#3658137 - 29/01/2010 21:12
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: kadus]
|
Ana <3
Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
|
|
Do góry
|
|
|
|
#3658188 - 29/01/2010 22:37
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Wychowany_Na_Nalewce]
|
veteran
Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
|
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto. dlaczego nie warto robić certyfikatu?
|
Do góry
|
|
|
|
#3658211 - 29/01/2010 22:49
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Wychowany_Na_Nalewce]
|
Ana <3
Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
|
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto. zła teza. certyfikat warto, gdy jest środkiem a nie celem.
|
Do góry
|
|
|
|
#3658352 - 30/01/2010 00:22
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: hanele]
|
Carpal Tunnel
Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
|
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto. dlaczego nie warto robić certyfikatu? Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim. Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka. Reasumujac: - masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią - nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe. Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.
|
Do góry
|
|
|
|
#3658389 - 30/01/2010 00:52
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Wychowany_Na_Nalewce]
|
Carpal Tunnel
Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
|
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto. dlaczego nie warto robić certyfikatu? Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim. Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka. Reasumujac: - masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią - nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe. Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi. To ja zadam jedno pytanie: Kogo pracodawca zaprosi na rozmowe kwalifikacyjna: Pana z certyfikatem czy Pana bez certyfikatu aczkolwiek z wpisana w Cv-ce znajomoscia jez. ang. Przeczytalem dzisiaj duzo informacji u wujka google i raczej sie zdecyduje. Problemem moze byc sam kurs, bo w Gorzowie Wlkp gdzie mieszkam takiego typu rzeczy nie prowadza ... ale Szczecin nie jest daleko a mam duzo wolnego czasu.
|
Do góry
|
|
|
|
#3658398 - 30/01/2010 00:58
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Wychowany_Na_Nalewce]
|
veteran
Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
|
Uczyc sie warto, robic certyfikat nie warto. dlaczego nie warto robić certyfikatu? Znajomosc jezyka angielskiego pracodawca jest w stanie zweryfikowac w 10 minut podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ktorej czesc (albo calosc) po prostu odbedzie sie w jez. angielskim. Nie spotkalem sie z sytuacja zeby na stanowisko gdzie rzeczywiscie wymagany jest angielski ktos zostal przyjety wylacznie na podstawie jakiegos swistka. Reasumujac: - masz papier, a nie znasz jezyka - i tak cie udupią - nie masz papieru, a znasz jezyk - dasz sobie rade Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe. Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi. kumaty angol + certyfikat = win certyfikatu nie tak łatwo się otrzymuje...zresztą pracodawca pracodawcy nierówny, ... taki potrafi ocenić ludka i w ciągu < 5 min czy mu odpowiada 
|
Do góry
|
|
|
|
#3658435 - 30/01/2010 01:28
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Wychowany_Na_Nalewce]
|
Ana <3
Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
|
Oczywiscie mowie o Polsce, bo na Zachodzie to takie papierki sa juz calkowicie bezwartosciowe.
Uczyc sie, wiec trzeba, ale sam papier zadnej roznicy nie zrobi.
# IELTS jest wymagany przez ambasady Australii, Nowej Zelandii i Kanady od osób, które chcą wyemigrować do tych krajów. # IELTS (od 6.5 punktów) wymagany jest przez Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako potwierdzenie kwalifikacji językowych osób starających się o obywatelstwo brytyjskie. pozdrowienia 
|
Do góry
|
|
|
|
#3658479 - 30/01/2010 02:00
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Llama]
|
Carpal Tunnel
Meldunek: 10/07/2003
Postów: 26096
Skąd: Tarnów / Wrocław
|
"od osob starajacych sie o obywatelstwo" - mowi samo za siebie... Llama wydaje mi sie, ze tu jest mowa o ewentualnych korzysciach zwiazanych z przyszla kariera zawodowa... pozdroffffffki 
|
Do góry
|
|
|
|
#3658646 - 30/01/2010 02:56
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: Llama]
|
Wiara Gwarancja Wygranej
Meldunek: 19/07/2004
Postów: 25975
Skąd: Debica - Bognor Regis
|
Podszkol swój język tak by bez problemu się z każdym dogadać to wtedy sobie możesz zrobić i wpisywać że masz certyfikat bo zwykły nauczyciel angielskiego by Cie od razu łyknął.
|
Do góry
|
|
|
|
#3658664 - 30/01/2010 03:01
Re: Certyfikat języka angielskiego. Warto?
[Re: wafe(L)nica]
|
Pooh-Bah
Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
|
Podszkol swój język tak by bez problemu się z każdym dogadać to wtedy sobie możesz zrobić i wpisywać że masz certyfikat bo zwykły nauczyciel angielskiego by Cie od razu łyknął. dokładnie, studiuję ang.(i jeszcze drugi kierunek) i wykładowcy nam mówią o tych różnych szkółkach metodach itp, na kursie masz ok 3 godzin zegarowych tygodniowo, na angielskim normalnie 21 wiec różnica ogromna. Jak potrzebujesz papierka to spoko, ale jeśli chcesz się nauczyć dobrze języka to nie tędy droga.
|
Do góry
|
|
|
|
|
|