Opcje tematu
#5083914 - 09/12/2011 14:51 Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206

Do góry
Bonus: Unibet
#5083924 - 09/12/2011 15:13 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Podbeskidzie Bielsko Biała - GKS Bełchatów
typ: Over 2.5 Goals
kurs: 2.40

Dotychczasowe dwa pojedynki w tym sezonie pomiędzy Podbeskidziem Bielsko Biała a GKS-em Bełchatów było jednostronnymi widowiskami. Najpierw w 2. kolejce Bełchatów rozbił ekipę Roberta Kasperczyka 6-0, by następnie to Podbeskidzie nie dało szans rywalom w 1/16 Pucharu Polski pokonując ich 3-0. W obu meczach padło więc 9 goli, średnia na mecz imponująca (4.5) liczę, więc, że dzisiaj również będziemy świadkami sporej ilości bramek tym bardziej, że obie ekipy do tego meczu przystępują w niezłej ostatnio dyspozycji ale również w niemal najsilniejszych składach.
Do Podbeskidzia wracają Juraj Dancik i Sylwester Patejuk natomiast w Bełchatowie jedynymi nieobecnymi są Miroslav Bożok i Leszek Nowosielski.
Wspomniałem o niezłej formie obu ekip. Podbeskidzie w listopadzie zaliczył dwa ważne remisy z Górnikiem i Lechem ale także zwycięstwo w Białymstoku z Jagiellonią, przegrali również nieco pechowo z Polonią. Bełchatów natomiast ostatnio po niezłych meczach z Zagłębiem, ŁKS-em czy Koroną w których zdobył 7 oczek trafił na mecze które dość pechowo się dla nich zakończyły a mianowicie porażka w ostatniej minucie z Cracovią oraz tylko remis z Ruchem (grali w przewadze, mieli rzut karny).
Obie ekipy nie mają jakość szczególnie mocnych linii defensywnych, stracili już po 19 goli w tym sezonie, nieźle jednak radzą sobie w ataku, Podbeskidzie ostatnio z łatwością dochodziło do sytuacji bramkowych z Jagiellonią, gdzie wygrali 2-0 ale mogli zdecydowanie wyżej. W Bełchatowie natomiast sporo w ofensywnie zależy do Kosowskiego czy Buzały. Myślę, że czeka nas naprawdę niezły mecz w którym padnie przynajmniej 3 bramki.

Do góry
#5085771 - 10/12/2011 15:05 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
kiki1981 Offline
enthusiast

Meldunek: 12/11/2005
Postów: 200
Ruch - Korona 2 @3,90 Bet-at-home

Ostatnio Korona lepiej prezentuje się od Niebieskich. Chyba w ekipie gospodarzy wszyscy już czekają na przerwę zimową. Oby dwa zespoły są dla mnie za wysoko w lidze. Spodziewałem się miejsc 10-12. Za Koroną przemawia również statystyka pojedynków obu zespołów na ulicy Cichej 6. Ruchowi nie udało się jeszcze pokonać rywali z Kielc przed własną publicznością.
Korona bez dobrze ostatnio spisującego się "Malara" (pauzuje za żółte kartki), ale już z ważnym ogniwem pomocy Vukovicem (bez niego wartość drużyny sporo traci).
W obozie "Niebieskich" na uraz pleców narzeka Zieńczuk, a to jeden z obecnie najlepszych zawodników Ruchu. Kurs na gości, dla mnie trochę za wysoki, co nie omieszkam wykorzystać.

Do góry
#5085977 - 10/12/2011 17:50 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
allesandros Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 2053
Skąd: Gerlach
Legia Warszawa - Cracovia Kraków
Typ: Goscie nie strzela bramki

Legia jedna z lepszych jak nie najlepsza polska defensywa kontra druzyna, która nie ma pomyslu na atak. Druzyny prowadzone przez pana Pasieke maja juz taki styl ze przede wszystkim obrona. Boczni obroncy maja zakaz wychodzenia za polowe i nie wazne jak sie nazywaja. Wydaje mi sie ze Roberto Carlos tez nie mogl by u niego wyjsc na druga strone boiska. Chlop ma zryty leb jesli chodzi o to. Mialem mozliwosc ogladania jego popisow w Gdyni i dobrze ze juz jej nie mam. Cracovia moze strzelic tylko ze stalych fragmentow, ale Legia dobrze o tym wie i nie bedzie do takich sytuacji dopuszczac.

Do góry
#5086121 - 10/12/2011 19:08 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29889
Widzew - Górnik

Jeszcze do wczoraj byłem przekonany o grze na gospodarzy. Ale po przeczytaniu artykułów o liście nieobecnych. No nic, cały czas chodzi mi po głowie wynik 3-2. Liczę, że mimo problemów z wypłatami piłkarze, oprócz Prejdżusika, wezmą sobie do serca i postarają się o jakieś akcje zakończone golami. Napisałem oprócz tego zawodnika z Burkina Faso, ponieważ, jest to były zawodnik Widzewa, którego to Łódź wypożyczyła i z tego co przeczytałem, nieelegancko pożegnała. Sam Nakoulma nie chce wspominać te czasy, ale z wywiadów uważam, że jest gotowy zrobić wszystko, aby tylko strzelić i wygrać z Widzewem.
Myślę, że ten mecz nie skończy się underem, baa liczę na sporą ilość goli.

Górnik O1,5 gola 3,5

Do góry
#5088225 - 11/12/2011 16:27 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
allesandros Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 2053
Skąd: Gerlach
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław
typ: powyzej 2,5 gola

Rysiu Tarasiewicz to jeden z nielicznych polskich trenerow dla ktorego najwazniejszy jest ataki dodatkowo jest bardzo konsekwentny. Podoba mi sie jego styl i szkoda mi Jego w tej chwili. Ma zespol jaki ma i potrzeba jeszcze troszke czasu by to zaskoczylo. Lodzianie ostatnio dosc sporo przegrywali ale dzisiaj mamy idealna okazje i dla Tarasiewicza i dla calej druzyny. Licze ze Rysiu znajdzie kilka slabych punktow Slaska i LKs cos strzeli a gospodarze poki co obrona nie imponuju wiec powinnismy zobaczyc kilka bramek. Po cichu licze ze tu moze byc mala niespodzianka, moze 2-2. Zapowiada sie ciekawy meczyk.

Do góry
#5088685 - 11/12/2011 20:19 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
ŁKS-Slask

Gra drużyna która bardzo lubi tracić bramki - 32 stracone w 16 meczach - najwięcej w całej lidze ! Kontra drużyna która bardzo lubi strzelać - 29 strzelonych - nikt w lidze nie ma więcej. Co więcej ŁKS grając z nazwijmy to topowymi polskimi zespołami zazwyczaj traci wór bramek. Lech-ŁKS 4:0, ŁKS-Lech 0:5, ŁKS-Legia 1:3, Śląsk-ŁKS 4:0. Także widzę spore szanse na podtrzymanie tej tendencji. Obrona łodzian dziurawa jak szwajcarski ser. Z przdu nie wyglądają tak źle, przynajmniej na papierze, za to w obronie jest prawdziwy dramat. Myślę że Śląsk będzie miał dzisiaj sporo okazji bramkowych.

Do góry
#5090819 - 12/12/2011 16:29 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
typ: Under 2.5 Goals
kurs: 1.88
buk: RedBet

Ostatnio Lech wysoko pokonał ŁKS Łódź na swoim stadionie (4-0), dzisiaj na Bułgarską przyjeżdża ostatnia drużyna w lidze Zagłębie Lubin i wydaje się, że Kolejorz również ten mecz powinien pewnie i wysoko wygrać. Ja jednak nie jest, aż takim optymistą, patrząc na ostatnie wyniki Lecha, słabą grę, niemoc strzelecką i wyraźne braki kondycyjne wynik z ŁKS-em był nico ponad stan, tym bardziej, że w tamtym spotkaniu Łodzianie nie stwarzali problemów Lechitom przy zdobywaniu bramek a czasem nawet pomagali.
Dlatego po 4-0 z ŁKS-em nie można popadać w huraoptymizm i mówić, że Lech gra już tak jak wszyscy tego oczekują, bo tak nie jest i chyba za Jose Mari Bakero tak nie będzie. Gram więc w tym spotkaniu under 2.5 goli. "Miedziowi" przyjadą dzisiaj na Bułgarską z jasnym celem, jak najdłużej zachować czyste konto, a jak pokazały to mecze Lecha sprzed spotkania z ŁKS-em nie jest to, aż tak trudne zadanie. Dlatego według mnie na świetlnej tablicy długo będzie widniał bezbramkowy remis.
Zagłębie wie również, że jest to ważne spotkania dla klubu, ostatnio od pierwszej drużyny odsunięto Dominykasa Galkeviciuisa, Janusza Gancarczyka, Błażeja Telichowskiego oraz Macieja Małkowskiego i może będzie to jakiś bodziec dla pozostałych, że tak nie można grać i mając taki potencjał jak najszybciej powinni uciec ze strefy spadkowej.
Na koniec mała statystyka meczów Lecha przy Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin w ostatnich latach:
16/10-10 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 0:1
15/05-10 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 2:0
29/02-08 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 0:0
04/12-07 Puchar Ekstraklasy, Group B Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 1:0
10/03-07 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 0:2
10/03-06 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 0:1
16/04-05 Ekstraklasa Lech Poznan vs. Zaglebie Lubin 2:0

Do góry
#5090838 - 12/12/2011 17:02 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
typ konkursowy

Lech-Zaglebie

Lech Poznan po serii kilku bardzo slabych meczow w swoim wykonaniu, w ktorym to nie potrafil strzelic nawet bramki, w zeszlym tygodniu rozbil u siebie ŁKS az 4:0, co dla kibicow Kolejorza jest nadzieja, ze ich zespol wraca na wlasciwe tory. We wspomnianym meczu gospodarze zaczeli z wysokiego C, bo juz do przerwy strzelili wszystkie bramki. Zespol Bakero jest w dobrej sytuacji kadrowej, zagraja dzis w praktycznie najsilniejszym zestawieniu, jedynym zawodnikiem, ktory wypadl ze skladu jest Wolakiewicz. Calkiem inne nastroje panuja obecnie w Zaglebiu, bo nie dosc, ze druzyna z Lubina jest na ostatnim miejscu w tabeli, to jeszcze od kadry zespolu przed dzisiejszym spotkaniem odsunietych zostalo 4ch pilkarzy: Gancarczyk, Galkevicius, Telichowski i Malkowski. Powiem wiecej, trenerzy druzyny z Lubina zazyczyli sobie, by przed dzisiejszym pojedynkiem nie upubliczniac kadry meczowej, takze nie wiadomo kto powolany zostal do meczowej 18stki, ale przeczytalem tylko, ze w skladzie na dzisiaj znalazl sie mlody Ariel Famulski.. kto wie, czy skoro trener nie zechcial podac do mediow kadry meczowej, to czy nie znalezli sie w niej kolejny mlodzi zawodnicy, biorac pod uwage odsuniecia w/w zawodnikow od pierwszego zespolu itd.
Na 7 wyjazdowych spotkan Lubina padlo az 5 overow.
Dla Lecha praktycznie mecz o zycie bo w przypadku straty punktow bedzie im juz bardzo trudno dogonic czolowke, takze przed przerwa zimowa na pewno beda chciec pokazac ze seria meczow, w ktorych "imponowali" nieskutecznoscia jest juz za nimi i przed wlasna publicznoscia beda chcieli rozprawic sie z rozbitym Zaglebiem podobnie jak i w meczu z ŁKS, by przynajmniej w czesci odkupic winy u kibiców.

over 2.5 gola
1.84 Redbet

Jakby ktos chcial to w betsafe jest 1.94.

Do góry
#5090891 - 12/12/2011 18:33 Re: Ekstraklasa: 17 kolejka [9-12/12/2011] [Re: krz1910]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
typ konkursowy.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin AH(0:1,5) 1 2.07 (1.94)

Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku w Polsce, spotkają się w nim dwa zespoły, które swą postawą rozczarowały kibiców, szósty w ligowej tabeli zespół Lecha Poznań zmierzy się z przedostatnim, a w zasadzie już ostatnim zespołem Zagłębie Lubin. Lech rozpoczął efektownie sezon jednak z biegiem czasu zaczęły się problemy i coraz gorsze wyniki jak i sama gra, choćby w niedalekiej przeszłości nie potrafili udokumentować swojej wyższości nad Podbeskidziem, u siebie przegrali z przeciętnym Widzewem. Jednak Lech to bardzo mocna zwłaszcza u siebie, niekiedy biją głową w mur z często bardzo defensywnie ustawionych rywali, ale gdy uda im się zdobyć tą pierwszą najważniejszą bramkę, później jest łatwiej, a dziś zagrają z Zagłębiem, Zagłębiem które miało walczyć w górnej połówce tabeli, z drużyną, która jest największym rozczarowaniem tegorocznego sezonu, wymienili trenera, Urbana zastąpił Hapal, ale gra wygląda tak samo beznadziejnie. Kadrowo to naprawdę niezła drużyna jednak są zupełnie rozbici, w defensywie popełniają tak karygodne błędy że o punkty ciężko im walczyć nawet z dużo słabszymi rywalami. Atmosfera w obu klubach nie jest dobra, kibice Kolejorza oczekują dymisji Bakero, który na pewno na wiosnę nie będzie już trenował Lecha, kibice Miedziowych nie mogą już patrzeć na swoich pseudokopaczy. Zwłaszcza w Lubinie atmosfera jest bardzo fatalna, kibice zbojkotowali meczu siebie, a piłkarze oczywiście przegrali 0:4, żeby pokazać że jest koncepcja wyjścia z sytuacji, odsunięto po ostatnim meczu czterech piłkarzy od pierwszej drużyny, zabraknie więc dziś: Galkeviciuisa, Gancarczyka, Małkowskiego i Telichowskiego, do tego kontuzjowany nadal jest Abwo, gospodarze zagrają tylko bez Wołąkiewicza. W tym spotkaniu dwóch zespołów, które jesienią rozczarowały stawiam dziś na pewne zwycięstwo Lecha, Zagłębie na wyjazdach zdobyło do tej pory jeden punkt, grają fatalnie w defensywie, nie widzę szans by mogli tu coś ugrać.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, latajaca_holenderka, igea23, rymoholik, akagi, wHiTe_StAr, alfa, Sensei, forty, VVega, Akhu, 11kera11), 3065 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584080 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07