Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#2089370 - 22/02/2008 18:46 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Legia]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
kolego McDziarz z ocena sytuacji w Legii troche przesadziles.

Quote:
w klubie nie ma żadnych transferów...Walter zapomina że latem sporo zarobił...a może nie chce pamiętać boapewne te pieniądze już wytransferował z klubu... i mówi że sytuacja jest tragiczna i trzeba płacić za błędy Wdowczyka...niezły krętacz kilka milionów EURO !!! jest do przodu na transferach... a on mówi że sytacja transferowa się załamała i dźwigają jeszcze ciężar błędnych decyzji Wdowczyka...z takim dyletanckim podejściem on chce budować potęgę Legii ??? po niezłym zarobku na Janczyku postanowił promować wprowadzanie młodych zdolnych do Legii...

Nawet transfery Janczyka czy Fabianskiego nie pokryly strat jakie ITI ponosili z Legia. Po drugie, to nei jest tak ze Walter nie daje pieniedzy Gdyby sie znalazl przyzwoity i sprawdzony napastnik za przyzwoita cene, to by go na pewno kupili. Kolejnego kota w worku dzieki Bogu nie chca kupowac...


Quote:
obrona jest dziurawa po kontuzji Choto , wystarczy że za kartki konuzje wyleci Astiz Szala i będzie tragedia...brak długofalowej polityki...niestety za taką postawe dyletanckich działaczy LEGII przyjdzie zapłacić frycowe w lidze !!! kadra jest bardzo wąska...a wyniki meczów sparingowych dobitnie pokazują że zawodnicy pozostający w obwodzie nie są gotowi do gry w pierwszym składzie...

wystarczy że za kartki konuzje wyleci Astiz Szala i będzie tragedia, ale nie wyleca przeciez tak poprostu. Mimo nieobecnosci Choto srodek obrony i tak jest bardzo mocny. W obwodzie jest jeszcze coraz pewniejszy Rzezniczak, nie zapominajmy tez o Wawrzyniaku.

Quote:
w meczu z Groclinem pauzuje Vuko i wobec kontuzji Ekwueme z konieczności (krótka ławka i brak wartościowych zmienników) bedzie musiał zagrać systemem 4:4:2 i wystawić niepewnego chimerycznego Grzelaka

Wlasnie w absencji Vuko szukalbym najwiekszego oslabienia Legii. Ale na pozycje defensywnego pomocnika wzmocnien tez NIE potrzeba. Oprocz Vuko jest Ekwueme, do kadry pierwszego zespolu glosno puka Ariel Borysiuk, naprawde duzy talent. Do tego ewentualnie na pozycji defensywnego pomocnika moze przeciez zagrac Wawrzyniak. 'Krotka lawka'... Nie oczekujmy ze zespoly w polskiej lidze beda mialy po trzech zawodnikow na kazda pozycje.

Quote:
wobec IDIOTYCZNEGO RUCHU i puszczenia Grosickiego za marne grosze Urban może mieć niezły ból głowy bo pole manewru się zawęża...

Idiotycznym ruchem byc moze byloby zostawienie go w Legii. Grosicki zostal wypozyczony, nie sprzedany. Przy powrocie do zdrowia Szalachowskiego mialby duzo mniej szans na gre niz w poprzedniej rundzie. Radovic jest w coraz wyzszej formie. Moze poprostu w Legii boja sie ze Grosik moglby nie wytrzymac rywalizacji, lub znowu zaczac chodzic do kasyn \:\( Jesli w Szwajcarii bedzie gral w pierwszym skladzie, ruch okaze sie nie idiotyczny, a swietny. Tam powinien sie chyba rozwinac pilkarsko bardziej niz w Polsce.

Co do wzmocnien, to na jaka pozycje Legia ma ich szukac oprocz ataku...? W bramce Bardzo dobrze spisujacy sie Mucha, troche w tyle zostaje Skaba ale to tez nie kelner. Obrona to przezywajacy druga mlodosc Kielbowicz i Szala, szczegolnie ten drugi zaskakujaco dobrze prezentowal sie na zgrupowaniach. Astiz - tu nie trzeba komentowac, absenca Choto jest duza strata, ale jest jeszcze Wawrzyniak, Rzezniczak. Pomoc Radovic, Szalachowski, Giza, Roger, Vuko, Edson Nie sadze zeby znalezli lepszych od nich (za pieniadze na polskie warunki oczywiscie). Jedyna formacja gdzie przydaloby sie wzmocnienie, to oczywiscie atak. Nieskuteczny Chinyama i Grzelak, choc ten drugi jest w coraz wyzszej formie, moze w koncu sie przelamie i zacznie grac lepiej. Sklad Legii jest bardzo dobry i wystarczy ze Urban polaczy wszystko w jedna calosc (co jest najwiekszym problemem) A Legia bedzie nie do zatrzyamnia.

Co do graczy rezerwowych Legii, to nie warto patrzec na nich pod wzgledem meczu z GKS. Calkowicie inaczej zawodnik prezentuje sie gdy gra z innymi rezerwowymi, tak jak np. w tym meczu, a inaczej gdy gra w meczu z pierwszym skladem. Pokazali to wchodzac z lawki na koncowki meczow w rundzie jesiennej.

W meczu rowniez jestem za postawieniem na Legie. Atmosfera jest dobra jak nigdy, motywacja duza, zawodnicy jeszcze wierza w odrobienie straty do Wisly. Po takim kursie jaki oferuja buki mozna chyba zaryzykowac

Do góry
Bonus: Unibet
#2089381 - 22/02/2008 18:56 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Tyle było dni do utraty tchu.... Przerwa zimowa dobiegła końca i zapewne wielu z nas nie mogło się doczekać rozpoczęcia sezonu. Tymi słowami rozpocznie się też runda wiosenna w Kielcach. Nie lubie pisac wypracowań, bo im dłuższe tym mniejsza szansa, że typ nie wejdzie . Fakt z tym typem nie będe obiektywny z racji sympatii dla obu klubów, daltego każdy samemu powinien rozważyć co i jak. Ja tylko podam kilka argumentów czemu gram na KORONe

Korona Kielce - Wisła Kraków

Niestety na stadionie nie będzie kompletu, ale także nei zobaczymy kibiców przyjezdnych \:\( . Cóż trudno, mimo tego na trubunach przez większość meczu będą panowały pozdrowienia dla drużyny przyjezdenj \:D . Ale wróćmy do meczu.

1. Składy i osłabienia.
Jak już napisał michael89 Wisła przyjechała bez Pawełka, Dudki, Brożka i Niedzilena, a Baszczyński nie do końca sprawny. Warto też zaznaczyć, że dość późno przyszli Matusiak i Łobodziński co więcej na zgrupowaniu kadry byli jeszce Kokoszka i Zieńczuk, także cały okres przygotowawczy z Krakowianami przepracowało tylko kilku podstawowoych zawodników. 11 jaka dzisiaj wyjdzie raczej nie pograła ze sobą za wiele i ten Juszczyk na bramce, hmmm szczerze to za bardzo nie mam pojęcia co prezentuje, ale zapewne doświadczenia Pawełka czy Kowalewskiego nie ma. Zieńczuk natomiast miał wyśmienitą jesień, ale mnie ten zawodnik jakoś nie przekonuje i uważam, że wiosna już taka dobra w jego wykonaniu nie będzie, tym bardziej że nie będzie Kosy co mu zagrywal świetne piłki.

Jeśli chodzi o Korone to z powodu kontuzji nie zagra Drzymont oraz niepewny jest mecz Zganiacza choć i tak w sparingach na środku grał Hermes z Wilkiem. Niestety środek pola to będzie dominacja Krakowian gdzie będzie Sobolewski z Cantoro. Warto tez zauwazyć, że z Korony nie odszedl żaden kluczowy zawodnik, co wiecej w okresie przygotowawczym obylo się bez powazniejszych kontuzji, a jedyną powazniejszą absencją był wyjazd Kusia na kadre. Zgranie piłkarzy owocowało także wynikami w sparingach, gdzie Korona przegrała tylko jeden mecz na początku zgrupowań i do byl pojedynek ze Spartą Praga. Trener Zieliński bardzo zadowolony jest z Robaka i Wilka. No i co do wzmocnień do przyszedł zawodnik na pozycje na której Koronie bardzo brakowało klasoweko gracz i nie musze pisać o kim mysle. Niestety odnosze wrażenie, że niektórzy piłkarze woleli by w bramce Maćka Mielcarza, który jest w Kielcach do 3 lat - mam nadzieje, że świetnymi interwencjami Gibon przekona do siebie wszystkich.

Trener Skorża w swoich wypowiedziach troszke podchodzi asekurancko, a to mówi że nie wie na co Korone stac gdyż Kileczanie nie zagrali żadnego sparigu w Polsce, a to mówi, że dla nich najważniejsze jest mistrzostwo i jeszcze jest duzo meczy i że musi zgrywac zawodników. Cóż, hmmm tak mi się wydaje zę Skorża remis by wzial w ciemno.

Teraz kilka statystyk.
Wisła jeszcze nie wygrała w Kielcach od czasw 1 ligi. Co więcej przy ul. Ściegiennego jeszcze nie strzeliła bramki. W pojedynku na jesieni Wisła wygrała 4-0, ale wiele osób mowiło że pojedynek byl wyrównany - czas na rewanż.
Wisła ma iponujący bilans na wyjeździe 7-2-0 lecz zauwazmy, że przed nimi potyczki z drużynami z czołowej piątki (Korona, Legia, Lech, Dyskobolia) a z 6 Bełchatowem był remis 0-0. Kielczanie natomiast mają bilans 6-1-1, gdzie porażki doznali z miedziowymi (zresztą jak zawsze z nimi) i remis z GKS Bełchatów, a pokonali m.in Legie (przerywając serie 7 wygranych z rzędu) oraz Lecha.
Ogólnie Kielczanie bardzo dobrze grają z silnymi ekipami na swoim stadionie.
Z Legią (3-1, 2-2, 1-0) i 2-0 w PP
Z Wisłą (1-0, 0-0)
Z Lechem (2-2, 0-0, 1-0) i 1-0 w PP
Z Lubinem (1-1, 1-2, 1-4) - dobrze że Lubin degradują \:p
Z Dyskobolią (3-0, 2-0)

Sędzią tego spotkania jest Pan Bakulak, cociekawe sędziował 3 mecze na stadionie w Kielcach i wszystkie wygrała Korona, natomiast jeśli chodzi o mecze Wisły na wyjazdach to na dwa mecze Wisła przegrała i byl remis (ostatnie 3 sezony)

Takze moje typy:
Korona 1 DNB kurs 2.55 (betsson) 7/10
Korona 1 kurs 3.86 (Expekt) 3/10
Korona wygra i zachowa czyste konto 6.70 (betsson) 1/10
Korona 1/1 kurs 7.00 0.5/10

A no i jeszcze flaszka z bazylem Korona DNB

Do góry
#2089491 - 22/02/2008 20:01 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Tak sobie mysle o typach na OE i najpewniejszym meczem wydaje mi sie byc Cracovia - Polonia. Patrzac na typy w konkursie z tego spotkania zrobila sie 'peffka'

Kolejnym ciekawym meczem jest pojedynek zaglebiowsko - slaski. Jednak jezeli ktos chcialby grac to spotkanie radzilbym uwazac ze stawka. Dlaczego? Dlatego ze na Slasku kazdy zyje Wielkimi Derbami. Sezon zaczyna sie od spotkania na Stadionie Slaskim - tak niektorzy uwazaja. I boje sie ze Niebiescy moga podejsc nie wpelni zmotywowani do tego meczu. Rozmawialem i z kibicem Ruchu, i z kibicem Zaglebie, i wieksza motywacja wydawala sie byc po stronie gospodarzy. Coz, w koncu za tydzien (znow to powtorze) Wielkie Derby, ktorymi zyje caly Slask.
Artykul potwierdzajacy moje slowa:
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4952269.html


Podobna sytuacja moze byc w Zabrzu. Trener Smuda podgrzewa atmosfere twierdzac ze nie zna slaskich reprezentantow. Ciekawe \:p
Niedzielne spotkanie Górnik - Lech Poznań poprowadzi Tomasz Mikulski z Lublina.
Prawdopodobnie nie zagra czarnoskory napastnik o ktorym pisalem w poprzednim swoim poscie.
Mysle, ze najlepsza propozycje co do tego niedzielnego meczu przedstawil Ojro.

Pozdrawiam

Do góry
#2090044 - 22/02/2008 22:57 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: drfocus]
papuga Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2006
Postów: 353
Skąd: Kraków
Originally Posted By: drfocus
Tyle było dni do utraty tchu.... Przerwa zimowa dobiegła końca i zapewne wielu z nas nie mogło się doczekać rozpoczęcia sezonu. Tymi słowami rozpocznie się też runda wiosenna w Kielcach. Nie lubie pisac wypracowań, bo im dłuższe tym mniejsza szansa, że typ nie wejdzie . Fakt z tym typem nie będe obiektywny z racji sympatii dla obu klubów, daltego każdy samemu powinien rozważyć co i jak. Ja tylko podam kilka argumentów czemu gram na KORONe

Korona Kielce - Wisła Kraków

Niestety na stadionie nie będzie kompletu, ale także nei zobaczymy kibiców przyjezdnych \:\( . Cóż trudno, mimo tego na trubunach przez większość meczu będą panowały pozdrowienia dla drużyny przyjezdenj \:D . Ale wróćmy do meczu.

1. Składy i osłabienia.
Jak już napisał michael89 Wisła przyjechała bez Pawełka, Dudki, Brożka i Niedzilena, a Baszczyński nie do końca sprawny. Warto też zaznaczyć, że dość późno przyszli Matusiak i Łobodziński co więcej na zgrupowaniu kadry byli jeszce Kokoszka i Zieńczuk, także cały okres przygotowawczy z Krakowianami przepracowało tylko kilku podstawowoych zawodników. 11 jaka dzisiaj wyjdzie raczej nie pograła ze sobą za wiele i ten Juszczyk na bramce, hmmm szczerze to za bardzo nie mam pojęcia co prezentuje, ale zapewne doświadczenia Pawełka czy Kowalewskiego nie ma. Zieńczuk natomiast miał wyśmienitą jesień, ale mnie ten zawodnik jakoś nie przekonuje i uważam, że wiosna już taka dobra w jego wykonaniu nie będzie, tym bardziej że nie będzie Kosy co mu zagrywal świetne piłki.

Jeśli chodzi o Korone to z powodu kontuzji nie zagra Drzymont oraz niepewny jest mecz Zganiacza choć i tak w sparingach na środku grał Hermes z Wilkiem. Niestety środek pola to będzie dominacja Krakowian gdzie będzie Sobolewski z Cantoro. Warto tez zauwazyć, że z Korony nie odszedl żaden kluczowy zawodnik, co wiecej w okresie przygotowawczym obylo się bez powazniejszych kontuzji, a jedyną powazniejszą absencją był wyjazd Kusia na kadre. Zgranie piłkarzy owocowało także wynikami w sparingach, gdzie Korona przegrała tylko jeden mecz na początku zgrupowań i do byl pojedynek ze Spartą Praga. Trener Zieliński bardzo zadowolony jest z Robaka i Wilka. No i co do wzmocnień do przyszedł zawodnik na pozycje na której Koronie bardzo brakowało klasoweko gracz i nie musze pisać o kim mysle. Niestety odnosze wrażenie, że niektórzy piłkarze woleli by w bramce Maćka Mielcarza, który jest w Kielcach do 3 lat - mam nadzieje, że świetnymi interwencjami Gibon przekona do siebie wszystkich.

Trener Skorża w swoich wypowiedziach troszke podchodzi asekurancko, a to mówi że nie wie na co Korone stac gdyż Kileczanie nie zagrali żadnego sparigu w Polsce, a to mówi, że dla nich najważniejsze jest mistrzostwo i jeszcze jest duzo meczy i że musi zgrywac zawodników. Cóż, hmmm tak mi się wydaje zę Skorża remis by wzial w ciemno.

Teraz kilka statystyk.
Wisła jeszcze nie wygrała w Kielcach od czasw 1 ligi. Co więcej przy ul. Ściegiennego jeszcze nie strzeliła bramki. W pojedynku na jesieni Wisła wygrała 4-0, ale wiele osób mowiło że pojedynek byl wyrównany - czas na rewanż.
Wisła ma iponujący bilans na wyjeździe 7-2-0 lecz zauwazmy, że przed nimi potyczki z drużynami z czołowej piątki (Korona, Legia, Lech, Dyskobolia) a z 6 Bełchatowem był remis 0-0. Kielczanie natomiast mają bilans 6-1-1, gdzie porażki doznali z miedziowymi (zresztą jak zawsze z nimi) i remis z GKS Bełchatów, a pokonali m.in Legie (przerywając serie 7 wygranych z rzędu) oraz Lecha.
Ogólnie Kielczanie bardzo dobrze grają z silnymi ekipami na swoim stadionie.
Z Legią (3-1, 2-2, 1-0) i 2-0 w PP
Z Wisłą (1-0, 0-0)
Z Lechem (2-2, 0-0, 1-0) i 1-0 w PP
Z Lubinem (1-1, 1-2, 1-4) - dobrze że Lubin degradują \:p
Z Dyskobolią (3-0, 2-0)

Sędzią tego spotkania jest Pan Bakulak, cociekawe sędziował 3 mecze na stadionie w Kielcach i wszystkie wygrała Korona, natomiast jeśli chodzi o mecze Wisły na wyjazdach to na dwa mecze Wisła przegrała i byl remis (ostatnie 3 sezony)

Takze moje typy:
Korona 1 DNB kurs 2.55 (betsson) 7/10
Korona 1 kurs 3.86 (Expekt) 3/10
Korona wygra i zachowa czyste konto 6.70 (betsson) 1/10
Korona 1/1 kurs 7.00 0.5/10

A no i jeszcze flaszka z bazylem Korona DNB



hahahaha kolego marzyc mozesz... widze ze to twoja pewka.. ja ze swojej strony czyli z Krakowa powiem jedno sa statystyki nigdy nie wygralismy w Kielcach.. ale ja przewiduje dzisiaj ten pierwszy raz... zauwazyles ze srodek pomocy bedzie nasz... ok...ale co powiesz o skrzydlach wiselki...zieniu..lobodzinski atak pewnie matusiak moze paulista.. obrona glowa..cleber mlody kokoszka. baszczu.. a jak nie to brozek.. wybor jest..to najwazniejsze.. bylem na sparingu z polonia. boisko ciezkie twarde nie wszystko sie udawalo..nie wszystkie akcje wychodzily ale byla chec , widac chlopcy staraja sie.. troszeczke sie popisywali..(łobo).. ale jednak liga to liga tutaj zmysl taktyczny skorzy poprowadzi nas do pierwszego zwyciestwa.. i to moze z hc... zielinski... duzo gada ale mysle ze juz ma pelne portki ze strachu..

wiec moj typek czysta 2

kolego w jakiej formacji korona jest silniejsza..lepsza od wisly..
na koniec mowi sie ze wisla przyjezdza oslabiona ale na kazda pozycje mamy zmiennika ktory bedzie wszystko robil zeby trener jego zauwazyl... mowisz o zieniu...ale to chyba z zazdrosci.. wiec nie komentuje...tyle...

Do góry
#2090056 - 22/02/2008 22:59 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
papuga Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2006
Postów: 353
Skąd: Kraków
aha jeszcze odnosnie kosy... to wiem.. ze odejscie z wisly bylo zwiazane z kasynami tj z powrotem do nich.. wiec nie bylo o czym z nim rozmawiac... nie mial na pampersy to wyjechal i kij mu w oko

Do góry
#2090061 - 22/02/2008 23:00 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: papuga
aha jeszcze odnosnie kosy... to wiem.. ze odejscie z wisly bylo zwiazane z kasynami tj z powrotem do nich.. wiec nie bylo o czym z nim rozmawiac... nie mial na pampersy to wyjechal i kij mu w oko


odejscie związane z kasynami \:D \:D człowieku wiesz co piszesz ? \:D

żal

Do góry
#2090086 - 22/02/2008 23:06 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: gool11]
papuga Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2006
Postów: 353
Skąd: Kraków
co co pisze...gosc znowu zaczal grac...i tyle... pisze to co wiem..

Do góry
#2090096 - 22/02/2008 23:08 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: papuga


hahahaha kolego marzyc mozesz... widze ze to twoja pewka..



Marzenia piękna rzecz ;\) Szczególnie kiedy możliwe do spełnienia ... Wszystko zweryfikuje boisko

Korona zapewne "pewką" nie jest,ale biorąc pod uwagę,że:

1. To pierwszy mecz rundy.
2. Gramy u siebie.
3. Zespół jest zgrany, nikt znaczący go nie opuścił.
4. Doszedł Gibon \:\)
5. Gramy naprawdę dobrze z najlepszymi drużynami ligi u siebie.

to kurs zaproponowany jest ciekawy i warto spróbować Koronę za skromną stawkę.

Originally Posted By: papuga

kolego w jakiej formacji korona jest silniejsza..lepsza od wisly..


Już Ci mówię: [b]w bramce[/b. Przypomnij nam wszystkim, kto dziś będzie bronił w Wiśle? ...



Do góry
#2090107 - 22/02/2008 23:11 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: papuga
co co pisze...gosc znowu zaczal grac...i tyle... pisze to co wiem..


człowieku nie wiem skąd masz te informacje ale sa one tak wyssane z palca że szkoda gadać.

Jak nie masz potwierdzonych informacji na dany temat to nie rozpowszechniaj plotek.

Do góry
#2090111 - 22/02/2008 23:11 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Mindman]
papuga Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2006
Postów: 353
Skąd: Kraków
oj zobaczymy w jakiej formie bedzie bramkarz... ale zeby sie nie napinac... zycze milego ogladania na zywo.. bo niestety nas zabraknie... mam nadzieje ze lepszy zespol wygra...

Do góry
#2090237 - 22/02/2008 23:34 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
ŁKS Łódź - Jagiellonia Bałystok

Już tylko godziny Nas dzielą od inauguracji rundy wiosennej Orange Ekstraklasy. Jakże ważny mecz w Łodzi dla miejscowego ŁKS-u. Im bliżej pojedynku tym bardziej przekonuje się by postawić parę groszy (bo o większej kwocie mowy tutaj być nie może) na zespół Mirosława Jabłońskiego. Wstrzymuje się ile mogę by coś napisać o tym meczu bo nadal nie są znane wyjściowe 11stki na to spotkanie, chodzi mi tu głównie o ŁKS. Z nieoficjalnego źródła wiadomo mi,że został dzisiaj zatwierdzony do gry albańczyk Haliti. Nie wiem na ile jest to pewna wiadomość ale wierzę, że tak właśnie się stało. Menadżer Gabora Vayera zapewniał,że dzisiaj także wszystkie formalności zostaną tak załatwiony by ten mógł dzisiaj zagrać.(Chodzi o certyfikat) Oby tak się stało.
Myślę,że będzie to wyglądało tak:

Wyparło - Woźniczka, Kłos, Adamski, Łakomy - Haliti, Madej, Klayr, Szczot - Arifović, (Vayer/Cieśliński/Klatt)

Nie wygląda to tak najgorzej jeśli zagrają Węgier i Albańczyk!

Jagiellonia? Mocno osłabiona - po konsultacji z Chozem (którego pozdrawiam!) doszliśmy do wniosku,że Jaga nie ma kim grac!
Łatka, Nawotczynski, Rodnei, Everton, Dzienis, Bruno oni nie zagrają. Sczególnie problemy są tutaj z linią obronną.

Jest to pierwszy mecz i ciężko tutaj jednoznacznie określić co może się dziać. Bo nawet jeśli zagrają nowi piłkarze w ŁKS to na pewno nie będą oni zgrani z całą drużyną.

Po kursie @2.30, @2.40 myślę, że delikatnie można spróbować.

Ogółem rozegrano 17 spotkań, z czego:
- zwycięstwa Jagiellonii: 6
- remisy: 4
- zwycięstwa ŁKS: 7

Stosunek bramek: 19:14 dla ŁKS Łódź.

Pozdrawiam!
Marcin.

Do góry
#2090452 - 23/02/2008 00:23 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: 19marcin08]
LASZLO1908 Offline
stranger

Meldunek: 27/02/2007
Postów: 17
ŁKS - Jaga

Nie jestem pewien czy Jabłoński wystawi w obronie DREWNIANEGO Woźniczke czy raczej młodego reprezentanta Litwy Georgasa Feidgeimasa. Próbowany na tej pozycji w sparingach.

Może to tylko fanatyczny sposób patrzenia na drużynę,ale też postawie na ŁKS. Jeśli chcą utrzymać się to muszą zacząć wygrywać. Jeśli nie z Jaga to z kim? Nie chce powiedzieć ze Jaga to słaby przeciwnik ponieważ w moim mniemaniu to najlepszy z beniaminków. W Jadze nie zagra kilku podstawowych graczy tak jak pisali koledzy wcześniej. Linia obronna osłabiona i tutaj upatruje szanse dla zawodników grających ofensywnie w ŁKS. Nie mówię ze to ma być jakieś oszałamiajace zwyciestwo. DO BOJU ŁKS!

ŁKS - JAGA 1 @2,25
ŁKS - JAGA 1X @1,3

Do góry
#2090475 - 23/02/2008 00:27 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: LASZLO1908]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
ŁKS - Jagiellonia --> 1 dnb (1.625) sportingbet


nie wyobrażam sobie by Jaga miała podbić Łódź. jeśli ełksa chce zachować ligę to ten mecz musi wygrać, a na moje oko ma u nas silniejsze plecy niż "dzieci wszchodzącego słońca"

ze względu na taką sobie pogodę i początek rundy nie zdecyduję się grać czystej jedynki ale pobieram też zakład po kursie prawie 2 z handicapem azjatyckim (łks zremisuje - zwrot połowy stawki)

Łodzianie, czysto statystycznie, notują żałosną serię u siebie i czas ją dziś przerwać, a sposobność ku temu jest bo Jaga nie prezentuje nic wielkiego.
kursy na gospodarzy maleją - znaczy ludzie grają ełkse co pewnei wywołane jest także problemami kadrowymi gości.

do końca nie wiadomo ilu z nowo pozyskanych graczy gospodarzy uzyska pozwolenie na grę dziś, pytanie jak daleko sięgają znajomości Łodzian u leśnych dziadków.
Jaga olbrzymie osłabienia i dziś będą grali w defensywie w eksperymentalnym składzie.

przyznam też że za całokształt kariery bardzo cenie wartość Jabłońskiego i myśle że to będzie atut który może dać dziś gospodarzom 3pkt

Do góry
#2090522 - 23/02/2008 00:36 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: mura]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
JEdnak Bruno dzisiaj wystąpi

Do góry
#2090590 - 23/02/2008 00:56 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: mura]
Chagall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 9002
Skąd: Kraków - Przemyśl
według mnie bilans Korony u siebie i tak juz jest napompowany , dzisiaj jak uda im sie ugrać remis to gratuluje, ale sadze ze Wisła zagra na max w obronie, napewno gracze Wisły beda gryżć trawe w kontekscie rywalizacji w druzynie, a ze potrafią grać z mocnymi druzynami to już udowodnili, jesli chodzi o osłabienia to moze pradox , ale ja ich wielkich nie widze poza bramką, linia pomocy jest nie podwazalnie nasza,obrona w sumie na remis , chociaz my mamy Clebera ;), a atak? moze sie okazać ze równiez mamy w nim przewagę . Wisła pewnie wyjdzie jednym napastnikiem, ale ja uwazam ze powinna dwoma, Panowie moze Matusiak nie jest w formie, ale jak stwierdził Skorża fizycznie jest juz przygotowany na 90 min i moim zdaniem argument o braku formy w kontekscie naszej ligi jest bezzasadny, jedna bramka zadecyduje czy sie chłopak odblokował i juz bedzie halo ze ma forme:D
Podsumowując w mojej opinii dziś 2

Do góry
#2090930 - 23/02/2008 02:38 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Stalion]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Originally Posted By: Stalion


Mnie doszly sluchy ze jest w planach jakas sztama kibicow Gornika i Lecha.


bzdura

Do góry
#2091090 - 23/02/2008 03:17 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: s_LP]
Dejmien Offline
addict

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 604
Skąd: Ssss...
A tak apropo LKS to: "Dziś popołudniu do PZPN dotarły certyfikaty Libinota Halitiego i Gabora Veyera i z obu tych graczy może skorzystać dziś Mirosław Jabłoński." I obaj juz sa w skladzie, takze LKS pewniaczek hehe \:\)

Do góry
#2091115 - 23/02/2008 03:21 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: papuga]
Kibickr Offline
veteran

Meldunek: 27/06/2007
Postów: 1471
Originally Posted By: papuga
aha jeszcze odnosnie kosy... to wiem.. ze odejscie z wisly bylo zwiazane z kasynami tj z powrotem do nich.. wiec nie bylo o czym z nim rozmawiac... nie mial na pampersy to wyjechal i kij mu w oko


Zgadzam się z Tobą \:\) Kij mu w oko \:\) Kosa

Do góry
#2091166 - 23/02/2008 03:31 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Kibickr]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: Kibickr
Originally Posted By: papuga
aha jeszcze odnosnie kosy... to wiem.. ze odejscie z wisly bylo zwiazane z kasynami tj z powrotem do nich.. wiec nie bylo o czym z nim rozmawiac... nie mial na pampersy to wyjechal i kij mu w oko


Zgadzam się z Tobą \:\) Kij mu w oko \:\) Kosa


i sie właśnie rodzą plotki. Racja Kosa grał w kasynach i ile przegrałem to nawet mi wiadomo ;\) ale już skończył z tym i to wcale nie było powodem jego odejścia.a z tymi pampersami to przesadziłeś stary mam nadzieję że nie jesteś kibicem Wisły bo takich kibiców nie chcemy.

pzdr,
gool11

Do góry
#2091224 - 23/02/2008 03:42 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ignorator]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
Originally Posted By: Ignorator
23/02 godzina 16:00
Cracovia Kraków VS Polonia Bytom
Typ: Cracovia Kraków

Po blisko dwóch miesięcznej przerwie czas wrócić do rywalizacji na polskich boiskach. Już w piątek czeka nas wielki hit Korona Kielce-Wisła Kraków. Jednak moim zdaniem bardziej interesująca rywalizacja odbędzie się dzień później u rywala Wisły zza miedzy czyli Cracovii.

Dobrze jeszcze mamy w pamięci grę popularnych "Pasów" w zeszłej rundzie spotkań Orange Ekstraklasy. Ten bezbarwny styl gry i zawodników, którzy po meczu mówili, że dobrze bronili i zagrali dobre zawody. Tyle tylko, że na tablicy świetlnej widniał wynik (1:3) tak było jeszcze w 12 kolejce. Wówczas w Poznaniu miejscowy Lech podejmował właśnie Cracovię.

Dziś ten obraz staje się bardziej różowy i widać już to było po grach sparingowych. Na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej Cracovia była w stanie pokonać choćby Cvenę Zvezdę Belgrad (2:1). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podobna sztuka nie udała się w Pucharze UEFA Groclinowi Grodzisk Wielkopolski, który jest wyżej w ligowej tabeli niż Cracovia, ale nie jest to jedyny pozytyw.

W końcu prezes Filipiak rzucił parę groszy na transfery i trzeba przyznać, że doktor Majewski skutecznie wykorzystał przyznane mu środki finansowe. Popularne "Pasy" pozyskały bardzo obiecującego obrońcę Piotra Polczaka z GKSu Katowice a także Łukasza Tupalskiego z Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Bardzo dobry ruchem może być pozyskanie Węgra - Majorosa, który ma szansę od razu wbić się do podstawowej jedenastki.




Oczywiście to nie jedyne zmiany, ale już widoczne. Dawno nie było sytuacji aby profesor Filipiak dał konkretne pieniądze na wzmocnienia a teraz dokładnie to widzimy. Co ważne są to przemyślane ruchy transferowe, które zapewne nie raz w tej rundzie zaprocentują.

Także rewolucyjne może być podejście trenera Stefana Majewskiego do systemu gry. Co ciekawe to głównie dzięki zmianie systemu z 3-5-2 na 4-4-2 udało się zagrać bardzo dobre zawody w towarzyskim spotkaniu z Cveną Zvezda Belgrad. Zawodnicy przyjęli z dużym zadowoleniem decyzję trenera właśnie odnośnie taktyki. Podczas rundy jesiennej często mówili o problemach w grze obronnej przy trójce nominalnych obrońców. Wiadomo system gry z trójką w tyle wymaga od tych zawodników więcej biegania i wysiłku. Z czwórką zawodników w tylnej formacji Cracovii powinno być łatwiej w nadchodzących spotkaniach. Także atmosfera w drużynie powinna się polepszyć, bo to głównie ona popsuła bardzo mocno relację w klubie, bo jak można inaczej tłumaczyć kuriozalne porażki z Ruchem Chorzów (0:2) czy Polonią Bytom (0:1).

Myślę, że nadchodząca runda będzie o wiele lepsza od poprzedniej. Pierwszym dowodem na to będzie mecz z Polonią Bytom. Co prawda w 3. kolejce bieżącego sezonu podopieczni trenera Stefana Majewskiego musieli uznać wyższość beniaminka. Jednak wówczas piłkarze Cracovii po prostu zlekceważyli rywala. W nadchodzącym spotkaniu już tak nie powinno być.

Polonia Bytom w trakcie przerwy zimowej zmieniła swoje oblicze. Duży wpływ na taką sytuację mieli działacze bytomskiego klubu, którzy odwołali z funkcji szkoleniowca Dariusza Fornalaka, który awansował z zespołem do ekstraklasy i do tego ze słabymi zawodnikami potrafił zgromadzić, aż 14 punktów. Pomimo tego nowym szkoleniowcem beniaminka został Michał Probierz, który już potrafił obronić Polonię przed spadkiem do trzeciej ligi. Po tym odszedł do Widzewa Łódź a teraz powraca z misja powtórzenia "cudu".

Niestety będzie to naprawdę trudne. Zespół został przebudowany, ale zabrakło konkretnych ruchów na rynku transferowym. Podejrzewam, że podobnie jak ma to miejsce w Jagiellonii Białystok tak i w Polonii bytom lista z życzeniami szkoleniowców minęła się totalnie z dokonanymi zakupami na rynku. Polonii udało się pozyskać: Seweryna Kiełpina, Walerija Sokolenkę, Pawła Wojciechowskiego, Mariusza Przybylskiego, Marka Bażika i Mariusza Sołeckiego. Muszę przyznać, że tylko dwa nazwiska mi coś mówią: Sokolenko i Wojciechowski, ale naprawdę trzeba być dużym fanatykiem aby znać tych piłkarzy. Obaj są przeciętni i nie jest przypadkiem, że Górnik Łęczna i Cracovia Kraków ich skreśliła.




Jednak nie tylko transfery martwią, ale także pomysły Michała Probierza. Otóż strasznie się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że w sparingach Polonii Bytom na stoperze gra dwójka Słowaków: Radoslav Kral i Pavol Stanko. Obaj ci panowie prezentują poziom drugoligowy a tego dowody mieliśmy w rundzie jesiennej. Obrona Polonii z nimi w tyłach była dziurawa niczym ser szwajcarski. Na swoim koncie panowie zapisali dziewięć straconych bramek. Głównie w meczu z Górnikiem Zabrze (0:4) i Wisłą Kraków (0:5). Właśnie po tym ostatnim spotkaniu trener Dariusz Fornalak dokonał zmiany Słowaków. Na ich miejsce weszli Grzegorz Jurczyk i Jakub Dziółka. Efekt był piorunujący Polonia bytom pokonał mistrza Polski - KGHM Zagłębie Lubin.

Niestety trener Michał Probierz wraca do ustawiania w tyłach Słowaków dla Cracovii może być to woda na młyn. W końcu "Pasy" mają bardzo dobrze usposobionych ofensywnie zawodników.

Faworytem zbliżającej się konfrontacji będzie Cracovia Kraków, która jest już inną drużyną niż w rundzie jesiennej. Powinniśmy w sobotnim meczu zobaczyć stare dobre "Pasy", które na swoim boisku potrafią zmiażdżyć każdego przeciwnika. Jeśli chodzi o Polonię Bytom to w tym klubie jest wiele problemów od braku pieniędzy po brak odpowiedniego stadionu.

P.S kurs wystawiony przez buków @1,6 w niektórych przypadkach @1,65 jest promocją. Trudno mi zgadnąć dlaczego buki tak słabo oceniają możliwości Cracovii. Dobry kurs i prawidłowy widziałem tylko w bwinie @1,45.

.::Think Twice::. Ignorator.
wojciechowski nie zagra, bo jest wypozyczony z cracovi

Do góry
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, igea23, wHiTe_StAr, forty, Lukasz111), 3699 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583929 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07