Strona 20 z 22 < 1 2 ... 18 19 20 21 22 >
Opcje tematu
#1413229 - 21/07/2007 01:08 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
Ten nadchodzący to jedna wielka loteria - zresztą ktoś w tamtym sezonie postawił na taką kolejność jak była na koniec.
serce za Legią /// rozum mówi , że nie
czarny koń - może Lech Poznań
Górnik Zabrze montuje ciekawy skład
Zagłębie lub Gks Bełchatów - oni już swoje wygrali, w pierwszym mieście nigdy nie było klimatu do piłki ( słynne plakaty wieszane po miastach jakby mistrza Polski nikt nie rozpoznawał noi
Bełchatów - bez Matusiaka wartość ekipy poleciała na dół i to mocno
przez to moim zdaniem nie zdobyli tytułu mistrza Polski.Magia Leńczyka to może być za mało a już najgorsze co może ich spotkać to jak średni grajkowki uwierzą , że są wielcy i głowa wejdzie w chmury.

Do góry
Bonus: Unibet
#1413326 - 21/07/2007 01:44 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
7. KoronaKielce
Miejsce rozgrywania meczów: Kielce
Trener: Jacek Zieliński
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Edi Andradina (Pogoń Szczecin), Piotr Świerczewski (Groclin Grodzisk), Marcin Drzymont (powrót z Lecha Poznań), Piotr Celeban (Pogoń Szczecin), Ceazry Wilk (ŁKS).
Z klubu <-- Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Piotr Bagnicki, Przemysław Cichoń, Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Załuska, Marek Szyndrowski. Pozostali wymienini zawodnicy zostali wystawieni na sprzedaż lub sprezdani.

Co piszczy w klubowej trawie:
Korona Kielce w zeszłym sezonie mogła mieć wszystko. Trzecie miejsce w lidze, Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Niestety gra na trzech frontach dała bardzo zły skutek w postaci bodajże siedmiu porażek z rzędu. Przegrali wszystko ligę (dopiero 7 lokata), Puchar Polski (wygrana Groclinu Grodzisk) i nawet Puchar Ekstraklasy. Problem jaki dopadł tą drużynę to konflikt wewnątrz zespołu i oczywiście kontuzję. Preze Krzysztof Klicki postarał się aby drużyna zmieniła oblicze w nadchodzących rozgrwykach. Pozyskano uznane nazwiska jak Świerczewski czy Edi, któzy mają swoim doświadczeniem pomóc młodszym piłkarzom. Oczywiście prócz "starych wyjadaczy" mamy także w kadrze młodych i utalentowanych jak Wilk czy Celeban. Zobaczymy czy ta mieszanka plus Jacek Zieliński da efekt. Chodzą słuchy, że rzeczywiście zespól gra coraz lepiej. Dowodem na to może być pokonanie (2:1) na obozie przygotowawczym Levskiego Sofia. Korona Kielce pokonała mistrza Bułgarii i uczestnika ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. Czyżby była by to dobra wróżba przed sezonem. Zobaczymy to na pewno w nadchodzących kolejkach ligowych.
Szanse:
Sam jestem ciekawy jak Korona Kielce zaprezentuje się w tym sezonie. Zespół jest bardzo dobrze poukładany i ma praktycznie wszystko. Świetny stadion, wspaniała bazę trenigową czy wiernych kibiców. Głownym problemem tej jedenastki był brak szerokiej kadry. Jesli ktoś wypadał z drużyny był wielki problem z załataniem po nim dziury. Wydaje się, że w tym sezonie będzie wreszcie n ormalnie. Miejsce (2-6) jak najbardziej realne. Dużo zależy jak ekipą "Złocisto-Krwistych" pokieruje Jacek Zieliński. Pokazał on już w Legii, że potrafi wygrywać z środkiem ligi i słabeuszami. Jednak zabrakło szczęścia w meczach z tuzami naszej ligi. Być może magia Kielc zmieni to wszystko i pod koniec sezonu zobaczymy fanów świętujących sukces na Sienkiewicza. Jak byłem pierwszy raz w Kielcach to mówiłem: "zobaczycie tutaj nie długo Korona będzie fetowała mistrzostwo Polski". Co prawda do tego celu nadal jest daleko, ale puchary w tym roku mocno relane.

[8. Wisła Kraków
Miejsce rozgrywania meczów: Kraków, ulica Reymonta (stadion rezerwowy ME 2012)
Trener: Maciej Skorża
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Andrzej Niedzielan (NEC Nijmegen), Kamil Kosowski (Chievo Werona), Tomas Jirsak (Teplice), Rafał Boguski (powrót z PGE GKS Bełchatów), Mariusz Magiera (powrót z ŁKS), Piotr Ćwielong (Ruch Chorzów).
Z klubu <-- Emilian Dolha (Lech Poznań), Maciej Stolarczyk (PGE GKS Bełchatów), Jakbu Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Nicola Mijailović (wreszcie out?, rezerwy), Hristu Chiacu(?), Konrad Gołoś (Górnik Zabrze?), Jacob Burns (?).

Co piszczy w klubowej trawie:
Wisła Kraków była największy rozczarowaniem poprzedniego sezonu!. Po dziesięciu latach istnej supremacji w Polsce, zespół zajął dopiero ośme miejsce. Naprawdę dla fanów "Białej Gwiazdy" poprzedni sezon był istnym koszmarem. Ciągłe zmiany trenerów wprowadzało coraz większy chaos w drużynie. Do tego w zespole była kryzys bo niektóre wyniki były piorunąjce. Nie wspomne, że w rundzie jesiennej Wisła nie potrafiła wygrać nawet jednego meczu!. Na szczęście ten koszmar Wisła ma już za sobą. Zespół przejął największy zwyciesca poprzednich rozgrywek - Maciej Skorża, który odpowiednią renomę wyrobił sobie w Grodzisku Wielkopolski. Trener z tym zespołem sięgnął po podwójną koronę Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Wydaje się, że właśnie młody Skorża może odbudować potęge Wisły. Nareszcie prezes Cupiał wysupła odpowiednie środki na transfery. Kadra zespołu została odpowiednio wzmocniona piłkarzami pokroju: Kosowski czy Niedzielan. Oczywiście w ostatnim czasie zawodnicy przeżywali większy bądź mniejszy kryzys, ale myślę, że w "Grodzie Kraka" odbudują swoją potęge. Oczywiście martwi strata Błaszczykowskiego i Dolhy, ale w składzie są ich następcy Kosowski i Pawełek. Także powracają do Krakowa młode wilczki: Magiera czy Boguski. Tak wspomniana przez zemnie dwójka zrobiła gigantyczny postęp w porównania do tego co prezentowali jeszcze rok temu. Mam nadzieje, że dostaną odopiwednią szansę od trenera Skorży w nadchodzącym sezonie Orange Ekstraklasy.
Szanse:
Wisła Kraków powinna odbudować swoją potęge w tym sezonie ligowym. Jednak wydaje mi się, że mistrzowską koronę będzie bardzo ciężko odzyskać. Konkurenci w tym sezonie do tytuły są naprawdę silni. Jednak papiery na puchary i jakąś tam szansę na mistrza daje "Białej Gwieździe", miejsce (1-4).

Do góry
#1414525 - 21/07/2007 16:38 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Do ligi zostały już tylko sześć dni a nadal nie wiemy, które kluby zagrają w ekstraklasie.
Wygląda na to, że w poniedziałek poznamy ostateczną decyzję władz klubowych. Na posiedzeniu PZPN-u będą ważyły się losy: Ruchu Chorzów, Wisły Płock i Polonii Bytom. Z kolei może okazać się, że z całej tej trójki wygra czwarty - Górnik Łęczna, który odwołał się od decyzji w sprawie korupcji. Podobno jest możliwość zawieszenia decyzji jeśli do tego by doszło Górnik Łęczna wystartowałby w tym sezonie Orange Ekstraklasy!!!. Warto wspomnieć, że zespół ma w składzie samych trzecioligowców!!!. Najlepsi odeszli do wielu klubów OE. Także w poniedziałek może zdecydować się los Zagłębia Sosnowiec. Zespół co prawda dostał licencję, ale prokuratura wrocławska właśnie zamierza tego dnia przykażać "kompletne doukmenty" w sprawie korupcyjnej i udziału kilku działaczy i piłkarzy. Chodzi tutaj o dyrektor Wojciecha R czy piłkarzy Mariusz U., Marcina L. itd. Wydaje się, że Zagłębie Sosnowiec może być karnie relegowane. Dokumenty i fakty przedstawione przez prokurature są na pewno bardzo mocne. Pamiętam jak Wit Ż. został zatrzymany przez prokuarturę i był zaskoczony materiałem dowodwym jaki zrgomadzono w toku postępowania. Tym samym poniedziałek w naszym futbolu będzie bardzo ważnym dniem. Ważą się losy kilku drużyn ,o których wspomniałem. Moim zdaniem czeka nas nie zły cyrk.

WYKONAJ WSPÓLNY RUCH - Ruch Chorzów walczy o Ekstraklasę:
dołącz do akcji i podpisz się po grą Ruchu w ekstraklasie

Kochani jest to wspaniała akcja, która zorganizowali kibice Ruchu. Poparcie dla Ruchu płynie z całej Polski. Na tą chwilę, aż 18302 wstawiło się za "Niebieskimi". Pomóżmy kibicą aby ich ukochana drużyna wystartowała w ekstraklasie. Tak jak wspominałem na początku już tak akcja dała efekt. PZPN da szansę Ruchowi w poniedziałek. Pomimo tego dajcie swój głos popracia na tej stronie :). Ja już wpisałem się :).

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1414662 - 21/07/2007 18:16 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385

Przełożenie inauguracji Orange Ekstraklasy jest... jak najbardziej możliwe - przyznaje odpowiedzialny w spółce za terminarz Marcin Stefański. Jan Tomaszewski wręcz postuluje odłożenie rozgrywek na dwa miesiące i usunięcie w tym czasie z ligi skorumpowanych klubów.

Stan wyjątkowy - oto szczególne uprawnienie Prezydenta RP, umożliwiające „ograniczenie wolności i prawa człowieka i obywatela”. Pojęcie ma dość ścisłą definicję konstytucyjną. Nie zmienia to jednak faktu, iż określenie „stan wyjątkowy” można również - w kontekście publicystycznym - odnieść do obecnej sytuacji w polskiej piłce. Co stanie się w poniedziałek?

Na niespełna tydzień przed - zapisaną w kalendarzu - inauguracją rozgrywek Orange Ekstraklasy nie ma jasności co do niemal 1/3 jej składu. Nie ma też pewności, kto, z kim i gdzie zagra w pierwszej kolejce. I w każdej następnej. - Przełożenie rozpoczęcia ligowej rywalizacji jest... jak najbardziej możliwe - przyznaje odpowiedzialny w „Ekstraklasie” SA za terminarz Marcin Stefański. Przynajmniej do poniedziałku wstrzymuje się on jednak z jakimikolwiek konkretami i ogłaszaniem ewentualnych zmian.

Marcin Stefański zakłada, że w przyszłym tygodniu może zapaść decyzja o zmianach w terminarzu. - Potrzebna jest akceptacja klubów, ale przecież obecny „stan wyjątkowy” uzasadnia także rozwiązania nadzwyczajne - dodaje. I przypomina, że wszelkie przekładania spotkań to wyłączna kompetencja kierowanego przez niego Departamentu Logistyki Rozgrywek! Ważniejsza od zgody klubów jest tu raczej konsultacja z Canal+. - Wstrzymuję się na razie do poniedziałku z rozmowami ze stacją, ale... naprawdę nie wykluczam niczego - podkreśla.

Do góry
#1414725 - 21/07/2007 18:57 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
KamilZ Offline
journeyman

Meldunek: 19/06/2007
Postów: 87
Originally Posted By: Ignorator
WYKONAJ WSPÓLNY RUCH - Ruch Chorzów walczy o Ekstraklasę:
dołącz do akcji i podpisz się po grą Ruchu w ekstraklasie

Kochani jest to wspaniała akcja, która zorganizowali kibice Ruchu. Poparcie dla Ruchu płynie z całej Polski. Na tą chwilę, aż 18302 wstawiło się za "Niebieskimi". Pomóżmy kibicą aby ich ukochana drużyna wystartowała w ekstraklasie. Tak jak wspominałem na początku już tak akcja dała efekt. PZPN da szansę Ruchowi w poniedziałek. Pomimo tego dajcie swój głos popracia na tej stronie :). Ja już wpisałem się :).

.::Think Twice::. Ignorator.


Tak, a potem będą na stadionie wisiały niemieckiego flagi i będzie gwizdanie w przypadku hymnu Polski. Niech sobie lepiej zrobią petycje o przeniesienie ich do Bundesligi \:p . Z całym szacunkiem dla klubu, ale skoro ich kibice odcinają się od Polski a potem robią ogólnopolską petycje to wygląda to co najmniej dziwnie \:p . Zresztą nie znam jeszcze przypadku, żeby internetowa petycja coś dała. Poza tym Polonia Bytom będzie grała na ich stadionie \:D . Ogólnie to jestem za wywaleniem wszystkich, którzy nie spełniają licencji, albo zostawieniem wszystkich, bo Ruch mimo że się stara to został kozłem ofiarnym... Jak wylądują w 3 lidze (bo jakby mieli grać teraz w 2 to to byłby dopiero skandal skoro wymagania są takie same!) to się drużyna rozleci, a tego by było szkoda, zwłaszcza że to zasłużony klub...

Mam nadzieję, że to ostatni sezon takich cyrków i jak już powstanie prawdziwa Ekstraklasa to PZPN nie będzie miał wreszcie nic do gadania. Kolejny sezon jest zmarnowany, bo im się nie chciało pracować w wakacje i znowu w środku gry będą zawieszenia.

Do góry
#1414806 - 21/07/2007 19:29 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Masz racje KamilZ. Jak już tu kiedyś poruszaliśmy ten temat wkurza mnie to ze kluby, z problemami pchają się do pomarańczy. Powinien być ustalony termin powiedzmy na miesiac przed rozpoczęciem i jeśli klub nie spełnia wymogów to Ruch praktycznie cały sezon walczyl o awans a po wycowaniu się Hydrobudowy czy jak to się to nazywało, było niemal pewne że niebiescy zagrają w ekstraklasie więc trochę czasu na to mieli. to samo dotyczy się Poloni Bytom jak i Zagłebia Sosnowiec, choć to że grają na innym stadionie jeszcze mogę zrozumieć, bo wiadomo w rok nie tak atwo zbudowac oświetlenie, podgrzewaną murawę, krzesełka czy zadaszenie. I jeśli klub jest stać finansowo i przedłoży dokumenty na remont stadiony to bym się zgodził gdyż to by wyszło tylko na dobre dal naszej piłki, gdyż te stadiony by się rozwijały. Ale jeśli klub ma długi i nie ma jakiś tam perspektyw na przyszłość to z jakiej racji dawać im warunkową licencje. Daltego zgodzę się tu z PZPNem, jedynie co źle było zrobione to te decyzje są podawane zbyt późno.
Co do przesunięcia rozpczęcia rozgrywek to wątpie aby C+ czy klubu się zgodziły gdyż mecze by musiały być rozgrywane we środe, a wiadomo że zarówno dla klubów jak i cyfry to będzie mniejsza oglądalność.

A i codo tej petycji to może zróbmy tez petycje o przywrócenie do Ekstraklasy Stali Mielec, Śląska Wrocław czy innych klubów. Szkoda mi kibiców niebieskich, których bardzo szanuje po meczu Ruch - Korona w 2 lidze, jak mieliżmy zakaz wyjazdowy. Ale jeśli Niebiescy nie spełniają wymogów to trudno. Chcemy mieć profesjonalną lige to zachowujmy się profesjonalnie.

Do góry
#1414972 - 21/07/2007 20:29 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: drfocus]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Ignorator super robota a gdzie druga 8
CZEKAMY

Do góry
#1415045 - 21/07/2007 21:11 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: KamilZ]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: KamilZ

Tak, a potem będą na stadionie wisiały niemieckiego flagi i będzie gwizdanie w przypadku hymnu Polski. Niech sobie lepiej zrobią petycje o przeniesienie ich do Bundesligi \:p .


dokladnie, nic dodac, nic ujac

Do góry
#1415224 - 21/07/2007 22:48 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: blackjack]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: blackjack
Ignorator super robota a gdzie druga 8
CZEKAMY


W przyszłym tygodniu w końcu nie wiemy kto zagra w ekstraklasie.

Moim zdaniem to co dzieje się w polskiej piłkce to jest skandal!. To co czytam i monituruje przerasta mnie jako 24-letniego człowieka. Wszystkie decyzje odnośnie sezonu 2007/2008 zostaną podjęte na Miodowej w poniedziałek. Możliwe jest wiele scenariuszy. Jeden z nich to taki, że licencji nie dostaje:

Ruch Chorzów wchodzi Wisła Płock
Polonia Bytom wchodzi Polonia Warszawa (Pogoń zagra w IV lidze)
Zagłębie Sosnowiec wchodzi Górnik Łęczna (PKOl daje szansę tej drużynie poprzez zatrzymanie wyroku PZPN).

Mało tego zagrożone degradacją są jeszcze Zagłębie Lubin nad, którym czarne chmury wiszą od dawna. Nie jeste tajemnicą, że "Miedziowi" kupowali mecze w II lidze i dzięki temu wywalczyli awans. Tak naprawdę wiele jest zagadek i znaków zapytania. Jan Tomaszewski oczywiście śmieje się, że wszystko w związku jest robione aby w ekstraklasie zagrała Wisła Płock i Polonia Warszawa. Oby tym razem pan Jan się mylił, bo jeśli ma rację to będziemy mieli do czynienia z wielkim skandalem w naszej piłce. Czekamy na poniedziałek myślę, że będzie to dzień gorący a atmosfera na Miodowej przebije słupek rtęci na ponad 50 stopni celcjusza.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1416470 - 22/07/2007 06:00 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Wydawało się, ze nic gorszego od ptasiej Pogoni spotkać kibiców już nie może...
Ale okazało się to jedynie mrzonką
A to za sprawą klubików, którym wydawało się, że jeszcze raz się prześlizgną, a to za sprawą pseudodziałaczy, którzy forsują swoich ( kosztem innych ), a to za sprawą ogólnego bałaganu jaki zapanował wokół piłki. Mamy PZPN, spółkę Ekstraklasa, jakieś urzędy, instytucje i dziś chyba nikt niw wie, kto rządzi rodzimym futbolem.
A na domiar złego biorą się za to politycy i prawnicy, KJM !

Brudów nie udalo się wyczyścić i zapewne się nie uda. Widać że są możni i możniejsi, lepiej lub gorzej ustawieni.
Za to burdel zrobił się EKSTRAKLASA !

Degradacja Ruchu wygląda na grubymi nićmi szytą. Jest to raczej zwolnienie miejsca dla Wisły Płock nieśmiertelnej niczym Lenin.
Ruch pewnie i swoje grzechy ma, ale co powiedzić o Polonii czy Sosnowcu, które nawet stadionów nie mają, a Sosnowiec zamieszany jest w korupcję i powinien polecieć do "trójki" miast awansować do ekstraklasy ( i to psim swędem, bo kosztem Arki i Łęcznej, które właśnie za korupcję zostały zdegradowane! )
Co powiedzieć o zagłębiu, które wydaje się nietykalne jak Al Capone
Co powiedzieć o Groclinie, który ma gdzieś Superpuchar, o Wiśle, która ma gdzieś ekstraklasę i woli pograć za jankesdollary?
Do tego dochodzi ŁKS, który jest na najlepszej drodze, by zachorować na ptasicę
A nad tym niby pieczę sprawują jacyś szopenfeldziarze, którzy nie potrafią podjąć żadnej decyzji
Dobry walec by się przydał, by zaorać to prymitywne towarzystwo

Do góry
#1416498 - 22/07/2007 06:13 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Spokojnie Listkiewicz ze swoją świtą stara się jak może by wszystko choć przy końcu jego kariery jako "bossa" było jak należy i choć trochę jeszcze namieszać i nakręcić .

Do góry
#1418224 - 23/07/2007 05:16 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Piecia]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Prognozy na jutro

Myślę, że wokół Ruchu zrobiła się zbyt duża wrzawa i jutro klub ten zostanie dopuszczony do rozgrywek ekstraklasy.
Sądzę, że Ruch miał ustąpić miejsca Wiśle Płock
Teraz będzie musiał zrobić to ktoś inny. Będzie to albo Polonia Bytom albo Zagłębie Sosnowiec
Polonia nie ma jeszcze licencji, Sosnowiec ma, ale też prokuratura z Wrocławia zamknęła sprawę tego klub i przesłała komplet dokumentów. Trochę to dziwne, że inne kluby są nietykalne, choćby Zagłębie Lubin ( ale nie tylko )
Ja stawiam, że Polonia dostanie licencję ( choć na nią nie zasługuje ) a zdegradowane zostanie Zagłębie Sosnowiec.
Ten klub też nie zasługuje na ekstraklasę, poza tym zamieszany jest w korupcję, więc moim zdaniem skandalem by było, by jedne kluby wylatywały za ten proceder ( Arka, Łęczna ), a ich kosztem awansowały kluby mające na sumieniu dokładnie to samo.
Poza tym Sosnowiec to klub ulubiony Edzia Gierka ( czy innego KC Betona ). Pamiętam taki sezon, kiedy Sosnowiec po jesieni miał ogromną stratę i zajmował ostatnie miejsce. Na wiosnę chłopaki "grali jak z nut" i utrzymali się, bo "takie były wytyczne z góry". Tak więc Sosnowiec dostanie jutro "za całokształt"
Łęczna nie wróci, więc zrobi się miejsce dla... Wisły Płock.

Do góry
#1420023 - 23/07/2007 23:30 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
RUCH i POLONIA z licencja na Orange Ekstraklase
jedyna niewiedoma to teraz czy wywala Zagłebie S
No to sie w Płocku nacieszyli

Do góry
#1420070 - 24/07/2007 00:01 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
9. Łódzki Klub Sportowy
Miejsce rozgrywania meczów: Łódź Al. Unii na rezerwie Bełchatów
Trener: Wojciech Borecki
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Marcin Klatt (Unia Janikowo), Igor Sypniewski, Woźniczka, Trałka, Dąbrowski, Sikora, Łochowski.
Z klubu <-- Tomasz Hajto (Górnik Zabrze), Adam Marciniak (Górnik Zabrze), Mariusz Magiera (powrót z wypożyczenia do Wisły Kraków), Marius Kiżys (Górnik Zabrze), Sebastian Kęska (Stal Stalowa Wola), Cezary Wilk (powrót do Korony Kielce), Grzegorz Kmiecik (powrót do Wisły Kraków).

Co piszczy w klubowej trawie:
Generalnie, jeśli popatrzymy na to co działo się w Łodzi przez pryzmat ostatnich tygodniu to widzimy, że nie było za dobrze. Pierwszym dużym problemem dla tej drużyny były kwestie stadionu przy Alei Unii w Łodzi. Miasto już rok temu zaczęło budowę nowoczesnej hali sportowej na terenie ŁKS. Przez tą inwestycję klub został bez parkingu, sali konferencyjnej a co najważniejsze bez boisk treningowych. Serial pod tytułem: "Gdzie zagra ŁKS?". Trwał naprawdę długo. Na szczęście dla Łodzian ostatni odcinek tego serial zakończył się happy endem. Wiele wskazuje na to, że ŁKS zagra w Łodzi. Głównie dzięki bardzo udanej walce Daniela Goszczyńskiego i Witolda Skrzydlewskiego (związanego z Widzewem). Obaj panowie na miejskim magistracie wymusili korzystne dla klubu rozwiązania. Trochę nie pokoi jeszcze kwestia masztów oświetleniowych, ale miejmy nadzieję, że będzie tutaj wszystko dobrze. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to niestety, ale ten sezon będzie bardzo ciężki dla podopiecznych Wojciecha Boreckiego. Z klubu odeszło wielu dobrych graczy jak choćby Tomasz Hajto, Adam Marciniak, Mariusz Magiera, Marius Kiżys, Cezary Wilk czy Grzegorz Kmiecik. Widać gołym okiem, że ta drużyna aktualnie jest w przebudowie. Pokazują nam to świetnie wyniki spotkań sparingowych. Niestety, ale przegrane (0:4) z Polonią Warszawa czy (0:1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała muszą niepokoić mocno fanów ŁKS-u. Obie wspomniane przez zemnie drużyny grają na drugoligowym froncie. Pomimo tego okazały się lepsze od ŁKS-u. Martwi brak konkretnych wzmocnień. Piłkarze, którzy przyszli do klubu są słabi lub też nie sprawdzili się w poprzednich drużynach a o ekscesach Klatta czy Sypniewskiego można już książki pisać. Ciężki sezon czeka tą łódzką jedenastkę.

Szanse:
Wielkim sukcesem dla Łodzian będzie zajęcie bezpiecznego 13 miejsca na koniec sezonu. Jednak miejsce (14-16) nie może nikogo zdziwić.

10. Odra Wodzisław Śląski
Miejsce rozgrywania meczów: Wodzisław Śląski
Trener: Mariusz Kuras
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Paweł Linka (Lech Poznań), Grzegorz Jakosz (Arka Gdynia), Jacek Kuranty (PGE GKS Bełchatów), Bartosz Hinc (PGE GKS Bełchatów), Damian Seweryn (Górnik Zabrze), Arkadiusz Aleksander (Widzew Łódź) i Bartłomiej Socha (Górnik Zabrze).
Z klubu <-- Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Marcin Dymkowski (Lech Poznań), Mariusz Muszalik (Groclin Grodzisk), Stanisław Wróbel (Piast Gliwice), Marcin Radzewicz (Jagiellonia Białystok ?), Adam Czerkas (Korona Kielce) i Marcin Chmiest (Arka Gdynia).

Co piszczy w klubowej trawie:
Odra Wodzisław to taka dobrze prosperująca firma na naszym rynku. Tutaj sprzedam Skabę za dobre pieniądze a wezmę Linkę na wypożyczenie. Klub już od dziesięciu lat sprzedaje najlepszych a kadrę zespołu wzmacnia ludźmi za nie wielkie pieniądze. Trzeba przyznać, że póki co ta taktyka przynosi dobre żniwo. Jednak, że wielu obserwatorów zadaje sobie pytania:, Kiedy ciągłe rotacje wpłyną jednak na degradację tej drużyny?. Wiemy, że na pewno nie w tym sezonie w końcu w lidze mamy słabsze drużyny niż Odra. Jednak z tego, co czytałem Odra na razie dość mocno męczy się w spotkaniach towarzyskich. We wszystkich sparingach głównych motywem jest: "chaos, przypadek i brak pomysłu na rozgrywanie akcji". Widać podobnie jak w przypadku ŁKS-u, że piłkarze nie są jeszcze zagrani, ale czy może nas to dziwić. W końcu wyrwanie ze zdrowego organizmu, jakim jest drużyna czterech podstawowych graczy musi boleć w pierwszej fazie sezonu. Dlatego uważam, że wzorem poprzednich rozgrywek Odra będzie miała trudną jesień a udaną wiosnę.

Szanse:
Niestety podobnie jak to miało miejsce w poprzednich sezonach Odra znowu osłabiła się. Co gorsza znowu został zmieniony trener. Po bardzo udanej wiośnie po trenera Jacka Zielińskiego zgłosił się Groclin Grodzisk. Wobec takich wydarzeń klub z Bogumińskiej zatrudnił Mariusza Kurasa, który ostatnie bez powodzenia trenował Pogoń Szczecin i GKS Bełchatów. Obawiam się, że z tym trenerem Odra może za wiele nie zdziałać. Śląsk ma specyficzny klimat. Najlepiej na tym gruncie sprawdzają się trenerzy z tego województwa (vide Ryszard Wieczorek, Jacek Zieliński). Jak dobrze wiemy całe życie Mariusz Kuras był związany ze Szczeciniem. Zobaczymy czy trener Kuras poradzi sobie z nową drużynę w Orange Ekstraklasie. Moim zdaniem po ciężkim sezonie uda zająć się miejsce (11-14).

P.S w przypadku transferów do ŁKS-u mogłem zrobić błąd. Zebrane przez zemnie informacje są niestety nie kompletne. Więc, jak co jest nie tak niech poprawią fani ŁKS-u (głównie Marcin).

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1420071 - 24/07/2007 00:02 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: blackjack]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN postanowiła pozytywnie rozpatrzyć wniosek Polonii Bytom i przyznać bytomskiemu klubowi licencję na grę w Orange Ekstraklasie w sezonie 2007/2008. Ostatecznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra również Ruch Chorzów, w przypadku którego postanowiono ponownie zająć się wnioskiem odwoławczym i zmienić decyzję z minionej środy.

- Nasza wcześniejsza decyzja była krzywdząca i niesprawiedliwa. Wynikała ona jednak z zaniedbań osoby reprezentującej Ruch w postępowaniu licencyjnym. PZPN nie ponosi żadnej winy. Postanowiliśmy w tej sytuacji wznowić postępowanie wobec tego klubu i zmienić zaskarżoną decyzję, co oznacza, że chorzowianie zagrają w Orange Ekstraklasie – wyjaśnił przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji Zbigniew Sadowski.
Rozpatrywano również odwołania klubów II ligi. W pierwszej instancji odmówiono licencji aż dziewięciu zespołom. Komisja Odwoławcza postanowiła w ośmiu przypadkach zmienić decyzję i nadać uprawnienia na grę na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2007/2008. Jedynym klubem, któremu odmówiono licencji jest Pogoń Szczecin.


pzpn.pl

Do góry
#1420207 - 24/07/2007 00:42 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: rene]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: rene

Poza tym Sosnowiec to klub ulubiony Edzia Gierka ( czy innego KC Betona ). Pamiętam taki sezon, kiedy Sosnowiec po jesieni miał ogromną stratę i zajmował ostatnie miejsce. Na wiosnę chłopaki "grali jak z nut" i utrzymali się, bo "takie były wytyczne z góry". Tak więc Sosnowiec dostanie jutro "za całokształt"


Wreszcie się ujawniłeś Teraz już wiem co Cię tak boli

Do góry
#1420211 - 24/07/2007 00:43 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
12. Widzew Łódź
Miejsce rozgrywania meczów: Łódź Al. Piłsudskiego
Trener: Michał Probierz
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Tomasz Lisowski (Górnik Łęczna), Ugo Ukah, Douglas.
Z klubu <-- Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Arkadiusz Aleksander (Odra Wodzisław Śląski), Marcin Nowak (?).

Co piszczy w klubowej trawie:
W ostatnim sezonie drużyna Widzewa Łódź miał jeden cel: "obrona przed spadkiem". Wydaje się, że w tym sezonie może być podobnie. Co prawda zespół wzmocnił się, ale także osłabił. Odejście Wawrzyniaka jest dość istotne, jeśli chodzi o pierwszą jedenastkę. Choć pozyskanie Lisowskiego może wypełnić lukę po Wawrzyniaku. Generalnie dokonane transfery wydają się słuszne i przemyślane. Z jednej strony trener Probierz wzmocnił swoją kadrę po ubytkach. Z drugiej mamy dwa talenty z zagranicy: Ugo Ukah, Douglas. Obaj zawodnicy mogą być zapowiedzią "legii cudzoziemskiej" w Łodzi. Mamy już przecież Josepha Oshadogona czy Stefano Napoleoniego. W każdym razie widać, że budowa "nowego Widzewa" idzie w dobrym kierunku. Kadra zespołu jest wzmacniana potrzebnymi zawodnikami. Także pozyskano nowego możnego sponsora.

Szanse:
Widzew Łódź poprzednim sezonem pokazało, że potrafi zaskoczyć pozytywnie nie jednego przeciwnika. Jednak zabrakło mi w poprzednich rozgrywkach stabilnej formy. Widzew gra niczym wykres sinusoidy. Przez pięć kolejek bardzo udana walka z ligowymi przeciwnikami a potem marazm w kolejnych pięciu. Jeśli w Łodzi uda się ustabilizować formę sportową to wkrótce możemy zobaczyć silny zespół z większymi aspiracjami niż tylko walka o utrzymanie. Na dzień dzisiejszy miejsce (9-13) jest jak najbardziej realne.

14. Górnik Zabrze
Miejsce rozgrywania meczów: Zabrze
Trener: Ryszard Wieczorek
Transfery z klubu, do klubu:
Do klubu --> Tomasz Hajto (ŁKS), Adam Marciniak (ŁKS), Marius Kiżys (ŁKS), Papeckys (Litwa), Marcin Malinowski (Odra Wodzisław), Konrad Gołoś (Wisła Kraków), Jerzy Brzęczek (Austria), Tomasz Zahorski (Górnik Łęczna).
Z klubu <-- Bartłomiej Socha (Odra Wodzisław), Andrzej Bednarz (ŁKS), Jarosław Białek (ŁKS), Adam Giesa.

Co piszczy w klubowej trawie:
Górnik Zabrze najbardziej zyskał po przednim sezonie. Zespół zyskał możnego sponsora - firmę Allianz. Dzięki funduszom z tej korporacji pozyskano kilku uznanych na naszych boiskach graczy, którzy mają stworzyć nową jakoś tej drużyny. Pamiętamy jak w zeszłym sezonie Górnik dzielnie walczył o pozostanie w lidze. W tegorocznych rozgrywkach będzie zdecydowanie inaczej. Pozyskani piłkarze mają nazwiska. Możemy podzielić ich na dwie grupy: "Starzy wyjadacze" tutaj spokojnie możemy zaliczyć Tomasza Hajtę i Jerzego Brzęczka. Druga grupa to "Młode wilczki" do tej kategorii możemy włożyć spokojnie: Marciniaka, Kiżysa, Gołosia czy Zahorskiego. Naprawdę transfery, jakich dokonano w Górniku są imponujące. Wydaje się, że rodzi się nam powoli nowa siła ekstraklasy. W końcu Górnik Zabrze obok Ruch Chorzów jest najbardziej utytułowaną drużyną ekstraklasy. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zdobyli, aż czternaście tytułów mistrza Polski. Wydaje się, że dobre czas zaczynają wracać. Mówi się o budowie nowego stadionu, który ma być wizytówka miasta.

Szanse:
Górnik Zabrze w tym sezonie może być wielką niespodzianką ligi. Drużyna została bardzo wzmocniona o uznane nazwiska, które powinny być gwarantem grania o wyższe cele niż tylko obrona przed degradacją. Dużym plusem dla Zabrza było zatrudnienia Ryszarda Wieczorka, który w swojej trenerskiej karierze poprowadził do sukcesów Odrę Wodzisław czy też Koronę Kielce. Górnik powinien zakończyć rozgrywki na miejscu (7-10) co będzie wielkim sukcesem dla tej zasłużonej jedenastki.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1420218 - 24/07/2007 00:45 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Rivaldinho]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Już dziś niemiecka firma Global Sportnet, zajmującą się sprzedażą praw reklamowych i telewizyjnych może podpisać umowę z ŁKS-em Łódź. Jeśli dojdzie do parafowania umowy z Niemcami, do łódzkiej drużyny może przyjść kilku wartościowych piłkarzy.

Właściciel klubu, Daniel Goszczyński zapowiada, że jeśli dojdzie do podpisania umowy, zespół zostanie wzmocniony sześcioma nowymi zawodnikami. Wśród nich ma być obrońca Marcin Adamski, który niegdyś występował w Rapidzie Wiedeń. Goszczyński zapowiada także przyjazd kilku obcokrajowców, m.in. Holendra z AZ Alkmaar i Włochów z klubów Serie B. "Te nazwiska nic mi nie mówią, ale z pewnością są to piłkarze, którzy mogą nas wzmocnić" - mówi trener Borecki.

DŁ.

-------

Wszystko wskazuje na to, że testowany w ŁKS Mieczysław Sikora podpisze kontrakt z klubem.

Do góry
#1420238 - 24/07/2007 00:50 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: Rivaldinho]
mumin Offline
enthusiast

Meldunek: 24/10/2006
Postów: 286
Quote:
Wynikała ona jednak z zaniedbań osoby reprezentującej Ruch w postępowaniu licencyjnym. PZPN nie ponosi żadnej winy.


scyzoryk sie w kieszeni otwiera. kur... co za dziady. spychologia na calego. najpierw zrobili zamieszanie z superpucharem teraz z licencjami. czy im sie nudzi w wakacje?

nie sprawdzily sie przewidywania ze dmoszynski namiesza. albo chcial tylko dziady z miodowej przestraszyly sie ze bedzie zadyma.

Do góry
#1420314 - 24/07/2007 01:06 Re: Transfery, afery i letnie "ogórasy" dotyczące ekstraklasy [Re: mumin]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: mumin

nie sprawdzily sie przewidywania ze dmoszynski namiesza. albo chcial tylko dziady z miodowej przestraszyly sie ze bedzie zadyma.


Ta gra nie została jeszcze rozegrana do końca. PZPN ma papiery na Sosnowiec i mam nadzieję, że spuści ich TERAZ, bo to by była jakaś paranoja, by zespół zamieszany w korupcję awansował kuchennymi drzwiami do ekstraklasy, kosztem innego zespołu... zamieszanego w korupcję.
Sosnowiec tak czy inaczej trzeba będzie spuścić, jak nie teraz, to za rok.
Po co więc mącić i za rok mieć problem?
Tym bardziej, że oni nawet stadionu nie mają ani budżetu na I ligę

Do góry
Strona 20 z 22 < 1 2 ... 18 19 20 21 22 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Górnik_Wałbrzych, Sensei, VVega, igea23, Zaixi, forty), 3318 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584171 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07