Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1750998 - 06/11/2007 04:27 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29883
09 Listopada 2007
20:00 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

10 listopada 2007

16:00 Lech Poznań - Polonia Bytom

16:00 Odra Wodzisław - Cracovia

16:00 Ruch Chorzów - ŁKS Łódź

18:00 Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

18:15 Wisła Kraków - Groclin Grodzisk

11 listopada 2007
17:15 Widzew Łódź - Korona Kielce

przed wyjazdem postaram sie jakas analizke skrobnac i podac jakies typersy ;\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1751391 - 06/11/2007 06:32 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
10/11 godzina 16:00
Lech Poznań VS Polonia Bytom

Typ: over 2,5

Lech Poznań już w sobotę stanie przed dużym wyzwaniem. Po przegranej w Białymstoku (2:4) z Jagiellonią trzeba wygrać z beniaminkiem - Polonią Bytom.

Niestety te zadanie wcale nie wydaje się łatwe i oczywiste. Od dłuższego już czasu w Poznaniu są dość duże problemy kadrowe, zwłaszcza w defensywie. Niestety kontuzję już od dłuższego czasu leczą: Bartosz Bosacki i Marcin Dymkowski. Do tego duetu dołączył po ostatniej kolejce Zlatko Tanevski i Tomasz Midzierski.

Niestety dla popularnego "Franza" oznacza to wielki kłopot, gdyż został on tylko z jednym stoperem w optymalnej meczowej formie. Na placu boju ostał się tylko...Dawid Kucharski. W obronie powinni go wspomóc: Ivan Djurdjević, Grzegorz Wojtkowiak (powrót po kontuzji) i zapewne Marcin Kikut. Niestety Djurdjević i Kikut zdecydowanie lepiej czują się w drugiej linii niż w defensywie.


Dlatego zapewne znowu trener Franciszek Smuda postanowi aby jego gracze grali do przodu i strzelili więcej bramek niż przeciwnicy. Już z podobną taktyką mieliśmy do czynienia nie tak dawno temu. Wystarczy wspomnieć mecze z Odrą Wodzisław Śląski (2:1) czy Ruchem Chorzów (6:2). W obecnej sytuacji kadrowej najsilniejszą obroną dla Lecha jest atak. Zapewne w sobotni wieczór właśnie zobaczymy Lecha Poznań nastawionego na atak i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki poza własnym polem karnym.

Problemy w obronie Lecha Poznań mogą być wodą na młyn dla Polonii Bytom. Już w tej rundzie zespół ze Śląska pokazał, że do perfekcji opanował grę z kontrataku. Widzieliśmy to bardzo dobrze w konfrontacji z PGE GKS Bełchatów (3:0) czy choćby w ostatniej kolejce ligowej z Odrą Wodzisław Śląski (1:0).

Trener Dariusz Fornalak dysponuję bardzo szybkimi napastnikami, którzy potrafią z zimną krwią wykorzystać najmniejszy błąd przeciwnika. W meczu z PGE GKS-em Bełchatów katem był Michał Zieliński, który strzelił dwie bramki a w ostatniej kolejce Grzegorz Podstawek. Na tych napastników muszą uważać w Poznaniu. Najmniejszy błąd może spowodować utratę bramki.


W 13 kolejce o tym bardzo przekonała się Odra Wodzisław Śląski. Błąd Piotrka Szymiczka w środkowej strefie boiska spowodował szybkie przechwycenie piłki przez Grzegorza Podstawka i stratę jedynego gola w meczu.

Spotkanie będzie wyjątkowo ważne dla Lecha Poznań, który jeśli chce mieć kontakt z ligową czołówką to musi w sobotę zgarnąć całą pulę. Dość dużym problemem będą braki kadrowe w defensywie. Dlatego Lech Poznań będzie zmuszony do atakowania bramki Marcina Suchańskiego i strzelenia więcej bramek od przeciwnika. Otwarty futbol w wykonaniu "poznańskiej lokomotywy" będzie na rękę Polonii Bytom, która wyspecjalizowała się w grze z kontrataku.

Skrót meczu Jagiellonia Białystok-Lech Poznań

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1752565 - 07/11/2007 00:33 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Polonię lubię, ale twierdzenie, że ten zespół "do perfekcji opanował grę z kontrataku" nieźle mnie rozbawiło \:D
Podobnie jak to, że "najmniejszy błąd ( Lecha - przyp. ) może spowodować utratę bramki
Można odnieść wrażenie, że na Bułgarską przyjeżdża jakaś Valencia albo Villarreal
Nie wiem, tylko, czy Lech się boi
Zawodnicy gorszych zespołów nie mają kłopotów ze snem w przeddzień meczu z Polonią

Tymczasem prawda jest taka, że Bytomianie w 13 meczach strzelili raptem 8 bramek, 4 u siebie i 4 na wyjeździe
Na wyjeździe 3 bramki strzelili w Bełchatowie, ale wynika to nie z jakiejś ich nadzwyczajnej gry czy umiejętności, ale z tego, że w Bełchatowie źle się dzieje, co dobitnie widać od dłuższego czasu.
Poloniści trafili jeszcze tylko w Białymstoku, ale ta bramka nic im nie dała, bo przegrali mecz
W pozostałych meczach groźne napadziory z Bytomia mogą pochwalić się czystym kontem, a powinien bramkarz

Marcin Kikut został przemianowany na obrońcę już dawno i w tej roli prezentuje się dobrze. Kiedy on grał w II linii, tego sam chyba nie pamięta, podobnie jak najstarsi górale z Poznania i okolic

Z typem się zgadzam, bo Lech ze 3-4 bramki powinin strzelić słabiutkiemu beniaminkowi, gdyż "trener Franciszek Smuda postanowi aby jego gracze grali do przodu i strzelili więcej bramek niż przeciwnicy" \:D
Trenera, który postanawia inaczej, chyba nie ma
Choć w pomarańczy licho wie

Do góry
#1752936 - 07/11/2007 01:55 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: rene
Polonię lubię, ale twierdzenie, że ten zespół "do perfekcji opanował grę z kontrataku" nieźle mnie rozbawiło \:D


Tutaj bardzo się mylisz, bo tak o druzynie z Bytomia mówią szkoleniowcy choćby Duszan Radolsky czy dziennikarze. Jest to zespół, który bezlitośnie wykorzystuję grę z kontry, bo tak naprawdę jest ich to jedyny atut. Sam Marcin Radzewicz, który oglądał przebitki jak grał klika sezonów temu nie mógł uwierzyć, że był tak szybki i zwrotny. Dlatego jak bym się z tego wcale nie śmiał.

Dalsza kwestia, jeśli chodzi o strzelanie większej ilość bramek od przeciwnika to jest to oczywista oczywistość stosując retorykę polityczną. Jednak w przypadku Lecha ma to zdecydowanie inne znaczenie. Po pierwsze Lech gra co kolejkę bez obrony a teraz zagra bez obrony i nawet obrońców na ławce rezerwowej chyba, że z "Młodej Ekstraklasy". Po drugie w przypadku Lecha ma to inne znaczenie, bo Franciszek Smuda narzuca im grę do przodu, bo wie, że w tej formacji ma wiele atutów: wspaniałe skrzydła na, których bryluje Zając i Wilk czy super snajper Piotrek Reiss. W obronie jest nędza i był to widać w Białymstoku (polecam beticos linka obejrzyj i sam osądź).

Na koniec beticos warto dodać, że łatwiej jest atakować kogoś kto napisał analizę. Odkąd znam ciebie i jestem tutaj nie pamiętam konkretnej analizy tylko właśnie taki posty jak powyżej. Wyłapujesz pewne rzeczy aby ośmieszyć kogoś. Chyba nie oto w tym wszystkim chodzi \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1752949 - 07/11/2007 01:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
jestem sklonny twierdzic, iz linia defensywna Kolejorza bedzie wygladala troszke inaczej, anizeli sugeruje Ignorator. Jak wiadomo w najslabsza formacje Lecha uderzyla plaga kontuzji i nominalnych obroncow, zdrowych i zdolnych do gry, jest zaledwie trzech - Djurdjevic, Kucharski i Kikut. Do zdrowia po kontuzji powraca Grzegorz Wojtkowiak. I to wlasnie on w moim przekonaniu nie wybiegnie w pierwszej '11'. Na lewa strone zostanie przesuniety Jakub Wilk, a jego na lewej flance pomocy zastapi Luis Henriquez. Z lewej strony pomocy przesuniety zostanie Ivan Djurdjevic i to wlasnie Serb bedzie partnerowac Dawidowi Kucharskiemu na srodku defensywy. Juz raz mial u Franza okazje zagrac na tej wlasnie pozycji i zaprezentowal sie bardzo dobrze.

Nastroje w Poznaniu nienajlepsze. Panuje delikatnie mowiac niesmak osiaganymi wynikami, bo przeciez Lech walczy o majstra, jak zapewnial kibicow przed sezonem zarzad. Zaledwie 4 punkty zdobyte w spotkaniach wyjazdowych to nie jest bilans druzyny, ktora mialaby walczyc chociazby o pudlo, o tytule mistrzowskim nie wspominajac. Coraz wiecej kibicow domaga sie zmian - i na stanowisku trenerskim, i w kadrze zespolu. Zaczyna sie wypominanie tego, co swiatla dziennego ujrzec nie powinno.

Co do typowania to zgodzic sie musze z przedmowcami, ze jedyna rzecza jaka warto ruszac to over, bo kurs na wygrana smiesznie niski, jak na polska lige, a niespodzianki tez raczej byc nie powinno. A Lech trojke wcisnac Polonii ze spokojem jest w stanie, a i Polonia moze cos ukluc.

Pozdrawiam

Do góry
#1753202 - 07/11/2007 02:45 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: juancarlos]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ograc wicemistrza Polski - bezcenne



VS

Na obecna chwile nie ma w druzynie gosci ani kontuzji ani jakis przerw za kartki.

Ostatnie pojedynki h2h pomiedzy tymi zespolami:
Apr 18, 07 1. Liga Gornik Zabrze 0 - 3 Zaglebie Lubin
Mar 23, 07 Puchar Ligi Gornik Zabrze 0 - 1 Zaglebie Lubin
Dec 1, 06 Puchar Ligi Zaglebie Lubin 3 - 0 Gornik Zabrze
Sep 16, 06 1. Liga Zaglebie Lubin 1 - 1 Gornik Zabrze
Apr 11, 06 1. Liga Gornik Zabrze 2 - 2 Zaglebie Lubin
Oct 1, 05 1. Liga Zaglebie Lubin 3 - 0 Gornik Zabrze

Na szesc spotkan pomiedzy tymi zespolami cztery mecze zakonczyly sie wynikiem overowym.

Ostatnie piec meczy Zaglebia Lubin:
Oct 30, 07 Puchar Polski Odra Opole 0 - 2 Zaglebie Lubin
Oct 27, 07 1 Liga Zaglebie Lubin 2 - 1 Zaglebie Sos.
Oct 23, 07 Puchar Ligi Zaglebie Lubin 3 - 3 Odra Wodzislaw
Oct 19, 07 1. Liga Jagiellonia Bia. 0 - 0 Zaglebie Lubin
Oct 07, 07 1. Liga Zaglebie Lubin 1 - 2 Dyskobolia

Ostatnie piec meczy Gornika Zabrze:
Nov 02, 07 1. Liga Gornik Zabrze 2 - 0 GKS Belchatow
Oct 27, 07 1. Liga Korona Kielce 3 - 2 Gornik Zabrze
Oct 23, 07 Puchar Ligi Gornik Zabrze 1 - 0 GKS Belchatow
Oct 20, 07 1. Liga LKS Lodz 0 - 1 Gornik Zabrze
Oct 06, 07 1. Liga Gornik Zabrze 4 - 2 Zaglebie Sosn.

Jeszcze umknal mi ostatni mecz Zaglebia w Krakowie, wygrany przez "Miedziowych" 2:1.
Zaglebie na piec spotkan zanotowalo trzy wyniki overowe.
Gornik na ostatnie piec meczy zanotowal dwa overy.

To tyle statystyka.
Gornik nie pojedzie do Lubina nastawiony na defensywe. To bedzie podobny mecz do spotkania w Kielcach.
Powolany do kadry Zahorski znow powinien o sobie znac. Moze strzeli cos razem z Jarka. Ale teren "gornikow miedziowych" jest bardzo trudny. Sa nadal mistrzami Polski ;\)
Kursy na to spotkanie wahaja sie w granicach:
~ 2 3.25 3.75

Mysle, ze lepsza propozycja bedzie zagranie na over 2,5 gola. To tyle jak narazie ode mnie.
-----------------------------------------------------------------------------
A spodobalo mi sie to wklejanie herbow
Ignorator

Do góry
#1753276 - 07/11/2007 02:54 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ignorator - nie wiem, czemu Ty bierzesz sobie to tak osobiście

Ja akurat na forum w pierwszej kolejności staram się podyskutować z innymi, bo nie uważam się za alfę i omegę i zawsze chętnie poczytam, co inni sądzą o danym spotkaniu
Poza tym ja staram się do wszystkiego podchodzić na luzie, z dystansem, bo wtedy typowanie przychodzi łatwiej, a wyniki są lepsze

Przedstawiłeś Polonie w taki sposób, że "strach się bać", a ja akurat dzis mam dobry humor
Ja akurat uważam, że to słaba drużyna i jak się utrzyma, to w Bytomiu powinni być zadowoleni

Do góry
#1753880 - 07/11/2007 03:55 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Jeśli chodzi o Polonię Bytom to czy pamiętasz, że w Pucharze Ekstraklasy w Radzionkowie to Polonia Bytom pokonała Lecha Poznań (3:2) po meczu zweryfikowano na (3:0). Oczywiście możemy mówić, że był to Puchar, którego nikt nie chce itd, ale Polonia rzeczywiście nie ma tuzów w drużynie to fakt. Jednak tworzą silny kolektyw i prostym środkiem (patrz kontratak) potrafią strzelić bramkę. Oczywiście nie jest to wielka drużyna, ale w naszej lidze trzeba bać się każdego. Swojego czasu ktoś mądrze powiedział, że jeśli nie wybiegasz meczu i nie będziesz walczył o każde źdźbło trawy to przegrasz. Taka jest nasza liga. Pamiętasz chyba jak Wisła Kraków się męczyła przy Alei Unii z Łódzkim Klubem Sportowym. Gdyby Marcin Klatt miał cela to wynik mógłby być zupełnie inny. Dlatego nigdy nie wolno nikogo lekceważyć i trzeba znaleźć pozytywy w grze każdej drużyny.

Stalion pewnie dzięki temu ten dział jest bardziej kolorowy \:\) a poza tym lepiej widać zagraną przez nas propozycję. Z resztą szacun za opisywanie śląskich drużyn

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1754871 - 07/11/2007 05:44 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29883
słowo się rzekło, więc skoro jutro nad ranem wyjeżdżam to jeszcze zdążę machnąć jakąś analizę.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze @ 3,6 Sportingbet 2/10
X2 @ 1,75 Sportingbet 5/10

Otoz mialem zagrac tutaj czysty remis ze wskazaniem na Lubin. Mialem zagrac, ale w ostatniej kolejce dwaj podstawowi obroncy Zaglebia: Manuel Arboleda oraz Sreten Sretenović dostali po zoltej kartce, a to ich 4 , wiec powinni pauzowac. Ciekawe czy w takich wypadkach klub moze jakos 'odkupic' kartki ?!
Jak dla mnie to bedzie mialo kluczowe znaczenie, chyba ze Zaglebie ma w swoich szeregach rownie dobrych nastepcow. A nie sadze.
W Gorniku, tak jak zostalo to juz napisane, wszyscy zawodnicy na chwile obecna sa gotowi do gry. A wydaje mi sie ze duet JArka-Zahorski nie spocznie na laurach, w szczegolnosci Jarka. Jak wiemy Zahorski dostal powolanie do kadry na El. ME. Do tego dochodza zmiennicy w ataku np. Gierczak [stary ale jary], no i Tomasz Moskal. Jedynie co mnie martwi to fakt, ze Gornikowi zawsze ciezko gralo sie w Lubinie. Ale nadarza sie okazja zeby poprawic statystyki.
Bedzie to rowniez mecz o '6 punktow'. Gornik oczko wyzej i o oczko wiecej niz przeciwnik. Mecz pewnie bede sledzil na telegazecie [jesli bedzie TV ]

do zobaczenie za kilka tygodni/miesiecy

Do góry
#1755680 - 07/11/2007 20:21 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Co do Polonii Bytom i gry z kontry to jak oni mają inaczej strzelac bramki jak praktycznie z każdym co grają to się bronią. Ale jakby to była perfekcja to by w kazdym meczu strzeleli bramki. Co nei zmienia faktu, że over wydaje się ciekawy bo pewnie będzie 3,4-0. Jednak ja jeśli już się pokusze to o jakieś handi.

Teraz ja odpisze do dwóch analiz napisanych przez ślązaków. Widze, że chłopaki tu typują na zdobycie jakiś punktów przez Górnika, a ja poraz kolejny przyczepie się Ryszarda \:D i poraz kolejny przypomne, że on nie potrafi grać na wyjazdach z druzynami więcej niż przeciętnymi. I nie chodzi mi tu o to, że Zabrzanie grają ładną dla oka piłke, bo za to punktów nie ma a co wiedzej kasiorki z buczków. Czesio odszedł a kopacze wygrywają \:D . Kurs na zwycięstwo Lubina 2.00 (mi smakuje) ale może jeszcze bardziej w góre pójdziej, w końcu na śląsku trochę wiary jest. Jedyne co mnie martwi to absencje o których napisał Ojro. Arboleda wiadomo, główny gracz Lubinian. Sretenovic osobiście mnie jakoś nie przekonywał i może lepiej że nie zagra bo z tego co widziałem go w meczach to straszna kłoda jest i niewsyoki Jarka by go strasznie kręcił. Poczekamy do piątku ale ja na Górnik z Rysiem na wyjeździe nie postawiłbym złotówki

Do góry
#1755856 - 07/11/2007 21:50 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja też nie mam przekonania do typu w stronę Górnika
Wypada się ciszyć, że w Zabrzu powstaje nowa siła lub - lepiej - odradza się.
Ale to dopiero 13 kolejek i ileś tam punktów w słabiutkiej lidze. I to w większości zdobytych na własnym boisku. Na wyjeździe Górnik wygrał zdaje się tylko z ŁKS-em, który po mału staje się taką Pogonią Szczecin z poprzedniego sezonu.
Zwyciestwo w Łodzi wielkim wyczynem nie jest

Nie wiem dlaczego, ale widzę tu podobny przypadek jak w Premiership
Tam Manchester, ale ten z Centrum, jechał do Chelsea i byli tacy, którzy typowali niespodziankę, tym bardziej, że Chalsea już od 58 meczy ( chyba ) u siebie nie przegrała
Skończyło się na 6:0 dla The Blues

Widziałem fragmenty meczu Korona - Górnik i dla mnie wyższość zlocisto-kreistych ani na moment nie podlegała dyskusji
Górnik strzelił 2 bramki, gdy już było pozamiatane

Reasumując: Faworyt, czyli aktualny mistrz powinien wygrać, a jedną z bramek strzeli El Nędza Włodarczykinho, ktory wraca do wysokiej formy

Do góry
#1756080 - 07/11/2007 23:58 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: drfocus
Poczekamy do piątku ale ja na Górnik z Rysiem na wyjeździe nie postawiłbym złotówki


Ok \:p Ale ja mysle nad postawieniem overa 2,5 gola
Bo o ile w piatkowym meczu z Belchatowem, czulem ze bedzie dobrze, to teraz moja intuicja mi nic nie mowi \:p

@rene
6-0 to raczej w Lubinie nie bedzie \:p \:D

Do góry
#1757905 - 08/11/2007 05:59 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
maciejos901 Offline
member

Meldunek: 21/08/2007
Postów: 114
Skąd: Puławy
Według mnie w ogole obstawianie meczu Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze jest już samo w sobie dużym ryzykiem. Ostatnie mecze Ślązaków pokazują, że mają oni dosyć duże możliwości. Mieszanina tzw. rutyny z młodością na pewno musiało zaoowocować. Słyszałem chyba w "Orange Ekstraklasa", że nawet jak nie idzie zespołowi to doświadczony Hajto może nawet zmobilizować doskonale drużyne. Ostatnia porażka z Koroną to była całkowita dominacja złocisto- krwistych i ich wygrana nie podlegała dyskusji, choć wynik na tak przekonujące zwycięstwo nie wskazuje. Wcześniej Zabrzanie grali dobrze, mam na myśli 4 zwycięstwa z rzędu (2 w OE i 2 w Pucharze Ligi) co pokazuje, że jest to drużyna grająca w kratkę. W Lubinie ostatni raz wygrali 13 lat temu (1:0) co świadczy jaki jest to trudny teren dla graczy ze Śląska.

Zagłębie natomiast jak już wcześniej tutaj było wspomniane zagra bez swojego najlepszego obrońcy - Manuela Arboledy. Jest to kluczowe osłabienie dla formacji obronnej Lubińskiej jedenastki i innemu defensorowi będzie trudno tak umiejętnie pokierować miedziową defensywą.
Ostatnie trafienie Nędzy na pewno zrzuciło z niego presję zdobywania goli. Opinia jaka krąży o tym zawodniku zapewne nie pomagała mu w zdobywaniu bramek, lecz teraz chociaż na kilka kolejek nie powinien słyszeć krytycznych słów pod swoim adresem. Osobiście nie za bardzo wierzę w tego napastnika i wydaje mi się, że Pietryszyn w przerwie zimowej powinien jeszcze bardziej wzmocnić konkurencje w ataku.

Dla mnie ten mecz to przysłowiowy "no bet", ale jeśli już miałbym się na coś zdecydować to zagrałbym Górnik Zabrze strzeli (niestety w Betgunie, czyli tam gdzie obecnie gram nie ma jeszcze kursów na ten typ).

Pozdrawiam

Do góry
#1758234 - 08/11/2007 06:36 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: maciejos901]
maciejos901 Offline
member

Meldunek: 21/08/2007
Postów: 114
Skąd: Puławy
GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec
Typ: 1
Kurs: 1.50


Według mnie jest to jeden z najpewniejszych typów na tą kolejkę OE. Zagłębie Sosnowiec, czyli dla mnie jeden z najbardziej paradoksalnych zespołów w tym sezonie pojawi się na stadionie w Bełchatowie. Trzeci trener zatrudniony w nieco ponad 2 miesiące od rozpoczęcia rozgrywek jest dla mnie wydarzeniem na skale światową. Zastanawiam się jak z taką polityką można w ogóle coś ugrać? Według mnie trener potrzebuje conajmniej tych wyżej wspomnianych dwóch miesięcy, aby przestawić drużynę na swój punkt widzenia dotyczący taktyki, gry w ofensywie, defensywie, stałych fragmentów. W kilka tygodni nie da się niestety tego zrobić, tym bardziej biorąc pod uwagę klasę tych piłkarzy, którym już na początku sezonu odebrano resztki nadzieji na pozostanie w I lidze (słynna afera korupcyjna). Jedna wygrana w lidze z nieco zagubioną wówczas Polonią Bytom i remis z Widzewem Łódź dają drużynie ostatnie miejsce w tabeli, które automatycznie kieruje ich do III ligi. W drużynie wyróżnia się Marcin Folc i moim zdaniem jedynie on jest w stanie jako tako pociągnąć drużynę w trudnych momentach i natchnąć ją do atakowania bramki przeciwnika.

Po drugiej stronie boiska w sobotnie popłudnie znajdzie się Wicemistrz Polski, choć ta nazwa na dzień dzisiejszy nie jest żadnym strachem na wróble dla innych zespołów. Początek sezonu nie był udany dla Bełchatowa, a to głównie ze względu na problemy z kontuzjami kluczowych zawodników jakimi z pewnością byli Dariusz Pietrasiak i Łukasz Garguła. Na szczęście dla gospodarzy sobotniego meczu obaj już wyleczyli uraz i obaj mogą spokojnie szlifować formę. Szczególnym atutem GKS-u jest własny stadion, ponieważ tylko na swoim obiekcie odnosili zwycięstwa.
Ostatni mecz z Górnikiem Zabrze był przegrany po części przez głupotę Ujka (czerwona kartka na początku II połowy), a także przez znakomitą skuteczność Zahorskiego. Moim zdaniem nie oddaje on faktycznego przebiegu tego spotkania, bo GKS stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, których niestety nie udało się wykorzystać a po kulminacyjnym momencie spotkania (czyt. czerwona kartka) było już praktycznie po meczu. Do formy na szczęście dochodzi Garguła i jest to moim zdaniem kluczowy czynnik, który znacznie przybliża Bełchatowian do wygrywania.

Podsumowując uważam, że GKS Bełchatów będzie w tym spotkaniu stroną dominującą i biorąc pod uwagę błędy w obronie jakie przydażają się Sosnowiczanom myślę, że gospodarze rozgrzeją trochę kibiców w ten zapewne zimny wieczór ;\)

Do góry
#1758866 - 08/11/2007 20:27 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: maciejos901]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
ja tam bym na Twoim miejscu uważał, ze stawkami grając na Bełchatów.
Analogicznie przypomina mi się także jak było na Bełchatów w meczu z Polonią Bytom, także 1.50 a jak się skończyło kazdy to wie :). Jeśli już coś grać to jakieś handi, albo w druga strone. 1-0 tam raczej nie będzie. Gdyż jeśli Bełchatów strzeli to skończy się na 2,3-0. Tylko pytnie brzmi czy strzeli?? Klub z chyba największym budżetem w lidze, żeby zobaczeć gdzie teraz jest trzeba rozwinąć tabele \:p . Ujek zestresowany wiadomo, że nie zagra, a reszta napastników formą nie grzeszy, nei pamiętam kiedy Nowak czy Carlo coś ukłuli. Nawet ostatnia wygrana z ŁKSem nie była jakaś wyraźnia, a z tego co słyszałem to ŁKS zasługiwal choćby na remis. Do tego można jeszcze dodać, że Sosonowiec już wygral raz tej jesieni z Bełchatowem i to także u nich na boisku 2-1 w PE, choć wynikiami tego pucharu za bardzo niema co się sugerować. Dodam jeszcze, że ostatnio Sosnowiec gral także na trudnym terenie w Lubiniu gdzie do 90 minuty byl wynik 1-1 i wtedy 3 punkty dla miedziowych zapewnił Stsiak.
Aha i jeszcze kilak słów co do Garguły, naprawdę to jest świeny zawodnik, którego najlepszą cechą jest kreatywność, ale tak samo jak i cały Bełchatów jest bez formy.
Ja ten mecz odpuszczam, a co zastanowie się na 2 za bardzo skromną stawke

Do góry
#1758872 - 08/11/2007 20:38 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Handi na uBOT-y wchodzi jak w masło \:\)
Będzie ze 4:0, 4:1
Na ubotach to ja się znam \:D
Tzw. "peffka"

Do góry
#1759107 - 08/11/2007 23:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ojro]
Misiaski Offline
veteran

Meldunek: 01/05/2007
Postów: 1461
Skąd: Kraków
Wisła Kraków-Groclin Grodzisk
Wisła przystapi do tego spotkania co prawda bez kontuzjowanego Darka Dudki ale wydaje mi sie że nawet bez tego gracza ich gra nie ulegnie zbytnio zmianie.
Na jego pozycji moze przeciez wystapic chodzmy Marek Zienczuk , a wtedy w pomocy zagrałby wtedy Piotrek Brozek.
Wiec strata Darka nie powinna byc problemem dla Krakowian, a jak u siebie pokonali takie zespoły jak Legia , Lech czy Korona to wydaje mi sie że z przeciwnikiem z Grodziska tez nie powinni miec kłopotow a kurs 1.70 jaki jest do obstawienia w Unibecie (dla porownania w stsie 1.45 z podatkiem) biore z pocałowaniem reki.
Wisła na krajowym podworku u siebie kurs 1.70? To nie zdarza sie czesto. Mimo osłabien kadrowych to powinni sobie dac rade.

Do góry
#1759119 - 09/11/2007 00:04 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Misiaski]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Legia jutro bez Edsona, Jagiellonia bez Sotirovicia i Markiewicza

Do góry
#1759215 - 09/11/2007 01:05 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Chaoz]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Za 47 godzin w Chorzowie Ruch podejmie LKS.

Druzyna z Lodzi ostatnio gra slabo. Jej pozycja w lidze moze budzic strach wsrod jej kibicow.
Tydzien temu Niebiescy okazali sie "punktem zwrotnym" dla Legii.
Trzeba przyznac ze druzyna ze stolicy jakiegos porywajacego widowiska nie zagrala. Chorzow stracil bramki po swoich ewidentnych bledach. Dusan Radolsky uczulal swoich podopiecznych na strzaly Edsona, jednak Ci nie wzieli sobie do serca slow swojego coach'a.
Moze ostatnia szanse na wystep na Lazienkowskiej wykorzystal jej byly pilkarz Tomek Sokolowski.

Na piec ostatnich spotkan przy ul.Cichej czterokrotnie zwyciezala ekipa gospodarzy. Raz zdarzyl sie remis z wicemistrzem Polski, GKSem Belchatow.

Tydzien temu LKS przegral w stosunku jednobramkowym z faworyzowana Wisla. Przeciwnikowi Niebieskich zdobywanie punktow idzie ciezko. Ostatnia "zdobycz" zanotowali w meczu derbowym zakonczonym wynikiem 0:0.

Na ostatnich piec meczy rozgrywanych w Chorzowie pomiedzy tymi zespolami czterokrotnie gora byli gospodarze. Warto wspomniec, ze w rozgrywkach II ligi w 2005 roku Ruch Chorzow pokonal LKS az 6:1.

Mariusz Klimek, wlascieciel pewnej firmy odziezowej sponsorujacej Chorzow ma wiele pomyslow na funkcjonowanie swojego klubu. Coraz czesciej slychac glosy ze na Cicha wroci Piotr Cwielong, ktory nie znalazl swojego miejsca w Wisle Krakow. Zarowno Klimek, jak i Katarzyna (nazwiska nie pamietam - prezes Ruchu) co rusz wspominaja o transferach mogacych wzmocnic Niebieskich (a od tego jest m.in. Dariusz Gesior - byly pilkarz, a obecnie jednym z jego zajec jest inwestowanie na gieldzie).
Wlasciciel Ruchu ostatnio ujawnil takze swoje plany dot. miejsca rozgrywania spotkan. Chcialby wynajmowac Stadion Slaski.
Co wyniknie z jego zamierzen zobaczymy niebawem...

Ruch Chorzow jest druzyna wlasnego boiska. U siebie, przy swojej publicznosci ekipa Radolsky'ego powinna uporac sie ze slabo grajacym lodzkim LKSem.

Ruch Chorzow - LKS Lodz
Typ:



Kurs:
~2.05

Do góry
#1759355 - 09/11/2007 01:59 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
KfjatekZapomnialHasla Offline
journeyman

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 75

Lech Poznań VS Polonia Bytom

O kłopotach w defensywie już napisano. Mimo iż Smuda zapowiadał przez ten tydzień eksperymenty (przypominam iż z Siadaczki zrobił niegdyś obrońcę), obrona w sobote zapewne wyglądać będzie następująco Kotorowski-Wilk, Djurdjevic, Kucharski, Kikut (a więc 3 nominalnych pomocników! Serb zanim przyszedł do Kolejorza też grał raczej w pomocy). W rezerwie obrońców zabraknie. Reszta składu zapewne bez zmian. Nikt nie pauzuje za kartki i nie narzeka na urazy.

Chciałbym jednak podkreślić co innego przed tym meczem - PRESJA. W Poznaniu sympatycy tracą cierpliwość. Smudy kibice Lecha raczej nie lubią, czego dała wyraz grupa wyjazdowa po meczu w Białymstoku. Także piłkarzom po raz 1 się mocno dostało.

Jeśli (odpukać ;)) mecz dla Kolejorza nie będzie się układał, można spodziewać się pierwszych gwizdów czy nawet powtórki z kalendarza (http://www.youtube.com/watch?v=Y2A6AfUQqCo).

Sam osobiście NIE RUSZAM.
1.3 mnie nie przekonuje. Overki ostatnio mocne padały (3:1 i 4:2) i tą opcję też sobie osobiście odpuszczam, choć liczę na ostre strzelanie Lechitów

Do góry
#1760362 - 09/11/2007 04:51 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: KfjatekZapomnialHasla]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Wracając jeszcze do kwestii meczu Lech Poznań-Polonia Bytom to warto trochę napisać o bytomskiej Polonii. Niestety okazuje się, że na Bułgarskiej czeka na iście "serowa" rywalizacja.

Dobrze wiemy, że ser żółty ma dziury tak samo jak obrony Lecha i Polonii. Sporo już napisaliśmy tutaj w dziale o Lechu Poznań czas więc na Bytom.

W składzie beniaminka zabraknie także imponującej ilości obrońców. Od dłuższego czasu poza grą są: Adrian Klepczyński, Karol Drej, Tomasz Sosna i Jarosław Kupis. Teraz do tej magicznej czwórki dołączył podstawowy stoper: Grzegorz Jurczyk, który razem z Jakubem Dziółką stworzyli bardzo dobrany duet stoperów.

Niestety brak pauzującego za żółte kratki Jurczyka zmusi trenera Dariusza Fornalaka do postawienia na kogoś ze słowackiego duetu: Kral-Stanko. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ci panowie wsławili się fatalną grą w obronie w meczu z Wisłą Kraków (0:5). Dopiero po zmianie tej dwójki przyszły lepsze czasy na Olimpijskiej. Strach się bać powrotu jednego ze Słowaków, bo obaj nie reprezentują poziomu pierwszoligowego!.

Dość ciekawa także będzie rywalizacja pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Zagłębiem Sosnowiec. Już przy okazji poprzedniej kolejki pisałem, że Sosnowiec to taki wdzięczny przeciwnik. Tą drużynę lubią wszystkie zespoły naszej ligi, które mają problem w odniesieniu zwycięstwa. Wystarczy tylko spojrzeć na ŁKS Łódź. Z kim to Łodzianie wygrali jedyne spotkanie?. Oczywiście z Zagłębiem Sosnowiec.

Jednak ważniejszą wiadomością dla tej rywalizacji będzie brak czołowego snajpera Sosnowiczan - Marcin Folca, który musi pauzować za nadmiar żółtek na koncie. Trener Szukiełowicz cieszy się, że powraca Grzegorz Kmiecik. Jednak gra młodego Kmiecika to dramat a przecież nie tak dawno temu jeszcze ten piłkarz sięgał do kieliszka za co został wykluczony z pierwszego zespołu. W ataku także po kontuzji nie wiadomo czy w pełnej formie zobaczymy pewnie Przemysława Oziębałę. Kieyd oglądałem powtórki na stacji komercyjnej to byłem w szoku ile ten chłopak doznał cierpienia w meczu z Widzewem Łódź. Jeśli chodzi o inne formacje to zabraknie jeszcze Dżenana Hosicia. Jest to także spora strata dla Zagłębia.

W dużo lepszej kadrowo sytuacji jest PGE GKS Bełchatów. Tutaj trener Orest Lenczyk nie będzie mógł skorzystać z usług Mariusza Ujka, który użył bardzo obelżywych słów do sędziego Marcina Szulca. Kara to trzy mecze dyskwalifikacji. Jednak trener Lenczyk ma w swoim składzie Dawida Nowaka czy też Costly'iego. Więc brak Mariusza nie będzie, aż tak widoczny jak to ma miejsce w przypadku Marcina Folca.

Niestety przed zbliżającą się rywalizacją nad zespołem zebrały się już nie tylko ciemne chmury, ale duży huragan. Wróbelki ćwierkają, że jeśli Sosnowiec zdobędzie choćby punkt na Sportowej to Orest Lenczyk pożegna się z funkcją pierwszego szkoleniowca. Do tego doszło wielkie nie zadowolenie fanów, którzy po meczu z Górnikiem Zabrze powiedzieli co myślą. Słowa nie były miłe a najbardziej dotchnęły Tomasza Jarzębowskiego.

W tej rywalizacji faworytem będzie PGE GKS Bełchatów ten zespół jest na musie. Myślę, że staną na wysokości zadania i wygrają. Patrząc na grę Sosnowca to tylko Szymon Gąsiński jest pozytywną postacią. Mecz z Widzewem Łódź mógł zakończyć się przegraną (0:3) i nikt w Zagłębiu Dąbrowskim nie mógł by mieć o to pretensji.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1760894 - 09/11/2007 06:47 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Zagłębie Lubin-Górnik Zabrze
Zabrze świetnie sobie radzi, jestem im winny przeprosiny za ostatnią kolejkę gdzie upatrywałem zwycięstwa gości.Tak czy siak Bełchatów miał wiele okazji by strzelić w pierwszych dwóch kwadransach, niestety Ujek pokazał że juz nic z niego nie wyrośnie, brak pomysłu na gre i głupota pomogły jednie obroncom Zabrza na wykonanie swojej pracy.Zagłębie po wygranej w Krakowie beda skoncentrowani jedynie na zgarnięciu pelnej puli w meczu z Górnikiem.Wkońcu bramke strzelił Włodarczyk, jak sam sądzi-"Odlicza do setki", zobaczymy.Ostatnie domowe mecze Zagłębia to kataklizm nic wspólnego z piłką nożną niemający.Gdyby nie gole Stasiaka i Arboledy w ostatnich minutach(kolejno na 2:1 z ŁKS`em i 2:1 z Sosnowcem), to kursy na Lubin były by moze nieco wyzsze przed meczem z Gornikiem.Lubinianie jednak wywiezli 3pkt z Krakowa wiec teoretycznie sa w stanie wygrac mecz z Zabrzem.Gospodarze wymęczą pewnie skromne zwycięstwo, typ w zupełnosci na czuja, 1:0, 2:1 - coś takiego pewnie Lubin ugra.
Typ:Zaglebie Lubin-Gornik Zabrze hc (0:1) X @3,50 Bet at Home

Do góry
#1761522 - 09/11/2007 20:09 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: b3str]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
bardzo fajny typ b3str

Ja może spróbuje coś wykombinowac do dzisiejszego meczu, choć nie będe ukrywal, że głownie po to żeby się lepiej oglądało mecz \:p

Dzisiaj do Warszawy przyjeżdza Jagiellonia i jak napisał Chaoz wystąpi bez Markiewicza i Vuka. Natomiast Legia zagra bez Edsona, który strelil pierwszą bramkę z Ruchem. Bramki które padały w niedziele w stolicy to głównie dzięki babolom bramkarza i obrońcy niebieskich. Ale i tak chyba jeszcze bardziej fartowne bramki strzelała Jaga (1 - z wolnego Markiewicz wrzucał piłke a ona mineła wszystkich i chyc do bramki, 2 - ładny wolej Kwieka odbija się od pleców Vuka, 3 - swojak roku Kikuta \:D \:D \:D 4 - znów proba wrzutki, która się skończyła lobem nad Kotorem)
Co nei zmienia faktu, że Jaga strzeliła 7 bramek w 2 meczach (wcześniej wygrywając 3-1 z Odrą) W Legii siła ataku dużo słabsza: Grzelak, który sam przyznaje że kibice za nim nie przepadają, Korzym który strzelił tylko jedną bramkę i jedynie Czinjama z tymże z nim jest taki dziwny fakt, że nigdy nie strzela w 2 meczach z rzędu!! Do tego brak Edsona, który potrafił strzleć z daleka. Stałę fragment to zdecydowanie będzie plus dla Jagi gdzie każdy z 4 obrońcow ma min 190 cm. wzrostu.

Zagranie na X2 raczej nie wchodzi w gre, tym bardziej 1.30 na Legie. Więc ja skusze się na taki typ:
Legia - Jaga (+1,5) 2 kurs 2.15
buk: 10bet
Stawka: 3/10

Do góry
#1761550 - 09/11/2007 20:21 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
KfjatekZapomnialHasla Offline
journeyman

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 75
drfocus - widziałem co prawda tylko 1 mecz Jagi (ostatni), ale ich gra obronna wygląda słabo. Lech w Białymstoku naprawdę powinien strzelić min. 5 goli (obiektywnie). Myślę, że Legia która prawie w każdym meczu u siebie ma dużo sytuacji strzeleckich, może dziś trochę postrzelać.

Ja liczę na over, tymbardziej iż L notowała ostatnio dużo underow i już w meczu z Ruchem powinno być spokojnie >2,5. Co się odwlecze..

Typ: OVER 2,5 gola

Do góry
#1761556 - 09/11/2007 20:24 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
A co myslicie o typie na Legia under 2,5 gola?

Legia za wiele bramek ani nie strzela, ani nie traci. Jaga bez watpienia zlapala wiatr, co moze spowodowac ze mecz bedzie naprawde zaciety.
W Warszawie bedzie mogl zagrac Astiz, ktory z Ruchem nie gral.

Ciekawe z jakiej strony pokaza sie kibice na Lazienkowskiej \:p

Kurs na under to 1.85 (expekt).
Osobiscie jeszcze chodzi po glowie takie cos:
Legia Warszawa - Jagiellonia Bialystok
typ: dokl.wynik - 1:0
kurs: 6.50 (expekt)

-----------------------------------------------------------------
Ryszard Wieczorek oglosil kadre na mecz w Lubinie:

Boris Peskovic,Tomasz Laskowski

Sławomir Jarczyk,Tomasz Hajto,Mariusz Pawelec,Tadas Papeckys,Michał Pazdan,Adam Marciniak

Marius Kiżys,Konrad Gołoś,Piotr Gierczak,Jerzy Brzęczek,Piotr Madejski,Dariusz Stachowiak,Adam Danch,Piotr Malinowski

Dawid Jarka,Tomasz Zahorski,Tomasz Moskal

W Gorniku nie zagra Smirnovs jednak wydaje mi sie ze Ryszard Wieczorek bez problemu go zastapi.

- Wygraliśmy ostatni mecz z zespołem z czołówki, jakim jest GKS Bełchatów. Lubinianie to również drużyna z góry tabeli i stać nas na wywalczenie u nich nawet kompletu punktów. Drużyna trenera Wieczorka gra coraz lepiej - uważa Krzysztof Hetmański, dyrektor klubu z Zabrza.

Widac ze nadzieje na Slasku sa bardzo rozbudzone. Jak to wszystko sie skonczy dowiemy sie juz jutro

Pozdrawiam

Do góry
#1761570 - 09/11/2007 20:32 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Misiaski]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: misiek1991
Wisła Kraków-Groclin Grodzisk
Wisła na krajowym podworku u siebie kurs 1.70? To nie zdarza sie czesto. Mimo osłabien kadrowych to powinni sobie dac rade.


I sprobowac zagrac na taki typ. Tez ciekawe. W expie dalej stoi Wisla po kursie 1.7.
Szkoda ze Dudka ma taka kontuzje. W wywiadach az "czuc" ten zal ze nie bedzie mogl zagrac z Belgia. Na jego miejsce zostal powolany Kielbowicz. Zobaczymy co pokaze Legionista.
Trener Skorza na pewno cos interesujacego wymysli. Watpie, aby Groclin wywiozl chociaz punkt z Krakowa.
A kurs ~ 1.7 wydaje sie byc bardzo atrakcyjny...

--------------------------------------------------------
A widze Kfjatek, ze mamy troche inne podejscie do dzisiejszego meczu (under - over)

Do góry
#1761589 - 09/11/2007 20:38 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
zdecydowanie popieram typ Jagiellonia +1,5 . Legia z Ruchem nie grala jakiejs niesamowitej pilki , glupie bledy i wynik 2-0 ot tyle jak dla mnie , choc wiadomo ze byla druzyna lepsza.

Dziwie sie natomiast ze nikt nie probuje zagrac

Odra - Cracovia 1 2.00

To co Cracovia prezentuje w tym roku na wyjazdach to chyba jakis maly rekordzik jest , nieprawdopodobne zeby zdobyc po tylu kolejkach 1 gola (przypadkowego przy stanie 0-3 w Poznaniu) i przegrac wszystkie mecze dotychczasowe. Kto choc raz widzial jak Pasy graja na wyjezdzie ( a ja nie raz na zywo ) to wie ze w zadnym z tych meczy nie byli strona lepsza ( w Kielcach niezly wystep ale wynik 0-2 , natomiast na Widzewie , w Chorzowie z Polonia gra byla wrecz katastrofalna ) . Duzo sie mowi o konflikcie zawodnikow z trenerem , ze graja "pod" niego na wyjazdach. Przykro mi to mowic ale nie licze na nawet 1 pkt w Wodzislawiu , zawsze ciezko sie tam nam gralo , a Odra pokazala juz nie raz ze u siebie potrafi powalczyc z kazdym , a dzis zapewne przeciwnik bedzie w zasiegu. Cracovia potrzebuje punktow na gwalt , ale nikt nam ich nie podaruje , i patrzac na to spotkanie chlodnym okiem nie widze innej opcji niz wygrana gospodarzy , moze nawet 2-0. Taktyka 3-5-2 to przestarzala metoda Majewskiego , i na obecne lata NIESKUTECZNA ,3 obroncow moze byc ale obroncow klasowych a niestety Skrzynski ,Radwanski powoli najlepsze momenty swojej kariety maja za soba i popelniaja mase kardylalnych bledow , do tego dochodzi niemoc strzelecka . Podsumowujac spodziewam sie kontynuowania KOSZMARNEJ SERII WYJAZDOWEJ i porazki w Wodzislawiu z Odra, kurs dosc dobry, warto sprobowac.

Odra - Cracovia typ 1 kurs 2.00

Do góry
#1761635 - 09/11/2007 20:53 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Kfjatekktóryniechsobiezapiszehasłowtelefonie. Co do obrony Jagi to fakt jest słabiuska, ale ofensywa Legii wcale nie jest lepsza bo ja naprawdę nie widze kto ma strzelac bramki i wcale nie zdziwie się jak skończy się tak jak pisze Stalion choć ja bardziej tam widze 2:1, a może nawet powtórzy się wynik ze sparingu jaki się odbył tej jesieni:
Legia - Jaga 2:2

Także ja tu także widze over 2,5 gole jesli juz coś

Co do Wisły, to ostatnio wygrywa wszystko jedną bramką i kiedyś się to zemści. Już w meczu se słabiutkim ŁKS jakby Klatt był troszkę bardziej skuteczny to kto wie czy by nie było niespodzianki. Jednak 1,7 kusi \:\)

Do góry
#1761666 - 09/11/2007 21:16 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
I jeszcze taka mała ciekawostka. Legia nie zremisowała w pojedynku ligowym na swoim boisku od 25 spotkan!!

Do góry
#1761668 - 09/11/2007 21:17 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: drfocus
I jeszcze taka mała ciekawostka. Legia nie zremisowała w pojedynku ligowym od 25 spotkan!!


We wszysykich meczach a nie tylko na swoim boisku, miało być

Do góry
#1761721 - 09/11/2007 21:39 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Co myslicie o tym ze Piechna strzeli bramke Koronie?? Bylaby to jego pierwsza bramka po powrocie na polskie boiska. Chlop zarzeka sie ze strzeli ta bramke wlasnie w niedziele swojemu bylemu klubowi. Z jednej strony napewno motywacja bedzie u niego wieksza, chec "przypomnienia o sobie" dzialaczom Korony, trenerom(choc gral w Koronie za kadencji Wieczorka), z drugiej strony zawodnicy Korony znaja go swietnie, a przynajmniej wiekszosc zawodnikow, bo kilka nowych ogniw przybylo od czasu wyjazdu Kielbasy do Rosji. Korona bedzie mocno oslabiona... Bonin, Hermes, Bednarek, Celeban, Sobolewski, Gajtkowski, Robak - oni wszyscy nie zagraja wiekszosc z powodu kontuzji, lub tak jak Robak pauzuje za kartki.

Do góry
#1761755 - 09/11/2007 21:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: drfocus]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: KfjatekZapomnialHasla
drfocus - widziałem co prawda tylko 1 mecz Jagi (ostatni), ale ich gra obronna wygląda słabo. Lech w Białymstoku naprawdę powinien strzelić min. 5 goli (obiektywnie).

obiektywnie to ja moge napisac ze idac za ciosem po 2-0 moglo byc wyzej juz do przerwy (2 interwencje Kotora przy strzalach z dystansu Markiewicza) a przy 2-2 na samym poczatku 2 polowy Jarecki z 3 metrow w bramkarza i dobija nad bramka.. w 2 polowie Lech nie istnial i moglo byc duzo wyzej niz 4-2 chocby swietna szansa Vahana gdzie kiwna wszystkich obroncow i Kotor wybil noga, czy w ostatnich sekundach rajd Wasiluka przez cale boisko, wymijajac pilkarzy Lecha jak tyczki (to jest lewy obronca ) i dopiero Kotor broni sam na sam... wiec skoro byles i widziales to obiektywizm masz b.slaby.. Lech przycisnal po golu na 2-2 i wtedy mial 2 swietne szanse i nic poza tym..
Aha co do tej nedznej gry w obronie Jagi to chcialbym zauwazyc ze oslabia ja jedynie Kałużny grajacy na srodku z Rodneiem i to jego bledy musza b. czesto latac Rodnei z Nawotczynskim (Kfjatek pewnie widziales gdzie przy golu na 2-2 byl Rengifo a gdzie Kałużny
\:D )

Originally Posted By: drfocus
a może nawet powtórzy się wynik ze sparingu jaki się odbył tej jesieni:
Legia - Jaga 2:2

nie przykladalbym wagi do tego wyniku gdyz obie ekipy graly rezerwami a gole dla Jagi w odstepie minuty strzelil jeden z mlodszych wychowankow bedacych w kadrze Jagi.

Pozdrawiam

Do góry
#1761757 - 09/11/2007 21:58 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Dziabor]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

Legia podejmować będzie Jagiellonie Białystok. Gospodarze przeżywają kryzys. Grają zdecydowanie gorzej niż w pierwszej części rundy. Ich ostatnie zwycięstwo z Ruchem jest wynikiem koszmarnych błędów przeciwników, a nie ich genialnej gry. Legia zagra w tym meczu bez Edsona, co jest sporym osłabieniem. Jagiellonia natomiast gra teraz bardzo dobrą piłkę. W ostatnim spotkaniu pokonała Lech Poznań aż 4:2, co jest świetnym wynikiem. Myślę, że wcale Legii nie będzie tak łatwo wygrać, jak na to wskazują kursy.W drużynie gości zabraknie Markiewicza i Vuka Sotirovicia. Jaga potrafi strzelać bramki, a przy ostatniej fatalnej dyspozycji obrony Legii jest to bardzo możliwe. Legia będzie musiała nadrabiać w ataku, więc szykuje nam się over.Dodatkową motywacją dla piłkarzy powinna być obecność na trybunach przedstawicieli Racingu Santander.

Do góry
#1761762 - 09/11/2007 21:59 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Dziabor]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ale nie ma co ukrywac ze Kielbasa sie zepsula.
Wyjazd do Rosji, ze wzgledow finansowych byl bardzo dobry, ale ze wzgledow czysto sportowych zle sie skonczyl.
Ten 31-letni napastnik nie wniosl czegos ciekawego do gry Widzewa.
Warto zauwazyc jak byl postrzegany po przyjsciu do Lodzi. Przez wielu byl uwazany za olbrzymia nadzieje. A teraz, sam trener Zub wypowiada sie o nim sceptycznie.
Grzegorz ostatnio pokazal tez swoja ostrzejsza gre. Chce bardzo strzelic, ale nie wiem czy mu sie to uda.

Dziabor, a jaki jest w ogole kurs na to ze Piechna strzeli? (bo u mnie w Expekcie tego nie ma).

Tak na wesolo:
A czy wiecie ze panieńskie nazwisko żony Grzegorza Piechny, Izabeli, brzmi również Piechna ? \:p

Do góry
#1761765 - 09/11/2007 22:01 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: michael89
Dodatkową motywacją dla piłkarzy powinna być obecność na trybunach przedstawicieli Racingu Santander.

na trybunach bedzie takze Leo, a to dla pilkarzy Jagi niecodzienne wydarzenie \:\)

Do góry
#1761781 - 09/11/2007 22:08 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Stalion]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
na wsiach tak jest, ze pol wsi ma takie same nazwisko \:\) na wsi u mojej babci tez pol wioski na nazwisko Lis, choc bliskiego pokrewienstwa nie ma,

co do Kielbasy to fakt ze sie zespula, Korona zrobila swietny interes sprzedajac go do Rosji za spora sumke, jak na polskie warunki, wkoncu krol strzelcow nie wiem co brac bardziej pod uwage to ze Piechna chce bardzo strzelic i odblokowac sie w meczu z Korona, czy to ze Korona jest oslabiona, zagra sporo zawodnikow ktorzy zazwyczaj siedzieli na lawce i ktorzy dobrze znaja Piechne ze wspolnych wystepow. sam kursow jeszcze nie patrzylem, chcialem tylko podrzucuic taki temat do dyskusji, bo wkoncu Kielbasa to fenomen, czlowiek z nikad, trach, bum i krola strzelcow OE zdobyl

Do góry
#1761960 - 09/11/2007 23:32 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Dziabor]
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Tak samo jak na Kiełbasie Korona dobry interes zrobiła na Golanskim:) pod wzgledem finansowym...

Ale nie o tym, przegladam meczyki na weekend i jestem troszke zdziwiony. Na Wisłe kursy w okolicach 1,7. A czemu tak wysoko:) Ja to biore jak nic, na Wisłe w domu juz w tym sezonie wiecej nie bedzie. Groclin wcale nie jest taki mocny, to ze wysoko ograł Korone to niewiele mowi. Bo miał szczescie z tym karnym a do tego Korona jest chyba niestety w dołku.

Wisła-Groclin 1 1,7

pozdrawiam

Do góry
#1762040 - 10/11/2007 00:20 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: santiago]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Legia Warszawa- Jagiellonia Białystok
Typ: under2,5

Rewelacja początku sezonu znacząco obniżyła jakoś i efektywność swojej gry w porównaniu do pierwszych 7 kolejek gdzie odnieśli komplet zwycięstw.

Jagiellonia jako beniaminek nie miała na początku łatwo ale z czasem wyrosła na beniaminka, który najwięcej wniósł do OE.

Widać, że gra Legii nie układa się już tak dobrze i Legioniści mają problemy ze strzelaniem bramek. Nie licząc ostatniego meczu to Legia nie strzeliła żadnej bramki w 3 meczach.

Ostatnio zwycięstwo 2:0 z Ruchem ale największą zasługę przy pierwszej bramce miał bramkarz Ruchu, który puścił piłkę po strzale Edsona pod pachą. Może i strzał był silny ale na pewno była możliwość jeżeli nie złapania piłki to przynajmniej jej odbicia. Druga bramka to fatalne nieporozumienie między obrońcą, a bramkarzem, który wykorzystał najgroźniejszy zawodnik Legii- Chinyama.
Czarnoskóry napastnik nie zagra od początku meczu bo groźniejszy jest jak wchodzi z ławki rezerwowych, więc pewnie w talii Urbana będzie pełnił rolę jokera, a od początku szansę kolejną dostanie Grzelak, który ani formą ani skutecznością nie grzeszy.

Brak będzie również strzelca pierwszej bramki z Ruchem Edsona, któy jest kontuzjowany i na pewno nie zagra. W jego miejsce powołany został Grosicki vel Hazardzista ale raczej nie zagra przynajmniej od początku.

Nie najlepiej układa się gra Legii w środku pola gdzie Roger i Giza nie do końca potrafią dobrze funkcjonować obok siebie. Do tego Giza bardzo nieskuteczny. W każdym meczu ma świetne okazje ale w każdym z nich jest daleki od zdobycia bramki. Jeżeli goście dobrze będą grać w środku pola to mogą ograniczyć wpływy Rogera i Gizy na zespół.

O obronę Legionistów się nie boję bo wygląda solidnie i nawet do zdrowia wrócił Astiz, który jest najjaśniejszym punktem.

Moje obawy budzi postawa Jagielloni bo jest to drużyna raczej overowa, która ostatnio ze zdobywaniem bramek nie ma problemu i do tego nauczyła się w OE wygrywać na wyjeździe.
Jednak spodziewam się że goście zagrają inaczej niż do tej pory i jednak bardziej skoncentrują się na grze defensywnej bo wszystkie drużyny, które przyjeżdżają na Legię mocno dbają o bronienie dostępu do bramki, więc powinna na tym ucierpieć trochę gra ofensywna co jest sprzyjająca underowi. w przypadku Jagielloni, która w stolicy przyjedzie bez pauzującego za kartki kapitana Jacka Markiewicza oraz kontuzjowanego Serba Vuka Sotirovicia.

Jeszcze należy dodać, że nadal trwa protest kibiców, który udało się trochę załagodzić i nie ma być już śpiewów na temat właściciela klubu ale i dopingu też nie będzie po za końcówką I i II połowy.

Ja zagram to dopiero na live jak zobaczę jak wygląda gra obu drużyn. Może nawet jak Legia strzeli bramkę to kursy urosną to wtedy zagram. Bo nie spodziewam się wielu bramek.
Dokładny wynik 1:0 dla Legii

Mój typ:
under2,5
1,85
expekt

Do góry
#1762074 - 10/11/2007 00:36 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: pescar]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: pescar
Jednak spodziewam się że goście zagrają inaczej niż do tej pory i jednak bardziej skoncentrują się na grze defensywnej bo wszystkie drużyny, które przyjeżdżają na Legię mocno dbają o bronienie dostępu do bramki, więc powinna na tym ucierpieć trochę gra ofensywna co jest sprzyjająca underowi.

"- Przed meczem z Lechem mówiłem, że absolutnie nie interesuje mnie jeden punkt. No i co? Wyszło na moje. I jeszcze jedno. Nie jesteśmy chłopcami do bicia – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Łukasz Nawotczyński.

W meczu z Lechem był jednym z najlepszych piłkarzy Jagiellonii. Teraz czeka ich wyprawa do Warszawy. – Trzeba podejść do tego meczu spokojnie, nie na klęczkach, bo bać się nie ma czego. Teraz też mówię: przyjedziemy do Warszawy po punkty, a nie punkt, bo my nie jesteśmy Jagiellonia Częstochowa, tylko Białystok. Obrony Częstochowy nie planujemy. Zawsze gramy o zwycięstwo."
taki tam znalazlem fragment ;\)
pewnie bedzie ze slepo wierze w Jage ale szczerze mowiac remis bedzie w tym meczu przeogromnym sukcesem \:\)

Do góry
#1762221 - 10/11/2007 01:45 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Chaoz]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
W naszych rozmowach przed ligowych zabrakło mi komentarza jeszcze jednego naszego kolegi 19marcin08. Jestem sam ciekawy jak Marcin widzi rywalizację pomiędzy Ruchem Chorzów a ŁKS-em. Kurs na to spotkanie w moim odczuciu jeszcze przeszacowany.

Oczywiście można powiedzieć, że Ruch zagrało słabo na Łazienkowskiej i popełnił dwa dziecinne błędy. Jednak przez większość część spotkania grał naprawdę dobrze i gdyby nie te dwa oczywiste błędy to być może padłby nawet remis.

Słusznie zauważył Stalion, że na Cichej Ruch gra zupełnie inaczej niż na wyjeździe, bo przecież nawet w przegramy dość wyraźnie meczu z Wisłą Kraków pokazali się z dobrej strony.

Sam jestem ciekawy waszych komentarz odnośnie tego spotkania, któremu jednak poświęciliśmy zbyt mało miejsca \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1762241 - 10/11/2007 01:55 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Ignorator]
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Jesli mozna zabrac głos odnosnie meczyku Ruchu to według mnie ten kurs na wcale nie jest zawyzony. LKS zaczyna grac chyba troszke lepiej, moze praca Jabłuszko wreszcie da efekty. Remis według mnie bardzo prawdopodobny. Ruch to w gruncie rzeczy bardzo przecietna ekipa i moim zdaniem mało przewidywalna w takim meczu.

pozdrawiam

Do góry
#1762392 - 10/11/2007 02:25 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: santiago]
Johan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1961
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Ja z tej kolejki wybrałem trzy mecze:

Odra-Cracovia
Typ:1
Kurs:2,10

Ruch-ŁKS
Typ:1
Kurs:1,70

Wisła-Groclin
Typ:1
Kurs:1,40

Co do Wisły to wydaje mi sie że mimo ostatniej wygranej Groclinu z Koroną raczej w Krakowie nic nie zdziałają i przewiduje wygraną Wisły.Szkoda że groznej kontuzji doznał Dariusz Dudka który ostatnio uratował wygraną Wisły w Łodzi.

Odra i Ruch to drużyny swojego podwórka.Gdzie mają wygrywac jak nie u siebie?Przeciwnicy gospodarzy to jak narazie nie prezentują nic ciekawego.Cracovia na wyjazdach to kompletne dno.Prędzej zgodze się z przedmówcą że ŁKS pod wodzą nowego trenera cos w końcu zaczyna grać ale na Ruch to chyba nie wystarczy.Doszły mnie słuchy że mecz moze byc przełożony na środe ale to tylko plotka.

Do góry
#1762689 - 10/11/2007 03:03 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Johan]
Jaruzelski Offline
veteran

Meldunek: 19/10/2007
Postów: 1472
Takie małe spostrzeżenie dotyczące meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

hmm chodząc na mecze J od lat kilku żaden z trenerów nie nauczył Jagiellonii grania w defensywie i nie do końca ona może zagrać
tak bo po prostu ten mecz przegra. Jagiellonia lubi atakować i strzelać bramki dlatego bardziej spodziewam sie otwartej gry z obu stron. Tym bardziej że Płatek jak i piłkarze wiedza że Legia nie jest w takiej rewelacyjnej formie jak była Wisła jak gościła nas w Krakowie (0-5) i bardzo realne jest że przyjmiemy taka samą taktykę czyli walka na całym boisku.
Takie jest moje spostrzeżenie dotyczące tego meczu!

Typowy no bet 1x2 jak i u/o jest wiele scenariuszy nie wykluczam tego z Krakowa ( tylko że tam miał kto bramki strzelać dla Wisły ) ale i możliwy jest ten z Wodzisławia i Białegostoku \:\) ale jednak bardziej overowy scenariusz

Ja jako kibic wierze w x2 a jak wiadomo wiara czyni cuda !

Do góry
#1762712 - 10/11/2007 03:11 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Jaruzelski]
Kopytko Offline
veteran

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 1460
Skąd: Warszawa
Tak krótko:
Legia - Jaga 1
Jaga bez dwóch niezłych grajków, Legia moim zdaniem już wychodzi z dołka. Poza tym takie mecze trzeba wygrywać, tym bardziej, że Wisła już ma i tak sporą przewagę. Wisła wydaje mi się, że łapie lekką zadyszkę, co było widać w Łodzi. Liczę, że Grodzisk ugra jakiś remisik \:\)

Ruch - ŁKS under 2,5
Ruch powinien takie mecze wygrywać, ale to tylko teoretycznie. ŁKS, mimo, że jest raczej słaby czasami potrafi zagrać niezły mecz. Jakoś tak mi się widzi minimalna wygrana Ruchu, ew. 1-1.

Odra - KSC 1
Wiadomo jak Cracovia gra na wyjazdach. Wodzisław wcale nie jest taki słaby. Myślę, że Cracovia ma jakiś kompleks wyjazdowy, a kursik kuszący \:\)

Hej Legia Gol \:D

Do góry
#1762771 - 10/11/2007 03:28 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: Johan]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: Johan

Wisła-Groclin
Typ:1
Kurs:1,40
W Unibecie masz 1.7, a Ty 1.4 u ziemniaka grasz?

Do góry
#1762872 - 10/11/2007 04:09 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: kfjatek]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Racja, Cracovia na wyjazdach to porazka-ale ostatnimi czasy grają troche pewniej i dochodzą to wiekszej ilosci podbramkowych sytuacji.Odra po wygranej z Legią zaczęła być traktowana nieco za wysoko na moją skalę, bowiem Wodzisław napewno lepiej nie gra od Cracovii, Kraków ma w swoim zasięgu Wodzisław.Z drugiej strony popatrzcie ze strony "konsekwencji", jak dlugo dość dobra druzyna jak Cracovia moze przegrywac/remisowac wyjazdowki.Odra została skromnie pojechana przez moim zdaniem slabszy o klase Bytom.Mam prawo mieć własne zdanie, radze tutaj nie grac Odry która jest aktualnie nieco przewartościowana przez wielu ludzi którzy nawet tej ekipy w akcji nie widzieli.Mnie kurs na Cracovie zaskoczył, od pierwszej minuty zagra Szczoczarz który w ostatnim meczu kilka minut po wejsciu na murawe strzelil gola Lubinowi.Wczesniej zaimponował mi w meczu z Koroną w pucharze Polski, miał duzo sytuacji ale gorzej było z wykończeniem.Z pewnoscia to bedzie zawodnik ciezki do zatrzymania dla obroncow Wodzislawia.
Na 13 meczy Odra stracila 20 bramek, Cracovia-15.Krakow strzelil praktycznie wszystkie bramki na wlasnym boisku i uzbierał ich 10, Odra trafiła 13 razy.Pilkarze i dzialacze Cracovi mowili w wywiadach "Ze musza cos teraz zrobic", oczywiscie chodziło o 3 punkty w najblizszym meczu.Obie druzyny graja na praktycznie tym samym poziomie, jednak zauwazylem pewna zaleznosc.Bowiem Odra wygrala z Legia a pozniej przegrala z Jagą, czyli ich forma nie jest stabilna, gra równiez.Cracovia konkretnie oddaje "hołd" meczom domowym,przed zimą trzeba wycisnac z siebie ostatnie poty.Upatrywał bym zwycięstwo druzyny gosci, jezeli ktos uwaza ze Odra jest tu faworytem bo gra u siebie etc. ok-szacunek, ale z mojego punktu widzenia upatruje wygraną Craxy.

Do góry
#1763657 - 10/11/2007 06:42 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: b3str]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Zagłębie podejmować będzie u siebie Górnik Zabrze. Gospodarze powoli podnoszą się z kryzysu. Wygrali 2 ostatnie spotkania, choć grali ze słabszymi zespołami. Tym razem przeciwnik jest znacznie trudniejszy. Cieszy, że wreszcie bramkę strzelił Włodarczyk. W Zagłębiu zabraknie Arboledy, co jest ogromnym osłabieniem i Sretenović. Górnik to drużyna, który bardzo dobrze gra z zespołami z dolnej półki. ma jednak spore problemy z drużynami lepszymi. Może to leży w psychice piłkarzy. W Górniku pauzować będzie Smirnovs. Będzie to poważny test gry gospodarzy po zmianie trenera. Myślę, że goście są w stanie powalczyć w tym meczu i tanio skóry nie sprzedadzą, a może jakiś punkt wymęczą.

Do góry
#1763696 - 10/11/2007 06:52 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Ruch Chorzów - ŁKS Łódź

W Chorzowie tamtejszy Ruch zagra z Łódzkim Klubem Sportowym. Jest to bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. ŁKS musi wygrać, bo przegrana w tym spotkaniu znaczniej komplikuje im utrzymanie w lidze. Natomiast Zwycięstwo Ruchu pozwoli im trochę odskoczyć. Ruch na własne życzenie przegrał ostatni mecz z Legią, a ŁKS także przegrał, tylko że z Wisła. Łodzianie mogli spokojnie ten mecz zremisować, ale razili dużą nieskutecznością. Jednak z drugiej strony mieli też szczęscie, że sędzie nie gwizdał przeciwko nim karnych, których kilka powinno być. ŁKS zagra w najmocniejszym składzie, natomiast w Ruchu niewiadomy jest występ Barana i Balaża. Wg mnie ŁKS ma szanse, aby ten mecz wygrać. Musi jedynie poprawić skuteczność. Ich wyniki nie odzwierciedlają ich gry, która według mnie nie jest zła.

Do góry
#1764131 - 10/11/2007 18:32 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
No i under2,5 na Legię siadł bardzo ładnie i sprawdziło się, że Giza będzie miał sytuację by Legionistom dać zwycięstwo ale widać, że jest pod formą i marnuje sytuacje. 2 miał tak kapitalne, że trudno było tego nie strzelić.

Na dzisiaj nie mogę się dopatrzeć jakiegoś ciekawego meczu do obstawienie po dobrym kursie. Bełchatów mnie nie przekonuje, a Sosnowiec pokazuje, że bramki strzelać potrafi mimo tego bezbramkowego remisu z Widzewem u siebie to 2 dwóch poprzednich meczach bramki strzelali i to nie byle komu bo Zagłębiu Lubin i Koronie. A jak uda im się strzelić bramkę jako pierwszym to Bełchatów może mieć problemy z wygraniem tego bo skuteczność nie jest ich mocną stroną. Ujek pauzuje przez 3 mecze, Nowak nie przypomina tego piłkarza z poprzedniego sezonu. Costly nie strzelił chyba od września bramki. A tak nie może wyglądać atak drużyny, która chce walczyć o wysokie lokaty w lidze.

Ruch przegrał z Legią ostatnio po fatalnych dwóch błędach, które wykorzystał najpierw Edson, a potem Chinyama. U siebie powinni być mocni ale ŁKS też musi gdzieś punkty zdobyć. Ostatnio porażka 0:1 z Wisła ale mogła napędzić stracha rywalom gdyby ich napastnik potrafił trafić do pustej bramki. Spodziewam się tutaj wyniku w okolicach 0:0

Odra-Cracovia dla mnie raczej 1X ale nie zagrałbym tego za kasę. Odra potrafi grać u siebie i to z tymi najmocniejszymi w naszej lidze, a po zwolnieniu Kurasa widać, że w drużynie jest większy potencjał niż walka o utrzymanie. Natomiast Majewski raczej prochu już nie wymyśli. Piłkarze za niego już umierać nie będą i wygląda im jakby wszystko było im jedno. I jeżeli doktor Majewski popracuje jeszcze dłużej to nie wykluczona walka o utrzymanie.

Lech wydaje się murowanym faworytem i powinien ten mecz wygrać ale kurs beznadziejny. Jedynie do dubla można dać jeżeli chce się podnieść AKO. over i handi możliwe ale ostatnio tylko Rengifo regularnie trafia . Zaciął się karabin Reissa i może do overa jakiejś bramki zabraknąć. Tym bardziej, że Polonia będzie pewnie bronić Częstochowy.

Zagłębie nie obstawie z tego samego powodu co Bełchatowa. Żeby wygrać mecz to trzeba mieć skutecznych napastników. A Włodarczyk, Nunes i Chałbiński w tym sezonie takimi nie są. Włodar ostatnio pierwsza bramka i to dziwna bo chciał uderzyć z pierwszej ale piłka mu została pod stopą ale jeszcze ją opanował i wepchnął do siatki. Zabrze jest groźne i duet Jarka-Zahorski to zdecydowanie lepsza dzisiaj para niż cała trójka napastników mistrza Polski. Górnikowi idzie bardzo dobrze ale gdzieś muszą punkty stracić i możliwe że będzie to dzisiaj. Tutaj raczej X2

No i dotarliśmy do najciekawszego meczu w tej rundzie. Wisła i Groclin. Te mecze już od kilku sezonów są dobrymi meczami i dostarczają dużo emocji. Faworytem jest Wisła i dla mnie jest to zrozumiałe bo gra najlepiej w Polsce na dzień dzisiejszy i z Groclinem zawsze grało jej się dobrze regularnie wygrywając po za poprzednim sezonem gdzie Wisła grała fatalnie.
Wisła i siebie gra bardzo dobrze co pokazują wyniki: 4:2 Lech, 4:0 Korona, Jaga 5:0, Legia 1:0. Strzelają dużo bramek i grają z dużym polotem. Na pewno nie zagra Dudka, który będzie osłabieniem defensywy Wiślaków tym bardziej, że na lewej obronie nie ma kto grać. Pewnie znowu Skorża skorzysta na lewej stronie z pary Zieńczuk-Brożek bo z Legią to wypaliło, więc i teraz powinno. Po za Dudką osłabień nie ma. Brożkowie wrócili do kadry meczowej i możliwe, że zagrają.
W Groclinie w końcu przełamał się Sikora i to od razu hattrickiem. To będzie główna siła uderzenia gości i obrona Wisły będzie musiała na niego uważać.
Atutem Wiślaków po za własnym stadionem jest trener Skorża, która dobrze wie na co stać Groclin i powinien znaleźć słabe punkty w ich grze.
Kadra Wisły jest bardzo szeroka i jeżeli Paweł Brożek nie będzie mógł zagrać to jest jeszcze Boguski i Paulista.

Mój typ:
Wisła Win 1,60 8/10
over2,5 1,80 6/10

Do góry
#1764756 - 10/11/2007 21:21 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: pescar]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
To na dzisiaj tak będzie.

Zagłebie Lubin - Górnik Zabrze Jeż wiele było napisane o składach jesli chodzi o ten mecz, i Stalion wspomniał o absencjach m.in Arboledy, dalej nie zagra Mateusz Bartczak, ale co warto dodać do składy powracają ofensywni gracze Kolendowicz i Chłabiński. Natomiast Rysiu Wieczorek ma najsilniejszy skład, lecz ja dalej powtarzam, że Rychu nie potrafi grac na wyjazdach, a szczególnie z druzynami potencjalnie lepszymi. Zagłebie też nei zachwyca ale te mecze ostatnio wygrywa, nawet Diablo się przełamał. Ja tutaj w pełni się zgadzam z typami Staliona i jeszcze jednego kolegi i także zagram takie typki.

Zagłebie - Górnik (+1) Typ X 3.75 SB 2/10
Zagłebie - Górnik over 2,5 gola 2.07 Pinnacle 6/10

Ja tu osobiście na X2 nie widzę szans, Jarka jest królem strzelców ale jak już pisałem 7 z 10 bramek strzelil Poloni B i Zagłebiu S i to u siebie. Bardziej bym tu liczył na Zahorskiego, który ostatnio ładnie się prezentuje.

Drugi typ na dzisiaj to Odra - Cracovia . Ekipa przyjezdna gra na wyjazdach strasznie a ostatnio nawet i u siebie dostaje bęcki. Wszyscy mówią, że atmosfera w drużynie jest fatalna tylko doktor (nie ja) mówie że jest cacy. Natomiast w Odrze trener gospodarzy ma najsilniejszy skład wraz z wracającym po kontuzji Kowalczykiem. Odra powinna wymęczyć wygraną a kurs opłacalny:

Odra - Cracovia 1 kurs 2.20 SB 6/10

I na Koniec Lech - Polonia Ta Polonia B. już mi zabrała troszkę kasy wygrywając z Bełchatowem i Lubinem, czy zabierze mi teraz?? To się okaże. Lech miał walczyć o majstra a conajmniej mają byc puchary, a tu przegrywają z Jagą po koszmarnych błędach obrony i Bramkarza 2:4. Teraz jeszcze większe kłopty w defensywie, ale tu sprawa powinna wyglądac nieco inaczej. Trener płatek otwarcie mówił ze zagra ofensywnie i strzelił 4 bramki. Polonia będzie się broniła i liczyła na kontry. Lech będzie an to uczulony a ich potencjał ofensywny pozwala wygrać wysoko. Wilk, Zając, Renifer - te zwiarzątka potrafią strzelać bramki do tego może przełamie się wreszcei Rejsik. Tu może nawet się skończyć 3,4-0.

Lech - Polonia(+1) Typ: 1 Kurs 1.95 Buk: Betway 7/10

Bełchatów - Sosnowiec, Wisła - Groclin jednak odpuscze bo tu mozę być jakaś niespodzianka.
Zagram tylko jeszcze ako na same wygrane gospodarzy w dniu dzisiejszym. Ako wychodzi w granicach 20-24 zależnie od buczka. Naprawdę ładne ako a jest sopra szansa powodzenia.

Powodzenia w dniu dzisiejszym wszystkim graczom.
drfocus

Do góry
#1764772 - 10/11/2007 21:22 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: pescar]
kimdzongil Offline
stranger

Meldunek: 12/04/2005
Postów: 6
Widze,że wiele osób stawia na Wisłe w dzisiejszym spotkaniu.
Nie wdająć się już w zbyt dogłębną analize, warto zaznaczyć, że Wisła dzisiaj zmierzy się z wyjątkowo niewygodnym dla dobrych zespołów rywalem jakim jest z pewnością Groclin.Grodziszczanie są jednym z nielicznych zespołów w naszej lidze mogących ograć Wisłe.Ja licze,że ostatni słabszy mecz w wykonaniu Wisły z ŁKS nie był przypadkiem i być może dzisiaj krakowian opuści szczęście ,które jest przy nich od samego początku sezonu.

Mój typ: zwycięstwo Groclinu 5,75 5/10

Do góry
#1765270 - 10/11/2007 22:29 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: kimdzongil]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Lech Poznań - Polonia Bytom

Lech podejmować będzie Polonie Bytom. Gospodarze u siebie grają świetnie, jeszcze nie przegrali. Polonia to drużyna nieobliczalna, potrafiąca sprawiać niespodzianki z drużynami lepszymi. Lech musi to spotkanie wygrać po ostatniej wpadce z Jagą. Inaczej posada trenera Smudy będzie coraz mniej pewna. Zadanie to znacznie utrudniają liczne absencje w zespole Lecha. W tym meczu zabraknie Dolhy, Tanevskiego oraz Midzierskiego. Niepewny jest występ Wojtkowiaka. Możemy się więc spodziewać dosyć eksperymentalnego ustawienia w szeregach gospodarzy. Na szczęście najskuteczniejsi zawodnicy Lecha są w pełni sił. Liczę także na przebudzenie Reissa. Polonia zagra bez Jurczyka, Kupisa i Klepczyńskiego. Spodziewam się widowiska z dużo ilością bramek, być może nawet jakąś uda się strzelić gościom. Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo gospodarzy niesionych wspaniałym dopingiem kibiców.

Do góry
#1765310 - 10/11/2007 22:38 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Odra Wodzisław - Cracovia Kraków

Odra zagra u siebie z Cracovią. Jest to mecz z tych o 6 punktów. Odra takie mecze musi wygrywać, żeby spokojnie utrzymać się w lidze. Cracovia na wyjazdach spisuje się fatalnie, nie przywiozła jeszcze ani jednego punktu z boisk rywali. Odry przystąpi do tego meczu w optymalnym składzie, natomiast Cracovia zagra bez Witkowskiego i Wiśniewskiego. Nie rozumiem dlaczego tak długo trener Majewski utrzymuje się na swoim stanowisku, kiedy jego drużyna gra tak słabo w porównaniu do ubiegłego roku. Kibice już dawno stracili cierpliwość. Być może wreszcie po tym meczu zarząd postanowi zmienić trenera. Dla mnie zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy powinni zdobyć 3 ważne 3 punkty w tym meczu.

Do góry
#1765406 - 10/11/2007 23:03 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Wisła Kraków - Groclin Grodzisk

W Krakowie Wisła zagra z Groclinem. Jest to zdecydowany hit kolejki. Wisła gra w obecnym sezonie wyśmienicie, nie przegrała jeszcze spotkania, a co więcej u siebie jak narazie zanotowała komplet zwycięstw. W poprzedniej kolejce Wisła wygrała z ŁkS-em tylko 1:0, a mogli ten mecz nawet zremisować. Groclin ostatnio rozgromił Koronę Kielce. Jednak goście grają bardzo nierówno. W zespole gospodarzy zabraknie na pewno Dudki, a pod znakiem zapytania stoi występ braci Brożków. Ważne jednak jest, że zdrowy jest Zieńczuk, który znajduję się doskonałej formie. Kurs jaki oferuje na zwycięstwo Wisły Unibet (1.70 !!!) biorę z pocałowaniem ręki. Piłkarze Wisły muszą jedynie zagrać przez cały mecz w pełni skoncentrowani, a spokojnie zanotują kolejne zwycięstwo.

Do góry
#1767622 - 11/11/2007 08:00 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Widzew - Korona

drfocus zalał Robaka \:D i żądło złocisto-krwistych wyłączone jest z gry
Ciężko bedzie mu strzelić w rundzie jesiennej, a na wiosnę sie zobaczy
Wisła ucieka, a pozostali padaja jak muchy isprawa jest już jasna
Biała Gwiazda majster, reszta będzie broniła się przed spadkiem
Emocji nie zabraknie
Wyglada na to, że Korona po xxx ( ty należy wpisać właściwą liczbę calkowitą ) dostaje zadyszki
Tak bylo na wiosnę, tak jest teraz
Szykuje się zwyciestwo Widzewiaków
Przyczyną może być zatrucie pokarmowe niezbyt świeżą kiełbasą, masłem lub napoleonkami
Licho wie, czym oni się żywią
Trener Zub ( wiadomo, szkoła Lenczyka \:p ) ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę - moze z budki wypuścic lisa \:D
Tak czy inaczej Korona wyjdzie na tym wyjeździe, jak Zabłocki na mydle \:D

Jedyneczka z gatunku peffek

Do góry
#1768212 - 11/11/2007 18:47 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: rene]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Widzew Łódź - Korona Kielce

W Łodzi dojdzie do ciekawego spotkania, a mianowicie Widzew podejmować będzie Koronę Kielce. Gospodarze ostatnio podnieśli nieco swoją formę i nie przegrali od 4 spotkań. Ich zdobycz punktowa mogłaby być większa, ale marnują dogodne sytuacje bramkowe. Korona zajmuje 2 miejsce w tabeli i po ewentualnym zwycięstwie w tym meczu mogłaby umocnić się nieco na tym miejscu i zarazem odskoczyć Legii Warszawa. Jest tylko jeden problem. W Koronie jest szpital. W tym meczu nie mogą zagrać: Hermes, Bednarek, Celeban, Bonin, Gajtkowski i Sobolewski, a za kartki pauzuje Robak. Jak widać sytuacja nie jest ciekawa. W drużynie Widzewa na pewno będzie chciał wreszcie strzelić bramkę Piechna, były gracz właśnie Korony . Szykuje się zacięty mecz, Widzew słynie z walki, piłkarze nie odkładają nogi, czasami może nawet grają trochę za ostro.

Do góry
#1768232 - 11/11/2007 18:57 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Ja trochę żałuje że Wisła strzeliła w końcówce 3 bramke, i tak padł jedyny jak dotąd OVER w tej kolejce. Gdyby nie to, grałbym dość mocno (jak na o/u) overka w Łodzi.
Już raz w tej rundzie była podobna sytuacja - same undery i w ostatnim meczu kolejki (Zagłębie Sosnowiec - Dyskobolia) padł overek.

Na stadionie RTSu dawno już nie padł over. Ostatnie mecze to 1:0, 0:0 i 2:0 (na wyjeździe też niskie wyniki 0:0 i 1:1).

Gram tak jak lubię - na przełamanie serii, zaznaczając że jednak Wisła stonowała stawkę \:\)

Kursy >2,5 gola w okolicach 2.0 też mnie bardzo zadowalają.

Do góry
#1768345 - 11/11/2007 19:34 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: antyfutbol]
luk1 Offline
enthusiast

Meldunek: 28/02/2007
Postów: 237
Originally Posted By: michael89
Widzew Łódź - Korona Kielce

W Łodzi dojdzie do ciekawego spotkania, a mianowicie Widzew podejmować będzie Koronę Kielce. Gospodarze ostatnio podnieśli nieco swoją formę i nie przegrali od 4 spotkań. Ich zdobycz punktowa mogłaby być większa, ale marnują dogodne sytuacje bramkowe. Korona zajmuje 2 miejsce w tabeli i po ewentualnym zwycięstwie w tym meczu mogłaby umocnić się nieco na tym miejscu i zarazem odskoczyć Legii Warszawa. Jest tylko jeden problem. W Koronie jest szpital. W tym meczu nie mogą zagrać: Hermes, Bednarek, Celeban, Bonin, Gajtkowski i Sobolewski, a za kartki pauzuje Robak. Jak widać sytuacja nie jest ciekawa. W drużynie Widzewa na pewno będzie chciał wreszcie strzelić bramkę Piechna, były gracz właśnie Korony . Szykuje się zacięty mecz, Widzew słynie z walki, piłkarze nie odkładają nogi, czasami może nawet grają trochę za ostro.

Jak mozna wyczytac ze strony Korony: Hermes jednak zagra, a to już duże wzmocnienie Korony, tak więc nie jest tak źle.

Do góry
#1768476 - 11/11/2007 20:09 Re: 14 kolejka Orange Extraklasa 09-11 listopad [Re: luk1]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Biorąc pod uwage wszystkie uwagi co do dzisiejszego meczu zagram sobie delikatnie doklady wynik 2-2
Od poczatku tygodnia chodził mi po głowie remis potem jak poczytałem skład Korony rozważałem jedynke jednak obsada sedziowska potwierdzila ze Widzewowi bedzie trudno o wygrana
Biorac pod uwage ilosc underów w Łodzi jakie ostatnio miały miejsce wypada grac overa.
Zatem podsumowując remis + over wychodzi mi 2-2
Jakbym znalazł strzelca bramek zagrałbym na przełamanie Grzeska

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, wHiTe_StAr, Akhu, VVega, akagi, igea23, 11kera11, alfa, Lukasz111, pacyfista, kamil#15), 3858 gości oraz 19 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583933 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07