Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1151208 - 19/04/2007 16:31 Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia )
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
2007-04-20 ( piątek )
Legia Warszawa - Korona Kolporter Kielce 1.80 I 3.30 I 4.30

2007-04-21 ( sobota )
Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1.50 I 3.75 I 6.25
Grodzisk Wlkp. - ŁKS Łódź 2.20 I 3.00 I 3.30
Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 2.00 I 3.30 I 3.50
Odra Wodzisław - Wisła Płock 1.80 I 3.20 I 4.50
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1.40 I 3.75 I 9.00
GKS Bełchatów - Lech Poznań 1.50 I 3.60 I 6.75

2007-04-22 ( niedziela )
Widzew Łódź - Wisła Kraków 3.25 I 3.25 I 2.10

Do góry
Bonus: Unibet
#1151217 - 19/04/2007 16:36 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Quote:
Originally Posted By: rene


Trochę mi żal piłkarzy Korony, bo ledwo wyszli spod prysznica, a już trzeba wyruszać na podbój stolicy Już jutro (piątek) mecz Legia - Korona

Tempa takie, że człowiek nie wyrabia się z pisaniem analiz :D, a co dopiero piłkarze



Masz rację rene. Częstotliwość rozgrywania meczów przez Korone ostatnio jest zabójcza. Oglądałem uważnie mecz z Widzewem (3-0) i było trochę widoczne przemęczenie w szeregach ekipy Wieczorka. Można je było zauważyć na przykład w sytuacji kiedy Gajtkowski dostał przypadkiem piłkę w środku boiska i...nie miał siły aby odstawic goniącego go obrońcę i popędzić z nią w strone bramki rywala. Jedno o co mogą być spokojni kielczanie to defensywa bo Mielcarz jest w b.d.formie a na mecz z Legią wracają do składu wraca Hernani (poza nim kontuzje wyleczyli już też Marek Szyndrowski oraz Robert Bednarek). Ciekawy jestem czy Legia wykorzysta swoją szansę na "podgonienie" czołowki i wygra w piątek u siebie z Koroną. Nie przeceniałbym jednak dwóch ostatnich wygranych bo przeciwnicy delikatnie mówią byli z drugiej półki. Zobaczymy...

PS: Korona gra ligę w piątek więc reważ PP zagra najprawdopodobniej już we wtorek (24.04). Moim zdaniem, to dopiero będzie "mecz sezonu" dla kielczan. W pierwszym meczu wygrali z Płockiem 3-2.

Do góry
#1151361 - 19/04/2007 17:13 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Pomarańcza toczy się coraz szybciej, no ale wiadomo, trzeba się teraz spieszyć na EURO 2O12 \:D
P.S. Nareszcie Gdańsk pokaże się, bo aktualnie to piłkarska prowincja

Myślę, że tempo rozgrywek może "zaowocować" kilkoma niespodziankami, choć słowo "tempo" nie do wszystkich drużyn pasuje... choć kto wie

Z analizą jutrzejszego spotkania poczekam na newsy, które tu zawsze podrzucają koledzy z Kielc. Tym razem będą to chyba newsy z autokaru \:D

Zestaw par bardzo ciekawy, kursy obiecujące, więc jakąś ładną rybkę trzeba chwycić na haczyk, no bo helikopter, o którym pisze Krzysztof, faktycznie by się przydał na EURO
Ja mogę się dorzucić, bądź zostać pilotem \:D

Meczem, który mnie zainteresował jest mecz Lubina z Arką
Nie myślę tu jednak zagrać na Lubin

Arka
Drużyna ta powoli zbliża się ku dolnym rejonom tabeli
Złożyły się na to 2 walkowery oraz dwie porażki
Myślę, że gdyby nie zawirowania wokół tego klubu, to Arka byłaby znacznie wyżej i byłaby znacznie lepiej postrzegana niż teraz.
Sponsorzy klubu zapewniają jednak, iż nie zamierzają wycofać się. Mało tego są plany, by z Arki zrobić liczącą się siłę, walczącą w pucharach. Trochę z tym trzeba poczekać.
Zadaniem Arki jest zajęcie takiego miejsca, by nie spaść do 3 ligi.
Z tym Arka nie powinna mieć problemów, bo trener dobry, kadra nie najgorsza i a sama gra więcej niż przyzwoita, o czym przekonać mogła się choćby Wisła
Po odwieszeniu Arka nie otrząsnęła się jeszcze, przegrała oba mecze, nie strzelając nawet bramki.
Do trzech razy sztuka

Zagłębie Lubin oczywiście będzie faworytem w meczu z Arką. pokazuje to choćby tabela. Ale kurs 1.40 to jest totalna pomyłka.
Zagłębie miało bardzo dobry początek wiosny, ale od meczu w Bełchatowie cos się zacięło. Być może piłkarze odczuwają presję, o czym wspomniał trener Michniewicz, być może są inne przyczyny.
Mialem okazję kilkakrotnie oglądać ten zespół w akcji i muszę powiedzieć, iż mnie nie zachwyca.
Jedynym graczem, który zrobił na mnie wrażenie jest Kolendowicz.
Mam też swoich "faworytów"
Nie będę sie pastwił na lubińskim Deco, bo do klasy gracza Barcy deko mu brakuje, a kolega drfocus już zarekomendował go Michniewiczowi, by przenieść go do Vision Express
Moim "ulubieńcem" jest Michał Stasiak, któremu "klasą" może dorównać jedynie Peter Lerant z Wisły Płock, choć ten drugi chyba dostał manto od kolegów i poprawił grę.
To co wyprawia Stasiak, to woła o pomstę do nieba, a widać to było w meczu z GKS Bełchatów i ŁKS-em
Zresztą obrona Zagłębia jest chyba najsłabszą formacją. ŁKS zaskoczył ich banalnym zagraniem, a piłkarze lidera wchodzili w nią jak w masło. Druga linia poza Kolendowiczem też nie prezentuje się przekonująco. Chałbiński strzela te bramki, a 11 w 22 kolejkach to trochę mało jak na najlepszego strzelca drużyny i ekstraklasy. Wychodzi 1/2 bramki na mecz

Myślę, że Arka strzeli w końcu bramkę po odwieszeniu, a szanse na to są duże. Może nawet nie jedną.
Myślę, że Arka przebudzi się i zagra tak, jak potrafi.
W końcu nie towarzyszy im taka presja, bo jakiś zapas punktów jeszcze pozostał.
Zagłebie jest w gorszej sytuacji, bo powinno wygrać ten mecz.
Powinno, ale nie wygra
Mój typ: X2

Do góry
#1151470 - 19/04/2007 17:59 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
GKS Bełchatów - Lech
Obstawianie "jedynki" w meczu lidera to chodzodzenie po ostrzu brzytwy, choć przynosi sukcesy.
Przyznam, że wczorajszy mecz z Groclinem sobie odpuściłem z uwagi na kurs, ale lider wygrał
Stawianie na Lecha to tak samo jak stawianie tarota, nigdy nie wiadomo, co z tego wyjdzie

Dla mnie jest kilka argumentów, by zagrać na GKS
Przede wszystkim statystyki Bełchatowa u siebie, słaba gra Kolejorza w defensywie, nieprzekonujacy i niepewny bramkarz
Poza tym mądrość Oresta Lenczyka, która uwidoczniła się we wczorajszym meczu.
Lenczyk też widział niebezpieczeństwo (utraty punktów) i ustawił zespół zupełnie inaczej niż dotyczczas. Ustawił GKS tak, by nie stracić bramki i ta taktyka się opłaciła, choć Bełchatowianie powinni sześciopaka kupić Chinyamie, który nie wcelowal w bramkę o wymiarach 7,32 m x 2,44 m
GKS zagrał słabiej niż zazwyczaj, ale podyktowane to było innym ustawieniem. Kilka świetnych akcji gospodarze jednak przeprowadzili i wygrali zasłużenie
Tym, co mi imponuje w grze lidera jest umiejętność przyspieszenia akcji i szybka wymiana piłki pomiedzy zawodnikami.
Uwagę zwraca także świetne przygotowanie fizyczne i szybkościowe.
Wczorajszy mecz pokazał, iż trener Lenczyk dysponuje bardzo szeroką ławką. Daje mu to dużo rozwiazań taktycznych.
Z taktyką w Kolejorzu nie jest najlepiej, bo trener Smuda taktykiem nigdy nie był i nie będzie.
Myślę, że to wszystko zadecyduje i GKS Bełchatów dopisze sobie w sobotę kolejne 3 punkty
Kurs 1.50 mnie nie przekonuje, ale sądzę, że na Betfair będzie można dostać wyższy
Profilaktycznie zagram też "podpórkę", czyli DW 1:1, bo tak rezultat te drużyny sobie upodobały

Do góry
#1151892 - 19/04/2007 20:36 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Dobra widzę, że kolega rene vel beticos się niecierpliwy to już dzisiaj przekaże informacje z obozy złocisto-krwistych. Jutro tez nie wiem jak bedzie z czasem gdyż wybieram się na wesele w właśnie w okolice trójmiasta (Koleczkowo czy jakaś inna dziura) \:\)

Ale wróćmy do jutrzejszego meczu CWKS Legia Warszawa - MKS Korona Kielce;) Legia po zwolnieniu Wdowczyka imponuje wynikami wygrywając z Arką i Wisłą Płock 3:0. Co chyba wszyscy są w szoku w Płocku 2 bramki strzelił Piotr "Diablo" Włodarczyk \:D , a pierwsza bramka była naprawdę całkiem ładna. Fakt ten chyba może cieszyć ekipę z Kielc bo czy to możliwe, żeby ten snajper w ciągu 3 dni strzelil 3 bramki?? Hmmm, odpowiedźcie sobie na to sami ;). Poza Włodarem, jest jeszcze Grzelak, Korzym i Janczyk, którzy nie błyszczą formą strzelcką na wiosnę. Na ławce jak każdy wie zasiądzie trener Zieliński, który jakby nie patrzeć jak narazie ma imponujący debiut. Jednak wyniki, które osiagnęła Legia w ostatnich 2 spotkaniach to chyba bardziej zasługa tego, że piłkarze zaczeli bać się o własne posadki po tym jak Mirek Trzeciak zapowiedzial przemeblowanie składu. Swoją drogą ciekawy jestem czy to nie właśnie były piłkarz Osasuny Pampeluny będzie nowym trenerem na Łazienkowskiej.
Ale skupmy się teraz na Kielczanach, którzy grając co 3 dni niespodziewanie wygrywając mecz za meczem strzelając po 2,3 bramki w meczu. Gajtek jest bardzo skuteczny, ale także jego siły są oszczędzane i praktycznie w każdym meczu schodzi przed upływem 90 minut. Ale jeśli chodzi o atak to nie ma się co martwić bo bardzo dobre zwodny gra Kowalczyk, troszkę gorzej Robak, ale ten jest dość skuteczny no i nie można zapomnieć o grającym bez kompleksów Grześku Boninie. Po kontuzji powrócili już Kaczmarek i Sobolewski, ale co nawjażniejsze na mecz z Legią do dyspozycji trenera będą obrońcy: Hernani, Bednarek i Szyndrowki co przy całkiem dobrej postawie Kicińskiego i Kusia naprawdę wzbudzi rywalizację o pozycje na defensywie. Cieszy chyba najbardziej powrót Bednarka, a raczej ławka Brzyskego . W śroku ostatnio skutecznością popisuje się Trzeciakiewicz, ale raczej nikłe ma szanse na wygryzienie Hermes czy Zganiacza, który na pewno w Warszawie będzie chciał się pokazać, gdyż nie dane było mu na Łazienkowskiej przebić się do 1 skąładu, zresztą tak samo jak i jednynemu reprezentantowi z Kielc Pawłowi Golańskiemu. Także widać, że Rysio Wieczorek w tym meczu ma kłopot bogactwa - i dobrze. Nie ma co porównywać, ale taktykiem lepszym jest Rysio niż Jacek Zieliński i tu upatruje główne szanse dla Kielczan.
Niestety trzeba wziąść pod uwagę, że już we wtorek scyzoryki grają o wiele ważniejszy mecz w PP z płocką Wisłą i to na pewno będzie miało wpływ na jutrzejszy mecz. Także wreszcie Koroniarze muszą kiedyś odczuć zmęczenie graniem co 3 dni!!
Naprawdę typowanie tego meczu omijam szerokim łukiem, po prostu jakoś nie widzi mi się, że Zieliński w 3 meczach zdobędzie 9 pkt. ale to jest Legia, ma dobrych piłkarzy i wspaniałych kibiców, którzy zapewne przyjdą w dużej liczbie. Z drugiej strony Korona, która jedyne mecze na wiosne przegrała na Bułgarskiej w Poznaniu. Można powiedzieć, ze w najsilniejszym składzie i na wielkim gazie. Trzeba także zauwazyć, że obie ekipy spotykały się z ogórkami (Widzew, Łęczna, Arka, Płock) i pykały im po 3 bramki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to..... under 2,5 gola.
Ale tak jak powiedziałem tego meczu nie ruszam, mam inny problem gdyż będe wtedy w Wawie z kobitą i muszę coś z nią zrobić. Swoją drogą siedząć w klatce gości na Łazienkowską na jedno by wyszło jakbym mecz słuchał w radio \:D

Typ: NO BET
ale może ktoś skorzysta z moich informacji.


Edited by Ignorator (19/04/2007 21:25)

Do góry
#1152109 - 19/04/2007 21:32 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: drfocus]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Reszta tekstu DRFOCUSA!
Sorry, ale tak wrzuciło mi poprawiony tekst:(

Aha i jeśli mam być szczery beticos to ja niestety nie widzę żadnych przesłanek nad graniem na Arke, bądź co bądź Lubinianie walczą o mistrza i jeśli będą ciut skuteczniejsi to bez problemu pokonają Gdynian. Dla mnie gra piłkarzy Arki i Łęcznej to tak jak sex z kobietą, którą jesteś już jakiś czas ale Ci się znudziła i przydałaby się jakaś nowa, ale póki nic nie znajdziesz to zawsze masz troszkę przyjemności \:D . Piłkarze tych drużyn niby walczą o angaż w innych klubach, ale bądźmy szczerzy, kto ma odejść to w głównej mierze zależy od menagerów. Jakoś nie wierze w to, żeby któryś z piłkarzy z Łęcznej czy Gdyni nagle teraz błysną formą i zaczeły bić się o niego kluby. Managerowie już od dawna działają i szukają im nowe posadki, a piłkarze grają, zbierają pensyjki żeby miać na żel do włosów \:D . A Ci co nie znajdą posadki w nowym sezonie, cóż lepszy sex taki niż żaden \:D
Pozdro

Poprawione błędy i Wtorek. Fajna analiza miło czytało się:]

Do góry
#1153069 - 20/04/2007 01:23 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Groclin Grodzisk Wielkopolski
VS
Łódzki Klub Sportowy
Typ: x2

W Grodzisku dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Groclinem a Łódzkim Klubem Sportowym. Niestety Groclin po dość efektownym remisie z Lechem znowu zawiódł. Tym razem podopieczni trenera Macieja Skorży nie sprostali liderowi z Bełchatowa (0:1). Wiele obserwatorów podkreślało, że Groclin grał nawet dobrze, ale do utraty bramki. Wtedy wszystko posypało się niczym domek z kart. Co prawda więcej bramek nie zobaczyliśmy, ale od 70 minuty meczu Groclin nie stwarzał już tak groźnych sytuacji jak to miało miejsce we wcześniejszych fragmentach spotkania. Dwie rzeczy mnie zaskoczyły w tym spotkaniu no może trzy. Po pierwsze dziwne ustawienie wyjściowej jedenastki. Groclin wyszedł na mecz z trójką wysuniętych napastników. Co ciekawe na placu gry nie było tego widać. W takim razie, po co tak ustawiać zespół?. Dalej zaskakująco niską formę prezentuje super nabytek Groclinu - Filip Ivanovski. Macedończyk miał być gwiazdą zespołu a podczas meczu jest w stanie tylko raz dobrze podać piłkę. Jak na 800 tysięcy euro trochę mało. Po trzecie już i ostatnie nadal nie rozumiem, dlaczego między słupkami Groclinu stoi Sebastian Przyrowski. Co mecz popełni dziecinne błędy. Na szczęście dostał czerwoną kartkę za interwencją poza polem karnym. Tym samym między słupkami stanie Aleksander Ptak. Goście z Łodzi przyjeżdżają do Grodziska Wielkopolskiego po cenne punkty. "Rycerze wiosny" pokazali, że ich szlachetny tytuł znalazł przełożenie na zielonej murawie. W ostatnim meczu z Cracovią mogliśmy oglądać niesamowity występ "ełkaesiaków” To było 18 minut, które wstrząsnęło Cracovią. Szybkie pięknie akcje przyniosły rezultat (2:0). "Pasy" zostały znokautowane. Przy obydwu bramkach z bardzo dobrej strony pokazał się litewski pomocnik - Mariusz Kiżys. Przy pierwszej bramce bardzo ładnie dogrywał piłkę do Ensara Arifovicia a drugi gol to piękna solówka Litwina. ŁKS może mieć duże pociechę z tego piłkarza. W ostatnich meczach pokazał, że rośnie na lidera drugiej linii. Oby więcej takich obcokrajowców grało w naszej Ekstraklasie. Tym samym poziom naszej ligi wzrośnie. W nadchodzącej konfrontacji warto zwrócić uwagę na fakt, że Groclin czeka bardzo ważne rewanżowe spotkanie z Cracovią. Co prawda podopieczni trenera Skorży prowadzą (1:0), ale "Pasy" w tym sezonie już udowodniły, że nie muszą być przystawką. Tym samym Groclin może zdecydować się na zagranie drugim garniturem. Wiadomo, że w lidze nie wiele już osiągną a wygrywając Puchar Polski mają możliwość gry w Pucharze UEFA. Łódzki Klub Sportowy powinien wywieźć punkty z Grodziska.

Pozdrawiam


Edited by Ignorator (20/04/2007 03:22)

Do góry
#1153653 - 20/04/2007 04:27 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Ignorator]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
GKS Bełchatów - Lech Poznań

1.65 proponuje Bet-at-home - liczyłem na troszeczke więcej. Co mogę napisać o szansach swojej drużyny? W środę wygrana 3:0 z Pogonią, jednak gra nie była wcale ładna. Po prostu Reisik wrócił i zrobił co trzeba \:\) Do formy wydaje się wracać wreszcie Murawski - jeden z najlepszych graczy OE. Treningi wznowił też w końcu Quinteros i nawet dało się słyszeć, że być może wystąpi już w Bełchatowie - ale bardzo w to wątpie. Przerwe miał długą, a zresztą jego występ byłby mało rozsądny. On ma być gotowy na 19 maja (mecz z Legią).

Kontuzja lewego obrońcy Wojtkowiaka okazała się poważna - pauza ok. 6 m-cy. W jego miejsce zagra zapewnie znów Dobrev i ja uważam to za wzmocnienie.

Reszta zdrowa, nie pauzuje i gotowa do gry.

Jak sytuacja przedstawia się u lidera? Jakies absencje? Garguła, Nowak zagrają?

Do góry
#1153784 - 20/04/2007 05:41 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: kfjatek]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220

Do góry
#1153867 - 20/04/2007 07:11 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: DJ SOSNA]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Legia - Korona
Ja myślę, że ten mecz jest do zagrania
DJSosna dał nam ładną grafikę, choć nie wiem, czy braci Bronowickich nie trzeba zamienić miejscami. No ale to wie tylko trener Zieliński.
Nie jestem pewien, czy Smoliński to dobre rozwiazanie, chyba lepszy byłby doświadczony Vuko.
Nie wierzę w jakąś uzdrowieńczą rękę Zielińskiego, ale być może ta mała roszada wyjdzie na dobre, bo wydaje się, że układ z Wdowczykiem się wypalił.
Ja zwróciłem uwagę na jedną z wypowiedzi Zielińskiego, by legioniści "nie bali się grać". Myślę, że wcześniej zbyt mało było gry, a zbyt dużo gadania i liczenia punktów. Teraz są wyniki, widać też poprawę gry...
Legia tylko dwa razy schodziła pokonana u siebie. Z GKS Bełchatów na jesień, co wtedy było niespodzianką i zostało odebrane jako wypadek przy pracy. Druga porażka to niedawne 0:1 z Groclinem. Z pozostałych 9 spotkań Legia wygrała 8.
Stosunek bramek u siebie 28:10 w 11 spotkaniach, a więc bardzo ładnie.
Korona na wyjeździe 5-1-4 bramki 13-12
Ze statystyk wynika, iż remis jest mało prawdopodobny, bo obie drużyny nie uznają kompromisów.
Sytuacja w tabeli też wskazuje na to, że remis nikogo w tym meczu nie zadowoli. H2H też dają sygnały na zwycięstwo jednej z drużyn.
W Warszawie nie mówi się już o obronie tytułu. Wygląda na to, że sezon jest już przegrany, ale kto wie. Do końca jeszcze 8 kolejek i gdyby stołeczni złapali wiatr w żagle, to o UEFA mogą jeszcze powalczyć. Do tego konieczne jest zwyciestwo w jutrzejszym meczu. Później Legię czeka wyjazd do Krakowa (Wisła) a dalej 3 łatwiejszych przeciwników ( Pogoń dom, Łęczna wyj., Widzew dom )
Korona ma bardziej ciernistą drogę, a dwa najbliższe mecze są dla niej szczególnie ważne. Na porażkę z Legią nie za bardzo mogą sobie pozwolić, później jest rewanż w PP z Wisłą, gdzie trochę zdrowia też trzeba będzie zostawić.
Koroniarze grają ostatnio 2 rzy w tygodniu, trapiły ich kontuzje i choroby i zapewne w kościach czują trudy rywalizacji.

Jutro zapowiada się otwarty mecz, bo remis nie urządza nikogo.
Jest to szansą dla Legii, która nie będzie zmuszona do ataku pozycyjnego, w każdym razie nie caly czas.
Groclin wygrał w Warszawie taktyką i świetną defensywą.
Korona tak grać nie umie. Goście preferują szybką i ofensywną piłkę, ale sporo akcji jest chaotycznych.
Ktos powiedział, ze Korona stara się grać nowocześnie, i to oddaje chyba najlepiej jej grę. Goscie mają bardzo silną II line, ale pomimo tego nie utrzymuja się zbyt długo przy piłce, nie potrafia jej szanować, pograć nią...
To moze być woda na młyn dla gospodarzy, bo Legionisci powinni w tym meczu mieć sporo okazji do przechwytów piłki w środku i wyprowadzania szybkich kontr.
Legia musi zwrócić uwagę na flanki gości, a w szczególności zneutralizować parę Golański - Bonin. Druga strona Korony nie jest już taka groźna i będzie miała sporo pracy z Rado i Bronowickim (raczej Grzegorzem)
Ja osobiście nie za bardzo wierzę w to, by goście wyjechali z pełną pulą. Wygrali oni co prawda 4 ostatnie mecze, ale z outsiderami ( Widzew, Łęczna, Płock, Pogoń )
Pokonanie Legii to inna bajka, bo nawet jeśli Legia ma gorszy sezon/rundę to swoje punkty i tak zrobi
Ja zagram na Legię umiarkowaną stawką
Mój typ: 1

Do góry
#1155038 - 20/04/2007 20:36 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
a żebyś tak przegrał beticos (rene) \:p

Tak sobie patrze na 23 kolejkę naszej pomarańczy i właściwie tylko jeden mecz przywiązał moją uwagę Odra Wodzisław - Wisła Płock .
Każdy wie, że nafciarze to drużyna "prawie" taka jak Liverpool \:D czyli pucharowa. Z tego co narazie ustalił nasz kochany związek piłkarski Wisła Płock już może spokojnie się skupić na rozgrywach pucharowych, albowiem juz w najliższą środe?? (nie na 100% bo jeszcze wczoraj miał byc mecz we wtorek) grają u siebie rewanżowy mecz z Koroną Kielce. Wiadomo ławka płoczcan nie jest jakaś imponująca i już w meczu z Legią chyba było widać, jaki jest cel Wisły Płock
Z kolei patrząc na ekipę z Wodzisławia widac, że trener Zieliński (nie mylic z tym z Legii co dzisiaj dostanie baty \:p ) poukładał dobrze drużyne oraz z tego co się mówi w Odrze jest znakomita atmosfera w szatni. Manager Socha ściągnął kilku piłkarzy co juz kiedyś grało w Odrze, a nie udało im się przebić do składu w innych drużynach. Mówie tu o takich piłkarzach jak Nowacki, Czerkas, Radzewicz w pomocy gra kapitan i juz chyba legenda Odry Janek Woś. Patrząc na wyniki Odry naprawdę moim zdaniem to jest najpeniejszy typ tej kolejki. W sumie można powiedzieć, że piłkarze Wodzisławia grają o pietruche, ale grają u siebie i napewno mają więcej motywacji niż jakieś tam Belady, Godeony czy inne wynalazki. Odra ostatnio nieźle prezentuje się w obronie i wyniki też naprawdę ma bardzo ciekawe. Wygrała w Gdyni, remis z ŁKS w Łodzi gdzie o punkty cholernie ciężko, potrafiła także pokonać w PE u siebie Wisłe, ale tą od lajkonika i nawet remis z słabiutkim Górnikiem nie jest wpadką, gdyż były to derby a te rządzą się swoimi sprawami.

Mój typ: 1

Do góry
#1155349 - 20/04/2007 21:41 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: drfocus]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Witam i tym razem postaram się coś skrobnąć o meczu Groclin Dyskobolia - ŁKS Łódź bardzo duzo na temat tego meczu napisał Ignorator.
ŁKSiacy jak to przystało na ''Rycerzy Wiosny'' grają bardzo dobrze powiedziałbym nawet,że z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Warto dadać,że w ŁKSie nie brakuje kontuzji od dłuższego czasu nie mogą grać Robert Szczot,Arkadiusz Mysona i Robert Łakomy. W fantastycznym meczu przeciwko Cracovii nie grał również kapitan Zdzislaw Leszczyński oraz Adam Marciniak (strzelec bramki w Lubinie )Po bardzo dobrym meczu z Cracovią w środe humory z zespole dopisują. Piłkarze zapowiadają,ze jadą po 3 punkty do Grodziska bowiem mobilizuje ich fakt,że mimo tego,że są w czołówce nikt nie traktuje ich poważnie wśród kandydatów do najwyższych lokat. Nie wiem czy ktoś czytał moją wypowiedz odnośnie meczu z Cracovią, pisałem tam bowiem,zeby zwrócić uwagę na młodego litwina Mariusa Kizysa. No i potwierdził to,ze jest w rewelacyjniej formie najpierw asystował przy bramce Arifovicia a potem sam strzelił bramke.Do składu wraca kapitan Leszczynski podpora obranców.Trener Marek Chojnacki dzisiaj wieczorem ustali skład na jutrzejszy mecz. Myśle,że wiekszych roszad w składzie nie będzie pewnie miejsce Sebastiana Przypyszewskiego zajmie Leszczyński.
ŁKS jest obecnie w bardzo dobrej formie i myśle,ze są w stanie wrócić do Łodzi z 3 punktami.

x2 8/10
2 4/10

Do góry
#1155545 - 20/04/2007 22:16 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: 19marcin08]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Groclin - ŁKS
Przyznam, że nie widziałem meczu ŁKS - Cracovia, a wynik mnie zaskoczył, bo w sumie liczyłem, że Pasy nie przegrają w Łodzi.
Nie podzielam jednak optymizmu 19marcin08
Wydaje mi się, że remis to max co ŁKS może wywalczyć

Ale po kolei
Muszę przyznać, że i ja nie traktuję ŁKS-u poważnie, tzn. nie wierzę, by drużyna mogła cokolwiek wywalczyć w tym sezonie.
Widzę też, że podkreśla się mecz Cracovia - Groclin w PP
Oczywiście, ten mecz dla podopiecznych Skorży jest ważniejszy niż spotkanie ligowe, ale też - z drugiej strony - nie sądzę, by Grodzisk odpuścił mecz z ŁKS-em, czy potraktowal je ulgowo. Wszak lepiej jechać do Krakowa w dobrych nastrojach, niz po przegranym meczu.
Najprawdopodobniej Skorża da 2-3 piłkarzom odpocząć i to wszystko. Groclin ma dość szeroką ławkę i kilku piłkarzy aż pali się do gry, i jeśli dostaną szansę, z pewnością będą chcili się pokazać, choćby w perspektywie pucharowego meczu.
Nie krytykowałbym też tak bardzo Filipa Ivanovskiego, bo fakt, nie błysnął, ale kto blyszczy w Bełchatowie poza Gargułą, Nowakiem, Ujkiem?
Dla Macedończyka był to (chyba) pierwszy mecz w podstawowej jedenastce, od razu został rzucony na głęboką wodę i to go po części usprawiedliwia. Poza tym, jakby nie patrzeć, dogral meczową piłkę Chinyamie, ale ten ostatni niemiłosiernie spartolił. Warto też zauważyć, że Bełchatów zaczyna się bronić zaraz po straci piłki i za dużo czasu. ŁKS gra defensywę inaczej i jeśli Ivanovski dostanie szansę w tym meczu, to może być niemiłym zaskoczeniem dla gości.
Ja sądzę, że ŁKS pomimo dobrej gry (jak piszecie) w ataku nie ma zbyt wielu atutów, a tak się składa, że przyjdzie grać mu z drużyną, która potrafi się bronić i która u siebie jeszcze nie przegrała 2-9-0 bramki 10-7
ŁKS na wyjeździe 4-3-4 10-13
W Łodzi padł remis 1:1 i myślę, że coś podobnego wyskoczy dziś
Ja myślę, że 1:0 dla gospodarzy, bądź 1:1
Najlepszym typem wydaje mi się under 2.5 bramki
Wg. mnie to najlepsze rozwiazanie na ten mecz

Do góry
#1155968 - 21/04/2007 00:26 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: rene]
Toledo Offline
journeyman

Meldunek: 01/08/2006
Postów: 54
Dzień Dobry
Toledo Preview
1.Legia - Korona
Jestem pewny,że Legia zwycięzy w tym spotkaniu.Spodziewałem się kursu w kolicy 1,55,kiedy zobaczyłem,że jest prawie 1,90 to się ucieszyłem.Po pierwsze Korona słabiutko spisuje się na wyjazdach
,po drugie nie jest w takiej formie do jakiej nas przyzwyczaiła.
Po kilku meczach widać,że zwolnienie Wdowczyka było dobrym ruchem,chociaż mam wielkie uznanie dla jego warsztatu trenerskiego.Jednak nastąpił chyba konflikt pomiędzy nim a piłkarzami.Drużyna jest dobrze przygotowana brakowało tylko zdrowj atmosfery,którą wprowadzi Zieliński.Po dwóch zwycięstwach z rzędu Legia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
TYP : 1
Bełchatów - Lech
W ostatnim spotkaniu z Groclinem Bełchatów zdał test.To był dla nich bardzo trudny mecz po porażce z Cracovią.Groclin jest w moim przekonaniu najlepiej taktycznie grającą drużyną obecnie w Polsce.Widać rękę Skorży a przedewszystkim dużego przywiązania do taktyki.Świeteny pressing,asekuracja,doskonałe kontry.Gdyby byli bardziej skuteczni mogliby rozgromić Legię w Warszawie.
Ten mecz będzie łatwiejszy choć nie musi.W moim przekonaniu Lech gra zbyt ofensywnie,aby sprostać Bełchatowowi.
Typ : Over
Cracovia - Górnik
Stefan Majewski potwierdza,że ma pojecie o fachu trenera.Widać,że to co gra teraz Cracovia ma mało wspólnego do tego co grała za Stawowego.Wydaje mi się,że stadion przy ul.Kałuży stanie się twierdzą trudna do zdobycia.Cracovia jest niesamowicie przygotowana pod względem fizycznym.Oni praktycznie są w stanie biegać,grać agresywnie przez 90 minut.I do tego te błyskawiczne kontry przeprowadzane na zmiane przez Bojarskiego oraz Pawlusińskiego.Górnik praktycznie gra tylko o to by nie grać w barażu.Remis to maks co moga osiągnąć.
TYP:1X
Groclin - ŁKS
Prezes Drzymała powiedział,że liga ich w tym sezonie mało interesuje.Biorąc pod uwagę fakt,że Groclin gra słabo u siebie w domu.W moim przekonaniu ŁKS może coś osiągnąć.Muszę przyznać,że jestem admiratorem filozofii piłkarskiej trenera Chojnackiego.
Ładny dla oka techniczny football.To co zagrali z Cracovią nie byle kim w pierwszych 30 minutach to było coś ponad naszą ligę.
W tym meczu może się zdarzyć wszystko.ŁKS w dalszym ciągu jest w grze o europejskie puchary.
TYP: NoBet
Zagłębie - Arka
Kurs 1,40 na gospodarzy? Oni chyba są śmieszni.Odradzam grania na gospodarzy.To co,że Arka przegrała z dobrze spisującą się Odrą
,ale tylko z powodu swojej Arsenalowskiej nieskuteczności.Buki żerują na tym,że Arka i tak spada z ligi.To jest głupie myślenie.
Stawowy jest profesjonalistą iw ie,że ma do przeprowadzenia pewien proces.Prawdopodobnie zostanie z Arką w II lidze i powalczy z nią o Ekstraklasę.Arka to drużyna dzięki swojemu znakomitemu trenerowi grać świetnie w ofensywie.Jej piętą achillesową jest defensywa.W moim przekoaniu Zagłębie będzie miał wielkie problemy z pokoaniem arki.
TYP : Arka strzeli gola
Odra - Wisła Płock
Odra to w moim przekonaniu najlepsza drużyna tej rundy.Zdołała pokonać już Wisłe,Bełchatów,Arke.Naprawdę niegdyś najlepszy trener polskiej ligi Zieliński wraca w wielki sposób.Z drużyną
pracuje od noewgo roku a przygotował ich doskonale.Zwróćmy uwagę,że sklad sie praktycznie nie zmienił.Odszedł ich najlepszy snajper Chmiest a oni grają doskonale.Wydaje mi się,że jak Odra będzie grała tak dalej to trudno będzie zatrzymać trenera.Z pewnością dostanie oferte z lepszego klubu.Wielokrotnie pan Godlewski mówił ,że Odra to drużyna nie na I ligę.Biorać pod uwagę wielkość miasta oraz na frekwencje w Wodzisławiu z gadzam się z nim.Jednak oni mają cały czas od początku wejścia do ligi śląski charkter.Do tego pełnią fajną rolę w naszej lidze promując zdolnych polski8ch piłkarzy takich jak Chałbiński,
Nowacki,Radzewicz,Pawełek - to postacie znane w polskiej piłce.
TYP : 1
Widzew - Wisła K.
Widzew wlaczy tylko o to by nie grać w play-offach Wisła o zachowanie twarzy.Jednak przed nią trudne zadanie.Bo wŁodzi nikomu nie gra się lekko przeciwko młodym uzdolnionym piłkarzom z widzewiackim charkterem.Spodziewałem się pewnej wygranej u siebie z Łęczną . I zobaczyłem fatlaną grę obrony.łęczna stworzyła sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji.Wisełka stoi przed trudnym zadaniem.Wisła już mysli o nowym sezonie.Pewien sposób uprawiania polityki okazał się nieskuteczny.Kiedyś Wisłą wykupowałą najlepszych piłkarzy ligi podpisując z nimi długie kontrakty i wówcza rządziła długi okres czasu.W pewnym momencie od tego odeszła szukając piłkarzy z zagranicy .Teraz płaci za to cenę.W tym momencie napewno nie jest warta stawiania tym bardziej,że gra na wyjeździe.
TYP:X

Do góry
#1156614 - 21/04/2007 04:42 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Toledo]
przyborro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2006
Postów: 3265
Skąd: CIN
"Co chyba wszyscy są w szoku w Płocku 2 bramki strzelił Piotr "Diablo" Włodarczyk , a pierwsza bramka była naprawdę całkiem ładna. Fakt ten chyba może cieszyć ekipę z Kielc bo czy to możliwe, żeby ten snajper w ciągu 3 dni strzelil 3 bramki??"

hehe Piotrus strzelil dzis 2 gole:P... jakos potrafi

Co do jutrzejszych meczy skusze sie na zagranie Lech-->gol po kursie 1.58 w expekcie, kolejorz stara sie grac ofensywnie i licze ze raz ukuja lidera.

Do góry
#1156690 - 21/04/2007 05:43 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus
a żebyś tak przegrał beticos \:p


No tak mi źle życzy
Jako kibic to i ja bym wolał, by Korona wygrała, no ale z drugiej strony jestem trochę bogatszy , bo kuponik Legia/Werder/Lautern ładnie wszedł
Część tej kasy zainwestuję w Arkę i jak kolega drfocus wróci z wesela z tej dziury Koleczkowo k. Gdyni i zobaczy, że Zagłębie nie wygrało, to to nie będą BIAŁE MYSZY \:D

P.S.
Bramka Włodarczyka na 2:0 naprawdę urodziwa

Dziś już portale piszą, że Legia włączyła się do walki o mistrzostwo \:D
Nie wiem, czy o mistrzostwo, to po pierwsze
A po drugie:
Uznam, że to prawda, jeśli Legia w następnej kolejce wygra z Wisłą w Krakowie
Później ma łatwiejszych przeciwników - przynajmniej teoretycznie

Do góry
#1156874 - 21/04/2007 16:13 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Toledo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: Toledo

Zagłębie - Arka
Kurs 1,40 na gospodarzy? Oni chyba są śmieszni.Odradzam grania na gospodarzy.To co,że Arka przegrała z dobrze spisującą się Odrą
,ale tylko z powodu swojej Arsenalowskiej nieskuteczności.Buki żerują na tym,że Arka i tak spada z ligi.To jest głupie myślenie.
Stawowy jest profesjonalistą iw ie,że ma do przeprowadzenia pewien proces.Prawdopodobnie zostanie z Arką w II lidze i powalczy z nią o Ekstraklasę.Arka to drużyna dzięki swojemu znakomitemu trenerowi grać świetnie w ofensywie.Jej piętą achillesową jest defensywa.W moim przekoaniu Zagłębie będzie miał wielkie problemy z pokoaniem arki.
TYP : Arka strzeli gola
Odra - Wisła Płock


Arsenalowa nieskuteczność? Przecież oni mieli tylko 4 sytuacje ( 3 rzuty wolne i rzut karny). Odra grała słabo, ale Arka jeszcze gorzej, brakowała zdecydowanie dokładności, podania nie trafiały do adresatów. Jak to oglądałem to co raz bardziej mi się wydawało, że piłkarze czekają na decyzje Krauzego o tym co stanie się ze Stawowym i z ich kontraktami. Na koniec jeszcze kibiców dobił Dziedzic, który chciał dołożyć brameczke do wyścigu o króla strzelców i strzelił z 11 metrów...leciutko w środek. W oczy mi się jeszcze rzuciłto,że Arkaw pierwszej połowie grałą dużo lepiej, a potem padli (wytrąceniezrytmu meczowego?). Zagłębie walczy o mistrzostwo i ten mecz moim zdaniem wygra szybko łatwo i przyjemnie gdyż jest lepsza odArki w każdej formacji.

Do góry
#1156904 - 21/04/2007 16:30 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Kameleon]
mazureksopot Offline
member

Meldunek: 29/03/2007
Postów: 109
Nie wiem jaki Ty mecz kameleon ogladales skoro twierdzisz ze Arka grala gorzej niz Odra. To Arka caly mecz powadzila gre, ale nie ustrzegla sie kilku bledow w defensywie ktore zawazyly na wyniku meczu i do tego nieskutecznosc w ofensywie. Odra wybijala dlugie pilki i liczyla na jakis blad. Posiadanie piłki bylo z 58%-42% po stronie Arki wiec jak Ty mozesz napisac ze Arka grala gorzej niz Odra...Co z Ciebie za fachowiec. pozdrawiam
dzisiaj X2

Do góry
#1156944 - 21/04/2007 16:50 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: mazureksopot]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Przecież Odra przyjechała do Gdyni by zagrać defensywny futbol licząc na bramke z kontry. Plan wykonali i moim zdaniem to oni są lepszym zespołem. Arka atakowała, ale akcje były najczęściej rozbijane przez Odre tuż przed polem karnym, albo Arkowcy zagrywali niedokładnie w środku pola. Do tego Dziedzic zasłużył namiano frajera kolejki i słaba Odra odprawiła słabą Arke. Przegraliśmy z zespołem,który niestety o nic już nic nie walczy, a styl porażki... \:\( nieskuteczni, mało kreatywni, niedokładni, wybici z rytmu.

Zagłębie ma fajny atak i Kowalski zsobierajem moim zdaniem przepuszczą kilka bardzo groźnych ataków po których padną bramki.

Do góry
#1156989 - 21/04/2007 17:10 Re: Orange Ekstraklasa - 23 kolejka ( 20 - 22 kwietnia ) [Re: Kameleon]
Toledo Offline
journeyman

Meldunek: 01/08/2006
Postów: 54
Zgadzam się Kameleon i to jedyny powód który mnie niepokoi.Brakuje drużynie pewności.Nie wiem jakie zapadły decyzje dotyczące przyszłości drużyny.Czy stawowy zostaje w jakim składzie będą występowali w II lidze.Moim zdaniem kurs 2,10 że Arka stzreli jest przesadzony.Po pierwsze dlatego,że jest to drużyna której akcje w ofensywie są płynne,podrugie Arka nie strzeliła bramki od 2 spotkań a w przypadku drużyn Stawowego jest to pewne zaskoczenie.Ja się chyba skuszę i postawię ten typ.

Drugi mecz warty zagrania to Odra z Wisłą Płock.Wisła jest myślami jest gdzie indziej a dokładanie w meczu pucharowym z
Koroną.W moim przekonaniu Wisła odpuści sobie te spotkanie.
Biorąc pod uwagę formę Odry to zwycięstwo gospodarzy jest bardzo prawdopodobne.Jedyne co mnie niepokoi to nasza chora,polska sytuacja.Nie wiadomo czy Odrze będzie chciało się wygrać.Przedcież wiadomo,że i tak nie spadają z ligi.A motywacja oraz determinacja jest cholernie ważna w tej lidze.
Może być tak,że mecz się skończy wynikiem 0:0

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, alfa, akagi, kemp, pacyfista, igea23), 3157 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584567 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07