Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1750998 - 06/11/2007 04:27 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad
Ojro Online   boks
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29882
09 Listopada 2007
20:00 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

10 listopada 2007

16:00 Lech Poznań - Polonia Bytom

16:00 Odra Wodzisław - Cracovia

16:00 Ruch Chorzów - ŁKS Łódź

18:00 Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

18:15 Wisła Kraków - Groclin Grodzisk

11 listopada 2007
17:15 Widzew Łódź - Korona Kielce

przed wyjazdem postaram sie jakas analizke skrobnac i podac jakies typersy ;\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1751391 - 06/11/2007 06:32 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
10/11 godzina 16:00
Lech Poznań VS Polonia Bytom

Typ: over 2,5

Lech Poznań już w sobotę stanie przed dużym wyzwaniem. Po przegranej w Białymstoku (2:4) z Jagiellonią trzeba wygrać z beniaminkiem - Polonią Bytom.

Niestety te zadanie wcale nie wydaje się łatwe i oczywiste. Od dłuższego już czasu w Poznaniu są dość duże problemy kadrowe, zwłaszcza w defensywie. Niestety kontuzję już od dłuższego czasu leczą: Bartosz Bosacki i Marcin Dymkowski. Do tego duetu dołączył po ostatniej kolejce Zlatko Tanevski i Tomasz Midzierski.

Niestety dla popularnego "Franza" oznacza to wielki kłopot, gdyż został on tylko z jednym stoperem w optymalnej meczowej formie. Na placu boju ostał się tylko...Dawid Kucharski. W obronie powinni go wspomóc: Ivan Djurdjević, Grzegorz Wojtkowiak (powrót po kontuzji) i zapewne Marcin Kikut. Niestety Djurdjević i Kikut zdecydowanie lepiej czują się w drugiej linii niż w defensywie.


Dlatego zapewne znowu trener Franciszek Smuda postanowi aby jego gracze grali do przodu i strzelili więcej bramek niż przeciwnicy. Już z podobną taktyką mieliśmy do czynienia nie tak dawno temu. Wystarczy wspomnieć mecze z Odrą Wodzisław Śląski (2:1) czy Ruchem Chorzów (6:2). W obecnej sytuacji kadrowej najsilniejszą obroną dla Lecha jest atak. Zapewne w sobotni wieczór właśnie zobaczymy Lecha Poznań nastawionego na atak i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki poza własnym polem karnym.

Problemy w obronie Lecha Poznań mogą być wodą na młyn dla Polonii Bytom. Już w tej rundzie zespół ze Śląska pokazał, że do perfekcji opanował grę z kontrataku. Widzieliśmy to bardzo dobrze w konfrontacji z PGE GKS Bełchatów (3:0) czy choćby w ostatniej kolejce ligowej z Odrą Wodzisław Śląski (1:0).

Trener Dariusz Fornalak dysponuję bardzo szybkimi napastnikami, którzy potrafią z zimną krwią wykorzystać najmniejszy błąd przeciwnika. W meczu z PGE GKS-em Bełchatów katem był Michał Zieliński, który strzelił dwie bramki a w ostatniej kolejce Grzegorz Podstawek. Na tych napastników muszą uważać w Poznaniu. Najmniejszy błąd może spowodować utratę bramki.


W 13 kolejce o tym bardzo przekonała się Odra Wodzisław Śląski. Błąd Piotrka Szymiczka w środkowej strefie boiska spowodował szybkie przechwycenie piłki przez Grzegorza Podstawka i stratę jedynego gola w meczu.

Spotkanie będzie wyjątkowo ważne dla Lecha Poznań, który jeśli chce mieć kontakt z ligową czołówką to musi w sobotę zgarnąć całą pulę. Dość dużym problemem będą braki kadrowe w defensywie. Dlatego Lech Poznań będzie zmuszony do atakowania bramki Marcina Suchańskiego i strzelenia więcej bramek od przeciwnika. Otwarty futbol w wykonaniu "poznańskiej lokomotywy" będzie na rękę Polonii Bytom, która wyspecjalizowała się w grze z kontrataku.

Skrót meczu Jagiellonia Białystok-Lech Poznań

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1752565 - 07/11/2007 00:33 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Polonię lubię, ale twierdzenie, że ten zespół "do perfekcji opanował grę z kontrataku" nieźle mnie rozbawiło \:D
Podobnie jak to, że "najmniejszy błąd ( Lecha - przyp. ) może spowodować utratę bramki
Można odnieść wrażenie, że na Bułgarską przyjeżdża jakaś Valencia albo Villarreal
Nie wiem, tylko, czy Lech się boi
Zawodnicy gorszych zespołów nie mają kłopotów ze snem w przeddzień meczu z Polonią

Tymczasem prawda jest taka, że Bytomianie w 13 meczach strzelili raptem 8 bramek, 4 u siebie i 4 na wyjeździe
Na wyjeździe 3 bramki strzelili w Bełchatowie, ale wynika to nie z jakiejś ich nadzwyczajnej gry czy umiejętności, ale z tego, że w Bełchatowie źle się dzieje, co dobitnie widać od dłuższego czasu.
Poloniści trafili jeszcze tylko w Białymstoku, ale ta bramka nic im nie dała, bo przegrali mecz
W pozostałych meczach groźne napadziory z Bytomia mogą pochwalić się czystym kontem, a powinien bramkarz

Marcin Kikut został przemianowany na obrońcę już dawno i w tej roli prezentuje się dobrze. Kiedy on grał w II linii, tego sam chyba nie pamięta, podobnie jak najstarsi górale z Poznania i okolic

Z typem się zgadzam, bo Lech ze 3-4 bramki powinin strzelić słabiutkiemu beniaminkowi, gdyż "trener Franciszek Smuda postanowi aby jego gracze grali do przodu i strzelili więcej bramek niż przeciwnicy" \:D
Trenera, który postanawia inaczej, chyba nie ma
Choć w pomarańczy licho wie

Do góry
#1752936 - 07/11/2007 01:55 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: rene
Polonię lubię, ale twierdzenie, że ten zespół "do perfekcji opanował grę z kontrataku" nieźle mnie rozbawiło \:D


Tutaj bardzo się mylisz, bo tak o druzynie z Bytomia mówią szkoleniowcy choćby Duszan Radolsky czy dziennikarze. Jest to zespół, który bezlitośnie wykorzystuję grę z kontry, bo tak naprawdę jest ich to jedyny atut. Sam Marcin Radzewicz, który oglądał przebitki jak grał klika sezonów temu nie mógł uwierzyć, że był tak szybki i zwrotny. Dlatego jak bym się z tego wcale nie śmiał.

Dalsza kwestia, jeśli chodzi o strzelanie większej ilość bramek od przeciwnika to jest to oczywista oczywistość stosując retorykę polityczną. Jednak w przypadku Lecha ma to zdecydowanie inne znaczenie. Po pierwsze Lech gra co kolejkę bez obrony a teraz zagra bez obrony i nawet obrońców na ławce rezerwowej chyba, że z "Młodej Ekstraklasy". Po drugie w przypadku Lecha ma to inne znaczenie, bo Franciszek Smuda narzuca im grę do przodu, bo wie, że w tej formacji ma wiele atutów: wspaniałe skrzydła na, których bryluje Zając i Wilk czy super snajper Piotrek Reiss. W obronie jest nędza i był to widać w Białymstoku (polecam beticos linka obejrzyj i sam osądź).

Na koniec beticos warto dodać, że łatwiej jest atakować kogoś kto napisał analizę. Odkąd znam ciebie i jestem tutaj nie pamiętam konkretnej analizy tylko właśnie taki posty jak powyżej. Wyłapujesz pewne rzeczy aby ośmieszyć kogoś. Chyba nie oto w tym wszystkim chodzi \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1752949 - 07/11/2007 01:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
jestem sklonny twierdzic, iz linia defensywna Kolejorza bedzie wygladala troszke inaczej, anizeli sugeruje Ignorator. Jak wiadomo w najslabsza formacje Lecha uderzyla plaga kontuzji i nominalnych obroncow, zdrowych i zdolnych do gry, jest zaledwie trzech - Djurdjevic, Kucharski i Kikut. Do zdrowia po kontuzji powraca Grzegorz Wojtkowiak. I to wlasnie on w moim przekonaniu nie wybiegnie w pierwszej '11'. Na lewa strone zostanie przesuniety Jakub Wilk, a jego na lewej flance pomocy zastapi Luis Henriquez. Z lewej strony pomocy przesuniety zostanie Ivan Djurdjevic i to wlasnie Serb bedzie partnerowac Dawidowi Kucharskiemu na srodku defensywy. Juz raz mial u Franza okazje zagrac na tej wlasnie pozycji i zaprezentowal sie bardzo dobrze.

Nastroje w Poznaniu nienajlepsze. Panuje delikatnie mowiac niesmak osiaganymi wynikami, bo przeciez Lech walczy o majstra, jak zapewnial kibicow przed sezonem zarzad. Zaledwie 4 punkty zdobyte w spotkaniach wyjazdowych to nie jest bilans druzyny, ktora mialaby walczyc chociazby o pudlo, o tytule mistrzowskim nie wspominajac. Coraz wiecej kibicow domaga sie zmian - i na stanowisku trenerskim, i w kadrze zespolu. Zaczyna sie wypominanie tego, co swiatla dziennego ujrzec nie powinno.

Co do typowania to zgodzic sie musze z przedmowcami, ze jedyna rzecza jaka warto ruszac to over, bo kurs na wygrana smiesznie niski, jak na polska lige, a niespodzianki tez raczej byc nie powinno. A Lech trojke wcisnac Polonii ze spokojem jest w stanie, a i Polonia moze cos ukluc.

Pozdrawiam

Do góry
#1753202 - 07/11/2007 02:45 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: juancarlos]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ograc wicemistrza Polski - bezcenne



VS

Na obecna chwile nie ma w druzynie gosci ani kontuzji ani jakis przerw za kartki.

Ostatnie pojedynki h2h pomiedzy tymi zespolami:
Apr 18, 07 1. Liga Gornik Zabrze 0 - 3 Zaglebie Lubin
Mar 23, 07 Puchar Ligi Gornik Zabrze 0 - 1 Zaglebie Lubin
Dec 1, 06 Puchar Ligi Zaglebie Lubin 3 - 0 Gornik Zabrze
Sep 16, 06 1. Liga Zaglebie Lubin 1 - 1 Gornik Zabrze
Apr 11, 06 1. Liga Gornik Zabrze 2 - 2 Zaglebie Lubin
Oct 1, 05 1. Liga Zaglebie Lubin 3 - 0 Gornik Zabrze

Na szesc spotkan pomiedzy tymi zespolami cztery mecze zakonczyly sie wynikiem overowym.

Ostatnie piec meczy Zaglebia Lubin:
Oct 30, 07 Puchar Polski Odra Opole 0 - 2 Zaglebie Lubin
Oct 27, 07 1 Liga Zaglebie Lubin 2 - 1 Zaglebie Sos.
Oct 23, 07 Puchar Ligi Zaglebie Lubin 3 - 3 Odra Wodzislaw
Oct 19, 07 1. Liga Jagiellonia Bia. 0 - 0 Zaglebie Lubin
Oct 07, 07 1. Liga Zaglebie Lubin 1 - 2 Dyskobolia

Ostatnie piec meczy Gornika Zabrze:
Nov 02, 07 1. Liga Gornik Zabrze 2 - 0 GKS Belchatow
Oct 27, 07 1. Liga Korona Kielce 3 - 2 Gornik Zabrze
Oct 23, 07 Puchar Ligi Gornik Zabrze 1 - 0 GKS Belchatow
Oct 20, 07 1. Liga LKS Lodz 0 - 1 Gornik Zabrze
Oct 06, 07 1. Liga Gornik Zabrze 4 - 2 Zaglebie Sosn.

Jeszcze umknal mi ostatni mecz Zaglebia w Krakowie, wygrany przez "Miedziowych" 2:1.
Zaglebie na piec spotkan zanotowalo trzy wyniki overowe.
Gornik na ostatnie piec meczy zanotowal dwa overy.

To tyle statystyka.
Gornik nie pojedzie do Lubina nastawiony na defensywe. To bedzie podobny mecz do spotkania w Kielcach.
Powolany do kadry Zahorski znow powinien o sobie znac. Moze strzeli cos razem z Jarka. Ale teren "gornikow miedziowych" jest bardzo trudny. Sa nadal mistrzami Polski ;\)
Kursy na to spotkanie wahaja sie w granicach:
~ 2 3.25 3.75

Mysle, ze lepsza propozycja bedzie zagranie na over 2,5 gola. To tyle jak narazie ode mnie.
-----------------------------------------------------------------------------
A spodobalo mi sie to wklejanie herbow
Ignorator

Do góry
#1753276 - 07/11/2007 02:54 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ignorator - nie wiem, czemu Ty bierzesz sobie to tak osobiście

Ja akurat na forum w pierwszej kolejności staram się podyskutować z innymi, bo nie uważam się za alfę i omegę i zawsze chętnie poczytam, co inni sądzą o danym spotkaniu
Poza tym ja staram się do wszystkiego podchodzić na luzie, z dystansem, bo wtedy typowanie przychodzi łatwiej, a wyniki są lepsze

Przedstawiłeś Polonie w taki sposób, że "strach się bać", a ja akurat dzis mam dobry humor
Ja akurat uważam, że to słaba drużyna i jak się utrzyma, to w Bytomiu powinni być zadowoleni

Do góry
#1753880 - 07/11/2007 03:55 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Jeśli chodzi o Polonię Bytom to czy pamiętasz, że w Pucharze Ekstraklasy w Radzionkowie to Polonia Bytom pokonała Lecha Poznań (3:2) po meczu zweryfikowano na (3:0). Oczywiście możemy mówić, że był to Puchar, którego nikt nie chce itd, ale Polonia rzeczywiście nie ma tuzów w drużynie to fakt. Jednak tworzą silny kolektyw i prostym środkiem (patrz kontratak) potrafią strzelić bramkę. Oczywiście nie jest to wielka drużyna, ale w naszej lidze trzeba bać się każdego. Swojego czasu ktoś mądrze powiedział, że jeśli nie wybiegasz meczu i nie będziesz walczył o każde źdźbło trawy to przegrasz. Taka jest nasza liga. Pamiętasz chyba jak Wisła Kraków się męczyła przy Alei Unii z Łódzkim Klubem Sportowym. Gdyby Marcin Klatt miał cela to wynik mógłby być zupełnie inny. Dlatego nigdy nie wolno nikogo lekceważyć i trzeba znaleźć pozytywy w grze każdej drużyny.

Stalion pewnie dzięki temu ten dział jest bardziej kolorowy \:\) a poza tym lepiej widać zagraną przez nas propozycję. Z resztą szacun za opisywanie śląskich drużyn

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1754871 - 07/11/2007 05:44 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
Ojro Online   boks
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29882
słowo się rzekło, więc skoro jutro nad ranem wyjeżdżam to jeszcze zdążę machnąć jakąś analizę.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze @ 3,6 Sportingbet 2/10
X2 @ 1,75 Sportingbet 5/10

Otoz mialem zagrac tutaj czysty remis ze wskazaniem na Lubin. Mialem zagrac, ale w ostatniej kolejce dwaj podstawowi obroncy Zaglebia: Manuel Arboleda oraz Sreten Sretenović dostali po zoltej kartce, a to ich 4 , wiec powinni pauzowac. Ciekawe czy w takich wypadkach klub moze jakos 'odkupic' kartki ?!
Jak dla mnie to bedzie mialo kluczowe znaczenie, chyba ze Zaglebie ma w swoich szeregach rownie dobrych nastepcow. A nie sadze.
W Gorniku, tak jak zostalo to juz napisane, wszyscy zawodnicy na chwile obecna sa gotowi do gry. A wydaje mi sie ze duet JArka-Zahorski nie spocznie na laurach, w szczegolnosci Jarka. Jak wiemy Zahorski dostal powolanie do kadry na El. ME. Do tego dochodza zmiennicy w ataku np. Gierczak [stary ale jary], no i Tomasz Moskal. Jedynie co mnie martwi to fakt, ze Gornikowi zawsze ciezko gralo sie w Lubinie. Ale nadarza sie okazja zeby poprawic statystyki.
Bedzie to rowniez mecz o '6 punktow'. Gornik oczko wyzej i o oczko wiecej niz przeciwnik. Mecz pewnie bede sledzil na telegazecie [jesli bedzie TV ]

do zobaczenie za kilka tygodni/miesiecy

Do góry
#1755680 - 07/11/2007 20:21 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Co do Polonii Bytom i gry z kontry to jak oni mają inaczej strzelac bramki jak praktycznie z każdym co grają to się bronią. Ale jakby to była perfekcja to by w kazdym meczu strzeleli bramki. Co nei zmienia faktu, że over wydaje się ciekawy bo pewnie będzie 3,4-0. Jednak ja jeśli już się pokusze to o jakieś handi.

Teraz ja odpisze do dwóch analiz napisanych przez ślązaków. Widze, że chłopaki tu typują na zdobycie jakiś punktów przez Górnika, a ja poraz kolejny przyczepie się Ryszarda \:D i poraz kolejny przypomne, że on nie potrafi grać na wyjazdach z druzynami więcej niż przeciętnymi. I nie chodzi mi tu o to, że Zabrzanie grają ładną dla oka piłke, bo za to punktów nie ma a co wiedzej kasiorki z buczków. Czesio odszedł a kopacze wygrywają \:D . Kurs na zwycięstwo Lubina 2.00 (mi smakuje) ale może jeszcze bardziej w góre pójdziej, w końcu na śląsku trochę wiary jest. Jedyne co mnie martwi to absencje o których napisał Ojro. Arboleda wiadomo, główny gracz Lubinian. Sretenovic osobiście mnie jakoś nie przekonywał i może lepiej że nie zagra bo z tego co widziałem go w meczach to straszna kłoda jest i niewsyoki Jarka by go strasznie kręcił. Poczekamy do piątku ale ja na Górnik z Rysiem na wyjeździe nie postawiłbym złotówki

Do góry
#1755856 - 07/11/2007 21:50 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja też nie mam przekonania do typu w stronę Górnika
Wypada się ciszyć, że w Zabrzu powstaje nowa siła lub - lepiej - odradza się.
Ale to dopiero 13 kolejek i ileś tam punktów w słabiutkiej lidze. I to w większości zdobytych na własnym boisku. Na wyjeździe Górnik wygrał zdaje się tylko z ŁKS-em, który po mału staje się taką Pogonią Szczecin z poprzedniego sezonu.
Zwyciestwo w Łodzi wielkim wyczynem nie jest

Nie wiem dlaczego, ale widzę tu podobny przypadek jak w Premiership
Tam Manchester, ale ten z Centrum, jechał do Chelsea i byli tacy, którzy typowali niespodziankę, tym bardziej, że Chalsea już od 58 meczy ( chyba ) u siebie nie przegrała
Skończyło się na 6:0 dla The Blues

Widziałem fragmenty meczu Korona - Górnik i dla mnie wyższość zlocisto-kreistych ani na moment nie podlegała dyskusji
Górnik strzelił 2 bramki, gdy już było pozamiatane

Reasumując: Faworyt, czyli aktualny mistrz powinien wygrać, a jedną z bramek strzeli El Nędza Włodarczykinho, ktory wraca do wysokiej formy

Do góry
#1756080 - 07/11/2007 23:58 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: drfocus
Poczekamy do piątku ale ja na Górnik z Rysiem na wyjeździe nie postawiłbym złotówki


Ok \:p Ale ja mysle nad postawieniem overa 2,5 gola
Bo o ile w piatkowym meczu z Belchatowem, czulem ze bedzie dobrze, to teraz moja intuicja mi nic nie mowi \:p

@rene
6-0 to raczej w Lubinie nie bedzie \:p \:D

Do góry
#1757905 - 08/11/2007 05:59 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
maciejos901 Offline
member

Meldunek: 21/08/2007
Postów: 114
Skąd: Puławy
Według mnie w ogole obstawianie meczu Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze jest już samo w sobie dużym ryzykiem. Ostatnie mecze Ślązaków pokazują, że mają oni dosyć duże możliwości. Mieszanina tzw. rutyny z młodością na pewno musiało zaoowocować. Słyszałem chyba w "Orange Ekstraklasa", że nawet jak nie idzie zespołowi to doświadczony Hajto może nawet zmobilizować doskonale drużyne. Ostatnia porażka z Koroną to była całkowita dominacja złocisto- krwistych i ich wygrana nie podlegała dyskusji, choć wynik na tak przekonujące zwycięstwo nie wskazuje. Wcześniej Zabrzanie grali dobrze, mam na myśli 4 zwycięstwa z rzędu (2 w OE i 2 w Pucharze Ligi) co pokazuje, że jest to drużyna grająca w kratkę. W Lubinie ostatni raz wygrali 13 lat temu (1:0) co świadczy jaki jest to trudny teren dla graczy ze Śląska.

Zagłębie natomiast jak już wcześniej tutaj było wspomniane zagra bez swojego najlepszego obrońcy - Manuela Arboledy. Jest to kluczowe osłabienie dla formacji obronnej Lubińskiej jedenastki i innemu defensorowi będzie trudno tak umiejętnie pokierować miedziową defensywą.
Ostatnie trafienie Nędzy na pewno zrzuciło z niego presję zdobywania goli. Opinia jaka krąży o tym zawodniku zapewne nie pomagała mu w zdobywaniu bramek, lecz teraz chociaż na kilka kolejek nie powinien słyszeć krytycznych słów pod swoim adresem. Osobiście nie za bardzo wierzę w tego napastnika i wydaje mi się, że Pietryszyn w przerwie zimowej powinien jeszcze bardziej wzmocnić konkurencje w ataku.

Dla mnie ten mecz to przysłowiowy "no bet", ale jeśli już miałbym się na coś zdecydować to zagrałbym Górnik Zabrze strzeli (niestety w Betgunie, czyli tam gdzie obecnie gram nie ma jeszcze kursów na ten typ).

Pozdrawiam

Do góry
#1758234 - 08/11/2007 06:36 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: maciejos901]
maciejos901 Offline
member

Meldunek: 21/08/2007
Postów: 114
Skąd: Puławy
GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec
Typ: 1
Kurs: 1.50


Według mnie jest to jeden z najpewniejszych typów na tą kolejkę OE. Zagłębie Sosnowiec, czyli dla mnie jeden z najbardziej paradoksalnych zespołów w tym sezonie pojawi się na stadionie w Bełchatowie. Trzeci trener zatrudniony w nieco ponad 2 miesiące od rozpoczęcia rozgrywek jest dla mnie wydarzeniem na skale światową. Zastanawiam się jak z taką polityką można w ogóle coś ugrać? Według mnie trener potrzebuje conajmniej tych wyżej wspomnianych dwóch miesięcy, aby przestawić drużynę na swój punkt widzenia dotyczący taktyki, gry w ofensywie, defensywie, stałych fragmentów. W kilka tygodni nie da się niestety tego zrobić, tym bardziej biorąc pod uwagę klasę tych piłkarzy, którym już na początku sezonu odebrano resztki nadzieji na pozostanie w I lidze (słynna afera korupcyjna). Jedna wygrana w lidze z nieco zagubioną wówczas Polonią Bytom i remis z Widzewem Łódź dają drużynie ostatnie miejsce w tabeli, które automatycznie kieruje ich do III ligi. W drużynie wyróżnia się Marcin Folc i moim zdaniem jedynie on jest w stanie jako tako pociągnąć drużynę w trudnych momentach i natchnąć ją do atakowania bramki przeciwnika.

Po drugiej stronie boiska w sobotnie popłudnie znajdzie się Wicemistrz Polski, choć ta nazwa na dzień dzisiejszy nie jest żadnym strachem na wróble dla innych zespołów. Początek sezonu nie był udany dla Bełchatowa, a to głównie ze względu na problemy z kontuzjami kluczowych zawodników jakimi z pewnością byli Dariusz Pietrasiak i Łukasz Garguła. Na szczęście dla gospodarzy sobotniego meczu obaj już wyleczyli uraz i obaj mogą spokojnie szlifować formę. Szczególnym atutem GKS-u jest własny stadion, ponieważ tylko na swoim obiekcie odnosili zwycięstwa.
Ostatni mecz z Górnikiem Zabrze był przegrany po części przez głupotę Ujka (czerwona kartka na początku II połowy), a także przez znakomitą skuteczność Zahorskiego. Moim zdaniem nie oddaje on faktycznego przebiegu tego spotkania, bo GKS stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, których niestety nie udało się wykorzystać a po kulminacyjnym momencie spotkania (czyt. czerwona kartka) było już praktycznie po meczu. Do formy na szczęście dochodzi Garguła i jest to moim zdaniem kluczowy czynnik, który znacznie przybliża Bełchatowian do wygrywania.

Podsumowując uważam, że GKS Bełchatów będzie w tym spotkaniu stroną dominującą i biorąc pod uwagę błędy w obronie jakie przydażają się Sosnowiczanom myślę, że gospodarze rozgrzeją trochę kibiców w ten zapewne zimny wieczór ;\)

Do góry
#1758866 - 08/11/2007 20:27 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: maciejos901]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
ja tam bym na Twoim miejscu uważał, ze stawkami grając na Bełchatów.
Analogicznie przypomina mi się także jak było na Bełchatów w meczu z Polonią Bytom, także 1.50 a jak się skończyło kazdy to wie :). Jeśli już coś grać to jakieś handi, albo w druga strone. 1-0 tam raczej nie będzie. Gdyż jeśli Bełchatów strzeli to skończy się na 2,3-0. Tylko pytnie brzmi czy strzeli?? Klub z chyba największym budżetem w lidze, żeby zobaczeć gdzie teraz jest trzeba rozwinąć tabele \:p . Ujek zestresowany wiadomo, że nie zagra, a reszta napastników formą nie grzeszy, nei pamiętam kiedy Nowak czy Carlo coś ukłuli. Nawet ostatnia wygrana z ŁKSem nie była jakaś wyraźnia, a z tego co słyszałem to ŁKS zasługiwal choćby na remis. Do tego można jeszcze dodać, że Sosonowiec już wygral raz tej jesieni z Bełchatowem i to także u nich na boisku 2-1 w PE, choć wynikiami tego pucharu za bardzo niema co się sugerować. Dodam jeszcze, że ostatnio Sosnowiec gral także na trudnym terenie w Lubiniu gdzie do 90 minuty byl wynik 1-1 i wtedy 3 punkty dla miedziowych zapewnił Stsiak.
Aha i jeszcze kilak słów co do Garguły, naprawdę to jest świeny zawodnik, którego najlepszą cechą jest kreatywność, ale tak samo jak i cały Bełchatów jest bez formy.
Ja ten mecz odpuszczam, a co zastanowie się na 2 za bardzo skromną stawke

Do góry
#1758872 - 08/11/2007 20:38 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Handi na uBOT-y wchodzi jak w masło \:\)
Będzie ze 4:0, 4:1
Na ubotach to ja się znam \:D
Tzw. "peffka"

Do góry
#1759107 - 08/11/2007 23:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
Misiaski Offline
veteran

Meldunek: 01/05/2007
Postów: 1461
Skąd: Kraków
Wisła Kraków-Groclin Grodzisk
Wisła przystapi do tego spotkania co prawda bez kontuzjowanego Darka Dudki ale wydaje mi sie że nawet bez tego gracza ich gra nie ulegnie zbytnio zmianie.
Na jego pozycji moze przeciez wystapic chodzmy Marek Zienczuk , a wtedy w pomocy zagrałby wtedy Piotrek Brozek.
Wiec strata Darka nie powinna byc problemem dla Krakowian, a jak u siebie pokonali takie zespoły jak Legia , Lech czy Korona to wydaje mi sie że z przeciwnikiem z Grodziska tez nie powinni miec kłopotow a kurs 1.70 jaki jest do obstawienia w Unibecie (dla porownania w stsie 1.45 z podatkiem) biore z pocałowaniem reki.
Wisła na krajowym podworku u siebie kurs 1.70? To nie zdarza sie czesto. Mimo osłabien kadrowych to powinni sobie dac rade.

Do góry
#1759119 - 09/11/2007 00:04 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Misiaski]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Legia jutro bez Edsona, Jagiellonia bez Sotirovicia i Markiewicza

Do góry
#1759215 - 09/11/2007 01:05 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Chaoz]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Za 47 godzin w Chorzowie Ruch podejmie LKS.

Druzyna z Lodzi ostatnio gra slabo. Jej pozycja w lidze moze budzic strach wsrod jej kibicow.
Tydzien temu Niebiescy okazali sie "punktem zwrotnym" dla Legii.
Trzeba przyznac ze druzyna ze stolicy jakiegos porywajacego widowiska nie zagrala. Chorzow stracil bramki po swoich ewidentnych bledach. Dusan Radolsky uczulal swoich podopiecznych na strzaly Edsona, jednak Ci nie wzieli sobie do serca slow swojego coach'a.
Moze ostatnia szanse na wystep na Lazienkowskiej wykorzystal jej byly pilkarz Tomek Sokolowski.

Na piec ostatnich spotkan przy ul.Cichej czterokrotnie zwyciezala ekipa gospodarzy. Raz zdarzyl sie remis z wicemistrzem Polski, GKSem Belchatow.

Tydzien temu LKS przegral w stosunku jednobramkowym z faworyzowana Wisla. Przeciwnikowi Niebieskich zdobywanie punktow idzie ciezko. Ostatnia "zdobycz" zanotowali w meczu derbowym zakonczonym wynikiem 0:0.

Na ostatnich piec meczy rozgrywanych w Chorzowie pomiedzy tymi zespolami czterokrotnie gora byli gospodarze. Warto wspomniec, ze w rozgrywkach II ligi w 2005 roku Ruch Chorzow pokonal LKS az 6:1.

Mariusz Klimek, wlascieciel pewnej firmy odziezowej sponsorujacej Chorzow ma wiele pomyslow na funkcjonowanie swojego klubu. Coraz czesciej slychac glosy ze na Cicha wroci Piotr Cwielong, ktory nie znalazl swojego miejsca w Wisle Krakow. Zarowno Klimek, jak i Katarzyna (nazwiska nie pamietam - prezes Ruchu) co rusz wspominaja o transferach mogacych wzmocnic Niebieskich (a od tego jest m.in. Dariusz Gesior - byly pilkarz, a obecnie jednym z jego zajec jest inwestowanie na gieldzie).
Wlasciciel Ruchu ostatnio ujawnil takze swoje plany dot. miejsca rozgrywania spotkan. Chcialby wynajmowac Stadion Slaski.
Co wyniknie z jego zamierzen zobaczymy niebawem...

Ruch Chorzow jest druzyna wlasnego boiska. U siebie, przy swojej publicznosci ekipa Radolsky'ego powinna uporac sie ze slabo grajacym lodzkim LKSem.

Ruch Chorzow - LKS Lodz
Typ:



Kurs:
~2.05

Do góry
#1759355 - 09/11/2007 01:59 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
KfjatekZapomnialHasla Offline
journeyman

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 75

Lech Poznań VS Polonia Bytom

O kłopotach w defensywie już napisano. Mimo iż Smuda zapowiadał przez ten tydzień eksperymenty (przypominam iż z Siadaczki zrobił niegdyś obrońcę), obrona w sobote zapewne wyglądać będzie następująco Kotorowski-Wilk, Djurdjevic, Kucharski, Kikut (a więc 3 nominalnych pomocników! Serb zanim przyszedł do Kolejorza też grał raczej w pomocy). W rezerwie obrońców zabraknie. Reszta składu zapewne bez zmian. Nikt nie pauzuje za kartki i nie narzeka na urazy.

Chciałbym jednak podkreślić co innego przed tym meczem - PRESJA. W Poznaniu sympatycy tracą cierpliwość. Smudy kibice Lecha raczej nie lubią, czego dała wyraz grupa wyjazdowa po meczu w Białymstoku. Także piłkarzom po raz 1 się mocno dostało.

Jeśli (odpukać ;)) mecz dla Kolejorza nie będzie się układał, można spodziewać się pierwszych gwizdów czy nawet powtórki z kalendarza (http://www.youtube.com/watch?v=Y2A6AfUQqCo).

Sam osobiście NIE RUSZAM.
1.3 mnie nie przekonuje. Overki ostatnio mocne padały (3:1 i 4:2) i tą opcję też sobie osobiście odpuszczam, choć liczę na ostre strzelanie Lechitów

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, ANZELMO, burbon, VVega, Sensei, Ojro, forty, wHiTe_StAr, Lukasz111, Zaixi, akagi, Maxi), 3690 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583910 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07