Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006

Posted by: Gregorian

Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/10/2005 19:26

strona rozgrywek
http://www.acb.com/jornada.php

1.kolejka

16/10 12:30 Adecco Estudiantes - TAU Ceramica
16/10 19:00 Akasvayu Girona - Real Madrid
15/10 19:00 Alta Gestion Fuenlabrada - Etosa Alicante
15/10 19:00 Forum Valladolid - Winterthur F.C. Barcelona
15/10 18:00 Gran Canaria - Lagun Aro Bilbao Basket
16/10 12:30 Pamesa Valencia - Leche Rio
15/10 18:30 CB Granada - DKV Joventut on-line
16/10 12:30 Ricoh Manresa - Unicaja
15/10 19:00 Caja San Fernando - Llanera Menorca
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/10/2005 19:40

bardzo ciekawie zapowaida sie mecz pierwszej kolejki w Valladolid gdzie zagraja

Valladolid - Barcelona, kurs na zwyciestwo gosci wynosi 1,40 mysle ze Barcelona ma na tyle silny sklad ze nie powinna miec wiekszego problemu z pokonaniem Valladolid choc nalezy pamietac ze to mecz wyjazdowy i nie nalezy za mocno szalec
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/10/2005 19:45

Sklad Barcelony troche sie zmienil ale to i tak bardzo mocna ekipa

_________________
POINT GUARD

10. Williams
13. Vujanic
32. Sada
_________________
GUARD

11. Navarro
44. Roger
14. De la Fuente
5. Basile
_________________
FORWARD

21. Thornton
_________________
POWER FORWARD

7. Fucka
8. Trias
20. Kakiouzis
_________________
CENTER

33. Gasol
9. Marconato
Posted by: Logan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 17:29

Gregorian, co sadzisz o jutrzejszym meczu Girona - Real. Da rade wygrac Real?W dwoch poprzednich sezonach przegrywali 3 punktami
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 22:25

Mysle ze jutro rano mozna zaczac od postawienia na zwyciestwo Pamesy Valencii z Leche Rio, dlaczego ? To poczatek sezonu, wszyscy kibice pamietamy poprzedni sezon w wykonaniu gospodarzy, tragiczny jak na taki zespol o takich umiejetnosciach. Mysle ze ten sezon bedzie zdecydowanie lepszy i na miare mozliwosci, kurs na zwyciestwo gospodarzy 1,30 a mozna takze zagrac handicap na gospodarzy po kursie 1,85 (0:7,5)
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 22:44

Tak, zwlaszcza, ze sie bardzo wzmocnili

Odeszli: Kammerichs, Tomasevic, Rakocevic, Nicola, Jones, Julian, Oberto, Montecchia, Rigaudeau i Llompart

Zanim cos takiego napiszesz, to sprawdz info, nawet jesli mieliby wygrac, to kurde nie wiadomo czego sie spodziewac po zespole, ktory bedzie CALKOWICIE inny od tego z zeszlych lat. Doszli Sklavos, Dikoudis, Timinskas, Avdalovic i paru Amerykanow. Nic specjalnego
Posted by: bursztyk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 22:47

Jutro mysle o Tau Ceramica -3... Tau jest mocne jak w poprzednim , a nawet mocniejsze rzeklbym A Estudiantes bez formy (podobno) dlatego sprobuje delikatnie na Tau -3
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 23:02

Quote:

Tak, zwlaszcza, ze sie bardzo wzmocnili

Odeszli: Kammerichs, Tomasevic, Rakocevic, Nicola, Jones, Julian, Oberto, Montecchia, Rigaudeau i Llompart

Zanim cos takiego napiszesz, to sprawdz info, nawet jesli mieliby wygrac, to kurde nie wiadomo czego sie spodziewac po zespole, ktory bedzie CALKOWICIE inny od tego z zeszlych lat. Doszli Sklavos, Dikoudis, Timinskas, Avdalovic i paru Amerykanow. Nic specjalnego




zobaczymy kto mial racje w niedziele okolo godziny 14, a i zapamietaj jeszcze sobie jedno, nie kazdy musi miec takie zdanie jak ty, dlatego jesli ja mam je inne to uszanuj to i nie kaz mi zastanawiac sie nad tym co pisze. Skoro to napisalem to znacze ze przemyslalem. A jesli juz tak mowisze, ze skoro Pamesa Valencia miala w tamtym sezonie taki wspanialy zespol z takimi gwiazdami to dlaczego byla czestym gosciem na samym dole tabeli, i dlaczego w ostatecznym rozrachunku koncowym nie weszli do playoff skoro mieli taki swietny sklad ? ja mysle ze te oslabienia to tak naprawde sa wzmocnienia zespolu, trzeba bylo pozbyc sie tych rozpieszczonych gwiazdek ktore nie pokazywaly na boisku nic w porownaniu do tego czego od nich oczekiwano.
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 23:23

Sklad REALU MADRYT

5 - Moustapha Sonko
14 - Óscar Gonzalez
7 - Roberto Nuñez
8 - Igor Rakocevic
13 - Héctor García
22 - Louis Bullock
15 - Mickaël Gélabale
33 - Marko Tomas
17 - Axel Hervelle
9 - Felipe Reyes Cabanas
16 - Eduardo Hernández-Sonseca
21 - Nedzad Sinanovic
- Venson Hamilton

SKLAD GIRONY

R. López
A. McDonald
T. Slay
F. Vázquez
R. Dueñas
G. Gabriel
K. Thompson
T. Espinosa
T. Myers

Druzyna Realu Madryt jest faworytem meczu, w piatek druzyna Realu Madryt zakontraktowala Vensona Hamiltona z Juventudu Badalona co na pewno jest wielkim transferem, zas Girona zakupila Duenasa. Mysle ze mecz zapowiada sie bardzo bardzo ciekawie, ale jak widze kurs na Real 1,80 to az naprawde kusi mnie zagrac mimo ze mecz wyjazdowy, mysle ze warto sprobowac zagrac na Real w meczu wyjazdowym z Girona po kursie 1,80
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 23:27

Quote:

Tak, zwlaszcza, ze sie bardzo wzmocnili

Odeszli: Kammerichs, Tomasevic, Rakocevic, Nicola, Jones, Julian, Oberto, Montecchia, Rigaudeau i Llompart

Zanim cos takiego napiszesz, to sprawdz info, nawet jesli mieliby wygrac, to kurde nie wiadomo czego sie spodziewac po zespole, ktory bedzie CALKOWICIE inny od tego z zeszlych lat. Doszli Sklavos, Dikoudis, Timinskas, Avdalovic i paru Amerykanow. Nic specjalnego




hmm oto podstawowa kadra Pamesy Valencia na sezon 2005 / 2006 zaczerpnieta z oficjalnej strony jak widac Rigaudeau jest w kadrze byc moze w ostatniej chwili jakis transfer doszedl do skutku nic mi na ten temat nie wiadomo, posluguje sie info z oficjalnej strony internetowej, pomnadto w skladzie znajduja sie filary druzyny jak Luengo i Yebra, zatem sklad jest bardzo ciekawy i mysle ze bardzo obiecujacy, mysle ze te zmiany w skladzie moga wyjsc tylko na dobre po beznadziejnym poprzednim sezonie.

D. Dial
A. Miralles
R. Garcés
M. Timinskas
V. Avdalovic
A. Rigaudeau
V. Luengo
O. Yebra
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 15/10/2005 23:33

Wybacz, no offence, zle mnie zrozumiales. Zle sie wyrazilem, po prostu nie sadze, zeby pisanie o zeszlym sezonie w kontekscie tego co sie stalo w Walencji, mialo jakis wiekszy sens, a Twoj post wyglada tak, jakby Ci zawodnicy mieli naprawic to co w zeszlym roku zepsuli

A Rigaudeau zakonczyl kariere, takie mam oficjalne info i nie widzialem nigdzie sprostowania, moze sie myle.

A co do Pamesy i ich slabych wynikow rok temu, to nie odpowiem Ci czemu grali slabo, bo sam sie caly rok zastanawialem

Co do meczu Girona - Real, to Girona bardzo sie wzmocnila, jednak nie wiadomo jak to sie przelozy na wyniki. Co do Realu, to nie zagra podobno Rakocevic, a to dla mnie najlepszy koleś na pozycjach 1/2 w Europie Zobaczymy, ten mecz to raczej no becik

powodzenia
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 11:22

________________________________________________

................ REAL MADRYT ................
________________________________________________


Bullock Louis
Hamilton Venson
Gelabale Mickael
Tomas Marko
Hervelle Axel
Reyes Felipe
Rakocevic Igor
Sonko Moustapha
Gonzalez Oscar
Hernandez-Sonseca
Sinanovic Nedzad
Nunez Roberto
Garcia Hector

PRZYBYLI

Hamilton Venson (Joventut),
Tomas Marko (KK Zagreb - CRO),
Rakocevic Igor (Pamesa),
Gonzalez Oscar (Calpe),
Hernandez-Sonseca Eduardo (G.Canaria),
Sinanovic Nedzad (Pepinster - BEL),
Nunez Roberto (Zaragoza),
Garcia Hector (Etosa),
Heit Pablo (Atenas - ARG),
Orlietti Pablo,
Gianoboli Cristian

ODESZLI

Bennett Elmer (Joventut - ACB),
Burke Pat (Phoenix S. - USA-NBA W Pacific Div.),
Larranaga Jay (Carpisa - ITA-SerieA),
Fotsis Antonis (Dynamo M. - RUS-A Superleague),
Stojic Mario (Menorca - ACB),
Bueno Antonio (Estudiant. - ACB),
Hamilton Justin (Montepas. - ITA-SerieA),
Aspe Alberto (Estudiantes II - EBA),
Bogdanovic Bojan (Zrinjski MC - BIH-D1),
Herreros Alberto

________________________________________________

................... GIRONA ...................
________________________________________________

Myers Terrell
Thompson Kevin
Gabriel German
McDonald Arriel
Salenga Dainius
Kammerichs Federico
Duenas Roberto
Vazquez Fran
Peeler Anthony
Lopez Raul
Espinosa Antoni

PRZYBYLI

Gabriel German (Lagun Aro),
McDonald Arriel (Dynamo M. - RUS),
Salenga Dainius (Zalgiris - LTU),
Kammerichs Federico (Pamesa),
Duenas Roberto (Barcelona),
Vazquez Fran (Unicaja),
Peeler Anthony (Washington W. - USA),
Lopez Raul (Utah J. - USA),
Carter Maurice (Lottomatica - ITA)
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 11:29

obydwie druzyny maja bardzo silne sklady, jednak Girona wyminila prawie caly sklad, wszyscy sa nowi zatem zgranie zespolu nie bedzie na pewno atutem Girony, a Real Madryt to juz zgrana paczka, w ktorej nastapily niewielkie zmiany. Mysle ze ciekawy mecz, kto chce zaryzykowac to zachecam na Real Madryt kurs 1,80, ale nalezy pamietac ze to pierwsza kolejka i mecz wyjazdowy. Dla malo odwaznych NO BET.
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 12:21

Quote:

Mysle ze jutro rano mozna zaczac od postawienia na zwyciestwo Pamesy Valencii z Leche Rio, dlaczego ? To poczatek sezonu, wszyscy kibice pamietamy poprzedni sezon w wykonaniu gospodarzy, tragiczny jak na taki zespol o takich umiejetnosciach. Mysle ze ten sezon bedzie zdecydowanie lepszy i na miare mozliwosci, kurs na zwyciestwo gospodarzy 1,30 a mozna takze zagrac handicap na gospodarzy po kursie 1,85 (0:7,5)




Pamesa Valencia - Leche Rio 74-62

Pamesa przez cale spotkanie kontrolowala jego przebieg, pewnie prowadzac przez caly mecz, roznica kilkunastopunktowa, najwyzsza przewaga gospodarzy doszla chyba do roznicy 24 punktow. Handicap nie byl zagrozony nawet przez chwile.

P.S muppet, nastepnym razem uszanuj zdanie innych i nie zapominaj ze kazdy moze miec swoje zdanie a ty nie jestes pepkiem swiata, z ktorym wszyscy musza sie zgadzac i wszyscy musza miec takie samo zdanie jak twoje.
Posted by: Polaquin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 12:45

no niestety unicaja rozwalila super combo
za to teraz kurs na madryt idzie w gore, wiec... zagramy singla na real
Obie druzyny w niepelnych skladach, wzmocnienia gospodarzy robia wrazenie, ale duenas nie zagra ani mcdonald, a pozostale gwiazdy nie do konca sa zgrane z druzyna.
Jak bedzie - to sie okaze, ale na real 1.85 ML sie nie zdarzy
Posted by: kewin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 16:59

dziś ... zagrałem

handi
Real -4 ..w miksie + siena (włochy)
ako:2.00 stawka 8/10

myśle że Real poradzi sobie dośc przecietna Girnoką..w poprzednim sezonie wpadka Realu na wyjeździe 93:90 wtopa..ale dzis niewyobrażam sobie innego wyniku jak win Realu wiecej niz 5 punktami

pozdrówka
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 17:24

Quote:


P.S muppet, nastepnym razem uszanuj zdanie innych i nie zapominaj ze kazdy moze miec swoje zdanie a ty nie jestes pepkiem swiata, z ktorym wszyscy musza sie zgadzac i wszyscy musza miec takie samo zdanie jak twoje.




Umiesz czytać?

hop: Wybacz, no offence, zle mnie zrozumiales. Zle sie wyrazilem, po prostu nie sadze, zeby pisanie o zeszlym sezonie w kontekscie tego co sie stalo w Walencji, mialo jakis wiekszy sens, a Twoj post wyglada tak, jakby Ci zawodnicy mieli naprawic to co w zeszlym roku zepsuli

I nie pisz 'innych' tylko 'moje', skoro juz taki dyplomata z ciebie

Nie wyrazilem opinii o typie, tylko oo tym, ze BZDURA jest nawiazywanie do zeszlego roku, ze teraz Ci zawodnicy zagraja lepiej, bo pamietaja to i to... Graja inni, nie pamietaja, to tak jakby typowac na podsatwie H2H

I tylko do tego sie odnioslem, a nie do tego czy wygra, czy nie

Bez kitu, szok, w takim towarzystwie po prostu to jest tragedia, zeby sie udzielać - pokojowo tlumaczysz kolesiowi o co chodzi, a on po tym jak trafil jeden typek sam staje sie pepkiem swiata (fajne okreslenie ) i zaczyna komentowac cos, co zostalo juz wczesniej skomentowane

Jak bede mial jakies info, to obiecuję, że go nie zaprezentuję

pozdrawiam
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 17:36

Quote:

Mysle ze jutro rano mozna zaczac od postawienia na zwyciestwo Pamesy Valencii z Leche Rio, dlaczego ? To poczatek sezonu, wszyscy kibice pamietamy poprzedni sezon w wykonaniu gospodarzy, tragiczny jak na taki zespol o takich umiejetnosciach. Mysle ze ten sezon bedzie zdecydowanie lepszy i na miare mozliwosci, kurs na zwyciestwo gospodarzy 1,30 a mozna takze zagrac handicap na gospodarzy po kursie 1,85 (0:7,5)




muppet, napisales

"Nie wyrazilem opinii o typie, tylko oo tym, ze BZDURA jest nawiazywanie do zeszlego roku, ze teraz Ci zawodnicy zagraja lepiej, bo pamietaja to i to... Graja inni, nie pamietaja, to tak jakby typowac na podsatwie H2H "

Prosze przytocz mi miejsce gdzie napisalem ze teraz ci zawodnicy zagraja lepiej bo pamietaja , gdzie ???

Napisalem ze MY KIBICE pamietamy poprzedni sezon w wykonaniu Pamesy Valencii. Napisalem ze ten sezon bedzie zdecydowanie lepszy i na miare mozliwosci tego zespolu i klubu !!

Probujesz sie jakos wytlumaczyc ale teraz tak sie zakreciles ze sam nie wiesz co piszesz, nie napisalem ze ci zawodnicy pamietaja

FORUM JEST OD TEGO ZEBY PODEJMOWAC DYSKUSJE, I WYSLUCHAC KAZDEGO ZDANIA, WYMIENIC UWAGI, ALE NIE ATAKOWAC.

JESLI NIE CHCESZ DZIELIC SIE SWOIM INFO TO SIE NIE DZIEL, I PO CO TA DYSKUSJA.
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 18:32

Ale piszesz nie na temat, zmieniasz w ogole to, o czym pisze

Jesli sezon sie zaczyna
Jesli wiadomo, ze zespol poczynil kroki transferowe
Jesli te transfery byly rewolucyjne, zmieniajace calkowicie oblicze zespolu

To sadze, ze nie mozna porownywac w ten sposob zeszlego sezonu, do tego, a upubliczniając swoje przemyslenia, trzeba zrobic to na tyle OBIEKTYWNIE, zeby dodac wszelkie istotne informacje (tak jak zrobiles to potem przy meczu Sieny czy Realu), ktore moga zaważyć o wyniku tego spotkania. Chodzi o to zeby te analizy, przemyslenia mialy jakas wartosc merytoryczna, a argument, ze ten sezon musi byc lepszy niz rok temu, jest DLA MNIE (podkreslam) sensowny TYLKO wtedy, jesli zespol gra w praktycznie niezmienionym skladzie, kiedy to rok wczesniej zawiodl, nie wykorzystal swojego potencjalu - i mozna przewidywac, ze teraz bedzie lepiej.

Dlatego UWAŻAM, ze jesli piszesz taka zapowiedz meczu Pamesy, tak to argumentujesz, to trzeba dodac to, ze caly szkielet zespolu zostal wymieniony, na co zwrocilem uwage

A dyskusje mozna podejmowac, jesli ktos ja chce podjac, a Ty najwyrazniej nei chcesz, nawet nie probujesz. Ja odpowiedzialem na Twojego posta (merytorycznie), ktorego uznales za napastliwego, za co przeprosilem, po czym Ty dalej byles agresywny, z niewyjasnionych przyczyn (zajebiste wnioski wyciagniete z niewiadomoczego)

'Probujesz sie jakos wytlumaczyc ale teraz tak sie zakreciles ze sam nie wiesz co piszesz' -> tego nie skomentuję po prostu, bo jesli nie widzisz logiki (nie mylić z sensem, bo to moze byc subiektywny odbior) w moich kolejnych wypowiedziach, to naprawde zastanawiam sie, o co tu chodzi

pozdrawiam
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 18:59

Muppet zakonczmy ten bezsensowny konflikt jaki powstal, na pewno z winy naszej, nie ma tutaj jednego winnego, mysle ze i ja jestem temu winny i ty tez.

Mysle ze obydwaj nie jestesmi ogorkami w dziedzinie koszykowki, i obydwoje wiemy o co w tym wszystkim chodzi, jesli poukladane odpowiednie klocki w naszej relacji to naprawde moze byc bardzo dobrze, skorzystamy na tym oboje i mysle ze cale forum tez na tym skorzysta

A to co Real zrobil w koncowce meczu w ostatnich 4 minutach to po prostu niewiarygodne. Prowadzic na wyjezdzie 72:64 i przegrac 74:78 na 4 minuty przed koncem to jest wielka sztuka.Mecz byl bardzo bardzo ciekawy, tak jak obydwoje pisalismy ze mecz zapowiada sie bardzo wyrownany i tak tez bylo.
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/10/2005 19:15

Za tydzien nowa kolejka, na razie liga zapowiada sie ciekawie

Wg mnie zdecydowanie najmocniejsza europejska liga, wloska pozostała w tyle.
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 18/10/2005 06:26

Już mamy pierwszy 'kąsek' - TAU vs Girona , kursy na jedynke nawet 1.50

Girona chyba mocno przeceniana, wygrali z Realem po dobrej koncowce, ale to chyba za malo na TAU, ktore jest moim faworytem w tym roku Mam wrazenie, ze maja zespol kompletny... i tyle.
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 18/10/2005 08:43

Hmm, no ja też mam takie wrażenie muppet, ale jednak nie uważam że irona jest przeceniana - to może być czarny koń rozgrywek, skoro z Realem nie gral ich nowy czarny
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 18/10/2005 20:29

Mysle ze jutro warto mimo wszystko zagrac na Tau Ceramika. Girona to jeszcze nie zgrany zespol na tyle zeby pokonac zgrany zespol Tau, ktory nie mial tak wielu roszad w skladzie co goscie. Mecz zapowiada sie bardzo ciekawie, kto lubi emocje powinien ten mecz umiescic na swoim kuponie.
Posted by: BeNiTooo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/10/2005 04:13

a ja se walne girone ogladalem mecz akasvayu z realem i i powinna girona wyzej wygrac tylko ze durne rzuty jeszcze troche niezgrania i szalejacy BULLOCK... juz dzis zagra anthony peeler (otatnio nie grał ) mysle ze handicap na girone mozna brac a kurs 3.3 tez jest calkiem niezly wiec bieri ten mecz bo na tau za 1.4 nie warto
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/10/2005 10:17

gdzie mozna ogladac mecze acb na satelicie ? (polskie typu polszmat sport odpadaja)
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/10/2005 11:44

co do meczyków najpewniejszym kursem na dzisiaj wydaje mi sie
Leche Rio Breogan - Estudiantes po kursie 1,85 z handi +1,5
Estudiantes zagralo niezły mecz z faworytem rozgrywek Tau, które wygralo w samej końcowce. Jasen w formie dobrze zagrali tez Iturbe i Bueno na Józka Maknula i kolegów z Leche rio powinno spokojnie wystarczyc. Druzyna Leche Rio bardzo osłabiona w porównianiu z poprzednim sezonem nie ma Bella ani Gomis, którzy zdobywali z reguły 50% punktów.Bardzo prosze o opinie
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 20/10/2005 08:01

Quote:

gdzie mozna ogladac mecze acb na satelicie ? (polskie typu polszmat sport odpadaja)




przekazy z acb jak zwykle na 30west
Posted by: AX87HKS

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 20/10/2005 08:39

Malaga - Valencia 1 w poprzednim sezonie Unicaja wygrala na wlasnym prkiecie roznica 27 punktow w pierwszym meczu lepiej sezon po 1 kolejce zaczela Pamesa jednak mysle ze Malaga u siebie nie powinna miec zadnych problemow z wygraniem tego spotkania ...
Posted by: domo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 20/10/2005 09:09

Quote:

Quote:

gdzie mozna ogladac mecze acb na satelicie ? (polskie typu polszmat sport odpadaja)




przekazy z acb jak zwykle na 30west



koszykówka acb jest tez na eurosporcie lub eutosport 2.
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 20/10/2005 12:42

Ostatnio nie za dużo czasu, ale twoja analiza kolego "AX87HKS" mnie zbiła z nóg Oba zespoły są b.mocno przebudowane, do tego dochodzi słaba ostatnio dyspozycja Malagi i starta Nicevica na 3 miechy (zakontraktowali Grgata) no i niezła forma Pamesy. Mecz zdecydowanie no bet - można pomyśleć o underku ... lub lekko Pamesa
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 22/10/2005 11:37

Real na razie nie gra najlepiej, ale dziś jedzie do beniaminka i powinien zwyciezyc

Bedzie to 50ty mecz w lidze Gelabale, poza tym pierwszy raz bedize mozna zobacyzc na parkiecie duet BULLOCK - RAKOCEVIC

Raczej spokojna 'dwojka' w tym meczu, Real powinien to wygrac.

Nie gra tylko Hervelle (do zastapienia bez problemu)
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 22/10/2005 23:27

Rakocevic w debiucie: 27 min, 22 pkt (2/2 za 3, 6/9 za 3, 2/2 z wolnych), 4 zbiórki, 4 asysty. Jakieś pytania?
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/10/2005 01:59

Badalona-Ceramica 2
Barcelona-Estudiantes 1

Bardzo atrakcyjny kurs i dream team z TAU powinien zainkasaowac dwa punktasy.Wiem,że Badalona to nie ułomki i u siebie są groźni dla kazdego,ale Scola i spółka to naprawde bardzo mocna ekipa,która obok Barcy jest faworytem nie tylko w Hiszpani,ale też w Eurolidze.A,że gospodarze są dobrą ekipą,to bynajmniej TAU ich nie zlekceważy i zagra na pełnych obrotach,po drugie póki nie ma Euroligi i jest początek sezonu,są świezi i głodni wygranych

A co do Barcy,to Estudiantes jest na tyle buracki w tym sezonie,że bardzo mocna w tym nowym sezonie duma Kataloni powinna spokojnie ich rozjechać,nie zagra jeszcze Vujanić,ale i tak mają wystarczajacy potencjał do wygrania tego meczu.
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/10/2005 08:56

Co do Barcelony to się zgadzam, myślę, że są w stanie złamać naawet handicap

Co do meczu Joventutu z Tau - u gospodarzy nie zagrają centrzy Young (207) oraz Archibald (211) [nie grali w poprzednich meczach], natomiast są jeszcze pod koszem Flis oraz Anagonye... Trzecim środkowym będzie BETTS, który w ostatnim sezonie gral właśnie w TAU. Potencjał pod deskami mają spory

Joventut ma naprawde mocna ekipe - Bennett, Lubos Barton, Alex Mumbru, Fran Vasquez, Rudy Fernandez, czy wcześniej wymienieni zawodnicy, to nie są ogórkami. Mimo, że to Girona jest przewidywana na 'nową siłę' w hiszpańskim baskecie, to właśnie Joventut prezentuje się jak dotąd doskonale i widać, że mają bardzo szeroki, mocny skład.

W TAU ciągle niedostępny Tiago Splitter.

Moim zdaniem ten mecz będzeie wyrównany. Joventut gra u siebie, jest to atut, który sporo daje przy tak wyrównanym poziomie drużyn.

TAU powinno wygrac, ale to zaden pewniak... Expekt wystawil 1.85 - 1.85 i moim zdaniem ma rację

Co do pozostalych meczow - Barcelona OK, Girona chyba OK - no i mysle ze dzis Unicaja wygra. Zespol sie powoli układa, ale potencjał mają naprawdę duży i w końcu będzie dobrze - tylko kiedy? Nie wierzę w ich trzecią porażkę, drugą z rzedu u siebie...
Posted by: kacperek76

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/10/2005 09:36

Quote:


TAU powinno wygrac, ale to zaden pewniak... Expekt wystawil 1.85 - 1.85 i moim zdaniem ma rację




obecnie jest 2,10 - 1,65
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/10/2005 13:43

Unicaja i Barcelona zmiazdzyly rywali.

Liga w tym sezonie będzie chyba jeszcze bardziej podzielona na 'mocnych' i 'slabych'

Barcelona, Real, Tau, Pamesa, Unicaja, Girona, Joventut vs reszta świata... Będzie piękna rywalizacja
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/10/2005 18:51

Tau i Girona zwyciężyli, wiec raczej kolejka bez niespodzianek. Gratulujemy wysokich wygranych
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 24/10/2005 10:49

Quote:

Rakocevic w debiucie: 27 min, 22 pkt (2/2 za 3, 6/9 za 3, 2/2 z wolnych), 4 zbiórki, 4 asysty. Jakieś pytania?




Rakocevic w debiucie (19.10.05 przeciwko Valladolid): 24 min, 6 pkt (1/6 za 2, 0/3 za 3, 4/4 z wolnych)

... tylko dla scislosci
Posted by: muppet

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 24/10/2005 15:00

o kurde, nawet nie zauwazylem ze zagral z valladolid
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 24/10/2005 15:24

Witam po dosc dlugiej nieobecnosci na forum.

Na poczatek klasyk:

TAU Ceramica-Real Madryt

Ostatnie 3 w ACB:

TAU

JOVENTUD 78:83 [W]
GIRONA 90:68 [D]
ESTUDIANTES 75:81 [W]

Real

MENORCA 71:84 [W]
VALLADOLID70:67 [D]
GIRONA78:74 [W]


Last "5":

26.06.2005 TAU VITORIA vs. REAL MADRID 69:70
19.06.2005 TAU VITORIA vs. REAL MADRID 74:68
17.06.2005 TAU VITORIA vs. REAL MADRID 82:84
27.10.2004 TAU VITORIA vs. REAL MADRID 92:106
08.02.2004 TAU VITORIA vs. REAL MADRID 78:79

Od lat mecze elektryzujace wszystkich kibicow koszykowki w Hiszpanii. Jak widac z ostatnich spotkan obu klubow mecze zawsze byly bardzo zaciete i wyrownane. Od poczatku 2004r. na 5 spotkan przed wlasna publicznoscia TAU przegralo az 4 z nich, odnoszac tylko jedno zwyciestwo!

Druzyna gosci z Madrytu nie zaimponowala w pierwszych spotkaniach tego sezonu. Jak dotychczas nie zawiele pokazuja nowo sprowadzeni zawodnicy, m.in. Hamilton V., Tomas czy Hernandez. Przy dosc mocnych oslabieniach Realu po sezonie 04/05: odeszli m.in. Fotsis, Burke, Bennett i Hamilton J., a wiec trzon zespolu z zeszlego sezonu, z pewnoscia o odniesienie kolejnego wyjazdowego zwyciestwa nad TAU bedzie bardzo ciezko. Jaka narazie jedynym zawodnikiem, ktory bryluje w zespole krolewskich jest amerykanin Bullock. W duecie z nim najprawdopodobniej wystapi Rakocevic pozyskany przed tym sezonem z Valencji, jednak jego forma moze byc niewiadoma (swietny mecz przeciwko Menorce natomiast slabiutki debiut przed wlasna publicznoscia z Valladolid) i z pewnoscia to oni beda odgrywac najwazniejsze role w tym spotkaniu jesli chodzi o gosci.

Natomiast druzyna gospodarzy to jak narazie jeden z trzech niepokonanych teamow ACB. W nowym sezonie TAU dokonalo dosc znaczacych wzmocnien, przybyli: Erdogan z Ulkeru, Jacobsen z NO Hornets czy Drobnjak z Atlanty. W zespole TAU nie ma wykreowanego lidera - Scola, Prigioni, Hansen, Erdogan, Drobnjak, Vidal, David czy Jacobsen sa w stanie zdobywac powyzej 10 pkt. w meczu. Wszystko zalezy od taktyki jaka ustawia trener Pedro Martinez. Przy tak wyrownanej pierwszej "5" jak i jej zmiennikach niezwykle trudno bedzie w tym sezonie odbierac pkt. gospodarzom. Nalezy rowniez dodac, ze TAU przed tym sezonem rozstalo sie ze swoja najwieksza gwiazda - litwinem Macijauskasem. Wobec nie przekonywujacych wystepow ekipy z Madrytu druzyna gospodarzy jest zdecydowanym faworytem!

Kurs zapewne bedzie sie wachal w granicach 1,4/1,5 (w b&w rano bylo 1,5 ... spadlo do 1,45)
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/10/2005 12:16

ej co jest z wami,dzis i jutro gra liga,a tu cisza,nawet muppet nie pisze,ile Rakocević wrzuci Ceramice

Tak patrząc na te mecze,to Malaga powinna wygrać,ale kurs średni,a goście swoją grą nie przekonują,mimo aspiracji i składu,dlatego narazie ich odpuszecze,podobnie jak Badalone,która gra na gorących Kanarach i różnie tam może być,bo na wyspach ciężko się gra.

TAU też nie gram ,kusi mnie,bo nie lubie królewskich,ale to mecz na szczycie i po kursie 1,48 to ja dziękuje,szczegółnie,że Real ma lekki patent na TAU.
Z całego tego maratonu wybrałem sobie Valladoid z Manresą na dziś,ale to tak na sportowo,i do tego handi na Real,ale to kupon typowo na jesienną nude,żeby sobie poogladać wynik.
Jedynym meczem,który zagram poważnie,jest spotkanie Barcelony a Alicante.Barca doskonale rozpoczeła sezon,widać,że zmiany , wyrzucenie starych rupieci i ściagnięcie swieżej krwi,odbudowało ten zespół,i gra on doskonale i skutecznie,ostatnie 100-66 z Estudiantesem czy poprzednie przekonywujace wygrane,upewnie mnie,ze drużyna ma właśiwy rytm i obok TAU zdominuje lige w tym sezonie.A do Alicante jada moim zdaniem po swoje .
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 27/10/2005 08:07

Witam. Na koszy nie znam sie za specjalnei tylko wiem tyle ze Barca w tym sezonie jest bardzo silna .W dzisiejszym meczu Alicante - Barcelona mozna smialo postawic 2 ???Z gory dzieki
Posted by: SZYMEL

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 27/10/2005 10:26

alicante - barcelona

w necie linia na u/o wynosi srednio ok. 154,5, a Toto-mix wystawil 161.
srednia punktow w 3 meczach etosy to 158,5
srednia barcelony 145
dodajac do tego fakt iz katalonczycy w 3 meczach tracili srednio na mecz 62 oczka stawiam 7/10 under 161 w toto za 1,9 (bez jalmuzny 1,71).Dodatkowy plus to wynik liczony bez ewentualnej dogrywki.

pozdrawiam
Posted by: kacperek76

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/10/2005 20:19

29/10/05

Gran Canaria - BC Fuenlabrada 1.30 3.25
Caja San Fernando - Unicaja Malaga 2.45 1.50
Tau Ceramica - Leche Rio Breogan 1.07 7.00
DKV Joventut - Forum Valladolid 1.10 5.85

30/10/05

Llanera Menorca - Etosa Alicante 2.10 1.65
Winterthur Barcelona - Pamesa Valencia 1.14 5.00
Real Madrid - Lagun Aro Bilbao 1.15 4.75
Ricoh Manresa - Estudiantes 1.45 2.55
CB Granada - Akasvayu Girona 1.95 1.76

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
Posted by: lupus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 12:48

Zastanawiam sie nad spreadem w meczu TAU

Linia -11,5

Tau u siebie b dobrze Z realem osattnio wygrali 80-57 , a wczesniej pojechali Girone 90-68

Tak wiec widac, jak sie przyloza i bedzie im sie chcialo troche zmeczyc to przekrocza te 11,5, jedynym problemem moze byc to, ze 2 list graja w Eurolidze u siebie z Bologna, i trener moze wczesnie zdjac najlepszych.

Ja chyba jednaak zagram to po 1,85 w B&W


PS Nie sugerowac sie tym co pisalem, z kosza hiszp jestem noga
Ale moze to jakos ruszy temat, bo narazie cisza
Posted by: kfjatek

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 16:57

Jakie opinie na temat handi (-9pkt) Barcelona-Valencia? Barca gromi, Valencia niespodziewana porażka ostatnio. Katalończycy dadzą radę?
Posted by: kiziorro

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 19:24

no Tau weszlo z handi zaczelam walic konia i zaczeli grac
Barca gra w jakims pucharze ?
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 19:37

hmm,ja znowu tylko widze na jutro Barce,póki graja i są w gazie,trzeba z nich doić siano,bo później może być różnie.Zagram też chyba handi na Granada,wygrali w Walencji,wcześniej też coś tam wygrywali,może nie są tacy cieńcy i ogolą kolejnego faworyta,szczególnie,że Girona na wyjazdach mnie nie przekonuje.
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 19:38

Quote:

no Tau weszlo z handi zaczelam walic konia i zaczeli grac
Barca gra w jakims pucharze ?




tia w intertoto
Posted by: lupus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/10/2005 20:45

Quote:

Zastanawiam sie nad spreadem w meczu TAU

Linia -11,5

Tau u siebie b dobrze Z realem osattnio wygrali 80-57 , a wczesniej pojechali Girone 90-68

Tak wiec widac, jak sie przyloza i bedzie im sie chcialo troche zmeczyc to przekrocza te 11,5, jedynym problemem moze byc to, ze 2 list graja w Eurolidze u siebie z Bologna, i trener moze wczesnie zdjac najlepszych.

Ja chyba jednaak zagram to po 1,85 w B&W


PS Nie sugerowac sie tym co pisalem, z kosza hiszp jestem noga
Ale moze to jakos ruszy temat, bo narazie cisza




Wynik 92-79

Jedyny problem jest taki, ze w koncu tego nie zagralem
Powod: wydygalem

Ekhm, jak czlowiek nie ryzykuje to czlowiek nie ma

Pozdrawiam tych co skorzystali
Posted by: BamMargeraCKY

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 04/11/2005 20:19

wydaje mi sie ze mozna bedzie postawic troche kaski na TAU ceramike z malaga po łądnym kursie 1,80 w sts'ach. tau jak widac w swietnej formie maja zajebiscie mocna pake
Posted by: jazdagz

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 01:45

witam!
Adecco Estudiantes Madrid - DKV Joventut Badalona

orientuje sie ktos czy w ekipie gospodarzy zaszly jakies kolosalne zmiany personalne zawodnikow w porownaniu z tamtym rokiem?.(wowczas odpadli w polfinale z pozniejszym triumfatorem -realem.)
jak wiadome sezon zaczeli katastrofalnie od bilansu 0-5..badz co badz po czesci z czolowka tabeli ale ze sporymi roznicami punktowymi
Manresa TDK Estudiantes 106:82
Estudiantes Casademont Girona88:96
Barcelona FC Estudiantes 100:66
Leche Rio Lugo Estudiantes 81:73
Estudiantes Tau Ceramica 75:81

warto zauwazyc ze i zeszloroczny sezon byl poczatkowo duzym niewypalem dla Estudiantes (bilans 1-5)..aby ostatecznie zakonczyc sezon zasadniczy bilansem 21-13

czy zatem to jest tymczasowe przyspanie poczatku tego sezonu ..?
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 08:09

Tak Jazdagz zaszły zmiany które osłabił zespół co widać i czuć. Niestety dla Estu w tak silnej lidze jak sie tak rozwala zespół /pewnie chodzi wiadomo o co jak nie wiadomo;) to ciężko będzie cos ugrać więcej niz walka o utrzymanie...
Posted by: AX87HKS

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 09:01

ciekawie wygladaja 2 mecze na dzis
Leche Rio - Barcelona 2 ok. 1.40
Valencia - Gran Canaria 1 ok. 1.25
czy moze sie ktos szerzej wypowiedziec o tych meczach ?
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 10:29

1. Estudiantes - Joventut 2 z handi -4 (kurs 1,9)
Estudiantes do tej pory gra fatalnie przegrywaja wszytsko nawet z sredniakami takimi jak Manresa i slabiakami jak Leche.Joventut z bilansem 4-1 w tym meczu to dla mnie zdecydowany faworyt jedynym problemem moze byc powrót do dobrej dyspozycji Iturbe, który do tej pory zdobywał po 2-3 punkty a w ostatnim meczu 25. Jesli jednak drużyna dostaje takie baty z Manresa powinna dostac równiez mocno po dupie od duzo mocniejszego Joventutu 8/10 jak dla mnie z handi.

2. Leche Rio - Barcelona 2 z handi -6 po kursie 1,9
Postawa Leche troche mnie zaskakuje. Graja lepiej niz wskazuje na to sklad - wygrywali w sumie na razie z ogórkami (Adecco, Granada, Caja) i pewnie dlatego tak duzy jest kurs na BArcelone i takie niskie handi gdyz miejsce LEche (5) zupełnie nie oddaje siły tej druzyny. Dobrze w zespole graja Bogavac i Mickeal. Przyzwoice nasz Józek Maknul. Miejsze w szyku pokazali Leche Pamesa i Tau choc wygrane nie były jakies oszałamiajace - troche powyzej 10 pkt. Jesli Barcelonie bedzie chciało sie grac po meczu w Eurolidze i podejda powaznie nie powinni miec zadnych problemów jesli oleja sprawe moze byc zonk choc musieli by bardzo olewniczo podejsc do meczu dlatego 2 8/10, handi 7/10 choc raczej spróbuje handi.

3. Unicaja - Tau
Kursy w tym spotkaniu jak dla mnie sa kosmiczne -4 handi po kursie 1,9 dla Tau lol co to za kurs. Fajnie Ucicaja ma Herrmanna, Garbajose, Browna niestety nazwiska nie graja, Unicaja jak na razie nie ma druzyny. Graja słabo porazka z Bilbao to kompromitacja (jeszcze w takich rozmiarach). Tau jak wiadomo na kazdej pozycji gwiazda. Osttani mecz w eurolidze Unicaja przegrała z Realem 11 punktami (dobry mecz Garbajosy i Browna) - co zrobiło Tau u siebie z REalem przypominac chyba nie musze. 8.5/10 jak dla mnie. Unicaja w tym momencie o 2 klasy słabsza od Tau.

4. Etosa - Real 2 z handi -5 po kursie 1.9
Jak dla mnie najpewniejszy typ dnia. Etosa gra obecnie na poziomie Estudiantes czyli fatalnie, tragicznie, beznadziejnie itd. Real po wielkim laniu od Tau rozniósł slabiaka Bilbao 40 punktami i wygrał w eurolidze z Unicaja 11 co moze nie jest wielkim wynikiem ale pokazuje ze podniesli sie po lekcji od Tau. Etosa, która dostała 30 punktami od Unicaja i ponad 20 u siebie z Barcelona nie bedzie w stanie powtrzymac Realu. Przegrana z beznadziejna MEnorca Etosy pokazuje kto w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Kazda wygrana niżej niz 10-15 punktami bedzie wielka niespodzianka.

Tau + Joventut + Real ako prawie 7 np 2 z 3 zczego chciec wiecej
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 10:46

Witam

Jesli chodzi o spotkanie Leche Rio z Barcelona to w zespole gospodarzy najprawdopodobniej nie wystapi rozgrywajacy pierwszej piatki - Serb Bogavac Nebojsa (z przedmeczowych zapowiedzi jego wystep ma sie wazyc do samego konca)! Nawet jednak jesli wystapi to z pewnoscia nie zagra na 100%. Nie w pelni formy jest takze Tyrone Grand, ktory dopiero odzyskuje sily po przedsezonowej kontuzji. W zespole barcelony w swietnej formie jest Juan Carloc Navarro (ktorego z wypowiedzi przedmeczowych najbardziej obawia sie trener Rio - Mancho Lopez). Wystarczy, ze Barca zagra na 70% swojich mozliwosci to wygra 6 mecz z rzedu.

Mecz Valencia - GC wydaje sie byc pewniakiem jednak po takim kursie i przygladajac sie pewnym aspektom osobiscie nie polecam tego meczu. Pameas po dwuch przegranych z rzedu zagra pod dosc duza presja ze strony kibicow i dzialaczy. Na pewno nie zagra Victor Luengo, ktory w meczu z Barcelona przed tygodniem doznal kontuzji lewej stopy. Do skaladu natomiast powraca po kontuzji Oscar Yebra i bedzie to jego debiut wtym sezonie w ACB. Jak czytalem wypowiedz trenera Valenci, to stwierdzil on, ze nic innego poza zwyciestwem nie widzi, i ze MUSZA dzis wygrac! Canaria przegrala 3 ostatnie mecze i stojac w roli "skazanca" przed tym spotkaniem moze zagrac bez zadnych kompleksow. W druzynie Canarii powinien wystapic Victor Baldo. Zawodnicy Canari sa mocno podbudowani tym, ze graja z tak silnym rywalem (nie znam hiszpanskiego za dobrze ale cos tam sie stalo w ich klubie i sie podjarali). Zwyciestwo gosci bedzie nie lada sensacja i osobiscie w to nie wierze ale nie lubie spotkan kiedy cos "smierdzi"

Pozdro
Posted by: tomo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 11:40

Moim skromnym zdaniem TAU -1.5 po smakowitym kursie 1.85 w B&W trzeba brać z pocałowaniem w rękę.
Na chwilę obecną Ceramica dzieli i rządzi nie tylko w swojej rodzimej lidze ale także i w Europie. Z drugiej strony mamy też teoretycznie silną drużynę, no ale właśnie tylko teoretycznie bo Unicaja nie pokazuje na dzień dzisiejszy niczego ciekawego a tak jak wspomniał jeden z moich przedmówców nazwiska nie grają.
Obie drużyny biły się w tygodniu w Eurolidze więc aspekt zmęczenia TAU odpada bo obie drużyny są w sytuacji podobnej, a nawet TAU odrobinę lepszej ze względu na fakt, iż swoje spotkanie grało dzień wcześniej.

Na chwilę obecną dla mnie jest to zdecydowanie najciekawszy typ tego weekendu.
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 12:00

Siemers gdybys dowiedział sie cos wiecej o Bogavacu (czy zagra czy nie to daj znac) bez niego Barcelona z handi robi sie typem dnia w Acb (odpada 15 punktów w Leche) zostaje praktycznie Mickeal do zdobywania punktów.Alzamora gra nierówno a Grant i Józek to takie grajki rzemieslniki.
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 13:32

Info z oficjalnej stronki Leche Rio: www.fundacionbreogan.com

La duda de Bogavac es el principal contratiempo del conjunto gallego que espera una gran respuesta de la afición para enfrentarse al todopoderoso equipo azulgrana.

Po przetlumaczeniu oznacza, ze watpliwy wystep Bogavaca bedzie glownym nieszczecisem w ustawieniu zespolu gospodarzy!

Pozdro
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 13:43

czyli na razie qpa nic nie wiadomo watpliwy czyli z reguły konczy sie tak ze zagra moze cos nowego pozniej nabazgraja.
Posted by: rokus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 20:26

skurwiala kolejka--same podladki pod bukow
Posted by: aktorek

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 20:30

Coś nie tak z Valencią ;( aby przegrała przed własną publiką która dzisiaj byla tam liczna dziwna sprawa
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 05/11/2005 21:13

Unicaja-TAU 2
Girona 1

Ceramika to dream team ligi i o ile w meczach ze słabeuszami tzreba będzie grać ostrożnie,ale na taki mecz w Maladze napewno podejdą w pełni skoncentrowani.
Malaga wygląda silnie,ale tylko na papierze,na parkiecie już wyglądają dużo słabiej,ich gra jest poniżej oczekiwań.TAU natomiast wygrywa dotychczas wszystko i myśle,że jest faworytem tego meczu i powinna wygrać,tak to na tą chwile wygląda,pełen skład,wysoka forma i atrakcyjny rywal,powinny wykrzesać z asów Ceramiki maksimum umiejętności,co powinno zapewnić sukces gościom i tak zagram,do tego dokładam Girone,bardzo mocna w tym sezonie,powinna spokojnie oograć słabą Manrese.
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 13:33

Hehe jaka zwalka sts ma w ofercie mecz Girona-Manresa o godz.19.00 a mecz rozegrał sie o 12.30 poszedlem na stsy o 13.30 i normalnie puscilem na girone a girona wygrala Hehe dobrze jebanym bukom
Posted by: Michał M.

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 13:39

ale wałek. STS przyjmował mecz, ktory sie juz zakonczył. (do 19) 12:30 Akasvayu Girona - Ricoh Manresa 81 - 77
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 13:51

Quote:

Hehe jaka zwalka sts ma w ofercie mecz Girona-Manresa o godz.19.00 a mecz rozegrał sie o 12.30 poszedlem na stsy o 13.30 i normalnie puscilem na girone a girona wygrala Hehe dobrze jebanym bukom


jakbys siedzial cicho to moze i stsik by wypłacił Ci pieniązki...ale ,że nie umiesz trzymac jezyka za zębami to jutro bedziesz miał zwrocik(za Girone)...ale i nie jak padnie twoje kombo
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:05

Co ty pierdo.. zw1 mam na kuponie girone wygrala to wygrala i pieniadze jutro wyplaca a co mnie obchodzi ze oni sie jebneli to juz nie moja wina
Posted by: tomo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:07

Naiwny jesteś...
Posted by: bkbk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:12

pawka85 hehe ty chyba dopiero zaczynasz w tym biznesie
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:13

To co bedzie na 100% zwrot jutro za ten mecz ta??????????
Posted by: tomo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:24

Na 100% to nie bo nigdy niewiadomo kiedy trafi im się dzień dobroci, ale tak 99% to mogę śmiało dać.
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 14:27

aha no to kor.. pieknie. bakubak nie ja juz w bukmacherke bawie sie ze trzy lata ale pierwszy raz zdarzylo mi sie cos takiego
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 19:58

buhahaha jaja roku w tej acb. Po magicznej sobocie (Joventut + Barca) w zartach powiedzialem do kumpla Etosa z handi + Unicaja z handi + Manresa z handi :d.Daje sobie spokoj z ta liga bo to co zrobił Joventut to jest lol sezonu jak ktos ogladał wygrywali 70-62 po kilku minutach wynik 78-72 dla Estudiantes. Cudownie ozdrowiały Bogavac tez mi bardzo "pomógł finansowo". Lidze hiszpanskiej mówie nie.
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 06/11/2005 21:23

oj,zdarzają się takie kolejki krzywe,pzrecież nie mogą ciągle wygrywać zespoły z czołówki,zresztą Sreal to leszcze ,podobnie jak bedąca w kryzysie Valencia,więc ich porażki nie dziwią,Barca słabo zagrała,TAU też zaskoczyło,ale widac,że zaczeła sie Euroliga i takich wyników napewno będzie coraz wiecej,zespoly nie bedą już takie świeże,zaczną sie kalkulacje,rotacje,kontuzje itd...
Dla mnie największym zaskoczeniem są baty Badalony ze studentami,ale Ci też kiedyś musieli polec...
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 07/11/2005 09:28

Liga to nie euroliga i dlatego zdarzaja sie takie "cuda". Tu sobie moga odpuscic 1-2 mecze a i tak taka arca i Tau beda grały o mistrza w eurolidze wiedza ze odpuszczenie 2 meczów moze juz grozic zonkiem dlatego tam jakos bardziej sie spinaja. Trzeba sobie bedzie znowu odrobic na Prokomie w eurolidze na nich mozna zawsze polegac :d
Posted by: BamMargeraCKY

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 12/11/2005 13:23

no to teraz barca 1,10 real 1,25 badalona 1,15 to chyba pewniaczki
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 27/11/2005 11:36

Po dość przecietnej formie Katalończyków ,którą zaprezentowali w Gdańsku handi(10.5) oferowany przez ToTo wyglada bardzo ciekawie...Kijewski nie podołał ...mam nadzieje ,że trener Caji pan Comas Manel,który przejął druzyne z Andaluzji kilka tygodni temu bedzie potrafił wykorzystać biede jaka w tej chwili gra słynna Barca...
6/10
Posted by: wcale_nie

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 27/11/2005 12:31

A nie sądzisz, że po ostatniej ligowej niespodziewanej wyjazdowej porażce z niezbyt mocną Llanera Menorca tymbardziej Barcelona będzie chciała się dokuć i pokazać kibicom na własnej ziemi, że stać ich na wiele?

Ja czuję, że pokryją dziś hc. Dla mnie Barcelona (-9,5) z expekt za 7/10.

Chyba, że jakieś poważne absencje - dysponuje ktoś listą kontuzjowanych?
Posted by: wcale_nie

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/11/2005 20:03

I w sumie zaskocyło
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 03/12/2005 14:28

linia 161.5...np TOTO:) to zdecdydowanie za wiele(moja linia 152)w meczu Leche - Alicante....
7/10 under 161.5
Posted by: pawka85

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 03/12/2005 23:19

Jak myslicie mozna na jutro grac TAU ???????????????????
Posted by: kewin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 04/12/2005 01:08

TAU gra z Manresą ktora ostatnio spisuje sie słabiutko .. tak więc mysle że spokojnie wygrają ... ja zastanowie sie nad Handim -9 ..
lub u/o .. linia 161.5 ..mysle ze jest niedoprzeskoczenia ... ale wiecej info z rańca ;p
Posted by: redson19

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 09:28

co tu taka cisza jak dobre mecze dzis sa myśle o
tau
i
barcelonie
unicaji
Posted by: Radzio1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 10:34

Real - Barcelona

Barcelona na pewno ostatnio jest w dołku, dwie porażki z Unicają i Armani Jeans. Nie wystąpi Navarro, Vujanic powoli wraca do składu, ale na pewno nie pokazuje tego co rok temu, kiedy był jednym z lepszych rozgrywających/rzucających obrońców w Europie...
Barca ma problemy pod koszem, Fucka gra ostatnio tragicznie. Marconato i Kakiouzis kontra Hervelle, Hamilton i Reyes - mały plus dla Realu.

Praktycznie byłbym przekonany o zwycięstwie Realu.... gdyby nie to,że kontuzji znowu doznał Igor Rakocevic. W związku z tym jedyną strzelbą Realu zostaje Louis Bullock.

Jak dla mnie ten mecz no bet, Barca w słabej formie kontra Real bez swej największej gwiazdy...

Nad Unicają nie będe się rozpisywał, ale z założenia nie gram tak małych kursów(1.07 w expekcie).

CB Granada - Tau 2 1.35 10/10

Tau to moim zdaniem jedna z lepszych drużyn w europie, co prawda będzie występowało bez Ukica i Vidala, ale to raczej nie oni stanowią siłe Tau.
Praktycznie na każdej pozycji Tau ma lepszego zawodnika, pierwsza piątka ( Prigioni, Erdogan,Hansen, David,Scola) wygląda imponująco, a na ławce pozostają tacy zawodnicy jak: Jacobsen, Drobnjak i szybko się rozwijający Splitter.
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 10:39

A todo ello debe sumarse que el alero norteamericano Pete Mickeal, máximo anotador de los gallegos, no regresó hasta el viernes por la tarde a España tras un viaje a Estados Unidos para resolver diversos problemas familiares.

...jednym slowem nie zagra Pet Mickael, ktory nie wrocil z USA do Hiszpanii z powodu problemow rodzinnych! Amerykanin jes najlepszym strzelcem ekipy Leche!!!

Malaga -13
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:05

Na dziś spróbujemy zagrać 3 typki z ACB:
Malaga-Leche - over 155,5
Granada - TAU - 2(-6)
Manresa - Gran Canaria - under 154,5
Typy przeanalizowane - powodzenia
Posted by: włodar

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:07

Manresa v Gran Canaria 1(+3) Auna rewelacyjna na wyjazdach, bilans 4:1 w tym ostatnie zwycięstwa, nad Realem,Tau, Pamesa.. i to właśnie jest dla mnie powód by spróbować zagrać +hp na średniaka z Manresy, liczę ze jeśli nawet nie przerwie serii gości to przynajmniej mecz będzie „na styk”
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:14

na dzisiaj :
CB Granada - Tau Ceramica -6.5 8.5/10 1.85 expekt
Granada u siebie wyrażne porazki z potentatami ligowymi Unicaja, Girona, Joventut. Ostanio słabiutka forma Granady (baty od Gran Canaria i porazka z Menorca) mysle ze z mega potentatem Tau bedzie wielkie lanie.

Unicaja Malaga - Leche Rio Breogan -13 1.9 7.5/10
sportingbet
Jak juz napisal przedmówca Leche bez Mickeala, który stanowi dla tego zespołu 30-40% wartosci (zdobycze punktowe w ostatnich meczach 26, 25 i 19 punktów). Unicaja jest obecnie jedna z lepiej grajacych druzyn w europie i mysle ze sobie z handi poradza.
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:38

Quote:

A todo ello debe sumarse que el alero norteamericano Pete Mickeal, máximo anotador de los gallegos, no regresó hasta el viernes por la tarde a España tras un viaje a Estados Unidos para resolver diversos problemas familiares.

...jednym slowem nie zagra Pet Mickael, ktory nie wrocil z USA do Hiszpanii z powodu problemow rodzinnych! Amerykanin jes najlepszym strzelcem ekipy Leche!!!

Malaga -13




I jak tu sie nie wkur..., Mickele w pierwszej piatce! Nie ma jak to sprawdzone newsy z ACB.COM
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:44

edited by zw1
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:58

Quote:

A todo ello debe sumarse que el alero norteamericano Pete Mickeal, máximo anotador de los gallegos, no regresó hasta el viernes por la tarde a España tras un viaje a Estados Unidos para resolver diversos problemas familiares.

...jednym slowem nie zagra Pet Mickael, ktory nie wrocil z USA do Hiszpanii z powodu problemow rodzinnych! Amerykanin jes najlepszym strzelcem ekipy Leche!!!

Malaga -13


według mojego translatora to brzmi tak...
Pete Mickeal wrócil z USA gdzie przebywał przez cały tydzień z powodów problemów rodzinnych...
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 11:59

deleted
Posted by: Misquamacus

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 12:05

nie ma to qwa jak dobre tłumaczenie
Posted by: Siemers

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 12:22

A todo ello debe sumarse que el alero norteamericano Pete Mickeal, máximo anotador de los gallegos, no regresó hasta el viernes por la tarde a España tras un viaje a Estados Unidos para resolver diversos problemas familiares

translacja za www.systranet.com

To all it it must be added that North American eaves Pete
Mickeal, anotador maximum of the Gallegos, did not return until
Friday in the evening
to España after a trip to the United
States to solve diverse familiar problems
Posted by: tomi1981

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 12:28


No i Pete Mickeal wrócił i to z jakim skutkiem do przerwy juz nawrzucał 20 punktów
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 13:01

Quote:

A todo ello debe sumarse que el alero norteamericano Pete Mickeal, máximo anotador de los gallegos, no regresó hasta el viernes por la tarde a España tras un viaje a Estados Unidos para resolver diversos problemas familiares

translacja za www.systranet.com

To all it it must be added that North American eaves Pete
Mickeal, anotador maximum of the Gallegos, did not return until
Friday in the evening
to España after a trip to the United
States to solve diverse familiar problems




ja oczywiscie zartowalem z moim tłumaczeniem...
Z Twoim jest wszystko wporzadku...do piatku nie bylo go w Hiszpanii ale dzisiaj na BA Grave cos skrobnal ze bedzie jednak gral chciaz sie spoznil z powrotem z USA...
Posted by: andj

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 13:11

Popieprzony treneiro Alicante dje radę

Gra sobie Alicante z chyba najslabszym w lidze Bilbao. Juz w II kwarcie przewaga Alicante siega 25 punktow... Jeszcze na poczatku IV kwarty jest 13 punktow przewagi.

I co robi treneiro. Sadza na ławce najlepszych w zespole: Hernandeza, Johnsena i De Miguela, wpuszcza jakichs. 37. min: po 71:71. Trener sie budzi, zmienia prawie cala piatke. Wchodza wiec Ci najlepsi, ale chyba troche nierozgrzani... 71:77 dla Bilbao. 72:77 FT

Ostatnie 7 minut najslabszy zespol ligi wygrywa w Alicante 16:1

I niech mi nikt nie mowi, ze ten treneiro normalny

pozdruffki!
Posted by: spike

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 17:07

Krótko reasumując Real Madryt musi dzisiaj wygrać ten mecz w Hiszpańskiej lidze ACB i to najlepiej 5 punktami w górę.Każdy wie o tym,że nie idzie im najlepiej w swojej lidze przede wszystkim ich forma jest bardzo zmienna.Czołówka się oddala.Barca ma lekki kryzys dwie porażki z rzędu u siebie w lidze z Unicaja Malaga przegrana 11 punktami(to był chyba jakiś rekord pod względem ilości zdobytych punktów w meczu 219 wow)no i do tego dochodzi ostatni mecz wyjazdowy w Eurolidze we Włoszech z Breil Milano (przegrana 12 punktami).Real wygrał dwa mecze z rzędu.Wyjazdowy w lidze z CS Fernando wygrana 18 punktami.Ostatni mecz u siebie w Eurolidze,wygrana 4 punktami z groznym zespołem Montepaschi Siena.
Real Madryt - Winthertur F.C.Barcelona 1(-3)1.90 unibet.com
under/over - dzisiaj w tym meczu dla mnie no bet
Real ich dzisiaj dojedzie.
Pozdr
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 17:14

Real-Barsa

tym razem wielkie derby Hiszpani na parkiecie koszykarskim.
W sumie ekipy dosć wyrównane,ale katalończycy bez Navaroo,do tego w fatalnej dyspozycji,słabo gra włsoki zaciąg,reszta też nie błyszczy.Troche mnie martwi brak Rakocevica,ale myśle,że Real da rade w swojej hali i pogoni odwiecznego rywala.
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 17:53

Takiego pecha dawno nie mialem, zlapalem rano granice 150.5 w baw w meczu Unicaji, w przerwie przy stanie 40-48 (dzieki zw1 za info!) bylem pewny, ze druga polowa meczu to formalnosc... ale niestety 4. kwarta, oszczedzajaca sie Malaga rzuca 8 pkt (to swoisty rekord, dawno nie widzialem czegos takiego, tym bardziej w koncowce) i #$%^&*^ łacznie jest 150 !! Cytujac slowa piosenki "jak tu sie nie wkurwic..."
Posted by: bursztyk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 18:27

Quote:

Takiego pecha dawno nie mialem, zlapalem rano granice 150.5 w baw w meczu Unicaji, w przerwie przy stanie 40-48 (dzieki zw1 za info!) bylem pewny, ze druga polowa meczu to formalnosc... ale niestety 4. kwarta, oszczedzajaca sie Malaga rzuca 8 pkt (to swoisty rekord, dawno nie widzialem czegos takiego, tym bardziej w koncowce) i #$%^&*^ łacznie jest 150 !! Cytujac slowa piosenki "jak tu sie nie wkurwic..."





Eeee Ja nie wiem jak Ty to liczysz ? Ale ja widze wynik 74-77 Czyli => 74+77 = (70+70) + (4+7) = 140 +11=151
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 18:39

licze dobrze ale z tego wszystkiego zle podalem linie z baw, wynosila rano 151.1 jak sobie pomysle, ze to moglbyc jeden osobisty to... trzeba bedzie dopingowac PAO w Eurolidze w srode
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 11/12/2005 19:06

Quote:

:D licze dobrze ale z tego wszystkiego zle podalem linie z baw, wynosila rano 151.1 jak sobie pomysle, ze to moglbyc jeden osobisty to...



oj Adik....wszystko szlo pieknie na dogrywke ale Ostojic trafil doslownie w ostatniej sek za 3!!!
Leche bez Bogovaca pokonało bedaca w najwiekszym europejskim ciagu Malage...i gra tam taki worek jak nasz Józek...dzisiaj staty słabiutkie ale minuty swoje dostaje...
na BAW za podpuche jaka sie dalem złapac wtapiajac podwójnie na tym overze!!!
Posted by: Widzew&Ruch

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 16/12/2005 21:42

Post deleted by zw1
Posted by: TEO

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 17/12/2005 00:08

deleted by zw1
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 17/12/2005 01:04

deleted by zw1
Posted by: bursztyk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 18/12/2005 10:29

Post deleted by amkwish
Posted by: Edko

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 18/12/2005 13:02

Post deleted by amkwish
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 18/12/2005 13:07

Post deleted by amkwish
Posted by: bursztyk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 18/12/2005 14:53

Post deleted by amkwish
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 18/12/2005 15:08

[quote
Moja wina że ten serwis taki wyj****** ?





Bursztyk jest to marniutki serwisik,wiec mało wiarygodny.

Na drugi raz najpierw upewnij się ,co do źródła,a potem ewentualnie je cytuj.

Pomimo najszczerszych intencji wprowadziłeś bałagan do tematu,zresztą....jak mówią w Hiszpanii "asi es la vida"



Na przyszłość.....info o absencjach podawajmy,ale na podstawie oficjalnych wiadomości lub tych,które pozyskujemy dzieki prywatnym kontaktom.


Pozdrawiam

mod
Posted by: Napięty

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 18/12/2005 18:35

Post deleted by amkwish
Posted by: włodar

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 26/12/2005 19:12

Najbliższa kolejka ACB jak dla mnie jest średnio wdzięczna do typowania... zagram tylko jeden mecz:

Unicaja v Gran Canaria 1 (-6 hp)

Auna to jak na razie rewelacja ligi – wyrównany skład, bardzo dobry bilans win/lost i...7 wygranych z rzędu, w tym 4 na wyjazdach. Tym razem gości w Maladze.Gdzie jak gdzie ale w tej hali jest duża szansa na przerwanie świetnej passy - polowanie czas zacząć . Mam nadzieje że mój ulubiony zespół ACB- Unicaja podbudowany ostatnia prestiżowa wygrana z Realem w Eurolidze i koncercie Garbajosy ( 26 pkt. 7/10 za 3 pkt), zapomniał już o chwilowej zadyszce i 2 z rzędu porażkach ligowych. Kurs ml (1.30) w tym meczu podwyższonego ryzyka nie wart grania, a „pokrycie” hp biorąc pod uwagę zazwyczaj efektowne wygrane Malagi na swym terenie jest dość możliwe - jutro zaatakuje M.Brown ktoremu mecz z Realem niezbyt wyszedl
Posted by: Macias

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/12/2005 12:33

Helo...

Unicaja-Gran Canaria 1(-4.0) 4/10

Tu sie "WYJATKOWO" zgodze ze "Stryjkiem Lukaszem" . Malaga po ostatnich gorszych wystepach(w ACB) ma nienajweselsza sytuacje w lidze(jak na oczekiwania i ambicje klubu...). Dzis przyjdzie im grac z druzyna, ktora jest rewelacja AWAY Table. Jednak klasa zespolu Unicajy jest wyzsza i po ostatnim prestizowym tryumfie nad Realem powinni sobie poradzic z druzyna z Wysp. A handi 4 pkt powinno zostac pokryte, gorzej z -7.5

Kurde musze isc juz wiec nie mam czasu na analize ale jeszcze:

San Fernando-Tau 2 (-5.0) 5/10

Barca over160.5 6/10

Bilbao under 159.5 6/10

Bede wieczorem
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/12/2005 13:24

Barcelona -Girona 2
Unicaja-GC 1


Kursy ponad 3 na Girone,lekko dziwne,przy padace jaką ostatnio gra Barsa,stawianie jej w roli takiego faworyta z mocną przecież Gironą to lekkie nieporozumienie.Katalończycy grają bardzo słabo,dostają baty w Eurolidze,w ACB też nie błyszczą,a goście z Duenasem,McDonaldem i spółką napewno chętnie wykorzystają słabosć rywali.Fakt,że mecz w hali Barcy,ale kursy po 3 na gości warte zaryzykowanie,a handi to już obowiązkowo zagram.Drugi typ to Malaga,ostatnio w formie,do tego we własnej hali powinni dać rade,GC coprawda gra całkiem dobrze jak na nich,ale dziś nie powinni wiele poszumieć z Unicają.

Zastanawiam się jeszcze nad Realem,ale raczej nie ruszę ich,Valencia mocno nieobliczalna,jednak więcej atutów mają gospodarze,tylko ich postawa w lidze jakoś mi się nie podoba.
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/12/2005 13:47

według mnie mój ulubiony zespół ACB - Etosa przełamie fatalna passe jaka ma w lidze!...najprawdopodobniej nie zagra jeszcze Johnzen ale bez niego Hiszpanie pokonali w poprzednim tygodniu Besiktas...
sa jeszcze male szanse na Copa del Ray(pierwsze 8 zespołów po 1 rudzie)
Etosa -6 5/10
Posted by: buli1500

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/12/2005 15:42

Ja zagralem Girone +7.5 @1.9 w betfair.
Tez uwazam ze kurs lekko przesadzony bo Girona jest bardzo mocna w tym sezonie a takze sa to derby.Pozatym Dueńas bedzie chcial pokazac swojej bylej druzynie ze jeszcze potrafi grac.
Posted by: grzesiek2003

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/12/2005 16:58

to mowicie ze barca dzisiaj tyly ja dalem 1 barce i 1 na malage mysle ze obie graja nierowno ale dziiaj sobie poradza
Posted by: włodar

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 28/12/2005 12:19

Zadziwiające jest to co zrobiła wczoraj Unicaja.. przegrywając przez cały mecz ( w krytycznym momencie nawet 15 pkt), w 38 min jeszcze 7 pkt - doprowadziła do niesamowitej końcówki, run 13-0 i w konsekwencji wygrana 78-72..

Szkoda tylko że mój -6 hp można wyrzucić do kosza

Co do występu Marcusa Browna... zdobył 26 pkt i został MVP 13 kolejki ACB
Posted by: pettersen

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 29/12/2005 19:08

Witam

Co sadzicie na temat jutrzejszej kolejki ??

Ja osobiscie wybralem takie spotkania:

Tau-Barca over 157 7/10
Girona-Fuelanambra 1 8/10
Joventud-Unicaja 2 7/10
Estudiantes-Alicante 1 10/10
Estudiantes H 0-6 1 8/10
Granada-Real 2 9/10

Co sadzicie o tych spotkaniach??

Pozdrawiam
Posted by: Macias

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 07:22

Quote:

Witam

Co sadzicie na temat jutrzejszej kolejki ??

Ja osobiscie wybralem takie spotkania:

Tau-Barca over 157 7/10
Girona-Fuelanambra 1 8/10
Joventud-Unicaja 2 7/10
Estudiantes-Alicante 1 10/10
Estudiantes H 0-6 1 8/10
Granada-Real 2 9/10

Co sadzicie o tych spotkaniach??

Pozdrawiam




Dosyc dziwnie zagrales patrzac na typy i stawkowanie do nich, bardzo wyrownana kolejka...

Uwazaj na Juventud, bardzo solidna druzyna, na ktora zagram prawdopodobnie 5/10 +hcp, ale w tym spotkaniu 6/10 over wydaje sie pewniejszy.

Co do spotkania Estudiante i tego jak stawkowales oba zdarzenia na ten mecz to hm... zagram +hcp Alicante 6/10

A ostatnie spotkanie to zdecydowanie bardziej polecam Ci od 2, under 6/10...

No ale graj co uwazasz za stosowne

Pozdro!
Pokój
Maciek
Posted by: pettersen

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 13:23

Dzieki Macias za opinie

Pozdro
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 14:12

Granada-Real 2

Spotkanie dwóch ekip,z identycznym bilansem 6/7,okupujących dolną częsć tabeli.O ile dla Granady to norma,to dla Realu jest to porażka na całej lini,na dzień dzisiejszy królewscy sa za burtą PO.
No ale dziś sądzę,ze pokonają rywala,nie gra Rakocević,są w słabej formie,ale powinni wygrać,choć typ za małą stawke,bo Real gra słabo na wyjazdach.


TAU-Barcelona 1

Mimo ostatniej wysokiej wygranej nad Gironą(która zresztą jest w dole),nadal uwazam,że Barca to ogórki,i dziś dostaną baty od Ceramiki,która gra już w pełnym składzie i jest lepsza ekipą od gosci,gdzie zawodzą wszyscy oprócz Navarro(klucz do wygranej to jego ograniczenie),do tego własna hala,doping,prestiż meczu,wychodzi mi wygrana gospodarzy,może nawet dam handi.
Posted by: włodar

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 14:24

Leche Rio - Forum Valladolid 1 1,40 ( -6hp )

Jeśli na oficjalnej stronie Forum Valladolid (www.forumvalladolid.es/ ) nie robią sobie żartów to w kontekście info o kontuzji playmakera Joseph Gomisa perspektywa zagrania na Leche Rio wygląda na całkiem niezłą. Na dodatek nie wiadomo co będzie z Bernardem Hopkinsem (najlepszy strzelec 15,1 pkt) - wyleciał na pogrzeb do USA, jeśli zdąży wrócić, to wejdzie na parkiet praktycznie prosto z samolotu. W dziurawej defensywie Forum jeden z najlepszych snajperów ligi Pete Mickeal (19,3 pkt) może wiec zrobić sporo zamieszania.

Myślę jeszcze nad ml ( 1,55 ) na Ricoh Manresa - po 4 z porażkach z rzędu, w tym 3 na własnym parkiecie powinni się w końcu przełamać w meczu z fatalnie grającą na wyjazdach Menorcą.
Posted by: Bartezz

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 15:39

Granada - REAL typ:2
Real na zaskakujaco niskiej pozycji jak do tej pory w lidze...nie moga chyba jeszcze odnalezc optymalnej formy, do tego troszke problemy z kontuzjami, Rakocevic raz gra raz nie gra, jednak od paru dni trenuje juz z zespolem i jestem w 99% przekonany ze dzis wybiegnie na parkiet. Real wciaz ma szanse uratowac miejsce w pierwszej osemce, ktore daje gre w prestizowym pucharze Hiszpanii, ale trzeba zaczac wygrywac. Lecz jesli popatrzymy na pechowe porazki jednym punktem z Barca i Valencia to w jakze innej sytuacji teraz Real by sie znajdowal...? Granada to typowy sredniak, jedyne na co moga liczyc w tym sezonie to miejsce 11-16, odniesli pare cennych zwyciestw na wyjezdzie, jednak u siebie z czolowymi zespolami nie byli w stanie sie w zaden sposob przeciwstawic. Dla Realu to szalenie wazny mecz i mysle ze w pelnym skladzie nie dadza sobie odebrac zwyciestwa, oby tylko zagrali na maksa skoncentrowani od poczatku
Posted by: Robertino

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/12/2005 20:24

Na dodatek nie wiadomo co będzie z Bernardem Hopkinsem (najlepszy strzelec 15,1 pkt) - wyleciał na pogrzeb do USA, jeśli zdąży wrócić, to wejdzie na parkiet praktycznie prosto z samolotu.

Juz wiadomo , wrocil i niezle napierdala juz
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 14/01/2006 13:06

Mimo lania jakie dostał Juventut w Rosji w pucharze FIBA nie sadze aby miał jakiekolwiek problemy z pokonaniem Leche...
Pete M. zdobedzie 30...Bogovac dorzuci pare trójek ale to na swietnie zbilansowaną ekipe Badalony chyba za mało...
W historii róznie to bywało ale w ubiegłym sezonie Charliego B. udał o sie powstrzymać...dzis sadze ,ze to samo bedzie z Pete'm M.
Juventut-5.5 5/10
Posted by: kewin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 15/01/2006 10:03

Podoba mi sie meczyk
"Kanarków" z Estudiantesem ..tu skłaniam sie ku handi na gospodarzy -7
Konfrontacja najsłabszej obrony (Estudiantes) z najlepsza (Canaria)
Po fatalnym poczatku sezonu Estudia zaczeło cos grać .. ostatni mecz z Sevilla na wyjeździe przegrany 6 pkt... Kanarki meczyły sie w Alicante by ostatecznie wygrac 5 pkt ... tylko że jak złapia obrone to rywalmo ciezko rzychodzi zdobywanie pkt ..
Ekipa z Madrytu dosc mocno rzuca z dystansu i dzisiaj to bedzie ich jedyna broń przeciwko twardej obronie "kanarków"
Ekipa gospodarzy przed sezonem niedoceniana pokazuje ze trzeba sie z nimi liczyc... (11:4 i 2 pozycja) Dziś niewidze innego rozwiazania jak win Gran

dubel:
Canaria-7 + Biela+1 -> 15/10
Posted by: KRAJAN

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 15/01/2006 17:22

Nie lubię grac kigi hiszpańskiej - po prostu zawsze coś mnie "rozwala" psychicznie dlatego na dziś wybrał mało:
Real (-4,0) w rozpisie pztrz liga włoska - do tego przekonały mnie dwa pogromy stołecznych - może w końcu zatrybilo - pora najwyższa
i drugi mecz tu gram za sporą stawkę - patrząc że to liga hiszpańska:
Akasvayu Girona - Etosa Alicante 2 /3.50/ 5/10
Uważam że Girona - to cień druzyny z poczatku rozgrywek - a Etosa - czas i pora na wyjazd z dołu tabeli - potencały podobne - a kursy bardzo nieadekwatne - do moich przewidywań.
Bez zdziwienia przyjmę 2-cyfrową porażkę Girony
Posted by: KRAJAN

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 15/01/2006 20:15

Quote:

Nie lubię grac kigi hiszpańskiej - po prostu zawsze coś mnie "rozwala" psychicznie dlatego na dziś wybrał mało:
Real (-4,0) w rozpisie pztrz liga włoska - do tego przekonały mnie dwa pogromy stołecznych - może w końcu zatrybilo - pora najwyższa
i drugi mecz tu gram za sporą stawkę - patrząc że to liga hiszpańska:
Akasvayu Girona - Etosa Alicante 2 /3.50/ 5/10
Uważam że Girona - to cień druzyny z poczatku rozgrywek - a Etosa - czas i pora na wyjazd z dołu tabeli - potencały podobne - a kursy bardzo nieadekwatne - do moich przewidywań.
Bez zdziwienia przyjmę 2-cyfrową porażkę Girony



66-82 po bezbarwnym dniu - piękny wieczór 5/10 po kursie 3.50 i to w lidze hiszpańskiej- juz od kilku kolejek obserwowalem zespół Girony i ostatnio ich tragiczne mecze wskazywaly na bardzo slabą forme - a Alicante - cały czas pechowo w "dupcię" - czekałem na tego typu meczyk od jakiegoś czasu - poczatkowo miałem zagrać 10/10 - ale że dziś zima nie przyniosła odpowiednich profitów - stawka uległa zmniejszeniu.
Jedno jest pewne - jeżeli nie ma kolosalnej różnicy w formie i potencjale drużyn hiszpańskich - trzeba próbowac grać UD - najlepiej po kursach ok+3.00 - przykład dzisiejszy Real - niby ostatnio przebłyski, że coś zaczęło trybić - ale dziś trafiają na mocną Malagę i 77-86 FT - jednak Królewscy w tym sezonie mają słabą ekipę (a jeżeli nie słabą - formą poszczególni gracze nie grzeszą - ciekawy jestem czy po raz pierwszy od bardzo długiego czasu Real nie zostanie wyoutowany z fazy PO - nie sądzę ale i nie wykluczam takiej ewentualności.
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 15/01/2006 21:41

Nie wiem czemu Krajan typowales zwyciestwo Realu, przeciez to zlepek gwiazdeczek tak samo jak w pilkarskim klubie. To, ze rozgromili Partizan jeszcze o niczym nie swiadczy, ja jak zobaczylem kurs 2.5 na Malage nie wahalem sie ani przez chwile (wiem, ze pisze po fakcie), granica 151.5 tez byla calkiem atrakcyjna, ale tutaj juz bylo goraco - z pomoca przyszla 4. kwarta i 64 pkty zdobyte przez oba zespoły

Unicaja gra swietny basket od poczatku EL, Garbajosa mimo, ze lata leca ciagle nie do powstrzymania, graja kombinacyjna i szybka koszykowke. Dzis ani Bullock ani Rakocevic nie byli sie przebic przez agresywna obrone, Reyes bardzo slabo pod koszem.

Czekam na rewanz EL PAO-Malaga w Grecji, to bedzie z pewnoscia swietne widowisko.
Posted by: Snajper2

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/01/2006 09:51

widze ze ruch w temacie jak cholera interesuje mnei dzisiaj jeden meczyk... mianowicie... Bilbao Basket - Tau Ceramica -> 2

tau ceramika jedzie szeroko w eurolidze jak i lidze, ostatnie mecze miedzy tymi zespolami...

Tau Ceramica - Bilbao Basket 92:90
Bilbao Basket - Tau Ceramica 57:104

jak widzicie to spotkanie moim zdaniem tau spokojnie... moze jakies info... ?
Posted by: Maku

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/01/2006 10:01

ja mam z kolei ochotke na Winterthur Barcelona - Gran Canaria. jedyneczke zagrac;) jak juz pisano Barca zaczyna grac ostatnio ... widac ze cos sie w tej druzynie ruszyło a z kolei kanarki... no co by tu o nich... dzis nie maja szans z barca co pokazał ostatni mecz kanarków z estudiantes... który zreszta pozbawił mnie ostatnich środków na koncie JAK DLA MNIE BARCA 7/10
Posted by: kamasss

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/01/2006 11:22

A Malaga na dzisiaj to nie bardzo?

wygląda nawet dobrze
jak sądzicie?

mecze za parę minut!
Posted by: kewin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/01/2006 11:27

Quote:

A Malaga na dzisiaj to nie bardzo?

wygląda nawet dobrze
jak sądzicie?

mecze za parę minut!




handi mi sie nie podoba.. 10 pkt to wysoko.. patrzac na to jak ostatnio prezentuje sie Malaga.. do tego
h2h mówi że Ciezko w ostatnich latach było Maladze wygrac wiecej niz 9 pkt..
Posted by: pettersen

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/01/2006 20:34

Oto zestawienie par weekendowej kolejki hiszpansiej ACB


Forum Valladolid - Fuenlabrada
Estudiantes - Barcelona
Leche Rio - Granada
Etosa Alicante - Unicaja
Real Madrid - Llanera Menorca
Pamesa Valencia - Ricoh Manresa
Tau Ceramica - DKV Joventut
Gran Canaria - Akasvayu Girona
Lagun Aro Bilbao - CS Fernando

ja gram tak:
Estudiantes-Barcelona 2
-uwazam ze barca gra juz swoje i powinna wygrac z adecco
Valladoid-Fuenlabrada 1


jak narazie to tylko tyle, a wy co gracie?

pozdro
Posted by: kiziorro

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 27/01/2006 20:42

ja mysle ze estudiantes tez juz gra swoje i nie bedzie to latwe zwyciestwo barcy. Po zmianie trenera druzyna z madrytu wyraznie zwyszkuje.
Posted by: baszczu

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 29/01/2006 10:35

a ja zagram Real +7.5 pkt Llanera Menorca na wyjazdach całkiem dobrze sie spisuje .Zastanaiwam sie jeszcze jak zagrac
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 29/01/2006 10:54

Biorę Real under 151,5 o na popołudnie za radami experta Barcę też under 160,5
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/02/2006 13:02

Etosa ML
no cóż moim zdaniem zaczął sie okres ,ze zespół z Alicante powinnien sie piąć w górę tabeli...CSF to najwieszksze wory w lidze...zespół zupełnie bez obrony...beda trzaskali dzisiaj tróje i nawet przy ich swietnej skuteczności z tego elementu gry i 20 zbiórkach L.Roe nie powinno to wystarczyć na Etose...
Goście maja bardzo wazny mecz we wtorek i odpuszczenie tego spotkania nie bedzie dobrym zwiastunem przed rewanzem w ULEB CUP...
6/10
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 05/02/2006 11:12

ja dalem na dzis Estudiantes -8.5 ,gra z Leche-outsiderem,w doidatku ostatnio Estudianes wygrywa u siebie co najmniej 12 pkt wiec nie powinien miec problemow.Zastanawia mnie dlaczego w ciagu ostatnich 10 min wzrosl kurs na Juventud z 1.36 na 1.44 .Gra ostatnia druzyna z piata,ktora w dodatku swietnie spisuje sie od jakiegos czasu.Byc moze ktos nie zagra z podstawiowych zawodnikow u gosci.Ma ktos informacje?
Posted by: andj

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 05/02/2006 11:17

Dla mnie dziś dwa mecze godne uwagi:

Manresa - Badalona 1 @3,0

Na pierwszy rzut oka szalony typ, bo Manresa jest na ostatnim miejscu w tabeli i nie wygrała u siebie od 30 października... Ale:
1) Joventut, po sześciu z rzędu zwycięstwach, złapał zadyszkę. Ostatnio poległ dwa razy: u siebie ze słabo w końcu spisującym się w tym sezonie Realem i na wyjeździe z Tau Vitoria.
2) Manresa może przełamać złą passę u siebie, tym bardziej, że tydzień temu niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Pamesą. I chyba nie był to jakiś przypadek, bo goście grali tylko na 25% skuteczności rzutów za 3... Wygrali za to zbiórki, grali bardziej zespołowo (15 asyst przy 7 Pamesy).

Manresa 4/10

Valencia - Malaga 1 @2,05
Tu znowu liczę na zadyszkę Malagi... 9 zwycięstw z rzędu w Eurolidze, 4 zwycięstwa z rzędu w ACB to dużo. Ale chyba widać lekki spadek formy - w ostatniej kolejce EL z Partizanem - męki i wygrana po dogrywce, w ACB - dwa tygodnie temu wygrana 1 oczkiem ze słabiutkim Valladolid, tydzień temu wygrana w Alicante (ale z tak słabym Alicante to nawet Glimar Gorlice by wygrał )
Valencia, po świetnej serii 8 zwycięstw z rzędu w ACB (m.in. wyjazdowe wygrane z Realem i Tau) niespodziewanie przegrała ostatnie dwa mecze u siebie z Menorcą i Manresą. Zwycięstwo nad Malagą trochę udobruchałoby kibiców

6/10 Valencia

pozdruffki!
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 05/02/2006 11:24

Quote:

tydzień temu wygrana w Alicante (ale z tak słabym Alicante to nawet Glimar Gorlice by wygrał )...




Oj andj przeginasz , fakt u was nigdy niewygraliśmy ale słabiutkie Alicante z takimi sędziami to by Euroligę wygrało
PS. Dla mnie dziś win Malagi i Tau
Posted by: andj

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 05/02/2006 11:43

Quote:

Oj andj przeginasz , fakt u was nigdy niewygraliśmy ale słabiutkie Alicante z takimi sędziami to by Euroligę wygrało
PS. Dla mnie dziś win Malagi i Tau



Chodzi Ci o to, jak się sędziuje w Przemyślu?
PS. Zaspany jestem, nie rozumiem Ale Tau też biorę, z handi
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 06/02/2006 00:11

Quote:

Etosa ML
no cóż moim zdaniem zaczął sie okres ,ze zespół z Alicante powinnien sie piąć w górę tabeli...CSF to najwieszksze wory w lidze...zespół zupełnie bez obrony...beda trzaskali dzisiaj tróje i nawet przy ich swietnej skuteczności z tego elementu gry i 20 zbiórkach L.Roe nie powinno to wystarczyć na Etose...
Goście maja bardzo wazny mecz we wtorek i odpuszczenie tego spotkania nie bedzie dobrym zwiastunem przed rewanzem w ULEB CUP...
6/10



mam nadzieje,ze tego nikt nie zagrał
pare osób ostrzegło mnie przed tym betem troszke za pozno bo moje argumenty byly zupelnie bez pokrycia w faktach...
Obiecuje ,ze po raz ostatni poleciłem tych emerytów do gry...no more Etosa - niewazne w która strone...
pzdr dla andj'ego i muppeta
Posted by: bynio

Puchar Hiszpanii - 18/02/2006 01:06

W temacie cisza czyzby nikt nie sledzil rozgrywek o Puchar Hiszpanii?
Szkoda bo w odroznieniu np. od naszych ligowcow rozgrywki te Hiszpanie traktuja b. powaznie

Z obu spotkan polfinalowych znacznie ciekawiej dla mnie wyglada spotkanie Tau z Realem.
Unicaja tez prawdopodobnie wygra choc niewykluczam niespodzianki.
Ja jednak skupilem sie na spotkaniu Ceramiki poniewaz widze tu okazje do zarobienia latwej kasy.
Expekt wygrana Ceramiki wycenil na 1.8 co jak dla mnie jest promocja.
Juz na papierze analizujac tylko rozgrywki ligowe i EL Tau jest zdecydowanym faworytem.Mecze polfinalowe utwierdzily mnie tylko w tym przekonaniu.
jak wiadomo turniej jest rozgrywany w Madrycie i moze tu buki doszukuja sie przewag Realu ale IMO sa w bledzie.
Na wczorajszym meczu z Barca choc to odwieczny rywal niezaleznie od tego w jakiej dyscyplinie przychodzi rywalizowac obu klubom wcale nie bylo tak wielu kibicow Realu .Z reszta na tym polu Tau nie ma sie czego wstydzic dopingowala ich tez spora grupa kibicow.

A juz porownujac oba zespoly pod katem czysto sportowym...
Real wygral swoj mecz glownie dzieki dobrej grze na tablicach .Nie wiem co tacy gracze jak Fucka i Marconato robia w takim klubie jak Barca. Przy Reyesie sprawiali wrazenie lekko zagubionych .W sumie zdobyli 16 pkt i zebrali 8 pilek Dorobek Reyes'a to 14 pkt i 8 desek. Jestem przekonany ze przeciwko Tau Reyes juz sobie nie pogra.Tacy zawodnicy jak Scola David czy Splitter to zupelnie inna polka.Mysle ze o wyniku zadecyduje olbrzymia przewaga Tau pod koszem bo na obwodzie sily obu ekip sa wyrownane .
Posted by: figo29

Re: Puchar Hiszpanii - 18/02/2006 19:55

Bynio!!!
Dzięki za super analize!!! Dużo myślałem o tym meczu ale po przeczytaniu twojego posta zdecydowałem grać TAU!!! Obecnie TAU kończy mi kupon(jest jeszcze Real na 1 z Alaves) gdzie do wyciągnięcia jest 1200zł!!!Wielkie dzięki!!! Znakomita analiza!!!Pozdrawiam!!!
Posted by: zw1

Re: Puchar Hiszpanii - 26/02/2006 11:05

Linia w Gran Canarii jest bardzo niska ale i tak bedzie under....
Barca poradzi sobie w Sewilli
Posted by: Gregorian

Re: Puchar Hiszpanii - 26/02/2006 11:24

a do tego ja bym dorzucil jeszcze Over w meczu Pamesy z Tau. Mysle ze linia ustawiona dosyc nisko na 160 punktach
Posted by: bynio

Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 03/03/2006 03:08

Pamesa Valencia - Estudiantes 1 1.47 expekt

Czekalem az cywilizowane buki wychyla sie z oferta na ACB no i sie doczekalem
Co prawda liczylem na lepszy kurs(BaW daje nawet1.55) ale przynajmniej nie ma problemu z limitami

Widzialem cztery ostatnie mecze Pamesy i kazdy kolejny to coraz lepsza gra.
Przyjemnie bylo ogladac jak w ostatnim meczu jechali z Tau Ostatecznie dzieki fenomenalnej serii trojek Prigioniego przegrali ale zostawili bardzo pozytywne wrazenie
Studenci??...Nie spodziewam sie niczego wiecej ponad to co pokazali w Ulebie a z taka gra przeciwko tak grajacej Pamesie za duzo nie ugraja
Dodam jeszcze ze w ostatnim meczu w Pamesie zadebiutowal Bulgar Stojkov .Wprawdzie zaliczyl tylko epizod ale trojke w swoim stylu zdazyl sypnac.
Mecz dopiero w niedziele ale niesadze aby cokolwiek oprocz kursow moglo sie jeszcze zmienic .
Posted by: pettersen

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 19/03/2006 11:26

Witam

mamy dzisiaj hit

TAU-Unicaja, uwazam, ze zawodnicy Tau sa o klase lepsi od koszykarzy unicaji, po drugie gracze z malagi nie sa tak mocni na wyjazdach co pokazali miedzy innymi w pucharze krola, wiec taki kurs na TAU 1.60 to jak dla mnie prezencik

biore z pocalowaniem w reke
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 19/03/2006 11:37

jak dla mnie dzis bez dwoch zdan Juventud -7.5.To druzyna wygrywajaca u siebie 10 i wiecej pkt.Od pewnego czasu Estudiantes nawet u sibie traci pkt, a jak wygrywa ze slabeuszami(patrz Leche) to nie pokrywa nawet handi.Gospodarze w swietnej formie,wszystko przemawia za nimi poza checia Estudiantesa do wlaczenia suie do walki o 8 miejsce w play off,ale wydaje mi sie ze sa za slabi by nawiazac rowna walke z godpodarzami.8/10
Posted by: hrabia

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 19/03/2006 11:46

Quote:

Witam

mamy dzisiaj hit

TAU-Unicaja, uwazam, ze zawodnicy Tau sa o klase lepsi od koszykarzy unicaji, po drugie gracze z malagi nie sa tak mocni na wyjazdach co pokazali miedzy innymi w pucharze krola, wiec taki kurs na TAU 1.60 to jak dla mnie prezencik

biore z pocalowaniem w reke




Prezencik no cóż może aż tak bym tego nie określił ale faktycznie Tau jest jak dla mnie lepszą ekipą Unicaja ostatnio obniżka formy Mecz bardzo prestiżowy własna hala więc raczej 1 do tego przypominam sobie niedawny mecz Malagi z OLYMPIAKOSEM gdzie hiszpanie zagrali tragicznie oczywiście mecz meczowi nierówny ale jednak ta porażka o czymś świadczy
Posted by: PLUMEK

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* *DELETED* - 19/03/2006 14:34

Post deleted by sebkos
Posted by: krisek

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 25/03/2006 14:22

A ja sobie opisze mecz TAU.

Tau gra dizs w leche z ktorym w soatnich latach z 8 meczy wyrgalo 7 jedyna porazka rpzytrafila im sie 3 lata temu na wyjezdzie rpzegrali wtedy jednym pkt. Tau w ostaniej kolejce dosc niespodziewanie uleglo na wlansym parkiecie Maladze i mysle ze takeij druyznie nei rpzystoi przegrywac dwoch emczy z rzedu tymbaddzije ze walcza jescze o 1 miejsce rpzed play off. W srode w eurolidze moga sobie odpoczac gdyz tram juz im nic nei grozi poprostu wyjdda z grupy do najlepszej osemki z 2 miejsca i nic tego nie zmieni dlatego mysle ze dadza dzisisaj z siebie 100% i pewnie pokonaja LECHE. Zapewne nie bedize powtorki z zeszlego sezonu gdzie tau wygralo tam 88-48 ale mysle ze kolo 15 pkt sa dzis w stanie wygrac;)
Posted by: jameson7

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/04/2006 14:20

Dzis ciekawy mecz Girona-Valladolid moze spróbuje over 160pkt w Toto-Mixie. Przemawia za tym statystyka srednia punktów Girona 81,5 pkt (skuteczność za 3 w granicach 42procent), Valladolid 79,5 pkt (za 3 w granicach 36 procent). GIRONA u siebie po kolei 152 z Realem(78 pkt to ich zasluga w tym meczu),171 Gran Canaria(94), 158 Manresa(81), 159 Bilbao(85), 155 Valencia(73), 159 Caja San Fernando(74), 151 Fuenlabrada(76), 148 Alicante(66), 170 Tau Ceramika(87), 160 Joventut(71), 161 Rio Breogan(84), 167 GRanada(96), 175 Estudiantes(97) (widac zwyzke w ilosci koszy). VALLADOLID wyjazdy po kolei 137 Real(67 pkt to ich zasluga w tym meczu), 154 Fuenlabrada(72), 166 Joventut(76), 173 Caja san Fernando(91), 168 Alicante(75), 144 Menorca(74), 133 Gran Canaria(64), 160 Rio Breogan(80), 153 Unicaja(76), 152 Barcelona(72), 151 Tau Ceramika(73), 191 Granada(93), 155 Manresa(76). Jesli więc dobrze pójdzie to GIRONA rzuci około 84-90 punktow,a VALLADOLID 76-80 punktów. Tak wygląda moja analiza.
Posted by: jameson7

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/04/2006 14:25

GIRONA -VALLADOLID sezon 2004/05 160pkt i 173pkt
GIRONA -VALLADOLID sezon 2003/04 174pkt i 135pkt.
Posted by: jameson7

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/04/2006 18:54

Wynik GIRONA -VALLADOLID 81-83 (164pkt) moze ktoś skorzystał miłej nocy
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 08:17

moje drobne sugestie na dzis to dwa mecze i dwa overki, jakie to spotkania ?

Manresa - Tau Ceramika - over 156,5

Unicaja - Barcelona - over 152,5

mysle ze na mecz Unicaja - Barcelona linia ustawiona jest na poziomie spokojnie do przeskoczenia, mysle ze to Unicaja bedzie w tym spotkaniu dyktowala warunki, jakby nie bylo Barcelona rozgrytwala osttanio 4 mecze pod rzad z Realem Madryt co trzy dni i na pewno zawodnicy Barcelony odczuwaja trudy tych spotkan, a ponadtoi awans do dalszej fazy Euroligi na pewno bylo troche zabawy. Mysle ze tutaj mozna spokojnie pokusic sie na zwyciestwo Unicaji po 1,50 albo zaryzykowac OVER 152,5 po kursie znacznie wiekszym 1,85

Co do spotkania Manresy i Tau Ceramiki, to na pewno goscie beda faworytem, spotkania i beda dazyli do zwyciestwa za wszelka cenie, ale druzyny u siebie grajace z tymi najlepszymi potrafia sie zmoblizowac na takie mecze i toczyc dosyc wyrownane pojedynki i mysle ze tak bedzie tym razem i Manresa sprawi sporo klopotu faworytom i mozna pokusic sie o over 156,5 bo Tau Ceramika bedzie musiala sporo rzucic zeby wygrac spokojnie psotkanie
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 08:58

jesli ktos nie lubi ograc overow to propnuje takie rozstrzygniecia na dzisiaj

Unicaja - Barcelona 1 - ok 1,50

Fuenlabrada - Lagun A.Bilbao 1 - ok 1,70

Granada (+3,5) - Gran Canaria 1 - ok 1,85

O meczu Unicaja - Barcelona pisalem juz wczesniej w pooprzednim poscie, dwa pozostle typy to Fuenlabrada ktora u siebie jest mocna i potrafi powalczyc z kazdym przeciwnikiem, a tym bardziej powinna podjac walke z druzyna z ktora sasiaduje w tabeli, a ze nie jest o latwy przeciwnik o tym moze swiadczyc zwyciestwo Bilbao 2 kolejki temu w Maladze z Unicaja, mysle ze w tak waznym meczu Fuenlabrada nie odpusci, atut wlasnego boiska i ranga spotkania a takze kurs zacheca do postawienia na gospodarzy, choc nie bedzie latwo prosto i przyjemnie

CO do spotkania Granady z Kanarkami to mysle ze gospodarze nie poddadza sie i sa w stanie powalczyc, choc roznica w tabeli jest ogromna, mnie jednak gra druzyny kanarkow nie przekonuje, jest to druzyna ktora potrafi wygrac bardzo trudny mecz i potrafi latwo przegrac mecz ktory wczesniej wydawalby sie latwy, goispodarze maja noz na gardle i musza szukac zwyciestw u sibie, dlatego handicap +3,5 na gospodarzy wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 09:42

U mnie dzisiaj podstawa jest spotkanie Alicante - Leche Rio (1,55 w expekcie na gospodarzy). Spotkanie dwoch najslabszych druzyn ligi, ktore jednak w ostatnim czasie notuja zwyzke formy. Alicante pewnie pokonalo Minorkę 82:66, dopiero w ostatnich minutach przegralo na wyjezdzie z Barca 76:82, a ostatnio zupelnie niespodziewanie zwyciezylo na wyjezdzie wyzej notowane Bilbao 85:70. Warto zwrocic uwage, ze dobre wyniki zbiegly sie w czasie z dojsciem do zespolu Jimmy'ego Huntera, ktory daje druzynie 15 punktow na mecz. Jego przyjscie wydaje sie zmienilo oblicze zespołu. Leche tez ostatnio gra niezle, choc przegralo piec meczow z rzedu. Byly to jednak niewysokie porażki z czolowka ligi (wyjatkiem byla tylko przegrana z Caja 58:71). Poza tym Barcelona 1 punktem, Tau trzema, Unicaja piecioma... Za Alicante przemawia jednak przewaga wlasnego parkietu, gdzie gospodarze wygrali 3 z ostatnich 5 meczow przegrywajac tylko z PAmesa i Unicaja. Z kolei Leche wygralo tylko 3 mecze na wyjezdzie w calym sezonie. Dodatkowo w Leche zabraknie najprawdopodobniej rezerwowy rozgrywajacy Sartorelli i nasz "rodak" McNaull, ktory od dluzszego czasu narzeka na uraz wiazadel w kolanie. Nawet jezeli zagra, bedzie nie w pelni sil. Obaj to jakies 12 punktow na mecz, no i dodatkowo skraca sie lawka. Nie w pelni sil kolejny rezerwowy, Javi Rodriguez. Gram wiec Alicante, a do tego poszedl Real, ktory po odpadnieciu z Euroligi moze skupic sie na lidze, gdzie potrzebuje zwyciestw.
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 09:57

a co myslisz o tych typach ktore opisywalem wczesniej ?

Quote:

Unicaja - Barcelona 1 - ok 1,50

Fuenlabrada - Lagun A.Bilbao 1 - ok 1,70

Granada (+3,5) - Gran Canaria 1 - ok 1,85

Unicaja - Barcelona OVER 152,5 -ok 1,85

Manresa - Tau Ceramika - OBER 156,5 -ok 1,85


Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 10:39

Quote:

a co myslisz o tych typach ktore opisywalem wczesniej ?

Quote:

Unicaja - Barcelona 1 - ok 1,50

Fuenlabrada - Lagun A.Bilbao 1 - ok 1,70

Granada (+3,5) - Gran Canaria 1 - ok 1,85

Unicaja - Barcelona OVER 152,5 -ok 1,85

Manresa - Tau Ceramika - OBER 156,5 -ok 1,85







Kurs na Unicaje wyglada dosc zachecajaco. W zespole gospodarzy w koncu do gry powinien powrocic Garbajosa, ktory od paru tygodni leczyl kontuzje nogi. Dodatkowo graja u siebie, a Barcelona po prostu musi odczuwac skutki "maratonu" przeciwko Realowi. Glowna sila Unicaji to szybka gra w ofensywie i Barcelona moze miec z tym klopoty. Jak wiadomo, obrona kosztuje zdecydowanie wiecej sil niz atak, a gdy tych sil brakuje, moga pojawic sie problemy. Ruchliwi gracze Unicaji na czele z Brownem i Garbajosa powinni to wykorzystac. Co do overa, patrzac na to co oba zespoly wyprawialy w pierwszym meczu rzucajac 216 punktow, linia 152,5 jest rzeczywiscie niska. Trzeba jednak pamietac, ze obie druzyny nie prezentuja sie tak dobrze ofensywnie jak na poczatku sezonu.

Mecz Granady z "wyspiarzami" omijam szerokim lukiem. Po prostu nie widze tu niczego, co mogloby przechylic szale zwyciestwa na korzsc ktorejsc z druzyn. Nie ma doniesien o kontuzjach, mocniejszy sklad przemawia za Gran Canaria, a parkiet za Granada. W Granadzie bardzo duzo zalezec bedzie od Borchardta, ktory ostatnio w pojedynku z TAU przez wiekszosc meczu sam ciagnal wynik swojej druzyny. Nie mam jednak kompletnie zadnego przeczucia dotyczacego tego meczu, wiec po prostu go nie gram.

Mecz Fuenlabrady z Bilbao zagram, choc nie za jakas porazajaca stawke. Sasiedzi w tabeli, wiec potencjal podobny, a dodatkowo brak kontuzji. Fuenlabrada ostatnio trzy porazki z rzedu, play-off sie oddala, wiec musza dzisiaj wygrac, zemy osemka za bardzo nie uciekla. Niepokoja troche ostatnie cztery porazki u siebie, jednak kiedys zla seria musi sie skonczyc. W pierwszej serii wysoka wygrana Fuenlabrady 76:61 na parkiecie w Bilbao. Fuenlabrada u siebie 7-6 w tym sezonie, Bilbao na wyjexdzie 4-9, choc w ostatnim meczu wyjazdowym udalo im sie pokonac oslabiona brakiem Garbajosy Unicaje. Z drugiej strony na wlasnym parkiecie Bilbao ostatnio nie mialo nic do powiedzenia z Alicante. Reasumujac, wiecej przemawia za Fuenlabrada i tak tez zagram, ale, ze sa to sasiedzi w tabeli, niczego nie mozna tutaj zagwarantowac.

Over w meczu TAU zdecydowanie do grania. Vitoria nalezy do druzyn "overowych", o czym swiadczy chociazby fakt, ze w wyjazdowych meczach TAU pada srednio 162,5 punkta. Tak to juz jakos jest, ze druzyna Ivanovicia traci duzo punktow, ale najczesciej sama rzuca jeszcze wiecej, bo ma nieprawdopodobny potencjal ofensywny. Manresa nalezy do druzyn slabiej grajacych w ataku, jednak na wlasnym parkiecie powinni troche "nawrzucac".
Posted by: PLUMEK.

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 11:06

Nie zgadzam sie co do faworyzowania Malagi w pojedynku z Barca.Kurs 1.5 na gospodarzy jest wziety z kosmosu

Nawet jak wroci Garbajosa to przeciez nie bedzie od razu gral na tym samym poziomie co przed kontuzja.Widzialem Malage w ostatnim meczu ligowym i grali bardzo przecietnie.
Bardzo slabo grala para podkoszowych Santiago,Nicevic wynik trzymali tylko Herman z Brownem.
Barcelona ma prawo czuc zmeczenie po EL ale bez przesady.
ACB wchodzi w decydujaca faze i kazde zwyciestwo jest bardzo wazne w kontekscie playoffow (atut wlasnego parkietu) .Druga sprawa ze do F4 jest jeszcze troche czasu i o odpuszczaniu ligi nie moze byc jeszcze mowy.
Osobiscie widze spory value po stronie Barcelony.
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 11:14

Co do formy Garbajosy to rzeczywiscie po dlugiej kontuzji moze ona byc niezadowalajaca, jednak z drugiej strony czesto mowi sie, ze zawodnik zagral swietne zawody grajac na tzw. "swiezosci". Zakladam, ze klub zadbal o to, aby gracz tak dla Unicaji wazny w pelni wyleczyl uraz i Garbajosa powinien byc w pelni sil. Od paru dni normalnie trenuje nawet z druzyna. Dla mnie Unicaja jest faworytem, choc Barca na bank nie odpusci, poniewaz to spotkanie moze miec i zapewne bedzie mialo bardzo duzy wplyw na koncowy uklad tabeli.

PS. W poprzednim poscie jakos sie nie popisalem piszac przy TAU o trenerze Ivanoviciu. Chwila slabosci
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 11:24

I jeszcze co do wysokich graczy Unicaji. Jakos nie wydaje mi sie, aby zawodnicy tego formatu rozegrali dwa slabe mecze z rzedu. Wiem, ze w poprzednim spotkaniu Scariolo wystawial na "piatke" nawet Herrmanna, bo Santiago z Niceviciem grali nie najlepiej, a dodatkowo mieli problemy z faulami. Kluczem moze byc wlasnie walka pod koszem, bo na obwodzie oba zespoly dysponuja wspanialymi graczami (tu lekka przewaga ilosciowa Barcelony). Pod koszem niewielka przewage ma jednak Unicaja, gdzie Santiago, Nicevic i Garbajosa w polaczeniu z Pietrusem to jednak troszke wiecej niz Marconato, Fucka (nazwisko wielkie, ale sezon przecietny), Gasol, Trias i uciekajacy jednak bardziej na dystans Kakiouzis (w stylu gry bardziej przypominajacy Herrmanna grajacego w Unicaji jako "czysta" trojka). Skladajac wszystko do kupy, wychodzi mi bardziej zwyciestwo Unicaji, choc nie powiem, zebym nie zastanawial sie nad handi na Barcelone.
Posted by: ned_ds

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 16/04/2006 12:35

Co sądzicie o TAU na -6 cos ostatnio cienko idzie mu ale robi sie ciasno w tabeli ??
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/04/2006 10:11

cisza w temacie, a dzisiaj sroda i mecze hiszpanskiej lidze ACB

w oko wpadly mi dwa spotkania

Granada - Estudiantes 1 kurs ok 1,80

Gran Canaria - Barcelona 2 kurs ok 1,65

Barcelona w ostatnim meczu pokonala na wyjezdzie Unicaja Malaga, ale to nie to sklania mnie na gre na Barcelone a przede wsyztskim nie najlepsza postawa druzyny Kanarkow, mysle ze Barcelona powinna sobie poradzic na wyjezdzie

ale dla mnie atrakcyjniejszy mimo wsyztsko wydaje sie mecz Granada - Estudiantes, Granada na wlasnym parkiecie potrafi powalczyc, w ostatniej kolejce wlasnie pokonala Gran Canarie, a Estudiantes to juz nie ten zespol z ligowej czowloski z poprzedniego sezonu, w tym sezonie to ligowy sredniak, zatem w meczu dwoch wyrownanych druzyn wiecej szans daje gospodarzom
Posted by: djkomos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/04/2006 14:56

Nie mogę się zgodzić z przedmówcą co do meczu Granada- Estudiantes. Moim zdaniem wygraja goście, którzy walczą o play-off, a obecnie zajmują ósme miejsce czują c na plecach oddech Fuenlabrady i Pamesy. Ostatnie spotkanie z Granadą, Estudiantes wygrało u siebie w styczniu tego roku 88-66!
A 20 kwietnia 2005 roku czyli praktycznie dokładnie rok temu na wyjeździe w Granadzie, również WYGRAŁA drużyna Estudiantes 90-74. NA ostatnich 7 spotkań między tymi drużynami, wszystkie 7 wygrywała ekipa Estu. Dlaczego dzisiaj miałoby być inaczej?

Typ: Addeco Estudiantes 9/10
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/04/2006 20:54

Granada jednak pokazala ze na wlasnym parkiecie w ostatnich meczach jest nie do pokonania, przeciez zwyciestwa z Pamesa Valencia, Gran Canaria to nie przypadek a teraz jeszcze dochodzi do tego Estudiantes, 3 zwyciestwa z duzo wyzej notowanymi przeciwnikami to dla takiej druzyny jak Granada, ktora walczy o utrzymanie naprawde wielkie wyniki.
Posted by: RONALDINHO_FCB

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 22/04/2006 22:37

Ktos wie dlaczego sa takie wysokie kursy na Pamese?
Posted by: Kylo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 22/04/2006 23:10

Quote:

Ktos wie dlaczego sa takie wysokie kursy na Pamese?




bo Llanera Menorca walczy o utrzymanie. I na te ekipe jutro gram...
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 03:15

Kolejka niesamowicie trudna do typowania. Patrze teraz na mecze rozgrywane o 12:30 i czystych faworytow (moze z wyjatkiem Barcelony) brak. Zawsze mozna jednak ustrzelic cos po wysokim kursie i skusze sie na zagranie Pamesy (1,95 w expekcie). Zespol z Walencji przed niedawnym, pewnym zwyciestwem nad Caja 87:70 przegral 11 z 13 kolejnych spotkań i wypadl poza "osemke". Podobnie jak Menorka Pamesa gra wiec o zycie, choc obie druzyny maja inne cele. W pierwszym spotkaniu tych ekip na parkiecie w Walencji niespodziewanie wygrala Menorka i to wlasnie od tego meczu rozpoczela sie tragiczna seria Pamesy. Wierze, ze ostatnie dwa spotkania (niezle ofensywnie, choc przegrane starcie z Joventutem i pewna wygrana nad Caja) oznaczaja poczatki wychodzenia z kryzysu, co zostanie dzisiaj potwierdzone. Menorka ostatnio niespodziewanie ograla Girone i to na jej terenie, jednak mimo wszystko zagram Pamese uznajac, ze decydujacym czynnikiem bedzie wiekszy potencjal gosci.

Kontuzje: w Menorce do konca sezonu nie zagra Bud Eley (zastapil go mlody Elton Brown, ktory dopiero wchodzi w zespol), a ponadto na problemy z kolanem narzeka Vladimir Krstic (ostatnio wielka forma!), jednak Chorwat powinien zagrac. Nie zagra Miroslav Beric - stara historia.

W Pamesie na 6 tygodni wypadl ze skladu bodaj najlepszy rezerwowy zespolu - Albert Miralles, co powoduje, ze Pamesa ma do dyspozycji tylko dwoch prawdziwych graczy podkoszowych: Dikoudisa i Garcesa. W ostatnim meczu z koniecznosci w pierwszej piatce na czworce wyszedl nawet Luengo.

Szanse oceniam mniej wiecej pol-na-pol, jednak przeczucie mowi mi, ze wygra Pamesa. Zobaczymy jak to bedzie...

Kusi rowniez zagranie Alicante w pojedynku z Girona. Ostatnio Akasvayu ze wzgledu na uraz Cartera grala w zasadzie w dziewiatke. Teraz ze skladu wypadl jeszcze Kammerichs, a nie w pelni sil jest Udrih (ma zagrac). Alicante w swietnej formie, po raz pierwszy w sezonie wygralo trzy mecze z rzedu i moze pokusic sie o przedluzenie serii. Z Akasvayu jednak nigdy nic nie wiadomo. Ktoz by sie spodziewal, ze przegraja dwa kolejne mecze u siebie z outsiderami po fantastycznym wyjazdowym zwyciestwie nad Pamesa?

Ogolnie kolejna dla ambitnych
Posted by: RONALDINHO_FCB

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 08:09

Quote:

Quote:

Ktos wie dlaczego sa takie wysokie kursy na Pamese?




bo Llanera Menorca walczy o utrzymanie. I na te ekipe jutro gram...




A pamesa o PO i gram ja po kursie 1,95 ...
Posted by: Kylo

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 09:09

Ja rowniez oceniam ten typ 50-50 ostatnia wysoka wygrana Llanery przekonuje mnie. Walcza chlopaki. A co dzisiaj bedzie zobaczymy. "Niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba"
Posted by: kp

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 09:48

Mam pytanie co do Barcelony... Szczerze mówiąc potrzebuje tego kursu , tylko zastanawia mnie fakt Final Four 28 kwietnia czyli za 5 dni... W sumie nie powinno to byc nic wielkiego dla zawodowcow, ale nie wiem, czy Barca nie da odpoczac swoim gwiazdkom... Ich oficjalna strona http://www.fcbarcelona.com/eng/home-page/home/home.shtml oczywiscie zero info na ten temat...:(
Jeżeli macie jakieś info, to poprosze...
Wczoraj TAU wtopilo...
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 10:10

Quote:

Mam pytanie co do Barcelony... Szczerze mówiąc potrzebuje tego kursu , tylko zastanawia mnie fakt Final Four 28 kwietnia czyli za 5 dni... W sumie nie powinno to byc nic wielkiego dla zawodowcow, ale nie wiem, czy Barca nie da odpoczac swoim gwiazdkom... Ich oficjalna strona http://www.fcbarcelona.com/eng/home-page/home/home.shtml oczywiscie zero info na ten temat...:(
Jeżeli macie jakieś info, to poprosze...
Wczoraj TAU wtopilo...




Wg tego co pisza na oficjalnej stronie rozgrywek, Barcelona ma zagrac w pelnym skladzie i walczyc o zwyciestwo, aby podbudowac morale po ostatniej porazce z Gran Canaria. O odpuszczaniu nie ma ani slowa i tak doswiadczony trener jak Ivanovic zdaje chyba sobie sprawe, ze odpuszczanie meczu na kilka dni przed Final Four moze byc brzemienne w skutkach. Zakladam wiec, ze Barca zagra z pelnym zaangazowaniem.

W Manresie moze zabraknac Maravicia, czyli zawodnika pierwszej piatki dostarczajacego srednio 10+4. Barcelona podobno w pelnym skladzie.
Posted by: kp

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 10:15

thx
Posted by: mazinho

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 10:42

MA ktos moze live do Barcelony ? Bo juz zaczeli
Posted by: Gregorian

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 10:47

Quote:

MA ktos moze live do Barcelony ? Bo juz zaczeli



http://www.acb.com/jornada.php

w 10 minucie Barcelona 20-19
Posted by: _Mike_

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 23/04/2006 11:22

Quote:

MA ktos moze live do Barcelony ? Bo juz zaczeli



http://jornadavirtual.acb.com/
Posted by: callahan

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 04/05/2006 12:08

W temacie ligi hiszpanskiej cicho, a przeciez dzis dokonczenie kolejki...

Kursy z expekta:
20:10 Winterthur Barcelona - CB Granada 1.10 6.25
20:25 Real Madrid - Ricoh Manresa 1.10 6.25
20:25 Etosa Alicante - Tau Ceramica 2.20 1.63
20:25 Lagun Aro Bilbao - Leche Rio Breogan 1.35 3.05
20:55 Caja San Fernando - Akasvayu Girona 1.63 2.20

Z wyzej wymienionych spotkan od razu odrzucilem mecz Caji z Akasvayu uwazajac, ze jest to mecz z gatunku "wszystko sie moze zdarzyc". Poczatkowo mialem chrapke na TAU, ale po dojsciu do informacji, ze z powodu urazu nie zagra Splitter (kontuzja w Final Four), chyba jednak sobie odpuszcze. Alicante ma przewage wlasnego parkietu, swietna seria pieciu zwyciestw (znakomita obrona w tych spotkaniach!) i co tu duzo mowic... po przemysleniu boje sie grac ten mecz

Nawet Barcelona po kursie 1,1 nie jest dzisiaj pewna. Kontuzje maja Kakiouzis i De la Fuente i choc Katalonczycy zapewne jednak wygraja, chyba nie warto ryzykowac po takim kursie. Granada w pelnym skladzie.

Mecz, ktory z kolei zagram to Bilbao-Leche Rio. Oba zespoly walcza o utrzymanie, wiec o motywacje obu stron nie ma sie co martwic. Po niespodziewanej wygranej na wyjezdzie z Unicaja, Bilbao przegralo piec meczow i zrobia wszystko, aby ta serie przerwac. Procz przewagi wlasnego parkietu (u siebie Bilbao bilans 7-7 i wygrane m.in. z Barca, Unicaja i Girona, choc oczywiscie niepokoja porazki z przecietniakami), gospodarze powinni miec duza przewage pod koszem. W Leche prawdopodobnie do konca sezonu nie zagra Ostojic, ktory ostatnio podobno bardzo powaznie rozpierdzielil nos, a Bilbao pod koszem ma kilku niezlych grajkow: Scotta, Weisa, Rancika, Panko. Do tego kolejny srodkowy Leche, Alfonso Reyes dopiero powraca po kontuzji i zagra "jezeli zaistnieje wyrazna potrzeba". Licze, ze wlasnie umiejetnie wykorzystana przewaga pod koszem przesadzi o latwej wygranej Bilbao.
Posted by: matmax23

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 04/05/2006 14:02

JA dziś zdecydowanie typ dnia widzę w meczu Barcelona-Granada. Może stawianie na gości jest trochę ryzykowne (choć kurs 7,00 na Betfair, zdecydowanie bardzo wartościowy), ja skupiłbym się na HC +11,5.
Barcelona rozbita po Final Four i psychicznie (sędziowie w półfinale) i fizycznie (Kakiouzis i de la Fuente). Goście osttanio nadspodziewanie dobrze (co prawda raczej u siebie) ze świetnym Borchardem, wybranym MVP kwietnia w lidze. Wraca Gutierrez (z maską) i trener gości naprawdę widzi szansę by wygrać ten mecz. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie wygrali u siebie 87-85. Poza tym Barcelona nie wygrała różnicą 10 pkt (lub więcej) od 14 meczów, więc nie jest to drużyna lubiąca dwucyfrówki w ogóle, a co dopiero w takim momencie, po cięzkim Final Four i mając do rozegrania 4 mecze w przeciagu najbliższych 10 dni.

Co do pozostałych meczów, skłaniałbym się raczej do wygranej Caji (choć zgodzę się, że Girona to bardzo nieprzewidywalna druzyna) a w meczu "na noże" również widzę wygraną Bilbao. Zważywszy na rangę meczu, bardziej jednak skłabniałbym się ku underowi, chociaż linia nisko. Rączki powinni się trząść, bo przegrany mocno redukuje szanse na utrzymanie. No i w takich meczach difens ponad wszystko zazwyczaj.
Posted by: bolec

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 07/05/2006 09:57

cze ma ktos jakies dane dotyczace meczu pamesa-real. pamesa jezeli chce zagrac w play off musi trn mecz wygrac!
Posted by: Tomasz Frankowski

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/05/2006 07:36

dzis ostatnia kolejka zasadniczej rundy i pytanie dla orientujacych ile gra fazie play 8 czy 16 dzieki za info
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/05/2006 09:02

Quote:

dzis ostatnia kolejka zasadniczej rundy i pytanie dla orientujacych ile gra fazie play 8 czy 16 dzieki za info



Gdyby miało awansować 16, byłoby to co najmniej ciekawe 18 drużyn w lidze, 16 awansuje , 2 spadają. Doprawdy, interesujące

A tak na serio, do fazy PO awansuje 8 drużyn, 2 spadają z ligi.

Aha, 7 drużyn już sobie zapewniło awans, o 8 miejsce walczą Estudiantes i Pamesa.
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/05/2006 09:13

A więc zostały 2 miejsca do rozdania w fazie PO. Walczą o nie Adecco Estudiantes i Pamesa Valencia. Z tym, że w razie zwycięstwa Adecco to oni awansują, bez patrzenia się na wynik Pamesy. Tak więc najlepszym typem na dziś wydaje się być właśnie Adecco Estudiantes. Grają oni na wyjeździe z o nic nie walczącym Alicante, które ma zapewnione miejsce w środku tabeli (ale bez PO). Wiedzą, że Pamesa ma trudnego przeciwnika (walczące jak lwy o utrzymanie Bilbao) i powinni spokojnie sobie poradzić z Etosą. Może i grą na wyjazdach nie powalaqją, ale niedawna porażka jedynie 2 punktami z Malagą może stwarzać nadzieję na dobrą grę. Tym bardziej, że od sezonu 88-89 zawsze byli w "ósemce" ligi, więc dziwnie by było gdyby teraz ich zabrakło.

ALICANTE-ADECCO EST. 2 @1.70 Toto-mix 6/10
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 14/05/2006 11:26

co do utrzymania sie w lidze,jesli roseto wygrato air nawet przy zwyciestwie spada wraz z calabria
Posted by: darros

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/05/2006 08:46

Dziś zacznie ostatnia czwarta para boj w play offach i to od razu jaka:BARCELONA-REAL M.

Ja mam do zaoferowania taki oto typ:
BARCELONA-REAL M. SP 145-1(1,9) TOTO-MIX
Liczę że oba zespoły się od początku meczu będą "czarować"i w tym upatuję mój trafiony typ(małą ilość pkt.)
W tym sezonie oba zespoły grały ze sobą(w Barcelonie) 2 razy i wyniki były bardzo niskie.
Euroleague - Men 2005/2006(13.04.2006)
Barcelona FC Real Madrid Teka 76:70 (minimalnie przekroczony mój pułap)
Spanish basketball league - men 2005/2006(09.04.2006)
Barcelona FC Real Madrid Teka 66:69
Typ:Poniżej 145 pkt.
Posted by: darros

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/05/2006 08:58

Jak ktoś się jeszcze nie przekonał do tego typu to dołoże jeszcze jeden wynik z tego sezonu:
Euroleague - Men 2005/200(04.04.2006)
Barcelona FC Real Madrid Teka 72:58
Posted by: darekdarecki

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/05/2006 09:20

Team Matches/ Wins/ Draws /Losts /Score /Goals scored-match/ Goals allowed-match

Barcelona FC -15- 9 -1 -5 -1165:1135 -77.67 -75.67
Real Madrid Teka -15- 5- 1 -9 -1135:1165 -75.67 -77.67

To statystyka z ich wszytskich spotkań .Średnio w ich meczach pada 153,34 pkt na mecz w hali Barcy.
Ja po cichu licze na Real ( +8) po kursie 1,88
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 19/05/2006 11:52

Linia 145pkt jest wyjątkowo niska nawet przy tak grających drużynach...szczególnie ,że nie mam pojęia jakiej gry mam się spodziewać gdy z gry wykluczonych bedzie kilku podstawowych graczy obu drużyn...
Real jest w nie lada kłopotach ponieważ jeden z najlepszych graczy w Europie Igor Rakocevic nękany przez kontuzje nie wystąpi już do końca sezonu.
Najprawdopodobniej na parkiet nie wybiegną dzisiaj Hamilton i Tomas i Galebale...
Z drugiej strony trener Barcelony zrezygnował z usług Thorntona i Eda Cotty...pod wielkim znakiem zapytania stoi wystep Shamonda Williamsa...wtedy na 1 bedzie musiał zagrac Navarro.Pod kosz kataloński klub sciagnął z AEKu Ateny młodego gracza Bourussisa...nie wiem skad na liście graczy Barcelony jest też Sato....
Ivanovic chiał trafic w PO na Real...będzie miał okazje wziąć rewanż za zeszłoroczny finał ACB i sądze,że mu to się uda...
Wielu typerów poleca dzisiaj grę na gospodarzy...zgadzam się z ich zdaniem więc:
Barcelona-5.5 6/10
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 20/05/2006 18:19

Co sądzicie o jutrzejszych meczach? Mi na pierwszy rzut oka pasuje postawić kasę na Tau (myślę, że tą fazę przejdą bez porażki) oraz Adecco (pierwszy mecz pokazał, że mimo wielu miejsc różnicy, jest to bardzo wyrónana para)
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 21/05/2006 11:59

Real-Barcelona (+2) 2

W piątek Barca gładko objechała Real ,cały mecz prowadzili około 20 punktów,koncówkę spasowali i Real podgonił,ale i tak -12 skończyli.Brak Rakocevicia,głównego strzelaca i konstruktora gry,przekresla szanse Realu w tej rywalizacji,nie mają innej alternatywy za niego,a sam Bullock to za mało, innych strzelców brak
Do tego nie zagra Hamilton, a to jest kilkanaście zbiórek mniej,bez dwóch podstawowych graczy Real wyglada słabo,moim zdaniem goście dziś wykorzystają swoją szanse do łatwej pzreprawy z odwiecznym rywalem i wyjdą na 2-0.
Mają lepszy skład, o wiele wartościowszą łąwkę,i sporo więcej opcji w ataku.
Posted by: bynio

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 21/05/2006 16:33

Dokladnie tak JRR

Widzialem pierwszy mecz i daje dzis 8/10 ze barca to wygra.
Real nie ma lawki i dopoki jeszcze podstawowi gracze Realu maja sily to ich gra wyglada nie najgorzej... klopoty zaczynaja sie kiedy musza wejsc rezerwowi .
Posted by: bynio

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 21/05/2006 16:54

Z tego co widze sklad realu jest identyczny jak w pierwszym meczu.Wobec powyzszego Real moze to wygrac tylko dzieki niesamowitej skutecznosci za 3...
Posted by: Koxu

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 24/05/2006 21:10

Co sądzicie o jutrzejszych meczach Malagi i Tau??
Wydaje mi się, że są to dosyć pewne mecze....zarówno Tau jak i Malaga mocne u siebie.
Posted by: depresja_sts

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 25/05/2006 06:56

Ja mysle ze można spróbowac na tau i badalone kursy nie zawysokie ale mysle ze oba mecze sa pewne
Posted by: przyborro

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 25/05/2006 13:10

Quote:

Co sądzicie o jutrzejszych meczach Malagi i Tau??
Wydaje mi się, że są to dosyć pewne mecze....zarówno Tau jak i Malaga mocne u siebie.




mojim skromnym zdanie oba mecze mozna spokojnie zagrac. TAU musi wygrac. Malaga pokazala ze jest obecnie o klase lepsze o Adecco i dzis zapewne to potwierdzi

Posted by: e-lukasz

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 05:40

wie ktoś moze co sie stalo z meczem Bacelony z Realem M?
Posted by: polskignom

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 05:45

Quote:

wie ktoś moze co sie stalo z meczem Bacelony z Realem M?




Co sie mialo stac? dzis jest o 20:15, pewna 1-ka, tylko kurs troche niski. Real oslabiony nie byl w stanie nawiazac walki w 2 poprzednich meczach, wiec nie sadze, ze teraz im sie uda, tym bardziej, ze jak wiadomo te mecze to cos wiecej niz tylko 1/4 play off ligi.
Posted by: mtudor

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 11:40

Mecz numer 3 ćwierćfinałowej ruwalizacji. Poprzednie dwa wygrała Barcelona (79-67 u siebie i 88-70 na wyjeździe)
Real to teraz jeden wielki szpital.Kontuzjowani sa:Hamilton Rakocevic Tomas Gelabale Harvelle ten ostatni wczoraj przeszedł operacje.Podobno nie zagra jeszcze Sinanovic.
Co tu duzo pisac dzis BARCA zmiecie z parkietu Madryt.
BARCA - Real (0-7) 1 1.90 10/10
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 12:01

Quote:

Mecz numer 3 ćwierćfinałowej ruwalizacji. Poprzednie dwa wygrała Barcelona (79-67 u siebie i 88-70 na wyjeździe)
Real to teraz jeden wielki szpital.Kontuzjowani sa:Hamilton Rakocevic Tomas Gelabale Harvelle ten ostatni wczoraj przeszedł operacje.Podobno nie zagra jeszcze Sinanovic.
Co tu duzo pisac dzis BARCA zmiecie z parkietu Madryt.
BARCA - Real (0-7) 1 1.90 10/10




ładnie to tak kopiować od innych?
Posted by: mtudor

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 12:13

tu nie chodzi o kopiowanie a o umieszczanie waznych informacji na temat meczu.Po to jest forum aby kazdy zamieszczał jakis info i dzielił sie z tym bo głownie chodzi o to aby wygrac z bukami.
Posted by: wieczk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 13:06

Barcelona over 148,5
Ze wszystkich meczy na dzisiaj i na jutro ten over wydaje się być najbardziej prawdopodobny.Nie wchodząc w sprawy kontuzji, średnie na podstawie których obliczam prawdopodoie ństwo są przekroczone i wynoszą odpowiednio: 156,6 150 158 152. linia nie jest zbyt wysoka i warta by ryzyko podjąć.Zaznaczam,że w ten sposób na razie udaje mi się typować ze64% skutecznością.
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 13:19

Quote:

Barcelona over 148,5
Ze wszystkich meczy na dzisiaj i na jutro ten over wydaje się być najbardziej prawdopodobny.Nie wchodząc w sprawy kontuzji, średnie na podstawie których obliczam prawdopodoie ństwo są przekroczone i wynoszą odpowiednio: 156,6 150 158 152. linia nie jest zbyt wysoka i warta by ryzyko podjąć.Zaznaczam,że w ten sposób na razie udaje mi się typować ze64% skutecznością.



No nie wiem. Real z takim składem dużo nie rzuci, a Barca też pewnie nie będzie się za bardzo wysilała na bicie rekordów punktowych. Ja bym tu grał under. Przewiduję wynik w granicach 83-64. Dodatkowo można zagrać Real total points under70.5 @1.95 SB Kurs atrakcyjny, a prawdopodobieństwo moim zdaniem duże.
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 13:35

Quote:

tu nie chodzi o kopiowanie a o umieszczanie waznych informacji na temat meczu.Po to jest forum aby kazdy zamieszczał jakis info i dzielił sie z tym bo głownie chodzi o to aby wygrac z bukami.




Chodzi równiez o to ,zeby przestrzegać zasad,tak wiec jak cytujesz czyjąć wypowiedź,podaj żródło,to jest chyba poza dyskusją ,prawda ?
Posted by: wariot22

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 17:03

Ja mam tylko 1 mysl z tym under/over widze 2 sceniariusze
1) Real od poczatku wezmie sie do gry i beda dobrze bronic i under bedzie
2) Real przegrywa 2 0 z Barcelona w dodatku gra na wyjezdzie moga tez olac ten mecz i beda grasz happy basket

Nie wiem co dam ale kurcze bedzie ciezko ale mysle ze under postawie Narka
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 17:06

Quote:


1) Real od poczatku wezmie sie do gry i beda dobrze bronic i under bedzie




Tylko pozostaje kwestia, na jak długo starczy im sił. a ławce w zasadzie 3 zawodników, a to ne wróży najlepiej. Moim zdaniem nie postawa Realu, ale postawa Barcy zadecyduje o ilości punktów w meczu. A jak zagra Barca, kto to wie...
Posted by: wariot22

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 17:08

Z tym meczem moze byc roznie powiedzmy ze bedzie Barca wysoko prowadzic to wejda rezerwy zeby lepsi sobie odpoczeli!!!
Posted by: yaaho

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 17:55

Quote:

Z tym meczem moze byc roznie powiedzmy ze bedzie Barca wysoko prowadzic to wejda rezerwy zeby lepsi sobie odpoczeli!!!




ja w tym meczu widze pogrom Realu, nie maja praktycznie nikogo na pozycje 3 i 4, a bez zmian na takim poziomie grac ciezko, nawet bardzo, tak wiec nawet jak na koncowke wejda rezerwy barcy to beda grac juz z praktycznie grajaca na resztkach sil podstawa Realu, dodatkowo jesli Real nalapie faulow to ten mecz moze sie skonczyc 30 pkt wygrana gospodarzy, ja zdecydowalem sie zagrac handi (-9,5) za 9/10 czyli ogromnie duuuzo mam nadzieje, ze sie nie zawiode, mecz bede ogladac w TV bo leci na La2, a dzisiaj sobie tunerek zakupilem wiec ten kanal mam w przerwie meczu na Quasi Czacie napisze jak ten mecz wyglada, heh, zamiast w piatek wieczorem gdzies wyjsc to na meczyk bede patrzec
Posted by: marekm

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 26/05/2006 19:22

na QCZ
Posted by: Koxu

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 27/05/2006 21:30

Co sadzicie o jutrzejszym meczu Barcy???
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 07:15

Quote:

Co sadzicie o jutrzejszym meczu Barcy???




A co sądzisz o tym,zeby temat (ten i inne na "Parkiecie") przestał byc skrzynką pytań ?

Tylko merytoyczne posty ,proszę
Posted by: lleyt1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 11:57

Jak prezentuje się sytuacja w Realu, nie beda grac ci zawodnicy co ostatnio ?
Wydaje sie,że mozna dzis ba Barce sprobowac, po ostatnim blamazu. Kurs kolo 1,8 niezly.
Posted by: wieczk

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 14:06

Kurs dobry,ale czy barca na wyjeździe wygra, skoro u siebie ostatnio przegrała?Mi osobiście nie wydaje mi się jak poprzednikowi,żeby to był tak pewny typ, by próbować.Możemy kolejny raz być rozczarowani.
Chyba w tym meczu bardziej odważę się Over150,5 bo linia niezbyt wyśrubowana.
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 15:12

w ogole mecze miedzy tymi dwonmma druzynami sa nieobliczalne.Padaja serie-10-0 13-2,ciezko wskazac faworyta.Skoro Real przyjechal mocno oslabiony i pokonal Barce,dla mnie no bet,chyba ze under,ale tylko na live
Posted by: Adizek

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 15:40

ale nie odpowiedzieliscie na pytanie czy Real jest dalej powaznie oslabiony czy ktos juz wrocil do skladu po ostatnim meczu.Kazdy postawi jak bedzie czul ale zeby chociaz ktos z info skrobnal jak jest.
Pozdrawiam
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 28/05/2006 22:55

Teraz już sie upewniłem,piątkowy mecz Barca-Real to był jeden wielki wał....
Posted by: yaaho

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 29/05/2006 21:11

Quote:

Teraz już sie upewniłem,piątkowy mecz Barca-Real to był jeden wielki wał....




ja ten mecz ogladalem i to nie byl wal, Barca zlekcewazyla Real, jak wychodzili na 7-8 pkt przewage to sie rozluzniali...
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 30/05/2006 07:29

yaaho nie byl wal ?? A widziales wywiady przed meczem wcale nie załamanego Maljkovica, ktory mowil, ze nie maja kim grac, podstawowi gracze sa kontuzjowani, Barca powinna to skonczyc w trzech meczach. Znasz takie pojecie jak wpływy z biletów? Real wygrywajac drugie spotkanie spowodowal, ze w Madrycie hala była zapełniona w jakis 70-80% a to jest czysty zarobek dla włodarzy klubu. Poza tym 1.20 na Barce po dwoch spotkaniach, gdzie kursy oscylowaly w okolicach 1.80 juz dawalo duzo do myslenia. Czasem dobrze przyjrzec sie temu, co sie dzieje poza parkietem. Ja sam dalem sie nabrac bo zagralem -8.5 ale na szczescie skontrowalem na zywo na Real i strata byla minimalna. Pozdr.
Posted by: Mr_Andrew

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 30/05/2006 08:04

Quote:

yaaho nie byl wal ?? A widziales wywiady przed meczem wcale nie załamanego Maljkovica, ktory mowil, ze nie maja kim grac, podstawowi gracze sa kontuzjowani, Barca powinna to skonczyc w trzech meczach. Znasz takie pojecie jak wpływy z biletów? Real wygrywajac drugie spotkanie spowodowal, ze w Madrycie hala była zapełniona w jakis 70-80% a to jest czysty zarobek dla włodarzy klubu. Poza tym 1.20 na Barce po dwoch spotkaniach, gdzie kursy oscylowaly w okolicach 1.80 juz dawalo duzo do myslenia. Czasem dobrze przyjrzec sie temu, co sie dzieje poza parkietem. Ja sam dalem sie nabrac bo zagralem -8.5 ale na szczescie skontrowalem na zywo na Real i strata byla minimalna. Pozdr.





Tzn sugerujesz, ze Real odpalil Barcelonie czesc wplywow za bilety? I do tego buki wiedzialy juz przed meczem, ze tak bedzie? Fantasmagoryczna teoria...
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 30/05/2006 08:17

A po co mialby odpalac? Dla nich sezon sie skonczyl (biorac pod uwage skład) juz przed rozpoczeciem serii z Barcelona. Byla okazja poprawic sobie budzet na koniec to ja wykorzystali. Wyniki Barcy w drugim i czwartym spotkaniu wyjazdowym mowia same za siebie, postawa podopiecznych Maljkovica w przedostatnim spotkaniu na wlasnym parkiecie rowniez. Buki wiedza wiecej niz Ci sie wydaje BTW. Widziales mecz o ktorym mowa?
Posted by: Mr_Andrew

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 - 30/05/2006 09:16

Quote:

A po co mialby odpalac? Dla nich sezon sie skonczyl (biorac pod uwage skład) juz przed rozpoczeciem serii z Barcelona. Byla okazja poprawic sobie budzet na koniec to ja wykorzystali. Wyniki Barcy w drugim i czwartym spotkaniu wyjazdowym mowia same za siebie, postawa podopiecznych Maljkovica w przedostatnim spotkaniu na wlasnym parkiecie rowniez. Buki wiedza wiecej niz Ci sie wydaje BTW. Widziales mecz o ktorym mowa?





Czy moglbys Adik jasno napisac, czy uwazasz, ze trzeci mecz byl ustawiony? Czy moze nawet juz przed play-offami obie druzyny ustalily wynik? Ale jesli tak, to czemu nie doszlo do 5 meczu? Wtedy i Barca zarobilaby na biletach

Ja tez postawilem w trzecim meczu na Barce(-8,5) i bylem raczej spokojny o rezultat, ale stalo sie tak jak stalo i chociaz uwazam wynik za najwieksze rozczarowanie tego roku, to nie wydaje mi sie, aby w meczu pomiedzy akurat TYMI druzynami moglo dojsc do jakiegos przekretu. W koncu to nie jest 3 czy 4 liga rumunska, gdzie mecze oddaje sie nawet za pare kilogramow miesa.
Co do bukow, to prawda, ze wiedza wiecej niz wiekszosc z nas, ale niski kurs w trzecim meczu mozna tez tlumaczyc tym, ze Barca wygrala wyraznie dwa poprzednie mecze, a Real w oslabionym skladzie byl po prostu przecietna druzyna...
Meczu nie widzialem na zywo, ale to powyzej, to jest tylko moja opinia i wcale nie zamierzam nikogo do niej przekonywac


PS
A tak poza tym, to ja w ogole jestem laikiem sportowym i sie na tym nie znam, w przeciwienstwie na przyklad do niejakiego PLUMKA, ktory wrocil ze zdwojona sila
http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=2564455&an=0&page=0#2564455
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/05/2006 09:52

Post deleted by amkwish
Posted by: Mr_Andrew

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* *DELETED* - 30/05/2006 18:54

Post deleted by amkwish
Posted by: Adik

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* *DELETED* - 30/05/2006 19:04

Post deleted by amkwish
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/05/2006 22:11

Quote:

panie mod jak juz kasujesz to wszystko a nie wybiorczo, poza tym podaj mi powod dlaczego usunales moja wypowiedz




Chcesz polewac z jakiegoś Plumka,to przenies sie z tym do działu "Śmieszne" i nie zaśmiecaj parkietu.

Tylko merytoryczne posty.

Te ,które bedą zawierały osobiste wycieczki,bedą usuwane.

Regulamin forum dostepny w przyklejonym temacie.
Posted by: PLUMEK.

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 30/05/2006 23:39

Dzieki amkwish

Co do samego meczu
Ci którzy w przegranej Barcy doszukują się "wałka" musza jeszcze sporo się uczyć.
Pierwsza i podstawowa sprawa : Jeżeli już ktoś z kimś w Hiszpanii się ułoży to ostatnimi klubami które to zrobią będzie Barca i Real
Krotka ale bardzo wymowna historyjka
Swego czasu pracowałem w Niemczech z kilkoma Hiszpanami m.in. byli wśród nich kibice w/w klubow którzy b.czesto zwracali się do siebie per "El polacco" . Pytam wiec pewnego razu jednego z nich o co chodzi z tym "El polacco" i ten mi dopiero wyjaśnił ze u nich ten zwrot to największą obelga skierowana do kibica znienawidzonej drużyny . .Zapytany o genezę nie potrafił a raczej z oczywistych wzgledow nie chciał mi wyjaśnić.



Wracając do meczu... Przed trzecia potyczka Barca miała w reku właściwie wszystkie atuty
2-0 w serii po pewnych zwycięstwach , rywal zdziesiątkowany kontuzjami do tego mecz na własnym parkiecie. Teoretycznie nie można było tego przegrać ...I w takich przypadkach trzeba zachować zdwojona czujność . Czymś naturalnym jest ze w takich okolicznościach przychodzi rozluźnienie i nie pomoże tu nawet wybitny trener motywator .
Charakterystyczne dla tego meczu były "runy" jednej bądź drugiej drużyny. Można to wytłumaczyć tylko i wyłącznie brakiem koncentracji . Akurat ten ostatni należał do Realu który zagrał na luzie bez presji przecież i tak już przed meczem wszyscy skazali ich na porażkę.
Fuks? Możliwe . Jednak możliwy był tylko w tych konkretnych okolicznościach

Bukmacherka to cos wiecej niz tylko tabele i statystyki...
Posted by: boca juniors

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 31/05/2006 01:32

Quote:

Dzieki amkwish

Co do samego meczu
Ci którzy w przegranej Barcy doszukują się "wałka" musza jeszcze sporo się uczyć.
Pierwsza i podstawowa sprawa : Jeżeli już ktoś z kimś w Hiszpanii się ułoży to ostatnimi klubami które to zrobią będzie Barca i Real
Krotka ale bardzo wymowna historyjka
Swego czasu pracowałem w Niemczech z kilkoma Hiszpanami m.in. byli wśród nich kibice w/w klubow którzy b.czesto zwracali się do siebie per "El polacco" . Pytam wiec pewnego razu jednego z nich o co chodzi z tym "El polacco" i ten mi dopiero wyjaśnił ze u nich ten zwrot to największą obelga skierowana do kibica znienawidzonej drużyny . .Zapytany o genezę nie potrafił a raczej z oczywistych wzgledow nie chciał mi wyjaśnić.



Wracając do meczu... Przed trzecia potyczka Barca miała w reku właściwie wszystkie atuty
2-0 w serii po pewnych zwycięstwach , rywal zdziesiątkowany kontuzjami do tego mecz na własnym parkiecie. Teoretycznie nie można było tego przegrać ...I w takich przypadkach trzeba zachować zdwojona czujność . Czymś naturalnym jest ze w takich okolicznościach przychodzi rozluźnienie i nie pomoże tu nawet wybitny trener motywator .
Charakterystyczne dla tego meczu były "runy" jednej bądź drugiej drużyny. Można to wytłumaczyć tylko i wyłącznie brakiem koncentracji . Akurat ten ostatni należał do Realu który zagrał na luzie bez presji przecież i tak już przed meczem wszyscy skazali ich na porażkę.
Fuks? Możliwe . Jednak możliwy był tylko w tych konkretnych okolicznościach

Bukmacherka to cos wiecej niz tylko tabele i statystyki...




ty oczywiście o tym wiedziałeś i jako stary, wytrawny lis , dałeś gołą dwójke na Real za full stake ??
Posted by: Kamillo5

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 31/05/2006 21:04

Juz jutro bardzo dobry mecz Tau Ceram.-Barcelona, przypomne ze swoje ostatnie mecze obie druzyny wystepowaly jako goscie, Tau gralo w Gironie i wygrali 67-73, a zespol z Barcelony wygral w Madrycie 68-83. Obie druzyny prezentuja wysoki poziom gry, ja stawiam na barcelone.Jestem ciekaw jakie sa wasze typy. Pozdrawiam
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 01/06/2006 07:52

Szanowny kolego Kamillo 5 zwróć uwagę ze twój post niczego kompletnie nie wnosi, jest to suchy strzał w typ na Barcę nie poparty kompletnie niczym - takie typy możesz dawać w PP
PS. A tak swoją drogą ciekawi mnie jak zaargumentujesz ten typ na Barcę bo chyba nie tym że pokonali rozbity Real Podpowiem Ci że ostatnie dwa mecze to pewne win TAU w tym na barkiecie Barcy...
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 01/06/2006 09:22

Biorac tylkom pod uwage wahania formy barcy i przecietne wystepy z mocno oslabionym Realem,to w meczu i to wyjazdowym z wybitnie grajacym u siebie Tau-nie maja zadnych szans.To sucha ocena tego meczu.Teraz kwestia skladow jakie zostana podane na stronie hiszp
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 01/06/2006 13:46

Widzę ,że rozgorzała dyskusja(amkwish chyba ją skutecznie zgasił) co do porażki Barcelony w domowym spotkaniu z "Królewskimi"...niestety meczu nie widziałem(pozdro Adik;)) ale widziałem wiele spotkań Katalończyków w tym sezonie i wiem ,że potrafią spierdolić mecz w najmniej spodziewanym momencie...Real wygrał ten mecz rzucajac sporo trójek w ostatniej kwarcie a znając zamiłowanie Wiliamsa do odpowiadania tym samym a chyba wtedy mu nie wpadało wiec scenariusz zakończenia tamtego spotkania nie jest dla mnie niespodzianką...
Trener Barcelony nie bardzo mu ufa(zreszta nie dziwo bo ten chłopak kompletnie go nie słucha) a,że na zmiane wychodzi ta pokraka Girmau to i tak dobrze ,że skończyło się tylko jednym niespodziewanym wynikiem w ćwierćfinałowej serii...
Nie sądzę by w tej parze wydarzyło się coś niespodziewanego...
TAU klepie swój bardzo nudny ale skuteczny basket i wątpię by Baskowie mieliby jakiekolwiek problemy z awansem do finału ACB...
Barcelona zrealizowała plan minimum na ten sezon(dojście do F4 ELi ACB co daje przepustkę do nastepnj edycji Euroligi) i nie spodziewam się by wskórali coś wiecej...
Szykuja sie w tym klubie spore zmiany na nastepny sezon a sam zespół wygląda na zmęczony bierzącym sezonem...
Dzisiaj wstrzymuję się z typowaniem...aczkolwiek położe pewną sume na TAU -4.5
Posted by: osin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 03/06/2006 21:28

Jutro etap drugi pojedynku Tau-Barca. Kusi mnie dać Tau (-5,5), ale nie jestem przekonany. Z jednej strony Tau gra świetnie u siebie, w poprzednim meczu wygrali, mają Scolę . Ale również należy dodać, że zagrali na całkiem ładnym procencie rzutów za 3 (42%). Nie wiem właśnie, czy bez takiej skuteczności równie wysoko pokonają Barcę. Ma ktoś jakieś sugestie, bo cały czas się wacham, czy dać 1, czy 1 (-5,5), czy over 156.
Posted by: italodisco70

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/06/2006 09:21

Tau to glowna sila w domu i nie wyobraam sobie zeby nie pokonali Barcy.Tam jest Scola,ale kto ponadto? Tak jestem przekonany o zwyciestwach Tau u siebie jak Malagi na wyjezdzie. Co pokazala Barca w play off-nie wiele.Trafila na slaby Real,ktory rozgromila,na wyjazdach przez caly sezonnie zachwycala,wygrywajac z druzynami duzo slabszymi od siebie,ponadto prezentuje strasznie nierowna forme. Tau mimo absencji Prigioniego,podobnie jak w poprzednim meczu bedzie kontrolowal sytuacje przez caly mecz i mysle ze -5.5 pokryje duzo przed koncem meczu,zeby nie byc niepewne az do samego konca o wynik i spokojnie czekac na chocby jedno zwyciestwo na wyjezdzie-5.5 9/10
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/06/2006 09:36

Quote:

Ale również należy dodać, że zagrali na całkiem ładnym procencie rzutów za 3 (42%).




Z tym co napisałeś koresponduje wczorajsza wypowiedź szkoleniowca Tau,cytuję:

"/.../la mejoría de sus hombres "tiene que ir por la defensa", ya que, según remarcó, será "muy difícil" repetir el gran porcentaje de aciertos en el tiro del primer día."

"Najlepszym (rozwiazaniem) dla moich ludzi (graczy) bedzie koniecznośc postawienia na defensywę(dosł:"musi iść(tu:gra) przez obronę"),jako ze (w dalszym ciagu zaznaczył),bedzie bardzo trudno powtórzyć wielką (dużą) skuteczność rzutów za 3 punkty."

Wypowiedź chyba jednak z "nadplanowym" ukłonem w strone Barcelony,ponieważ Tau kontrolowali 1 mecz od poczatku do końca i nie byli zmuszeni do siegania po zelazną defensywę.

W mojej opinii druga wygrana lepszego zespołu,powinno wejśc również handi,ale ja zadowole sie "jedynką".

Over 156,5 ???
Nie,dzis nie
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/06/2006 09:56

Prigioni nie gra....uffff
Tau -5 15/10
Posted by: wariot22

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/06/2006 10:52

zbędny komentarz ... zw1 pisz jaśniej dla kolegów
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 04/06/2006 12:57

Quote:

W mojej opinii druga wygrana lepszego zespołu,powinno wejśc również handi,ale ja zadowole sie "jedynką".

Over 156,5 ???
Nie,dzis nie






Nie było hednak na tak różowo,Barcelona wysoko ustawiła poprzeczkę.
Myslę,że wmeczu nr 3 jednak konswekwentnie na Tau ,ale mocniej chyba na under.
Poczekajmy jednak na wiecej informacji,z typami na ten mecz nie ma co sie spieszyć.
Posted by: lodzianin

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 07:23

dzis mecz barca-tau niewiem ile jest teraz w ich rywalizacji ale mysle ze w trym pojedynku znaczenie ma wlasny parkiet i raczej gralbym 1
Posted by: bolec

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 08:43

Quote:

dzis mecz barca-tau niewiem ile jest teraz w ich rywalizacji ale mysle ze w trym pojedynku znaczenie ma wlasny parkiet i raczej gralbym 1



dziekujemy koledze za wnikliwa i wyczerpujaca analize, kolega bardzo obaznany w temacie skoro nie wiem jaki jest
stan rywalizacji
podpowiadam: 2:0 dla Tau
Posted by: kibuc

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 10:03

Barcelona nie wygrała z Tau od 2004-go roku i ma obecnie w tej rywalizacji 7 porażek z rzędu (wliczając majową w F4 EL). Byłbym ostrożny w stawianiu na gospodarzy.

Spodziewam się bardzo zaciętego meczu i wyniku oscylującego w granicach remisu. Gamebookers proponuje handi +4.5 za 1.80 i myślę, że jest to opcja warta rozważenia.
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 10:13

Quote:

Barcelona nie wygrała z Tau od 2004-go roku i ma obecnie w tej rywalizacji 7 porażek z rzędu (wliczając majową w F4 EL). Byłbym ostrożny w stawianiu na gospodarzy.

Spodziewam się bardzo zaciętego meczu i wyniku oscylującego w granicach remisu. Gamebookers proponuje handi +4.5 za 1.80 i myślę, że jest to opcja warta rozważenia.




Historia gra równiez w basket

Nie jest tajemnica ,ze Tau Barcelonie nie leży,ale ta sromotna seria porażek kiedyś tam zostanie przerwana.

Mam nadzieje,że ....."kiedys tam" a nie dziś i nie zmieniam zdania wypowiedzianegowyżej po meczu nr 2.

Plushandi na gości oraz pick na under - tak dzis zagrałem.
Posted by: kiziorro

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 10:26

zagra dzisiaj Prigoni ? w pierwszych 2 meczach nie gral i dzisiaj moze byc ciezko Tau wygrac bez niego.
Posted by: manifestant

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 10:55

Istotnie Barcelonie bardzo ciezko gra sie przeciwko Tau, ale przegrywajac w rywalizacji juz 2-0 beda za wszelka cene chcieli przelamac ta fatalna passe - tym bardziej przed wlasna publicznoscia......
Mam jakies nieodparte wrazenie, ze Barcelona wygra dzisiejszy mecz - mysle ze ich determinacja dzisiaj wezmie gore nad (co tu ukrywac) sportowo lepsza druzyna jaka jest niewatpliwie Tau Ceramika
Oczywiscie handicap ktory proponuje Expekt +5.5 na Tau jest jak najbardziej realny ale ja jednak zrezygnuje dzisiaj z jego grania
Biorac pod uwage wczesniejsze wyniku obu tych teamow w rywalizacji play-off : 83-96 i 66-71 uznalem ze w tym spotkaniu najlepiej bedzie zagreac under 152.5, ktory proponuje Expekt
Byc moze sie myle, ale mecze play-off maja to do siebie ze zadko padaja w nich duze sumy punktow, a same wyniki bywaja czasem mocno zaskakujące

takze na dzis Barcelona - Tau Ceramika under 152.5 kurs 1.88
mam nadzieje ze sie nie zawiode
Posted by: kibuc

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 10:58

Quote:

Nie jest tajemnica ,ze Tau Barcelonie nie leży,ale ta sromotna seria porażek kiedyś tam zostanie przerwana.




To nie jest kwestia leżenia/nie leżenia. Gra Barcy opiera się na niskich pozycjach, ciężar punktów spoczywa głównie na Williamsie i Navarro, których wspomagają Thornton i Basile. A TAU właśnie na obwodzie może pochwalić się świetnymi obrońcami (Prigioni, Hansen).

W sytuacji, gdy obwód obu drużyn się bilansuje (czyli: Navarro nie napierdziela przez ręce, Basile z dziesięciu odpalonych trójek trafi mniej niż połowę), przewaga Basków pod koszem rozstrzyga sprawę.
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 11:01

Quote:

Quote:

Nie jest tajemnica ,ze Tau Barcelonie nie leży,ale ta sromotna seria porażek kiedyś tam zostanie przerwana.




To nie jest kwestia leżenia/nie leżenia. Gra Barcy opiera się na niskich pozycjach, ciężar punktów spoczywa głównie na Williamsie i Navarro, których wspomagają Thornton i Basile. A TAU właśnie na obwodzie może pochwalić się świetnymi obrońcami (Prigioni, Hansen).

W sytuacji, gdy obwód obu drużyn się bilansuje (czyli: Navarro nie napierdziela przez ręce, Basile z dziesięciu odpalonych trójek trafi mniej niż połowę), przewaga Basków pod koszem rozstrzyga sprawę.




Dajże juz spokój,bo brzmi jak wykład Kija dla WFmanów
Posted by: kibuc

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 11:06

Quote:

Dajże juz spokój,bo brzmi jak wykład Kija dla WFmanów




wiele wybaczę, ale nie Kijka...
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 17:11

Quote:

zagra dzisiaj Prigoni ? w pierwszych 2 meczach nie gral i dzisiaj moze byc ciezko Tau wygrac bez niego.



nie zagra i to według mnie nie osłabia w żaden sposób TAU...
Posted by: PLUMEK.

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 17:54

Quote:

Quote:

zagra dzisiaj Prigoni ? w pierwszych 2 meczach nie gral i dzisiaj moze byc ciezko Tau wygrac bez niego.



nie zagra i to według mnie nie osłabia w żaden sposób TAU...




Oj kolega sie nam zagalopował ...
Ukic czy Vidal sa niezli ale tylko na zmiane własnie dla Prigioniego.
Mozesz sie ze mna nie zgodzic ale IMO nikt w Europie nie potafi zagrac pick 'n rolla tak jak para Prigioni - Scola.
Tak sobie patrze na statsy tego drugiego z pojedynkow w ktorych zabraklo Pablo i tylko utwierdzam sie w tym przekonaniu.
Podejrzewam ze z Prigionim w skladzie takiego kursu po jakim mozna grac TAU obecnie buki by nam nie zaproponowały...

Tak czy siak z Prigionim czy bez kurs na Tau jest znacznie przeszacowany.
Posted by: Morten

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 17:59

Jest szansa, że Prigioni będzie mógł wyjść, ale wątpie aby coach ryzykował takie posunięcie, bo nawet w przypadku ewentualnej porażki to wciąż TAU jest na lepszej pozycji. Sam myślę nad postawieniem na Basków, jednak odrobinę obawiam się, że Barca może odskoczyć trochę na początku i Tau nie będzie już tak walczyło o to zwycięstwo... Mimo wszystko liczę, że to goście wyjdą zwycięsko. Tak jak wspomniał Plumek, kurs na Tau lekko zawyżony i warty zagrania.
Posted by: zw1

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 19:16

ojjj PLUMEK słyszałem ahy i ohy na jego temat i sam nawet uwazałem go za niezłego rozgrywajka póki na własne oczy zobaczyłem na F4 Euroligi jego schematyczną grę pozbawioną jakiegokolwiek polotu...
Może Ukic jest jeszcze młody i czasami jego akcje nie są do konca przemyslane ale przyjemnie sie patrzy na tego chlopaka i wedlug mnie TAU z nim na 1 gra zdecydowanie lepiej
Posted by: sebkos

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 20:09

No i mamy fianlistę - TAU
Co do dyskusji o Prigonim - stanę oczywiście po stronie zw1 - dziś znowu młody Ukic pokazał ogromne możliwości, a Prigoni to przeciętny klepacz jednak...
Posted by: kibuc

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 20:10

Prigioni nie zagrał, ale nie przeszkodziło to TAU zmasakrować Barcy w 4-tej kwarcie 20-ma (!!!) punktami... Końcowy wynik 78:84

Gratulacje dla wszystkich odważnych
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 08/06/2006 20:22

Quote:

No i mamy fianlistę - TAU
Co do dyskusji o Prigonim - stanę oczywiście po stronie zw1 - dziś znowu młody Ukic pokazał ogromne możliwości, a Prigoni to przeciętny klepacz jednak...




I dlatego ja mam nadzieje,ze "Prigo" zagra w serii finałowej,a wyjdzie to na dobre ....Maladze,której w tym finale kibicuje
Posted by: manifestant

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 09/06/2006 13:13


Tak mamy finaliste
Mimo, ze Barcelona mogla to spotanie wygrac a tu jednak...coz Ceramika pokazala klase ze moze tak ciezkie mecze wygrywac
Dzisiaj drugie polfinalowe spotkanie play-off w Hiszpanii Juventut Badalona - Unicjaja Malaga
Dlugo zastanawialem sie jaki zaklad wybrac w tym spotkaniu...handi -1.5 nie zacheca takze mysle ze warto go sobie odpuscic i po znacznie lepszym kursie zagrac na zwycistwo druzyny z Malagi 2.00 - tyle oferuje Expekt
Dwa wczesniejsze spotkania pokazaly wyrazna roznice - klas obu zespolow - 80-66 i 76-61... coz wyniki mowia same za siebie..
Owszem to jest play-off i moze byc naprawde bardzo roznie, jednak uwazam ze Unicjaja bedzie chciala zamknac to wszystko w trzech spotkaniach i myslec juz tylko o finale z Tau Ceramica

Tak wiec dzisiaj.......

Juvetnut Badalona - Unicjaja Malaga 2 kurs 2.00 powodzenia
Posted by: talson

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 09/06/2006 14:03

nie ma opCJI
Juvetnut Badalona - Unicjaja Malaga 1 chociaz jedno spotkanie musza wygrac zeby nie dac plamy!! zobaczycie dziaj ich poojada!!
Posted by: wariot22

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 09/06/2006 17:37

Quote:

nie ma opCJI
Juvetnut Badalona - Unicjaja Malaga 1 chociaz jedno spotkanie musza wygrac zeby nie dac plamy!! zobaczycie dziaj ich poojada!!




No zobaczyc zobaczymy jak beda grac to nie ulega watpliwosci ale moze jakies uzasadnienie

Moim zdaniem powinni wygrac ale czy to bedzie latwa to nie wiem mysle o zdobycz punktowej mysle ze over 153,5 powinien byc Powodzonka
Posted by: Bezdomny

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 13/06/2006 07:45

Przed nami decydujący mecz o grę w finale. Grają ze sobą Malaga z Badaloną. Ja stawiam na zwycięstwo teamu z Malagi.Patrząc na bilans bezpośrednich spotkań obu drużyn to w ostatnich pięciu meczach w hali w Maladze gospodarze wygrali wszystkie mecze :76:61,80:66,81:64,82:72,72:65 .To będzie widac w tym meczu że to goście nie mają żadnych szans na wygranie tego meczu.
Posted by: wariot22

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 13/06/2006 18:10

Jka na moj gust to widze ze to mecz 5 mecz o wszystko daje under ostanio nie wszedl to dzis musi linai 151,5
Posted by: andj

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 20/06/2006 15:28

Jutro trzeci mecz finałów hiszpańskiej ACB

W dwóch pierwszych spotkaniach Baskowie nie dali rady - w pierwszym meczu tragicznie wypadli w końcówce III i w całej IV kwarcie (ledwie 9 punktów w 12 minut, z czego chyba 4 w ostatnich sekundach, gdy Malaga już pozamiatała...).
W drugim meczu Vitoria wypadła lepiej, ale nie na tyle dobrze, by wygrać z Malagą.

Trudno ugryźć te finały, ale jakoś nie wierzę, by Tau mogło przegrać rywalizację 0-3...
Dziś Baskowie muszą się podnieść, zagrać skuteczniej, efektywniej w obronie: przypomnieć sobie, jak się broniło w ważnych meczach Euroligi (na przykład przeciw Panathinaikosowi)... Liczę też, że Malaga straciła sporo zdrowia w półfinałowej rywalizacji z Joventutem - lokomotywa tej drużyny, Marcus Brown to w końcu człek po trzydziestce. W czwartym, wyraźnie przegranym przez Malagę półfinałowym meczu z Joventutem Brown grał chwilami tragicznie, więc w II połowie meczu więcej siedział na ławce niż grał (i dobrze, bo przynajmniej zebrał siły na mecz nr 5)... Tu może być podobnie - jeśli Vitoria w I połowie odskoczy, Malaga powinna już zacząć myśleć o meczu numer 4

Dlatego gram dziś tak: taki dubelek w Toto:
Tau -6,5 @1,99 (7/10)
under 155,5 @1,971 (5,5/10)
(kursy z Pinnaclesports)

pozdruffki
Posted by: cyrkluS

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 21/06/2006 07:57

Byłbym ostrożny z tym handi. Finał to jednak finał i tutaj nawet mecze wyjazdowe czy domowe są bardzo zacięte a o punktach końcowych decydują głównie dwie ostatnie kwarty, gdy przez pierwsze dwie idą zespoły łeb w łeb. Tej koncentracji TAU zwyczajnie zabrakło, ale zespół doświadczony i posiadający taki zespół nie może przegrać finału 0-3, nawet gdyby grali z Miami . Nawet Anwil potrafił ugrać jeden mecz z Prokomem :P. Sądzę, że Tau wygra dzisiaj, ale handi, jak dla mnie jest zbyt duży.

Tau @ 1.40 7/10
Tau -6 @ 1.90 4/10
(toto-mix)
Posted by: depresja_sts

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 21/06/2006 17:33

Jak dla mnie tau dzisiaj bezapelacyjny winer to jest mecz z cyklu które trzeba wygrac handi -7 pkt po 1.9 tez powinno wpasc
Posted by: andj

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 21/06/2006 20:09

Malaga misiem :]

Co zrobił dziś treneiro Tau to nie mogę pojąć...

Przez prawie cały mecz na "jedynce" grał Ukic... W 33. min, przy stanie 67:58 Perasovic go zdjął puścił Prigioniego...
Efekt: 2 punkty Tau do końca meczu... 18:2 run Malagi w ostatnich 7 min. 12 sekundach...

Nie mogę tego pojąć, no nie mogę...
Widzieliśmy Prigioniego w Pradze, śledzimy mecze ACB i... tragedia. Jak można go wpuścić w takim momencie?
Posted by: PLUMEK.

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 21/06/2006 21:52

Widze andj ze jestes naprawde uprzedzony do argentynczyka..
Zaczne od tego ze nie widzialem serii finalowej ale zapewne Ty rowniez.
Dlatego jezeli juz w ocenie poszczegolnych zawodnikow podpierasz sie statystykami to zachowaj prosze odrobine obiektywizmu.

Quote:

Przez prawie cały mecz na "jedynce" grał Ukic... W 33. min, przy stanie 67:58 Perasovic go zdjął puścił Prigioniego...




Hmm nie wiem jak Ukic mogl grac "prawie przez caly mecz" skoro gral 16,14 min A może chodzilo Tobie o Prigioniego który gral prawie 24 min.?
Gdyby Ukic mial podobne statsy do tych z poprzednich spotkan napewno pogralby dluzej ale wobec tego ze gral dzis na podobnym poziomie do Prigioniego Perasovic slusznie postapil wpuszczajac na decydujace momenty bardziej doswiadczonego zawodnika.


Quote:

Efekt: 2 punkty Tau do końca meczu... 18:2 run Malagi w ostatnich 7 min. 12 sekundach...




No i tu oczywiście cala zasluga Prigioniego... Scola ,David,Splitter zagrali swietnie ale niestety maly Argentyńczyk wszystko zepsul...

Quote:

Widzieliśmy Prigioniego w Pradze, śledzimy mecze ACB i... tragedia. Jak można go wpuścić w takim momencie?





Oczywiście Ty wiesz lepiej od trenera (który ma zawodnikow na codzien) który zawodnik w jakiej jest aktualnie formie przeciez... sledzisz statystyki
Ale tak to jest jak klub zatrudnia trenera który wczesniej sprzedawal w warzywniaku...
Posted by: depresja_sts

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/06/2006 06:29

Fakt faktem trener Tau jest idiotą to sie nie powinno wydazyc
Posted by: Amkwish

Re: Liga Hiszpańska - ACB 2005 / 2006 *DELETED* - 22/06/2006 08:33

Quote:

Fakt faktem trener Tau jest idiotą to sie nie powinno wydazyc




Rzeczywiście,ktos tu wyszedł na idiotę

Gdyby to brać na poważnie,to uwierzylibyśmy,że tak klasowy team jak TAU zatrudnia leszczy w coachingu,którzy przegrywaja mistrzostwo,ponieważ nie mają pojecia o swojej robocie.

Zresztą...pominawszy,dla mnie najważniejsze,że Unicaja zdobyła tytuł - gratulacje dla Malagi