Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Opcje tematu
#4073486 - 20/08/2010 04:41 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: kfjatek]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
22.08.2010, godzina 17:00

Lech Poznań VS Cracovia Kraków

Typ: Lech Poznań
Kurs: 1,75
Bukmacher: Unibet
Stawka: 6/6



W niedzielę w Poznaniu czeka nas mecz przyjaźni pomiędzy miejscowym Lechem a Cracovią Kraków. Na boisku jak to zwykle bywa w rywalizacji tych drużyn przyjaźni za wiele nie będzie. Pamiętamy bardzo dobrze piękne boje między tymi drużynami. Dla mnie nie zapomniany został mecz z Cracovią, który zakończył się zwycięstwem (4:3) właśnie dla "Pasów". Wówczas trenerem "Kolejorza" jeszcze był Franciszek Smuda. Dzisiaj Lech Poznań gra już trochę inną piłkę. Zwłaszcza początek tego sezonu jest zaprzeczeniem temu wszystkiemu czego wyznawał właśnie nasz selekcjoner - Franciszek Smuda. Drużyna na początku rozgrywek nie potrafiła wymienić trzech, czterech podań, nie wychodziły im rzuty rożne ani wolne, ale nagle jak to bywa w bajce o kopciuszku coś się zmieniło. Wszystko stało się na Dnipro Arenie w Dniepropietrowsku. Wreszcie mogliśmy zobaczyć właśnie "nowego" starego Lecha. Drużyna wreszcie wykorzystała stały fragment gry po, którym objęła prowadzenie. Grała wysoko pressingiem co praktycznie wybiło z uderzenia Dnipro. Wreszcie nie popełniali błędów w obronie. Wszystko to oczywiście zasługa Manuela Arboledy i Ivana Djurdjevicia, to był ten Lech na, którego wszyscy czekali w Poznaniu. Choć nadal będą problemy kadrowe to właśnie mecz w Dniepropietrowsku pozwolił piłkarzom uwierzyć, że może być już tylko lepiej. Przecież w wyśmienitej formie jest bramkarz Jasmin Burić a także obrońcy Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević i pomocnicy jak Semir Stilić czy choćby Jakub Kiełb. Tak wreszcie zagrana paczka zawodników powinna poradzić sobie z czerwoną latarnią naszej ligi czyli Cracovią Kraków.
W "Grodzie Kraka" wszyscy liczyli na bardzo udany start w nowym sezonie. Jednak już pierwsze dwa mecze rozmyły plany trenera Rafała Ulatowskiego. Najpierw w pierwszej kolejce przyszła przegrana (2:3) na Suchych Stawach ze Śląskiem Wrocław. W drugiej serii gier nie dali rady na wyjeździe Legii Warszawa przegrywając (1:2). Choć warto zauważyć, że prowadzili przez większość meczu. Jednak w ostatnich 15 minutach oddali inicjatywę nowej Legii Warszawa, która po dwóch golach wygrała ten mecz. Po ostatnim meczu ligowym w Warszawie dało się zauważyć, że Cracovia z dużą łatwością dochodzi do sytuacji bramkowych. Jednak ma dość duży problem z ich wykorzystaniem. W meczu z Legią w rolę bohatera wcielił się chorwacki bramkarz - Marjan Antolović. Wątpię także aby Cracovia miała łatwe życie z Jasminem Buriciem. Przecież Bośniak wybronił w czwartkowy wieczór Lechowi Poznań mecz w Dniepropietrowsku. Fanów Cracovii powinien cieszyć fakt, że do składu powraca po lekkiej kontuzji burundyjczyk - Saidi Ntibazonkiza. Jednak sam ten piłkarz za wiele nie będzie mógł wskórać. Potrzebne będzie mu wsparcie kolegów z innych formacji. Czy je dostanie to okaże się w niedzielne popołudnie na Bułgarskiej.
Faworytem tej rywalizacji jest Lech Poznań, który wreszcie się przełamał. Dzięki wygranej na wyjeździe z Dniepropietrowskiem piłkarze powinni uwierzyć w siebie. Mam nadzieję, że dobrą grę również pokażą w meczu z Cracovią Kraków. W końcu trzeba także dobrze zagrać na krajowym podwórku, bo czołówka ligowa zaczyna już mocno uciekać od obecnego mistrza Polski.

Pozdrav Ignorator.

Do góry
Bonus: Unibet
#4073569 - 20/08/2010 05:08 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ignorator]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: Ignorator
22.08.2010, godzina 17:00

Lech Poznań VS Cracovia Kraków

Typ: Lech Poznań
Kurs: 1,75
Bukmacher: Unibet
Stawka: 6/6



Tak wreszcie zagrana paczka zawodników powinna poradzić sobie z czerwoną latarnią naszej ligi czyli Cracovią Kraków.




nie ma co ulegać emocjom że po niezłym meczu nagle owczy pęd i rzucanie się na granie Lecha , tak jak wcześniej po słabszych występach wszyscy rzucili się na granie na Dnipro...

trochę studziłbym ten zapał zważywszy że w meczu z Arką nie oddali celnego strzału na bramkę...

pisanie o czerwonej latarni ligi po dwóch kolejkach mnie nieco rozbawiło... grin równie dobrze na tym miejscu mogła by się znajdować Legia...gdyby piłkarze pasów mieli nieco wiecej szczęścia

Cracovia niejednemu faworytowi jeszcze urwie punkty , to nie będzie łatwa drużyna...podobnie jak Śląsk , Jagiellonia ta drużyna będzie nieobliczalna

radziłbym póki co odpuścić granie topowych drużyn : Legii Lecha Wisły , początek pokazuje że mocno zaskakują...są mocno nieprzewidywalne

jak ktoś sądzi że niezły występ przeciwko Dnipro odmieni wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki niech gra... , według mnie wcześniejsze popisy Lecha i Wisły nakazywałyby raczej duża dozę nieufności i sporą powściągliwość ...

Do góry
#4073684 - 20/08/2010 05:35 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Legia]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Tak McDziarz ja byłem na meczu Legii i też widziałem jak gra Cracovia. Jednak nie porównywałbym ich do Jagiellonii i Śląska, bo te dwie drużyny są zdecydowanie lepsze niż Cracovia. Poza tym ty też pewnie byłeś i widziałeś jak oni kładli się na boisku a nie grai i za to przyszło im zapłacić przegraną.
Co do Lecha nie chodzi o euforię, bo sam grałem na Dnipro, ale po raz pierwszy od dawna zagrali dobrą piłkę i Dnipro nic nie było w stanie zrobić. Poza tym kurs na to spotkanie jest cudowny 1,75 na Lecha w domu z Cracovią. Zwykle jest 1,4 i to wszystko. Poza tym w ten weekend idę na przełamanie z Lechem i Spartą Praga. Kursy na te drużyny są nie złe a w Lechu zaskoczyła mnie gra a w Sparcie powroty czołowych piłkarzy. Będziemy jak to zwykle mądrzejsi po weekendzie.

Pozdrav Ignorator.

Do góry
#4073753 - 20/08/2010 05:49 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Legia]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Tym razem pozwolę sobie nie zgodzić się z typem Ignoratora. Wg mnie lepiej pograć X (X2) po fajnym kursie, albo po prostu odpuścić to spotkanie.

1) Lech dzisiaj pokazał charakter, ale w 2 połowie gra nadal wyglądała mizernie.
2) Lech wygląda słabo fizycznie (mimo tego co mówi sztab szkoleniowy Kolejorza). Dzisiaj zagrali na 100% + wąska kadra (choć dojdą Peszko i Rudnevs którzy w niedziele wyjdą zapewne w podstawowej 11tce).
3) Ciekawa gra Pasów w Warszawie + wspomniany Ntibazonkiza, który narobi trochę wiatru.
4) Mecze zgody w Poznaniu to często remisy.

Spodziewam się trudnego meczu dla Kolejorza. Remis (3,6) to dla mnie najbardziej prawdopodobny wynik tej rywalizacji. Lech kontynuuję passę >20 meczów bez porażki.

PS. No i szukam overa w spotkaniach Lecha.

Do góry
#4074043 - 20/08/2010 09:02 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: kfjatek]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Na stronie Craxy w wywiadzie z Ulatowskim jest informacja, że w czwartek będzie wiadomo co z Saidim. Ma ktoś info co z nim ?
Przypuszczam, że w 18stce będzie, choćby nawet jako straszak, a wejdzie na 20 minut, jeśli będzie taka konieczność.

Nic szczególnie mi się nie podoba w tej kolejce, no może z wyjątkiem wygranej Widzewa, jednak podparłbym to DNB. Ok, Wisła do momentu jak Pawełek nie zapierdolił im meczu, grała dobrze, ale to co było potem, to aż żał patrzeć. Małecki i 2 metry mułu.

Widzew to wojownicy, bez kompleksów wprowadzili się do Ekstraklasy, mają super napadziora, pomijam jego umiejętności techniczne i bramkostrzelność, kto widział ostatnio napastnika w ekstraklasie, który by się tak szparpał, tak przepychał i tyle wygrywał z Arboledą ? Już po tym pierwszym meczu, widziałem, że to kawał grajcara.

Rozważam jeszcze Korone DNB I Jage DNB. Korone, bo oczami wyobraźni widzę jak Niedzielan strzela bramkę po kontrze w Bytomiu. Korona w 1 meczu z zagłebiem grała ładnie dla oka, w drugim już tak wesoło nie było. Jaga, bo to Jaga. Co prawda to wciąż 2 rózne zespole, u siebie, a na wyjeździe, ale to tylko kwestia czasu, kiedy zaczną regularnie wygrywać na wyjazdach. Chyba, że Grosik pójdzie do AV laugh laugh laugh Ashley Young pewnie ma już pełne porty.

Dziwi mnie optymizm co do grania na Polonie Warszawa, bo takim gównianym kursie. W 2 dotychczasowych spotkania Polonia miała do czynienia z przeciwnikami, z ktorym mogla grac otwarty futbol, bo rywale desperacko sie bronili. Moim zdaniem zaglebie jutro takiej otwartej pilki nie zagra, i tak wesolo juz nie bedzie. Argumenty czysto pilkarskie, oczywiscie po stronie gospodarzy, ale to polska liga, i gówna po 1.6 nie ma co ruszać.

Do góry
#4074225 - 20/08/2010 17:06 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ignorator]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Originally Posted By: Ignorator
Jednak nie porównywałbym ich do Jagiellonii i Śląska, bo te dwie drużyny są zdecydowanie lepsze niż Cracovia.

Pozdrav Ignorator.


a to ciekawa sprawa, ogladales moze mecz Cracovia-Śląsk ? czy ot tak po wyniku sobie wymysliles to stwierdzenie, ze Śląsk jest zdecydowanie lepszy od Cracovii ?

Zwykle gram przeciwko Pasom, ale podobnie jak pare juz osob w tym meczu atakuje Cracovie x2. Nie wiem czym Lech wczoraj zaskoczyl kogos, wg mnie nie grali nic wielkiego, w drugiej polowie dali sie zepchnac, zas Dnipro zagralo niezwykla kaszane.
Nie beda nikogo przekonywal o sile Cracovii,niech wszyscy patrza a tabele i wyniki a kursy na Pasy beda bardzo fajne do lapania. Z kazdym meczem ten zespol bedzie mocniejszy, Ulatowski dociera coraz bardziej do druzyny, Jarabica na Legii juz zagral super mecz. Saidi chyba nie bedzie gotowy dlatego gram x2 bo w innym wypadku robilby z obrona Lecha co by chcial i postawilbym na win Cracovii.

Do góry
#4074228 - 20/08/2010 17:21 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: craax]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
meczu ze Śląskiem nie widziałem ale już z Legią obejrzałem cały i śmiem twierdzić, że Cracovia jeśli co najmniej nie zremisuje z Lechem to będą największymi patałachami...
Z Legią przegrali wygrany mecz... ze Śląskiem też niewiele do szczęścia zabrakło...

Sam pograłem 2 DNB po 3.85 bo jeśli tylko Krakowianie wykażą się większą skutecznością niż w Warszawie to spokojnie ten mecz ze słabym Lechem wygrają...

Do góry
#4074257 - 20/08/2010 18:10 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: marzano]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29889
Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Mecz na sztucznej murawie przy wysokiej temperaturze... hmm pachnie underem i remisem. Górnik mial co najmniej dwa trenningi na sztucznej murawie w ciagu tego tegodnia (na Walce Makoszowy). Druzyna do Gdyni wyruszyla juz dzis o 5 rano. W skladzie bez znaczacych zmiach. Olbrzymia motywacja i nastawienie tylko na 3 punkty. Zabrzanie od poczatku powtarzaja ze chca ominac takiej sytuacji jaka miala miejsce dwa lata temu, kiedy spadli.
Arka bedzie szukala pierwszego zwyciestwa w tym sezonie, no i pierwszy raz tego lata zagra u siebie.

NO BET

ale kursy > 3,0 na gosci dla tych co lubia wyzsze stawki i troche adrenaliny to jak najbardziej do pobrania. Zreszta dlaczegoz gosci nie mogliby ponownie odczarowac staadionu na ktorym w poprzednich latach punktow nie zdobywali.
X2 @ 1,6 tez dobre, ale ja tego meczu bym nie ruszal, jakos nie potrafie wytypowac i nic nie przychodzi mi do glowy.

Zgadzam sie za to z Ignoratorem. Polonia powinna zakonczyc ta kolejke z 9 punktami i prowadzeniem w tabeli. Zaglebie slabe i tak jak uwazalem, bedzie to zespol, ktory powalczy o utrzymanie a nie gorna polowke tabeli. Kursy na gospodarzy przyzwoite, a mozna tez troche bardziej ryzykownie i (-1 EH) za 2,4. Dla mnie iziii win.

Do góry
#4074357 - 20/08/2010 19:57 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Saidi Ntibazonkiza nie zagra w niedzielnym spotkaniu Cracovii z Lechem Poznań (godz. 17). Kontuzji nabawił się również Marek Wasiluk i jego także nie zobaczymy przy Bułgarskiej.

W meczowej osiemnastce znalazło się za to miejsce dla: Łukasza Mierzejewskiego, Miloša Kosanovicia i Michała Golińskiego.

Zastąpili oni wspomnianego Wasiluka, a także Wojciecha Łuczaka i Marcina Krzywickiego.


Kadra Cracovii na mecz z Lechem:
Bramkarze: Marcin Cabaj, Łukasz Merda.

Obrońcy: Krzysztof Janus, Marian Jarabica, Miloš Kosanović, Łukasz Mierzejewski, Piotr Polczak, Paweł Sasin.

Pomocnicy: Michał Goliński, Mateusz Klich, Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Radomski, Mariusz Sacha, Alexandr Suvorov, Sławomir Szeliga.

Napastnicy: Bartłomiej Dudzic, Radosław Matusiak, Bartosz Ślusarski

Do góry
#4074425 - 20/08/2010 20:33 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
Am@res Offline
enthusiast

Meldunek: 11/09/2005
Postów: 348
Skąd: Częstochowa
Śląsk - Legia

Ciekawe spotkanie na pozór wyglądające na DNB bo właściwie wszystko może się zdarzyć. Patrząc jednak na dotychczasowe ustawienia drużyn i mecze jakie rozegrały można wyciągnąć kilka ważnych wniosków:

- Legia - najprawdopodobniej zagra defensywnym wariantem podobnie jak z Polonią z wysuniętym Chinyamą. 3:0 nie pokazuje obrazu gry , do momentu zdobycia przez Bruno pierwszego Polonia nie licząc dwóch wejść Mierzejewskiego wiele nie pograła. Potem Legia spróbowała zaatakować i skończyło się kiepsko.

- Choto - udział tego zawodnika w skuteczność defensywy Warszawskiej "11" jest ogromny, od poniedziałku Dikson trenuje z drużyną być może wystąpi dziś na Oporowskiej, najprawdopodobniej słabo radzącego Sobie na środku Wawrzyniaka i wraz z Knezevicem będzie stanowił parę stoperów Legii.

- Śląsk -Patrzymy na Śląsk przez pryzmat wygranego meczu z Cracowią, meczu bardzo otwartego w którym obie drużyny postawiły na otwartą grę i stworzyły mnóstwo okazji. Wróćmy jednak do meczu z Jagiellonią w którym Jaga zmęczona bojem pucharowym koncentrowała się na obronie oprócz poprzeczki Diaza (do tego jeszcze jedna okazja niecelny strzał) i młota Kazimierczaka Śląsk nie doprowadzał do wielu okazji. Sama Jaga zaś bardzo groźnie kontrowała. Jeżeli Legia dziś zagra podobnie może być różnie zwłaszcza że z przodu Chinyama który strzelić może ze wszystkiego.

- Skrzydłowi - Myślę że Legia zacieśni środek pola kluczem do sukcesu będzie więc gra skrzydłami. Będzie to doskonały test dla objawienie pierwszych dwóch kolejek Waldemara Soboty. A także możliwość rehabilitacji Manu i Rybusa za występy poniżej oczekiwań w pierwszych 2 meczach

Wydaję mi się że dziś na Oporowskiej nie zobaczymy wielu goli Legia skupi się na kontrowaniu a Śląsk mimo momentów pięknej gry z Cracowią potencjału ofensywnego Polonii Warszawa nie posiada. Typ na Under w okolicy 1.8 powinien okazać się celnym strzałem.

Do góry
#4075341 - 21/08/2010 03:46 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Am@res]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Widzew Łódź - Wisła Kraków

Jako ze terminarz Ekstraklasy jest jaki jest po raz drugi z rzedu na Widzewie zawita komplet widzow piwo
Mysle ze podobnie jak z Lechem bedzie to bardzo duzy atut gospodarzy bo jednak jestesmy na tyle spragnieni Ekstraklasy zeby wytworzyc odpowiednia atmosfere na trybunach o czym mowi wiekszosc trenerow zespolow tu goszczacych.

Wisla bardzo nam nie lezy i obawiam sie tego meczu o wiele bardziej niz potyczki z Lechem !! Wystarczy przypomniec ze ostatni raz pokonalismy Biala Gwiazde 9 lat temu co nie wrozy dobrze na jutrzejszy dzien ale kazdy moment jest dobry aby ta statystyke przelamac smile

Widzew niestety caly czas bez Robaka i Ostrowskiego, prawdopodobnie tez bez Grzelaka frown
Brak tych 3 podstawowych zawodnikow powoduje ze znow bede drzal o to co wymysli Kretek confused

Teoretycznie mecze z Lechem i Korona pokazaly ze mozna ich zastapic ale mysle ze bardziej to dzieki slabiutkiemu Lechowi i Koronie tak to wygladalo, chcialbym sie mylic ale nie wierze ze Sernas znow bedzie mial "one man show " grin
Polska liga to dno ale chyba nie na tyle zeby nie obejrzec kaset i zorientowac sie ze Sernas jest najbardziej kreatywnym zawodnikiem Łodzian w ofensywie ?!

Dla mnie jutro NO BET ewentualnie X2 Wisla

Do góry
#4075438 - 21/08/2010 04:06 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Inzaghi78]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
Dlaczego ten temat nosi nazwe 1-wszej kolejki?

Albo jego nazwa powinna byc zmieniona albo tworzony osobny temat do kazdej kolejki

Do góry
#4075631 - 21/08/2010 05:37 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Krystian]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Śląsk to bardzo dobra drużyna napewno jeszcze wiele krwi napsuje topowym drużynom w kraju , Legia pomimo 60% posiadania piłki słabiutko - tylko jeden celny strał na bramkę :/

nie wygląda to dobrze , brak napastnika mocno martwi , daleko się nie zajedzie bez żądła z przodu


co do dalszych meczy to raczej ciężkie gatunkowo do typowania ,

jedynie nad Cracovią pomyślę w handicapie +1,5 bądź 2,5

intuicyjnie na moje oko to pozostałem mecze kolejki obrodzą remisami...

Do góry
#4078669 - 22/08/2010 21:28 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Legia]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Pomocnik Cracovii Alexandru Suvorov rozchorował się i nie pojechał w sobotę do Poznania na niedzielny mecz z Lechm. Jego miejsce zajął Wojciech Łuczak.


jednak jak miałbym coś tu grać to jedynka na Lecha , Wisła i Legia mają po 2 wygrane na koncie , najwyższy czas żeby i Lech poczuł samk zwycięstwa w lidze wink

remis to maksimum na co mogą liczyć Pasy ale i o to będzie szalenie trudno przy osłabieniach

Do góry
#4081743 - 24/08/2010 23:08 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Legia]
TriumfWoli Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2009
Postów: 19625
Panowie czy ktos moze wie,na ile Tobet limituje w zakladach "miejsca 1-3" i "h2h" ?

Do góry
Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Fantômas 44, Sensei, alfa), 2795 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584052 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07