Opcje tematu
#4814356 - 27/07/2011 21:27 Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp


To przed nami wyczekiwany start krajowej kopanej futbol
Spokojnie, z ładnymi betami prowadźcie dyskusję
piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#4814436 - 27/07/2011 22:39 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Bardzo ładny kurs na Zagłębie (x2 zły też nie będzie, choć na gola Zagłębia płacą 1.9 grin)
Skorża do mistrzów przygotowań fizycznych nie nalezy i prowadzone przez niego drużyny, na starcie jest kiepsko.Przekonamy się jutro jak to wygląda, sam udział w pucharach popycha do ryzyka.
Z pucharowiczów do grania Wisła z uwagi na szeroką kadrę, pucharowe skupienie musi dać się we znaki, no chyba że losy dwumeczu rozstrzygną się już jutro wink

Do góry
#4814467 - 27/07/2011 22:53 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: royalflush]
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
chyba najwazniejsze info
Miło nam poinformować, że po długiej przerwie od dnia dzisiejszego (27.07 środa) w naszej ofercie znowu znajdują się mecze I kolejki EKSTRAKLASY!

totomix hura hura

Do góry
#4817926 - 29/07/2011 12:11 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Tomasz Frankowski]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29915
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Po poprzednim sezonie, już w myślach księgowałem peffki grane przeciwko Górnikowi. Podupadłe morale po odejściu 3 znaczących piłkarzy, fatalna kondycja finansowa (mimo, że głównym sponsorem był/jest Allianz), wiadomości o odejściu Nawałki do Kielc... to mogło źle wpłynąć. Aczkolwiek pod koniec czerwca pojawiło się światełko i firma z Katowic, Budus, została jednym ze sponsorów, a teraz dodatkowo partnerem została Kompania Węglowa S.A. Na tą chwilę, spokój jeśli chodzi o regularne wypłaty i premie jest co najmniej do końca rundy jesiennej.
O transferach warto napisać, ale wszystko jest ładnie wyklarowane tam --> 90minut.pl
Ze strony Górnika mogę dodać, że wartościowi i bardzo perspektywiczni gracze to: Mączyński (Wisła K.), Olkowski (GKS K.), Milik (Rozwój Katowic), Shiriki (Ashdod, Izrael), Thomik (1. FC Uninon Berlin). Dwóch ostatnich ma pewne zaległości i będą wchodzić z ławki.
Gwiazdą ma być 17-letni Milik z Rozwoju, świetny zawodnik i w notesie skautów i trenera Nawałki od bardzoooo dawna.
Do finansowych i kadrowych plusów mogę dodać jest too, iż atmosfera w zespole jest świetna i naprawdę bojowa. Poprę to cytatem Mączyńskiego:
Cytat:
- Jestem pod wrażeniem atmosfery, jaka panuje w szatni Górnika. Widać, że piłkarze tworzą kolektyw - przyznaje Krzysztof Mączyński, który prawdopodobnie wkrótce zostanie piłkarzem zabrzańskiej drużyny.


No i wiadomość dość ciekawa co zaskakująca, nie tylko dla mnie. Górnik ma grać na, nowo wybudowanym, stadionie Piasta w Gliwicach. Ojjj będzie się działo. Rozumiem kibiców Piasta o ich protestach itp.

Co do typów...

X @ 3,30 1/10
under 2,5 @ 1,55 2/10

Ciężko mi uwierzyć, że drużyny od pierwszej kolejki otworzą się i pograją na run&gun. Lenczyk to raczaj bardziej na defensywę zapatrzony... Dla Nawałki 1 punkt z gorącego wrocławskiego terenu to cenna zdobycz.
Kurs na gospodarzy byłby ciekawy gdyby było co najmniej >2,20 a tak żadne value.Chyba, że brać pod uwagę Śląsk EH X (zwycięstwo jedna bramką). Na gości 4,50 - nawet nawet, ale nie widzę tutaj niespodzianki, bydzie remis!

Do góry
#4817927 - 29/07/2011 12:26 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29915
a teraz Ojro TVexpress:

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk...
Gównie dlatego że do Polonii przeszli Jez, Sikorski, Bonin. A to godna uwagi ofensywna pomoc. Nie będę się o nich rozpisywał. Dodam, że po zakończeniu rundy Banaś, kapitan Górnika, był lekko załamany odejściem tych zawodników, w szczególności Jeża.
Za Polonią przemawia mimo wszysko Zieliński, który to, wg mnie, zbudował Lecha i drogę przez puchary, Bakero tylko był tłem.
Lechia rewelacja w poprzednim sezonie, w tym już niekoniecznie. Ciekawe jak będzie grał Traore, który chciał odejść a nie pozwolono mu.

Polonia W lub Polonia (-1)

Widzew Łódź - Wisła Kraków
Gospodarze to dla mnie jeden z 4/5 kandydatów do spadku, a Wisła do 1 z 4 kandydatów na mistrzostwo... werdykt może być jeden -> Wisła po fajnym kursie. W prawdzie pierwsze spotkanie, ale mimo wszystko Widzew nie przekonuje, chyba że się mylę, bo szczerze to nie przeglądałem ich stron z wiadomościami.

Wisła 2,25

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Legia po 1,75 i to po pucharach... no nie wiem. Do tego Skorża, który jakoś nie radzi sobie w szatni. Zagłębie może sporo namieszać, ciekawy skład + kursy na nich.

Zagłębie 5,25 lub X2 2,10

Do góry
#4817944 - 29/07/2011 14:50 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Tomasz Frankowski]
Maldini$$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/09/2006
Postów: 4447
Skąd: Las Vegas
Originally Posted By: Tomasz Frankowski
chyba najwazniejsze info
Miło nam poinformować, że po długiej przerwie od dnia dzisiejszego (27.07 środa) w naszej ofercie znowu znajdują się mecze I kolejki EKSTRAKLASY!

totomix hura hura


Mają umowę tylko na dwie pierwsze kolejki.

Do góry
#4817959 - 29/07/2011 15:17 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
bester Offline
member

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 140
Troche wysoki kurs na Lecha -0.25 @ 1.86, zważywszy, że mecz w Belchatowie, gdzie LKS nawet nie trenował, więc ciężko go nazwać wyjazdem. W LKS ponoć Mięciel nie zagra. Nawet z nim cięzko im byłoby się przebić przez ciągle bardzo silną obrone Lecha. Rudnev pewnie znowu coś ustrzeli. Ja to widze 0-1 lub 0-2, i mysle że ne Lecha powinno być -0.5, LKS średnio broni.

Do góry
#4817966 - 29/07/2011 15:31 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: bester]
maniak_nw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/07/2011
Postów: 1935
Skąd: Warszawa
Polonia - Lechia 1DNB @1,44
------------------------------------------
ŁKS - Lech 2DNB @1,50
------------------------------------------
aku @2,16 @bet365
------------------------------------------


Krótka analiza:

Wzmocniona (solidnie jak na polskie warunki) Polonia W gra z Lechia. Polonia zagra bez kibiców jednak swój stadion to zawsze + na korzyść gospodarzy. Piłkarsko dla mnie lepsza Polonia. Przedsezonowe sparingi pokazały że drużyna ta będzie walczyć o miejsca 1-4. WIN Polonii wydaję się być peffką jednak dla asekuracji gram DNB.

ŁKS nie gra u siebie (Bełchatów). Lech trochę słabo w sparingach ale podrażniony absencją w europejskich pucharach będzie znów walczył o "majstra". DNB dla asekuracji.

Do góry
#4817972 - 29/07/2011 15:46 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
ŁKS Łódź - Lech Poznań

Ciężko cokolwiek napisać, pierwsza kolejka, pierwszy mecz, także nie ma co typować na siłę. Faworytem na pewno jest drużna ze stolicy Wielkopolski, ale na pewno ŁKS stać na sprawienie niespodzianki. W porównaniu z poprzedni sezonem, w ŁKSie nastąpiło kilka zmian [na pewno na lepsze] - do Łodzi wrócił Marek Saganowski, następnie podpisano kontrakt z byłym kapitanem Floty Świnoujście Radosławem Pruchnikiem, ściągnięto najlepszego piłkarza Zawiszy Bydgoszcz Cezarego Stefańczyka. Z Górnika Łęczna dołączył Tomasz Nowak. Jako ostatni do kadry dołączył były piłkarz m.in Legii Warszawa Sebastian Szałachowski.
Bardzo ważną informacją jest, że do składu wraca Marcin Adamski który całą rundę wiosenną leczył kontuzję i dzisiaj razem z Michałem Łabędzkim mają tworzyć parę stoperów.

Mecz odbędzie się w Bełchatowie tak jak już pisał kolega wyżej i to na pewno handicap dla Lecha, bowiem prezydent Bełchatowa nie zgodził się by na mecz weszli kibice ŁKS-u i w ostateczności zaledwie 500 osób będzie dopingowała łódzką drużynę.

W obu zespołach są małe problemy kadrowe.
W ŁKSie na pewno nie zagra Marcin Mięciel, już w 25. minucie musiał opuścić murawę podczas sparingu z ALKI Larnaka.

Z tego co wiem to w Lechu nie zagra Siergiej Kriwiec, który ciągle nie jest w pełni sił i na boisku pojawi się jedynie, gdy wymagać będzie tego trudna sytuacja boiskowa lechitów.
Drugim piłkarze który nie zagra jest Marcin Kikut który leczy kontuzję.

Jeśli miałbym typować na siłę to postawiłbym na remis, który na pewno satysfakcjonowałby ''gospodarzy'', ale tego nie zrobię bo nie chce kupić kota w worku.

Aczkolwiek w lidze typerów na stronie ŁKS-u postawiłem DW: 1-1 smile

Przewidywane składy:
ŁKS: Wyparło - Stefańczyk, Adamski, Łabędzki, Romańczuk - Smoliński, Kłus, Nowak, Pruchnik - Saganowski, Bykowski.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Djurdjević, Henriquez - Tonev, Murawski, Injac, Stilić, Wilk - Rudnev.


===


Mam nadzieje, że ŁKS w tym sezonie będzie czarnym koniem, bardzo fajnie wygląda skład zespołu na ten sezon i mam nadzieje, że przełoży się to na wyniki.


Edited by Platini (29/07/2011 18:14)

Do góry
#4818066 - 29/07/2011 16:57 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: 19marcin08]
lucabrasi Offline
journeyman

Meldunek: 15/07/2011
Postów: 67
Skąd: krk


stawka: 100 zl

Uzasadnienie:
Cracovia na własnym stadionie jest mocna i udowodniła to w rundzie wiosennej gdzie potrafiła wygrać z zespołami będącymi zdecydowanymi faworytami.
W przerwie letniej wzmocniła atak pozyskując wicelidera strzelców poprzedniego sezonu Andrzeja Niedzielana, oraz Koena van der Biezena, czołowego strzelca holenderskiej Eerste Ligi, który najprawdopodobniej będzie mógł zagrać w meczu z Koroną.Drużyna pod skrzydłami Jurija Szatałowa bardzo się zrzyła i razem chcą powalczyć o najwyższe cele.
W spotkaniu będzie komplet widzów, którzy jak sami zawodnicy przyznali, dają im mocnego kopa do gry, co przyczyniło się do utrzymania w poprzednim sezonie.

Korona straciła wielu wartościowych zawodników, z drużyną pożegnali się: Niedzielan [N, 25/12], Edi Andradina [N, 29/4], Stano [O, 29/5], Golański [O, 19/O], Tataj [N, 18/1], dodając do tego spore problemy finansowe nie sądzę, żeby korona w tym sezonie miała za dużo do powiedzenia.

Do góry
#4818197 - 29/07/2011 18:32 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: maniak_nw]
Azazel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2010
Postów: 20173
Skąd: 3miasto
Originally Posted By: maniak_nw
Polonia - Lechia 1DNB @1,44
------------------------------------------
ŁKS - Lech 2DNB @1,50
------------------------------------------
aku @2,16 @bet365
------------------------------------------


Krótka analiza:

Wzmocniona (solidnie jak na polskie warunki) Polonia W gra z Lechia. Polonia zagra bez kibiców jednak swój stadion to zawsze + na korzyść gospodarzy. Piłkarsko dla mnie lepsza Polonia. Przedsezonowe sparingi pokazały że drużyna ta będzie walczyć o miejsca 1-4. WIN Polonii wydaję się być peffką jednak dla asekuracji gram DNB.

ŁKS nie gra u siebie (Bełchatów). Lech trochę słabo w sparingach ale podrażniony absencją w europejskich pucharach będzie znów walczył o "majstra". DNB dla asekuracji.

Polonia jednak z kibicami cool policja wczoraj wyraziła zgodę..

Do góry
#4818427 - 29/07/2011 20:54 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: lucabrasi]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Originally Posted By: lucabrasi


stawka: 100 zl

Uzasadnienie:
Cracovia na własnym stadionie jest mocna i udowodniła to w rundzie wiosennej gdzie potrafiła wygrać z zespołami będącymi zdecydowanymi faworytami.
W przerwie letniej wzmocniła atak pozyskując wicelidera strzelców poprzedniego sezonu Andrzeja Niedzielana, oraz Koena van der Biezena, czołowego strzelca holenderskiej Eerste Ligi, który najprawdopodobniej będzie mógł zagrać w meczu z Koroną.Drużyna pod skrzydłami Jurija Szatałowa bardzo się zrzyła i razem chcą powalczyć o najwyższe cele.
W spotkaniu będzie komplet widzów, którzy jak sami zawodnicy przyznali, dają im mocnego kopa do gry, co przyczyniło się do utrzymania w poprzednim sezonie.

Korona straciła wielu wartościowych zawodników, z drużyną pożegnali się: Niedzielan [N, 25/12], Edi Andradina [N, 29/4], Stano [O, 29/5], Golański [O, 19/O], Tataj [N, 18/1], dodając do tego spore problemy finansowe nie sądzę, żeby korona w tym sezonie miała za dużo do powiedzenia.


Stano i Golanski poki co nadal w Koronie, z tym ze obydwu chce sie Korona pozbyc bo maja za wysokie kontrakty. Golanski zostal odsuniety do ME, Stano jest z pierwsza druzyna, Z West Hamu wrocil tez Hernani. Cala trojka caly czas jest do sprzedania, mi a tym meczy pachnie underem i remisem, ale jako ze to pierwsza kolejka wiec ja podziekuje, nie zdziwi mnie zaden wynik

Do góry
#4818437 - 29/07/2011 21:00 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
1 kolejka, beniaminek - generalnie no bet.

Nie podzielam zupełnie optymizmu niektórych z Was jeśli chodzi o Lecha. Wygląda na to, że Kolejorz pod wodzą Bakero będzie dalej bardzo mizerny.

Lech overową ekipą dawno już nie jest. Mecz w Bełchatowie, praktycznie bez kibiców. Zapowiada się "zamuła".

Biorę dw 0:0, remis HT i under 2,5g mimo słabych kursów.
Generalnie dla mnie 45/55, więc DNB raczej na ŁKS ze względu na wyższy krus.

Do góry
#4818507 - 29/07/2011 21:39 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
Kukis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/06/2007
Postów: 3903
Skąd: The Beach
No nie wiem. Tak beznadziejnie jak ostatnio, Lech nie może cały czas grać. Wyniki sparingów absolutnie nic nie mówią. Skład pozostał praktycznie niezmieniony od poprzedniej rundy, mogli więc kopacze nieco się zgrać. Tonewy, Stilicie i inny jak chcą grać za granicą to koniecznie muszą zaprezentować się teraz dobrze w polskiej lidze, a nie tak jak w zeszłym roku gdy w LE się starali, a w lidze padaka. Liczę, że zmiany w sztabie szkoleniowym przyniosą dobry efekt (szczególne nadzieje pokładam w niezwykle dobrze się zapowiadającym, ambitnym drugim trenerze Lecha). Problemem Lecha w zeszłej rundzie był też brak Rudneva w niektórych spotkaniach, dzisiaj jest w pełni sił i może coś strzelić. Lech jest głodny gry, sukcesów i piłkarze chcą zmazać plamę za zeszły sezon, a ŁKS jest niemal wymarzonym rywalem na początek.

CS 1:3, CS 0:2 jak dla mnie.

Do góry
#4819832 - 30/07/2011 15:20 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
bester Offline
member

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 140
Slask jakos dziwnie niestabilny, beznadziejnie w obronie z Dundee, ostatnio z Sofia tragedia w ataku, dziś troche zmian pewnie będzie. Jakies info kto konkretnie siądzie?

Do góry
#4819834 - 30/07/2011 15:27 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
mirasPL Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2007
Postów: 2153
oczekujesz infa dzień przed meczem? przecież to Lenczyk,on wybierze tuż przed meczem,myśle że Pepe usiądzie bo grał nieskutecznie i chaotycznie ,a w jego miejsce zobaczymy Mile,na środku zagra Dudek,w ataku pewnie zacznie Diaz,bo holendra na pełne 90min w gazie nie stać,do składu pewnie wróci Socha na prawą obronę,natomaist Celeban wyrzuci ze składu Wasiluka,Cetnarski też zagrał dno i możliwe że tu też jakaś rotacja będzie,przykładowo przesunięcie wiatraka Soboty na środek a na skrzydło wrzucenie Gancarczyka. Śląsk zwycięży ale wątpie aby to było przekonujące zwycięstwo,stawiam 2:1,1:0.

Do góry
#4821612 - 31/07/2011 03:46 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: mirasPL]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
No dobra Ci co mnie znaja to wiedza ze jestem obiektywny a reszcie dziekuje grin

Dzisiejszy remis byl bardzo mocno ze wskazaniem na nas bo Wisla myslala ze mecz sie sam wygra bez walki a prawda jest taka ze to MY mielismy o wiele wiecej klarowniejszych sytuacji

Szkoda ... przed meczem remis bralbym w ciemno ale po takim meczu troche zal straconych 2 punktow frown

Ja wiem ze Wisla ma teraz LM na glowie itd... itp... ale nie oszukujmy sie sklad Widzewa to w tej chwili maly dramat i taka Wisla to powinna nas powiez jak dzieciakow a jednak bylo inaczej ...

Moze sie koledzy z Widzewa obraza ale dla mnie utrzymanie bedzie sukcesem bo jestesmy personalnie w czarnej dupie i choc serce zawsze wierzy w zwyciestwo to trzeba spojrzec prawdzie w oczy ...

Dzis ogromne dzieki chlopakom za walke bo tylko walka wyrwalismy te punkty Wisle ktora bardzo wyraznie przeszla obok meczu

Do góry
#4826758 - 03/08/2011 15:34 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 29.07 - 1.08 [Re: Platini]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397


Uploaded with ImageShack.us

Więcej informacji na stronie Expekt

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (igea23), 3307 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584583 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07