Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#2083286 - 21/02/2008 02:30 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: kedzior]
madel Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2007
Postów: 233
Originally Posted By: kedzior
czy orientuje sie ktos w sprawie zawieszenia legi w pucharach bo jesliby byli zawieszeni to wiadome by było czemu sie nei wzmocnili i staraja sie ograniczyc wydatki(odejscie grosickiego) i nie beda zapewne wlaczyc na calgo bo skoro itak nie zagraja w pucharach to poco


Legia ma zawiasy na 5 lat i dotycza one odpowiedniego zachowania kibicow podczas meczy a nie polityki transferowej klubu! Legia nie kupowala bo po pierwsze lepiej postawic na lepsze zgranie zespolu ktory w letnim okienku trasnferowyzm byl generalnie odmieniony, po drugie Legii potrzeba na prawde pozadnych wzmocnien a nie tam kolejnych Eltonow, Hugo cyz kim jam wie kogo jeszcze.

Do góry
Bonus: Unibet
#2083304 - 21/02/2008 02:34 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: madel]
madel Offline
enthusiast

Meldunek: 15/05/2007
Postów: 233
i przede wszystkim, Legia moze grac w Europejskich Pucharach, maja jedynie zawiasy na 5 lat podczas ktorych nie moze dojsc do zadnych ekscesow z kibicami

p.s.1. sory za pisownie ale klawiatura mi siadla
p.s.2. sory za drugi post z rzedu ale nie zdazylem zeedytowac poprzedniego posta

Do góry
#2084403 - 21/02/2008 06:08 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: madel]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
ŁKS - Jagiellonia 19:00 22.02.2008

W Jagiellonii kontuzjowany Nawotczyński, za kartki pałzuje Łatka, odszedł z klubu Rodnei. To trzy filary białostockiej obrony w rundzie jesiennej. Trener Płatek ma nie lada dylemat. Cofnąć Markiewicza? Czy może w szykach obronnych próbować Jareckiego? Postawić na środku na wolnego Kałużnego czy ostanio bez formy Wasiluka? A może Napierała? Podobna niepewność trapi trenera w formacji ataku. Jaga ciągle nie posiada klasowego napastnika. Miały być wzmocnienia a skończyło sie jak zwykle. Odszedł rozkręcający się Geworgian a Jaga przespała przerwę zimową. Może fundusze na transfery są mizerne ale kilku ciekawych zawodników będących na liście trenera nie udało się kupić a naprawdę nie były to jakieś astronomiczne kwoty. Ostatecznie przyszedł Sokołowski - 38 letni weteran. Jak powiedział sam Płatek do nauki młodzieży. Piekarski polecił kolejnego brazylijczyka i tak przy Słonecznej ujrzymy na wiosnę pomocnika Bruno. Kilku młodych zawodników przesunięto z rezerw i zespołu ME. To wszystko. Nikt nie jest zadowolony. Ale trzeba grać tym co się ma. Jadze z 23 punktami naprawdę niewiele brakuje do utrzymania. Dlatego priorytem będą spotkania w roli gospodarza a kluczowe pojedynki z Cracovią, Zagłębiem S. i Odrą Wodzisław. Oczywiście super prestiżowe mecze z Legią i Wisełką \:\) to ozdoby rundy wiosennej na stadionie przy Słonecznej. Podsumowując Jaga nastawiona na mecze na swoim stadionie gdzie powinna bez problemu zdobyć brakujące do utrzymania punkty (ktoś niby wyliczył, że potrzebne jest 30 pkt). Co można powiedzieć o najblizszym wyjazdowym rywalu? ŁKS też nie wzmocnił się w przerwie zimowej. Klub jest jedną nogą w 2 lidze. A pojawienie się w Łodzi "menedżera" z Litwy dobrze temu klubowi nie wróży. Czas na typ. Jaga mało strzela na wyjadach. ŁKS to wogóle typowo underowa drużyna. Dodatkowo braki w obronie Jagi moga spowodować, że Płatek poukłada zespół bardzo defensywnie co w połączeniu z podobnym stylem Łodzian może dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń...wrażeń w postaci bezwładnej kopaniny i grze na zwłokę. Jeżeli coś wpadnie to tylko ze stałego fragmentu lub przypadkiem.

Typ: under 2,5
Kurs: 1.65
Stawka: 3/10
Buk: Bwin

Do góry
#2084878 - 21/02/2008 07:24 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: (J)]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: (J)
Piekarski polecił kolejnego brazylijczyka i tak przy Słonecznej ujrzymy na wiosnę pomocnika Bruno.

nie wiadomo czy zagra z ŁKS bo wciaz nie ma certyfikatu..

Do góry
#2084931 - 21/02/2008 07:38 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Chaoz]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
ŁKS - Jagiellonia

W piątek o godzinie 19:00 w Łodzi rozpoczniemy rundę wiosenną. Tamtejszy ŁKS podejmować będzie Jagiellonia Białystok. Gospodarze to wg mnie główny kandydat do spadku. Klub ten był mało aktywny na rynku transferowych, dopiero w ostatniej chwili ożywili się, ale to już trochę za późno. Do składu dołączyl między innymi Adamski, który razem z Kłosem, Wyparłem i Madejem tworzyć będą trzon drużyny. Innymi zawodnikami są Haliti i Vayer. Nie wiadomo czy oni wystąpi, ponieważ jeszcze nie dotarły do Polski ich certyfikaty. O ile na certyfikat drugiego z nich jest spora szansa przed piątkowym meczem, to „papierek” Halitiego raczej na pewno nie dotrze. Nieciekawie jest w ofensywie Łodzian, Marcin Klatt chce odejść, Arifovicem interesuje się właśnie ich rywal, Jagiellonia. W kręgu zainteresowań są jeszcze Abbott i Świerczewski, ale jeszcze nic dokładniej nie wiadomo. Z kolei Jagiellonia jest niemal pewna utrzymania, Jak sam trener Płatek mówi, zespół musi zdobyć minimum 7 punktów i chyba w tym meczu liczy na co najmniej 1, bowiem „Jaga” u siebie w tej rundzie ma zaledwie 1 zespól, z którym powinna spokojnie wygrać (Zagłębie Sosnowiec). Z klubu więcej zawodników odeszło niż przyszło. Odeszli między innymi Gevorgyan, Everton, Rodnei, którego może uda się „uratować”, ale jest mała szansa na to. W tym spotkaniu ponadto nie może zagrać Łatka i Nowotczyński. Jak widać obrona gości wyglądać będzie w tym spotkaniu zupełnie inaczej niż jesienią. Do klubu trafili Tomasz Sokołowski i Bruno. Obaj zagrają w tym meczu. Do występu na lewej obronie zmuszony będzie Jarecki. Jak widać oba zespoły mają znaczne kłopoty z skompletowaniem składu. Początkowo myślałem o liczbie bramek poniżej 2.5, ale jednak odrzucam tą myśl. Spodziewam się meczu walki, z dużą ilością błedów, które powinny być wykorzystane przez napastników, ale jak będzie przekonamy się już w piątek.


Edited by Ignorator (22/02/2008 06:29)

Do góry
#2084977 - 21/02/2008 07:56 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Chaoz]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29881
Gornik Zabrze - Lech Poznan

Lech Poznan [+0.25] @ 2,06 Pinnacle 7/10

Mialem sie wstrzymac az do soboty, ale nie moge przejsc obojetnie obok takiego kursu. Wieksza czesc mojej 'analki' zajmie, ze zrozumialych wzgledow, Gornik Zabrze. Dlatego chetnie poczytam akutalnosci z poznanskiego obozu.
Przede wszytskim nie moge zrozumiec dlaczego bukmacherzy faworyzuja gospodarzy. Moze bo:
- spodziewany jest komplet widzow - jutro rusza przedsprzedaz biletow - na stadionie ma byc od 11 - 20 tys kibicow [trudno okreslic konkretna ilosc ze wzgledow bezpieczenstwa, osobiscie uwazam ze bedzie ok. 16 500 lebka], a w Zabrzu kibice niejednokrotnie pokazali ze sa 12 zawodnikiem
- stabilna sytuacja finansowa - nie pamietam tak dobrej kondycji finansow Mojego klubu
- pilkarze maja za cel zajecie min. 8 miejsca, im wyzsze miejsce tym wieksza premia finansowa na koniec sezonu
- ale glownym powodem dla ktorego pilkarze z Zabrza mogliby podwojnie walczyc jest wypowiedz Smudy: „Dziwi mnie jak w kadrze postępują z Rafałem Murawskim. Jak jesienią trzeba było grać z Serbią, to pojechał na to trudne spotkanie i spisał się świetnie przez 90 minut. A teraz pojechał na zgrupowanie i w dwóch meczach z Finami i Czechami dali mu pograć po parę minut. Nie było dla niego miejsca na boisku, a było dla jakichś z Górnika Zabrze, których nazwisk nawet nie znam. Dla mnie to niezrozumiałe” - stwierdził Smuda.

Z nowych twarzy: Sebastian Nowak (Ruch Chorzów), Patrik Pavlenda (FC ViOn Zlaté Moravce), Marko Bajić (FK Modriča Maksima), Mariusz Magiera (Wisła Kraków). Wytluszczony pilkarz to Serb, ktory uwazany jest za wileki talent i nastepca Brzeczka w srodku pola.

No dobra ale teraz powort do typowania. Biore ten zaklad poniewaz wydaje mi sie bardzo bezpiecznym. Osobiscie typuje remis 0:0 lub 1:1, ze wskazaniem na ten pierwszy. Moze powodem ze faworytem jest Gornik sa jego wyniki w sparingach. Lech, z tego co czytalem, az tak dobrze nie gral. Jednak wydaje mi sie ze to Poznaniacy maja bardziej doswiadczony zespol. Gornik poza Brzeczkiem, Hajto, Peskovicem i moze 2-3 innymi to mlodziezowcy. Badz co badz utalentowani ale nie majacy takiego doswiadczenia ligowego jak Lechici.
Dodatkowo, Poznaniacy powinni wykorzystac fakt iz Legia nie jest az tak mocna i powalczyc o 2 miejsce premiujace gra w PUEFA.

To na razie na tyle, moze co nie co dodam pozniej. Chce tylko podkreslic kurs i typ zaproponowany w Pinnacle, a jako zagorzaly i wierny kibic Gornika typerzy powinni wziazc pod uwage na kogo bym postawil.

Do góry
#2085140 - 21/02/2008 09:23 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
23/02 godzina 16:00
Cracovia Kraków VS Polonia Bytom
Typ: Cracovia Kraków

Po blisko dwóch miesięcznej przerwie czas wrócić do rywalizacji na polskich boiskach. Już w piątek czeka nas wielki hit Korona Kielce-Wisła Kraków. Jednak moim zdaniem bardziej interesująca rywalizacja odbędzie się dzień później u rywala Wisły zza miedzy czyli Cracovii.

Dobrze jeszcze mamy w pamięci grę popularnych "Pasów" w zeszłej rundzie spotkań Orange Ekstraklasy. Ten bezbarwny styl gry i zawodników, którzy po meczu mówili, że dobrze bronili i zagrali dobre zawody. Tyle tylko, że na tablicy świetlnej widniał wynik (1:3) tak było jeszcze w 12 kolejce. Wówczas w Poznaniu miejscowy Lech podejmował właśnie Cracovię.

Dziś ten obraz staje się bardziej różowy i widać już to było po grach sparingowych. Na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej Cracovia była w stanie pokonać choćby Cvenę Zvezdę Belgrad (2:1). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podobna sztuka nie udała się w Pucharze UEFA Groclinowi Grodzisk Wielkopolski, który jest wyżej w ligowej tabeli niż Cracovia, ale nie jest to jedyny pozytyw.

W końcu prezes Filipiak rzucił parę groszy na transfery i trzeba przyznać, że doktor Majewski skutecznie wykorzystał przyznane mu środki finansowe. Popularne "Pasy" pozyskały bardzo obiecującego obrońcę Piotra Polczaka z GKSu Katowice a także Łukasza Tupalskiego z Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Bardzo dobry ruchem może być pozyskanie Węgra - Majorosa, który ma szansę od razu wbić się do podstawowej jedenastki.




Oczywiście to nie jedyne zmiany, ale już widoczne. Dawno nie było sytuacji aby profesor Filipiak dał konkretne pieniądze na wzmocnienia a teraz dokładnie to widzimy. Co ważne są to przemyślane ruchy transferowe, które zapewne nie raz w tej rundzie zaprocentują.

Także rewolucyjne może być podejście trenera Stefana Majewskiego do systemu gry. Co ciekawe to głównie dzięki zmianie systemu z 3-5-2 na 4-4-2 udało się zagrać bardzo dobre zawody w towarzyskim spotkaniu z Cveną Zvezda Belgrad. Zawodnicy przyjęli z dużym zadowoleniem decyzję trenera właśnie odnośnie taktyki. Podczas rundy jesiennej często mówili o problemach w grze obronnej przy trójce nominalnych obrońców. Wiadomo system gry z trójką w tyle wymaga od tych zawodników więcej biegania i wysiłku. Z czwórką zawodników w tylnej formacji Cracovii powinno być łatwiej w nadchodzących spotkaniach. Także atmosfera w drużynie powinna się polepszyć, bo to głównie ona popsuła bardzo mocno relację w klubie, bo jak można inaczej tłumaczyć kuriozalne porażki z Ruchem Chorzów (0:2) czy Polonią Bytom (0:1).

Myślę, że nadchodząca runda będzie o wiele lepsza od poprzedniej. Pierwszym dowodem na to będzie mecz z Polonią Bytom. Co prawda w 3. kolejce bieżącego sezonu podopieczni trenera Stefana Majewskiego musieli uznać wyższość beniaminka. Jednak wówczas piłkarze Cracovii po prostu zlekceważyli rywala. W nadchodzącym spotkaniu już tak nie powinno być.

Polonia Bytom w trakcie przerwy zimowej zmieniła swoje oblicze. Duży wpływ na taką sytuację mieli działacze bytomskiego klubu, którzy odwołali z funkcji szkoleniowca Dariusza Fornalaka, który awansował z zespołem do ekstraklasy i do tego ze słabymi zawodnikami potrafił zgromadzić, aż 14 punktów. Pomimo tego nowym szkoleniowcem beniaminka został Michał Probierz, który już potrafił obronić Polonię przed spadkiem do trzeciej ligi. Po tym odszedł do Widzewa Łódź a teraz powraca z misja powtórzenia "cudu".

Niestety będzie to naprawdę trudne. Zespół został przebudowany, ale zabrakło konkretnych ruchów na rynku transferowym. Podejrzewam, że podobnie jak ma to miejsce w Jagiellonii Białystok tak i w Polonii bytom lista z życzeniami szkoleniowców minęła się totalnie z dokonanymi zakupami na rynku. Polonii udało się pozyskać: Seweryna Kiełpina, Walerija Sokolenkę, Pawła Wojciechowskiego, Mariusza Przybylskiego, Marka Bażika i Mariusza Sołeckiego. Muszę przyznać, że tylko dwa nazwiska mi coś mówią: Sokolenko i Wojciechowski, ale naprawdę trzeba być dużym fanatykiem aby znać tych piłkarzy. Obaj są przeciętni i nie jest przypadkiem, że Górnik Łęczna i Cracovia Kraków ich skreśliła.




Jednak nie tylko transfery martwią, ale także pomysły Michała Probierza. Otóż strasznie się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że w sparingach Polonii Bytom na stoperze gra dwójka Słowaków: Radoslav Kral i Pavol Stanko. Obaj ci panowie prezentują poziom drugoligowy a tego dowody mieliśmy w rundzie jesiennej. Obrona Polonii z nimi w tyłach była dziurawa niczym ser szwajcarski. Na swoim koncie panowie zapisali dziewięć straconych bramek. Głównie w meczu z Górnikiem Zabrze (0:4) i Wisłą Kraków (0:5). Właśnie po tym ostatnim spotkaniu trener Dariusz Fornalak dokonał zmiany Słowaków. Na ich miejsce weszli Grzegorz Jurczyk i Jakub Dziółka. Efekt był piorunujący Polonia bytom pokonał mistrza Polski - KGHM Zagłębie Lubin.

Niestety trener Michał Probierz wraca do ustawiania w tyłach Słowaków dla Cracovii może być to woda na młyn. W końcu "Pasy" mają bardzo dobrze usposobionych ofensywnie zawodników.

Faworytem zbliżającej się konfrontacji będzie Cracovia Kraków, która jest już inną drużyną niż w rundzie jesiennej. Powinniśmy w sobotnim meczu zobaczyć stare dobre "Pasy", które na swoim boisku potrafią zmiażdżyć każdego przeciwnika. Jeśli chodzi o Polonię Bytom to w tym klubie jest wiele problemów od braku pieniędzy po brak odpowiedniego stadionu.

P.S kurs wystawiony przez buków @1,6 w niektórych przypadkach @1,65 jest promocją. Trudno mi zgadnąć dlaczego buki tak słabo oceniają możliwości Cracovii. Dobry kurs i prawidłowy widziałem tylko w bwinie @1,45.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#2085458 - 21/02/2008 16:54 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
[quote=michael89]Odeszli między innymi Gevorgyan, Everton, Rodnei, którego może uda się uratować,ale jest mała szansa na to. W tym spotkaniu ponadto nie może zagrać Łatka i Nowotczyński. Jak widać obrona gości wyglądać będzie w tym spotkaniu zupełnie inaczej niż jesienią. Do klubu trafili Tomasz Sokołowski i Bruno. Obaj zagrają w tym meczu. Do występu na lewej obronie zmuszony będzie Jarecki. [quote]
eh czytaj trochę temat. Po 1 nie wiadomo czy zagra Bruno ponieważ nie doszedł certyfikat więc nie jest zgłoszony do rozgrywek. Po 2 narazie jeszcze wcale nie odszedł Everton bo trenuje dalej z Jagą. Po 3 na lewej obronie może zagrać Wasiluk (gdzie zresztą grał całą poprzednią rundę) ale to wszystko zależy jaka dwójka wybiegnie na środku obrony.


Na dwa dni przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy ŁKS dokonał czterech transferów, ale tylko dwa z nich są w pełni sfinalizowane. Oznacza to, że trener Mirosław Jabłoński przed meczem z Jagiellonią Białystok ma do dyspozycji zaledwie 12 wartościowych zawodników. Na początku lutego podpisano kontrakty z Marcinem Adamskim i Piotrem Leciejewskim, a wczoraj z Gaborem Vayerem i Labinotem Halitim. Węgier będzie piłkarzem ŁKS przez dwa i pół roku, a Albańczyk - o rok krócej. Ale ich występ w jutrzejszym spotkaniu z Jagiellonią stoi pod dużym znakiem zapytania. Przyczyną jest brak certyfikatów. - Myślę, że Gabora uda się potwierdzić do piątku - zapewnia Karol Glomb, menedżer Węgra. Gorzej może być z Halitim.

Do rozgrywek ekstraklasy można zgłosić 25 piłkarzy. W kadrze ŁKS na wiosnę jest obecnie 23 zawodników, lecz sześciu z nich jest kontuzjowanych. Trener Mirosław Jabłoński nie może w najbliższym czasie liczyć na Zdzisława Leszczyńskiego, Paulinho, Nazada Assada, Mladena Kaszczelana, Miroslava Opsenicę i Mieczysława Sikorę. To nie koniec problemów, bowiem Georgas Freidgeimas i Deividas Matulevicius, którzy byli blisko podpisania kontraktów, są kontuzjowani. Przynajmniej przez dwa tygodnie nie będą do dyspozycji trenera Jabłońskiego.

źródło:Gazeta Wyborcza Łódź

Do góry
#2085549 - 21/02/2008 17:56 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Chaoz]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Fragment rozmy z trenerem Płatkiem:

"(...)
Co się dzieje z Markiem Wasilukiem? Wydawało się, że może grać tylko lepiej.

- To jest pytanie do niego. Mam swoją opinię, ale na łamach prasy nie chcę jej prezentować. Chcę mu pomóc, od tego jestem.
(...)
Czyli Darek Jarecki będzie musiał się dostosować do lewej obrony?

- Albo nie będzie grał."

Do góry
#2085559 - 21/02/2008 18:00 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Najpradopobniej nie zagra jeszcze w zespole Jagi kolejny podstawowy zawodnik Dzienis (kontuzja mięśni łydki)

Do góry
#2085833 - 21/02/2008 20:18 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
Pewniok Offline
addict

Meldunek: 23/08/2007
Postów: 448
Co do sytuacji kadrowej Legii to wczoraj okazało się, ze włodarze nie poczynili żadnego transferu, bo stoper Mario Booysen został odesłany do domu (jak słaby to moze to i dobrze, w sparingu przeciw drugoligowcom z GKS sie nie popisał). Jest informacja o rzekomym pojawieniu się napastnika i obroncy z Hiszpanii, ale to juz w przyszlym tygodniu. Niewyjaśniona jest sytuacja Burkhardta i Smolinskiego. Burkhardt chce odejsc do Szwecji, Smolinskim zainteresowany jest ŁKS. Zresztą obaj jak zostaną to i tak będą grzać ławę. W druzynie ostatecznie zostanie Augustyn.

Co do meczu, w Grodzisku z podstawowych piłkarzy zabraknie oczywiscie kontuzjowanego Choto i pauzującego za kartki Vukovicia. Duzym wzmocnieniem jest powrot po kontuzji Szałachowskiego, ktory jeszcze jednak całych meczów nie będzie grał, ale w drugiej połowie w Grodzisku na pewno się pojawi.

Skład wyjsciowy prawdopodobnie bedzie wygladał tak (nie jestem tylko pewny obsady na lewej obronie, ale z tego co mowil Urban to Kiełbowicz wygral rywalizacje z Wawrzyniakiem).
Mucha - Rzezniczak, Szala, Astiz, Kiełbowicz - Radovic, Roger, Giza, Edson - Grzelak, Chinyama.

Co do typow na ten mecz, to nie podejmuje sie na razie wytypowania zwyciezcy. Dobrze wyglada under, mysle ze Dyskobolia nie popełni juz takich błędów w defensywie jak wczoraj z Odrą. Pomyslimy o dwójeczce jak Wisła straci punkty w Kielcach \:\)

Do góry
#2086013 - 21/02/2008 21:33 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Pewniok]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Korona Kielce - Wisla Krakow

Hit kolejki, w Kielcach Wisla prawie juz pewna mistrzostwa zmierzy sie z Korona ktora walczy o udzial w pucharach, wzmocnienia Wisly kapitalne, mierza wysoko, ale jak spadac to z wysokiego konia ;\) Co prawda jak na polskie warunki to wzmocnienia bardzo dobre, jednak zobaczymy jak te wzmocnienia pograja na arenie miedzynarodowej.

Trudno tu przewidziec wynik co do tego kto wygra, choc buki mocno wierza w Wisle, ja natomiast wierze ze Wisla z taka przewaga, z takimi wzmocnieniami straci troche na wartosci bo beda zbyt pewni siebie, chociaz z drugiej strony Skorza to swietny nowowczesny trener, wiec zadba napewno o to azeby tak nie bylo.

Jedyne wzmocnienie Korony to Gibon-Kowalewski, bramkarz o duzej renomie na wschodzie i mysle ze w Polsce takze. Jesli zagra od pierwszego meczu to nie wierze azeby byl juz tak zgrany z obroncami jak Mielcarz. Napewno kilka bledow sie przydazy, a z sila ofensywna Wisly napewno kilka z nich zostanie zamienionych na bramki. Wisla zajeta swoimi ofensywnymi akcjami, nie bedzie tak uwaznie strzec wlasnej bramki, co stawia Korone w sytuacji dobrej do kontrowania.

Nie bede sie bawil w typowanie kto wygra ten mecz, czy moze bedzie remis. Dla mnie glownym typem na ten mecz jest over 2.5, i tak tez zagram. Jedyne co moze temu przeszkodzic to bardzo zachowawcza gra obu druzyn, ktorej NIE CHCIALBYM ogladac. Jednak po przerwie zimowej przeciwnicy napewno beda chcieli sie wybadac kogo na co stac. Wisle napewno na bardzo duzo w takim skladzie w Polsce, chcialbym zeby takze i w Europie ( mimo mojej niecheci do tego klubu, ale to temat do innego forum \:\) )

Moje typy
over 2.5
X HT
1:2 albo 2:2 correct score

Do góry
#2086057 - 21/02/2008 21:47 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Dziabor]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Kadra Jagiellonii na mecz z ŁKS-em Łódź:

Bramkarze: Jacek Banaszyński, Grzegorz Sandomierski.

Obrońcy: Adrian Napierała, Marek Wasiluk, Radosław Kałużny, Kamil Stankiewicz.

Pomocnicy: Dariusz Jarecki, Michał Renusz, Bruno Coutinho Martins (jeszcze nie ma certifikatu ), Bartłomiej Niedziela, Tomasz Sokołowski, Mariusz Marczak, Jacek Falkowski, Jacek Markiewicz, Aleksander Kwiek.

Napastnicy: Remigiusz Sobociński, Vuk Sotirović, Marcin Truszkowski.

Do góry
#2086410 - 21/02/2008 23:19 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
W Wiśle na pewno nie zagraja Pawelek, Dudka i Brozek. W kadrze na mewcz jest za to Baszczyński

Do góry
#2087532 - 22/02/2008 03:31 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
W Koronie nie zagra Sasin, Zablocki oraz Celeban z powodu drobnych urazow.

Do góry
#2087560 - 22/02/2008 03:35 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Dziabor]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: Dziabor
W Koronie nie zagra Sasin, Zablocki oraz Celeban z powodu drobnych urazow.

Celeban nie zostal przypadkiem wypozyczony? Drfocus jakbys mogl to sprostuj to.

Do góry
#2087586 - 22/02/2008 03:39 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Originally Posted By: michael89
Originally Posted By: Dziabor
W Koronie nie zagra Sasin, Zablocki oraz Celeban z powodu drobnych urazow.

Celeban nie zostal przypadkiem wypozyczony? Drfocus jakbys mogl to sprostuj to.


sorki za blad, prawda Celeban zostal wypozyczony, a nie zagra oczywiscie Drzymont, sa do siebie podobni i dlatego ich pomylilem

Do góry
#2087594 - 22/02/2008 03:41 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: michael89
Originally Posted By: Dziabor
W Koronie nie zagra Sasin, Zablocki oraz Celeban z powodu drobnych urazow.

Celeban nie zostal przypadkiem wypozyczony? Drfocus jakbys mogl to sprostuj to.


Tak Celeban wypożyczony do Śląska Wrocław

Do góry
#2087905 - 22/02/2008 04:48 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: blackjack]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: blackjack
Sorki za OT ale myslę że prawdziwy kibic powienien to zobaczyć i sam ocenić http://www.youtube.com/watch?v=gNmtc7ZgYjw
Pozdrowienia dla fanów kopanej
To ja też sorki, ale niby dlaczego mieliśmy to oglądać? Nie róbmy z tego miejsca, forum kibicowsko-klubowego.

McDziarz piszesz o polityce kadrowej Legii i skupiłeś się na bardziej długofalowych aspektach. Dlaczego jednak Legia w składzie: Mucha - Rzezniczak, Szala, Astiz, Kiełbowicz - Radovic, Roger, Giza, Edson - Grzelak, Chinyama - miałaby nie pokonać Dyskobolii na ich terenie? Wg mnie kurs jaki zaproponował Unibet (2.6) jest na pewno warty ryzyka.

Ignorator - przekonałeś mnie do Cracovii

Do góry
#2088506 - 22/02/2008 06:15 Re: 18 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: kfjatek]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Korona - Wisła

Jak dla mnie hit kolejki. Zdecydowany faworyt do mistrzostwa Polski przyjeżdża do Kielc, gdzie podejmować ich będzie Korona Kielce. Gospodarze jesienią grali u siebie świetny futbol tylko raz przegrywając. Do klubu sprowadzono doświadczonego bramkarza, Wojciecha Kowalewskiego, który ma ambicje zagrać na tegorocznym Euro. I to byłby koniec zakupów. Z kolei z klubem pożegnali się Tomasz, Piotr Leciejewski, Maciej, Piotr Celeban oraz na dniach Świerczewski, który rozegrał 9 spotkań. Wisła Kraków z kolei sprowadziła bardzo wartościowych zawodników: Łobodziński, Matusiak, Diaz, to piłkarzy grający w reprezentacjach. Niestety z Wisła pożegnał się Kosowki, który przeniósł się do Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Korona nie ma większych szans z Białą Gwiazdą, ale .........
Popatrzmy na zawodników, którzy nie zagrają. W zespole gości zabraknie Pawła Bróżka, Dudki i Pawełka. W kadrze na mecz jest Baszczyński, ale jego występ także jest wątpliwy. Więc jak widzimy zabraknie 4 podstawowych zawodników. Oczywiście Wiślacy mają jak na polskie warunki wyrównany skład, ale na pewno Pawełek jest lepszy od Juszczyka, Boguski i Matusiak jeszcze nie są w pełni sił. W Koronie zabraknie Zganiacza (lekki uraz) i Drzymonta. O wiele bardziej osłabiony jest zespół z Krakowa. Jeśli dodamy do tego trudny teren w Kielcach, wspaniały doping kibiców, to wcala gospodarze nie stoją na przegranej pozycji. Myślę, że piłkarze stworzą wspaniałe widowisko. Ciekawym typem, mógłby być zakład na kartki w tym meczu (np. over 3.5), ale niestety nikt na razie takiego nie włączył do swojej oferty. Innym godnym uwagi typem, jest strzelenie bramki przez Robaka, który imponował skutecznością w sparingach (3.60 ).


Edited by Conrad (22/02/2008 23:01)

Do góry
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, burbon, Lukasz111, akagi, Sensei, wHiTe_StAr, forty, latajaca_holenderka, ANZELMO, VVega, rymoholik, igea23), 3689 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583867 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07