Strona 37 z 42 < 1 2 ... 35 36 37 38 39 41 42 >
Opcje tematu
#413533 - 16/08/2006 07:22 Re: Emrod - tenis z analizą
Marcin07 Offline
addict

Meldunek: 05/03/2005
Postów: 642
Skąd: Radom
Witamy Emrod ponownie
po cichu liczyłem że na US Open wrócisz.
Jeżeli chodzi o eksperyment to już wiele próbowałem na twoich typach. Moje dotychczasowe wnioski.
1. Turnieje poważne (np Wielki Szlem) gram za większe stawki-nie ma odpuszczania, do tej pory masz wysoką skutecznośc typów,
2. Turnieje bezpośrednio po Wielkim Szlemie gram za small stawke lub omijam,
3. Typy grane również przez Gogeta i innych gram za wyższą stawkę
4. Typy grane przez ciebie na zasadzie "troszkę w tym tygodniu ugrałem więc zaryzykuję..." raczej omijam lub mała stawka
5. Typy grane bez głębszej analizy, na czuja, lub jak jesteś zmęczony gram za small stawkę (oczywiście jeżeli zdradzisz taki stan)
5. Jak piszesz analizy do typów to staram się wyczuć typy które naprawdę uważasz że warto zagrać i te gram grubiej (tzn np stawka x 2)i te które są na przyczepkę- puszczam drobniej (stawka x 1 )
6. Jestem ostrożny co do kobiet (WTA) nie szaleję ze stawkami
W taki sposób udało mi się zrobić ze 100$ ponad 500$. Może uda się teraz zrobić z tego 2500$ . Powodzenia. Oczywiście już nie śmiecę

Do góry
Bonus: Unibet
#413534 - 16/08/2006 11:51 Re: Emrod - tenis z analizą
Udko Offline
enthusiast

Meldunek: 05/09/2003
Postów: 234
Skąd: Warszawa
WItaj Emrod
Miło mi Cie znowu widzieć:)
pozdr.
Udko

Do góry
#413535 - 16/08/2006 18:05 Re: Emrod - tenis z analizą
Aroon Offline
newbie

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 33
Emrod super że jesteś z powrotme niebawem US Open a przed nim jeszcze trzeba coś ugrać na tych małych turniejach czekam na twoje super typy powodzenia

Do góry
#413536 - 16/08/2006 21:15 Re: Emrod - tenis z analizą
nivet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 4725
Nie wiem kim jestes ale Ci sie przyjrze pozdro i powo

Do góry
#413537 - 16/08/2006 22:46 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Również wszystkich witam


Na razie przejrzałem co się działo przez ostatni okres!
Załatwiałem parę rzeczy na poczcie i przy okazji tam wpłaciłem pieniążki, a taka wpłata do Moneybookers trochę czasu idzie

Marcin07 poruszył bardzo istotny problem nad którym sam się wiele razy zastanawiałem!
Twój system jest ciekawy, ale ja uparcie trzymam się jednak stałej stawki tzn. stałego procentu budżetu!

W tym roku rzeczywiście Szlemy wyraźnie odstają na plus od reszty turniejów, dobrze szły też Mastersy, gorzej - małe imprezy!
Rok temu było trochę inaczej - dobrze Szlemy i małe turnieje, ale za to wiekszość Mastersów cieniutko!
Dwa lata temu z kolei Wimbledon i US Open to była tragedia, a większość pozostałych tygodni bardzo dobra!

Każdy typ imprezy wymaga po prostu pewnego przewartościowania doboru typów, a stawka może pozostać bez zmian!

Dzisiaj w Cinci jak widzę było wesoło - zobaczymy jak jutro

Na początek takie coś...

Tursunov - Ginepri 2 2.81

Robby z pewnością marzy o nawiązaniu do wielkich wyników z ubiegłego roku; jak na razie przez cały 2005 delikatnie rzecz ujmując daje ciała...
Czy istnieje szansa na przełamanie? Jeżeli tak to właśnie jutro
Rosjanin ostatnimi czasy szaleje, ale jeżeli nie zwolni tempa to na US Open wyświetli mu się lampka "Out of fuel"
Ubiegłoroczne US Open obfitowało we wspaniałe spotkania jak Nadal-Blake, Blake-Agassi, ale w mojej pamięci najbardzije utkwiło starcie Coria-Ginepi, może dlatego, że postawa tych panów i ich awans do 1/4 były już super-sensacją!
Chętnie bym Jankesa znów zobaczył w akcji na takim poziomie - niech się spręża!


Pratt - Pelletier 1 1.5

Pokonanie przez gospodynię Na Li potraktujmy jako ciekawostkę przyrodniczą
Pratt w kwalach odprawiła Uberoi i Schruff, potem rozniosła Martinez!
Australijka jest dwie klasy lepsza od Kanadyjki, która poza własnym terenem nie ma zbyt wielu atutów!

Do góry
#413538 - 17/08/2006 06:49 Re: Emrod - tenis z analizą
Gaske Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2006
Postów: 22997
Skąd: Miami, FL
Noooooo Emrod

Takiego powrotu chcial kazdy

Powodzenia i oby tak dalej

Do góry
#413539 - 17/08/2006 12:13 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Tursunov - Ginepri 2 2.81
Pratt - Pelletier 1 1.5

No rzeczywiście początke nienajgorszy

Jedziemy dalej!

Safina - Perry 2 3.33

Często to powtarzam przy okazji spotkań Dinary, ale w przeciwieństwie do brata znacznie lepiej radzi sobie ona na kortach ziemnych!
Perry z kolei to typowy produkt amerykańskiej szkoły - stawiamy na hard, a gdzie indziej jakoś to będzie (choć na trawie w tym roku było nieźle)
Shenay bardzo pozytywnie zaskoczyła na Wibmledonie; w kolejnych turniejach już na betonie nie zachodziła zbyt daleko, ale ma narozkładzie min. Peschke, Gronefeld i Hantuchovą!
Safina w tym samym czasie bez rewelacji - wygrane ze słabymi zawodniczkami (chociaż ze zdolną młodą King były już kłopoty), oprócz tego porażka z Suarez i nokaut z Mashą!
Leciutką faworytką jest oczywiście Rosjanka, ale kurs 3.33 jest zdecydowanie przesadzony - jak dla mnie śliczny valuebet!

Gonzales - Wawrinka 1 1.41

Wygraną z Nalbą na razie pomińmy
Gonzo jest rozpędzony, gra nieźle - raczej pewny typ!

Murray - Ginepri 1 1.63

Tursiego ładnie stuknął, ale są pewne granice. Andy jest bardzo mocny i raczej tym razem Robby rady już nie da!

Robredo - Serra 2 3.11

Tommy już nie raz mnie zawiódł w roli faworyta z kursem ok. 1.4!
Serra ewidentnie mu nie leży - w tym roku grali trzy razy, za każdym razem 3 sety, dwa razy wygrał Francuz!
Obydwaj bez jakiegoś szczególnego błysku w cyklu hardowym, tak więc po tym kursie biorę Florenta!

Baghdatis - Ferrer 2 2.19

Kolega z Cypru otwiera moją "czarną listę", za grosz nie mam do niego zaufania!
Obydwaj za wiele na razie na hardzie nie pohasali, ale ja faworyta widzę w Hiszpanie, a że kurs lepszy to tym lepiej dla mnie

Ljubicic - Hrbaty / Ljubicic NIE wygra 2-0 1 2.00

W meczu Ljuba-Hrbtay kurs na Chorwata jest mocno zaniżony; nie odważę się zagrać na zwycięstwo Słowaka, ale po takim kursie jeden urwany przez niego set wart jest ryzyka!

Do góry
#413540 - 18/08/2006 12:50 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Safina - Perry 2 3.33
Gonzales - Wawrinka 1 1.41
Murray - Ginepri 1 1.63
Robredo - Serra 2 3.11
Baghdatis - Ferrer 2 2.19
Ljubicic - Hrbaty / Ljubicic NIE wygra 2-0 1 2.00

Lekki minusik, ale tragedii nie ma!

Ivanovic - Srebotnik / Ivanovic NIE wygra 2-0 1.88

Troszkę przesadzono z faworyzowaniem Ivanovic; Srebotnik prezentuje ostanio całkiem niezłą formę! Na czystą dwójkę się nie odważę, ale jeden set jest całkiemrealny.

Safina - Pratt / Safina NIE wygra 2-0 3.26

Tutaj przede wszystkim kusi kurs; WTA to WTA i wyniki w rodzaju 4-6, 6-1, 6-0 wielką rzadkością nie są, a taki właśnie bardzo mnie urządza

Chakvetadze - Peer 1 1.51

Peer parę razy mi ostatnimi czasy podpadło - szybką porażką dzisiaj ma szansę na rehabilitację!

Roddick - Murray 1 1.63

Toczy się w sprawie tego meczu ciekawa debata; moim zdaniem zmęczenie Murraya w połączeniu ze zwyżką formy Roda da sukces Amerykaninowi.

Ljubicic - Robredo / Ljubicic WYGRA 2-0 2.46

W H2H Ljuba dominuje, formą moim zdaniem także przeważa!
Poza tym bardzo mnie interesuje starcie Ljuba-Nadal, tak więc niech Chorwat się dziś zbytnio nie zmęczy przed starciem z Rafą

Do góry
#413541 - 18/08/2006 13:00 Re: Emrod - tenis z analizą
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Zastanawia mnie Twoje stwierdzenie co do meczu Ljuby z Robredo... napisales ze przewyzsza on formą hiszpana , na jakiej podstawie tak sadzisz? Ja osobiscie tak slabego Ljuby nie widzialem od bardzo dawna a wiele jego spotkan ogladalem a Hiszpan nie zostal jeszcze zlamany w tym turnieju i swietnie sie spisuje na hard'zie nie pisze juz o ziemi gdzie zaliczyl wspanaly sezon.Interesuje mnei na jakiej podstawie to napisales Pozdrawiam

Do góry
#413542 - 18/08/2006 13:20 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Nie miałem na myśli jakiejś gigantycznej przewagi Chorwata, ale różnica pewna jest!

1. Ogólnie rzecz biorąc na hardzie Ljuba jest po prostu lepszy! Jak na Hiszpana umiejętności gry na tego typu kortach są u Robredo spore, ale ogóonie rzecz ujmując to znacznie lepszy z niego "ziemniak"!

2. Bez straty seta odprawił Almagro, Clementa (zwycięzcę z Waszyngtonu), Rusedskiego, Jużnyja, oraz Hrbatego - to nie jest zły wynik! Przegrał po zaciętym meczu tylko z Gonzalesem, który od Wimbledonu imponuje formą!

3. Rywale Hiszpana byli nieco słabsi - Mirnyi i Safin bez formy, a Serra na którego co prawda wczoraj liczyłem (ale głównie ze względu na to, że Hiszpanowi do tej pory zbytnio nie leżał) to nie jest wirtuoz. Bardziej okazale wygląda wygrana z Gasquete, ale pamiętajmy, że była to I runda - dwa dni po finale poprzedniego turnieju!
Porażka z Acasuso, który na hardzie ma bilans 17-31 chluby także nie przynosi.

4. Ljuba jest rzeczywiście trochę słabszy niż w pierwszej połowie sezonu, ale wtedy to chłopak wprost eksplodował formą!

Ręki sobie za Ljubę nie dam uciąć, ale bardziej od tego co pokaże Robredo martwią mnie pogłoski o kłopotach zdrowotnych Chorwata!

Do góry
#413543 - 18/08/2006 13:41 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Trochę jeszcze przy okazji rozwinę wątek
Już od pewnego czasu chciałem obalić krążący czasami mit!

Zawsze mnie dziwi opinia, iż Robredo jest bardzo dobrym hardowcem (a z takimi nie raz się już spotkałem)! Owszem na clayu należy do światowej elity, ale na szybkich nawierzchniach plasuje się jedynie w górnej części stanów średnich.

Porównajmy tylko bilanse:

Clay 162-72

Hard 75-54

I. hard 16-18

Carpet 15-18

Matematyka nie kłamie

Jeśli idzie o większe sukcesy to na kortach betonowych wyróżnić można 1/2 w Dubaju w 2003 2005, 1/2 w Cincinatti w 2004 - sukcesów na ziemi było znacznie więcej i znacznie lepsze!!!

Ten post odnosi się do twojego pytania Vendetta jedynie pośrednio, ale korzystając z okazji chciałem przedstawić swoje zdanie o Tommym!
Również pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem

Do góry
#413544 - 18/08/2006 13:55 Re: Emrod - tenis z analizą
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Ja mam swoje zdanie(analiza na korcie) i ciekawilo mnie tylko czym Ty sie kierowales podajac swoj typ na 2-0 dla Ljuby( jest to dla mnie nielogiczne bo wczoraj dawales ze Ljubo nie wygra 2-0 z bedacym w slabszej formie Hrbatym i byles bardzo blisko trafienia ) ...Fakt przyblizasz nam tu statystyki...ale to tylko suche dane ( na dodatek z przed kilku lat)ktore nie mowią nam oobecnej formie graczy Jestem ciekawy czy ogladales jakies mecze z Toronto czy Cincinnati czy tylko patrzysz na wyniki i suche statystyki... no ale jak bedzie zweryfikuje boisko Napsialem do CIebie bo czesto zagladam do Twojego tematu i licze sie z niktorymi Twoimi opiniami , nie odbierz tego co pisze jako atak chcialem tylko zebys rozwinal swoją mysl za co dziekuje.

Do góry
#413545 - 18/08/2006 14:23 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
W żaden sposób nie odebrałem tego jako atak

Nie raz już pisałem, że mój temat jest szeroko otwarty na dyskusje na poziomie takie jak ta teraz!!

Wczoraj liczyłem na seta Hrbatego mając nadzieję, iż forma u niego przed US Open zwyżkuje - jednak nie!

W ostatnim czasie odpoczywałem od tenisa, ale patrząc na wyniki to rewolucji w grze Robredo i Ljubicica raczej nie było

Brakuje mi w hardowych występach Robredo jakiegoś mocnego argumentu - takim byłoby ewentualne zwycięstwo z Ljubą
Niepokoi za to trochę porażka z Acasuso!

Gram 2-0, bo kurs na normalne zwycięstwo Ljuby tochę jest niski, a myślę, że warto nieco zaryzykować!

Ze statystykami nie można szaleć, ale w przypadku gracza 24-letniego, który rozegrał już ponad 450 spotkań mówią one wyraźnie jakie są jego preferencje i z dnia na dzień nie da się tego odwrócić!

Pożyjemy, zobaczymy - w końcu to tylko jeden mecz

Jak będzie 2-1 dla Ljuby to będzięmy kląć we dwóch

Do góry
#413546 - 18/08/2006 18:33 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Ivanovic - Srebotnik / Ivanovic NIE wygra 2-0 1.88
Safina - Pratt / Safina NIE wygra 2-0 3.26

Pratt okazała się kompletnie bezsilna; Srebotnik miała duże szanse na tego seta, ale cóż - bywa

Roddick - Murray 2-0 w setach 2.81

Chakvetadze - Peer 2-0 w setach 2.36

Powinne być tylko te typy na te spotkania, ale jeżeli podałem już tamte wczesniejsze to niech zostaną!

Do góry
#413547 - 19/08/2006 11:34 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Chakvetadze - Peer 1 1.51
Roddick - Murray 1 1.63
Ljubicic - Robredo / Ljubicic WYGRA 2-0 2.46
Roddick - Murray 2-0 w setach 2.81
Chakvetadze - Peer 2-0 w setach 2.36

No i dobrze

Gratuluję Robredo, ale jak się nie wykorzystuje przewagi 6-3 w TB to takie są konsekwencje

Hingis - Chakvetadze 2-0 w setach 1.83

Rosjanka strasznie męczyła w spotkaniu z Pee; wygrana 2-0 była bardzo szczęśliwa!
Martina stoi parę klas wyżej i raczej nie da okazji do takich zabaw!

Ivanovic - Safina 1 1.85

Dalej twierdzę, że Dinara na hardzie aż tak groźna nie jest; Anna pokazuje wysoką formę i jest dla mnie faworytką dzisiejszego starcia.

Robredo - Ferrero 2-1 w setach 4.32

Zaryzykuję na dokładny wynik! Obecność obydwu panów w 1/2 jest trochę zaskakująca; liczę na wyrównany mecz, który wygra minimalnie lepszy Robredo

Do góry
#413548 - 19/08/2006 22:57 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Hingis - Chakvetadze 2-0 w setach 1.83 ZWROT
Robredo - Ferrero 2-1 w setach 4.32

Hiszpanie jednak nie po mojej myśli, ale ryzyko było spore!
Poza tym znowu zwrot! Jak mój faworyt przegrywa to nigdy nie ma kreczu, a jak prowdzi to jego rywal znika z kortu jak najszybciej się da...

Opócz Ivanovic po dłuższym namyśle w ostatniej chwili jednak tak:

Roddick - Gonzales 2-0 w setach 2.78

Do góry
#413549 - 20/08/2006 16:07 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Roddick - Gonzales 2-0 w setach 2.78


Roddick - Ferrero 2-0 w setach 2.00

Zwycięskiego pomysłu się nie zmienia

Braccialli - Mahut 1 1.87

Najpierw urwał seta Tursunovowi, potem Roddickowi (3 tie-breaki!!!); z Mahutem powinno się już udać wygranie dwóch setów

Clement - Serra 1 1.64

Nie lubię starć pomiędzy rodakami, ale Arnaud jest wyraźnym faworytem po niezłym kursie!


Przypominam, że już za tydzień US Open, tak więc ostrożność zostaje zdwojona

P.S Stworzyłem sobie osobny temat z pozostałymi typami, ale chyba zakończy on swój żywot
Nie będę się kompromitował i na siłę próbował udowodnić, że na innych dyscyplinach też się znam
Zostajemy przy tenisie, a reszta prywatnie!

Do góry
#413550 - 20/08/2006 22:59 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Ivanovic - Safina 1 1.85
Roddick - Ferrero 2-0 w setach 2.00
Braccialli - Mahut 1 1.87
Clement - Serra 1 1.64

Trochę mnie Braccialli zdziwił, ale i tak jest nieźle

Jak na grany z marszu (od środka) tydzień, który dodatkowo poprzedziło 10 dni bez żadnej obserwacji wyników wynik zaskakująco pozytywny:)
Jak widać urlop się przydał!


BILANS TYGODNIA

13 trafionych typów na 21 oddanych

Skuteczność: 61.90%

Średni kurs trafionych typów: 2.01

Bilans: +24.38

Zysk w jednostkach: +51.2

BILANS TEMATU

751 trafionych typów na 1351 oddanych

Skuteczność: 55.59%

Średni kurs trafionych typów: 1.83

Bilans: 1.64% (1373.15/1351)

Zysk w jednostkach: +221.5

No i jeszcze eksperyment "100 euro"

Rozpocząłem ze 100 euro na koncie! Po niedzieli znajduje się tam już 125.6 euro - efekt 21 singli po 5 euro!
Tak więc od poniedziałku startujemy ze stawką 6 euro na singla!

Przypominam, że celem eskperymentu jest sprawdzenie ile można wygrać od połowy sierpnia (przypadek - wtedy zacząłem ) do końca sezonu, grając singlami po 5% stanu konta (w zaokrągleniu!).

Do góry
#413551 - 21/08/2006 00:16 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
No to ruszamy z Nev Hanen pełną parą!

Za tydzień US Open, tak więc można się spodziewać odpuszczania, ale... No właśnie jest małe ale

Rok temu James Blake szalał w cyklu hardowym, wygrał New Haven tuż przed US Open, a potem w Nowym Jorku i tak szalał i raczej nie było widać kłopotów z kondycją!

Oszczędzanie sił jest istotne, ale złapanie rytmu jest równie ważne, a to da się zrobić tylko przez odpowiednie ogranie!
Tak więc jeżeli ktoś będzie puszczać, to gracze doświadczeni, ci po urazów, oraz ci z gorszą kondycją!

Hantuchova - Groenefeld 1 1.64

Daniela długo tu i tak nie pogra, bo w następnej rundzie trafia na Dementievą, tak więc co jej szkodzi wygrać ten jeden mecz
Niemka jest dobrą zawodniczką, ale obecna jej forma zbyt wysoka nie jest!

Bartoli - Dulko 2 2.98

Myślę, że warto poszukać niespodzianki!
Bartoli notowała lepsze wyniki, ale rywalek zbyt mocnych nie miała (Pennetta kreczowała, więc nie liczę!).
Dulko jest w dołku, ale grać na hardzie potrafi nawet nieźle i może zaskoczyć!

Peer - Dechy 2 2.71

Bardzo podobna sytuacja jak powyżej, choć trochę mniej pewna...
Mimo tego spróbuję mając na względzie także fakt, że 2 miesiące temu w starciu pomiędzy nimi Francuzka wygrała bardzo łatwo.

Lopez - Volandri 1 1.41

Niski kurs, ale nie wyobrażam sobie innego rozwiązania!

- H2H 5:1 dla Felka (w setach 3-12!)
-Pippo na hardzie wielkiego zagrożenia nie stanowi
- Lopez w 2005 grał tu w finale!

Feliciano gra jednak w tym roku na hardzie słabo, ale dzięki temu kurs nie wynosi 1.2

Gimelstob - Simon 1 2.07

Justin gra na własnym terenie, w Cincinatti pokazał się całkiem nieźle, a miesiąc temu w Newport grał w finale, gdzie w 1/2 stuknął Murraya!
Simon ani nie jest wielkim mistrzem harda, ani formą nie błyszczy
Dla mnie kurs na Amerykanina to prezent - oby nie taki jak smerfa-zgrywusa

Querrey - Martin 1 1.6

Kolejny american-boy z hardowym zacięciem, który w tym roku pokazuje się z bardzo dobrej strony!
Martin na hardzie oporu raczej nie stawi, a młody Sam przed własną publiką zagra na 100%!

Do góry
#413552 - 21/08/2006 13:50 Re: Emrod - tenis z analizą
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Hingis - Ivanovic 2-0 w setach 2.1

Martina i tak musi czekać dodatkowy dzień, a pewnie by sobie przed US Open wypoczęła
Uwinie się szybko!

Gicquel - Hajek 1 1.63

Francuz w kwalach tutaj i w Cincinatti pokazał niezły poziom i stuknął rywali znacznie lepszych na hardzie niż Hajek!

Do góry
Strona 37 z 42 < 1 2 ... 35 36 37 38 39 41 42 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Igor), 3641 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583918 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07