Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#1421219 - 24/07/2007 04:24 Siatkówka plażowa 2007
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Sezon w pełni a jutro startuja MS wiec chyba najwyzsza pora na temat dotyczacy tej dyscypliny



Kursy na poszczególne pary z Unibetu:


Przydatne linki:
Aktualny ranking par męskich
Drabinka par męskich
Aktualny ranking par żeńskich
Drabinka par żeńskich
Pogoda w Gstaad
Gstaad WebCam
Livescoring

Turneij bedzie bardzo szeroko relcjonowany na antenie stacji Eurosport i Eurosport 2


Edited by tomo (25/08/2007 23:23)

Do góry
Bonus: Unibet
#1421765 - 24/07/2007 06:44 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Krótki przegląd faworytów:

Emanuel/Ricardo (BRA) bardzo doświadczona para (32/34 lata) grają razem w parze od 2002 roku, odnieśli już wiele sukcesów. W tym roku wygrali turnieje w Paryżu, Espinho oraz Montrealu; w Roseto degli Abruzzi 2 miejsce. Głównym atutem oprócz dobrych warunków fizycznych oraz dużych umiejętności technicznych, jest doświadczenie, szczególnie ważne w imprezach dużej rangi

Marcio/Fabio – w parze od 2005 roku, obaj doświadczeni, wyższy Fabio (204 cm) jest blokującym, w tym roku 3 wygrane Roseto, Berlin, Stavanger.

Franco/Cunha – (BRA) 40/ 24 czyli mieszanka doświadczenia z młodością, warunki fizyczne też ciut gorsze od w/w par. Tegoroczne wyniki b.dobre wygrana w Marsylii w ten weekend , oraz kilka 2 miejsc.

Harley/Pedro (BRA) również para „mieszana” młodszy Pedro 21 lat oraz Ricardo 32 lata. Graja razem od tego sezonu, ale maja już jedno turniejowe zwycięstwo w Szanghaju, w innych turniejach pokazywali się z niezłej strony.

Rogers/Dalhauser (USA) – tylko 3 występy w tym sezonie i niezłe miejsca (3,5,5) myślę że przygotowywali się do tych mistrzostw i będą się liczyć

Gibb/Rosenthal (USA) – grają razem od 2006 roku, sukcesy głownie w zeszłym roku, teraz pokazali się tylko 3 razy z kiepskim skutkiem

Barsouk/Kolodinsky (RUS) – 27/24 lata, graja od 2006 roku razem. W tym roku 3 razy na podium, spory postęp w porównaniu do zeszłego roku. Obaj świetnie serwują, mają najszybsze serwisy świata.

Lambert/Metzger (USA) (34/33) podobnie jak pozostałe pary z USA grali w tym roku tylko 3 razy w Paryżu zajmując 3 miejsce. Doświadczenie i ogranie powinno stanowić ich atut

Heuscher/Heter (SUI) (30/35) grają ze sobą od tego sezonu, wyniki mają niezłe 2 razy podium, warunki fizyczne dobre (194/203 cm). Najwyżej rozstawieni ze Szwajcarów.
Inna parą z kraju gospodarzy mistrzostw jest para Lacinga/Lacinga – mogą być groźni dla każdego

Z pozostałych par męskich należy zwrócić uwagę na parę Schuil/Nummerdor zwycięzców zwycięzców zwycięzców Bahrajnu, parę Xu/Wu z Chin – regularnie w „10” czy też pary niemieckie: Drink/Deichmann i Recerman/Urbatzka. No i para której będę kibicował Slack/Schacht (AUS) może namieszać

Do góry
#1421786 - 24/07/2007 07:06 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Wśród kobiet może być więcej niespodzianek, na podium może znaleźć się jakaś para z niższym rankingiem, mimo to walkę o złoto powinny rozstrzygnąć miedzy sobą pary amerykańskie i brazylijskie:

Treanor/Walsh i Wacholder/Tuner Ross/Boss z USA
Larissa/Julianna , Shelda/Behar, Raenata/Talita z Brazyli

Namieszać mogą Chinki :Tang/Wang, być może też Xi/Xue
Niemki Pohl.Rau czy też Goller/Ludwig

z kursów do gry myślę że można spróbować:
Treanor/Walsh - WIN @3
Tian/Wang 1-3 @2

u facetów sytuacja wydaję sie bardziej wyrównana więc spróbuje zagrać na moich "faworytów":
Schacht/Slack 1-3 @9

Do góry
#1421838 - 24/07/2007 08:17 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Jesli mowa o faworytach to w wiekszosci zgadzam sie z moim przedmówca jednak w tym gronie nieumiesciłbym Martina i Paula Lacig'ów którzy jednak w tym sezonie nic ciekawego neipokazali. Na chwile obecna Brazylia i USA, posiadaja taki potencjal, ze kazda z par stac na wygranie MS, co do Amerykanów, moze uda sie znalesc kilka ciekawych kursów, gdyz ich rankingi sa dosc słabe, a spowodowane jest to w sporej mierze tym, ze zamiast grac na Tour'ach w Europie wystepowali czesto gęsto u siebie. Co do Europy to najlepiej wyglada obecnie para Barsouk-Kolodinsky która jak juz wspomnaił mój przedmówca podbija w tym sezonie Europe, ale skoro Kolodinsky wczesniej dobrze sobie radził i z sukcesami grał jako rozgywajacy w takim klubie jak Lokomotiv to czym sie tu dziwic... . Na kilka niespodzianek stac napewno tez pare z Estonii - Kais-Vesik co udowodnili wygrywajac w tym roku juz jeden w World Tourów. Z grupy powinni raczej wyjsc a poźniej to juz troszke zalezy od tego na kogo beda trafiac. Co do par które moga jeszcze namieszac i sprawic kilka niespodzianek (ale wygrana im niegrozi) warto moim zdaniem zwrócic uwage na pare Samoilovs-Plavins. Co do pozostałych par podpisuje sie pod tym co napisał rafael86

U kobiet o jakies wieksze neispodzianki bedzie bardzo trudno. Bardzo prawdopodobnym jest, ze pod koniec zawodów miedzy soba beda rywalizowały zawodniczki tylko z trzech krajów tj. Brazylii, USA i Chin. Niemek jakos tu wysoko niewidze, chyba głownie przez czeste kontuzje jakie sie zdarzaja w ich Reprezentacji (kobiecej i meskiej).

Do góry
#1422060 - 24/07/2007 17:29 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
myślę że o meczach z kursami mniejszymi niż 1,2 nie ma co pisać bo tam w większości par jest spora różnica klas i wszystko powinno wejść

Doppler/Gartmayer - Scott/Fuerbringer (1) 1.55
drugi garnitur jeśli chodzi o pary amerykańskie zmierzy sie z parą z Austrii. Para z USA podobnie jak reszta z ich kraju w Europie startowała rzadko z kiepskimi wynikami,a z kolei należy odnotować przyzwoite miejsca Austriaków (często w "10")-i to oni są dla mnie faworytami

Schacht/Slack - Zhou/Li (1)1,25
o parze z Australii już pisałem wyżej, myślę że kurs jest do zaakceptowania w konfrontacji z przeciętną parą z Chin

Herrera/Mesa - Heese/Cadieux (1) 1.55
Para z Kanady doświadczona (obaj po 30) ale właściwie jakiś większych sukcesów tej pary, jak również z innymi parami próżno szukać (ostatni turnieje też słabiutko). Hiszpanie grają już 3 sezon ze sobą (maja 25 lat) notując przyzwoite wyniki, myślę że dadzą radę \:\)

Banck/Lahme - Minusa/Jursone (2) 1.65
Lahme już dość wiekowa - 38 lat, w tym roku kiepsko wyglądają ich wyniki, tutaj grają z dziką kartą. Para z Łotwy też nie najlepiej ale regularnie startują i mają niezłe jak na ich możliwości wyniki - ten mecz myślę że mogą wygrać, potem będzie ciężko \:\)

L.Wang/Zuo - Lessard/Maxwell (1) 1.22
para Chińska jest lepsza po prostu na ten moment

Geor/Gia - Boersma E./Ronnes (1) 1.6
para z Gruzji powinna dać radę, grają 2 sezon ze sobą, w tym roku lepsze wyniki od rywali, pewnie wynik będzie na styku ale myśle ze Geor/Gia wygrają

Do góry
#1422248 - 24/07/2007 18:45 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Reckermann/Urbatzka (GER) - Samoilovs/Plavins (LAT) 2.70 Bwin
Kurs napwno troszke przeszacowany. Łotyszy napewno stac na pokonanie tej pary. Stawka 1.5/10

Kais/Vesik (EST) - Lione/Varnier"Osso" (ITA) 1.55 Unibet
Kolejna para kóra moze tu sporo zamieszac, wspominałem juz o nich piszac o faworytach. Osobiscie widziałbym ty kurs w granicach 1.25-1.3. Warunki fizyczne menijiecej na remis ale zgranie i wyniki przemawiaja za Estończykami. Stawka 5/10.

Klemperer/Koreng (GER) - Pedrosa/Rosas (POR) 4.00 Unibet
Mozna spróbowac za symboliczna stawke. W turneiju poprzedzajacym MS Niemcy dotarli do finału, ale w nim musieli skreczowac z powodu kontuzji kolana jakiej sie nabawił jeden z nich. Niewiem na ile jest to powazny uraz (wówczas Niemiec był znoszony z boiska), ale dzisiejszy mecz napewno sporo wyjasni.

Do góry
#1424404 - 25/07/2007 04:55 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
podsumowanie dnia:
(M)
sensacja dnia okazała sie porażka pary rosyjskiej Boursuk/Kolodinsky, jednak mimo porażki myślę że nadal mają spore szanse na awans - taki wypadek przy pracy
Samoilovs/Plavins znów pokazali spore możliwości, ale znów przegrali końcówkę
Z dobrej strony pokazali sie bracia Lacingowie, widać że fakt że MS są w ich kraju dodatkowo ich zmobilizowało.
Niestetety para Schacht/Slack sie nie popisała :/ nadal w nich wierze choć grupa nie jest łatwa
W pozostałych meczach racczej bez większych sensacji

(K)
porażki Barnett/Cook [5] i Leila/Paula [8] to największe niespodzianki turnieju kobiet
wielkie faworytki wygrały łatwo swoje mecze
Należy zwrócić też uwagę na dobre wyniki par z Grecji

Do góry
#1425022 - 25/07/2007 08:03 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Kursy z Unibetu:
1)Lambert-Metzger USA [10] Samoilovs-Plavins LAT [34] 3.2
2)Reckermann-Urbatzka GER [15] Maaseide-Horrem NOR [39] 3.2
3)Heuscher-Heyer SUI [7] Leinemann-Van Huizen CAN [31] 1.15
4)Kais Kr.-Vesik EST [19] Biza-Lebl CZE [43] 1.40
5)Barsouk-Kolodinsky RUS [6]Lione-Varnier ITA [30] 1.20
6)Geor-Gia GEO [21] Gabathuler-Wenger SUI [45] 1.25
7)Maia-Brenha POR [22] Lochhead-Pitman NZL [46] 2.90
8)Herrera-Mesa ESP [24] Augoustides-Flisberg RSA [48] 1.10

1 i 2, kursy w obu przypadkach uwazam za przeszacowane. Wszystkie pary grajace w grupie W prezentuja w miare wyrównany poziom co lekko zaciera rozstawienie druzyn. Po takich kursach jednak warto spróbowac.
3, Szwajcarzy zaprezentowali sie dzis bardzo dobrze w meczu ze swoimi rodakami. Maja spore szanse na zajecie pierwszego miejsca w grupie i napewno o to jutro powalcza.
4, Czesi sprawili dzis mega sensacje, jesli jutro pokonaliby jeszcze Estonczyków to naprawde byłby to start którego nikt przed zawodami sie niespodziewał. Ja w taki rozwój wypadków neiwierze. Kurs 1.40 zacheca do gry w jakims combo.
5, niespoziewanie jutrzejszy mecz dla Rosjan moze byc na wage dalszego uczestnictwa w turnieju, bo przy ewentulnej porazce i perspektywa meczu z para Kais Vesik... ojojoj. Innymi słowy motywacji napewno jutro im niezabraknie, a jesli chodzi o umiejetnosci prezentuja sie znacznie znacznie lepiej.
6, Gruzini sa czesto niedoceniani, w porównaniu ze Szwajcarska para ich umiejetnosci sa o wiele lepsze, jedyny plus przemawiajacy za Szwajcarami to tylko to, ze graja u siebie, ale niesadze zeby to jakos wpłyneło na wynik jutrzejszej potyczki.
7, podobne jak powyzej Nowozelandzka para jest moim zdaniem troszke niedoceniana. Kurs lekko przeszacowane, jesli ktos to ma zamiar grac to radziłbym spokojnie ze stawkowaniem.
8, Para z RPA gra bo ktos musi reprezentowac Afryke, umiejetnosciami jenak troszke odstaja od wiekszosci par startujacych w imprezie. Hiszpanie po dzisiejszej niespodziewanej porazce, napewno jutro na wiele niepozwola Afrykanerom, jak ktos szuka "dokładki" to smiało \:\)

O paniach napisze jutro jak znajde chwilke


Edited by retoox (25/07/2007 08:07)

Do góry
#1425316 - 25/07/2007 17:51 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Maia-Brenha POR [22] Lochhead-Pitman NZL [46] (2) 2.90
tu w zupełności zgadzam sie z retooxem, kurs zdecydowanie wart ryzyka

L.Wang/Zuo - Uryadova/Shiryaeva (1) 1.65
para chińska może jest troszkę gorsza od swoich rodaczek Tiang/Wang ale prezentują solidny poziom, za to para z Rosji prezentuje sie tragicznie, do formy z sprzed lat chyba ciężko będzie nawiązać

Lambert-Metzger USA [10] Samoilovs-Plavins LAT [34]
retoox ceni pare Łotewską i słusznie, bo to młodzieżowi mistrzowie świata sprzed kilku lat, jednak na obecną chwilę troszkę im brakuje do czołowki beachvolleya. Często toczą wyrównane pojedynki, ale równie często przegrywają po Tb, czy też na przewagi.

Do góry
#1428829 - 26/07/2007 17:55 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
1)Lessard/Maxwell (CAN) - Uryadova/Shiyaeva (RUS)2.7
2)Heese/Cadieux (CAN) - Augoustides/Flisberg (RSA) 1.15
3)Asahi/Shiratori (JPN) - Lochhead/Pitman (NZL) 2.90 3/10
4)Brink/Dieckmann Ch (GER) - Doppler/Gartmayer (AUT) 1.25
5)Barsouk/Kolodinsky (RUS) - Kais/Vesik (EST) 1.45
6)Heuscher/Heyer (SUI) - Gosch/Horst (AUT) 1.25
7)Lambert/Metzger (USA) - Reckermann/Urbatzka (GER) 1.60
8)Baracetti/Conde (ARG) - Laciga/Laciga (SUI) 2.55 5/10

Te pary wygladaja dzis najciekawiej. 1- troszke przeszacowany kurs, zwazywszy na stawke meczu warto spróbowac, ale lekko. 2- równiez wysoka stawka a róznica umiejetnosci spora. 3- zdecydowanie neizrozumiały dla mnie kurs, tutaj sie analityk moim zdaniem niepopisał. 4 i 6- mecz o 1 miejsce w grupie i unikniecie jednej rundy PO, mecz numer 6 zdecydowanie mozna zagrac grubiej niz 3. 5- Tutaj rosjanie tez powini postarac sie o zwyciestwo, bo jest szansa na 1 miejsce w grupie, ewentualnie moze byc lepsze rozstawienie. 7- kolejny mecz "o cos", wyzej cenie pare z USA do gry za niska stawke. 8- kolejny znacznie przeszacowany kurs (tak samo jak w przypadku pary Lochhead/Pitman ). Chyba ktos tu niewidział jak gra szwajcarska para na tych MS, dodatkowym plusikiem jest własna widownia i doswiadczenie tych zawodników którzy napewno beda chcieli wykorzystac mozliwosc jednego dnia odpoczynku.

Do góry
#1431261 - 27/07/2007 04:41 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Podsumowanie fazy grupowej:

Typy nietrafione:
Reckermann/Urbatzka (GER) - Samoilovs/Plavins (LAT) 2.70 1.5/10
Klemperer/Koreng (GER) - Pedrosa/Rosas (POR) 4.00
Lambert-Metzger USA [10] Samoilovs-Plavins LAT [34] 3.2
Reckermann-Urbatzka GER [15] Maaseide-Horrem NOR [39] 3.2
Geor-Gia GEO [21] Gabathuler-Wenger SUI [45] 1.25
Lessard/Maxwell (CAN) - Uryadova/Shiyaeva (RUS)2.7

Typy momimo tego, ze niebyły trafnymi mozna uznac za dobre. Para łotewska przegrała dwa razy po tb, podobnie Kanadyjki (22-20, 25-27, 14-16), wyniki w tych meczach wskazuja, ze kursy niebyły zbyt dobrze dobrane co udało mi sie wychwycic. Co do pary Klemperer/Koreng to jak wspominałem w krótkim opisie niewiadoma był stan zdrowia. Po kontuzji odniesionej na ostatnim World Tour'ze niema śladu, wyniki jakie osiagaja, karza upatrywac w nich faworytów w nastpenych rundach nawet z bardziej renomowanymi zespołami. Maaseide-Horrem przegrali 2-0, ale po bardzo wyrównanym pojedynku (24-22, 22-20). Niemcy pomimo tego, ze sa dosc wysoko w rankingach i mimo tego, ze zajeli drugie miejsce w grupie i sa dosc wysoko w rankingu nieprzekonuja mnie swoja gra i wynikami. Reckermann grajac z Dieckmannem osiagali bardzo dobre wyniki natomiast z nowym partnerem, juz tak rózowo nie jest i zbyt dobrego wyniku na tych zawodach tez im niewróze. Typu na Geor-Gia, najbardziej powinienem sie wstydzić. Chyba tutaj lekko przeceniłem umiejetnosci Gruzinów oraz nie wziałem pod uwage ile siły i motywacji moze dac wystep jednak przecietnej parze gospodarzy doping własnej publiczności.


Typy trafione:
Kais/Vesik (EST) - Lione/Varnier"Osso" (ITA) 1.55 5/10
Heuscher-Heyer SUI [7] Leinemann-Van Huizen CAN [31] 1.15
Kais Kr.-Vesik EST [19] Biza-Lebl CZE [43] 1.40
Barsouk-Kolodinsky RUS [6]Lione-Varnier ITA [30] 1.20
Maia-Brenha POR [22] Lochhead-Pitman NZL [46] 2.90
Herrera-Mesa ESP [24] Augoustides-Flisberg RSA [48] 1.10
Heese/Cadieux (CAN) - Augoustides/Flisberg (RSA) 1.15
Asahi/Shiratori (JPN) - Lochhead/Pitman (NZL) 2.90 3/10
Brink/Dieckmann Ch (GER) - Doppler/Gartmayer (AUT) 1.25
Barsouk/Kolodinsky (RUS) - Kais/Vesik (EST) 1.45
Heuscher/Heyer (SUI) - Gosch/Horst (AUT) 1.25
Lambert/Metzger (USA) - Reckermann/Urbatzka (GER) 1.60
Baracetti/Conde (ARG) - Laciga/Laciga (SUI) 2.55 5/10

Lochhead/Pitman to chyba najbardziej nie doceniana para w fazie grupowej. Sa to młode wilczki 23/25 lat (jak na srednia wieku w siatkówce plazowej to niemal juniorzy), które jednak graja ze soba od dłuzszego czasu. W koncu to musiało zaprocentowac. Na chwile obecna nie stac ich jednak na wygrywanie z najlepszymi, ale jesli dobrze wylosuja i trafia na jakiegos sredniaka, moga powalczyc, choc na tej imprezie watpie zeby doszli dalej niz top 16. Bracia Laciga pokazali, ze tez trzeba sie z nimi liczyc (tutaj słowa uznania dla dla rafael86, miał racje zaliczajac ich do faworytów, mi pozosjaje bicie sie w piers), jednak co doswiadczenie to doswiadczenie. W tym sezonie ich wyniki były słabe, ale kapitał 10 lat wspólnych wystepów ( plus dwuletni "rozwód" i gra z innymi partnerami) robi swoje, z najlepszymi parami z Brazylii (Emanuel/Ricardo i Marcio Araujo/Fabio Luis) wiekszych szans im nie daje, ale wszystkie inne z taka gra jaka tu prezentuja sa w ich zasiegu.

Co do 1/16 pań nie zaciekawiło mnie nic na tyle, zeby zagrac. Jesli jednak miałbym na siłe czegos szukac to moze: Barnett/Cook (AUS)po 2.30 - mistrzynie olimpijskie z Sydney w tym sezonie grały bardzo równo i para z jaka sie teraz maja zmierzyc (Shelda Bede/Behar) napewno jest w ich zasiegu. Jest tylko jedno - w tym turnieju jak do tej pory znacznie lepiej wypada team z Brazyli a przeciwniczek wcale niemiały łatwiejszych. Dla mnie wiec NO BET. Kolejnymi typami TEORETYCZNIE wygladajacymi dobrze sa typy na Greczynki w parach przeciwko Brazylijka. Teoretycznie stac je na niespodzianke, kurs zacheca, ale tez nikomu tego niepolecam, chyba ze ktos lubi grac underdogi.
Powyzszych typów niebede wliczał do koncowego podsumowania turnieju, ponizsze tak

Claasen-Röder GER [30] Uryadova-Shiryaeva RUS [42] 2.70
Obie pary prezentuja sie bardzo podobnie. Podobny wiek(28/30-24/30), podobne parametry fizyczne (184/184-185/181) i sukcesy a własciwie ich brak. Jedynie ogranie ( 4/6 - 3/4 sezony) Niemek jest troche wieksze. Lekkimi faworytkami sa tu napewno Niemki, ale nie az takimi jak to wskazuja kursy.

Wacholder-Turner USA [25] Faure-Sarpaux FRA [36] 1.10
Ta pare widze na tych zawodach bardzo bardzo wysoko, pewniaków podobno niema, ale jutro ten pojedynek moze wygrac tylko jedna para.

Pozdrawiam retoox

Do góry
#1431264 - 27/07/2007 04:44 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Podsumowanie fazy grupowej:

Typy nietrafione:
Reckermann/Urbatzka (GER) - Samoilovs/Plavins (LAT) 2.70 1.5/10
Klemperer/Koreng (GER) - Pedrosa/Rosas (POR) 4.00
Lambert-Metzger USA [10] Samoilovs-Plavins LAT [34] 3.2
Reckermann-Urbatzka GER [15] Maaseide-Horrem NOR [39] 3.2
Geor-Gia GEO [21] Gabathuler-Wenger SUI [45] 1.25
Lessard/Maxwell (CAN) - Uryadova/Shiyaeva (RUS)2.7

Typy momimo tego, ze nie były trafnymi mozna uznac za dobre. Para łotewska przegrała dwa razy po tb, podobnie Kanadyjki (22-20, 25-27, 14-16), wyniki w tych meczach wskazuja, ze kursy niebyły zbyt dobrze dobrane co udało mi sie wychwycic. Co do pary Klemperer/Koreng to jak wspominałem w krótkim opisie niewiadoma był stan zdrowia. Po kontuzji odniesionej na ostatnim World Tour'ze niema śladu, wyniki jakie osiagaja, karza upatrywac w nich faworytów w nastpenych rundach nawet z bardziej renomowanymi zespołami. Maaseide-Horrem przegrali 2-0, ale po bardzo wyrównanym pojedynku (24-22, 22-20). Niemcy Reckermann/Urbatzka pomimo tego, ze sa dosc wysoko w rankingach i mimo tego, ze zajeli drugie miejsce w grupie nieprzekonuja mnie swoja gra i wynikami. Reckermann grajac z Dieckmannem osiagali bardzo dobre wyniki natomiast z nowym partnerem, juz tak rózowo nie jest i zbyt dobrego wyniku na tych zawodach tez im niewróze. Typu na Geor-Gia, najbardziej powinienem sie wstydzić. Chyba tutaj lekko przeceniłem umiejetnosci Gruzinów oraz nie wziałem pod uwage ile siły i motywacji moze dac wystep jednak przecietnej parze gospodarzy doping własnej publiczności.


Typy trafione:
Kais/Vesik (EST) - Lione/Varnier"Osso" (ITA) 1.55 5/10
Heuscher-Heyer SUI [7] Leinemann-Van Huizen CAN [31] 1.15
Kais Kr.-Vesik EST [19] Biza-Lebl CZE [43] 1.40
Barsouk-Kolodinsky RUS [6]Lione-Varnier ITA [30] 1.20
Maia-Brenha POR [22] Lochhead-Pitman NZL [46] 2.90
Herrera-Mesa ESP [24] Augoustides-Flisberg RSA [48] 1.10
Heese/Cadieux (CAN) - Augoustides/Flisberg (RSA) 1.15
Asahi/Shiratori (JPN) - Lochhead/Pitman (NZL) 2.90 3/10
Brink/Dieckmann Ch (GER) - Doppler/Gartmayer (AUT) 1.25
Barsouk/Kolodinsky (RUS) - Kais/Vesik (EST) 1.45
Heuscher/Heyer (SUI) - Gosch/Horst (AUT) 1.25
Lambert/Metzger (USA) - Reckermann/Urbatzka (GER) 1.60
Baracetti/Conde (ARG) - Laciga/Laciga (SUI) 2.55 5/10

Lochhead/Pitman to chyba najbardziej nie doceniana para w fazie grupowej. Sa to młode wilczki 23/25 lat (jak na srednia wieku w siatkówce plazowej to niemal juniorzy), które jednak graja ze soba od dłuzszego czasu. W koncu to musiało zaprocentowac. Na chwile obecna nie stac ich jednak na wygrywanie z najlepszymi, ale jesli dobrze wylosuja i trafia na jakiegos sredniaka, moga powalczyc, choc na tej imprezie watpie zeby doszli dalej niz top 16. Bracia Laciga pokazali, ze tez trzeba sie z nimi liczyc (tutaj słowa uznania dla dla rafael86, miał racje zaliczajac ich do faworytów, mi pozosjaje bicie sie w piers), jednak co doswiadczenie to doswiadczenie. W tym sezonie ich wyniki były słabe, ale kapitał 10 lat wspólnych wystepów ( plus dwuletni "rozwód" i gra z innymi partnerami) robi swoje, z najlepszymi parami z Brazylii (Emanuel/Ricardo i Marcio Araujo/Fabio Luis) wiekszych szans im nie daje, ale wszystkie inne z taka gra jaka tu prezentuja sa w ich zasiegu.

Co do 1/16 pań nie zaciekawiło mnie nic na tyle, zeby zagrac. Jesli jednak miałbym na siłe czegos szukac to moze: Barnett/Cook (AUS)po 2.30 - mistrzynie olimpijskie z Sydney w tym sezonie grały bardzo równo i para z jaka sie teraz maja zmierzyc (Shelda Bede/Behar) napewno jest w ich zasiegu. Jest tylko jedno - w tym turnieju jak do tej pory znacznie lepiej wypada team z Brazyli a przeciwniczek wcale niemiały łatwiejszych. Dla mnie wiec NO BET. Kolejnymi typami TEORETYCZNIE wygladajacymi dobrze sa typy na Greczynki w parach przeciwko Brazylijka. Teoretycznie stac je na niespodzianke, kurs zacheca, ale tez nikomu tego niepolecam, chyba ze ktos lubi grac underdogi.
Powyzszych typów niebede wliczał do koncowego podsumowania turnieju, ponizsze tak

Claasen-Röder GER [30] Uryadova-Shiryaeva RUS [42] 2.70
Obie pary prezentuja sie bardzo podobnie. Podobny wiek(28/30-24/30), podobne parametry fizyczne (184/184-185/181) i sukcesy a własciwie ich brak. Jedynie ogranie ( 4/6 - 3/4 sezony) Niemek jest troche wieksze. Lekkimi faworytkami sa tu napewno Niemki, ale nie az takimi jak to wskazuja kursy.

Wacholder-Turner USA [25] Faure-Sarpaux FRA [36] 1.10
Ta pare widze na tych zawodach bardzo bardzo wysoko, pewniaków podobno niema, ale jutro ten pojedynek moze wygrac tylko jedna para.

Pozdrawiam retoox

Do góry
#1431267 - 27/07/2007 04:45 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Podsumowanie fazy grupowej:

Typy nietrafione:
Reckermann/Urbatzka (GER) - Samoilovs/Plavins (LAT) 2.70 1.5/10
Klemperer/Koreng (GER) - Pedrosa/Rosas (POR) 4.00
Lambert-Metzger USA [10] Samoilovs-Plavins LAT [34] 3.2
Reckermann-Urbatzka GER [15] Maaseide-Horrem NOR [39] 3.2
Geor-Gia GEO [21] Gabathuler-Wenger SUI [45] 1.25
Lessard/Maxwell (CAN) - Uryadova/Shiyaeva (RUS)2.7

Typy momimo tego, ze nie były trafnymi mozna uznac za dobre. Para łotewska przegrała dwa razy po tb, podobnie Kanadyjki (22-20, 25-27, 14-16), wyniki w tych meczach wskazuja, ze kursy niebyły zbyt dobrze dobrane co udało mi sie wychwycic. Co do pary Klemperer/Koreng to jak wspominałem w krótkim opisie niewiadoma był stan zdrowia. Po kontuzji odniesionej na ostatnim World Tour'ze niema śladu, wyniki jakie osiagaja, karza upatrywac w nich faworytów w nastpenych rundach nawet z bardziej renomowanymi zespołami. Maaseide-Horrem przegrali 2-0, ale po bardzo wyrównanym pojedynku (24-22, 22-20). Niemcy Reckermann/Urbatzka pomimo tego, ze sa dosc wysoko w rankingach i mimo tego, ze zajeli drugie miejsce w grupie nieprzekonuja mnie swoja gra i wynikami. Reckermann grajac z Dieckmannem osiagal bardzo dobre wyniki natomiast z nowym partnerem, juz tak rózowo nie jest i zbyt dobrego wyniku na tych zawodach tez im niewróze. Typu na Geor-Gia, najbardziej powinienem sie wstydzić. Chyba tutaj lekko przeceniłem umiejetnosci Gruzinów oraz nie wziałem pod uwage ile siły i motywacji moze dac wystep jednak przecietnej parze gospodarzy doping własnej publiczności.


Typy trafione:
Kais/Vesik (EST) - Lione/Varnier"Osso" (ITA) 1.55 5/10
Heuscher-Heyer SUI [7] Leinemann-Van Huizen CAN [31] 1.15
Kais Kr.-Vesik EST [19] Biza-Lebl CZE [43] 1.40
Barsouk-Kolodinsky RUS [6]Lione-Varnier ITA [30] 1.20
Maia-Brenha POR [22] Lochhead-Pitman NZL [46] 2.90
Herrera-Mesa ESP [24] Augoustides-Flisberg RSA [48] 1.10
Heese/Cadieux (CAN) - Augoustides/Flisberg (RSA) 1.15
Asahi/Shiratori (JPN) - Lochhead/Pitman (NZL) 2.90 3/10
Brink/Dieckmann Ch (GER) - Doppler/Gartmayer (AUT) 1.25
Barsouk/Kolodinsky (RUS) - Kais/Vesik (EST) 1.45
Heuscher/Heyer (SUI) - Gosch/Horst (AUT) 1.25
Lambert/Metzger (USA) - Reckermann/Urbatzka (GER) 1.60
Baracetti/Conde (ARG) - Laciga/Laciga (SUI) 2.55 5/10

Lochhead/Pitman to chyba najbardziej nie doceniana para w fazie grupowej. Sa to młode wilczki 23/25 lat (jak na srednia wieku w siatkówce plazowej to niemal juniorzy), które jednak graja ze soba od dłuzszego czasu. W koncu to musiało zaprocentowac. Na chwile obecna nie stac ich jednak na wygrywanie z najlepszymi, ale jesli dobrze wylosuja i trafia na jakiegos sredniaka, moga powalczyc, choc na tej imprezie watpie zeby doszli dalej niz top 16. Bracia Laciga pokazali, ze tez trzeba sie z nimi liczyc (tutaj słowa uznania dla dla rafael86, miał racje zaliczajac ich do faworytów, mi pozosjaje bicie sie w piers), jednak co doswiadczenie to doswiadczenie. W tym sezonie ich wyniki były słabe, ale kapitał 10 lat wspólnych wystepów ( plus dwuletni "rozwód" i gra z innymi partnerami) robi swoje, z najlepszymi parami z Brazylii (Emanuel/Ricardo i Marcio Araujo/Fabio Luis) wiekszych szans im nie daje, ale wszystkie inne z taka gra jaka tu prezentuja sa w ich zasiegu.

Co do 1/16 pań nie zaciekawiło mnie nic na tyle, zeby zagrac. Jesli jednak miałbym na siłe czegos szukac to moze: Barnett/Cook (AUS)po 2.30 - mistrzynie olimpijskie z Sydney w tym sezonie grały bardzo równo i para z jaka sie teraz maja zmierzyc (Shelda Bede/Behar) napewno jest w ich zasiegu. Jest tylko jedno - w tym turnieju jak do tej pory znacznie lepiej wypada team z Brazyli a przeciwniczek wcale niemiały łatwiejszych. Dla mnie wiec NO BET. Kolejnymi typami TEORETYCZNIE wygladajacymi dobrze sa typy na Greczynki w parach przeciwko Brazylijka. Teoretycznie stac je na niespodzianke, kurs zacheca, ale tez nikomu tego niepolecam, chyba ze ktos lubi grac underdogi.
Powyzszych typów niebede wliczał do koncowego podsumowania turnieju, ponizsze tak

Claasen-Röder GER [30] Uryadova-Shiryaeva RUS [42] 2.70
Obie pary prezentuja sie bardzo podobnie. Podobny wiek(28/30-24/30), podobne parametry fizyczne (184/184-185/181) i sukcesy a własciwie ich brak. Jedynie ogranie ( 4/6 - 3/4 sezony) Niemek jest troche wieksze. Lekkimi faworytkami sa tu napewno Niemki, ale nie az takimi jak to wskazuja kursy.

Wacholder-Turner USA [25] Faure-Sarpaux FRA [36] 1.10
Ta pare widze na tych zawodach bardzo bardzo wysoko, pewniaków podobno niema, ale jutro ten pojedynek moze wygrac tylko jedna para.

Pozdrawiam retoox

Do góry
#1431722 - 27/07/2007 07:20 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
U panów jeszcze nikt kursów nie wystawił, więc tak na sucho troszke:

Laciga P.-Laciga M. SUI [13] Boersma E.-Ronnes NED [28]
Kurs pewnie zbyt wielki niebedzie, spodziewam sie 1,3-1,4 max, jako singla tego bym niegrał ale jakies kombo za srednio nisko stawke czemu nie.

Barsouk-Kolodinsky RUS [6] Scott-Fuerbringer USA [29]
Tutaj powinien byc kurs podobny. Rosjanie jak narazie niezachwycaja, ale i Amerykanie niczym nie błysneli chociaz w meczu przeciwko parze Brink/Dieckmann zaprezentowali sie z dobrej strony. Mecz moze byc dosc wyrównany, ale mam nadzieje, ze Rosjanie po lekkim falstarcie z meczu na mecz beda sie rozkręcać. W nastepnej rundzie spore szanse, ze zagraja z Lacigami, to dopiero byłby mecz \:\)

Klemperer-Koreng GER [17] Schnider-Gscheidle SUI [42]
Kurs pewno bardzo mizerny (max 1.15-1.2). Mimo to bedzie mozna spokojnie dokładac. Róznica klas jest tu jednak spora dodatkowo obecna forma niemieckiej pary. Powinno zakonczys sie szybko w dwóch setach.

Schacht-Slack AUS [16] Reckermann-Urbatzka GER [15]
Tutaj pewnie faworyzowana bedzie para niemiecka. O tym co o niej sadze pisałem wczesniej, dlatego jesli znajde tu kurs na poziomie wiekszym od 2.1 to zagram, ale wielce prawdopododobnym jest, ze buki ocenia to 50-50.

Zhou-Li CHN [33] Lochhead-Pitman NZL [46]
O Nowozelandczykach juz troszke pisałem. W tym zestawieniu napewno faworyzowani beda Chinczycy pytanie jak bardzo. Sadze, ze mozna spodziewac sie tutaj kursu kolo 2.7-3.2 w takim przypadku zainwestuje około 2j.

Rogers-Dalhausser USA [4] Maia-Brenha POR [22]
Kurs pewnie tak samo mizerny jak w przypadku pary Klemperer/Koreng, pewnie nawet gorszy, ale "miksowac" mozna raczej spokojnie.

Lambert-Metzger USA [10] Conde-Baracetti ARG [12]
Tutaj pewnie 1.4-1.5 a moze nawet cos wiecej, w koncu rankingowo to bardzo zblizone druzyny. Mozna spróbowac gry na USA, ale ponizej 1.5 bym tego nie ruszał.

Brink-Dieckmann Ch. GER [5] Xu-Wu CHN [9]
Bardzo, bardzo ciekawe zestawienie. Śmiało, mozna ten pojedynek nazwac hitem tej fazy rozgrywek. Zaznaczyłem, ze do gry sa tutaj azjaci a to tylko z jednego powodu - faworyzowani lekko beda tutaj napewno Brink i Dickerman a sznse obu ekip oceniam tu 50-50.

Schuil-Nummerdor NED [11] Kais Kr.-Vesik EST [19]
Tutaj niemam pojecia jak analitycy podejda do tej pary. Analizujac to na rózne sposoby do róznych dochodze wniosków, ale jakiego tu sie kursu spodziewac niewiem. Jesli cos bym tu grał to Estończyków lekko, ale wszystko jeszcze zalezy od kursu.

Heuscher-Heyer SUI [7] Herrera-Mesa ESP [24]
Kurs pewnie znów mizerny. Jesli bedzie tak mizerny jak sie spodziewam tj. <1.25 niepolecam nikomu, gdyz Hiszpanie to dosc nieobliczalny team.

To wszystko co tu pisałem to wielkie wrózenie z fusów. Mimo to tak sie tu przedstawiaja moje przewidywania, w jakim stopniu moje zdolnosci analityczne pokryja sie z kursami analityków unibetu czy Bwin niemam pojecia, ale moze pomoze to komus cos pograc. Dzis pierwsza osoba która wystawiła wstepne kursy był retoox

Do góry
#1432073 - 27/07/2007 17:47 Re: Siatkówka plażowa [Re: retoox]
arecus Offline
newbie

Meldunek: 02/01/2007
Postów: 38
witam
na wstępie retoox no i rafael86 wielkie podziękowania za analizy!!
muszę się pochwalić bo wczoraj odbilem się niesamowicie (za niepowodzenia w tenisie :-( )dubel schacht/schlack i barcia laciga za full stake
dzisiaj też gram parę schacht/schlack ztego powodu,że po pierwszej porażce z przeciętnymi chinczykami ,gdzie potraktowali ich noszalancko,idą jak burza,wręćz zmiętli inną chińską parę(wyżej rozstawioną) także kurs 2.00 w Bet-at-home jest ok
do tego tzw.pewniaki rgers/dalhauseer kurs 1.10,klemperer/koreng kurs 1.20..
jeszcze zastanawiam się nad braćmilaciga
tylko nie mam do nich zaufania ,czy ich dobra gra nie stanie nagle.....tutaj już jest presja ,przegrywający odpada....
nie wiem czy ich ciśnienie nie rozsadzi w końcu to gospodarze,
Retoox w analizach kursów prawie 100%
pozdrawiam i życzę szcześcia na dzisiejsze mecze

Do góry
#1432311 - 27/07/2007 18:56 Re: Siatkówka plażowa [Re: arecus]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
generalnie zgadzam sie z typami retooxa, dodam tylko coś takiego

Harley/Pedro - Doppler/Gartmayer (2) 3.1
Generalnie para brazylijska wydaje sie lepsza, ale tak sobie myślę, że kurs na nich jest troszkę zbyt niski, dlatego można spróbować parę austriacką

p.s. szkoda tylko że ten temat budzi małe zainteresowanie

Do góry
#1432987 - 27/07/2007 21:05 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
arecus Offline
newbie

Meldunek: 02/01/2007
Postów: 38
małe podsumowanie:u mężczyzn zakończone mecze bez niespodzianek,natomiast u kobiet faworytki powygrywały, porażka behar/shelda wchodziła w gre bo para barnett/cook, rozgrywa się powoli na tych mistrzostwach

na nstępną rundę polecam barnett/cook u kobiet kurs ok 1.60
i chinki wang-zuo ok 1.40
zobaczymy co pokażą lacigowie

Do góry
#1435081 - 28/07/2007 16:42 Re: Siatkówka plażowa [Re: arecus]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Boersma E./Ronnes (NED)- Barsouk/Kolodinsky (RUS) [2] 1.45
para Rosyjska po wpadce w 1 meczu złapała swój rytm i pewnie idzie dalej, przeciwnicy w tej fazie są "co nieco przez przypadek" ale widać że trzeba sie z nimi liczyć


Herrera/Mesa (ESP)- Kr. Kais/Vesik (EST) [2] 1.85
Hiszpanie grają nierówno, ze szczęściem (patrz wczorajszy mecz)myślę, że b.dobrze dysponowana para z Estonii odeśle ich do domu

Li/Zhou (CHN)- Fabio Luiz/Marcio Araujo (BRA) [2] 1.2
Rogers/Dalhausser (USA)- Doppler/Gartmayer (AUT) [2] 1.2
tu w obu parach powinno być bez niespodzianek, przeciwnicy są słabsi od nich

par Schacht/Slack i Xu/Wu po kursach (zaniżonych)oferowanych przez buki bym nie grał


u kobiet typuje wygrana Walsh/May-Treanor (USA)kurs 1.25

Do góry
#1435155 - 28/07/2007 17:30 Re: Siatkówka plażowa [Re: rafael86]
wariot22 Offline
veteran

Meldunek: 25/03/2006
Postów: 1392
Skąd: Bielsko-Biała
Witam widze ze fajnie tu typujesz ale chodzi mi o zaklad
Rogers/Dalhausser (USA)- Doppler/Gartmayer (AUT) [2] 1.2 tu chyba grasz na pierwsza pare ;\)
Rogers/Dalhausser - Doppler/Gartmayer
1.20 4.05

Bo ja mam tak w expekcie ;\)
\:D

Do góry
#1435174 - 28/07/2007 17:54 Re: Siatkówka plażowa [Re: wariot22]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: wariot22
Witam widze ze fajnie tu typujesz ale chodzi mi o zaklad
Rogers/Dalhausser (USA)- Doppler/Gartmayer (AUT) [2] 1.2 tu chyba grasz na pierwsza pare ;\)
Rogers/Dalhausser - Doppler/Gartmayer
1.20 4.05

Bo ja mam tak w expekcie ;\)
\:D


jasne że 1, zwykła pomyłka w cyferkach

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (Sensei), 3173 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582320 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25