Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#5711297 - 13/01/2013 22:12 WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc)
Bazgal Offline
addict

Meldunek: 22/03/2005
Postów: 462
Skąd: Lublin\Lubartów
Witam, ze wzgledu ze jest to forum sportowe pozwolilem zamiescic sobie tutaj link do aukcji charytatywna, gdzie licytujemy koszulke REPREZENTACJI POLSKI z ORYGINALNYMI AUTOGRAFAMI!

Kupując na tej aukcji wspierasz
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-reprezentacji-polski-z-autografami-i769111

Do góry
Bonus: Unibet
#5711317 - 13/01/2013 22:22 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
Bazgal Offline
addict

Meldunek: 22/03/2005
Postów: 462
Skąd: Lublin\Lubartów
Chciałem dodać jeszcze jedna Aukcje! Jest to Piłka z autografami zawodników Lecha poznań!

http://aukcje.wosp.org.pl/pilka-z-podpisami-zawodnikow-lecha-poznac-i769529

Do góry
#5711433 - 13/01/2013 23:25 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
dewoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2005
Postów: 4446
Skąd: Birmingham
ja już od dawna nie nabieram się na WOŚP.

Do góry
#5711445 - 13/01/2013 23:31 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Jak chcesz pomóc to rozjrzyj się wokół siebie. Zawsze możesz znaleźć człowieka, któemu możesz pomóc bezinteresownie i bez poklasku.
A cała ta orkiestra to jedno wielkie naciąganie ludzi. Jedna wielka komercha i obłuda, żeby mieć na sobie serduszko, żeby inni widzieli, jaki to jestem dobry.
Żal.

Do góry
#5711460 - 13/01/2013 23:41 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: W8inG4DeatH]
mez Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 1483
Originally Posted By: W8inG4DeatH
Jak chcesz pomóc to rozjrzyj się wokół siebie. Zawsze możesz znaleźć człowieka, któemu możesz pomóc bezinteresownie i bez poklasku.
A cała ta orkiestra to jedno wielkie naciąganie ludzi. Jedna wielka komercha i obłuda, żeby mieć na sobie serduszko, żeby inni widzieli, jaki to jestem dobry.
Żal.


A masz na to jakies argumenty ? Zeby nie bylo nie jestem jakims wielkim zwolennikiem WOSP ,ale zal to jest takie pierdolenie bez podstaw , wosc jako fundacja jest zobowiazana przedstawiac corocznie sprawozdanie finansowe , ktore musi byc zatwierdzone przez niezaleznego bieglego rewidenta i widac jak na dloni na co ida pieniadze.

Do góry
#5711474 - 13/01/2013 23:58 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: mez]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: mez
A masz na to jakies argumenty ? Zeby nie bylo nie jestem jakims wielkim zwolennikiem WOSP ,ale zal to jest takie pierdolenie bez podstaw , wosc jako fundacja jest zobowiazana przedstawiac corocznie sprawozdanie finansowe , ktore musi byc zatwierdzone przez niezaleznego bieglego rewidenta i widac jak na dloni na co ida pieniadze.


Dokładnie.

Te zidiociałe jazdy na WOSP to zniżanie się do najniższego poziomu. WOSP jest jedną z największych i najcenniejszych corocznych akcji charytatywnych w całym kraju. Dla wszystkich biorących w tym udział należy się szacunek bo to co robią jest częścią czegoś wspaniałego.

Do góry
#5711475 - 13/01/2013 23:58 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Od kilku lat faktycznie jest to swego rodzaju lans, ale na szczęście na szlachetny cel. Takie lansy to ja lubię, mimo wszystko. Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania, idea jest/była słuszna. Im większa organizacja tym większe pole do nadużyć, ale póki co nie stworzono lepszego systemu. Przypominam, że byliśmy na szarym końcu w kardiochirurgii oraz otolaryngologii wśród noworodków, dziś wiedziemy światowy prym. Wszyscy się dziwią jak jeden dzikus w okularach tego dokonał.

Do góry
#5711485 - 14/01/2013 00:05 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Llama]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Llama
Przypominam, że byliśmy na szarym końcu w kardiochirurgii oraz otolaryngologii wśród noworodków, dziś wiedziemy światowy prym. Wszyscy się dziwią jak jeden dzikus w okularach tego dokonał.

Światowy prym, naprawdę? Nawet nie wiedziałem o tym, ale jeśli tak jest to sam nie doceniłem jak wiele dokonała WOSP. piwo

Do góry
#5711501 - 14/01/2013 00:12 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
http://www.wosp.org.pl/medycyna/nasze_programy/badania_sluchu

kiedyś gdzieś znalazłem jakiś raport, jesteśmy na 1 miejscu. wyprzedzamy Szwajcarię, Skandynawię, USA itp. A wszyscy wiemy, jak wygląda służba zdrowia w pe el.

Do góry
#5711507 - 14/01/2013 00:16 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
Polskie narzekanie zawsze w modzie laugh Najgorsze jest to takie nastawianie wszystkich przeciw i tak jak wspomniano - brak argumentow.

Nie chcesz pomoc, zamknij morde i sie nie udzielaj, nikt nie wydaje Twoich pieniedzy tylko swoje wiec po co sie wpierdalac?

Do góry
#5711553 - 14/01/2013 00:37 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Każda dziedzina lekarska, kardiochirurgia czy inna to nie dziedzina, w której należy się ścigać. Opieka medyczna we wszystkich tych dziedzinach powinna być zapewniona przez państwo z podatków, które płacimy. Tak jest wszędzie w normalnych krajach i tam w dupie mają jakieś rankingi, które i tak zresztą są wg mnie fałszywe i naciągane.
lelu sam zamknij mordę. Razi Cie prawda ? To forum więc mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie. I proszę z szacunkiem.

Do góry
#5711575 - 14/01/2013 00:55 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Oni kupią sprzęt do szpitali, które i tak będą sprywatyzowane i oddane w odpowiednie ręce. Dajesz tak naprawdę pieniądze na sprzęt dla zagranicznych "inwestorów", a jak będziesz chciał skorzystać kiedyś z tego, to i tak będziesz musiał zapłacić. Żal.

Do góry
#5711582 - 14/01/2013 01:02 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Macie klapki na oczach albo okulary Jurka Owsiaka. Do tego śmiech wypowiadają się na temat akcji w Polsce osoby, które z niej wyemigrowały, jak np. nasz szanowny admin. W ogóle nie macie pojęcia co tu się dzieje. W tej chwili mamy tutaj etap "chleba i igrzysk", tylko po to, żeby ludzie nie wyszli na ulice.

Do góry
#5711624 - 14/01/2013 01:36 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
dewoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2005
Postów: 4446
Skąd: Birmingham
szkoda,że WOŚP to ukryty podatek. To powinno robic państwo a nie coroczna kwesta, którą pewnie rządzący mają wpisaną w budżet.
Co miesiąc muszę płacic 254,55zł na opiekę zdrowotną i chuj z tego mam.
Jakoś nikt nie wspomina ile kosztują(i kto za to płaci) koncerty, akcje i cała otoczka wokół WOŚP.

Do góry
#5711631 - 14/01/2013 01:38 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: W8inG4DeatH]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Originally Posted By: W8inG4DeatH
Macie klapki na oczach albo okulary Jurka Owsiaka. Do tego śmiech wypowiadają się na temat akcji w Polsce osoby, które z niej wyemigrowały, jak np. nasz szanowny admin. W ogóle nie macie pojęcia co tu się dzieje. W tej chwili mamy tutaj etap "chleba i igrzysk", tylko po to, żeby ludzie nie wyszli na ulice.
Ale z czym Ty masz problem ? Nie chcesz nie dajesz i wsio. Inni chcą to dają ecie pecie i każdy zadowolony. Ty ze nie dałeś inni że dali ;-) Osobiscie akcja mi się podoba (szkoda ze to obywatele musza wyreczac panstwo ale bogaci to my nie jestesmy) bo moje dzieciaki korzystały ze sprzetu zakupionego przez WOSP a gdyby nie Owsiak tego sprzetu by nie bylo lub był malo dostepny,.

Do góry
#5711641 - 14/01/2013 01:44 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: W8inG4DeatH]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: W8inG4DeatH
Macie klapki na oczach albo okulary Jurka Owsiaka. Do tego śmiech wypowiadają się na temat akcji w Polsce osoby, które z niej wyemigrowały, jak np. nasz szanowny admin. W ogóle nie macie pojęcia co tu się dzieje. W tej chwili mamy tutaj etap "chleba i igrzysk", tylko po to, żeby ludzie nie wyszli na ulice.


Człowieku, poluzuj, byles w jakims szpitalu dziecięcym?
W kazdym w ktorym bylem, a objezdzilem ich w Polsce calkiem sporo, wiekszosc podstawowego sprzetu jest z orkiestry,
Owsiak u mnie ma srednia opinie, znam dyrektorow szpitali ktorzy opowiadali rozne malo fajne rzeczy, o pijanstwie i innych mniej ciekawych,
Tylko, nawet jesli sobie zwija do kieszeni jakas kase, czego wcale nie wykluczam, to jest to ulamek jak nie promil, i mam to w dupie, trudno, nie zwalcze tego, ale widze i doswiadczylem, jak sprzet ktory zostal kupiony z orkiestry i jest jego wiekszosc wyposazenia w wielu oddzialach.
Jak pare lat temu moj niezyjacy juz synek, lezal na OiOMIe po ciezkiej operacji to, wiekszosc sprzetu byla wlasnie z orkiestry.

I takie pierdolenie jakie prezentujesz jest pierdoleniem dla samego pierdolenia, bez podstaw.
Z jednym sie moge zgodzic, prywatyzowanie szpitali jest problematyczne, tzn jego sposob,
Ale wiem jedno, poszukaj sobie danych o tym jak dzialaja sprywatyzowane szpitale, a jak panstwowe, przepasc.

Ocz ywiscie, to panstwo powinno placic za nasze leczenie, ale jest jak jest i orkiestra w potezny sposob przyczynila sie do tego ze jest lepiej.

Zycze Ci zebys nigdy nie musial sie przekonac na wlasnej skórze jak to dziala, i jak moze dzialac, ja przekonalem sie jak dziala bez wsparcia, i stracilem ukochanego synka.
Warto czasem poszukuac innej perspektywy i wtedy wywazyc opinie.

Do góry
#5711748 - 14/01/2013 02:36 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
@Wing po pierwsze slowa byly kierowane do wszystkich ktorzy staraja sie wpoic innym swoje racje, ale jak to sie mowi uderz w stol a nozyce sie odezwa. Nie mniej jednak przestan narzekac jak tu jest zle - orkiestra zla, panstwo zle, opieka medyczna zla, emigranci zli... stary naprawde chyba powinines pomyslec nad tym czy nie masz problemow emocjonalnych. Jest jak jest, jesli tak bardzo Cie to wszystko boli to wyjedz z kraju, ktos Ci broni? Nie. Tak samo nie bron ludziom wydawac ICH pieniedzy na co chca, zechca to sobie zloty kibel zafunduja.

Poza tym Biszop ladnie skwitowal to wszystko.

Ja tylko dodam, ze akurat nie wrzucilem nic do skarbonki, ale jesli 1,2, 5 czy 10zl ktore ewentualnie moglbym wrzucic mogloby uratowac jedno zycie to te 10zl(4 piwa czy paczka fajek) w skali roku nie jest czyms czego poswiecic nie mozna. A niech nawet pomoze jakiemus dziecku przezyc 24h wiecej, tez nie zalowalbym tych pieniedzy.

Do góry
#5711761 - 14/01/2013 02:44 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
Gowysp Offline
old hand

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 951
Skąd: Końskie
Właśnie.
Inaczej byście gadali jakby sprzęt z orkiestry uratował życie waszego dziecka.

Ja nie pojmuję jak można narzekać i najerzdzać na ludzi którzy pomagają i dzięki nim wiele dzieci teraz żyje.

Jak jesteście tacy mądzi to zróbcie taką akcję jak WOSP, bierzcie ile chcecie do kieszeni, a będę Wam wdzięczny, że choć trochę komuś pomogliście.

Do góry
#5712022 - 14/01/2013 04:28 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: lelu]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Odpowiadam na posta lelu:

@Wing po pierwsze slowa byly kierowane do wszystkich ktorzy staraja sie wpoic innym swoje racje

człowieku, ja nikomu nie próbuję wpoić swoich racji, wypowiedziałem tylko swoje zdanie na temat orkiestry

ale jak to sie mowi uderz w stol a nozyce sie odezwa. Nie mniej jednak przestan narzekac jak tu jest zle - orkiestra zla, panstwo zle, opieka medyczna zla, emigranci zli...

nie uogólniaj proszę, są ludzie którzy widzą trochę więcej, co się dzieje w Polsce i potrafią nazwać zło po imieniu. Tak nie podoba mi się orkiestra, uważam to za fajerwerki bazujące na ludzkich uczuciach, które wycierają gębę rządzącym i to jeszcze znowu za pieniądze podatników, panstwo oczywiscie, ze jest zle, przekonasz sie o tym, bo jesli jeszcze sie nie przekonales to chyba jeszcze jestes na garnuszku mamusi i mało wiesz o życiu. Opieka medyczna także jest zła i dlatego zostanie sprywatyzowana i wszystko wpadnie w prywatne obce łapy i będziemy za wszystko płacić grube pieniądze, chociaż powinniśmy mieć opiekę medyczną za darmo. Emigrantów nie nazwałem złymi, choć ich postepowanie na pewno nie zasługuje na chwałę, i niech się nie wypowiadają na temat Polski, jeśli ich tu nie ma, bo nie wiedzą co tu się tak na prawdę dzieje. Z mediów to się na pewno prawdy nie dowiedzą.

stary naprawde chyba powinines pomyslec nad tym czy nie masz problemow emocjonalnych.

Oczywiście najłatwiej jest kogoś uogólnić, że wszystko widzi jako zło i że jest nienormalny, bo tak jest najłatwiej. To jedna z metod pewnych zorganizowanych grup.

Jest jak jest, jesli tak bardzo Cie to wszystko boli to wyjedz z kraju, ktos Ci broni? Nie.

Z kraju nie zamierzam wyjeżdżać, bo to moja ojczyzna i nikt mnie stąd nie będzie wyganiał, choć są grupy ludzi, które do tego dążą, aby zniszczyć naród i zmusić ludzi do emigracji. Jeśli w moim kraju się źle dzieje to mówię o tym wprost i każdemu i walczę o prawdę i poprawę, a nie uciekam jak szczur z tonącego statku albo w pogoni za dobrobytem i pieniędzmi.

Tak samo nie bron ludziom wydawac ICH pieniedzy na co chca, zechca to sobie zloty kibel zafunduja.

Nikomu nie bronię wydawać pieniędzy. Nigdzie nie zawarłem w swoich wypowiedziach polecenia "nie dawajcie" itp. wyraziłem tylko swoją opinię. Jak dla mnie mogą nawet kupić Owsiakowi nie tylko złoty kibel, ale nawet złote papamobile

Poza tym Biszop ladnie skwitowal to wszystko.

Dla Ciebie Biszop ładnie skomentował, dla mnie np dewoj.

Ja tylko dodam, ze akurat nie wrzucilem nic do skarbonki, ale jesli 1,2, 5 czy 10zl ktore ewentualnie moglbym wrzucic mogloby uratowac jedno zycie to te 10zl(4 piwa czy paczka fajek) w skali roku nie jest czyms czego poswiecic nie mozna. A niech nawet pomoze jakiemus dziecku przezyc 24h wiecej, tez nie zalowalbym tych pieniedzy.

Nadal nie rozumiesz sedna problemu. A więc płać dalej (a zaraz przecież Ty i tak nie dajesz) więc polecaj innym żeby płacili dalej. Róbta co chceta. Żal


Biszop serdeczne współczucia z powodu synka, ale niestety takich synków będzie umierać jeszcze więcej, bo orkiestra dla wszystkich nie zagra, a państwo przecież liczy tylko na orkiestre.

Do góry
#5712112 - 14/01/2013 05:09 Re: WOSP - Aukcja charytatywna ( ty tez możesz pomoc) [Re: Bazgal]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Fajnie, że ta orkiestra jest, robi wiele dobrego.

Natomiast problemem jest to, że ta orkiestra w ogóle musi grać. Gdyby państwo było dobrze zarządzane, to nie musieli byśmy się wszyscy składać za pośrednictwem Owsiaka na to, co państwo powinno zapewnić.

Skoro państwo mamy jakie mamy, to potrzeba nam Owsiaków żeby było tak jak być powinno. I chwała mu za to, że to robi.
A państwo sobie tnie wydatki na służbę zdrowia. Bo po co im kasa? Owsiak zbierze.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Szuman, Sensei), 3639 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25