Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#1650545 - 06/10/2007 05:36 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
"Lech montuje obronę na Legię..."




Jeszcze dwa tygodnie temu linia obronna Lecha Poznań była w kompletnej rozsypce. W meczu Pucharu Ekstraklasy z Odrą Wodzisław nogę złamał podstawowy filar defensywy "Kolejorza" Marcin Dymkowski, a drugi środkowy obrońca Zlatko Tanevski doznał urazu na treningu. Na domiar złego, w ostatnim ligowym meczu, kontuzji doświadczył Marcin Kikut. Od dłuższego czasu z gry wyeliminowali są także Bartosz Bosacki i Grzegorz Wojtkowiak. Jak będzie wyglądała obrona Lecha na Legię?

Wielki ból głowy miał w ostatnią sobotę Franciszek Smuda zestawiając defensywę "Kolejorza" na ligową potyczkę z Odrą Wodzisław. Ostateczni w środku zagrała para Dawid Kucharski – Ivan Djurdjević. Ten pierwszy jeszcze kilka tygodni temu grywał w Młodej Ekstraklasie, zaś ten drugi jeszcze nigdy w karierze nie był próbowany na pozycji stopera. Na lewym boku obrony szansę dostał Jakub Wilk, który do tej pory był pomocnikiem. Lech wygrał w Wodzisławiu, jednak stracił bramkę i popełnił kilka poważnych błędów w defensywie. Co więcej, jak już nadmieniliśmy, po spotkaniu tym urazu mięśnia przywodziciela doznał prawy obrońca Marcin Kikut.

Trzy dni temu Lech pojechał do Lubina, aby - w ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy - podjąć walkę z miejscowym Zagłębiem. Do składu "Kolejorza" wrócił już Zlatko Tanevski, który wspólnie z występującym głównie w Młodej Ekstraklasie Tomaszem Midzierskim, stworzył we wtorek centralną część defensywy. Tym razem, po prawej stronie obrony zagrał Dawid Kucharski (zastępując wyłączonego z gry Kikuta), a na swoją nominalną pozycję lewego defensora wrócił Serb Ivan Djurdjević. Lech poległ w Lubinie 1:2, a Franciszkowi Smudzie, mimo niewielkiej rangi spotkania, włos się jeżył na głowie, gdy patrzył na postawę linii obrony "Kolejorza" w niektórych fragmentach gry.

W sztabie medycznym Lecha pełna mobilizacja. Klubowi lekarze robią wszystko aby do soboty postawić na nogi Marcina Kikuta. Według najnowszych wieści płynących z Poznania, na mecz z Legią prawy obrońca będzie już gotowy. Przypuszczalnie, linia obrony poznańskiego Lecha na spotkanie z podopiecznymi Jana Urbana, będzie więc wyglądała następująco: prawa strona – Kikut, lewa – Djurdjević, środek – Tanevski z Kucharskim. Co warto zaznaczyć, w takim ustawieniu defensywy "Kolejorz" wystąpi po raz pierwszy.

Seria nieszczęśliwych kontuzji spowodowała, że defensywa Lecha jest obecnie najsłabszym ogniwem drużyny Franciszka Smudy. We większości spotkań, czy to ligowych, czy pucharowych, "Franz" był zmuszony dokonywać mniej lub bardziej znaczących roszad personalnych w szeregach obronnych. Skojarzenia z Legią? Jak najbardziej zasadne. W spotkaniu z "Kolejorzem" zagra już Dickson Choto, jednak on także wejdzie do składu świeżo po kontuzji. O ile jednak kibice Legii powinni być raczej spokojni o formę Choto, o tyle fani Lecha – sugerując się postawą swoich podopiecznych w ostatnich meczach – mogą mieć spore powody do obaw. Czy czwórka Kikut, Tanevski, Kucharski, Djurdjević zatrzyma Legię? Miejmy nadzieję, że jeśli już, to w kolejce po autografy



Legia tą obronę rozbije w pył...innej możliwości poprostu nie ma!!!


AVE (L)

Do góry
Bonus: Unibet
#1650855 - 06/10/2007 16:10 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
"SMUDA W DEFENSYWIE" !!! SŁYNĄCY ZAWSZE Z BUŃCZUCZNYCH ZAPOWIEDZI I CIĘTEGO JĘZYKA SMUDA JAKBY JUŻ CZUŁ PISMO NOSEM I WYPOWIADA SIĘ BARDZO ASEKURACYJNIE... jestem w 100% pewien że dzisiejszą porażkę Kolejorza będzie tłumaczył wąska kadrą , kontuzjami i brakiem spektakularnych wzmocnień...

"Dosyć zaskakujących wypowiedzi na temat meczu Lecha z Legią udziela w ostatnim czasie na łamach prasy Franciszek Smuda. "Franz" wcześniej słynął z buńczucznych wypowiedzi na temat gry "wojskowych". Tymczasem od kilku dni szkoleniowiec "Kolejorza" zmienił front i chwali Legię oraz jej trenera Jana Urbana.

- Najbardziej zaimponowało mi to, że na pierwszej konferencji w Legii Warszawa przyznał, że jest trenerem bez wielkiego doświadczenia - mówi o Urbanie - Smuda. - Podobało mi się to, bo nie postawił się od razu w roli gwiazdy, która przyszła z punktu zawojować polską ligę, tylko potrafił pokazać swoją skromność. Widać w jego pracy, że korzysta z ogromnego doświadczenia, które nabył podczas wieloletniej gry w piłkę nożną w Hiszpanii na bardzo wysokim poziomie. Godne podkreślenia jest to, że w bardzo krótkim czasie potrafił wprowadzić w zespole nowy styl gry. Oglądałem kilka ostatnich występów Legii i nasi najbliżsi przeciwnicy imponowali mi wybieganiem i ofensywną grą, w której nie ma miejsca na kunktatorstwo. Wiem, że przechytrzenie Urbana w sobotę, to nie będzie łatwe zadanie - uważa "Franz"."

Lech-Legia 2

AVE (L)

Do góry
#1650884 - 06/10/2007 16:34 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
W Kielcach Korona podejmować będzie Cracovie Kraków. Gospodarze są aktualnie na fali, nie przegrali od 6 spotkań. Cracovia natomiast zawodzi. Jest najsłabszą drużyną grającą na wyjazdach w lidze. Na obcym stadionie nie strzelili nawet gola. W Koronie zabraknie Hernaniego, Sobolewskiego, Kaczmarka. Zespół Cracovii jest bardziej osłabiony. Ich trener nie będzie mógł skorzystać z Kłusa, Wiśniewskiego, Bojarskiego. Myślę, że obydwa zespoły podtrzymują swoje passy. Korona wygra to spotkanie, a Cracovia zapewne znowu nie strzeli bramki. Kibice stworzą wspaniała oprawę spotkanie, a ich fani pewnie wygrają to spotkanie.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 1

Do góry
#1650885 - 06/10/2007 16:35 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Prawda jest taka, ze jesli Lech strzeli gola w pierwszym kwadransie to moze wygrac z Legia. Natomiast w przeciwnym przypadku zaczna sie nerwy, presja z trybun, ktorej Lechici moga nie wytrzymac.
Wiec wg mnie wszystko rozstrzygnie sie w pierwszym kwadransie. Tylko tutaj upatruje szasne Lecha. Jak nie strzela to bedzie miazga

Pozdro Wojciech

Do góry
#1650893 - 06/10/2007 16:49 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: podstawek]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
W Bełchatowie GKS zagra z Polonią Bytom. Gospodarze w tym sezonie zdecydowanie grają słabiej niż w poprzednim. Mają już bardzo dużą stratę do lidera. Polonia natomiast po serii wysokich przegranych wygrała z aktualnym mistrzem Polski Zagłębiem Lubin. Jest to chyba jak narazie największa niespodzianka sezonu. Myślę jednak, że goście wrócą do wysokich przegranych spotkań. Gospodarze muszą takie mecze wygrywać. Nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów. Pozostaje im zdobywać komplety punktów i czekać na wpadki zespołów z góry tabeli. GKS wygra to spotkanie, mimo, że w ich składzie zabraknie Dziedzica i Wróbla.

GKS Bełchatów - Polonia Bytom (0:1)1 handicap

Do góry
#1650914 - 06/10/2007 17:06 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Górnik zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Górnik to drużyna swojego stadionu. Zdobyła tam aż 12 punktów z 13. Natomiast goście na wyjazdach grają fatalnie, ponieważ nie zdobyli jeszcze punktu. Jeśli dalej będą tak grać, to za rok zagrają nie w 2 lidze, a w 3. Górnik po wielkich zapowiedziach okazał się zaledwie ligowym średniakiem. Gospodarze może nie zachwycają z drużynami mocniejszymi od siebie, ale ze słabszymi wygrywają. Gospodarze zagrają bez Brzęczka, Pawelca, Sławika, a goście bez Kmiecika i Bensza. Według mnie ten mecz wygra Górnik. W osiągnięciu tego celu pomogą im na pewno kibice zgromadzeni w komplecie na trybunach.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1

Do góry
#1650961 - 06/10/2007 17:33 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
W Krakowie Wisła Kraków podejmować będzie Jagiellonie Białystok. Gospodarze po nieudanym poprzednim sezonie w tym grają jak z nut. Zanotowali zaledwie 2 remisy, a resztę meczy wygrali. Na swoim terenie są niepokonani. Jagiellonia natomiast na wyjeździe jeszcze nie zdobyła punktów. Wisła wystąpi tylko bez Niedzielana, który pauzować będzie jeszcze przez jakiś czas. Jaga zagra bez Chańko i Marczaka. Co ciekawe w zespole gości gra Radosław Kałużny, który kiedyś grał w Wiśle. Jednak jego występ w wyjściowej jedenastce jest mało prawdopodobny. Myślę, że Wisła wygra pewnie kolejne swoje spotkanie. Jaga nie może się bronić, bo wtedy będzie pogrom. Być może po tym meczu Wisła wskoczy na pozycję lidera, ale to będzie wiadomo po meczu Lecha z Legią.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (0:1)1 handicap

Do góry
#1651003 - 06/10/2007 17:56 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Zdecydowany hit kolejki. W Poznaniu tamtejszy Lech podejmować będzie warszawską Legie. Legia jak narazie gra wspaniale, przegrała zaledwie 1 mecz, a pozostałe spotkania wygrała. Ich bilans bramkowy jest imponujący 20:3. Lech także gra bardzo dobrze. Na swoim stadionie jeszcze nie przegrał. Gospodarze bardzo duże problemy mają w grze defensywnej, która jest moim zdaniem zdecydowanie najsłabszą formacją. W Legii skuteczność poprawił Chinyama. Ponadto do składu gości wraca Roger i Choto. Pauzować będą Bronowicki, Edson, Szałachowski. W zespole Lecha zabraknie Scherfena, Dymkowskiego, Wojtkowiaka i Bosackiego. W bramce stanie Dolha. Wedlug mnie nie jest to dobra decyzja. Bramkarz będzie pod ogromną presja, a za rywali ma jedną z najbardziej skutecznych drużyn w lidze. Myślę, ze w tym meczu padnie dużo bramek. Lech na pewno jakąś straci, a mają bardzo duży potencjał w ofensywie, więc i pewnie coś strzeli. W tym spotkaniu typuje over. Lekkim faworytem są piłkarze z Warszawy, ale Lech u siebie jest niezwykle niebezpieczny i niesiony dopingiem kibiców, którzy zjawią sie w komplecie, może postarać się o niespodziankę.

Lech Poznań - Legia Warszawa over 2.5

Do góry
#1651047 - 06/10/2007 18:17 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: antyfutbol]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Wisła Kraków - Jagiellonia Bialystok over1,5 HT

Faworyt jest w tym meczu jeden i zdecydowany. Kursy na zwycięstwo Wisły 1,15 są za małe by je grać, z handi -1 1,45 czy -2 2,30 też nie wyglądają za ciekawie bo na zwycięstwo dwoma bramkami kurs 1,45 jest mały, a na zwycięstwo 3 nie jestem do końca przekonany. Nie mogę wykluczyć wyniku 3:1, 4:2. Dlatego to będzie mój drugi typ tego typu w meczu Wisły. Pierwszy z Polonią Bytom się udało bo po bramkach Zieńczuka i Kosowskiego do przerwy było 2:0. Wisła w tym sezonie ma dwa oblicza. Jedno u siebie gdzie nie naje szans rywalom oraz wyjazdową gdzie gra nieprzekonująco ale wygrywa. Jest to ostatni mecz ligowy przed przerwą na reprezentację gdzie kilku Wiślaków pojedzie.
Paweł Brożek po świetnym strzeleckim początku stanął w miejscu i gdy się wydawało, że spokojnie sięgnie po koronę króla strzelców rywale go doganiają i konkurencja w Zającu czy Jarce będzie pewnie do końca. Liczę, że się przełamie w tym meczu i pokazać, że jednak jest lepszym piłkarzem jak Zahorski i zasługuję na coś więcej niż lista rezerwowa. W dobrej formie strzeleckiej jest Zieńczuk, który co nie strzeli to wpada. Oby dzisiaj podtrzymał tą passę i też wpisał się na listę strzelców. Taką grą jaką teraz prezentuje przypomina tego Zieńczuka za najlepszych lat.
Wisła dzisiaj będzie miała szansę objęcia prowadzenia w lidze bo ma tylko 1 punkt straty do Legii, a liderzy z Warszawy grają na trudnym terenie w Poznaniu i komplet punktów nie jest taki oczywisty. Uważam, że będzie to dobra motywacja dla Wiślaków i będą chcieli szybko rozstrzygnąć losy meczu jak z Lechem i Koroną.
Jagiellonia to drużyna własnego boiska i na wyjazdach jeszcze nie wygrała ani nawet nie zdobyła punktu, a liczyć, że uda to się akurat z twierdzy Kraków jest mało prawdopodobne.
Wisła z beniaminkami radzi sobie bardzo dobrze i odprawia z kwitkiem ich. Oby od początku chcieli narzucić swój styl gry i grali spokojnie nie nerwowo, a na pewno bramki na pewno padną.

Do góry
#1651066 - 06/10/2007 18:24 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: antyfutbol]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
W wiekszosci dzisiejsze mecze wyglądają na typowe peffki po niskich kursach ale niby warte gry.
Tyle, że juz kilka razy się przekonałem iż nie warto inwestować wiecej $ w polską podwórkową lige.

Zgodze się z tym co napisał micha$ - dla mnie również mecz w Poznaniu na remis.
Kolega przedstawił bardzo dobre argumenty i ja się pod nimi podpisze ;\)
Ostatnio polowałem na remis z Bełchatowem ale jak napisał Rene to juz nie ta sama drużyna.
Jednak ja w przeciwieństwie do Rene nie licze na lepszą gre tej ekipy wiosną. Wg mnie to typowa drużyna, która miała kilka swoich minut, wykorzystała szanse a teraz będzie się błąkać miedzy miejscami 4-7.
Jednak dziś piłkarze GKSu powinni sobie spokojnie poradzić z dziwna druzyna Polonii. Niby pokonali 'miszcza' Polski ostatnio ale ten mecz to jedna wielka pomyłka i głownie to efekt załamania atmosfery w Lubinie (tak mi się wydaje)
Kilka indywidualności po stronie vicemistzra (Garguła, Pietrasiak) powinno dać spokojnie 3 punkty gospodarzom. Kurs nie powala ale 1,35 wezme

Wisła - Jaga : dwie rózne bajki wg mnie. Wisła to moj kandydat na mistrza,
grają ciekawą jak na polskie warunki piłke i dzisiejszy mecz powinni wygrać wysoko.
Wszystkie atuty po ich stronie.

Kielce Korona - Cracovia Krakow :
Korona jeśli chce mysleć o walce do ostatniej kolejki o mistrzostwo takie mecze musi wygrywać. Z Legią zagrali dobre spotkanie, szybko zdobyli bramkę, która pozwoliła im do końca grać spokojniej. W meczu w Łodzi ich gra wyglądała juz troszkę gorzej ale w drugiej połowie prezentowali się dobrze, konstruowali ciekawe akcje. Craxa nie zachwyca, grają na wyjazdach żenująco, jako jedyna druzyna nawet na wyjeździe nie zdobyła bramki! Dziś o jej strzelenie będzie bardzo cięzko. Korona na własnym stadionie ma bilans bramkowy 8-0 ! i mysle, ze dzis zdobęda 3 punkty i zachowają czyste konto.

Do góry
#1651113 - 06/10/2007 18:47 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Wisła - Jagiellonia
Na ten mecz kibice z Białegostoku czekali od lat. Wydaje mi się że Jagiellonia Wisły się nie wystraszy. To taki mecz przyjaciół, lub byłych przyjaciół \:\) (do niedawna była oficjalna przyjaźń między kibicami). W meczu sparingowym tych drużyn w lipcu padł wynik remisowy, chyba 1:1.
Ostatecznie Wisła zapewne wygra, ale coś mi mówi że po jakimś golu w końcówce meczu.
Mozliwy wynik 1:0, ale wierzę w sensacyjny remis 1:1 (po golu Vuka Sotirovica, który jest w wysokiej formie).
W każdym razie ja tego nie gram \:\)

Do góry
#1651253 - 06/10/2007 20:16 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: AnJay]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam

Dzisiaj Koronka podejmuje Cracovia z którą u siebie dłuuuugo nie wygrała. Czy wygra dzisiaj?? Teoretycznie powinna. Na papierze Korona u siebie wszystko wygrywa i nie traci bramek, natomiast Cracovia wszystko przegrywa i nie strzela bramek. Więc wynik mógłby być tylko jeden. W obronie kieleckiej nie zagra Hernani ale w jego miejsce będzie gral Skerla - już teraz widać, że to jest b. dobry zawodnik i licze, że w rundzie wiosennej wraz z Hernanim będą duetem nie do przejścia. W ekipie Cracovi pojawi się w skąłdzie Moskała lecze wciąż nie zagra Bojarski. Czy Korona wygra?? W sumie powinna, ale jestem prawie pewien, że jakąs bramke straci. Do 18-tki wraca grubas Gajtkowski, któy w spotakniu w PE z Jagą zagrał fatalnie. Skerla i Drzymont tylko raz zagrali razem w Łodzi i ŁKS mial okazje na zdobycie bramki. A no i trzeba pamietać że nie zagra takze Wiśniewski u gości który wymiatał troszkę piłek w środku.

Mój typ:
over 2,5 gola kurs 2.02 10 bet 4/10
dokładny wynik - 2:1 - 9.8 w betfair 1/10

Wybryk Polonii w meczy z Lubinem byl tylko wypadkiem przy pracy, jeżeli klub o największym budzetem w tym sezonie chce o coś walczyć to takich rywali musi zmiatać z boiska i to własnie zrobi. Wraca Costly więc ma kto wykańczać akcje Garguły, a Polonia jak już ktoś napisal osłabiona.

Mój typ:
GKS - Polonia (+1) typ 1 kurs 1.90 Betway 6/10

Do góry
#1651305 - 06/10/2007 20:32 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja powiem, ze nie wiem dlaczego, ale tak mi łazi po głowie, że GKS Bełchatów z Polonią będzie mieć straszliwe męki i jak wygra to skromniutko, czyli 1 bramką. Staty Polonii na wyjazdach są co prawda fatalne 0-1-5 bramki 1-16, ale forma strzelecka Bełchatowa też nie powala. U siebie 7-2 w bramkach i 3-1-1.
Nie zagra Wróbel(ek) więc nie wiem, kto tam będzie latał na skrzydłach.
No i wszędzie piszą, że Bełchatów ma łatwego rywala

Do góry
#1651317 - 06/10/2007 20:39 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: rene]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Rene to ze Polonia wygrala z Zaglebiem to niestety ale nie czyni jej TUZEM naszej kiepskiej ligi - jedynie upatruje mozliwosc w tym ze Belchatow zlekcewarzy przeciwnika!

Do góry
#1651328 - 06/10/2007 20:43 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: gremlin]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: gremlin
Rene to ze Polonia wygrala z Zaglebiem to niestety ale nie czyni jej TUZEM naszej kiepskiej ligi - jedynie upatruje mozliwosc w tym ze Belchatow zlekcewarzy przeciwnika!


Tak, ale Bełchatów do tuzów też sie nie zalicza
Tak mi się przynajmniej wydaje, jak patrzę na ich miejsce w tabeli i grę

Do góry
#1651346 - 06/10/2007 20:50 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: rene]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
no bez przesady - chyba mamy inne tabele przed soba roznica jest znaczaca choc wynikami Belchatow jak narazie nie zachwyca

Do góry
#1653994 - 07/10/2007 20:55 Re: 10. kolejka Orange Ekstraklasy (05-07.10) [Re: Legia]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: McDziarz

..Legia tą obronę rozbije w pył...innej możliwości poprostu nie ma!!!

..po tertio eksperymentalną połataną i skleconą naprędce obrone kolejorza szybcy i świetnie wyszkoleni technicznie gracze Legii wywiodą w pole wiele razy...to będzie miazga

Chłopaki postrzelali..

PS. Przepraszam za napinke McDziarz Sam na tym meczu przegrałem sporo $ (Legia strzeli 1.27, i DNB 1.9).

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, forty, alfa, Emilio, ANZELMO), 3133 gości oraz 16 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584573 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07