trojmiasta demolowali koszalinian wyprowadzanymi w zbyt szybkim jak dla nich tempie kontratakow, a wynik tej czesci meczu: 9:24 wyjasnil wszystko.

Slowem podsumowania Prokom pokazal klase, a AZS w oslabieniu (w dodatku widac bylo, ze z bolem plecow walczyl Dawid Witos) nie byl w stanie stawic czola Mistrzom Polski..
Posted by: miazoo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 19:50

Originally Posted By: Mitul
Anwil - Turów 73:74 no i pięknie, super mecz, Turów kontrolował w zasadzie cały czas, ale pod koniec Anwil dogonił i było bardzo nerwowo, w sumie trochę szczęscia, które jednak sprzyjało lepszym, słaby dzień Jagodnika i b.dobry Kelatiego zadecydowały o wyniku, Turów będzie w pierwszej trójce na koniec sezonu na 100% po Prokomie i chyba Śląsku...

Zaraz zaczyna się mecz Śląska - trudny do typowania, zwycięstwo Śląska bardzo prawdopodobne, kursy to dobrze odzwierciedlają, ale za 1,2 moim zdaniem nie do grania, moim zdaniem Śląsk to wygra, i pewnie pokryje handi, ale ja tego nie ruszam. tak samo under/over ciężki do przewidzenia - typowy no bet
Czarni słabo ostatnio więc niby czas na przełamanie, ale jednak Śląsk trochę za dobry jak na obecną drużynę ze Słupska. Na siłę to Śląsk win dla podbici akursu, ale ogólnie byłe w tej kolejce ciekawsze mecze \:\)

Pozdrawiam
Po jakiego Ty sie cieszysz ze zwyciestwa Turowa jak przed meczem nawet slowka nie napisales?
Posted by: bursztyk

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 21/01/2007 19:52

Quote:
A dzisiaj gram sobie za małą stawkę Turów, Anwil co prawda po przyjściu Jagodnika na fali wznoszącej i idą jak burza, ale ta passa nie będzie trwać wiecznie, a dziś rywal bardzo wymagający, który na pewno łatwo skóry nie sprzeda, a kursy powyżej 2,5 wyglądają całkiem nieźle.
Warto się też zastanowić nad overkiem, co prawda Turów to mocno defensywna drużyna, ale grają z ofensywnym Anwilem i jeśli nie będą chcieli żeby ekipa z Włocławka im odskoczyła to będą musieli gonić. A Kelati i spółka jak mają dzień to potrafią ciskać za trzy więc może być overowo, a linia niska ja znalazłem 143


miazoo zanim coś napiszesz , zastanów się czy masz rację i poczytaj troszkę... chyba że nie potrafisz?
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 22/01/2007 07:16

Originally Posted By: miazoo
Po jakiego Ty sie cieszysz ze zwyciestwa Turowa jak przed meczem nawet slowka nie napisales?


ślepy jestes ?? echh szkoda gadać...
Posted by: miazoo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 22/01/2007 21:07

przepraszam , za duzo % u babci , sorka
Posted by: wiesiek56

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 13:12

Dziś ciekawy mecz pomiędzy Stalą Ostrów a Polonią. Stal jest murowanym faworytem, u siebie jest dość silna (wygrana m.in. ze Śląskiem), do tego Polonia zagra bez swojego najlepszego gracza - Antonio Hudsona (trzeci strzelec ligi), który doznał kontuzji. Warszawianie wzmocnili się Szybilskim, ale ma on już najlepsze lata za sobą, i będzie musiał walczyć ze świetnym Kevingiem Palaciosem. Poza tym Stal wygrała już w tym sezonie na wyjeździe i u siebie na bank również zwycięży. Kurs w expekcie (1.15) jest trochę za niski, natomiast handicap (-11.5, 1.87) za wysoki (róznica klas jest spora, ale wątpie, aby Stal osiągnęła aż taką przewagę), więc pozostaje under/over. W ostatnim meczu z Polpharmą Stal rzuciła ponad 100 punktów, lecz to był szalony mecz, z ogromną skutecznością z obu stron i zerową obroną. Nic takiego nie powinno już się powtórzyć, do tego Polonia pozbawiona najlepszego strzelca będzie musiała ostro bronić i nie przewiduję wysokiego wyniku. Stal rzuca u siebie przeciętną ilość punktów, dlatego linia na 157.5 jest w sam raz i stawiam na under. Powodzenia.
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 14:19

A ja mysle ze bedzie dzis overowo i w dodatku stalowka pociśnie Polonii wiecej jak 12-oma punktami.

Pinnacle ma linie 154.5 wiec over wyglada super, spread 12 - to samo. Baw mial chyba nizsza linie, no ale nie robi.

Bez Hudsona bedzie ciezko stawic opór. Na plk.pl jest info o jakichs kontuzjach w stali, ale to jakies sciemy.

Stal +20 przy wysokim wyniku, moze nie jak z Polpharma ale bedzie grubo ;\)
Posted by: faith

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 14:25

pinnacle chyba rzeczywiście przesadził z tą linią...

154,5 to 3 punkty niżej niż w expekcie \:\) Stalówka w Ostrowie od wieków robi overy (chyba, ze przegrywa - jak z kagerem, ale przecież osłabioną Polonię powinna pocisnąć).

over 154.5, kurs 1,952, 8/10
Stal -12.0, kurs 2,000, 10/10
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 15:17

ja jakos niewidze dzis overa w ostrowie mam kilka powodow by tak twierdzic
polonia niepojdzie na wymiane ciosow ze stala bo wie ze to samobojstwo z ich strony
trener poloni zawsze mial sposob na druzyny kierowane przez kowalczyka i juz w wywiadzie powiedzial ze musza oni zatrzymac szybki atak stali i rzuty za 3 pkt ( tylko niewiadomo czy to sie uda )
stal grala mecz w sobote ktory byl toczony w szybkim tempie a jak wiadomo gracze stali do mlodziencow nienaleza wiec arczej dzis niebeda forsowac zbytnio tempa w sobote stal zagrala na rewelacyjnej skutecznosci i dzis niewierze by nawet zblizyli sie do niej
co do kontuzji ansleyowi dolega kolano i jedzie na srodkach znieczulajacych cale szczescie ze jest w ostrowie palacio ( gosc mi zaimponowal w sobotnim meczu jest mocny psychicznie i mocno wierzy w swoje umiejetnosci i bedzie duzym wzmocnieniem stali w sobote w 1 kwarcie zlapal 2 faule i zrobil 3 straty ale juz od 2 kwarty zaczal grac swietnie )
brunins caly czas narzeka na bol plecow i cos mi sie wydaje ze jego dni w ostrowie sa policzone ( chyba ze szybko wyleczy kontuzje )
obazuaje juz chyba sie pakuje i odejdzie ze stali ( kowal niewpuscil go nawet na minute w sobotnim meczu mimo ze niejest kontuzjowany )
Posted by: zw1

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 15:43

Originally Posted By: muppet
A ja mysle ze bedzie dzis overowo i w dodatku stalowka pociśnie Polonii wiecej jak 12-oma punktami.

Pinnacle ma linie 154.5 wiec over wyglada super, spread 12 - to samo. Baw mial chyba nizsza linie, no ale nie robi.

Bez Hudsona bedzie ciezko stawic opór. Na plk.pl jest info o jakichs kontuzjach w stali, ale to jakies sciemy.

Stal +20 przy wysokim wyniku, moze nie jak z Polpharma ale bedzie grubo ;\)

nie zapominaj mupp ze wielszość graczy Gipsaru ma ponad 30 lat a Keving jest znacznie wolniejszy niż Walker...jak dla mnie Polonia +12.5
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 16:28

Dla mnie wygrana Stali to sprawa bezapelacyjna ;\)

Tylko co tu teraz zagrac? Ciezka sprawa.

Wedlug mnie u/o odpadaja, bo moze byc roznie, a i linia ustawiona troche niepomyslnie dla graczy.

Stal -12.5 to troszke duzo... Chyba tyle nie przekrocza. Ja zdecydowalem sie na Stal -8.5 w Profesjonalu, bo puscilem sobie to za drobniaki na tasiemcu. Mysle ze po kursie 1.8 jest to zaklad bardzo okazyjny.

Jak bedzie to przekonamy sie juz za pol godziny, mam mieszane uczucia co do tego meczu, jednak taka strzelanina jak w meczu z Polpharma chyba sie nie powtorzy \:\)
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 16:34

sorki ale wiecie czemu stal - polonia zwnou odwolany :/ ?
Posted by: bursztyk

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 16:38

Originally Posted By: fart?
sorki ale wiecie czemu stal - polonia zwnou odwolany :/ ?


?? pierwsze słyszę?
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 16:50

Originally Posted By: bursztyk
Originally Posted By: fart?
sorki ale wiecie czemu stal - polonia zwnou odwolany :/ ?


?? pierwsze słyszę?


cos tam pisze na e-basket ale widac to jeszcze zostalo z tamtego tygodnia lub cos toto zdjelo ten mecz wogole wiec myslalem ze dlatego oraz po tym info na e-baskecie ale widze ze gdzie indziej jest wiec chyba luz:) polceam underka 157 w toto wysofali wiec ktos pewnie grubo poslal \:D
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/01/2007 19:17

jednak mieli racje ci ktorzy pisali o overze
gdyby trener poloni niekazal faulowac w ostatniej minucie byloby z 10 pkt mniej ale i tak bylby over
Posted by: rafako

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/01/2007 14:30

Szpital w Polpaku
Nie najlepiej wygląda sytuacja w Polpaku przed meczem z Prokomem. Aż czterech graczy może nie zagrać z powodu kontuzji.

Na pewno nie zagra w niedzielę David Moss, któremu dokucza cały czas kontuzja uda. Pod znakiem zapytania stoi występ Kevina Hamiltona i Steve'a Thomasa - amerykańscy koszykarze przez cały tydzień walczyli z przeziębieniem w związku z czym nie trenowali i trudno wyrokować na temat zarówno ich zdrowia jak i ewentualnej dyspozycji. W dodatku na jednym z treningów nieszczęśliwie upadł Marcin Sroka wskutek czego ma problemy z barkiem.


Jak informuje klub ze Świecia przecwiko drużynie mistrzów Polski nie zagra jeszcze nowy nabytek klubu Tayron Thomas, którego nie uda się zatwierdzić do niedzieli.

http://www.plk.pl

Ktos wie na ile prawdopodobny jest wystep tych graczy?
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/01/2007 16:05

Moj typ krotko...

Unia Tarnów - Stal Ostrów (-18.5)

Unia się sypie. Z drużyny odchodzą kolejni zawodnicy. Nie ma już Ibrahima, Morinii, Malesevica, Grysa do Koszalina przeniósł się Colić. Skład prezentuje się fatalnie, a sponsora nadal nie widać. Ostatnio ekipa jeszcze z Colićem i Grysem przegrała 20 punktami w Jarosławiu. Stal zaś ostatnio wygrała 2 mecze z Polpharmą i Polonią. To ciekawa, wyrównana drużyna, która może jeszcze namieszać. Bardzo ładnie prezentuje się nowy nabytek- Kevin Palacios, który gra świetnie i odciąża Mike`a Ansleya. W Tarnowie Stalówka będzie miała bardzo łatwą przeprawę, handi trochę wysokie, ale pewnie jeszcze pójdzie w gorę. Wg. oficjalnych wersji kontuzji nabawili się Majchrzak (te nieoficjalne mówią o transferze do Stali) i Hajnsz. Teoretycznie więc ekipa z Tarnowa nie ma 8 zawodników do gry. Jeśli mecz się odbędzie, to powinno być spokojnie +20 dla Stali, nawet jeśli Kowalczyk da sporo pograć rezerwowym.

Zagrałem to po 1.87 w Expekcie. Teraz widze jeszcze 18.5 po 1.85 w Betway.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/01/2007 18:17

Witam

Ta kolejna DBE wyjatkowo ciezka. Po raz kolejny nie wiem co zagrac, chyba trzeba bedzie wyszukac cos ciekawego sposrod dostepnych zakladow typu o/u. Kursy na faworytow beznadziejne, zadnego UD po ŁADNYM kursie nie widze... Naprawde ciezko cos wybrac.

Typ ktory przydstawil nam codi jest w miare spoko. Z tym ze handi bardzo szybko wzrasta i przez to troszke boje sie grac ten typ. Unia w rozsypce a Maja prawdopodobnie na poczatku przyszlego tygodnia dolaczy do druzyny Stali w miejsce Jayson Obazuaye, ktory jest w konflikcie z trenerem, a takze zawodnikami. Doskonale do zespolu wprowadzil sie Palacios. Razem z Ansleyem sa bardzo groznym ogniwem zespolu. Szawarski i Żurawski odwalaja kawal dobrej roboty w ataku, a takze na deskach. To zawsze byli solidni gracze, a przenosiny do Stali na pewno dobrze im zrobily co widac po grze zespolu. Typ na Stal naprawde dla odwaznych, jesli Kowal wprowadzi rezerwy w ktoryms momencie, a Unia solidnie sie zmobilizuje, to nie bedzie tak hop siup. Nie mowie tu o wygranej Unii, bo to wrecz niemozliwe, ale o tym by pokryc moim zdaniem wysoki handi, ktory jak juz pisalem wzrasta z czasem.

Co myslicie o meczu Anwilu? Dadza rade wygrac? Czy w koncu Czarni sie przebuda. Rok temu praktycznie zmietli Anwil u siebie w Słupsku grajac nawet gorszym i wezszym skladem niz teraz. Gra Anwilu co prawda sie poprawia, ale kiedys musi nastapic reaktywacja Czarnych. Uwazajcie na ten Anwil - duzo osob juz wielokrotnie na nim wtopilo, w tym ja, wiec jakies nieprzemyslalne ruchy dotyczace tego typu sa chyba niewskazane.

Apropos meczow Turow - Kager i Polpharma - WKS. Linia odpowiednio 139.5 i 145.5. Pytanie teraz? Gdzie padnie over? Czy Urlep zatrzyma ofensywny basket Polpharmy? Ciezko cos mi napisac, bardziej bylbym skłonno postawic na ten over w Starogardzie Gdanskim.

Mecz Znicz - AZS przelozony. I to chyba dla nas niedobrze. Rozmawialem juz o tym z Ignoratorem, ze jesli mecz odbylby sie w pierwotnym terminie to z pewnoscia zagralbym na Znicz. Na 10 lutego, bo wtedy wlasnie zostanie ten mecz rozegrany, Spann i Hayes powinni juz byc zdrowi. Nie wiem dokladnie co z Sebstianem Balcerzakiem, bo lezy w szpitalu po wypadku samochodowym, ale 10 lutego raczej na pewno jeszcze nie zagra.

Meczu Kotwica - Polonia nie dotykam, bo to pojedynek pomiedzy najdziwniejszymi druzynami calej tej ligi hehe ;\)

vs

Prokom Trefl Sopot - Polpak Świecie
TYPY: Prokom Trefl Sopot - Polpak Świecie H(0-12.5) --- 1 --- 1.87 (Expekt)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 28.01.2007 (niedziela), godz. 15:00 (mecz w TV4)


Juz w niedzielne popoludnie w Sopocie dojdzie do wbrew pozorom bardzo ciekawego pojedynku pomiedzy miejscowym Prokomem Trefl Sopot a druzyna ze Swiecia czyli Polpaku. Od poczatku sezonu druzynie Polpaku sie nie wiedzie. Zapowiadano glosno walke o przynajmniej powtorzenie zeszlorocznej pozycji, a skonczylo sie tak jak wszyscy widzimy. Przyczyna takich wynikow nazywa sie Sasza Krutikov, ktorego dzieki Bogu juz w Swieciu juz nie ma. Teraz druzyne prowadzi Grek Kostas Frevarakis. I efekty moim zdaniem widac. Druzyna Polpaku caly czas sie wzmacnia a tacy gracze jak Anderson czy Bucknor powoli ale dobrze wprowadzaja sie do zespolu. Powoli ten caly nielad i styl gry rodem z NCAA jaki pozostawil po sobie Krutikov, sprzata Flevarakis. Dlaczego zdecodowalem sie na taki typ? Polpakowi zawsze trudno gralo sie w Sopocie. Nie wygrali z Mistrzami Polski jeszcze ani razu, chociaz byli na poczatku bardzo blisko wykonania tego zadania. Duzo nie zabraklo, ale osobiscie bylem na tym meczu i to Prokom odpuscil, a nie Polpak zagral super zawody. Prokom ma jakis patent na zespol ze Swiecia. Prokom nie gra jakos super dobrze w tym sezonie i jest do pokonania co wszyscy wiemy. Handicap nie jest az taki duzy, biorac pod uwage wspomniana przeze mnie na poczatku skutecznosc wyjazdowa Polpaku w rzutach z gry. Na dodatek te kontuzje. Gdyby nie one, to moze i bym tu poszukal jakiegos underdoga po kursie ponad 7.00, ale nie tym razem. Bez takich graczy jak Moss, Hamilton czy Thomas raczej nie ma co myslec o specjalnym nawiazaniu walki przez Polpak. Na dodatek plk.pl pisze o kontuzji Sroki. Nowy nabytek Tayron Thomas tez jeszcze nie zagra. Szkoda ze zaryzykowac i nie zagrac na Prokom z handi. Ja nie obiecuje ze w/w gracze nie zagraja, bo tego jeszcze nie wiem na 100%. Jak tylko czegos sie dowiem ze swoich zrodel to od razu dam znac w temacie, co tam u tych niby kontuzjowanych graczy Polpaku. Jesli okaze sie ze wszyscy zagraja, odpuszczam ten typ. Prokom idzie teraz jak burza. Miazdzy rywali, pokonujac ich znaczna roznica punktowa. Zobaczymy co pokaze z silniejszymi druzynami, ale poki co idzie im coraz lepiej. Wiadomo ze piorytetem sa rozgrywki Euroligi dla podopiecznych Kijewskiego, ale mysle ze tego meczu Prokom nie odpusci. Tak jak mowie. Gram Prokom -12.5 @ 1.87, ale dopiero wtedy gdy dowiem sie cos wiecej o tym szpitalu w Polpaku, o ktorym pisza serwisy koszykarskie.

Pozdrawiam
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/01/2007 19:03

Originally Posted By: "shane"
Nie wiem dokladnie co z Sebstianem Balcerzakiem, bo lezy w szpitalu po wypadku samochodowym, ale 10 lutego raczej na pewno jeszcze nie zagra.


Niestety nie przeczytalem dokladnie co stalo sie z Sebastianem Balcerzakiem, nie wiedzialem ze jego wypadek byl az tak ciezko ze nie wiadomo czy zagra jeszcze kiedys w basket. W takiej sytuacji oczywiscie nie zagra 10 lutego.

Sebastian trzymaj sie!

PS. Jeszcze raz sorki za gafe.
Posted by: harris73

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/01/2007 19:29

Originally Posted By: codi
Moj typ krotko...

Unia Tarnów - Stal Ostrów (-18.5)

Unia się sypie. Z drużyny odchodzą kolejni zawodnicy. Nie ma już Ibrahima, Morinii, Malesevica, Grysa do Koszalina przeniósł się Colić. Skład prezentuje się fatalnie, a sponsora nadal nie widać. Ostatnio ekipa jeszcze z Colićem i Grysem przegrała 20 punktami w Jarosławiu. Stal zaś ostatnio wygrała 2 mecze z Polpharmą i Polonią. To ciekawa, wyrównana drużyna, która może jeszcze namieszać. Bardzo ładnie prezentuje się nowy nabytek- Kevin Palacios, który gra świetnie i odciąża Mike`a Ansleya. W Tarnowie Stalówka będzie miała bardzo łatwą przeprawę, handi trochę wysokie, ale pewnie jeszcze pójdzie w gorę. Wg. oficjalnych wersji kontuzji nabawili się Majchrzak (te nieoficjalne mówią o transferze do Stali) i Hajnsz. Teoretycznie więc ekipa z Tarnowa nie ma 8 zawodników do gry. Jeśli mecz się odbędzie, to powinno być spokojnie +20 dla Stali, nawet jeśli Kowalczyk da sporo pograć rezerwowym.

Zagrałem to po 1.87 w Expekcie. Teraz widze jeszcze 18.5 po 1.85 w Betway.

Dodam ze W srode na treningu było tylko 5 koszykarzy Unii.
Posted by: beny_

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 27/01/2007 08:09

Originally Posted By: harris73
Originally Posted By: codi
Moj typ krotko...

Unia Tarnów - Stal Ostrów (-18.5)

Unia się sypie. Z drużyny odchodzą kolejni zawodnicy. Nie ma już Ibrahima, Morinii, Malesevica, Grysa do Koszalina przeniósł się Colić. Skład prezentuje się fatalnie, a sponsora nadal nie widać. Ostatnio ekipa jeszcze z Colićem i Grysem przegrała 20 punktami w Jarosławiu. Stal zaś ostatnio wygrała 2 mecze z Polpharmą i Polonią. To ciekawa, wyrównana drużyna, która może jeszcze namieszać. Bardzo ładnie prezentuje się nowy nabytek- Kevin Palacios, który gra świetnie i odciąża Mike`a Ansleya. W Tarnowie Stalówka będzie miała bardzo łatwą przeprawę, handi trochę wysokie, ale pewnie jeszcze pójdzie w gorę. Wg. oficjalnych wersji kontuzji nabawili się Majchrzak (te nieoficjalne mówią o transferze do Stali) i Hajnsz. Teoretycznie więc ekipa z Tarnowa nie ma 8 zawodników do gry. Jeśli mecz się odbędzie, to powinno być spokojnie +20 dla Stali, nawet jeśli Kowalczyk da sporo pograć rezerwowym.

Zagrałem to po 1.87 w Expekcie. Teraz widze jeszcze 18.5 po 1.85 w Betway.

Dodam ze W srode na treningu było tylko 5 koszykarzy Unii.
Majchrzak cale spotkanie przesiedzi na lawce Unii, a od niedzieli bedzie zawodnikiem Stali.
Posted by: kamasss

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 27/01/2007 10:52

Jeżeli mecz w Tarnowie się odbędzie. I wygra Stal, bo nie będzie cudu nad Tarnowem.

To 1,05 na Stal dla mnie jest bardzo ciekawą 2-godzinną lokatą oprocentowaną na 5%. Tyle co zarobimy w banku (na dobrej lokacie) w rok tutaj mamy w 2-godziny. Wg. mnie chyba opłacalna sprawa.
\:\)
Posted by: lysy1

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 27/01/2007 20:32

czy juz idziemy do banku ?? \:p
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/01/2007 10:19

5516 R.BIGUS-K.WALKER KL 1.65 1 - bo Bigus jest w formie, duzo gra, duzo punktow rzuca no i nie ma zmiennika. Walker ostatnio rzuca okolo 10pkt no i ma zmiennika Szybilskiego.

5528 D.SLANINA-D.MOSS KL 1.45 1- bo moss nie zagra \:D a jak zagra to malo no i w dodatku ma fatalna forme, w najgorszym przypadku zwrot.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/01/2007 10:24

Moss nie zagra, a jesli zagra to ma zupelnie inna role niz zdobywanie punktow, wiec typ dobry.

pzdr
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/01/2007 10:31

Originally Posted By: shane
"...zadnego UD po ŁADNYM kursie nie widze..."

A ja widzę... \:p
Polonia po @2.40 w Kołobrzegu wybitnie przypadła mi do gustu. Dla mnie to nie jest słabsza drużyna od Kotwy, nie ma gorszych grajków i z Kotwą powinna walczyć jak równy z równym. Skoro w domu zmiotła Kotwicę z parkietu, a ostatnio w Ostrowie otarła się o zwycięstwo to ja nie znajduję najmniejszych przeciwskazań dla których dzisiaj 2 pkt. nie miałyby zostać przywiezione z Kołobrzegu do Warszawy.
Na tą chwilę tego zakładu nie ma jeszcze wśród moich betów, ale z każdą chwilą zbliżam się chyba nieuchronnie do tej chwili...
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/01/2007 10:43

No generalnie to masz racje tomo, ale za duza stawke bym tego nie puszczal raczej. Jako UD typ dobry, ale chyba nie zaryzykuje. Dla mnie wczorajszym typem byla Polpharma, ale nie napisalem o tym tu, bo nie bylem do konca pewny swoich racji. Jak widac oplacalo sie, a ja narazie nie mam zbyt duzego budzetu by kombinowac i bawic sie typami.

Co do Polpaku na dzis.

Na wczorajszym treningu trenowali wszyscy, oprcz Mossa i on raczej nie zagra. Reszta trenowala i jest sprawna. Uraz Sroki to nic innego jak drobne sprzeczki z trenerem, a nie zadne kontuzje. Na kilka minut przed meczem dostane jeszcze smsa po tym jak kumpel pogada z II trenerem Polpaku - Darkiem Litwinem. Wtedy bede wiedzial cos wiecej. Tak czy siak nie dotykam Prokomu. Handi wzroslo do 14.5 pkt i skoczy pewno w gore. Jesli Polpak naprawde dobrze pobroni, i chociaz troche poprawi skutecznosc ktora teraz nie grzeszy, mysle ze Prokom nie bedzie mial takiej przeprawy latwej. Ja ten mecz odpuszczam.

pzdr
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/02/2007 11:22

Hall i T.Thomas nie sa juz zawodnikami Polpaku Swiecie. Klub ciagle szuka wzmocnien, planowany jest przyjazd do zespolu zawodnika podkoszowego. Wiecej szczegolow podam potem.

pzdr
Posted by: Ignorator

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/02/2007 17:30

Polpak Świecie
VS
Znicz Sokołów Jarosław
Typ: Polpak Świecie(-10,5)

Sobotni mecz może być bardzo ważny dla obydwu zespołów. Zarówno Polpak jak i Znicz nie ukrywali, że czołowa "Ósemka" Dominet Bank Ekstraligi jest ich celem. Bliżej tego celu jest Polpak Świecie, który po przyjściu trenera Flevarakisa zaczął grać naprawdę dobrze. Mi podobał się bardzo dobry mecz rozegrany z Prokomem. Prze większość spotkania stroną lepszą był Polpak. Niestety gospodarze potrafili wyciągnąć wynik na swoją korzyść (77:73). Zdecydowanym bohaterem tego spotkania był Harding Nana zdobył w sumie 22 punkty. Dobrze także prezentowali się Jermaine Naderson (13 punktów) i Steve Thomas (12 punktów). Przed zbliżającym się meczem ze Zniczem trener Flevarakis nie będzie mógł skorzystać z nadal kontuzjowanego obrońcy Davida Mossa. Reszta zawodników nie narzeka na urazy i powinna wystąpić przeciwko beniaminkowi z Jarosławia. Goście z kolei mają problemy kadrowe. Powoli do zdrowia zaczyna wracać rozgrywający Alvin Cruz, ale kontuzji nabawił się skrzydłowy Przemysław Łuszczewski. Zwłaszcza brak Łuszczewskiego powinien być widoczny na parkiecie w Grudziądzu. W pierwszyzn meczu pomiędzy tymi ekipami wygranym przez Polpak (68:56) to właśnie Łuszczewski był najlepszym zawodnikiem w składzie beniaminka z Jarosławia. Zdobył wówczas 17 punktów. Tak jak widzimy brak tego zawodnika będzie sporym osłabieniem Znicza. Do tego nadal nie wiadomo czy do gry wróci Cruz. Plusem dla podopiecznych trenera Gierczaka może być fakt, że w zeszły weekend pauzowali i mogli odpocząć. Jednak moim zdaniem to za mało. Faworytem tego spotkania jest Polpak, który mierzy w czołową ósemkę Dominet Bank Ekstraligi po tej kolejce powinni być bliżsi tego celu.

Pozdrawiam
Posted by: bogdan1985

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/02/2007 18:07

A co myślicie o Turowie ? Gra w Koszalinie. Mysle ze powinien spokojnie wygrać, ale pomyślalem ze zapytam sie imoże dowiem coś więcej jakżesz i poznam wasze opinie.
Posted by: lepusti

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 03/02/2007 12:57

Caly czas dobrym typem wydawal mi sie ponizej 143,5 pkt Polpak Świecie - Znicz Jaroslaw w expekcie. Zwazywszy na to ze ze druzyny dosc underowe, w ostatnich 5 meczach obu druzy(czyli 10 meczach) z innymi temami tylko raz ta linia zostala nieznacznie przekroczona. I tak tez postawilem...
...tzn tak mi sie wydawalo, szybkie zerkniecie do 'w trakcie' a tam
So 03/02/07 13:45 Liverpool - Everton
gospodarze strzelą bramkę Ang. Premier League Tak 1.11
So 03/02/07 18:00 Polpak Świecie-Znicz Jaroslaw
powyżej/poniżej Pol.Basket liga powyzej 143.5punktow 1.87

kur.. pomylilem sie:( Konczyl mi sie czas na drugie zdarzenie i taki to niefart-pospiech zlym doradca.
Pozostaje klepnac zdrowaske zeby chlopaki jednak cos porzucali dzisiaj.
moze niezupelnie na temat, ale co tam \:\)
milego weekendu bracia typerzy ;\)
Posted by: kajtek

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/02/2007 14:33

Panowie teraz sprawdzilem i mecz

Anwil - Slask zacal sie o 14 ale buki mialy godzine rozpoczecia meczu 15. Ja nie wiedzac ze kosz dzis gra o 14 obstawilem mecz i co bedzie zwrot ? Dodam ze dalem naSlask hehe a on przegrywa wiec wolalbym zwrot
Mieliscie juz taka sytuacje ??
Posted by: nitek

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/02/2007 14:35

Originally Posted By: kajtek
Panowie teraz sprawdzilem i mecz

Anwil - Slask zacal sie o 14 ale buki mialy godzine rozpoczecia meczu 15. Ja nie wiedzac ze kosz dzis gra o 14 obstawilem mecz i co bedzie zwrot ? Dodam ze dalem naSlask hehe a on przegrywa wiec wolalbym zwrot
Mieliscie juz taka sytuacje ??


nie bedzie zwrotu chyba, ze obstawiles po 14 ....
Posted by: kajtek

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/02/2007 14:36

tak dokladnie gralem po 14
Posted by: nitek

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/02/2007 14:47

Originally Posted By: kajtek
tak dokladnie gralem po 14


hmm to wtedy bardzo mozliwe, ale nie zawsze jest zwrot ...
Posted by: aker

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/02/2007 18:15

Moim zdaniem powinien byc zwrot.
Jezeli typ jest postawiony po faktyczniej godzinie rozpoczecia spotkania uwaza sie go za niewazny.
Taki regulamin maja ziemniaki
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 06/02/2007 20:13

Jeszcze wczoraj działacze Asco Śląska informowali, że być może do końca tygodnia uda się zakontraktować dwóch nowych zawodników - dziś osiągnęli połowę sukcesu: podpisany został kontrakt z... Brandunem Hughesem.



Podpisanie umowy z amerykańskim obrońcą zaskakuje, zaskoczeń może być jednak jeszcze więcej: całkiem możliwe jest bowiem rozwiązanie, w którym do kołobrzeskiej Kotwicy powędruje... Tim Kisner.
Posted by: codi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 07/02/2007 14:10

"Unia Tarnów wycofuje się z rozgrywek – nieoficjalnie mówi się, że ta decyzja to już kwestia godzin, a nie dni.

Źródła zbliżone do dobrze poinformowanych donoszą, że w poniedziałek niektórzy koszykarze zostali poinformowani, że mogą sobie szukać nowych klubów. Zaległości finansowe mają sięgać 3 miesięcy, a na dodatek trener Kocoł nie cieszy się specjalnym poważaniem u koszykarzy.

Co dalej? Ostateczna Instancja czyli regulamin PLK informuje, że wyniki dotychczasowe zespołu zostają utrzymane, a wszystkie kolejne mecze będą walkowerami. Dzieje się tak, bo zespół rozegrał jedna rundę – gdyby nie rozegrał pełnej rundy, wszystkie wyniki byłyby anulowane.

A zawodnicy Unii powoli rozjeżdżają się po kraju. Do Śląska może ponoć trafić Toree Morris, pozostali też rozglądają się za nowymi klubami. "

Zrodlo: blog Szeleszczuka.

Czy pojda zwroty jesli mecz sie nie odbedzie, a dalo sie zaklad na Polonie?
Posted by: XsebaX

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 10/02/2007 15:44

Mecz Polonia - Unia odwołany

Sobotni mecz Polonii z Unią nie zostanie rozegrany.

Koszykarze z Tarnowa nie pojechali do Warszawy.

Wkrótce więcej informacji.
http://www.plk.pl/?sub=news&id=2621
Posted by: Ignorator

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 15:52

Polpharma Starograd Gdański
VS
Anwil Włocławek
Typ: Anwil Włocławek

W niedzielne popołudnie w hali OsiR-u w Starogardzie Gdańskim dojdzie do najciekawszego spotkania tej kolejki. Miejscowa Polpharma podejmie zdobywcę Pucharu Polski - włocławski Anwil. Faworytem tej konfrontacji będzie Anwil, który wreszcie zaczął grać na swoim poziomie. Z bardzo dobrej strony podopieczni trenera Alesa Pipana pokazali się w finałowym meczu Pucharu Polski rozgrywanym w Sopocie. W tym meczu pokonali mistrza Polski - Prokom Trefl Sopot (72:66). Widać, że Anwil gra coraz lepiej. Już dobrym sygnałem była dość łatwa wygrana w Hali Mistrzów z Asco Śląsk Wrocław (76:66). W ostatnich spotkaniach bardzo dobrą skutecznością imponuje Otis Hill a także Andrzej Pluta. Zawodnicy jak i trener bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że teraz celem numer jeden jest mistrzostwo Polski. Na pewno cel bardzo trudny do zrealizowania w tym momencie. Anwil musi wygrywać spotkania w Dominet Bank Ekstralidze i liczyć na wpadki swoich przeciwników. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie pokonanie Polpharmy w niedzielę. Polpharma pauzowała przez ostatnie dwa tygodnie. Podopieczni Tomasza Jankowskiego nie brali udziału w finale Pucharu Polski rozgrywanym w Gdynii i Sopocie. Dlatego też mogli spokojnie przygotowywać się do zbliżającej się konfrontacji z Anwilem. W Dominet Bank Ekstralidze Polpharma jest już niepokonana od dwóch kolejek. Wygrali z Unią Tarnów (100:75) i Asco Śląskiem Wrocław (72:66). Z bardzo dobrej strony w obydwu spotkaniach pokazał się nigeryjski skrzydłowy - Patrick Okafor, który średnio zdobywa 19,4 punktów, co mecz. Na pewno na tego zawodnika koszykarze Anwilu powinni zwrócić uwagę. Ostatnie spotkanie obydwu zespołów odbyło się w 5 serii spotkań. Wówczas lepszy okazał się Anwil, który pokonał (92:83) Polpharmę. Myślę, że w nadchodzącej konfrontacji lepsi okażą się podopieczni Alesa Pipana. Anwil potrzebował sukcesu w tym sezonie i go osiągnął. Pokonanie Prokomu w finale Pucharu Polski powinno tchnąć nową wiarę w ten zespół.

Pozdrawiam
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 16:05

Originally Posted By: Ignorator
Polpharma pauzowała przez ostatnie dwa tygodnie. Podopieczni Tomasza Jankowskiego nie brali udziału w finale Pucharu Polski rozgrywanym w Gdynii i Sopocie. Dlatego też mogli spokojnie przygotowywać się do zbliżającej się konfrontacji z Anwilem.


Polpharma zagrala w I rundzie PP. Przegrala z Prokomem 81-92.

Posted by: Ignorator

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 16:16

Shane zaćmienie umysłu:] sorry za off topickowo post:]
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 16:29

Polpharma we własnej hali czasami potrafi zaskoczyć. Na pewno ciężko będzie stawić czoła Anwilowi, który rozkręcił się niesamowicie. Od ostatnich kilku spotkań ( właściwie od przyjścia Jagodnika )grają naprawdę świetną koszykówkę.
W Poplpharmie z kolei od paru tygodni bardzo dobrze "wszedł" w zespół David Logan - no i nie ma już ekscentrycznego Jasona Crowe'a (i bardzo dobrze).

Mecz mega ważny dla obydwu drużyn z punktu widzenia tabeli, obydwa zespoły sąsiadują ze sobą a stawką jest dobre miejsce na poczatku play-off, które już są coraz bliżej.

Podsumowując, na pewno Polpharma jest w stanie wygrać to spotkanie, natomiast widząc, że kursy są prawie wyrównane, i na to że Anwil naprawdę jest w gazie skłaniałbym się ku zwycięstwu Anwilu.

Oczywiście nie obstawiam tego meczu i gorąco kibicuję Starogardzianom.

Chciałem postawić over bo obydwie drużyny sporo rzucają, zwłaszcza w naszej hali, ale linia wysoka więc chyba cały mecz no bet.

To tyle z moich przemyśleń...
Posted by: Izajasza53

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 17:26

Staty:
ANWIL POLPHARMA
53% ZA DWA 51%
34% ZA TRZY 41%
68% RZUTY WOLNE 79%
46% RZUTY Z GRY 48%
8,4 ZBIÓRKI ATAK 8,8
24,4 ZBIÓRKI OBRONA 23,9
32,8 ZBIÓRKI SUMA 32,7
2,4 BLOKI 1,9
14,3 ASYSTY 12,4
9,8 PRZECHWYTY 7,3
16,1 STRATY 13,8
24,9 FAULE 23,6
77,3 PUNKTY ZDOBYWANE 80,5
70,7 PUNKTY TRACONE 76,6
A teraz statystyki indywidualne
MINUTY
Pluta 33,2 | 35,4 Harrington
Jagodnik 30,2 | 30,4 Okafor
Hill 25,1 | 24,4 Kitzinger
RZUTY ZA 2 %
Pluta 60 | 57 Okafor
Hill 57 | 55 Ercegović
Białek 56 | 50 Logan
RZUTY ZA 3 %
Thomas 50 | 50 Harrington
Pluta 47 | 48 Kitzinger
Jagodnik 40 | 45 Wiekera
RZUTY WOLNE
Thomas 100 | 95 Harrington
Pluta 94 | 81 Kitzinger
Otasević 82 | 79 Ercegović
RZUTY Z GRY
Hill 57 | 56 Okafor
Pluta 54 | 55 Ercegović
Hajrić 49 | 51 Marculewicz
ZBIÓRKI ATAK
Hill 1,6 | 3,1 Okafor
Hajrić 1,4 | 1,8 Ercegović
Grudziński 1,3 | 1,1 Leończyk
ZBIÓRKI OBRONA
Jagodnik 6,2 | 4,6 Okafor
Hill 4,4 | 3,9 Harrington
Grudziński 4,2 | 3,5 Ercegović
ZBIÓRKI SUMA
Jagodnik 7,2 | 7,8 Okafor
Hill 6,0 | 5,3 Ercegović
Grudziński 5,6 | 4,7 Harrington
BLOKI
Hill 0,5 | 0,6 Marculewicz
Grudziński 0,5 | 0,4 Ercegović
Hajrić 0,4 | 0,3 Misiewicz
ASYSTY
Thomas 2,7 | 4,7 Harrington
Jagodnik 2,6 | 1,7 Kitzinger
Otasević 2,5 | 1,5 Okafor
PRZECHWYTY
Jagodnik 2,6 | 1,5 Kitzinger
Otasević 1,3 | 1,1 Zakrzewski
Hill 1,3 | 1,0 Logan
STRATY
Thomas 5,0 | 3,4 Harrington
Pluta 3,0 | 2,2 Ercegović
Jagodnik 2,6 | 1,9 Kitzinger
FAULE
Hill 3,4 | 3,6 Ercegović
Jagodnik 3,4 | 3,1 Okafor
Grudziński 3,2 | 3,1 Harrington
PUNKTY
Pluta 18,3 | 19,4 Okafor
Hill 15,0 | 15,1 Harrington
Jagodnik 13,6 | 11,5 Kitzinger
EVAL
Jagodnik 16,0 | 19,7 Okafor
Hill 15,9 | 16,6 Harrington
Pluta 13,6 | 10,0 Ercegović
ASYSTY\STRAT
Michalski 0,4 | 1,4 Harrington
Otasević 0,2 | 1,3 Leończyk
Jagodnik 0,0 | 1,2 Wiekera

Dla mnie też no bet...
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/02/2007 17:32

Ignorator odkurzyl ten temat... i bardzo dobrze bo juz pajeczyny bylo w nim widac.

No to troche moich przemyslen apropos najblizszej kolejki DBE.



vs

Czarni Słupsk - AZS Koszalin
TYPY:
1) Czarni Słupsk - AZS Koszalin --- 1 --- 1.34 (Expekt)
2) Czarni Słupsk - AZS Koszalin H(0-6) --- 1 --- 1.90 (Expekt)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 17.02.2007 (sobota), godz. 17:50 (mecz na Polsacie Sport)


Mecz w TV, wiec trzeba cos zagrac, zeby sie lepiej ogladalo. Juz w sobotnie popludnie dojdzie do meczu derbowego pomiedzy Czarnymi Słupsk a AZSem Koszalin. Chce dac na zwyciestwo Czarnych z handicapem tak jakby troche na przełamanie. Ekipa ze Słupska praktycznie caly czas grala w niezmienionym skladzie, a trener Griszczuk coraz bardziej wykorzystywal non stop tych samych graczy, to moglo wiec byc powodem ich słabszej formy. Pod małym naciskiem kibicow, trener Czarnych byl zmuszony do czestszego wprowadzania Tomka Zablockiego na parkiet, co jak wiemy oplacilo mu sie. Tomek wykonuje to co umie najlepiej - rzuca za 3, z bardzo dobrym skutkiem a z tego co czytalem pod wodza Griszczuka zaczal lepiej bronic, a wlasnie obrona byla jego duzym mankamentem. Ekipa ze Slupska grala w rozgrywanym tydzien temu Pucharze Polski, gdzie pokonala w I rundzie mocno osłabiony WKS Skask Wrocław. W drugiej rundzie niestety juz nie sprostala Anwilowi Włocławek, ktory jak sie pozniej okazalo - wygral cala impreze. Ale nie o wynikach chce tu mowic. Wiele graczy obudzilo sie, a w koncu upragniony urlop dostali Dunn i Barlett. Zablocki, Cesnauskis, Tucker graja coraz wiecej i na pewno to zaprocentuje w przyszlosci. Co wiecej zwiekszylo sie pole manewru Igora Griszczuka na ławce, bo graczy do dyspozycji ma o wiele wiecej. Do zespolu doszedl takze silny skrzydlowy Evaldas Jocys, ktory moze udanie zastepowac Barletta na parkiecie. Wierze ze ekipa Czarnych w koncu nabrała wiatru w zagle i zacznie grac tak jak potrafi najlepiej. Handicap nie jest az tak duzy i na pewno ekipe Griszczuka strac na win powyzej 6 pkt, ale zadanie to nie bedzie łatwe. W koncu sa to derby a Koszalin ostatnio pokazuje ze grac potrafi. Moze i jest to zlepek indiwidualnosci, ale badz co badz pokonali ostatnio jedna z najsilniejszych ekip czyli Turow. Nie bede gral w tym meczu zakladu typu u/o bo nie wiem co mam sie spodziewac po obronie Czarnych lub Koszalina. Mozemy byc swiadkami ostrego rzucania, jak i solidnej obrony zespolu ze Słupska. Zaryzykuje i zagram Czarnych z handicapem, a kurs 1.90 na pewno kusi.

vs

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek
TYPY:
1) Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek --- 1 --- 2.25 (Expekt)
2) Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek --- under 159.5 --- 1.90 (Expekt)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 18.02.2007 (niedziela), godz. 15:00


Ja mam troche odmienne zdanie niz Ignorator. Polpharma to zespol ktory we wlasnej hali moze spłatac niezlego psikusa Anwilowi. Zreszta bedziemy mogli sie o tym przekonac juz w niedziele na wlasne oczy bowiem spotkanie to pokaze TV 4. I bardzo dobrze bo czasami lubie obejrzec taka koszykowke jaka prezentuje Polpharma czyli cos w stylu run and gun. Wiekszosc napisal o meczu juz Ignorator, ale to spotkanie potraktuje troche jako UD. Polpharma ma na pewno swietnych strzelcow w swoich szeregach a mecz w Pucharze Polski byl bardzo pomocny dla nowego nabytku Aptekarzy czyli Dawida Logana ktory zastapil w zespole J. Crowe, za ktorym srednio przepadalem, bo jako PG to wiele mu brakuje do Harringtona. W Pucharze Polski rzucil 22 pkt na dobrym procencie z gry. Mam nadzieje ze byla to pierwsza oznaka solidnych treningow a mecz z Wlocławkiem bedzie dla Logana rownie udany jak ten pucharowy. W zespole polpharmy nie zagra Misiewicz, chociaz czy jest to duze oslabienie to watpie. Anwil zaczal naprawde dobrze grac i tak jak pisze Ignorator wygrana PP doda im na pewno wiecej otuchy. Ciezki to bedzie mecz, ale dla mnie łaczac aspekty kibicowskie jak i bukmacherskie postawienie na Polpharme i kibicowanie im bedzie idealnym rozwiazaniem. Gram tez under w tym meczu. Linia wysoka a nie spodziewam sie mega ostrego strzelania, zwazywszy na to ze Anwil jednak pod wodza Pipana niezle broni i nie daje sobie rzucac tyle punktow jak na poczatku sezonu kiedy to ekipie z Włocławka mowiac delikatnie, nie wiodlo sie najlepiej. To tylko moje przemyslenia, kurs 2.25 w Expie wart zagrania, a co mi tam! Zaryzykuje - moze mi sie poszczesci.

Mecz Turów - Polpak i granie na Turow po kursie ~ 1.25 mija sie z celem. Jesli juz skłanialbym sie na dodatnie handi na Polpak, ktory wzmocniony podczas przerwy na PP, moze powalyczyc w tym meczu i nie jest skazany na porazke. Linia 139.5 tez cholernie ciezka. Ostrego rzucania raczej nikt z nas sie nie spodziewa, ale jesli ktorys z zawodnikow ma dzien konia to moze pasc kazda ilosc oczek. Ciezko cos tu prognozowac, chyba nie podjalbym sie grania u/o w tym meczu. Natomiast granie w Toto - Mix pary Kelati - Hamilton i postawienie po kursie 1.65 na Kelatiego wydaje sie byc fajna opcja. Hamilton nie dostaje od Flevarakisa az tyle minut ostatnimi czasy a i gała mu sie troche pogorszyla. Kelati to strzelec jakich malo w tej lidze i moze byc to fajny typ w tym meczu. No ale to tylko takie male sugestie.

pzdr i udanego typowania
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/02/2007 15:57

Kurde, juz niedlugo PLK a mi ciagle malo.

Tak szukam i szukam jakiegos fajnego typku i coraz bardziej jestem przekonany do Polonii Warszawa.

Kurs lekko ponad 2, ale zagrac mozna. Coraz szersza ławka rezerwowych, nowi, ciekawi gracze, chyba jednak zaryzkuje.

Co o tym sadzicie?

pzdr
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/02/2007 15:59

Originally Posted By: shane
Kurde, juz niedlugo PLK a mi ciagle malo.

Tak szukam i szukam jakiegos fajnego typku i coraz bardziej jestem przekonany do Polonii Warszawa.

Kurs lekko ponad 2, ale zagrac mozna. Coraz szersza ławka rezerwowych, nowi, ciekawi gracze, chyba jednak zaryzkuje.

Co o tym sadzicie?


siema shane ja wzielem Polonie sadze ze maja lepszych obcokrajowcow do tego dochodzi nowy ten z nba oraz brak luszczewskiego w zniczu najlepszego polaka tej ekipy i czolowego gracze tej ekipy \:\) w toto po wzielem po 2.3 oraz polonia +3 :)) pozdro \:\)
pzdr
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/02/2007 16:01

aha no i z par to w toto zagralem Dunn - Hunter 2 po kursie 1.65 gdyz Dunn niewiele ostatnio rzuca a i wiecej graczy w czarnych jets do rzucania a w Azsie Hunter wiecej gra i rzuca \:\)
Posted by: MARSHALL213

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/02/2007 18:06

Typ na Kelatiego jest dobrym typem! Tez mam go zagranego, pozdro! \:\)
Posted by: zw1

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 09:04

shane undera szukałbym gdzie indziej...zaryzykuję stwierdzenie ,że jeżeli Polpharma ma wygrac to musi być over;)
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 09:14

a ja bym nie stawial na kelatiego, polpak ma w miare szybkich obroncow, pewnie dzisiaj kelati sobie porzuca z dystansu a jak bedzie w chodzil pod kosz to dostanie czape od nany, no i hamilton oddaje duzo rzutow z gry, wystarczy, ze polowa mu wejdzie i ciezko bedzie kelatiemu go przebic.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 09:15

@ zw1

Byc moze. Nie mowie nie. To po prostu taki typ przez TV jak ja to napisalem. Po wczorajszym niezwykle udanym dniu, moge dzis stracic nawet, chociaz nie ukrywam ze cieszylbym sie gdyby powyzsze dwa typy weszly.

Ja w Toto - Mix skusilbym sie jeszcze na granie Pluty w parze z Harringtonem. Kurs 1.70, a wydaje mi sie ze szansa jest spora. Harry ostatnio nie rzuca za duzo, byc moze sie to zmieni po odejsciu Crowe, no ale jest tez Logan, o tym nie mozna zapomniec. W Polpharmie sa ludzie ktorzy rzucac potrafia, a Harrington od poczatku sezonu juz nie ma takiego zadania. Jest on chyba taki uspokajaczem gry... tej szalonej gry Polpharmy. Obrona Anwilu + obecne zadania Harrego = Pluta wychodzi obronna reka z tej rywalizacji. To moje zdanie. Miejmy tez nadzieje ze Andrzej swoje tez rzuci...

Jak oceniacie inne mecze? Prokom - Stal? WKS - Kager? Gra ktos cos?

pzdr
Posted by: Snajper2

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 09:48

Co do meczu Śląsk - Kager chyba lekko sprobuje na Kager... \:\) mysle ze po ostatnich przemeblowaniach w skladzie slask juz nie bedzie a przynamniej w chwili obecnej nie jest monolitem... z tego co wiem to wielki placz jest w szeregach kibicow po zatrudnieniu Branduna Hughesa... co do Zendona ( ale matka go skrzywdzila \:\) ) hmmm jakos ciezko bylo mi wyszukac gdzie dluzej zagrzal miejsca i pogral na chociaz srednim poziomie... Co do obrony slaska naprawde to juz nie jest ta obrona albo nie wiem mieli dzien wolnego w obronie jak bylem na meczu z Anwilem... widoczny jest brak lidera w druzynie... Dean Oliver hmmm czasen mu sie tylko udaje... Kager przyjedzie do Wrocławia w najsilniejszym składzie. W niedziele zagra już ich pierwszych rozgrywający Courtney Eldridge. Mysle ze Eldridge + Aaron Pettway + Gintaras Kadziulis wygraja ten mecz... mysle ze Kager ma naprawde ciekawy zespol ktory moze sprawic niespodzianke...

Panowie mysle ze jednak dzisiaj Thomas Kelati poszaleje ostatnio w super formie... + wlasne kosze i parkiet... jak to mawia Kijek \:\) to Kevin nie poradzi sobie z obrona Turowa \:D
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 10:37

Originally Posted By: zw1
shane undera szukałbym gdzie indziej...zaryzykuję stwierdzenie ,że jeżeli Polpharma ma wygrac to musi być over;)

Jeśli o undery w dzisiejszych spotkaniach chodzi to ja poszukałbym go tam gdzie ...najniższa linia.
Posted by: Motopompa

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:12

Nie wiem czy o ten mecz chodzi ale ja na polpak widzę overka i tak zagrałem.
Posted by: zw1

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:13

Originally Posted By: Motopompa
Nie wiem czy o ten mecz chodzi ale ja na polpak widzę overka i tak zagrałem.

over bedzie ale przy 2 dogrywkach
Posted by: Motopompa

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:14

aha w unibecie jest linia 135,5 , bo 139 to już bym się trochę bał
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:17

Originally Posted By: Motopompa
aha w unibecie jest linia 135,5 , bo 139 to już bym się trochę bał

Mówiąc krótko dałeś się nabrać na klasyczną podpuchę Unibetu... jedną z wielu zresztą... tzw. syndrom 1.72 \:\)

Nie znaczy to jednak, że szans na zwycięstwo nie masz...
Posted by: Motopompa

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:22

Akurat w uni kursy u/o wchodza te wyższe \:\) I to wiem.
Po analizie spojrzałem na ten kurs i nabrałem trochę podejrzeń ale już kliknąłem zatwierdź więc pozostaje czekać.
No ale typu nikomu nie polecam bo ogólnie śliska sprawa.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 16:40

Originally Posted By: zw1
shane undera szukałbym gdzie indziej...zaryzykuję stwierdzenie ,że jeżeli Polpharma ma wygrac to musi być over;)


Gratuluje zw1
Posted by: Motopompa

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 18/02/2007 18:23

Cholera mecz polpaku to król underów \:\)
Trzeba jeszcze bardzeij wytężyć uwagę przy unibetowskich "promocjach" i chyba zamienić je na no-bet'y.
Posted by: rafako

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 19/02/2007 17:29

Najlepszy strzelec mistrza Polski zawieszony


Po ostatnim, przegranym 19 punktami meczu Euroligi w Barcelonie, Donatas Slanina, najlepszy strzelec mistrzów Polski, Prokomu, miał w szatni pretensje do Rashida Atkinsa, że ten w jednej z akcji nie podał mu piłki - pisze "Gazeta Wyborcza".
Zawodnicy zaczęli się przepychać, ale szybko zostali rozdzieleni. Już po powrocie do Polski Kijewski podjął decyzję, że Litwin zostanie zawieszony i zabronił mu przychodzić na mecz ze Stalą.

"Slanina często krytykował trenera i ten szukał pretekstu, aby go zawiesić" - powiedział nam jeden z pracowników klubu.
W poniedziałek ma zapaść decyzja w sprawie Slaniny. Informator "GW" mówi, że Kijewski rozważa nawet wyrzucenie koszykarza z drużyny, choć nie byłaby to mądra decyzja. W ubiegłym tygodniu minął termin na robienie zmian w składzie i zwalniając Slaninę Prokom dawałby szansę rywalom w walce o mistrzostwo Polski.

"Sytuacja była dziwna, to nie było ostre zajście. Pytaliśmy trenera dlaczego zawiesił tylko Slaninę, ale nie chciał odpowiedzieć" - dodaje jeden z koszykarzy.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 09:06

Na najbliższą kolejkę wreszcie fajnie bukmachersko wygląda Polpharma. Z czystym sumieniem stawiam High Stake na swoją drużyne.
Grają na wyjeździe z Kotwicą.

In plus dla Polpharmy:
- po wygranej w ostatniej kolejce z Anwilem sa niesamowicie podbudowani psychicznie
- Nie ma Crowe'a, na jego miejscu swietnie spisujący się Logan
- Do tego lider Harrington, ktory świetnie potrafi pokierować grą
- Ostatnio słabo spisał się Itzinger, ale on gra w kratkę więc teraz powinien pokazac się z dobrej strony:)
- O Okaforze nie trzeba nic mowić, chyba najlepiej i najrówniej grający zawodnik Polpharmy (weźmie udział w meczu gwiazd co mnie cieszy bo będę na trybunach !!!)
- Bardzo blisko play-off (realna szansa na wysoką lokatę) i takie mecze Polpharma po prostu MUSI wygrywać żeby zająć dobre miejsce w tabeli

Na minus:

- Kotwica gra u siebie, a Polpharma zdecydowanie woli własną halę (chociaż w tym sezonie nie jest to aż tak widoczne jak w ostatnim)
- Kotwica też walczy o playoff (ale nie oszukujmy się, szanse mają niewielkie) - co nie przeszkadza w tym, że zmotywowani powinni być
- Bigus - wielki skrzydłowy, nieźle spisujący się w lidze, ale myślę, ze zarowno Okafor (sprytem), jak i MArculewicz albo Ercegovic (siłą) są w stanie sobie z nim poradzić.

Podsumowujac zapowiada się fajny, emocjonujący mecz, ale po kursi e 1,65 w BWin ja bez zastanowienia biorę Polpharmę.


z pozostalych meczów fajnie wyglada Turów - chlopaki w końcu muszą przecież wygrać, a przeciwnik zdecydowanie z nizszej półki. Trochę martwię się wzrostem Turowa, ale myślę, że w tej kolejce nie moga sobie pozwolić na przegraną - kurs 1,4

Chcialem grać za max stake singiel Polpharmy, ale pomyślę jeszcze czy nie lepiej postawić dubla za troszkę mniejszą kaskę AKO 2,31 kusi.

Gipsar wygra, ale po tym kursie w zyciu tego nie ruszę. Anwil chyba też wygra, ale za 1,5 też się nie oplaca moim zdaniem.

Jeszcze warto pomyśleć nad Śląskiem i Polpakiem - kursy calkiem calkiem a Polpak ostatnio świetnie sobie poczyna (w przeciwieństwie do Czarnych). No a Śląsk ...? tu moze być troche trudniej więc jeszcze trzeba to raz przeanalizować.

Pozdrawiam.

Shane, wklej jakąś rozpiskę meczów z kursami bo ja nie mam zbytnio czasu :))
Posted by: Cholo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 10:27

Info dla grających mecz Kager - Anwil:

"Trener Kagera Adam Prabucki ma twardy orzech do zgryzienia. Nie dość bowiem, że zespół zaatakowała grypa, to nie wiadomo czy Grzegorz Radwan (kontuzja barku) i Michael Kuebler (zbity palec) wykurują się na ten mecz.
- Wczoraj na treningu miałem siedmiu zawodników - martwi się Prabucki. - Mam nadzieję, że do meczu sytuacja zdrowotna będzie wyglądała lepiej."
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 14:07

Originally Posted By: Gvizdek
Info dla grających mecz Kager - Anwil:

"Trener Kagera Adam Prabucki ma twardy orzech do zgryzienia. Nie dość bowiem, że zespół zaatakowała grypa, to nie wiadomo czy Grzegorz Radwan (kontuzja barku) i Michael Kuebler (zbity palec) wykurują się na ten mecz.
- Wczoraj na treningu miałem siedmiu zawodników - martwi się Prabucki. - Mam nadzieję, że do meczu sytuacja zdrowotna będzie wyglądała lepiej."


jeśli to prawda to typ na Anwil wygląda calkiem fajnie, ale mimo wszystko jakoś się boję tego Anwilu i raczej odpuszczę - są ciekawsze mecze \:\)
Posted by: BeNiTooo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 14:48

Widziałem dzis na treningu hamiltona i hughesa juz coraz lepiej to wyglada, zaczynaja sie zgrywac z druzyna i przyjmowac zalozenia taktyczne AU, porazki z anwilem i polpharma oddaliły troche nas od upragnionego 2 miejsca, wiec mysle, ze AU wystarczaja zmobilizuje chlopakow na mecz z azsem, brak jakichkolwiek kontuzji jedziemy do koszalina zdrowi i po zwyciestwo. Kurs 1.37 jaki proponuje prof na slask biore w ciemno.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 15:06

Witam

Mecze i kursy na XIX kolejke DBE (by Expekt)




A teraz troche moich przemysleń... ;\)

vs

Polpak Świecie - Czarni Słupsk
TYPY:
1) Polpak Świecie - Czarni Słupsk --- 1 --- 1.50 (BWIN)
2) Polpak Świecie - Czarni Słupsk H(0-4.5) --- 1.85 --- (BWIN)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 25.02.2007 (niedziela), godz. 18:00


Juz w niedzielne popoludnie na hali w Grudziadzu dojdzie do spotkania pomiedzy Polpakiem Swiecie a Enegra Czarnymi Słupsk. Gdy tylko bukmacherzy wystawili kursy na najblizsza kolejne DBE, moj wzrok przykulo to wlasnie spotkanie. Pomyslalem sobie ze kurs 1.50 na Polpak bardzo mi odpowiada, a zagranie swieckiej druzyny z handicapem po kursie 1.85 (BWIN) wyglada calkiem sympatycznie. W poprzedniej kolejne obie druzyny odniosly zdecydowane zwyciestwa, chociaz wygrana Polpaku w Zgorzelcu cenie sobie o wiele, wiele bardziej. Codziennie w lokalnej gazecie ktora sprawuje patronat medialny nad Polpakiem, czytam liczne wywiady z zawodnikami i trenerem. Grecki trener Polpaku Kostas Flevarakis zapowiadal ze jego zespol bedzie w optymalnej formie podczas rundy PO, o ile oczywiscie do niej wejdzie. I to sie chyba potwierdza, a mam nadzieje ze kolejna tego objawa bedzie pewne pokonanie ekipy Czarnych Słupsk. Ze strony Polpaku licze przede wszystkim na kolejny udany wystep Howarda Frier'a. 20 punktow w debiucie i na dodatek z tak swietnym rywalem robi wrazenie - Flevarakis wiedzial co robi sprowadzajac tego niezwykle wszechstronnego gracza. Po raz kolejny licze takze na udany wystep Hardinga Nany a jego walka pod tablicami z Dunnem, Barlettem i Frasunkiewiczem powinna byc ozdoba niedzielnego pojedynku. Steve Thomas tez potrafi sypnac wazne punkty spod kosza, a zbierac nie zapomnial, co pokazal w ubieglym tygodniu. Z tego co gadalem z kolegami z Polpaku, drobne sprzeczki na linii Flevarakis - Hamilton przeszly do historii. Kevin chyba sie odblokowal a w Grudziadzu zawsze poprawnie mu szlo co dobrze wrozy przed zblizajac sie pojedynkiem. Ekipa Czarnych szału na wyjazdach nie robi. Ciagle w cieniu samego siebie jego jeden z moich ulubiencow z poprzedniego sezonu - Miah Davis. Nie wiem co stalo sie z tym zawodnikiem, nie moze sie odblokowac, zaczac rzucac a cyfra "0" w rubryce z asystami takze nie wrozy nic dobrego. Czarni z AZSem systematycznie zwiekszali przewage, chociaz poczatek meczu nie byl dla nich zbyt udany, bo musieli gonic run Koszalina ktory wynosil 8-0. Potwierdzilo sie to iz niedawno ryzgrywany PP pomogl lepiej wkomponowac sie Cesnauskisowi do zespolu, na niego trzeba bardzo dobrze uwazac, bo grozi rzutem za 3 punkty. Czarni nie graja zle, ale temu zespolowi czegos brakuje, takiej iskry. Moze sie myle, ale to tylko moje zdanie. Nie chce pisac ze ten mecz to jakis pewniak, bo takowych nie ma, a juz w ogole w koszykowce. Dowodem na to jest wczorajszy mecz Efesu z Prokomem, jednak do w/w typu mam duze przekonanie i nie ukrywam ze zagram go dosyc solidnie. Oby zwyciestwo nad Turowem w Zgorzelcu bylo poczatkiem wybuchu formy ekipy ze Słupska.

vs

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański
TYPY:
1) Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański --- 2 --- 1.60 (BWIN)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 24.02.2007 (sobota), godz. 18:00


Kolejny mecz, ktory to wydaje mi sie dosyc fajnym typkiem na XIX kolejne DBE. Wszystko dosyac dobrze opisal Mitul i w pelni sie z nim zgadzam, chociaz w obliczu Okafora, Ercegovica i Marculewicza Rafał Bigus nie wydaje sie byc az taki straszny. Biore Polpharme po kursie 1.6, bo ten zespol ma potencjal, to cos co przyciaga moja uwage gdy tylko mam okazje ogladac ich mecz. Zespol popularnych Aptekarzy juz nie jeden raz pokazal ze potrafi wygrywac z najlepszymi i nikogo w naszej lidze sie nie boi. Chlopaki walcza do konca, co w tym sporcie jest bardzo wazne, a szczegolnie dobrze wyglada w meczu przeciwko Kotwicy, ktora to jak wiemy potrafi roztrwonic nawet przewage kulkunastu punktow w bardzo malym przedziale czasowym. Nie chce oceniac doglebnie Kotwicy, bo po odejsciu Hughesa do Slaska ten zespol ma juz zupelnie inne oblicze. Pierwszy mecz jaki zagrali bez Branduna byl mecz z Unia Tarnow, ktory chyba zadnym wyznacznikiem nie jest, a czemu to kazdy powinien wiedziec. W zespole Polpharmy nastroje po wygraniu z Anwilem sa wrecz wysmienite, a na treningach na pelnych obrotach trenuja wszyscy, z wyjatkiem Misiewicza ktory jest kontuzjowany. Dla mnie swoj profesorski kunszt gry w meczu z Anwilem pokazal Harrington. Jak ja uwielbiam ogladac go w akcji. To doskonaly PG a na dodatek dobrze broni. Duzo widzi, potrafi podac, a w momentach gdy trzeba uspokoich gre , doskonale opanowuje sytuacje na parkiecie. Do tego dochodzi Okafor, niewatpliwie jeden z kandydatow na MP sezonu zasadniczego. Ercegovic tez swoje zbierze i poprzepycha sie pod koszem. Nowy nabytek Davis Logan, tez prezentuje sie z meczu na mecz coraz lepiej, a ciezkie treningi na pewno procentuja. Duze postepy zrobil Marculewicz. Chlopak ma mase, wzrost, niech pcha sie pod kosz i albo niech lapie rywali na faule, albo niech pcha sie do bólu i rzuca spod kosza. W porownaniu z poczatkiem sezonu to duzy postep w jego wykonaniu. Kotwica u siebie spisuje sie zdecydowanie ponizej oczekiwan. Ciagle walcza o faze PO, ale osobiscie twierdze ze to im sie nie uda. Ciezko stwierdzic co pokaze Kotwica, jak pod nieobencosc Hughesa Chudeusz widzi zespol i kto ma byc głownym PG. Polpharma musi zagrac na maximum mozliwosci bo parkiet w Kolobrzegu jest goracy - kazdemu i zawsze ciezko sie tam gra. Licze po cichu ze swoje punkty dolozy nasz rodak Ivo Kitzinger. Poprzednie spotkanie mu nie wyszlo, ale sam smialo przyznal ze teraz bedzie duzo lepiej, bo po prostu musial sie przygotowywac do egzaminow. Ja sciskam kciuki za Polpharme i zycze im zwyciestwa.

Co do innych spotkan. Przestrzegam przed jakims grubszym graniem na Turów, Slask lub Anwil. Gdzies w ich meczach musi pasc jakis UD. Na poczatku chcialem leciutko zagrac Kager, ale teraz czytam ze nie wszyscy sa w pelni sil, wiec lepiej sobie ten mecz odpuszcze. Chociaz moze to jakas zaslona dymna? Nie wiem. Ja juz wyleczylem sie z grania Anwilu w takich meczach, Wam tez to odradzam, bo moze byc roznie, albo po prostu niepotrzebna nerwowka. Turow powinien sie przelamac w koncu, ilez tak doskonaly team moze przegrywac? Chociaz Polonia tez potrafi zaskoczyc, podobnie jak AZS, wiec tak jak mowie - omijam te mecze szerokiem łukiem. Moze jakies u/o? tomo, jakies propozycje?

Na pewno takze mocno zastanowie sie nad Stala z handi i Prokomem. Znicz coprawda to taki niewygodny przeciwnik, ale jesli Stal zagra na maxa, a pilka bedzie siedziec, to szansa jest dosyc spora. Ciekawe co zaprezentuje Prokom. Moze zagra drugim skladem przeciwko Unii? Na Prokomie tez juz kilka razy sie zawiodlem, nie chce tego powtorzyc w takim smiesznym meczu.

A co do propoycji H2H. Nana w pojedynku z Frasunkieiwczem wyglada fajnie. Harding to bardzo inteligenty gracz, potrafi sie dobrze ustawic, jak i rzucic z dystansu, a gre tylem do kosza ma opanowana bez dwoch zdan. Frasunkiewicz chyba jakby zaczal rzucac mniej, przez to ze ławka Czarnych wydluzyla sie i Przemek nie dostaje juz tylu minut. Moze inaczej - nie jest az tak eksploatowany przez Griszczuka. Chociaz powiem Wam szczerze ze po ubieglotygodniowym typie na H2H, gdzie Kelati przegral rywalizacje 1 pkt z Hamiltonem, odechcialo mi sie grac tego typu zdarzen.

Pozdrawiam
Posted by: Ignorator

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 23/02/2007 21:16

Kager Gdynia
VS
Anwil Włocławek
Typ: Anwil Włocławek

Do nie zwykle ważnego meczu dojdzie w Gdyni. Gdzie miejscowy Kager podejmie Anwil Włocławek. Obydwie ekipy w tabeli Dominet Bank Ekstraligi dzieli tylko jeden punkt i jedno miejsce. Zwycięzca tej konfrontacji przybliży się do upragnionej fazy Play-Off. Oba zespoły spotkały się nie dawno temu przy okazji ćwierćfinału Pucharu Polski. Wówczas lepszy okazał się Anwil, który rozgromił Kager (98:77). Zwycięstwo dość łatwo przyszło gościom, bo w składzie beniaminka zabrakło dwóch najlepszych Amerykanów: Aarona Pettwaya i Courtneya Eldridgego. Niestety złe wiadomości płyną do kibiców z Gdyni przed arcyważnym meczem z Anwilem. Na ostatnim treningu trener Adam Prabucki miał tylko do dyspozycji siedmiu graczy. Wszystko przez grypę. Pod znakiem zapytania w niedzielnym meczu stoi występ Grzegorza Radwana i Michaela Kueblera. Dla Anwilu niedzielny mecz będzie bardzo ważny. Po sukcesie w Pucharze Polski wszyscy liczyli na wygraną z Polphramą w Dominet Bank Ekstralisze i zbliżenie się do tak wymarzonej fazy Play-Off. Niestety świetna gra podopiecznych Tomasza Jankowskiego pokrzyżowała te plany. Anwil przegrał to wspomniane spotkanie (85:90). Bardzo słabo zaprezentował się Goran Jagodnik, który w kluczowych momentach meczu nie trafiał do kosza lub też popełniał faule taktyczne. Do tego doszły głupie błędy szkoleniowe. Trener Ales Pipan źle policzył ilość polskich graczy na parkiecie. Niestety takie nonszalanckie zachowanie kosztowało rzuty wolne dla Polpharmy. Miejmy nadzieję, że podobne błędy nie będą miały miejsca w kolejnych spotkaniach Anwilu czy to innych drużyn z Dominet Bank Ekstraligi. Niedzielne spotkanie może okazać się kluczowe. Jeśli spotkanie wygra Anwil to zwiększy przewagę nad Kagerem i będzie bardziej spokojny o grę w fazie Play-Off. Jednak, jeśli wygra Kager to sytuacja w tabeli bardzo mocno się skomplikuje. Ja myślę, że Anwil pokażę klasę i podobnie jak to miało miejsce w Pucharze Polski pokona Kager na ich parkiecie.

Pozdrawiam
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 09:24

5504 C.CARR-T.KELATI KL 2.10 1- oddaja podobna ilosc rzutow, Carr gra wiecej, u siebie powinien wiecej rzucic. Kelati ostatnio ftlnie pudluje z dystansu, byc moze trener mu powie aby nie rzucal tak duzo z nieprzygotowanych pozycji.
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 09:30

Spann - Oliver 2 - jak dla mnie Spann nie jest strzelcem , ostatnio z czarnymi rzucil 10 pkt , jego srednia z calego sezonu to blisko 11-12pkt , Oliver to takze nie strzelec ale on mimo wszystko ostatnio oddaje wiecej rzutow niz Spann , dodatkowo w druzynie z Azsu sa Hunter,Haynes,Gomes ,Witos ktorzy chetnie rzucaja i celniej niz Spann licze ze Oliver dzis rzuci swoje 12-15pkt przy okolo 4-7pkt Spanna \:\)
Posted by: Vamos

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 10:15

A tego meczu nikt nie gra Polonia SPEC v BOT Turow ?
Posted by: Vamos

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 10:22

Originally Posted By: Mitul
Originally Posted By: Gvizdek
Info dla grających mecz Kager - Anwil:

"Trener Kagera Adam Prabucki ma twardy orzech do zgryzienia. Nie dość bowiem, że zespół zaatakowała grypa, to nie wiadomo czy Grzegorz Radwan (kontuzja barku) i Michael Kuebler (zbity palec) wykurują się na ten mecz.
- Wczoraj na treningu miałem siedmiu zawodników - martwi się Prabucki. - Mam nadzieję, że do meczu sytuacja zdrowotna będzie wyglądała lepiej."


jeśli to prawda to typ na Anwil wygląda calkiem fajnie, ale mimo wszystko jakoś się boję tego Anwilu i raczej odpuszczę - są ciekawsze mecze \:\)
Jesli to jest prawda to gram juz teraz grubo singla na anwil. Ogoladalem ostni mecz Anwilu z Polpharma i byli jka dla mnie druzyna zdecydowanie lepsza, ktora prowadzila praktycznie przez caly mecz. Za to gra polpharmy byla bardzo widowiskowa i mieli duzo szczescia. Mam nadzieje, ze Jagodnik nie bedzie znow "sam" chcial rozgrywac koncowek...
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:07

Originally Posted By: fart?
Spann - Oliver 2 - jak dla mnie Spann nie jest strzelcem , ostatnio z czarnymi rzucil 10 pkt , jego srednia z calego sezonu to blisko 11-12pkt , Oliver to takze nie strzelec ale on mimo wszystko ostatnio oddaje wiecej rzutow niz Spann , dodatkowo w druzynie z Azsu sa Hunter,Haynes,Gomes ,Witos ktorzy chetnie rzucaja i celniej niz Spann licze ze Oliver dzis rzuci swoje 12-15pkt przy okolo 4-7pkt Spanna \:\)


a ja mysle, ze bedzie odwrotnie albo bedzie remis \:p spann to jest strzelec tylko wraca po kontuzji, dodatkowo ktos napisal, ze hughes i hamilton zgrywaja sie z druzyna. Im lepiej bedzie gral hughes tym krocej bedzie gral Oliver.

Widze, ze kurs na Okafora spadl w parze z Bigusem. Bigus ostatnio slabszy mecz a Okafor trzyma poziom, ale przy overovej Polpharmie nie gralbym na Okafora.
Posted by: mr_fish

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:17

Witam.
Nie jestem znawca tematu PLK ale chcialbym dzis zagrac na Zgorzelec. Prosze o opinie na temat tego meczu najlepiej dosc szybko bo za 40 minut poczatek \:\) Z gory dziekuje
Posted by: hokuy

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:26

Originally Posted By: Vamos
Originally Posted By: Mitul
Originally Posted By: Gvizdek
Info dla grających mecz Kager - Anwil:

"Trener Kagera Adam Prabucki ma twardy orzech do zgryzienia. Nie dość bowiem, że zespół zaatakowała grypa, to nie wiadomo czy Grzegorz Radwan (kontuzja barku) i Michael Kuebler (zbity palec) wykurują się na ten mecz.
- Wczoraj na treningu miałem siedmiu zawodników - martwi się Prabucki. - Mam nadzieję, że do meczu sytuacja zdrowotna będzie wyglądała lepiej."


jeśli to prawda to typ na Anwil wygląda calkiem fajnie, ale mimo wszystko jakoś się boję tego Anwilu i raczej odpuszczę - są ciekawsze mecze \:\)
Jesli to jest prawda to gram juz teraz grubo singla na anwil. Ogoladalem ostni mecz Anwilu z Polpharma i byli jka dla mnie druzyna zdecydowanie lepsza, ktora prowadzila praktycznie przez caly mecz. Za to gra polpharmy byla bardzo widowiskowa i mieli duzo szczescia. Mam nadzieje, ze Jagodnik nie bedzie znow "sam" chcial rozgrywac koncowek...


To chyba jakiś inny mecz oglądaliśmy, Polpharma rozgrywała bardzo dobre spotkanie, w wielu elementach gry przewyższała włocławian, co nie zmienia faktu, że jutro faworytem spotkania jest Anwil.
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:32

Chyba ty inny ogladales!? Anwil przewazal caly mecz i prowadzil +6 +7 i w momentach gdy mogli odjezdzac popelniali jakies straty idiotyczne. I do tego mecz zycia Marculewicza. Ale jutro meczu nie gram bo Anwil moze znow cos wywinac
Posted by: mr_fish

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:36

Ponowie jeszcze raz moja prosbe. Jakies opinie na tamat meczu Turowa z Polonia? Widze, ze Panowie jestescie bardzo zajeci rozmowa na temat innego meczu ;\) ale bede wdzieczny za pomoc.
Posted by: hokuy

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:44

Originally Posted By: przyborro
Chyba ty inny ogladales!? Anwil przewazal caly mecz i prowadzil +6 +7 i w momentach gdy mogli odjezdzac popelniali jakies straty idiotyczne. I do tego mecz zycia Marculewicza. Ale jutro meczu nie gram bo Anwil moze znow cos wywinac


Przeważał cały mecz ? Aha, pozdro,(polecam relacje z meczu plk.pl) byli po prostu słabsi i przegrali, tyle na ten temat. A co do meczu Turowa, jak dla mnie zbyt niski kurs, nie wart ryzyka, Turów powinien się przełamać i wygrać, ale nie zdziwiłbym się jakby minimalne zwycięstwo odnieśli gospodarze.
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:47

Ja sie skusilem na Turow za 6/10. Turow ma silniejszy i dluzszy sklad co odzwierciedla tabela. Polonia sie ostatnio powzmacniala ale transfery nie powalily mnie na kolana jak narazie. Drugim argumentem jest dla mnie to ze Polonia nie wygra 3 meczy z rzedu(wliczajac walkower), a Turow nie przegra 3 z rzedu(takie prawo serii wymyslone) . Trener Filipovski po nalozeniu na niego kary przez PLK, z pewnoscia solidnie zmotywuje swojich zawodnikow bo maja cos do udowodnienia sobie i calej lidze.
Posted by: mikey2spikey

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:48

...a ja mialbym prosbę o jakiekolwiek opinie dot. meczu Gipsar Stal – Sokołów Znicz. Czy Znicz stac na niespodzianke w tym meczu, czy spokojnie zagrac handi na Gipsar?
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:50

Originally Posted By: hokuy
Originally Posted By: przyborro
Chyba ty inny ogladales!? Anwil przewazal caly mecz i prowadzil +6 +7 i w momentach gdy mogli odjezdzac popelniali jakies straty idiotyczne. I do tego mecz zycia Marculewicza. Ale jutro meczu nie gram bo Anwil moze znow cos wywinac


Przeważał cały mecz ? Aha, pozdro,(polecam relacje z meczu plk.pl) byli po prostu słabsi i przegrali, tyle na ten temat. A co do meczu Turowa, jak dla mnie zbyt niski kurs, nie wart ryzyka, Turów powinien się przełamać i wygrać, ale nie zdziwiłbym się jakby minimalne zwycięstwo odnieśli gospodarze.


Włocławianie osiągając kilkupunktową przewagę nie potrafili pójść za ciosem i uzyskać bezpiecznego prowadzenia. Wydawało się, że kluczowa okaże się trzecia kwarta spotkania, kiedy to zawodnicy podkoszowi Polpharmy nie mogli znaleźć skutecznej recepty na Otisa Hilla. Amerykanin trafiał kosz za koszem, a Anwil prowadził już 53:60. - Zagraliśmy źle w obronie, nie potrafiliśmy wykorzystać pięciopunktowej przewagi w końcówce meczu. Teraz będziemy musieli mocniej popracować na treningach i przygotować się do następnego spotkania. To był bardzo słaby mecz z naszej strony. – powiedział skrzydłowy Anwilu Zbigniew Białek.


Koniec gadania o tym co bylo!!!
Posted by: Gogi

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:54

Originally Posted By: mr_fish
Ponowie jeszcze raz moja prosbe. Jakies opinie na tamat meczu Turowa z Polonia? Widze, ze Panowie jestescie bardzo zajeci rozmowa na temat innego meczu ;\) ale bede wdzieczny za pomoc.


Warszawa ostatnio sie wzmocniła zapowiada sie bardzo dobry mecz turów dobry mecz potrafi przedzielic słabym jak dla mnie no bet
pozdro
Posted by: Vamos

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 11:57

Originally Posted By: hokuy
Originally Posted By: przyborro
Chyba ty inny ogladales!? Anwil przewazal caly mecz i prowadzil +6 +7 i w momentach gdy mogli odjezdzac popelniali jakies straty idiotyczne. I do tego mecz zycia Marculewicza. Ale jutro meczu nie gram bo Anwil moze znow cos wywinac


Przeważał cały mecz ? Aha, pozdro,(polecam relacje z meczu plk.pl) byli po prostu słabsi i przegrali, tyle na ten temat. A co do meczu Turowa, jak dla mnie zbyt niski kurs, nie wart ryzyka, Turów powinien się przełamać i wygrać, ale nie zdziwiłbym się jakby minimalne zwycięstwo odnieśli gospodarze.
Panie Hokuy ja ogladalem w TV4 i tak jak napisalem, efektownie grala Polpharama, ale szczesliwie wygrala ten mecz... A to co napisal PAN Przyborro to swieta prawda... Pozdrawiam
Posted by: Voivod

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 12:42

Prokom Trefl Sopot -32,5 1.85

Unia Tarnów +32,5 1.85 taki mały bonus od Bwin.Kijek i spólka po historycznym win nad Turkami powracaja do ligi. by obsypani lukrem i cukrem pudrem pokazać i udowodnić swoja "dominacje " w domitet basket lidze. Fakt Turcy ten mecz przegrali.zasłuzenie..ale Prokom jak bedzie chciał coś udowodnic to bedzie miał okazje to zrobic i to w przyszłym tygodniu(Pana szybko ustawi ich euro_basket szeregu) A co do dziszejszego meczu .to Prokom ma juz win w kieszeni jak Turcy mieli.Tylko takie mecze okazuja sie czasem zgubne wiec handi dla Uni + 32.5 to ma duże szanse pokrycia.To takie moje skromne spiskowe teorie i z niecierpliwościa czekam na winik konfrontacji."Wielkiego" Trefla i malutkiej Uni..a czwartek bedzie kubłem zimnej wody na "huraoptimistyczne" nastroje pismaków i "znawców" basketu w polandi ;-)
Posted by: mr_fish

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/02/2007 13:55

Jednak warto bylo sprobowac na Zgorzelec. Dziekuje za pomoc w podjeciu trafnej decyzji \:\)
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 08:32

5512 H.NANA-P.FRASUNKIEWICZ KL 1.60 15.00 2.30 -para nie do grania \:\) trener Polpaku wprowadza nowych zawodnikow do gry i niewiadomo ile kto zagra, ostatnio Nana dosyc szybko spadl za faule i zbyt duzo pkt nie zdobyl. Frasunkiewicz to taki sredniak, ktory pewnej granicy pkt nie jest w stanie przeskoczyc. Byc moze podkoszowi Czarnych zatrzymaja Nane albo nie, dla mnie para nie do grania

5524 G.KADZIULIS-A.PLUTA KL 2.15 15.00 1.70 - jesli prawda sa oslabienia Kageru to grac Kadziulisa, jesli nie to Plute. Obaj strzelcy wyborowi \:\) jak nie bedzie gral Kuebler to mozna zagrac na Litwina.

Mozna tez zagrac remisy, czuje, ze dzisiaj moga one pasc w tych parach. Osobiscie nic nie gram.
Posted by: host

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 10:52

Witam, wiecie już czy Grzegorz Radwan i Michael Kuebler zagrają z Anwilem dziś?
Posted by: Boubson

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:41

mam takie male pytanko? jak prof liczy handicap ... bo daja dzis +4,5 na kager mam ochote obstawic na anwil ...i teraz pytanko ... nie ma tam grania opcji rem isu w spotkaniu wiec czy jezeli anwil wygra 90-85 ale po fogrywce to handicap wchodzi czy tez nie? pozdrawiam
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:42

Originally Posted By: Boubson
mam takie male pytanko? jak prof liczy handicap ... bo daja dzis +4,5 na kager mam ochote obstawic na anwil ...i teraz pytanko ... nie ma tam grania opcji rem isu w spotkaniu wiec czy jezeli anwil wygra 90-85 ale po fogrywce to handicap wchodzi czy tez nie? pozdrawiam


nie wchodzi bo jezeli masz remis np 60-60 to dodajac 4,5 pkt dla kagera wygrana kagera jest \:\)
Posted by: lodzianin

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:45

akurat w profie po dogrywce wchodzi bo tam nie ma opcji remisu i wczoraj stal tez mi uratowala dupe i dlatego lubie grac w profie polskiego kosza
Posted by: fart?

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:47

o to sorka nie wiedzialem ale to dziwne bo myslalem ze wszedzie zie dodaje hc do wyniku nawet jak remis jest sorki za zamieszanie
Posted by: lodzianin

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:48

prof wlasnie jako jedyny liczy koncowy wyniki nie wazn e czy 40 minut czy dogrywka byla mysallemze kiedys to zmienia ale mnie cieszy ze nie zmienili
Posted by: Boubson

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:50

ano wlasnie tez dopiero teraz wpadlem by sprawdzic wczoraj stal i tez policzyli razem z dogrywka hc... wiec -4,5 dzis na anwil wydaje mi sie dobra inwestycja musza zaczac grac bo jeszcze znajda sie poza play-off \:D
Posted by: lodzianin

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/02/2007 12:53

ja zagralem sama dwojeczke bez handi po 1.45 choc sadze ze i to handi pkryja lizce na win anwilu jakies 8-10 pkt.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/02/2007 09:07

POD TYM LINKIEM ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA TEGOROCZNEGO MECZU GWIAZD - WROCŁAW 2007 <-- KLIK ;\)
Posted by: Platini

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 06/03/2007 14:39

Stanisław Gierczak nie jest już trenerem Znicza Jarosław.

Decyzja podjęta przez zarząd jednych może dziwić, innych nie.
Mnie trochę dziwi. Gierczak wykonał kawał dobrej roboty. Z jarosławskim klubem był związany od 14 lat! Cięzko znaleźć duża ilosć szkoleniowców, którzy tak długi czas pracowaliby w jednym klubie.
Ogromny wkład jego pracy zaprocentował awansem do Ekstraligi! Z klubu, który jeszcze kilka lat temu błąkał sie po II lidze zrobił drużyne bardzo dobrą.
Jeszcze w I lidze dostał zapewnienie od zarządu, że w razie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej zostanie pierwszym trenerem. Klub awansował, wtedy zarząd wg mnie zachował sie troche nie fair i zaczał się zastanawiać nad pierwszym szkoleniowcem. Była koncepcja aby Gierczak był drugim trenerem, pierwszym miał być .. Gajic
Ale niektórzy sie temu sprzeciwili i chwała im za to.
Dostał szanse na prowadzenie drużyny, której celem jest utrzymanie.
Wg mnie swą prace wykonywał nieźle, nie można na niego narzekać gdyż nie ma zbyt wiele doświadczenia by nie napisać wcale do tego by prowadzić zespoł w Ekstralidze. Ale by nabrać doswiadczenia trzeba dostać szanse. Dostał ją i wg mnie wykorzystał.
Nie wiem tylko czemu teraz został zwolniony a nie np. po meczu z Polonią..
Mam nadzieje, ze o Gierczaku jeszcze usłyszymy w najwyższej klasie rozgrywek ;\)
Jego następcy życzymy powodzenia i niech pan Gajic utrzyma nasz klub w szeregach najlepszych !
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 06/03/2007 15:02

Musze Cie zmartwic Artur. Wpadliscie z deszczu pod rynne...

Gajic \:D
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 06/03/2007 15:10

Originally Posted By: shane
Musze Cie zmartwic Artur. Wpadliscie z deszczu pod rynne...

Gajic \:D


To co napisales to najdelikatniejsze stwierdzenie!!! Gajic to poprostu trener cieniutki. Polecam artykul na polskimkoszu.pl z Gajicim ktory zostal tam umieszczony okolo tygodnia temu. Trener w wywiadzie tym stwierdza ze w Inowroclawiu nie bylo nic poza pieniedzmi ----> to ja nie wiem czego on chce wiecej od zycia??
Mega blad ---> ale macie Lozano PLK za to
Posted by: jinx

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 06/03/2007 21:57

Gajić ??? Ten sam, który był u nas w Bytomiu ???

Jeśli tak, to nie mam o nim najlepszego zdania. Fakt, na początku wstrząsnął trochę zespołem, ale potem to go już starszyzna olewała.
Facet jest trochę nieokiełznany, nie było dobrych relacji na linii zawodnicy - trener. I to nie tylko u nas, bo podobnie było chyba w Tarnowie jeśli się nie mylę.
A jego filozofia ? Defence, defence i jeszcze raz defence. Bobry mając w składzie takie armaty jak Bacik, Jankowski, Pluta czy Joubert zdobywały po 70 pkt w meczu.

A czy wie ktoś, co porabia obecnie Teodor Mołłow ???
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 09/03/2007 20:28

Emocje po nieudanym Meczu Gwiazd we Wrocławiu juz dawno za nami, wiec czas najwyzszy skupic sie na ligowych emocjach. Ta kolejka bardzo ciekawa, wiec jest o czym pisac, co typowac i co ogladac.

No, ale moze po kolei...

Mecze i kursy na XXI kolejke DBE (by bwin.com)



Moje propozycje na ten weekend:

vs

Polpak Świecie - Anwil Włocławek
TYPY:
1) Polpak Świecie - Anwil Włocławek --- 1 --- 1.90 (bwin.com)
Data i godzina spotkania: 10.03.2007 (sobota), godz. 17:05 (mecz na Polsacie Sport)


To mecz na który czekalem caly sezon i popelnilbym istna glupote nie jadac na niego. Juz nie moge doczekac sie tych emocji i doskonalego dopingu ze strony miejscowych jak i przyjezdnych. To mecz, na ktorym musze byc. A co moze byc jeszcze lepszego, jak to, ze jade tam dopingowac zespol, który lubie, jak i ten na który postawilem. Kurs 1.90 bezapelacyjnie mnie do tego zacheca, bo faworyta w tym meczu po prostu nie ma, a szansa na wejscie zakladu calkiem spora. Bardzo duze znaczenie bedzie mialo to, co sie dzieje w glowach zawodnikow. Tu bedzie klucz do sukcesu, bo umiejetnosci obu ekipom nie brakuje. Wcale sie nie zdziwie jak o wyniku zadecyduje jedna akcja, jeden rzut, rzut z polowy, rzut wolny, rzut za 3... Po prostu tu moze byc wszystko, a po tym co widze patrzac na styl gry oby zespolow, stawiam w tym meczu na Polpak. Do meczu jeszcze troche czasu, a biletow prawie brak. Widac jak duze jest zainteresowanie meczem. Zaczne moze od gosci czyli zespolu Anwilu Włocławek. Zespol Alesa Pipana, przegral juz w tym roku bardzo wiele, ale o udzial do PO moga byc raczej spokojni, chociaz wiadomo ze grac trzeba do konca, bo chyba nie widzi im sie gra juz w I rundzie z zespolami typu Stal, WKS, Turów czy tez Prokom. Gra Anwilu nie powala na kolana, motywacja po wygraniu PP uleciala juz w siną dal. Z zespolem Polpharmy Anwil przegral, ale po zacietej walce. Taktycznie zle nie zagrali, ale mieli troche pecha. Coz tak w koszykowce bywa. Potem szczesliwa wygrana w Gdyni z Kagerem po dogrywce, ktorej byc nie powinno, bo to Kager wedlug mnie zasluzyl na wygrana. Szkoda ostatniego niecelnego rzutu Lewandowskiego(?) bo by bylo po ptakach i to Kager bylby ciagle w walce o PO. Strach pomyslec co by bylo gdyby w zespole Anwilu nie bylo Hilla, Białka czy tez Jagodnika, bo wbrew bluzgom na tego ostatniego to juz nie raz ratowal tylek Anwilowi. Pluta jakby juz troche zmeczony sezonem, celownik juz nie ten. Jestem bardzo ciekawy co pokaze Anwil przeciwko dobrej obronie Polpaku i to na ich goracym terenie przy dopingu kompletu publicznosci. Polpak w tym sezonie wiemy ze gra w kratke, ale jest juz coraz lepiej, bo tym jak Flevarakis objal ten zespol. To bedzie dla nich naprawde bardzo ciezki mecz, chociaz z Anwilem juz w tym sezonie wygrali i to na wyjezdzie. Anwil nie jest juz tak mocny jak kiedys. Thomas troche statycznie rozgrywa, Otasevic popelnia w waznych momentach karygodne bledy. Wole jak rozgrywa Pluta, bo jest bardziej doswiadczony, a po jego akcjach pilka czesciej laduje w koszu. Mysle ze zawodnikiem, ktory moze sobie z nim poradzic bedzie Skibniewski. W meczu z Czarnymi doskonale pokrywal Miaha Davisa, po czym po 10 minutach gry w jego statystykach dominowala cyfra "0", a zdenerwowany swoja postawa, usiadl na ławce rezerwowych. Skiba zaczal bronic bardzo dobrze, a i podaje jak natchniony ostatnio. Zobacze jak sie zaprezentuje w tak ciezkim meczu jakim jest niewatpliwie pojedynek z Anwilem. Pod koszem Hillowi nie bedzie juz tak łatwo, bo Nana i Thomas to zdecydowanie lepszy duet niz Korytek i Pettway, a przynajmniej bardziej ofensywny, a i zebrac potrafia. Anderson daje dobre zmiany Skibie, wiec z rotacja na pozycji PG w Polpaku nie powinno byc problemu. Jak moje zrodla podaja trener Polpaku i tym razem zdecyduje sie na wystawienie Williamsa, a bo Hamilton ma "cos z plecami" i nie pali sie do gry. Szkoda ze Moss siedzi w USA, bo jego brakuje do solidnej defensywy, ale mam nadzieje ze sklad jakim dysponuje Polpak poradzi sobie z Anwilem. Wszystko zalezy od dyspozycji dnia i tak jak wspominalem wczesniej, moze sie okazac ze jakis jeden jedyny rzut zdecyduje o wyniku.

vs

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Jarosław
TYPY:
1) Kotwica Kołobrzeg - Znicz Jarosław --- 1 --- 1.50 (bet365)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 10.03.2007 (sobota), godz. 18:00


Mecz zespolow ktore w PO raczej sie nie znajda, ale do walki o utrzymanie kazde punkty sa na miare złota. Kotwica w poprzedniej kolejce dosc niespodziewanie pokonala na wlasnej hali zespol Polpharmy Starogard Gdanski, natomiast Znicz pokonal u siebie zespol AZSu Koszalin. Gram typ na Kotwice, bo mysle ze z meczu na mecz ich gra wyglada lepiej. Zawsze Jurka Chudeusza uwazalem na dobrego specjaliste i wyniki pracy widac bezsprzecznie. Z zespolu odszedl Hughes, ktory przeniosl sie do Slaska Wrocław, a pod jego nieobecnosc druzyna spisuje sie lepiej bo Jason McLeish godnie go zastepuje. W tym roku Kolobrzeg we wlasnej hali polegl tylko raz ,a poza tym Kotwica juz raz pokonala w tym sezonie Znicz i to na wyjezdzie. Licze w tym meczu na dobra skutecznosc Kotwicy za 3 punkty jak rowniez na srodkowych - Bigusa (sic!) oraz Danielsa - mistrza zbiorek. Znicz w tym sezonie nie zachwyca, a przyczyna tego moim zdaniem jest slaby sklad bo sama wolna walki meczu sie nie wygra. Trenera moim zdaniem Znicz mial dobrego, znał swietnie swoj zespol bo przeciez prowadzil go ladnych pare lat. Teraz po slabych wystepach doszlo do zmiany. Nowym szkoleniowcem zostal Miodrag Gajić i to kolejny atuta na korzysc... Kotwicy. Gajić jest swiezy, nie zna zespolu, a prawdopodobnie nie pozna go zbyt szybko. Delikatnie mowiac, to kiepski trener... tak kiepski ze Znicz wpadl z deszczu pod rynne, niestety. Gram Kotwice po niezbyt wygorowanym kursie 1.50, chociaz jak to bywa w DBE moga dziac sie cuda i wcale nie jest powiedziane ze Znicz tego wygrac nie moze. Wcale sie nie zdziwie jak tak sie stanie, ale trudno, zaryzykuje.

To jedne z moich głownych typow na ten weekend.

Zagram tez Stal za 1.4 oraz kusi mnie overek w meczu Prokom - Polpharma, ale jeszcze chyba nigdzie nie ma kursow ani linii.
Slask za 1.4 tez wydaje sie dobrym posunieciem, bo zniszcza Polonie obrona, tak jak to mialo miejsce w przypadku Turowa, a ich mecz przypominal momentami cyrk, na ktorego czele stal Szybilski.

Jakies sugestie do meczu Unia - Turow? Under?

Pozdrawiam
Posted by: antybooker

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 09/03/2007 23:47

Shane po Twoim poście widać, że jesteś kibicem Polpaku i to w nich będziesz wierzył w sobotnie późne popołudnie. Masz rację, że mecz powinien być wyrównany i o końcowym wyniku może zadecydować końcowa akcja. Masz również rację, że Anwil w tym sezonie już za dużo przegrał, ale trzeba mieś świadomość, że nikt we Włocławku nie chce zając pozycji 7-8 przed play-off (ewentualna gra z Prokomem albo Turowem). Dlatego nie ma co za dużo kalkulować i Anwil musi wygrywać kolejne mecze. Twierdzisz, że gra Anwilu nie powala na kolana i motywacja po wygraniu PP uleciała. Akurat z tym się nie zgodzę, bo obrona została strasznie poprawiona i to było widać w ostatnich meczach (sprawdź ile zespół tracił pod wodzą Dedka a ile pod wodzą Pipana). A czy Pluta jest zmęczony sezonem? Po przyjściu Gorana, nie musi już pełnić roli maszynki do zdobywania punktów, ma również inne zadania i to warto zauważyć. Kiedy to Polpak wygrywał we Włocławku musisz zauważyć, że zespół Anwilu był totalnie rozwalony i był to pierwszy mecz przed własną publicznością Alesa Pipana. Także nie zdążył jeszcze poskładać wszystkich klocków do kupy. Zgadzam się, że Polpak gra teraz dobrze w obronie, ale zauważ, że Anwil także w defensywie spisuje się bardzo dobrze. Co do Hilla, to jestem zdania, że w Polsce jest nie do zatrzymania pod koszem. Jeżeli dostaje piłkę w obrębie 3 metrów od tablicy to są praktycznie pewne punkty. I wątpię, aby Thomas czy Nana byli w stanie mu poważnie zagrozić. Zobacz, że jeżeli Polpak skupi się na obronie przeciwko Hill`owi to na obwodzie będą Pluta i Jagodnik, a pod koszem zapewne będzie Białek, który to moim zdaniem obecnie jest siłą napędową ekipy z Włocławka. Napisałeś, że Skiba ładnie zaopiekował się "Mają", ale powiedz mi co tak naprawdę teraz gra Davis, moim zdaniem totalną kaszane, więc nie musiał się zbytnio wysilać Robert aby go powstrzymać. Hamilton pewnie nie zagra, ale "kontuzja" to tylko przysłowiowa zadyma. Tam jest coś nie tak w relacjach zawodnik-trener. Zauważ również, że ostatni występ w Gdyni Gorana Jagodnika wskazuje, że zaczyna być tym zawodnikiem jakiego znamy z Sopotu, sporo rzutów, poczucie lidera ekipy itd. Myślę, że jutro powinien swoje zrobić. Dodatkowo Pluta, który dawno nie miał udanego meczu i liczę na jego trójki. Thomas ma coś do udowodnienia trenerowi Pipanowi po ostatnim występie w Gdyni, gdzie zagrał kiepsko. Na Hill`a i Białka można liczyć. Dobre zmiany ponownie daje Jahovic, Otasević. W Polpaku graczem który moim zdaniem będzie trzymal wynik jest oczywiście Nana, jeżeli jemu będzie siedział rzut to będzie wporządku. Ale jeżeli zawali to Polpak będzie miał gorąco:D

Nie odbieraj tego postu jako ataku na Twoją analizę meczu. Chciałem tylko wyrazić swoje zdanie:)

Ja stawiam na wygraną ANWIL`u. A jak będzie to zobaczymy około 19:)

Pozdrawiam i do zobaczenia Shane juto w hali w Grudziądzu:)
antybooker
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 10/03/2007 08:16

Jestem kibicem Astorii, a nie Polpaku

Z niektórymi stwierdzeniami oczywiscie sie zgadzam, ale tak kolorowo jak to napisales moim zdaniem nie jest.

Jak bedzie to zobaczymy dzis po poludniu, ja niewyobrazam sobie po prostu trzymania kciukow za Anwil, a Polpak bez szans nie jest, wiec zdecydowalem sie na taki typ.

pzdr
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 10/03/2007 11:31

5504 H.NANA-G.JAGODNIK KL 1.65 1 - dzisiaj polpak bez hamiltona, Nana swietnie gra pod koszem, ostatnio go nie gralem, bo nie wiedzialem jak dlugo bedzie gral. Zagral duzo i rzucil duzo, mysle, ze dzisiaj zdobedzie wiecej punktow niz Jagodnik.

5512 N.ERDMANN-A.KUDRIAWCEW KL 1.70 1 - Erdman ostatnio bardzo dobry mecz, dzisiaj pewnie zagra dlugo i bedzie mial sporo okazji do zutow. Kudriawcew to nie jest typowy strzelec, mysle, ze jest w stanie rzucic 10 pkt nie wiecej.
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 10/03/2007 16:17

Prokom Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański Over 155,5 @1.85 (Expekt)

Spotkanie jednych z najbardziej ofensywnych zespołów grających w tym sezonie w DBE. Zaznaczam - w DBE - bo Prokom w Eurolidze gra w zupełnie inny sposób. Wiedzą doskonale, że w Elidze zwojować cokolwiek moga tylko i wyłacznie grając twardy defens (choć i z tym czy ten defens jest rzeczywiście twardy i z tym czy coś zwojowali możnaby polemizować),natomiast w rodzimej lidze mają taką przewagę nad zdecydowaną większością drużyn, że mogą sobie pozwolić na zdecydowanie radośniejszy basket.
Polpharma może na wyjazdach nieco bardziej przykłada się do obrony w spotkaniach wyjazdowych niż na włąsnym podwórku, ale i to nie zmieni faktu, że jest to zespół nastawiony na ofensywę.
W tym sezonie w dotychczasowych spotkaniach między oboma zespołami padło 178 i 173 pkt. i nie inaczej powinno być tym razem.
Jak na mój gust to ta linia jest o dobre 10 pkt. za niska i pójdzie z dymem na 3-4 minuty przed końcem spotkania.
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 11/03/2007 13:37

wczoraj lipa,

dzisiaj Carr w parze z oliverem, Carr duzo rzuca, Oliver ostatnio mniej, mysle, ze Carr trafi choc polowe rzutow we wlasnej hali.
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 11/03/2007 13:40

Originally Posted By: kiziorro
wczoraj lipa,

dzisiaj Carr w parze z oliverem, Carr duzo rzuca, Oliver ostatnio mniej, mysle, ze Carr trafi choc polowe rzutow we wlasnej hali.

oczywiscie jezeli kaminski da mu pograc bo ostatnio carr gra fatalnie i moze dzis dosc dlugo posiedziec na lawce
wg. mnie oliver spokojnie w pkt pokona dzis carra
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 12/03/2007 09:54

Originally Posted By: tomo
Prokom Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański Over 155,5 @1.85 (Expekt)

Spotkanie jednych z najbardziej ofensywnych zespołów grających w tym sezonie w DBE. Zaznaczam - w DBE - bo Prokom w Eurolidze gra w zupełnie inny sposób. Wiedzą doskonale, że w Elidze zwojować cokolwiek moga tylko i wyłacznie grając twardy defens (choć i z tym czy ten defens jest rzeczywiście twardy i z tym czy coś zwojowali możnaby polemizować),natomiast w rodzimej lidze mają taką przewagę nad zdecydowaną większością drużyn, że mogą sobie pozwolić na zdecydowanie radośniejszy basket.
Polpharma może na wyjazdach nieco bardziej przykłada się do obrony w spotkaniach wyjazdowych niż na włąsnym podwórku, ale i to nie zmieni faktu, że jest to zespół nastawiony na ofensywę.
W tym sezonie w dotychczasowych spotkaniach między oboma zespołami padło 178 i 173 pkt. i nie inaczej powinno być tym razem.
Jak na mój gust to ta linia jest o dobre 10 pkt. za niska i pójdzie z dymem na 3-4 minuty przed końcem spotkania.


ale mialeś pecha tomo - zabraklo JEDNEGO punktu...
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 12/03/2007 20:30

vs

AZS Koszalin - Kager Gdynia
TYPY:
1) AZS Koszalin - Kager Gdynia --- 2 --- 1.85 (Pinnacle)
Data i godzina meczu: 13.03.2007 (wtorek), godz. 18:00


Generalnie ten mecz moze wydac sie dla wielu z Was typowym no betem, ale ja chyba po takim kursie skusze sie zagrac na Kager. Zespol z Gdyni w tym sezonie spisuje sie calkiem przyzwoicie i nadal walczy o faze PO. Szanse maja na to juz niezbyt duze, ale trzeba walczyc do konca a ten zespol ma charakter co pokazal juz kilka razy wygrywajac z zespolami lepszymi od siebie. Kager ma potencjal i mam nadzieje ze jutro pokaze sie z dobrej strony koszalinskiej publicznosci. Dlaczego Kager? Dlatego ze graja naprawde fajny basket i mam nadzieje ze trio Eldridge, Pettway, Kadziulis pokaze prawdziwy koszykarski pazur. Spann i Korszuk z tego co wiem pojawili sie dzis pierwszy raz na treningu od ponad tygodnia. Kilku graczy tez nie tranowalo a forma zespolu jest jedna wielka niewiadoma o czym mowi sam trener Koniecki. W zespole z Gdyni takich problemow nie ma a i mysle ze chec wygranej po pechowym meczu z Anwilem zdecydowanie wzrosla. Tacy gracze jak Milos Sporar, Grzegorz Radwan, Andrzej karaś i Przemek Lewandowski doskonale znaja hale AZSu i tamtejsze kosze co bedzie dodatkowym plusem. Koszalin tez potrzebuje punktow i to cholernie ich potrzebuje. Wiemy jak to z nimi jest. Potrafia zaskoczyc, a jak maja dzien konia to nie ma na nich mocnych. Ale do tego musza byc w formie, a taka chyba lekko opadla. Gram Kager, ale to nie jest zaden pewniak, sam jestem ciekawy jak ten mecz sie zakonczy.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/03/2007 08:10

Całkowicie zgadzam się z powyższym. Dzisiaj wszystkie znaki na niebie wskazują ze Kager powinien to wygrać.
I to nawet nie podchodze tak ostrożnie jak shane. Zamierzam to zagrać za calkiem spora stawke, moze nie High Stake, ale na pewno blisko. Niestety ja znalazlem tylko kurs 1,75 ale i tak biorę \:\)

Ale nie o tym chcialem. Fajnie wygląda linia 145.5 (bet-at-home). Jak dla mnie naprawdę nisko ustawiona. Kager lubi ofensywna grę. AZS żeby dotrzymać im kroku będzie musiał też sporo i szybko rzucać. Dla mnie linia powinna być ustawiona na minimum 150 więc 145.5 biorę w ciemno. Troszkę martwią mnie te choroby AZS bo może okazać się, że grają totalna padakę i nic nie trafiają bo nie mają sił, a sam Kager 100 pkt nie nabije ;\)

Dlatego też za większą stawkę Kager + za mniejszą over \:\)

Pozdro
Posted by: ELEV

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/03/2007 09:10

W Profesjonalu na dzisiejszej ofercie jak narazie są takie kursy :

K41 Koszalin-Kager 1.75 1.86
Posted by: Max11

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/03/2007 19:33

I macie swój Kader dostali 71-81 za to over 145.5 trafiony \:\)

bez komentarza... zostawię ten post niech inni patrzą jaki z Ciebie... fachowiec \:D i proszę aby nikt tego publicznie nie komentował
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 13/03/2007 22:44

Ale powiem szczerze że jestem w małym szoku, pozytywnym !!!

ogladałem mecz na livescore jak większość i już kupon szedł do kosza (na szczęście internetowy więc w przenośni)

miałem win Kagera
i miałem over

livescore stanął przy stanie chyba 7 pkt brakował do overa i czas 51 sek do konca

ludzie na quasi już klęli, livescore się nie odświeżał przez 20 minut więc myślałem że to już koniec.

wieczorem patrzę, a tu WIN \:\) Beka straszna, overek wszedł. Lubię takie niespodzianki.

Pozdro
Posted by: Max11

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 16/03/2007 16:00

Rafał Bigus nie zagra z Turowem Zgorzelec. Biorąc pod uwagę to że był to w ostatnich meczach zdecydowanie najlepszy gracz Kotwicy i bez niego bardzo dużo traci ta drużyna to myślę że śmiało można grać handi -11.

http://plk.pl/?sub=news&id=2850
Posted by: antybooker

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/03/2007 09:47

Turów - Kotwica H(0-11) ---1---
Anwil - Polonia ---1---
Polpharma - Koszalin ---1---


AKO = 2.62
TOTO-MIX

Kotwica bez Bigusa, na którym opierała się cała gra podkoszowa. Dlatego zdecydowałem się głównie na handicap. Myślę, że Drobnjak nie będzie miał dzisiaj za dużo pracy z graczami Kotwicy i zbierze sporo piłek z obu tablic. Poza tym bardzo dobra gra w obronie ekipy ze Zgorzelca również zaprocentuje szybki kontratakami. Nie chce mi się wierzyć, że Turów będzie grał na styku w tym meczu. Powinni odnieść pewne zwycięstwo.

Anwil podejmie dzisiaj warszawską Polonię. Ekipie z Włocławka zawsze ciężko się grało przeciwko tej drużynie. Ale dzisiaj myślę, że będzie inaczej i Anwil odniesie pewne zwycięstwo. Nie po to tydzień temu wygrali z Polpakiem aby dzisiaj stracić w głupi sposób punkty. Szczerze mówiąc Polonia może zagrozić tylko spod kosza. Ale jak wiadomo center Anwilu - Otis Hill - obecnie uznawany jest za jedno z najlepszych graczy na swojej pozycji w DBE powinien skutecznie im to uniemożliwić. Spodziewam się wyniku w liczbie około 15 punktów na korzyść Anwilu.

Polpharma przegrała ostatnio swoje dwa mecze, więc dzisiaj muszą wygrać aby dalej walczyć o czołowe miejsce przed play-off. To ekipa walczaków więc myślę, że powinni sobie poradzić z Koszalinem. Jeżeli Polpharma poradzi sobie na tablicach z wysokimi graczami to jestem spokojny o wynik. Liczę dzisiaj na bardzo dobry występ Okafora, który ostatnio złapał zniżkę formy i dzisiaj powinien się przebudzić. W momencie kiedy ekipa bardzo go potrzebuje:D

Pozdrawiam i życzę wygranych
antybooker
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/03/2007 13:34

Witam

Kilka moich propozycji z DBE

vs

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin
TYPY:
1) Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin --- 1 --- 1.27 (Nordicbet)
2) Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin H(0-8.5) --- 1 --- 1.94 (Pinnacle)
3) Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin --- over 152.5 --- 1.95 (Pinnacle)
Data i godzina rozpoczecia spotkania: 17.03.2007 (sobota), godz. 17:00


Juz dzis podopieczni trenera Jankowskiego podejmowac beda zespol koszalinskiego AZSu. Bardzo lubie ogladac Polpharme w akcji i dzis zdecydowalem sie na trzy propozycje zwiazane z tym meczem. Polpharma nie wygrala od dwoch spotkan, a wiadomo ze teraz kazde zwyciestwo jest na wage złota przed rozstawieniem par w 1 rundzie fazy PO. Polpharma musi wygrywac i mysle ze dzis postawi bardzo trudne warunki druzynie AZSu, ktory dosc niespodziewanie pokonal w srode Kager Gdynia we wlasnej hali. Polpharma jest u siebie bardzo, ale to bardzo silnym zespolem a przekonalo sie juz o tym wiele klubow DBE. Mysle, ze trener Jankowski ma do dyspozycji lepszy i szerszy sklad co pozwoli na odniesienie zwyciestwa. Logan, Okafor, Harrington, Kitzinger - na nich zawsze moze liczyc szkoleniowiec Polpharmy, a ich stabilnosc w grze jest bardzo waznym czynnikiem, a zarazem argumentem do pokonania AZSu. Koszalin na wyjazdach spisuje sie miernie, a ławka rezerwowych jest nieporownywalnie słabsza do tej ktora posiada Polpharma. Licze w tym meczu ze padnie over. Linia 152 pkt nie jest az tak wysoka, a wiemy ze u siebie Polpahrma to zespol lubiacy rzucac bardzo duzo punktow. Nie widze tu innego rezultatu jak zwyciestwo Polpharmy, a pokrycie handicapu przez zespol ze Starogardu, jest calkiem realnym rozwiazaniem, na ktore to takze sie skusze.

vs

Znicz Jarosław - Prokom Trefl Sopot
TYPY:
1) Znicz Jarosław - Prokom Trefl Sopot --- 2 --- 1.13 (10Bet)
2) Znicz Jarosław - Prokom Trefl Sopot H(12.5-0) --- 2 --- 1.85 (bwin.com)
Data i godzina rozpoczecia meczu: 17.03.2007 (sobota), godz. 18:00


Przepraszam, ze bedzie tak krotko ale ja nie widze innej opcji jak win Prokomu z handi. Znicz pod wodza swojego nowego pseudotrenera jak tak zenujaco słaby, ze Prokom powinien rozniesc ich w pył. Dla Prokomu Euroliga sie juz skonczyla, czas skupic sie powaznie na DBE. Zwyciestwo minimum 13 pkt przez Prokom jest jak najbardziej realne. Gajić to słaby trener, ktory nie umie umotywowac zawodnikow. Nie poradzil sobie w Inowrocławiu w 1 lidze, to co tu dopiero mowic o DBE, a na dodatek gdy przyjezdza do Jarosławia taka druzyna jak PTS.

To jedne z moich głownych propozycji na ta kolejke.

Mecz Kager - Polpak odpuszczam sobie, bo moze w nim stac sie wszystko. Polecam to takze Wam. Kager dostal teraz w Koszalinie niezłe baty i moze chciec rewanzu, chociaz szanse awansu do PO maja iluzoryczne. Polpak stara sie wygrywac, by zapewnic sobie PO i dobra pozycje w nich, chociaz graja w kartke. Jutro w Gdyni moze pasc kazdy wynik \:\)

Wspolnie z Codim stwierdzilismy, ze typ na dodatni handi na Stal wydaje sie dobrym rozwiazaniem. WKS szału nie gra, chociaz wiadomo ze we wlasnej hali sa grozni, ale... ale to od 2004 roku wlasnie Stal ciagle wygrywa we Wrocławiu ze Slaskiem. Mecz bedzie ciekawy, a zobaczymy go jutro w TV, co mnie bardzo cieszy. Zagram sobie za drobne na dodatni handi +6.5 na Stal. Jutro okaze sie co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam
Posted by: Max11

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/03/2007 13:38

No i Turów wygrał bez najmniejszych problemów różnicą 22 punktów, szczególnie miażdżąca była 3 kwarta wygrana przez gospodarzy 35-18. W ostatniej kwarcie Turów już odpuścił przegrywając ją 14-24 co nie miało żadnego znaczenia dla końcowego rezultatu. ;\)
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/03/2007 14:10

A ja uważałbym shanbe na ten handi na Starogard, Polpharma wygra, przynajmniej powinna, ale czy pokryją handi to już nie byłbym pewien, moim zdaniem kursy na Polpharmę przeszacowane (za niskie) dlatego odpuszczam ten mecz.

Szkoda, że nie zagrałem turowa z handi tylko czystą jedynkę \:\( ale cóż.
Typ handi na Stal jest jak najbardziej do grania, Śląsk o mistrzostwie czy nawet wice może zapomnieć, ostatnio słaba forma, a Stal też potrzebuje zwycięstwa

Kager - Polpak - trudny mecz, ale chyba jednka Polpak, jeśli już to za malutką kasę

Prokom spokojnie do kombosa, handi też powinno wejść, ale to już opisał shane.

Ja dziś trzymam kciuki za Polpharmę bo po prostu MUSIMY to wygrać - sytuacja w tabeli nieciekawa... ale nie będzie łatwo. NIestety jestem we Wrocławiu i nie mogę iść na mecz \:\(

Pozdro
Posted by: Przemyslanin

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 17/03/2007 15:14

Polpharma -Koszalin over 153.5
Gospodarze u siebie grają przewaznie bardzo skutecznie, mozną spokojnie powiedziec ,że to druzyna bazująca na ataku więc typowa underovka z dobrymi graczami zaropwno na obwodzie jak i pod koszem.Goście natomiast to coś pomiędzy over/under druzyna bardzo nieprzewidywalna ,mająca spory potencjal i potrafiąca zaskoczyc nie jednego op czym sie juz przekonalismy w tym sezonie dlatego jesli chca coś ugrac w meczu z Polpharmą podstawową jest skuteczna gra w ataku, wydaje mi się ze zapowiada sie strzelanina.

Znicz-Prokom
Z calym szacunkiem dla jaroslawian ale te druzyny dzieli roznica dwoch klas. To tak jakby porownywac hmmm.. Cska z Prokomem..
Myśle ze warto zagrać w tym meczu zarowno under 152 jak i handicap na Prokom -11.5 sluża temu specyficzna hala w Jaroslawiou i styl jaki prezentuje u siebie Znicz.
No ale ja jestem z Przemysla więc do konca sie tym nie sugerujcie.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/03/2007 02:10

Witam

Mecze i kursy na najblizsza kolejke DBE (kursy by bwin.com)




---

Doskonale zdaje sobie sprawe, ze w ten weekend wszyscy bedziemy sie pasjonowac meczem Reprezentacji Polski a takze skokami Adama Małysza w PŚ, ale ja oczywiscie nie zapominam o naszej rodzimej lidze koszykarskiej czyli o DBE \:\)

Kolejka bardzo ciekawa, a jednoczescie trudna do obstawienia z bukmacherskiego punktu widzenia. Jednak postaram sie cos skrobnac od siebie, moze uda nam sie odegrac za ostatnia kolejke, ktora obfitowala w kilka zaskakujacych wynikow...


Nie poddajemy sie i dalej walczymy

vs

Prokom Trefl Sopot - Turów Zgorzelec
TYPY:
1) Prokom Trefl Sopot - Turów Zgorzelec H(0-6.5) --- 2 --- 1.85 (betsson)
Data i godzina meczu: 25.03.2007 (niedziela), godz. 15:00 (mecz na zywo w TV 4)


Na poczatku pragne zauwazyc, iz powyzszy typ traktuje lekko z przymruzeniem oka. Dla mnie jest to typowy UD, ale jako, ze mecz jest w TV, a ekipe ze Zgorzelca bardzo sobie cenie w tegorocznych rozgrywkach, kciuki bede trzymac wlasnie za Turów. Mnie przed TV na pewno nie zabraknie, a mysle ze kazdy kto tylko interesuje sie koszykowka powinien zaklepac sobie czas na 15:00 w niedziele. Teraz przejde do samego meczu...

Bezapelacyjnie jest to mecz który mozna smialo nazwac hitem rundy rewanzowej, a takze sezonu. Ponizej przedstawie statystyki obydwóch zespolow jak rowniez wynik i strzelców pierwszego spotkania rozegranego w Zgorzelcu:



Mecz wazny dla obu ekip bo kazda z nich chce zajac pierwsze miejsce w tabeli przed faza PO, by teoretycznie zmierzyc sie z rywalem nizszej klasy, chociaz jak wiemy do PO nie awansuja zespoly słabe, a w tym roku rywalizacja bedzie niezmiernie ciekawa. Moim skromnym zdaniem Turów ma wszelkie predyspozycje by ten mecz wygrac, bo jest to mecz z gatunku tych, których sie nie odpuszcza - pewnego rodzaju prestizowy pojedynek. Filipovsky to madry trener, ktory zrobil na mnie wrazenie juz w meczach przedsezonowych, a moje wczesniejsze przypuszczenia sprawdzaja sie w sezonie zasdnicznym DBE. Filipovsky takie wlasnie mecze lubi. Lubi sie do nich dobrze przygotowywac, a to, ze to robic potrafi pokazal pierwszy mecz w Zgorzelcu gdzie gospodarze rozniesli wrecz obecnych Mistrzow Polski. Spotkanie bedzie wyrownane, a obecna forma Turowa nie stawia ich juz przed meczem na straconej pozycji. kluczem do zwyciestwa bedzie doskonala obrona, ktora tego dnia musi zafunkcjonowac wrecz IDEALNIE, a ponad to gra zespolowa, ktora niezbyt czesto wystepuje w druzynie Prokomu. Sklady obu ekip sa dosyc wyrownane. Moim zdaniem Turów ma lekka przewage na pozycji rozgrywajacego i niskiego skrzydlowego. Rodriguez potrafi lepiej poprowadzic gre niz Atkins, chociaz ten drugi jest nieobliczalny i gra bedzie zalezala w duzej mierze od jego dobrej dyspozycji rzutowej. Niski skrzydlowy - tu pojedynek Hukić vs Kelati. Jesli Kelati utrzyma swoja dyspozycje strzelecka to powinien bez problemow poradzic sobie z Jasminem. Na pozycji wysokiego skrzydlowego walke beda toczyc dwaj Reprezentanci Polski - Dylewicz i Witka, natomiast pod koszem lekka przewage wydaje sie miec Prokom, bo Drobnjak bedzie mial ciezke zadanie Besokiem. Jesli chodzi o obrone to potencjal wyzszy po stronie Prokomu, chociaz Turów ma tez sie czym pochwalic - Koszarek, Roszyk, Ljubotina, Williams, Sherrill.

Ciezko spodziewac sie po Turowie takiego pogromu jak w pierwszej rundzie, bo Prokom na pewno jest rzadny zemsty, chociaz to Turów jest bardziej poukladany a Saso Filipovski ma o wiele wiecej pomyslow na gre niz Kijewski. Trzeba koniecznie zatrzymac zawodnikow obwodowych (Slanina!), a takze walczyc w powietrzu o kazda pilke, bo zbiorki to taka mala pieta achillesowa graczy ze Zgorzelca. Moze Williams tu cos pomoze? Oby. Tak czy siak nie stawiam na przegranej pozycji Turowa, decyduje sie na handicap +6.5 pkt, wiec emocje przed TV bede mial niemałe.

To nie jest zaden pewniak, po prostu moje spojrzenie na cala sprawe. Nie pozostaje mi nic innego jak mocno wierzyc, ze i tym razem gora bedzie obrona i przemyslana taktyka trenerska.

Co do innych spotkan:

Zastanawiam sie pomiedzy Polpakiem z handi, a Czarnymi z handi. Polonia u siebie tez wyglada calkiem przyzwoicie, szczegolnie ze kurs 2.10 jest bardzo kuszacy. A moze Stal? Czas na przełamanie sie po porazkach z Czarnymi i Slaskiem. Kursy na wszystkie te zdarzenia sa sympatyczne, na pewno na kilka z nich sie zdecyduje.

Pozdrawiam
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/03/2007 02:12

Originally Posted By: shane
Polonia u siebie tez wyglada calkiem przyzwoicie, szczegolnie ze kurs 2.10 jest bardzo kuszacy.


Kurna, sorki za pomylke. Patrzylem na kurs na Stal.
Posted by: janek_wrc

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/03/2007 20:15

kursy z profa
'Koszykowka' 1.Polska-M-23k-zw. 24.03.2007 18.00
1 2
K41|EC.Slup.-Kolobr. 1.22 3.45
K42|Stal O.-Anwil 1.92 1.7 24/17.30
K43|Polonia-Kager G. 1.7 1.92
K44|Polpak-Koszalin 1.3 2.94
K45|Prokom-T.Zgorz. 1.3 2.73 25/15.00
K46|Jaroslaw-Polpharma 1.98 1.65

'Koszykowka' _NA MAXA-handicap 24.03.2007 18.00
1 2
D57 EC.Slup.-Kolob+8.5 1.8 1.8
D58 Polpak-Koszal.+7.5 1.8 1.8
D59 Prokom-T.Zgor.+6.5 1.8 1.8 25/15.00

MOIM ZDANIEM
EC.Slup.-Kolobr.
pewne 1 można się pokusić na 1 z handicapem w ostatnim meczu chlopaki zaszaleli

Stal O.-Anwil
1 widziałem mecz we włocławku i myślę że i tym razem stal wygra co prawda w meczu ze Śląskiem stal miała słabą dyspozycje rzutową ale uważam, że standardowo szawarski ansley i akins rzucą swoje

Polonia-Kager G.
tutaj nie jestem pewien niby polonia gra dobrze u siebie ale kager po serii słabszych występów w końcu musi się odbić
nie polecam tego meczu \:\) wszystko się może zdarzyć
może 2 \:\)

Polpak-Koszalin
mimo, że w pierwszym meczu to AZS wygrał postawiłbym 1

Prokom-T.Zgorz.
2 2 2 i jeszcze raz 2 \:\)
a tak poważnie to najlepiej 2 z handicapem

Jaroslaw-Polpharma
2 trafiło się ostatnio ślepej kurze ziarno ;\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 24/03/2007 22:06

Bez Gatisa Jahovicsa wystąpi Anwil Włocławek w spotkaniu przeciwko Gipsarowi Stali.

Wiecej: http://www.plk.pl/?sub=news&id=2894
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 00:03

Jedyne co dzisiaj zagrałem to Under 152,5 w spotkaniu Czarni - Kotwica.
Jak na dysponujących jedną z najlepszych defensyw w tym sezonie DBE Czarnych linia 152,5 wydaje mi się być o przynajmniej 5-6 pkt. za wysoka.
Poza tym mamy tutaj derby Pomorza Środkowego, a takie mecze to twarda walka do upadłego bez pozwalania rywalowi na zdobywanie łatwych punktów.

Jutro... tak samo jak w grudniu... i tak samo bez cienia wątpliwości... TURÓW!
Banda żółtych koszulek i kukła na ławce trenerskiej jutro po raz kolejny na własnej skórze zrozumieją znaczenie słów ZESPÓŁ i OBRONA.


P.S. Może jednak tylko z handi...? ;\)
Posted by: janek_wrc

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 01:34

hmmm 3 kwarta w ostrowie.... 20 po tyłku ostrów i zastanawia mnie dlaczego Szawarski i Ansley 2,0 tylko Akins na swoim poziomie
Posted by: zegarek

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 06:09

Z całym szacunkiem dla Ciebie Tomo wydaje mi się że ten mecz wygra Prokom :-) - tak też zagrałem.
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 07:15

Witam serdecznie po paru kolejkach przerwy \:D
Zebralem sie do napisania paru slow o meczu na szczycie ktory jutro wszyscy obejrzymy na antenie TV4.
Ja w tym meczu faworyta upatruje oczywiscie w ekipie gospodarzy ktora jak na moj stan wiedzy jest ekipa lepsza. Prokom zakonczyl juz przygode z Euroliga i moze wreszcie skupic sie w 100% procentach na rozgrywkach DBE. Jesli jutro tylko od 1 min przystapia do meczu w pelni skoncetrowany i na pelnych obrotach to nie powinien pozostawic ekipie Bot-u zadnych zludzen. Hukic pieczolowicie zaopiekuje sie Kelatim, Masulis Witka i bedzie OK. Wszyscy upatruja faworyta w gosciach ale ja jakos tego nie widze \:D ale zawsze sie moge mylic.
Milego ogladania meczu
pozdrowki z Pozania
Posted by: Zabielany

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 08:12

Originally Posted By: tomo
Banda żółtych koszulek i kukła na ławce trenerskiej jutro po raz kolejny na własnej skórze zrozumieją znaczenie słów ZESPÓŁ i OBRONA.

AMEN \:\)

p.s
oczami eksperta

http://adrom.blox.pl/html
Posted by: boca juniors

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 10:52

Originally Posted By: tomo
Jedyne co dzisiaj zagrałem to Under 152,5 w spotkaniu Czarni - Kotwica.
Jutro... tak samo jak w grudniu... i tak samo bez cienia wątpliwości... TURÓW!
Banda żółtych koszulek i kukła na ławce trenerskiej jutro po raz kolejny na własnej skórze zrozumieją znaczenie słów ZESPÓŁ i OBRONA.


P.S. Może jednak tylko z handi...? ;\)


Nie spodziewałem się tego po Tobie \:\)

Może trener jest do dupy,ale ta banda 10 koszulek,to bardzo dobrzy zawodnicy w jak na naszą lige, wiec nie pisz takich rzeczy...

Nie wiem co to za hurraoptymizm z tym Turowem,ale jak dla mnie Prokom jest lepszym kadrowo zespołem i gra u siebie,wiec jezeli zagrają tak jak umieją to Turów nic nie ugra. Prokom wie,ze musi sie skupić na lidze,skończyła się Euroliga i teraz powoli bedą sie skupiać na lidze,a jeśli podejda to tego rzetelnie,to jedynie Anwil moze im napsuc krwi,hmm Turów w play off może też...
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 15:37

Nie no może oni i są wartościowymi grajkami, ale na pewno nie są ZESPOŁEM i w tym tkwi ich główny problem...

A co do samego meczu - każdy może mieć własne zdanie i ja go nie neguję, ale sam swojego zdania również nie zmienię.
Według mnie Turów będzie dzisiaj dla Prokomu równorzędnym rywalem, a jego szanse na zwycięstwo są zdecydowanie wyższe od wyceny bukmacherów.

W grudniu też wszyscy pisali Prokom, Prokom, Prokom... tylko ja jeden biedny stawiałem na zwycięstwo Turowa (>@3.0)... skończyło się masakrą w obronie i +20 na tablicy świetlenej \:\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 17:18

Zagrałem Turów +6.5 i jest to tylko i wylacznie moj typ. Turow nie jest faworytem i zdaje sobie z tego sprawe, ale nie gram tego i nie pisze o Turówie jak o jakims pewniaku.

1000zł na to nie stawiam, wiec moge przegrac, chce zobaczyc po prostu dobry mecz i ZESPOŁOWOŚC Turówa... dlatego im pokibicuje, a tym na Turów to kwestia podrzedna \:\)

pzdr
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 17:48

Originally Posted By: Zabielany
Originally Posted By: tomo
Banda żółtych koszulek i kukła na ławce trenerskiej jutro po raz kolejny na własnej skórze zrozumieją znaczenie słów ZESPÓŁ i OBRONA.

AMEN \:\)

p.s
oczami eksperta

http://adrom.blox.pl/html


wybaczcie ale pan Romanski jest dla mnie sredniej jakosci ekspertem. Co on czasem gada to nie wiem czy sie smiac czy plakac .
Posted by: Nicki Pedersen

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 18:38

Wybaczcie drodzy panowie ale dzisiaj Turów zostanie brutalnie
sprowadzony do rzeczywistosci , ktora na dzien dzisiejszy jest
taka ze maksymalnie zmotywowany Prokom Trefl Sopot , a wszystkie
inne zespoly w tym kraju dzieli niewiarygodna kosmiczna przepasc.
I na nic zdadza sie dzisiaj wyborne defensywne sztuczki trenera
ktorego lubie,cenie i szanuje Saso Filipovskiego.

Wiecie dlaczego ?
Powiem wam , dlatego ze Prokom dzisiaj po raz kolejny , niestety
po raz kolejny udowodni ze zespol zbudowany za 7 milionow dolarow
jak na polskie warunki jest Realem Madryt DBL.

I jestem przekonany ze Prokom dzisiaj zagra na 100 % wtedy Turow
bedzie bez szans , bez zadnych szans.
Kazdy inny wynik niz minimum 10 punktowe zwyciestwo Prokomu bedzie dla mnie ogromna niespodzianka.
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 19:30

Mozliwe obie opcje, nie komentuje, ale

'maksymalnie zmotywowany Prokom Trefl Sopot' to jak oksymoron.

W Prokomie wielu zawodników już zwyczajnie nie chce grać, jest to winą wielu osób i zdarzeń, ale nie ma tam maksymalnej motywacji, zapewniam Cie.
Tzn. moze jest 'maksymalna' na warunki sopockie, ale w porównaniu z wolą walki takiej polonii, polpaku czy turowa, to jest nic
Posted by: Zabielany

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 20:01

Info z 1 ręki... od jednego z zawodników Turowa. Co prawda, żadnych rewelacji nie podaje... ale zawsze warto wysluchac.

"my za to przygotowywalismy sie do tego meczu bardzo rzetelnie ogolnie ostatni miesiac przepracowalismy naprawde bardzo mocny"

"u nas lekka kontuzje ma drobniak ale bedzie gral"

"williams w dobrej formie ale bedzie mial ciezko z tak doswiadczonymi zawodnikami"

W prokomie nie zagra Pacesas ?

W sumie nie wiadomo, czy wzmocnienie, czy oslabienie.

Turów @3.20 w unibecie w moim mniemaniu to jest bet miesiąca.
Posted by: hokuy

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 25/03/2007 20:45

Turów @3.20 to moim zdaniem wtopa miesiąca ;\)
Prawda jest taka, że jeśli Prokom zagra przynajmniej na 75% swoich możliwości to i tak jest w stanie spokojnie wygrać to spotkanie. Na początku meczu Zgorzelczanie mogą trochę postraszyć gospodarzy, a nawet prowadzić do połowy, ale jestem pewien ze Sopot wygra dziś i to dosyć zdecydowanie. Meczu nie obstawiam, ale liczę na dobre i stojące na wysokim poziomie sportowym spotkanie.
Posted by: boca juniors

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/03/2007 00:05

no i jak tam wasz pewniak z Turowa?

Prokom może dostawać baty w Eurolidze,ale tam grają najlepsze kluby Europy,a poziom jest 10x lepszy niż w naszej śmiesznej lidze,gdzie pierwszy lepszy czarny jest gwiazdą...

Jak na naszą lige to Prokom jest potęgą i jak zagra na miare swoich możliwosci,nikt nie ma z nimi szans,to tylko kwestia ich motywacji . Dziś było to widoczne, ile dzieli puzzli od reszty stawki!
Posted by: loipop

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/03/2007 00:20

Originally Posted By: boca juniors


Jak na naszą lige to Prokom jest potęgą i jak zagra na miare swoich możliwosci,nikt nie ma z nimi szans,to tylko kwestia ich motywacji . Dziś było to widoczne, ile dzieli puzzli od reszty stawki!



Prokom jest potega ... to bylo fajne \:\)
jak zagra na miare swoich mozliwosci...no wlasnie jak zagra \:\)

Ogolnie nie jestem zdziwiony wynikiem ale jak czytam takie cos to nie wiem czy my ta sama lige sledzimy \:\)
Posted by: Zabielany

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 26/03/2007 01:04

pewniak ? ktos uzyl takiego slowa ?

Prokom byl faworytem tego meczu i jak najbardziej zasluzenie wygral. Byl lepsze w kazdym elemenci koszykarskiego rzemiosla. Calkowicie zdominowal deski...swietnie bronil... gral zespolowa koszykówce... duza liczba asyst. Jak dla mnie to na dzien dzisiejszy Atkins to jest 50% zespolu... w wiekoszsci przypadków to on sprawia wygranymi pojedynkami przewage w ataku... rzadzi i dzieli w tym zespole.

Prokom pierwszy przed PO... bo nie wierze, ze przegra 2 z 3 spotkan, pomimo niezwykle trudnych rywali.

Jedno jest pewne. W play offach bedzie ciekawie. ;\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 05:20

Jasny gwint, zblizaja sie PO i normalnie mecz za meczem, kolejka za kolejka ;\)

Coz, jutro sroda, a z tego co widze jeszcze ani razu nie udalo mi sie trafic czegos z DBE w dzien powszedni \:p

Moze jutro bedzie lepiej...

Co na jutro. Hmm, na pierwszy rzut oka Koszalin @ 1.54 (bet365). W zyciu nie spodziewalem sie ze moge zagrac na akademikow, ale "Koniu" i jego chlopaki robia na mnie spore wrazenie. Gadalem wielokrotnie z roznymi osobami z Koszalina i gra AZSu wyglada naprawde fajnie, a jutro rywal bedzie strasznie... dziwny

Nie pisze ze ciezko, bo Polonia nie jest dobra, ona jest zaskakujaca po prostu. Ale kurna, co tak patrze na ten Koszalin to na wlasnym parkiecie bywa czesto tak, ze rywale "zapominaja jak sie gra w kosza" ;\) Jutro postaram sie to wykorzystac, a i mam nadzieje ze bedzie to dobry typ.

Kursy po 1,10 nas nie interesuja, wiec moze poszukac czegos lepszego. A mam - Polpak jako UD @ ponad 2,20 \:\)

A dlaczego nie? Zastanawiam sie tez nad underkiem...

Polpak wyglada ciekawie po takim kursie, az zal nie sprobowac. Wystarczy ze troche przycisna Polpharme w obronie, ktora od 4 spotkan zatracila swoja skutecznosc i moze byc ciekawie. Polpak tez potrafi zebrac, trzasnac za 3, wiec nie sa z gory skazani na pozarcie.

Tyle ode mnie, tak na szybko bo godzina juz nie dla mnie, a jutro ledwo wpadne do domu na 18:00

Pozdrawiam
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 15:22

Witam shane (i calą resztę fanow DBE)

moim zdaniem dzisiejszy mecz Polpharmy to niestety no bet. Obie drużyny będą walczyły na maksa, Polpharma jesli przegra kolejne spotkanie to naprawdę bedzie już katastrofa, a jak potrafią zagrać Farmaceuci u siebie to wszyscy wiemy.
Jeśli musialbym na siłę typować to wygra Polpharma, ale nie będę tego stawiał za jakieś normalne pieniądze.

Ponieważ mecz leci w TV warto coś postawić, zeby się lepiej oglądalo więc przejrzałem pozostale zaklady na ten mecz ale NIC nie ma, anie w toto, ani w bwin ani w unibecie \:\( wiec ciezko cos gdybac.
Polpak defensywny strasznie, Polpharma u siebie czysty ofens, wiec under/over też cięzki do typowania (zwłaszcza jak nie znam linii) - ciężki naprawdę mecz.

Ja na dziś sobie zrobię jakiegoś tasiemca z kilku spotkań i tam dorzuce Polpharmę za małe pieniadze.

nie gram na Koszalin, Polonia spokojnie ten mecz moze wygrać, szanse moim zdaniem 50/50 co przy lepszyym kursie do mojego "pociągu" kwalifikuje stake na Polonię.
Do tego dorzucę jutrzejszy Prokom - bez przesady, Czarni niby się ostatnio obudzili, ale w meczu z Prokomem dostana srogą nauczkę, jak ostatnio Turow (zastrzegam, ze te mecze gram tylko w pociągu za niewielką stawkę ponieważ już NIGDY nie zagram Prokomu za normalny stake po niskim kursie - zbyt wiele razy się już przejechałem na "gwiazdach" z Trójmiasta i Eu"Geniuszu" Kijewskim).
Dorzucam Śląsk i Turów ( a co tam, jak pociag to pociąg) - w profie sa calkiem ciekawe kursy na te dwa mecze, odpowiednio 1,15 i 1,17 \:D - co przy 1,1 w bwin wyglada nieźle.

I tak troche OT - dorzucam do tego Polskę (też w TV \:\) i Portugalia co daje bardzo, bardzo przyzwoite AKO. i gram za mini stake, tylko i wyłacznie dla rozrywki.

Podsumowując - naprawdę ciężka kolejka i duzych pieniedzy nie zaryzykowałbym na zaden z tych meczow, wiec dzisiaj delikatnie dla sportu.

Pozdrawiam

M.

Polpharma+Polonia+Śląsk+Turów+Prokom+Polska+Portugalia
AKO - 13,77 w profie po odjeciu podatku :DD
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 16:52

Heh, kolejka jest trudna, a im blizej konca sezonu zasadniczego, tym trudniej bedzie typowac mecze.

Polpak biore jako UD, wiem ze Polpha musi w koncu wygrac, ale jak pisalem - Polpak nie jest bez szans.

Chcialem wziac Turów z handi, ale chyba nie ma sensu. Wzialem sobie z Mixa Kelatiego z Clemonsem. Licze ze gra Jarosławia oparta bedzie na Ibrahimie, ktory to dzis powinien dzielic i rzadzic pod koszem Turowa. 1.45 szału nie robi, ale wole to niz handi.

Z ta Polonia to masz racje Mitul - ciezka sprawa. Niby sa na fali, ale AZS tez rozgrywa kolejke bardzo dobre mecze, a pokonanie Polphy na wyjezdzie, czy postawienie bardzo trudnych warunkow Polpakowi cos musi znaczyc. Mysle ze wygra AZS, ale dla wiekszego kursy wzialem sobie Polonie +5, licze na wyrownany mecz.

Polpharma w TV No jestem ciekawy czy dzis sobie tak porzucaja :>
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 18:37

jak shane typujesz mecz Kagera ? Bo ja za cholere nie umiem się zdecydować wiec ominę chyba szerokim lukiem - zgadywanie z fusów. Stal ostatnio kiepściuchno, play-offy tuz więc mobilizacja u wszystkich na maxa. Grają na dalekim wyjeździe.
Kager sporo tez ostatnio przegrywał...
Kolejny no bet - cholera co za trudna kolejka ;))

A ja nie mogę być na meczu w Starogardzie :((
Posted by: Platini

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 18:42

Ty Shane nie spodziewałes sie, ze kiedykolwiek zagrasz na Koszalin czym mnie zaskoczyłes gdyż ja tego sie nie spodziewałem z twojej strony \:p W dodatku w meczu z Polonią.
Nie jestem jakimś wybitnym znawca tematu DBL ale patrzac na kursy, postawe w ostatnich meczach dla mnie nie do grania AZS czy Polonia !
U mnie AZS furory nie zrobił, grali bardzo słabo. Atrakcjami u nich w zespole chyba są Chris Hunter i Paweł Bogdan \:D
Jeden lepiej wyglada od drugiego, z całym szacunkiem ale biegaja po tym boisku jak pogiete paragrafy, które nie wiedzą co z piłka zrobić
Mają dobrego rozgrywającego ( Spann) i trenera. Reszta to jakas taka dziwna ..
Natomiast Polonia - jak na mnie robia lepsze wrazenie, graja lepsza koszykowke. Do tego b.dobry trener..
Jesli grali by u siebie to spokojnie bym na nich zagrał. Tak to trzeba sie zastanowić ;\)
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 28/03/2007 23:43

Ja dzisiaj poleciałem tylko w Over 147,5 na spotkanie Kager - Stal.
Stal to wiadomo, że w obronie grać nie potrafi, a Kager... no cóż dla mnie to troszkę ciężka drużyna do scharakteryzowania, ale z tego co pamiętam z transmisji TV w spotkaniach u siebie grali szybki basket, a poza tym zawodnicy pokroju Pettwaya do gry w obronie stworzeni raczej nie są.

Rozważam jeszcze opcję Under 165,5 w spotkaniu Anwil - Unia bo tak sobie myślę, że Unia to pewnie z 50-tki nie wyjdzie, a czy Anwil kropnie sporo ponad setkę...?
Posted by: przyborro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/04/2007 19:21

Witam!!! Widze ze w temacie przestoj. Dzis 3 meczyki. Mojim zdaniem Prokom ogra Slaska choc walka bedzie ostra. Prokom musi wygrac zeby zapewnic sobie 1 miejsce przed play-off, Slask natomiast w przypadku wygranej zachowa szanse na 2 miejsce. Ale jak wiadomo Prokom ma o wiele lepszy skladzik i przewage na kazdej pozycji, Slask musialby tu zagrac cos wyjatkowego bo ze wloza 110% serca w mecz to wiem.
W 2 pozostalych meczach kusi zeby zagrac na 2 ale gdzie ona pewniejesza??
Zachcecam do dyskusji!
Posted by: mikerus

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/04/2007 19:56

Ja zagram dzisiaj najprawdopodobniej na Śląsk z handi. W Śląsku nie jest pewien tylko występ Jancikina, pozostali są już w pełni zdolni do gry. Hamilton jest ostatnimi czasy w bardzo dobrej formie, a jeśli do tego wrocławianie przełamią się dziś przy rzutach zza linii trzech punktów, to widowisko może być niezwykle wyrównane do ostatnich sekund.
Dlatego dzisiaj, niezbyt grubo: Śląsk + 7,5
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 01/04/2007 20:36

Witam.

Generalnie wczorajszy dzien bez niespodzianek. Dzis mecz Prokomu odpuszczam, wole sobie spokojnie zobaczyc go w TV \:\)

Zagralem sobie Polpak i...Znicz ;\)

Tak, tak. Czemu nie. To Znicz potrzebuje punktów, to Znicz walczy o utrzymanie. Chcialem dac tez Polonie, ale bez Walkera moze byc ciezko o zwyciestwo, z mocno podraznionym Polpakiem.

Posted by: Hornblower

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 14:31

Jakies info n/t dzisiejszego meczu Polpharma - Polonia ?
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 16:19

Przed nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, bardzo ciekawa moim zdaniem i mozna z niej wyciagnąć nieco kasy. Kursy w Bwin wygladaja następująco:



Śląsk - powinni wygrać gładko w hali Orbita (nawet chyba pójdę sobie na mecz), ale po takim kursie z nieobliczalnym Zniczem absolutnie tego nie ruszam.

Słupsk - Turow - dla mnie to hit dzisiejszego dnia. Chciałem postawić grubo na Turów, ale... jak zwykle jest jedno ale. Ostatnia kolejka więc sporo kombinowania na kogo chcemy wpaść w play-off. I tutaj Turow gra o pietruszkę, nic nie może zmienić, obojetnie czy wygra czy przegra, za to Czarni mogą sobie wybrać. Jeśli wygrają zagrają z Anwilem, jeśli przegrają zagrają ze Śląskiem. Moim zdaniem zdecydowanie łatwiejszym przeciwnikiem jest na chwilę obecna Śląsk i jeśli będą kombinować to Griszczuk powinien podłożyć ten mecz. Z drugiej strony mogą zagrać o prestiż bo pierwszy mecz sromotnie przegrali i będą chcieli rewanżu. Ostatnio są na fali i graja calkiem nieźle.
Podsumowując :

Turów :
+ koszykarsko moim zdaniem mimo wszystko wyraźnie lepszy zespół
+ pierwszy mecz wygrany zdecydowanie
- grają o nic, trener może oszczędzać zawodników, eksperymentować itp.
- graja na wyjeździe

Słupsk :
+ ostatnio wyraźna zwyżka formy
+ grają u siebie i chęć rewanżu
- moim zdaniem wolą grać ze Śląskiem więc wysokie prawdopodobienstwo że się podłożą

Dlatego, ze to ostatnia kolejka gram za srednia stawkę na Turów, kurs tez mnie kusi \:\)

Kager - Kotwica - nie mam pomyslu na ten mecz, Kager to chyba wygra, ale szanse ocenilbym na wyższy kurs niż 1,4 i po tym kursie nie ruszam

Polpak - Gipsar - kolejny trudny mecz. Polpak obrona, Stal ofensywa. Obydwa zespoły maja o co grać. Polpak moim zdaniem lepszy potencjał, ale znowu cos tam do końca chyba u nich nie gra, Stal po serii slabych meczów ostatni zagrała nieźle. też no bet

no i moja Polpharma \:\) - Farmaceuci we własnej hali powinni wygrać na luzie, podobno wraca Harrington (strasznie widoczny byl jego brak w ostatnich meczach), ale grają o pietruszkę. Pewne osme miejsce i perspektywa kolejny raz grania z Prokomem w pierwszej rundzie (NIESTETY bedzie znowu 3:0 chyba).
Jankes moim zdaniem oszczędzi Grega, jesli da mu zagrać to lightowo zeby się nie zmeczył bo mecz nie jest o zadna stawkę.
Gdyby to był mecz o wysoka stawkę to dałbym high stake na Starogardzian, ale ponieważ jest jak jest, i kurs 1,25 (gdzieniegdzie 1,3) to tego nie ruszam. Mozna pomyśleć nad overkiem i to bedzie jedyne co zagram w tym meczu. Szkoda, że nie mogę być w Stg bo zapowiada się ciekawe widowisko i kibice bedą mieli co ogladać. Czemu Polsat Sport nie transmituje dzisiaj nic ?? Barany !!!

Jutro Hit kolejki Anwil - Prokom.

Bez wahania daję HIGH STAKE na Prokom po kursie 1,8 (gdzieniegdzie 1,9).
Pomimo ze mecz o nic to między tymi drużynami nie ma lagodnych meczów. Odwieczna rywalizacja i zapowiada się szlagierowy mecz. Prokom pokaże swoja klasę i to że jest bezapelacyjnie najlepszą druzyna w naszej lidze (nawet pomimo Kijewskiego i przegranych z takimi "potentatami" jak Znicz :)).
Chyba też bedzie overowo w tym meczu, obie druzyny ofensywne tylko obawiam się ze linia bedzie ustawiona wysoko - około 158...? Dlatego zagram tylko win Prokomu (chociaż za nimi nie przepadam, za Anwilem zreszta też :))

Slupsk - Turów 2 średnia stawka
Polpharma - Polonia over mała stawka
Anwil - Prokom 2 wysoka stawka

Pozdrawiam wszystkich sympatyków polskiego kosza \:\)

M.
Posted by: jarko 33

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 16:35

ja bym na twoim miejscu niedawal na prokom \:\)
w prokomie klopoty na "1" dalmau wytrzymal mecz ze slaskiem ale czy wytrzyma kolejny mecz z anvilem watpie podobno wraca pacek ale ten dlugo niegral w tym sezonie a jak gral to gral "piach"
w anvilu pewnie wyjdzie "mala wsza" ;\) otasevic ktory przyklei sie do dalmau a wtedy prokom bedzie mial klopoty z rozgrywaniem akcji
akurat w tym meczu widze szanse na zwyciestwo anvilu bo juz w 2 rundzie PO jak wroci adkins to wtedy prokom powinien wygrac
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 16:49

Bardzo trudna kolejka do typowania - mimo iż to ostatnia runda przed Play Off to praktycznie nie ma spotkań drużyn walczących o 'coś' z drużynami walczącymi o 'nic'.

Teoretycznie jedynym takim spotkaniem o stawkę dla jednego z zespołów jest mecz w Słupsku, z tym że na dzień dzisiejszy chyba każdy wolałby w PO grać ze Śląskiem, a nie z Anwilem i w związku z tym choć Turów przyjeżdża po nic to i Czarnym wcale na zwycięstwie zależeć nie musi...

W klasyku Anwil - Prokom nie pokuszę się o wskazanie zwycięzcy, ale uważam że wyeksploatowany do granic możliwości w ostatnią niedzielę Dalmau jutro w 2-giej połowie może być cieniem samego siebie, a wtedy cały Prokom przestanie istnieć.

Kursy na faworków zdecydowanie za niskie aby je ruszać, niespodzianki poszukałbym w Starogardzie Gdańskim... ale za real money jej nie zagram.
Posted by: vonseb

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 17:03

JA jutro w szlagierze kolejki bez wahania daję HIGH STAKE na Anwil po kursie 1,8 .
Pomimo ze mecz o nic to między tymi drużynami nie ma lagodnych meczów. Odwieczna rywalizacja i zapowiada się szlagierowy mecz. Anwil pokaże swoja klasę, glownie po zeby miec przewage psychologiczna przed POLFINALAMI ( gdzie najprawdopobniej spotakaja sie znowu). Do tego klopoty kadrowe Prokomu glownie z rozgrywajacymi ( choc jakby gral Pacesas bylbym bardziej zadowolony bo latwiej Wloclawek wygralby mecz ) natomiast brak Atkinsa to spore oslabienie dla Prokomu.
W jutrzejszym meczu w Prokomie wiecej czasu maja grac Ci , ktorzy dotychczas siedzieli na lawce , choc akurat Dylewicz bedzie wzmocnieniem. Licze na 8 kolejne zwyciestwo ANWILU.

W dzisiejszych meczach niestety bedzie za duzo kombinacji kto na kogo bedzie chcial trafic ( w meczach o cos ) i oszczedzanie graczy podstawowych i ogrywanie lawek ( w innych meczach ) wiec zagram tylko Polonie w handi +7,5 gdyz bilans liczy sie w dalszej fazie , a w Stargardzie beda walczyc o zwyciestwo nie koniecznie musza wygrac ( w szczegolnosci w zwiazku z klopotami K.Walkera ) ale powinni powalczyc. Sprubuje tez lekko na Polonie bez handi za 3,80 .
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 17:49

Bez Atkinsa bedzie im naprawdę cholernie ciężko.
Pamiętajmy, że Anwil już w PP dał radę Prokomowi na ich terenie. Zwycięstwo na koniec sezonu u siebie byłoby jasnym znakiem danym rywalom, pt. 'wracamy do gry'. Nie wierzę, że Prokom jest w stanie przez 40 minut równo grać z jednym rozgrywającym, który rozgrywającym nie jest. Poza tym podkoszowi Prokomu nie mają sobie równych w PLK, a tu trzeba będzie sie zmierzyc z Ottisem Hillem który w niczym im nie ustępuje.

Prokom po prostu musi zachować twarz w tym spotkaniu, wypruwanie flaków z siebie i z Dalmau przed PO nie byloby zbyt madrym krokiem. Inna sprawa, ze trener-motywator i tak pewnie nic by nie wymyslil. Dla mnie Anwil 1 bez dwóch zdań, choc oczywiscie wygrana PRokomu nie bedzie zadna sensacja i trzeba sie z tym liczyc.

Co do innych spotkan, to mysle ze Czarni chca grac z Anwilem, Stal ze Ślaskiem, a Polpak wiem, że nie chce grać ze Slaskiem - choc nie sadze by dzisiaj jakos specjlanie kombinowali. Bedzie co ma byc.
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 17:52

Zeby wygrac ten mecz we Wloclawku, Prokom musi sie naprawde solidnie zmobilizowac i walczyc o każdą piłkę

Wypowiedz Hukica za plk.pl:
"- Ten mecz nie ma już dla nas znaczenia. Oczywiście postaramy się wygrać, bo zwycięstwo z Anwilem to zawsze jakiś tam prestiż, ale dla nas w tej chwili ważniejsza będzie już pierwsza runda play-off. Na tym musimy się skupić, a to co się stanie we Włocławku, nie ma żadnego znaczenia – tłumaczy przed meczem Jasmin Hukić."

Nie twierdze, ze bedzie masakra i jakies poddanie meczu walkowerem, ale jak oni maja to wygrac, skoro Kijek nie umie zmobilizowac zespolu nawet na naprawde wazne spotkania :?
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 18:40

no i namieszaliście mi w głowach tym meczem Anwilu i chyba High Stake na Prokom juznie pójdzie. Dalej podtrzymuję to co pisałem, ale zagram Prokom za mniejszą kaskę :))

jedyny argument który tak naprawdę do mnie trafia to brak Atkins, który jest naprawdę podporą Prokomu. ale i tak moim zdaniem Prokom wygra \:\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 19:24

Panowie generalnie wszystko juz chyba zostalo napisane, wiec nic tu po mnie, ale... no wlasnie. Mimo wszystko postaram sie Wam pomoc \:\)

Jutro gram zdecydowanie na Anwil, chociaz nie trawie tego zespolu to jednak w bukmacherce nie ma sentymentow i wszystko przemawia za Anwilem w jutrzejszym meczu. Moze sie wydawac ze oba zespoly juz o nic nie graja, ale prawda jest zupelnie inna. Anwil to swego rodzaju wojownicy, dla ktorych liczy sie tez prestiż a chec zemsty tez daje o sobie znac. Mysle, ze zrobia wszystko by wygrac z mocno osłabionym Prokomem, ktory ten mecz potraktuje ulgowo ze wzgledu na brak wartosciowego zmiennika dla Dalmau. Pod koszem tez nie bedzie łatwo dla Prokomu, bo Hill nie da sobie w kasze dmuchac, a i Jagodnik, ktory ma cos do udowodnienia powinien dolozyc cenne punkty i zbiorki, ktorych to ostatnio ma calkiem sporo.

Igor chyba chce grac z Anwilem w PO, wiec dzis mozna pomyslec o graniu Czarnych. Dla mnie Turów juz o nic nie walczy i chca sie spokojnie przygotowac na faze PO.

Z kolei wszem i wobec ogłaszam iz odradzam granie Polpaku dzis. Oba zespoly jeszcze graja o 5 msc w PO a na hali w Grudziadzu moze dziac sie wszystko. Sami wiemy co moze byc jak jednemu z zespolow nie siedzi 3... Cuda na kiju, wiec odpuszczam.

No i moj łakomy kasek na dzis czyli mecz Polpharmy z Polonia.

Polpharma gra dzis o nic i generalnie chcialaby pewno zeby ten mecz sie w ogole nie odbyl, natomiast Polonia szalenie potrzebuje punktów, ktore beda bezcenne w walce o utrzymanie a Kaminski wszem i wobec zapowiada ze chce wielkiego kosza w Stolicy Polski.

NAJPRAWDOPODOBNIEJ nie zagra Harrington, ktory wroci dopiero na PO. Dzis sporo eksperymentów w skladzie. Leończyk wyjdzie w 5 piatce, a jego zadanie bedzie polegalo na kryciu... Reynoldsa ;\)

Dzis duzo zagraja zmiennicy i gracze mlodzi, wiec handi na Polonie wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem o ktore sie pokusze \:\)

pzdr
Posted by: hokuy

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 19:42

Widzę, że kolejni samobójcy, grać przeciwko Prokomowi LOL.
Może anwil o coś walczy, może Prokom ten mecz ma w du... Ale oglądacie czasem mecze Prokomu?..., przecież to co oni zrobili ze Śląskiem w pierwszej połowie to poezja, a Wrocław poziomem równy Włocławkowi. Jeżeli Sopocianie zagrają chociażby na takim samym poziomie jak w meczu ze Śląskiem nie widzę szans dla Anwilu. W DBE liczy się tylko Prokom, potem długo długo nic i na siłę nie ma się czego doszukiwać. Dalmau jutro na pełnej! Aha pisałem już kiedyś jak chcecie wyładowywać się na Panu Kijewskim to otwórzcie sobie jakiś temacik "Skargi i zażalenia" i po problemie.
Pozdrawiam.
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 19:49

Ja ogladalem ;\)

Dalmau oddychal pod koniec rekawami juz, nie ma mowy by wytrzymal ten mecz tak jak ostatni. Otasevic zabiega go na smierc \:\)

Nie mowie ze Prokom jest bez szans, bo to zawsze Prokom, ale wedlug mnie ze Slaskiem nie zagrali rewelacyjnie. To WKS pudłował jak w transie, a do tego jeszcze rzuty wolne... n/c

Ja gram Anwil, a co mi tam.
Posted by: vonseb

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 19:58

Ja tez ogladalem ten mecz i gdyby nie 2 proste straty Deana Olivier-a przy 3 pkt roznicy w koncowce meczu ( oddanie pilki proste w rece przeciwnika ) , badz lepsze wykonywanie osobistych ( cos z 10 nietrafionych ) badz trojek ( jak dobrze pamietam 2 na 20 ) to wynik bylby otwarty i wcale Prokom nie musial wygrac.
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 19:59

shane - dodatkowa sprawa jest taka, że... Turow moze chciec, zeby Czarni zagrali z Anwilem \:\) Kto wie czy to nie bedzie mecz pt. 'wszyscy chcemy przegrac' A tak serio to Czarni 1, tak mnie się zdaje.

pana hokuy nawet nie skomentuje bo o czym tu rozmawiać, skoro nie używa żadnych argumentów :/

Mogę tylko zapytać w sprawie Pana Kijewskiego i naszej niesprawiedliwej nagonki na niego. W skali od 1-5 oceń:
a) przedsezonowe decyzje transferowe Eugeniusza K.
b) sposób gry w ataku Prokomu
c) umiejetnosc motywowania graczy przed i w trakcie meczu
d) bronienie wyrobionej przewagi/nadganianie rywali w trakcie meczu
e) umiejetnosc stworzenia team spirit
f) decyzje transferowe w trakcie sezonu
g) umiejetnosc wyboru gry strefą/każdy swego w trakcie meczu i stosowanie obrony match up (chociaz raz sprobowali ?!?!?!!)
h) wykorzysytanie time-outów i przerw w grze

wiecej nie wymieniam, jak bedzie trzeba to dopiszę.
Posted by: tomo

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 20:02

Widzę, że kolega poza Prokomem nie wyznaje żadnej innej religi... to ja proponuję koledze troszeczkę przejżeć na oczy... Prokom nie będzie 'z urzędu' wygrywał tylko dlatego, że nazywa się Prokom... Prokom to ludzie, a Ci nie są cyborgami - Dalmau nie będzie zapierdzielał jak mały procesorek 2 x 40 minut na nieswojej pozycji, a jak słusznie zauważył muppet wreszcie Besoki i Anderseny napotkają pod koszem naprawdę godnego przeciwnika.

A odnośnie ostatniego meczu ze Śląskiem... no niby Prokom zrobił miazgę w pierwszej połowie... a co zrobił w drugiej...? Rozumiem, że to już dla kolegi nie ma najmniejszego znaczenia bo po pierwszej połowie był w stanie takiej ekstazy, że nie jest w stanie przypomnieć sobie przebiegu 2-giej części spotkania.

Spójrzmy też w statystyki... Prokom w tym meczu zagrał g... nie obronę, Śląsk w całym meczu oddał o 8 rzutów więcej z gry i tylko swej wyjątkowej indolencji strzelckiej zawdzięczają to, że skończyli mecz na -10.
Tak, tak... bardzo szybko można ten argument obalić, że Śląsk nie trafiał bo rzucał pod kryciem... tyle, że to akurat guzik prawda...

Jak nawet grajki mówią, że do Włocławka jedziemy bo jedziemy (no bo przecież trzeba), ale tak naprawdę to już nam to wszystko zwisa i powiewa bo ważne są tylko PO to sorry gregory ale ja bym się jutro po tej pseudodrużynie specjalnych fajerwerków nie spodziewał.

Zresztą nie trzeba daleko pamięcią sięgać by wiedzieć, że całkiem niedawno Prokom dostał baty od Anwilu i to na własnych śmieciach... no rzeczywiście to ja jutro też "nie widzę szans dla Anwilu".


A teraz już na poważnie... choć wielu z was zapewne uzna mnie za nienormalnego... według mnie w tym sezonie Prokom NIE zdobędzie Mistrzostwa Polski i jestem o tym naprawdę mocno przekonany!

I teraz też na poważnie - jak ktoś chce przyjąć ode mnie taki właśnie zakładzik... powiedzmy za stóweczkę to jestem w stanie go w każdej chwili zagrać... oczywiście po normalnym kursie, a nie po @1.5 czy @2.0... jakby co to czekam na propozycje.


Aaaa tyle się tu naczytałem i nawet sam się nieźle teraz napociłem, że ja już nie ma cienia wątpliwości co zapodam w tej kolejce DBE... oczywiście gram Anwil! \:\)

Aha - kolega z Zielonej Góry - to ja szczerze polecam przejśc się na Zastal, widziałem ich w akcji kilka tygodni temu i naprawdę grają fajny basket, taki przede wszystkim i z sercem i z jajem, czego o Prokomie powiedzieć się niestety nie da...
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 20:07

kurde typ dnia nam sie zrobil, niedobrze
;\)

Prokom dostal juz w torbe od anwilu w meczu o stawke, na wlasnym parkiecie, w mocniejszym zestawieniu.
o 'niemaniu' \:p szans to moze mowic unia tarnow ale zaden inny zespol na wlasnym parkiecie już nie - zwlaszcza takie firmy jak turow, anwil, slask, polpak czy czarni.
We Wloclawku trzeba zagrac 40 dobrych minut, a wg mnie prokomu w tej chwili zwyczajnie na to nie stać w tym momencie i tyla.

do jutra \:p
Posted by: vonseb

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 20:07

pozowle sobie dodac to co mi przyszlo pierwsze na mysl:
i) Pacesas ( jego "szybkosc" poraza przeciwnikow )
j) przez 6 miesiecy nie wyrobienie sobie jakiejs koncepcji personalnej co do pierwszej piatki , czesto bylo tak ze ktos niezle gral na poczatku meczu a potem parkietu nie wachal prez nastepne 25 min, albo okres gdy co mecz to byla inna piatka
Posted by: vonseb

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 20:17

Co do typu dnia \:\)
moze otworzymy liste kto za , kto przeciw i jak mocno kto zagra ?
Posted by: hokuy

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 20:28

Tomo nie musisz mi polecać przejść się na Zastal, bo to robie zawsze i z wielką przyjemnością ;\)

A co do Prkomu widzę, że wielka napinka na mnie, muppet ja twoich postów też nie skomentuje, bo jeżeli używasz jednego i tego samego argumentu jaki to Kijewski zły i nie dobry, to lepiej sobie daruje. Jeszcze raz ci napiszę otwórz sobie temat specjalny i tam swoje frustracje wyładowuj. Tylko nie zapominaj, że trener nie gra, ale zawodnicy - profesjonaliści i nikt z nich nie lubi zchodzić z parkietu pokonany, wiec mobilizować zbytnio ich chyba nie trzeba. Co do Dalmau to fakt, przyznam, że może nie wytrzymać 2x40, może być ciężko, ale to w końcu zawodowiec. W NBA Arenasy itp grają 3x42 w ciagu tygodnia. Aha Tomo wyznaje inne religie niż prokom, ale nie chodzi o jakieś wygrywanie z urzędu, po prostu mają najsilniejszy skład w PLK i kropka. Hill, Pluta i dziadek Jagodnik to może nie wystarczyć na najlepszą drużynę w Polsce.
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 22:23

Chyba cos ci sie we lbie pomieszało, bo ja argumentów z kijewskim nie wyciągałem WCALE (poza mobilizacja zespolu, ale tu nie chodzi akurat o postac kijka tylko no fakt mobilizacji - nie bedzie jej i tyle, a to ze kijewski motywowac nie umie to juz inna zupelnie sprawa i byla wylacznie odpowiedzia na twoj chory wpis), pisalem o zmeczeniu zespolu, zmeczeniu dalmau, pojedynkach z hillem etc. - ku.rwa nie masz oczu czy jak :?
Przeciez to ty zaczales pisac o kijewskim wiec nie wiem co ci doskwiera ale zdecyduj się wreszcie bo sie obijasz o sciany

tymi slowami 'Tylko nie zapominaj, że trener nie gra, ale zawodnicy - profesjonaliści i nikt z nich nie lubi zchodzić z parkietu pokonany, wiec mobilizować zbytnio ich chyba nie trzeba.' zakonczyles dyskusje bo z takim poziomem wypowiedzi naprawde nie ma co polemizować. Trener gra. A schodzic z parkietu to nie lubia gracze nakręceni, zmobilizowani, a takiemu Hukicowi czy Dalmau wisi wynik tego spotkania (nie mowie ze kwestia MP), po sezonie zawija manatki i hej ho, na pewno nie musi jeszcze obnizac wartosci swojego kontraktu. A obaj w Sopocie grac juz nei chcą.
Posted by: Mitul

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 23:05

Skończcie już te przepychanki (muppet - hokuy) na temat meczu Anwil - Prokom jeden z drugim bo chlewik się powoli robi w moim ulubionym dziale \:\)

Jedni zagrają tak, drudzy inaczej. Ja stawiam na Prokom, muppet, tomo na Anwil i tyle.
Bardzo dużo argumentów zarówno za i przeciw już zostało podanych i każdy z grających moze sobie wyrobić opinie jak zagrać.
Teraz to juz emocje biorą górę i zaczynacie się niepotrzebie kłócić.
Proponuję zakończyc temat
Posted by: muppet

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 04/04/2007 23:28

Ja sie nie przepycham na temat meczu Anwil - Prokom tylko na temat Untouchable Prokom i Pan Kijewski super coach.

EOT do boju orły, orzełki w ostatniej kolejce.
Posted by: zmurzyn

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 06:15

Jak każdy zauważył jestem tu nowy \:\)
Co do meczu Anwil-Prokom tpuję 2. Te mecze zawsze stoją na wysokim poziomie, zespoły ich nie odpuszczają nigdy, bo grają dla kibiców. Chociaż Prokom ma zapewnione 1miejsce przed PlayOff, to powinien zagrac na maksa. Prokom będzie miał przewagę i zdecydowanie powinien wygrac na deskach, dzięki temu wygrywając mecz \:D
Taka jest moja skromna opinia \:D
Posted by: ALEX

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 07:01

no to ja dla rownowagi typuje anwil, zwykle tak jest ze takiego typu mecze wygrywaja gospodarze, lub dryzyny ktore o cos jeszcze walcza... prokom ma zapewnione 1 miejsce anwil walczy o lepsza pozycje przed PO, kursy sa sprytnie ustawione, 1.85 a nawet 1.9 na prookom co swiadczy o tym ze buki spodziewaja sie wyrownanego spotkania! moze to sie wydac przewrotne ale czesto gram dogrywki w takich meczach, dlatego ze niewileka stawke warto sprobowac...
Posted by: Cypryjczyk

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 08:13

heh ale debata sie zrobila,

plusy Anwilu:
-chec rewanzu za 1 mecz/1 mecz w roli trenera Pipana
-wlasna hala
-brak Atkinsa
-kijewski i jego motywacja zawodnikow \:\)
-wystep Pacecasa ktory klepie no wlasnie chyba nie pilke tylko jakby to powiedzieli kibice Legii nedze \:\)

plusy Prokomu:
-skok formy Hukicia
-chec rewanzu za final PP
-.........

Ciezko bylo Mi wytypowac zwyciezce tego meczu jeszcze kilkanascie godzin temu ale teraz blizej wygranej sa koszykarze Anwilu ktorzy
mają wieksze asortyment plusow.Anwilowi bedzie bardziej zalezalo na wygranej tak jak dzisiaj Polpakowi czy Czarnym.
Ja jednak sobie odpuszczam,nie lubie meczow o nic bo tak naprawde Polpak czy Czarni o cos jednak grali.Wybrali sobie przeciwnika,Anwil i Prokom tego juz nie moga zrobic wiec koncze.
Posted by: AL_Capone

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 15:03

Na dzisiaj ANWIL ANWIL i jeszcze raz ANWIL , nie moge sobie wyobrazic aby Prokom grajac caly czas z Dalmau potrafil wygrac ten mecz , biorac pod uwage fakt ze jego katowaniem zajmie sie
moim zdaniem najlepszy obronca na pozycji numer jeden w lidze
Nikola Otasevic.
Posted by: antybooker

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 15:56

Al masz rację, Portorykańczyk nie powinien dzisiaj wytrzymać 40 minut ciągłego latania za dwójką rozgrywających Anwilu. Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że w niedzielę to nie Prokom wygrał. Według mnie to śląsk przegrał ten mecz na własne życzenie (totalna lipa na linii rzutów wolnych oraz katastrofalna skuteczność z linii 6,25m). Doping w HALI MISTRZÓW dzisiaj będzie na pewno gorący od początku meczu. Dla mnie faworytem tego spotkania jest ANWIL i tak będę dzisiaj grał. Jedynymi graczami na obwodzie będą Slanina i Dalmau (nie potwierdzona jest jeszcze możliwość gry Pacesasa, który to ma wrócić do gry po kontuzji). W niedzielę mięli chłopaki po 4 faule w pierwszych minutach 4 kwarty i było naprawdę nieciekawie. Dzisiaj przy dobrej obronie Anwilu myślę, że sytuacja się powtórzy. Także patrząc na siłę obwodu wyraźnie widać, że to Anwil ma dużo większy potencjał. Sami wiecie jak grają zawodnicy przeciwko swojemu byłemu klubowi, a takim graczem jest Goran Jagodnik który wg mnie jest już liderem tej drużyny. Jeżeli nie idzie, bierze sprawy w swoje ręce i robi swoje. Tak jak to było choćby ostatnim meczu. Siła podkoszowa na papierze wygląda lepiej po stronie Prokomu. Ale najdroższy gracz naszej ligi - Besok - jest totalnie bez formy i nie stanowi takiego zagrożenia jak choćby na początku sezonu. Największe zagrożenie będzie ze strony Dylewicza, Wójcika i Andersena. We Włocławku pod koszami rządzi Otis Hill, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Myślę, że spokojnie powalczy z chłopakami. Do tego Grudziński, Hajrić i Białek. Myśle, że będzie wyrównanie:) A co do trenerów, Pipan bije na głowę Kijka który nie umie poskładać puzzli w całość. Reasumując, dzisiaj powinien wygrać ANWIL:)
Posted by: maly.gh

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 16:36

ja mysle ze anwil
- brak zmiennika dla dalmau,
-wypowiedz hukicia, ze nie będą się zabijać na siłe o zwycięstwo
-anwil gra u siebie i większa motywacja
- jagodnik
-słaba forma besoka , ze sląskiem w 4min. złapał 3 faule
-
Posted by: Tfete

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 17:53

Anwil Włocławek - Prokom Trefl Sopot
Typ: 1
Kurs: 1.87
Buk: Pinnacle
Koszykówka. Polska. Data: 5.04.2007 Godz: 17:45

Mecz praktycznie jest o nic więc wydawało by się że należy odpuścić stawianie tego pojedynku. Zaryzykuę jednak i postawię na Anwil, ponieważ sądząc po wypowiedziach zawodników Prokomu goście wcale nie będą się zabijali żeby wygrać bo i tak mają 1 miejsce w tabeli i ważny jest dla nich następny mecz fazy PO (co w sumie jest moim zdaniem oczywiste). Do tego dochodzi absencja w Prokomie kilku wartościowych koszykarzy. Gospodarze zagrają przed własną publicznością co powinno ich zmotywować do zwycięstwa. Do tego kilku koszykarzy Anwilu ma coś , zdaje się, do udowodnienia Prokomowi...Poza tym pobić mistrza to chyba fajna sprawa:).
Prokom przegrał nie dawno w Zniczu z Jarosławiem 77:82 i ostanio wygrał po niezbyt zachwycającej grze u siebie 75:65 ze Śląskiem.
W mojej opini to Anwil jest dzisiaj faworytem tego spotkania...
Posted by: Snajper2

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 20:04

Z tego co mi powiedzial jeden z zawodnikow dzisiaj pod znakiem zapytania stoi wystep otisa hill'a pobolewa go kolano wszystko zalezy jak bedzie czul sie przed meczem \:\)
Posted by: boca juniors

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 05/04/2007 20:16

He,he zrobiła sie ogólnonarodowa dyskusja jakby to był 7 mecz finału ... \:D

Ja tam nie rozumiem tego huraoptymizmu w graniu na Anwile?

To jest mecz o nic i nie tylko Prokom bedzie sie oszczedzał,nie sądze aby Anwil zabijał się o wygraną. Może i niektórzy zawodnicy są bez formy w Prokomie a może poprostu nie chce im się grać , brak Atkinsa to wielka strata,ale bez przesady, Prokom ma bardzxo długą ławke,ma wielu wartosiowych zawodników i jakby nie było,nadal jest ddream teamem w trj lidze.To , ze maja buca na ąłwce trenerskiej to fakt,ale na nasza lige narazie wystarcza. Hmm, ja też sie zgadzam z tomo,że Prokom w tym roku może nie być mistrzem z taką pdaką,ale musi zaistniec kilka czynników aby tak się stało.Zresztą piszecie o Anwilu jako o jakimś cudzie basketu.Mają tzrech dobrycvh jak na naszą lige grajków i kilku solidnych rzemieślników.Jak na kurs 1,9 to zadna rewelacja.szczególnie, że Pluta osatatnio też nie błyszczy,Hill ma problemy zdrowotne a Jagodnik swoje lata choc napewno on się zepnie aby coś udowodnić Sopotowi. Pod koszami Proko miażdży Anwil, na obwodzie też Anwil wcale nie jest taki mocny jak tu sie niektórzy podniecają. Pamiętajcie,ze Prokomie ejst jeszcze Wójcik, Dylewicz,potrafiacy rzucać z obwodu,do tego Slanina,Dalmau , Pacesasasa nie licze bo to jakiś żart ...

Ogólnie moim zdaniem mecz nie do grania i tyle \:\)
Posted by: shane

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 07/04/2007 05:53

Witam

Świeta tuz, tuz, u mnie przygotowania ida pelna para, a ze ja do kuchni sie nie pcham, wiec znalazłem troszke czasu aby podsumowac sezon zasadniczy DBE.

1. Prokom Trefl Sopot

Obecny Mistrz Polski PTF zajal po sezonie zasdniczym pierwsze miejsce. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze zespol z Sopotu odniosl 5 porazek, co w tamtym sezonie bylo nie do pomyslenia. W Sopocie bywało roznie. Zespol wszem i wobec oglosil ze zamierza skupic sie na rozgrywkach elitarnej Euroligi, a sklad jaki skomponowal mial dac Prokomowi TOP-16... i tak sie wlasnie stalo. Skutkiem awansu do czołowej szesnastki zespolow europejskich bylo kilka zaskakujacych porazek w lidze m.in. ze Zniczem, Polonia czy tez kołobrzeska Kotwica. Wydawac sie moglo ze Sopot w tym roku jest jak najbardziej do pokonania, a sprawa MP nie jest z góry przesadzona z góry. Prokom czuł na swoich plecach oddech Anwilu, Slaska i Turowa, z ktorym to ostatecznie toczył bój o 1st miejsce w lidze. Były zwolenia, zla atmosfera i nagonka na trenera Kijewskiego za złe wyniki. Jednak jak sie okazalo Kijewski jest nie do ruszenia, a po rozmowie z zarzadem Stowarzyszenie kibicow PTS zaprzestalo checi dymisji trenera. Jesli chodzi o zawodnikow to na pewno bylismy swiadkami dwoch transferowych sensacji, a w zasadzie trzech jesli liczyc przejscie pod koniec sezonu Rafała Franka, ktory zdazyl juz chyba przyzwyczaic sie do roli wiecznego rezerwowego. Moze odbuduje sie tak jak Białek we Włocławku? Oprcz tego odejscie Jagodnika, ktory to wyladowal po pewnym czasie w Anwilu. Turek Besok, ktory mial byc mega wzmocnieniem pod koszem i kluczem do sukcesow w Eurolidze troche zawiodl działaczy, bo wielokrotnie nie spelnial ich oczekiwan. Prokom jest oczywiscie faworytem w rywalizacji o MP, ale jak wiemy juz pare druzyn utarło nosa Sopotowi, wiec rywalizacja bedzie bardzo ciekawa. W 1st rundzie fazy PO Sopot zmierzy sie z zespolem Polpharmy, z ktora to zawsze toczy wyrownane pojedynki z zacieta koncowka.

2. BOT Turów Zgorzelec

Zgorzelec niewatpliwie po sezonie 05/06 przeszedl ogromna metamorfoze, ktora to wyszla niewatpliwie zespolowi ze Zgorzelca na dobre. W koncu na lawce trenerskiej Turowa moglismy ujrzec trenera z prawdziwego zdarzenia, a mowa oczywiscie o Saso Filipovskim. Postawil on głownie na defensywe, która stała sie zmora rywali. Turow poza trenerem skompletowal bardzo ciekawy sklad - Witka, Koszarek, Kelati, Rodriguez, Drobnjak - to nie tylko czołowe nazwiska, ale jak sie okazalo bardzo dobry uzupelniajacy sie w kazdym koszykarskim elemencie kolektyw. Wreszcie po paru spotkaniach gdy juz wszystko zaczelo grac jak nalezy, Turow zaczal wygrywac bardzo zdecydowanie i kibice ze Zgorzelca po paru "zakreconych" latach w DBE byli zadowoleni. Turów pokonal roznica dwudziestu punktów Prokom i wlasnie po tym zdarzeniu wydawac sie moze ze to oni beda najwiekszym zagrozniem dla Prokomu. Jak bedzie to sie okaze, bo Turow na poczatku PO zagra ze Stala Ostrów Wlkp, wiec bedziemy mogli podziwiac ultradefensywe z ultraofensywa. Kto wyjdzie z tej batalii zwyciesko przekonamy sie juz niedlugo.

3. ASCO Śląsk Wrocław

Wielka koszykówka znowu w stolicy polskiego basketu czyli we Wrocławiu! Hala "Orbita" znowu goscila tłumy kibicow, a to za sprawa wynikow i stylu gry Slaska. Niewatpliwie autorem tego sukcesu jest nowy trener Andrej Urlep, ktory z malo znanych zawodnikow potrafil zrobic prawdziwa druzyne i podobnie jak Filipovski postawil na obrone. Pod koszem brylowal stary wyjadacz polskich parkietow Radosław Hyży, a po obwodzie szalał Dean Oliver razem z Aleksandrem Dimitrovskim. Umiejetnie gre Slaska prowadzil Tim Kisner - taki dobry duch zespolu, ktorego kibice wspominaja do dzis. Niestety na skutek kontuzji pleców Tim odszedl ze Slaska, a w zamian działacze pozyskali Branduna Hughes'a z Kotwicy Kołobrzeg. Czy ta zmiana wyszla działaczom na dobre? Ciezko powiedziec bo Slaska nadal jest mocny, a Oliver dobrze spisuje sie jako PG. Slasks jest w tym sezonie bardzo mocny. Byl bliski pokonania Prokomu, ale ostatecznie przegral roznica 1pkt, a fenomenalny wystep zanotowal super-snajper Donatas Slanina, ktory to trafil 10/13 rzutow za trzy punkty. Liga w tym roku jest bardzo wyrównana, wiec nie stronila od zaskakujacych wynikow, a taki sprawil Znicz wygrywajac wlasnie ze Slaskiem. WKS zmierzy sie w PO z nieobliczalnym zespolem Polpaku Swiecie.

4. Anwil Włocławek

W Anwilu od poczatku sezonu zle sie dzialo. Z zeszlego sezonu odeszli bardzo wazni gracze tacy jak Ignerski, Witka, Ed Scott, Marcin Sroka. Anwil przez niemal caly sezon budowal sklad, ktory bedzie mogl skutecznie walczyc o MP. Od poczatku w tym sezonie ciezar gry spoczywal na Andrzeju Plucie, ktory w Anwilu przezywa druga mlodosc. Jego strzeleckie popisy wielokrotnie pokazywaly, ze pomimo juz swoich lat ciagle potrafi dobrze grac w koszykowke. Wielu graczy przewinelo sie w tym sezonie przez Anwil, a trener Dedek nie potrafil sobie z nimi poradzic, by stworzyc prawdziwy team na parkiecie. Dedka zwolniono i do zespolu przyszedl Ales Pipan. Zespol z Włocławka gral w kratke, lecz chyba dopiero teraz złapał forme, ktora pozwoli powalczyc z najlepszymi w naszej lidzie. Jeden sukces Anwil juz ma na swoim koncie, bo wlasnie takim mianem okreslam zdobycie Pucharu Polski i to w dodatku na parkiecie Prokomu, ktory to pokonal w finale. Obecnie glowna sila zespolu z Kujaw sa Andrzej Pluta, Otis Hill, Chris Thomas, Goran Jagodnik a takze bardzo solidnie rzemieslnicy, wkladajacy do gry cale swoje serce: Jahovics, Białek, Wołoszyn, Otasevic i Hajrić. Sklad wyglada naprawde imponujaco i skazywany na poczatku sezonu na straty Anwil, moze jeszcze powaznie namieszac. Włocławek zmierzy sie w PO z zespolem Czarnych, a rywalizacje tych druzyn co roku sa bardzo wyrownane.

5. Energa Czarni Słupsk

Podopieczni Igora Griszczuka jako jedni z bardzo waskiego grona zespolow w DBE zachowali trzon zespolu z poprzedniego zespolu, a jedynym osłabieniem bylo odejscie Kikerpilla. Czarni znani byli z tego ze stawiali na obrone, ale rowniez z tego ze ich ławka rezerwowych byla zbyt wąska. Jak sie okazało lekiem na całe zło bylo pozystanie dwóch Litwinów: Cesnauskisa i Jocysa, a takze Tomka Zabłockiego, który pomimo solidnej pracy na treningach i znacznym poprawieniu obrony, ciagle siedzial na ławce rezerwowych, a trener Griszczuk w ogole nie dawal mu wejsc ani na minute. Do czasu przyjscia Litwinow Miah Davis praktycznie nie mial zmiennika na pozycji PG i stalo sie to co stac sie musialo. Czarni w koncu dostali zadyszki, a słabsze wyniki byly rezultatem iż po parkiecie biegali ciagle ci sami zawodnicy, a rotacja w zespole i rywalizacja o pierwsza piatke byla praktycznie niezauwazalna. Ale to juz przeszlosc, a teraz gdy sklad Czarnych poszerzyl sie, Tomek Zabłocki dostaje cenne minuty i odwdziecza sie tym co lubi i potrafi najbardziej, czyli celnymi rzutami za 3 punkty. Oprócz w/w zawodnikow o sile zespolu ze Słupska stanowia tak jak przed rokiem Dunn, Barlett, Kudriawcew, a takze Przemek Frasunkiewicz.

6. Polpak Świecie


Podobnie jak to mialo miejsce w zespole Anwilu, zespol ze Swiecia w tym sezonie zostal calkowicie odmieniony. Kolejni to gracze wyjezdzali i przyjezdzali, a trener Krutikov ciagle nie mogl sie zdecydowac jakim zespolem chce grac w DBE w sezonie 06/07. Na poczatku wybrano do zespolu kilku bardzo wartosciowych Polakow - Kowalczuka, Skibniewskiego, Sroke, a takze pozyskanego z II-ligowego Gniewkowa Łukasza Wiśniewskiego. Do tego doszla spora grupa młodych, utalentowanych graczy z USA jak rowniez spora ilosc graczy z Bałkanow. Ci drudzy szybko nie zagrzali miejsca w skladzie, a jedyne newsy jakie moglismy czytac o Polpaku to newsy o zwolnieniach. Krutikov jest takim typem trenera, ktory w zespole musi miec lidera, gwarantujacego okolo 25 pkt w meczu, a ze ani Moss, ani Hamilton czy tez Nana nie gwarantowali mu takiej ilosci pkt, Polpak zaczal przegrywac kolejne mecze w coraz gorszym stylu. W koncu stalo sie to co stac sie musialo. Zwolniono trenera Krutikova, a jego zastepca stal sie młody Grek Kostas Flevarakis. Z Flevarakisem do zespolu dolaczyli Hall, Anderson i Bucknor czyli kanadyjski zaciag graczy podkoszowych i obwodowych. Po zmianie trenera wyniki Polpaku sa o niebo lepsze i dzieki temu spokojnie awansowali do PO, pokonujac w rundzie zasadniczej m.in. Turów Zgorzelec na swoim parkiecie. Jednak styl gry zespolu ze Swiecia pozostawia wiele do zyczenia, a mlodzi gracze z USA momentami nie potrafia sobie poradzic w najciezszych i decydujacych momentach meczu. Jak Polpak zagra w PO pozostaje wielka zagadka, tymbardziej że ze Slaskiem w tym sezonie jeszcze nie wygrali, a chec rewanzu jest ogromna. Flevarakis zapowiadał szczyt formy na PO, ale czy tak bedzie przekonamy sie juz niedlugo.

7. Stal Ostrów Wlkp

W Stalówce roznie to bywalo. Raz lepiej, raz gorzej. Ciagle eksperymenty ze skladem, nie wychodzily na dobre zespolowi. Jedno co bylo pewne to to, ze trener bedzie mogl polegac na Ansleyu, Szawarskim i Żurawskim, którzy to sa obecnie podstawowymi zawodnikami Stali. Kowal w tym roku postawil na ofensywe, a duzo meczy Stal wygrywala dzieki celnym rzutom za trzy punkty. Stal potrafila wygrac bardzo trudne mecze na wyjezdzie, jak rowniez meczyc sie z ligowymi sredniakami, by nawet przegrac z beniaminkiem z Gdyni. Kluczem do sukcesu, a zarazem strzałem w dziesiatke bylo zatrudnienie Tonego Akinsa, a nastepnie Kevinga Palaciosa z Wenezueli. Akins bardzo poprawnie zaczal prowadzic gre Stalówki, a na zmiane mial doswiadczonego Jacka Krzykałe, który pomagał Stali w najtrudniejszych momentach. W PO mam nadzieje, ze Stal pokaże koszykarski pazur, a taktyka polegajaca na rzucaniu za trzy troszke sie zmieni, co moze byc decydujace w walce z Turowem.

8. Polpharma Starogard Gdański

Zespol ze Starogardu Gdanskiego w porownaniu z poprzednim sezonem przeszedl prawdziwa metamorfoze. Trenerem zostal Tomek Jankowski, który zbudowal bardzo ciekawy sklad. Pozegnano Jerrego Johnsona, Damiena Kinlocha i Dennisa Stantona, czyli graczy ktorzy rok temu decydowali o wynikach zespolu ze Starogardu. Pozyskano Pawła Wiekiere, Grega Harringtona, Krystjana Ercegovica i Ivo Kitzingera. Niby sklad totalnie zmieniony, a tak jak przed rokiem zespol Polpharmy uplanowal sie na ósmym miejscu po sezonie zasadniczym. W moich oczach Polpharma wypadla in plus, a mecze tego zespolu naprawde bardzo lubie ogladac. Harrington bardzo dobrze kreowal gre zespolu, a w waznych momentach potrafil zachowac zimna krew. Kitzinger byl swego rodzaju jokerem w talii popularnego "Jankesa", a Ercegovic pomimo szybko łapanych fauli, zawsze umiejetnie radzil sobie pod koszem rywali. Misiewicz, Zakrzewski, Marculewicz to solidni Polacy, ktorzy w tym roku zrobili ogromne postepy i wedlug mnie calkiem dobrze wykorzystali czas, ktory dał im trener na parkietach DBE. W srodku sezonu do zespolu trafil Patrick Okafor, ktory nie mial sobie równych pod koszami i szybko stal sie ulubiencem miejscowej publicznosci. Do tego doszedl filigranowy David Logan, ale pomimo niskiego wzrostu czesto dokladal wazne punkty. Polpharma byla zawsze i jest mega grozna na wlasnym parkiecie. Z wyjazdami bywalo roznie, zawsze czegos zabraklo, ale bardzo niewiele. I mam nadzieje ze tego niewiele nie bedzie juz w PO, ze Polpharma skutecznie powalczy z Prokomem.

9. Kager Gdynia

Zespol z Gdyni juz w okienku transferowym zaskoczyl wszystkich pozyskaniem Gintarasa Kadziulisa, co mogło rokowac ambitne plany na przyszlosc. Do tego doszedl Tomek Cielebąk z Polpharmy i siła Kagera wzrastala. Trzech solidnych graczy z USA takich jak Courtney Eldridge, Aaron Pettway, Michael Kuebler w polaczeniu z wczesniej wspomnianymi przeze mnie graczami mieli decydowac o losach Kageru w DBE. W Gdyni bywalo to roznie, jednak juz pierwsze mecze pokazaly ze Kager nie bedzie chlopcem do bicia, bo sam MP Prokom Trefl Sopot mial straszliwe problemy zeby zainkasowac w Gdyni 2 pkt, a pierwsza ofiara Kagera stał sie Turów Zgorzelec. Kager wygral wazne wyjazdy: w Starogardzie Gdanskim, w Ostrowie i we Włocławku a na lidera wyrastał Aaron Pettway, ktory pod koszem robil co chcial. Ostatecznie Kager nie zdołała awansowac do fazy PO. Zabraklo momentami troche szczescia, jak np. w meczu u siebie z Anwilem. Im blizej konca rundy zasadniczej tym gdynski zespol gral coraz gorzej. Niesmak jest bo dziewiate msc w tabeli na pewno bardzo boli, ale ja zycze z calego serca Kagerowi aby utrzymali sie w DBE, bo na to zasluzyli nie tylko wynikami, ale przede wszystkim walecznoscia i ambicja.

10. AZS Koszalin

Nikt przed sezonem nie dawał AZSowi wiekszych szans na pozostanie w lidze, a co dopiero na 10 msc w tabeli. Jednak rzeczywistosc okazala sie zupelnie inna. Na poczatku sezonu dlugo kibice z Koszalina musieli czekac na pierwsze zwyciestwo swojego zespolu. AZS byl slaby, a trener Koniecki rozpaczliwie szukal coraz to nowych graczy, ktorzy mogliby pomoc w tym, zeby Koszalin nie zniknal z koszykarskiej mapy Polski. Potem było juz duzo lepiej, a prezydent Koszalina obiecał pieniadze, ktore maja pomoc zespolowi. Z ligowego outsidera i zespolu okupujacego dno tabeli AZS stal sie zespolem ktory byl grozny dla wszystkich. We własnej hali z kwitkiem odprawial kolejnych rywali, a na wyjazdach bil sie o kazda pilke. Ogral takie zespoly jak Turow, Polpak czy Polpharma, a to w zadnym wypadku wstydu nie przynosi. Malo brakowało a Witos i spolka awansowaliby do fazy PO, a tak musza bic sie o pozostanie w lidze. Licze na to ze Spann, Hunter, Haynes beda wystarczajaco zmobilizowani by ekstraklase utrzymac w Koszalinie. Przyznaje otwarcie ze Koszalin lubie - i zespol i kibicow, wiec sciskam za nich mocno kciuki i zycze im pozostania w DBE.

11. Sokołów Znicz Jarosław

Znicz po awansie do DBE szału w transferach nie zrobil a o sile zespolu mieli decydowac głownie gracze, którzy ten awans wywalczyli. Znicz wzmocnil sie paroma dobrymi graczami, w tym m.in Tonym Akinsem i Piotrkiem Szczatka. Zniczowi od poczatku nie szlo najlepiej, chociaz woli walki i litrów potu zostawionego na parkiecie tej druzynie odmowic nie mozna. Walczyli ile tylko mieli sil, ale niestety z oplakanym skutkiem. Potem nastapil pewien kryzys, a to wszystko za sprawa pamietnej bójki kilku graczy Znicza w tym Akinsa i Gittensa. Gracze Ci zostali zwolnieni, a na ich miejsce sprowadzono Clemonsa i Cruza, ale ich wystepy nigdy nie byly rowne. Znicz sprawil dwie sensacje w lidze - wygral u siebie z Prokomem i Slaskiem. Złe wyniki spowodowaly ze zarzad pozegnal sie ze Stanisławem Gierczkamiem, a w jego miejsce zakontraktowano Gajica, ktory mial byc lekiem na cale zło. Znicz walczy teraz o utrzymanie, ale prawde mowiac daje im na to nikłe szanse. Rywalizacja o pozostanie w lidze bedzie moim zdaniem toczyla sie do samego konca, a Znicz bedzie musial stanac na wyskosci zadania, a z takim trenerem bedzie o to bardzo ciezko.

12. Kotwica Kołobrzeg

Zespol na poczatku rozgrywek poprowadzil trener dwojga imion czyli Mariusz Karol. Zespol z Kolobrzegu niewatpliwie mial pewnego rodzaju potencjal, ale to chyba trener nie potrafil tego wykorzystac. Po Kotwicy nigdy nie bylo wiadomo, czego mozna sie po nich spodziewac. Na poczatku mowiono o nich jako o zespole wyjazdów, bo w pewnym momencie Kotwica legitymowala sie straszliwym bilansem w domu 1-6. Prym w zespole wiodl Rafał Bigus, ktorego ze wzgledu na jego wzrost strasznie ciezko bylo powstrzymac, a Brandun Hughes byl taka zywa tykajaca bomba, która z meczu na mecz sie rozkrecala, by potem wybuchnac. Wyniki zespolu nie byly zadowalajace, wiec postanowiono sie pozegnac z Mariuszem Karolem, a w jego miejsce sprowadzic bezrobotnego wowczas Jerzego Chudeusza. Chudeusz zaczal ustawiac odpowiednio ten zespol a zmiany personalne przyniosly efekty. Chris Daniels wraz z Bigusem stworzyli duet pod koszami wrecz nie do powstrzymania, a srednia łaczna ilosc zbiorek tych graczy to az 16,9 na mecz. "Kotwa" bedzie miala ciezkie zadanie w fazie Play - Out. Musi solidnie popracowac nad obrona i nad stabilnoscia formy, bo zaden inny chyba zespol w DBE nie przeplata tak dobrych i tak fatalnych meczy ze soba.

13. Polonia SPEC Warszawa


Przed sezonem wydawac sie moglo ze to koniec wielkiej koszykowki w Warszawie. Nic bardziej mylnego. Działacze z trudem bo z trudem ale jednak zgłosili Polonie do rozgrywek DBE, a miasto jak i SPEC wspomogly klub finansowo. Trenerem zostal mlody i ambitny Wojciech Kamiński. Od poczatku rozgrywek Polonii sie nie wiodlo, a porazka z jakze slaba Unia Tarnow sprawiala, ze nad Warszawa zbierały sie czarne chmury. Potem przyszla pierwsza wygrana w lidze z Kotwica Kolobrzeg. Momentami mecze Polonii przypominaly istny kabaret, jak chocby ten z Turowem Zgorzelec w Stolicy. roznie to bywalo, a zdarzalo sie tez tak ze druzyny ktore przyjezdzaly do Warszawy na mecz czesto zapominaly jak sie gra w kosza... Polonia mimo kilku zaskakujacych wynikow zajela w tabeli DBE przedostatnie miejsce. O sile zespolu decydowalo głownie 4 graczy: Rolandas Alijevas, Antonio Hudson, Grady Reynolds i Kenny Walker. Wyniki Polonii bylyby pewno o niebo lepsze gdyby nie kontuzje Walkera, Hudsona a przede wszystkim Alijevasa, ktory tak dobrze radzil sobie z prowadzeniem gry zespolu z Warszawy. Na PO do zespolu wróci Walker, a dodatkowo Polonia ma w swoich szeregach dobrze grajacego Lorthridge'a, Sarzałe i młodego Łączyńskiego. W kadrze zespolu jest Piotr "Szybilla" Szybilski, ale dlaczego to wlasnie jego i jego nadwage postanowili zakontraktowac działacze pozostanie dla mnie wielka tajemnica. Polonie na pewno stac na walke w Play - Out, namieszac moga sporo, ale podobnie jak u Kotwicy potrzebna jest maxymalna mobilizacja i checi. Przeciez jesli wygralo sie z Prokom i Slaskiem, to potencjal do odnoszenia zwyciestw na pewno jest.

14. Unia Tarnów

Zespol Unii Tarnow to totalny outsider ligi i nie ma juz zadnych szans na zachowanie ekstraligowego statusu. Z zespolu odchodza kolejni zawodnicy, a Ci co graja robia to za przysłowiowa czapke sliwek. Unia ledwo co zglosila zespol do rozgrywek, bo PZKosz nie chcial przyznac jej licencji na gre. Dla mnie takie zespoly nie powinny wystepowac w lidze, a taka gra nie ma sensu.

To takie małe i krotki podsumowanie sezonu zasadniczego DBE moimi oczami. O szansach poszczegolnych druzyn w fazie Play - Off i Play - Out podyskutujemy w oddzielnym temacie --> PLAY - OFF & PLAY - OUT DBE 06/07

---

Jak wiecie DBE to moj konik i praktycznie na kazda kolejke podawalem jakies propozycje. Teraz chyba czas na male podsumowanie moich typow cos na wzor jak jest to robione w US Sports. Wiem, wiem. To nie jest PP, ale chce w tym momencie sprawdzic sam siebie i swoja skutecznosc tylko i wylacznie w podanych typach na DBE.

Moje typy z DBE: (kazdy typ grany za 10 j.)

Ilość typów podana / wygrana - 74 / 45
Ilośc zagranych jednostek / wygranych jednostek - 740 j. / 1093,8 j.
Ilość wygranych jednostek na czysto: + 353,8 j.
Yield: + 47,8 %
Posted by: bodescu_wampir

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 07/04/2007 19:58

shane brawo, kawal dobrej roboty:)
Posted by: Tfete

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 08/04/2007 21:36

Dokładnie. Brawo:)
Posted by: kiziorro

Re: Dominet Bank Ekstraliga 2006/2007 [2] - 09/04/2007 22:32

ile punktow musial zdobyc Pluta aby zostac krolem strzelcow ?