Vuelta a Espana

Posted by: stypa

Vuelta a Espana - 04/09/2004 20:11

Właśnie zaczął się ostatni wielki wyścig w tym roku.



Dziś jazada drużynowa na czas a już od jutra zmagania rozpocznął sprinterzy i tak będzie przez pierwsze sześć etapów.Jakoś tak się złożyło,że dobrze mi szło typowanie w Tour de France więc postanowiłem swoich sił spróbować też we Vuelcie.Często się tak działo,że STS wystawiał ciekawe pary a kursy zbliżone do 2 były więc warto poświęcić troche czasu kolarstwu.Jest kilka stron,które są bardzo pomocne w typowaniu i dzięki obszernym opisom tam zamieszczonym walka z Bukami jest znacznie łatwiejsza.
http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/komentarze.html
http://szosa.rowery.org/
Strona główna wyścigu:
http://www.lavuelta.com
Posted by: TdF

Re: Vuelta a Espana - 05/09/2004 15:17

Zgadza się...
Witam !
szkoda, że to już ostatni z 3 wielkich Tour`ów, no ale coż.
Niespodzianki raczej na wczorajszym etapie nie było. Komu potrzebny jest tak byle jaki Armstrong , i tak na US Postal w TTT nie ma mocnych.
Trochę zaskoczyli mnie 'Kelmoki' [Kelme], 3 miejsce to udany start. Szkoda Baranowskiego, nie dość że załapał się do składy w ostatnim momencie to jeszcze przyjechał poza zespołem i dużo na samym początku stracił.
A wracając do bukmacherki to najlepiej typować ITT [jazda indywidualna na czas , będą jeszcze 2 - płaska i górska]. Ale przed nami 2 etap Leon - Burgos 207. Trasa wydaje się że dla sprinterów, lecz wiedzie na ponad 800m.n.p.m. [tak wynika z przekroju z lavuelta.com].
Na dziś mam takie cudo :
Expekt:

Erik Zabel - Stuart O'Grady 2.10 :3gw:
stawka : 6/10
Za Erikiem przemawia fakt większego doświadczenia. Nie pokazał się z najlepszej strony na TdF, ale za to na IO owszem. O`Grady był typowym sprinterem , dopóki nie poprwił jazdy w górach. A poza tym Zabel ma o wiele lepszą drużynę do rozprowadzenia na finiszu niż O`Grady, który raczej sam musi walczyć o miejsce w przodzie.

Stage 2, León-Burgos 207 km.
Zwyciezca
Alessandro Petacchi 2.50 :2gw:
stawka: 2/10
Chyba nie ma obecnie lepszego sprintera od tego nelubianego przez mnie Włocha. Tylko czy jest on w odowiedniej formie ?

pozdrawiam,
TdF
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 05/09/2004 16:12

[QUOTE]Oryginalnie wysłał TdF:
[qb]
Na dziś mam takie cudo :
Expekt:

Erik Zabel - Stuart O'Grady 2.10 :3gw:
Alessandro Petacchi 2.50 :2gw:

[/qb][/QUOTE]Zgadzam się w całej rozciągłości.Po dzisiejszym etapie wiele się wyjaśni,bo narazie to niczego nie można konkretnego powiedzieć.Naziemne buki jakoś niechcą nic wystawić a te pary o wystwai expekt to zawsze są mocno przez nich przemyślane.Nielubie par z O'Gradym bo zawsze jak je gram to coś dziwnego się dzieje na trasie.Erik na pewno będzie finiszował i w pierwszej piątce powinien się znaleźć a O'grady jak nie dostrzeże szansy zwycięstwa to da se spokój.Pozostałe pary to se można praktycznie postrzelać albo trzeba być jakimś wybitnym znawcą kolarstwa żeby prorokować kto będzie 60 a kto 43.Ja na przykład uważam,że Heras przyjedzie przed Hamiltonem na co kurs jest 1.85 .
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 05/09/2004 21:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał TdF:
[qb][...]
Na dziś mam takie cudo :
Expekt:

Erik Zabel - Stuart O'Grady 2.10 :3gw:
stawka : 6/10
[...]

Stage 2, León-Burgos 207 km.
Zwyciezca
Alessandro Petacchi 2.50 :2gw:
stawka: 2/10
[...]
[/qb][/QUOTE]Witam,
jak ktoś śledzi temat o kolarstwie i postawił dziś powyższe typki to nieźle się obłowił !!!
2 etap wygrał nie kto inny jak Alessandro Petacchi, a drugi był...Erik Zabel.
Ja niestety nie zagrałem. Miałem już kasę zainwestowną w co innego [również weszło]
Stypy mam nadzieję, że chociaż Ty ograłeś expekt iwo:

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: qamil

Re: Vuelta a Espana - 06/09/2004 16:04

myslicie, ze warto znowu postawic na Zabela za 1,8? bo reszta par (w Expekcie) to czysta loteria jak dla mnie...
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 06/09/2004 20:34

Dzisiaj nie podałem żadnych typów bo byłem u lekarza , więc nie zdążyłem. Były dość ciekawe typy na Alejandro Valverde i Marco Zanotti jednak nie skusiłem się. Może jutro coś ciekawego będzie.

pozdrawiam,
Ojro

p.s. muszę przyznać że expekt to cawniaczki . Podają takie zdarzenia, że kolarze są obok siebie. No ale i oni popełniają błędy
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 03:44

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]Dzisiaj nie podałem żadnych typów bo byłem u lekarza , więc nie zdążyłem. Były dość ciekawe typy na Alejandro Valverde i Marco Zanotti jednak nie skusiłem się. Może jutro coś ciekawego będzie.

pozdrawiam,
Ojro

p.s. muszę przyznać że expekt to cawniaczki . Podają takie zdarzenia, że kolarze są obok siebie. No ale i oni popełniają błędy [/qb][/QUOTE]no ładnie Alejandro Valverde wygrał 3 etap :eek: . Zanotti jednak słabiutki pod górę. Powyższego posta pisałem ok. godz. przed metą. Wtedy to prowadziła 4 uciekinierów.
No dobrze zostawmy to i zajmijmy się jutrzejszym dniem.
Expekt podał już kursy i zdarzenia - niestety są to przeważnie pojednynki jednych i tych samych kolarzy. Mała analizę już zrobiłem. Moje typy podam jutro.

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 14:11

Witam,
dzisiaj kolejny 7 już etap w Vuelta Espańa.
Soria-Zaragoza 167,5 km
Etap w początkowej fazie górzysty, a potem to jak jazda z górki na pazurki aż do mety. wynika z tego że ponownie rządzić będą sprinterzy.

Expekt :
Tyler Hamilton - Roberto Heras 1.75 1.95 :3gw:
Heras na wczorajszym etapie był 5. Ale dlatego, że Baranowski i spólka rozerwali [rozciągnęli] peleton. A poza tym trzeba było finiszować pod górę. Liczę że teraz Hamilton przyjedzie z przodu, nie koniecznie w pierwszej dziesiątce, ale może gdzieś koło 30 miejsca.

Erik Zabel - Stuart O'Grady 1.80 1.90 :3gw:
Zabel miał defekt na końcowych kilometrach i nie finiszował. Za to O`Grady jechał znakomicie był 2. Tym razem meta nie wiedzie pod górkę i faworyzuje Niemca.

A co do zwycięstwa tego etapu :
Erik Zabel 7.50 :1gw:
Wydaje mi się że tylko Erik jest na tyle dobrze przygotowany żeby walczyć z Włochem.

Alessandro Petacchi 1.75 :2gw:
Krótko i zwięźle - najlepszy sprinter na Vuelta Espańa. Ale po takim kursie nie do grania. Jeśli macie powyżej 2 to owszem.

Oczywiście nie gwarantuję że wszystko wejdzie. To jest kolarstwo i nawet kraksa na początku wyścigu może o wszystkim zadecydować !!!

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: qamil

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 14:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]Witam,
dzisiaj kolejny 7 już etap w Vuelta Espańa.
Soria-Zaragoza 167,5 km
Etap w początkowej fazie górzysty, a potem to jak jazda z górki na pazurki aż do mety. wynika z tego że ponownie rządzić będą sprinterzy.

Expekt :
Tyler Hamilton - Roberto Heras 1.75 1.95 :3gw:
Heras na wczorajszym etapie był 5. Ale dlatego, że Baranowski i spólka rozerwali [rozciągnęli] peleton. A poza tym trzeba było finiszować pod górę. Liczę że teraz Hamilton przyjedzie z przodu, nie koniecznie w pierwszej dziesiątce, ale może gdzieś koło 30 miejsca.

Erik Zabel - Stuart O'Grady 1.80 1.90 :3gw:
Zabel miał defekt na końcowych kilometrach i nie finiszował. Za to O`Grady jechał znakomicie był 2. Tym razem meta nie wiedzie pod górkę i faworyzuje Niemca.

A co do zwycięstwa tego etapu :
Erik Zabel 7.50 :1gw:
Wydaje mi się że tylko Erik jest na tyle dobrze przygotowany żeby walczyć z Włochem.

Alessandro Petacchi 1.75 :2gw:
Krótko i zwięźle - najlepszy sprinter na Vuelta Espańa. Ale po takim kursie nie do grania. Jeśli macie powyżej 2 to owszem.

Oczywiście nie gwarantuję że wszystko wejdzie. To jest kolarstwo i nawet kraksa na początku wyścigu może o wszystkim zadecydować !!!

pozdrawiam,
Ojro[/qb][/QUOTE]zgadzam sie co do par w zupelnosci - Zabel po wczorajszym pechu bedzie zdeterminowany podwojnie, a Heras byl 5-ty tylko dlatego, ze bylo pod gore... jednak wydaje mi sie ze Petacchi wygra, a Zabel bedzie drugi. Pozdrawiam!
Posted by: mogarycz

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 15:36

najlepszym dowodem na to jakim faworytem dziś jest Petacchi jest finisz na pierwszym etapie, podczas którego zawodnik Fassa Bortolo miał chyba 4 kolarzy, którzy go rozprowadzali a inni rywale próbowali samodzielnie utrzymać się na kole Petacchiego - bez jakiegokolwiek wsparcia. Jeśli dziś będzie podobnie to na pewno największe szanse ma Włoch. Niemal cała ekipa jest podporządkowana tym zwycięstwom etapowym na finiszach..
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 19:46

Witam,coś mi się z komputerem dzieje dziwnego i nie miałem dostępu do netu przez te pare dni.Nie wiecie może czy jakiś naziemny buk wystawił cokolwiek z Vuelty?Albo czy robił to w ubiegłych latach??
troche za późno odzyskałem dostęp do sieci żebym mógł coś powiedzieć na temat par w exepkcie ale można jeszcze typować na livebittingu na betandwinie.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 22:22

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb][...]
Tyler Hamilton - Roberto Heras 1.75 1.95 :3gw:
[...]
Erik Zabel - Stuart O'Grady 1.80 1.90 :3gw:
[...]
A co do zwycięstwa tego etapu :
Erik Zabel 7.50 :1gw:

Alessandro Petacchi 1.75 :2gw:
[..][/qb][/QUOTE]Ehhh Zabel byłeś tak blisko zwycięstwa :rolleyes: . No cóż warto było, tak mi się wydaje, za grosze zagrać Zabela, niż Petacchiego. Ktoś musiał wygrać...szkoda że nie był to Zabel.
Z typów H2H weszły obydwa Hamilton i Zabel iwo: 2/2

pozdrawiam,
Ojro

p.s. jutro kolejny i o wiele ciekawszy etap. Tam powinni rządzić 'górale' - oby kursy dopisały
Posted by: kili44

Re: Vuelta a Espana - 07/09/2004 22:53

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qamil:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]Witam,
dzisiaj kolejny 7 już etap w Vuelta Espańa.
Soria-Zaragoza 167,5 km
Etap w początkowej fazie górzysty, a potem to jak jazda z górki na pazurki aż do mety. wynika z tego że ponownie rządzić będą sprinterzy.

Expekt :
Tyler Hamilton - Roberto Heras 1.75 1.95 :3gw:
Heras na wczorajszym etapie był 5. Ale dlatego, że Baranowski i spólka rozerwali [rozciągnęli] peleton. A poza tym trzeba było finiszować pod górę. Liczę że teraz Hamilton przyjedzie z przodu, nie koniecznie w pierwszej dziesiątce, ale może gdzieś koło 30 miejsca.

Erik Zabel - Stuart O'Grady 1.80 1.90 :3gw:
Zabel miał defekt na końcowych kilometrach i nie finiszował. Za to O`Grady jechał znakomicie był 2. Tym razem meta nie wiedzie pod górkę i faworyzuje Niemca.

A co do zwycięstwa tego etapu :
Erik Zabel 7.50 :1gw:
Wydaje mi się że tylko Erik jest na tyle dobrze przygotowany żeby walczyć z Włochem.

Alessandro Petacchi 1.75 :2gw:
Krótko i zwięźle - najlepszy sprinter na Vuelta Espańa. Ale po takim kursie nie do grania. Jeśli macie powyżej 2 to owszem.

Oczywiście nie gwarantuję że wszystko wejdzie. To jest kolarstwo i nawet kraksa na początku wyścigu może o wszystkim zadecydować !!!

pozdrawiam,
Ojro[/qb][/QUOTE]zgadzam sie co do par w zupelnosci - Zabel po wczorajszym pechu bedzie zdeterminowany podwojnie, a Heras byl 5-ty tylko dlatego, ze bylo pod gore... jednak wydaje mi sie ze Petacchi wygra, a Zabel bedzie drugi. Pozdrawiam![/qb][/QUOTE]No proszę - takich to aż miło posłuchać iwo:
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 08/09/2004 05:35

Jutro a właściwie już dziś pierwszy górzysty etap.Aż to są cfaniaki w tym expekcie ale widać,że sugerują się 3 etapem.W nawaisach miejsca zawodników na tym właśnie etapie.
5)Roberto Heras - (3)Denis Menchov 1 1.95 :3gw:
Większy kurs na Herasa jest chyba podyktowany właśnie tym,że Menchov na etapie nr 3 był o dwa miejsca wyżej ale tutaj będziemy mieli troche trudniejszy podjazd a dodatkowo za Herasem przemawia to,ze wygrywał tu już w 2000 roku,poza tym wydaje mi sie,że Menchov narazie będzie pilnował Mancebo aby ten spokojnie dojechał w czołówce,która zapewne dojedzie razem.

(9)Damiano Cunego - (1)Alejandro Valverde 1 2.1 :2gw:
Ja si tu nie zgodye z ekxpertami z expekta i uważam ,że "głodny" zwycięstw włoch powinien tu powalczyć o nie tak trudne do odniesienia zwycięstwo a Valverde powinien się raczej zająć utrzymywaniem w czubie,choć z tego co widać to szybki to on potrafi być.W expekcie uważają,że własnie Ci obaj panowie są największymi faworytami do zwycięstwa na 5 etapie.Więc zobaczymy.

(19)Dario David Cioni - (8)Aitor Gonzalez 2 1.8 :2gw:
Pojedynek panów z jednej grupy moim zdaniem Aitor po nieudanym występie w wielkiej pętli tu powinien pokazać na co go stać.Cioni ten sezon jak wyczytałem ma najlepszy w karierze więc może byc blisko jednak stawiam na bardziej doświadczonego Gonzaleza.

(43)Oscar Sevilla - (44)Manuel Beltran 2 1.85
(16)Carlos Sastre - (15)Tyler Hamilton 2 1.85
Moim zdaniem w tych dwie dwujki ale to raczej strzały.
Byłbym zapomniał:
Zwycięzca Roberto Heras 12 :1gw:
Kurs naprawdę warty zgrania bo szanse nie małe na jego zwycięstwo
Posted by: qamil

Re: Vuelta a Espana - 08/09/2004 13:59

jak dla mnie dzisiaj Heras 1,95 :3gw: i Vinokourov 1,85 :3gw: ale to nie jest sprint, wiec roznie moze byc...
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 08/09/2004 14:25

Jak zobaczyłem kursy i zdarzenia na Vuelta Espana to stwierdziłem tylko jedno : uke: expekt

A tak na poważnie to dzisiejszy dzień to NO BET . Chcę zobaczyć w jakiej naprawdę formie są kolarze. Końcówka to podjazd pod premię 3 kat., ale czy aby meta nie jest na płaskim ? Z news`ów wynika że na trasie jak i na końcówce ma padać deszcze. Wydaje mi się, że faworytami wyścigu będą 'górale' posiadające zdolności sprinterskie [ :rolleyes: ale to brzmi ].
Dlatego kuszący jest tu typ na zwycięstwo :
Stefano Garzelli 30.00 - tylko jest jedna niewiadoma - jaką formę prezentuje obecnie Włoch ? Na 3 etapie Garzelli był szósty.

pozdrawiam,
Ojro

p.s. no i jeszcze wracając do Herasa. Ja bym na niego dziś żadnych pieniędzy nie postawił
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 09/09/2004 00:09

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Stypy:
[qb]
Roberto Heras - Denis Menchov 1
Damiano Cunego -Alejandro Valverde 1
Dario David Cioni - Aitor Gonzalez 2 1.8
Ocar Sevilla - Manuel Beltran 2
Carlos Sastre - Tyler Hamilton 2
[/qb][/QUOTE]Coś tam niby już wiadomo ale nie dokońca,jedno można stwierdzić na pewno.W expekcie to się na kolarstwie chłopaki znają.Na Menchova kurs na wygranie etapu był trzeci co do niskości.Ale można było coś na nich zarobić grając na ludzi nie zabardzo spełnionych w tegoroczny TDF (dltaego,że musieli pomagać innym) a w we Vuelcie jadących na własne konto.Beltran,Sastre i tych co się lepiej pokazali na etapie 3 Menchov,Valverde -choć widać,że Cunego w walce o lepsze miejsce przeszkodziło kontuzjowane kolano.A w parze Cioni - Gonzalez jednak życiowa forma to nie to samo co doświedczenie i umiejętność jazdy po górach.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 09/09/2004 13:57

Witam,
dziś już trzeba będzie cosik zagrać. Dziś klejny 6 etap Vuelty Benicarló-Castellón 157 km. Mimo że na tym etapie są jakieś premie górskie [3kat x2, 2kat.] to i tak myślę, że wszystko roztrzygnie się na finiszu.
Jednak dziś nie stawałbym na Petacchiego, bo jest prawdopodobnie chory. Zabel raczej też odpada - zatrucie. Myślę, że dobrym kandydatem będzie Freire bądź O`Grady.

Expekt:
Kto lepszy in Stage 6, Benicarló-Castellón 157 km.

Oscar Freire - Stuart O'Grady 1.75 :3gw:
Dlatego liczę na Freire, ponieważ okazał się on lepszy na finiszach z grupy na płaskich etapach. O`Grady, jak już kiedyś pisałem pracował nad techniką jazdy w górach, stracił nieco na finiszach - lecz i tak jest mocny. A poza tym na wzorajszym etapie atakował. Jechał przez większą część w prowadzącej grupce. A przyjechał z ponad 16` stratą. Liczę , że trochę się zmęczył i nie będzie aż tak groźny na dzissiejszym etapie. Oby tylko nie zachciało mu się znowu atakować :rolleyes:

Damiano Cunego - Alejandro Valverde 1.45 :4gw:
Jak dla mnie to najpewniejszy typ dnia. Może dlatego tak niski kurs. Valverde pokazał żę umi jeździć zarówno w górach, jak i ściagać się na finiszach, baaa założę się że i na czasówce będzie wysoko. Czyżby mielibyśmy zwycięzcę Vuelty Espana ??? Jednyna szansa że Cunego będzie wyżej niż Alejandro tkwiw ucieczce. Wątpię jednak żeby peleton pozwolił, aby jeden z faworytów, załapał się na ucieczkę. A ponadto etap na pewno nie dla Cunego.

Wczoraj , gdzieś koło 23.00 kurs na Freire był - jak się nie mylę - 1.85, a na Valverde 1.4.
Oby dzisiaj było tak jak napisałem iwo:

pozdrawiam,
Ojro

p.s. Vamossss Freire, Vamosss Valverde
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 09/09/2004 17:10

No to ja dorzuce jeszcze moje typy choć czasu mało zostało ale może komuś sie przydadzą,bo jak to połączyć to ładny kurs wyjdzie.
Danilo Di Luca - Luca Paolini 2 1.7 :3gw:
Jedyną szansa na to żeby Danilo był lepszy w tej parze jest jego udana ucieczka,jednak wątpie w to by ekipy posiadające w swych szeregach sprinterów wysokiej klasy dopuściły do tego i zmarnowały jedną z nielicznych pozostałych szans na wygraną swoich zawodników.Di Luca umie przejeżdżać górki i jest solidnym zawodnikiem ale on ma tu pomagać Cunego i to też przemawia za tym,że nie będzie tu rozrabiał.Paolini potrafi finiszować i na jednym z etapów już to udowodnił zajmując 10 miejsce a dziś może być też lepiej a z górkami radzi sobie całkiem nieźle jak do tej pory nie miał troche szczęścia więc dziś napewno się będzie starał i przyjedzie w czubie.
Stefano Garzelli - Juan Manuel Garate 2 1.9 :3gw:
TO nie jest etap zakończony podjazdem i Juan Manuel powinien to przyjechać około miejsca 20 jak to było na etapach 2 i 4 gdzie Piccoli przyjeżdżał
12 a on jakieś 7 miejsc za nim natomiast Garzelli
w tych etapach przyjeżdżał kolejno 48 i 33 więc nie przewiduje tu innego rozwiązania niż 2,dla obu takie górki to nie wyzwanie.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 09/09/2004 21:44

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]
Kto lepszy in Stage 6, Benicarló-Castellón 157 km.
Oscar Freire - Stuart O'Grady 1.75
Damiano Cunego - Alejandro Valverde 1.45 [/qb][/QUOTE]heh...jestem ciekaw jak szybko expekt zaksięguje mi wygraną . Miałem dziś sporo szczęścia.
Wyniki z Vuelty można znaleźć tutaj . Tak prawdę mówiąc miałem spore obawy co do finiszu. Gdy obstwiałem na expekt, chciałem postawić za grosze na zwycięstwo O`Gady i właśnie Freire [obydwoje mieli kursy bodajże 8.0] - żeby mieć tzw. surbeta. Czekamy teraz na kolejne kursy i zdarzenia. Oby były równie 'udane' co dziś

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 10/09/2004 14:32

A macie może jakieś typy na pary opisane w B&W??
7. etap,


Alessandro Petacchi (ITA/Fassa Bortolo) 1.35
Erik Zabel (GER/T-Mobile) 2.70


Oscar Freire (ESP/Rabobank) 1.45
Stuart O´Grady (AUS/Cofidis) 2.35


Angelo Furlan (ITA/Alessio-Bianchi) 1.80
Giosue Bonomi (ITA/Saeco) 1.80


Pedro Munoz Horrillo (ESP/Quick Step) 1.45
Alejandro Belmonte Valverde (ESP/Kelme) 2.35


Antonio Cruz (USA/US-Postal) 1.70
Marco Zanotti (ITA/Vini Caldirola) 1.90


Miguel Angel Perdiguero (ESP/Saunier Duval) 1.60
David Domingo Fernandez (ESP/Costa De Almeria) 2.05


Inaki Isasi (ESP/Euskaltel) 1.80
Mariano Piccoli (ITA/Lampre) 1.80


Erik Zabel (GER/T-Mobile) 1.60
Oscar Freire (ESP/Rabobank) 2.05
Posted by: retoox

Re: Vuelta a Espana - 10/09/2004 15:36

Witam czy moze ktos poweiedziec co sadzi o:
Petacchi, A - Furlan, A 1 1.30
O'Grady, S - Paolini, L 1 1.35

Co do dzisiejszego etapu to eksperci przewiduja, ze dojedzie cała grupa. Jezeli miało by sie cos rwac to do 80km bo potem bedzie juz z górki. Patrzac na wczorajszy etap z małymi górkami lepiej poradzili sobie Petacchi i O'Grady niz ich przeciwnicy krorzy uzyskali wyniki gorsze o około 3 minuty. Jezeli wszyscy dojada razem to chyba powórzy sie sytuacja z etapu 2,3 itp. a wtedy a wtety O'Gredy i Petacchi byli o kilka lokat wyzej niz ich konkurenci. Znawca kolarstwa ze mnie zaden, dlatego prosze o wypowiedz innych czy te kursy sa adekwatne do ryzyka. Pary pochodza z Unibetu.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 10/09/2004 16:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał retoox:
[qb]Witam czy moze ktos poweiedziec co sadzi o:
Petacchi, A - Furlan, A 1 1.30
O'Grady, S - Paolini, L 1 1.35
[/qb][/QUOTE]Pary spokojnie do grania tym bardziej,że O'Grady prowadzi w klasyfikacji punktowej więc napewno sobie nieodpuści.
Dla mnie dzisiaj z par w expekcie parą najlepsza jest:
Pedro Horrillo - Miguel A. Martin Perdiguero 2 1.7 :4gw:
Kiedy Perdiguero finiszował dwukrotnie był lepszy od Horrillo więc czemu by nie miało być tak i teraz,może w końcu ktoś sie włączy do walki sprinterów.
No i jeszcze takie dwie pary wydumane z uwagi na to,że przeciwnicy w tych parach na ostatnim etapie przyjechali w miare wysoko bo ten etap był troche trudniejszy ale dziś nie powinni już tego zrobić:
Zabala - Ferrio 1 :3gw: 1.75
Fernandez - Moreni 1 :3gw: 1.65
+
Qesada - Pasamontes 2 :3gw: 1.8
Qesada jest w czubie całej klasyfikacji i na ściganiu na końcówka nie bedzie ryzykował i spokojnie sobie dojedzie oko 40 miejsca ,Pasamontes powinien byc ze 20 miejsc wyżej.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 11/09/2004 04:31

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał retoox:
[qb]
Petacchi, A - Furlan, A 1 1.30
O'Grady, S - Paolini, L 1 1.35
[/qb][/QUOTE]Pedro Horrillo(6) - Miguel A. Martin Perdiguero(10)
Zabala(45 - Ferrio (55) 1
Fernandez - Moreni(9) 1
+
Qesada(35) - Pasamontes(64)
[/qb][/QUOTE]Jestem zjaebisty moje typy lepiej grać na odwrót
Posted by: retoox

Re: Vuelta a Espana - 11/09/2004 15:05

Czy moze ktos powiedziec cos o parze:
Valverde, A - Cunego, D 1.35 2.85

Z tego co słyszałem we wczorajszej relacji na Eurosporcie to Cunego bardzo obawia sie dzisiejszej jazdy na czas. Niektorzy przewiduja ze moze stracic nawet 4 minuty do najlepszych. Valverde jest tym czasem jednym z faworytow do zwyciestwa, ale czy jezdzi lepiej na czac... niewiem. Czy moze sie ktos wypowiedziec na temat tej pary i ewentualnych wyscigow, etapow ktorymi sie sugerował typujac dzisiejsze etap.

Edit:
Cunego stracił 3,58 minuty a Valverde 1,32 wiec ładnie weszło.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 12/09/2004 15:12

Witam,
w końcu doczekałem się na kursy na jeden z najciekawszych etapów tegorocznej Vuelty iwo:

Xátiva - Alto de Aitana (Alicante) 162 km
7 górskich premii [3kat. x3, 2kat. x3, premia poza kategorią - najwyższa x1]. To już nie przelewki i tylko najsilniejsi będą tu jechać w przedzie. Myślę, że faworyci są na pewno znani. ale nie należy pomijać 'uciekinierów'. Mam przeczucie że ważną rolę odegra grupa Saeco [D.Cunego, E.Mazzoleni, M.Sabaliauskas, i może S. Szmyd :rolleyes: ].

A oto moje przypuszczenia co do typów expekt H2H :

Kto lepszy in Stage 9, Xátiva - Alto de Aitana (Alicante) 162 km :

Floyd Landis - Tyler Hamilton....1.85 :3gw:
Landis to nie ta klasa co Armstrong i nie ta klasa co Hamilton, jeśli chodzi o rywalizację w górach. Poza tym uważam iż to Beltran będzie głównym pretendentem do wygrania [z uwagi iż jest on Hiszpanem] niż Landis. Mam jednak nadzieję, że wczorajsza wygrana Hamiltona nie osłabiła go, a wręcz dała motywację do jak najlepszych wyników.

Manuel Beltran - Cadel Evans 1.75 :4gw:
Uważam iż jest to najpewniejszy typ dzisiaj - co oczywiście nie gwarantuje że wejdzie. Beltran należy do czołówki najlepszych 'górali', Evans`a mało znam baa pierwszy raz usłyszałem o nim na etapie 5 Zaragoza-Morella , kiedy był 6. Hiszpan wydaje mi się jest tu zdecydowanym faworytem, niesądzę aby Evans był przed nim. Aczkolwiek zawsze jakiś zły dzień może się przytrafić :rolleyes:

Zwycięzcę tego etapu nie typuję, aczkolwiek są fajne kursy na : Damiano Cunego [7.00]; Aitor Gonzalez [20.00] - może tego zagram za grosze ; Joseba Beloki [25.00]; Stefano Garzelli [40.00].

Ehh..chciałbym aby choć te typy H2H wszystkie weszły :rolleyes:

pozdrawiam,
Ojro

p.s. jeśli ktoś ma typy z innych buków to proszę podać - służę pomocą
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 12/09/2004 17:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]Witam,
w końcu doczekałem się na kursy na jeden z najciekawszych etapów tegorocznej Vuelty iwo:

Xátiva - Alto de Aitana (Alicante) 162 km
7 górskich premii [3kat. x3, 2kat. x3, premia poza kategorią - najwyższa x1]. To już nie przelewki i tylko najsilniejsi będą tu jechać w przedzie. Myślę, że faworyci są na pewno znani. ale nie należy pomijać 'uciekinierów'. Mam przeczucie że ważną rolę odegra grupa Saeco [D.Cunego, E.Mazzoleni, M.Sabaliauskas, i może S. Szmyd :rolleyes: ].

A oto moje przypuszczenia co do typów expekt H2H :

Kto lepszy in Stage 9, Xátiva - Alto de Aitana (Alicante) 162 km :

Floyd Landis - Tyler Hamilton....1.85 :3gw:
Landis to nie ta klasa co Armstrong i nie ta klasa co Hamilton, jeśli chodzi o rywalizację w górach. Poza tym uważam iż to Beltran będzie głównym pretendentem do wygrania [z uwagi iż jest on Hiszpanem] niż Landis. Mam jednak nadzieję, że wczorajsza wygrana Hamiltona nie osłabiła go, a wręcz dała motywację do jak najlepszych wyników.

Manuel Beltran - Cadel Evans 1.75 :4gw:
Uważam iż jest to najpewniejszy typ dzisiaj - co oczywiście nie gwarantuje że wejdzie. Beltran należy do czołówki najlepszych 'górali', Evans`a mało znam baa pierwszy raz usłyszałem o nim na etapie 5 Zaragoza-Morella , kiedy był 6. Hiszpan wydaje mi się jest tu zdecydowanym faworytem, niesądzę aby Evans był przed nim. Aczkolwiek zawsze jakiś zły dzień może się przytrafić :rolleyes:

Zwycięzcę tego etapu nie typuję, aczkolwiek są fajne kursy na : Damiano Cunego [7.00]; Aitor Gonzalez [20.00] - może tego zagram za grosze ; Joseba Beloki [25.00]; Stefano Garzelli [40.00].

Ehh..chciałbym aby choć te typy H2H wszystkie weszły :rolleyes:

pozdrawiam,
Ojro

p.s. jeśli ktoś ma typy z innych buków to proszę podać - służę pomocą[/qb][/QUOTE]Ojro prosiłbym vcię o pomoc przy takich typach (LIVE z B&W)

Heras-Cunego 1,55 2,25

Sastre-Mancebo 1,8 1,8

Martinez Piepoli 2,05 1,60

Evans nozal 1,4 2,50

beloki Cioni 1,65 1,95

Velverde Menchov 1,65- 1,95
Widzisz tu coś ciekawego do grania ???
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 12/09/2004 17:24

A moim typem na zwycięstwo jest Victor Hugo PEŃA, ale nie ma na niego kursu a obstawianie pozycji inny kolarz po kursie 6 moim zdaniem jest bez sensu
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 12/09/2004 18:08

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kamikazeeeee:
[qb]A moim typem na zwycięstwo jest Victor Hugo PEŃA, ale nie ma na niego kursu a obstawianie pozycji inny kolarz po kursie 6 moim zdaniem jest bez sensu [/qb][/QUOTE]I dobrze bo byś pewnie stracił kasę !!! To typowy czasowiec, więc nie ma się co dziwić że był 2 na wczorajszym etapie. Dzisiaj pewnie przyjedzie z ponad 10 min. stratą do zwycięzcy teg etapu.

Heh...będę musiał przenieś się do B&W bo uke: expekt [zero live bettingu].
Co do par podanych przez Ciebie to :
Martinez 2,05 1,60 Piepoli
Piepoli to dla mnie typowy 'góral - harcownik'. Możliwe że będzie jechał w jakiejś ucieczce. Stawiam na Piepoliego.
Sastre 1,8 1,8 Mancebo
Te typy są najbardziej prawopodobne. Jednak niepewność mam co do Mancebo, czy rzeczywiście jest na tyle mocny. Carlos Sastre to wyśmienity zarówno 'górla' jak i 'czasowiec'. Stawiam na Mancebo --> silna drużyna.

Reszta par nie do grania

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 12/09/2004 21:57

Mam nadzieję , że kolega kamikazeee zdążył zagrać te typy : Piepoli [wygrał etap] i Mancebo. Obydwa były prawidłowe

No cóz to musiało nastąpić :
Landis - Hamilton
jednak górą ten pierwszy, za którym nie przepadam. I to był błąd bo typ był podany przy kierowaniu się sympatycznością niż realnością

Beltran - Evans
Beltran już mecie, więc dzisiejszy pewniak dnia weszeł spokojnie.

Niestety Landis popsuł nie tylko moją statystykę, ale przede wszystkim mój kupon

H2H : --> 6/7 - 87% skuteczności [do statystyki nie zaliczam 2 typów o które poprosił mnie kamikazeee - obydwa również weszły 2/2, razem z nimi byłoby 8/9 - 89%]

Ale jutro jest nowy dzień, nowy etap , i mam nadzieję że nowe możliwośc zagrania. Vuelta odbiłem sobie na Wiśle --> 2 HT

pozdrawiam,
Ojro

EDIT : edytowałem posta żeby nie pisać jeden pod drugim
Kursy w expekt już się pojawiły więc podam moje propozycje już teraz , ponieważ jutro mnie do wieczora nie będzie.
A więc tak...
Kto lepszy in Stage 10, Alcoi - Xorret de Catí 174,5 km.

Roberto Heras - Leonardo Piepoli 1.7 :4gw:
Dla mnie to najpewniejszy typ dnia. Ktoś może popatrzeć na dzisiejszy etap. Tak wiem Piepoli wygrał i właśnie dlatego myślę że jutro przyjedzie dalekooo za Herasem. To nie zawodnik , który jest w stanie walczyć na dwóch takich etapach, bynajmniej nie w czołówce ! Tylko ten typ, reszta to już tylko byłyby strzały.

Roberto liczę że jutro z Izidro i może Baranowskim znowu zaatakujecie i zdziesiątkujecie peleton

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 14:48

Dziś bardzo ciekawy etap,zastanawia mnie to czy atak Heras i jego ekipy nastąpi ju na premi górskiej 2 kategori na 137km czy poczekają i zaatakują na tym na maxa sztywnym podjeździe na 172km,nachylenie średnie prawie 11% a czwarty kilometr średnio 15% miejscami 18%,sadyści... ja bym na taką górke nawet nie wszedł a oni mają wjechać.Moim zdaniem to będzie to wyglądało tak:Trasa jest mocno pofałdowana i zapewne będzie jakaś ucieczka i jeżeli będzie w neij jakiś dobry góral to może samotnie dotrwać.Na podjeździe 2 kategori na 40 km przed metą rozciągnąć grupę będzie prubował nasz zawodnik i zapene mu się to uda i już niewielki peletonik powinien przejechać razem przedostatnie wzniesienie,Heras na pewno będzie tak jak i wczoraj liczył na to,że ktoś z czołówki będzie miał słabszy dzień (Hamilton już pożegnany).Nozal do pracy ruszy dopiero na ostatnim wzniesieniu,które nie jest dłgie bo tylko 3km i tam się rozegrają zapewne niesamowite tragedie niektórych zawodników z czołówki,podjazd ten jest bardzo dobry dla lidera LIBERTY SEGUROS bo jak wczoraj komentatorzy mówili,lubi on właśnie takie sztywne górki.Myśle,że po tym etapie liderem może zostać albo Mancebo albo Nozal,mają oni jeszcze troche przewagi nad Herasem i nie powinni dziś tak dużo do niego stracić.W obu przypadkach byłoby to bardzo ciekawe dla dalszego rozwoju wyścigu,bo jeżeli Mancebo nałoży złotą koszulkę to może to mu dodać skrzydeł a jeżeli zrobi to Nozal.. to ciekawe co będzie
Jeszcze coś tam można wybrać w tym expekcie ale ciekawie to nie jest:

Angel Gomez - Aitor Gonzalez 2 1.75

Dziś etap dla starych wyg o naprawde mocnych nogach,wogule t wydaje mi się ,że Aitor miał wczoraj lekki kryzys i dziś już powinien być
wyżej.

Miguel A. Martin Perdiguero - Damiano Cunego 2 1.
45
Kurs taki sobe bo i Damiano jest lepszym kolarzem i między tymi zawodnikami ze wszytkich par wczoraj
była największa różnica.

Floyd Landis - Carlos Sastre 2 1.65

To już za duża gura dla Floyda a z tego co widziałem to Sastre takie górki odpowiadają.
W unibecie już jest ciekawiej i taka jedna para wpadła mi w oko,o tych zawodnikach pisałem już wcześniej więc nie ma co się powtarzać:
Landis, F - Gonzalez, A 2.1
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 15:32

Wydaje mi się, że dzisiaj ponownie Damiano Cunego będzie lepszy od Perdiguero

Perdiguero-Cunego 2 1.45
Posted by: retoox

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 16:31

Mam pytanie czy warto dzis postawic na:
Cardenas Ravalo, F - Lastras, P 1.60 2.20
Cunego, D - Perez, L 1.55 2.25
Heras Hernández, R - Valverde, A 1.40 2.65

Wczoraj Heras był szybszy o ok 30sek a cunego i cardenas o minute od swoich rywali. Dzis etap dosyc podobny do wczorajszego wiec podejrzewam ze wyniki bede rowniez podobne.Aitora juz zagrałem i teraz nie wiem czy cos jest jeszcze warte ruszenia. Czy znawcy kolarstwa moga sie wypowiedziec, ktora z tych par wyglada najpewniej.

Edit:
Do Aitora dołaczył Heras.
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 16:39

Dzięki Ojro za typy wczorasjsze iwo:
Wszystko weszło bez problemu
dziś zagrałem Heraz- Piepoli 1 za grubszą kaskę
i za 2 euro herasa na zwycięzcę po kursie 7 zobaczymy jak będzie.
Końcowy podjazd to jest to co Heras lubi najbardziej; do 18% przewyższenia więc jak będzie chciał tu uciec to wydaje mi się że dojedzie do końca na 1 miejscu; jedyna możliwość żeby przegrał to udana ucieczka na wcześniejszych górkach
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 21:43

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kamikazeeeee:
[qb]Dzięki Ojro za typy wczorasjsze iwo:
Wszystko weszło bez problemu
dziś zagrałem Heraz- Piepoli 1 ( iwo: no i to weszło choć nie tak pewnie jak myślałem))za grubszą kaskę
i za 2 euro herasa na zwycięzcę po kursie 7 zobaczymy jak będzie.
Końcowy podjazd to jest to co Heras lubi najbardziej; do 18% przewyższenia więc jak będzie chciał tu uciec to wydaje mi się że dojedzie do końca na 1 miejscu; jedyna możliwość żeby przegrał to udana ucieczka na wcześniejszych górkach[/qb][/QUOTE]->> a to się właśnie sprawdziło, Trudno, jutro też jest dzień
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 21:46

14. Cunego
24. Perdiguero

Już się bałem, bo nie pokazywali grupy w której wjechał Cunego
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 13/09/2004 22:30

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]
Angel Gomez - Aitor Gonzalez 2 1.75
Miguel A. Martin Perdiguero - Damiano Cunego 2 1.45
Floyd Landis - Carlos Sastre 2 1.65
Landis, F - Gonzalez, A 2.1 [/qb][/QUOTE]CO ten Sylwester Szmyd gadał,wcale GOnzalez nie jest w lepszej formie niż był na TDF,jakbym się tym nie sugerował to może bym takich głupot nie popisał.Jutro obiecuje poprawę.
Warto jest zwrócić uwagę na to jakichj zawodników typują do zwycięstwa w expekcie,dziś np .Valverde był ich głuwnym faworytem i to potwierdziło się.
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 05:05

Zabel - O'Grady 2 2,1- wydaje mi się że końcówka dzisiejszego etapu bardziej odpowiadfa Stewartowi, (pod górkę) i tylko dlatego tak obstawiam (expekt)
Kolejna para tym razem z B&W to O'Grady -Freire 2 1,9 uzasadnienie jak wyżej
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 05:07

Przepraszam w poście powyżej w typie nr dwa obstawiam oczywiści O'Gradyego. Przepraszam za zamieszanie
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 13:08

Witam,
dzisiejszy etap będzie NO BET . Expekt sprytny nie dał typów na zwycięzcę bo pewnie większość typowałaby 'Any other than listed'
Podane zdarzenia H2H nie są do grania , ale tylko do strzelania, więc nie zaryzykuję żadnych pieniędzy.
Ja już nie mogę doczekać się etapu czwartkowego Almería 2005 - Observatorio Astronómico de Calar Alto 145 kms [etap królewski - 2x - 1kat.; 1x - poza kategorią].

Statsy :
Typy H2H -->> 7/8 - 88% skuteczności

pozdrawim,
Ojro
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 14:27

Ja dzisiaj także stawiam na Australijczyka, sądzę że może się zabrać w jakiejś uczieczce na podjazdach.

O'Grady-Zabel 1 2.10
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 16:29

Antonio Cruz - Mariano Piccoli 1 1.7
Amerykanin lepiej znosi górki od włocha,który jeżeli trasa kończy się jakims wzniesieniem to przyjeżdża na bardzo dalekich miejscach,amerykanin nie jest może dużo lepszy ale jedzie w drużynie US postal a oni są drudzy w klasyfikacji drużynowej i widać,że na ostatnich dwuch nie łatwych etapach starał się on pojechać najlepiej jak umie,moim zdaniem da on dzisiaj rade dojechać w czubie i być wyżej od włocha,ktory pewno doczłapie się gdzieś koło 100 miejsca.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 21:39

Coraz bardziej podoba mi się ten O'Grady

3. O'Grady
4. Zabel

A tak nawiesem mówiąc to profil trasy rysował chyba ktoś, kto w życiu tam nie był
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 14/09/2004 21:46

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kamikazeeeee:
[qb]Zabel - O'Grady 2 iwo: 2,1- wydaje mi się że końcówka dzisiejszego etapu bardziej odpowiadfa Stewartowi, (pod górkę) i tylko dlatego tak obstawiam (expekt)
Kolejna para tym razem z B&W to O'Grady -Freire 1 iwo: 1,9 uzasadnienie jak wyżej [/qb][/QUOTE]Oba typki wlazły, dzięki ojro za typ "pozostali zawodnicy", bo on iwo: też wszedł ( był w B&W kurs 3,20)
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 15/09/2004 05:38

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]Antonio Cruz(10) - Mariano Piccoli(155) 1 1.7
[/qb][/QUOTE]Jedno tylko moge powiedzieć Piccoli to niezła ciota taka górka a on prawie 4 minuty traci.
Dzisiejsy dzień iwo: dla nas a buki beczą oj beczą bo dodatkowo w LM piękne rezultaty.
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 13:07

Co myślicie o tym żeby powtórzyc parę Leonardo Piepoli - Roberto Heras z etapu 10, w tym wypadku też heras powinien dać sobie radę więc typuje na niego 1 :3gw:
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 13:34

No i w końcu królewski etap Almería 2005 - O. Astron. Calar Alto 145 km.
Dziś trudno wytypować kogoś do zwycięstwa i H2H.
Ze względy na wczorajszy 'czarny' dzień mojej bukmacherki [ uke: rEAL] , dziś podam tylko typy , których nie zagram i nie będę zaliczał do statsów :

Jorge Ferrio - Isidro Nozal @ 2.00 :2gw:

Carlos Garcia Quesada - Manuel Beltran @ 2.00 :2gw:

Carlos Sastre - Francisco Mancebo @ 1.95 :3gw:

pozdrawiam,
Ojro

p.s. rEAL mam nadzieję, że zbankrutujecie !!! Visca el Barca, Vamosss Catalonia !!!
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 13:54

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kamikazeeeee:
[qb]Co myślicie o tym żeby powtórzyc parę Leonardo Piepoli - Roberto Heras z etapu 10, w tym wypadku też heras powinien dać sobie radę więc typuje na niego 1 :3gw: [/qb][/QUOTE]Heras byl lepszy tylko dlatego ze obaj przyjechali na dalszych pozycjach (10 i 11)i nie walczyli na "kresce" zreszta kolejnosc mogla byc rownie dobrze odwrotna .Piepoli nie liczy sie juz w klasyfikacji generalnej (duzo stracil na jednym z plaskich etapow i czasowce)i nawet gdyby nadrobil na podjezdzie do Herasa jakies sekundy to i ta niewiele by mu to dalo .Jak na razie Heras nie zgubil jeszcze Wlocha w gorach, a nawet przegral z nim na jednym z etapow z meta pod gore wprawdzie tylko o 4s. ale latwosc z jaka Wloch zostawil Herasa na ostatnich 200m.zrobila duze wrazenie.Piepoli jest naprawde mocny i o ile bedzie mial okazje walczyc o etapowe zwyciestwo (brak ucieczek)jest moim faworytem przynajmniej w parze z Herasem.

Jeszcze lepiej wygladaja pary z unibetu:
Piepoli-Ferrio 1 2.1
Heras-hamilton 1
Mancebo-Landis 1
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 15:34

Mancebo-Landis 1 1.35

Wszyscy Hiszpanie czują na tym etapie szanse zostawienia Landisa w tyle. Królewski etap jest do tego wspaniałą okazją
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 16:41

Carlos Sastre - Francisco Mancebo 2 1.95
Długi końcowy podjazd preferuje w tej parze Mancebo on takie górki przejeżdża mądrze swoim tępem
Damiano Cunego - Aitor Gonzalez 1 1.75
Aitor bez formy na tak trudnym etapie będzie daleko oj daleko
Jorge Ferrio - Isidro Nozal 2 1.8
Denis Menchov - Floyd Landis 1 1.65
Posted by: ciopek

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 18:54

Witam!
Ktoś wie jak spisuje się dzisiaj Heras?
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 22:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Mancebo-Landis 1 1.35

Wszyscy Hiszpanie czują na tym etapie szanse zostawienia Landisa w tyle. Królewski etap jest do tego wspaniałą okazją[/qb][/QUOTE]3. Mancebo
15.Landis

To była chyba największa promocja w tym wyścigu
Posted by: kamikazeeeee

Re: Vuelta a Espana - 16/09/2004 22:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kamikazeeeee:
[qb]Co myślicie o tym żeby powtórzyc parę Leonardo Piepoli - Roberto Heras z etapu 10, w tym wypadku też heras powinien dać sobie radę więc typuje na niego 1 :3gw: [/qb][/QUOTE]To co miało wejść to weszło i tak ma byc do końca wyścigu iwo:
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 13:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]Carlos Sastre - Francisco Mancebo 2
Długi końcowy podjazd preferuje w tej parze Mancebo on takie górki przejeżdża mądrze swoim tępem
Damiano Cunego - Aitor Gonzalez 1
Aitor bez formy na tak trudnym etapie będzie daleko oj daleko
Jorge Ferrio - Isidro Nozal 2
Denis Menchov - Floyd Landis 1 [/qb][/QUOTE]Mancebo to byłtyp dnia każdy co na niego dał może się dziś cieszyć a kurs dali owszem owszem,no i widaćże Aitor bez formy Cunego równo ale bez zachwytu.Zawodnicy z grupy w której jedzie Ferrio są dobrze przygotowani i dziś akurat nie był jego dzień.A Menchov jakoś mi się wydawało,że coś z nim nie tak ale nie myślałem,że aż tak będzie odstawał.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 14:30

Co do wczorajszego etapu to moje typy nie mogły być dobre [jedynie Mancebo wszedl], bo po porażce rEALu musiałem odrabiać straty na PUEFA - co mi się z resztą udało z nawiązką .
Wracając do dzisiejszego 13`go etapu El Ejido-Málaga 172,4 km. - tu powinni rządzić sprinterzy, nie sądzę że wygra ktoś z ucieczki.
Moje H2H [expekt]:
Kto lepszy in Stage 13, El Ejido-Málaga 172,4 km.

Pedro Horrillo - Marco Zanotti @ 2.2 :3gw:
Zanotti tylko raz był lepszy od Horrillo na tegorocznej Vuelcie - było to po etapie w górach [Alicante]. A tak to 3 razy Pedro przyjeżdżał wyżej. Mam nadzieję, że na wczorajszym etapie Horrillo odpoczywał i dziś powalczy z najlepszymi sprinterami, aczkolwiek jak wiadomo był to królewski etap z podjazdami :rolleyes:

Roberto Heras - Carlos Sastre @ 1.7 :3gw:
Wydaje mi się najpewniejszy typ tego etapu. Sastre jest w czołówce więc odjazd raczej nie wchodzi w rachubę - a poza tym raczej etap nie dla niego. Herasa, grupa Liberty Seguros powinna przyprowadzać w pierwszej 20`ce, żeby niebyło jakiś nie potrzebnych 'stresów'.

Erik Zabel - Stuart O'Grady @ 1.7 :3gw:
Mimo wszystko stawiam na Zabela. Wydaje mi się że to właśnie on będzie walczył o zwycięstwo na tym etapie z Petacchim. Aczkolwiek jak pokazał wtorkowy etap O`Grady również ma szanse ograć Niemca.

Mam nadzieję, że szczęście na dzisiejszym etapie będzie mi sprzyjało. Sobie i innym życzę POWODZENIA !!!

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 15:29

Mam nadzieję, że Petacchi wczoraj nie umarł na królewskim etapie

Petacchi-Moreni 1 1.33
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 15:41

Alessandro Petacchi win 1.75 :4gw:
Myślałem,ze kursy na miszcz sprintu będą dziś w granicach 1.35 -1.45 a tu tak ładnie,wiadomo,że wszystko się może zdażyć ale jeżeli dojdzie do sprintu to panowie Zabel i O'Grady nie mają najmniejszych szans z Alessandro a to co zrobił na etapie 11 to mistrzostwo świata minął ich jak chciał i nie potrzba mu było rozprowadzaczy a przecież Petacchi nie walczy o koszulke "rybaka".
Moreni - Paolini 2 1.75 :4gw:
Paolni jeżeli etap jest płaski to finiszuje raz był 5 raz 10 i jest napewno lepszym sprinterem od Moreniego więc i dziś powinien spróbować swoich sił.Obaj wczoraj dojechali z tą samą stratą tylko,że moreni na końcu a Paolini na początku grupetto więc zmęczenie obu panów nie jest różne od siebie.
Jeszcze ewentualnie Cruz - Putsep 2 2.35
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 15:44

Nie wiem skąd takie wysokie kursy na Moreniego. On przecież nic w tym wyścigu nie osiągnał, nawet w pierwszej 10 ani razu go nie było, co więcej w 20 chyba tylko raz się znalazł.
Posted by: piotrek7w

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 16:03

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]Alessandro Petacchi win 1.75 :4gw:
Myślałem,ze kursy na miszcz sprintu będą dziś w granicach 1.35 -1.45 a tu tak ładnie,wiadomo,że wszystko się może zdażyć ale jeżeli dojdzie do sprintu to panowie Zabel i O'Grady nie mają najmniejszych szans z Alessandro a to co zrobił na etapie 11 to mistrzostwo świata minął ich jak chciał i nie potrzba mu było rozprowadzaczy a przecież Petacchi nie walczy o koszulke "rybaka".
[/qb][/QUOTE]w GB kurs: 1,8 (p2p: 1,85)
w B&W kurs: 2,0 (warto sprobowac)
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 21:15

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Mam nadzieję, że Petacchi wczoraj nie umarł na królewskim etapie

Petacchi-Moreni 1 1.33[/qb][/QUOTE]1. Petacchi
5. Moreni

Moreni dzisiaj całkiem mocno ciągnął na finiszu, ale nie ma mocnego na Aleksandra Wielkiego
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 21:26

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb][...]
Kto lepszy in Stage 13, El Ejido-Málaga 172,4 km.

Pedro Horrillo [3] - Marco Zanotti [5]@ 2.2
Roberto Heras [37] - Carlos Sastre [52] @ 1.7
Erik Zabel [2] - Stuart O'Grady [4] @ 1.7 [...][/qb][/QUOTE]Heh no faktycznie, nie ma mocnego ponad Aleksandra Petacchiego :rolleyes: . A Zabel stary lis , wiedział gdzie się ustawić.
Statsy :
Typy H2H : 10/11 - 91% skuteczności - oby tak do końca

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 21:43

Ciekawe jakie H2H wystawią jutro buki na Herasa. Po jego minie widać, że jest naprawdę mocny. Coś czuję że nie będzie musiał bronić przewagi tylko cały czas będzie ją powiększał.
Posted by: ciopek

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 22:11

Gratulacje ojro! iwo:
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 17/09/2004 23:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
Alessandro Petacchi win 1.75 no już chyba więcej takich promocji nie będzie w expie
Moreni(5) - Paolini(10) 2 - coś tu było nie tak od razu po tym jak zobaczyłem pare Petacchi - Moreni wiadomo było ,że Moreni będzie walczył.
Jeszcze ewentualnie Cruz(10) - Putsep(6) 2 2.35
Szkoda ,zę nic do tego nie napisałem i przez to pewnie nikt nie skorzystał.[/QUOTE]Poprawiam się z moją skutecznością.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 03:25

Coś Unibet niedocenia Herasa. Wystawili H2H

Heras-Valverde 2.20 1.60

Dla mnie to byłby grzech, nie zagrać Herasa po takim kursie. Napewno nie odpuści, bo przewaga w klasyfikacji generalnej nie jest aż taka wielka (49s). Na wczorajszym etapie Heras wydawał mi się dużo mocniejszy od Valverde, a różnica mogła być jeszcze większa, bo Heras myślał tylko o zdobyciu koszulki lidera. Valverde strasznie się męczył na ostatnim podjeździe. Na 18 etapie ostatni podjazd jest morderczy punktami 12-13% i tu widzę szansę dla Herasa, potem na zjeździe powinien utrzymać przewagę.

Heras-Valverde 1 2.20
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 04:57

Heras-Valverde

Ja bym tej pary jednak nie ruszal ewentualnie lekko na Valverde.Po ostatniej "gorce" zostanie 20 km. zjazdu do mety Heras pewnie dojedzie razem z czolowymi goralami a na plaskim Valverde jest zdecydowanie szybszy i jako ze nie bedzie w grupie sprinterow napewno sprobuje zafiniszowac.Heras na przedostatnim etapie pokazal klase i zdaje sie byc murowanym faworytem do wygrania Vuelty jednak etap konczyl sie podjazdem .Dodatkowo Valverde jak mozna bylo wyczytac w wywiadach czul jeszcze skutki upadku na poprzednim etapie.Trzeba pamietac tez o niedzielnym etapie jazdy na czas na ktory czolowka bedzie chciala zachowac sily co raczej wyklucza powazniejsza akcje i jakies proby odjazow zawodnikow z czolowki.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 16:14

Valverde-Perdiguero 1 1.45

Mam jednak nadzieję, że grupa się trochę porwie i czołowi górale wyrobią sobie przewagę przed zjazdem. Podjazd jest dosyć długi 13,6 km, dlatego wątpię żeby wszyscy trzymali jedno tempo. Właśnie dlatego, Valverde jest szybszy na płaskim, sądzę że Heras będzie upatrywał swojej szansy na tym etapie, żeby zarobić cenne sekundy. Jeszcze raz podkreślam 12-13% to będzie zabójstwo dla niektóych kolarzy. Etap nam wszystko wyjaśni
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 16:30

Ja dzisiaj stawiam na panów co mają lepszy H2H,na mete powinna dojechać mała grupka asów z czego ten,który najlepiej finiszuje powinien odnieść cenne etapowe zwycięstwo.I tu faworytów mam dwóch Valverde jeżeli czuje się już dobrze to stać go na ładny finisz co już udowodnił kurs 3.5,drugi to Garzelli zawodnik ten widać,że się rozkręca i będzie on szukał sowjej szansy na wygranie etapu bo na wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji nie ma już szans,potrafi dobrze finiszować i już kilkakrotnie to udowodnił,moim zdaniem będzie tu wietrzył swoją szansą i za nic sobie nie odpuści ,kurs 15 wart zagrania za byle co choćby.Pary to:
Alejandro Valverde - Miguel A. Martin Perdiguero 1 1.45 :4gw:
Co miałem o Valverde napisać to już napisałem,dodam tylko,że jakby miał on coś odczuwać poważniej to by na 12 etapie tak dobrze nie wypadł.Perdiguero raczej nie będzie miał szans na utrzymanie się w czołowej grupce na podjeździe bo nie jest on tej klasy góralem co wielcy tego wyścigu a oni napenwo będą woleli zjeżdżać w małej grupce.
Manuel Beltran - Carlos Sastre 2 1.95 :3gw:
Ten etap jest bardzo podobny do etapu 9 a tam Sastre przyjechał 20 sekund wcześniej od Beltrana,ostatnio dojechali na mete razem ale to Sastre był o jedno miejsce wyżej,dzisiaj wydaje mi się ,że zawodnik grupy CSC przyjedzie o jedną grupkę wyżej niż Beltran.
Luis Perez - Pedro Arreitunandia 1 1.75 :4gw:
Perez nie oczekiwanie wyrusł na lidera grupy Phonak i już na 12 etapie postarał się to potwierdzić,dzisiaj też powinno być podobnie a Arreitunandia nie jest zły ale od dodatkowo zmotywowanego Pereza jest za słaby i różnica jaka będzie między nimi na ostatniej górskiej premii powinna być na tyle duża ,że do mety nie dojadą oni razem.ale żem walnął głupote ,Luis Perez jedzie w barwach Cofidisu,na szczęście to nie zmienia fakut,że i on jest lepszy od Pedro

Ciekaw jestem też jak to będzie dziś z gonieniem ucieczek,niby przy słabszych uciekinierach to nie ma po co ich gonić ale .. tu się wyjaśni kto liczy na udany finisz z małej grupki na mecie.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 21:14

No to można podsumować

Heras-Valverde
Valverde-Perdiguero

Myślałem, że Heras będzie próbował odjechać, widocznie będzie atakował jutro na czasówce.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 18/09/2004 21:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]Pary to:
Alejandro Valverde - Miguel A. Martin Perdiguero 1 1.45
Manuel Beltran - Carlos Sastre 2 1.95
Luis Perez - Pedro Arreitunandia 1 1.75
ale żem walnął głupote ,Luis Perez jedzie w barwach Cofidisu,na szczęście to nie zmienia fakut,że i on jest lepszy od Pedro

Ciekaw jestem też jak to będzie dziś z gonieniem ucieczek,niby przy słabszych uciekinierach to nie ma po co ich gonić ale .. tu się wyjaśni kto liczy na udany finisz z małej grupki na mecie.[/qb][/QUOTE]Grupa Garzelliego pracowała ale on jednak nie okazał się wystarczająco mocny,Valverde chciał ale niestety nie dałrady.Szkoda,ze nie zwróciłem uwagi na Pereza bo kurs 30 astronomiczny.
Typy z tej strony 9/11 82% z tamtej 6/15 40% im dalej w las tym więcej grzybów.
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 05:52

No i mamy kursy na dzisiejsza "czasowke".
Od razu rzuca sie w oczy to w jaki sposob buki oceniaja szanse na zwyciestwo Herasa :

expekt - 1.2
B&W -2.2
Jak dla mnie kurs z B&W to promocja .Widze tylko trzech ludzi ktorzy moga przeszkodzic Herasowi w kolejnosci: Nozal Valverde i nieobliczalny na ostatnich gorskich etapach S.Perez jednak szanse na zwyciestwo ktoregos z nich z Herasem lepiej chyba ocenili analitycy z expekta.Heras nie nalezy do wybitnych czasowcow malo tego jest slaby w tej specjalnosci.Jednak juz na pierwszej czasowce w Vuelcie 40km.po plaskim terenie zadziwil wszystkich zajmujac 15m.i potwierdzil ze jest znakomicie przygotowany do wyscigu.

Fajna para ktora zagram grubo(B&W)

Nozal -Sastre 1.55
Nozal jest zdecydowanie lepszym czasowcem wygrywal juz czasowki w ubieglorocznej Vuelcie.Na pierwszej czasowce byl lepszy o 32 sek.W tym roku zmienil grupe i zostal pomocnikiem Herasa czyli tym ktory jako ostatni z ekipy towarzyszy swojemu liderowi na podjazdach.To bardzo niewdzieczna rola wielokrotnie juz Nozal musial dyktowac tempo w decydujacych fragmentach etapow tracil przy tym wiele sil a mimo to przyjezdzal bardzo wysoko.Adekwatna sytuacja miala miejsce w TdF gdzie podobna role w teamie Armstronga pelnil Azevedo a momentami mozna bylo odniesc wrazenie ze jest mocniejszy od swego lidera .Sumujac dotychczasowe etapy z koncowka pod gore Nozal byl lepszy od Sastre
36 sek.niby niewiele ale biorac pod uwage prace jaka wykonuje dla Herasa to jest naprawde sporo. Dzis Nozal bedzie jechal tylko na swoje konto i wygra z Sastre.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 14:31

A więc dzisiaj czeka nas czasówka. Ja analizując pary podane w expekt wróciłem się wstecz do TDF`04 [czasówka pod górę na l'alpe d'huez].
Moje wnioski wyglądają następująco :
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Prawdę mówiąc liczę na : zmęczenie Pereza po wczorajszym etapie, słabą postawę na etapie I.T.T. [również na L`Alpe D`Huez nie był wysoko gdzieś koło 30-35], motywację jedynego zawodnika z zespołu CSC Tiscali. Sastre jest dobrym góralem jak i czasowcem, a walcząc o pierwszą dziesiątkę nie powinien mięc problemów z pokonaniem Santi Pereza. Jest to mój typ dnia !

Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw:
Jaksch to dobry czasowiec ale na tegorocznej Vuelcie raczej bez formy. Jednak na etapie 8 I.T.T. 17 co daje do myślenia...a Gutierrez był tuż za nim 18 z takim samą stratą czasu :eek:

Expekt zaszalał z kursem na wygraną Herasa 1.2 - jest to chyba żart, żeby wystawiać taki kurs w kolarstwie. Ciekawe kursy są za to na Valverde [8.0] i José Enrique Gutierrez Cataluna [75.00]

Liczę że i tym razem szczęście będzie po Naszej stronie...Vamosss Sastre, vamossss Gutierrez

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 15:12

Zgadzam się jak najbardziej z Ojro, że Santiago Perez musi być wybitnie zmęczony po wczorajszym etapie. Dlatego typ na Sastre jest bardzo ciekawą propozycją. Bezpośrednia walka jak sądzę o 5 miejsce , bo mało prawdopodobne jest żeby ktoś był w stanie przeskoczyć ich z tyłu, a do przodu też za bardzo nie mają się co pchać.

Carlos Sastre-Santiago Perez 1 1.55

Bardzo mnie smuci, że Unibet nie wystawił na dzisiaj żadnych kursów, a może się jeszcze wstrzymują. Zawsze można było tam znaleźć jakiś bonus dla graczy
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 15:35

Ja bym jednak nie liczyl na zmeczenie Pereza.Przejechac 25km samotnie to dla zawodowego kolarza pestka.Zreszta nie wygladal wczoraj na takiego ktory jedzie resztkami sil na "zapieku".A zwyciestwo moze mu jeszcze dodaac motywacji do walki na kolejnych etapach.Ten facet jest nieobliczalny.Z kolei Sastre jedzie dobrze ale jakos bez zadnego blysku.Gdybym mial stawiac postawil bym na Pereza ,ale wole nie ruszac tej pary.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 16:30

Typujc wyniki dzisiejszego dnia prucz czasówki brałem pod uwagę jezdę na 12 etapie w którym to podjazd był praktycznie tej samej długości co dziejsza czasówka no i formę z ostatniego dnia.Mój typ dnia to:
Nozal - Mancebo 2 2.45 :3gw:
Mancebo jest bardzo dobrze przygotowany do tego wyścigu i dzisiaj zje zęby żeby założyć złotą koszulkę,jutro dzień odpoczynku więć może dać z siebie wszystko i nawet jeszcze troche bo jest szansa na przegonienie Herasa,bo napewno on tu pojedzie dobrze ale żeby wygrać to będzie za mało i nierozumiem tego kursu.Nozal pojechał od Mancebo lepiej płaską czasówkę ale to o niczym nie świadczy w górach obaj panowie jadą mniej więcej równo ale moim zdaniem dziś zadecyduje szef ekipy libert seguros i karze on się Nozalowi troche oszczędzać bo mogłoby mu się udać wyprzedzić w klasyfikacji Herasa i co by wtedy było ,klops..Mancebo zresztą bardzo mi się w górach podoba i wjeżdża na te górki swoim tępem więc przetarcie ma dobre,ja dziś w niego wierze bo forma jest.
Serrano - Quesada 2 2.00 :3gw:
Czsówka mniej więcej równo,9 etap tyż równo ale na ostatnim etapie Quesada sporo lepiej.Jest on też wyżej w klasyfikacji generalnej i będzie mu dzisiaj zależąło na dobrym wyniku tak jak i zresztą całej drużynie Kelme,natomiast Serrano dostanie zapewne polecenie tak jak i Darek żeby się zbytnoiio nie zajeżdżać.
Landis - Beltran 2 2.2 :3gw:
Obaj bardzo dobrzy w jeździe na czas ale dla Flojda to już nie ta mobilizacja a w tej parze to Beltran jest lepszym góralem.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 21:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Zgadzam się jak najbardziej z Ojro, że Santiago Perez musi być wybitnie zmęczony po wczorajszym etapie. Dlatego typ na Sastre jest bardzo ciekawą propozycją. Bezpośrednia walka jak sądzę o 5 miejsce , bo mało prawdopodobne jest żeby ktoś był w stanie przeskoczyć ich z tyłu, a do przodu też za bardzo nie mają się co pchać.

Carlos Sastre-Santiago Perez 1 1.55

Bardzo mnie smuci, że Unibet nie wystawił na dzisiaj żadnych kursów, a może się jeszcze wstrzymują. Zawsze można było tam znaleźć jakiś bonus dla graczy [/qb][/QUOTE]Szacunek dla Perez. Nie tylko wygrał z Sastre jadącego bardzo przyzwoicie, ale pokonał faworytów Herasa i Valverde.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 21:22

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw: [/qb][/QUOTE]Santi wygrał :eek: . No cóż należało mu się skoro przewaga nad drugim Valverde była powyżej 1`00. Sastre słabooo. Wczoraj nie było mnie w domu więc nie miałem okazji widzieć jak jedzie Perez.

Statsy
Typy H2H --> 11/13 - 85% skuteczności
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 19/09/2004 22:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw: [/qb][/QUOTE]Santi wygrał :eek: . No cóż należało mu się skoro przewaga nad drugim Valverde była powyżej 1`00. Sastre słabooo. Wczoraj nie było mnie w domu więc nie miałem okazji widzieć jak jedzie Perez.

Statsy
Typy H2H --> 11/13 - 85% skuteczności[/qb][/QUOTE]Perez wczoraj przy próbie ucieczki ruszył mocno w dość trudnym miejscu. Uzyskał 15-20s przewagi po czym Nozal nadał takie tempo grupce, że przewaga zamalała do 6-8s. Myślałem, że Perez przeliczył się z siłami, a przynajmniej, że wkłada całą swoją siłę dla zwycięstwa etapoweg-a tu taka niespodzianka. Ale jak to mówią każde zawody kreują nowe gwiazdy, napewno gwiazdą może nie największą tej Vuelty jest Perez. Pozdrowienia
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 04:54

Krotka zapowiedz etapu za strona szosa.rowery.org

[QUOTE]
Ostatni płaski etap przed Madrytem i ostatnia szansa dla sprinterów. Z tych liczących się pozostał już tylko Erik Zabel, który jednak bez wsparcia przetrzebionego chorobami T-Mobile nic nie będzie mógł zrobić kiedy odjedzie kilku harcowników.
[/QUOTE]Coz wypada sie z tym zgodzic.Na pewno beda proby odjazdow kolarzy nie liczacych sie w kasyfikacji. Kto ich bedzie gonil ? Mysle ze nikt.Taka akcja bedzie na reke liderom i ich ekipom spokojnie beda tylko kontrolowac przewage.Ciekawe jak zachowa sie Zabel ? do tej pory ustawial sie przed finiszem za Petachim i jakos tam szlo.A teraz? Mysle ze Vinokourov sprobuje rozprowadzac Niemca bo czy po 1 czy 12 miejsce na pewno bedzie finiszowal.W momencie gdyby dojechal jednak caly peleton pewnie Kelme sprobuje rozprowadzic Valverde wszak traci on do lidera tylko 5 sek.a taka sytuacje Zabel bedzie juz umial wykorzystac.

Podsumowujac etap raczej nie do grania ale para Zabel -Horillo wejdzie na 95% kurs jednak malo zachecajacy 1.25
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 11:11

Kurs na Zabela nadaje się do tasiemca. Jak dla mnie powinien gładko wejść, ale na singla wolę nie ryzykować kasy.

Zabel-Horrillo 1 1.25
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 16:30

Erki Pütsep - Antonio Cruz
Moreni-Paolini 1.5
Aitor Perez - Daniele Righi13
Erik Zabel win 2.5
Nie ma co zajebiste typy
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 20:02

Etap jeszcze się nieskończył a juz dużo wiadomo:
Erik Zabel znów nie wygra etapu,Moreni jest w ucieczce i napewno będzie lepszy od Paoliniego ale najlepsze jest ,że Putsep i Cruz są obaj w 13 osobowej czołówce i tu będą nerwy do końca oj będą.
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 20:51

Mam nadzieje ze Zabel mimo wszystko zafiniszuje i wygra z Horrillo.Jak bedzie zobaczymy.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 21:43

Kurna te pary to są ustawione coraz bardziej się o tym przekonuje. Zabel nagle w ogóle jedzie jakby sobie do lasu z rodziną jechał. Tak samo było przedwczoraj z parą Beltran-Landis. Ach szkoda gadać

Zabel-Horrillo 2
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 21:45

Zajebiście chłopaki pokazali wole walki,pewnie mają kontrakty z bukami,Putsep niby niemiał siły gonić za odjeżdżającą 6 a potem nagle na finiszu gość z Morenim wygrywa,no szlak mnie trafia,Zabel sobie dojeżdża spokojnie do mety nie walcząc o punkty cóż szkoda gadać uke:
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 22:21

Ufff! Zabel jednak lepszy.Nie galem tego za duze pieniadze ,ale adrenalinka troche skoczyla.Jeszcze dwa trzy kilometry przed meta bylem spokojny Zabel dobrze sie ustawial bylem przekonany ze powalczy o te 3pkt.do klasyfikacji jednak na "kresce" pokazal ze nie ma "jaj" uznal pewnie ze i tak na kolejnych etapach straci koszulke na rzecz Valverde.Takie etapy pokazuja ze nie warto grac na sile lepiej przeczekac do tych gdzie koncowki beda pod gore.Nie warto tez grac na gosci ktorzy nie walcza juz o nic.Wracajac do Zabela nie zdziwie sie jak jutro sie wycofa.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 21/09/2004 22:55

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Kurna te pary to są ustawione coraz bardziej się o tym przekonuje. Zabel nagle w ogóle jedzie jakby sobie do lasu z rodziną jechał. Tak samo było przedwczoraj z parą Beltran-Landis. Ach szkoda gadać

Zabel-Horrillo 2 [/qb][/QUOTE]Kurde zawierzyłem naszym znawcom kolarstwa z Eurosportu a widać, że chłopaki się nie znają. Tak prawdę mówiąc to bardzo cieszy mnie ich nieznajomość tematu, bo kasa płynie jednak do mnie

25. Zabel
43. Horrillo

Przepraszam za zamieszanie
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 04:16

Etap z koncowka pod gore i mozna "przylozyc" mocniej.Nie biore pod uwage zawodnikow zajmujacych pozycje poza scisla czolowka za duze ryzyko.Mistrzostwa swiata za pasem na pewno kilku(kilkunastu?) a moze i wiecej zawodnikow jadacych jeszcze w wyscigu szykuje sie do tej imprezy i ostatnie etapy potraktuja zupelnie treningowo.Niestety nie wiem ktorzy i nie chce wiedziec lepiej juz skupic sie na tych ktorzy walcza jeszcze o zwyciestwo.Na pewno znowu bedziemy swiadkami ucieczek na ktore czolowka nie zareaguje beda zbyt pochlonieci pilnowaniem siebie nawzajem.Dlatego uwazam za nie warto grac na zwyciestwo etapowe w tej chwili to juz dwa oddzielne wyscigi. Jeden to pierwszych pieciu szesciu kolarzy w klasyfikacji generalnej i ich pomocnicy ,a w drugim "sciga" sie cala reszta.

Pary ktore zagralem:

Heras - Perez 2 1.95

W jakim "gazie" jest Perez nie musze mowic .Finalowy podjazd nie jest na tyle "sztywny" aby faworyzowal Herasa.Perez na pewno bedzie atakowal ma jeszcze tylko dwa ,trzy etapy na odrobienie strat . Heras ma nad nim na tyle bezpieczna przewage ,ze bardziej skupi sie na tym co robi Valverde.

Mancebo - Valverde 2 1.6

Krotko.Nawet gdyby Mancebo jakims cudem wytrzymal tempo Valverde na podjezdzie to i tak na finiszu nie ma szans.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 05:23

Więc ja nie mogę zgodzić sie z przedmówcą i moje typy będą zgoła odwrotne:
Roberto Heras - Santiago Perez 1 1.75 :4gw:
Po ostatnich wybrykach Santiago zaczęto go stawiać w roli głównego rywala Herasa ale Roberto teraz jest u siebie i będzie chciał udowodnić,że to on jest najlepszy w tym wyścgu.Santi w górach był lepszy dwa razy od Roberto,raz kiedy pozwolono mu odjechać i samotnie na zjazdach zdołał utrzymać przewagę a następnie na czasówce,którą pojechał fenomenalnie.Na etapie 12 jednak nie wytrzymał tępa obrońcy tytułu sprzed roku i tak moim zdaniem będzie i dziś,Heras musi wyrobić sobie przewagę przed czasówką,w której widać ,ze nie czuje sie mocny i zacznie to robić w swoich rodzinnych okolicach.Możemy tylko podziękować Santiemu,że dostarczył nam emocji i przez to kursy są ciekawsze:Heras win :3gw: 2.00
Mancebo - Valverde 1 2.2 :3gw:
I tu analitycy robią błąd skreślając już Francisco,jest to jeden z najrówniej jadących zawodników w tym wyścigu i napewno jeszcze nie porzucił myśli o podimu w Madrycie.Na etapach najbardziej zbliżonych do dzisiejszego dwa razy Mancebo był lepszy raz o 20 raz o 30 sekund,on takie górki przejeżdża swoim tępem i wątpie aby teraz było inaczej.Powinien on odrobić część strat do Valverde na tym etapie.
TYp dnia Sastre - Nozal 2 1.55 :4gw:
Jak do tej pory wszystkie górki na wyższych miejscahc przejechał pomocnik Herasa więc na etapie 17 nie przewiduje żadnych zmian,wydaje mi się,że Sastre powolij opada z sił a dla Nozala jest to dobra górka bo nie aż tak bardzo stroma ale długa podobna do tej na 9 etapie więc i tu powinien on byc w czubie.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 15:08

Mnie wydał się inny ciekawy typ z udziałem Mancebo

Mancebo-Angel Gomez 1 1.5

Mancebo jest naprawdę bardzo silnym zawodnikiem i tak jak wspomniał to jeden z moich przemówców kolarzem jakby bez błysku. Jako jeden z niewielu potrafi cały czas wytrzymać szaleńcze tempo narzucone czy to przez Herasa, Valverde czy to przez Pereza. Do grupki przed chwilą wymienionych kolarzy można dodać jeszcze Nozala, który jednak już troszkę spuchł i nie wydaje się być tak silnym kolarzem jak w zeszłym roku. Nozal już raczej nie będzie mocno walczył a zajmie się pomaganiem Herasowi. Pozostałych kolarzy traktuję już jako zawodników drugiego garnituru-oczywiście jeżeli chodzi o ten wyścig i predyspozycje przez nich prezentowaną. Moja konkluzja jest następująca-Gomez to solidny zawodnik, ale będzie starał bronić pozycji takiej jaką zajmuje w generalce, może jak los da to minie Beltrana i Landisa.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 15:24

Heras-Vinokurov 1 1.65

Vinokurov bardzo ładnie pojechał w czasówce, ale nie zapomnijmy, że był to odcinek 29,6 km. Przy dłuższych etapach na ostatnich podjazdach miał dosyć spore kłopoty, znajdując się dopiero w 3-5 grupie koarzy dojeżdżających do mety. Druga sprawa to chyba fakt, że Vinkurovovi brak chyba motywacji-już o nic nie walczy w tym wyścigu, bo zwycięstwo to dla niego za dużo. Kurs zaskakująco wysoki. Za późno się zorientowałem, bo jeszcze 30 min temu było 1.80
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 16:41

Heras-Vinokurov 1 1.65
Ten typ tylko z pozoru wyglada tak atrakcyjnie .Vinokurow po zatruciu doszedl juz do siebie i jest na tyle mocny aby gorki przejechac w dobrym tempie.Na pewno bedzie uciekal a grupa go "pusci" bo nie stanowi on dla nich zadnego zagrozenia.Jak dla mnie za duze ryzyko.

Stypy widze ze gramy dzis przeciwko sobie niestety nie moge zyczyc Ci powodzenia
Mysle ze Heras ma szanse z Perazem.Dlatego gram to srednio .Jednak moj glowny typ na Valverde (fajna laska dopinguje go z wozu tech.)a przeciwko Twojemu ulubiencowi Mancebo wydaje mi sie pewny .
Za pare godzin bedziewszystko jasne.
Posted by: tygrysexx

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 18:22

czy moze ktos podac jak wyglada sytuacja w parach:
Heras- Vinkarow
Mancebo-Angel
Aozal-Sastre? mam same 1
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 18:58

cześć gdzie mogę znaleść wyniki live ?? tej dyscypliny ??
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 19:34

[QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]cześć gdzie mogę znaleść wyniki live ?? tej dyscypliny ??[/qb][/QUOTE]Tylko telewizorek i eurosport,DSF ew.TVE .Ciezko o live z kolarstwa zreszta nie wiele by to dalo na chyba ze z etapu jazdy na czas.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 19:35

Jeżeli chodzi o Herasa to istotną informacją jest to że on pochodzi z Bahares, dlatetgo sądzę, że w swoich rodzinnych stronach nie da się wyprzedzić Vinokurovovi. Dwa lata temu był drugi w tej miejscowości za Blanco, który też jest z tamtych stron, ale podobno nie chciał go wyprzedzić, bo i tak sporo nadrobił na tym etapie. Pozdrowienia
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 19:52

wie ktoś jak wygląda ta para ????? kto wygrywa na tą chwile ??
Francisco Mancebo - Alejandro Valverde
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 19:54

Jakos nigdy mnie nie przekonywaly informacje typu ze ze wygral rok,dwa czy piec temu podobnie jak statystyki H2H w pilce . Kolarstwo jest specyficzna dyscyplina i kolarz ktory mial forme miesiac temu dzis czesto moze o niej tylko pomarzyc.

BTW.Vinokurov jedzie jednak w peletonie i duza szansa ze typ wejdzie.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:02

[QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]wie ktoś jak wygląda ta para ????? kto wygrywa na tą chwile ??
Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Będą walczyli do końca, obydwaj jadą na razie w peletonie
Posted by: tygrysexx

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:03

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]wie ktoś jak wygląda ta para ????? kto wygrywa na tą chwile ??
Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Będą walczyli do końca, obydwaj jadą na razie w peletonie[/qb][/QUOTE]Shi Huang a te pary?
Heras- Vinkarow
Mancebo-Angel
Aozal-Sastre? mam same 1
bylbym barzo wdzieczny
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:05

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]wie ktoś jak wygląda ta para ????? kto wygrywa na tą chwile ??
Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Będą walczyli do końca, obydwaj jadą na razie w peletonie[/qb][/QUOTE]dzięki !!!
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tygrysexx:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]wie ktoś jak wygląda ta para ????? kto wygrywa na tą chwile ??
Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Będą walczyli do końca, obydwaj jadą na razie w peletonie[/qb][/QUOTE]Shi Huang a te pary?
Heras- Vinkarow
Mancebo-Angel
Aozal-Sastre? mam same 1
bylbym barzo wdzieczny[/qb][/QUOTE]Nikt z tych kolarzy nie znalazł się w ucieczce. Mancebo wygląda dobrze, walczy o punkty na premiach górskich, także dobrze się zapowiada. Wszystko rozstrzygnie się na ostatnim podjeździe. Na razie wszyscy się czają
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:14

[QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]cześć gdzie mogę znaleść wyniki live ?? tej dyscypliny ??[/qb][/QUOTE]Ale tu milosnikow kolarstwa, nawet osobny temat zalozony

www.cyclingnews.com - live, wyniki, i prawie wszytsko co trzeba by lac buki w tej ciekawej dyscyplinie
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:23

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Banik:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]cześć gdzie mogę znaleść wyniki live ?? tej dyscypliny ??[/qb][/QUOTE]Ale tu milosnikow kolarstwa, nawet osobny temat zalozony

www.cyclingnews.com - live, wyniki, i prawie wszytsko co trzeba by lac buki w tej ciekawej dyscyplinie [/qb][/QUOTE]kurcze a gdzie tam mogę znaleść ten live ;/ bo jestem jakiś ciemny i nei widzę
Posted by: DziAdeK_MróZ

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 20:50

siemka nie wiem ktos tam jak tam Sastre - Nozal ?? czy Nnazal lepszy jak narazie od Sastera
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 21:10

ile jeszcze może trwać ten wyścig ??
Posted by: kp

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 21:41

[QUOTE]Oryginalnie wysłał DziAdeK_MróZ:
[qb]siemka nie wiem ktos tam jak tam Sastre - Nozal ?? czy Nnazal lepszy jak narazie od Sastera[/qb][/QUOTE]17:39 CEST 163km/7km to go
Nozal is finished, he is pulling out of the chase. Beltran too.
The chase group has caught Sastre.

k.u.r.w.a m.a.c
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 21:43

a wiesz może jak ta para ??? Francisco Mancebo - Alejandro Valverde
Posted by: kp

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 21:47

[QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]a wiesz może jak ta para ??? Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Current race situation

Felix Cardenas (Cafes Baque)
Heras, S. Perez at 1'28
Lara, Mancebo, Vinokourov
Valverde, L. Perez, Garcia Quesada, Ferrio at 1'52

zajrzyj tu: http://live.cyclingnews.com/
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 21:52

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kp:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał siara111:
[qb]a wiesz może jak ta para ??? Francisco Mancebo - Alejandro Valverde[/qb][/QUOTE]Current race situation

Felix Cardenas (Cafes Baque)
Heras, S. Perez at 1'28
Lara, Mancebo, Vinokourov
Valverde, L. Perez, Garcia Quesada, Ferrio at 1'52

zajrzyj tu: http://live.cyclingnews.com/ [/qb][/QUOTE]widziałem już tą stronę kurcze ale nei dam rady tam znaleść tego co chcem
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 22:06

Co ty chcesz kolego ugrac u bukow, jak najprostrzej informacji na stronie, ktora podalem jak "kawe na ławe" znalesc nie potrafisz? :rolleyes:
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 22:07

Dzisiaj raczej spokojny dzień

Heras-Vinokurov 1 (3 vs. 18)
Mancebo-Angel Gomez 1 (4 vs. 6)

Gomez bardzo ładnie pojechał i widać, że na ostatnich górskich etapach dobrze się czuje. Może będzie jakiś H2H z nim jutro
Posted by: siara111

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 22:08

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Banik:
[qb]Co ty chcesz kolego ugrac u bukow, jak najprostrzej informacji na stronie, ktora podalem jak "kawe na ławe" znalesc nie potrafisz? :rolleyes: [/qb][/QUOTE]bo właściciela konta nie ma on musiał wyjechać w trase ja na tym się nie znam wogle a prawdziwy siara111 zagrał to i dzwonił do mnie żebym podał mu wynik
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 22/09/2004 22:12

aha
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 00:23

Dla mnie jutro bardzo ciekawy etap. Heras nie jest aż tak silny i Perez to chyba czuje. Dosyć łatwo zostawił go na ostatnich 2 km, wyrabiając sobie 32s przewagi. Na etapie Bejar-Avila 196.6 km są 3 wzniesienia, może nie jakieś strasznie trudne, ale napewno wielu kolarzom w kość dadzą, a silniejsi się zmęczą. Moim zdaniem może jutro atakować Mancebo, bo coś czuje, że nidyspozycja Valverde jest trochę poważniejsza-może Mancebo zachowa się jak rekin, który czuje krew. Spodziewam się ataku na drugim wzniesieniu lepszych zawodników, bo na pierwszym to Cardenas może dać czadu
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 03:32

Cała sztuka w zakladach na kolarstwo to odpowienio odczytac profil etapu i ewentualne taktyki poszczegolnych kolarzy i ich grup. Jutro trudniejsze podjazdy sa w poczatkowej fazie etapu, te wzniesienie na 20km przed meta nie wyglada groznie, a pozniej zjazd, plasko i jakas krótka, ale poki co nie dotarlem jeszcze jak stroma gorka. Ogolnie etap dla uciekinierow, a takie bywaja najtrudniejsze do szacowania.
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 05:38

Ja zagralem Pereza w parze z Herasem.Perez czuje po ostatnich etapach ze jest najsilniejszy i w gorach nikt mu kola nie utrzyma .konsekwentnie odrabia straty do Herasa.Dzis bardzo podobny etap do tego na ktorym wygral atakujac na ostatnim wzniesieniu i powiekszajac jeszcze przewage na zjezdzie.Mysle ze teraz scenariusz bedzie podobny.Przed meta jest jeszcze krotki podjazd ,ale mysle ze Santi nie bedzie tak dlugo czekal bo ile moze nadrobic na takiej "zmarszce"?

Zastanawiam sie jeszcze nad Mancebo z Valverde.Ten drugi przezywa wyrazny kryzys. Wczoraj podjezdzal jak by mial rower 10 kg.ciezszy od rywali."Ciagnal" go kolega z ekipy ktorego w normalnej dyspozycji zostawil by z 5 min. z tylu. Nic, musze sie z tym jeszcze przespac.

Znalazlem cos jeszcze ciekawszego :
Ferrio - Piepoli 1 1.7
Piepoli bardzo podobal mi sie na poczatku Vuelty ale im dluzej trwa ten wyscig tym jedzie coraz gorzej .Wczoraj stracil do Ferrio ponad 6.min. :eek: Hiszpan z kolei jedzie bardzo rowno i melduje sie przewaznie w okolicach pierwszej dziesiatki.Raczej nie gram na kolarzy z poza czolowki ,ale tu zrobie wyjatek.
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 13:07

Nie sadze zeby Liberty Seguros pozwilila odjechac Perezowi, na 14(?) etapie nie stanowil on dla Herasa wiekszego zagrozenia i dlatego mogl odjechac spokojnie. Dzis takiej gory jak wczoraj w koncowce nie bedzie, przewiduje wiec ze raczej obaj kolarze wjada na mete w tej samej grupce, a ktory z nich bedzie pierwszy to juz czysty przypadek, bo raczej sciagac sie o n-te miejsca nie beda.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 13:20

Ehh..kolejny etap bez wkładania pieniędzy - tak będzie u mnie. Jak dla mnie będzie 'ucieczka', która dojedzie do końca - Expekt daje 4.0 za "Any other than listed" - ale dla mnie to loteria, bo może w tej ucieczce znaleźć się jakiś kolarz który był wpisany w zdarzeniu i klapa.
Zgadzam się z userem 'Banik' - wg mnie faworyci na dzisiejszym [i może na jutrzejszym] etapie przyjadą w grupie [może ok. 20 - 30 kolarzy] i wytypowanie który z nim będzie przed którym to również czysta loteria. Więc dziś będę tylko bacznie obserwował jak kto jedzie. Sobota i niedziela powinny, baaa na pewno przynisą roztrzygnięcie. Jakbym miał szanse dać na 'kto wygra Vuelta'04' postawiłbym na Herasa. Drugi Valverde i 3 Perez.

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 15:31

Dla mnie jeżeli Perez nie zaatakuje to i tak jest zawodnikiem, który lepiej zjeżdża. Zdecydowanie lepiej składa się w zakrętach, Heras robi to z lekkim dystansem jakby uważał żeby mu się nic nie stało. Faktycznie ciężko będzie wyrobić jakąś przewagę na tym etapie, ale jutro będzie jeszcze ciężej. Ja stawiam za groszę coś takiego

Perez-Heras 1 1.55
Mancebo-Valverde 1 2.15
Posted by: Majtikroko

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 21:42

Ojro czy ten kolezka co wygral byl rozpisany czy traktuje sie go jako "any other"??
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 21:50

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Dla mnie jeżeli Perez nie zaatakuje to i tak jest zawodnikiem, który lepiej zjeżdża. Zdecydowanie lepiej składa się w zakrętach, Heras robi to z lekkim dystansem jakby uważał żeby mu się nic nie stało. Faktycznie ciężko będzie wyrobić jakąś przewagę na tym etapie, ale jutro będzie jeszcze ciężej. Ja stawiam za groszę coś takiego

Perez-Heras 1 1.55
Mancebo-Valverde 1 2.15[/qb][/QUOTE]Jednak przyjechała cała grupka, choć Mancebo widać, że ma ochotę na podium. Dobrze, że zagrałem za małe pieniądze, ale równie dobrze mogło się to odwrotnie ułożyć. Jutro to już zupełna loteria, także czekam z typami na sobotę.

Perez-Heras 2 (12 vs. 11)
Mancebo-Valverde 2 (9 vs. 8)
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 22:04

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Majtikroko:
[qb]Ojro czy ten kolezka co wygral byl rozpisany czy traktuje sie go jako "any other"??[/qb][/QUOTE]wydaje mi się że nie, ale ręki nie dam sobie uciąć
Posted by: Majtikroko

Re: Vuelta a Espana - 23/09/2004 23:06

Ojro jednak nie byl rozpisany. dziekowac za podpowiedz. teraz liczymy na jokerit i espoo i bedzie pare zlotych w przod
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 03:32

Co sądzicie jutro o typie?

Perdiguero-Valverde 2 1.50

Wydaje mi się, że Perdiguero nie będzie atakował, bo niby po co ma atakować? Valverde chyba wrócił do dyspozycji po wczorajszym kryzysie.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 14:27

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Co sądzicie jutro o typie?

Perdiguero-Valverde 2 1.50

Wydaje mi się, że Perdiguero nie będzie atakował, bo niby po co ma atakować? Valverde chyba wrócił do dyspozycji po wczorajszym kryzysie.[/qb][/QUOTE]Do tego coś czuję, że Mancebo będzie ponownie próbował atakować, a nie kto inny jak Valverde będzie musiał kontrolować sytuację. Jeżeli coś ma się udać to po środku etapu. W następnej fazie to wszyscy widzieliśmy jak małą przewagą jest 30s, kiedy to Mancebo doszedł trójkę bez problemu, a nawet kolarze z dalszych lokat ich dopędzili.
Posted by: saba

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 16:08

Pewniaczek na dziś (19 etap):

Gamebookers
Cunego V-21,00
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 16:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał saba:
[qb]Pewniaczek na dziś (19 etap):

Gamebookers
Cunego V-21,00[/qb][/QUOTE]Skąd wnioskujesz, że Cunego to dzisiaj wygra? Faktycznie boję się stawiać H2H

Valverde-Cunego 1.85 1.85

bo pewnie nie przez przypadek znalazło się dwóch kolarzy Saeco w zestawieniu. Czyżby atak Cunego z Mazzolenim?
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 16:49

Witam,
na początek sorry, ale muszę uke: IFK. A teraz do roboty...
EXPEKT :
Kto lepszy in Stage 19, Ávila-Collado Villalba 142 km

Stefano Garzelli - Juan Manuel Garate @ 1.6 :3gw:
Garzelli w tegorocznej Vuelcie nie błyszczy, a z drużyny Soulnier - Duval najbardziej podoba mi się jazda Piepolego. Stefano to dawny kolega z pamiętnej drużyny Marco Pantaniego - Mercatone Uno, więc po górach umi jeździć, a co węcej jest też szybki na finiszu. Myślę, że jak dojedzie większa grupa, w której znajdą się obaj zawodnicy t bez problemu wygra Garzelli. Jedyny munis to , to że Garate może załapać się do ucieczki. Ale patrząc na profil 19`tego etapu ostatnie 23 km to jazda raczej z górki i jak przewaga 'ucieczki' nie będzie duża to prawdopodobny finisz.

Miguel A. Martin Perdiguero - Alejandro Valverde @ 1.5 :3gw:
Jak dla mnie to Alejandro jest jednym z faworytów do wygrania tego etapu. Mam nadzieję, że Perdiguero nie zabierzę się do jakiejś ucieczki, bo tylko to mogłoby zagrazić temu H2H typowi.

Życzę każdemu udanych typów...no i emocji przed TV - oby zakończonych sukcesem $$$

pozdrawiam,
Ojro

p.s. A co do posta powyżej H2H Valverde - Cunego , stawiałbym na Alejandro kurs fajny 1.85. Nie wydaje mi się aby Cunego wygrał dzisiejszy etap. Ja bym swoich pieniiędzy na niego nie postawił.
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 17:04

Valverde-Cunego 1 1.85

Ja to biore!
Jak dla mie tu nie powinno byc zadnej niespodzianki .Cunego jedzie pasywnie nie widac go w ucieczkach po prostu zalicza tylko kilometry.
Posted by: ciopek

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 17:59

Witam!
Ojro co możesz powiedzieć o tej parze zawodników: Luis Pasamontes - Eddy Mazzoleni
Kto lepszy in Stage 19, Ávila-Collado Villalba 142 km.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 18:41

[QUOTE]Oryginalnie wysłał ciopek:
[qb]Witam!
Ojro co możesz powiedzieć o tej parze zawodników: Luis Pasamontes - Eddy Mazzoleni
Kto lepszy in Stage 19, Ávila-Collado Villalba 142 km. [/qb][/QUOTE]hmm...tak na pierwszy rzut oka to Włoch [Eddy Mazzoleni] jest faworytem, ale dzięki 'wspaniałej' jeździe :rolleyes: Cunego to może być różnie. No chyba że uda mu się załapać do jakiejś ucieczki. Ale staram się omijać pary, których kolarze są blisko siebie.
Szkoda, że akurat Szmyd jest najlepszym pomocnikiem Cunego, bo tylko dlatego nie widzimy Polaka w przodzie. Jak dla mnie to Saeco lepiej by zrobiło jakby wogóle nie jechało w Vuelcie.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 18:52

A jednak Cunego i Mazzoleni w ucieczce. Na razie mają 1.46 przewagi, to jeszcze nie za wiele bo zostało im 110 km do mety.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 20:35

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Co sądzicie jutro o typie?

Perdiguero-Valverde 2 1.50

Wydaje mi się, że Perdiguero nie będzie atakował, bo niby po co ma atakować? Valverde chyba wrócił do dyspozycji po wczorajszym kryzysie.[/qb][/QUOTE]Perdiguero (Saunier) has crashed on the descent of the Abantos and abandoned.

Czyli dzisiaj już po zawodach

Perdiguero-Valverde 2
Posted by: ciopek

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 20:52

[QUOTE]Oryginalnie wysłał ciopek:
[qb]Witam!
Ojro co możesz powiedzieć o tej parze zawodników: Luis Pasamontes - Eddy Mazzoleni
Kto lepszy in Stage 19, Ávila-Collado Villalba 142 km. [/qb][/QUOTE]postawiłem na Mazzoleniego w tym momencie jest 4 iwo:
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 21:37

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb] Stefano Garzelli - Juan Manuel Garate @ 1.6 :3gw:

Miguel A. Martin Perdiguero - Alejandro Valverde @ 1.5 :3gw:
[/qb][/QUOTE]Prawdopodobnie Valverde wygrał z Perdiguero , ponieważ ten wycofał się na etapie. Ale mnie qrwił Garzelli - został zamknięty nie nie mógł finiszować. Garate o 2 miejsca wyżej

H2H --> 12/15 - 80% skuteczności

EDIT : Eldios spójrz tutaj . Perez o jedno miejsce wyżej niż Heras.
Posted by: Adizek

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 21:53

nie wie ktos jak dzisiaj wygladal konfrontacja Heras -Santiago Perez
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 22:04

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Eldios:
[qb]nie wie ktos jak dzisiaj wygladal konfrontacja Heras -Santiago Perez[/qb][/QUOTE]18. Perez
19. Heras
Posted by: Adizek

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 22:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Eldios:
[qb]nie wie ktos jak dzisiaj wygladal konfrontacja Heras -Santiago Perez[/qb][/QUOTE]18. Perez
19. Heras[/qb][/QUOTE]dzieki iwo:
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 24/09/2004 22:20

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb] Stefano Garzelli - Juan Manuel Garate @ 1.6 :3gw:

Miguel A. Martin Perdiguero - Alejandro Valverde @ 1.5 :3gw:
[/qb][/QUOTE]Prawdopodobnie Valverde wygrał z Perdiguero , ponieważ ten wycofał się na etapie. Ale mnie qrwił Garzelli - został zamknięty nie nie mógł finiszować. Garate o 2 miejsca wyżej

H2H --> 12/15 - 80% skuteczności

EDIT : Eldios spójrz tutaj . Perez o jedno miejsce wyżej niż Heras.[/qb][/QUOTE]Perdiguero (Saunier) has crashed on the descent of the Abantos and abandoned.

Podobno się nieźle poobijał. Dobrze, że nikt nie ruszał typu Perdiguero-Lastras. Pozdrowienia
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 25/09/2004 13:38

Dzisiaj proponuje taki single z Unibet

Mancebo-Sastre 1 1.35
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 25/09/2004 16:16

Santiago Perez - Roberto Heras 2 2.8 :3gw:
Przesadzili z kursem,Roberto dziś im to udowodni
Luis Perez - Carlos Sastre 2 2.2 :3gw:
Sastre mnie zaskoczył i jedzie coraz lepiej.Luiz Perez ostatnio bardzo dobrze ale niebyło jeszcze takcih ciężkich etapów.
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 25/09/2004 17:48

[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypa:
[qb]Santiago Perez - Roberto Heras 2 2.8 :3gw:
Przesadzili z kursem,Roberto dziś im to udowodni
Luis Perez - Carlos Sastre 2 2.2 :3gw:
Sastre mnie zaskoczył i jedzie coraz lepiej.Luiz Perez ostatnio bardzo dobrze ale niebyło jeszcze takcih ciężkich etapów.[/qb][/QUOTE]popieram,
w expekt kurs na Herasa był 3.1 :eek: tego poprostu nie można ominąć - tylko że ja nie mam kasy do postawienia . Wiadmomo jednak że faworytem będzie Santi. Z Sastre to może być różnie, ale w parze z Luisem jak najbardziej stawiam Carlosa.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 25/09/2004 22:05

Mancebo-Sastre 1 (8 vs. 13)

Najbardziej się cieszę, że Mancebo minął Valverde.
Posted by: stypa

Re: Vuelta a Espana - 25/09/2004 22:09

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Mancebo-Sastre 1 (8 vs. 13)

Najbardziej się cieszę, że Mancebo minął Valverde.[/qb][/QUOTE]Ja tez się ciesze iwo: dla Mancebo,jakoś tak się stało,że sympatyzuje z tym zawodnikiem i wielce mnie cieszy jego postawa.
Jednak Santi pokazał klase buki miały racje.Carlos o rower przed Luisem z finiszujących tylko to mi się udało wypatrzyć bo realizatorze pokazali mete ze świetnego ujęcia co na nim nic niebyło widać.
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 07:05

Ostatni dzien jazda na czas .Dla lepszego ogladania proponuje taki typ:

Roberto Heras - Santiago Perez 2 1.75

Patrzac pod katem cyferek faworytem powinien byc Heras .Pierwsza czasowke 40 km. wygral z Santim o 1.52 min.Sporo.Tylko ze bylo to 2 tyg. temu .Santi przed ta czasowka zajmowal dalsza pozycje w klasyfikacji i sadze ze mimo wszystko nie byl tak zmotywowany jak bedzie teraz.Perez wyraznie zlapal forme dopiero w drugiej czesci Vuelty wystarczy przypomniec ze na poczatku wyscigu przegrywal z Herasem rowniez w gorach i to dosyc wyraznie.Teraz sytuacja jest calkiem inna Perez dominuje w wyscigu. Dzis bedzie mial do odrobienia 43.sek i na pewno da z siebie wszystko. Heras wyruszy na trase jako ostatni tuz za swoim najgroznieszym rywalem i znajac dokladne miedzyczasy wcale nie musi wygrac z Perezem wystarczy ze nie roztwoni tych 43 sek. Trzymam kciuki za Perezem choc wydaje mi sie ze tak do konca nie jest "czysty" zreszta jak wiekszosc peletonu ale skoro go nie przylapano widac wszystko jest ok kolega z teamu (Hamilton) juz nie mial tyle szczescia.Zreszta niewazne co on tam wzial wazne aby dzisiaj jeszcze zadzialalo
Dobra koncze ten watek dopingowy ..aaa przypomnialo mi sie kiedys czytalem wywiad z lekarzem "Festiny" ktory powiedzial " gdybym dal Virenqowi wszysko o co ten mnie prosil to dawno juz by nie zyl" Takie jest to kolarstwo...
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 13:17

dugi Perez w unibecie za byl za 2.85
Posted by: tygrysexx

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 14:50

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Banik:
[qb]dugi Perez w unibecie za byl za 2.85[/qb][/QUOTE]jak S. Perez jezdzi czasowki? wygra dzis z Herasem?
Posted by: tygrysexx

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 15:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tygrysexx:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Banik:
[qb]dugi Perez w unibecie za byl za 2.85[/qb][/QUOTE]jak S. Perez jezdzi czasowki? wygra dzis z Herasem?[/qb][/QUOTE]z tego co widze to perez byl w 2 czasowkach lepszy, ale dzisjesza jest plaska, czy ktos wie jakie byly tamte?
Posted by: Banik

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 15:22

Heraz zdeycdowanie lepiej jezdzi, a raczej jezdzil czasowki od Pereza. Wszytko sie zmienilo po nokaucie na gorskiej czasowce pare dni temu. Jednak gorskie czasowki a plaskie to dwa oddzielne teamty.
Tak naprawde ciezko wskazac faworyta w tej parze. Gdyby wygrana w czasowce miala wskazac zwyciezce calej Vuelty wowczas Heras wygralby wedlug mnie, bo czasowcem jest lepszym( Na pierwszej podobnej do tej tylko dluzszej czasowce(40km), Perez stracil do Herasa blisko 2 minuty!) Gdy ma przewage bodajze 40 kilku sekund,to moze pozwolic sobie na pelna kontrole swojej jazdy, tymbardziej ze trasa nie jest dluga (29km) Wiec jesli Heras bedzie przegrywal kilkunastoma sekundami na ostatnim pomiarze czasu to sarzowac nie bedzie tylko spokojnie dojedzie swoim tempem by wygrac caly wyscig.

Stage 8 - September 11: Factoría FORD - Factoría FORD (I.T.T.), 40.1 km



Results
1 Tyler Hamilton (USA) Phonak Hearing Systems 47.16 (50.90 km/h)
2 Victor Hugo Peña (Col) US Postal Service p/b Berry Floor 0.15
3 Floyd Landis (USA) US Postal Service p/b Berry Floor 0.18
4 Manuel Beltran (Spa) US Postal Service p/b Berry Floor 0.28
5 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros 0.37
6 Francisco Mancebo (Spa) Illes Balears-Banesto 0.57
7 Rubén Plaza (Spa) Comunidad Valenciana-Kelme 1.05
8 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 1.09
9 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 1.16
10 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 1.30
11 Santos Gonzalez (Spa) Phonak Hearing Systems 1.32
12 Alejandro Valverde (Spa) Comunidad Valenciana-Kelme
13 Benoit Joachim (Lux) US Postal Service p/b Berry Floor 1.35
14 Aitor Gonzalez (Spa) Fassa Bortolo 1.37
15 Roberto Heras (Spa) Liberty Seguros
16 David Blanco (Spa) Comunidad Valenciana-Kelme 1.42
17 Jörg Jaksche (Ger) Team CSC 1.44
18 José Enrique Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
19 Cadel Evans (Aus) T-Mobile Team 1.49
20 Brian Vandborg (Den) Team CSC 1.50
21 Bert Roesems (Bel) Relax-Bergasol 2.09
22 Jan Hruska (Cze) Liberty Seguros 2.10
23 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 2.14
24 Laszlo Bodrogi (Hun) Quick.Step-Davitamon 2.15
25 Juan Manuel Garate (Spa) Lampre
26 Luis Perez (Spa) Cofidis, le credit par Telephone 2.18
27 Denis Menchov (Rus) Illes Balears-Banesto 2.20
28 Iñigo Chaurreau (Spa) Ag2R Prevoyance 2.36
29 Dariusz Baranowski (Pol) Liberty Seguros 2.39
30 Angel Gomez (Spa) Paternina-Costa De Almeria
31 Oscar Sevilla (Spa) Phonak Hearing Systems 2.43
32 Dario David Cioni (Ita) Fassa Bortolo 2.44
33 Carlos Torrent (Spa) Paternina-Costa De Almeria 2.47
34 Aitor Perez (Spa) Cafes Baque 2.51
35 Manuel Quinziato (Ita) Lampre 2.59
36 Pedro Horrillo (Spa) Quick.Step-Davitamon 3.01
37 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) Liberty Seguros 3.03
38 Ivan Parra (Col) Cafes Baque
39 Rene Andrle (Cze) Liberty Seguros 3.04
40 Francisco José Lara (Spa) Paternina-Costa De Almeria 3.11
41 Johan Van Summeren (Bel) Relax-Bergasol
42 Maarten Den Bakker (Ned) Rabobank 3.12
43 David Fernandez (Spa) Paternina-Costa De Almeria 3.13
44 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 3.14
45 Klaus Möller (Den) Alessio-Bianchi 3.16
46 Robert Hunter (RSA) Rabobank 3.17
47 Fabio Sacchi (Ita) Fassa Bortolo 3.20
48 Cedric Vasseur (Fra) Cofidis, le credit par Telephone
49 Marcos Serrano (Spa) Liberty Seguros 3.21
50 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.23
51 Luis Pasamontes (Spa) Relax-Bergasol 3.24
52 Joseba Beloki (Spa) Saunier Duval-Prodir 3.26
53 Santiago Perez (Spa) Phonak Hearing Systems 3.29 54 Guido Trentin (Ita) Cofidis, le credit par Telephone 3.30
55 Carlos Garcia Quesada (Spa) Comunidad Valenciana-Kelme 3.31
56 Koldo Gil (Spa) Liberty Seguros 3.32
57 Vladimir Gusev (Rus) Team CSC 3.33
58 Oscar Freire (Spa) Rabobank 3.37
59 Alberto Martinez (Spa) Relax-Bergasol
60 Eladio Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana-Kelme
61 Antonio Cruz (USA) US Postal Service p/b Berry Floor 3.38

A dzis:



a wyniki poznamy po 17...

Pozdrawiam kolarskich zapalencow
Posted by: tygrysexx

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:14

prosze specjalistow o wypowiedzenie sie co do par z unibetu. czy warto dac L.Pereza i Serrano w dublu, czy lepiej singiel S.Perez?i w ogole co dzis przewidujecie.dzieki
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:14

Dla mnie ciekawy typ

Mancebo-Nozal 1 2.00

Nozal pod koniec wyścigu coraz gorzej jedzie. Nie wiem na co go dzisiaj stać, ale nie jest już to ten sam zawodnik. Mancebo napewno da dzisiaj z siebie wszystko, bo nie sądzę, aby Valverde nie atakował i pogodził się już z utratą pozycji na podium. Będzie to czynnik, który napewno zmobilizuje Mancebo do mocniejszej jazdy. Nozal natomiast będzie walczył z Quesada i Sastre o pozycje 5-7. Dosyć mocno utkwiła mi w pamięci porażka Nozala podczas górskiej czasówki. Na tym poziomie, zawodnicy mogą jechać słabo, ale wyprzedzający ich z tyłu bezpośredni przeciwnik to raczej psychiczna porażka. Cicho liczę na Mancebo. Nie ukrywam sympatii do tego zawodnika. Za małą stawkę moim zdaniem można spróbować. Wyniki podane przez Banika są bardzo pomocne. Dużo iwo: dla niego za włożoną pracę, ale trzeba pamiętać, że jakbyśmy mieli brać szanse na podstawie tamtych zdarzeń, to Perez powinien w połowie wyścigu zrezygnować. Dla mnie kursy powinny być odwrtone czyli 1.70 na Mancebo i 2.00 na Nozala. Vamos Mancebo
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:24

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tygrysexx:
[qb]prosze specjalistow o wypowiedzenie sie co do par z unibetu. czy warto dac L.Pereza i Serrano w dublu, czy lepiej singiel S.Perez?i w ogole co dzis przewidujecie.dzieki[/qb][/QUOTE]Ja osobiście coś czuję, że Perez będzie lepszy od Heras, ale to Heras zachowa złotą koszulkę. Ale jak mówię to tylko przeczucie i proszę się tym nie sugerować. Osobiście zostawiam tę parę, bo dla mnie każde rozwiązanie jest możliwe. Pozdrowienia
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:26

Witam po raz ostatni na Vuelcie !
Dzisiaj będą typy H2H nie z expekt [padła strona] a z B&W. Zaczynamy :

Victor Hugo Pena - Francisco Mancebo @ 1.55 :4gw:
Pena to swietny czasowiec, w szczególności na płaskich terenach. Ten akurat aż tak płaski nie jest ale mimo to stawiam na niego. Sądzę iż kierownictwo US Postal będzie chciało chociaż na koniec zaznaczyć swoją jazdę na Vuelcie [Landis i Beltran słabiutko]. U Mancebo można oczekiwać dobrej jazdy ponieważ on walczy z Valverde, Perezem o miejsce na podium.

David Blanco - Jorg Jaksche @ 1.55 :3gw:
Blanco walczy jeszcze o klasyfikację drużynową więc nie powinnien odpszczać. Jorg jak do tej pory nic nie pokazał, więc dlaczego miałby ostro jechać na ostatnim etapie ?

Carlos Sastre - Alejandro Valverde @ 1.85 :3gw:
Valverde walczy o miejsce w pierszej 3 i zwycięstwo drużynowe Kelme. Sastr walczy o przeskoczenie Nozala. Lepszym czasowcem wydaje się być Sastre ale stawiam na Alejandro !!!

no cóż to już ostatki, mam więc nadzieję że wszystkie wejdą

pozdrawiam,
Ojro

Edit : Mancebo - Nozal 1 za 2.0 , brałbym w ciemno - taki kurs na Mancebo w parze z Nozalem :eek: . Co do Herasa z Perezem, myślę że zwycięzcę poznaliśmy już kilka etapów wcześniej. Byłaby to spora niespodzianka jakby teraz Heras przegrał. Zwycięstwo hmm...raczej Pena
Posted by: qamil

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:41

to sa pary z Expektu:

13:55 Roberto Heras - Santiago Perez
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 2.20 1.60
13:55 Joost Posthuma - Benoît Joachim
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 1.60 2.20
13:55 Carlos Sastre - Francisco Mancebo
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 2.50 1.45
13:55 Bert Grabsch - Jörg Jaksche
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 1.55 2.25
13:55 Jan Hruska - David Blanco
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 2.10 1.65
13:55 Victor Hugo Pena - Isidro Nozal
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 1.85 1.85
13:55 Rene Andrle - Claus Michael Mřller
Kto lepszy in Stage 21, Madrid-Madrid (ITT) 28,2 km. Vuelta Espańa 1.85 1.85

a to na zwyciestwo:

Victor Hugo Pena 2.00
Isidro Nozal 2.50
Santiago Perez 5.00
Any other than listed 10.00
Manuel Beltran 12.00
Carlos Sastre 15.00
Francisco Mancebo 15.00
Igor Gonzalez de Galdeano 15.00
Jan Hruska 20.00
Bert Grabsch 20.00
Roberto Heras 25.00
Haimar Zubeldia 30.00
Manuel Quinziato 30.00
Joost Posthuma 30.00
Jörg Jaksche 30.00
Alejandro Valverde 40.00
Benoît Joachim 40.00
Carlos Garcia Quesada 40.00
David Plaza 50.00
David Blanco 50.00
Eddy Mazzoleni 60.00
Rene Andrle 60.00
Claus Michael Mřller 60.00
Cadel Evans 75.00
José Enrique Gutierrez Cataluna 75.00
Dariusz Baranowski 75.00
David Canada 75.00

Ojro co myslisz na ten temat? Pozdrawiam!
Posted by: Ojro

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 16:53

Z par [expekt]:
Roberto Heras - Santiago Perez @ 2.2 :3gw:
Jan Hruska - David Blanco :4gw: 1.65
Victor Hugo Pena - Isidro Nozal @ 1.85 :3gw:

Zwycięstwo :
Pena - 2.0 - trochę mało
Valverde - 40.0
Cadel Evans 75.00
Baranowski - 75.0

to by było na tyle, bez analiz bo wyjeżdżam
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 17:22

Victor Hugo Pena - Isidro Nozal 2

Trasa czasowki nie jest jednak tak zupelnie plaska jak to mialo miejsce na piewszej tego typu probie. Teraz bedzie potrzebna zmiana rytmu co powinno faworyzowac Nozala.Mysle ze Nozal moze wygrac ten etap.
Posted by: Shi Huang

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 21:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Dla mnie ciekawy typ

Mancebo-Nozal 1 2.00

Nozal pod koniec wyścigu coraz gorzej jedzie. Nie wiem na co go dzisiaj stać, ale nie jest już to ten sam zawodnik. Mancebo napewno da dzisiaj z siebie wszystko, bo nie sądzę, aby Valverde nie atakował i pogodził się już z utratą pozycji na podium. Będzie to czynnik, który napewno zmobilizuje Mancebo do mocniejszej jazdy. Nozal natomiast będzie walczył z Quesada i Sastre o pozycje 5-7. Dosyć mocno utkwiła mi w pamięci porażka Nozala podczas górskiej czasówki. Na tym poziomie, zawodnicy mogą jechać słabo, ale wyprzedzający ich z tyłu bezpośredni przeciwnik to raczej psychiczna porażka. Cicho liczę na Mancebo. Nie ukrywam sympatii do tego zawodnika. Za małą stawkę moim zdaniem można spróbować. Wyniki podane przez Banika są bardzo pomocne. Dużo iwo: dla niego za włożoną pracę, ale trzeba pamiętać, że jakbyśmy mieli brać szanse na podstawie tamtych zdarzeń, to Perez powinien w połowie wyścigu zrezygnować. Dla mnie kursy powinny być odwrtone czyli 1.70 na Mancebo i 2.00 na Nozala. Vamos Mancebo[/qb][/QUOTE]Mancebo-Nozal 1 (2 vs. 19)

Skończyła się jakże udana Vuelta. Niezmiernie się cieszę, że Mancebo został na podium. Nozal tak jak myślałem nic nie pokazał, bardzo średni występ w czasówce. Od lat tak jest z tym zawodnikiem, czym dłużej trwa wyścig, tym słabiej jedzie. Nie wiem czy nie potrafi rozłożyć dobrze sił-pewnie jest mało odoporny kondycyjnie. Musi chyba trochę koksu łyknąć, albo sobie od żony krew przetoczyć
Posted by: bynio

Re: Vuelta a Espana - 26/09/2004 21:45

Perez nie dosc ze wygral z Herasem to na dodatek wygral cala czasowke :eek:Szok z reszta patrzac na klasyfikacje etapu mozna odniesc wrazenie ze byl to wybitnie gorski etap.Sprawdza sie powiedzenie ze jak noga "podaje" to wychodzi wszystko.Obawiam sie tylko ze bedzie to gwiazda jednego wyscigu i takiego wyniku szybko nie powtorzy .Pamietam TdF z przed kilku lat gdzie swietnie jechal w gorach Botero (wtedy Kelme)wydawalo sie ze w kolejnych latach bedzie rzadzil i dzielil . I co? I nic zal teraz patrzec jak meczy sie pod byle gorke.takich przykladow jest wiele chocby nasz Jaskula po trzecim miejscu w TdF w kolejnym roku wpadka dopingowa i juz nigdy nie osiagnal podobnej formy.