Opcje tematu
#698815 - 26/10/2006 11:05 II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Roba[L] Offline
journeyman

Meldunek: 23/10/2006
Postów: 66
Skąd: Gliwice
15 KOLEJKA II LIGI

28 października 2006 (sobota)

14:00 Stal Stalowa Wola - Jagiellonia Białystok
14:00 Odra Opole - Piast Gliwice
14:00 Unia Janikowo - Ruch Chorzów
14:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz
15:00 Lechia Gdańsk - Kmita Zabierzów
17:00 Polonia Warszawa - Miedź Legnica
18:00 Górnik Polkowice - ŁKS Łomża

29 października 2006 (niedziela)

12:00 Polonia Bytom - KSZO Ostrowiec
13:00 Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec

Do góry
Bonus: Unibet
#698816 - 26/10/2006 20:46 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Roba[L] Offline
journeyman

Meldunek: 23/10/2006
Postów: 66
Skąd: Gliwice
Odra Opole - Piast Gliwice

Piast Gliwice w chwili obecnej jest drużyną, która najgorzej gra na wyjazdach. Do tej pory gliwiczanie na obcych boiskach zdobyli zaledwie 1 pkt, po remisie w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą. Przegrywali natomiast z takimi zespołami jak: KSZO 0-1, Kmita 1-2, Lechia 0-1 i Polkowice 1-2. W ostatnim wyjazdowym meczu z Górnikiem Polkowice piłkarze Piasta w miarę dobrze zaprezentowali się w I połowie, po której prowadzili 1-0 (gol Pawła Gamli). W II połowie "piastunki" zaczęły bronić wyniku, co skończyło się dla nich stratą 2 bramek. W ostatnim ligowym spotkaniu drużyna Piasta wygrała na własnym boisku z Polonią Warszawa 1-0 (gol Tomasza Podgórskiego). Mecz ten był bardzo marnym widowiskiem. Brakowało składnych akcji oraz sytuacji podbramkowych. Jedynymi optymistycznymi akcentami tego meczu były: piękny gol w wykonaniu wychowanka Piasta - Tomka Podgórskiego oraz powrót do bramki Krzysztofa Kozika. Trener Piasta - Bogusław Pietrzak - w każdym spotkaniu wystawia inną jedenastkę. W meczu z Polonią od początku na prawej obronie zagrał Jarosław Kaszowski, co wg mnie nie było zbyt mądrym posunięciem. Co prawda "Kasza" dość poprawnie zaprezentował się w zadaniach defensywnych, to jednak brakowało go w akcjach ofensywnych. Jest to zawodnik, który dysponuje dobrą szybkością i w momencie wystawienia go na obronie, jego atut przestał istnieć. Dopiero po przerwie trener zdecydował się powrócić do starego ustawienia z Jarosławem Zadylakiem na prawej stronie bloku defensywnego. W meczu z Odrą nie wystąpi Paweł Gamla, który otrzymał 4 żółtą kartkę. Jest to niewątpliwie dość duże osłabienie Piasta, gdyż Gamla w tej chwili jest jednym z najlepszych graczy tego zespołu (dość pewnie gra w obronie, groźny również przy stałych fragmentach gry). Na jego miejsce na środku obrony wskoczy ktoś z trójki: Kędziora, Krzycki, Karwan. Tego ostatniego dopadła jednak grypa żołądkowa, dlatego też jego występ jest najmniej pewny. Wg mnie linia obrony w meczu z Odrą będzie wyglądała tak: Michniewicz, Banaś, Kędziora, Zadylak. W meczu z "Czarnymi Koszulami" w środku pomocy wystąpili Widuch z Kędziorą. Wg mnie właśnie ta formacja sprawia, że Piast gra dość słabo. Ta dwójka zawodników to przede wszystkim defensywni pomocnicy. Widuch jest bardzo dobry jeśli chodzi o odbiór piłki, jednak talentu rozgrywającego za bardzo nie posiada. Kędziora próbuje włączać się do akcji ofensywnych, jednak jak patrzę na jego poczyniania w ataku to często przypomina mi "jeźdźca bez głowy" - potrafi minąć 2-3 zawodników, po czym traci piłkę albo zamiast podać do lepiej ustawionego partnera decyduje się na strzał, który najczęściej ląduje na trybunach za bramką. Dlatego też uważam, że Kędziora powinien zostać przesunięty na środek obrony, gdzie ze swoimi warunkami fizycznymi może stanowić pewne wzmocnienie. W sobotę, na jego miejsce w pomocy, powinien wskoczyć powracający po kontuzji Adam Kompała. Właśnie w braku tego zawodnika upatrywałbym słabej gry drużyny Piasta. Jest to jeden z nielicznych piłkarzy w gliwickiej drużynie, który wie jak zagrać dobrą piłkę do napastników. Posiada umiejętności, których nie mają ani Widuch, ani Kędziora, ani młody Łukasz Krzycki. Po bokach powinni wystąpić Jarosław Kaszowski i Tomasz Podgórski. Obaj potrafią minąć przeciwnika na szybkości i celnie wrzucić piłkę w pole karne. Co do ataku to w chwili obecnej każdy z napastników Piasta jest kompletnie bez formy. Zarówno Solnica, Wesecki, jak i Kukulski zupełnie zapomnieli jak się strzela bramki. Wynika to przede wszystkim z tego faktu, że otrzymują oni bardzo mało podań od pomocników. Dlatego liczę, że po powrocie do składu Kompały ta sytuacja się trochę zmieni. Na koniec tej "opowieści" o drużynie Piasta chcę jeszcze napisać parę słów o Bogusławie Pietrzaku. Do tej pory widziałem 3 mecze Piasta pod wodzą tego trenera (z Unią Janikowo, Górnikiem Polkowice i Polonią Warszawa). W każdym z tych meczów Piast prezentował się bardzo słabo. Podczas tych spotkań zwróciłem jednak uwagę na pewną kwestię: zmiany jakie w czasie meczu pzreprowadza trener gliwiczan. W meczu z Polonią od 70 minuty Piast grał praktycznie bez żadnego nominalnego napastnika, gdyż Pietrzak zmienił Solnicę i Weseckiego na dwóch obrońców. Niektórzy kibice na stadionie mówili, że w tym momencie gramy ustawieniem 5-5-0. Takie bronienie wyniku na siłę o mało co nie skończyłoby się remisem. Trener Pietrzak powinien zrozumieć, że nie liczy się ilość, a jakość oraz, że linia obrony powinna zaczynać się od napastników a nie od pomocników.

Po tym "krótkim" wstępie na temat Piasta parę słów o Odrze Opole. Nie widziałem żadnego spotkania tego zespołu, dlatego na podstawie własnych obserwacji nie napiszę nic. Odra w ostatnim spotkaniu grała w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO. Od 31 min po strzale Filipczaka Odra prowadziła 1-0, jednak w 90 min do wyrównania doprowadził Robaszek. W spotkaniu tym 4 żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nakielski i podobnie jak Gamla, w sobotnim meczu nie wystąpi.

W chwili obecnej Piast zajmuje 10 pozycję (16 pkt), natomiast Odra jest na 15 miejscu (13 pkt). Tak więc sobotni pojedynek będzie tzw batalią o "6 punktów". W razie zwycięstwa Opolan, drużyna wyjdzie ze strefy spadkowej. Zwycięstwo Piasta oznacza oddalenie się od strefy barażowej.

Liczę na to, że po ostatnim zwycięstwie Piast zacznie grać z meczu na mecz coraz lepiej. W poprzednim sezonie gliwiczanie na wyjazdach spisywali się dobrze, rzadko kiedy przegrywając. Uważam, że sobotnie spotkanie nie będzie pięknym piłkarskim widowiskiem, pełnym goli i ładnych akcji. Będzie to raczej tradycyjna ligowa kopanina, z dużą ilością fauli i przypadkowych zagrań. Wg mnie ten mecz zakończy się podziałem punktów, bo w chwili obecnej nie widzę większych atutów ani po stronie Odry, ani po stronie Piasta.

Dlatego też mój typ na ten mecz to:

Odra Opole - Piast Gliwice --> remis (5/10)

W chwili obecnej najlepsze kursy na takie rozstrzygnięcie oferują:
- Expekt - 3,25
- Sportingbet 3,15

Do góry
#698817 - 26/10/2006 21:23 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Roba[L] Offline
journeyman

Meldunek: 23/10/2006
Postów: 66
Skąd: Gliwice
Polonia Warszawa - Miedź Legnica

Jak przed sezonem popatrzyłem na kadrę "Czarnych Koszul" to myślałem, że ta drużyna będzie wygrywała większość spotkań. Jednak jak się okazuje same "nazwiska" nie grają. Drużyna z Warszawy do tej pory spisuje się przeciętnie. W 14 spotkaniach zgromadziła zaledwie 13 pkt i zajmuje obecnie 14 miejsce w ligowej tabeli. Ostatnia porażka z Piastem Gliwice sprawiła, że z drużyną pożegnał się dotychczasowy trener Jerzy Engel jr. Na jego miejsce zatrudniony został "Ślązak" Waldemar Fornalik. Zmiana ta wg mnie korzystnie wpłynie na zawodników Polonii. Każde przyjście nowego trenera powoduje, że w drużynie na nowo odżywa rywalizajca. U nowego szkoleniowca każdy piłkarz ma z reguły czystą kartkę i tylko od ich dyspozycji na treningach i meczach zależy czy będą grali, czy też nie. Widziałem na żywo ostatni mecz Polonii z Piastem i muszę powiedzieć, że warszawiacy niczym mi nie zaimponowali. W obronie grali dość poprawnie, jednak w ofensywie spisywali się bardzo przeciętnie. Przez 90 min nie stworzyli praktycznie żadnej groźnej sytuacji. W ich grze nie było widać tzw "sportowej złości". Pomimo tego, że od 44 min przegrywali 0-1, nie próbowali zaatakować gliwiczan większą liczbą zawodników. Dopiero w ostatnich sekundach meczu trochę bardzo przycisneli, jednak było już wtedy za późno. Trener Fornalik napewno spowoduje, że nastawienie zawodników będzie zupełnie inne. Poloniści napewno zagrają z dużą ambicją i zaangażowaniem.

Miedź Legnica przegrała 3 ostatnie ligowe spotkania i w chwili obecnej z 12 pkt na koncie zajmuje 16 miejsce w tabeli. Zespół z Legnicy również oglądałem tylko raz. Miało to miejsce dość dawno bo 20 sierpnia, kiedy to legniczanie zagościli w Gliwicach. Z tego co pamiętam to Miedź zagrała wtedy bardzo słaby mecz i tylko dzięki słabej skuteczności Piasta przegrała ten mecz jedynie 1-3. Jedyną bramkę strzelili w momencie kiedy gliwiczanie zapomnieli o obronie i skupili się na strzeleniu 4 bramki. Do tego momentu Miedź nie stworzyła jednak żadnej groźnej sytuacji.

Miedź ma bardzo młody zespół, któremu brakuje jeszcze boiskowego doświadczenia. Zespół Polonii dysponuje natomiast w swojej kadrze kilkoma doświadczonymi zawodnikami z I ligową przeszłością. Tacy zawodnicy jak: Citko, Gołoś, Ekwueme, Bąk czy Olszar napewno będą chcieli pokazać się przed nowym szkoleniowcem z jak najlepszej strony. Ewentualne zwycięstwo Polonii spowoduje, że drużna oddali się od strefy zagrożonej bezpośrednim spadkiem. Miedź jest jak najbardziej do ogronia, dlatego też obstawiam, że 3 pkt pozostaną na Konwiktorskiej.

Mój typ:

Polonia Warszawa - Miedź Legnica --> Polonia Warszawa (8/10)

Najlepsze kursy na zwycięstwo Polonii:
- STS 1,90
- Profesjonal 1,90
- Tipsport 1,90
- Betgun 1,85
- Betway 1,85

Do góry
#698818 - 27/10/2006 22:58 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Legniczanin Offline
newbie

Meldunek: 10/09/2006
Postów: 30
do w/w opisu nalezy w ramach uzupełnienia dodać, iż w drużynie gości nie zagra dwóch kluczowych graczy. Zabraknie pauzujacego za kartki kapitana Kotlarskiego oraz najlepszego napastnika Damiana Misana (z powodu kontuzji barku pauza do konca rundy jesiennej)

Do góry
#698819 - 28/10/2006 05:41 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
pol44 Offline
veteran

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 1289
Skąd: Żywiec
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz 2 Kurs 2.05 Expekt

28.10.2006 - 14:30

Lider drugiej ligi Bydgoska Zawisza przyjeżdża dzisiaj do Bielska na mecz z Podbeskidziem. Bielszczanie już od ponad miesiąca nie przegrali spotkania. Ostatnią porażkę ponieśli w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:5). Po tym meczu trener Tochel wymienił połowę obrony i od tej pory Podbeskidzie straciło tylko jedną bramkę (tydzień temu z Łomżą) i zdobyło 10 punktów, które pozwoliły na opuszczenie spadkowego miejsca. Jednak ich przeciwnikami nie byli wymagający przeciwnicy. Bielszczanie swoje bramki zdobywali głównie wykorzystując stałe fragmenty gry. Najczęściej ich wykonawcą był Darek Kołodziej , który dokładnie dogrywał, lub sam zaskakiwał przeciwnika. Dzisiaj pan Darek niestety nie zagra, dlatego uważam, że Bielszczanie będą mieli problemy ze zdobyciem bramki. Zawisza w ostatnim meczu z Lechią pokazała bardzo dobrą formę, pewnie pokonując innego pretendenta do awansu. W porównaniu z tamtym meczem dzisiaj nie zagra tylko Damian Staniszewski, reszta zawodników jest gotowa do gry. Uważam ,że aktualna forma oraz personalia zawodników obu klubów, stawiają zdecydowanego faworyta tej potyczki w drużynie gości.

Do góry
#698820 - 28/10/2006 10:36 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Kuba88 Offline
addict

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 681
co mysliscie o Jagieloni ze stalowa wola ii o ruchu chorzow z janikowem?????

Do góry
#698821 - 28/10/2006 10:40 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Quote:

co mysliscie o Jagieloni ze stalowa wola ii o ruchu chorzow z janikowem?????



Po pierwsze Jagiellonii Stalowa Wola i Ruchu z Janikowem
Przetrzebieni kartkami i kontuzjami, w zaledwie szesnastoosobowym składzie piłkarze białostockiej Jagiellonii jutro o godz. 9.00 wyruszą do Stalowej Woli, gdzie w sobotę o godz. 14.00 w meczu 15. kolejki zmierzą się z miejscowym beniaminkiem Stalą. Przed jutrzejszym wyjazdem trenerzy Tarasiewicz i Tęsiorowski mieli spore problemy ze skompletowaniem kadry, toteż znalazło się w niej dwóch zawodników mniej niż zezwalają na to przepisy.
Poważnej kontuzji w meczu 1/8 finału Pucharu z Wisłą Płock doznał piłkarz białostockiej Jagiellonii Dariusz Łatka.
Dzis nie zagraja ponadto Marcin Kośmicki, Adrian Napierała i Remigiusz Sobociński - wszyscy zawieszeni za kartki.
Mimo tych oslabien kurs na 2 wydaje sie niezly w okolicach 2.20.
Moj typ x2 @1.30 Expekt (troche bardziej asekuracyjny)

Do góry
#698822 - 28/10/2006 10:49 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

co mysliscie o Jagieloni ze stalowa wola ii o ruchu chorzow z janikowem?????




Chorzowianie do tej pory pokonali każdego z beniaminków. Zwycięstwa z Miedzią Legnica, Odrą Opole, ŁKS Łomża, Kmitą Zabierzów, czy Stalą Stalowa Wola przychodziły jednak bardzo trudno i tylko w spotkaniu z tym ostatnim rywalem udało się wygrać różnicą więcej niż jednego gola.
Wiadomo jednak, że w Janikowie przyjazd ekipy Ruchu będzie swego rodzaju piłkarskim świętem. - Tak utytułowanej drużyny jak Ruch Chorzów w Janikowie jeszcze chyba nie mieliśmy – potwierdza szoleniowiec Unii.
Chorzowianie wyjechali do Janikowa już dzień przed meczem. W zespole trenera Marka Wleciałowskiego zabraknie kontuzjowanego Adriana Sobczyńskiego oraz pauzującego za cztery żółte kartki Przemysława Łudzińskiego. Pozostali zawodnicy są zdrowi.

zródło: ruchchorzów.pl

Mecz odbedzie się już o godzinie 14 , iż na stadionie w JAnikowie nie ma oświetlenia.Ruch do Uni przyjechał po 3 punkty i myśle , że są w stnie to jak najbardziej uczynić.
Pamiętajmy jednak, że druzyna Uni bedzie się bronić całą druzyną, czego nie ukrywa trener gospodarzy.
Myśle, że o godzinie 16 to Ruch bedzie na czele tabeli grugiej ligi.

Typ: under 2,5 , Ruch

Do góry
#698823 - 28/10/2006 10:50 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
Roba[L] Offline
journeyman

Meldunek: 23/10/2006
Postów: 66
Skąd: Gliwice
Quote:

co mysliscie o Jagieloni ze stalowa wola ii o ruchu chorzow z janikowem?????




W Jagiellonii nie wystąpią Kośmicki, Napierała, Sobociński, Łatka. Są to pewne osłabienia, które mogą mieć wpływ na przebieg dzisiejszego spotkania. Stal Stalowa Wola nie wygrała już od 10 spotkań. Zawodnicy Stali mają fatalną skuteczność - dotychczas strzelili tylko 9 bramek (najmniej w II lidze). Ja bym tutaj typował remis z lekkim wskazaniem na Jagiellonię.

Co do spotkania Unii Janikowo z Ruchem Chorzów to tutaj również skłaniałbym się ku remisowi z lekkim wskazaniem na gości. Chorzowianie wygrali 3 ostatnie mecze wyjazdowe, natomiast Unia zremisowała ostatnio na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz. Ruch remisu nie zanotował już bardzo długo, dlatego też całkiem prawdopodobne, że na boisku w Janikowie padnie taki rezultat.

Do góry
#698824 - 28/10/2006 11:04 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Własnie wychodze na mecz i neimam czasu. Powiem tylko ze w Stali nic sie niezmieniło w ostatnim czasie. Dalej problemy ze zdobywaniem goli i brak klasowego napastnika. Obrona w miare dobra plus duza mobilizacja wsród zawodników i kibiców. Wszystko to sie mi składa na kolejny remis. Jesli grac to za minimalna stawke. Ja jednak odpuszczam. mecz raczej nie do grania.

Do góry
#698825 - 28/10/2006 20:15 Re: II liga - 15 kolejka (28-29.10.2006)
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Trzeba przyznać,że dzisiejsza kolejka obfitowała w naprawdę duże niespodzianki.Wysoka przegrana Ruchu,przegrana Zawiszy jak i 1 zwycięstwo Łomży to są ogromne sensacje .Na jutro zostały do rozegrania 2 mecze i myślę,że już obędzie się bez niespodzianke.

Polonia Bytom-KSZO 1
Zdecydowanym faworytem tego meczu jest oczywiście Polonia.Myślę,że tym razem faworyt nie zawiedzie.Polonia Bytom w ostatnim spotkaniu pokonała Zagłebie Sosnowiec i tym samym przerwała jego znakomią serię 8 meczów bez porażki.Takie zwycęstwo na boisku rywala musi budzić respekt.Polonia w tym seoznie przegrała tylko 2 razy i na pewno przegrana gospodarzy nie wchodzi tu w rachubę.KSZO gra słabo na wyjazdach zdobyło zaledwie 5 punktów,w tym tylko raz zwyciężyli.Gracze z Ostrowca przystąpią mocno osłabieni do tego spotkania,nie zagra ich kapitan Piotr Kosiorowski to na pewno zmniejsza mroale drużyny z Ostrowca.trzeba także zauważyć,że KSZO męczyło się ostatnio u siebie z Odrą Opole i dopiero w końcowych minutach spotkania zdobyło bramkę wyrównującą.To na pewno nie wystawia im dobrej opinii.Polonia w formie,a KSZO nie,a więc wynik może być tylko jeden zwycięstwo gospodarzy.

Śląsk Wrocław-Zagłębie Sosnowiec x2
Śląsk Wrocław gra w tym seoznie fatalnie.Zdobywa mało bramek,a na wyjazdach praktycznie nie zdobywa punktów.Jedyne miejsce gdzie im się to udaje to jest jedynie własne boisko.Teraz jednak Wrocławianom będzie ciężej bo nie bęzie dopingu kibiców,który powiem szczerze i tak jest mizerny ale wyzwala dodatkową mobilizację u graczy Śląska.Śląsk jak narazie u siebie nie przegrał i co ciekawe dał rywalom strzelić tylko 1 gola.Myślę,że to w tym spotkaniu się zmieni bo to faworytem jest Zagłębie,które po przerwaniu swojej świetnej passy ma szansę popsuć ją Śląskowi.Myślę,że ma na to duże szanse bo jeszcze dodatkowo w Śląsku nie zagra kapitan Dariusz Sztylka,a to jest naprawdę duże osłabienie.Stawiam w tym meczu na remis albo zwycięstwo gości,każda passa się kiedyś kończy i pierwsza porażka u siebie w końcu przyjdzie i myślę,że może to być jutro.

Bardzo proszę o opinie na temat jutrzejszych meczów.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Fantômas 44, Sensei, alfa), 2795 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584052 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07