Opcje tematu
#488468 - 20/01/2006 09:23 Championship - 30 kolejka (20-21.I)
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
30 kolejka League Championship

sobota 21 stycznia godz.16:00


Burnley v Preston
Coventry v Derby
Crewe v Plymouth
Crystal Palace v Reading
20.01 godz.20:24
Leeds v Sheff Wed
Leicester v Cardiff
Luton v QPR
Millwall v Wolverhampton
Norwich v Watford
Sheff Utd v Brighton
Southampton v Ipswich
Stoke v Hull


Edited by Prem (20/01/2006 22:39)

Do góry
Bonus: Unibet
#488469 - 20/01/2006 14:37 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Przed nami 30 kolejka League Championship, a w niej kilka ciekawie zapowiadających się spotkań. Już w piątek (godz.20:45) hit tej kolejki. Na Selhurst Park zajmujący 5 miejsce w tabeli Crystal Palace podejmuje zdecydowanego lidera, drużynę Reading.

Kibice "Orłów" mogą liczyć na jakiekolwiek punkty, gdyż ich pupile notują serię 5 zwycięstw z rzędu. Co prawda Reading nie przegrał w zasadzie od początku rozgrywek (w 1 kolejce przegrali u siebie z Plymouth 1-2, od tego czasu nie ponieśli porażki przez 28 kolejnych meczy), lecz jak sami przyznają są trochę zmęczeni heroicznym bojem stoczonym we wtorek z WBA w Pucharze Anglii, kiedy to ze stanu 0-2 po 45 minutach, doprowadzili do dogrywki, by w niej przesądzić losy spotkania na swoją korzyść.

Mecz cholernie ciężki do wytypowania. Z jednej strony będący na fali gospodarze, z drugiej już prawie pierwszoligowiec. I tu właśnie upatrywałbym szans na punkty dla Crystal Palace. Reading już ma taką przewagę, że spokojnie może myśleć o rozgrywkach Pucharu Anglii, gdyż za tydzień podejmuje u siebie Birmingham, a więc kolejny zespół z elity, co może być dla nich dobrą zaprawą przed przyszłorocznymi bojami w tej klasie rozgrywkowej.
Ofensywne akcenty w drużynie "Królewskich" są rozłożone na kilku zawodników: czołowych strzelców ligi Dave'a Kitsona (13 bramek) i Kevina Doyle'a (11 bramek) oraz liderów wsród asystentów Glenna Little'a (10 as) i Nicky Shorey'a (8 as).
Jeśli więc dziś gospodarze nie klekną przed przeciwnikiem, trzymając ich z dala od własnej bramki (jak choćby Derby w ostatnim dniu starego roku), to mogą dziś myśleć o punktach.

Ja zaryzykuję remis.

Do góry
#488470 - 20/01/2006 20:36 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
Lester Offline
enthusiast

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 283
Skąd: Miasto Ciężarówek
widze Jinx ze jestes bardzo aktywny w kwestii Anglii....ja sie ciesze ze udalo mi sie w koncu znalezc dostep do kafejki internetowej w tym miescie i uda mi sie cos tam stworzyc..
mialem pisac jutro, ale wypadly mi jakies overtime,y w robocie i trzeba isc, tak wiec z informacji z The Sun sobotniego lipa.
zagrac jednak cos trzeba i ja z rozgrywek elitarnych Champonship skoncentruje sie na 2 pojedynkach.
pierwszy z nich to starcie moich kochanych Foxes, czyli Leicester z Cardiiff. osobiscie spotkan z udzialem zespolow ktorym kibicuje staram sie nie grywac ale tym razem chyba jednak sie skusze pomyslec cos nad nim.
gospodarze znalezli sie bowiem po raz pierwszy od niepamietnych czasow w strefie spadkowej i to jeszcze w dodatku drugiej ligi, co oznacza ze grozi im spadek do League One. a stalo sie tak dzieki wyjazdowej porazce z Sowami 1:2. W spotkaniu przed tygodniem w ekipie Leicester nie grali jednak dwaj podstawowi skrzydlowi Ryan Smith oraz Jonnie Gudjonsson. teraz obaj powroca do skladu Foxes, ktorzy za wszelka cene beda chcieli ograc rywali z Cardiff.
dodatkowo w zespole gospodarzy zadebiutuje przed wlasna publicznoscia sciagniety w okienku transferowym 21-letni Matt Fryatt - ( z Walsall - 14 goli w tym sezonie), ktory jest nowa nadzieja kibicow gospodarzy. teraz sa bowiem strasznie ciekawi jak bedzie wygladac wspolpraca Fryatta z Markiem de Vriesem, od ktorego oczekuje sie znacznie wiecej bramek niz zwycieska z Tottenhamem w FA Cup. Tak wiec checi, ambicja i cos tam jeszcze jest po stronie gospodarzy, ale tak jest zawsze w tej lidze. jesli chodzi o umiejetnosci to wydaje sie ze sytuacja jest rowniez identyczna.
w Cardiff przed tygodniem zadebiutowal sciagniety z Rangers Thompson i jego debiut byl niezwykle udany. byly napastnik Gers zdobyl 2 gole, wprowadzajac tym faktem w zachwyt swoich kibicow, ale juz po chwili fanom Cardiff zbladly nieco miny. po meczu Thompson zapowiedzial, ze "niech kibice nie spodziewaja sie ze bede tak strzelal co tydzien". troszke sobie chlopaszek sprowadzil na ziemie kibicow. ja tam mu wierze i podobnie jak fani Leicester wierze ze slowa dotrzyma. do krycia pozostanie wiec jeszcze Cameron Jerome o i z nim trzeba bedzie niezle powalczyc, bo chlopak ma papiery na wielka i pilke i juz interesuja sie nim wielkie kluby (oczywiscie z Premiership), ale w okienku transfeorwym chec jego pozyskania wyrazila co najwyzej ekipa SUTD i w sumie dobrze ze pozostal w Cardiff, bo u Warnocka to mialby naprawde ciezko. Caly czas jestem zwolennikiem opinii, iz pilkarze SUtd przestana w pewnym momencie grac i zdobywac punkty i moga miec problemy z bezpsorednim awansem. Warnock mial bowiem jakies 2 miesiace temu odejsc do Pompey i zostac nowym trenerem Portsmouth, ale ostatecznie zostal w Sheffield i na nieszczescie dla swoich pilkarzy wyzywa sie teraz na nich na kazdym kroku. moze i na treningach tez, ale glownie chodzi o to, ze pomimo zwyciestw krytykuje zespol choc ten przykladowo wygrywa mecz 2:0 i zdaniem dziennikarzy angielskich gra dobrze (dobre , wysokie noty).
Wracajac jednak do Jerome'a to chlopak ma juz na swoim koncie bramke strzelona Almunii na Highbury w FA Cup. fajnie by bylo gdyby co najmniej do przyszlego tygodnia ten wyczyn pozostal jego najwybitniejszym.
Cardiff moze pochwalic sie jednak wyrownana i stabilna formacja defensywna oraz niezla gra pomocnikow (szczegolnie Koumas).
u mnie jednak moze i jutro zadecyduja emocje , ale ja osobiscie gram na zwyciestwo gospodarzy bo .....nie chce rowniez zasmiecac srodowiska. rozmawialem w pracy z moimi przyjaciolmi Anglikami ktorzy sa posiadaczami karnetow i maja juz dosc slabej postawy swoich ulubiencow. powtarzaja mi ze juz nie chcca ogladac Foxes. jeden z nich Rich powiedzial mi dzis ze jesli jutro chlopaki nie wygraja to wyrzuci karnet do kosza. wierze mu ze moze to zrobic i dobrze by bylo zeby karnet pozostal u Niego w kieszeni. po co zanieczyszczac srodowisko )

tak wiec jesli ktos jutro chce pomoc Richowi, zeby nie wyrzucal swojego karnetu do kosza - niech postawi na Leicester i kibicuje gospodarzom. bedzie mial z tego podwojny profit : po pierwsze karnet pozostanie na miejscu i Rich bedzie szczesliwy a po drugie wzbogaci sie stawiajac na jedynke )

to tak troszke pol - zartem , ale ja to sobie chyba jednak to wrzuce. poza tym to tak na pierwszy rzut oka to chcialem zagrac Southampton bo myslalem ze bedzie to pozegnalny mecz Theo Walcotta ale chyba spakowal walizki nieco wczesniej i nie bedzie sie zegnal z publicznoscia. Mysle jednak ze kibice beda zadowoleni, mam przeczucie ze Craig Burley wreszcie ogra kogos zdecydowanie i bedzie to wlasnie Ipswich.

jakbym mial wiecej czasu to bym popisal cos wiecej ale praca, praca i nie mam stalego dostepu do netu....

typy z innych lig zamieszcze w odpowiednich tematach, zeby nie paskudzic tutaj ,:)

Championship: Leicester, Saints.....

Do góry
#488471 - 20/01/2006 21:59 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:

Ja zaryzykuję remis.




Gratuluje typu:)
myslalem nad tym meczem i bylem sklonny postawic nawet jedyneczke ale Twoja opinia sklonila mnie na jak sie okazalo bezpieczniejszy remis

Na Twoje pytanie z rana odpowiedz jest twierdzaca, sorka ze tutaj ale dzis troszke zajety jestem, a musialbym skrzynke oproznic

pozdrawiam

Biszop

Do góry
#488472 - 21/01/2006 00:04 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
No cóż, wydaje mi się, że ligi angielskie są cholernie trudne do wytypowania (co potwierdzają choćby kursy), dlatego też każdy trafiony typ sprawia mi niebywałą satysfakcję. A jutro może być odwrotnie.

Lester pytanie do Ciebie. Gudjonsson jest chyba jeszcze zawieszony (przynajmniej na stronie FA jest napisane 21.01 end, teraz nie wiem jak mam to rozumieć, czy już dziś będzie mógł grać ???), poza tym Sylla pojechał na PNA, to chyba osłabienie ekipy "Lisów" ???

Z dzisiejszych meczy skłonię się chyba na Burnley - Preston 02. Gospodarze coś ostatnio nie w formie, poza tym mają nie grać Duff i Akinbiyi (wicelider strzelców - 12 bramek), a Preston nie przegrał już od 17 meczy. Co prawda zastanawia mnie trochę H2H na boisku gospodarzy, ale może właśnie jest czas na przełamanie.
Zastanawiam się jeszcze nad Coventry, które nie przegrało już 6 meczy (3-3-0) i ma świetne h2h. No i wicelider Sheffield Utd. Pytanie tylko, czy będą jeszcze wygrywać, czy spokojnie kontrolować przewagę ???
To samo tyczy się Leeds, którzy podejmują "Sowy" notujące ostatnio serię 3 zwycięstw. Dogonić miejsca premiowanego bezpośrednim awansem raczej nie dogonią, wypaść poza stręfę baraży też raczej nie wypadną.
Niespodzianki szukałbym na boisku Millwall. Forma obu ekip ostatnio podobna, a "Wilki", to drużyna bardzo chimeryczna.

Do góry
#488473 - 21/01/2006 11:00 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
Lester Offline
enthusiast

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 283
Skąd: Miasto Ciężarówek
zgadza sie jinx sprawdzilem tego Gudjonssona i faktycznie jeszcze jeden mecz zawieszenia, dzis nie zagra, to wielka strata dla zespolu a co do Sylli to oosbiscie go nigdy na zywo nie widzialem ale jakims niesamowitymi wyczynami sie w Leicester nie popisal.......kibice Cardiff juz przyjechali )

Do góry
#488474 - 21/01/2006 13:36 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
Barylkaq1 Offline
journeyman

Meldunek: 01/12/2005
Postów: 77
oglądałem mecz Crystal Palace - Reading na żywo i Crystal przeważali w pierwszej połowie m.in. 2 setki A. Johnsona, a w drugiej połowie mecz już się wyrównał i było kilka okazji, strzałów z obu stron.
Natomiast na dziś typuję: Preston X2, Plymouth X2, Leeds i Sheff Utd 1 ;]

Do góry
#488475 - 21/01/2006 14:16 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
Mam nadzieję,że nie zostanie to potrkatowane jako off topic. Wolerhampton pozyskało Tomasza Frankowskiego. Według prasy "Franek" kosztował okrągłe 2 mln euro. W ten weeken d chyba jednak nie ma szans na grę. Powodzenia Franek!

Do góry
#488476 - 25/01/2006 10:55 Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Southampton - Crystal Palace

Dziś na St.Mary's Stadium zaległy mecz League Championship. Forma obu drużyn odmienna, ale jak pokazały m.in. wczorajsze mecze w League Two w Anglii liczy się przede wszystkim dyspozycja dnia, a nie Current Form. Tutaj wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

"Święci" odkąd przejął ich George Burley pogrążyli się w kryzysie, czego efektem 6 porażek w ostatnich 7 meczach. Co prawda menago prosi o cierpliwość twierdząc, że wyniki w końcu muszą przyjść, lecz mi się wydaje, że tu chodzi o coś więcej. Efektem tego była reakcja weterana Denisa Wise'a, który na wieść o tym że Burley ma przyjść do klubu opuścił Southampton.

Do tego dziś wątpliwy jest występ takich graczy jak Belmadi, Cranie, Delap, Quashie czy nawet Kosowski (ma podjąć treningi jutro).
A Burley zapowiada odbudowę drużyny już od dzisiejszego meczu. Zobaczymy.

Na przeciwległym biegunie znajdują się "Orły", które mają bilans ostatnich meczy 5-1-0. Remis w ostatniej kolejce z liderem Reading, gdzie byli drużyną lepszą i w szatni po meczu panował niedosyt. Ale jak powiedział ich coach "...nie udało się dziś, poszukamy zwycięstw gdzie indziej..."
Jak widać panują tam bojowe nastroje i w obozie Crystal Palace zapowiadają przedłużenie serii niepokonanych (asekuracja ???).

W obliczu powyższego ja zaryzykuję 2. Mimo iż H2H zdecydowanie na korzyść gospodarzy (2-1-0 w Southampton od 1994 roku), ale po kursie w granicach 2.4 można zaryzykować.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Fantômas 44, igea23, kemp, Igor), 3082 gości oraz 22 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584506 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07