Strona 26 z 26 < 1 2 ... 24 25 26
Opcje tematu
#3907394 - 02/06/2010 04:56 Re: I liga 09/10 [Re: Inzaghi78]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37285
Panowie, musimy się jako kibice przyzwyczaić,
że takie sytuacje jak opisał Ojro, będą coraz częstsze.
Zbliżają się ME i " leśne dziadki ", będą chciały chociaż na tym polu pokazać, że coś robią jako PZPN.
UEFA zwracała już uwagę, na problem kibiców w Polsce
i takie zachowania PZPN-u, będą się nasilać w obliczu ME.
To jest niestety, moim zdaniem nieuniknione, bo PZPN różnymi karami i obostrzeniami w stosunku do klubów,
w jakimś stopniu przymusi je, do obrania raczej kierunku " popcornowego ",
gdzie awangardą tego azymutu jest tow. Walter.

Do góry
Bonus: Unibet
#3907449 - 02/06/2010 05:24 Re: I liga 09/10 [Re: akagi]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
no tak ok ale teraz jest pytanie czy my musimy sie na to godzic ???

bo mozna w rozny sposob wyrazac swoja dezaprobate od tych najlagodniejszych czyli poprzez bojkotowanie meczy poprez te najostrzejsze z uzywaniem sily ...

nie popieram bojek na meczach i jestem przeciwny wszelkim formom wandalizmu ale kierunek popcornowy to dla mnie zabojstwo prawdziwego widowiska frown

Do góry
#3907563 - 02/06/2010 15:48 Re: I liga 09/10 [Re: Inzaghi78]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37285
To jest - Inzaghi78 - bardzo złożony problem.
Nie ma jednej recepty, bo sytuacja w różnych klubach jest inna.
Zazdroszczę np. kibicom Lecha, bo potrafili Sobie ułożyć stosunki z klubem i mają ( na tą chwilę ) chyba najlepszą atmosferę na meczach i pełny stadion.
Legia natomiast, to temat - rzeka, jest w zupełnie innej sytuacji.
Nie wydaje mi się żeby PZPN-owskie dziadki, przejmowały się jakimiś protestami klubów.
Oni dowalają kary finansowe i tym samym, na zarządy klubów wymuszają obowiązek "czyszczenia" Swoich posesji.
A kibice...
Co ich to obchodzi, oni mają swoje ( nie do ruszenia ) kadencje w PZPN-ie i im to wisi.

Moim zdaniem jedyną skuteczną metodą, są protesty na Reprezentacji.
Kadra jest medialna.
Zobaczcie ile szumu było wokół bojkotu ( częściowego ), meczu ze Słowacją. Ale do tego potrzebna jest jedność, a to jest w naszych warunkach bardzo trudne do uzyskania, ze względu na konflikty interesów.
Reasumując,ciemno to widzę.
Presja zarówno UEFA, na " ucywilizowanie " niektórych patologii, związanych z kibicowaniem, w kontekście ME jest duża, jaki i podsycane przez media informacje o " wyskokach " kibiców, trafiają na podatny grunt w Społeczeństwie.
Nie ma jednej recepty.

Do góry
#3908149 - 02/06/2010 22:20 Re: I liga 09/10 [Re: akagi]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
GKS Katowice ma 3,9 mln zł długu .

Decyzje w sprawie przyszłości GKS członkowie stowarzyszenia mają podjąć podczas poniedziałkowego walnego zebrania. Na długi klubu składają się zobowiązania wobec pracowników (trenerów, piłkarzy administracji) w kwocie 1,9 mln złotych, z tytułu dostaw towarów i usług (ok.1,1 mln), a także zobowiązania publiczno - prawne (ZUS, fiskus) - ok. 850 tys.




tak jak pisałem sytuacja Katowiczan nie jest zbyt ciekawa... nie dziwota że piłkarze którzy nie otrzymują wynagrodzenia w sytuacji gdy mają już zapewniony ligowy byt to istnieje pokusa że mogą chcieć podreperować swoje finanse , chyba każdy na ich miejscu by na koniec sezonu pokombinował ...

także przegrane z GKP Gorzów , Podbeskidziem , Flota być może mają drugie dno , chociaż sytuacja kadrowa i przetrzebiony skład też swoje robią ... tak czy owak warto było grać na przegrane Katowiczan biorąc pod uwagę specyfikę ich sytuacji jak i całej 1 ligi...

krystalicznie czysta liga to nigdy nie była i nigdy nie będzie...

Do góry
#3911568 - 05/06/2010 01:06 Re: I liga 09/10 [Re: Legia]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29912
Widzew Łódź - Górnik Zabrze

W tle pojedynku między drużynami już Ekstraklasy jest sprawa niewpuszczenia kibiców Górnika. Wiadomo, że Widzew będzie chciał świętować, a święto to mogłby zepsuć burdy - jeśliby do nich doszło.
Do Łodzi pojadą tylko piłkarze, trenerzy i sztab medyczny. Miał jechać cały zarząd i najwyższe władze Allianz.

Czy zabrzanie mają jakieś jeszcze motywacje aby co kolwiek ugrać ?
Prezes Górnika uważa że to jest ostatni mecz a oni są profesjonalistami. Dodatkowo, Adrian Świątek walczy o koronę strzelców z Robakiem. Dodatkowo jeszcze obowiązuje premia > 4 bramki strzelone przez Górnik. No i chęć rewanżu za mecz na jesieni.

18stka Górnika:
Bramkarze: Sebastian Nowak, Jakub Szmatuła

Obrońcy: Michał Pazdan, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Adam Banaś, Mateusz Kamiński, Adam Danch

Pomocnicy: Mariusz Przybylski, Paweł Strąk, Mateusz Kantor, Konrad Cebula, Vladimir Balat, Robert Szczot, Dawid Gajewski

Napastnicy: Adrian Świątek, Tomasz Zahorski, Przemysław Pitry

więc taka sama jak w poprzednich spotkaniach.

TYPY [czysto fanatyczne, wiec nie sugerowac sie]:

Górnik [-1] @ 7,0
Górnik @ 3,85
OVERRR 3,5/4,5 @ 3,9/9


Obie druzyny zagraja NA LUZIEEE bez spietych posladkow. Widze tutaj bledy Banasia+Pazdana, ktore dadza bramki dla lodzian, jak i skladne akcje i kiwki pary: Zahorski/Swiatek.

Na pewno Górnik bedzie chcial popsuc impreze w Lodzi, wiec nie wydaje mi sie aby stawianie na gospodarzy po kursie <2,0 bylo oplacalne. Wg mnie najlepiej pobrać OVERRRy bo SZOŁŁ MASTTT GOŁŁŁ ONNN.

To były moje ostatnie peffki na Górnik, oby ostatnie na wieki. Do zobacze nia w temacie EKSTRAKLASA papa ZAWSZE NASZAAAA !!!

Postaram pokazać się na meczach w Gdańsku, Kielcach... o WDŚ nawet nie wspomnę.


Do góry
#3911833 - 05/06/2010 03:41 Re: I liga 09/10 [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29912
Flota - Podbeskidzie... XXX @ 3,0. Wiekszosc 'inwestorow' powinna byc skupiona aby BB wygralo, a oni potrzebuja tylko 1 punktu aby byc pewny ze sie utrzymaja. Mysle, ze powinni to spokojnie osiagnac, a czy przy pomocy gospodarzy czy bez, to juz nie moj interes.

Z nizych lig:

GKS Jastrzebie - Ruch Wysokie Mazowieckie... X2 dla mnie peffa @ 1,5. Gospodarze nie skladali papierow o licencje do gry w II lidze, Ponadto, cos chyba jest tak w regulaminie, ze zespoly slaskie nie moga grac w grupie Wschodniej [lepiej sprawdzic na stonach chocby 5400sekund.pl]. Wg mnie motywacji gospodarzenie nie beda mieli. Wiec moze remis...

nara

Do góry
#3912135 - 05/06/2010 17:21 Re: I liga 09/10 [Re: Ojro]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Witam

Trochę na temat meczu Górnika. Ojro pisze
Originally Posted By: Ojro
Widzew Łódź - Górnik Zabrze

Czy zabrzanie mają jakieś jeszcze motywacje aby co kolwiek ugrać ?
Prezes Górnika uważa że to jest ostatni mecz a oni są profesjonalistami. Dodatkowo, Adrian Świątek walczy o koronę strzelców z Robakiem. Dodatkowo jeszcze obowiązuje premia > 4 bramki strzelone przez Górnik. No i chęć rewanżu za mecz na jesieni.


Tymczasem po tym jak odmówiono przyjazdu kibiców z Zabrza Mazur powiedział:
Cytat:

Wysłaliśmy list z odpowiedzią do PZPN i łódzkiego klubu. W ramach protestu na mecz nie jadą nie tylko nasi kibice, ale zabraknie też działaczy Górnika. Do Łodzi wybierały się też władze Allianz. Ten wyjazd też został odwołany. W tej sytuacji to dla nas najmniej ważny mecz w sezonie - dodaje szef zabrzańskiego klubu.
Mówisz że ta premia za bramki ma zmotywować zawodników do gry, no niby tak, ale w to że Górnik strzeli 4 bramki nawet ja nie wierze a jestem kibicem Górnika (myśle że podobnie mają piłkarze wink ). Widzew ma święto u siebie i im na pewno zależy na wygranej o wiele bardziej niż Górnikowi. Zabrze ma awans co dla mnie równa się z wakacjami. Tak więc według mnie dziś wygra Widzew. Pzdr

Do góry
#3912175 - 05/06/2010 18:28 Re: I liga 09/10 [Re: Ojro]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
Originally Posted By: Ojro


GKS Jastrzebie - Ruch Wysokie Mazowieckie... X2 Gospodarze nie skladali papierow o licencje do gry w II lidze, Ponadto, cos chyba jest tak w regulaminie, ze zespoly slaskie nie moga grac w grupie Wschodniej

nara


oczywiscie w tym sezonie wyjątkowo Jastrzebie dopuszczony do grupy wschodniej. Gdyby sie utrzymali (biorąc pod uwagę rowniez spadki ze wschodu z I ligi) zostaliby przesunieci do II zachodniej. Teoretycznie szanse mają, ten mecz jest ostatnią szansą dla nich na utrzymaniu przy życiu GKSu.

Do góry
#3912213 - 05/06/2010 19:14 Re: I liga 09/10 [Re: Ryan20]
bolo73 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/01/2010
Postów: 290
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Jastrzębie ma szanse utrzymać się jedynie w teorii bo praktyka szybko zweryfikuje te szanse na ich niekorzyść.Typem rundy jest chyba win Stali Rzeszów nad Pelikanem.Stal ma wszystko w swoich nogach,jeżeli wygra z Łowiczem i później wyjazd w Wolbromiu to jest utrzymana.A ponieważ Olsztyn dostanie teraz 3 pkt za wo z hetmanem to Stal nie ma wyjścia.Dodam tylko,że mecz wreszcie obejrzą kibice (po zamieszkach w derbach z Resovią stadiony obydwu rzeszowskich klubów zostały zamknięte)wśród których jest ogromna mobilizacja na to spotkanie.Trener Pelikana Piotr Stach oznajmił, że odchodzi z klubu: "Poinformowałem już o tym panią prezes. Moja decyzja jest nieodwracalna - informuje. - W Łowiczu nie było lekko... Sprawy organizacyjno-finansowe pozostawiają tam wiele do życzenia. Do gry miałem 12-13 piłkarzy. Resztę stanowili zawodnicy z rezerw, którzy dopiero uczą się futbolu - wskazuje."
Wydaje mi się także iż drugi klub rzeszowski czyli Resovia pójdzie za ciosem i pokona w Brzesku niepokonanego dotychczas u siebie Okocimskiego i tym samym znacznie przybliży się do awansu.

Do góry
#3912216 - 05/06/2010 19:18 Re: I liga 09/10 [Re: bolo73]
bolo73 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/01/2010
Postów: 290
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Przepraszam bo nie w tym dziale miał znaleźć się ten post.

Do góry
#3912260 - 05/06/2010 20:37 Re: I liga 09/10 [Re: bolo73]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Ojro jak wiesz to nasze pozegnalne wpisy w tym temacie piwo

Co do meczu, wbrew pozorom jest to mecz o nic i wlasnie tez dlatego moze byc meczem o wszystko
Rozluznione troche ekipy bede chcialy sobie za wszelka cene udowodnic kto jest lepszy, ryzykujac przy tym duzo bez zadnej asekuracji i kalkulacji czy punktow wystarczy do awansu !!

Co do overa sie zgadzam z Ojro zas co do meczu niestety nie moge grin
Jesli Gornik zagra otwarta pilka to moze byc dla niego bardzo bolesna lekcja o czym przekonala sie chociazby Sandecja na wlasnym stadionie !!

Poza tym full-komplet na stadionie, nawet na strefy buforowe oprocz oczywiscie wydzielonego miejsca gdzie zasiadac beda kibice takich klubow jak :

AS Roma (Włochy), Atletico Madryt (Hiszpania), Chelsea Londyn (Anglia), CSKA Moskwa (Rosja), Dinamo Brześć (Białoruś), Dnepr Dnepropetrovsk (Ukraina), Hansa Rostock (Niemcy), NK Maribor (Słowenia), PAOK Saloniki (Grecja), Partizan Belgrad (Serbia), Ruch Chorzów, Sparta Praga (Czechy), Willem II Tilburg (Holandia). piwo

Sam nie wiem jak sie udalo skompletowac taka zaj.... liste ale za to wielkie brawa piwo

Dobra spadam bo jeszcze trzeba zaprawe zrobic przedmeczowa piwo

Do góry
Strona 26 z 26 < 1 2 ... 24 25 26

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, Emilio, forty, ANZELMO), 3129 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584573 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07