Opcje tematu
#1839093 - 07/12/2007 19:18 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :)
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403

Do góry
Bonus: Unibet
#1839143 - 07/12/2007 20:04 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: drfocus]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Jeszcze w tamtym tygodniu byłem pewien, że Lech zmiecie Korone w tym meczy, lecz im bliżej meczu to uważam, że Kolejorz tak łatwo nie będzie miał. W obu druzynach zabraknie w zawodników co stanowią o sile ofensywnej obu drużyn. W Koronie kontuzjowany jest Edi, natomaist w Lechu za kartki nie zagra Rengifo. Kto jest w zamian?? U gospodarzy jest Reiss, który nie strzela tylu bramek jak rok temu, a głośno o nim głównie z tej racji, że sam się zastanawia czy chcą go jeszcze w Lechu. Obok Reissa zapewne zagra Pitry. W Koronie obok najlepszego strzelcy Robaka zagra Zabłocki \:D (oby nie) albo Kowalczyk, który wraca do formy z zeszłego roku. Do środka wracają Hermes ze Zganiaczem. W podstawowym składzie możliwe ze zagra Bonin. Warto jeszcze dodać że po kontuzjach wracją Sobolewski i Gajtkowski. O kłopotach obrony Lecha każdy wie. Obrona Kielczan także jest dziurawa jak ser szwajcarski. Mimo, że w meczu z Bełchatowem stracili 2 gole to zaprezetowała się całkiem dobrze. Zapewne wystąpi Drzymont (grał w Lechu) oraz Skerla. Hernani już mozna powiedzieć jest jedną nogą poza Kielcami \:\( . Warto dodać, że w Koronie to może być także ostatni mecz dla Bonina.
Na trybunach tez nie bedzie rewelacji, kibice z Kielc (ta garstka wiernych fanatyków) nie pojawi się na Bułgarskiej gdyż ma zakaz. Takze i w Poznaniu nie ma jakiegoś wielkiego zainteresowania i spodziewane jest ok 14-15 tys. Liczba imponuje, ale warto zauwazyć że średnia w Poznaniu to ok 20tys.

Mimo, że to może być bardzo ważny mecz, wobec braku Ediego i Rengifo nie spodziewam się gradu goli. Także główny typ to under 2,5 gola. Do tago dołoże jeszcze 2 typki ale to tak głównie dla zabawy i na tzw. "czuja"

Typy
under 2,5 gola kurs 1.85 Expekt 7/10
HT/FT 2/1 kurs 30.00 Betsson 0,5/10
HT/FT 2/X kurs 15.50 Betsson 0,5/10

Do góry
#1839221 - 07/12/2007 20:36 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Orandż, orendż, oranż czy orenż - licho wie, która IDEA jest właściwa \:D
Ja jak przeczytałem temat drfocusa, to przypomniał mi się jeden z kultowych napojów komuny, jakim była oranżada
Stare dziady, ale pamięć mają dobrą

Był też tak wynalazek jak oranżada w proszku \:D i kto wie, czy ten termin nie będzie pasować jak ulał do naszych ekstraligowych zawodów, po prokuratura w Breslau im. Michaiła Tomczaka ino czeka

Obawiam się, że złocisto-krwistym korona dziś korona z głowy spaść może, bo oni nie za bardzo lubią ziemniaki ( po poznańsku: pyry )
Niedawno na ziemi wielkopolskiej była wtopa 0:4, głównie za sprawą ptaszka sikorki
Jeśli Kolejorz zaserwuje Kielczanom dodatkowo gzik, to może nastąpić nieoczekiwana zamiana miejsc ( w tabelce )
No ale to normalka - Lech jedzie po majstra \:D
Silnik napędowy maszynerii zwanej lokomotywą ma się dobrze, ale w przodach i tyłach nieco gorzej
Z tyłami to normalka
W przodzie nowość ( jakaś promocja na święta? )

Trochę bicia piany o Koronie też by się przydało, więc proszę bardzo
Nie wiem, co się stało z Boninem, ale Zielek lubi go tak samo, jak Leo Jelenia \:D
Jeśli wyjdzie Bonin, to będzie to duże wzmocnienie Lecha, bo ten zawodnik ma formę co najwyżej na Puchar Ekstraklasy \:D
Zresztą tak jak kiedyś Korona słynęła ze skrzydeł, tak teraz są one przetrącone
Edi też by się przydał, bo pozostałe napadziory nie za bardzo mnie przekonują

Od kolegi drfocusa oczekuję jeszcze wyjaśnienia odnośnie typów:
under 2,5 gola kurs 1.85 Expekt 7/10
HT/FT 2/1 kurs 30.00 Betsson 0,5/10
Typy bardzo wyraziste, szczególnie the second \:D
- Czym się różni żaba od blondynki?
- Bo zaba kuma
A ja w żaden sposób nie mogę dojść, jak ma wyjść 2/1 przy underze
No chyba, że Korona dostanie handicap przed meczem
Od sędziego \:D

Na tę kolejkę mam jeszcze jednego pomysła
Stilicznaja spod sztandaru Mordo ty moja przy kociej muzyce własnych kiboli Górnikowi dopi... ...eprzy \:D
Jarka dość szybko się wyjarał
Zresztą Górnik jest przewartościowany w ocenach

Legia jest mocniejsza, choć jak powiedział Kuba Błaszczykowski, kiedy Stolicznaja grała towarzysko z Dortmundem
"Legia i Wisła w Bundeslidze to broniłyby się przed spadkiem"
Z tym twierdzeniem się zgadzam, patrząc na poziom rozgrywek oranżady w proszku \:D
Kuba miał jednak pecha, bo jak na razie jego klub też jest w dolnych rejonach Bundesligi i potrzebuje punktów jak koń owsa

Borussia to jednak zespół bardziej klasowy, więc dziś popatrzę jak zespół Kuby broni się przed spadkiem w meczu z Arminią, w której gra Wichniarek

Do góry
#1839252 - 07/12/2007 20:57 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Beticos już ci wyjaśniam.

Dla mnie w tym meczu to będzie under i to mój główny typ, a jedyne co może spowodować, że wejdzie over to to że Korona strzeli bramkę w pierwszej połowie (tak se mysle) . Im dalej w las (czyt. bliżej końca meczu ;\) ) to Koroniarze oddychają rekawami, a Saszka to nawet i nogawkami. Lech też ostanio jakoś nie błyszczy w ofensywie. Te typki co podałem 2/1 to nawet bardzo nie spodziewam się, że wejdą ;] mimo, że są wyraziste . Także stać mnie i mogę sobie pozwolić na stratę 0,5 stawki :D. To taka mini kontra na under \:D .

Co do Legii to jest to peffka nad peffkami nawet i można brać wszelkiego rodzaju handi. Jarka strzela tylko u siebei Sosnowcom i Poloniom i jak i cały Górnik jak się trzeba zmierzyć z Legią, Wisłą, Lechem to chyba najbardziej cieszą się kury bo wiadomo zawsze to jeden kogut więcej w kurniku. Martwi tylko ten Giza, choć plus taki w meczu z Cracovią że tam nawet udało mu się oddać celny strzał czyli jakąs progresje widać. Ja w czasie meczu Legia - Górnik będe w okolicy bo na Karowej gdzie ryk silników pewnie mi zagłuszy jak kryta będzie sie cieszyła przynajmniej 2 razy z bramki dla Legii. Także tak samo jak i w Koronie to samo się dzieje w Górniku i na tym głównie opieram swoj typ, Rysio nie potrafić grać gdy nie jest faworytem. Pamiętam, że z Koroną z Legią dostawal baty do zera na Lazienkowskiej bez masła.

Legia - Górnik
Typ: 1
Kurs: 1.50 Betway
10/10

Typ: Legia (-1)
Kurs: 2.40 betway
Stawka: 6/10

Do góry
#1839254 - 07/12/2007 20:58 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: rene]
jappa Offline
old hand

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 740
Skąd: wielkopolska
Lech-Korona
Witam juz dzielą nas tylko godziny od zakonczenia rozgrywek ligowych w Poznaniu...Na szczęscie deszcz przestał padać ,więc liczę że druzynę kolejorza tłumnie wesprze ponad 18 000 kibiców...Jeśli chodzi o względy sportowe,brak Reniferka nie musi byc osłabieniem,sądzę że Pitrego stać na zagranie meczu na wysokim poziomie..Osobiscie będę go obserwował i mam nadzieje że mnie nierozczaruje..Według mnie Pitry powinien byc jedynym napastnikiem ,jego szybkośc powinna byc przydatna..Reiss powinien grać za Pitrym ,w razie potrzeby włączając sie do przodu..Podstawa jest zdobyć środek boiska,boki oczywiscie Zając i Wilk,jesli potwierdzi się brak Ediego to jak dla mnie pewna 1..Sądzę że zakonczenie rozgrywek w tym roku na podium będzię sukcesem mimo plagi kontuzji ktora nawiedziła druzyne poznańską...
Lech-Korona typ: 1 Kurs: 1.9 buk: Bwin

Do góry
#1839346 - 07/12/2007 21:54 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: jappa]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Kobiety to złooooooo........
I tym "optymistycznym" akcentem zaczne swe pisanie. Ech...

Ruch Chorzow - Cracovia Krakow

Pilkarze Ruchu aby przygotowac sie do tego meczu spedzili noc poza domem. Tak sobie wymyslil trener Dusan, bo moze uwazal ze noc bez zon, kochanek, dziewczyn, narzeczonych, prostytutek, przyjaciol etc. dobrze wplynie na Niebieskich.
Sam Dusan mowi na lewo i prawo jak wazne jest to spotkanie. Spotkanie dwoch druzyn walczacych o utrzymanie. A kto by pomysla ze Cracovia bedzie miala taki sezon jaki wlasnie ma.
W druzynie gospodarzy nie zagraja: Lilo, Janoszka, Golem (kontuzje).
Jeszcze jedna ciekawostka dot. meczu. Naprzeciw siebie stana bracia. Bracia Baran. Arek i Grzegorz.
Ptaszki cwierkaja ze Ruch Chorzow chce pozyskac z Energie Tomasza Bandrowskiego, ktory jakos nie potrafi znalezc miejsca w swoim deutsch team.
Niebiescy zagraja w swoim miescie. Z taka jednak roznica ze na Stadionie Slaskim. Stadion ogromny, bilety nietanie, pogoda zla (cieplo jest, ale deszcz + wiatr) nie wroza, aby na ten mecz przyszla piorunujaca liczba widzow, zdolna zapelnic ten 50tysiecznik.

A o to slowa prof. Miodka dot. tego spotkania:
Wielki sympatyk Ruchu prof. Jan Miodek uważa, że Cracovia zawsze była drużyną nieobliczalną. - W 1958 r. grała dwa mecze pod rząd u siebie z Ruchem i Gwardią Warszawa. Była faworytem meczu z Ruchem. Jednak przegrała aż 0:5, a tydzień później ta sama Cracovia dołożyła 5:0 Gwardii, idącej na mistrza z Hachorkiem, Baszkiewiczem i Stefaniszynem w składzie - przypomniał językoznawca Uniwersytetu Wrocławskiego. - Mam olbrzymi sentyment do Cracovii, Wisły, Polonii czy ŁKS-u. Czy to jest piłka nożna, boks czy hokej, lubię i szanuję starych mistrzów. Wiele lat nie byłem już na meczu Ruchu, ostatni raz z Gerardem Cieślikiem, gdy przegrał z Legią Warszawa - wyznał prof. Miodek.
Zarówno legendarny piłkarz, jak i profesor tłumaczą, dlaczego drużyny grają słabo. Cieślik: - Oba zespoły są w przebudowie, młodzież jeszcze nie potrafi wszystkiego.
Miodek: - Jeżeli Ruch nie wygra, będzie w bardzo trudnej sytuacji. Boję się, że jak będzie grał na wiosnę tak jak jesienią, to baraże go nie miną. Gdybym miał typować, to pachnie mi w piątek remisem 0:0 albo 1:1.


Moze prof. Miodek okaze sie typerem no.1 Ale to sie zobaczy za kilkanascie godzin ;\)

Jak dla mnie faworytem jest Ruch. Jednakze biorac pod uwage jego ostatnie wystepy, trzeba uwazac.



Kurs ~ 2.20

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lech Poznan - Korona Kielce

Hmmm....Na czuja przychodzi mi jeden typ. Over 2,5
Jak widac mam troche inne zdanie niz drfocus.
Trudno mi znalezc jakies mocne argumenty zeby potwierdzic ten bet.
Na 7 ostatnich meczy pomiedzy tymi druzynami 3 bylo overowe. To teraz moze nadeszla odpowiednia chwila zeby wyrownac ta statystyke

Tym razem stadion "Kolejorza" nie będzie wypełniony po brzegi, jak było w meczu z Legią Warszawa, który obejrzało prawie 30 tys. widzów. Bilety kupiło do tej pory 2731 kibiców. Jeśli dodać do tego 12 tys. karnetów, frekwencja na spotkaniu może być nieco wyższa niż 15 tys.

Typ na czuja. Stawka mala, bo tylko taki intuicyjny.

Lech Poznan - Korona Kielce
Typ: over 2,5 gola
Kurs: 1.9
Stawka: mała \:p

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Legia Warszawa - Gornik Zabrze

Oj, Gornik, Gornik. Wielu widzialo niespodzianke w meczu z Wisla, jednak druzyna z Zabrza to nie jest ten team zeby mogl zagrozic przyszlemy mistrzowi Polski

Karygodne bledy popelnila defensywa zabrzan. To byl najslabszy mecz Borisa Peskovica od czasu, kiedy przyszedl do Gornika. Ale coz, predzej czy pozniej takie cos musialo sie wydarzyc. Nie najlepiej zagral takze filar obronny - Tomasz Hajto. Coz....

Sztab szkoleniowy Górnika Zabrze, pod kierownictwem Ryszarda Wieczorka, zdecydował się zabrać do Warszawy, na jutrzejszy mecz z Legią, osiemnastu piłkarzy. Stałej rehabilitacji po kontuzjach poddawani są nadal Gołoś, Sławik i Orłowicz, a Mariusz Pawelec jest przeziębiony.

Historia 5 ostatnich spotkan pomiedzy tymi zespolami:
19 listopada 2005 r.:
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 3:2 (3:0)
1:0 - Janczyk 40'
2:0 - Włodarczyk (k.) 44'
3:0 - Włodarczyk 45'
3:1 - Wiśniewski 76'
3:2 – K. Król 90'

10 maja 2006 r.:
Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 – Włodarczyk 14’

26 sierpnia 2006 r.:
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 3:2 (2:0)
1:0 – Choto 5’
2:0 – Włodarczyk 10’
3:0 – Edson 53’
3:1 – Moskal 76’
3:2 – Prokop (k.) 90’

7 kwietnia 2007 r.:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 - Andraszak 70'

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:3 (0:1)
0:1 – Radović 45'
0:2 – Roger (k.) 51'
0:3 – Edson 86'

Ogółem rozegrano 101 spotkań, z czego:
- zwycięstwa Górnika: 39
- remisy: 24
- zwycięstwa Legii: 38
Stosunek bramek: 139-137 dla Górnika.

Kazdy inny wynik niz wygrana gospodarzy bedzie niespodzianka.
Nawet nie wiem co za bardzo myslec o linii 2,5 gola, gdyz spotykaja sie:
zespol underowy (Legia) i zespol overowy (Gornik).

A kurs na stoleczny klub to ~ 1.45.

A tak swoja droga to gdzie jest McDziarz? \:p

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GKS PGE Belchatow - Widzew Lodz

Prawie mistrz Polski kontra druzyna spod egidy Zbigniewa Bonka. Mysle, ze dni Oresta sa policzone. Do Belchatowa zawita trener Zub. A panowie Lenczyk&Zub stworzyli dobrze dzialajacy duet trenerski.
Na 5 ostatnich spotkan rozgrywanych w Belchatowie miedzy tymi zespolami 4-krotnie gora byli gospodarze. Czemu mialoby byc inaczej tym razem?

GKS Belchatow - Widzew Łódz
Typ:



Kurs: 1.4

Do góry
#1839376 - 07/12/2007 22:25 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: Stalion]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Stalion

Pilkarze Ruchu aby przygotowac sie do tego meczu spedzili noc poza domem. Tak sobie wymyslil trener Dusan, bo moze uwazal ze noc bez zon, kochanek, dziewczyn, narzeczonych, prostytutek, przyjaciol etc. dobrze wplynie na Niebieskich.


Skoro już ocieramy się o sex, to myślę, ze Radolski popełnił ogromny błąd. Przecież w kadrze Ruchu jest Klaczka \:D
Poza tym można przypuszczać, że podobnie jak Kopernik, Janoszka jest kobietą
Trudno zatem ocenić, czy eksperyment się powiódł \:D

Do góry
#1839590 - 08/12/2007 00:31 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: rene]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Ruch Chorzow-Cracovia Krakow

Nie mam zbytnio głowy do pisania.Byłem przed chwilą w greckiej restauracji-do dania głównego wypiłem troszeczke wina i nie czuje się max na siłach do wysiłku umysłowego.
Po pierwsze primo, Ruch gra od początku sezonu równo i przy tym dobrze-kilka porazek było nieuniknionych, ale juz taki los beniaminka.Chorzów tyle moze sie cieszyc co fakt ze w OE wogóle grają.Utrzymanie się w lidze z pewnością jest głównym celem klubu, wątpie ze Duszan Radolsky jest w stanie wskoczyc na wyzsze pozycje ze swoją druzyna.Na stadion śląski przyjezdza dziś Cracovia, o której za bardzo nie wiem co myśleć-niby to zmotywowana Cracovia...ale chodzą głosy ze pilkarze nie trawią systemu którym kaze im grac Stefan Majewski.Obie kadry nieco oslabione, ale bardziej przewietrzona wydaje się być ta gości.Druzyne Cracovi, osobiscie daze wielką sympatią-głównie tutaj ku Stefanowi Majewskiemu, czlowiekowi otwartemu, z pomyslem na gre i z naprawde bakcylem do taktyki.Z drugiej strony mamy Duszana, ktorym z Groclinem przeszedl do 3 rundy puchary uefa pokonujac Herthe i Man.City.Ale smialo mozna powiedziec ze Groclin to nie Ruch, zdecydowanie mniejszy potencjal w pilkarzach.Ale czasami gdy patrze na akcje Ruchu, naprawde jest to fajne dla oka.Suma sumarum skupie sie dzisiaj na Cabaju, ktory wedlug mnie jest dobrym bramkarzem lecz ostatnio bez szczęścia.Mysle ze w dzisiejszym meczu zamykającym metaforycznie rozgrywki nie da on się pokonac przez jakiegokolwiek gracza Ruchu.
Typ:Druzyna gospodarzy(Ruch Chorzów)-Strzeli gola? NIE
@3,75 2/10 Unibet

Do góry
#1839644 - 08/12/2007 00:51 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: Stalion]
bulas Offline
journeyman

Meldunek: 24/11/2005
Postów: 50
Skąd: konin/poznań

Tym razem stadion "Kolejorza" nie będzie wypełniony po brzegi, jak było w meczu z Legią Warszawa, który obejrzało prawie 30 tys. widzów. Bilety kupiło do tej pory 2731 kibiców. Jeśli dodać do tego 12 tys. karnetów, frekwencja na spotkaniu może być nieco wyższa niż 15 tys.


nie wiem skąd masz takie dokladne dane?? ale prognozujesz dosc kiepsko bo o godzinie 16 tylko z mojego akademika bilety na ten mecz kupiło okolo 30 osob x 6 akademikow mojej uczelini to daje 180 i gdyby tak jeszcze akademiki innych uczelni to mamy juz sporo osob

a tak na powaznie to co do prognoz to ja widze dzis na stadionie srednią rundy czyli jakies 20 tys
co do prognoz pogody to wyglada to tak: w tej chwili jest 7 stopni C wiatr umiarkowany i nie pada i raczej sie nie zanosi bo chmur coraz mniej wiec to zapewne spowduje ze na stadionie sie zjawią sie Ci ktorzy sie deszczu obawiali
co prawda osoby takie nie naleza do najzagorzalszych kibicow ale zawsze to sztuka jest
co do prognoz wyniku to obstawiam zwycięstwo Lech bo Lech poprostu nie przegrywa na swoim stadionie, Korona jakos mnie nie przekonuje w obronie, ale nie bedzie to mecz spacerek
w obu drużynach zabraknie kluczowych zawodników (Edi i Reniferek)
dla Lecha to juz z resztą tradycja w tej rundzie ze kogos brakuje
podsumowujac Lech -Korona 1 kurs 1,85 - 1,95

Do góry
#1839712 - 08/12/2007 01:26 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: b3str]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
co mi sie rzucilo w oczy ?

A nic innego jak fakt, iz Craxa zanotowala ledwo 1 remis w calych rozgrywkach [5 kolejka - U SIEBIE z LKS 0-0] ... mamy 17 kolejke a goscie bez wyjazdowego remisu

Owszem Ruch ma w swoich szeregach doswiadczonych, dosc przyzwoicie grajacych zawodnikow jak Jezierski, Grzyb czy Adamski a takze gra fajna, ciekawa dla oka pilke, ale zdecydowanie Cracowie stac na wywiezienie chocby 1 pkt., a byc moze i calej puli ze Stadionu Slaskiego.

7 ost meczy to 6 porazek i tylko 1 wyjazdowa wygrana Cracovii(de facto jedyne pkt przywiezione ze stadionu rywali).Fatalna gra oraz kiksy Cabaja dosc znacznie pomagaja rywalom.Ogolnie szkoda chlopaka, bo czasem jak ma dzien, to "wyciaga wszystko" a jak brakuje pewnosci siebie, to ... poprostu az zal patrzec

W Ruchu procz tych, o ktorych wspomnial Stalion, moze zabraknac takze Irka Adamskiego.

X2 @1.56 7/10
X @3 2/10

Do góry
#1840260 - 08/12/2007 03:43 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: bitnap]
byylu Offline
newbie

Meldunek: 30/09/2007
Postów: 38
Skąd: Kraków
Lech-Korona
under 2,5
Wydaje się, że w tym pojedynku over jest pewny, ale zagram to na przekór wszystkiemu, Reiss nie gra tak jak w tamtym sezonie, Rengifo pauzuje za kartki tak więc siła rażenia Kolejorza sie zmniejsza, więc Korona ma szansę zachować czyste konto (chyba że znów ich defensywa zaskoczy in - ) a nie wydaje mi się aby drużyna z Kielc wygrała 3 bramkami na wyjeździe.
nie umiem uzasadnić tego typu ale mam kobiecą intuicje :]

Legia-Górnik
typ: 1
Legia musi udowodnić, że kryzys który przechodziła jest daleko z tyłu. A kiedy ma udowodnić jeśli nie w meczu z Górnikiem? Widać, że dzieję się coś dobrego drużynie z Zabrza ale patrząc obiektywnie jest to przynajmniej w tym sezonie solidny ligowy średniak. A Legia? Miała walczyć o majstra, o Europejskie puchary. Chinyama strzelił ostatnio 2 bramki Cracovii, (Giza jest na fali wznoszącej, trafił w światło bramki ;\) ) co do obrony Legi od dawna wiadomo, że jest to jedna z najlepszych w Polsce, a jak widzieliśmy tydzień temu zawodnicy z dolnego śląska mieli duże problemy aby przebić się przez defensywę Wisły.
Mówiąc krótko-jeśli Warszaffka nie wygra, już nigdy więcej na nich nie postawie złamanego grosza. \:p

Do góry
#1840923 - 08/12/2007 07:15 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: byylu]
Kopytko Offline
veteran

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 1460
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: byylu
Warszaffka

WARSZAWA, a nie 'Warszaffka', chłopcze.

Do góry
#1841040 - 08/12/2007 08:48 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: Kopytko]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Spodziewam się na jutro masówki na GKS Bełchatów
Wiadomo - GKS Bełchatów kryzys ma poza sobą
W Widzewie zaś źle się dzieje, Boniek rezygnuje i wraca, Szymański został zatrzymany, sprzedał akcje Widzewa, Oshadogan ponoć obraził trenera Zuba, a jeszcze ktoś napisał, że Zub to najgorszy trener \:D w oranżadzie

Moim zdaniem wcale to tak nie wygląda, bo GKS może od dna się odbił, ale w dalszym ciągu nie gra tego, co potrafi i co powinien grać
Zupełnie nie zgadzam się z tym, ze Zub to jest najgorszy trener w pomarańczy
Jest akurat odwrotnie i niejedna drużyna chciałaby mieć takiego trenera
Wystarczy popatrzeć - w 7 ostatnich meczach Widzew przegral tylko raz
Wcześniej tych porażek miał na koncie "tylko" pięć \:D
Widać rękę Zuba, ale też z atmosferą w Widzewie rzeczywiscie cos jest nie tak, w każdym razie "wierchuszka" jakieś jaja robi
Piłkarze i tak radzą sobie dobrze
W meczu z tak reklamowanym na tym forum Górnikiem, Widzew był zespołem lepszym, choć grał na wyjeździe

Plusem Zuba jest to, ze zna Lenczyka i piłkarzy GKS-u
Orest niczym go nie zaskoczy

Faworytem jest GKS i ja będę im kibicować
Grać tego nie będę, bo to moze być niezła mina, a remisu nie wykluczam

Do góry
#1841476 - 08/12/2007 19:15 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: rene]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Osobiście uwazam ze to na Legie wiecej PLN`ow poleci niz na BOT.Szczegolnie zagranica beda stawiac na "Legia Warsaw", bo to jedyna druzyna obok "Wisly Krakow" które znają z OE.Ojoj do tego jeszcze u siebie z przeciętniakiem według tabeli to naprawde grubo Legia zagrana została.

Do góry
#1841729 - 08/12/2007 21:57 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: b3str]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Dyskobolia - Jagiellonia

W Jadze od kilku meczy nie grają już: Jacek Chańko, Vahan Gevorgyan i Everton. Po ostatnim meczu w Pucharze Ekstraklasy z Koroną do listy kontuzjowanych dołączył Jacek Falkowski. Za kartki pauzują Rodnei i Sobociński. Do kadry po kontuzjach wraca Kałużny i Vuk. Dodatkowo powołano 3 młodych zawodników: Karol Janik, Adrian Karankiewicz i zgłoszony do gry w minionym tygodniu Kamil Stankiewicz.

Jaga mocno osłabiona. W obronie zagra pewnie Łatka (główne zadanie to powstrzymanie Sikory), Nawotczyński, w środku Wasiluk lub Kałużny, Napierała. Co mnie martwi w tej formacji? Zdecydowanie brak wyróżniającego się zawodnika w rundzie jesiennej jakim jest Rodnei. Nie raz ratował już zespół po błędach Kałużnego. Dlatego wystawienie na środku wracającego po urazie Taty raczej dobrze się nie skończy. W Dyskobolii zagra już Sikora a jak wiemy jest to szybki i dynamiczny napastnik. Kałużny będzie miał problemy. Jest opcja, że w środku zagra Wasiluk a Kałużny na środku pomocy. To też nie zmienia sytuacji. Marek może i ma warunki, talent i serce do gry ale brak mu doświadczenia. Zresztą nie pamiętam kiedy grał ostatnio na środku obrony.

O ile w obronie sytuacja nieciekawa to w pomocy panuje względny ład i porządek. Może w środku pola Jaga wyjdzie ustawieniem Dzienis, Markiewicz, Kałużny, Kwiek, Jarecki. W napadzie od początku szanse dostanie pewnie Konon. W OE grał bardzo mało. Niby wyróżniał się w rozgrywkach PE ale to zupełnie inny poziom i nie wiadomo jak sobie poradzi. Na plus dla niego to napewno szybkość co przyda się przy kontrach. W obwodzie jeszcze Vuk, który wejdzie raczej na końcówkę.

Dyskobolia w optymalnym składzie i dlatego gospodarze to dzisiaj zdecydowany faworyt. Ja odpuszczam sobie ten mecz. Wierzę, że Jagę stać na sprawienie niespodzianki, a za taką uważam wywiezienie z Grodziska choćby 1 punktu.

Mój typ: NO BET

Pozdrawiam,
Adrian

Do góry
#1841947 - 08/12/2007 23:07 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: (J)]
kajo261 Offline
member

Meldunek: 25/04/2007
Postów: 194
Co do meczu Bełchatów-Widzew w zespole gości nie zagra za kartki moim zdaniem najlepszy zawodnik tej drużyny Kuklis. Myśle że Widzew dzisiaj bez Oshadogana i właśnie Kuklisa nie ma czego szukać w Bełchatowie.

Do góry
#1842888 - 09/12/2007 01:52 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: kajo261]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Legia Warszawa-Górnik Zabrze

Tutaj krótko, Legia wkońcu zagra ligowca przy Łazienkowskiej.Od kilku meczy pokazali ze umieją przycisnąć rywali i stwarzają sobie przynajmniej kilka dobrych sytuacji na mecz.Mecz przed włąsną publicznością to dodatkowa mobilizacja, zresztą żyleta zawsze dodawała skrzydeł stołecznym pilkarzom.Legia radziła sobie z Górnikiem odkąd pamiętam i uwazam dzisiaj będzie podobie, tyle ze po 1.4 to ja Legii nie wezmę bo bo poprostu się nie opłaca(ewentualnie mozna dorzucic do jakiegoś komboska).W moim przeczuciu jak i teoretycznie uwazam ze dzisiaj spokojnie powinna być pokryta linia 2,5 bramki.Wystarczy ze Legia zagra to co ostatnio, ale wykorzysta o jedną sytuacje więcej.Perfekcyjna okazja by wyłapać klasycznego overa.Myśle ze Zabrzan na honorową bramkę stać i tez delikatnie przycisną.Kurs wysoki, niewiem jak wy ale ja tu lece z maksymalną stawką \:\)

Typ:OVER 2,5 bramki @2,10 10/10 Unibet

Do góry
#1845081 - 09/12/2007 22:39 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: b3str]
Offline
newbie

Meldunek: 09/12/2007
Postów: 48

Wisła Kraków(-1.5) - Zaglebie Lubin typ 1
kurs:2.05


Uważam ze dzis Wisla wygra minimum róznica dwóch bramek.Zaglebie powalczy napewno ale nie sądze by byli w stanie strzelic dzis bramke. Niby cos ruszylo od zmiany trenera na "nie trenera" ale nadal uwazam ze Lubinianie sie meczą na tym boisku,graja bez przyjemnosci a wrecz z obowiazku. Oglądajac ostatni mecz z Widzewem juz mozna bylo odczuć ze chca juz skonczyc grac w tym roku. nie runde jesienna bo juz mamy wiosenna \:\) Oczywiscie na stadionie Wisly będą chcieli przynajmniej wywiezc remis ale będa to raczej gadki przed meczowe. Bosiku pokaze miejsce w szeregu a rozpedzona Wisla pokona dzis pewnie Zaglebie.

Do góry
#1845095 - 09/12/2007 22:42 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: b3str]
byylu Offline
newbie

Meldunek: 30/09/2007
Postów: 38
Skąd: Kraków
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
Typ:1 & over 2.5

Jak wszyscy doskonale wiemy Wisła na własnym stadionie jest niezwykle trudnym rywalem, grającym efektownie i co ważniejsze efektywnie.
Code:
Do tej pory w Krakowie lubinianie 15 razy walczyli o ligowe punkty. Tylko jeden raz zdołali wygrać, trzykrotnie zremisować i aż jedenaście razy uznawali wyższość Białej Gwiazdy.

To obrazuje przewagę Wisły, co prawda na papierze ale myślę, że dziś nie będzie inaczej i podopieczni Macieja Skorży wygrają ponad 2 bramkami. Na uwagę zasługuje też fakt, że w obecnym sezonie Biała Gwiazda tylko 2 razy zaliczyła under 2.5.
Mówiąc krótko-ostatni mecz w tym roku,zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony (w końcu grają z obecnym mistrzem) M. Zieńczuk został wybrany najlepszym piłkarzem grającym na polskich boiskach i czuję że dziś znów będzie miał swój udział w zwycięstwie.

Kopytko - wybacz, nie miałem zamiaru nikogo obrażać. \:\)

Do góry
#1845290 - 09/12/2007 23:26 Re: 17 kolejka Orandż Ekstraklasy :) [Re: byylu]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Wisła K.-Zagłebie L.
Hit kolejki.W Krakowie tamtejsza Wisła zagra z Zagłębiem Lubin. Wisła to zdecydowanie głowny kandydat do zdobycia mistrzostwa i raczej nikt im w tym nie przeszkodzi. Natomiast aktualny mistrz kraju nie ma już większych szansa na obronę tytułu. Wisła zapewne będzie chciała pożegnać się ze swoją publicznością i pewnie wygra ten mecz. Gospodarze zagrają w optymalnym składzie, natomiast Zagłebie jest ogromnie osłabione. Między innymi nie mogą zagrać Bartczak, Pietroń, Nunes, Gomes, Chałbiński. W tej sytuacji bardzo ciężko będzie zdobyć choć jeden punkt gościom.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3645 gości oraz 16 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583949 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07