Pytania o inwestycje na giełdzie

Posted by: Piotruś Pan

Pytania o inwestycje na giełdzie - 14/03/2004 01:34

Mam kilka podstawowych pytań do osób dla których inwestowanie w papiery wartościowe jest podstawowym sposobem na zdobywanie środków finansowych w życiu.
1 Czy inwestowanie w papiery wartościowe na giełdzie np(akcje,obligacje)jako alternatywa w stosunku do lokat bankowych, pracy zarobkowej na etacie czy prowadzenia przedsiębiorstwa.
2 Czy warto w ten sposób zarabiać i czy to może być sposób na życie, a może zaproponujecie coś innego.
3 Jaki kapitał początkowy należy posiadać by aby w to wchodzić
4 Czy inwestowanie na giełdzie to rzecz skomplikowana i jak zbierać informacje, dokonywać analiz by moje papiery wartościowe przynosiły jak najmniej strat.
Podstawowe informacje dotyczące gry na giełdzie uzyskałem na onecie w poradniku inwestora ale chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat co to analiza techniczna itp.
Jeśli ktoś z państwa mógłby udzielić odpowiedzi na pytania jak znajdzie trochę wolnego czasu między notowaniami sesji to bardzo serdecznie dziękuje.
Posted by: dardaw

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 14/03/2004 03:34

Może ja spróbuję :

1.Tak , inwestowanie może być alternatywą do innych źródeł zarobkowania jak również może być dodatkiem do Twoich obecnych dochodów.Trzeba jednak pamietać że jest to zajęcie czasochłonne, które przekracza ustawowe czterdzieścikika godzin tygodniowo.Chyba że chcesz grać w bardzo długim horyzoncie to wtedy w/g zasady kup i zapomnij wiele czasu nie stracisz.(ale możesz stracic wiele kasy)
2.W/g mnie warto w ten sposób zarabiać, po początkowych wpadkach po pewnym czasie bez trudu wyciągniesz 100-200zł dziennie np. na rynku futures ale z czasem człowiek staje się chytry i różnie się to kończy.
3.Można odpowiedzieć dowolny.Możesz kupić nawet 1 akcję za kilka złotych(tylko po co)Zysk na akcjach osiąga sie w procentach więc sam oblicz na co Cie stać.Inna sprawa jest z kontraktami.Tutaj Twój wkład zależy od ryzyka jakie akceptujesz.Grając np. 1 kontraktem potrzebujesz na bezpieczna grę 4-5 tys. zł oczywiście możesz zainwestowac równiez połowe tego ale ryzyko będzie większe że wylecisz z rynku.W/g mnie majac 10 tys. zł możesz spokojnie i bezpiecznie grac dwoma kontraktami.Jeśli złapiesz 10 pkt. dziennie Twój zarobek wyniesie 200zl minus prowizja.
4.Na pierwszy rzut oka jest to rzecz skomplikowana.Obce wyrazenia , slang itd. sprawiaja wrażenie tajemniczości i wielkiej wiedzy.Po pewnym czasie (to juz sprawa indywidualna - jak długo) kiedy będziesz juz w małym palcu miał wszystkie wskaźniki itd. wyda Ci sie to proste jak ......Jednak nic błędnego, inwestowanie jest rzeczą trudną i nie jest to zajęcie na pewno dla wszystkich.
Wszystkie podstawowe i nie tylko podstawowe informacje znajdziesz w sieci.A później jakieś lekturki i mozna zaczynać.I tak najwazniejsza jest praktyka.

Jeśli miałbys jakieś konkretne pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi w sieci to wal na priv. Spróbuje Ci pomóc.

pozdrawiam
Posted by: piotras

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/03/2004 00:16

w jakim biurze maklerskim rozpoczac przygode z gielda?
Posted by: sznikers

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/03/2004 02:10

Polscy brokerzy
zagraniczni brokerzy
Posted by: piotras

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/03/2004 12:45

dzieki Sznikers iwo:
a Wy z jakich biur maklerskich korzystacie,ktore sa najlepsze, ktore mozeci mi polecic na poczatek mojej przygody z gielda oraz na co mam zwrocic uwage ?
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/03/2004 15:46

bossa.pl
doakcji.pl - z tego sam korzystalem.
Biuro nie ma wiekszego znaczenia - ale bierz te ktore ma najnizsze prowizje liniowe jesli bedziesz gral krotkoterminowo - dzis kupujesz jutro sprzedajesz
pozdrawiam
Posted by: dardaw

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/03/2004 03:21

Ja jednak uważam że wybór BM ma duże znaczenie.
Pomijając już opłaty za prowadzenie czy transakcje bardzo ważny jest soft online jaki oferuje BM.Czyli dostępnośc analiz i wykresów dostępnych w sofcie, szybkośc przekazywania zleceń,otrzymywania newsów itd.
Niektóre biura oferują również analizy techniczne swoich maklerów i rekomendacje spółek.
Posted by: ciacho

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 11/12/2004 20:21

Bardzo mnie interesuje ten temat.
Czy powstała jakaś wieksza przepaść pomiędzy biurami maklerskimi czy też raczej nie ma większego ryzyka jesli chodzi o wybór BM...
Bede wdzieczny za info od "Szpeców" tego działu..;)
Pozdrawiam
Vicente
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 11/12/2004 21:01

Gram na futeres i dla mnie kryterium wyboru biura makl. jest jedno :jak najblizej domu ! Dlaczego?

1.czasami pada system transakcyjny a na kontraktach rzadko jest spokojnie (w szczególności gdy w grę wchodzi ich ilość )

2.czasami trzeba donieść lub odebrać kasę

Prowizje dla mnie to kwiatek przy kożuchu i nie odgrywa to większej roli .Analizy różnych biur maklerskich można sobie poczytać w sieci -zresztą ich ostatnie wypociny są w zdecydowanej większości do luftu (patrz ostatni miesiąc)
Posted by: ciacho

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 11/12/2004 21:07

...a mogę zapytac Ciebie zapytac tak:
Czy jest to trudny kawał chleba, jednak warty ryzyka finansowego i nerwowego, czy tez zdecydowanie Polecasz dla wytrwałych i spokojnych???
Interesuje mnie gra na giełdzie, jestem nawet przygotowany na strate pewnej sumy, jednak bardzo daleko mi w tej chwili jeszcze na gielde...
Jednak przyjdzie i czas na mnie podejrzewam
Pozdrawiam
Ciacho
Posted by: ciacho

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 11/12/2004 21:09

Wybaczcie błędy w pismiennictwie ale pisze teraz jedna ręką w zasadzie...;)

Ciacho
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 11/12/2004 21:34

Kontrakty -jeżeli chcesz się tym zająć -to polecam dłuższy czas przyglądać się z boku i przede wszystkim uczyć się .Polecam książki do analizy technicznej Pringa i Murphy"ego -przyda Ci się do wszystkich inwestycji na różnych rynkach -bo analiza techniczna jest uniwersalna .Potem zacznij grać jednym kontraktem -zapoznaszs się z efektem dźwigni na własnej skórze i podejmiesz decyzję co dalej .

W zasadzie nie inwestuję w akcje ( a raczej inwestuję długoterminowo ) - kiedyś skupowałem Apator -teraz powoli z niego wychodzę i skupuję WSiP .

Mogę udzielić jednej rady :zawsze " zanurzaj" się powoli .
Posted by: zielu

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/02/2005 14:29

Powiedz mi jak zacząć z tą giełdą?
Tzn chodzi mi o te ksiażeczki gdzie je moge nabyć ? Pisałem na forum o 2 ksiażeczkach giełdowych. Chciałbym w to wejśćale musze najpierw nauczyć sie tego wszytskiego i meić dobrego nauczyciela...
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/02/2005 17:29

Ksiżki znakdziesz pod tym linkiem :

http://www.abc.com.pl/

Tutaj polecam :"Trader Vic" i "Trader Vic II " oraz "Zawód inwestor giełdowy "

oraz w Wydawnictwie WIG Press :

http://www.wig-press.com.pl/
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 07/03/2005 16:39

Zielu - polecałbym też książkę Zenona Komara " Sztuka spelulacji".
Posted by: Ezquerro

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 08/03/2005 17:24

Quote:

Może ja spróbuję :

2.W/g mnie warto w ten sposób zarabiać, po początkowych wpadkach po pewnym czasie bez trudu wyciągniesz 100-200zł dziennie np. na rynku futures ale z czasem człowiek staje się chytry i różnie się to kończy.
3.W/g mnie majac 10 tys.

Jeśli miałbys jakieś konkretne pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi w sieci to wal na priv. Spróbuje Ci pomóc.

pozdrawiam




ja mam, mógłbyś mi to wytłumaczyć na priv od czego zacząć jak laikowi. jestem zupełnie zielony w tym temacie, a powiedzmy że,
- mam 10 tys.
- 50zł dziennie też wystarczy, napewno to więcej niż 5% w banku
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 10/03/2005 09:27

Ezguerro - jestem na Giełdzie od początku jej istnienia.Może przyda Ci się parę moich spostrzeżeń,chociaż w całości pokrywają się z tym co pisze kapitansb.
Zacznij od analizy poszczególnych spólek będących w obrocie.Musi to być analiza zarówno techniczna,jak i fundamentalna.Gdy już upatrzysz sobie jakąś spółkę,kupuj ją bardzo ostrożnie.Co to znaczy ostrożnie ?Ano to,że jak zdecydujesz się na kupno,to nie wal od razu za np 2000 zł.Prawie zawsze po takim zakupie z rozpaczą zobaczysz,że akcje które kupiłeś zaczynają spadać.W ten sposób masz dwa wyjścia.Sprzedać akcje i pogodzić się ze stratą,lub trzymać je,aż pójdą do góry.W ten sposób będziesz miał zablokowany kapitał.Więc pierwszy zakup zrób sobie np za 100 - 150 zł.Gdy akcje Ci spadną wyznaczaj sobie poziomy zakupu.Np kupiłeś Elektrim po 6.20 zł.Gdy spadnie o np 20%,kup ponownie za 100 - 150 zł.Postępuj tak aż do skutku.Tzn w jakimś momencie spadki się kończą,akcje przejmują Wielcy Inwestorzy i doczekałeś się żniw.Analogicznie postępuj ze sprzedażą.Raczej nigdy nie sprzedawaj wszystkiego naraz.Często jest tak,że jak wszystko sprzedasz,akcje szaleją.Pamiętaj o zasadzie,jaką pisze P.Zenon Komar :"Kupuj tanio,drogo sprzedawaj."Czasami warto czekać nawet 4,5 roku.Tak miałem z akcjami IZOJAR - rynek CTO.Kupiłem je po 8.45 zł.Oczywiście w krótkim czasie spadły na bodajże 1.80 zł.Wytrzymałem 4,5 roku.Niedawno je sprzedałem.Zobacz jaką cenę mają dzisiaj ?
Posted by: Gumiś

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 18/03/2005 11:18

Cześć jestem tu nowy i jeszcze na giełdzie mało się orientuje, ale zainteresowała mnie bardzo.

Mam pytanie:
Jesli złozyłem zlecenie kupna akcji 17.03.2005 po zamnknięciu sesji ok. godziny 18.35, to po jakim czasie może to zlecenie być zrealizowane,
Jeżeli pisze w statusie akcji :"do realizacji do 16-03-2005"?
Nie moge robić tak, że np. wczoraj kupiłem, dzisiaj sprzedaje?


Z góry dziekuje z odpowiedź.
Posted by: Bebob

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 31/03/2005 14:19

Quote:

Ksiżki znakdziesz pod tym linkiem :

http://www.abc.com.pl/

Tutaj polecam :"Trader Vic" i "Trader Vic II " oraz "Zawód inwestor giełdowy "

oraz w Wydawnictwie WIG Press :

http://www.wig-press.com.pl/




A jakie mógłbyś polecić??
Na razie gram na Gra Onet
i zainteresowało mnie to, więc chciałbym poznać gięde trochę lepiej.
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 10/04/2005 21:11

no wreszcie ruszylo znalazlem ksizki ktore polecaliscie. Moge zaczac swoja przygode na gieldzie. Obecnie prenumeruje parkiet tamtejsze analizy sa naprawde pomocne.Pozdrwiam wszystkich i powodzenia.
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 25/04/2005 21:50

przepraszam ma ktos moze stycznosc z programem parkiet tread prosze o kontakt to bardzo wzne chyba ze ktos ma jakis inny program i moze go polecic ale najlepiej aby notowania byly w czasie zeczywistym i ile wynosi abonament i czy sa tam jakies rekomendacje i jak czesto prosze o pomoc
pozdrawiam wszystkich Antoni
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 26/04/2005 06:21

Odpowiedzi szukaj na stronach Biur Maklerskich ,opłaty są symboliczne .Wszystkie biura zamieszczaja własne rekomendacje i analizy .Linki do biur najlepiej przez stronę GPW.

Najlepszą platformę ma moim zdaniem BOŚ .http://bossa.pl/ .
Nie jest to reklama , ja korzystam z dennego programu BGŻ ,ale tylko dlatego ,ze bank blisko domu .
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 26/04/2005 12:05

kapitansb - mam pytanie - czy ty siedzisz duza czesc dnia przed komputerem?
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 26/04/2005 14:37

Sporo . Dążę do tego żeby zostać zawodowym spekulantem ,oprócz GPW od mniej więcej roku gram również na forexie (z bardzo dobrym skutkiem ).No i bukmacherka (ale to ostatnio zaniedbuję -zresztą tu jest mniejsza kasa ).

W domu mam włączonego Bloombega lub CNBC i tak na przemian . Inaczej się nie da .
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 26/04/2005 22:02

No wlasnie o forex mi chodzilo. Czy korzystasz moze z Oandy? Czy na forexie zarabiasz na daytrading'u?
Posted by: zbychal

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 06:11

Dla przeciętnego Kowalskiego utrzymywanie się z giełdy to mrzonka! Trzeba mieć kapitał na co najmniej rok-dwa życia+kapitał do gry+wyniki. Poza tym cięzko pogodzić niskie obsunięcia kapitału z niskim ryzykiem i wysokim zyskiem.
Lepiej sobie pracować na posadce i grać dla hobby 1 kontraktem i obstawiać kuponiki. Szkoda życia i nerwów.
Posted by: zbychal

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 06:18

Quote:


W zasadzie nie inwestuję w akcje ( a raczej inwestuję długoterminowo ) - kiedyś skupowałem Apator -teraz powoli z niego wychodzę i skupuję WSiP .




Zupełnie nie rozumiem Twojego ruchu z WSiP.
Może masz jakieś przesłanki techniczne, ale ja widzę tu trend spadkowy więc nie za bardzo łapię.
Fundamentalnie ta spółka będzie padaka. Podrasowała wyniki pod debiut na GPW, a teraz wychodzi jej prawdziwe oblicze.
Perspektywy są marne, bo mamy niż demograficzby i zwyczajnie nie będzie trzeba tylu podręczników co sprzedawało się dotąd.
Trudno zwiększać zarobki na kurczącym się rynku.
Wiem, że WSip wyda kasę z emisji na zakup innych firm z branży i w zanadrzu ma sprzedaż nieruchomości( tego nie jestem pewien), ale jestem sceptykiem.
Mimo wszystko życzę powodzenia i niech wysoka stopa zwrotu będzie z Tobą.
Posted by: zbychal

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 09:59

I jeszcze co do WSiP dziś jest ciekawy artykuł potwierdzający wiele wątpliwości zasadności skupowania ich akcji:
http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=616828
Pozdr i radzę zastanowić się.
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 16:13

Gram na dwóch platformach ;

VT -firmy CMS i DealBookFX -firmy GFX

obie znane i renomowane ,maja swoje przedstawicielstwa w Polsce ,ale tym reklamy nie bedę robił .

Bardziej pasuje mi VT ,ale zalety drugiej wynikają z tego ,ze transfer kasy odbywa się na terenie Polski (no i oczywiście jest delikatna poomoc przy rozliczeniu podatku ).
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 16:36

Zbychal -z giełdą mam do czynienia od dawna ,jeszcze prowadzę własną firmę , aczkolwiek zaczyna mnie to drugie zajęcie coraz bardziej denerwować (potężne obciazenia podatkowe no i konkurencja obniżająca marżę ,co sprawia ,ze zyski topnieją ).Czasami czuję sie jak biały Murzyn ,który przerzuca towar a państwo kasuje 22% Vat .

Nigdy nie pracowałem na tzw. posadzie ,choć z wykształcenia jestem inzynierem .Tak do końca nie można nazwać pracą u kogoś pracę za granicą ,na bramce , czy też w Uniwersitasie .(dla młodego pokolenia wyjaśnienie:spoldzielnia studencka w W-wie w latach 80-tych kopalnia pieniędzy ).Tak więc można powiedzieć ,że pracowałem cały czas u siebie ponosząc ryzyko tej działalności .Cóz spekulacja -to ryzyko szczebel wyżej .Od września ubiegłego roku przy uwaznym śledzeniu GPW przyniosło mi to olbrzymie profity . Do tego doszedł forex w który angażuję sie coraz bardziej .

Zakłady bukmacherskie ?Wszystkim zaczynajacym przygodę z giełdą na pewno to polecę -ale tylko myslącym (zrozumienie ryzyka ,p*k itd.) .Od mniej wiecej pół roku wspólpracuję z pewną miedzynarodową grupą na zamknietym forum . Wykorzystujemy regułę przechodniości gł. w tenisie (w szczególnosci damskim),koszu i piłce ręcznej .Są zyski ,ale jak dla mnie to za wolno idzie.Z tego też powodu za trudniejsze uważam utrzymanie się z buków (jeżeli w ogóle możliwe w dłuzszym dystansie ) .
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 16:46

Quote:


Od mniej wiecej pół roku wspólpracuję z pewną miedzynarodową grupą na zamknietym forum . Wykorzystujemy regułę przechodniości gł. w tenisie (w szczególnosci damskim),koszu i piłce ręcznej .




Mozesz zdradzić troche więcej szczegółów zaintrygowało mnie to
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 16:56

Jak napisałem -chyba juz kawał czasu temu - akcje są dla mnie inwestycją długoterminową .Apator (tak a propos od tamtego czasu nie sprzedałem ani jednej szt . i chyba nie sprzedam ) kupowałem po cenie 10-14 pln .Nie liczyłem ,ale dywidendy przez ten czas chyba juz przegoniły wartość akcji w momencie zakupu .Popatrz ile teraz kosztują -jeżeli bedzie wezwanie ,albo cos bedzie nie tak w tej firmie to pewnie sprzedam (w drugim przypadku bedzie to trudne bo mam tego dosyc sporo ).Mam kolegę który na podobnych zasadach wziął ślub z BRE Bankiem (kupował po 3 pln !).

Sprawa WSiP - pamietasz jaka była awantura w Sejmie ?No i kto był chetnym na przejęcie tej spółki ?Kapitał jest rozproszony i ktos kto przejmie kontrole musi te akcje skupic z rynku .Kupuję je cały czas - teraz jest dobry okres bo wszystko wskazuje na wyhamowanie spadków .Sprawy fundamentalne są ogólnie znane ,z tego co wiem firma bedzie płacic dywidendę .Dla mnie liczy się cena srednia zakupu a inwestuję w nia pieniadze które nie beda mi potrzebne .A wycena ?-myślę ,ze 7 pln to okazja (przypuszczam,ze czytałeś "Inwestowanie w wartość ").Dlatego kupuję te akcje z perspektywa kilku lat .
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/04/2005 17:22

Quote:




Mozesz zdradzić troche więcej szczegółów zaintrygowało mnie to




Sprawa jest prosta .W ostatnim czasie jest wysyp płatnych typerów - z reguły nieudaczników którzy nie potrafią utrzymać się z własnego typowania .

W zamkniętym gronie wiem ,że za słowami i typem idzie pieniądz . W takich sytuacjach wierzę tym, którzy swoje przewidywania popierają wyłożeniem dużych pieniędzy "na stół", niż tym, którzy takich pieniędzy nie wykładają.Na tej samej zasadzie polega zaufanie do mnie .

Z tego też powodu wiele typów po prostu jest bez wartości - również na tym forum - to tylko bla bla bla .

Ktoś kiedyś celnie to ujął (szkoda,ze nie wiem kto)-"chcąc byc wielki musisz stać na ramionach gigantów ".
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/04/2005 12:32

kapitansb - mam do Ciebie pytanie. Czy chcialoby Ci sie podawac typy forexowe z daytradingu? Moze by pare osob chetnych zarejestrowalo sie na jakims forex'ie (nie wiem - czy kazda platforma forexowa ma takie same identycznie notowania). Proponowalbym oande bo jest bardzo prosta i banalnie sie otwiera i zamyka pozycje.

Chodziloby o to, zeby osoby ktore sa zaintresowane laczyly sie online i razem sobie to samo inwestowaly. Podejrzewam, ze jesli chodzi o forex tam jest taki ruch, ze jakby te typy forexowe gralo iles tam osob naraz, to raczej nie mialoby to wplywu na rynek

To mogloby wygladac tak, ze czekamy na jakiegos pewniaka ' jakis trend, na ktorym mozna byloby zarobic w pare minut albo nawet 1 minuty 5 pipsow - i wchodzic praktycznie tylko wtedy, gdy prawdopodobienstwo obsuniecia (korekty) trendu jest praktycznie zerowe a z bardzo duzym prawdopodobienstwem taki trend pojdzie w przewidywanym kierunku o 6 pipsow np. - na podstawie testowanie wsparc, 3 z 5 fal rosnacych itp.

Dalbys rade i co wazniejsze chcialoby ci sie? Mozna byloby wtedy razem pograc jakos tymi typami forexowymi a i bysmy sie moze cos od ciebie nauczyli.

Co ty na to? Jak to widzisz? Duzo jest babrania sie z rozliczaniem podatku? Jak czesto trzeaba podatek placic?

Chodziloby o to, zeby dziabnac te 5 pipsow dziennie i zamykac platforme do nastepnego dnia lub momentu dobrej okazji.

Ile kaski wedlug Ciebie trzeba byloby przelac na oande, zeby cos tam sensownego zarobic?
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/04/2005 12:51

Dodam tyle, ze zysk w wysokosci 50% - 100% z forexu w skali roku by mnie zupelnie zadowolil. I dlatego sie pytalem o to, ile przelac bo nie wiem czy dobrze mysle i czy ten zysk nie jest wygorowany jesli chodzi o daytrading (teoretyczny oczywiscie jest taki zysk mozliwy ale chodzi czy dla takiej naszej grupy bylby realny?).
Posted by: l1su

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/04/2005 16:09

ja tez mam pytanko z jakiego oprogramowania do analizy technicznej korzystasz i z jakich serwisow na necie korzystasz
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/04/2005 19:10

Quote:

kapitansb - mam do Ciebie pytanie. Czy chcialoby Ci sie podawac typy forexowe z daytradingu? Moze by pare osob chetnych zarejestrowalo sie na jakims forex'ie (nie wiem - czy kazda platforma forexowa ma takie same identycznie notowania). Proponowalbym oande bo jest bardzo prosta i banalnie sie otwiera i zamyka pozycje.

Chodziloby o to, zeby osoby ktore sa zaintresowane laczyly sie online i razem sobie to samo inwestowaly. Podejrzewam, ze jesli chodzi o forex tam jest taki ruch, ze jakby te typy forexowe gralo iles tam osob naraz, to raczej nie mialoby to wplywu na rynek

To mogloby wygladac tak, ze czekamy na jakiegos pewniaka ' jakis trend, na ktorym mozna byloby zarobic w pare minut albo nawet 1 minuty 5 pipsow - i wchodzic praktycznie tylko wtedy, gdy prawdopodobienstwo obsuniecia (korekty) trendu jest praktycznie zerowe a z bardzo duzym prawdopodobienstwem taki trend pojdzie w przewidywanym kierunku o 6 pipsow np. - na podstawie testowanie wsparc, 3 z 5 fal rosnacych itp.

Dalbys rade i co wazniejsze chcialoby ci sie? Mozna byloby wtedy razem pograc jakos tymi typami forexowymi a i bysmy sie moze cos od ciebie nauczyli.

Co ty na to? Jak to widzisz? Duzo jest babrania sie z rozliczaniem podatku? Jak czesto trzeaba podatek placic?

Chodziloby o to, zeby dziabnac te 5 pipsow dziennie i zamykac platforme do nastepnego dnia lub momentu dobrej okazji.

Ile kaski wedlug Ciebie trzeba byloby przelac na oande, zeby cos tam sensownego zarobic?




Przepraszam, że sie wtracam ale przy założeniu pięciu pipsów zysku to się nie opłaca otwierać pozycji. Przy tak płynnym rynku to co poda kapitansb w 2 sekundy moze być nie aktualne
Posted by: b6

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/04/2005 22:17

Czesc. Niekoniecznie - oczywiscie sa momenty, ze rynek skacze +/- 100 pipsow w 1 minute - nie chodzi mi o takie cos. Tylko wtedy, gdy jest spokojnie i ida lagodne trendy.
Otwieralem na demo pozycje i przez 1-2-3 minty bylo czesto tak, ze +1 pips -1 pips - i tak w kolko - po paru minutach rynek idzie w okreslonym kierunku o te kilkanscie pipsow - bo zaczyna sie jakas 3 lub 4 pipsowa swieczka tworzaca na przyklad 5-ta fale Eliota.
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 29/04/2005 16:19

b6 -bez urazy widzę ,że masz blade pojęcie o spekulacji ,o forexie w szczególnosci ,ale to przy odpowiednim wkładzie pracy da sie naprawić .

Polecam poczytać :

http://bossa.pl/edukacja/ -giełda

http://www.efixpuls.pl/cotton/dokumenty/produkty/akademia/ -forex

pobuszuj po tych serwisach

W dalszej kolejnosci zaistaluj platformę demo i rzetelnie poćwicz przez około 3 miesiące .
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 07/05/2005 20:38

czsec wszystkim odwiedzajacym ten temat.Mam jedno pytanie czy istnieje moze jakas strona na ktorej mozna znalesc rekomendacje odnosnie do akcji. Z zastrzerzeneim ze sa to rekomendacje robione ne biezaco. Wiem ze istnieja takie serwisy ale sa platne czy istneije moze cos bezplatnego.pozdrawiam wszystkich czesc
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 08/05/2005 06:50

Wykonywanie analiz jest drogie więc te bieżące są płatne. Ale może znajdziesz coś tutaj http://www.inwestuj.net musisz się zapisać żeby korzystać z analiz.
Posted by: l1su

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 08/05/2005 15:48

chyba wiekszosc biur maklerskich podaje swoje rekomendacje
sprawdz np www.doakcji.pl
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 09/05/2005 14:46


Sory,że wtrącę swoje trzy grosze.Na GPW jestem od początku jej istnienia.Podziwiam kapitanasb,który w mojej ocenie jest z najwyższej półki traderem kontraktów terminowych.Ja "specjalizuję" się na rynku akcji.Odradzam każdemu inwestowanie w akcje polecane przez biura maklerskie,analityków podających swoje rekomendacje w gazetach.Każdy,kto poważnie zajmuje się Giełdą,bez trudu takie sygnały widzi.Zasada jest jedna i niezmienna :kupujemy akcje,gdy są tanie,a sprzedajemy gdy są drogie.Strategię każdy musi sobie sam opracować.Jak słusznie zauważył kapitansb,akcje kupujemy na lata,a nie na kilka dni,na kredyt,czy pod zastaw.Niezłe efekty przynosi skupowanie akcji tzw poziomami.Np upatrzyłem sobie spółkę ABC.Zaczynam ją ostrożnie skupować.Jej cena to powiedzmy 3.50 zł.Pierwszy zakup robię ostrożny,za np 100 zł.Dlaczego za tak śmieszną kwotę ? Bo akcje po zakupie mogą spaść i jak zrobię zakup od razu za np 2500 zł,to jestem zablokowany.Następne zakupy robię gdy akcje spadną o np 20%.Kupuję już za 150 zł i oczywiście o 20% taniej.I tak postępuję, az akcje pójdą do góry.Dobry typer ma zawsze na koncie i akcje i pieniądze.Cieszy się zarówno,gdy jest bessa - bo skupuje tanio akcje, i wtedy,gdy jest hossa.Bo akcje,które kupił tanio,sprzedaje na wzrostach.
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 10/05/2005 12:39

wiem doskomale rozumie dzioekuje za cenna uwage . ale zawsze zastanawqie mnie jeden momet kiedy akcje danej spolki ida w jeden dzien tak bardzo do gory ich skok powqiedzmy jes 3o procent . na czym polega ten system skad akurat mam wiedziec ze ta spolka pojdzie az tak barzdzo do gory. na czym sie oprzec i kiedy skladac zlecenie kopna. jestem dopiero poczatkujacy i p[ragne sie dowiedziec wszystkiego a byl bym rad jesli ktorys z was mogli mi to jasno wytlumaczyc. zdaje sobie sprawe ze m,oje bytanie moze byc retoryczne i zupelnie pozbawione sensu ale w miare mozliwosci proszec kogos o odpowiedz.
Pozdrawiam. Antoni
Posted by: Eska

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/05/2005 10:22

gdzie najlepiej zaczac 'uczyc' sie grac ? Na jakich demach ? A moze na tej grze gieldowej w onecie ? Podajcie jakies dobre portale
Posted by: Eska

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/05/2005 10:24

aha jeszcze mam pytanie jaki placi sie podatek od wygranych na gieldzie ? I jak sie to wpisuje do dochodu ? Jak np. gram w internecie na forexie to jak mam udukomentowac ze wygralem iles tam kasy i chce teraz zaplacic podatek ? Daja jakies 'kwity' na to ?
Posted by: mecz55

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/05/2005 10:26

najlepiej uczyc sie grac na zywo za male pieniadze. Gra wirtualna nigdy wszystkiego nie oddaje. Zawsze masz zakodowane ze tak naprwde nie tracisz/zyskujesz prawdziwych pieniedzy.
Jezeli chcesz pograc wirtualnie to na portalu www.eurobankier jest mozliwosc zalozenia wirtualnego konta i skladania zlecen.
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/05/2005 10:40

Może tu znajdziesz odpowiedź http://www.waluty.com.pl/podatki.php
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 15/05/2005 16:55

Do Balisariusz,Jaja,Kapitansb. Czy jestescie w stanie odpowiedziec na moje pytanie umieszczone wyzej. Prosze o odpowiedz w miare mozliwosci Pozdrawiam. Antoni
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 07:35

Firmy tanieją lub drożeją ,ze znanych lub nieznanych powodów -działa tu prawo popytu i podaży ,ludzka psychika itd.
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 13:12

No cóż jeżeli dało by się odpowiedzieć na twoje pytanie to prawdopodobnie nie było by giełdy. Najczęściej skąd się wziął skok można powiedzieć po skoku ale wtedy ta informacja nie jest już przydatna chyba, że będzie z niej można wyciągnąć naukę na przyszłość. Moim zdaniem nie ma sensu patrzeć się na jednodniowe skoki akcji na giełdzie gdyż na tym w długim okresie casu nie zarobisz. Jak powiedział Kapitan prawa rynku. Kup kilka książek o analizie fundamentalnej i technicznej zobacz co Ci najbardziej odpowiada, potrenuj na sucho lub za niewielką kasę w realu i przygotuj sie na do tego, że inwestowanie jest na lata.
Posted by: mecz55

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 14:00

Quote:


.Zasada jest jedna i niezmienna :kupujemy akcje,gdy są tanie,a sprzedajemy gdy są drogie.Strategię każdy musi sobie sam opracować.Jak słusznie zauważył kapitansb,akcje kupujemy na lata,a nie na kilka dni,na kredyt,czy pod zastaw.Niezłe efekty przynosi skupowanie akcji tzw poziomami.Np upatrzyłem sobie spółkę ABC.Zaczynam ją ostrożnie skupować.Jej cena to powiedzmy 3.50 zł.Pierwszy zakup robię ostrożny,za np 100 zł.Dlaczego za tak śmieszną kwotę ? Bo akcje po zakupie mogą spaść i jak zrobię zakup od razu za np 2500 zł,to jestem zablokowany.Następne zakupy robię gdy akcje spadną o np 20%.Kupuję już za 150 zł i oczywiście o 20% taniej.I tak postępuję, az akcje pójdą do góry.Dobry typer ma zawsze na koncie i akcje i pieniądze.Cieszy się zarówno,gdy jest bessa - bo skupuje tanio akcje, i wtedy,gdy jest hossa.Bo akcje,które kupił tanio,sprzedaje na wzrostach.




Wiadomo kazdy ma swoj wlasny system inewstowania, co pasuje jednemu drugiemu nie odpowiada.
Ale ten sposob ktory podales to jak nic droga do straty pieniedzy. Jedna z najgorszych rzeczy jaka mozna robic to powiekszanie stratnych pozycji. Jezeli dokonalem zlej oceny to ucinam strate a nie jeszcze bardziej angazuje sie w akcje ktore przynosza mi strate. Zas powiekszam pozycje gdy sprawy przyjmuja obrot jaki przewidzialem.
Nic nigdy nie jest zbyt tanie ani zbyt drogie.
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 14:14

Jak sam napisałeś w pierwszym zdaniu każdy ma swój system inwestowania i bardzo wielu osobą to co napisałeś nie będzie odpowiadać i też powiedzą że to prosta droga do utraty pieniędzy.
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 19:25


Mecz 55 - oczywiście,że masz rację.Całkowicie się z Tobą zgadzam,ale tylko wtedy,gdy dokonuję zakupów dużymi pieniedzmi.Np kupuję za 3.000 zł PKN po 46.00 i gdy kurs spadnie o np 5% automatycznie muszę zamknąć pozycję,żeby uniknąć katastrofy.Ale jeżeli np kupuję za 100 zł Sanwil po 0.41 zł i gdy spadnie na 0.35 zł to jaki jest sens zamykania takiej pozycji ? Ile straciłem ? Ja kupuję go znowu,ale już za 150 - 200 zł.Postępuję tak,aż akcje pójdą do góry.Innej drogi poprostu nie ma.
Oczywiście,ten sposób inwestowania,jest dobry dla mnie,ale niekoniecznie musi być dobry dla wszystkich.Pozdrówka /Jaja/
Posted by: mecz55

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 16/05/2005 20:32

Ja mam dwie zasady gry na gieldzie ktorych staram sie trzymac.
Pierwsze to gra w dlugim terminie. Po prostu szkoda zdrowia, zycia i czasu na spekulacje. Jeszcze jak potem patrzy sie na wyciag a tam polowa zysku/czy straty to pieniadze wydane na prowizje to dziekuje.
Druga to wlasnie nie usrednianie stratnych pozycji. Kurs idzie nie w ta strone niz zalozylem koniec wychodze. A starac sie powiekszania zyskownych pozycji czyli wchodzenie na poczatek za nieduzy procent kapitalu i dokupowanie/sprzedawanie ( przy kontraktach) gdy wszystko idzie po mysli.
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 18/05/2005 14:23

Do Balisariusz Apropo tych lektor o analizie masz moze jakies tytuly, moze jakies linki na
ktorych moglbym cos znalezdz.pozdrawiam Antoni
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 18/05/2005 14:53

Nie wiem czym był byś zainteresowany
Tu masz omówione kilka pozycji http://www.fop.pl/serwis/lektura/
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 18/05/2005 14:56

Albo moze taka wieksza cegła Herbet B. Mayo Wstęp do Inwestowania. Jak byś kupował to przeglądnij czy w egzemplarzu wszystkie strony są poukładane w odpowiedniej kolejności bo przy czytaniu trzeba się strasznie na kartkować
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 18/05/2005 18:46

Dziekuje bardzo napewno cos z tego dla siebie wybiore.
Pozdawiam
Posted by: kapitansb

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 27/05/2005 09:06






Zupełnie nie rozumiem Twojego ruchu z WSiP.





Coś się dzieje akcjach -moze trend sie odwrócił? -długoterminowo polecam w dalszym ciagu .Spekulanci chcący zarobić powinni dobrze wybrać moment wejścia na rynek .
Posted by: rycerz_83

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/05/2005 11:02

witam,
polecaliscie m.in ksiazke Piotra Surdela:Forex - analiza technicza,
jest to druga czesc cyklu poswieconego grze na Forexie,
a jaki tutyl nosi pierwsza czesc?
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 28/05/2005 15:46

Forex - podstawy giełdy walutowej
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 02/06/2005 22:23

Przeprazsam jest ktos moze na forum z lublina co sie interesuje gielda i mogl by mi podawac informacje odnosnie gieldy. Pragne sie rozwijac w tym kierunku ale moje srodowisko na to mi nie pozwala a jak widaomo nie ma nic barzdiej poluczajacego niz rozmawoa z kims doswiadczony. Moja widze jest obecnie znikoma jedyne co do tej pory przeczytale to Ksiazka Zawod inwestor gieldowy. pytam sie tak na przyszlosc. bo obecnie wyjedzam zposli za pieniedzmi jak kazdy studen ale jak wroce chetnie skontaktowal bys sie z kims. Czy byla by taka mozliwosc. Pozdrawiam wszystkich
Antoni
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 02/06/2005 22:30

Moglibysmy sie nawet pozrozumiewac przez internet.Bardzo mi zalezy .Jesli to nie stanowi problemu.Jeszcze jedno z jakim lektorami powinienem sie zapoznac przede wszystkim.
Chodzi mi przede wszystkim o tworzenie wykresow, analizy na czym mam sie opierac.Jak zachowywac sie na rynku.Na czym sie oprzec.Wiekszosc was mi barzdo impunuje wasza wiedza z tego co czytam jest ogromna. Moze mi tez kiedys sie uda dojsc do czegos takiego.Ale bez nauczyciela zdaje sopbie sprawe moge tylko stracic.Wiem ze czlowiek uczy sie na bledach, i powoli dochodzi do perfekcj.Ale samu jest barzdo ciezko.
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 03/06/2005 08:31

Meraj - polecałbym Ci zakup książki p.Zenona Komara "Sztuka spekulacji".Jest idealna dla inwestorów giełdowych.Jak masz możliwość,to staraj się jak najczęściej przychodzić do Biura Maklerskiego/I-wsze piętro/ PBK przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.Każdy ma prawo tam przebywać - bez problemów.Spotkasz tam ludzi,naprawdę niezłych analityków od których sporo się nauczysz i będziesz miał mozliwość porozmawiania z nimi.
Posted by: Buroughts

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 05/06/2005 16:37

Mam pytanie jakie są prowizje od kupna i sprzedazy akcji - jaki musi byc zysk z akcji zeby zarobic ?
Mozecie napisac przykladowo
Bardzo prosze o odpowiedz.
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 05/06/2005 16:45

Musisz się spytac w swoim biurze maklerskim o sytem prowizji bo każdy ma inne. Najczęściej jest to jakiś procent od wartości zakupu ale nie mniej niż x,x zł
Posted by: Buroughts

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 05/06/2005 17:12

Mozesz mi napisc np. jaki to jest procent u Ciebie i w ktorym biurze to jest ? Bo wydaje mi sie ze stawki mniej wiencej beda podobne Dzieki
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 05/06/2005 18:02

AmerBrokers do 25.000 - 0,35% powyżej 25.000 - 0,25% nie mniej niż 2,00 zł
Posted by: jaja

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 06/06/2005 10:28

Ja mam konto w PBK w Lublinie.Za zlecenia składane internetem płacę 6.00 zł za kazde zlecenie.Dla kontraktów terminowych jest to 15.00 zł za każde zlecenie./Jaja/
Posted by: Buroughts

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 06/06/2005 16:52

Wielkie dzieki Blesariusz
Posted by: ,meraj

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 10/06/2005 17:42

Przepraszam istnieje moze jakis taki serwis gdzie mozna znalesc spolki ktore od pewnego czasu znizkuja, na gieldzi. W ktore mozna by zaiwestowac.Czy trzeba wylacznie samemu kazda spolke anlizowac krok po kroku i ogladc wykresu
Posted by: superges

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 19/06/2005 07:52

Czy sprawdza się zasada że jak jednego dnia jakaś firma spadnie to drugiego skoczy do góry??
Oczywiście jakaś normalna a nie upadająca lub o tarapatach finansowych??
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 19/06/2005 12:16

Nie.Napewno nie w tak krótkim okresie jak jeden dzień. Sprawdź sobie kilka firm na wykresach i zobaczysz jak falują ich kursy. Widzę, że kilka osób zastanawia się nad zrobieniem automatycznego system do robienia pieniędzy z chwilowych spadków spółek. Dla tych wszystkich mała uwaga, że rynek dyskontuje przyszłe wydarzenia a nie obecne. Jest tez stare powiedzenie giełdowe: Byk wchodzi po schodach niedźwidź wychodzi przez okno.
Posted by: superges

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 20/06/2005 15:20

Podałbyś www stronki z dobrymi wykresami wartości akcji firm???

Z góry dzięki
Posted by: Belisariusz

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 20/06/2005 16:01

http://euro.bankier.pl/market/notowania/vquotes.html

http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/notc/c_akcje
Posted by: superges

Re: Pytania o inwestycje na giełdzie - 20/06/2005 18:23

dzięki..... o to chodziło